• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  

       
              
   www.sakli-sifa.com  Doğanın ve yaşam dengesi                                                                        

                                              
 Yaratanın yaratmış olduğu evrendeki Dengeyi yakalamak                                                   
Site Menusu
Site Haritası
Takvim

Duyurular

 • ÇOBAN selçuk uysal - 12/09/2014
 •                                     ÇOBAN selçuk uysal           

    Sözcüklerin gücünü anlamadan, insanların gücünü anlayamazsınız  

       Gücünüzden şüphe ederseniz, şüphelerinize güç verirsiniz..    

                         "Korkunun ,Korkusu, Korkusuzluk tur."    

                                                  Çoban sakli şifa                                                

          Bu dünyada haksız kazançla yiyen insanların hal durumları              

                                 Yalanı yakın yol sananlara                

                          “Zamanı tevekkül edip bekleyenlere”                

  Bir adam yüzsüz mü yüzsüz ,geçmişine bakmadan, hala haklıyım diyen adam, asıl alıcı yani borçlusu yanı başında burmakta ,o hala dürüst adamın yanına gitmekte ısrarla  alacağı olmadan kefilin yanına gitmekte, amaç alacakta değil, dürüst insanı kötülemek için çöplüğünde öten horoz misali etrafına iyi masum maske takarak, asıl alacaklının yanına gitmez, sebebiyse A takım oda  çöplüğünde horozdur, iki pişkin horoz ötse de içinden biri erken öttüğünde ,erken ötenin başı kesilir misali ,üçüncü hicret eden horoz ,Ant ıramana çekilmiş ,asıl zamanı “ yaratanı görmekte, duymaktadır “ bekler, haksız para, haram yiyen horozlar, çok yakın zamanda hasta düşer ,diğerleri nede hastalık bulaştırarak, tüm çevresini ölüme sürükler..

   Bu yakın zamandır yakın olacaktır.. Çıkarı için yalakalık eden horozlar…Bu gün alacağın acı veya batan çuvaldızdır, bil ki geçmişine bak, aklınla sivri zeka yoksunu ,bir kısasa kısas olduğunu hissettiği an.. Hayatta nerde yanlışlık yaptığını aklından filim gibi geçir…Bazen insan ben nerde yanlışlık yaptım der…Çok geçtir..

  Her Şehir, her kasaba ,her köyde olan ufak ama yalanla, o günü geçirsen de, yarını olmayan dünyada ,bir saniye erdem olamayışın ,ebedi cehenneme bile bile atması, tekrar filimi başa alacam diye, haykırışı çıkışı olmayan yolda, neleri kaybettiği ,neler olacağını görmesi sadece duyacağı kabirde “küt” sesidir.…”Rabbim bir gün ve o gün zamanı yerli yerine koyacaktır”

  “Bazen olur ki çok dürüst olursun ama birileri çıkar senin dürüstlüğünü alt tüs eder zannederler ki yanıldık dürüstlüğüne aldandık deseler de kendileri aldanmıştır o hala dürüsttür…Aldandık diyenler bilin ki nemalanan kişilerdir…O hala dürüsttür.. Yoluna devam eder….Zaman gelince anlaşılır…

  Sen yoluna devam et bir birileri taş koyacakları zaman “Rabbim” görmekte o taş bil ki ayaklarına dolaşacak ,ocaklarına düşecek, sen gene de kötü düşünme her şeyin zamanı var, Tevekkül et  bekle…

                                          Çoban sakli şifa   


   Sende menfaat ı çıkarı olan bir kişi seni altın semerlerde gezdirir.Çıkarlar menfaatler bitince çivili semeri senin  sırtında gezdirir . Başkasına sadakatiniz, kendi başarı kapasitenize ihanetiniz anlamına gelmeye başladıysa, gitme zamanı gelmiş demektir.  
                                   
                                       Çoban sakli-sifa
   

  “ Akıl var ise aklın içinde ,helal  ihtiyaç hepsi var ,o bana yeter,  “Yola giden adama sormuşlar Yol harçlığın var mı diye….İdare eder yeter…Çok para vardır akıl yoktur harama çalışır ,çok akıl vardır para yoktur, ama şükür ü bilmez, Akıl, helal, şükür var ise kafi sana da nesline de yeter”

                                                  Çoban sakli şifa

   İnsan ancak yanarak öğrenir... Bu ateş belki de aldığı nefesteki yanıcı oksijenin onun hayat kaynağı, içtiği sudaki patlayıcı hidrojen ve oksijenin onun bedeninin büyük bölümü olmasından....'Hamdım, piştim, yandım... Umuttan umudu kesmemek istiyorum , çünkü hâlâ hayatın hayallerime düşlerime inancıma  borcu var. Bedenim ruhuma borçlu .Yapacak daha çok iş var.  
                                     
                                       Çoban sakli sifa

    
   Nimetlerin hikmetlerini tanıma yolunda atacağımız her samimi adım bize tüm şifalı  sırlarını açacaktır inşallah. Kâinatta ve içimizde saklı olan enerjiyi keşfedip aralarındaki ilahi münasebete vakıf oldukça her şey daha iyi anlaşılacaktır.
   
                                                 Çoban sakli-sifa  

  Toroslar da yankılayan haykırışlar.. Her kurtuluşta ovaların ısınması dağların soğuması ,bazen de dağların ısınmasıyla ovaların soğuma öyle rüzgarlar eser ki fırtınalara tayfun kasırgaya dönüşür ki geçmişte kurtuluşta fırtınalar estiren Yörük ler, şimdi Dünya kurtuluşu için fırtınayı bekler...Torosların Yörük yiğitleri yoğurt yemesi farklı olduğu kadar yoğurt çalışları da farklıdır.. Hikaye yazmaz Destan yazar.  

                                            Çoban sakli şifa

  Bazen destan yazar çıkarları olanlar işler yan gidince  sili verirler defterinden gün gelince anlaşılır, yolun sonunu görmeden karar verirler iş geçmiştir. Hikayeyi yazmaya kalsalar da destan olamazlar……


                                         
     Çoban saklı şifa           

  Aldatılan kişi her seferinde aldatılsa da o aldatıldıkça güçlenir ,bilmezler ki hayatı dershane okul olarak görmekte, ona her aldatılış sınıfı geçmek olduğunu bilmezler, hala sınıfta kaldığını zannedenler ,kılavuzların yanlışlığıdır…Demezler…..Aldatanlar hep haklı görürler kendilerini.. Hayatta Erdem olamazlar….

                                            
  Çoban saklı şifa          

  Her seferinde taşlasalar da onlara yanlışlıklarını söylediği için, yanlışı ,doğru olarak söylersen taşlarla bina yaparlar, ama zaman gelince yanlış, yanlış  olduğu zaman binanın altında kalacağını bilmezler….Yanlışı yanlış olarak doğruyu söylese de o taşlar yoluna tümsek olmayacağını bilir yoluna devam eder…

                                           
     Çoban saklı şifa          

  Bu dünyada dertler bitmez dert dediğin senin nefsine hakim olamayışın. Hakim olmakla dertlerinin sonu ve Huzur kapının açılmasıdır. Gidenler dönmesi ve isteklerinin gelmesiyle daha iyi yollara gitmeni sağlarlardı..                                                                                    
                                           
   Çoban sakli şifa                

    Bir insana iyilik yaparsın ama o insandan bir beklenti olmadan iyilik yaptın mı o iyilik geçerli dır. Beklentilerle o kişiyi sıkıntılara düşürür o kişiyi yerinden yurdun dan ettin mi vay haline ne bu dünyada ne öbür dünyada yer bulamazsın…Bu dünyada hastalıklar ve bela şimdiden başlar… 

                                            Çoban sakli şifa                  

  62 Sene hep koştum Allahıma çok şükür hiç Kapım Kapanmadı sebep , yıkıldım buna da şükür dedim, kandırıldım bunda da hayır vardır debim, Elimde imkanlar vardı karşılık beklemeden  hayır ettim ,Şimdi döndüm geriye bu dünya benim olsa ne yazar gel dik gidiyoruz giderayak 62 seneyi yazarak gidiyoruz hiç karşılık beklemeden bu gün belki sadaka veremiyoruz ama unutmayın bilgi ,söz, gülmek, yazmak ,paylaşmak  bile sadaka….Söz ,konuşmak ,yazmak ,İlla  Prof ,yazar ,alım ,öğretmen ,okumuş olmana gerek yok…İlk  olarak oku … Başka söze hacet var mı ..Sadece Akıl….. Hayvanlar çok pis kokuyor derler, ama bilmezler etini pirzolasını  yediğini sütünü içtiğini…. 

                                             Çoban sakli şifa    


                                
  ÇOBAN Selçuk uysal

                              www.sakli-sifa.com      


  62
  Yaşindayimçeşitli sebepler den dolayı tahsilime devam edemedim, genç yaşta çalışma hayatına atıldım. 45 yıldır şifalı bit­kiler ve tedavi konusunda çalışmalar yapmaktayım. “Saklı Şifa”nınTürkiye’nin tamamı ve Dünyada  Avrupayı' yı Tamamen Asya yı Bir kismını karış karış gezdim, farklı bitki türlerini inceledim. Dünya ha­rikası olan vatanımızın şifalı bitkiler açısından ne kadar zengin olduğunu gördüm.
   

  Kuşların göç yollarını inceledim ve bu yol üzerinde kuşların dışkıların­dan yayılan keşfedilemiş endemik bitki türleri keşfettim. Kütahya’nın Mu­rat Dağları, Uşak, Çivril, Akdağ, Tokalı Vadisi üzeri, Isparta,Yozgat,Yozgat aydinçik ,Yozgat Sorgun Kerkenes Harabeleri, Erzurum,sarıkamiş kars yaylaları erdemik bitkiler,Beyşehir, Bey Dağlarından Toros Zirvelerine göç yolları doğacıların güzel kaynaklarıdır. Görmelerini ve keşfetmelerini isterim. 

  Doğa ve bitki meraklısı olarak gittiğim her yerde şifalı kaplıcalarını öğ­renmeye çalıştım, o yörenin en meşhur yemeklerini ve doğa harikalarını öğrendim, kayıt altına aldım. Dünyada pek çok ülkeye giderek bitkisel te­davi yöntemleri ve şifalı bitkiler üzerine araştırmalar yaptım. Yeni bilgiler öğrendim “hamdım, piştim, yandım...”

  Aynı zamanda makine montaj ve süt entegre tesisleri ve distilasyon, da­mıtma ustası olarak önemli tesislerin kuruluşunu gerçekleştirdim. Okuma imkânı bulsaydım biyololoji eğitimi alırdım. 

   Sağlıklı nesiller yetişmesi için özellikle Biyokimya -hemogram bilgile­ri başta olmak üzere sağlık ve beslenme ile ilgili bilgilerin ilkokul yılların­da verilmeye başlanmasının çok önemli olduğunu ve çok faydalı olacağı­nı düşünüyorum.Gelecek nesillerin de arştırmıcı olarak özgür serbest bırakın.  Her şey,araştirmada sonuç sağlikta,yaşam: BİYOKİMYADA  

    62 yaşındayım 56 yıl önçesı

     Biz insan oğlu kitab okumak,gezmek,araştırmak yapmıyoruz hep bir şeyi ikiye bölmeyi caba gösteriyoruz.

       Dünya kurulduğundan beri var olan Artı Eksi.

    İnsanoğlu varoluşun dada var olan hep galibiyet.

    Hiç paylaşmayı bilmediğimiz den  kaoslar çıkarıyoruz.

    Hep galip gelme isteği,erdemliği unutuyoruz.Bu da şan ve ihtişama götürüyor.    

     Geleçek: Tanıdık tanımadık çocuklara EGİTİM VERMEK 

     Geleceğe  nesil aktarma bu kutsal görevi götüren öğretmen dır. 

     En büyük görev : Geleçek Öğrenci seçimi Öğretmenlere düşüyor 

       Bazı öğretmen  korkusundan okula gitmeyen çocuklarla ilgilenmek her şey öğretmeni elimdedir.Öğretmen her zaman öğrencinin kılavuzu dur. Öğrencinin her şeyi öğretmenidir.

       -
  En kötüsü de, inceldiği yerden değil de, sağlamlığa en güvendiğin yerden kopması.       

       - Bu gün için soruyorum siz hiç başka çocuklar okumasına, bilinçlenmesine  için yardim ettiniz mı.

      -Hep verdiyseniz burslu verdiniz,hep karşılığını bekliyorsunuz.
     
      -Burs alanlarda sevinir okulda iş garantisi veriyor dersiniz işte ozaman hayatınız kopar.
      -Ve sana iş bulurlar ama  20,30,40 yıl sonra sana bir vazıfe verırler altından kalkamassın. Bu tuzaklara düşmeyin 

     -Insaniyet maskesi taşıyan öyle milletler ve insanlar vardir ki maskelerinin altında canavarlar yaşar. 

      -Geçmişte  1991-94-95 -96 -97- 99 -2000 yıllarda burs verilecek diye yıllık 12 ay toplanan senetler ,verenler çocuklar okusun diye , bu senetlerle şirketler,holding kuranlar ve bu senetlerin bir iki si ödeyemeyince (ticarette kırmızı çizgi )  senet sahip kişiler icra ve hacız e uğrayıp (fabrikanızda bir şılık paketleme makineniz gittimi ne olur) ticari hayatları biten kişiler ve bunların bedduaları  zamanı gelince hesap sorulur her şey zamanı gelince sorguya çekilir bu dünyada kanun cezayı keser ama gelecek dünyada nasıl hesap verecekler .   

     -Benim gibi hataya düşme burs gerçek kişiye ver. Nereye gittiğini bil sonradan gözünle gör vicdanın rahatlat haksiz kazanca dikkat edin.

    -Esnaf , işçi veya zengin kazandıkları paranın çok cüzi parayı ve fazla eşyaları,öncelikle aile etrafı daha sonrası etrafına verse kendini zora sokmadan yardımlaşma olsa inanın her öğrenci okur ve yoksul kalmaz ama ailenden başlamak gerek …Ama hep uzakları tercih ediyoruz yakınlar yaklaştırılmayınca uzaklara istikrarlı ulaşılmaz.Sadece gönlünü rahatlatırsın.

     -Geleçek için labaratuvarlar acarak araştirmalarına firsatlar verin.

       -Her asırda birkaç kişi düşünür. Diğerleri onların düşündüklerini düşünür.

       -Gerçek başarı başarısızlık korkusunun üstesinden gelmektir       

      - Biz eski günler Abi dayı varsa işin görülürdü . Önemli projeler olsada  eskiden bu projelere alkışçı olursan abi dayı dan gelirsen müsade eder ve senden çıkarları varsa ederlerdi .
      Yaşın kaç olursa olsun ben gencim diye korkma hayallerin deki projeleri sun büyük düşün canlılara zarar vermeden gerçekleştir korkma eskiden sen mi kurtaracaksın derlerdi ,şimdi zamanı hayallerini, gerçekleştir. Ekonomi ,eko,ekolojiyi  koru ve canlardır.  

                                        Çoban sakli şifa 

   

                                       BAŞARMANIN SIRRI      

  Yenildiğinizi düşünüyorsanız, yenilmişsinizdir.Cesur olmadığınızı düşünüyorsanız, korkaksınızdır.

  Kazanmak istiyor fakat kazanamayacağınızı düşünüyorsanız; kesinlikle kazanamazsınız.

  Kaybedeceğinizi düşünüyorsanız, çoktan kaybetmişsinizdir.

  Dışarıdaki dünyaya çıktığınızda anlayacaksınız ki başarı, ancak onu istediğiniz takdir de gelecektir.

  Herşey insanın kafasında biter.

  Alt edildiğinizi düşünüyorsanız, alt edilmişsinizdir.

  Yükselmek için yüksek düşünmelisiniz.

  Bir ödülü kazanmadan önce kendinizden emin olmalısınız.

    Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir.

      Er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir.

                                     Başarı İstenmediği Yere Gelmez.
   

   

                                   Çoban sakli şifa

    

   Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

   Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

   Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir, yanında bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çalıştıran, izni alınmış aktarlar tarafından güvenli şekilde kullanılmalıdır.

      Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır

      Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.    


  NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

  •                                                    
  Ziyaret Bilgileri
  Aktif Ziyaretçi3
  Bugün Toplam131
  Toplam Ziyaret877474
  Hava Durumu
  Anlık
  Yarın
  22° 29° 15°
  PİRİİWORLD/SAKLİ ŞİFA TV