• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  

       sakli-sifa çoban
              
                                
Site Menusu
Site Haritası
Takvim
"Okumak sadece okumak" Yaşamak için yaşatmak için göz olmak yaratanın sana kılmış olduğu bu dünyada vazifen


  Hava o istediği yer istendiği yere yağdırdı..   Toprak sen yeterki iste Çoban saklı şifa
  su Çoban doğal havuzu   Ateş yok oluş var oluş Çoban saklı şifa   


TÜM HASTALIKLAR BURADAN BAŞLAR 
   
 

Tüm insanlık sabah hediye varsa bir nefes baktığı kalktığı herkesin sabah baktığı yer güneşin doğuşu...Bu hal böyleyken siz insanoğlu bugün kalkamadığınız gün şimdi yaptığın vücuda zararı ve zarar vermesi dır..

Kesin geçecek diye hiç bir şey yoktur sadece şifanı aramak vardır oda sen kendini tanımak. .Sadece konuşan çok konuşur....Bir yere varılmaz...Sen varacağın yer bil ki şifa duadır...Yeter ki sen iste "o" bir sebebiyetle şifanı gönderir.. Yeter ki iste "o" hayırlısını verir..Sen yeter ki iste....

İnsan midesi 7 tür hastalık
"Peygamberimiz" bile bal şerbeti önermiştir. Bağırsaklar temizlensin diye onun için bitkiler cennetten şifa olarak inmiştir. Dikkat edin hastalıklar bağırsakta başlar.
İbni Sina “Can bağırsaktadır” derken Hipokrat “Bütün hastalıklar bağırsakta başlar”der. Nobel ödüllü Mikrobiyolog İlya Meçnikov bunun önemini “Ölüm bağırsakta başlar” Dağ çobanı Can boğazdan ölüm bağırsaktan başlar sözüyle özetler.

Güzel görüne bilirsin sadece kamuflajdır , insanlar içerdekileri ve içini görebilseydi etraflarına daha dikkat ederlerdi ,kendi yüzyılların içinde yaşamaktasınız, vücuttaki bir parazit.. Ölüme daha çok yaklaştırır…Ne yeniyor ne içiyorsan o sundur…Daha ötesi hastalık ve sağlıktır…

İnsan midesinin ayakta ve oturur vaziyetteki pozisyonu farklıdır.
Ayakta duran bir insan eğer sıvı gıda içerse doğrudan doğruya onikiparmak bağırsağına geçer.

Midenin küçük eğriliğine uyan kısmında mide caddesi denen bir oluk bulunur. Sıvı gıdalar bu yolu takip ederek zaten devamlı küçük bir açıklığı olan mide çıkışını geçerek 12 parmak bağırsağına geçer.

Eğer insan sıvı gıdayı oturarak içerse bunlar önce midede birikir, asitle karışarak mikropları ölür ve sonra 12 parmak bağırsağına geçer.

Bir de ne yediğini bilmek buda bir tehlikeyi getirir.Oradan da kör bağırsak geçer orada ilahlaşarak tüm hastalığı getirir fittik ve gerisi.

Bu durumda oturarak su içme usulüne uymakla insan kolera da dâhil, birçok insan hastalıklarından korunmuş olur.

Rastgele yerde meşrubatı alıp ayakta içenler bu tehlikeye daha fazla maruz kalır...

Peygamber efendimiz (sav) de bir hadisi şerifi vardır bu konu hakkında, ayakta bir şey yemeyin içmeyiniz diye..

Sağlığımıza ve sünnete gereken önemi verelim...

Oruç aynı zamanda sağlık şifadır. Milyonlarca inananın ne zaman başlayacağını merak ettiği "Ramazan ayı" tüm dinlerde de olduğu oruç ve secde vardır yaratanın son kitap Kur’an ve son din İslam hayat için şifa bir enerji kaynağıdır ademlere inen kanun dur.....”o” ne derse o olur, sen yeter ki iste...

Midenin istediğini vereceksin.

Aş eren yemeği ye o sana şifa olacaktır
" İsteksiz yemek yiyeceğine o yemeği köpeğin önüne at; daha iyidir."

Kabak içine sirke konur. Pişirilir ve ye Sumak ,kimyon ikisi karıştırılarak sabahları ekmek ile yenir .Kekik, kimyon, karabiber ,karanfil ,hardal, safran, sakız, mayalı hamur bunlardan çorba yapılarak içilir

Günlük bal şerbeti içilir içine sirke,çörek otu,dezenfekte eder..

Bazen olur ki içinizdeki atmak istersiniz yapılacak şey acı baden toz haline getir,zencefil toz halindeyken,balla karıştı,bazen karadut,bazende pekmez hangisi öz ise onla karıştır ye ve sağlık farkını gör.

Andız kökü ,kavak ağacı yaprağı kaynatılarak içilir.

Mide yemek kabul etmeyip istifra ederse bu bir….o hastalık… Ya safra ya da kalptendir….

Eğer bu hastalık safrandan olursa, sumak (1,5 g.r),kimyon (1,5 g.r) bunlar toz haline getirilerek soğuk su ile içilir. O hastalığı giderir .Bunu içtikten 2 saat sonra bir çorba yapılır ve üzerine nane eklenerek bir kaç kaşık çorbadan içilirse mide hazım etmeye başlar.

Eğer kalpten ise bol orman yemişlerinden ekşimsi ye kanı durumuna göre incelt.. ve kabız olmaktan kurtul...sıvı tüket..

Demir himdi şurubu, 3 g.r uduhindi ,yarım fincan zeytin yağının içinde toz yapılarak karıştırılır .Aç karnına ayrı ayrı içilir .

İçlerinden biri veya ikisi şifa gelecektir. Sen hayatı istiyor farklı yaşamak istesen de, sağlık vücut sağlığı var ise onun hal durumlarına göre yaşarsın sen ona zarar verirsen bil ki zarar senin yaşantını etkileyecek...Yoksa yok...Geçişe en yakın müsait yoldasın..."Yaratan "Ademlere bu dünyada yaşaman için şifanı yanında gönderdi...Ara.. Bil ki akılda..

                                 Çoban saklı şifa.

 

 

Paylaş |                       Arşiv      55 kez okundu

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam353
Toplam Ziyaret850999
BAKIR-GÜMÜŞ-ALTIN
AlışSatış
Dolar4.55024.5684
Euro5.34325.3646
Hava Durumu
Anlık
Yarın
21° 23° 10°
PİRİİWORLD/SAKLİ ŞİFA TV