www.sakli-sifa.com      www.sakli-sifa.com
                                                               Gün 1933 / Yıl 05                                                                  
                                İlaçlar kadar Bitkilerde zehirlidir tavsiye ile kullanılmaz                                                                             
                                      Doğa ile Savaş Halindeyiz Kazanırsak Kaybedeceğiz    
                              "İlacınız" Sebzeler Temizleyici Meyveler Besleyici   
                        Yaratanın yaratmış olduğu evrendeki Dengeyi yakalamak 
 
       "Yaratanın Hak kıldığı her dinden ne olursan ol tüm hastalıkları yenmek dua ve sevgidir"                        "Bilin ki yarın güneş her insan için aynı doğacak"  "İyi ve Kötü olmak içinde insan elinde olacak"  
                                                   "Kararı sen versen de Kaderin belirleyecek"  

Saklı şifa bir markadır. İletişim yanlışlıklarıyla dolu Dünyadayız.Türkiye’nin hiçbir yerinde şubemiz yoktur  "Merkez sorgun Yozgat istasyonlar Silifke Anamur dur  internet  yayını 2013 Metal yaşı yılı 1959 dur"  Diğerleri Karanlık Başarısızlık korkusu yaşayanlar nefsine dünya malına gömülmüşlerdir.. "Selçuk uysal çoban saklı şifa"

                        Yaşam sırrınız SIRLAR KİTABİN da harfiyen yazılmıştır ilk adım ise SEVGİDİR

                                        Bu gün gecikmiş işimiz yarınlar olursa erken biter

 
Site Menusu
Site Haritası
Takvim

ŞİFALI MACUN ÇEŞİTLERİ

                                                MACUNLAR;

                         

                                     AVAKADOLU MACUN: 

     

Böbrek Taşını ve kumu dökmeye faydalıdır. Böbrek yetersizliğinde etkilidir. İdrar yolları ve böbrek iltihabında kullanılmaktadır. Safra kesesi taşlarını erite­rek dışarı atılmasını sağlar. İdrara rahat çıkılmasına yardımcı olur. İdrar yolun­daki yanmaları ortadan kaldırır. İdrar yollarındaki iltihaptan dolayı ortaya çıkan ateşi düşürür. İdrar kaçırmayı durdurur.Avokado, böğürtlen kökü, mısır püskülü, kiraz sapı, ardıç, maydanoz, kırk kilit otu, civanperçemi, meyan kökü, hazanbel, hilton tohumu kullanılarak ha­zırlanır.

                         KARABAŞLI MACUN 


     

Karabaşlı Macun düzenli kullanıldığında kalp krizi riskini azaltır. Kalp ve damar tıkanıklığında damar duvarlarını onararak kalp ritmini düzenler. Kan şekerini dengeler, kan basıncını dengeleyerek tansiyonu düzenler. Tansiyona bağlı olarak kulak çınlamasını ve uğultusuna iyi gelir. Kandaki yağlanmayı ön­ler. Ayak ödemlerini önler.Karabaş, hayıt tohumu, demir tiken, biberiye, oğul otu, kekik, tere, zeytin yaprağı ile yapılır, yemeklerden 20 dk önce 3 öğün 1 tatlı kaşığı alınması tav­siye edilir.                                       POLENLİ MACUN: 
       

Doğal bir beslenme öğesi olan polenli macun vücut için gerekli olan mine­ral, vitamin, protein, karbonhidrat takviyesi sağlar. Demir, potasyum fosfor ve magnezyum eksikliğini giderir. Bağışıklık sistemini ve kemik gelişimini sağla­maya yardımcıdır. Hastalıklara karşı direnci arttırır, kansızlığı giderir. İştah aç­maya, kilo aldırmaya, vücudu zinde tutmaya beden ve zihin yorgunluğunu gi­dermeye; gastrit, kolit ve karaciğer iltihaplarının tedavisinde yardımcı olur. Sin­dirim sistemini düzenler. Kemikleri geliştirir vücuda zindelik verir. 3 yaş üzeri çocukların gelişmesinde aktif rol oynar. Bağırsak parazitlerini döker.Bal, polen, ısırgan, tarçın, kuşburnu, çörek otu, kınakına, anason, bamya çi­çeği ile yapılır. Keçi boynuzu tozu, ısırgan tohumu, muskat, keten tohumu, nö­bet şekeri, kına kına, turp tohumu, soya unu, mahlep, tahin, kabak çekirdeği, ü­züm pekmezi, keçi boynuzu pekmezi de kullanılabilir.

Kavanoz her seferinde karıştırılarak günde 3 kez, yemeklerden 10 dakika önce birer tatlı kaşığı yenir.

                                  ACI BAKLALI MACUNU: 

      

Kandaki şeker oranını düşürür. Kolesterol ve tansiyonu dengeler. Şekerden dolayı ortaya çıkan sindirim bozukluklarını gidermede etkilidir. Pankreasın dü­zenli çalışmasını sağlar. Uyku uyuma isteğini azaltır.Kekik, bamya, ısırgan, böğürtlen, zeytin yaprağı, pelin, defne yaprağı ile ha­zırlanır. Günde 3 Öğün Yemeklerden Önce 1 tatlı kaşığı alınması tavsiye edilir.

                                     PROPOLİSLİ MACUN: 
 


Propolis, işçi arıların değişik ağaç ve çalılardan toplayarak kendilerini so­ğuk ve hastalıklardan korumak amacı ile kovanı kapladıkları reçinemsi mad­deye denir.Polen, Arıların 200 ila 3000 arası çiçekten toplayarak, kanatlarında kovana getirdikleri bitkinin erkek üreme hücresi olan doğa harikası bir bitki özüdür.Arı Sütü, işçi arıların vücudunda polenlerin sindirimi sırasında ortaya çı­kan krem kıvamında bir sıvıdır; arıların başlarının iki yanındaki bezlerden sal­gılanmaktadır.

Propolisli Macun, kulak burun boğaz ve solunum yolları hastalıklarında kullanılan dünyanın en doğal ve kuvvetli antibiyotiğidir. Bağırsak sistemini güçlendirir. Kemik erimesinde makrofajları aktive eder. Kalın bağırsak tümör hücrelerini sikotinlere etki ederek yok eder. Mikro organizmaların asit direnci­ne karşı etkilidir. Ateş düşürücüdür. Yüksek kan basıncını azaltır. . Kılcal da­marların güçlendirilmesinde faydalıdır. Anti bakteriyel özelliği vardır. Kandaki yüksek kolesterolü düşürür.

Bal, polen, propolis, arı sütü ile yapılır, sabah-akşam yemeklerden önce 1 tatlı kaşığı alınabilir

                                       REDGİNSENLİ MACUN: 
            


Afrodizyak uyarıcı ve cinsel gücü artırır. Kan basıncını ve şekeri düşürür. Strese karşı etkilidir. Kanser hücrelerinin üremesini engeller. Tüm metabo­lizma fonksiyonlarını düzenler. Sperm sayısı artırır. Yaşlanmayı geciktiricidir.Kalp kasının çalışmasını güçlendirir. Kan yapıcı özelliğe sahiptir. Halsizlik ve isteksizliği ortadan kaldırır. İçinde; bal, polen, Hindistan cevizi, zencefil, ka­ranfil, kuşburnu, havlican, kakule, safran, redgiseng ve arı sütü bulunur.

                                     SPİRULİNALI MACUN: 

      

    Kansızlık şikâyetlerinde kan yapmada etkilidir. Kalbi takviye eder düzenli çalışmasını sağlar. Tansiyonu dengelemede, mide ve sindirim sisteminde, reflü de, anne sütünü arttırmada biyolojik dayanaklılığı artırır. Diyet esnasında vü­cudun yoksun kaldığı besin maddelerini takviye eder. İçinde; yenibahar, keba­biye, redgiseng, spirulina, polen, arısütü ve harnup pekmezi bulunur.

                                     ZEYTİN YAPRAKLI MACUN: 

   

 Yüksek tansiyon, kandaki fazla şekeri düşürmede, boyun bölgesinde çıkan yüksek şekerden dolayı müzminleşen çıbanların kurutulmasında, pankreas faa­liyetini düzenlemede ve tembelliğini gidermede, çalışmasını artırmada etkilidir.zeytin yaprağı, kekik, alıç, funda, biberiye, bamya, anason, turunç yaprağı, çörek otu, karabaş, şahtere, adaçayı ile hazırlanır.

                                    ZENCEFİLLİ MACUN:

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Astım bronşit nefes darlığına faydalıdır. Bronşları açar. Balgam söktürür. Öksürüğü giderir. Göğsü yumuşatır. Üst so­lunum yolları enfeksiyonlarına faydalıdır. Bademcik ve boğaz iltihabına iyi ge­lir. Sinüzite etkilidir. Ateş düşürür. Antiseptik özelliği sayesinde mide bağırsak enfeksiyonlarında ve gıda zehirlenmesinde etkilidir. Kolit benzeri sindirim bo­zukluklarında faydalıdır.

                                               SEDEF MACUNU: 
    

Sedef, deri hastalıklarının en önemlilerinden olup, kronik, tekrarlayıcı ve sık rastlanan bir rahatsızlıktır. Burada muhtevasını vereceğimiz macun Sedef has­talığında, sindirim sistemini düzenlemede, karaciğer takviyesinde ve güçlendir­mede merkez sinir sistemini düzenlemede sakinleştirici özelliğe sahiptir. Ka­şınmalarda sedef kremi kullanılmalıdır.

Tedavi süresince; baharatlı, asitli yiyecekler ve alkollü içeceklerden kaçınıl­malıdır.

Defneyaprağı, karabiber, halile, çam sakızı, revendçini, çörek otu, zencefil, darılfülfül, havlıcan, ısırgan tohumu, sarısabır, anason, udihindi, kereviz tohu­mu, mesteki sakız, bal ile hazırlanır.

                                       YEŞİL ÇAYLI MACUN:  

Kanser durdurmada ve küçültmede kansere karşı vücut direncini arttırma­da beta korotinden dolayı vücuttaki radyosyonu atmada yaşlılığı geciktirmede kemo ve radyoterapinin yan etkilerini azaltmada kullanılır. Enfeksiyon hasta­lıklarına karşı vücut direncini arttırmada akut kalp yetmezliğini önleyici etkiye sahiptir. Kötü huylu hücreleri, oksijen ve besin maddelerinden yoksun bıraka­rak büyümesini ve çoğalmasını engeller.

İçinde; spirine, ronapolis, köpek balığı kıkırdağı, nane, kekik, biberiye, ısır­gan otu, karabaş, polen, arısütü bulunur

                                          EPİMEDYUMLU MACUN:

    

Erkeklerde cinsel gücün artmasına yardımcı olur. Sertleşme sorununu gide­rir. Erken boşalmayı önler. Afrodizyak etkisiyle erkeklerde ve kadınlarda cin­sel isteğin artmasını sağlar. Aktiviteden 1 saat önce 1 tatlı kaşığı alınması tav­siye edilir.

                                       ENGİNARLI MACUN: 

Karaciğer rahatsızlıklarından dolayı kaynaklanan cilt lekeleri egzama man­tar kaşıntı ciltte kızarıklık vb. gibi cilt sorunlarında yardımcı olabilir. Hepatit (Sarılık) A-B-C kontrol altına almada anti oksidan özellikleri sayesinde anne a­dayları ve bebeğin sağlığında büyük ölçüde yardımcı olur. Karaciğer büyüme­sinde anemi ve kan yetmezliği ile ilgili hastalıklarda kullanılır. Karaciğer salgı işlevlerini uyarır düzenler ve güçlendirir. Yüksek tansiyon şeker ve kolestro­lün kontrol altına alınmasına yardımcı olur. Karaciğerin yağlanmasında güven­le kullanılır. Sindirim güçlüğü ve gut problemlerinde etkilidir.

Enginar, zerdeçal, papatya, andız otu, zencefil, hindiba, şahtere, civanper­çemi, boya çiçeği, adaçayı, okaliptüs ile hazırlanır.

                                             FORM MACUN: 
      

Rezene, kekik, defne, mersin, şahtere, anason, papatya, funda, ardıç, bibe­riye, sinameki ile yapılır.

Tokluk hissi vererek yemek yemeyi engeller. Vücutta bulunan fazla yağların yakılmasını sağlar. Tansiyonu dengeler. Sindirimi kolaylaştırır. Bağırsakların ça­lışmasını düzenler. Toksitleri idrar yoluyla atarak vücudun zinde kalmasını sağ­lar. Üriner sistemi ve sindirin sistemini düzenler.

                                         GUATR MACUNU: 
     


Guatr, tiroid bezinin yeterince hormon salgılayamaması ve bu eksiği kapat­mak üzere büyümesidir.

Tere, nane, papatya, ısırgan, huş yaprağı, biberiye, pelin, civanperçemi i­le yapılır. Yetişkinler için günde 3 kez yemeklerden önce 1 tatlı kaşığı alınma­sı tavsiye olunur.

                                               EGZAMA MACUNU: 

     

Egzama, derinin sulanması ile meydana gelen bir iltihaptır. Tıp dilinde Ka­şıntı ve kızartı ile ortaya çıkar.

Çörek otu, şahtere, sedef otu, biberiye, papatya, anason, ardıç, funda, ada­çayı, hibiskus, sinirli ot, ebegümeci, sarısabır ile yapılır

                                      AYRIKOTLU MACUN: 

Ayrık otu, ısırgan, sinameki, defne, kekik, civanperçemi, güzellik, acı bak­la, ebegümeci ile yapılır.

Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Yanma ve sancıları giderir. Hazmı kolaylaştırarak kabızlığı giderir. Kalın bağırsak iltihabına iyi gelir. Kalın bağır­sak kanamalarını durdurur.

                                            MASİS MACUN:
    

Kilo aldırmada cinsel güç ve sperm arttırmada, çocukların gelişiminde kul­lanılır.

Kalp-damar tıkanıklığı, astım, bronşit, nefes darlığı, prostat büyümesi ve il­tihabı, karaciğer yetersizliği, hepatit C, romatizma rahatsızlıkların tedavisin­de faydalıdır.

Avokado, bamya çiçeği, civanperçemi, okaliptus, ginko bloba, mısır püskü­lü, gül hatmi, kekik, keten tohumu, biberiye, lavanta, kırkkilit otu, brokoli, ada­çayı, fuata, zencefil, rezene, zerdeçal, yeşilçay, karanfil, enginar, yenibahar kul­lanılarak hazırlanır.

Havlıcan, ısırgan, kakale, ginseng, tarçın, kişniş, kantaron, nane, papatya, şahtere, hindiba, karabaş, kiraz sapı ile de yapılabilir.

                                         KANTARONLU MACUN: 

Kantaron, melisa, karabaş, mercan köşk, yeşil çay, bamya, ıhlamur, papatya, tarçın, karanfil, lavanta ile yapılır.

Stres ve zihinsel yoğunluklarda etkilidir. Kalp ritmini düzenler. Sinirsel gast­rit ve ülserde, migren ve baş ağrılarında, uykusuzluk ve halsizlik hallerinde, ka­raciğer ve cilt hastalıklarında, hafif ve orta dereceli depresyonlarda, bayanlarda menepoz döneminde ortaya çıkan korku gerginlik ve uykusuzluklarda etkilidir.

                                            HERA MACUN: 
     

Tere tohumu, funda, biberiye, kekik, kiraz sapı, mısır püskülü, sinameki, ye­şil çay, rezene, anason, limon kabuğu, kitre ile hazırlanır.

Vücutta bulunan bel ve basendeki yağ tomurcuklarını eriterek idrar yolu ile dışarı atılmasını sağlar. Bu sebepten dolayı bedensel incelme sağlanır. Tokluk hissi vererek yemek yeme içgüdünüzü bastırır. %100 doğal bitki özlerinden ya­pıldığı için kilo kaybı sırasında oluşacak olan güç kaybını ve halsizliği ortadan kaldırır. Ödem söktürücüdür.

                                         BİBERİYELİ MACUN: 
   

Biberiye, funda, kekik, kişniş, bamya, çoban çökerten, böğürtlen yaprağı, karabaş, keten ile yapılır.

Yüksek tansiyonda kalp damar rahatsızlıklarında kandaki yağlanmayı önler. Kan şekerini dengeler. Kalp ritmini düzenler. Sinirsel kalp çarpıntılarını önler.

                                   GİNKO BLOBA MACUN: 
    

Beyin damarlarında kan pıhtılaşmasını önler, konsantrasyonu sağlar. Unut­kanlığı önleyicidir. Hafıza kaybında stres hallerinde ve zihinsel yorgunluklar­da beyne daha fazla kan ve oksijen ulaşmasını sağlar. Erken boşalma ve üriner rahatsızlıklarda damar sertliğinde ve atar damar tıkanıklığında yüksek basınca

karşı anti alerjen ve iltihap önleyici özelliğe sahiptir.

Hazırlanmasında ginkgo biloba, limon çiçeği, kına kına, ginseng, alıç çiçe­ği, melisa kullanılır.

                                           ERBOŞA MACUN: 
   
     

Adamotu, kakule, karanfil, yenibahar, lavanta, maydanoz, karabiber, harnup unu, roka, tarçın, tere, zencefil, çam balı ile hazırlanır.

Uzun süreli ereksiyon sağlamaya faydalıdır. Afrodizyak uyarıcı ve cinsel güç artırmada etkilidir. Sperm sayısını artırır. Halsizlik ve isteksizliği giderir.

                                 CİVANPERÇEMLİ MACUN:  

                                     

    Menopoz dönemindeki rahatsızlık ağrı, sancı ve sinirsel durumlarda etki­lidir. Kemik erimesinde adet düzensizliğinde, rahim ve idrar yolu iltihabında faydalıdır. Hormonal bozukluklarda miyon kist ve tümörde etkilidir. Uyku dü­zenleyici ve yatıştırıcıdır. Sorunlu akıntılarda görülmüştür.

Civanperçemi, mersin, melisa, lavanta, aslanpençesi, tarçın, elma, portakal çiçeği, kantaron, kırkkilit otu kullanılarak hazırlanır.

                              ÖĞÜTÜLMÜŞ ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ 
 

Cilde canlı ve taze bir görüntü verir. Yaşlılık belirtilerini azaltır ve yaşlan­mayı geciktirir. Afrodizyak özelliğe sahiptir. Vücutta biriken kimyasal zehirleri atmaya yardımcı olur. Damar duvarını yenileyerek kalp atışını düzenler. Unut­kanlık ve konsantrasyon sorunlarını giderir. E vitamininden 50 kat daha güç­lüdür. Hemoroid ve basurda damar sarkmasını önler.


                                   KUDRET NARLI MACUN:  
      

Gastrit ülser ve kolit rahatsızlıklarında, mide yanması ve ekşimelerde safra­dan kaynaklanan acı su gelmesinde, mide ve bağırsak enfeksiyonlarında kronik kabızlıkta mide şişkinliklerinde, kalın bağırsak ve iltihaplarında hazım kolaylaş­tırıcı ve gaz giderici karın ağrılarını giderir.

Kudret narı, keten tohumu, çam sakızı, zerdeçal, ebegümeci, kantaron, ana­son, rezene, kimyon, günlük ile hazırlanır.

                                            KEREVİZLİ MACUN: 
     

Prostat iltihabı, idrar düzensizliğinde, idrar yollarındaki iltihaplanmalarda idrar tutamama gibi problemlerde bedende biriken ödemlerin atılmasında ek­lem rahatsızlıklarında, bayanlarda üreme organları kaynaklı mikrobik hastalık­lara bağlı olmayan sancı ve ağrılarda, bağ dokusu direncini arttırmada kulla­nılmaktadır.

Kereviz tohumu, böğürtlen, biberiye, mersin, funda, mürver, yakı otu, mı­sır püskülü, kırkkilit otu ile yapılır.

                                        KEKİKLİ MACUN:
     
   

Siyatik ve eklem romatizmaları ve ağrılarında etkilidir. Mide bulantısını gi­dermeye faydalıdır. Sinirsel organizma titreklikleri tedavi etme özelliğine sa­hiptir. İltihaplı eklem ağrılarında kullanılmaktadır.

Kekik, kereviz, ısırgan, ardıç, böğürtlen, kişniş, funda, ceviz yaprağı, ayrık otu, rezene, anason, atkuyruğu ile hazırlanır.

                                    HAVLİCANLI MACUN: 
        

Çocukların gelişimine yardımcı olur. Gece altına kaçırmayı ortadan kaldı­rır. Bel gevşekliğine hastalıklara karşı direnç artırmada üriner sistemin geliş­mesinde etkilidir. İdrar tutamama gibi sorunları ortadan kaldırır. Kemik yap­sını geliştirir. Kansızlığı giderir. İştah açar ve vücudu zinde tutar. Mide ve ba­ğırsak gazlarını alır.

Havlıcan, kantaron, ısırgan, karanfil, günlük, papatya, nane, peygamber çi­çeği ile yapılır.

                                   MACUNU FELASİFE: 

    

Mideyi güçlendirir, hazmı kolaylaştırır, zihni güçlendirir, erkeklik gücünü artırır, yeller giderir.

Karabiber, zencefil, tarçın, helile, çam fıstığı, toz haline getirilir bal ile ma­cun yapılır, birer ikişer kaşık yutulur.

                                      MACUNU SEVRİNCAN:
     
   

Mafsal ağrılarına, siyatiğe, idrar zorluğuna, sırt ve kalça ağrılarına, vücuttaki yellere, haya şişliklerine, basura, yüz felcine, rahim hastalıklarına, siroz hastalı­ğına, dalak hastalıklarına şifa verir.

Kara helile, sarı helile, çiğdem, Kabili Kimyon, kereviz tohumu, karabiber, denizköpüğü, hindistan tuzu, udinindi, kına, rezene, mahmude, zencefil toz haline getirilerek bal ile macun yapılır, birer çay kaşığı yutulur.

                                        MACUNU KEBİR: 

Damar tıkanıklıklarını açar, dimağı kuvvetlendirir, aklı ve zekâyı arttırır, vü­cuttaki yelleri temizler.

Kabili, katranköpüğü, zencefil, kişniş, hardal, yosun, kına tohumu, kereviz, sarısabır, dövülmüş gül, mesteki, sümbül, udinindi, safran, papatya, misk, am­ber ile yapılır. Tüm bitkiler gülsuyu içinde ezilerek yeteri kadar süzme bal i­le macun yapılır.

                                         MACUNU KUŞT: 

Anason, kereviz tohumu, mürsafi, ayrık kökü, besbase, zencefil, udihin­di, burçak ravendçini, safran toz haline getirilerek, bal ile macun yapılır, gün­de bir çay kaşığı yutulur.

                                   SARIMSAK MACUNU: 
      

Bu macunun faydaları: Şöhreti büyük olan bu macun, soğuktan kaynakla­nan bütün hastalıklara iyi gelir. Vücudun nemini giderir, balgamın kökünü ke­ser, erkekliği arttırır. Felce, unutkanlığa, el ayak titremesine, nefes darlığına, öksürüğe, ses kısıklığına, damar sertliğine, yellere, mide ve karaciğer zafiyeti­ne, makad ve rahim hastalıklarına şifa verir. İdrarı söktürür, yüze kan getirir.

Dövülmüş sarımsak, taze süt, tuzsuz tereyağı, bal, zencefil, karabiber, da­rufülfül, tarçın, kebabiye, hindistan cevizi, akırıkarha, havlican, gül yağı, safran kullanılarak hazırlanır.

Sarımsak sütü emene kadar kaynatılır, sonra yağ ilâve edilerek bir müddet daha kaynatılır; daha sonra bal katılarak karıştırılır ve bir müddet ateşte tutula­rak koyu mayi haline getirilir; diğer maddeler toz haline getirilerek elde edilen macuna karıştırılır, temiz bir kaba konarak muhafaza edilir.

Macundan 10 ar gr. alınarak birer bardak hunnab şerbeti ile içilir.

AK ŞEMSEDDİN HAZRETLERİNİN TERKİP ETMIŞ OLDUĞU MACUN: 


   Çörekotu, zencefil, topalak, havuç tohumu, soğan tohumu, anason, tarçın, dârüfülfül, kebabiye mesteki, günlük, safran, andız kökü, havlıcan, meşe kav­rulmuş palamutu unu, kavrulmuş simit unu dövülür, elekten geçirilir, yeteri ka­dar hakiki balla karıştırılarak macun yapılır. 9-15 gr. kadar yutulur. 

Çocuğu olmayanlara, erkeklikten kalanlara, idrarını tutamayanlara, bel ağrı­sına, bel soğukluğuna, baş ağrısına, kuvve-i hazımaya, diz ve omuz ağrılarına, eklem ağrılarına, siyatiğe, basura, kulunca faydalıdır.

 

 

  Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.

  Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır.

  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.


                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

 
NOT:Kan bilgilerinizi bilmeden biyokimyanızı taramadan,araştırmacı doktorunuza, aktarlara danışmadan bitki ve bitki türlerini kullanmanız tavsiye edilmez.

 

 


 

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam62
Toplam Ziyaret1028904
Döviz Kuru
AlışSatış
Dolar5.74035.7633
Euro6.53636.5625