• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  

     www.sakli-sifa.com      www.sakli-sifa.com                                                                                 
                                      Doğa ile Savaş Halindeyiz Kazanırsak Kaybedeceğiz    
                              "İlacınız" Sebzeler Temizleyici Meyveler Besleyici   
                         Yaratanın yaratmış olduğu evrendeki Dengeyi yakalamak                                                   
Site Menusu
Site Haritası
Takvim

KANSERE YAKALANMAMAK İÇİN 8 BESİN

 
   www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com

                   ÖNCELİKLE  HASTALIKLARDAN KORUNMA:

  
Hastalıklardan korunmak için en başta yapılması gereken helal ve haramlara dikkat etmektir.

                     Haram, insanın vücuduna ve ruhuna zararlı şeylerdir,        

                 Helal ise insanın sağlığına ve ruhuna faydalı şeylerdir.        


 
  
Aslında vücudumuzun bağışıklık sistemini koruyarak tüm hastalıkların önüne geçebiliriz.Vücut, neyi nasıl düzeltmesi gerektiğini bilecek kabiliyette yaratılmıştır. 

Bildiğiniz gibi insan vücudu mükemmel bir yapıda ve özellikte   

İnsanoğlunun en önemli görevlerinden biri de bu mükemmel yapıyı korumak ve yaratılışa uygun çalışmasını sağlamaktır.  

Çün­kü o zaman bağışıklık sistemi canlanmaya başlıyor.Bağışıklık sistemi canlandı­ğında kimseye ihtiyaç kalmadan  iyileşme başliyor, süreç kendi kendine işliyor.  

     
   
   Alınacak bazı basit önlemlerle hastalıklardan korunmak mümkündür.Bu önlemler, soğuk algınlığının ve gribin yaygın olduğu soğuk kış aylarında daha önemli hale gelmektedir
.Devamını hastalik dan kurunmada okuyun

 

                                          C VİTAMİN YÜKLE  

                                 VİTAMİN BÖLÜMÜNÜ OKUYUN

                                        ANTİBİYOTİKLERE DİKKAT!

Mikropların öldürüleceği ve artık hastalık olmayacağı düşünülerek üreti­len antibiyotikler bağışıklık sistemini yıktı ve daha çok hastalığa neden oldu. 
 - Antibiyotik göz sinirlerine zarar verir.Çünkü böbrekleri vurdu. 
 - Bağışıklık sistemi yetmezliği çok ço­ğaldı. 
 - Körlük, sağırlık, bağırsak problemleri, ağız problemleri çoğaldı. Çünkü antibiyotikler vücuttaki bütün mikropları öldürdü.
 - Normal olarak ağızda ve bağırsaklarda yaşayan mikroplar öldürüldükten sonra bağışıklık sistemi yüz­de 80 yok oldu ve çöktü.   
 - Bunun yanı sıra hazım ağızdan başlayarak bozuluyor. Ha­zım bozulduktan sonra metabolik birikinti çoğalıyor ve sonuç olarak hastalık­lar da çoğalıyor.
  -Avrupa ve Amerika’da nadir durumlarda antibiyotik verilir a­ma Türkiye’de herkese veriliyor. 
  -Bütün ilaçlar çok faydalı deniyor ama sonra korkunç zararları ortaya çıkıyor.
  -Her gecen gün,ay,yıl,hep bir üstü verilirse sonu ne......(Vücut her gün kazanı yor kullandığın şey neyse çünkü bir üstünü istiyor...)Bir üstü kullanmamak..veya azaltarak..  

       Öncelikle daha önce aldığınız vücudunuzun bazı   organlarını  tahrip eden ağrı kesici  depresyon ilacı, antibiyotik, gibi ilaçları gıdalar ve hayatımıza bir şekilde gi­ren kimyasalları terk etmeyi vücudunuzu temizlemeyi tavsiye ediyoruz,                          

    Aslında vücudumuzun bağışıklık sistemini koruyarak tüm hastalıkların önüne geçebiliriz.Vücut, neyi nasıl düzeltmesi gerektiğini bilecek kabiliyette yaratılmıştır.

   Çün­kü o zaman bağışıklık sistemi canlanmaya başlıyor.Bağışıklık sistemi canlandı­ğında kimseye ihtiyaç kalmadan  iyileşme başlıyor, süreç kendi kendine işliyor.              

    

      (Maneviyatınızı gülcü tütün sizden daha kötüleri düşünün)   


Bağışıklık sistemini güçlendirme ilacı olmaz (Tek anne sütüdür),okuyun
   
Sadece ,vücudunuza vermiş olduğunuz tahrıbatı temizlemeden bağışıklık sistemi güç kazanmaz Meyveler besleyici,sebzeler temizleyiçi dir.
 

   ( Eğer başkalarının yaşaması için bir şeyler yapmıyorsan, vaktini boşa harcıyorsun.)    

                                                             
  İnsan vücudu gıdalardan alınan vitaminlerle ve mine­rallerle beslenir. Hastalıklar ise beslenme için gerekli olan maddelerin fazla ve eksik alınmasından, vücuttaki inorganik tuzların birinin veya bir kaçının den­gesindeki bozulmalardan kaynaklanır.

   Çiftçi toprağını nasıl koruyor, eksikliğini gideriyor; gıda üreticisi ürettiği malları nasıl koruyor, kozmetikçi ürettiği ürünleri nasıl koruyorsa, insan vücu­du da kendini vücuttaki enzimlerle, tuzlarla ve vitaminlerle korur. Rabbimin, verdiği bu enzimler, 12 tuz, vitaminler ve mineraller insan vücudunu    yeniler, uzun ve sağlıklı yaşamasını sağlar.  Devamını Vücudun temel tuzları okuyun.   


Kanser de tedavi edilmediği takdirde, insanı giderek zayıflatıp halsiz düşürür ve sonunda öldürür.Yakalanmamak için 7 besin; 

Lahana

        
İster çiğ ister turşu isterseniz pişmiş olarak tüketebilirsiniz. Ama, bu hastalıklarla savaşan besini tüketin. Tabi çiğ olarak tüketirseniz daha çok yararlı besin ögesini vücuduna alırsın. Kanserden korunmada önemli bir yere sahiptir. İçerisinde birçok antioksidan madde vardır.Bağışiklik sistemi küvetleştikçe kanser azalaçak. Ayrıca yapısındaki sülforafan sayesinde kanser hücrelerinin çoğalmasını ve büyümesini engellediğini gösteren çalışmalar mevcuttur. Lahana güçlü mayalanabilen bir bakteri olan ve probiyotik olarak bilinen Lactobacillus içerir. Lactobacillus hastalıklarla mücadele eden iyi bakterilerdendir. Tüm iyi bakteriler gibi bu bakteride topraktan geliyor ve sindirim sistemi sağlığını artırıyor. Sağlıklı bir bağışıklık sistemi tüm hastalıklardan korunmak ve hastalıkla mücadele etmek için önemlidir. C vitamini antioksidandır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Lahananın içerisindeki C vitaminin emilimi mayalanma işlemi sırasında artar. 

SÜLFORAFAN KELİME ANLAMI: 

Sülforafan (Sulforaphane) brokoli, brüksel lahanası, lahana, karnabahar ve karalahana gibi lahana ailesinden gelen bitkilerde bulunan bir kimyasaldır. Bu madde son zamanlarda bir çok sağlık dergilerinde yer aldığından oldukça popüler olmaya başlamıştır.  

PROBİYOTİK KELİME ANLAMI

Probiyotikler, sindirim sisteminde belli sayılarda bulunan ve temel beslenmenin yanında sağlık açısından çok yararlı olan canlı organizmalardır.

Bir başka tanımda ise;

Probiyotik, kullananın bağırsak mikrobiyal dengesini düzelterek yararlı bir şekilde etkileyen canlı organizmalardır.

Probiyotik kelimesi Yunanca'da “Pro Biyo” köklerinden gelir ve “Pro Yaşam” anlamına gelir. Son yıllarda birçok değişik tanımla anılmıştır. Her durumda da, insanlar için yararlı bakteriyel bir ürün olarak bulunur.

LACTOBALCİLLUS KELİME ANLAMI

İnsanların ağız, vajina ve bağırsak normal florasında bulunan, Gram pozitif, sporsuz, mikroaerofilik ve fermentatif, bazı türleri mutlak anaerobik, genellikle hareketsiz, ince uzun, kısa çubuk veya kokobasil biçiminde bakteri cinsi. 

Brokoli 

Yine turpgiller ailesinden bir sebze. Brokolinin içerisindeki sülforafan maddesinin; laboratuvar ortamında kalın bağırsak, prostat, yumurtalık, yemek borusu, cilt, lösemi, lenfoma ve melanom gibi birçok kanser hücrelerini öldürdüğü tespit edilmiştir. Peki sülforafan bunu nasıl yapar 

Tümörün yayılma hızını yavaşlatmaya çalışır.

Kanserojenlerden zarar gören hücrelerinin kendini onarmasına olanak verir.

Vücudun kanserojenlerden temizlenmesini hızlandırır.

C vitamini, selenyum ve beta-karoten gibi antioksidanlarda zengindir. Yani bağışıklık sistemimiz için mükemmel bir besin. Brokoliyi kırmızı et ile birlikte tüketirseniz, etin pişirme yöntemlerinden kaynaklanan zararlı etkilerini daha aza indirgersiniz.

Ek bilgi: Yapılan bir araştırmaya göre; 3 günlük brokoli filizlerindeki sülforafan oranı yetişkin brokoliden 10-100 kat daha fazla bulunmuştur.

TURPGİLLER KELİME ANLAMI;

Brassica cinsi bitkilerin bir parçasıdır. Brokoli, roka,  çin lahanası, brüksel lahanası, lahana, karnıbahar, turp, şalgam, su teresi gibi sebzeleri içermektedir

Diğer birçok sebze gibi kanseri önlemede sinerjistik bir şekilde çalıştığı öne sürülen çeşitli besinlerin ve fitokimyasalların iyi bir kaynağıdır

MELENOM KELİME ANLAMI;

Melenom bir tür cilt kanseridir.Çok büyük olduğu için normalde cildi bir organ olarak düşünmeyiz.Ancak cilt bir vücut organıdır.Cilt  epidermis ve dermiş adı verilen iki tabakadan oluşur.

Vahşi(Yabani) Orman Meyveleri

     
Doğada kendiliğinden yetişen daha çok kırmızı, mavi, koyu mor renklerinde olan meyvelerdir. Böğürtlen, yaban mersini, ahududu, çilek, kızılcık, vişne gibi. Yabani meyveler antosiyanin fazla miktarda bulunur. Kırmızı ve mor renk yelpazesi içerindeki meyve ve sebzelere renk veren bir pigmenttir antosiyanin. Antosiyanin çok güçlü antioksidan özelliğe sahiptir. Yapılan bir çok hayvan çalışmalarında antosiyaninlerin kanser hücrelerinin büyümesini yavaşlattığı ve engellendiği bulunmuştur. Ayrıca antosiyaninler; hücre ve doku harabiyeti sonucu oluşan inflamasyonu ve kan damar duvarı hasarlarını engellediği bulunmuştur. Yapısındaki C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirirken, lif sindirim sistemini düzenler ve kolon kanseri riskini azaltır.

ATOSİYANİN KELİME ANLAMI;

E163 kodu ile bilinen antosiyaninler, suda iyi çözünebilen ve birçok meyveye, sebzeye ve çiçeğe etkileyici mavi, kırmızı ve mor renklerini veren pigmentlerdir.

Ceviz 


Görünüşü beynin loblarına benzeyen bir yağlı tohumdur ceviz. Beynin loblarına benzemesinin de vardır bir hikmeti. Çünkü beyin sağlığı için gerekli olan gümüş iyonlarını içerir. Gümüş elementi beyin dokusu tarafından kullanılır. Ceviz yüksek miktarda omega-3 yağ asitleri içerir. Hatta diğer yağlı tohumlar arasında ipi göğüslemiştir. L-arginin, E vitamini, selenyum ve magnezyum açısından zengindir. L- arginin arter duvarlarının elastikiyetini artırır ve pıhtılaşmasını azaltarak kan-damar sağlığını korur. Ceviz yüksek miktarda omega-3 ve antioksidan içermesi sayesinde tümörlerin gelişimini yavaşlatarak meme kanseri riskini azaltır. Ayrıca yapısındaki fitosteroller kalın bağırsak, prostat ve meme kanserine karşı korucudur. Günde ; 2 tane tam ceviz yemeyi unutma!

FİTOSTEROLLER KELİME ANLAMI;

Fitosteroller (veya bitki sterolleri) bitkilerde bulunan bir grup steroid alkoldür. Beyaz renklidirler, hafif, karakteristik kokuları vardır, suda çözünmezler, alkollerde çözünürler. Gıda katkı maddesi olarak, ayrıca tıp ve kozmetiklerde de kullanılırlar.

Sarımsak 


Kökeninin Güneybatı Asya olduğu düşünülen ve eski çağlardan bu yana şifa olarak kullanılan zambakgiller familyasındandır sarımsak. Sarımsağın hücresel bağışıklığı sağlaması ve yaşlanma önleyici etkisi gibi maddelendirmeye kalksam bir sayfa özelliği vardır. En büyük etkisi beyaz kan hücrelerinin sayısını artırarak bağışıklık sistemimizi korumasıdır. Ama ben bugün antikanserojen etkisinden bahsedeceğim. Dünya Kanser Araştırma Merkezi tarafından yapılan bir araştırmaya göre kolon kanserinde sarımsak ve soğan kanser yapıcı maddeleri başlangıç aşamasında engellemektedir. Yapılan başka araştırmaya göre cilt, ağız, mide, meme, kolon ve prostat kanseri gelişimini önlemektedir. İçerisindeki glutatyon başta kanser olmak üzere birçok hastalığın nedeni olan serbest radikalleri hücre içerisinde yok eder. Sarımsağı çiğ olarak tüketmek emilim oranını artırır. Çiğneyerek yendiğinde ve yoğurda katarak tüketildiğinde biyoyararlığı daha yüksektir.

ANTİKANSEROJEN KELİME ANLAMI;

Kanser etkisini ortadan kaldıran özelliktir.

   Pırasa  

Sinirleri yatıştırır, kan yapar, idrar söktürür, Mide rahatsizligina i­yi gelir. bağırsakları çalıştırır, kabızlığı giderir. Cildi güzelleştirir. Kanı temiz­ler. Basur memeleri için faydalidir. Böbreklerdeki kum ve taslarin düsürülme­sine yardimci olur. Gut hastalığına iyi gelir. Sütü çoğaltır. Şişmanlatma ve şeke­ri yükseltme endeksi düşüktür.   

 
  İÇİN DEKİLER BÖLÜMÜNÜ OKUYUN        


 
KARNIBAHAR 

Fosfat ve potasyum ihtiva eden ve içeriğinde, kadınları göğüs kanserine karşı koruyan 'indol-3 karbonal' bulunan karnabaharın, lahanadaki besin değerinin çoğuna sahip olduğundan ,"Karnabahar çiçek olduğu için, bol bol fosfor ve vitaminleri, cinsiyet hormonu, bol E vitamini ve protein içerir. Bu maddeleri ile cinsel gücü arttırır, buna bağı olarak kalp rahatsızlıklarını da giderir. Sinirleri ve beyni iyi çalıştırır, onların yıpranmasını önler"

   .  Karnabaharın içerdiği besin değerleri şöyle sıralanabilir: protein;fosfor;kalsiyum;  demir:  potasyum: A vitamini; . B1 vitamini;  B2 vitamini;  B3 vitamini ve  C vitamini.

-Karnabahar, tüm Turpgiller'deki sebzeler gibi bedenin kansere yakalanma rizikosunu aza indirger: Özellikle kalınbağırsak ve mide kanserlerine karşı etkilidir.

- Antioksidan madde yönünden de zengin olduğu için kalp hastalıklarına yakalanma, kalp krizi geçirme ve katarakt illetine tutulma rizikosunu da azaltır.

- Karnabahar, demir minerali oranı yüksek olduğu için kansızlığı önler.

Potasyum minerali yönünden zengin olduğu için de yüksek tansiyonu düşürür, tansiyonu belli düzeyde tutar

Hayat salatası

Kara turp,roka,kırmızı turp,şalgam,su teresi,semiz otu, tere otu,dere otu ,maydonoz,rendelenmiş limon kabuklu,rendelenmiş havuç,rendelenmiş kırmızı soğan,kırmızı biber rendelenmiş, rendelenmiş avakado, doğranmış brokoli,doğranmış karnabahar , doğranmış  kırmızı lahana sarmısak,saf zeytin yağ yoğurt Haftada bir kere olsun yapın. 

  PROPOLİS         

Propolis; Bal arılarının, kovanı her türlü mikrop, bakteri, virüs ve mantara karşı korumak için bitkilerden topladığı, soğuk, sıcak ve rüzgâra karşı yalıtım için kullandığı, kovan dezenfektesinde kullanıldığı için milyonlarca yıldan günümüze kadar arıların hasta olmadan gelip yaptıkları balla şifa dağıtmalarını sağladığı, kovana giren büyük haşerelerin öldürüldükten sonra çürümemesi mikrop ve bakteri yaymaması için üzerlerini kaplamada bir zırh olarak kullandığı, mucizevî faydaları ve derin inanışla çok eskiden beri bilinen, halk arasında kullanımı çok eski çağlara dayanıp mucize diye anılan, sağlık alanında milattan önceden beri yararlanılıp, geniş yelpazede kullanım alanları bulunan, özellikle günümüzde sağlık alanında araştırma yapan bilim adamlarını ve profesörleri hayret ve şaşkınlık içinde yeni buluşlara götüren, yeni araştırmalarda kanseri önleme, durdurma, tedavi edip geçirme dâhil, tepeden tırnağa vücudumuzdaki tüm hastalıklara iyi gelebilecek olduğu klinik çalışmalar sonucu ispatlamış ,zararlı organizmayı öldürmenin yanında diğer hücreleri onarıp güçlendirip yenileyen, bağışıklığı çok yüksek seviyede güçlendirip vücudu bütün hastalıklara karşı koruyan, doğal, bağımlılık yapmayan, 100 kat antibiyotik, 200 kat antioksidan, çok güçlü antibakteriyal, antiviral, antiflamatuvar, anti ülser, anti tümör, ateş düşürücü, ağrı kesici, spazm çözücü, iltihap kurutucu, damar açıcı özelliklere sahip olan, 300’den fazla fitokimyasal bileşik içerip, bitkilerin esterik yağları, bitkilerin üremesini sağlayan protein, vitamin, aminoasitlerle dolu polenlerden oluşan, insan sağlığı için yüksek değer taşıyan B1, B2, B6, C ve E vitaminlerini içeren, magnezyum, kalsiyum, potasyum, sodyum, iyot, mangan, demir, bakır, çinko gibi birçok minerali ihtiva edip zengin protein deposu olan bu yapısı itibariyle bilim adamlarının klinik çalışmalarda -aşağı yukarı her hastalığa iyi geldiğini görmeleriyle- önünün yeni keşiflere açık olduğunu söyledikleri esrarengiz bir maddedir.  


  KİMYASAL BİRLEŞİMLER

  İÇİN DEKİLER BÖLÜMÜNÜ OKUYUN  
          

 

 KANSERLE BESLENME :Kişi ve kişiler tarafından bir saatlik filim mi yayını sildiler bu dünyada iyi yapılanını yok ediyorlar gerçekler söylenince  ……….işlerine gelmediği için yok ettiler … 


   KANSER VE BESLENME VİDOSUNU   

 KANSERLE BESLENME :Kişi ve kişiler tarafından bir saatlik filim mi yayını sildiler bu dünyada iyi yapılanını yok ediyorlar gerçekler söylenince  ……….işlerine gelmediği için yok ettiler …


 DEVAM EDEÇEK

  Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.

  Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır.

  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.


                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

 NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam241
Toplam Ziyaret947760
BAKIR-GÜMÜŞ-ALTIN
AlışSatış
Dolar5.36725.3887
Euro6.07136.0956
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 1°