• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  

     www.sakli-sifa.com      www.sakli-sifa.com
                                İlaçlar kadar Bitkilerde zehirlidir tavsiye ile kullanılmaz                                                                             
                                      Doğa ile Savaş Halindeyiz Kazanırsak Kaybedeceğiz    
                              "İlacınız" Sebzeler Temizleyici Meyveler Besleyici   
                        Yaratanın yaratmış olduğu evrendeki Dengeyi yakalamak 
 
       "Yaratanın Hak kıldığı her dinden ne olursan ol tüm hastalıkları yenmek dua ve sevgidir"                        "Bilin ki yarın güneş her insan için aynı doğacak"  "İyi ve Kötü olmak içinde insan elinde olacak"  
                                                   "Kararı sen versen de Kaderin belirleyecek"  

Saklı şifa bir markadır. İletişim yanlışlıklarıyla dolu Dünyadayız.Türkiye’nin hiçbir yerinde şubemiz yoktur  "Merkez sorgun Yozgat istasyonlar Silifke Anamur dur  internet  yayını 2013 Metal yaşı yılı 1959 dur"  Diğerleri Karanlık Başarısızlık korkusu yaşayanlar nefsine dünya malına gömülmüşlerdir.. "Selçuk uysal çoban saklı şifa"

                        Yaşam sırrınız SIRLAR KİTABİN da harfiyen yazılmıştır ilk adım ise SEVGİDİR          .                                                             
Site Menusu
Site Haritası
Takvim

HAKKIMİZDA

                                   

 www.sakli-sifa.com    www.sakli-sifa.com    www.sakli-sifa.com
                               

 Benlik  Senlik ..Her kez Bu dünyalık için yarışta….Bu ne çaba…  Bu gün herkes el üstünde

             Gidecek ,yağmur çamur demeden  beni taşıyacak 4  arkadaşın olsun yeter.

                                                                    Çoban

                                  Son...SAKLI ŞİFA DAN Dikkat uyarı

Sakli şifa adına hiçbir yerde şube yoktur.SAKLI ŞİFA ADINDA REKLAM LİNKİ YAPARAK ÜRÜNLER SATILMAKTA VE REKLAM EDİLMEKTEDİR SAKLI ŞİFA / SAKLI ŞİFA ÇOBAN /SAKLI ŞİFA UYSAL / ÇOBAN@SAKLİ ŞİFA /SAKLI ŞİFA PİRİİWORD / SAKLİ ŞİFA TV İSİMLERİ ÇOK ZİYARET EDİLDİĞİNDEN DOLAYI / SAKLİ ŞİFA E-MAİL / İNFO ADRESLERİMİZ DÜNYADA TÜRKİYE DE İL İLÇELERDE YOKTUR . 

SAKLİ - ŞİFA SAKLİ ŞİFA ADINA GROP ADINDA SİTELER RENKLAM LİNKİ YAPARAK ÜRÜN SATILMAKTADIR PİYASADA SAKLI ŞİFA ADINA ŞÜBELERİMİZ VE ÜRÜNÜMÜZ YOKTUR VE SATIŞ VE PAZARLAMA LİNKLERİMİZ YOKTUR BİLGİNİZE SAYGILARIMLA...

İsim benzerliği bilerek bilmeyerek verilmiş ,alınmış tüm ürünler firmamız zorunlu değildir...1. 2 .3 .4 .5. 6 sırayla şahıslara duyurudur...

SAKLI ŞİFA adına ve MARKA ADINA Hiçbir şube ,grop yoktur ,SADECE önce SAĞLIK ve organik DOĞAL yaşama ayak uyduran ve SAKLI ŞİFA İLKELERİNDEN çıkmayacak gizlilik anlaşmalı.   Bir markadır dikkat uyarıdır.. Türkiye cumhuriyeti ve global dünya coğrafi adliye ve kanun maliyeler sorumludur ve  saklı şifa bulunduğu yerde kanunun getireceği ceza tecelli eder. 

Ben Çoban hiç mi hiç uğraşacak vakti yoktur sadece kanun ve kamu devam eder ve kendisi hareket eder.  Kanunun vermiş olduğu bir markayı hiçe saymaktır. Buda kurnazlar için kanunu hiçe saymaktır. 

Geçmişte kim olduğunu bilmek istiyorsan, şu an kim olduğuna bak. Kim olacağını bilmek istiyorsan, ne yaptığına bak..İnsanlar çıkar için ne yaptıkları...  

                           selcuk uysal oban saklı şifa    

 

                                 
                                    
   " DUA BİR İLAÇTIR "


                                                 
(S.A.V)

  "Allahümme rabb'nnasi müzhibe'l-be'si işti ente'ş - şafi La şafi illa-ente işfaen la yugudiru Sekamen"

 
                           (Kur'an-ı Kerim,Abese Süresi,24-32.)

    " İnsan aldığı gıdalara bir baksın!Biz yağmuru gökten bol bol yağdırdık.Sonra toprağı nasıl yardık,Kendinize ve hayvanlarınıza bir gıda ve fayda olması için yeryüzünde ekinler ,üzüm bağları,yoncalar,zeytinler,hurmalar,iri ve sık ağaçlı bahçeler,meyveler ve çayırlar bitirdik. "


"Yerden sizin için üretip türettiği çeşitli renklendiricileri de fayda .Şüphesiz bunda düşünen bir toplum için ayetler var. "
(Nahl Süresi 13  Rabbin bal arısına şöyle vahyetti   ¨Dağlardan ,ağaçlardan ve insanların kurduklarınçardakların dan kendilerinegöz göz ev  edin Sonra  da her türlü meyveden  yede rabbinin sana yayılman için belirlediği yolları tut¨Onların karınlarından renkleri  çeşit çeşit bir şerbet  içikar ki ondan insanlara şifa vardir.Elbette düşünen kimseler için bunda  alaçak ibret vardir ..Nahl, 16/68,69..
          

          

    BU SİTE BİLGİ AMAÇLIDIR VE BİLGİ PARA İLE SATILAMAZ, TAMAMEN ÜCRETSİZDİR. HİÇBİR YAN ÜRÜNÜ YOKTUR. KULLANILAN RESİMLER BİLGİ AMAÇLI YAYINLANMIŞTIR. SAĞLIK İÇİN ULAŞTIRILAN RESİM KAYNAKLARI TAMAMEN DEĞERLİDİR. TÜM İNSANLIĞA SAĞLIKLI ŞİFALAR DİLEĞİMDİR. EMEĞİ GEÇEN TÜM İNSANLARA TESSEKÜR EDERIM. 

Diese Webseite dient zur Informationszwecken. Informationen werden nicht für Geld verkauft und sind völlig kostenlos. Es gibt keinerlei neben Produktionen. Die verwendeten Bilder werden für Informationszwecken veröffentlicht. Bilderquellen, die zur Gesundheit dienen sind sehr wertvoll. Wie bedanken allen, für die Bemühung der Aufbau unsere Webseite und wünschen als Sakli Sifa Team den Menschen ein beglücktes und gesundes Leben. 


                                          
                                         Çoban sakli şifa

  SAKLI ŞİFA ADINDA REKLAM LİNKİ YAPARAK ÜRÜNLER SATILMAKTA VE REKLAM EDİLMEKTEDİR SAKLI ŞİFA / SAKLI ŞİFA ÇOBAN /SAKLI ŞİFA UYSAL / SAKLI ŞİFA PİRİİWORD / SAKLİ ŞİFA TV İSİMLERİ ÇOK ZİYARET EDİLDİĞİNDEN DOLAYI / SAKLİ ŞİFA E-MAİL / İNFO ADRESLERİMİZ DÜNYADA TÜRKİYEDE İL İLÇELERDE YOKTUR SAKLİ - ŞİFA ADINDA SİTELER RENKLAM LİNKİ YAPARAK ÜRÜN SATILMAKTADIR PİYASADADA SAKLI ŞİFA ADINA ŞÜBELERİMİZ ÜRÜNÜMÜZ YOKTUR VE SATIŞ  VE PAZARLAMA LİNKLERİMİZ YOKTUR BİLGİNİZE  SAYGILARIMLA.   

Sehr geehrte Besucher, es gibt keine weiteren Verbindungen die zur Sakli-Sifa.com führen. Unsere einzige Webseite ist die www.sakli-sifa.com.

Sakli Sifa–Pirii World und  Sakli–Sifa Tv Adressen gehören dieser Webseite. Andere Sakli-Sifa Webseiten gehören nicht unserer Firma. Die Produkte von Sakli Sifa werden ab 30-03-2018 zur Produktion freigegeben.

Vielen Dank für Ihren Aufmerksamkeit. 

                                                 GÜNLER  BENİM İÇİN DEĞİL  

 Kutladığımız günlerin nasıl ortaya çıktığını biliyormuyuz? 14. Şubatta Kutladığımız sevgililer günü, 1 nisan şaka bayramı ve bugün artık kutlamayanı insan saymadığımız anneler günü nasıl ortaya çıkmıştır. Aşağıda anneler gününün çıkışı anlatılıyor.

  1864 de doğdu. 41 yaşında annesini kaybettiğinde ABD ‘yeni Dünya Düzeni’nin ana hatlarını bulmaya çalışıyordu, Avrupa’da ‘kan rüzgarları’ esiyor, Osmanlı İmparatorluğu gizli anlaşmalarla bölünmenin eşiğinde duruyordu.
Dünya ilk kez topyekün bir petrol savaşına sahne olmak üzereyken ve milyonlarca anne katledilecekken, Anna Jarvis Amerika’da ‘anneler günü’ önerisini bir kilisede kutladı.
Önerisi emperyal güçlerin dünyaya ‘kültür ihracatı’ modeli için ‘elverişli’ bulundu ve başta başkan Wilson olmak üzere, gazete patronlarından din adamlarına ve Senato’ya kadar kabul gördü.
Dünya kanla yıkanırken, Wilson prensibiyle Anadolu’ya kukla devletler oturtulurken Mayıs’ın 2. Pazar günü ‘anneler günü’ ilan edilmişti.Devamı okuyun.. 

                                           Çoban sakli sifa 
 
 
                 Günler 8 Mart ama an ve yarını bilmedikten sonra  

Dedik ya büyük harfleri okuyor geçiyoruz. Bu gün 8 mart kadınlar günü der yarını unuturuz bir kadına 365 değil 366 gün okusan bitmez, bir kadında 365 değil 366 gün erkeği okusa bitmez, Bu küçük harfle yazılmışı okunsa anlamış olunsa iki sevgi bitmez.. Yanı hiçbir şeyin günü yoktur sadece okuyup anlamak anlayabilmektir.. Sadece erdem olmaktır...Kadın bil ki nüfus kağıtları pembede olsa yürekleri  Mavidir.. Sor kendine yaratanın emriyle kadına vazife verildi sen oldun .Sen kendine önem vermiyorsan geleceğine de önem vermiyorsundur.. Bu gün güne değer veriyorsan bil ki gelecek nesline önem ve saygı  göstermendir.. Bu gün hiçbir şey arama sadece kendini ara bil bulacaksın özünü..

                                        Çoban saklı şifa 
                  Önemi geri kalan 364 gün ne olacak şimdi

 Dün 8 mart hediyeler verdin aldın bu gün 9 mart ve geriye kalan gün 364 gün ya şimdi....Esas sana yaratan tarafından hediyeyi kadını okuyup anlayıp bilseydin yaşamın boyunca sana verilen hediyeyi bilirdin ...Aynısı kadın olan erkeğini okuyup anlayıp bilseydi bu gün ne şiddet olur, nede sevgi biterdi....Bil ki aslında hiç sevginiz bitmiyor sadece dış dünyanın pembe hayallerine kapılıyorsunuz kazanan kim sizleri hasta edenler ,kimler bir avuç iblis topluluğu.. Bunlar kim derseniz nefsinize bakın orada hepsini görürsünüz..

                                              Çoban 

                                            ANNELER   İÇİN

                                                          PERİZ YAPIN                                                                                          

                         Meyveler besleyici ,sebzeler temizleyici              

       “Nüfus kağıtları pembe de,  olsa,   yürekleri mavi dır”                                               

                                         BENİM İÇİN 366 GÜN   

                                    MERHAMET ANNEDEDİR     

Annelik, duygu dünyasına sahip bütün canlılar için şefkatin, merhametin, fedakârlığın, karşılıksız vermenin, esirgemenin en somut ifadesi olan yüce bir mefhumdur. Anneler, annelikle birlikte, ilahi sevkle, bir başkasını kendisinden daha fazla düşünme ve ona göre davranma şeklinde gelişen bir zihniyet değişimine uğrarlar. Evlat için de anne sığınaktır, en güçlü bağlarla gerçekleşen bir bağlanmadır; şairin “Ana başta tâc imiş/Her derde ilaç imiş / Bir evlat pîr olsa da / Anaya muhtaç imiş” dediği gibi, her yaşta ihtiyaç duyulan mercidir.  Bütün bu süreçlerin, tanımlamaların dayanağı, Yüce Yaratıcının yaratma eylemini anne-baba üzerinden gerçekleştirmesi ve anne-baba-evlat arasında Yaratıcıya has duyarlılıkta ve güçte bir bağ oluşturmasıdır. Bu çerçevede, sebeb-i vücut olan anne-baba ile evlat arasındaki ilişkinin düzeyi de net ifadelerle belirlenmiştir: Evlat, anne öncelik , anne babaya iyilik yapmakla emredilmiş, anne-babaya ‘öf’ bile demekten men edilmiştir..

          “ Şu anda kaç kişi annemin yanında olsaydım diyor.”  “Her kez”               

Medeniyetimiz, Hazret-i Havva’dan bu yana kadını ve anneyi yüceltmiş, toplum içerisinde kadına ve hususen anneye imtiyaz sağlamıştır. Hz. Havva bir annedir. Hz. Meryem bir annedir. Hz. Sare bir annedir. Hz. Hacer bir annedir. Hz. Âmine bir annedir. Hz. Hatice bir annedir. Hz. Fatıma bir annedir. Medeniyetimizin yol göstericilerinin, öncülerinin eşlerini ve annelerini de bilmek ve onlara da saygı duymak şeklinde bir yerleşik ananeyi en mütekâmil biçimde bize öğreten de kız çocuklarını diri diri toprağa gömme karanlığı içerisindeki bir toplumu aydınlatmakla işe başlayan İslam Medeniyeti  dır... 

       
    
 ŞİFASI ANA OCAĞI ve  BABA OCAĞI  MEMLEKETİNE  EVİNİN    

               SAKLI  BAHÇESİNE ŞİFASINI RABBİM ATMIŞTIR.            

Tüm saklı şifa sırları ve şifanız sizin ana ocağı saklı bahçenizdedir. Şifanız yaratan saklı bahçenize atmıştır.   

 Bir örnek görebilirsiniz: Bir inşaat yapılırken bir  elemanın eli  kanarsa bilin ki  o inşaatın etrafında inşaat temeli atılırken Rabbim de hemen  oraya bitkilerden ( Çoban Çantası bitkisini tohumunu atar.) Çoban çantası marifeti kanayan yeri hemen  durdurur. Ağrıyı  dindirir .İşte bir örnek. Hem inşaat yerine girin  orda görecek siniz.. Veya bahçe duvarlarının yanında…. Önce Tanıyın.Varın gerisini siz düşünün..  

                                         Çoban sakli sifa 

  www.sakli-sifa.com        www.sakli-sifa.com         

                                                İNANMAK 

 Çobana sorarlar sen alevi değilsin niye yazıyorsun  derler .Çoban der "Allah" korkun var ise "Allah’ın" buyruklarını gönderdiklerine inanıyorsan  124 000 peygamber ve  kitap da yazılan 27 peygamber 2 Salih ve 4 Kitab'a  ve son peygamber Hz Muhammed  kapısı buyur ettiği yanına çektiği  ilim kapısı Hz Ali , buyur ettiği Adalet kapısı Hz Ömer  her şeye rağmen  oku deyip okunan kitap Kurana  okuyup anlayarak yaşam varken kimin ne söylediği ne yaptığı beni  ilgilendirmez ,Ben dışarıda da yatar, yamalı pantolon giyer, Karanlık ve aydınlığı hayır görüp yaşayan" Allah ın"  yaratmış olduğu her şeyi  paylaşmayı seven sağlık için her şeyi  gönderen Rabbim . Varken Kulun ne söylediği ne önemi var….. Şeytan beyni  666 sadece Doğu Batı ,Eksi Artı ,deyimle kutuplaşma. Onların Tek düşündükleri  insan ırkını yok etmek çok aza indirmek azıda Köle olarak kullanma Sadece Maymun beyinle uğraşırlar…Ben 60  yaşındayım bir şeyle uğraşıp gidecek günümü değerlendiriyorum ….ya siz…. Sadece ŞEYTANDAN  Sakınır ,ALLAHA Sığınırım…

                 "  İnsanlarla konuşun insanların  akıllarının erebildiği kadar."    

Hz Ali a.s şöyle buyurdu “Beni bir dağ bile sevse parça parça olur.”

Hz Ali (a.s)Üzerinde yamalı gömlek görüp nedenini sorduklarında şöyle buyurdular ”Bununla kalp mütevazı  olur , asi nefis ram olur ve mü’minler ondan örnek alır. Dünya ve ahiret iki uyumsuz düşman ve iki farklı yoldurlar . O halde kim dünyayı  sever ve gönül verirse ,ahirete buğzeder  ve ona düşman kesilir Bunlar doğu ve batı gibidirler.”   

   Hz ALİ (a.s.) Hz Hasan ve Hz Hüseyine yazdığı  mektupta  şöyle buyurdu. ”ALLAH" ‘tan korkmanızı, dünya sizi istese bile onu istememenizi  vasiyet ederim. Ona  ait bir şeye ulaşmadığınız veya kaybettiğiniz için üzülmeyin .Hakkı söyleyin ,ahiret ecri için çalışın .Zalime düşman ,mazluma yardımcı olun.        

  Babamın  ismi Hüseyin ,Oğlumun İsmi Hüseyin, Abimin ismi Hasan Yeğenlerimin ismi MUHAMMED ,çocuklarının isimleri  Ömer, İSA,  DAVUT ,YUSUF  Şimdi oldu mu Sevmeyeyim   yazmayayım mı .. Yazarsam 14 Kardeşin  en Küçükleri  den …Ben Çoban.. ve Onların  Çocukları ve onlarında çocukları 100 ler ce MUHAMMED ,ALİ ,HASAN  ,HÜSEYİN,İSA ,DAVUT,YUSUFİlyas, Selçuk ,Alpaslan, Fatih,osman lar iman isimleri çıkar Mühim olan ALLAH korkusu….İman…  

                            Sizlere batı bu isimleri beyinlerinizden silmeye çalıştırıyor .
 
                                               En Büyük Tehlike….Farkına varın ….

                                                                Çoban sakli şifa   

                                             HAKKIMIZDA                     

         Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir.

           Er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir.

                                                Başarı İstenmediği Yere Gelmez 

                                                 

                                          SAKLİ-SİFA TV      

              "Herkes yağmurlara şiirler yazdılar ,ama marifet bulutlardaydı"

                                   “Rabbim istediği ve istendiği yere yağdırdı”       

                                                               Çoban sakli-sifa         

 

                www.sakli-sifa.com      www.sakli-sifa.com       

                                       ISBN:978-605-87119-7-6    

Dergi,kitap,gazete vb. gibi yayınların basıma hazır hale getirilmesi,okuyucuya ulaştırılmasına ilişkin hizmetler (global iletişim ağları vasıtasıyla anılan hizmetlerin sağlanması da dahil.).Film,televizyon ve radyo programları yapım hizmetleri.

   

Sakli Sifa wird Zeitschriften, Bücher, Zeitungen und weiteres für Veröffentlichungen und Dienstleistungen den Lesern bereitstellen. Einschließlich wird (der Erbringung von Dienstleistungen mit Hilfe von globalenKommunikationsnetzwerke angegeben). Sowie Film, Fernsehen und Radio-Programme.  

                                             Çoban@saklı şifa                 

                                     SAKLİ-SİFA&PİRİİWORLD   R    

                                                                      AR-GE                                                            

    Global yayıncılık , sağlık,turizm,inşaat,aromatik su,bitki yağları            

 şifalı bitki ve baharat , bakliyat , entegre tesisleri , sanayi ve sınayii           

                                              İthalat , İhracat    

                                        Diş ticaret limited şirketi                                        

                                                  CEYLAN       

                                             Çoban@saklı şifa                       

                        SAKLİSİFA  &  PİRİİWORLD
 

                                     YAYIN TARİHİ/ 05 / O7 / 2014
       www.sakl-sifa.com             www.sakli-sifa.com

                                  

                                  Yaşamımda Edindiğim öğrendiğim En Büyük Bilgi Şudur;       

               Kendi Kendine Yardım Etmeyi Bilmeyen , Hiç Kimse Yardım Etmez ve edemez.   

                                 Gücünüzden şüphe ederseniz, şüphelerinize güç verirsiniz.  

                          Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir.  


                                
 İŞLETME .NO.  TR.66.K.001188      


60 Yaşindayimçeşitli sebepler den 
dolayı tahsilime devam edemedim, genç yaşta çalışma hayatına atıldım. 42 yıldır şifalı bit­kiler ve tedavi konusunda çalışmalar yapmaktayım. “Saklı Şifa”nın Türkiye’nin tamamı ve Dünyada  Avrupayı' yı Tamamen Asya yı Bir kismını karış karış gezdim, farklı bitki türlerini inceledim. Dünya ha­rikası olan vatanımızın şifalı bitkiler açısından ne kadar zengin olduğunu gördüm.
 

Kuşların göç yollarını inceledim ve bu yol üzerinde kuşların dışkıların­dan yayılan keşfedilemiş endemik bitki türleri keşfettim. Kütahya’nın Mu­rat Dağları, Uşak, Çivril, Akdağ, Tokalı Vadisi üzeri, Isparta,Yozgat,Yozgat aydinçik ,Yozgat Sorgun Kerkenes Harabeleri, Erzurum,sarıkamiş kars yaylaları erdemik bitkiler,Beyşehir, Bey Dağlarından Toros Zirvelerine göç yolları doğacıların güzel kaynaklarıdır. Görmelerini ve keşfetmelerini isterim. 

Doğa ve bitki meraklısı olarak gittiğim her yerde şifalı kaplıcalarını öğ­renmeye çalıştım, o yörenin en meşhur yemeklerini ve doğa harikalarını öğrendim, kayıt altına aldım. Dünyada pek çok ülkeye giderek bitkisel te­davi yöntemleri ve şifalı bitkiler üzerine araştırmalar yaptım. Yeni bilgiler öğrendim “hamdım, piştim, yandım...”

Aynı zamanda makine montaj ve süt entegre tesisleri ve distilasyon, da­mıtma ustası olarak önemli tesislerin kuruluşunu gerçekleştirdim. Okuma imkânı bulsaydım biyololoji eğitimi alırdım. 

 Sağlıklı nesiller yetişmesi için özellikle Biyokimya -hemogram bilgile­ri başta olmak üzere sağlık ve beslenme ile ilgili bilgilerin ilkokul yılların­da verilmeye başlanmasının çok önemli olduğunu ve çok faydalı olacağı­nı düşünüyorum.Gelecek nesillerin de arştırmıcı olarak özgür serbest bırakın.  Her şey,araştirmada sonuç sağlikta,yaşam: BİYOKİMYADA  

 Eski tarihlerde mi teknoloji mi genişti bu kadar bilgi kaynak çıktı, İnsanlar deneme- yanılma yöntemi ile hangi bitkinin hangi hastalığı iyileştirdiğini tespit etmişler bilgiler, deneyimler, yön­temler zamanla bir “halk hekimliği” kültürü oluşmuş.(Eski bilim adamı kurtçukları görebilseydim illet hastalığı sonuncuna varırdık.)Gelecek nesille ilham kaynağı olarak mikroskop ve mikrop bulundu. Her asırda birkaç kişi düşünür. Diğerleri onların düşündüklerini düşünür. 

  Öğretmeyi ve öğrenmeyi vesileyle değerli bilim adamlarına ve insan  oğluna  sunmüş ,enerji keşfini  vesileyle değerli bilim adamlarına, beyin,beden azimle keşfini yaptırarak aracı olarak insanoğluna sunar .(insan oğlu et,kemik parçası değil,evet bir enerji.) tüm din kitaplarda yazar alim ve bilim okuyun ve öğrenin buyurmuş tur. (sahibi RABBİM)Devamını okuyun enerji bölümü  sakli-sifa 

                                           Çoban saklı şifa  

                                           Bol gününde olanlar dar gününde bulunmaz 

                                                                        TEK
 
  Zor günlerini yalnız atlatan, Kimsenin yokluğunu hissetmez. Çünkü ”RABBİM “  yanında dır      


                                     “Rabbim” cevabını verir 

     Bu kadar kurtulamayacaksınız bilin gideceğiniz yerde  hesap da tövbeler etseniz boş..

                                            Yediğiniz bu güne kadar  HARAM..   

      Yaşarken ve rüyalarınızda defalarca ölümü tadacaksınız yaşamak neymiş göreceksiniz.                

                           www.sakli-sifa.com        

                                                 ÇOBAN       

  Kaptan dalgalı denizde belli olur.Ve kimse dalgalarla ilgilenmez.Gemiyi limana gelip gelmemesiyle ilgilenirler. Hayatınızda da dalgalar olabilir.Her şeye rağmen ilime,bilime ulaşmaktır  “Hayallerinize ulaşın.'' 

                                 62 yaşındayım 55 yıl önçesı

   Biz insan oğlu kitab okumak,gezmek,araştırmak yapmıyoruz hep bir şeyi ikiye bölmeyi caba gösteriyoruz.  

    Dünya kurulduğundan beri var olan Artı Eksi.

  İnsanoğlu varoluşun dada var olan hep galibiyet.

  Hiç paylaşmayı bilmediğimiz den  kaoslar çıkarıyoruz.

  Hep galip gelme isteği,erdemliği unutuyoruz.Buda şan ve ihtişama götürüyor.    

   Geleçek: Tanıdık tanımadık coçuklara EGİTİM VERMEK 

   Geleceğe  nesil aktarma bu kutsal görevi götüren öğretmen dır. 

   En büyük görev : Geleçek Öğrenci seçimi Öğretmenlere düşüyor 

     Bazı öğretmen  korkusundan okula gitmeyen çocuklarla ilgilenmek her şey öğretmeni elimdedir.Öğretmen her zaman öğrencinin kılavuzu dur. Öğrencinin her şeyi öğretmenidir.

    
 -En kötüsü de, inceldiği yerden değil de, sağlamlığa en güvendiğin yerden kopması.       

     - Bu gün için soruyorum siz hiç başka çocuklar okumasına, bilinçlenmesine  için yardim ettiniz mı.

    -Hep verdiyseniz burslu verdiniz,hep karşılığını bekliyorsunuz.
   
    -Burs alanlarda sevinir okulda iş garantisi veriyor dersiniz işte ozaman hayatınız kopar.
    -Ve sana iş bulurlar ama  20,30,40 yıl sonra sana bir vazıfe verırler altından kalkamassın.Bu tuzaklara düşmeyin 

   -Insaniyet maskesi taşıyan öyle milletler ve insanlar vardir ki maskelerinin altında canavarlar yaşar. 

    -Geçmişte  1991-94-95 -96 -97- 99 -2000 yıllarda burs verilecek diye yıllık 12 ay toplanan senetler ,verenler çocuklar okusun diye , bu senetlerle şirketler,holding kuranlar ve bu senetlerin bir iki si ödeyemeyince (ticarette kırmızı çizgi )  senet sahip kişiler icra ve hacız e uğrayıp (fabrikanızda bir şılık paketleme makineniz gittimi ne olur) ticari hayatları biten kişiler ve bunların bedduaları  zamanı gelince hesap sorulur her şey zamanı gelince sorguya çekilir bu dünyada kanun cezayı keser ama gelecek dünyada nasıl hesap verecekler .   

   -Benim gibi hataya düşme burs gerçek kişiye ver. Nereye gittiğini bil sonradan gözünle gör vicdanın rahatlat haksiz kazanca dikkat edin.

  -Esnaf , işçi veya zengin kazandıkları paranın çok cüzi parayı ve fazla eşyaları,öncelikle aile etrafı daha sonrası etrafına verse kendini zora sokmadan yardımlaşma olsa inanın her öğrenci okur ve yoksul kalmaz ama ailenden başlamak gerek …Ama hep uzakları tercih ediyoruz yakınlar yaklaştırılmayınca uzaklara istikrarlı ulaşılmaz.Sadece gönlünü rahatlatırsın.

   -Geleçek için labaratuvarlar acarak araştirmalarına firsatlar verin.

     -Her asırda birkaç kişi düşünür. Diğerleri onların düşündüklerini düşünür.

     -Gerçek başarı başarısızlık korkusunun üstesinden gelmektir       

    - Biz eski günler Abi dayı varsa işin görülürdü . Önemli projeler olsada  eskiden bu projelere alkışçı olursan abi dayı dan gelirsen müsade eder ve senden çıkarları varsa ederlerdi .
    Yaşın kaç olursa olsun ben gencim diye korkma hayallerin deki projeleri sun büyük düşün canlılara zarar vermeden gerçekleştir korkma eskiden sen mi kurtaracaksın derlerdi ,şimdi zamanı hayallerini, gerçekleştir. Ekonomi ,eko,ekolojiyi  koru ve canlardır.  

                                      Çoban sakli şifa 


                                   BAŞARMANIN SIRRI      

Yenildiğinizi düşünüyorsanız, yenilmişsinizdir.Cesur olmadığınızı düşünüyorsanız, korkaksınızdır.

Kazanmak istiyor fakat kazanamayacağınızı düşünüyorsanız; kesinlikle kazanamazsınız.

Kaybedeceğinizi düşünüyorsanız, çoktan kaybetmişsinizdir.

Dışarıdaki dünyaya çıktığınızda anlayacaksınız ki başarı, ancak onu istediğiniz takdir de gelecektir.

Herşey insanın kafasında biter.

Alt edildiğinizi düşünüyorsanız, alt edilmişsinizdir.

Yükselmek için yüksek düşünmelisiniz.

Bir ödülü kazanmadan önce kendinizden emin olmalısınız.

        Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir.

           Er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir.

                                           Başarı İstenmediği Yere Gelmez.
  

                                                ÇOBAN
 
  Ben 60 yaşında kendi işimi yapan kendime göre bilgilerimi yazan ,bir çobanım ,bazen sorar insan hayatımı bir kaleme alsan diye aslında yazmak ister ama kendisini yorgun isse der veya üşenir olmadı daha sonra yazarım der onu da geçelim ya kim uğraşacak der …Kısa kesip attığı şey geleceğin bir şifresi olacağını bilmez gelece ye miras bıraktığını bilmez, zanneder ki  beni  kim okur veya kim görürü bu dünyada kim ne var ne nerede hepsi biliniyor ve kayıt altında senin geleceğinde soyunda kayıt altında olduğunu bilmez sadece yaşar ,çünkü bir şekilde uyuşmuştur uyuşturulmuş tur araştırmaz evde iş yapmaz ,ya ben çok yoruldum bana hiç yardımcı olmuyorsunuz su dan bahaneler le etrafınıza işler buyurup duruyor kendisi bitkin halsiz bırakarak vücut du hasta etmekten başlayarak hayatı boş bir şekilde geçer gider….Bazen da okur anlamayız “RABİMİN indirmiş"  hak kitabı adaleti imanı “Sadece okur anlamayız yazma anlama mücadeleyi yapmazsak bilelim ki …Kısa örnek …Yolda Arapça kiralık daire yazsa öpüp başınıza koyup bir yere asarız…Çünkü okuyor anlamıyoruz…Yaşıyor üşeniyoruz hep bedava gelsin hiç çalışmadan ,anlamadan ,üretici olmadan ,hep devlet kapısı beklemekten ,Bedava deniz yemeyen ……. Misali… uğraşmak tan ,bazen de benim memurum işini bilir kestirme yollarla kendinden başlayarak ,etrafına ,sentti ne ,köy ,kasabasına ,şehrine ,vatanına ,uyuşturmak tan öte gitmemiş biri olmasının sebebi  okuyup anlamamak tan geçer …..Bazen de okurlar fakülte bitirirler ama gene …sanki okudukları okulda sahtekarlık öğretmişler…Para kazanmak için üstün ola çan ,Ez,  Zalim ol , Üretme, kopya çek ,kolay yoldan para kazan….Bilgisayar ,işletme, kendi kanununu koy …. Okut insanı yok et. .İyi ki okumamışım….Ya bunları da okumuş olsaydım maazallah…Ama insan gene de töre ve kültürünü bilen yapmaz. …"Rabbim kime ne" verecek biliyor….Sen Çoban kal yeter….

                      "Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. "    

                              "Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir."    

  Bir yerde, dindarlık artarken, insanlık azalıyorsa; ahlak azalıyorsa, barış azalıyorsa, adalet azalıyorsa, empati azalıyorsa, aklı kullanma ve bilimsel çalışmalar azalıyorsa; oradaki din Allah'ın dini olamaz... Allah’ın dini gerçek ler bilindiği halde dini sandığa koymuşlar ,işine gelen her kez çıkarlar dorusunda yollarına devam etmekteler nereye kadar, sabır çok zaman çok ahirette hesaba çeker, bazen de gelecek mazlumlara tehlikeyse ahireti beklemeden öyle musallat felaketler zinciri yaşatır .Hiç bir şey göründüğü gibi değil..

  Bir gün sandık açılsa.Allah'ın bizi muhattap alıp gönderdiklerini anlamak ve uygulayabilmek inanın hiç yoksulluk olmaz ,hiç zina olmaz, hiç hırsız  yolsuzluk sahtekarlık yanı kısaca, san şöhret ,olmaz dünya yaşanacak yer olur .Her  peygamberler de hatırlatmış ÖLÜMLERİNDEN SONRA HEP KIRILMA NOKTASI OLMUŞ. .Allah sonumuzu Gönderilmiş peygamber yolunda, hayırlı bir önderle Allah yolunda yürüyen önder nasıp etsin ..

   KORKU  VE  STRES ETMEM  Bir canım ,imanım ,inancım var. Şeytan dan sakınır. "Yaratan RABBİME ALLAH a" Sığınırım… 58 yıldan beri kasnak gibi dönüyor…. Değişen bir şey yok, Yoksulluğu azaltmadan, inancı yükseltmeden zenginliği arttıran ve suç işleme bakımından, sayılardan daha hızlı artış gösteren bir toplumsal şan ,ihtişam, haram zihniyet azaltılmıyorsa sistemin önünde dışa bağlılık tozlanmış dosyalar vardır  …  "İnançların seni iyi insan yapmaz  Davranışların yapar ." Fikir sahibi olmaya, mal sahibi olmaktan fazla ihtiyaç duyacağımız gün, gerçek zenginliğin sırrını bulacağız.. Ama Gelecek.. ..Okuyarak anlayan anahtarı bulacak… Yer yüzüne gelecekten "Allah ın emriyle"  indirilen "kitaplarda" her şey "yazılmış" ve insanoğluna en son kitap “Kuranı kerim” de her şey "söylenmiş ve yazılmış" tır…. Sadece "anlamak"....     

                                            Çoban sakli sifa      

                          HİÇ İLAÇ KULLANMADAN YAŞAM 


HAYATIMDA 3 TİPİK VAKA;(HİÇ BİR İLAÇ KULLANMADAN YAŞAM.)

 

 1)Hayatımda Hiç Bir İlaç Kullanmadım!!!

    1976'da sigortalıydım.Bir iş kaçamağı yapıyım dedim.Visteye çıktım hastaneye gitiiğimde vezneye yaklaştım evrakımı verdim.Ben doktor beklerken bir kutu aspirin verip gönderdiler.2 gün istiharat yapıyım derken bir de aspirine baktım.Çöpe atarak işime gittim.(Bunlar beni Alternatif Tıpa araştırarak kendimi iyileştirmeye yönlerdirdi. 

  2)Beyşehir Yolundan Konyaya Giderken

    Arabayla Beyşehir'den 30 km Konya yoluna giderken bir kasaba yolunda arabayla 6 takla attım.Kısa süre arabadan çıkıp ambulasla arkadaşımla Beyşehir Hastene'sine götürdüler.48 saat kontrol olması gerekirken 2 saat içinde sevk ettiler.

Not:Beyin kaza anında açıksa vücut kendini savunmaya alıyor. 

3)Yıkılmayan Ev Projesi

    Mersinde yıkılmayan ev projesini yaparken 3.kattan düştüm.Düşerken beynin açık düşüş şekli o anda düşerken topuk üzerine düşmesi topuk kırılması vakası yaşadım.Ertesi gün alçıya almaları beni şaşırttı ve alçıya alındıktan sonra kendim tekrar kesip kendim alçıya aldım.Topuğumu yumuşatarak. ( Nasıl aldığım anlatılmaz.)Anlatılmaz,yaşanır.Çünkü çok acı çekiyordum.Sonra acım dindi ve kısa zamanda bir burçak lapası yaparak sardım.Ve 48 saatte toparlandım.

   Hayatım boyunca bunları yaşadım.Doğa bana bunları verdi,uyguladım ve yaşantım devam etti.

    Portakal ve limon kabukları ile birlikte camkaya tuzuyla fazlasıyla yesem zarar ve azıyla yesem yarar.Bir iki dilim yaşam faydasını gördüm.

Benim için bir yaşam serumu.


SEVGİLİ OKURLAR:

  YazımızdaKi  “Saklı Şifa” adlı yazılım  yaklaşık 38 yıllık çalışmadan ka­zandığımız bilgi, deneyim ve birikimin bir araya getirilmesi ve sistemli bir şe­kilde kaleme alınmasıyla ortaya çıkmıştır.

Bu yazımın yazılması aşamasında eski Türk İslam medeniyetlerinde uygula­nan bitkilerle tedavi yöntemleri incelenmiş, yazılı kaynaklar gözden geçirilmiş, Tıbbı Nebevi, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde  yazılmış  kaynaklardan isti­fade edilmiştir.

   Bu yazılım şifalı bitkiler ve içinde bulunan maddeler hakkında sizi bilgilendi­recek, kendinizi tedavi edebilmenizin ayrıntıları ve sınırları ile ilgili sizleri uya­racak size bu konuda yardımcı olacaktır. Yazılım boyunca karşınıza çıkacak me­tinlerde ve reçetelerde hangi bitkinin hangi hastalığın tedavisinde faydalı oldu­ğu, nasıl kullanılacağı konusu sade bir dille açıklanacaktır.

   Şifalı bitkilerle tedavi sınırsız bir konudur. Her hastalığa karşı, doğada şifa­lı bitki bulunmaktadır. Daha açıkçası tabiat kocaman bir eczanedir. Pek çok şi­fa kaynağı doğada, hemen yanı başımızda elimizi uzatmamızı beklerken bizim şifayı vücudumuzu tahrip eden kimyasallarda aramamız kendi vücudumuzun kıymetini bilmediğimizdendir.

     Eğer dozu yerinde kullanırsanız bitkisel ilaçların şifası çoktur. Bunu söy­lerken tabi ki modern tıbbın teşhis ve tedavisini küçümsediğim, yok saydığım anlamı çıkmamalı; bilakis, önemli sonuçlara yol açabilecek hastalıklarda mut­laka doktora görünmenizi tavsiye ediyorum. Basit sandığınız belirtiler, sizin i­çin hayati önem taşıyan bir hastalığın işareti olabilir. Sağlığınıza gerçekten de­ğer veriyorsanız özellikle hastalıkların teşhisinde modern tıbbın yöntemleri­ne başvurmalı; şifalı bitkileri kullanmadan, şifalı bitki uygulamalarını deneme­den önce mutlaka doktorunuzun onayını almalısınız. En azından bir bitki uz­manına danışmalısınız. Çok iyi tanımadığınız bitkilerle kendinizi tedavi etmeye kalkışmanız daha farklı sağlık sorunlarına yol açabileceğini unutmamalısınız.

   Değerli okuyucular, İnsan tarih boyunca en çok hasta olmaktan, ölmekten ve aç kalmaktan korkmuş ve bu iki konuya çare aramıştır.

   “Her nefis ölümü tadacaktır” ayeti kerimesinin hükmünce ölüme çare bu­lunması mümkün olmasa da Allahu Teala her hastalığa çare olabilecek pek çok sayıda şifalı bitki yaratmıştır. Bu bitkileri gereğince kullanabilmek için bitkile­ri ve özelliklerini çok iyi bilmek, bu konuda yeterli eğitime ve tecrübeye sahip olmak gerekir.

    Halk arasında “Bitkiler doğal olduğu için yan etkisi yoktur” diye çok yanlış bir inanış vardır. İnsan sağlığına zarar veren bitkiler olduğu gibi, yanlış kulla­│ SAKLI ŞİFA

nımdan doğacak zararlar da vardır. Aynı zamanda yan tesiri olan bitkiler kulla­nıldığında veya yüksek dozda alındığında kimyasal içerikli ilaçlarda olduğu gibi yan vücudunuz olumsuz yönde etkilenebilir. Bitkisel ilaçlar kullanmadan ön­ce doktorunuza, bir diyetisyene, biyokimya uzmanına, herbalistlere ya da şifalı bitkilere gönül vermiş bir aktara danışmanızda fayda vardır.

Bu yazılımda, sizlere hiçbir yan etkisi olmayan, zehirleyici bir madde içerme­yen şifalı bitkiler ve onların tedavi edici özelliklerini tanıtmaya çalışılacağım. Bu bitkiler genellikle çevrenizde gördüğünüz, tanıdığınız bitkilerden biri ya da bulunduğunuz yerdeki aktarda bulabileceğiniz bir bitki olacaktır. Bu yazılımı o­kuyarak bitkilerin içindeki maddeleri öğrenecek, kendiniz için faydalı olacağı­na inandığınız reçeteleri gönül rahatlığı içinde hazırlayabilecek ve uygulayabi­leceksiniz. Tavsiye edilen reçeteleri uygun şekilde ve dozajda uyguladığınızda, olumsuz bir sonuçla karşılaşmayacağınıza kesinlikle inanabilirsiniz.

     Bu yazılımda  ayrıca vücudumuzun yapısı, hastalıkların teşhis ve tedavisi ile il­gili bilgiler, doğal ve sağlıklı beslenme, besinlerin kalori değerleri ile ilgili bigi­ler de bulacaksınız.

 Yazılım en önemli özelliklerinden biri de bazı hastalıklar için önerdiğimiz hazır kür ve reçeteleri de bulabileceksiniz.

     Yazılımda  ele aldığımızı bölümlerden biri de evinizde doğal beslenme, do­ğal sağlık, cilt bakımı ürünlerinin kolay bir şekilde nasıl yapacağınızın anlatıl­dığı bölümdür. Bu bölümde ev yapımı yoğurt, peynir gibi gıda ürünleri ile do­ğal deodorant, doğal şampuan, doğal sabun gibi cilt bakımı ürünlerine ait re­çeteleri bulabilirsiniz.

Bir hastalığa yakalandığınızda öncelikle çevrenizde pek çok insanın sizden daha çok hasta olduğunu düşünerek maneviyatınızı güçlü tutun ve halinize şükredin. Hastalıkların ilk şifası güçlü bir maneviyat ve şükürdür. Hangi tedavi yöntemini uygularsak uygulayalım kişinin kullanılan maddenin şifa kaynağı ol­duğuna ve iyileşeceğine inanması gerekir.

  Değerli okuyucular, 58 yaşındayım ve hayatım boyunca hep şükrettim. Yı­kıldım, soyuldum, hakkımı yediler, dolandırıldım, arkadaşlarım çok zengin ol­du diye hayata küsmedim. Hep veren el oldum, kapris yapmadım gurur, kibir etmedim. Lüks otellerde de yattım, açık arazide göklere, yıldızlara bakarak da uyudum. Mükemmel sofralarda da bulundum aç da kaldım ama hep şükür et­tim. Nimetleri verenin de, alanın da, hastalığı ve şifasını verenin de rabbim ol­duğunu unutmadım. Bugüne kadar hiç bir hastanede kaydım yoktur. Şifayı hep dünyada var olan nimetlerde aradım. Doğada gezerek, bilim adamlarıyla görü­şerek, hayatımızdaki eksikliği fazlalığı görerek inceleyerek bugüne kadar gel­dim. Ne yazıktır ki günümüz dünyasında bitkilerle ilgili yapılan araştırmalarda, bilimsel çalışmalarda bir Türk bilim insanının araştırmacının, botanikçinin a ­PİRİİ WORLD│

dına rastlayamadım. Her nasılsa uluslar arası literatürde bu bitkilerin tamamı­nın yabancı isimlerle tanındığını Anadolu topraklarında yetişse de bir yabancı­lara mal olduğunu gördüm. Bütün bunlar beni fazlasıyla üzdü. Yıllardır içimde yaşattığım geleceğe bir şeyler bırakma duygusu beni yazmaya yöneltti. Ve tüm bilgimi, birikimimi bu yazıma  koydum.

     Benim burada yaptığım hastalıklar için yeni bir şifa bulmak değil var olanı hatırlatmaktan ibarettir.

Bu yazılımın  yazılması aşamasında faydalandığımız ve kaynakçada adlarını an­dığımız eser, yazı, makale ve web sitelerinin değerli yazarları ve sahiplerine; ba­şından sonuna kadar yanımda olan, güçlü ve sade anlatımıyla benim anlattık­larımı ve notlarımı yazıma  aktaran değerli SAKLI ŞİFA , PİRİİ WORLD,

Sağlıklı, mutlu ve uzun ömürler geçirmeniz dileğiyle…

 

                                                                                             Pirii World

                                                                        ÇOBAN UYSAL

                                                            
                                                                   SAKLI ŞİFA UYSAL 

                                      

  Bazı insan mırıldanır ama bilmediği konuyu düşünmez hep kendini haklı  sanır o sadece benliktir. Değer verdik karşılığını almadık veya  başka şey söylerler ama şunu bilmezler, demezler değer verdiğin şeyi koruyamadık  sonra değer verdiğin şeyi  kuruttuk….Karşılık bu dünyada beklenmez gelecek karanlık dünyada önünü aydınlatır..

         
  Gül  koparıp defter arasında kurutup sevmek  hayatı görmek değil dır,

                      Yaşatmak Yaşama inanmak her sene dalında görmektir.  

                                                    Çoban sakli şifa 


        
www.sakli-sifa.com          www.sakli-sifa.com           

                                                                         

     Başkasına sadakatiniz, kendi başarı kapasitenize ihanetiniz anlamına gelmeye başladıysa,

                                                   
gitme zamanı gelmiş demektir  

                                                          Çoban sakli şifa          

                  EN BÜYÜK HASTALIK SAVAŞ VİRÜSÜ      

   Kanser,ölümcül hastalık dünyada bilim adamları bir çare aramakta,ama dünya büyükleri terör dur diyemiyorsalar,altında muhakkak çıkar vardır,Dünyaya gelen dört büyük kitap ta yazar ölüm emri vermemiştir.
   Hele hele vahşice kıyım asla .Bunun altında bir çapanoğlu yatar,Bu yıl bir haşere ilacı yapar ,haşereleri öldürürsün ama aynı ilaç öbür yıl öldürmez çünkü larvalar bağışıklık kazanmıştır.
   Bir kuvvetlisini yaparsın ve böyle gider ,savaş virüsü de aynı bir var bir yok, yok etsen de bir yeni münafıklar,fitne ,fesat,savaş virüsleri insan sağlığını bozar atar En kolay hastalık olanlar,
 aslında en beceriksiz ve korkak virüs ırklardır .
   Küçük, amaca uygun savunmadan ya da intikamdan anarlar çünkü 
erdem olamazlar, onların nefretleri, zeka ve akıl yoksunluğundan dolayı, yok etmekten başka bir çözüm tanımaz.!!! Eski yurt dişi ajanların kurduğu senaryo film adı (savaş virüsü yeni kamuflajlı bir ırk )fragman: fitne, fesat, münafık, aksiyon,para ihtişam, dev armatör şirketler ,dünya devleti kurmak , filimin sonu unutulan güç doğal afetle insan ırkının sonu…. "Çünkü 20-30 yıl geriye gidelim daha da geriye gidelim  bir yere gittiniz çomak soktunuz ,bir de ne göreyim sahipsiz zenginlik ,ne yapalım ,dendi ,münafıklar ,fitne ,fesat çıkarıp,yeni aynı soymuş gibi ırk üretildi ,”Rabbimin” her canlı sebepsiz gelmedi ama insan oğlu öyle savaş virüsü üretti ki ..  

  Haram zihniyet dünya hakimliği ne sahip olma hırsı ,çıkar ve zenginlik ten başka bir şey değil.Hayatta paylaşmayı bilsek,savaş virüsü olmaz,insanoğluna halbuki nimet ,hikmetleri paylaşın ki fitne fesat virüsleri savaş virüsleri olmasın .Çünkü hepimiz ,aynı güzelliği,aynı anlayışı ,yaşam için sağlık için.Belki anlayışlar ,farklı olabilir, aynı dalda olmasak ta ,aynı tohum ,aynı insan oluyuz çünkü insan ırkıyız.   
  
 “İnsan, samimiliğini kaybettiği anda Allah'tan uzaktadır. Samimilik, kalbinin  “Allah yolunda” yolunda yürümek demektir”  
   
  Eğer başkaları yaşaması için bir şeyler yapmıyorsan ,vaktini boşa 
harcıyorsun .

 "Kin taşımak yanan bir kömür parçasını başkasına atmak için eline almak gibidir. Sadece kendini yakarsın” Dünya sahipsiz değildir.”RABBİM “ cevabı verir. Ya bu gün,ya yarından sonra.

  "Hiçbir silah insan ırkı kadar küvetli olamaz .Silahı yapanda insan ırkıdır.Ama unutulan güç en büyük silah doğadır.Kimse karşı koyamaz".!!!! 

                                       Çoban sakli sifa  

Savaş virüsün devamı  Perde 2

 Savaş virüsünü çıkardılar satranç ta oyun hamleleriyle strateji değiştirerek dostu düşman hamlesiyle şah mata sürdüler …Kananlar, kandırılanlar ,kandıranlar aynı kişide olsa ….Kandıranlar şirket ler paraları doldurdu kananlar gözlerini ve görmeze geldiler, kandırılanlar kardeş kardeşi yok ederek kanlarıyla kan akıttılar….Kazanan kandıran zannedilse de bilsin ki kaybedendir…Geçmiş te olduğu gibi Afganistan sahneleri ..Bu süre çok tehlikeye gidi yor…İnşallah rabbim bir şekilde kalplerine rahmet verir…

                                           Çoban sakli şifa                   

 Savaş  virüsün  devamı  perde 3 BÖLÜM  51/52/53

 35 yıl öncesi plan oyun hazırlık son on yılı hikayesi  arap baharı adıyla düzenlenen  onlar için çıbanları yok etmeyle başlar, Büyük savaşlar 3 dünya savaşları amaç ama zamanı var diyerek Terör odaklı yeni çıbanlar YETİŞTİRİP  yerleştirmek AMAÇLARI BÜYÜK ÜLKEYE UZANMAK oyun başlar kendinden olmayanları kandırılacak ve kananlar hazırlanır terör çıban geçmişten gelen çıbanlar kendilerince ayrı gruptan terörler  başlar oyuncuları sahneye alırlar haydi oynayın oyunlarınızı kim galip gelirse grı kartı kapar 53 /54 perdede oynar……Dünyada terör savaşlarına bir şey yapamayacaklarından Büyük ülkeye yolunu  açarlar. Diğer dünya ülkelerine bir yumak verir oynatırlar parçalanan yumak onlardan olmadığı için ses çıkarmazlar ve çıkaramazlar… Amaçları denize ulaşmak baktılar yukarıdan olmuyor hikayesiyle aşağıdan oyunun içinde B planı devreye geçer amaç buydu aşağıdan denize ulaşmak kolay  olup…. İçerisinde sesi çıkmayan ve oyun kurucusu  hayali senaryo hazırlayarak aşağıya inen gruba sözde terör denen guruda bir bahaneyle yukarı hamleyle yukarı ve aşağıyı birleştirerek  Hayal ettikleri BÜYÜK ÜLKEYİ KURMA  Adımları atılır….Arada ölen mazlumlar bir hiç uğruna ölmekte ama bilsinler ki bu mazlumların hesabını çok kısa zamanda  Rabbim Tanrı HESABINI verecek zaman sizler için uzun olabilir ama şunu bilin ki Yaratan felaketlerinden kurtulamayacaksınızPeygamberleri istemeyen millet olarak hep arayış içinde olacaksınız içinizdeki 666 göz maske takmış millet olarak anılacaksınız. Oyun PERDESİ Devamı…Fragman Daha yukarlarda KAOS…

Savaş virüsü

(51 ,52 ,53, Eyaletler) SAHNE 4  Yeraltı  şifreyi verdi  eski ajanlar abayı gösterir gibi gösterirler hâksiz yere girilen ülkeye bırakılan virüs hırçın şekilde çıban yaptılar şimdi bir bahaneyle tekrar petrol için girdikleri yere çıkardıkları çıbanı yok ederek tekrar petrole sahiplenmek işleri  çok iyi yönetenler
1969 tekrar yaşatarak şu andaki başkanlarının başını yakmak için plana girerler bir atışta 3,4 kuş vurmak amaçları ,parça dıkları ülkeyi üst kurarak gelecek 100 yılın temelini atmakla orta doğuya sahip olmak.. Amaç kaos çıkaranlar şirket petrollerine sahip olarak zenginliklerine zenginlik yaparak oradan uyur gibi gözüken ülkelerine daha güç vererek (BÜ) yolunda yürüyecekler…Ama çok derim tehlikelere girecek farkında değiller…. Çünkü gören çok iyi bilmekte.. Az ramak kaldı mazlumların intikamını doğanın gücü farkında değiller.. Sahne devamı çok. Siz istediğiniz kadar finişi bitirebilirsiniz. 

               Ama gören göz felaketler zincirini gösterecek Anlasınlar diye..

   4  çü bölüm sahne 1

Her türlü yolu deneyen, ve başkanların değişmesiyle ,kendi ülkesinde sopa altında kalan, iktidar, şeytanın esiri olmuş ne kendi halkını ne de masunları gözleri görmeyen az olup çok görünen ,gücü iki parmak arasında sopaları gösterip, ayrı yoldan değişik oyunlara girmekle sınır ve okyanuslar, tehditler bahanesiyle ,ülkeyi kendi eyaleti görmek  içer dek ileride emir komuta zinciriymiş görüp piyonları sürse de silah lojistik destek verseler de başka işin içinden çıkamayanlar, başka ülkelere gidip oraları gülücüklerle tehdit varmış gibi bak böyle olursa böyle şöyle olursa şöyle, gülücükler altından sopa gösterenler,100 yıl önce oyunlara gelerek arkadan vurulanlar, gene aynı sahneyle vaatler verilerek, bu sefer gerçekten kuyruklarını kaptıranlar ,Kuyruğu kapan karşı destek almak için Avrupa yı gezen ve askeri birlik olan birliğe bak çekilirsem şu bu olur onlara sopa gösteren güç ,oraların desteğini alarak, atta şu ana kadar sesi çıkmayan yavru kartal büyümüş, hal ve hareketleriyle, büyük gök yüzünü HAVA TRAFİĞİNE hakım olmak isteyen ,ve teknolojiyle  saldırıya geçen yavru kartal ANASI ,BABASI  NIN  ve başkalarını maşasıyla piyonları bir oyana bir buyana çeviren fitne fesat ağızlarından salya akan şirketler, gerçek sınırları koruyan “şahinlere karşı sert tehditlerle” ağızlarından iştahla çıkan salyalar ,çılgına çevirircesine ne köpükler çıksa da ,daha çok hızla silahlar, ölüm makineleri verilse de içerdekiler hayalleriyle kalsalar da ,eninde sonunda anlasalar da, yalı kazanın içinde olduklarını bilseler de, oradaki yakılan kıvılcımlar eninde sonunda alevleri bu oyunu hazırlayanların ocaklarında yanacaklarını  ,şimdiden bilseler bu oyunlara girmezler, çünkü onlarda biliyor ama ölenler onlardan değil, ne ,ne kadar blöfle, restlerini alırız hayaller içinde olsalar da bu nu gören” Tanrı “Allah” İnsan ırkına son dersi vermekte.ve göstermekte ….

Şu anda denizler kaynamakta ebabil kuşları, hazırlıkta, otlar, ağaçlar, ısılarını arttırmakta, karanın hızla ısınması denizlerin soğuması afetlerin ,yer hareketlerin zamanına az kaldığını, bilmeleri onların…Yok olmaları değildir.. Sahne arayışları diğer tarafa geçişte anlaşılacaktır.. Bu dünyaya 4,5 milyar yıldan beri neler geçti neler…

Evrim geçirenler mi.. Ama “YARATAN” En kıymetli insan ırkını gönderse de dünya üzerine…Şeytan yolunu bulsa da “Habil kabili” fitne fesatla kandırdı…

“Yiğitlerin çöl kum fırtınasında gözlerine kaçan kum zerrecikleri gökyüzüne semaya çevrilmiş yüzlerine bir damlası düşmesiyle, sadece gerçekleri görmeleri bir geçede ,yerle bir olacağının kanıtı olacak” “Geçmiş asırlarda olduğu gibi”

Yakın yıllarda görüleceği bir işaret olacağını kendi gözleriyle görecekler,  "Göklerin ve yerin mülkü yalnız “Allah'ındır”. O diriltir ve öldürür.  Sizin için "Allah'tan" başka ne bir dost ne de bir yardımcı vardır" Sahneler bitmeyecek devam edecek… 

Her ne kadar sahnelerde çevirseler bilsinler ki dünya yaşamı zamanda olsa ölümle zamanın olmadığı dünyaya geçişiniz varı..

Dünyanın nasıl var olduğunu , Dünyanın nasıl son bulacağını  görseniz de haber vermek için yanlışları yaptıklarını söylemek için dönmek istesen de dönemeyecek zaman kırılması yapamayacak o yaptığın açıları neslinde gördüğün zaman kahrolsan da…Nafile oluşun… Filimin koptuğu an. .Tüh….Kelimenle kalınca…. 

 4.çü Bölüm 2 sayfa senaryosunu çıkarmışlar çekim yapmamışlar sayfalar kaybolmuş.. Fragmanı kısa özeti şöyle…

Bir büyük ülke düşünün ,o ülkenin yanında büyük ama gücü az olan bir ülke ,büyük ülkeden 300 yıl öncesi büyük ülkenin bir kısmı gücü olmayan ülkenindi, ama içlerimde can ağrısı bulunan fitne fesatla  ülkeye bir başka ülkeden destek gelir, size silah, güç ,danışmanlık vereceğiz, gerekenleri yapın arkanızdayız, diyenlere o büyük ülkenin HALKI acaba ülkeleri için ne yaparlardı ,diğer sayfalar tayfunlara  kapılınca uçan sayfalar çekimi ondan yapılmadı……

Dünyayı  “Yaratanın” tüm din kitabında kısasa kısas, etme bulma, YASASI Kanunu olduğu halde, bu can yakmak niye.. Filim çekimi bile senaryoyu okumak bile ,destekleyen ülkenin geleceği bile yok oluşuna delalettir.. Çünkü içerden kopmalar başlamıştır.. O büyük ülke, içerden 3 ,5 kişin şirketlerin ,oyunu olduğu anlasalar da, Hep Halkın gücü galip gelmiştir.. Her zaman adalet halkın yanındadır..   
                                                      Çoban saklı şifa  

 4 cü bölüm 3.4.5  sayfalar.. çekilmez 2 çi sayfa kaybolmuştu .Beklemeye alırlar..

şimdi başka yerlerde sahne çekimleri yaparlar 5 ASYA KÜZEYİ 6 ASYA GÜNEYİ...

                                        
                          
Savaş Virüs Kokmakta  

 
Gene İngiliz kokuyor, ve kanlı para babaları ,oyunda, amaçları Müslümanlığı iyice kızdırmak ,Hindistan ,Pakistan’ı ,Malezya ı Bangladeş ,alacak kanlı savaş biraz daha kazanmak için insanlığı yok etmek...

Yıllar önceki sahne Müslüman kılığına girmiş ,Hindistan ortasında onlar için kutsa, ineği kesme girişiminde, bulunan, İngiliz, ve içerden Hintli hanince planlanmış ,bazı Hintliler le ,Müslümanları düşürenler, şimdide ,Asya da oyunlara hazırlanmış orada da yıllarca savaşmış ,İngilizler başkalarını sokarak ,savaş fitilleri yakmıştır...Bu hızla seri katliam yapanlar ,bilin geleceğe plan yapmaktalar...

Sadece kışkırtarak bazı Müslüman devletleri içeri sızmasını beklemekteler, çünkü orada açılacak ,savaş, sonradan kurtarıcı gibi melek maskeleri takıp, daha büyük savaşlara açarak, güney Asya’yı ,Müslüman ,Budizm ,kışkırtmak, burada mazlum Müslümanları yok etmekle ,diğer Müslüman ülkeleri, SALDIRI PLANLARI YAPMAKTALAR...Amaçları “Türk ırkını” yok etmek bilesiniz...Ne alaka derseniz de oturun düşünün...Sonra karar verin..

Etrafta 100 milyona geçkin Müslüman var....Sadece 100 imanlı korkusuz kahraman,1 silahla 10 canıyı,10 silahla bir pusu, bir pusuyla,100 silah bir bölgeyi ,teslim alır...Eller dilenmek için değil, kelle almak için....Ne gaddarsın diyeceksin...Delikli namlu çıkınca ,malalar, satırlar ,Kılınçlar unutuldu...Oradaki coğrafi yapı dağlık, vur yok ol müsait, sen imanla başla gerisi gelir ve gelecekte...

Sen hem kendini, hem de, halkını koruyacaksın....
Afganistan, ırak, Libya, yemen Suriye ,yaptıkları gibi ,oryada ,el atarak, biraz daha ölüm derler..1969 ve 1857 leri unuturlar ve yeniden 2017 ve sonrası yıllara hazırlanırlar.. Orada Asya’nın Türk kalesi Pakistan olmaması bilin ki, Maskeli şeytanlar Müslüman devletlerini yok etmektir.. Oralarda Diş küresel güç hep yenilmiştir..

Eksi artılarla insan enerjisine kışkırtıcı ,enerji vererek “Habil kabili” oynamaktalar ve oynatmaktalar.

Şunu bilin ki denizlerin kaynadığı, Karaların sulara gömülecek gün yaklaştı...”Hz Süleyman” zamanındaki gibi içlerine şeytanlar girmiş...Bir “Hz Süleyman” daha gelir.. Mazlumları koruyan mücahitlere inecek iman güç karşısında ,kimse duramayacak....Hamleyi 7 adım düşünün...O zaman şah mat yaparsınız...

İman güçleri varmasına an ve an kalmıştır...Dağların yarıldığı lavların fışkırdığı, bir kıvılcımla, meşaleleri yakmak güm ay yıl sene koyduğunuz ,şey, İMAN GÜCÜNDE ZAMAN VAKİTTİR...

       “Dağlarda kurt kalmayınca en küçük fare bile aslan olur”

  Yapacağın hamleyi 1,den 7 atla katliam biter, fareler tünele kaçar.   

Düşman senin sırrını bilmedikten sonra sahada eşit sin senin tek gördüğün 10 binler olur..Senin bıraktığın yerden başkası gelir.. Mazlumları korur.. Kaçarak nereye kaçacaksın, kaçtığın yerde de öleceksin...Yaşa yaşat ,yada imanlı öl..

                               

 Sahne 4 bölümü sayfa 7   Şeytan oyunu

Yeni savaş virüsü...Öyle senaryolar yazılıyor ki

Böyle kalleş oyun görülmedi, emperyalizm güçler öldürerek insan ırkını yok ederek devlet kurmaları şaşılacak bir şey nasıl göremezler görseler de kim bunlar...Devlet içinde devlet kurduracaklar ,kurduktan sonra yok edecekler ,ve amaçlarına muratlarına ererken gene içerde yanıldıklarını anlayan asıl sahipler içerden ,içerden bitmeyen insan ırkını yok ederek kendileri de yok edecekler.. Ya sizler kimsiniz ,bu mazlum insanlardan ne istersiniz...

Mazlumlar hiç mi sormuyorsunuz bu gün rahat olabilir ama yarın hiç böyle olmayacağını bilerek, bu nefsinize yarın neslinizi yok etmektesiniz...Sizlerin ben benim dedikleriniz bilin sizin gelecekte düşmanız anlayınız...Anlamak istemeyen istetilmeyen kim derseniz sizin topraklarda gözü olan emperyalizm güçlerdir...İç içe yaşadığınız kardeş bildiğiniz, kardeşini bile kandıran kanına giren emperyalizm maske takmış şeytandan başka değillerdir..

Ama bilin gelecek tehlikeleri gören Kardeşleriniz var, Komşunuz var ama sizlerin uyanmanızı bekler  hayallerinizi, hayal ,pembe rüyalarınızdan uyanmanızı bekler.. Sizler savaş bitti derseniz de bilin sizleri yok ederek yeni savaşlar çıkacak .hiç bitmeyecek...Ta ki son maske düşesiye kadar... Dünya kurulduğundan beri bilin Ortadoğu savaş dünya yok olasıya kadarda savaş bitmeyecek...Yaşam nerde başladıysa yaşam orada biter.. İnsan ırkı için biter ,dünya yaşamı devam eder, kim kalmış ise.. Şimdi savaşıyor savaşa sokanlar tatilde..

 25 yıl sonra komşularınıza aynı oyunlar başlangıcı yapar planları yapmaktalar,25 yıl önce ırak,25 yıl sonra Suriye 25 yıl sonra yeni oyunlar plan çizmekteler, plan çizenler siz ne zaman akıllanacaksınız... Plana ekleyin Türk hava sahasına girilmez. Not DÜŞERLER..PLAN şimdi 50 yıla ekleyin ve Bekleyin...

                                     Çoban sadece Çoban
                                    Çoban sakli şifa
                                     
                                        YAŞAM  BİR TARZ

 Dünyadaki para trafik ki korumak için kaoslar,parçalamalar yapılır 100 yıl ileri dünya liderliğine oynarlar  yada insan ırkını bir şekilde GDO gıdalarla insan ırkını hasta düşürür eczane ve hastane kapılarında% 30 orta yaşam % 30  hasta % 30 ruh yapısını !!!!!  % 5 holdingler  % 5 daimi devletler KAOSLAR çıkarıp yakın yüz yılda yeni bir cağ olacağını zannedenler aslında yok olma cağına girip insan ırkının yok olacağını düşünmezler.

  Düşündükleri gördükleri  doğru yolu bulduk  hayaliyle yaşarlar çünkü içlerine münafık girmiştir, bilmezler ki sizler ,bizler ,canlılar yokken bile dünya yaşıyordu ,dünyanın sahibi  “RABBİM”  münafıklara mı bırakacak doğanın felaketleriyle bir uğraştırır ki anlayamazsınız ,ne,ve ne olacağını bilemezsiniz. Ama insanlık için bir gül ,bir gülümseme yeter . Yaşam bir tarz .

              
                (Kelime düşüklüğü imla hatalarını bilerek yapıyorum bilginize.
                                              Üzgünüm bir sebebi var  dır.)

                           Bu gün için romanlar yazarlar tarafından yazılır .
                  Sizlere  gelesiye kadar  görünmeyen kahramanlar düzenler.  
 

  Konuşan adam allar ,pullar,görselleştirir , her zaman her an  pazarlar ve ekonomisi , kopyasi  iyidir bilsin bilmesinher şeyi satar..Yazan adam bilim ve araştırmacıdır varı yoğu kalem kağıdı alamayacak kadar yoksuldur , yaşarken önem verilmez ,öldükten sonra değerlenir.(Kitapları yaşarken okuyun ,kütüphaneniz tozlanmış)

 Dürüst bir insan, daima çocuk kalır... Bir fincandaki kahve gibidir hayatım. Bazen tatlı bazen değildir. Önemli olan kahvenin tadı değil zaten, onu kiminle içtiğidir. 

                             Çoban sakli-sifa 

                             YAŞAM CANLILAR İÇİN                           

 Stres olmadan yaşam olmaz,bazen stres koşturur,bazen yürütür,bazen hırs verir,bazen ,bazen devam eder ,hayata küstürme gelinceRABBİME “ Havale edin, siz geldiğiniz yoldan tekrar yola devam edin Beklemenin mükafatını görecek siniz.Sabır tüm ilaçlara bedel sağlığınız yerine gelecek.Yaşayan canlılar için her kesin başından geçer . Paranı servetini kaybet ,Hayatta yaşam güvenini sağlığını kaybetme.

  Her yaşayan canlı gibi bir sade vatandaşım her kesin başından gelir geçer.sen içine sakladığın attığın süre ,şunu bil ki seni hasta düşürecek.

                                        Çoban saklisifa.   

  Değişen bir şey yok.  Yoksulluğu azaltmadan, inancı yükseltmeden zenginliği arttıran ve suç işleme bakımından, sayılardan daha hızlı artış gösteren bir toplumsal şan ,ihtişam, haram zihniyet azaltılmıyorsa sistemin önünde dışa bağlılık tozlanmış dosyalar vardır .!!Dışa bağlı yasaklık kalmadıkça…MMXXlll  Fikir sahibi olmaya, mal sahibi zulüm,zenginlik,hırs,ihtişam, olmaktan fazla ihtiyaç duyacağımız gün, gerçek  barış,zenginligin  sırrını bulacağız... Ama Gelecek.

 “ Dürüstlüğün kuralı yoktur..sadece dürüsttür..Tarih kayıtlarında yazar..anılır. “     

                                  Çoban sakli-sifa
                                       

  OSMANLI TOKATI : Açık bir el, sıkılmış bir yumruktan daha güçlüdür.

Birileri gitmezse,birileri yapmazsa,birileri gelir kapıyı çalar…Birileri gider şahadet şerbeti içer arkadan bin şahadet şerbeti gelir. Dürüst kaybetmez.Kayıt edilir.  
          

, İnsanoğlu maalesef bu önemli gerçeğin henüz tam olarak farkında ve id­rakinde değil. “Dünyaya bir şey olmaz!” diye ,diye dünyamızı kendi ellerimizle yaşanmaz hale getiriyoruz.Büyük karteller, gıda üreticileri rant uğruna dünya­yı tüketiyor, ekolojik ve ruh dengesini bozu yor, ürettiği GDO’lu (genetiğiyle oynanmış) gıdalarla insanoğlunun hayatıyla oynuyor.(İnsan oğlunu ya bu şekilde,yada,bölgelerde şan ve ihtişam için kaoslar parçalanmalar la yok etmeyi planlayanlar)ama Unutmasın ki her bir filiz,her ezdiğimiz çim her kopardığımız yaprak her kırdığımız dal vücudumuzun bir parçasıdır)Her kopardığınız parçalar sizlere yüreyinize,kalbinize iğneler gibi saplana çak işte o zaman yaşamak istiyorum haykıracaksınız ve sağlık diyeceksiniz.

Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır.

Helal İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır  

  Dünya nüfusunun sürekli artışı, küresel ısınma, sera etkisi ile yağışlarda görülen ani değişiklikler, aşırı yağışlar, uzun süren kuraklıklar,  tatlı su rezervlerinin azalması, suların israf edilmesi ve aşırı derecede kirletilmesi gelecekte yaşanacak tatlı ,içme su ve toprak altından çıkan zenginlik ekonomi ve çıkar savaşlarına götürüyor.Geleceğin  karşı koyulmaz silahı parasal kırız göç ve göçe zorluyor, zorlayacak.   (BU GÜN YADA GEC OLMADAN YARINDAN SONRA)   

 “Bilin ki bugün hepimiz buradayız yapacaklarımızla ama Yarın hepimiz ordayız yaptıklarımızla.” 

  Bu gün bir doktor,profesör, olmayabilirim ,bu dünyada “Rabbimin gücüyle” yaşatılıyorsam oku , ilimlik ,alimlik ” yüce rabbim” den istiyorsan  isteyene   veriyorsa,zenginliği helalinden sizlere vermesini ,benim çoban kalmamı tercih ederim.

                                         Çoban sakli sifa
      

                                          GERÇEKLER  

 İnsanları izlerken, tanışırken,konuşurken,anlatırken,ön yüzleriyle konuşur, arka yüzlerini belli etmez menfaati ve çıkarları kaybolur diye, işte o zaman siz arka yüzünüzle konuşunki  gerçekleri görebilesin. Kırıldığında insanlarla araya mesafe koymak lazım. Hissediyorlarsa yanına geleceklerdir. Gelmiyorlarsa doğru mesafeyi buldun demektir. Kimseye hiçbir şey öğretemem, sadece onların düşünmelerini sağlayabilirsin.Seni hiçbir zaman çözemez işte o zaman gerçek yüzüyle her zaman iyi günde kötü günde hep yanına gelirler.SAĞLIKTA YERİNE GELİR. SAKLİ-SİFA

  "Sende menfaat ı çıkarı olan bir kişi seni altın semerlerde gezdirir.Çıkarlar menfaatler bitince çivili semeri senin  sırtında gezdirir . Başkasına sadakatiniz, kendi başarı kapasitenize ihanetiniz anlamına gelmeye başladıysa, gitme zamanı gelmiş demektir".çoban sakli sifa  

                               
                               STUTTGART ALMANYA
 

      (Sarı,mavi,kırmızı,yeşil Renklerde çöp toplama poşetleri) 

1991 - 1997 Yılında Almanya da gezerken bir çöp arıtma tesisi gezerken aklıma gelen bir fikri Türkiye ye  uygulama aklıma gelerek çöp arıtma tesisi kurmak istedim ama ne yazık buna müsade etmeyerek geri çevrildim. Rapor yüzlerce kişiye iş ,köy ,ilçe ,il ısıtması , elektrik maliyeti yarıya düşmesi  yanı kısaca doğaya ve insanlığa yararı olan projeyi geri itilmesi beni tamamen üzmesi şunu anladım bir gün geleceği   (Çöp arıtma yakıt rüzgar türbin su itme gücü ve hidrojen soğuk vizyon) gerçekleşecek  anladım . O zamanları alkışçı olsaydım farklı olurdu
Bir köy de çöp artığı 30 günde!!!!
Bir ilçe de çöp artığı 30 günde!!!!
Bir il de çöp artığı 30 günde ne kadar olcuğunu biliyor musunuz.!!!!

     
Çünkü maliyet sıfır hammaddeyi insanlar üretiyordu !!!!

  Biz eski günler değil şimdi önemli günler eskiden bu projelere alkışçı olursan müsade eder ve senden çıkarları varsa ederlerdi yaşın kaç olursa olsun ben gencim diye korkma hayallerin deki projeleri sun büyük düşün canlılara zarar vermeden gerçekleştir korkma eskiden sen mi kurtaracaksın derlerdi ,şimdi zamanı hayallerini, gerçekleştir. Ekonomi ,eko,ekolojiyi  koru ve canlardır . Belki geçmişte bir şey yapamadım belki zamanı değildi ama şimdi yazıyorum.    

                  Gerçek başarı başarısızlık korkusunun üstesinden gelmektir   

    "O bunu yapmaz" demek değildir.  "O bunu yapmak istiyorsa bir bildiği vardır" diyebilmektir.   

      Yapacağın iş ya bu gün olmaz yarın ,yarın olmaz başka gün ya bu günde olmasın demekle sonsuza kadar gider,geriye don bak gecen zaman da ne kaybettin ne olacaktı kafanda bin bir soru kalacağına  geçmiş zamana don zaman makineni yakala kırılgan zamana don “ya ALLAH “de.Ya olacakları gör ,Ya hedefleri yakala .İnançla çıkılan yol en kısa başarı ve sağlık yoldur. 

    VAR OLANI KAYBETMEK  (UMUDU KAYBETMEDEN ) HELAL  LE  KAZANMAK                

   Sen ben yada hiç kimse hayat kadar sert vuramaz.Fakat önemli olan hayatın sana nasıl vurduğu değildir.Önemli olan senin aldığın darbelere karşı .Ne kadar ilerliye bilmendir. İşte böyle kazanan olursun.Acı geçicidir.Acı bir dakika,bir gün hatta bir yıl sürebilir.Fakat acı  sonunda dinecektir.Ve başka bir şey acının yerini alacaktır. Eğer vazgeçersen bu sonsuza kadar sürer.Çok küçük bir hata.  yarım adım erken yada geç attığında başara mı ya bilirsin. Her şeyini kaybetsen de,sağlığını,imanı,  kaybetme,eksik ve fazlayı bul,geldiğin noktadan başla ulaşamayacağın  hiçbir şey yoktur, inanmak sağlıktır ve kazanmaktır….

 
                 (
 Veya Helalle , haramı  tanıma yolu olabilir.) 

Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır.

Helal İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır    


                                       Çoban sakli-sifa 

         İLK HAREKET BİR ENERJİDİR SONRASI SONSUZ  ENERJİ                 

   İlk hareketten sonrası çıkan artı eksi bir enerjinin başlangıcı olup su ,havada,ateşte birleşimlerden , mıknatıs zıt kutupları ,dünyanın kuzey ve güney kutupları bir şeyi fanus olarak çevirmekteki ilk hareket dünya yaratılış ta ilk hareket var olduğu gibi  bir enerji çıkacağı her kes tarafından bilinmekte . Bu herkes tarafından bilinirken yanı yenilebilir enerji varken hala fosil yakıp kullanmak nedir sorusu hala bir şeylerin çıkar var anlamını taşımakta .Hala insan sağlığıyla oynamak neyin nesi demek derken tek bir yolu çıkar dünyaya sahiplenmek.Şunu bilin ki dünyaya sahiplenemezsiniz  SİZİ BİR ŞEKİLDE DATIRIR ve BİTİRİR ta ki var olan enerjiyi “rabbimin “ sizlere akıl beceri vererek insan oğluna sunasınız diye Hikmet ve nimetlerden yararlanmak için sunmuş olup ve bunlardan yararlanın diye sunarken sizler bir şeyler yaparak kaoslara sürümektesiniz.Nedeni yoktur açık olarak bellidir.Kafa yapılarda başarı sağlamaksa son durakta EL ÜSTÜNDE gidecek siniz, Venedik te tek kollu gondola binersiniz eninde sonunda dört kürekli ye veya limuzini de konforlu yatakta.Tercih geride kalanların .Para bile sağlığınızı getiremeyecek.Giderken de bir şey götüremeyecek siniz.Parayı var olanda yiyemiyor ,yok olanda .Geride bir şey bırakmak.

 Var olan dünyamı bozmayın, Bu gün ülke toprakları savunduğunuz ,gelecek nesiller dünya toprakları kaybolmasın diye savunacaklar.

 Enerji bölümünü okuyun....

   Dürüstlüğün kuralı yoktur..sadece dürüsttür..Tarih kayıtlarında yazar..anılır

                                      Çoban sakli-sifa  

       HER SEFERİNDE YENİ HEDEFLER ÇİZME TEK HEDEF

  Her hedefe ulaştıkça yeni hedefler çizme sadece işine odakla hedefini  genişlet Başka hedeflere ulaşmak için her seferinde sizden bir parça götürür. Hedeflerinden  geleceğe azda olsa yanındaki gençlere ve hedeflerin doğrusunda onlara da ileriye itmek, bilin ki hem gençleri onlarına hedeflerini yakalamasına yardımcı olmak sizle ruhen sıhat ve sağlık gelecek .  Ama bu günün dünyasında oyunlar değişti herkes bir alttakini yukarıya çekmiyor aksine ayaklarıyla eziyor,  paranın gücü insanlı unutturmuş ,geçte olsa insanoğlu anlayacak . Teknoloji üst seviyede bulundu ,ama insanoğlu son  teknolojiyi  katogorilere bölerek en alt katogoriden başlayarak her yıl yeni model çıkıyormuş  gibi insanoğlunu sömürmekte masa başı zenginlik insanları ve ülkeleri nasıl hortumlarız hesaplama dertlerinde .Tabi bizlerinde katkıları var ,hastalık var ,onda var bende niye yok ,onlarda arz ve talep yaparak zehirliyorlar. Yeni bir teknoloji olarak yenilebilen enerji de öyle çünkü ilk hareketten sonra sonsuz enerji elde edilir,bitmen enerjiyi buldukları halde ,…..Bu gün 3 saniyede 100 km hıza çıkan bir arabayı ,bir doluşta batarya 450 km gittiğini söylemekteler ama demezler ki  bitmiyen  bir enerji yaptık demezler,çünkü her sene bir model çıkarmak nasıl hortumlamak 4,5 üretim  imalatçılar fabrikalar dünyayı  nasıl hortumlarız  hesabını yapmakla ,düşüne dursun yeni araba  fabrikaları kurmak isteyen ülkelere eski tekmoloji 3,5 milyar dolara kurulan bir fabrikayı o ülkelere kurmak isterler ama demezler daha iyi gelecek teknolojiyi kurdurmazlar ,kurup ne yapacaksın der havasıyla biz sizlere daha ucuz veririz  diyerek geçmişten gelen zihniyet bir kez daha kamılmaz….Çünkü net kararlar  yenilikçi  bu hükümete 2023 yakışır çünkü güçlü devlet ,güçlü mühendis ,güçlü iş adamları varken hükümette hala eskileri düşünürsek muhakkak bir çapanoğlu vardır. 

                                            Çoban sakli-sifa   

 DEVAMI YAZILAÇAK  

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.
 

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..   

  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.  

   Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır  


  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.


 

 

                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam275
Toplam Ziyaret1016232
BAKIR-GÜMÜŞ-ALTIN Yatırın Karanlık Dünyada Kağıtların Önemi yok olur
AlışSatış
Dolar6.04216.0663
Euro6.75016.7772
Hava Durumu
Anlık
Yarın
5° 0°
PİRİİWORLD/SAKLİ ŞİFA TV