www.sakli-sifa.com      www.sakli-sifa.com
                                                               Gün 1933 / Yıl 05                                                                  
                                İlaçlar kadar Bitkilerde zehirlidir tavsiye ile kullanılmaz                                                                             
                                      Doğa ile Savaş Halindeyiz Kazanırsak Kaybedeceğiz    
                              "İlacınız" Sebzeler Temizleyici Meyveler Besleyici   
                        Yaratanın yaratmış olduğu evrendeki Dengeyi yakalamak 
 
       "Yaratanın Hak kıldığı her dinden ne olursan ol tüm hastalıkları yenmek dua ve sevgidir"                        "Bilin ki yarın güneş her insan için aynı doğacak"  "İyi ve Kötü olmak içinde insan elinde olacak"  
                                                   "Kararı sen versen de Kaderin belirleyecek"  

Saklı şifa bir markadır. İletişim yanlışlıklarıyla dolu Dünyadayız.Türkiye’nin hiçbir yerinde şubemiz yoktur  "Merkez sorgun Yozgat istasyonlar Silifke Anamur dur  internet  yayını 2013 Metal yaşı yılı 1959 dur"  Diğerleri Karanlık Başarısızlık korkusu yaşayanlar nefsine dünya malına gömülmüşlerdir.. "Selçuk uysal çoban saklı şifa"

                        Yaşam sırrınız SIRLAR KİTABİN da harfiyen yazılmıştır ilk adım ise SEVGİDİR

                                        Bu gün gecikmiş işimiz yarınlar olursa erken biter

 
Site Menusu
Site Haritası
Takvim

ANA SAYFA 2


            sakli şifa    çoban      piriiworld                                 


                                                   PSSW

                 
   SAKLİSİFA    &     PİRİİWORLD               

                                   YAYIN TARİHİ  05/ 07/ 2014           

                          ISBN:978-605-87119-7-6   

 Dergi,kitap,gazete vb. gibi yayınların basıma hazır hale getirilmesi,okuyucuya ulaştırılmasına ilişkin hizmetler (global iletişim ağları vasıtasıyla anılan hizmetlerin sağlanması da dahil.).Film,televizyon ve radyo programları yapım hizmetleri. 


Sakli Sifa wird Zeitschriften, Bücher, Zeitungen und weiteres für Veröffentlichungen und Dienstleistungen den Lesern bereitstellen. Einschließlich wird (der Erbringung von Dienstleistungen mit Hilfe von globalenKommunikationsnetzwerke angegeben). Sowie Film, Fernsehen und Radio-Programme. 

                            İŞ BİRLİĞİ DUYURUSUDUR               


     BU SİTE BİLGİ AMAÇLIDIR.BİLGİ PARA İLE SATILAMAZ.TAMAMEN ÜCRETSİZDİR.HİÇBİR YAN ÜRÜNÜ YOKTUR.KULLANILAN RESİMLER BİLGİ AMAÇLI YAYINLANMIŞTIR.EMEĞİ GEÇEN TÜM İNSANLARA SAĞLIK İÇİN ULAŞTIRILAN RESİM KAYNAKLARI TAMAMEN DEĞERLİDİR.TÜM İNSANLIĞA SAĞLIKLI ŞİFALAR DİLEĞİMDİR. 

Diese Webseite dient zur Informationszwecken. Informationen werden nicht für Geld verkauft und sind völlig kostenlos. Es gibt keinerlei neben Produktionen. Die verwendeten Bilder werden für Informationszwecken veröffentlicht. Bilderquellen, die zur Gesundheit dienen sind sehr wertvoll. Wie bedanken allen, für die Bemühung der Aufbau unsere Webseite und wünschen als Sakli Sifa Team den Menschen ein beglücktes und gesundes Leben. 

                                          DUYURUDUR   

  SAKLI ŞİFA ADINDA REKLAM LİNKİ YAPARAK ÜRÜNLER SATILMAKTA VE REKLAM EDİLMEKTEDİR SAKLI ŞİFA / SAKLI ŞİFA ÇOBAN /SAKLI ŞİFA UYSAL / SAKLI ŞİFA PİRİİWORD / SAKLİ ŞİFA TV İSİMLERİ ÇOK ZİYARET EDİLDİĞİNDEN DOLAYI / SAKLİ ŞİFA E-MAİL / İNFO ADRESLERİMİZ DÜNYADA TÜRKİYEDE İL İLÇELERDE YOKTUR SAKLİ - ŞİFA ADINDA SİTELER RENKLAM LİNKİ YAPARAK ÜRÜN SATILMAKTADIR PİYASADADA SAKLI ŞİFA ADINA ŞÜBELERİMİZ ÜRÜNÜMÜZ YOKTUR VE SATIŞ  VE PAZARLAMA LİNKLERİMİZ YOKTUR BİLGİNİZE  SAYGILARIMLA.  

Sehr geehrte Besucher, es gibt keine weiteren Verbindungen die zur Sakli-Sifa.com führen. Unsere einzige Webseite ist die www.sakli-sifa.com.

Sakli Sifa–Pirii World und   Sakli–Sifa Tv Adressen gehören dieser Webseite. Andere Sakli-Sifa Webseiten gehören nicht unserer Firma. Die Produkte von Sakli Sifa werden ab 30-03-2018 zur Produktion freigegeben.

Vielen Dank für Ihren Aufmerksamkeit. 

                                     (CNC ) HAYAT SİENSİ   

      sakli sifa çoban  çoban sakli şifa

                            cnc sakli sifa   Bu günün dünyasında (Cnc)  Siensi  kesim proramı yazarsın  bir şekil 0 hatalı ürün elde edersin çünkü kendi çıkarın menfaatin karşı müşteri  memnuniyet sağlamak için .

                                     

      Akli bilim ,ilim ,sağlık, tüm insanlığa (Cnc) siensi çok önceden

      
                        Rabbim tarafın dan gönderildi….

    Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır.

    Helal :  İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır 

                                      
                                         Çoban sakli sifa 

 

                      SAKLİ SİFA      

                                        YAŞAMDAKİ ENERJİ 

                           SUYUN İTME GÜCÜ/BOŞA GİDEN ZENGİNLİK

         Boğazlar , şelale,dağ dorukları ve deniz kıyı akıntılar devamını okuyun.  

   Öğretmeyi ve öğrenmeyi vesileyle değerli bilim adamlarına ve insan  oğluna  sunmuş ,enerji keşfini  vesileyle değerli bilim adamlarına, beyin,beden azimle keşfini yaptırarak aracı olarak insanoğluna sunar .(insan oğlu et,kemik parçası değil,evet bir enerji.) tüm din kitaplarda yazar alim ve bilim okuyun ve öğrenin buyurmuştur. (sahibi RABBİM)  sakli-sifa

   Dünya nüfusunun sürekli artışı, küresel ısınma, sera etkisi ile yağışlarda görülen ani değişiklikler, aşırı yağışlar, uzun süren kuraklıklar,  tatlı su rezervlerinin azalması, suların israf edilmesi ve aşırı derecede kirletilmesi gelecekte yaşanacak tatlı ,içme su ve toprak altından çıkan zenginlik ekonomi ve çıkar savaşlarına götürüyor.Geleceğin  karşı koyulmaz silahı parasal kırız göç ve göçe zorluyor, zorlayacak.

 
       Şan ve ihtişam insan oğlunu şaşirttı felaketler zinçiri   

 İnsanoğlu maalesef bu önemli gerçeğin henüz tam olarak farkında ve id­rakinde değil. “Dünyaya bir şey olmaz!” diye ,diye dünyamızı kendi ellerimizle yaşanmaz hale getiriyoruz.Büyük karteller, gıda üreticileri rant uğruna dünya­yı tüketiyor, ekolojik ve ruh dengesini bozu yor, ürettiği GDO’lu (genetiğiyle oynanmış) gıdalarla insanoğlunun hayatıyla oynuyor.

  (İnsan oğlunu ya bu şekilde,yada,bölgelerde şan ve ihtişam için kaoslar parçalanmalar la yok etmeyi planlayanlar)ama Unutmasın ki her bir filiz,her ezdiğimiz çim her kopardığımız yaprak her kırdığımız dal vücudumuzun bir parçasıdır)

Her kopardığınız parçalar sizlere yüreyinize,kalbinize iğneler gibi saplana çak işte o zaman yaşamak istiyorum haykıracaksınız ve sağlık diyeceksiniz. 
(BUGÜN YADA GEC OLMADAN YARINDAN SONRA)                                         

                                                     Çoban sakli-sifa     
  

                 DOĞAYLA  SAVAŞ   HALİNDEYİZ     EĞER    KAZANİRSAK                                                              

                                                     KAYBEDECEGİZ.            
  

       SAKLİ-SİFA     

 
   
                                       ANA SAYFA 2

    " İnsan aldığı gıdalara bir baksın!Biz yağmuru gökten bol bol yağdırdık.Sonra toprağı nasıl yardık,Kendinize ve hayvanlarınıza bir gıda ve fayda olması için yeryüzünde ekinler ,üzüm bağları,yoncalar,zeytinler,hurmalar,iri ve sık ağaçlı bahçeler,meyveler ve çayırlar bitirdik. "

(Kur'an-ı Kerim,Abese Süresi,24-32.)

"Yerden sizin için üretip türettiği çeşitli renklendiricileri de fayda .Şüphesiz bunda düşünen bir toplum için ayetler var. "


(Nahl Süresi 13.)

   Nimetlerin hikmetlerini tanıma yolunda atacağımız her samimi adım bize tüm şifalı  sırlarını açacaktır inşallah. Kâinatta ve içimizde saklı olan enerjiyi keşfedip aralarındaki ilahi münasebete vakıf oldukça her şey daha i­yi anlaşılacaktır.

 

     "Yozgat sorgunu ve Endemik bitki diyarı Aydıncık'ı Dünya tanıyacak ”       

                            Bu Kavuna ve suyuna dikkat.. Bir kulak ver         

Bağrı bütün kavunun bir endemik meyvedir ,Yozgat Aydıncık tan Başka yerde yetişmez, kavunun şifası kadar çekirdeğin de de şifa deposudur.. Çekirdeği saklı bir şifadır, Bileşimindeki mineral ve vitaminler nedeniyle her gün az miktarda tüketilmesi gereken son derece faydalı bir besindir. B Vitamini… Tüm alfabe sıralamasını toplamış vitamin dır…  

Çekirdeği ve kendisinin İçerdiği B vitamini ile protein yapımına yardımcı olan   aynı zamanda afrodizyak bir besindir. Çekirdeğinde bulunan fosfor sayesinde kemik ve diş yapılanmasını, kalp ve damar sağlığını, böbreğin çalışmasını destekler. Günlük olarak yarım çay bardağı çekirdeği tüketmenin kemik erimesine karşı olumlu etkileri bulunur.

Sindirim ve boşaltım sistemi için çok faydalı bir besindir. Günlük tüketimi bağırsak şeritlerinin ve parazitlerin atılmasını sağlar. İdrar yollarındaki inflamasyonlara karşı etkindir; yanı sıra, mesane ve idrar yolundaki kumlanmayı atmaya yardımcıdır.

Böbreği güçlendirir. İdrar yollarında yanma ve kanamaya yol açan rahatsızlıkların semptomlarını hafifletir. Doğal kolesterol düşürücü  ,  karşı oldukça etkilidir. kabuğu demir yönünden zengindir. Antioksidan bir besin olan  maddelerin yol açtığı zararları onarır onarır.

Ve aynı yörenin dağdaki şebek suyunda şifası çoktur. Hele hele 2 si bir arada kullanımı ,şifası prostat için idealdirSadece dağlardan haber   

                                           Çoban sakli şifa  

                      
                    SİZLERE BİR BİTKİ ÖRNEĞİ VERECEĞİM.

                                                 ÖKSE  
   
Kervanlar yol boyunca yorulduğu zaman dinlenecek yerin yakınında asalak olarak yetişen bir ağacın tepesinde bir ot vardır.Bu otun adı  ökse otudur.Kendi vücud dengelerini korumak için yapraklarından toplayıp  içilir. Tansiyon ve yorgunluğu dengeler.Tohumlarından yapışkan yaparak dallara sürülerek kuş yakalayıp yemek için kullanırlar .(Ayakkabılarını ökseleri yapıştırmak için.)Bakın RABBİM sizlerin önüne seriyor.Daha söyleyecek bir şey var mı 

                                        KUŞ BURNU ÖKSE 

                            Pigment renk veren melonosit  hüçre  
 

                             
Evet bir ökse Ağacı Öyküsü..

 Cam öksesi  AKCİGER..Ahlat öksesi Dolaşım..Ardıç öksesi Şeker..Alıç öksesi Kalp..Hastalarına için hepsi aynı ama görevleri ayrı Bir kan dengeleyici Ama okuyucularıma bir ökse daha söyleyecem BİLASSA İLAÇ FİRMALARI BİTKİ AROMATİK OKULLARI  bunun üzerinde durun dururlarsa hem insanlığa hem de EKOMOMİYE katkıları olur.Bilinç sizce yok ediliyor.Evet bulun duğu yer Eski harabeler çok eskiden bu ökseye ALTINDAL denilen bu ökse KUŞBURNU üzerin de yetişen bir asalak ot.YANI KUŞBURNU ÖKSESİ görevi kan basınç  dengeleyici renk  yapıcı  kan hücre yenileyici renk yapıcı  özelliğe sahip olduğun dan Vitiligo .  Bizler için gönderilen, bir kişi tarafın dan VESİLEYLE anlatılan öykü..Ayrıntılar için site menusun de 4 Önemli bitkisi Ökse site menusun de faydalarını ve bulunduğu yerler okuyun. 

NİSAN MAYIS / EYLÜL EKİM KASİM
NOT..Şu an için Kuşburnu öksesi bula mazsınız çünkü yerin den bilhassa imkanınız var ise şifa için gibin yerinden koparın çok samimi dost ve akrabanizdan riça edin Tunçeli,yozgat ,sorgun,yıldızeli,sivas yöresi eski hara beler de veya eski yerleşimler de NİSAN, MAYİS,HAZİRAN tazesi,AĞUSTOS,EYLÜL,EKİM,KASİM,kurusu,her ikiside mükemmel dir.KUŞBURNU AĞACIN ÜZERİNDE ASALAK BİR DAL  dir.(Gözünüzle görmeden inanmayın.)

DEVAMI TİKLAYIN OKUYUN
                               

                      HER SÜLÜK  TİBBİ SULÜK DEĞİLDİR      

                              Tıbbi Sülükle tedavi  

Tıbbi Sülükler sanıldığı gibi kirli kanı emerek tedavi yapmazlar. Tedavi edici özelliği kanın alınmasında değil kan emilirken vücuda verilen salgıda gizlidir.

  Ayrıca sülüğün salyası bakterilere karşı koyucu antibakteriyel özelliğe sahiptir.

 

 Bıraktığı ilaçlar…Hirudin ,Destabilase , Hirustasin , Bdellins, Hyaluronidase, Tryptase inhibitor , Eglins , Factor,Xainhibitor , Complement inhibitors , Carboxypeptidase A inhibitors, Histaminelike substances , Acetylcholine , Anesthetics subsctance Devamını  okuyun..

Sesle Tedavi: Ruhsal tedavilere ek olarak kullanılırdı. Kur’an okuma, su sesi, doğa sesleri ve müzik aletleri kullanılır.

 Sayılarla tedavi:0 ,7 Gözünüzü kapayın hayal edin,0 veya 7 beyninizde kaybetmemeye çalışarak beyninizi boşaltın .her şey matematiktir ,doğanın gücü bir şekilde iletişim kuruyor biz farkına varamıyoruz, bazı sayılarınız ,ömrünüz boyunca, karşınıza çıkar, onlar bir işarettir. Bir sayısal işaretler dır .( Okul numaranız, kapı numaranız ,silah  numaranız ,size verilmiş numaralar bir tesadüf değil , bir dikkat ederseniz anlarsınız.)

 Renklerle tedavi: Yeşil sürükleyici dır beyni boşaltır. Mavi yüksek basıncınızı aşağıya  çekerek  ,kırmızı kan basıncını yükseltir ,renk garek renkler gelişim sistemi bozar insanı hasta eder buda  bilgisayar başında oyun oynayan önce  gözler ,sonradan böbrekleri vurur , çocuklar da zehirlenmeye kadar gider ,pisikolejik rahatsızlıklar  getirir. 

  Ruhsal Tedavi :Psikosomatik ve psikolojik hastalıklarda dua ve ibadetin iyileştirici etki gösterdiğine inanın  Günümüzde  dünyada birçok modern hastanede i­yileşmeye yardımcı olması amacı ile din görevlileri bulundurulmaktadır. Bazı kanser vakalarının “inanç tedavisi” ile iyileştirildiği rapor edilmiştir. Devamı site menusun de 

geneleksel tedavi yöntemleri okuyun.

 
                               SAKLİ SİFA ŞÜRÜPLARI                         

    Site menusun de sakli sifa şuruplarını sıcak veya soğuk kullanın 12 ay boyunca sofranızın      

    eksik etmeyin ,ruhen ,bedenen ,size gün boyunca ,zinde tutacak.

                                                 Çoban sakli şifa

                                   

                  HER  AY  SADECE  4 GÜN  PERHİZ  VEYA  ORUÇ

                              17 18 19 20 21 Tarihleri farkı görün           

 

SAFRA Ateş (21-17)Mart(saç)Temmuz(ağız)Kasım(omurgalar)

KARACİĞER Toprak (21-17) Nisan(alın)Ağustos(çene)Aralık(karın)

KAN Hava (21-17)Mayıs(gözler)Eylül(omuzlar)Ocak(tenasül)

AKCİĞER su (21-17)Haziran(burun)Ekim(göğüs)Şubat(bacaklar)

(her ay 21-17sinden 21-17sine hesapla)

  Burada doğduğunuz  ayda üstün deki ay ve altındaki aylara dikkat et meniz  17sinde 21ine kadar dönem mevsimleri­niz de 4 günlük perhiz yapmanız ve korumanız kan ve bağışıklık sisteminiz 4 mevsime göre hazır­layacak.Duyu ve sistemler mükemmel  çalışmaya başlayacak ve kısa zamanda anlayacaksınız.

 Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır.

 Helal : İse  insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır 

-Tuz -şeker -un perhiziyle

(4gün-4gün-4gün)     4 yaş 16 yaş 64 yaş  Kritik yaşlar

( Doğduğun ay  bir üstü nerden aksettiği bir altı nereye gideceği ne olabileceği)

-Bu dört gün içinde kesinlikle şeker-tuz-un kullanmayın tavsiye  (17,18,19,20,21) Sadece hatırlatma bilgi.Devamını okuyun.

                 Geleneksel Tıbbın Temelleri: Dört Element

                                           Çoban sakli sifa

  Kadim sağlık kitaplarında vücudun sağlık ve hastalığının kaynağı olan dört unsurdan bahsedilir. İnsan vücudunda bu özelliği taşıyan dört temel hılt (mad­demsi sıvı) bulunur. Osmanlı Tıbbında Anasır-ı Erbaa olarak anılan dört temel unsur; Kan, balgam, sevda ve safradır.

 İnsan bedeni 4 element ve onların taşıdığı sıcaklık, kururluk, soğukluk ve nemlilik olmak üzere 4 nitelikten meydana gelir. Her şey bu maddelerin belir­li oranlardaki karışımıdır.

 Besinlerin sindirilmesiyle karaciğerde safra, dalakta sevda, beyinde balgam toplanır ve kana karışarak tüm bedene dağılır.

 Ancak bunlar bilinen anlamda vücut sıvılarına karşılık gelemez. Hıltlar daha çok 4 temel unsurun karakteristiği taşıyan maddemsilerdir. Örneğin kan, ha­va unsurunun özelliklerini taşımaktadır ve bu hıltın en iyi örneği kan sıvısıdır.

           BU GÜNLERDE KANITEMİZLE BÖLÜMÜNÜ OKUYUN

  KAN: Tabiatı sıcak ve rutubetlidir. Kan tabii havadan meydana gelir. Vü­cuttaki yeri karaciğerdir. Tabiatı kuru ve soğuk olan bütün gıdalar kanın ilacı­dır. Adale, kalp ve mideye kan akışını gerçekleştirip damarlarda basınç yaparak vücut sıcaklığını korur. Balgam ve sevda hılıtlarının aşırı yükselmesini önler. Oksijen iletimini sağlar. Kan hıltı yüksek veya anormal ise yüz şekli yuvarlak, pembe- beyaz hatta kırmızıdır. İdrar kırmızı ve az olur. Bedenleri sıcak, hafif terleme mevcuttur. Dil kırmızı, ağız çok tatlı, boyun kısa, göz beyazı kırmızı.

 gözbebekleri büyük, Kişi kısa ve düzdür. Çıban ve sivilcelere yatkınlardır. Uy­kuları kolay gelir, esner ve gerinirler. Burunları kanamaya yatkındır.

Tükürük çok, damarlar dolu, renk kırmızı idrar ve ağrılar şiddetli olursa vü­cuda kan galip olmuştur. Hastalık kandandır. Kalp çarpıntısı, baş ağrısı, halsiz­lik, ayakların ve vücudun ağırlaşması, kalp ve damar hastalıkları, yüksek tansi­yon, boyun kireçlenmesi, mide hastalıkları şişlikler, duygu organlarında tem­bellik, vücutta ve başta ağırlık ve bayılmalar meydana gelir.

Bu hallerin meydana gelmesi ise daima yağlı, tatlı ve tabiatı sıcak, kan yapı­cı gıdaların yenilmesi ile ortaya çıkar. 

Kan ve kandan meydana gelen hastalıklara karşı; ekşi nar, ekşi meyve sula­rı ve sirkeli gıdalar yenmelidir. Bu gıdalar bir müddet alınırsa kan normale dö­ner ve kandan meydana gelen hastalıklar da ortadan kalkar.

                                             Çoban sakli-sifa

            DEVAMINI  SİTE MENUSU GENELEKSEL ELEMENT TİP TESTİ OKUYUN  

                                                           Çoban sakli-sifa    

                            ORGANİK SARMİSAK ÖZ BAHCE      


                           
                                               
                   sakli-sifa     

  


   sakli-sfa    sakli-sifa     sakli-sifa          3000 YIL ÖNCE YAZILMİŞ BİR TABLET CİN DE BULUNMUŞTUR

 


  1 Kg kavonoz ,250 gr soyulmüş sarmisak,bir adet limon,3,5 parca limon tuzu ve su ekliyerek 10 gün bekletiyor sunuz  bekleme süresin de konsantire olan öz suyunu temiz tül bentten geçirerek,posasını atarak  kullanma şekline uyarak kullanmanızı tavsiye  dir.Vüçüdün hayatıdır.Tümor  oluşumunu   yok eder. 


1  Cİ    GÜN   SABAH  1 DAMLA    ÖĞLEN 1 DAMLA        AKŞAM  1 DAMLA

2  Cİ    GÜN   SABAH 2 DAMLA     ÖĞLEN 2 DAMLA        AKŞAM  2 DAMLA


3  CÜ  GÜN     SABAH 3 DAMLA     ÖĞLEN3 DAMLA         AKŞAM  3 DAMLA

4  CÜ   GÜN    SABAH 4 DAMLA     ÖĞLEN 4 DAMLA        AKŞAM  4 DAMLA

 5  Cİ   GÜN   SABAH 5 DAMLA      ÖĞLEN 5 DAMLA        AKŞAM  5 DAMLA

 6  Cİ   GÜN   SABAH 6 DAMLA      ÖĞLEN 6 DAMLA        AKŞAM  6 DAMLA

 7 Cİ    GÜN   SABAH 5 DAMLA      ÖĞLEN 5 DAMLA        AKŞAM  5 DAMLA

 8 Cİ    GÜN   SABAH 4 DAMLA      ÖĞLEN 4 DAMLA        AKŞAM  4 DAMLA

 9 CÜ GÜN     SABAH 3 DAMLA      ÖĞLEN 3 DAMLA        AKŞAM  3 DAMLA

10 CÜ GÜN    SABAH 2 DAMLA      ÖĞLEN 2 DAMLA        AKŞAM 2 DAMLA

11 Cİ  GÜN    SABAH 1 DAMLA      ÖĞLEN 1 DAMLA        AKŞAM 1 DAMLA 

 


  Bir tarih biçilir her yıl veya  beş yıl için de tekrarı yapilir. Ayrıntı olarak sofranizdan sarmisak,sirke,limonu eksik etmeyin birde susam tahini  bulundurun.Sofralarda  susam tahini karaciger dostudur.Fistik tahini sindirim sitenlerine faydasi vardir, oda bir şifa dir.Topraktan çikan hiçbir şey sebep sis gönderilmedi.Site menusun de 4 önemli sarmisak sayfasını   okuyabilirsiniz.

 

          BU TARİFTE ÇOK ESKİYE DAYANİR ORTA ASYADA ESKİ BİR TİB TARİFİDİR 


        Limon suyu sarımsak gücü ve limon kabuğuyla birlikte
 Yapılan bir araştırmada, limonun kanser hücrelerini öldüren etken maddeleri sayesinde  .
 suyundan limonata yapılan ve hayatın daha birçok alanında kullanılan limonun, içinde bulunan etken maddeler sayesinde kanser için de en iyi tedavi yöntemi olduğu belirtilir.
    -Öte yandan, limon kabuklarında bulunan 'dlimonene' adlı maddenin çok güçlü bir cilt dostu olduğu belirlendi. Limon kabuğunun aynı zamanda sinir sistemine olumlu etki yaptığı ve bakterileri öldürerek kalbi rahatlattığı kanıtlandı. Ayrıca limonun içeriğinde bulunan polifenollerin kadınların yumurtalık kanseri riskini de düşürdüğü ,. Limonun, bakteri enfeksiyonları ve mantarlara karşı antimikrobal spektrum olduğu, kurt ve parazitlere karşı etkili olduğu . Ayrıca yüksek tansiyonu dengeleyen meyvenin, stresle savaşan, sinir bozukluklarına iyi gelen antidepresan etkisi de bulunur   kalp ve damar hastalıkları reçetesi mucizevi sonuçlar verir. Bitkilerle doğal tedavi yöntemine son derece önem    son derece başarılı sonuçlar elde edilir Limon suyu ve sarımsakla yapılan karışım, damar sertlikleri, damar yağlanması, damar tıkanıklıkları ve tansiyon gibi sorunları kalıcı olarak ortadan kaldırır .
  
  -2 Litre hiç su katılmamış sıkılmış limon suyu,

  
- 250gr diş soyulmuş   sarımsak

      
  2 Litrelik kavanozu dolduracak kadar limon . Limonların suyunu iyice sıkıp şişeye doldurulur. Soyulmuş 250 gr diş orta boy sarımsağı ,  limonun içine atıp, şişenin kapağını sıkıca kapatın. 15 gün boyunca serin bir yerde tutun. Her gün birkaç kez çalkalayın. Yaklaşık 15 gün sonra, sarımsakların limon suyunun içinde eridiğini göreceksiniz.

  15 gün sonra hazır hale gelen karışımdan, her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı için.   


 -Tüm damar iltihaplarını tedavi ederek, tıkanan damarları açar damar sertliklerini ve hipertansiyonu önler.
 

-Kolesterol  , zararlı yağların yakılmasını sağllar, kilo verdirir, bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açar, vücuttaki şeker oranını dengeliyor, pankreasin yenilemesini sağlar.


 -Böbrek ve safra taşlarını eritir, idrar söktürur vücuttaki şişkinliği yok eder ve dokularda ödem oluşmasını engeller.

 
-  Ülser mikrobunu öldürerek, mide ve oniki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapar lif li besin de yanında alirsa niz mükemmel olur..


 -Tüm romatizmal iltihabi önler  her tür romatizmal ağrıları dindirir, kireçlenmeyi önller, eklem yüzeylerinin yenilenmesini sağlar ve her türlü ağrıyı keser.

 -Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerini yeniler, sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri refleks hızını artırır, felç ve inme riskini azaltır.

 -Vücudun bağışıklık sistemini son derece mükemmel hale getirir ve her türlü alerjiyi, özellikle de damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden engeller. Kanser oluşumlarına karşı tüm vücudu kor            

 

                 BİR LİMON  BİR BAL  BİR YOĞÜT  BİR PEKMEZ 
                                    

                             BİR HİKMET NE BÜYÜK HİKMET  


  İçindeki asitle enfeksiyonlarla savaşır. Kalp krizi, kalp-damar rahatsızlıkları ve kanser gibi hastalıklardan vücudu koruyan bir antioksidandır.
  
 -Tansiyonu düşürür ve iyi kolesterolü arttırır. Kolon, prostat ve göğüs kanserini azaltan bir anti-kanserojen besindir. Hücrelerdeki metabolizma sorunlarını girerir ve bu sayede kanser oluşumunu engeller.Lapası yenil diğin de veya izlere bağlanığinda kemik ağrılarını alir.
 
  - Limon suyu cilde parlaklık kazandırır.Bir kaç damla limon suyunu sıcak suya ekleyip içtiğinizde sindirim sistemi sorunlarına iyi gelir ve karaciğeri temizler.
 
- Güneş altında kurutulmuş ve ardından öğütülmüş limon kabuğu saçlara uygulandığında vücudu serinletir ve baş ağrısını alır. Sivilcelere uygulandığında akneleri kurutur. Limon suyu saçların rengini açar ve cildi beyazlaştırır..Limon suyu dildeki iltihaplara iyi gelir.Soğuk algınlığını iyileştirir.
 
- İdrar yollarında görülen enfeksiyonlara karşı etkilidir. Bazı böcek ve sineklerin soktuğu bölgelerde panzehir görevi görür ve ağrıyı alır.Kolik ağrısı ve gastrit problemlerine iyi gelir.Çok az miktarda gliserin ile uygulandığında limon suyu kuru ciltlere iyi gelir. Limon suyu deniz canlıları ve et üzerine sıkıldığında bakterileri öldürür.

 -  Bu sayede sindirim sistemi sorunlarını önler.. Limon suyuna koyulan 3 mercimek büyüklüğünde  kaya  tuz her sabah içildiğinde kolesterolü düşürür ve zayıflatır.Limon suyu susuzluk ve ishale karşı etkilidir.Limon suyu gargara yapmak için de kullanılır , dişleri beyazlatır ve diş minesini güçlendirir.Her gün bir yemek kaşığı limon suyu astıma iyi gelir.görülen kaşıntılara iyi gelir.
 
- Limon suyu ile gargara yapmak boğaz enfeksiyonlarını rahatlatır ve ayrıca difteri tedavisinde de kullanılır. Limon suyu kepek ve yağlı saçlar için mucize etkisi gösterir.Yüze uygulanan limon suyu kırışıklıkları gerginleştirir ve cildi canlandırır.Limon suyu kemik erimesini önler.Her akşam bir kase yoğütla yenilirse günün setresini atarak iyi uyumanızı sağlar.Pekmez,bal yoğüt,limon vüçüda atom enerjisi verir. 

 

                      ZENCEFİLLİ LİMON KABUKLU BALLI ŞURUBU 


Malzemeler:

1 adet orta boy kavanozun yarısını dolduracak kadar taze zencefil


1 limon (kabuğuyla dilimlenmiş)


yeteri kadar kaliteli bal


Yapımı:


Zencefilin kabuklarını soyulur ve incecik dilimlenir. Kavanoza yerleştirilir ve limonları da ilave edilir. Üzerine balı eklenir. Kapağı sıkıca kapatılır ve buzdolabına kaldırılır.


Kullanırken; Bir çay bardağına 1 dilim kabuklu limon, zencefil şurubundan bir ya da iki yemek kaşığı koyulur ve üzerine sıcak su ekleyerek karıştırıp içilir.


Sıcak olarak içtildiği gibi aynı miktardaki karışıma soğuk su ya da soda ekleyerek de içebilirsiniz.


Karışım buzdolabında 2-3 ay bekleyebilir.


  - İlkbahar ve Sonbaharla birlikte grip,enfeksiyon,bağışıklık hastalıklarında her ev hanımının yapacağı içecek. Ateş, boğaz ağrısı burun akıntısı, ardından gelen öksürüğü kesmek en uzun süreçtir.

  - Hazırlayacağınız şurubu soğuk algınlığına yakalanmadan önce çay gibi ailece günde bir fincan içebilirseniz koruyucu özelliğinden yararlanılır, sonrasında ise öksürüğe karşı doğal tedavi olarak kullanabilir
.
- Ayrıca mide üşütmelerinden  araç tutmasından ya da kaynaklanan bulantılara karşı da çok etkili bir kürdür.

Uyarı.. Zencefil 2,5 yaşinda kadar çocuklara verilmez.

          
           HEM GIDA HEM TATLANDIRICI AĞIZ İLTAHAPLARI BU AYLARDA KURUSU

  
                                              DUT KIRMIZI  

 -  Kan yapıcı özelliği vardır.Kan hastalikları, İştahı açar. Kilo aldırır. İdrarı söktürür. Mideyi güçlendirir. Kabız yapıcı özelliği vardır. Böbrekteki yağ oranını denge­ler. Bağırsakların çalışmasını düzenler. Anjin hastalığının tedavisinde kullanılır.


-Beyaz dutun yaprakları idrar söktürücüdür. 7 gr. kadar yaprak 250 gr. su­da haşlanıp içilirse hemen etkisi görülür. Karadut daha çok doktorlukta kulla­nılır. Karadut şurubu ağızda, diş etlerinde meydana gelen iltihapları iyileştirir. Bir parça hatmi çiçeğini haşlayıp içine dut şurubu konularak gargara yapılır­sa bademcik iltihapları geçebilir. Küçük çocukların ağız ve diş iltihaplarında en çok kullanılan ev ilacı dut şurubudur. Yutulsa bile hiç bir zararlı etkisi yoktur.


-  Vücuda kuvvet verir, kansızlığa iyi gelir. Saç dökülmesi, böbrek ve idrar yol­ları, ishal ve yorgunluğa iyi gelir.

    

         
 HASTA OLMAMAK İÇİN TABİYAT ECZANESİ DOĞA BİZLERİ  BEKLİYOR        

    Ne ,ne kadar yaşıyorsunuz  resmin arkasındaki 

                               dağlara ne zaman çıktınız.

                                              

     sakli şifa
                                              
                                                
  Size çoban deseler ne olur 

  Görseller sizi bir noktaya bağlamakta pembe hayallere dalıyorsunuz siz uyumaktasınız sağlığınız doğada spor tüm ,aktivite ,kamp  doğa sizden para istemiyor her şey bedava  ve sizlere bir şey  satmakla uğraşmıyor elinizi uzatıp şev kat bekliyor oralarda canlılarda yaşıyor bu dünyada bir şeyler yapınca alkışlar beklersiniz ama o doğada alkış yok yaşam ve sağlık var .Yani hayat var..

 Dağlardaki korkuların bir ivizyon sadece hayal o hayalleri gerçeğini şehirlerde yaşıyorsun ama fark etmiyorsun fark edilmeyenler dağlarda korkularından yaşayamazlar  tabiyat  ve doğa bir yaşam eczanesi dir .Doğaya kötü amaçla çıkma hayır bilim sağlık yaşam için çık ki yol ve rehberlik etsin .(Orası savunma sahası her şey savunmada) 


                                                        Çoban sakli şifa           

 

   Latince Adı: Rubus İ­daeus

Diğer Adları: Ağaççi­leği, Dağçileği, Orman­çileği.

    Gülgiller familyasın­dandır. Ülkemizde or­man, koruluk ve fun­dalıklarda sıkça yetişen çok yıllık ve çalı görü­nüşlü bir bitkidir. Göv­desi ve dalları dikenlerle kaplıdır. Kenarları dişli yeşil yaprakları, haziran-tem­muz aylarında açan beyazımsı çiçekleri vardır. Bu çiçekler olgunlaşınca kırmı­zı ya da beyaz renkli, hafif tüylü ve hoş kokulu, duta benzeyen ama daha iri meyvelere dönüşür.

Meyveleriyle şurup, şekerleme, reçel, dondurma, pasta, likör ve meyve su­yu yapılır. Taze meyvesi kısa zamanda bozulduğundan dondurularak saklanır.

Ahududunun yapraklarında tanen, meyvelerinde uçucu ve sabit yağ, pektin, meyve şekeri, malik ve sitrik asitler (dolayısıyla C vitamini) bulunur.

    Faydaları ve Kullanım Şekli: Doku ve damar büzücü etkisi vardır. Peklik ve­ricidir. Vücuda dinçlik veren güçlendirici bir toniktir. Terletici, ateş düşürücü ve serinletici etkileri vardır. İshali ve kadınlarda beyaz akıntıyı kesmekte fay­dalıdır. Kadınlarda aybaşı döneminde aşırı kanamayı azaltır, aybaşı kanaması­nı düzene sokar. Uzun yıllardan beri, doğum yapacak kadınların rahim doku­sunu güçlendirmek, doğum sırasında kasılmaları düzenlemek, doğum sancısı­nı azaltmak ve doğumu kolaylaştırmak amacıyla hamilelikte ve doğuma yakla­şılan dönemde düzenli olarak ahududu alınmalıdır. Bu etkileri sağlamak üze­re, ahududunun yaprakları körpe olarak toplanır ve niteliğini koruması için iyi havalandırılmış gölge bir yerde ağır ağır kurutulur. Meyveleri ise olgunlaştıkça koparılır. Kurumuş yaprak ve olgun meyve karışımından 2 tatlı kaşığı alınıp ü­zerine 1 bardak kaynar su dökülerek 10-15 dakika süreyle demlendirilir ve bir infüzyon elde edilir. Bu infüzyon istenildiği kadar içilebilir.

   Ayrıca ahududu, boğaz ve bademcik enfeksiyonlarında iyileştiricidir. Ağız ülserleri ve kanayan dişetlerini de iyileştirir. Bu etkileri sağlamak için, yukarı­da tarifi verilen infüzyonla sık sık derin gargara yapılır. Yapraklari boğaz has­talıklarında gargara için kullanılır. Çiçeklerinden romatizma ve gut hastalıkla­rında faydalanılır. Taze olarak, seker ve böbrek hastaliklarinda perhiz yiyece­gi olarak istifade edilir.


 Her şey zamanında

  Firenk inciri dikenli incir ,ahlat, böğürtlen ,ahududu, alıç, kızılcık ,orman yabani mersin, muşmula ,trabzon hurması yıl boyunca  hastalıklardan  korunun, kan, kemik, kas ,kalp, damar ,bol bol ekşimsi ürünler ve bağışıklık  güçlendirin.

 

Latince Adı: Cratae­gus Monogyna, Crataegus Oxycantha.

Diğer İsimleri: yemi­şen, ekşi muşmula

    Nisan-Mayıs aylarında kokulu ve pembemsi be­yaz renkli çiçekler açan, orman ve yol kenarlarında rastlanan dikenli bir ağaç­tır. 20 kadar alıç türü ülke­mizin hemen hemen her bölgesinde yetişir.

    Muşmulaya benzeyen meyveleri kırmızı ya da koyu sarı renklerde, mayhoş bir tada sahiptir. Çiçekler tamamen açılmadan, ağacın kabukları ve meyveleri ise sonbaharda toplanıp kurutulmak suretiyle kullanılır. Kurutulmuş çiçekler, meyveler ve kabuklardan toz halinde veya kaynatılarak faydalanılır.

Çeşitli flavonlar, sıtasterin, adenozin, adenin ve guanin gibi maddeler ve başta C vitamini olmak üzere çeşitli vitaminler içerir.

    Faydaları ve Kullanım Şekli: Önemli bir kalp ve damar sağlığı destekleyici­si olan alıç, kalp damarlarını genişleterek kanın daha rahat pompalanmasını ve dolaşmasını sağlayarak beyne kan akışını arttırır. Alıç çiçeğinden yapılan alıç çayı ile alıç meyvesi kalp krizi riskini azaltır ve kalp krizi sonrası iyileşmeyi ko­laylaştırır. damar sertliğine karşı koruyucudur. Sinirler üzerinde yatıştırıcı etkisi ile sinir bozukluğunu ve sinirsel çarpıntıları giderir. Uykusuzluğa iyi gelir. Mi­deyi kuvvetlendirir. Spazm çözücü ve idrar söktürücüdür. Cinsel gücü arttırır.

   Alıç, doktor kotrolünde olmak kaydıyla bilhassa ateşli hastalıklardan sonra yorulan kalbi kuvvetlendirmek ve kalpteki ritm bozukluklarını tedavi etmek a­macıyla kullanılabilir. Kalple ilgili etkiler için, kurutulmuş alıç çiçek ve yaprak­larından 2 çay kaşığı kadar miktar birer cezve suda 20 dk. kaynatılır ve günde 3 kez içilir. Bu suya 2 veya 3 çay kaşığı bal da eklenebilir.

    Diğer bir reçete de sakinleştirici etkisi sebebiyle oğul otu katılarak hazırla­nır. Eşit oranda alıç yaprakları, alıç çiçekleri ve oğul otu çiçekleri kurutularak karıştırılır. Bundan 1 çay kaşığı, 1 bardak kaynamış suda 10 dk. süreyle bekle­tilir. Bu infüzyondan sabah akşam birer bardak içilir.

    Yüksek tansiyonda kan basıncını düşürmek için gökçe, alıç çiçekleri, papat­ya ve kediotu kökü kurutularak eşit miktarlarda karıştırılır. Bu karışımdan 2 çay kaşığı, 1 bardak kaynamış suya atılarak 1 gün beklenir. Bu şekilde hazırlanan Sıvı, sabah akşam birer bardak olarak içilir.

   Lapa haline getirilip şişliklerin üzerine konursa şişliği giderir. Suyu şerbet yapılıp içilirse baş ağrısını keser. Alıç, vücutta alışkanlık yapmadığı ve birikerek vücuda zararlı olabilecek maddeler içermediği için uzun süreli olarak kullanı­labilir. Zaten etkilerini göstermesi için belli bir süre kullanmak gerekmektedir.

   Çarpıntı için 2 kısım oğul otu, 2 kısım kediotu kökü, 3 kısım alıç çiçeği ve 3 kısım müge kurutulmuş olarak karıştırılır. Bu karışımdan 2 çay kaşığı bir bar­dak kaynamış suya atılır, 20 dk. beklenir, hazırlanan bu çay günde 2 kez içilir.

                                            Çoban sakli sifa    

         

     sakli sifa      ÇOBAN SELÇUK UYSAL      sakli-sifa


                       

                        UZUN ÖMÜR YAŞAMI 

 Taze yumurta kabuklarını sıcak suda yıkayın ,sonradan 95 dereçede,5 dakika fırında tutun ,daha sonra toz haline getirin, çıkan Kaosuyum  karbonattır ,ister ekmekte ,ister, yaptığınız kokteyli de kullanın ..bir cay kaşık 4/1 kadar… Maydanoz, kırmızı lahana, dere otu ,tere otu ekleyebilirsiniz…

   -  Sarmasak ,limon ,kırık köy yumurta kabuğu toz hali, peynir suyu   

      - 4    adet kabuğuyla rendelenmiş limon

     -  1   lt su  terbiye edin ve süzün. 

       -2 adet sarımsak
 
       -1 fincan peynir suyu

       
 -4/1 cay kaşık yumurta tozu


-Kullanırken bir bardak süzdüğünüz sarmısaklı limon içine ,bir çay kaşık yumurta tozun dan ,bir yemek kaşığı peynir suyundan karıştırarak için..
 

   -Tüm damar iltihaplarını tedavi ederek, tıkanan damarları açar damar 

sertliklerini ve hipertansiyonu önler. 

       -Kolesterol  , zararlı yağların yakılmasını sağllar, kilo verdirir, bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açar, vücuttaki şeker oranını dengeliyor, pankreasin yenilemesini sağlar. 

 -Böbrek ve safra taşlarını eritir, idrar söktürur vücuttaki şişkinliği yok eder ve dokularda ödem oluşmasını engeller. 
  
  
 -  Ülser mikrobunu öldürerek, mide ve oniki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapar lif li besin de yanında alirsa niz mükemmel olur.. 

 -Tüm romatizmal iltihabi önler  her tür romatizmal ağrıları dindirir, kireçlenmeyi önller, eklem yüzeylerinin yenilenmesini sağlar ve her türlü ağrıyı keser.

 -Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerini yeniler, sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri refleks hızını artırır, felç ve inme riskini azaltır. 

-Vücudun bağışıklık sistemini son derece mükemmel hale getirir ve her türlü alerjiyi, özellikle de damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden engeller. Kanser oluşumlarına karşı tüm vücudu korur     

-içindeki asitle enfeksiyonlarla savaşır. Kalp krizi, kalp-damar rahatsızlıkları ve kanser gibi hastalıklardan vücudu koruyan bir antioksidandır.
  
  
-Tansiyonu düşürür ve iyi kolesterolü arttırır. Kolon, prostat ve göğüs kanserini azaltan bir anti-kanserojen besindir. Hücrelerdeki metabolizma sorunlarını giderir ve bu sayede kanser oluşumunu engeller.Lapası yenil diğin de veya izlere bağlanığinda kemik ağrılarını alir. 

-  Limon suyu cilde parlaklık kazandırır.Bir kaç damla limon suyunu sıcak suya ekleyip içtiğinizde sindirim sistemi sorunlarına iyi gelir ve karaciğeri temizler. 

                      -Savunma sistemlerını güçlendirir.                  

  

-Çikan posasını atmayin ağrıyan dizlerine bağlayın hemen farkedeçeksiniz.

 

                                       EKLEM ROMATİZMASI                       

                                        www.sakli-sifa.com       

                                   

                                       EKLEM ROMATİZMA       
                   

                                         ZENCEFİL ŞÜRÜP  

                  ZENCEFİLLİ LİMON KABUKLU BALLI ŞURUBU 

Malzemeler:

1 adet orta boy kavanozun yarısını dolduracak kadar taze zencefil

1 limon (kabuğuyla dilimlenmiş)

yeteri kadar kaliteli bal

Yapımı:

Zencefilin kabuklarını soyulur ve incecik dilimlenir. Kavanoza yerleştirilir ve limonları da ilave edilir. Üzerine balı eklenir. Kapağı sıkıca kapatılır ve buzdolabına kaldırılır.

Kullanırken; bir çay bardağına 1 dilim kabuklu limon, zencefil şurubundan bir ya da iki yemek kaşığı koyulur ve üzerine sıcak su ekleyerek karıştırıp içilir.

Sıcak olarak içildiği gibi aynı miktardaki karışıma soğuk su ya da soda ekleyerek de içebilirsiniz.

Eklem romatizması için ideal kullanım,hem yenilebilir,hem sürülür sürülürken içine bir adet aspirin atılır sararak kullana bilirsiniz.
 

Karışım buzdolabında 2-3 ay bekleyebilir.

Sonbaharla birlikte grip,enfeksiyon,bağışıklık hastalıklarında her ev hanımının yapacağı içecek. Ateş, boğaz ağrısı burun akıntısı, ardından gelen öksürüğü kesmek en uzun süreçtir. Hazırlayacağınız şurubu soğuk algınlığına yakalanmadan önce çay gibi ailece günde bir fincan içebilirseniz koruyucu özelliğinden yararlanılır, sonrasında ise öksürüğe karşı doğal tedavi olarak kullanabilir. Ayrıca mide üşütmelerinden  araç tutmasından ya da kaynaklanan bulantılara karşı da çok etkili bir kürdür. 

                          TÜM EKLEMLER İÇİN  KİREÇLEME     

    Kireçlenme 1 kğ kuyruk yağını 1 adet limon doğrayın 3 lt su da kaynatarak üstüne çıkan yağı köpük gü toplayın 500 gr petek bal ile harç haline getirin kireçleme bölgelere kulanın hem ağrıyı hem kireçlenmeyi yok ettiğini hisse deceksınız.Vücutta ki her türlü kireçlenme için.

 NOT..Kaynayan malzemeye 6 adet aspirin de atarsanız daha çok ağrıyı alırsınız. çene ve boyun arkası ağrılar için de kullana bilirsiniz.  

  Bunun içinden limonu ve aspirini çıkartarak cildinizde kullana bilirsiniz.Dünyanın en güzel nemlendiricisi dır.KOKU YAPMAZ.Kuru ciltler  için dudakları çatlayanlar için ide haldır.Kullanın farkı görün.

 NOT..Cilde kullanır sanız daha hijyenli bir ortamda hazırlayın her şeyin temiz olduğuna dikkat edin.

 Teke derisinden kaynatarak çıkan köpük yağı elde ederek el ayak dirsekteki kaşıntılar için kuruyan ciltler için ideal nemlendirici dır.


 NOT.. Deri den sıyırarak yağı kaynatın çıkan köpük Yağını  kullanın oda hijyen lenmiş bir yağdır. ASLA KOKU YAPMAZ

 
 Yanlış kullanılan keremler gün ışığından etkilenen çiller siyah noktalar ve hamile lekeleri zamanla leke yapacağın dan,sizlere lekeyi gidere çek ,çöven otu diğer adı sabun otu ile udi karı diğer adı akiri  kahra birlikte kaynatın ,tıslar ,takırdar, fokurdar dan sonra 3 veya 5 dakika sonra soğutun pamukla süzün yüzünüze halk kesesi yapın. Yani .pi. yapın farkı görün.

 
  
İnsan vücudunda 169 çeşit ağrı var olduğunu biliyor musunuz hangi organlarınız bu ağrılara sebebiyetini ve  test bittini yapmadan hiçbir şey tedavi değil dır.Uzman doktorlarınıza  danışın. Vitamin ve mineraller tamamlanınca..İLTAHAPLAR DAĞILDİKÇA AĞRILAR DİNEÇEK TİR. 

   NOT..Her akşam kırmızı soğan,sumak,kimyon,sarımsak,elma sirkesi,limon kabukla birlikte,yogut eksik etmeyin bolca salata yeyın doğal bir antibiyotik.Birde saf zeytin yağı. 

                   DOYARAK ZAYIFLAMAK MÜMKÜNDÜR.

Zayıflamak için yaptığımız tavsiyelerin yanı sıra, doyarak zayıflamak için şunları söyleyebiliriz:

Yerken ve içerken dikkat edeceğimiz en önemli husus; yediğimiz ve içtiği­miz gıdaların, şişmanlatma endekslerini dikkat ederek, endeksi yüksek olanlar­dan kaçınmaktır.

   Şişmanlatma endeksi düşük olan gıdalar: Armut, ayva, balık, biber, bulgur, çilek, domates, elma, erik, erkeç eti, greyfurt, havuç, ıspanak, kabak, karnaba­har, kayısı, kepekli un ve kepekli ekmek, kereviz, kiraz, kivi, koyun eti, laha­na, limon, mandalina, mantar, marul, maydanoz, mercimek, nar, nohut, patlı­can, peynir, pırasa, portakal, sarımsak, sirke, soğan, soya, süt, şeftali, tavuk e­ti, tere otu, turp, yoğurt, yumurta, zeytin, zeytinyağı… Diyet yapanlar, salata­lar ve sebzeler gibi lifli besinlerin yanında; dut, hurma, kabuklu yemişler, incir, tereyağı, kuyruk yağı, tuz gibi gıdaları da ölçülü yemek şartıyla, yiyebilirler. Bu gıdalar, şişmanlatmaz ve şekeri yükseltmezler. Sütün ve yoğurdun yağsız ola­nı tercih edilmelidir.

Bu açıklamalardan sonra sabah, öğle ve akşam yemeği için örnekler vere­biliriz.Devamını site menusu Yiyerek zayıflama –kilo alma bölümünü okuyunuz.

                                   NATRON’UN ÖNEMİ;


 (Natron,sodyum   karbonat ,sodyum bikarbonat ve sodyum kloridle ,sodyum sülfatın karışımından oluşan maddedir.)Daha sonra  bu madde vücutta tüm yağ bezlerini alkalin suyla içildiği taktirde insan vücudundaki tüm yağları eritir.Vücutta yağın da olması önemlidir.Onun için diyetiysen tarafından konttu rol lü alınır.Bir lt İçme suyunun içine bir çay kaşığının  4'te biri kadar atarak  alkali su elde edebilirsiniz.  edebilirsiniz. Üstüne  bir dilim  limon yerseniz vücuttaki tüm fazlalıkları atarsınız.Birde daha öncede hazırladığınız sole sudan bardağınıza bir damla damlatın. (NATRON,İNGİLİZ KARBONATI,KARBONAT)
- Eski mısırda mısıra has doğal hammaddedir.
- Eski mısırda munyalamada kullanırlar.
 -Sole su yapınını okuyarak hazirlayabilirsiniz.

 -Her üç güne bir, bir bardak  içmenizi,diğer günlerde dıştan yağ bölgelere sürmenizi tavsiye olunur. 

Örnek bir bardak suya bir parça nohut büyüklüğünde kuyruk yağ attığınız bir gün sonra ne olduğunu görün ,
 Vücuda lazım olan yağları atmayın doktor ve diyetisyen konturol olmadan vücut taraması yapmadan zayıflama moduna geçmeyin insan her haliyle güzeldir.Fazlalığı atma ihtiyacınız olabilir ama vücut eksikliği  varsa.... eksikliği tamamlayın,tedavi edin ,gerisi gelir,sebepsiz hiç bir şey yoktur.Şişmanlatma endeksi yüksek gıdalardan kaçın yeterli.

    
                                    TUZUN TARİHCESİ 

        Kaya tuzu rafine edildiğinde içerisindeki mineralleri kaybeder.Rafine işlemleri ile diğer maddeler ayrıştırılır ve geriye sadece sodyum ve klor kalır.İster deniz tuzu olsun,ister kaya tuzu,isterse de kristal su olsun eğer rafine edilmişse kesinlikle uzak durulmalıdır.Rafine edilmiş sofra tuzu tam anlamıyla vücut için düşman olan bir zehirden başka bir şey değildir.Sırf aromatik benzerliğinden dolayı tuz diye tükettiğimiz rafine edilmiş tuz,yüksek tansiyondan kansere varıncaya kadar birçok hastalığın oluşmasına sebep olur.Böbreklerde ciddi bir yük oluşturur.Böbrek bu yükü taşıyamayınca vücutta ödem olur,ileriki dönemlerde kalp yetmezliği gelişir.Eklemlerde birikerek çeşitli rahatsızlıklara neden olur.Böbrek ve safra kesesi taşı oluşmasına katkı yapar.Hipertansiyona neden olur.Üstelik tükettiğimiz tuza rafine edilmesi sırasında birçok toksit madde karışmaktadır.Devamını tuz bölümünde okuyunuz bilgi edinmek için.

                           

                                    " DUA BİR İLAÇTIR "     

                                                (S.A.V)                       


 "Allahümme rabb'nnasi müzhibe'l-be'si işti ente'ş - şafi La şafi illa-ente işfaen la yugudiru Sekamen"

                 

         CANLI HÜÇRE: BU BÖLÜM 15 10 2015 TARİHİNDE KENDİ SAYFASINDADIR             


  Alt ernatif çare arayanlara yıllardan beri bazı yörelerde anlatım (sakli-sifa  çoban) nasihat önerileriyle mutlu ve mutluluğa kavuşan insanların çare aramakla kalmayıp bazı kişiler tarafından bu işi maddi çıkar peşinde olanları ve aldatıldıkları dolandırıldıkları duyumları,duyup gözlem içinde olduğum için yazı yorum.Devamını okuyun
 
BAY : YAPMASI GEREKENLER MENUSUNDE DIR    0-30   0-180   GÜN

  Erkeğin değerlendirilmesi ;Bu değerlendirilmeden testislerin normal torbada yerleşimli olup olmadığı boyutları,inmemiş testis için geçirilmiş.Amaliyat varlığı,varikosel için ameliyat geçirip geçirmediği ,erişkin dönemde kabakulak geçirip geçirmediği cinsel birleşmenin normal olup olmadığı değerlendirilmelidir.Devamını okuyun

 

         

 BAYANIN : YAPMASI GEREKENLER

   MENUSUNDE DIR   0-30   0-180     GÜN                            

  Kadına bağlı kısırlık nedenlerinin önemli bir bölünu mü de tüplerde olan problemler oluşturmaktadır.Özellikle sık akıntılı vaginal enfeksiyon geçiren daha önce tüberküloz yapısı konulmuş,birden fazla kürtaj geçirmiş,sezaryen veya patlamış apandisit gibi karın içi ameliyat geçirmiş hanımlarda tüplerde sorun olabilir.Devamını okuyun 

 DEVAM EDECEK  


 
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.  

Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır.. 

Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır. 

Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır  

Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

 

 

                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

                   
  

 Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam61
Toplam Ziyaret1028903
Döviz Kuru
AlışSatış
Dolar5.74035.7633
Euro6.53636.5625