• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  

       
              
                                                
 www.sakli-sifa.com                                               

                         Yaratanın yaratmış olduğu evrendeki Dengeyi yakalamak                                                   
Site Menusu
Site Haritası
Takvim

ORGANİK YEMEK TARİFLERİ FAYDALARI VE KURALLARI

                             
  ORGANİK YEMEK TARİFLERİ / KÜLTÜR  YEMEKLERDEN  UZAK

                            KALMAYIN VE UNUTTURMAYIN                        


   www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com

  İnsanlar konuştuklarında duygularını gizlemeyi başarabilirler fakat gözler asla yalan söyleyemez ve duyguları saklayamaz…. Bu sitede göreceğiniz okuyacağınız kelimelerin çok daha ötesinde..Sağlıklı bak...

                                                          Çoban sakli şifa
    

                              KAÇMASIN KAÇIRMAYIN                   

Yemek hazırlarken iç malzemeyi  soğan ,sarımsak, biber ,kırmızı biber, domates, havuç ,öncelikle bir bardak su ile haşlayın ,tüm yağları tencerede su ya geçirin kıyma koya çaksanız da kıymayı veya kuş başı haşlayın aynı tencerede, sonradan haşlanmasına emin olduğunuzda ,yağı dökerek kızartın, malzeme hazırlanırken ikinci ocakta mantar ,fasulye, nohut ,makarna ,vd, onu da haşlamasını yaptıktan sonra, kızarttığınız tencereye dökünüz, sadece makarna suyunu süzün onu da kızarttığınız malzemeden 2,3, kaşık süzdüğünüz makarna suyun içine atın, çorba için malzeme çıkmış tır…

Kızarttığınız ve haşladığınız malzeme 20 ,30 dakika kısık ateşte kalarak ,son dakikalarında kırmızı kaliteli biber,2 dakika sonra kekik ,ocağı kapattıktan sonra der otu veya defne yaprağı koyun, bakin ev dekiler ne diyecek eve aşçımı aldın denecek…Tüm vitaminleri hapsettin.. Çoban yemeği sakli şifa 

                                        Çoban saklı şifa   

                                        SAĞLIK BELGESI   

 Başlara dönelim Kurslarda ,okullarda,kantinlerde Ahçı,fırıncı ,garson,hizmet elemanları,sağlık sertifikası,verilirken,sağlık belgeleri isteniyor mu pideciler,lahmacuncular,kebabçı lar , gıda fab , şeker fab, evlerde kısır partileri veren ev hanımları  kısaca yemek ,yenilen ve insan vücuduna,ürünlere, temas eden eller ve o insanın ne derece sağlıklı  bir belge resmiyeti var mı.(Evet diyeceksiniz eskiden var mıydı.) Evet yoktu ama bu kadar hastalık yoktu.Çünkü organik yaşam vardı.Soğan ,yoğurt ,saf buğday ekmeği yemesini biliyordu.Kısaca ne yediğini biliyordu.Kimin ne yaptığını biliyordu.Ya şimdi!!!!

                                                        Çoban sakli şifa

                                           DİKKAT!!!!!!                         

  Anlatımlar,görseller,lokantalar ve ev hanımları güvenlik,denetim,sağlık  Eller,kollar,ağız maskeleri,vücut öyle duyarlı ki hastalığı tetikleyen bir faktörde  tiksinme.Sac galojlar ı,eldivenler,bilek ve dirsek galojlar a önem verin. Eller çok şeyde kullanılır,saclar dökülebilir,kıllar düşebilir.Dikkat edilmesi ve uyarılması !!!! Çok tehlikeli dır. 

  Ezbere iş olmaz bilinç iş akıl işi dır.Şifa, sağlık ahenk ve uyundur.Vücut bir enerji dır. Tehlikeyi  anında sezer,ve savunmaya alır.Tehlike gelecek diye savunmada kalır,bağışıklık ,savunma zayıfsa ,hasta düşürür.   

  Hatta, hatta ev hanımları evde yemek yapmaya sağlık belgeniz var mı hatta Türki yede kaç ev hanımının  sağlık belgesi var  aile hekime  danıştınız mı.İşte Türkiye de dünyada sağlık sorunu .(Annemin ,ninemin var mıydı diyeceksiniz).Dedik….sonuç…        

  (Sağlığı ön de tutanlar ,Bu işi meslek edenler kullandıkları araçları menfaatsiz inananlar,yaptıkları sağlıklı yemeklere inandığı kadar araçlara da canı gönülden  inananlar ,her zaman başarılı üstat tır) 

 Gözünle gördüğün şeyi doğruyu ve yanlışı, aklınla,vijdanim la, doğru yolu bulmaktır. Bir insanı sağlıklı geleceğe götürmektir. 

                                                      Çoban sakli-sifa 

                                 organik yemek kuralları           
 

  Yemek pişirmek çok kolay ve çok dikkat isteyen marifettir,ne ne zaman tuzunu,yağını,baharatını,iç malzemeyi ne zaman atılması,ne kadar,kavrulması,hangi sebzelerin ,salata türlerin suda haşlayıp sonradan kızartmanızı ,çok pişmiş,az pişmiş,içindeki mineral , vitaminlerin,kaybolması,hele hele haşlanan nohut,makarna,fasulye ıspanak vd.Sularını atmayıp az kavrulmuş,kıyma ile veya başka şeyle çorba yapmanız sizlere vitamin depolayacağını unutmayın sebzelerin temizleyici , meyvaların besleyici olduğunu daha iyi anlayacaksınız ,hangi yemeklerin kaplarda ,pişirilmesi,günümüzün hastalıklarına göre yemek ve salata,içecekleri, hazırlanması çok önem taşır,eskilerde toprak çanaklarda,kil çömleklerde,tahta kaşıklar organik ve doğal yemeklerde,yenerek,sağlıklı nesiller yetişirken,günümüzün,18 / 10 krom çelikler,teflon tavalar,gerçek mi oluşunu bilmek lazım,bunlar tehlikeli bir virüs olarak,günümüzde dir,bu hastalık saçan araçlara dikkat edilmesi,ve kaliteli araçlar kullanılması,bilhassa çelik kaşıklar,çatallar,büyük ,küçük,malzemeler,et ve yemeklere değdiği zaman,ne gibi,reaksiyon ,homojen geç diklerini araştırarak,mümkünse,hiç olmasa,kızartırken ,karıştırırken,tahta kaşık kullanmanızı,ve özellikle,tabak ve çatal kaşıklarınızı ,ayırarak,kullanmanızı,bulaşık yıkarken,dur lama,kısmında durladıktan sonra ,biberiye,sirkeli su ile tekrar dur lamanızı önemle tavsiyedir. 

 (Türk mutfak mız geniş,Yörük , kürt , arap , laz , Çerkez , macir ,göçmen,arnavut ve çok güzel Bay ve bayan  ustalarımız , aşçıları mız ,yemek yapan hamaratlı,becerikli eller var,ama araçlar çok önem taşır,yemek güzelliği yetmiyor kaybolan  mineral  ve vitaminler ,nerede yok...)

Not: Yemek,pişirmek,araçlar,yıkamalar,aynı tabaklar,ilk vuracağı,savunma sistemlerini,zayiflatır,karaciğer,böbrekler,hpt,şeker,köllestirol,kanser virüsü,halsiz ve yorgun düşürür ,zamanla  alzhemer   hastalığı sebeplerinden rafine tuz ve kart etin yemesi ve pişirilmesi, kısaca ne yiyorsan o  olursun.Her gün üç şeyi yapmaktasın yatak odası uyumak,mutfak yemek,lavabo tuvalet,bunları her gün yapıyorsun lütfen bir günde sağlığına ayır,her 3 şeyi iyi kullanıyorsan 365 sağlıklısın demektir.  .

DAHA BİLMEDİKLERİNİZ

-
Kan unu nedir der seniz kesim hanelerde kesilen silolarda toplanıp hıjyen li  bir şekilde soğutuculardan geçip ,toz haline getirip, yem fabrikalarına yem katkı maddesi olarak satılır,Buraya kadar güzel,,,,( Güzel ihtiyaç)

 - Mezbahaneler de kesilen hayvanlar ,koyun,dana,keçi,bu da güzel ,,, 

 - İthal (Dışarı dan gelen) edilen,kan unu mezbahaneler de kesilen kesim hayvanları kart hayvanlar, başka ne kesiliyor…??????....bunları da bilmek lazım... 

      (Kesimi yasak olan devletler var bu hayvanlar nereye gidiyor etti kanı v d.)

 -1991  ingiltere , sonrası Fransa ,Hollanda , Almanya ,virüsün dağıldı yer,sonrası nemi oldu araştırın....

 (Kart et yaşı geçmiş genetik olan kemik hastalığı taşıyan dişi hayvanlarda  "ya bunlarla  yapıla gıda ürünler  " mevcut olan bir virüs bakterı insanlarda milyonda bir olan alzhemer ve ayrıca kanser deli dana hastalığı virüs ve bakteri yükleye bilir. ve  hasta düşürür.)

-Çok eskiden kıtlık zamanlar dada çıkan bir hastalık..Atalarımız söylediği bir söz var.(ortalıkta deli dana gibi dolaşma)bu sözü herkes bilir.Bunlar insan oğluna işarettir.


-Bu yemleri , iyi besi,iyi düve, iyi süt,tavuk,yumurtacılık,vd.Yem yiyen hayvanlar,dan,sağlığı bozulacak  ilk vuracağı yer has saz nokta süt hayvanın memesi körleşme,ve sonrası kısırlık..
  Kesilen hayvanların etlerini 
"ya bunlarla  yapıla gıda ürünler  "  yiyen insanoğlu,hormon yapılanmalar,çocuklarda erken büyüme,erken yaşlılık,milyonda bir virüs bakteriler,daha saymakla bitmez vd.

 "Ya bunlarla  yapıla gıda ürünler  " çantanızda ,çekmecede,cebinizde kaç ilaç var .Kollestırol,şeker,kalp,!!! Hangisi!!!!!  


 
 - Sadece et değil tuz şeker,GDO GİDA lar.Kaynama derecesinde ,homojenleşen,fermantasyon dan geçer ne olur bilmek istemezsiniz. Organik olmayan,soğuk hava depolarında meyve,sebzelere atılan ilaç koruma bombalar ,kullanılan  ilaçlar,       

 Saymakla bitmeyen korumak için atılan ilaçlar,saymakla bitmeyen hastalıklar öncelikle gün yorgunluğu ,unutkanlık,kas,kemik,erken yaşlanma, vd.

 -Onun için DEZENFEKTE şart..

  (Geçici   elma sirkesi,biberiyeli,kekikli,suyla terbiye edin) Hepsi karma. 

NOT:Dezenfekte edilmesse Tencere,tavalar,sebzeler,meyvalar,kaynama,soğuk,zamanı geçmiş eksi soğuklarda bekletilen,sonradan sıcağa çıkmış ürünler,karıştırarak ne gibi honojenleşen , fermantasyon na uradığını  biliyormusunuz..,serviste nemi var derseniz , siyanur ,civa,kurşun,ismini veremediğin yemekler var,arada çerez virüs,bakteri..vd.. 

               
          (Tarım ilaçlarına maruz  kalmış ,et, süt,sebzelerle yapın anlarsınız)         

                        (Örnek mi yapacanız yemeği  analiz ettirin)
    
Sonuç: Peki mineral  ve vitaminler nerde, tatile de bu şehre uzun süre uğramazlar  

 Beslenme, vücut için gerekli olan besinlerin dışarıdan alınması ve vücut­ta kullanılmasıdır.

Vücudumuzun büyümesi, dokuların yenilenmesi ve çalışması için gerekli o­lan besinlerin yeterli miktarlarda alınması ve vücutta uygun şekilde kullanılma­sı “yeterli ve dengeli beslenme” denir. Besinler vücudun ihtiyacı kadar alına­mazsa buna da “yetersiz beslenme” denir.

Bazen de insanlar yeterince yemesine karşı, uygun besin seçimini yapama­dığı ya da besinleri yanlış pişirdiği için vücudunun ihtiyacı olan besinlerin ba­zılarını alamadığı zaman için sağlık bozukluğu oluşur. Bu duruma da “denge­siz beslenme” denir.Devamını sağlıklı beslenme bölümünde okuyun. 

  Biyokimya ile Tedaviİnsan vücudu gıdalardan alınan vitaminlerle ve mine­rallerle beslenir. Hastalıklar ise beslenme için gerekli olan maddelerin fazla ve eksik alınmasından, vücuttaki inorganik tuzların birinin veya bir kaçının den­gesindeki bozulmalardan kaynaklanır.

   Çiftçi toprağını nasıl koruyor, eksikliğini gideriyor; gıda üreticisi ürettiği malları nasıl koruyor, kozmetikçi ürettiği ürünleri nasıl koruyorsa, insan vücu­du da kendini vücuttaki enzimlerle, tuzlarla ve vitaminlerle korur. Rabbimin, verdiği bu enzimler, 12 tuz, vitaminler ve mineraller insan vücudunu    yeniler, uzun ve sağlıklı yaşamasını sağlar. Devamını Vücudun temel tuzları okuyun. Devamını Vücudun temel tuzları okuyun.

 
                  (Şu anda yapaçanız panzehir
,TARHANA çorbası..)

  
                          Sofranızdan eksik etmeyin.

                      SALATA:   SAVUNMAYI GÜÇLENDİRİN
     
     
 ( Sumak,kırmızı soğan,Kara turp ,rendelenmiş limon,sarmısak,taze 

        biberiye,semiz  otu,yoğurt ,sofranızdan eksik etmeyin.)

( Birde sofranız susam,susamlı tahin,köy pekmezi,kuru incirin içine koyulmuş

                                            anason,yoğurt eksik etmeyin)

  (Unutmayın keserken doğrarken  soğanı sirkeye batırın veya tahtaya surun gözünüz yaşarmaz ) 

  -Hiç çarşı pazardan toz ürünler almayın kendiniz çekin bu gün için herkesin evinde robot vardır veya sarı değirmen,sarı havanlar artik çıkarın,veya gözünüzle görün  çektirin palı olsa bile yoksa o farkı fazlasıyla sağlıkta harcarsınız. 


   -Sumak tane alıp çekmenizi      (yoksa limon tuzu gıda boyalı almayın)

  - Susanlı tahin Karaciğer faydası            (Yer fıstıktan yapılmış olanı sindirim     sistemlerine faydası çoktur, her iki sının de menüye ekleyebilirsiniz şifası  saymakla bitmez.)                

   -Kuru incir içine koyulan anason sindirimi yumuşatarak rahatlatacak aslında   vücudu rahatlatıp sizleri rahatlatacak.


    - 
Pekmez ardıç sindirim için,üzüm kan için,keçi boynuz pekmezi küvet için tercih sizin

   -Limon hepsi ama kalın kabuk tercih.

  - Susamı taze kavurun yakmadan ateş görsün yeter.

  - Sarmısak yerli olması tercih. 

       Bazı insana cahil deriz eğitim deriz. HAYIR (Yanlış o sadece kurnazdır.)                  

     Cahilliyi geleceği için hazırlık yapar ama bilmez ki geleceğinde ne gibi sağlığında fazla, fazla harçıyaçağını bilmez kazandığını zanneder ,anlar ama geriye dönüp baktığında iş işten geçer,telafisi zordur düzel demez,hata yapılmıştır dönüşü zordur.ve yoktur.   

  CAHİL Kendi halinde yaşı yandır.BİLMİYEBİLİR öğretiriz ve öğrenir.            

Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır.

Helal İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır 

 

 Sen annenin karnındayken annenin almış olduğu gıdayı damak tabını al.Ninenizin sarı değirmenlerini , havanları çıkarın. Taneleri artik sis çekin , kökleri havanla dövün ve evinizin değirmencisi olun.Un,ekmeğini,tandırlarda ,fırınlarda,içeceğini,yanı kısaca her şeyini,kendin yap ören,tüm dünya kadınlar,güçlü,marifetli ve başarılıdır.
                   
                                            Çoban sakli şifa

                 "Nüfus kağıtları pembe de,  olsa,   yürekleri mavi dır. " 

 

                                      
DEZENFEKTE ŞART

  -Şu andan itibaren yazılımı beklemeyin yakın tarihte yazılacak,şu an için dezenfekte yapmanız kafi bir kaliteli lehen içinde ona da güven yok neye atsam kanser,ama 3 lt suyun içine birer fincan biberiye ekstrası,Kekik suyu ekstrası ,elma sirkesi kafi gelecek tir.Sebze ve meyvalarınızı araç ve gereçlerinizi durlayın.
  Sadece sağlığınıza. 

 İnfisyon yapılışı okumak isterseniz.


(ekstraları bulamassanız alta su kaynarken,üste koyduğunuz suyu kaynatarak birer tutamdan,üründen koyarak demledikten sonra çok iyi süzerek elde edebilirsiniz.yaptığınız ürünü 72 saat saklayabilirsiniz) geçici (için deki ağır metalleri düşürmek için  lehene koyduğunuz  suyun içine ayrıca nohut büyüklüğünde  şap  taşı ata bilirsiniz. şapın marifetlerini okuyun)  

                                                           Çoban sakli şifa

                 

                            Organik yemek tarifleri yakında.

                      OSTEOPOROZ          SARDALYE BALIGI               

   Sardalye balık konserve servis tabağına boşaltın,meşe odununda mangal yakarak közde,etli kırmızı biber,kırmızı soğan,sarımsak,domates kızartın kabuklarını soyarak servis tabağına koyun üstüne tere otu,maydanoz,acı tadı alabile çek kadar acı sos,limon kabuğu ile rendeleyin bir saat dinlendirerek servis yapın.Kiremit,güveçte ,veya buhulama yapabilirsiniz. 

Faydası: D Vitamini-B12 Vitamini-Kalsiyum –Fosfor-EVİTAMİN-  bol, bol fosfor ve vitaminleri, cinsiyet hormonu, bol E vitamini ve protein içerir. Bu maddeleri ile cinsel gücü arttırır, buna bağı olarak kalp rahatsızlıklarını da giderir. 

 Sardalye çanakkale ve ege ye has konser ve çiğ balık okuyun

  Derin suda yaşayan balıkları tercih edin %100 doğal ve oldukça besleyici mikro  organizmalarla beslendiğinden  ve sizlere daha çok şifalar verecek tır. Çorba olarak içmeniz,az pişmiş yemeniz çiğ tüketmeniz  (Buhulama )sizlere daha çok şifa verecek tır.  Ayrıca unut mayın tuz pişirici dır,bol yeşillik de,aynı görevi görür.Taze çekilmiş baharatlarda pişirici dır. 

     Bilgi:Japon kadınları ğövüs (meme) kanseri ne yakalanmaları yüzde bir dır.    

       BALIK VE ATEŞ   GERİSİ MARİFET  YILAN BALIGI

  Yılan balığın derisini soyun tulum şeklinde çıkarın derisini atmayın bir kavanoza koyun bu size sonradan yağ yapımında lazım olacak.(Derisini neden çıkarıyoruz sorusuna cevap olarak hava geçirmez oluşu sebebi tavaya mangala koyduğunuzda balık patlar veya yağ sıçratır korkusu yaşamayın diye ayrıntı yazıyorum bilginize.)(Devamını okuyun Ayrıntılı olarak marifetleri) 

   Hangi vitaminler ve mineraller var sorusu :YOK,YOK

    

   Hamilelikte hem anneye hem de bebeğe katkıları büyüktür.
  
Cinsel gücü kuvvetlendirir. Erkekliği arttırır.
   Gövus meme kansere karşı koruyucu

   Beyin hücrelerini güçlendirir. Migren rahatsızlığında faydalıdır.
   Kalp ve damarları korur. 
  
 Kolesterolü düşürür.
   Alerji ve astım hastalığında oldukça ciddi yararları vardır.
   Fazla kilolardan kurtulmada zayıflamaya yardımcı olur.
  
 Cildi kuvvetlendirir. Çatlak ve pişiklerde faydalıdır.
   Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek hastalıklara karşı zayıflığa iyi gelir.
   Eklem romatizmaya iyi gelir.

   -ALZHEMER  
   -BEYİN ALTINI    

          Deriyi(çıkarırken elinizi külleyin deri çok kaygandır)    

 -Balıkların üzerine tuzu, pul biber i, karabiberi, kimyonu ve reyhanı serpiştirin. Defne yapraklarını iyice sarın . Üzerini streç film veya folyo ile kapatarak 5-6 saat buzdolabında terbiye edin.

  -Bekli yen balık baha sonra ayrı sade olarak folyo ya sarılır kendi yağı yeterli dır,meşe koruna koyularak pişme sı beklenir bu arada domates,biber kırmızı,sarımsak ,soğan pişirilir,pişen balık,servis tabana folyo ile konur,pişirilen malzeme,kabukları soyularak,aynı balık üzerine koyularak,limon,defne,dere otu,acı sos ve baharatı isteyene göre servis yapılır.Güveçte de olur(Aynı şekilde fırında da yapılır.)Geri kalan pişirmek sizin marifetli ellerde hazırlanmış malzemeyi çorba yapa bilirsiniz.

 DEVAM EDEÇEK    

 

                                        GENİŞ BİLGİ                                   

                             ORGANİK YEMEK TARİFLERİ              

                                 Üyeler  ve  şifreyle  girilir.                             

            Diğer Ürünler imalatına  giriş bölümüne üye olun şifre isteyin                    

                                GENİŞ ÜRETİM BİLGİSİ
                           
                                     ŞİFREYLE GİRİN
 

 
 Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.  

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır.. 


  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.
  

   Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır 


  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.


 
 

                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

 

       


NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

 

   

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam89
Toplam Ziyaret922043
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 21° 7°