• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  

       
              
                                                
 www.sakli-sifa.com                                               

                         Yaratanın yaratmış olduğu evrendeki Dengeyi yakalamak                                                   
Site Menusu
Site Haritası
Takvim

AYAK TABANLARI ve SAĞLIK


           www.sakli-sifa.com  www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com

                             AYAK TABANLARI ve SAĞLIK  
             www.sakli-sifa.com 

                                      Dokunarak masaj

 
 Ayakkabı içlik plastik veya keçe bir ayakkabıcıya gidilir şu işlemler yapılır

 -Siyatik kısmına sinir topuk gelecek şekilde işaretlenerek kemer kopçası zımbalanır.

 -Beyin kısımlarına 3 parmak işaretlenerek kopçalar zımbalanırlar,

 -Böbrek kısımlarına işaretlenerek kopçalanır,

Kopçalar üstü yuvarlak şekilde olması önemli (raptiye) şekli.İster ofiste ,ister evde,ister yürürken rahatlıkla kullanılır Gün de 5 dakikayla artırarak 20 dakikaya çıkasıya kadar arttırın kullana bilirsiniz,Sizleri çok rahatlatacak Yürüyüşten sonra nar suyu,limon suyu ,portakal suyu içiniz. Varis,halsizlik,ağrılar,kan basınç ,topuk ağrısı, kısaca  tüm vücuda enerji sağlar. 

     Hem doğu tıbbında hem de batı tıbbında ayak, sağlığın kaynağı olarak bili­nir. Bugün kabul edilen bir teoriye göre insanın iç organlarının ayak tabanı i­le çok yakın ilişkisi vardır. Ayak tabanı iç organlar için reaktörler ihtiva ederler. Doğu tıbbında çok önemli bir rol oynayan ayak tabanındaki basınç noktaları ve reaktörler büyük bir uygunluk gösterirler. Vücudun çeşitli kısımları için ba­sınç noktaları ayak tabanında toplanmıştır. Manyetizmayı bu noktalara yönlen­dirdiğinizde, bu etkiler kafadan tüm iç organlara kadar manyetik kuvvet çizgi­leri boyunca tüm vücuda ulaşır.

                                 Manyetizma ve Kan Dolaşımı

Bir başka önemli özellik de ayaklar ile kan dolaşımı arasındaki ilişkidir. Kan, atardamarlardan damarlara doğru ve ince kılcal damarlara besin taşır. İnsan vücudunda yaklaşık 5.1 milyar kılcal damar vardır ve bunun 3.1 milyarı el ve a­yaklardadır. “Ayak ikinci kalptir” denmesinin sebebi vücuttaki kılcal damarla­rın çok büyük bir kısmının burada bulunmasındandır.

Vücuttaki organlara bağlı tüm sinirler ayakta sonlanmaktadır. Bu noktalara her baskı yaptığımızda organlarımız harekete geçer ve düzgün çalışır.

     Herhangi bir organınızda sorununuz varsa o organınızı gösteren bölgeye masaj ya da basınç uygulamalısınız.

Ayaklara yapılan masajlarla vücudun kendi kendisini iyileştirme gücünün harekete geçirilmesine “refleksoloji” denir. Tarihte Çinliler, Mısırlılar ve A­merika yerlileri tarafından uygulandığı bilinen bir alternatif tedavi metodudur.  

     Başta ayak olmak üzere el ve kulaklara masaj ve baskı uygulanarak yapılan Refleksoloji, ayak tabanında vücudumuzun tüm organlarına, bölgelerine kar­şılık gelen refleks noktaların bulunduğuna işaret eder. Her bir ayak tabanın­da yer alan pek çok sayıdaki sinir uçlarına yapılan basınç, uygulanan özel ma­saj hareketleri ve ovma hareketleri ile vücutta bu sinirlerin ilgili olduğu sistem, bölge ve organlarda iyileşme ve bedenin belli alanlarında toplanan enerjiyi da­ğıtmasını sağlanır. Refleksoloji zihinsel, ruhsal ve fiziksel anlamda bir rahatla­ma sağladığı gibi doğu felsefesine göre vücuttaki enerji akışını düzenleyen bir terapidir.

     Ayak tabanında yer alan bu beden haritası; migren ağrıları, stres, sırt ve bel ağrıları, hazımsızlık, astım, romatizma ve daha birçok hastalığa şifa kaynağı ol­maktadır.


        www.sakli-sifa.com


Devam edecek  

  Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.  

  All of the fonts contained in this site is intended for visitors who wish to learn 

  Alle auf dieser Website enthaltenen Fonts ist für Besucher, die lernen wollen bestimmt 

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..  

  This information should never be used for the purpose of diagnosis and treatment for diseases and other problems ..


  Diese Information sollte nicht zum Zweck der Diagnose und Behandlung von Krankheiten und anderen Problemen verwendet werden ..
  

  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır. 

  Herbalist authorized by doctors and pharmacists, dieticians reliable, besides aromatic plants operate on school graduate or chemist, is secured by way of the transfer has been granted permission must be used 

  Herbalist von Ärzten und Apothekern, Diätassistenten zuverlässig, neben aromatischen Pflanzen arbeiten auf Schulabsolvent oder Chemiker, autorisiert ist, wird im Wege der Übertragung gesichert erteilt worden Erlaubnis verwendet werden muss 

   Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır 

   Any use and the adoption of legal writing on the Site nature, moral, professional, health and life issues are the sole responsibility of the person performing the action 

    Jede Verwendung und die Annahme des Rechts schriftlich auf der Website der Natur, moralischen, beruflichen, Gesundheit und Lebensfragen in der alleinigen Verantwortung der Person, die die Aktion  

  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.   

  Site for any problems that may arise from these and writers responsible can not be overridden  

  Website für Probleme, die aus diesen und Autoren verantwortlich entstehen können, können nicht überschrieben werden 

   

                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 


NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

  

  HINWEIS: Wenn Sie scannen Ihre BIOCHEMISTRY wissen, dass Ihr Blut DATA, Forscher-Arzt, DARF PFLANZEN UND PFLANZENARTEN nicht ohne Rücksprache mit dem TRANSFER NICHT EMPFOHLEN.

  

NOTE: If you scan your BIOCHEMISTRY know your blood DATA, RESEARCHER DOCTOR, DO NOT USE PLANTS AND PLANT SPECIES without consulting the TRANSFER NOT RECOMMENDED

 Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi12
Bugün Toplam134
Toplam Ziyaret922088
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 21° 7°