• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  

       sakli-sifa çoban
              
                                
Site Menusu
Site Haritası
Takvim

OKJİJEN TEMİZ HAVA İYON

 

  sakli şifa   
  sakli şifa   sakli şifa                        

                                       TEMİZ HAVA   OKJİJEN  


 Çocuklarınıza Gezdirirken Büyük şehirlerde yerden 60 .70 cm yükseklikte tutunuz kullanılan benzin motorin gaz gazları büyük şehirlerde dagilmiyor çocuklarınıza pis havayı solutmayın.
 60. 70 cm YERDE KALACAK

                      SAKLİ ŞFA                    


                                        - İYON    + İYON 
   

 Enerjimizin %56’lık kısmını soluduğumuz havadan elde ede­riz. Bu yüzden soluduğumuz ha­vanın kalitesi sağlığımız açısın­dan çok önemlidir. Kaliteli hava alerji, toz, duman, kirletici mad­de ve diğer zararlı unsurları içer­memelidir. Tüm bunların dışın­da hava eksi iyonlar bakımından zengin olmalıdır.

   Şelalelerde, deniz kıyısında, dağlık alanlarda ve yeşil vadilerdeki hava. Kalabalık şehirler ve endüstri merkez­lerindeki havadan daha temiz ve ferahtır. Bu fark eksi iyonların daha yüksek veya daha az olmasına bağlıdır.

   Sigara, zararlı gazlar, iletişim ağı, elektrik iletim hatları, uydu, televizyon, bilgisayar, cep telefonu gibi alet ve cihazlar ile klima, fan gibi çalışan motor­lar tarafından üretilen artı iyonlar; akciğerlerimizin derinliklerine girerek bağı­şıklık sistemimizi zayıflatabilir, yorgunluk ve zayıflık hissi verir; konsantrasyon kaybına, endişeye, migrene, uykusuzluk gibi psikolojik rahatsızlıklara, astım ve benzeri her türlü solunum problemine yol açabilir.

   Eksi iyonlar ise rüzgâr, güneş ışını, dalga, şelale ve sağanak yağış tarafından doğal olarak yaratılırlar. Eksi iyonlar havanın vitaminleridir. Deniz kıyısında ya da dağların yüksek yerlerinde fırtınadan sonraki ferah, dinlendirici hava; hava­da eksi iyonların aşırı yoğunlaşmasıyla oluşur.

   Havanın kalitesini yenilemek için artı iyonların azaltılması, azalan eksi iyon­ların havaya bırakılması gerekir.  Arı Kovanları  bu görevi kolay ve mükemmel bir şekilde yapar.   Astım atakları, alerji, kistik fibrozis, akut solunum yolu hastalıkları, am­fizem, KOAH, burun tıkanıklığı, orta kulak iltihabı, kronik bronşit, zatürre­e, bronşektazi, öksürük, hırıltı, sigara içicilerin yakalandığı hastalıklar, muko­zal ödem, soğuk algınlığı, grip, sinüzit, tonsilit, egzama, sedef hastalığı, sa­man nezlesi...

ilk önceleri uzun aralikli sonraları kısa aralikli kişinin vüçüdü kendisini belirler.bu şekilde arı kovan seyasları yapılir.önem verilen konu hastanın doktor konturolinden sonra yapilması ,diğer hastalikların atağa geçmemesi,önem taşir.İnsan vüçüdü tesadüf yaradilmamiştir,bu günki teknoloji ve doktorlar tarafindan,önerı ler alınarak yapılirsa ,daha mükemmel sonuçlar alirsiniz.O KOVANLARDA BİN BİR DEVA VARDİR.Çünki dünyaları bir kovan.Arıcılar için güzel bir projedir.

        sakli-sifa            sakli-sifa                                              

..Rabbin bal arısına şöyle vahyetti   ¨Dağlardan ,ağaçlardan ve insanların kurdukları çardakların dan kendilerinegöz göz ev  edin Sonra  da her türlü meyveden  yede rabbinin sana yayılman için belirlediği yolları tut¨Onların karınlarından renkleri  çeşit çeşit bir şerbet  içikar ki ondan insanlara şifa vardir.Elbette düşünen kimseler için bunda  alaçak ibret vardir ..

                                        Nahl, 16/68,69..

                           Ayrıca propolis bölümü okuyun

                                   
                                   RABBİM YAŞAM VERMİŞ

  Bu günün teknoloji öyle + iyon salarlarken calişmalar kablosuz elektirik üretimleri tasarim düşümürken dünyanin var oluşumundan beri var olanı enerji ,dünyanın fanus bitiş noktası olmayan ,ve böyle sınırsizca çalişmalar,dünyanın canlı oluşumu ve kendisi içinde – iyonların varı kaybetmemesi için verilmiş güç ve küvetle doğal afetler,yağmurlar şimşeklerden sonra çikan temiz hava .+ iyonlardan çikan virüslerı yok etmek için gönderilen bir hikmeti. (sakli-sifa) 


 
" İnsan aldığı gıdalara bir baksın!Biz yağmuru gökten bol bol yağdırdık.Sonra toprağı nasıl yardık,Kendinize ve hayvanlarınıza bir gıda ve fayda olması için yeryüzünde ekinler ,üzüm bağları,yoncalar,zeytinler,hurmalar,iri ve sık ağaçlı bahçeler,meyveler ve çayırlar bitirdik. "


                     (Kur'an-ı Kerim,Abese Süresi,24-32.)


 
"Yerden sizin için üretip türettiği çeşitli renklendiricileri de fayda .Şüphesiz bunda düşünen bir toplum için ayetler var. "

                                    (Nahl Süresi 13)


                      PROJE CALİŞMA

--Doğanın vermiş olduğu – iyon günün teknolojisi mükemmel  büzdolap soğutucularına ek aksesüvar olarak koymüşlar sebze ler uzun kalması için mükemmel düşünçe ve uygulama.

 

--Doğanın birakmiş olduğu – iyonlar biz insan oğlu doğal şimşek üreterek yanı kisa odada elektirik şelalesi üretip yanı şimşek üreterek merkez çekirdek cam kaya tuzuna yönlendirerek, oluşan havayı odaya salip oluşan saf okjijen
virüsleri,tmorleri,öldürüçü bakterıleri,yok edemezmiyiz.  Tarih 20-07-2013 uygulama (sakli-sifa)
NOT:Seralar teniz hava ile uygulandı,mantarlarda. 

--Uygulayın görün. Bire bir cam küp içine yerleştirin,içine bol miktarda tüm duman,ve mikropları salin, 10 dakka sonra içerisi temizlenmiş saf temiz bir hava göreçek siniz,daha ileri gidin  virüslü fare yerleş tirin ve görün,genç nesil öğrençilere bir proje. (Doğal saf okjijen)

   

                             İYON  DAHA ÇOK İŞLEYELİM

“Sağlığımızı neden kaybediyoruz?” “ Organlarımızı normal sağlıklı fonksiyonlarından uzaklaştıran sebepler nelerdir?” gibi sorular hepimizin merak ettiği konulardır. “Endüstriyel gelişim ile birlikte, binlerce kimyasal bileşen doğaya atılmaya başlandı. Sigara, yediğimiz işlemden geçmiş hazır gıdalar, bilgisayar, televizyon ve cep telefonları, suni gübreli tarım ürünleri, içtiğimiz su ve aldığımız her nefes vücudumuza yeni toksinleri taşımaktadır.”

 Peki nedir bu toksin?
Toksinler ciddi sağlık riski yaratabilecek olup, haklarında çok az şey bilinmektedir. Üstelik de, iki veya daha fazla toksin bir araya geldiğinde daha güçlü bir etkiye sahip olup sağlığımızı etkilemektedir.
Dişlerimizdeki cıvalı dolgular, kök kanallarında anaerobik bakteri, antibiyotik kullanımına bağlı bağırsaklarda anormal bakteriyel flora, kurşunlu benzin kullanıldığı dönemde kemiklerimizde birikmiş olan kurşun, kanımızda dolaşarak karaciğer metabolizmasını bozan ilaçlar her geçen gün artmaktadır.  Sigara, alkol, hava kirliliği, stres, hormonlu gıdalar gibi daha sayamadığımız pek çok etken vücudumuzda toksin birikimine neden olur. Bu toksinler zamanla vücudumuzun düzenini etkilemekte ve eklem ağrıları, yaşlanma, kilo, şeker gibi pek çok hastalığa davetiye çıkarmaktadır.
 

 İşte size bazı toksin kaynakları;

Besinler ve İçecekler: İşlemden geçmiş hazır yiyecekler, kafeinli içecekler ve atıştırmalık şekerli gıdalar
Hava Kirliliği: Egzoz dumanı, sigara dumanı, yakılan kömür ve sanayi dumanlarından oluşan sis
Radyasyon: Bilgisayar, televizyon ve cep telefonları
Stres: Bedenin besin emme kapasitesini, dinlenmesini ve kendini onarmasını engeller

 

 Kronik bir yorgunluk hali
Sık sık acıkma (bazen geceleri açlık hissi ile uyanma)
Mide ekşimesi, gaz, hazımsızlık, şişkinlik ve geğirme yakınmaları.
Vücutta ödem şikayetleri (şişlik)
Aşırı ve sık yemek yeme arzusu.
Baş ağrısı ya da migren nöbetleri.
Rahatsız ve yetersiz uyku.
Gereksiz, aşırı hiddet, öfke hali.
Sık sık değişen ruh hali (gün içinde mutluluk, mutsuzluk, sakinlik, öfke dalgalanmaları)
Depresyon veya bunaltı ve kararsızlık hali, unutkanlık.
Belirli bir sebebe bağlı olmaksızın kilo alma ve verme.
Tırnak değişikliği, tırnaklarda çatlama, beyaz lekeler, çabuk kırılma.
Saçlarda kırılma, kuruma ve aşırı dökülme.
Tekrarlayan sırt ve boyun ağrıları, eklem ağrıları, kas güçsüzlüğü kramplar.
Egzersize karşı isteksizlik.
Sık sık idrara çıkma.
Aşırı ve kötü kokulu terleme.
Göz altlarında koyu halkalar, gözde sulanma ve kaşıntı.
Tekrarlayan deri döküntüleri, isilik, kırmızı lekeler, pullanmalar, kurdeşen atakları.
Uzun süren öksürük.
Boğazda yanma ve batma. 

 Endüstrinin giderek gelişmesiyle artan toksinler, insan metabolizmasının kendini temizleme kapasitesinden çok daha hızlı bir şekilde birikime yol açmaya başladı. Yediğimiz hormonlu gıdalar, soluduğumuz düşük oksijenli hava, içtiğimiz sular sonucunda bedenimiz kendisini temizleyemez hale geldi. Bunun sonucunda, vücudumuzun PH dengesi bozuldu; alkalik ortamdan asidik ortama doğru bir değişim yaşadık ve mükemmel vücudumuz da bizi korumak için oluşan bu asitleri yağ hücrelerinin içine hapsetmeye başladı.

Toksinler kan ve doku kirliliği oluşturdu. Kan kirliliği de mikroplar için gerekli olan üreme ortamını yarattı. Biz de farkında olmadan bu atıkları taşımaya başladık. Zaman içinde de kilo almış, iç organları yağlanmış, metabolizması yavaşlamış, ruh sağlığı bozulmuş, günden güne yaşlanan bedenler haline geldik. Vücudumuzda oluşan hastalıklardan kurtulmanın yolu öncelikle kan zehirlenmesinden kurtulmaktır. Birçok hastalığın nedenlerinin arasında kanın normal seviyesinin üzerinde toksin yüklenmesi sonucu olarak öngörülmektedir.

Vücudumuzda oluşan toksinler, asitler ve serbest radikallerin bir bölümü deri, böbrek, ciğer ve bağırsaklar yoluyla doğal olarak vücuttan atılır, fakat tamamı atılamaz. Ayak detoksunda kulanılan elektroliz yöntemi sayesinde ise, bedenimizde kalan atık maddeleri sağlıklı bir biçimde vücudumuzdan atma ihtimalimiz artar.Çoban sakli sifa

 

                       RÜZGAR  SU VE GÜNEŞ ENERJİ   
         

      ENERJİ BİLGİLENMEK İÇİN OKUYUN VERİLEN MİMET KULLANILAN HİKMET

 

                              BİLİNMİYEN  ANLATIMLAR     

   Ozon cihazları üreticileri ve satıcıları ozonu tanımlarken sıklıkla yanıltıcı terimler kullanırlar. “Enerji verilmiş oksijen”, “saf hava” gibi ifadeler sanki ozon oksijenin sağlıklı bir türüymüş gibi anlamlar ortaya çıkarır. Ozon oksijenden çok farklı kimyasal ve toksikolojik özelliklere sahip zehirli bir gazdır. Çeşitli federal kurumlar ozona maruz kalma miktarını sınırlayan sağlık standartları veya öneriler    

  Bu kimyasal özellik yüksek konsantrasyondaki ozonun vücut dışındaki organik bileşiklerle reaksiyon vermesini sağlar. Bu sağlık sorunlarına sebep olur. Ozon solunduğunda akciğere zarar verir. Düşük miktarda göğüs ağrısı, öksürük, nefes darlığı ve boğazda tahrişe neden olur. Astım gibi kronik solunum yolu hastalıkları daha da kötüye gidebilir ve solunum yolu enfeksiyonları ile mücadelede vücudun yeteneğini azalır. İnsanların ozona hassasiyetleri farklıdır. Ozona maruz kaldığında sağlıklı insanlar bile solunum problemleri yaşayabilir. Egzersiz sırasında ozona maruz kalmak, daha fazla ozon solunduğundan daha fazla olumsuz etki eder. Ozonun zararlı etkilerinden kurtulmak, ozonun düşük yoğunlukta kısa süreli maruz kalınmasıyla olur. Yüksek yoğunlukta veya uzun süre maruz kalındığında sağlığı daha fazla etkiler ve iyileşme ihtimali azalır  

DEVAM EDEÇEK
 Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.
  

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır.. 


  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yanında bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çalıştıran, izni alınmış aktarlar tarafından güvenli şekilde kullanılmalıdır.
 

   Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır 


  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.


  

 

                                                                    saklisifa@gmail.com

                                                                    premix12345678@gmail.com
                                                                 
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

  

              


NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

  Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam463
Toplam Ziyaret792803
BAKIR-GÜMÜŞ-ALTIN
AlışSatış
Dolar3.78183.7970
Euro4.66084.6795
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 10° 1°
PİRİİWORLD/SAKLİ ŞİFA TV