• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  

     www.sakli-sifa.com      www.sakli-sifa.com
                                                               Gün 1923 / Yıl 05                                                                  
                                İlaçlar kadar Bitkilerde zehirlidir tavsiye ile kullanılmaz                                                                             
                                      Doğa ile Savaş Halindeyiz Kazanırsak Kaybedeceğiz    
                              "İlacınız" Sebzeler Temizleyici Meyveler Besleyici   
                        Yaratanın yaratmış olduğu evrendeki Dengeyi yakalamak 
 
       "Yaratanın Hak kıldığı her dinden ne olursan ol tüm hastalıkları yenmek dua ve sevgidir"                        "Bilin ki yarın güneş her insan için aynı doğacak"  "İyi ve Kötü olmak içinde insan elinde olacak"  
                                                   "Kararı sen versen de Kaderin belirleyecek"  

Saklı şifa bir markadır. İletişim yanlışlıklarıyla dolu Dünyadayız.Türkiye’nin hiçbir yerinde şubemiz yoktur  "Merkez sorgun Yozgat istasyonlar Silifke Anamur dur  internet  yayını 2013 Metal yaşı yılı 1959 dur"  Diğerleri Karanlık Başarısızlık korkusu yaşayanlar nefsine dünya malına gömülmüşlerdir.. "Selçuk uysal çoban saklı şifa"

                        Yaşam sırrınız SIRLAR KİTABİN da harfiyen yazılmıştır ilk adım ise SEVGİDİR

                                        Bu gün gecikmiş işimiz yarınlar olursa erken biter

 
Site Menusu
Takvim

SEBZE KURUTMA

        

                  GÜNEŞ KURUTUCU EKONOMİK YOLU;

Olağanüstü kalite (aroma, tat, renk) aridnata iklim, bulutsuz gökyüzü ve yoğun güneş ışını (solar radyasyon) sayesinde meyveyi üretilir. Biz yakıt Kurutma daha ucuz meyve güneş kurutma için çok olumlu koşullar var, ve besin değeri ve ürün kalitesi çok daha iyi. Kullanımı ve kurutulmuş meyve ve diğer Avrupa pazarlarında yerleştirme yukarı gidiyor. Kuru meyve elde edilen gelirle taze meyve satışından alınan gelirden daha 3-4 kat daha fazladır. Meyve ve sebze meyveleri hızla çürümeye tabidir. Zamanın oldukça uzun bir zaman boyunca değişmeden durumda doğal maddeler korumak için, kurutma ile ödeme işlemi gerçekleştirmek için en iyisidir. Besin ve biyoaktif maddeler (vitaminler, karotenoidler ve diğer) içeriği yüksek olan işlem ve ürün meyve ve sebze sonuçlar kurutulması. Daha yakın zamanlarda, kurutulmuş ürünler çok ilginç, Avrupa ve diğer pazarlara ve onların tüketim büyüktür. Gaz, elektrik veya diğer: Kurutma sıklıkla ekstra enerji ile kurutma yapılır.Kurutulan ürünlerin bir ton petrolün yaklaşık 600-700 litre harcamak. Kurutulmuş ürün böylece önemli bir doğal özelliklerini ve kalitesini kaybeder. Makedonya'da solar kurutma meyve, sebze, tıbbi ve aromatik bitkilerin kurutulması için güneş enerjisinin kullanımını okudu.

Sunum ve bireysel kullanıcılar için tasarlanmış güneş kurutma evin açıklaması

Dört ayrı varlıklar oluşan kuruma evinin teknik açıklaması:

1.     Isıtma Hava kuruması için güneş kolektörü

Mat siyah, yalıtımlı cam ve üst tarafı alt yüzeylerinin boyalı koleksiyonluk teneke,. 1.4 m2'lik bir alanda 1000 watt güneş enerjisi, uygun maliyetli güneş dönemleri ağırlayacak. Aracılık (hava), pil üzerindeki enerji sayesinde.

2.     Meyve kurutma için Uzay

Parti güney cepheli tam sırlı ve doğrudan güneş alan ısıtma ve hammadde için kullanılan enerji, yanı sıra ham maddeden su buharlaşması yaklaşık 2500 watt ağırlayacak edilir.

3.     Termal enerji Pil birikimi

Varsayılan olarak, ev Kurutma, güneş enerjisinin emisyon yetersiz olduğunda geceleri ya da gün içinde çalışması için güç sağlar su 600 litre içeren pil su ile geliyor. Isıtılmış su ısı deposu bulaşık yıkama, ağlar ve sıcak su gerektiren diğer etkinlikler için kullanılabilir.

4.     Nem yüzdesi dengesi kontrolü buharlaştırıldı

Tassotti ölçek taze hammadde belirli bir miktarda koyar ve ham madde buharlaşması istediği için, diğer taraftan, ağırlık nem bir yüzde olarak ayarlanır. Bu durumda, Tassotti aşağı düşecek ve yüzde nem buharlaşır istenen momenti, bu yükseltmek ve kuru madde çıkarılabilir.

                                   KAPASİTE VE AMAÇ

Güneş kurutucular bireysel kullanıcılar için bir modül yaklaşık meyve ve sebze 50-70 kg karşılamak karşılık 6 m2 istifleme meyve vardır. Modüller alıcı talebi ile yanyana inşa edilir. Olumlu güneşli dönemlerde kurutma evin bir unsuru güneş enerjisi 3500 watt ağırlayacak. Ayrıca meyve, sebze ve otlar kurumaya hizmet (erik, kayısı, elma, armut, ceviz, badem, domates, biber, soğan, sarımsak, mantar, otlar, vb ..).

Operasyon ve montaj modu

Maksimum gün boyunca küresel ve yaygın güneş radyasyonu kullanarak, güneş enerjisini kullanır. Güneş enerjisi doğrudan meyve ısıtılması, hem de gece boyunca hava sirkülasyonunu sağlamak, kurutma işlemini yeniden enerji ve uzatır ısıtma suyu pil için kullanılır. "Güneş-BE" buluş ve Joseph Jordanovski patent gibi kurutma Evin güneş enerjisi yeterli değilse ısıtma havayı gerçekleştirir elektrikli ısıtıcı monte edilir. Düzenleme üreticinin teknik kılavuza göre, kullanım yerine yapılır.

Koruma

Meyve ve sebze ayarlar Uzay tamamen temiz ve alma mikrobiyolojik saf kuru ürün sağlar böcekler, toz ve diğer yabancı maddeler, korunur. Kurutma termometre sıcaklık kontrolü ile kontrol ve düzenleyici havalandırma ısısını düzenlemek suretiyle yönetilmektedir.

Boyutlar:

- Standart Modül 6 m2 kurutma

- Dış boyutlar: 2.9 x 2.05 x 1.26 metre

Sunum ve kombine güneş kurutma evin açıklaması

Dört ayrı varlıklar oluşan kuruma evinin teknik açıklaması

1.     Bu pirinç kurutulması için hava ısıtma için güneş kolektörü, mat siyah, yalıtımlı ve cam üst alt yüzeylerini boyalı. Yüzeyi 56 m2 ise, o zaman iyi güneşli dönemlerde güneş enerjisi 36 kilovatlık kabul edebilir.Aracılık (hava), pil üzerindeki enerji sayesinde.

2.     Kurutma meyve kurutma evde Uzay birini girin ve diğer yan kuru dışarı çıkmak, vagonchinja üzerine dolu bir olasılık hammadde olduğu anlamına gelir, çalışıyor. Kurutma için Space yaklaşık 20 m3 kuzey kurutma evde alır.

3.     Termal enerji kurutma evin Pil birikimi, standart taş birikimi olmadan temin ve o daha onu ameliyat öncesi, ekler. Tek tek taş büyüklüğü 70-110 mm aralığında olmalıdır. Taşlar farklı şekil olabilir, ama onları hava sirkülasyonu için oda kalır arasında her zaman bir göz tutmak gerekir.

4.     Odası havayı karıştırma

Bu hazne içinde nemli hava burada kendi ölçülen nispi nem ve ısı kurutma bölümünden gelen. Bundan sonra, bilgisayar hava yine kullanılacak ya da taze hava ile ikame edilmiş olup olmadığını belirler.

                          ÇALIŞMA VE MONTAJ YÖNTEMİ

Bu maksimum gün boyunca küresel bir (doğrudan) ve dağınık (dolaylı) güneş ışığını kullanarak güneş enerjisini kullanır. Güneş enerjisi meyve dolaşan havayı ısıtmak için doğrudan kullanılan ve taş pili ısıtıyor. Gece boyunca bu pil enerji geri ve hava sirkülasyonu sağlayan, kurutma işlemini uzatır. Daha uzun bir süre boyunca güneş enerjisi yetersiz ise, daha sonra kurutma sürecini hızlandırır sıcak hava, bir jeneratör döner. Düzenleme üreticinin teknik kılavuza göre, kullanım yerine yapılır.

Kapasite

Tek segment yaklaşık hammadde 2.500 kilo karşılamak karşılık meyve ve sebze, 224 m2povrshina ayarı vardır.Bölümleri alıcı talebi ile yanyana inşa edilir. İyi güneşli dönemlerde, bir toplayıcı modülü 36.000 watt güneş enerjisini kabul edebilir. Bu kurutma ev meyve, sebze ve otlar (erik, kayısı, elma, armut, domates, biber, soğan, sarımsak, mantar, otlar ve diğer bitkiler) kurutulması için tasarlanmıştır.

Koruma

Tamamen temiz ve mikrobiyolojik saf kuru ürünün sağlanması böcekler ve kir, korunan hammadde kurutma ayarlar Uzay.

Kurutma kontrolü

Kurutma sürecinin kontrol ve belli bir program yönetilen işlemine uygun olarak ve aynı zamanda gardırobun içinde hakim olan durumun bilgisayarı mevcut olabilir endüstriyel denetleyicisi yönetir.

     DEVAM EDEÇEK                                

 Ziyaret Bilgileri Reklamsız Saf Temiz İletişim
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam259
Toplam Ziyaret1026718
BAKIR-GÜMÜŞ-ALTIN Yatırın Karanlık Dünyada Kağıtların Önemi yok olur
AlışSatış
Dolar5.86635.8898
Euro6.57996.6063
PİRİİWORLD/SAKLİ ŞİFA TV