• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  

       sakli-sifa çoban
              
                                
Site Menusu
Site Haritası
Takvim

BİTKİSEL KOKU İLE TEDAVİ

            

   saki şifa     BİTKİSEL KOKU İLE TEDAVİ   piriiworld   

                     BİTKİSEL KOKU İLE TEDAVİ :


 - Her bitkinin, meyvenin kendine has görünüşü, tadı, kokusu vardır. Bitkile­ri, meyveleri neredeyse beş duyu organımızla tanırız. İçerdiği maddeler birbiri­ne çok benzese de birbirlerinden farklı olan özellikleri vardır.

  
 - Bitki ve meyvelere iştahı açan aromayı veren bunların içinde saklı olan %5 civarındaki oranda uçucu bitkisel yağlardır. Sentetik, kimyasal esanslar; koku i­tibariyle bitkisel yağlara benzese de şifası hiçbir zaman bitkiselleri tutmaz.

   
 - Güzel kokular kalbi ferahlatır, ruhu genişletir. Güzel koku, güzel manzara, temizlik ile temiz ruh arasında yakın bir bağ vardır. Resuluilah (s.a.v) efendimiz kendisine namazın ve kokunun sevdirildiğini söylemiştir. Peygamberimiz am­ber, misk, gül gibi kokuları kullanmış, ashabına da tavsiye etmiştir.


 - Asırlardan beri çeşitli kültürlere mensup insanlar, bitkisel kokuların ağrı ke­sici, mikrop öldürücü, iltihap kurutucu, kramp giderici, ruh yatıştırıcı tesirle­rini keşfetmişlerdir. Mısırlılar, ölülerini mumya1arken; katran ve mür ağacının antibakteriyel özelliklerinden faydalanmışlar. Başka milletler ise hasta odalarını biberiye, kekik, yavşan, günlük ile tütsüleyerek dezenfekte etmişlerdir. Resulul­lah (s.a.v.) Efendimizin “Evlerinizi kekik ve yavşan otu ile tütsüleyiniz” Hadis-i şerifinin öneminin bu bilgilerle biraz daha açığa kavuşacağı kanaatindeyiz.

  - Kokularla tedavide, uçan yağlar ya teneffüs ettirilir, ya ilaç olarak bünyeye alınır ya da masaj yapılır. Özellikle akciğer rahatsızlı klarında bitkisel kokuların teneffüsü çok faydalıdır. Veremlinin, bronşitlinin, grip olanın odasına çam e­sansı püskürtülür, Hasta bu ko­kuyu; esansı ciğerlerine solunum yoluyla alır. Çam esansı yaraları iyileştirir.

   - Masaj yoluyla vücuda sürü­len uçan yağlar, kıl diplerinden, kılcal damarlarla kana karışır. Bu bitkisel esansların zeytinyağı i­le değiştirilmesi lazımdır. Diğer hastalıklarda da bitkisel esanslar­dan istifade edilir. Kötü alışkanlıkları terk etmek isteyenlere ıtır çiçeği esansı, bitkisel biberiye esansı ve bergamot esansı karışımını devamlı kullanması tav­siye edilir. Bu bitkisel esans karışımı; sigara, içki, kumar gibi kötü alışkanlıkları terketmede ruhi yönden yardımcı olur.


  -Bu karışımdaki ıtır çiçeği; bir alışkanlık kabul etmeye veya bunu terk etmeye yardımcı olur. Bitkisel biberiye esansı kişiye kendine güven ve ispat hırsı, akti­vite sağlar. Bergamot esansı; zihni canlılığı, öğrenme şevkini arttırır. Tefarik e­sansı, kişiyi daha enerjik kılar.


 - Ruhi deprasyona; karabaş otu, adaçayı, gül esansı, greyfurt esansını ayrı ayrı tavsiye ederiz. Bitkisel esanslar damlatılarak imbikle çıkartılır.


 - Kansere karşı portakal esansı, mersin yaprağı esansı, kekik esansı başarıy­la uygulanmaktadır. Bu tabii esanslar çörek otu yağı ile karıştırılıp hastaya ağız yoluyla 3-5 damla verilir.


  -Bronş yollarını açıcı, nezle ve astıma karşı; biberiye esansı, okaliptüs esan­sı, nane esansı, çam terebentin, bunlar çörek otu yağı ile karıştınlıp 3-5 dam­la ağız yoluyla alınır.


  -Romatizmal ağrılara karşı biberiye esansı, kekik esansı, karanfil esansı başa­rıyla uygulanmaktadır. Bunlar zeytinyağı ile inceltilip 3-5 damla ağız yoluyla a­1ınır. Bu ağrıyan uzuvlar bu yağ karışımıyla masaj yapılır. Zeytinyağı yerine ba­demyağı, devekuşu yağı, tavşan yağı da olabilir.


-Diş ağrısına karşı, karanfil esansı pamuğa batırılıp ağrıyan dişe konur.


-Saç bakımı için kekik esansı, acı badem, Mersin esansı zeytinyağıyla karıştı­rılıp

-Saç diplerine sürülür. Bu esansların tabii olması gerekir. 

   DEVAM EDEÇEK 
 Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

 

  All of the fonts contained in this site is intended for visitors who wish to learn

 
  Alle auf dieser Website enthaltenen Fonts ist für Besucher, die lernen wollen bestimmt

 

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..  This information should never be used for the purpose of diagnosis and treatment for diseases and other problems ..


  Diese Information sollte nicht zum Zweck der Diagnose und Behandlung von Krankheiten und anderen Problemen verwendet werden ..

 


  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.


  Herbalist authorized by doctors and pharmacists, dieticians reliable, besides aromatic plants operate on school graduate or chemist, is secured by way of the transfer has been granted permission must be used


  Herbalist von Ärzten und Apothekern, Diätassistenten zuverlässig, neben aromatischen Pflanzen arbeiten auf Schulabsolvent oder Chemiker, autorisiert ist, wird im Wege der Übertragung gesichert erteilt worden Erlaubnis verwendet werden muss

  
   Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır

 
   Any use and the adoption of legal writing on the Site nature, moral, professional, health and life issues are the sole responsibility of the person performing the action


    Jede Verwendung und die Annahme des Rechts schriftlich auf der Website der Natur, moralischen, beruflichen, Gesundheit und Lebensfragen in der alleinigen Verantwortung der Person, die die Aktion  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.


 

  Site for any problems that may arise from these and writers responsible can not be overridden Website für Probleme, die aus diesen und Autoren verantwortlich entstehen können, können nicht überschrieben werden

 

 

   

                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

 


NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

 

  HINWEIS: Wenn Sie scannen Ihre BIOCHEMISTRY wissen, dass Ihr Blut DATA, Forscher-Arzt, DARF PFLANZEN UND PFLANZENARTEN nicht ohne Rücksprache mit dem TRANSFER NICHT EMPFOHLEN.

 

 

NOTE: If you scan your BIOCHEMISTRY know your blood DATA, RESEARCHER DOCTOR, DO NOT USE PLANTS AND PLANT SPECIES without consulting the TRANSFER NOT RECOMMENDEDZiyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam165
Toplam Ziyaret835191
BAKIR-GÜMÜŞ-ALTIN
AlışSatış
Dolar4.03044.0466
Euro4.96364.9834
Hava Durumu
Anlık
Yarın
16° 21° 5°
PİRİİWORLD/SAKLİ ŞİFA TV