• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  

       
              
                                                
 www.sakli-sifa.com                                               

                         Yaratanın yaratmış olduğu evrendeki Dengeyi yakalamak                                                   
Site Menusu
Site Haritası
Takvim

CUMHURİYET 29 19 1923

                                  CUMHURİYET 29 19 1923  

                                      Bu gün ne özel  

                                        29 10 2017        

Bir sabah kalktığında....Hiç okumak istemediğin gibi... DÜNYA ELDEN ELE GEZEN BİR YURTTUR 
Açıp girildiyse bedel ödendiyse orası vatandır..Yurttur oba dır Hepsi birlikte kurulan Cumhuriyettir..imparatorlukta beylikler de,Hanlık lar da,Türkün vatansız bayraksız yaşayamaz biraz anlamak lazım... Seni bu günde Kaos içine sokacaklar,bu günde sen hep benim diyeceksin....Ama bil ki ne yurtsuz nede bayraksız yaşayabiliriz..Bu ne telaş ne bu kavga...
İlim bilim adalet töre kültür özgür düşünce vatan için bayrak için halk kurtuluş için sancak dikildiyse orada aslı Cumhuriyet vardır....

124.000 Peygamber ,Kuranda 27 peygamber 2 Salih 4 büyük kitap Kuran gelip hatırlatsa da… Kaos galip geldiğini sansa da…Bil ki RABBİM yaratmış olduğu insan karşısında Kaos yok denecek kadar şifrelenmiş ilizyon dur . İş gözde değildir Akıldadır. Sadece okumak Anlamak gerekir … Yok etmenin yolu YALANI bırakmak NEFSİNİ köreltmek ten geçer..

Hz Ali (a.s) Buyurdu ki Zaman iki türlüdür. Bir gün lehine ,Bir gün de aleyhinedir. Dünya elden ele gezen bir yurttur .Her ne kadar zayıfta olsa ondan senin olanlar sonunda sana ulaşır her ne kadar güçlüde olsan zararına olan şeyleri kendinden uzaklaştıramazsın.

Hz.Ali (a.s.) Duyurdu ki Halkın arzularını yerine getir ,onlara güzel övgü de bulun ,tahammül ettikleri zorlukları sürekli dile getir .Çünkü yaptıkları güzel işler çokça zikretmek yiğitlikleri hareketlendirir geri kalmış olanları işe teşvik eder. Ön çelikle tanıtın.

Cumhuriyet tarif et desem ne dersiniz.."Allah'ın" adıyla "Kur'anla başlar" ..Dört adım.. Allah korkusu .Hz Muhammed buyrukları ,Hz Ali İlim kapısı Hz Ömer Adalet kapısı desem OOOOVV DERSİNİZ…..

Peki buna ne dersiniz.".İncille başlar" Batı dünyası ilk yaptıkları her şey başlangıcı SAĞ elini KALDIR.. la başlar...Batının tüm devlet binalarında hatta devleti yönetirken de,evlilikte,otel odalarında, yani kısaca her yerde düzen ve ahenk kurmuşlar,....

Okumak ANLAMAKLA başlar..Oku biraz daha yaklaş gönlüne...Gelecek nesline...Oku gerçekleri oku, oku ve anla bak hiç şaşmayacak hayat yaşam yolun, anlayacaksın en yakının sana kaos kurduğunu..

Türklüğü ve İslam anahtarı bulduğunuz zaman gerçekleri yaşayacaksınız…Bu güne gelesiye kadar bu şekilde düşünürler cumhuriyet kurarlar ama öldükten sonra çıkarlar doğrultusun da geçmiş izleri silerler…Ve uyuturlar….

Çünkü ezici güç iç huzuru bozulmasın diye hep ön de olur… Diş ülkeleri de böyle kaosla yaşatır, yaşatmak isterler…. Okumayın Anlamayın derler….

Cumhuriyet 80 milyon Terörist değildir…Terör 5 ,10 Kişinin, terörizm çıkarları, 80 milyon kişi üzerinde. Dünya, üzerinde kurulan oyunun adıdır…..

Cumhuriyet var ise özgürce düşünce ,adalet ,eşitlik, inanç ,ırk ayrım olmadan ,törelerine ,kültürlerine ,saygı sevgisi tüm insanlara aynı olan ,Halkın tarafından seçilen ,yöneticiler, yöneticiler tarafından halkın iman, inanç ,eşitlik ,kültürel ,töre ,saygı , düşüncesini dışa doğru halkını korumak içten ve diş tan gelecek tehlikeyi bertaraf edecek ordu gücüne sahip olmak ..

AMA NE YAZİK Kİ 94 yıl 79 YILDAN ve YAŞAMIN BOYU 61 yıl dan deri, Bir kasnak kaos içinde dönüp duruyor…. Allah korkusu olmayan Her YERDE aynı Kaoslar olmakta ,çıkarlar var olan Her YERDE de gene kaoslar …..

Ta taaaaa .UZAK TA TEK VATAN VAR, o vatan bizim vatanımız….Orda Allah korkusu ,”rabbimin “atalarımın vermiş olduğu vatan yurt var orda ….

İnsanlar huzurluysa bilin ki orda Allah korkusu eşitlik, iman ,ilim, bilim, edep ve adalet vardır ...YANI KISACA Cumhuriyet vardır.

Cumhuriyet gücü “yaratanın adaletin” den ve insanlara vermiş olduğu güçten gelir

Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir


                                        
Erdem olmak anlamak 
                  Birlik . Beraberlik. Dirilik . Diriliş . Anıtı                           
                                      CUMHURİYET


VİRÜSLERİN RÜYASI 
Diş düşmanın korkulu rüyası 
“Türkler”

Türklerin Kadınların çocukları oldu çocukların torunu oldu ,torunların torunu ,şimdiki torunlar gelecek nesline torunlarını yetiştiriyorlar ,şimdiki nesil asli ,kültür ,töre ,hak ,adalet ,çocuklarına aşılıyor ,atalarından miras kalmış ,mirası hak yolunda torunlarına anlatmayı hayal ediyorlar ….

Var git hele şansını bu topraklar da zorlama…Bu topraklarda kan hamuru ile yorulmuş kişiyle bilek güreşine girişme…Hak ve Adaletin terazisi bu topraklardan geçer…Yaratan öyle yaratmış hiç farkına varmadınız mı …

Yok edemezsiniz varı , yok etmek, yok olanı var etmek ALLAHA Mahsus dur. Ne ,ne kadar yok etmeyle uğraşsanız yoklar bu dünyada yok olmayacaktır… YOK ETMEYİ DÜŞÜNENLER BİLSİNKİ yok etmeyi hayal bile edemeyeceksiniz ..

İşt..İşşşşşşşt ..sana söylüyorum uyan İşşşşşşşşt..uyan “Türkler geliyor.”. Son durak…..

BU VATAN 
BU ANADOLU TOPRAĞI İnsanlığı kardeşliği sevgiyi saygıyı Havası suyu enerjisi sıcak su gibi kaynıyor çünkü sağlık kaynıyor .

Senin baktığına herkes bakar, ama senin orda göremediğin benim gördüğümü göremez.

       " İnsanlarla konuşun insanların akıllarının erebildiği kadar." 
                                      Çoban sakli şifa 

                 CUMHURİYET YANIZ ADAMLARIN CUMHURİYETİ   

1923 ten 1938 Kadar kurulan % 20 kalkınan ,ilim bilim iman adalet hak hukuk eşitlik töre geleneksel, kültür, ırk din ayrımı yapmadan evrensel demokrasi düşünce özgürlüğü cumhuriyet mi....  

Yoksa....1938 den sonra 1941 kıtlık yağmalanan 1945 ikinci dünya savaşından kaçan bilim adamlarının hazırladığı kanunlarla bir cumhuriyeti mi..  

Yoksa....1950 ler den gelen entrikalarla çıkar kanunları değiştirilerek  gene yanız adamı yanız bırakarak entrikalarla koltuk savaşındaki ,Çıkarlar için her gün kanunlar çıkaran ,dışa ,diş dünyaya bağlı 2017 cumhuriyetini mi..

Siz kaosun içinde kendi kendinizi yenemeyerek Benlik Cumhuriyetini kutlamayı kaosun istemiş olduğu Kaos Cumhuriyeti mi.. 

 “Ben yaşam boyunca 61 yıl göremedim gördüğüm, Bir gün coşkulu kutlama ,364 gün Diş dünyanın Cumhuriyeti YALAN,HAİNLER,ENTRİKALAR ve  ÖLÜM siz görmediniz mi ”Yoksa ekmek arası döner mi.. Yoksa benim memurum işini bilir ,mi....Veya devletin bütçesi kadarla geliyorum mu ,yoksa ekmek bulamazsanız pasta yiyin mi ....Diş dünyanın istemiş olduğu yap ,yapma, Türk cumhuriyeti olmak mı...

Etrafında gülen ,pohpohlayan, yalakalık yapıp, sırtından hançerlemek istenilen  ”yanız adamların “ Türk Cumhuriyeti içinde yuvalanmış kutucukları içindeki  hainleri temizlemekle geçer...
Aynı Musa firavun gibi...Her şeyin zaman vakti vardır.

Bu işler Yanız adamlar Tekle başlar tekle biter...TÜRK her zaman devlet, imparatorluk ,beylikler ve Cumhuriyet kurmuştur... HALKI için İnsanlık için TEK tir...

Din,Töre,Kültür,anlayış,Irk,Dil,Özgürlük,Huzur,İlim,Bilim,Evrensel,Demokrasi,Halkın istememiş olduğu ,Anlayış, Konuşma Özgürlüğü içini kapsayan ,Özgür iradesiyle kurulmuş ,Gücünü yaratandan alam”, Halkın gücüyle kurulmuş bir Cumhuriyet mi..

                       Bir günlük kutlamakla Cumhuriyet kutlanmaz    

  Sadece UYANMAK ,YALANI BIRAKMAK , ERDEM olmakla  başlar 

                                            CUMHURİYET   

                               ADI TÜRKİYE CUMHURİYETTİR   

Diş Dünyanın istemiş olduğu kararla bir kanun çıkarırsınız sadece yok etmek için.. AMA şunu bilin ki Vatan ,Bayrak ,Halkım ,insanlık için. Tüm Dünya Bir olsa ,TEK kalsan da şeytanlarla savaşırım.. Çünkü Çobanım..

                              Şeytandan sakınır “Allaha sığınırım”                   

“ Sizler  ayrım olasınız ,böyle olasınız diye değil, Hepsi sizler için omuz omuza şehit düştüler”

Vatan Bayrakları Halkı ve gelecek nesilleri için bu Vatan Topraklarına HUZUR BARIŞ yaşamaları için kanlarını veren şehitlerimize Fatiha..  

                                            Çoban sakli şifa   

 Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam89
Toplam Ziyaret922043
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 21° 7°