www.sakli-sifa.com      www.sakli-sifa.com
                                                               Gün 1933 / Yıl 05                                                                  
                                İlaçlar kadar Bitkilerde zehirlidir tavsiye ile kullanılmaz                                                                             
                                      Doğa ile Savaş Halindeyiz Kazanırsak Kaybedeceğiz    
                              "İlacınız" Sebzeler Temizleyici Meyveler Besleyici   
                        Yaratanın yaratmış olduğu evrendeki Dengeyi yakalamak 
 
       "Yaratanın Hak kıldığı her dinden ne olursan ol tüm hastalıkları yenmek dua ve sevgidir"                        "Bilin ki yarın güneş her insan için aynı doğacak"  "İyi ve Kötü olmak içinde insan elinde olacak"  
                                                   "Kararı sen versen de Kaderin belirleyecek"  

Saklı şifa bir markadır. İletişim yanlışlıklarıyla dolu Dünyadayız.Türkiye’nin hiçbir yerinde şubemiz yoktur  "Merkez sorgun Yozgat istasyonlar Silifke Anamur dur  internet  yayını 2013 Metal yaşı yılı 1959 dur"  Diğerleri Karanlık Başarısızlık korkusu yaşayanlar nefsine dünya malına gömülmüşlerdir.. "Selçuk uysal çoban saklı şifa"

                        Yaşam sırrınız SIRLAR KİTABİN da harfiyen yazılmıştır ilk adım ise SEVGİDİR

                                        Bu gün gecikmiş işimiz yarınlar olursa erken biter

 
Site Menusu
Site Haritası
Takvim

NE DÜŞÜNÜYORSUN SAKLI ŞİFA 02

                        NE DÜŞÜNÜYORSUN SAKLI ŞİFA 02                                                

 www.sakli-sifa.com   

 Bazen olur daha öncede yazmıştım kellimeler düşük cümlelerde düşük evet yazarlar yazar edebiyatçılar düzenler benim ne edebiyata ne de yazarlığa yazdığın yazılar sayfalarca sadece aralarından çıkarıp özet haline getirip orada kısalık halde bu hale gelmesi....Burada acıyı okunur gibi acıyı yakalarsanız bilin kelimelerin gücünü anlarsınız sadece beyni o kısma adapte etmeniz yeterli.. Gerisi size kalmış sonuçta

                                        Hayırlı ramazanlar...  

Bu da bir insanlık için hayırdır.. Aldığınız havadaki oksijen le içinizdeki parçalanan hidrojenle doğal yaşantınızla enerjiyle yaşayacak yaşamak için de okuyup yazarak öğrenerek öğrenme çabasıyla sağlıklı yaşamı yada karbondioksit yaptığınız alt yapıyla kimyanızı değiştirecek.. Gelecek nesillerinizi yok edeceksiniz. .Evet kararı bu ay vereceksiniz. .Karar vererek aslı yaşama geçerek sağlıklı yaşamı seçeceksiniz. .Karar hepimizin .Tercih ise senin vicdanın. 

                          İşimizi işinizi Maskeli Şeytanlardan 
                Yolumuzu Düşmanlardan Kapımız Nankörlerden 
                                      Uzak Olsun İnşallah.   

                          selçuk uysal çoban saklı şifa .    

Hey insanoğlu Bu gün yazılan evrenden gelen mektuplar. Yaşam için aldığın bir nefes bir nefes kadar yakın olan ölüm.. ya sonra. .evet sadece onların düşüncesi devlet kurma devlet yıkma, onlar şu an için kendi yaşamlarını dünyalarını cennet yapma telaşında başkalarına da cehenneme çevirme peşindeler.. Ama bil ki yakında ben ve herkesin gittiği yere gelecekler ,cennet ve cehennemi görecekler. .Ama önce gitmeden az bir nefes kala tadacak o anı.. ama konuşamayacak anlatamayacak.. Bak her 24 saattin içinde yarı ölümü yaşıyorsun ya sonrası yoksa. .Birazdan yarı ölüme dalacaksın ..Cesaretin varsa. .Bu gün insanlığa halkına yaptıklarınla...Bak bir mektup var.. Geldiler, yarına olacak nefesin kaldı mı açıp okuyacak.. Bak dünya insanlık yaratan için ağlamakta sen hala dünya malıyla uğraşmakta.. Aç oku cesaretin varsa. geldi ve gelecekler.. Selçuk uysal çoban saklı şifa 

 


                         www.sakli-sifa.com     www.sakli-sifa.com

                  Yaşadığım edindiğim öğrendiğim bilgi şudur.  

Kendi kendine yardım etmeyi bilmeyen hiç kimseye yardım edemez.. Gücünüzden şüphe ederseniz şüphelerinize güç verirsiniz.. Buda yaşam korkusu verir. .Şunu bilin ki kan ve kemik herkes de bulunur.. Farklı olan yürek ve niyettir.. Yaşan sizin elinizde size bağlı .Sen iste şifanı yaratan inan verecek .Bu dünyaya nasıl geldiğin gibi inan.. Belki sen istemedin ama seni bir vazife için yaratıldın kendini keşfet .Tüm her şey Tevekkülünde. .Hem anında kazanamaya bilirsin.. Düzen ve evren kurulduğu gibi insanoğlu da bir yapıyla kuruldu. .Zaman ve an geldiğinde yaratanın emriyle bil ki seni kimse yıkamaz.. Şunu da bil ki.. Yaşam savaşını kazanan her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir. Er ya da geç kazanan kişi kazanabileceğini önceden düşünen kişidir.. Başarı ve sağlık istenmediği yere gelmez...

                                selçuk uysal çoban saklı şifa

                                               Tebliği

O zaman dünyada yapılan Sahte yapılan ürünleri suçlayamazsınız bu yaptığınız eş teşkil eder.. Bu da davamda haklı olduğumu gösterir.. 

Saklı ne düşünüyorsun demeyi bili yon ..06 08 2018...Bu Tebliği bir gün için değil 365 +1 gün gün geçerli 7 /24 saat gibi..İlla postacının tebliği getirmesine de gerek yok.. Şu anda okuduğun aslı gibi.

"Kendi kapasitesini bilemeyen insan beceriksiz insandır, sadece hak yer o her zaman haram dır." Her kesin anlayacağı birinci boyutta kapasitede konuşurum.. Diğer boyutlar kapasitesi farklıdır...sonrası boyutlarda konuşulmaya sebep kalmaz..

Bu facebook içinde geçerli...Geleceğe gerçekçi ol ..İnsanları yanıltma ..Bir asalet üzerinde dur.. İnsanlara ve çalışmalarına ve sizlerin yaşam ilkelerine saygılı ol.. Yok öyle her gelene saklı şifa...saklı şifa ortada mal satmak için duran değil insanlara saklı olan şifasını bulmasına yardımcı olandır. .Ben susmasını bilen yeri geldiğinde sadece güler geçerim.."selçuk uysal çoban saklı şifa"  

                        Son.. SAKLI ŞİFA DAN Dikkat uyarı

SAKLI ŞİFA ADINDA REKLAM LİNKİ YAPARAK ÜRÜNLER SATILMAKTA VE REKLAM EDİLMEKTEDİR SAKLI ŞİFA / SAKLI ŞİFA ÇOBAN /SAKLI ŞİFA UYSAL / ÇOBAN@SAKLİ ŞİFA /SAKLI ŞİFA PİRİİWORD / SAKLİ ŞİFA TV İSİMLERİ ÇOK ZİYARET EDİLDİĞİNDEN DOLAYI / SAKLİ ŞİFA E-MAİL / İNFO ADRESLERİMİZ DÜNYADA TÜRKİYE DE İL İLÇELERDE YOKTUR ..

SAKLİ - ŞİFA SAKLİ ŞİFA ADINA GROP ADINDA SİTELER RENKLAM LİNKİ YAPARAK ÜRÜN SATILMAKTADIR PİYASADA SAKLI ŞİFA ADINA ŞÜBELERİMİZ VE ÜRÜNÜMÜZ YOKTUR VE SATIŞ VE PAZARLAMA LİNKLERİMİZ YOKTUR BİLGİNİZE SAYGILARIMLA...

İsim benzerliği bilerek bilmeyerek verilmiş ,alınmış tüm ürünler firmamız zorunlu değildir...1. 2 .3 .4 .5. 6 sırayla şahıslara duyurudur...

SAKLI ŞİFA adına ve MARKA ADINA Hiçbir şube ,grop yoktur ,SADECE önce SAĞLIK ve organik DOĞAL yaşama ayak uyduran ve SAKLI ŞİFA İLKELERİNDEN çıkmayacak gizlilik anlaşmalı  Ruşen hakkı verilmiştir.

Bir markadır dikkat uyarıdır.. 
Ben Çoban hiç mi hiç uğraşacak vakti yoktur sadece kanun ve kamu devam eder ve hareket eder...

Geçmişte kim olduğunu bilmek istiyorsan, şu an kim olduğuna bak. Kim olacağını bilmek istiyorsan, ne yaptığına bak..İnsanlar çıkar için ne yaptıkları...

                               Selçuk UYSAL /SAKLI ŞİFA 

                                       Tüm dünyada       

            saklı şifa söylemiyor ikaz ediyor. yasalarda uyguluyor    

Bu işe aracı olan yönlenen yönlendiren google ve facebook benzer site alanlarına ve yer sağlayan sitelere görsel ve iletişimdir aldatmaca yansıtıcı ve haksız gelir edilmektedir.. 

                                     HAPİS VE PARA CEZASI

Marka sahibinin izni olmaksızın markayı kullanmak, marka sahibinin izni olmaksızın, markayı veya ayırt edilemeyecek kadar benzerini kullanmak suretiyle markayı taklit etmek, markayı veya ayırt edilemeyecek kadar benzerini kullanmak suretiyle, markanın taklit edildiğini bildiği veya bilmesi gerektiği halde tecavüz yoluyla kullanılan markayı taşıyan ürünleri satmak, dağıtmak, başka bir şekilde ticaret alanına çıkarmak, ithal işlemine tabi tutmak, ihraç etmek, ticari amaçla elde bulundurmak veya bu ürüne dair sözleşme yapmak için öneride bulunmak; marka sahibi tarafından lisans yoluyla verilmiş hakları izinsiz genişletmek veya bu hakları üçüncü kişilere devretmek "marka hakkına tecavüz" sayılacak. 

Başkasına ait marka hakkına iktibas veya iltibas suretiyle tecavüz ederek mal üreten veya hizmet sunan, satışa arz eden veya satan, ithal ya da ihraç eden, ticari amaçla satın alan, bulunduran, nakleden veya depolayan kişiye bir yıldan üç yıla kadar hapis ve 21 güne kadar adli para cezası verilecek.

Marka koruması olduğunu belirten işareti mal veya ambalaj üzerinden yetkisi olmadan kaldıran kişiye, bir yıldan üç yıla kadar hapis ve 5 bin güne kadar adli para cezası verilecek.

Yetkisi olmadığı halde başkasına ait marka hakkı üzerinde devretmek, lisans veya rehin vermek suretiyle tasarrufta bulunan kişi iki yıldan dört yıla kadar hapis ve 5 bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılacak.

Sizin hiç mi kabiliyetinizde yok mu bir başakların hakkına tecavüz etmek hiç mi yüzünüz kızarmıyor bu kadar dünya malıyla obur tarafa koşulmaz inan çorabın bile olmaz..

                              Her yerini sallayan saklı şifa kurmuş

                                    Ofis merkez dağlardan ..                                    

              Site bilgi amaçlıdır parayla işi olmaz dağlarda geçmez..

                                 selçuk uysal çoban saklı şifa  

                                                     Bir  Çoban....  

      www.sakli-sifa.com

         “Yaşamak hiç umurumda değil.. Ama yaşatmak umurumda"   

                          "Tek başıma karşılarına çıksam da”  

         Niçin yaşıyorsun sorgula kendin de ben çok sorguladım

                                     Dış dünyayı gördükçe
                   

                “Tek vatanım Tek Bayrağım Tek Halkı varı gördüm”   

                                           Çoban sakli şifa  

                                           Gelecek aydınlığa  


           
 www.sakli-sifa.com       www.sakli-sifa.com       www.sakli-sifa.com                       

               Arkadan gelen çınarları yetiştirin onlar geleceğiniz töreniz kültürünüz.

                           Bilin ki dış düşmanlardan sizler onlardan daha  üstünsünüz.

“Yaratanın vermiş olduğu Asıl kanla  yüklüdür zalimlerin korkusu Mazlumların umududur

                Nerede “ O” nun adı geçiyorsa hiç bitmeyen iman şarjörünüz dür.    

                                         saklinet-enerji sakli şifa çoban 

 Tüm şehitlerin ATALARIMIZIN, şu anda Asker ,Polisimizin bizler için görevlerinde ,görev yapanların, tüm şehitler için, Şu anda Vatan bayrak için ,hem içte ,hem dışta, görev yapan Önder ve Önderler için, ve Halkım için, Ülkemde tanrı misafirleri için, ÖLMÜŞLERİ için “Ruhlarına Fatiha...  

    Kardeşlik sadece el ele tutuşmayı birlikte beraberce.. İşte orada Huzur vardır...   

                                      Bulutlar her şeyi söylüyor.. Her şey var...

                      Her kez yağmurlara şiirler yazdı ama marifet bulutlardaydı. 

                                         "Rabbim" istediği yere yağdırdı...
 

                           www.sakli-sifa.com 

              Korku bir illüzyondur ,sana sadece gizlenmiş görüntüleri beyne işlerler        

            sonradan korkuturlar ,bilirsen eğer, korkunun korkusu korkusuzluk bilirsin,   

                               Cesareti varsa eğer  tattırırsın özgürlük nesline zaferi

                     Özel Torun   15 07 2016-18 Farklı güzel      

Baston nereye düşeceği yer sınırları aştı saat 03 57 Türkiye saati 05 57 bu saat ler den önceki saat Türkiye saati 04 35 yola çıkalı 2 saat oldu biraz mola ve uykuyu atmak için bağımsız akan suyun yanında durarak az vakit geçirmek o ara uykuya dalmışım temmuz ayı çok sık görünen bir dışı kurt un uluması hemen irkildim  dışarı sanki aydınlık karşı tepeleri görmekteyim, yıldızlar sanki yer değiştiriyor dans ediyorlardı....

Karanlığın son anları şafak sökmeye az vakit vardı.. Hayırdır diyerek orada iki rekat namaz kılarak yola koyuldum...Kısa anda Uykuyu öyle almışım ki aylarca uyumasan bana mısın demeyecek şekildeyim.. gideceğim yere yakınlaşmış ,gene bir mola vererek  çay kahvaltı yapmak ve zorlu yola zirvelere çıkmak için son kontrolleri yapmaktı.....Saat 08 52 Telefon çalmakta hayırdır der açarak müjdeyi verdi “baba bir kız torunun geldi”.. Aradım ama ulaşılamıyordu.. Evet Türkiye saatiyle 05 37 “ 15 07 2018 “ dişi yavru Kurt geldi Hoş geldin... Tarih izinden geldin bu gün 15 07 2018 Demokrasi gününde hoş geldin Dişi Kurt Elif şükran...

Hey diş dünya Geçmişlerde hep istediğiniz şekilde 15 gün geri 5 gün ileri işlerinize zamanlarınıza göre aldınız yerler değiştirdiniz...Bak bu ay orak ayı eğitim eğiticilerin ayı ..Kararların verildiği aylar....Sen 4 temmuzu dünya yılı olarak küresel yıl olarak hayal etsen de bil dünya 15 temmuzu Demokrasi ayı gün olarak kutlayacak...Dünya bu günün ertesi günü bil dünyada her ülke demokrasi yılı olarak bilecekler....Bu gün oğuzların kanı ,Türk kardeşliğin kanı ile yıkandı...Düşen kan toprağa çamur oldu imanla doldu İNSANLIK ADINA Türk oğlu Türk oldu...

Sadece bu gün doğan yiğit kurtlara bak yok EDEMEYECEKSİNİZ ,bu sancakta 15 lirler var olduğu sure YIKAMAYACAK PARÇALAYAMAYACAKSINIZ...

Baston uzağa düşse de gönül ışığı yakındır...Bu gün dünden daha güzel olacak...Hoş geldiniz demokrasi çocukları hoş geldiniz..

                                  ”Selcuk uysal Çoban saklı şifa”  

  


   www.sakli-sifa.com

             NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 170 05 06 2019   

                           Korku Psikolojik ruh yapısı.. 
                   Maneviyat karanlıktaki gözün ve yüreğin.

Sorunlar bilin ki hep sorunların içinde saklı dır..Her şeyin bittiği değil her bitiş yeni başlangıçtır 

Bitişin oluşumu neyden kaynakladığı da değildir tekrar başladığınız yerden kaynaklanma öncesine gidin bilin her başlangıcın ve kaynağın saklı sırlarını keşfedin bilin sebebiyetler ve nedenleri bularak hayatı yaşamı sağlığı bulacak sizleri korkutan illüzyonları silerek gerçek asıl vücudunuzu hissederek neyi ne olmak istediğinizi psikolojik ruh illüzyon korkularınızı yenerek bedenen maneviyatı yakalayarak güçlü karanlık korkularınızı yenecek siniz. 

Sadece karanlık beynin dıştaki korkularınızı içten hissettirir. Maneviyat karanlığı aydınlatır görmeseniz de hissettirerek korkunun korkusu olarak en içteki korkusuzluğu dışa vurarak karanlığı aydınlık yaparak karanlıktaki tüm gizemli sesleri duyarak doğru adım attırır. 

Nereden başlamak gerekirse kendi ekseninden 360 derece rotan dan ayrıl ve zaman perden den çık ..Yeni hayata merhaba de.. Bak gör ışık orada. 

An ve kısa zamanda o enerjiyi yakalayacaksınız..

saklı şifa sırlar kitabin dan psikolojik ruh yaratana inanış maneviyat kalp güzelliği bölümlerinden alıntı..

                           selcuk uysal çoban saklı şifa

           NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 169 05  06 2019  

Sabahın ilk saatlerin de güvenilir eve gelip doğal havuzda soğuk duş almak...

Esmerleşmek mi istiyorsunuz neden hiç kendinize sorguladınız mı bu dünyada her kıta farklı renk derileri var olduğunu bu ne telaş sen güneşi gördüm tatilde miydin sorusu alıp ya çok güzeldi soruya karşı sonu gelmeyen çevap listesi bir avcının soğut altı sohbeti aynı ağaç başka masa askerlik anılarını anlatan hikayelerle dolan toplumda benlik bazen boş bazen dolu tek kaldığında kendisini sorgulayan garip gırgırlar ama gerçekler aynı şimdi bir sohbette dinlediğin gibi..

Gel gel dağlara gel doğa seni kızartır istediğin doğal haline sokar boşuna debelenme kart bitti tatil bitti dağlarda ki fark bu ne kart nede para geçer sadece derin mavi sular derinlere çektiği gibi dağlar daha yükseklere çeker her ikisi de cesaret ister bronzlaşmaya benzemez hikayeden anlatımlar bu iki yerde gerçeklere dönüşerek destanlaşır...

saklı şifa sırlar kitabin dan soğut altı sohbeti ve zor yolculuk bölümlerinden kısa alıntılar... 

                        selcuk uysal çoban saklı şifa 

 

         NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 168 04 06 2019   

Doğa hali sizlere bir iki ilacı yüzünüz çok mu yanmak istersiniz veya çok yandınız sizleri rahatsız ediyorsa en yakın bir asma bulun taze yaprağını iki elin arasında ovalayın sıvısını yana yerlere sürün ve rahatlayın.. 

Hava değişikliği den dolayı ilk vardığınız yerde bir çorba ve soğanın göbek kısmını yenir ve hasta olmazsınız..veya et yemeği yediniz keçi eti olabilir lezzetlidir ama alışmayanlar rahatsız edebilir, isal olursunuz hemen kayısı isal eder ama yaprakları bir iki tanesi 15 dakikada kabız yapar yaprağı iyice yıkayın ağzınızda çiğneyin bolca üstüne bir dilim kabuklu limon yenir veya bir nohut kadar limon taşı emilir.. 

Birde dikkat edin o bölgede tavuk taşlığı para ediyorsa bilin döner veya adana yeniliyorsa maliyet ucuz olsun diye tavuk taşlığı yersiniz..Adana mı karışık tavuk taşlığı mı sis bilirsiniz tercih sizin.. 

Eve dönüş yolculuğunuz da lütfen kullandığınız eşyalarınızı tekrar giymeden eve varışlarınızda yıkayın ne neden neler gelecek virüsleri ve tehlikeleri bilemezsiniz.. 

Sağlık için Bol bol orman yemişleri yenir... 

saklı şifa sırlar kitabin dan sağlık ,hastalıktan korunma bölümlerinden kısa kısa alıntılar..
                             selcuk uysal çoban saklı şifa  

                NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 167 30 05 2019  

   Bu gün nerede olmak değil hep birlikte nerede olmamız.

Soğuklar başladı mı güneş aranır , gölgeler unutulur, tıpkı işi bitince insanlar unutulduğu gibi. Gelecek zamanlar sizler onların güneşi olacak ,ama kısa zaman içinde kara bulutlarla kapanacak. .Bulutları dağıtmak için rüzgarlara ihtiyaç olacak...

Oda kendinizi sıcak tutmakla soğuk sıcağı görünce kendi rüzgârımızı oluşturup hep beraberce hepimiz tek yürekle tek vatan tek bayrağımızla yeni yelkenler açıp Vatan Bayrak Milliyetçiliğiyle Dış dünyaya sancaklar dikeceğiz gün olacak..

Bilin ki çıkarları içinde suskunluk yapıyor sonradan kin kusuyorsa o sizden değil sadece başkalarına başkasına kendi çıkarlarına çalışan şirin gözüken maske altında insanlık nasibini almamış vatan bayrak halkın işbirlikçilere satan devlet hainidir ve kanıtıdır.

Bil ki geçmişlerini bu devlete amaç ideolojilerini başkalarına çalıştıklarını öncelikle halkından emam (ffedilmek ) dilemiyor ise bu bir hak kuluyla gitmektir..

Buda bu dünyada cezasız kalmaz ebediyette ise kul hakkına maruz kalır hangi dinden olursan ol ..ebediyet tek tir orada herkes birdir her kes kendisinden sorumludur...

İnan gizemli dünyada var olduğun gibi orada da var olacaksın...Burada nefsin ve 5 duyu hissinle yaptığın yapacağınla orada sadece ruhunla enerji kaynağınla orada tek olarak sınavın cevabini alacaksın.. Gerisi bu dünyada ne düşünüyorsan..

                          selçuk uysal Çoban saklı şifa.  

            NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 166 29 05 2019

                      Nefis çıkara göre değişim dünya  

                     asıl ise değişmeyen dünya dengesi  

Dedik ya koltuğa oturuldu mu bir kere rahat durmazlar her türlü dış dünyanın talimatlarıyla bu mübarek günde halka vicdanlarını sızlatacak mağdurluğunu  içe dış dünyaya kendini kanıtlayacak çok yüzü maskeliler iz bırakanlar hep geçmiş tarihlerde ki gün tarih kuruluşlarını hep bir işaret koyarlar..

O işarette alınan talimatlar ne hikmetse gelecek aylara bir şifreyi gösterir kimine kimlik ,kimine din kimine hükümet yönetimi halk tabanına danışmadan kendi geleneksel dosya hazırlar  kim kimilerini getirerek dış dünyanın isteğiyle dış kaynak parasal desteklerle dıştaki hainlerle bu masrafın çok fazlasıyla alırız devleti ele geçiririz hayallerindeki birileri de hala bu halk tren vagonlarına bakar bizde yolumuza bakarız hayal dünyalarından çıkamamış ve eski düzen yol alır hayalleri kurtulamamış vakalar daha da öteye giderek dini alet ederek herkese ip dağıtırlar kimileri de ver yansın kendi din politikasını uygular bazen de timsah göz yaşları dökerek halkın vicdanlarını okşar bilemezler artık o halk yok her ipi atana sarılmıyor sarıldıkça kördüğüme sarıldığını biliyor hala trene bakar diyenler bu halk hiç uyanmadı biyen halkın yeni vizyonunu bilmeyen sadece akıllı geçinen ve lüks içinde yaşayan hala yaşamak isteyen bir avuç insan ,insan topluluğu.

Halkın çoğunluğuyla seçilmiş seçilmişi ve devleti almak hükümeti yıkmak isteyen maskesinin altında yatan şirinler .Bazen de olur ki derler davamız için sahalardayız ,senin içinden sahalardayız ,sahalar gelecek  zaman içindeki hayallerini kurmak için gelen maskeliler, Senden yana olanlar, senle yola çıksalar da senle sahaya inenler (kızım sana söylüyorum misali gelinim anlar) misali bil ki seni hep yıkmak için oyunlardır  ve bu şekilde hep bu topraklar istikrarsız ekonomi darbesi halkı kışkırtma kaos endişeli şaibeli oyun içinde oyunları. .İşte hala trene bakan düşünceler varların ortamları bilinmelidir ki çok kirli oyunlar içinde oyunlarıdır..

Bugün baka ( tehlike ) sorunları var olan ülkeler ülke daha önce dava arkadaşlarının bıraktığı dış dünya ile anlaşmalı bir örümcek ağ larvalarından başka değiller şimdi ise oyun içinde oyunlarının bitmeyen kutucuklarını açarlar.. kutucuk oyunları bozuldukça bazen karşı görüş bazen de içten bazen içinden ayrılan hainlerin tek amaçları var kaleyi içten yıkarsak hala bu millet trene bakar bizde yolumuza der diyenler bitmeyen kutucukları “gören hainleri kalplerini  ruhlarına sahip olan yaratan bunları görerek oyunları bozar” Bir vesile ile tek adama kalp nuruna atar. .Atılan gözle görünmeyen elle tutulmayan enerji ruh bir madde arar maddeleşen enerji vücuda girerek halkın çoğuluyla şecimiş insan bedenine atar..

Gene aynı kalple halkın halka mal edilmiş yönetim idaresi tek adama yaratanın ilkelerine halkın ilkeleriyle bütünleşen halkın çoğunluğuyla tekrar dürüst ilkeler içinde bir başka bedene girer bu böyle devam eder.. Şeytan boş durmaz gene bir sınavla seçilen idareciye şeytanın nefsi girse de yaratan göz tekrar halkıyla birlikte yaratanın ilkeleriyle ve doğrusunda ki bir bedeni bulur. Bu bitmez...Bu dünya yaşamınız bir zaman perdesi sınav dünyası.

İşte bu oyun sahneleri bir bozulma sebebiyeti  taşır..

Çok erken bozulan oyun hemen gelecek baharlara kaldı deseler de temeli çok önceden atılan oyun bozulunca 27 05 2019 da mübarek günde koltuk düşünen dış dünyanın oyunlarına alet olan  ve bu oyunları da  “rahmet hayır bereket bekleyen dualar ederek “Vatan bayrak halk devletimiz için dua edenler “bu oyunlarını da ramazan ayında seçmeleri  tarihide bu ayda günü özel seçmeleri ne hikmetse içerideki gizli hücreleri uyandırmak , larvalar örümcek ağı tuzaklarına çekmek isteyen ve bu düzeni yıkmak isteyen bir avuç alt hain tabana sinyaller gönderen bir geleceğin felaketler zinciri çekmeleri hala bu devleti top yekûn istila etmeye mücadele edenler örümcek ağlarını kurmaya başlayanlar tuzaklarla şirin maskelerle maske altında gözükmeyen gösterilmeyen şeytanı ruh yapılarıyla öncelikle sizlere üst kadroya krallık saltanat vererek öncelikle kaos eylem planları için tuzağa düşürmek yıkmak için etraf eşraflarını toplayarak gelecek yıllarıyla örümcek ağlarına  top yekûn çekmek isteyen maske altında insanlık nasbını almamış hala dış dünyadan talimatlar alan görüş farklı da olsa amaçları tek olan ayrı ayrı gözükseler de içindeki tek tohum dna taşımayan  hücreleri bir türlü erkek arı yetiştiren erkek arı üzerinde asalak böcek taşıyan bir türlü yok edilemeyen ve bir asalak yaşayamayacağını çok iyi bilen ila bir arının üzerine yapışmaya çalışan bal yapan arıların üzerine atlayan arıların mücadelesiyle  yok etseler de  bazen yenilen ortalıktan kaybolan gene ortam bularak dış dünyasından  gelen asalaklar koloniyi yok etmeye çalışsalar da yaratan bir hava akın mı değiştirerek o virüsleri yok eder. .İşte buda her türlü canlının bu dünya sınavı..

Bir görev size verilmiş ise o görev nefisiniz ile çıkarlarınız doğrusunda kendinize ve eşrafınıza kurulan düzen ve ideoloji fikirleriniz o gün o an tüm isteklerinizi karşılıyor ve vatan bayrak halk için 3 ana temel hal durumları sadece kendinize ve gelecek kişilere sunuyorsanız  bilip te istifa veya  karşı gelmiyorsanız zaman çıkarlarınız bekleyip şimdi ” kızım sana söylüyorum la “ kin nefret tehdit savuruyorsanız zincirleme teorisi kaos zincirine alet olup hala koltuk hala başkalarına görev hizmet yapıyorsanız geçmiş ve geleceğiminiz  vatan bayrak halk hainlik içinde olduğunuz bir işlen kantıdır.

."Kin taşımak yanan bir kömür parçasını başkasına atmak için eline almak gibidir. Sadece kendini yakarsın” Dünya sahipsiz değildir. ”RABBİM “ cevabı verir. Ya bu gün ,ya yarından sonra. “İnsan, samimiliğini kaybettiği anda Allah'tan uzaktadır.  

Samimilik, kalbinin  “Allah yolunda” yolunda yürümek demektir” O her şeyi yerli yerine koyar halklıysanız ebediyete varmadan bilin bu dünyada sıvan sonucunu alır.. Cezası çok büyük olur...Nefis içinde yüzenler hala kin nefret içinde olanlar hala başkalarına emir konutasın da çalışanlar bile çıkar için yazıp çizenler bile aynı cezaya çaptırılırlar.  “ o” her şeyi bilen her şeyi görendir.   

Dünya yaşam dengesi sonsuza kadar bir sınavla devam edecek.. Her geçiş çok ağır bir sorumluluk taşıyacak orada bu dünyadaki kurtuluş bol keseden atma yok sen tek başına bacağından asılma şekli alacaksın bu dünyadakiler hiç biri olmayacak kurtuluş vadedenler yanından geçseler  de bir birlerini göremeyecek hele sesin duyulmayacak bu dünyada mazlumların sesini duymadığın gibi...  

Sen hey dünya bana tehlikeye yol açıyorsun diyecek deniz aşırı ülkeden gelip halkını koruyacaksın, aslı yanı başında tehlikeli olana ülkeye zamanla tehlikeyi olacak savunmasına karşı çıkacaksın.. Kim kuş bir kuş aklıyla çıkamazsın.. Var git sen ne halkını düşünen nede insanlığı düşünen insan görünümlü şirin maske altında yaşayan ekonomi şirketlerin canavarından başka bir şey değilsin diğerleri de nefislerini  zebanilere satılmışlardansınız...”Bak gör gelecekte neler olacak.. Her şey sırasıyla ocaklarınızda bitecek “erken sınav” sonuçlarınız açıklanacak..   

saklı şifa sırlar kitabından tarihlere göre iz bırakanlar , kanunlar ,karda yürüyüp izini belli etmeyenler, kaos, strateji, akıl, her çıkara göre yazınlar bölümünden ,nefis dünyası ,yapışkan koltuk ,arı dünyası bölümlerinden kısa kısa alıntılar .

                           selçuk uysal çoban saklı şifa
 


      www.sakli-sifa.com 

                   NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 165 19 05 2019

                                       Bir yıl önce 2018
              
 www.sakli-sifa.com   
 
                                       Bir yıl sonra 2019
      www.sakli-sifa.com    www.sakli-sifa.com     www.sakli-sifa.com

 

       19 05 2019 Sen yeter ki iste. ."O" Her şeyi yerli yerine koyar..
Ektik bahar yaz derken kış geçti bahar geldi.. Yayla evi üst katta 2x2 alanda beton üstünde sadece odun talaşıyla ,kum çorak alanda bir avuç tohumla bir kış geçmesi ve baharın havasıyla tohum olduğu yere dökecek hale gelmesi,,,

Gençlikte aynı bir birlerini getirir ve sonsuz yolculuklarına çıkarlar...2001 den buyana 2019 kadar 16 ton tohum bıraktığım yerler şimdi nasıl mı dersiniz. saklı şifa sırlar kitabin da son yolculuğa kadar devam..

Eko değişimleri bozdukça yeşil vadileri yok ,ağaçları stres ettikçe nesil insanoğlunu da yok edeceksiniz.. Daha önce hatırlatıldı yağışlar temmuz ayına kadar kar ise mayıs haziranda da göreceksiniz yapay sulama değiştikçe kuraklık artacak dağları nem aştıkça yağışları göreceksiniz "yaratan her şeyi yerli yerine koyar". . saklı şifa sırlar kitabından vadideki bir avuç tohumla ,gelecek vadiler ,o yere ulaşmak, bölümünden kısa alıntı .

                               
selçuk uysal çoban saklı şifa  

                 NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 164 17 05 2019   

                        Kimsesizler...Asla yanız değildir..
 
Her felaket günü ölüm Bir erkek bir bayan için ailesiz hayattan daha kötü bir ceza yoktur. .Zamanla kalp nuru açılır her şey sabırla iki eli açarak dua eder iman gücü açılır affedilme gününü bekler.. Bu durunda bir sebepten yalnızlığa bırakmış kişi ve kişileri arayıp sormayanlar ise ne bu dünyada nede ebediyette affedilmeyenlerdir....

Tanı tanıma ara sor çıkar nefis için sorma asli gelecek için sor bil ki Affedilenlere karışacaksın..

"Gün bekleyenin sadece yaratanı vardır "o" her şeyi görendir yerli yerine koyandır ".. saklı şifa sırlar kitabin dan basiret kalp nuru akıl bölümünden kısa alıntı...
                       
 selcuk uysal çoban saklı şifa  

             NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 163 15 05 2019           

               Yaratanın ilkeleriyle adalet var olan insanlık        

Nerede olmak değil değer ve milliği topraklarda olmak ya var olacaksın yada neslin yok olacak sor kendine sen ne olacaksın.. Nefis yolunda hükümdarlık sonradan asılmamı yada “asıl kanınla var olmamı” 

Ne oradan ne buradan tek yol çizgisi içte ve dış dünyaya zincirlerin kırılmaz lığı Halkın bir diri oluşumu " Dış dünyanın kaos planı şimdi sorma inceleme zamanı nereden geldikleri ve geldiğiniz değil neden geldiklerini sorma zamanı" 

Kurt tun hükümdarlığı bitti diyenler çakallar ortada cirit atar, Fareler ise dağlarda aslan kalmadı dese de , dağlarda keçileri güden çobanlar yok oldular deseler de ,sahalardaki kediyi görünce aslanın dayısı der ortalarda kedi fare oynasalar da ,sema ordusu çift kartalın pençesini şahinin gözlerini ne hikmetse unuturlar.

O vatanın halkını insanlığı yok edenler her nereye saklansalar da kaçsalar da Azrail BUNLARI bulur ,göklerden bir taş misali yeri ve vakit zaman gelince YOK OLDU delinenler an ansısın iner "Yaratan her şeyi yerli yerine koyar acı acılar söylenir bil ki acı çekilmeyince inancınla sabır iki elin arasında olur o dua ve inançla güç olur" 

saklı şifa sırlar kitabin dan insanlığın insanın yaratana inancıyla iki elin arasındaki güç kaos strateji bölümünden kısa alıntılar.

                              selçuk uysal çoban saklı şifa 

              NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 162 12 05 2019 

                                    Mağdur kim mağdur

Başkan olamadık olduk elimizden aldılar mağduruz ..Dış dünyanın talimatı uygulayamadık mağduruz, dış dünyanın parlamenterleri mağdur ,dünya maskeliler mağdur ,aş şirketler işe başlayamadı hepsi mağdur. Hile hurda fitne fesatlar odakları mağdur, mağduruz, mağdurlar ver elini gidiyor. .Keseler kasalar dolduramadınız ,diş dünyaya  teslim edemediniz birilerini beklercesine bekleyende gelende mağdur ettiniz.. Bilselerdi bilseydiniz halk insanlık mağduru ettiğinizi mağdur olmayı nasıl bir şey olduğunu anlar bilirdiniz..

Halkın çoğunluğuyla seçilen önder yerel yönetimleri beklemez güç önderdedir.. Halkın ihtiyacı varsa yapacağız edeceğimle değil olsa da olmasa da orada yapar yapmaz aç olsak ta önce devlet sonra halkın ihtiyaçlarına karşılar hakla halkıyla hakikatiyle yapılacak her şey yapılır , halkı arkasındadır devlet bayrak için öndedir ,buda vatan bayrak halktır hak verilen hakka verilen atlardan gelen kırılmaz zincirdir..bir töredir..

ÖNDER: Güçlü ve ünlü oluşu, yeteneği ya da toplum içindeki yeri dolayısıyla, ilişkili bulunduğu toplumsal kümenin ya da toplumun tutum, davranış ve etkinliklerini, belli zaman ve koşullar içinde değiştirip yöneltme yeteneğini gösteren, topluluğa, topluma kılavuzluk eden, toplumu örgütleyen kimse .Önder denir .Seçimle gelir.ve halkıyla aç susuzda kalsa da halk her zaman arkasındadır önder ve önderlerle birlik gücü güçlü bir devlet olur..

Dış dünyaya dik duruştur.. Hainlerin  yok oluşudur.. Var olmak içinde akıllanmayanlara ders verilme zamanıdır...İnanın bu belirsizlik gelecek dünyaya esir esaret olursunuz...Bakın geçmişlerde yazdığım gibi bir çoban Akdeniz’i Göl etmek isterler, sizleri hiç görmezler nefis çıkarcılar yanı şirketler içerde ve dışarıda münafıklarıyla fitne fesatla avuç ovalarlar.. Çok dikkat edin bilin maskelere aldanmayın altında insanlık nasibini almamış “yaratanın ilkelerini” yok sayan  insanlardan korkmayın korkusuzluk  onların korkusudur bilin onlar her türlü oyunları vardır.. Sizler ses verdikçe onlar korkacak.. 

Evet yazı düşünce karmakarışık dersin kafası karışık dersin sadece dersin şimdiki hayatınıza bakın hayat karmakarışık Var olan dünya değil dünya içinde yaşayan aklı şuuru olan insan ırkı nefisle karmakarışık .. 

Çünkü iki yolu ve çok yönlü yolu birleştiren matematikte kare kökü üç en dikdörtgen tek çıkış noktasından başlayamayışındır anlaşmazlık...Birileriyle ötekileştirme  yolundasın hep bir yolda bir amaca  amaç ise yaşadığın toprakları benim sevemeyişindir...

Çünkü hep başkaları gelsin veya çoktan beri ötekileşmiş bir ötekiyi sevmeyişindir...İşte buda erdemliği kabul edemeyişin sen benle sevgiyi itmen sevgiyi iyi bilseydin onla birlikte daha güçlü olacaktın.. Anlamak çok basit sadece sevmek...Sevgiyle birleşmek işte orada istikrar barış huzur dış dünyaya dik duruş vardır.

Öncelik vatan bayrak halkıyla bütünleşmek bütünleştirmek.. Bunu da Bilin ki dış dünyanın Lami ret kaos  oyunlarından tek yolu bulamayışınızdır.. Sebebi ise iyi insan kötü insan sanal vizyon senaryolarda akıl beyne ipnoz edilişidir..
  

sırlar kitabi kaos, strateji ,savaş oyunları, dik duruş, kim kimi bekler ,yok edici maskeli süvariler bölümlerinden kısa kısa alıntılar..

                             
selcuk uysal çoban sakli şifa  

 

                NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 161 01 05 2019 

                   Korku ve endişe.. Kendinizi kandırmayın   

Var olma korkusu yaşayanlar çaresiz insanlara musallat olurlar. Gerçek yaşam değerlerini kaybederler.. İnsanlık değerleri kaybedecek endişe korku içinde yaşamlarına devam eder ve balçık çukuruna kaybolacağı zaman yüzüne maske takarak insanlık nasibini almamış şirin esperi görünerek iç deki korku panik sarar dıştan eli maşalı sopalı korku endişeyle daha balçık çukuruna sokmaya çalışır...VE dış düşman masa altından sopa gösterenler  gösterdiği insanlık nasibi almamış kişiler kral ola çam hayalleri içinde yaşarken yaşatırken şunu hiç aklına getirmez.  

Dış düşman artık seninle işimiz kalmadı lafı deseler de ..ama nasıl olur cevabı verse de...Sen vatan sevdalısı olsaydın kendi halkını ateşe atmazdın...Lafı kulağında küpe oluru hiç mi hiç aklına getirmez. .O artık nefsine yenilmiş çaresiz bir bukalemundur...

 Seçilen ve ya seçime adaylar olmuş kişiler “Halkın çoğunluğuyla seçilmiş bir öndere” kendini bilmez biri birileri hainler dış düşmanlar bir şekilde konuşma sataşma yapılıyor ise o kişi kişiliğini dış dünyada yitirmiş gözükse de dış dünya kendi düşüncesiyle halkı da aynıdır o ülkenin dense de düşünse de o onlar sadece kendi nefsine benlik çıkarına çalıştıkları ve dışarıdaki hainlerin maşası olduğu aklına getirmez.. “Halk devlet bakidir”. Yerel hükumet hükumetler ise geçici bir yönetimdir... Aralarından bir komutan çıkarı hiç düşünmezler.. içteki ve dıştaki sadece yapılan işleri son anı son yerli yerine koyacak zamanı bekler.

Dünya var olduğundan beri savaş ..Tarih hep aynı bir gelir bir gider yurtlar ise gelip geçicidir. Siz sadece asrınızı yaşamakta bir asır sonrasını şimdiki çıkarlarınızla aklınıza bile getirmezsiniz.. Dünya var olduğu süre savaş devam edecektir.. Sizler sadece yaşadığınızı zannediyor tövbeler ediyor her kez bir ipe tutunmuş giderken...Aslı "yaratanın güzel dünyasında sevgiden uzakta yaşamanız"  . .insanlığını yok etmiş ve kör etmiş nefis.. Bil ki bu dünyaya sen tek geldin ve sen tek gideceksin kendini sorgula.. 

Sizler yaşamınız boyunca sadece çıkarınıza çalıştığınızı ve başkalarına hainlere hizmet ettiğinizi bilemeyeceksiniz.. Kimse dur olmayacak. .”Bil ki dur” kendinle başla kendi zaman perden de sevgini ver tek bir kurtuluş yolun orada.. 

Çizgini sen çizsen de unutma yaratan kaderini belirleyecek. O aslı ebediyet yoluna sadece tek başına gidecek ve yaptıklarınla yapacaklarınla sorgulanacaksın.. gizemli dünyaya nasıl var olduğun gibi bedenin içindeki enerji ruhun bu dünyada acı çektiği gibi yaptıklarınla yapacaklarınla acı çekecek.. Şu anda iki parmağınla kâğıdı ikiye katlayıp tırnaklarınla aşağıya doğru çekip içindeki titreşimi hissettiğin gibi o oradaki yaşamı hissedeceksin. 

saklı şifa sırlar kitabi kaos strateji karda yürüyüp izini beli etmeyenler bölümünden kısa alıntılar..

                                selçuk uysal çoban saklı şifa


 
                 NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 160 23 04 2019  

        An anınıza dikkat edin bir matematiksel hesap yaşam 

Bir çizgi kadar yakın evrende zaman gün ay yıl yok sizler için zaman birimi uzunda olsa bilin bir göz kırpmasından daha az bir zamandasınız...Her insan şerefiyle ve kaderiyle doğar şeref ne alır ne verilir amaç onu kaybetmemektir kader ise yaşam boyunca doğruluk yolunda yaratanın ilkeleri doğrultusunda sevgiyle yol almaktır her şeyi iyisi doğrusuyla  "tayin eden  ve koruyan odur".. .saklı şifa sırlar kitabin dan alıntı.
                               
selçuk uysal çoban saklı şifa 

                       NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 159 19 04 2019     

                                                      19 04 2019

     Her büyük bir şeyin bir küçük başlangıcı vardır. .Oda sevgidir..       

Göklerin ve yerin mülkü Allah’ındır o diriltir o öldürür. Sizin için Allah tan başka ne bir dost nede bir yardımcı vardır...Berat kandili hayırlara vatan bayrak milleti için vazife başında olanlara duacıyım ..Şehitlerimize dua eder geride bıraktığı emanetler vatan bayrak emin ellerdedir.. 

Bu millet nefsi için savaşmaz sadece Allah için vatan bayrak millet insanlık için savaşır. 
.Saat 04 53 uyumaz uyandırır. İman dolu sonsuz şarjörleri dolu ."sözden daha keskin duvarda asılı Zülfikar bekler"....Kısaca sen yanız değilsin…Özgürlük barış huzur içinde BERAT sunar.. Korkma yürü bil sen yanız değilsin..

Bu durum da sağlık çok önemli vücudunuza zarar vermeyin sağlık kontrolden sonra kan durumunuza bakılarak kan dolaşımına önem verin vitamin mineral beslenmeye dikkat edin.. Meyveler besleyici sebzeler Temizleyici…
Saat zamanı gelmiş 5 6 mayıs yaşam sırrınız ORUÇLA sağlık temizlik iman dolu şifalar gelmiştir ebediyete temizlik işte burada berat edeceğiniz gündür VE aynı zamanda baharın toprağın şifası sunulmaktadır.. Tabiatın çocukları gelerek sağlıklı nesiller getirilecektir...

Karanlık dünyada Geceleri kötü düşünceleri hainleri dürüp büken, gündüzleri bereketleri sunar yaratan sizlere verilen bir nefes hediye ve sağlık sunan bir emirle şifa dağıtan doğa bilin sizler için sorasını açmış rızık bereket günler diler.. Bilin ki yanız değil korunmaktasınız...Tevekkül edin Allah de zikret Allah de.. Hep yanı başında... 

                                  Selçuk uysal Çoban saklı şifa   

                NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 158 29 03 2019   

                           BENİM DAĞIM BENİM DEVLETİM..      

Kin nefret içinde olan dış dünya ve içteki kaos çıkaranlar ülkeyi ne olacağını anlamaz yapılacak olanları hiç anlamaz yaşayanları da HİÇ ANLAMAZLAR secim öncesi ve seçim sonrası bilin durmayacaklar iyiyi kötü edenler içten içe kemirmek için Truva atına girenleri görün sizin son krallığınız..

Bilin Truva atına giren ve oraları alanlar bilin dış dünyanın yolun bittiğinde kaos kargaşasıyla yeni kutucukları açmak için yer ve zenin aramaktalar ve beklemekteler bunlara  fırsat verirseniz Geleceğiniz yok yükselmeniz yok huzurunuz yok...Suçlu ise senin bir günlük krallığındandır.. Suçlu ararsan Senden kaynaklanır.  

Dış dünya ve içteki hainlerin istediklerini alır esir esaret içinde YAŞARSIN.. Son kozları ve buda yetmez ise saldırılar bitmeyecek sıra ekonomi vurmak için bir daha baskı altına alacaklar..

Sen krallığını ülkeni düşünürsen ve benlikten çıkarak  hepiniz olursanız ve dik duruşunuz tek kurşun atmadan dünyaya hainlere ders verirsiniz...Sen nerde olacaksın derseniz ben dağda olancam.. Burası benim dağım ve benim devletimin.. Saklı şifa sırlar kitabi dan  çobanın dünyasından  ruhu zor yolculuğu doğanın ruhu  ,Halkın gözü halkın muhalefeti bu toprağın gözü  ve Karda yürüyüp izini belli etmeyen kanunlar dizisi bölüm ünlerin den  kısa alıntılar.. 

                     İşimizi işinizi Maskeli Şeytanlardan 
                           Yolumuzu Düşmanlardan 
                              Kapımız Nankörlerden 
                              Uzak Olsun İnşallah.    

                         selçuk uysal çoban saklı şifa 

            NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 157 28 03 2019   

                                 İNSANLIK HEPİNİZ  
                      OLMAZSAN BİL GELECEĞİN YOK 

        KORKU BAŞARI GETİRMEZ..KORKARSAN ZAFER HİÇ GELMEZ.  

 62 yılın birikilmiş notları ve son 5 yılı yazılımları 05 07 2014 tarihli.. 

saklı şifa sırlar kitabı -Kanunlar ve Karda yürüyüp izini belli etmeyenler ve mevzuatlar..-Orta doğu ve dünyadan bahanelerle savaş virüsleri-Dış dünyanın görsellikteki filim provokasyon sahte kahramanlıklar-Geçmiş tarih öncesi hain Truva atına bu devirde asırda gizlenenler.Doğanın afetlerle insanlığa cezası bölümlerinden özet alıntılar.. Bölümlerden kısa özet alıntıları. 

 -Orta doğu ve dünyadan bahanelerle savaş virüsleri,  

Fragman ,KAOS…. Amaçları Ak denizi göl yukarıdan aşağı denize ulaşmak baktılar yukarıdan olmuyor hikayesiyle aşağıdan oyunun içinde B planı devreye geçer amaç buydu aşağıdan denize ulaşmak kolay  olup…. İçerisinde sesi çıkmayan ve oyun kurucusu  hayali senaryo hazırlayarak aşağıya inen gruba sözde terör denen guruda bir bahaneyle bitmeyen bahaneler çok yukarı hamleyle yukarı ve aşağıyı birleştirerek  Hayal ettikleri BÜYÜK ÜLKEYİ KURMA  Adımları atıldı adım adım ülke istilası..

Arada ölen mazlumlar bir hiç uğruna ölmekte ama bilsinler ki bu mazlumların hesabını çok kısa zamanda doğal afetler ve bir sebebiyetle yaratan cezası çok ağır olarak bu sadece bir yerde bahaneler çıkartılan yerlerde olmayacak kendi halkının içinde yaşayan topraklar da. Afetler sürüp gidecek. Bu verecek zaman sizler için uzun olabilir ama bilin ki bir göz kırpması kadar.. Zaman yeri bilen “o ki” Her şeyi yerli yerine koyandır.

Doğa felaketlerinden kurtulamayacaksınız.. Yaratanın elçilerini istemeyen millet olarak hep arayış içinde olacaksınız içinizdeki göz maske takmış millet olarak anılacaksınız. Oyun PERDESİ Devamı…

 -Karda yürüyüp izimi belli etmeyenler ve kanunlar
 Hepimiz olmak...   

Bir gün gelen krallık sağ ve sol elini haram nefis benlik kendi çıkarların için kullanıyorsan yarınlarına huzur bekleme.. Çünkü yok olacaksın.. 

Karda yürüyüp izimi belli etmeyenler ve kanunlar.. Her kez akrabasını doldurmuş iç ve diş dünyanın istemiş ligi işlem mevzuatları bilmeyişleri ve yön yönlendirme ne iş yapacakları bilmek sizin benim üç günü alıyorsa ve oradan bir şey öğrenmeden robot şekilde çıkıyor oradan öğrendiklerin le işini yapıyor ve sonradan sana ikazlar geliyorsa ve kendini savunuyor mücadele ediyorsan sizler bunu söylediniz desende oradan suçsuz girip suçlu çıkıyorsan ve daha sonradan da .. 

Aaaaa pardon la seni teselli ediliyor san.. O devlet masallar destanlar diyarına leke sürmek tir.. Devlet baki hükümetler ise gelip geçicidir.Suç ise bir günlük krallığın dır..

Yeni hayal kuran hukümetler ise ve yeni yeni ve daha sonraları gelecek muhalefet çıkarcıların çoktan nefse ve çıkarlarına çalışmaktadır.. 

A biz yanılmışız A pardonlar bitmez...

Bir atasözü iş bilenin kılıç kuşananın.. Bir başkası da sözler kaybolsa da yazılı ifadeler kaybolmaz lığı.. 

Haydi bakalım şimdi yeni yeni iş bilmezler yollarda sonrası da içeri alınmış kaos kargaşa yılları gelmeden.. 

Devletini düşünüyorsan gözleri son kez açman seçme seçilme ve araya dolaylı yoldan girişi olmadığı ve ters düş düğü halde giriyor ise girdi yol diş dünyanın ve hainlerin girişi olmayan yolun sonu da beklemesidir... 

Bir günlük krallğı görmezden gelirsen kaos ve kargaşa başladığı yer olacaktır.. 

Birimiz için değil hepimiz için kral ol..Bil Tam 62 yıl geçmiş bir gün krallığı,bir gün krallığınız bir yanlışlık 62 yıl ve sizlerin geçmiş yılı gelecek beş yılın habercisi olacaktır..

-Dış dünyanın görsellikteki filim provokasyon sahte kahramanlıklar. 

Şimdi sizlere bu gün görselde 5 filim veya 10 filim aksiyon filim seyredin kargaşa kaos senaryo içinde hep Müslüman dini ve terör ettiren terör damgası vurgulayarak Müslümanlığı kötü imajla bahsederken seyredenlere illüzyon izleterek hipnoz ederek kendilerini kahramanlık göstermeleri ve en modern silahlar terör elinde gösteren Müslüman.. Gösterilen aktörlere bol öldürmede attığını vuran başrol aktörler..

Senaryo yazarlara bir soru sorun ve sanal aklınızdan soru sorun...Senaryo gereği virane gösterilen geri kalmış bir yer gösterilirken.. Senaryo gereği terörün eline en modern silahları vererek ulaşılmayan bir paylayıcıyı veya kıtayı yok edecek patlayıcıyı elde etmek için bir tesis olması lazımken bir virane gösterilen ülkenin nasıl olurda böyle bir insanlığı yok edecek silahlar nasıl olurda elde edilir...

Senaryo gereği bu silahlar gösteriliyorsa bu senaryo yazanlar çizenler ve aktörlerin ve figüran ellerine verilenler aslı terörizm olmuyorlar mı aynı zamanda silah sergisi yapmıyorlar mı terörün başlangıcı olmuyorlarsa.. Siz bilin ki hipnoz olmuş halde olmuş olduğunuz...

Aklınızda kalan ve tehlikeli sahneleri bir başrolün olmadığı ve figüran oynarken...Senaryo yazarında yazdığı yazılımını son kontrolü yapan din düşmanlığı ve ırk ayrımı insanlık sucu işleyen edebiyatçılar ve felsefecilerin insanlık kaos kargaşa çıkması için insanların aklında terör ve terörist gösterilen arkasında devlet desteği var oluşumunu kendi ülkesinde insanlık göremeyecek ve gördükleri de  karşı insanlar kendi devletlerinde karşı kişileri terörist olarak devamlı görecek,kendi yöneticilerini aslı teröristti ve terör çıkaranları göremeyecek..  

Şunu da bilin senaryo gereği yazılan asker ve çıkarları için savaşa sokan kan emici yöneticiler şimdi gördüğünüz senaryo gereği kahramanlar aslı kandırılmış gerçek savaş olmadığı halde zorla beyni yıkanan gerçek askerler şimdi sokaklarda yaşamaktalar bunu da bir filim yapın o zaman gerçek terör teröristleri göreceksiniz estirenleri göreceksiniz.. 

-Geçmiş tarih öncesi hain Truva atına bu devirde asırda gizlenenler  

Hiç sordunuz mu kendinize seçtiğim seçeceğim kimler kimlere verecem diye yok.Tam yaş la 62 yıl yerel seçimler.. İçeri girimde ,diğeri içeri girsin de hayaller arasında hep çıkarları için uçuşan oylar verilen vaatler.. Sizlerin daha iyi olması için değimliydi.. Nerede sizlerin bir günlük krallığınız hep bana gelsin demekten öteye oy atmadınız.. Hep çıkarlarınız için oylardasınız...

Çünkü geçmiş yarım asrı görmüyor incelemiyor kim var kim yokları genç nesiller anlatamıyor bir ev halin de yaşamak isteseniz de komşunuz huzurlu değilse bil gelecekte sen de huzurlu olamayacaksın.. Çünkü aynı mahallede ayı sokakta aynı apartmanda aynı köyde yaşamakta ve oturmaktasınız...

Seni kendi kirli oyunlarıyla yıllar önce içeri sizmiş şu an bile içinizde siz den birileri olmadığı halde yönetim idari kısımlarda ileri yönetici kadrolar arasında AJANLARI göremeyecek kadar sizleri Truva atı hediyeler krallık vaadeler arasında altın tepsi de sundukları senin gördüğünle aynı olmayışını göremeyecek kadar nefsin içine gömüldüğün kanıtıdır..

Hem ülkenizde hem dünyada öyle bir birine bağlantılı sizleri savaş insanlığı savaşa sokacak sebepler var ki.. öncelikle seni köle olman için seni esaret yaşatmaları için iyiyi kötü kötüyü iyi eden sinsi hainler sızdıklarını göremeyecek kadar iyi yapılan işleri ve dışa karşı dik duruşu göğüsleyenleri göremeyecek kadar savaş korkusu ve acıyı sardırmışlar ki ..

Acıyı tahammül edemeyecek kadar açız oluşundur açlığa tahammülün yok yoksulluğu ada . Eğer başkalarının yaşaması için bir şeyler yapmıyorsan, vaktini boşa harcıyorsun Zaten acı çektin, zaten yıprandı.. Eğer senin için neyin değerli olduğunu  biliyorsan git ve onu al. Bunun karşılığını git ver.. Bil ki  acı bir gün belki bir ay belki de bir yıl acı bitecek.. Bunu bil  bizi biz yapan ışığımızdır bizi korkutan karanlığımız değildir..

Derine inmelisin ve kendine sormalısın. Kim olmak istiyorsun.. Diğer insanların kulağına kulaktan kulağa derinden gelen hain sese ve sesin gelmesinin bir önemi yok. Bir tercih yap, sadece karar ver.Git Truva atını yık..

Geleceğin şu Çocuğa ne olduğunu söyledin mi ,sizler bizler, çocukların hayat mimarlığını çizmesine yardım ettiniz mi ,geçmişten gelen töre kültür inanç, iman hak adalet öğret mi  geçmiş acılarını öğrettin mi.. Kardeşliği sevgi sağıyı öğret bak o bundan sonra tekrar çıkan hainleri yok edecek.. Kültür töre hak hakikati ve önderini yönetim idareyi bilecek.. Truva atlarını kurulmadan yıkacak. 

-Doğanın afetlerle insanlığa cezası bölümlerinden özet alıntılar..  

Kısaca şudur bu gün Rusya Japonya Hindistan Pakistan çın Tibet bu gün İsrail golon tepeleri gibi bitmeyen anlaşılmayan hak iddia edenlerle dolu dünyadayız savaş virüslerinde anlatıldı yazıldı iç içe geçmiş kutucuklar kaos başlatılıyor insanlığın sonunu dünyayı istila eden savaş virüsleri..

Bu çok kısa bir göz kırpması kadar...Her an yanında hiçbir yere saklanamazsın. Zaman saati anı vakitti çok iyi bilen o dur ki.. İblislerin ocağında afetleri çok kısa anda görecekler..”o” Her şeyi bilen ve yerli yerine koyandır.

...                           selcuk uysal çoban saklı şifa...  

 

                NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 156 20 03 2019   

     Anlamak zor olsa da anlayamamak sadece çıkar ve nefistir..

Hey insanoğlu gel 20 yıl ve 16 yıl geriye orta doğuya dönelim ve sadece para için ve insanları hükmetmek için ve sonradan sadece pardon la kalan bir söz.. Sizce nedir...

Sizlere söyleyeyim siz bir savaş ve suçlusu ve insanlık nasibi almamış..İnsan olmayan sadece bu dünyayı nasıl sahip oluruz hal ve hareketleriniz bilin ki bu insanoğlundan korkunuz.. Korktuğunuz için hayata kanla bakmanız.

Sizler bir psikolojik hal durumlarınız iyi insanları görememektesiniz
 Bilin yeni yeni kaos kutucuklar çıkartacaksınız. Ama şunu da bilin an ve an son saatleriniz geldi..  . 

Hem sattığınız hem satamadığınız silah var yoklar sizleri var yemez doymaz bilmez yapmaktan öte oradaki yerleri ve ülkeleri kan zulüm kaos endişelere sokan sizler değil misiniz.. Hala bu gün ve gelecek (varsa) tarihe bakın hep ekonomi savaşları ölmez derken öldürüyor yok ediyorsunuz hatta koruyamadığınız kendi halkınızı bile...Aaaaa Pardon..

Geride bıraktığınız 2 milyona yakın insanları yok ettiniz ve ve 3 katı göçe zorladınız. .Birde terör der durursunuz acaba kim terör kendinize ve o toplum içinde yaşayanlar kim terör kendinizde sorguladınız mı..Dünyadaki Her kuruluşa taşısanız da siz bir teröristsiniz..

Bilin "yaratan" her seferiniz de siz psikolojik ruh halinize tabiyatın insanlık çocukları mazlumları korumak için hep gelecek..

Bu gün olduğu gibi 20 03 2019 "Tabiyatın iyilik melekleri "şeytanları ateşini .(Sadece iblis şeytanları psikolojik ruh hallerini) yok etmek için Tabiyatin iyilik melekleri söz ateşleriyle söndürecek...

(Ateş ateşle sönse de akıllı söz konuşmalarıyla sönecek akıllı düşünen insanlık neyin ne olduğunu görecek )

Evet bu gün nevruz tabiyatın çocukları baharın müjdeleri bilin yeni yeni tabiyatın çocukları doğmakta şeytan ve iblisleri yok etmek için yeni doğuşlar gelmektedir..

 "Hep beklenen hep sek ,sekse de çocukluklarında seksek oynayamamışlarıdır.".  

Akli sonradan psikolojik ruh hali insanlık olmayışları güzellik sevgi ruh halleri iblisin eline geçmiştir..İnsanlığa karşı sağlıklı faydası olmayışı da geçmişten gelen kin ve nefretle bakışı bakışları sadece gelecekler korkusudur..Korkuyla yaşayan da her an her yerde kaoslar yaratır. 

"Doğadaki karganın has yürüyüşünü bozmuş kendisini keklik zannetmiş kendisini yalanı düz ovada görmüş sekeceği yerde taş dağlara toslamış " saklı şifa sırlar kitabi psikolojik ruh halleri bölümü den alıntılar..

                                 selçuk uysal çoban saklı şifa  

              NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 155 16 03 2019   

                              Ulus vardır insanları yaşatır.. 
Bazı ulusların içinde ise şirketler vardır kanla beslenir insanlığı yok eder..

18/03 Çanakkale 104 Birlik beraberlik diriliş Anıtı annelerimiz ve kadınlarımız ata nesillerimiz nesilleriniz. .Şu an anlarımız yıllarımız kurtuluş savaşın vermekteyiz ve veriyoruz dış dünyaya karşı. Her şey kadının ve annelerin elinde çanakkale savaşının 104 cu yılına girmekteyken bir kurtuluş savaşı bir daha kazanmak istiyorsanız.. Çanakkale anıtına gidin ..Türk'ü Kürdü Laz ı Arab ı Çerkez i Rumeli si Yörük'ü Pakistanlısı Filistinlisi Azerisi Azerbaycanlı niçin savaştılar Osmanlı ve Türkiye için..

Anneler ve gençler her milletten bu toprak için ..Şimdiki hayatınız için sizler için oradaydılar. .Şimdiki topraklarınız için. .Anıt önüne gidin dua edin bilin ki her bir dua tek yaratana inananlara gidecek ulaştıkça (savaşı çıkarlarına nefsine çıkaran kana doymazlar kanlarıyla boğulacak ve cehennem ateşinde yanacaklar)Bilin savaşan toplumda suç yok gözleri kan bürümüş gençleri toprakları olmadığı halde savaşa sokan liderlerde suç çünkü onlar bir savaş suçlusu. .Hep gelecek çıkar peşinde olanlar hayata kanla bakanlardır..

Bir Anzak asker annesi oğluna şöyle haykırır .O topraklar bizim değil niçin savaşa gidiyorsun oğul. .Hiç bir cevap vermez veremez. .Annesinden hatıra olarak tokat kalır...

İngiliz sıkmış olduğu yumruğu ..Osmanlı tokadı İngilİz'e hatıra kalır.. İşte bu asır hala sıkılmış yumruklar hedefindeyiz.. 

Dış dünya güler yüz maskeleriyle maske altında nasibini almamış dinler arasında kamuflaja burunmuş zebanilerdir ..Bunlar kendi halkını bile yok edicilerdir.

Ne yaparsa yapsınlar din ırk ayrımı yapsalar da bilin ki "yaratanın afetlerine ve Azraillerin” elinde olacaklar... 

Ama bilin ki bu ulus hiç merak ve endişe etmeyin ki "yeni Zelanda' dan Avusturalya gelen topraklarından uzak olan zebaniler tarafından kandırılmış olan gönül insanları "Ulusunu canla başla koruyan ve savunan kınalı kuzular yaralı Anzak askerini sırtında revire taşıyan ,yarım oğün ekmeğini paylaşan "Kınalı kuzuların Osmanlı Türk askeri" ATALARI SİZLERİN ATALARINIZ .TÜRKİYE YE Bizler emanettir.. 

Uzaktaki anneler Atalarınız için üzülmeyin onlar bize emanet. Bizler için inancımız içinde onlar yaşamaktadır. Güvenilir ellerdedir ..Bir Türkiyeli Bir Türk sözüdür..
Dış dünya unutmasın ki.. Bu Asırda onlar için zebanilere ..Osmanlı Tokat ı atmıştır...Şunu da bilin ki kin nefret içinde sıkılmış yumruk acık sözlülük gene bir osmanl ı Tokat ı dır. 

Evet bazı ulus mazlumları korusa da bazı ulus içi de insanlığı yok ediciler vardır ..bunlar servetlerini kaybetmemek için dünyada bir avuç zengin kanla beslenerek servetlerine servet katarlar...

Bunlar bilin ki düşman olsalar da çıkarı için asrın yakıt kömürü düşmanından alarak kendi ve başkasını savaşın içine sürükler.. Bu tip olumlar tarih sayfalarını karıştırarak bulup okuya bilirsiniz..

Asırlardan beri var olan  bilinen 2200 yıl ve Osmanlı 600 seneye yakın kendi öz topraklarında.. Bazen de öyle olur ki dünya dünya ya yeni şeyler bularak istifade etsindi ye projeler yapılır çizilir ve bir ülke içinde çekemeyenler kamuflaja burunmuş olup bazen de ben buldum ben buldum delisi olurlar bazen de içlerindeki fesatlıklarla fitneyle kışkırtmayla oradaki halkı kandırırlar sana öz kardeşini düşman ettirirler. Geri çekilirken de bir daha görmesin diye gözlerini oyarlar.. Çünkü korkuyla yaşarlar.Korkuyla yaşayanda kanla beslenir.. 

Bu asrın Osmanlı zamanında kömürden çok fosil yakıt bulan Osmanlı işte bu tuzaklara o zamanın kendisini zulümlerle dünyayı kasıp kavuran İngiliz içlerindeki kamuflaja burunmuş zenginler bu kaosları o asırdan da eski zamanlarda Hindistan’ı Afrika’yı doğu blokları bir birlerine düşüren din altında gene kamuflajla yeni kılığa bürünen kan emiciler o ülkenin zenginliklerine el koysalar da .

Bazen de sana müttefik olanlar savaş mağlup oluşuna da arkandan zil çalıp olanlar bile olsa da.. İnsanlığı yok edemediler...Şimdi Türkiye’yi Türklere çok görmekteler.. Tüm sebebiyeti “yaratana en yakın ve Türk”  oluşumuzdur...

“Bazı insan insanlık sevgi paylaşmayı insanlığı sevenler yaşam için su gıda yardımı edenleri ve yardım elini uzatanları hiç unutmamışlardır” Tarih asır geçse de sevgi saygı  iyilik yok edilemeyecek.. 

                               Selcuk uysal Çoban saklı şifa 

                  NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 154 13 03 2019    

                              Yarınlar için saklı sağlık şifalar

Baharın gelişiyle göçmen kuşların getireceği virüslere dikkat edilmesi bilhassa kümes hayvanlara dikkat edilerek sabah saat 10 11 sonrası salınması yağmurların arkasından salınmaması ve file örtülerle korunması ..İnsanoğlunun da her dokunacağı her yerin görünmeyen virüslerin olduğunu düşünerek daha dikkat edilmesi...Ofis evler de tütsü yapılması öncelikle sağlık testi  vitamin ve mineral  hastalıktan korunma bölümlerin okunarak daha dikkat edilmesi.. Her ağızdan alınacak her şey direk bağırsakları vuracak... Daha sonrası kana karışarak diğer hastalıklar...Unut mayın can boğazdan ölüm ise bağırsaklardan başlar...  
Not...Bil hassa hayvan dışkıları göründüğü yerlerde bir eldivenle alınması veya kireçle atılması köylerde diğer hayvan dışkılarına kireç atılarak kurutulması .. 

                                       selcuk uysal çoban saklı şifa  

                       NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 153 12 03 2019    

                       En kolay katil olanlar hayata kanla bakanlar       

Zülüm baskı kaos her türlü kışkırtma kişi ve kişiler ,aslında en beceriksiz ve korkak canlı yaratıklardır. Küçük, amaca uygun savunmadan ya da intikamdan anlamazlar; onların nefretleri, zeka ve akıl yoksunluğundan dolayı, yok etmekten başka bir çözüm tanımaz.. Bunla birlikte geçmişten gelen ve zaman zaman içlerinde yetiştirilmiş planlanmış o ülkenin ve halkın yararına yapılacak işleri raflara bırakarak bu git yarın gel felsefeleri dışarı temaslı içeriyi hareket ettirenler zaman vakit geldi BU MİLLET UYANIYOR artık BAŞA ÇIKAMAYIZ KORKUSU endişesi yaşayan canlı yaratıklar yukarıda yazılan nefreti kusmaya içerdekileri kandırılmamışları kandırma ve yok etmeye başlayan yaratıklar ..Uyanan bu millet sırayla katma değerli projelere bir biri ardına gelişmesiyle..

Kurnazlar itirazcılar karşı uyandığını görünce  azan azanlar hainler dıştan baskıları artıkça yapamayacakları boş keseden vaatlerle,“ aslı asıl alan halk tozlu raflar temizlendikçe kalkınan o ülkeyi 60 yıldan beri yapılamayan yapılamayacakları gördükçe” boş konuşmalarla bak dolar şu oldu bak eko şu oldu bak millet aç diyen kişi ve yaratıklar sadece kendi nefsini ve kendi çıkarını dış dünyanın çıkarını düşünen bir avuç  gölge yaratıklar tekrar eski tozlu raflara gömmeye çalışan içte ve dıştaki güçler ellerindeki tüm okları fırlatmaya başlamakta geri kalmıyor bazen de ikna kabiliyetli  maskeli kişi ve kişiler kendi nefsini çıkarını düşünen  kişi kişiler akıl zeka noksanlığı derken ilerde cahildik demesine karşılık dense de aslı ise kurnaz hem de hain oluşlarından tekrar fırsat yakalamaya çalışan asalak dış dünya dış dünyanın fenomen kokularıyla tekrar larvalara hücre kozalağına girmekten gene fırsatları havanın nem akışına göre kozalakları şeytanın ateş buharında tekrar bir ipek kaftanına bürünmek istemekte olsalar da bu sefer başka yol arayışlarıyla tekrar tekrar bitmeyen korkak canlı yaratıklar hala...

Bu MİLLETİ BÖLERİZ YIKARIZ UYUTURUZ der ve gene yollara düşerler ve düşseler de ..Bu millet  şamar oğlanı gibi pataklasa da Osmanlı tokattı atsa da.. Amaçları farklı...

Dış dünya bu ikili oyun aslında üçlü oyuna girse de.. Gölgecillerin ve asalak olan aracı gölgecillerin ..Amaçları kendi ülkelerini diş dünya ülkelerini  kaos şiddetle züllümle  global dünyayı alt üst ederek savunma silahları savaş silahları satarak her türlü üçlü oyunları bırakıp ekonomi için dörtlü oyunlara girmekteler ve anlamayan akıllanmayan canlı türleri...

Karşılıksız para dünya güçlü devlet  diye dünya dolara endeksli parayı basmakla ufak baskı politikalarla bir tuvalet kâğıdını bir valiz dolusu parayla aldırmak yatırım politikası oynamaktan gelecek yıllarda bu sefer beşli oyunlara girerek yüz yıllık dünya paylaşımın dan dünyaya tek lider olma peşine koşmaktan geri kalmayacaklar.

Bil bil ki hala “dul avrat otu bazen de tatula otu ” ile uyutuluyorsan beynin illüzyonlar korku yaşıyorsan ..Hala anlamak mümkün değilse bil sen esir ve esaret içinde yaşamaya adaysın  Ha bitecek mi hayır bitmeyecek...Ama senin milliği oluşun seni ve neslini sonsuza dek inancınla koruyacak.. 

saklı şifa sırlar kitabin dan akıl savaş strateji kaos bölümlerinden kısa alıntılar..

                            selcuk uysal çoban saklı şifa..


             NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 152 11 03 2019   

 Gölgeler .. Canlıların gölgeleri doğanın gölgeleri ve aracı gölgeler..   

İnsan kendi gölgesi kendine has davranışları dağların has gölgesi güneşin doğuşu ve batışıyla hareket eden gölgeler...Doğal bir yaşam...Dağ zirvelerinde kartalın düşen görüntülere keskin bakan davranışı iç güdüyle pençeleri güçlü oluşunu saysa da , yerdeki aslanın gölgelere düşen kokuyla davranışları diğer canlılara korku verse de ..Bunlar bir yaşam  tarzları ve hal hareketleri kendilerinin korku içinde oluşları kendilerine savunma silahı olarak görmekte ileri bir şey değildir.. Her canlı kendi gölgesinden aklın ilizyon hayal endişe duymaktan ötede bir şey değildir.

Geceleri ise yıldızların dolunayın sis teki gölgeleri ise canlılara göre korku endişe savunma veren davranışları.. Bunlar hep akılda kalma sebepleri ise insan canlıların anlatım filim görsel bilip bilmeden anlatımlardan korku endişe yaşamak için diğer gölgelerin doğa üstü global sahte gölgelerden başka bir şeyin olmayışı ve diğer canlılara korku endişe vermekten  diğer savunmasız canlılara korku gölgesi salarak yaşama tutuna bilme ne oluyor ne olacak korkular salarak diğer çırpınan canlıların ve canlılarda savunma mekanizmasının harekete geçirip kaos ortamları yaratan gölgeler...

Bunların hepsi akıl beynin vücudun acı hissi korkusundan ibaret olsa da.. Yaşam hayata tutuna bilmek için göz perdelerin sıkıca bağlanması sizlere aracı gölgeler koyarak tüm ekonomi çarkınızı canavar hatta enflasyon canavarları geçmiş korku endişe kaos ilizyonları gösterseler de  de akılda kalan aracı gölgeler hayatınızı altüst etmek ten öte gölgeler değildir..

Bunlar ise dünya güçlü devlet olarak yönetim idareyi almak için korku senaryosu gölgeleri vermek Diğer ülkeler korku endişe salarak o ülkenin içten ve dıştan kukla gölge oynatıcıları sizlere illüzyonlarla cehennem içinde pembe dünyayı göstermekten öte bir şey olmadığı gelecek yaşam hayatınızı cehenneme ve cehennem  ateşine çevirecek bir yaşamı göremeyecek kadar aydınlatmaları sebebi sahte gölgeleri düşürmemek ve görememek için pembe yaşam yeşil adiyi iyiyi kötü kötüyü iyi yaparak altın tepside sunmaların sebebi seni esir esaret içinde yaşatmaktan öte bir şey olmayışıdır..

Her kes vaatler verir şimdi gölgene bak sen neysen gölgen aynasını yapar.. Birilerin gölgesindeysen birilerinin gölgesini yaparsın sonrası İKİ ELİMİ KAFANA KOYAR gölgende aynısını yapar. Geçmiş tarih gölgelere karışırsın..

O gölgeleri karıştırın ÜLKEYE UFUK DOĞAN VE DOĞAR bir gölgeye ve o ülkeye karanlık çökerterek kendi ,kendine ve diğer sahte aracı gölgeler gelerek vaatler sunsalar da kendi çıkar gölgesi ve diş dünyanın gölgesi ve aracı gölgelerin isteği doğrultusunda  bir birlerini hep o ülke üzerinde yeni bir refah ülkesi altın tepside sunsalar da aracı gölgelerden kurtulamayışları dır..

Dünya ülkeleri kendi gölgesinden endişe duyan gölgeler ve çıkarı için kendi gölgesinden korkan aracı korku ilizyon gölge oyuncuları dünya güçlü devlet kendi gölgesinden korkan güçlü devlet diğer ülkeler için aracı gölgeler basarak dünyanın % 60 şini aracı gölgelerle kendi sahte gölgeleri güçlendirerek diğer ülkeleri batırmak istila etmek ten öte bir şey değildir..

Bu gün elinizde olmayan hatta cebinizde gölgesi olmayan dolar ero dış dünyada güçlü devlet olmak için ve güçleriyle gölge dolar basarak bastıkları gölgenin karşılı olmadığı halde diğer ülkelerin hain aracı gölgeler o ülkeyi batırdığını göremeyecek kadar içinizdeki nefis çıkar için dolara eroya gölge düşürmemek için  bu kadar aydınlatmanız hatta ateş püskürten üç başlı canavardan başka bir şey olmadığınız ve içiniz deki korku gelecekte SİZİN İKİ ELİNİZİN KAFANIZA koyduğunuz gelecek halinizdir. 

Boşuna çırpın mayın kurtuluşunuz yok...Kurtuluş sadece aracı gölgelerden başka gölgelerden uzak kalmanız kâfi.. Nasıl olacak derseniz.. geçmiş haliniz şimdiki haliniz gelecek hayallerinizin korku gölgesi den uzak durmanız ve  fazla yazmama gerek yok gelecek için sırlar kitabin da aktarıldı yazıldı .. 


Sadece şunu söylemeden geçemem öncelikle milliği olmak sen milliğiysen bastığın topraklar sağlamdır...Fazlada geri gitmek istemiyorum hayatında canlı, canlı yaşadığım 1980 öncesi ve 1980 sonrası  yapığım katma değeri yüksek tüm projelere hayırlarla ve yoklarla karşılaştım.. Çünkü gelmiş geçmiş tüm yöneticiler dış dünyanın gölgeleriydi Sümer altın açar, kimisi de benim memurum işini bilir paralar konsada haksız kazanca hayırlar dediğin zaman...Hayallerin hep geri kalır...

Ama şimdi dağlardan akan kaynak öncelikle arık ,sonra cay, dere ,ırmak ,nehirlere göllerle birleşerek bulduğu her fırsat boşluklardan denizlere okyanuslara açıldı. Yıllar ve asırlar çeyrek yarım asırdan beri raflarda bekleyen tozlu projeler tek tek ayağa kalkmakta 50 yıl önce olması gereken buydu...Ama hep gölgeler sahnelerde sana yok dediler..

Ekonomide sanayide her konuda hep hayır yok yapamazsın edemezsin içten dıştan her türlü kaos gölgeler her seferinde yeni sahneler aldılar seni hep savunmada savunma silahları emanet vererek sen yapma dercesine ve başkalarıyla iş yapsan da sana bazı müttefik dost görünen üç maymunu oynayan her şeyde renk değiştiren bir canlıya benzeyen o canlının doğal yaşantısına uymayan değişik mahluk sisli karanlık ta ki işe yaramaz bir ağacı gölgesi akıl korku ilizyonlarla doldurulmuş korku salmış  sahte gölgeler hain aracı gölgelerle  seni sömürmek ve daha da sömürmek için sınırlarında zor durumlar sokarak diğer gölgeleri el altından sopalar göstererek kışkırtarak ,devlet vaadi ,krallık kaos fitne fesat kandırılmışları üzerine salarak  bunlar seni sömüren yok etmek için en yakın dost görümlü aslı olmayan aracı gölgelerden başkaları değildi..

Bitecek mi hayır bitmeyecek sen pes etmedikçe yoluna devam ettikçe sisli havalarda gölgelerin korkusu sen milliği olduğun süre sağlam topraklarda olacaksın...Güçlü olmak istiyorsan katma değeri yüksek geri dönüşümlü her aldığın teşvikleri hesabını verecek istersen en yüksek sanayi veya istersen evde incir reçeli yaparak aracı gölgeler olmadan katma değeri yüksek üretimler yaparak milliği topraklarda havuz dönüşümü sağladığın ,müsrifliği kestiğin süre en yüksek ışığı yakaladığın vakit zaman bil ki  o korku salan gölgelerin hiç biri olmayacak.. 

saklı şifa sırlar kitabı savaş strateji akıl sanal gölge oyunları bölümünden kısa kısa alıntılar.. 
                                 selçuk uysal çoban saklı şifa.. 

              NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 151 0703 2019   

                               Regaip kandili 07 03 2019

Şehirler dağlar gibi saf temiz olsaydı şehirleri tercih ederdim. Dağlarda şehirler gibi olsaydı.. Artık yaşanacak yaratanın yarattığı insanlık aslı olmayışından toprağı seçerdim Savaşı kazanmak istiyorsan kötülerin savaşını iyilerin seyirci kalması sadece kafidir.

Ölüm son olmadığı için ruhun ve bedenin asla yanız olmayacağını inancımla bilirim. Zaman perdesi yaşam süresi kadar kötü virüsler sonrası birbirlerini yer bedenleri toprağa ruhu ise iyilere hesap vereceği saat dır. Vicdan ve ruhun anahtarı ise akıldır..

Beden sadece sıvı kanla hareket halinde emzimler vitamin mineraller mineral tuzla ve nefsin hakimiyet izliğiyle beslense de.. Hissin tehlike sonar sinyali verse de. Acı çeken beden değil vicdan ve ruhtur. Geçmişten gelen geçmişi göremeyecek kadar körlük ise benlik ihtişam şan şöhret gelip geçici hakimeyetliktir .

Kalıcı baki ise sevgi saygı yardımlaşma aklınla vicdan ruh ebediyetin anahtarını bulmaktır.. Akıl senin en büyük hazinendir her şeyin başladığı yerde bittiği gibi bittiği yerde tekrar başlar..

saklı şifa sırlar kitabin dan “Dört hak kitabı” İslam ruh düşünce ve akıl bölümünden kısa alıntılar.. Devam edecek

                          selcuk uysal çoban saklı şifa 

                     NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 150 06 03 2019     

                             Baharın gelişi Toprağın uyanışı                      

                       Anlamak isteyenlere anlatıp anlayamayanlara.     

Kışkırtma bir kaos silahıdır seni maşa olarak yanış yola sürüklerler. Dış dünyanın istemiş olduğu da budur.. Savaşı kazanmak istiyorsan kötülerin savaşına iyilerin seyirci kalması sadece kafidir .Ölüm son olmadığı için asla yanız değil ve yenilemesin kin nefret kalkmış kardeşlik beraberlik zinciri perçinlenmiştir ..Kötülere karşı en büyük silah insanlığın beraberliğidir. saklı şifa sırlar kitabin dan kaos bölümünden kısa alıntı..

                            
selcuk uysal çoban saklı şifa..    


               NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 149 27 02 2019   

                                Var olan güç yok saymak...

                 Bir dünya vatandaşı, dünya için söz söylemeye 
                       hakkım var. Var sayımları yok Saymayın. 

Dünya üzerinde kuzey güney kutuplarında araştırmalar yaptıkça dünya ekolojisi bozup insan oğluna gelecekte çok büyük tehlikeler ,virüsler ,bakteriler ,yeni canlı türleri , üretecek olup 50,100 yıl içinde çok farklı canlılar ,çıkarak ,onla kalmayıp deniz üzerinde baraj planları yapanlar dünya akış akordunu bozarak ,denizlerin nefes almasını kesip ,denizleri kurutarak, çok büyük tuz çöllü haline getirip gelecek nesillere tehlike yaratmak tan başka hiçbir şey olmayacak. Doğan güneşi ,batıdan doğdurmak istiyorsunuz,5 milyar yıldan beri yaşayan dünya ile şaka olmaz ,insan oğlunu yok etmekten başka bir şeye yaramaz, bu gün örnekler verir sek kara barajlar göletler ,kanallar gerek siz yerlere kuruldukça ,ve yer altı su yollarını bozdukça yer altı ısıtmayı akordunu bozarsanız ,hava akımları bozuldukça ,yazı yaz olarak ,kışı , kış olarak yaşayamaz sak, iklimlerin değiştiğini göremiyorsak, gelecekte ne büyük tehlikeler olacağını göremiyorsak ,teknoloji değiştikçe ,tarım alanları kısaldıkça yer altı sularını kaybettiğimizi ,30 yıl ve yüz yılın içinde ,bir damla içecek su bulamayacağımızı bilmeniz. bildiğiniz halde ,hala fosil yakıtlar ,yakmaya çalıştırmanız ,fosil yakıtlar yandığı sürece havaya salınan gazları, dünya ekolojiyi bozduğunu, bildiğiniz halde ,hala neden…..Bu gün spor olsun diye safari yaparsınız ,ama gelecekte, okla mızrakla avcılık yaparsınız . Dünya sahiplidir. yaşamak içim fırsatlar veriyor...

                               selcuk uysal çoban. saklı-sifa.

                NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 148  22 02 2019   

                     Aklı şuuru olan her kimse bilmelidir ki..

                   www.sakli-sifa.com

Bir canlıyı kısırlaştırmak kastı araba veya işkenceyle öldürmek gibidir..Doğa şartlarına göre yetiştirmek ise doğanın kanunu içinde uyun sağlayacaklardır...Bir insan oğlunun vazifesi ise aklı şuuru olmayanlara doğanın sert koşullarında onlara yardımcı olmak..Bu gün göstermelik ve soy kaybolmasına el ayak olan fikirler yarın insanlığa da aynı uygulamalar gelmesine eş değerdir..Aklı şuuru olmayan bir canlı bir lokmaya siz insanoğluna sadık kalıyor ve gerektiğinde sizleri koruyor ise bil hassa geceleri .Aklı şuuru olan bir insanda zulüm kaos savaş kışkırtma eşine dostuna en sert baskı uyguluyor ise acaba hangi tür canlıyı kısırlaştırmak yok etmek lazım.. Hiç bir köpek saldırgan değildir sadece yetiştirme tarzından kaynaklanır..Onu o hale getiren ise bir zevk veya bir görev haline getiren insan oğludur...Eşittir..Bir kendinizde sorgulayın...
Kısırlaştırmak en tehlikeli diğer canlılarda haldir.. İnsan oğlu gibi bunalım geçirir..saklı şifa sırlar kitabı canlıların doğa kanununda bölümünden alıntı..

                                  selçuk uysal çoban saklı şifa

                  NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 147 20 02 2019   

Bu ekip doğayı sevenler Tasarımcı ve menejerler genç beyinler fikir ise ihtiyar bir dağlıdan çoban..

       www.sakli-sifa.com  www.sakli-sifa.com

Sadece anlatım var ş
ohw yok reklamda yok illa ben ben de yok sen varsan doğayı yaşatacak san ön çelikle nefsi kaldıracaksın hiç bir karşılık beklemeyeceksin şan şöhreti benliği yok edeceksin bir canlıya iyilik yapıyorsan karşılıkta beklemeyeceksin..Sağlık bereketi ileri yıllarda sana ulaşır ve gelir...Önce kuşlara yuvalarıydı 07 / 2018 de yapı dı şimdide dağlardaki başıboş dolaşan arı dünyasına katkı hastalık tutmayan kirpi karınca varova barındırmayan biyolejik kovanlar (kovan ölçüm tasarım için dışarıda satılan bir kovandan alınma) ama ( Bir canlının doğal yaşam alanı biyolojik kovan yapımı 01 2019 ) Dağlara taşlara insan eli değmeyecek ulaşılamayacak yerlere.. ..Durmayın yapın..Doğa gelecek için insanoğluna bereketi gelir...Yapılır mı yapılır. Yapıldı da sök tak de monte sen daha iyisini yap "yapa bilirsin"..saklı şifa sırlar kitabin dan sanayi ve sinayii üretim bölümünden alıntı ..

                           
selçuk uysal çoban saklı şifa      

             NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 146 19 02 2019   

                           İsteyeceğin tek şey sağlık            

Kin nefret "her kitapta" aynı cezadır "yaratandan" uzaklaştırır kendisini ateşe atmak gibidir.. Her kim kendi ve başkaların  çıkarına ülke ve halkı zulüm kaos sa sokuyor ise gelecek nesli yoktur. Her kim ulusu ülkesi ve halkı için milliği toprakları savunuyor ve maske takmış hainleri bertaraf ediyorsa her an anları mazlumları koruyor ise bu dünyada ve gelecek boyutlarda nesli sonsuza kadar yaşar insanlığı halkını ülkesini yaşatır. 

                                 selçuk uysal çoban saklı şifa..

              NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 145 14 02 2019   

                           Şimdi insanlık için var olabilmek. 

Gelecek ve şimdiki yaşam için her kes biliyormuş gibi yaptı ama gelecek ve gelecekteyse ise " Tek bilen yaratandı "Yaşama farkına vardığınız zaman yaşamın farklı boyutunda olacak şimdiki yaşamınızda "elçilerle" ve doğa üstü ikazlar gelse de yaşamak yaşatmak için hiç farkına varamayacaksınız benlik nefis zulümle insanlık yok olacak "Her kitapta kısasa kısası "bildirdi.. Sis isteseniz de istemeseniz de yok olmak hep peşinizde olacak. Bunu bildiğimiz halde bu ne telaş bu dünyada yoksa ebediyeti mi düşünmektesiniz an anları bilemediğin gibi yarın zamanı vakti bilemediğiniz halde bu ne kaos şiddet...Bak hep bildiniz biliyormuş gibi yaptınız ama "gizem " bir göz kırpması kadar yakın vakit ve zamanınız.. 

                                  selçuk uysal çoban saklı şifa 

             NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 144 10 02 2019 

                           Yaşam ve Hayat İki tercih   

İyi yol ve Kötü yol .
Hep iyi yolu seçtik ama hep kötü olma yoluna girdik...Kötü yolu seçip hiç iyi olma yoluna yanaşılmadı.. Baktık ki ikisi de aynı yol...Çatal ağzında duran insanoğlu dürüsttü iyi kötü yoluna bazıları da kötü iyi yoluna çekildi baktılar iyi kötü kötü iyi oldu...Yazılar gibi karmakarışık dersiniz ama hayat karmakarışık...Kimse "Kuran" ipine " Tevekkül dört hak kitaba " İnsanlık doğru yola sarılmadı.. Yanlış ve doğru yolu bulmak insan olmak ve doğru nesil yetiştirmek.. Her isteyene göre yazılmaz.. Kendi isteğine göre de yazılmaz.. Düşündürücü düşünce yazarsan düşündürücü hayat ve yaşam labirent içinde ve aklın yoluyla sağlık ,sevgi ,sevmeyi insanca yaşamayı daha rahat bulursun.. Yakında yazınca anlarsınız..

                                  selçuk uysal çoban saklı şifa  

              NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 143 09 02 2019   

                           Sizler kendinizi çok iyi bilmektesiniz 

Evet bu gün kartal masum ölen tüm insanımıza Allah tan rahmet yaralılara acil şifa..

Bir binanın 30 ila 50 yıllık oluşu var iken geçmişte başkanlar adamim deyip secim vakti ruhsat verenler içiniz rahat mı sizler şu an katilsiniz.. Sadece  İstanbulun kartal mı..

Başta mersin mı Antalya İzmir 3 5 7 yerine 15 17 kat çıkanlar denize sıfır olup 21 kat çıkanlar başka sebeplerle statik hesaplar unutularak yanlışlıkla 5 cm fazla 4 santim eksik dökülen yanlışlıkla dökülen betonlar olduğu halde ruhsat verilen binalar sizler geleceğin katilleri ve ölen mazlumları ölüm sebepleri olacaksınız ı. göremiyorsanız. VE gelecekte obruk, sismik, kayma ,hareketlere ön adaysınız...

Aman malım elinden gider deyip kontrol ettirmiyorsanız. .Bilin sizleri gören yaratan rabbim ve ölümden ne nereye saklanırsanız peşinizde ki Azrail olduğunu unutmayın...

Bir kısmı sırlar kitabi saklı şifa karda yürüyüp izini belli etmeyenler ve kanunlar yasalar bölümünden alıntı...

" Suçlu aramayın önce bir suçsuz bulursanız inanın tüm suçluları bulursunuz onuda nefis saklamıştır. ".

(Allah bir katına sever doğruluğu) İnsanlığa yaptığınız kontrollerde ve yaptığınız binaları ve oturduğunuz evleri çok iyi bilmektesiniz çıkın kendinizi deşifre edin 10 KAT HACA GİTMİŞ GİBİ içiniz huzur duyar.. Buda bir tür helalleşmek .Gelecek insanlığa ışık olun ..
                           selçuk uysal çoban saklı şifa  

              NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 142 08 02 2019  

Hayalinizdeki geçirdiğiniz tüm projeleri gerçekleştirecek siniz yeter ki yaratandan isteyin o yerli yerine koyandır..

Dünya hep bir yeri düşünür ama bir türlü paylaşamazlar 100 yıldır bir türlü ele geçiremezler o ulus Türkiyedir...Bu bir dünyayı bir birine bağlayan yoldur.. Tek bir yol ve her yol Türkiye ye çıkar.. Edirne den İskenderun a İskenderun dan Samsuna Samsundan Ankara İzmir e İzmir den Hakkari ye Devleşen oto yollarda ve şu an yapılabilecek ve güçlü kamyon modelleri varken çok yollu kamyon römorklarıyla 3 4 5 hatta 6 metro kamyon metro otobüsler le sadece orta şeritler veya yan şeritler dünyada ve Avrupa da bir birini sollama yasağı olan tırların gibi metro kamyon şeritleriyle yapıla bilirken ve belirli km ler de tahliye veya dinlen me cepleri yapıla bilirken..

100 yıla aşkında hala çok yönlü nakliye tren yolları yapılamazken ve taşıma maliyetleri sağlık yeme içme nakli yatlar la hem mazot artışı yapılması için hem de milletin alım gücü artsın zorlaşsın diye her türlü oyuna girişen dış dünya kaos fırtınalar estiren ve geçekmiş 50 yıl projeleri ve bu gün önderlerin kesin kararları var iken dış dünyanın fitne fesat oyunlarıyla göremez olmuş bir millet var ise.. Hala geri kalmışlığından dır ve kendisinden ve ne diyecek korkusundandır.. Korkuyla yaşayanlarda esaret içinde yaşayacaktır..

Evet daha bitmeyen iki hamleyle ağır silahların namlu ithal yerine içe dönük demir çelik fabrikalarımız onlar açık ve atık duran fabrikalarımız dururken acaba hangileri hangilerini beklemekte...Beklenen gerilse gelen kim, i bekleyecek beklemekte olacak...saklı şifa sırlar kitabin dan var olan gücü yok saymak bölümünden alıntı.. 

Maddeler birleştirerek sananın mayasından ve suyundan kurşun geçirmez levha ve çam yaparken çıvan pençeni suyu ile esnek ve kırılmaz çelik dövülürken doğa sizlere sunarken siz hangi ezber yoldasınız...Uzaydan gök taşı ağrıyarak uzayı evreni keşif e çıkmayın yaratan bu dünyada her şeyi vermişken.. Bilin ki madde birleşimler ayrıştırmalar homojenleşen birleşimlerle evreni keşfe çıka bilirsiniz kömürden sonra fosille misket oynayarak insanları ölüm ve zulüm le uğraşarak hem kendinizi hem de insanlığı yok etmektesiniz.. sağlık ararken tüm insanlığı hasta edersiniz.. amaçta bu dur iblisin oyunundasınız ..İnan hasta ve cahil değilsin sen sadece bu dünya malını nasıl bırakacak korkusuyla kurnaz yaşamaktasın... 


                         selçuk uysal çoban saklı şifa  

                     NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 141 01 02 2019  

              Çıkarlı bir insan için Anlaması zor anlaşılması zor

Her 4 ve 5 yılda sonlarına doğru döner ekmek promosyon sosyal hizmetler sağlık bedava dağıtılırken geri kalan günlerde hak hakikat adalet nerede .Dur söyleyeyim geri kalan günlerde hak hakikat ve adalet biraz daha dış dünyaya hortum yerine delikli drenaj borularıyla döşemek akıtmayla geçer .Anlamak zor değil mi nefis çıkar için başka yolunuz olmadığı için. Ama "yaratanın ilkelerinde" kısa yolu vardı gerçek hak hakikat adalet sevgi ve merhamet vardı. O da an anlarınız anlamanız için  doğuş batış vakitlerdi var olduğunuzu güzelleştiren güzelleşen di.

                              selçuk uysal çoban saklı şifa.  


Merhametinle sen kendin ol.ol ki bu dünyada aslı yaşadığını anlayasın YOKSA   iblisin Balcık çukurunda bocalar ve yol alırsın 

Tezgahlarında promosyonla kimlerin oylarını çalmakla yönetici olmak değil.Hepimiz özgür iradeyle verdiği değerle DEVLET olmak.

              NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 140 31 01 2019 

Yorumlarda saklı şifanın ekidir okuyun hasta olmayın.....Konuşan adam olmaya uzun anlatmaya gerek yok....08 01 2019 Hatırlattık dünya belirli derecede kuzey güneşe yaklaşmaktayken güney ise güneşten uzaklaşmakta insan vücudunda ve yer yüzünde çok değişik anlar yaşanırken dünya bunu kendi yaşından beri yapmakta evrendeki dünyaya baskısı ve esnemesi her bölge ve küresinde kuzeye doğru sert soğukların her bölge ve güneye doğru yağışların..
Yağışların soğuk sert yağışlar ve obruklar yaşanırken güneyde ise baha sıcak ve yangınlara ve yağışlı doğa afetlerine maruz kalırken ...

İnsan vücudun da baskılara kan basınçlarına ve şiddetli baş ağrıları mide bulantıları kuru öksürükler alerjik yapılara maruz kalırken kilolarca ilaç almayın...

Bu insan yapısında kan akışlarına baskılarla sizleri korku endişe yaratır...Ph yüksek gıdalardan kaçının ekşimsi ürünler sizleri mükemmel yaparak avakadolu sarımsaklı yoğurt,bolca salata türleri tercih edin..ve unutulmaz kulak masajı ve bol su tüketin....şubat ilk cemreye kadar halsiz yaşaya bilir ama hiç endişelenmeye gerek yoktur...Asitli içeceklerden uzak KENDİ SIKTIĞINIZ ekşimsi meyve sularına yakınlaş. senin serumun...Ve uzun yağmurlar yıllar ve asrın dayız temmuz ağustosları bulan yağmurlar..Daha asır sonrası asit ve taş yağma zamanları..

                                            selçuk uysal çoban saklı şifa

                NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 139 30 01 2019 

Dünya 7 günden az bir zamanda ilk saf temiz melekleri hisleriyle hareket eden canlılar son olarak bir avuç kadar toprakla 6 günden az insan ırkı yarattı...Ama insan ırkı şu anlarda nefsi için insanlığı yok etmekte...Siz insan olduğunuzu anlamak için çok firsatlar vermekte...İçinizdeki maddeleşen şeytan sadece benliğinizi ben olarak yok edecek...Andan da yakın olan zaman biriminde..

                                         .selçuk uysal çoban saklı şifa

 

        Sadece insan var olduğu gibi temiz niyetle işe başlamalıdır.

         Yoksa Maddeleşmiş iblis nefis nesliniz i yok edecektir.  

                NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 138 29 01 2019 

Devlet bütündür hükumetler ise ayrı ayrı yönetimdir...Dünya ve ulusun savası karşılıklı savaş seni sadece yok etmeye ve hainlerin zamanları uzatır. Devletin içindeki İnanç ve tevekkül sana sır ve düşünceyle (içteki hainleri) yok etmeyle halkıyla ordusu ordusuyla halkı sadece fetih süresiyle zaferi verir..

                                        selçuk uysal çoban saklı şifa

                   NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 137 28 01 2019 

Daha çok sert havalar gelmekte..Bu öncü soğuklar sadece yaratan tarafından insan vücudu soğuğa alışabilmesi için öncü soğuklar bir sonrası daha çok sert soğuklar ve yağmurlar bırakarak gelecek yer altı dizaynı boşluklar doldurarak obruklar a bırakacak..Her şey yerli yerine koymuşken Ne bu telaş...Yaşamak zaman içinde bir doğuşla başlar ve zaman süre içinde zaman perdesi kapanır ve son bulur..Bu süre içinde aç kalmak açıkta kalmak ölüm korkusuyla yaşar..Gecen süre içinde aç kalmaktan açıkta kalmaktan ölüm korkusu yaşamayıp yaratan var diye bilmekle var olsaydın korkuların kölesi olmaktan kurtulur ve kendi benliğini bencilliğini nefsi çıkarları yok ederek en derindeki korkusuzluğun la yönetilmeliyin bertaraf ederek hepimiz var olarak yaşar yaşatırdık..Özgürlünün var olduğunu bilirdik ..

                                               selcuk uysal çoban saklı şifa

                    NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 136 27 01 2019 

 Konuşan adam olmaya uzun anlatmaya gerek yok....08 01 2019 Hatırlattık dünya belirli derecede kuzey güneşe yaklaşmaktayken güney ise güneşten uzaklaşmakta insan vücudunda ve yer yüzünde çok değişik anlar yaşanırken dünya bunu kendi yaşından beri yapmakta evrendeki dünyaya baskısı ve esnemesi her bölge ve küresinde kuzeye doğru sert soğukların her bölge ve güneye doğru yağışların.. 
Yağışların soğuk sert yağışlar ve obruklar yaşanırken güneyde ise baha sıcak ve yangınlara ve yağışlı doğa afetlerine maruz kalırken ...
İnsan vücudun da baskılara kan basınçlarına ve şiddetli baş ağrıları mide bulantıları kuru öksürükler alerjik yapılara maruz kalırken kilolarca ilaç almayın...
Bu insan yapısında kan akışlarına baskılarla sizleri korku endişe yaratır...Ph yüksek gıdalardan kaçının ekşimsi ürünler sizleri mükemmel yaparak avakadolu sarımsaklı yoğurt,bolca salata türleri tercih edin..ve unutulmaz kulak masajı ve bol su tüketin....şubat ilk cemreye kadar halsiz yaşaya bilir ama hiç endişelenmeye gerek yoktur...Asitli içeceklerden uzak KENDİ SIKTIĞINIZ ekşimsi meyve sularına yakınlaş. senin serumun...Ve uzun yağmurlar yıllar ve asrın dayız temmuz ağustosları bulan yağmurlar.. Daha asır sonrası asit ve taş yağma zamanları..

                                               selçuk uysal çoban saklı şifa

                  NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 135 25 01 2019  

Her şey vakit ve doğuş batış tır..Her an her gün insan insanlığı benimseseydi her günü cuma ve pazarı gibi bilirdi "ya bu günler olmasaydı"..Bu günler var olsa da ezberlenmiş günleri otomatiğe bağlanmış hatır sormakla hafta içini rahatlamış sananlar ve sadece o günlere endekslemiş kişiler benliklerine nefsine yenik düşerek...Her an tüm canlılara tüm insanlığa paylaşmayı sevgiyi saygıyı insanlığa her saniye Allah'a zikir edenlere ve iki günü diğer günleri kayda değer almayanlar geleceğine yenik düşecekler...
"İnsanlığın koyduğu değer günler gibi yaratanın vakit doğuş batışı sonsuza denk hayırlar şifalar getirsin ".

                                         selçuk uysal çoban saklı şifa

               NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 134   20 01 2019 

2019 zor yoldayız....Ademlerin sayıları farklı toplamaları bölmeleri çıkartmaları farklı zihniyet çıkar nefis yok edicilikle meşgul zihinleri farklı..Ama gel sen aklı ve şuuru olmayanlara yardım et onların sosyal yardımları yok..."Onlara o diyen koruyan yaratanı var"..Onlar hisleriyle yaşatırlar nesillerini...Sen gel bu dünyada onlara bu kış günlerinde bir tas su bir tas yemek ver bir barınak yap yeter..Bil son zaman son vakitler..

                                     selcuk uysal çoban saklı şifa   

  Ne o Taraf ne bu Taraf önemi yoktur mesele hepimiz olarak geleceğimizdir .Hey Çoban bizi kurtarsana...Çoban der şu an Tanrının misafirisiniz güvenilir yerdesiniz sizleri kurtarmaya gelenleri kurtaralım ki hep hepimiz olalım...           

 

                     NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 133 18 01 2019 

Eskiden hortumcular vardı.. şimdi ise dıranajlı delikli su toplama borular var...Gerçekten çocuklara balon dağıtmak hikaye masallarla dolu...Ucuzluk yerine yeni vizyon fatura şekli sayılar ve toplamalar..Bakın siz en iyisi personelin sigorta parasını da ekleyin..bir şekilde bunu da vergi gibi şekillerle haklıyorsunuz Hakka ten tam şirket siniz....Hak ve hakikat zamanları yakın . ŞİRKETİN net kazancı 540 tl kullandığım bedel 789 tl toplam 1329 tl gerisi size kalmış.

.Benim için sıkıntı yok bunun 5 katı üretmek için kullandığın elektrik bedeli. Elektrik üretme sistemine sahibim..Amaç o değil amaç hepimiz olmak..Muhalefet yok ki hepsi şirket olmuşlar..

Çalan hırsızların ödeme saati olmaz çünkü zamansız ödemeyle herkesi hırsız yapmak isterler..sorunlu olmamak için 2 yılda en geç 3 yılda el değiştirirler.en aşağıdan en yukarıya kadar neredeler sorumlular nerede yok kanun nerede kar izleri kapadı... Devlete vergimi bir gecede silinir..Geçmişten şimdi zamanlara bakın anlarsınız.

Halkın muhalefeti olmak hepimiz olmak. .Dinine ve yaratanına bütün olmak Hak haki kak adalet olmak sosyaliz halk olmanı sağlar ...

Emperyaliz gücü nefis çıkar benlik olmak korkuların esiri geleceğe korkuyla yaşamanın esareti ve köle içinde olmanı zamanla, cin ,iblis olmanı sağlar..

                                   selçuk uysal çoban saklı şifa           


                        NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 132 17 01 2019  

Şirketleşen dünyada nerede kaldı özgürlük. Her kes mevki yer kapma benlik makam şartlara göre seçilme seçilebilme aynı zamanda seçmekle oradan sadece benlikler yer almaktayken. Var olan Umuduyla kaybolan kültürel yapı,inanış, toplum, örf, adet, töre ,varsa unutulmaya yüz tutuyorsa eğer bir seyahat veya yolun sonunda beklenen değerler yok veya kandırılmış ise ve o arada veya geçmiş yıllarda kaybolan zamanda umudunu yitirmiş insanlar doluyken hala benlikle geleceklerinde yer kapma sosyal yardım alırız, gireriz,şunu bunu yaparız yeriz içeriz der toplum varsa o ağaç yeşillenmez ve dallanmaz sadece gene kaybolan zamanınız ve geleceğiniz olur..Bilin ki şirketleşen yerel yönetimler varsa hiç bir zaman halkın içinden halkla birlikte özgür olamazsınız..Şirketlerin zincire vurulmuş esir ve dış dünyanın esaretinde yaşar toplumca hasta düşersiniz..Dış dünya hala sizin peşinizde uyanmaz isen cıva ile aşılayıp sizleri nesillerinizi kurutacaklar..

                                    selçuk uysal çoban saklı şifa  

              NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 131 15 01 2019 

Dış dünya ŞEFKATLİ kollarını açar bir yandan ŞEFKAT Tokadı. 
Şimdi ikili oyun yok üçlü dörtlü oyunlar var.
Düşman şimdi sizleri korkutmak için sırrınızı, tehditlerle "şefkatli kollarını acar bir yandan şefkat tokadı" gösterir korkarsan bil ki hain yolunda yürürsün geleceğin temelli gelecekte hasar alırsın.. Ya ol ,yada olduğundan çıkarak kendi kimliğine bürün ,işte aslı temeli atarak dış dünyaya dik durursun. Yoksa gün hesabın yakın uzakta zannetme bir göz kırpması kadar yakın. 
Bu kadar çok yakınken neden nefsini, benlikle çıkarlarla ne kadar yaşayacağını zannederek tek başına balçık çukuruna yürümektesin. Sen sadece girdaba yakalanmış, seni ve neslini çukurlara çekmekte..
Bil hepimiz olursak şimşekler çakar gök gürler bir ara irkil sekte karalık fırtınaların aşar tek hepimiz olarak asli oluruz.. Sadece gözlerin bağlanmış olabilir, sök at...Her köşe yolda geleceği net görürsün buzlanmış düşman yanımızda.. Sadece işaret parmağındaki gözüne güven gizlenmiş köşelerden neyin çıkacağını görür neler olacağını hissedebilirsin ....sakı şifa sırlar kitabından dik duruştan alıntı

                          selçuk uysal Çoban saklı şifa

              NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 130  14 01 2019 

Sıralı oyunlar 2 li 3 ,4 lü çıkar oyunlarıyla iç içe Dünya.. Göz bantlarınızı aralayın bak neler göreceksiniz. .Ama benlik ve psikolojik savaş içinde bulunarak. Dul avrat ,Şah meran ve Tatula otuyla tütsülenmiş hayal rüya ve ilüzyon içindeyiz..

                          selçuk uysal çoban saklı şifa

           NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 129 13 01 2019  

Psikoloji ,Ruh ,Duygu,.. Çıkar, oyun.. 
Kendisi için iyi olan başkaları için kötü olabilir. Başkası da kötü olan şey iyi ola bilir ,iyi kötü doğuştan gelen birlikte gelir yaş yıllar geçtikçe anne baba kültür ,töre, öğretilerek iyi öğretmek iyiye gider ,kötü ise ahlak ,benlik ,şan şöhret ,erdem olamayışımız, iyi kötüyü ,ayırmak için doğuştan beri gelen insanlık insan canlıya ,doğaya karşı vijdan ağır bastıkça...Bilin ki iyilikler ezilse de sonunda kazanacaktır...
Bil ki insanı kırmak yerine hiç bir zaman gelmez ama kırılan maddeleri satın alıp yerine koyula bilir...Bil ki iyilik yapılıp benlikle kötülüğe geçerse kötülük izi silinmez ,ama kötülük yapılıp vijdan la iyilikler dolarsa kötüler yer yüzünden silinir.. 
"Bil ki iyi olanların zamanından çıktık şimdi iyi oynayanların zamandayız işte kötülüğün başlangıcı"...

                           selcuk uysal Çoban saklı şifa.

Doğa ile yaşayan doğadan gelen sesleri bilir .Aklı şuuru olmayan doğadaki canlılar ise doğada yaşayan insan ruhunu yaydığı ışığını ve rengini çok iyi bilir.

               NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 128  12 01 2019   

2019 zor yoldayız....Ademlerin sayıları farklı toplamaları bölmeleri çıkartmaları farklı zihniyet çıkar nefis yok edicilikle meşgul zihinleri farklı. .Ama gel sen aklı ve şuuru olmayanlara yardım et onların sosyal yardımları yok..."Onlara o diyen koruyan yaratanı var". .Onlar hisleriyle yaşatırlar nesillerini...Sen gel bu dünyada onlara bu kış günlerinde bir tas su bir tas yemek ver bir barınak yap yeter. Bil son zaman son vakitler..

                          selcuk uysal çoban saklı şifa

               NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 127 11 01 2019  

Şirketleşen dünyada nerede kaldı özgürlük. Her kes mevki yer kapma benlik makam şartlara göre seçilme seçilebilme aynı zamanda seçmekle oradan sadece benlikler yer almaktayken. Var olan Umuduyla kaybolan kültürel yapı, inanış, toplum, örf, adet, töre ,varsa unutulmaya yüz tutuyorsa eğer bir seyahat veya yolun sonunda beklenen değerler yok veya kandırılmış ise ve o arada veya geçmiş yıllarda kaybolan zamanda umudunu yitirmiş insanlar doluyken hala benlikle geleceklerinde yer kapma sosyal yardım alırız, gireriz, şunu bunu yaparız yeriz içeriz der toplum varsa o ağaç yeşillenmez ve dallanmaz sadece gene kaybolan zamanınız ve geleceğiniz olur. .Bilin ki şirketleşen yerel yönetimler varsa hiç bir zaman halkın içinden halkla birlikte özgür olamazsınız.. Şirketlerin zincire vurulmuş esir ve dış dünyanın esaretinde yaşar toplumca hasta düşersiniz. .Dış dünya hala sizin peşinizde uyanmaz isen cıva ile aşılayıp sizleri nesillerinizi kurutacaklar..

                            selçuk uysal çoban saklı şifa  

Bir gözün daha olmasını istesen nerede olasını istersin Akıllandıysan işaret parmağım dersin göremediklerini görmen için

               NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 126  10 01 2019  

Daha çok sert havalar gelmekte. .Bu öncü soğuklar sadece yaratan tarafından insan vücudu soğuğa alışabilmesi için öncü soğuklar bir sonrası daha çok sert soğuklar ve yağmurlar bırakarak gelecek yer altı dizaynı boşluklar doldurarak obruklar a bırakacak.. Her şey yerli yerine koymuşken Ne bu telaş...Yaşamak zaman içinde bir doğuşla başlar ve zaman süre içinde zaman perdesi kapanır ve son bulur. .Bu süre içinde aç kalmak açıkta kalmak ölüm korkusuyla yaşar.. Gecen süre içinde aç kalmaktan açıkta kalmaktan ölüm korkusu yaşamayıp yaratan var diye bilmekle var olsaydın korkuların kölesi olmaktan kurtulur ve kendi benliğini bencilliğini nefsi çıkarları yok ederek en derindeki korkusuzluğun la yönetilmeliyin bertaraf ederek hepimiz var olarak yaşar yaşatırdık..Özgürlünün var olduğunu bilirdik ..

                          selcuk uysal çoban saklı şifa  

             NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 126  31 12 2018  

2018 2019 Dünyadaki tüm dost arkadaşlarıma ve tüm insanlığa.. Alışılmış olan yıl bitimi kutlanır insanların koymuş olduğu an ve anlamlı anılardır sayı rakamlar değişse de. Doğanı evrenin meta fiziği son noktası gizemli dir. Yaratan tarafından gönderilen elçiler doğuş batış içinde an ve an yaşamışlardır..
Yaratana dua zikirler ise meta fiziğin son noktanın ötesidir. 
Dua ve zikirler isteklerinizin ötesindeki kapının açılmasıdır acılan kapıda ise istekleriniz bulunduğu ve yerine geldiği anlar ve anılarınız vardır....Alışılmış 365 gün değil her an her saniyenizi zikirle dualarınızı her yaşam saniyenizi sağlıklı huzur barış olmasını kutlarım sonsuza denk... .

                            selçuk uysal çoban saklı şifa. 

        NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 125  30 12 2018  

2018 2019 Meta fizik doğanın ötesidir. Yaratana zikir dua edenin de duası ve zikri meta fiziğin çok ötesindedir Edilen zikir dua acılan kapıdan yerine ulaşır sen kalbine göre aklınla ayağınla git Bak orada istediğin isteklerin olduğu yeri göreceksin..selçuk uysal çoban saklı şifa

 NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 124  29 12 2018  

2018 2019 
Yaratanın ilkeleri doğrultusunda ulusu bayrağı için kendi başarısı halkıyla sonsuz ebediyete..Bir başkaları başkası başkaların aklıyla başarı sağlıyor ise o sadece bir mum kadar yanar söner...selcuk uysal çoban saklı şifa

 NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 123  28 12 2018  

2018 2019 Evet doğadaki tüm canlılar hep yeniler doğa ötesi bir görüş meta fiziktir. .Ama insan oğlu kendi benlik nefis çıkarları doğrusunda matematik hesaba girer, ne ,ne kadar var yok eder toplar çıkartır çarpar ,sadece illüzyon eder.. Toplamayla , saymakla aynı sayı çıkmaz. .yakında 2019 ve sonrası yıllar sayılan ve toplanan çok farklı sonuçlar çıkartacak...

Bir kralın 10 fil vardır birisi ölür.Bakıcısı öldü raporu veremez kara kara düşünürken oğlu gelir hayırdır baba bu ne hal..Baba oğluna anlatır..Sen üzülme baba ben hallederim .nasıl.. Sen son dört fil gözükecek ama oraya geçilmeyecek engel koy..Sen o gün hasta olarak yat gerisini bana bırak...Ertesi gün gelir.baban nerede o çok hasta gelemedi kralım...Kıralım bu on, bu dokuz, bu sekiz ,bu yedi ,buda altı..O tarafa geçemeyiz üstünüz ve makamınız batar dört adette gözüken fillerle 10 adet adet kralım..Tamam baban şifa olsun gereken vazifesini yapmış..ve eve giderek babasına ödülü verir..nasıl olur oğul...sayılarla sonunda topladın mı sayı tam çıkar...Geriden sayarak 6 yı ve engelden sonra 4 fili görünce birazda sırt sıvazladın mı sayı doğru çıkar...seneye kadar rahatsın...saklı şifa sırlar kitabin dan anadan oğul'a anlatımlar bölümünden alıntılar..selçuk uysal çoban saklı şifa.. 

 NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 122  27 12 2018  

2018 son günler ama an vakit devam etmekte. Akıl ve şuuru olmayan bir canlının bir lokması. Aklı ve şuuru olan insan oğlu ise sevgiyi paylaşmaması bir daha dünyaya ve ebediyete kalacakmış gibi sevgi ve beraberlikten uzak kalması.ne garip..selcuk uysal çoban saklı şifa

 NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 121  25 12 2018  

Her şeyin sahibi yüce yaratandır ..O ol der olur. Ona inanmayan inanır gibi gözüken dünya zevkleri ve nimetlerine yerli yerinde kullanmayan aldanan ruhunu nefis çıkara benliğe kaptırmış vicdanını kaybetmiş bencil insanoğlu ruhu ebediyi huzuru bulamayan ve galaksi ve evremin gizem dünyasını bulamadıkları gibi .Gizemi bulunamayan dünya vakit ve doğuşu batışı zamanını koyan galaksi ve evremi yaratan gizemi bulamayanlara gizemli cevap verecek gizemle anılan söylenen gerçek cennet yüzü göremeyecekler Her şeyi gören buyan "O"dur ki her şeyi yerli yerine koyandır..selçuk uysal çoban saklı şifa sırlar kitabından alıntı..

 NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 120  24 12 2018  

2018 2019

Cezalandırmadan korkan ve uğrayan kişi ve kişiler. Korkuların kölesi olurlar. Hayat boyu esaret içinde yaşar ve yaşatırlar

 NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 119  20 12 2018  

2018 2019

Parçalanmak istemiyorsan içindeki nefsi benliği çıkar at İblis iş birlikçileri ve hainleri yok etmeyle başla

 NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 118  15 12 2018  

2018 -2019

Hayata gül ve sevgiyle yaşa "O" bil ki kalbine göre verir ne fazla ne eksik..


                            selçuk uysal çoban saklı şifa.. 

              NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 117 10 12 2018  

Unutulan güzine sobası değil şartlar ...Çok kazanma hırsı ...Hala bıraktığınız yerlerde şu an mısır kestane kebap yapıyorlar ya siz...Yoğurttan kesilmiş çökelek veya lor az tereyağı da yumurta ekmeği veya yufkaya sarılmış dürüm...Soba üstünde tıslayan su ve tıslayıp takırdayan sonrası fokurdayan servise hazırım diyen cay fırınında mis kokulu buğdaydan ekmek taze tereyağı...Kırılmış ceviz içi bal...Sağlık için İlacınız geçmişte bıraktıklarınızda...Yarını düşünenlere ya yarın olmaz ise...Şimdi bir bak geriye ne kazandın kazandıkların da püf...

                              selçuk uysal çoban saklı şifa..

             NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 116 09 12 2018

Yanız sucu işleyen kişiyi cezalandırın.. Yazılır çizilir sadece çıkar nefis için. .Diğer ademler de çıkar nefis edenlerden nemalanır. Kısaca benliktir..."Allah deyin zikredin". Hangi dinden olursan ol..."Gel Allah de" ..

                            selçuk uysal çoban saklı şifa
 

           NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 115  07 12 2018

                               SENİ ALI KOYAN NEFİS 

Nefis ve çıkar içinde olan kötü adamlardan iyilik yapmalarını beklemek aptallıktır...En iyi gelecekte intikam bilin ki düşmanına benzememektir.. Seni bu zamana kadar alı koyan her şeyi bertaraf ederek. Gelecek hayatınızda seni alı koyanları hiç bir zaman görmeyecek ve seni alıkoyan hiç bir şeyi yok olduğunu göreceksiniz.. Adalet suç ve cezayı yaratan her nefeste verecek sen Tevekkül et yeter...

Kaderin size sunduğu nimet ve hikmetler gelecek sabah size verilen en güzel müjde zaman vakittir.. Bunlardan yararlanın..

Yanız sucu işleyen kişiyi cezalandırın.. Sadece şeytanların oyundur. .Sen sadece Allah de zikret. Sana bil ki helal olanı zaman gelince verecek..

                            selçuk uysal çoban saklı şifa 

                NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 114  29 11 2018

     
 www..sakli-sifa.com    www..sakli-sifa.com    www..sakli-sifa.com

                 www..sakli-sifa.com   

 Hiç toprak kullanmadan sadece kum moloz..Hayat çölken yeşil vadi yapmak..aşşağı kata inen sıcaklık ve özlem duyduğumuz yeşillik..Evet bir evden çıkan ve çöpe giden ve sonradan yok olan doğa servetleri..Atığnız cay posası ,atılan agaç talaşları ve yaprakları,böceklenmiş,nohut fasulye,bulgur,ekmek kırıntıları limon portakal kabukları yumurta kabukları meşe külü...Kuşların böceklerin gıdasını alarak bırakılan dışkılarla oluşan yeşil vadi...sadece 2 x 2 metre kara... 

                           selçuk uysal çoban saklı şifa 

             NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 113  28 11 2018  

İnsanoğlu hep bir işaretle yola çıkmışlardır gün ay yılı koymuşlar kendilerini şifrelemişlerdir yaratanın evleri hep dua kapısıdır. CUMA VE PAZAR .Diğer günler unutulmuştur...
Bende dahil hey ademoğlu adem..Yaratanın günü doğuş ve batıştır arada geçen zaman ise vakittir..Her doğuş sana verilen hediyedir.Bereket ve huzur verir bunun diğer adı yaşam ve yaşattır evet yaşam içindeki günleriniz huzur sağlık bereketler bol kazançlar doğuş batış zaman ve vakitlerde sadetler içinde kalmanız ve yaşatmak için tüm çabanız dileğimdir. 

selçuk uysal çoban saklı şifa Klişeleşmiş değil öz olmak gerekir..

                 NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 112  25 11 2018  

Her şeyi anlarken hiçbir şeyi hatırlamamak 
Nimet ve hikmetleri görememek
Her insan ölümden korkmadan yarın ölecekmiş gibi yaşasa. Aç kalçam korkusu yaşarken Tevekkülle doğanın şifasını yakalasa. Açıkta kalma korkusunu yendiği takdir esaret için de yaşadığını görecek ne yazık ki hastalığı korku ve endişe illüzyondan kurtulamayışıdır.. 
Her şey yapıla bilir sadece akıl evet güzel şeyler yapıldı yapılacak.. Amma.... Her şey yapılırken temel altı boşaltılıyor ise ve bir başkalarına bir şeyler hazırlanıyorsa ve üretimden ziyade mazot artışı için yollar yapılırken çok taşımalı ray yapılmıyor ise ,sağlık varken hastaneler yapılıyor ise ve sırada ilaç ve medikal çiler hasta yerine bekliyor ise, bu ülkenin değer kaydını göstermek sizin değer artışı gösteriliyor ise bilin ki o ülkede yaşayanlar bir firavun devleti gibi 400 sene esir çalıştırandan farkınız yok oluşudur gene dış dünyanın sağ gösterip sol vurmasıdır. .iyi polis kötü polis...

Şirketler ve bankalara ana temel ihtiyaçlara göz dikenler sadece o ülkenin kasasına boşaltmasına bakar.. Geçmişten gelen esir esaret içinde yaşayanlar inancına bakmadan sen ve başkalarını hatta kendi halkını bile esir ve esaret içinde yaşatır. .Yapılan tüm işler kışkırtma sonucu ile yapılan ve yapılandırılan dış dünyaya fayda sağlayacak o ülke.. Dünya demirbaş envanterin de yer alır...Hiç bir zaman kendi ö kaynaklı vizyona ve üretime girmez.. Ana kaynaktan değil dış kaynaktan alınan bir fenik temelin altını biraz daha oyar her yapılan iş ömrü 25 yıldır.. Dış plan bitmeden yeni plan oturarak bir 400 sene daha tazelenir.. Bu bir nevi zamanında marşal yardımı gibi...Ve senelerce bitmez bitmeyen borçtur..

Sadece halk sadece para paraya taptırılmış ise her zaman yalakalık yapacaktır işi görüldükten sonra tekrar yeni geleni ve geleceği kişiyi yedirecek ve yiyecek ve sonradan bir birlerini yiyecek duruma geleceklerdir..Şu zaman asırlar gibi...

Yardımlar, hizmetler ihtiyacı olmadığı halde ihtiyaç sahiplerini bulmadan ve yer yer kesimler ve yer yer parselleniyor ve bu hizmetler bir bedel karşılığı şirketlere kaynaklar arttırılıyor ise ...iseler bitmeyen yollara akıtılıyor ve pazarlanıyor ise... İnçe bir hesap yapma zamanı gelmiştir.. Her şeyi daha iyi anlayacak zaman gelmiştir VE geçmektedir....Yok öyle şov yaparak ve gelevye şövalyeliği yaparak ekonomi düzelmez...Biraz insan etrafa bakmalı hatta kendinin ne yaptığına bakmalı...

Eski bir masal.. Kral bir gün kimsede olmayan bir elbise diktirir herkesi hayrete düşecek şekle parmaklarını ağızlarına getirecek şekilde elbise diktirir.. Kral bir gün halkın karşısına çıkar her kes parmaklarını ağzına götürür hiç kimse ses çıkaramaz her kes hayretler içindedir... Kral herkesi çıplak görmeye başlar. ve bir gün kral arkasındaki pohpohlayanlar kralı bir gün deli diye zindana atarlar...Halkta inanır o zengin ülkeyi geçmişte pohpohlayanlar tarafından yapılan yapılandırılan hizmeti ve krallığı elinden alırlar.. Halkı da esaret içinde 400 sene yaşatırlar...

Halktan gelen halk için çalışan önderin varsa olup ta seçilmiş ise sizleri de halkı olarak seçmiş ise başkalarına esaret ettirmiyor ise o kişi tekte kalsa bilin ki o halkın tek önderi olur..

Olur ya ki halkı ve önderi çıkarı için kullananlar bir sonrakine hesabi bu dünyada ve gel dünyada hesabi günahı ağır olur secilen ve seçmenler içine dahil olur... 

                               selçuk uysal çoban saklı şifa 

                      NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 111 24 11 2018  

                              24 kasım 20 sonsuzluğa... 

Yaşarken eğitim ve öğretmenlik. İnanın öğretmenlik çok kutsaldır. .Her doğru adım attıkça öğrenci her öğrenci arkasından öğrenciler gelir ..Bir çınar dikmek gibi.

en büyük görev öğrenci geleceğini öğretmene düşer.. gelecek nesil aktarma bu kutsal görevi götüren öğretmendir...tüm tanıdık tanımadıkları öğrencileri okutmak öğretmenlere düşer...

Ülkenin baş komutanı sıfatında ülkeye yön verende öğretmenlerdir..

Önce vatan bayrağı asker korur, hükumet korur ,sonra vatan bayrağı öğretmenler sonra halk korur....

Öğretmen her zaman öğrencinin kılavuzudur, öğrencinin her şeyi de öğretmenidir....

Duvarlarda asılı diplomalar ,ezberlenmiş bilgilerde aslı değil dır, araştırmacı bilgi her zaman istenmiş istenilen bilgilerle öğrencileri yetiştirilmez, kendi çıkarlarına göre de öğrenci yetiştirilmez, yaşarken eğitimle öğretmek öğretmenlere düşer..

Öğretmen ay sonu maaş beklemekse bil ki kutsal görev hassas terazide çok ağır olur....

Öğretmenlik "allah katında" çok kutsal görevdir. .her söyleyeceğin kelime ,her yaptığın hareket ,öğrencide iz kalır...öğrenciyi sırtlamak öğretmenlere düşer...işte önün için öğretmen bu görevde önem taşır..

Bu kutsal görevi taşıyan öğretmenlere benim için gün olmayan 365 değil 366 zaman öğretmen zamanıdır ve öğrenme zamanıdır.....kutsal görevde her öğretmeni canı gönülden kutlarım saygılarımla ...

Benim öğretmenim doğa aşarken yaşamayı öğreten öğretmenime de çobandan selamlarım doğayı bozdurmadan eko dengen le yaşa öğretmenim...

"Hala unutamam ilk okul 3 duvarda asılı grafik maymundan insana doğru, hocam öğretmenim biz maymundan mı geldik anne babamız maymun muydu, dermişin çoban bir dayak bir dayak tüm öğrencilerin içinde, o anki duygularım başarılıda olsam bilmezliğe gelip ,artık anlamaz oldum...tüm bilgileri yırtıp öğretmene vermiştim son görüşüm oldu"

Bir başka çocuk olsaydı tamirhaneye gidecek birde ustasından dayak yiyecek..gel bu çocuk ne olmasın ...acaba bu yükün altından kalkılır,sizce kul hakkı olmuyor mu...çocuk çocuktur..siz hiç çocuk olmadınız mı...

Ataman çıkar sevinçten ağlarsın ,tayının çıkmaz ağlarsın ,nefis diz boyu geçinme almış gitmiş ,maaştan ağlarsın ,dışardan çocuklara ders verirsin ağlanırsın ,doçent pröf olursun yaz okulu için öğrenci bırakır milletin ,devletin anasını ağlatırsın...böyle alışılmış böylede gitmez....

İnanın öğretmenlik çok kutsaldır...her doğru adım attıkça öğrenci her öğrenci arkasından öğrenciler gelir.. bir çınar dikmek gibi....

                            selçuk uysal çoban saklı şifa 

              NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 110 21 11 2018  

                                           HEP DAHA SONRA

Bazı insanlar yanız olduğunu hisseder aslında hiç öyle değildir yanında kendini koruyan eş vardır o hep yanındadır insan hiç farkına varmaz bazen hissettirir ama bazen dersin bana ne oluyor ,hatta bazen korkarsın sana bazen yol gösterir ,yapmazsın daha sonra dersin seni ,doğru yola itmek seni kötülüklerden korumak için ,sadaka iyilikler, meşguliyet yapmanı sunar bazen verir bazen de hep sonra dersin ,hep rızkını hep itersin ,bazen oturur rabbim bana niye vermiyor der yakınırsın, enerjiler sana madde olarak verilmez anlayasıya kadar...

Enerjiye inanıyor sun o gün telekomünikasyonlarla uğraşı için desin ,sesler duyar algılar beğen, paylaş ,yorum ona göre hareketler yaparsın görünmeyen enerjiye bir sese taparcasına koşar her dediğini yaparsın…

AMMAAA Yanındaki eş sesine kulak vermezsin …Hep daha sonra dersin ,peki hep daha sonra istediğin ne kendine sordun mu …”Rabbim” tüm insanoğluna haram yedirmez sadece nefsini şeytana kaptırmış olanı doğru yola getirmek için ses verir enerji verir hep daha sonra dediğin şey sana Helal yedirmek için yoluna çıkartır ama hep daha sonra dersin…Sana bir şey söylesem. Daha sonra dediğin şey…Şimdiki istediklerin olmasın… 

Hz Ali a.s. Şöyle buyurdu “Allah’a imanı, şirki temizlemek : namazı kibirden uzak tutmak: zekatı ,rızka bir sebep: orucu yaratıkların ihlasını denemek: haccı inananların din için yakınlaşmalarını sağlamak: imameti ümmetin düzene girmesini: itaatin de imamet makamını ulamak için farz kıldı”

Ne istemek daha sonra demek Hissetmek yapmak iman ve rızkın kendi isteğini yerine gelmesi demek. o sesin yolu da bir yürü bak orada yaratanın rızıklarını toplayacaksın..

Bil iyiliklerin yolu birdir birileri çıkar aklını çeler...O iğliklere karşı yaptığın her kötülük bil senin aklını çelenler nefis ve şeytanlardan başkası değildir. .insanlık için kulağına hoş gelen sese ver aklını sana bir günlük krallık verirler daha sonra cehennem kapıları tek tek açılır.. Dünya var olan insanlık ebedîyi kalan tek bir ırk vardır. .Diğerleri hep kaybolmuştur ve ayakta duranlar hep ebedîyi geleni yok etmek için hep aklını çelerler.. ve sonradan senide neslini de  yok ederler...Bunlar yaratanın düzenini bozmak insanlığı yok etmek için yenin etmiş iblislerdir.. Yaratan sadece dünyalıkta seni sınava sokmaktadır...

Senin bedenin bir nefis ve maddeleşmiş beden...Acı çeken içindeki ruh ve enerji...Şu an ateşe elin değince acıyı hissettiğin gibi.. Ve tuzun şekerin midende eridiği gibi bedeninde toprak olacak...Ama içindeki acı bu gün rüyada kabus gördüğün gibi ebediyette açılar içinde olma...Akıl ve şuurun aklını keşfet. 

                             Selçuk uysal Çoban sakli şifa 

                NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 109 20 11 2018   

Seni önceden arayıp soranlar tekrar zamanı gelince arıyorlarsa. Senin tek yapacağın şey sana vefasızlık yapandan eden edenlerden ayrılman senin mükafatın olacaktır ve tevekkülün le doğru yolda olacaksın.

                           
selçuk uysal çoban saklı şifa   

                NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 108 16 11 2018       

                       Yıldızların yer değiştikleri günler                           

Sonu gelmiş bir yaşamın Dünyasında Bilmelidir ki Dünyanın sonu olmayışıdır ."Allah de zikret Allah de" Gelecek Karanlık ve KAOS VE Yalnızlık ve sonra Halkın Dirilişidir....ilkokulda 3 kadar okudum tahtaya baktığımda resimde maymundan geldiğimizi söylerlerdi aynı dakikalar ip atla, topu at öyle isteniyordu...

Dünyada bazı ülkelerde 1960 lara kadarda insan hakları ve kadın hakları yoktu.. Ve okula gitmedim.. Şimdi ne öğretiyorlar acaba galiba KAOS. .Uyanın ve DİRİLİN ve nerelerden geldiğinize bak 1923 1938.Ve sonrası tekrar başlara dön 1786 lar ve şimdi 2018 bak gene diş ve iç dünyanın çıkar kaosların dan gelecek hummalı bir yaşama sahnelere gireceksin kurtulamayacaksın.. son sahne ve son mektuplar... Sadece uyan ve diril ."Allah de zikret Allah de " 

Hala aynı ne yapacaksın şeytanların çiğliği iblislerin kol gezdiği dünya. .Gündüzleri saklanan iblisler geceleri dağdaki yaşlı Kurttun ocağına düşerler..

Ve 5 gün gelecek müjde habercileridir. Sizin için belki bir gün anlamdır...Geçmiş ölmüş şehit düşmüş tüm geçmişleri hatırlamak anmak ve onların kalplerinizde ölmediği sadece eksiklik hissetmeniz bile onlara bir dua dır..anlamlı şekilde bu gün bu hafta hislerinize ortak benim senin hepimizin geçmişlerini hatırlatmak bir değil bin sevap işlemeniz bir Allah Razi olsun bile demek susuz kalmış toprakları “cennet Kevser havuzuna “dönüşümdür.. sizlerin ve tüm dostlarının arkadaşların ölmüş geçmişleri için duacı ve mekanları cennet olsun...Allah rahmet eylesin “Allah de zikret Allah de”.. 

Bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme haftasıdır.. ”Allah de zikret Allah de.”

                                 selçuk uysal çoban saklı şifa
              

                NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 107 11 11 2018  

Aklı şuuru olmayan yaralı kuş kurtarmak ve saygıyla selamlar. .Aklı şuuru olan bir insan kontrolsüzlüğü düşünmek istemez görevlerinde her zaman (Zarar verme bozma kısaca güvenlik ihlal ) etmez her zaman seni yok etmek için her gün bir şekilde uyanacaklarını bilir.

Çünkü o insan değildir aklı ve şuuru yoktur o nasibini almamış bir yaratıktır. Seni her zaman bir şekil uyandırır. .Bunlar hep ikili oynar. .Sarhoş tekerlek gibi.. Her önemli günlerde başka bir sabaha oyun hazırlar. .Bun
lar bir gelecek kaoslara yol açar.. Ta ki sen uyanasıya kadar devam eder..

Uyumak istediğiniz kadar uyusanız da hiç uyanmayacak şekilde uyuduğunuzun farkına varmıyorsunuz sizin bildiğiniz tam 80 yıldır. Tarihler ise 200 yıl.. Düşman hiç bir zaman uzakta olmaz uzak gelen yüklü kontrol sağlam düşünülür yanı başındaki kontrolsüzlük 45 saniye sürer ve sonra unutulur daha sonra şekle göre suçsuz aranır ve asil suçlu şekil değiştirerek daha sonra iyiyi kötü eder kafalar karışır suçsuzu suçlu suçluyu iyi edilir iyi ile kötüyü suçlu ile suçsuzu ayırt edilemeyince edilemeyecek zamana girilir.. ve masal böyle devam eder gider artık uyuya kalmışınızdır..

Siz uyanmak istemeseniz de uyumuyorum deseniz de çıkar ve nefis hayal derya denizlerde kulaç atsanız da illüzyonlar (Karanlıkta ağacı insan veya buğday ambarında ) görecek hiç uyanmak istemeyeceksiniz. Evren ve yaratan görmekte. Saklı şifa sırlar kitabin dan kaos yaprak dökümü zincirleme kutucuklar bölümünden kısa alıntı.. 

                               selçuk uysal çoban saklı şifa    

                 NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 106 11 11 2018 

Aklı ve şuuru olmayan ve yaratanın mucizevi kamuflajı ..Ya insanoğlu nerelerde..İnsanlık şeytan ve iblisin bukalemunu ve üç maymunu oynayan iç ve diş düşmanların haince kamuflajı sergileyen insanlık..

                               selçuk uysal çoban saklı şifa 
 

                 NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 105 10 11 2018  

                                               saat 06 06
                       "Allah'ın hikmeti Allah de zikret Allah de"

Aklı ve şuuru olmayan bir kuşun sevgi saygısı dünya insanların bir birine karşı hor davranış şekli bir ders olabilir mi.. Aklı ve şuuru olan bir insanın da bir kuşun davranış şekli insanlara sevgi saygı öğretme bir dersi daha olabilir mi.. İnsanların bir kuş kadar sevgisi saygısı bir kuşunda insanlara davranışı bir daha gelecek asırlara ders olabilir mi.. İnsanlarla kuşun yer değiştirmiş ihtimali gelecekte olabilir mi .. Yaratanın bir şekilde ol demesi gibi..selçuk uysal murat dağından küçük çobana yayınlaması için posta kuşu gibi bir ileti.. saat 05 55 10 11 2018 saat 09 05 Dik duruş.. Kütahya.. saklı şifa sırlar kitabı. Yeni yazı dizisi Beyaz kartal ve Beyaz güvercin barışa ve özgürlüğe VE Huzura..

               NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 104  07 11 2018 

                                 Çöldeki vaha. Ve Gölge

Nesil geçmişleri geri getirerek saygı durmak senin hareketlerine bakar. "Allah yaratan Tanrı "ise sadece kim olduğuna bakar ve neslinin ne olacağına.. Tevekkülün le KORUR...Sonsuza kadar... 

Gölge sanat ve sanatçının baktığı gibi bakma o sadece işini sergiler .Sen yaratılanın sanatına bak "Allah de zikir et "Allah de".. Bunun içinde tek bir anlam sadece vatan bayrak halk şehitler ve daha sonradan gelecek vatan komutanları var olduğunu var olacağını gösteriyor. Bak bastığın topraklara bir gölge düşüyorsa korkma "Allah de zikir et " Allah de "o Atalarının senin gölgen...

Her asırda gelecek gölgelerden çekinme o sana huzur barış özgürlük verecek.. Bil ki Tarih yeni sayfalarla açılacak geçmişi okudukça seni ve neslini gölgeler yaşatacak.."Allah de zikir et" Allah de"

Devamı 10 kasım dik duruş bölümünde okuyacaksınız internet saklı şifa sırlar kitabin da sonsuza kadar okunacak ve saklanacak bir hazine gibi kim bilir bir gün birileri tablet buldum der...Sen "Allah de zikret Allah de”  

Susuz kalmak serap görmeye başlar .Aslını araman serabı yeşil vadiye dönüştürür. Neslin için oku.. “Allah de zikret Allah de “ Yanız kalmak dağlardaki yaşam yaşatmayı doğayı yaratılışını yaşamı görmek bakmak Kuran’ı okumak gibi dir..ölümü son mektubu hatırlatır .Bu insanca sevgiyle sarılıp hiç paylaştınız mı.. Bir tebessümü...”Allah de zikret Allah de”

                            
Selçuk uysal çoban saklı şifa   

 

             NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 103  03 11 2018  

    Hangi dinden olursan ol gel ve oku dert gelince yaratanı                                                           zikretmektesin
                            Allahlı zikrettiren derttir.. 

“Bil arkadaş seni sevmeseydi onun yolundan koşturmaz. Allahtan korkun aşkındır. Bil Allah yolunu açmazsa dua edemezsin. Başına bir dert gelince Allah diyorsun o kendisini zikir etmek için dert vermiştir.. Allah bir kuluna mal verdi.. ama dert vermedi hiç zikir etmedi. Allah zikrettiren derttir.. Musibetlerden korkma ve Allah de Allah demedikçe musibet gitmeyecektir.. Çünkü musibet sen Allah de diye gelmiştir ve Allah demedikçe musibet gitmeyecektir”.

                               selçuk uysal çoban saklı şifa 

                NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 102  31 10 2018 

Nasbını almamış ne demek derseniz... Kaba saba, zalim kişilerdir. kötülük yapmayı misyon edinmişlerdir. Her sabah uyandıklarında daha acımasız nasıl olunur diye düşünürler. Her hareketleri planlıdır. Mazlum gülen gibidirler. Maskelerin altında şeytanlıklar yatar..

Tüm dünya için geçerli.. emperyalizm işgalci. Güçler hep ikili oynar bir birlerini yok etsin diye.. Sonrası yanıldık gene kandırıldık der  1001 Gece masalı sürer gider..

Zamanlar çok çabuk geçer... Okumak bilgidir.. düşünerek bilgilenerek.. geleceği aydınlatmaktır.. Kararlılık benlik ise o toplumu hiçe saymaktır.. Gelecekte bilgisiz kararlar neden niçin lere sebebiyet ötürü 96 yıl önce ki yılda kurulan merkez çekirdek den 100 yıl sonra ayrılmak yeni bir düzenin aydınlığa değil istedikleri kaos karanlık çağlara götürür..2029 dan başlar geçmişlerdeki gibi 45 leri 60 la rı 80 le ri 16 temmuzları ve 3 dünyanın savaşı 2116 gelecek nesliniz görecektir .Anlamak için okumak ve Santrac ta bir oyun hamlesiyle değil gelecek oyun hamlelerini önceden görmek işte o zaman kazanırsın şunu bil ki dünya gezen elden ele dolaşan bir yurttur...Nerelere sancak dikilir bilinmez.

Sadece zıt ikili görüşlerinizi kamçılıyorlar geçmişte yapılanları okuyun bilgilenin araştırın sadece kulak dan duymalar la veya duvarlarda asılı maymundan insanoğluna geçişi bilir gerçek yaşayan anılar ve geçmişte bırakılan mirasları göremez göstermezler o tarihte ve daha sonra kendilerini 3 büyük diyenler Tek Türkiyeyi paylaşamadılar şimdi ise fitne fesatla kendi kendilerini parçalasın derler verirler şah paşalığı krallık koltuğu çıkarlar menfaatler bitince yok ettiriverirler kendi kendilerini ..Anlamak okumaktır.. Bu vatan bayrak hepinizin.

Sırlar kitabi gelecek yüz yılından İstanbullu tekrar fethetmek dizisinden. Kısa özet alıntı bir yazı..."Gönderilen alta ki yazılıma uyumlu"..

                                selçuk uysal çoban saklı şifa   

Osmanlı-Rus Savaşı’nda İstanbul’un işgal edilme tehlikesi doğmuştu, başkenti Konya veya Kayseri’ye taşımayı düşündüler.
Ordunun emanet edildiği Alman generalleri ise, Halep’e veya Şam’a taşınmasını teklif ediyorlardı.

Balkan Savaşı’nda İstanbul’un kaybedilme tehlikesi yeniden ortaya çıktı, başkenti Bursa’ya taşımayı düşündüler.
Kayseri civarına yeni bir şehir kurulmasını, adının Osmaniye olmasını, Osmaniye’nin de başkent olmasını önerenler oldu.

Neticede, İstanbul işgal edildi.

 Mustafa Kemal, Ankara’yı başkent yaptı.
“Ben Ankara’yı coğrafya kitaplarından ziyade, tarih sayfalarından öğrendim, Cumhuriyet merkezi olarak öğrendim” diyordu.
Ankara Ahi Cumhuriyeti’nden esinlendiğini anlatıyordu.
“Selçuklu idaresinin bölünmesi üzerine Anadolu’da teşekkül eden küçük hükümetlerin isimlerini okurken, Ankara Cumhuriyeti’ni görmüştüm. Beni, Türkiye’nin en münasip merkezinin Ankara olabileceğini düşünmeye sevk eden ilk vesile budur” diyordu.

En başta İngiltere, emperyalist ülkeler Ankara’nın başkent ilan edilmesine şiddetle karşı çıktı.
İstanbul’da kalmasını istiyorlardı.

İngiltere’nin fıştıklamasıyla ABD, Fransa, İtalya ve Japonya ortak cephe oluşturdular, boykot kararı aldılar, nota verdiler, elçilerini İstanbul’da tutacaklarını, Ankara’ya sadece irtibat görevlisi göndereceklerini açıkladılar. Saltanat’tan umudu kesmemişlerdi.

“Türkler Asyalı bir aşiret oldukları için, Asya’ya geri dönme içgüdüleri alevlendi” diyerek, akıllarınca aşağılıyorlardı. 

Mustafa Kemal deha’ydı.
Höt zöt yapmadı.
Emperyalist ülkeleri aşağılayarak karşılık verdi.
Meclis’ten kanun çıkardı, “elçiliğini Ankara’ya taşıyan ülkelere, elçilik binası inşa etmeleri için ücretsiz arsa vereceğiz” dedi!

“Paranız çıkışmıyorsa biz yardımcı olalım” demek istiyordu!

İngiltere meseleyi diplomatik savaşa dönüştürdü, cepheyi genişletti.
İngiltere, ABD, Fransa, İtalya, Japonya, Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çekoslovakya, Danimarka, Macaristan, Yugoslavya, Hollanda, İran, Romanya, Arnavutluk, Mısır, İspanya ve İsveç elçileri, başkent olarak İstanbul’da oturuyordu.

Yanımızda sadece dört ülke vardı… Sovyetler Birliği, Afganistan, Polonya ve Yunanistan elçileri Ankara’daydı.

İngiltere güya direnişin elebaşıydı ama, İngiliz elçisi hatıra defterine şu itirafı yazıyordu… “Ankara’nın gölgesi üzerimize uzanıyor, sıkıntı, eziklik, şaşkınlık içindeyiz, gelgit’te suyu çekilmiş deniz kıyısında, kayalıkların oyuklarında, susuz, kupkuru kalıvermiş ıstakoz sürüsü gibiyiz!”

Ve kaçınılmaz olarak, ıstakoz sürüsü dağılmaya başladı.
Almanya, Mısır, Çekoslovakya ve Arnavutluk, elçiliğini Ankara’ya taşıdı. İtalya geldi. Fransa geldi. ABD geldi. Hepsi tıpış tıpış geldi.
1929 itibariyle İngiltere dımdızlak kalmıştı.

3 Haziran 1929, İngiltere Kralı’nın doğum günüydü, İngiltere elçisi kralın doğum günü vesilesiyle İstanbul’da resepsiyon verecekti, Türkiye’deki tüm büyükelçileri davet etti.
İşte o an…
Mustafa Kemal bitirici hamleyi yaptı.
Türkiye’deki tüm büyükelçileri 1 Haziran günü Çankaya Köşkü’nde “garden party”e davet etti.

Gayet zarif ve açık şekilde “ya Türkiye Cumhuriyeti’ni tercih edeceksiniz, ya da İngiltere kralını” demişti!

Elbette tüm büyükelçiler Mustafa Kemal’in davetine gelecekti.
2 Haziran’da Ankara’dan İstanbul’a tren seferi yoktu.
İngiltere büyükelçisi İngiltere kralının resepsiyonunda hıyar gibi tek başına kalacaktı.

Londra fena sıkışmıştı.
Pes etti.

İngiliz elçisi, tırıs tırıs Mustafa Kemal’in resepsiyonuna gitti, kralın doğumgünü resepsiyonunu da 3 Haziran’da Ankara’da verdi.
İş bitmişti.
İngiltere tükürdüğünü yalamış, Ankara’yı tanımak zorunda kalmıştı.

Demem o ki…
Biz Ankara’yı sokakta bulmadık.
Kanırta kanırta başkent yaptık.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Ankara yerine İstanbul’da kutlamak, masumane bir tesadüf değildir.
Başkent olarak Ankara yerine İstanbul’u dayatmak, işgalci emperyalizmin hayalidir!

Sendenmiş gibi görünür seni bir kaşıkta doğar seni yanıltır talimatı başkalarından öğle almıştır sende yanılırsın ve yok olursun bunlar iççice geçmiş tutuculardır. Vatan bayrağını seven Halkın seçmiş olduğu yönetim önderini düşünendir.. ve aydınlatır.

                            Selçuk uysal çoban saklı şifa

               NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 101  30 10 2018 

Hiç bir şey göründüğü gibi değildir. .Başarıyı yakalamak için o bunu yapamaz değil o bunu içindeki cesaretle azimle yapabilir diye bilmek.. Hayat bir şekilde devam etmekte.

                    Anlamı anlatılması kolay olan kişi kişilere.

            Anlatılıyor ve anlamıyorsa nefsine ve çıkarına bakın

                               o her şeyi size anlatır .

Hak hakikatin yanına " Azrail " gelmez. .Bir toplum hep birlikte hareket etmiyor ise sadece kendini düşünür çıkar doğrultusunda kendi hal durumunda bir başkalarından yardım bekliyor ise her zaman züllüme esaret içinde korku içinde yaşamaya mahkumdur.. 

Her kez de et kemik vardır ama içinde saklı en derinde ki korkunun korkusu korkusuzluğu çıkarmakla ve inancıyla o toplum dirilir ve züllümle öleceğini bildiğin halde eli silah siz mücadele etmen geride kileri güçlendirir..

Kendi kendine yardım etmeyen de bir başkalarına yardım edemez liği bu kişi ve kişiler dünya malı ve nefis peşindeyken bir başkalarını yaşatamaz. .Korku endişeyle yaşar.." Yaratan " seni yaşaman için değil yaşatman için gönderdi.. Hala yaşatma zincirini göremiyorsan sen dünya malı peşindesin..

                            Benim son durağa sende geleceksin

                         Bir önceki durakta inemeyeceksin...
 

                              selçuk uysal çoban saklı şif
a  


                NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 100  29 10 2018 

Er erbaş nereden gelirse gelsin oranın jeolojik yapıya görev yaşam şartı uygulanır ve ders verilir. .Bu temel yoksa destek joystick devreye geçer iz ve işaretleme şifreleme eksiktir. Bu da tamamen suçtur...Bu teknolojiyle erken uyarı siz temleri varken dikkat dikkat edilmiyorsa sorumlular cinayet işlemişlerdir. Geçmişte 90 bin şehit verilirken muhabere eksikliği var oluşundandır. .Ama bu devirde ise yetkililer utanılacak suç işlemiş iki genç vatan için şehit verilmiştir. .ve muhabere dersi ve yaşam dersi olmayışıdır yaşam savaşı silahla olmaz. .Sorumlu nerede kim için yaşamakta. yüz kızartıcı suç işlemiştir..

Sırlar kitabi savaş ve strateji oyunları bölümünden.. Doğada öyle yaşam var ki eksi 3, 4 gün uykusuz 30 derece yaşanır. .Don ani don olmaz zincirlemedir. Her hava akımını takip don oluşumunu çözer her santimetre kare ısı farklılığı yaşar.. Bu da yaşamı uzatır...Isı farklılığı Hava ve bitki örtüsünden kaynaklanır.. Artık yaşamak için savaşırlar alınan eğitim deri altı sıcaklık (bir hayvan) ve akkuş ağcı kabuk altı ana gövde kesilen bir parça ağızda tutulması veya yenmesi 72 saat ayakta uykusuz sığıntı yer aramak artık savaş yaşamla aldığı eğitimle ve arkadaşını yaşatmak için başlar. .Her bölgede o ağaç vardır ve her ağacın yaşam ve yaşatma şifresi vardır isterse ölümcül yara olsun..

İnsanı 3 Harfle oyuna getirirler oyun K Y L harfler yer değişir..45 saniyede yok olunur 1 hafta sonra unutulur.. Yeni senaryolar gelir..

Ama bilin ki benim senin vatan bayrak hepimiz için oradaydılar onlar ölmedi kalbimde yaşamaktalar. unutulmaz unutturulmaz..

                             selçuk uysal çoban saklı şifa

 

            NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 099  28 10 2018  

Hiçbir şey göründüğü gibi değildir değişken bir yaşamın içindeyiz. .Her an renk değiştiren insanlık.
Gördüğümüzü göremiyor bazen de görmezden geliyorsak görüp te bazı sesleri algılamıyorsak yazılanları doğruyu yanlışı değerlendiremiyorsak akıl algılayabilme sıfır oluşudur...Bazen de cahil der geçeriz. .Hayır cahil der geçeriz ama bil yanlış düşüncedir. senin yanlış algılamandır.. Bil geçenler kurnazdır( içinde şan şöhret kin nefret nefis benlik vd .).. O seni hep şaşırtır...Akıl düşünme anlama kavrama.. İyi olabilirsin çok da güzel olabilirsin seni algılamak seni düşünmek seni kavram yaşantını bilmek araştırmak iyi olabilmende öteye iyi oynayabileceğini ortaya koymaktır kişi ve kişileri anlamak için oda sadece okumak tır...Düşünmek anlama kavram sonucu Akıldır...Anmamak içinde Okumak gerek.. Nereden başlayayım dersen önce kendini oku.. Kimin nerde nerelerde yanlış yaptığını görebilirsin...Buda AKILLA okumaktır.

“Sıfır aklın peşine 1000 oo duvarda asılı diploma koşuyorsa “ Bunca sene aklı heba ettiğini algılayamadığındandır... “Geçmiş olsun Allah düşünme anlama kavrama şifası versin”. Beni okumaya bilirsin hatta sile bilirsin bunla kurnaz düşünceni ortaya koya bilirsin hem anlamış hem kavramış olursun.....Sonuç kurnaz cahil oluşunu ortaya koymuş olursun....Ben dağlarda yaşayan bir yaratılmış bir canlıyım...Sen ise şehirlerde yaşamışlığın kafanı karıştırmış olabilir içinde düşünce kavrama algılaya bilme varsa tabi....Buralarda her şey yerli yerinde gel gel dağlara gel...

Tam yayınlanmamış saklı şifa sırlar kitabin dan Akıl bölümünden küçücük bir alıntı... Bu sadece gidecek olan yerlere UPS.. 

                                 selçuk uysal çoban saklı şifa  

             NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 098  28 10 2018 


İnsan gibi yaşamayı görmeyen... Bir yaratıkça insanlığı yok eden. ve duymayan. Ve bunları duymayan olduğu gibi bir toplum  konuşamıyorsa hala dışa dağlı tozlu raflarda kalmış yasa ve kanunlar sayıları ve suç işleme bakımından daha hızlı artış gösteren bir toplumsal istemin içinde çürümüş ahlak ve nefis yoluna dünya malına tapmış her şeye renk değiştiren gerektiğinde zaman gelince fırsatçı geçinen yaşamın içinde o anı yaşayan gelecek nesillerini yok sayan bir toplum her zaman asırlara hep yenik düşecek..

İnsan ırkını insan ırkına yok ettirecek insan sahte güzel insan kılığında iblisler türeyecek yaratılan insan oğlunu nesli ve ırkı yok olacak ve insanlığı yok edecektir..

Maddeleşmiş şeytan galip gelerek " aslı gerçekler inecek " ve ebediyete kadar insan ırkı yok olacaktır..

Evet şöyle gerilere bakın ne çabuk değiştiniz...İnsan ırkını 30 bin yılı içinde habil kabili oynayan insan toplumu şu kısa son asra sığdırdınız...

Sizler hala göremeyecek kadar benlik ve nefise gömülmüşünüz...

Aslı gerçekleri size bu dünya intihan olduğunu söylenmiş hatırlatılmış adalet kitabı gönderilmiş...... Yayınlanmamış saklı şifa sırlar kitabından çok yakın olan dünya ölüm son idi ama yaşarken uyuyorduk yarı ölüm gibi yaşarken ölüm bölümünden alıntı....

                              s
elçuk uysal çoban saklı şifa..

 

               NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 097  27 10 2018

       www.sakli-sifa.com

Zaman ne getirecek ne olacak olanlar olsa da olan şeyler hayal edemeyeceğin kaybolan şey ne nereden gelecek.. Bilinmez bilemeyeceğin an yanında oluverir.. 

Sabah namazda yola koyuldum çarşıda biraz alış veriş birde okuma gözlüğü kolu kopmuş gözlükçüde tamir ettirmekle birde arkadaşın atölyesinde bir parça yapmak birde marangozda parça varsa ihtiyaç malzeme dolabı için malzemeye bakmak.3.30 saat yürüyüş yolunda sanayiye vardık.. Hava sert soğuktu yol biraz yorucu olsa da hedefe varmıştık. .Alış verişi yaptık öğle zamanıydı atölyedeki işimiz bitmiş yolda giderken de arkadaşa gözlüğü bırakıp evdeki gözlükle haftaya kadar idare ederiz düşüncesiyle gelme semde Rüstem le aldırırız düşüne varsayarak son giderken bir şeyler yer marangoz haneye uğrayarak yola koyuluruz hayaller içindeyken öncelikle marangoz haneye uğrarız..

Yeğenim ustan yok mu...Emmi hoş geldin usta gelmedi biraz daha işi uzamış ama eli yakındır gelmeye.. İyi o zaman ben şuradan bir şeyler atıştırayım o zamana gelir...Gel sende öğle saati yemek ye.. Yok emmi sen ye gel.. Gel gel oradan dükkan görünüyor koşar gelirsin gel sen gel..

Ve yemek yenir ..emmi ben gideyim sen buradaysan seni çağırırım...Yeğen burada olmasan da tornacı Salih in yanımdayım biraz işim daha var orda o zamana kadar gelmezler se benim geldiğimi söyle haftaya veya öbür hafta gelirim..

Biraz oturur bir cay içerim o anda bir mesaj gelir gözlüğü ararken gözlük sapı yoktur her halde bir yere düşürmüş olacağımı akıl söylese de gene de ihtiyaçtı o an mesajı okumak için gene de okuduk gereksiz bir mesaj idi benim için masa başında soygun...Tam ayrılırken arkadan emmi, emmi çoban emmi bağıran marangozun çırağı idi. Dur bu ne telaş bağırıp durursun ...Emmi bu senin herhalde tezgah üzerinde kâğıdı okurken gözlüğün sapını düşürmüşsün ben de oraları süpürürken senin olacağını düşündüm çünkü fark etmiştim gözük halini...Sağ ol yeğen düşünceni kutlarım teşekkürler ..Ha bu arada usta biraz daha gecikecekmiş geç geleceğini söyledi...Sende eve git yemek ye gel dedi ama çoban emmiyle yedik deyince selamını da iletti...Sende selam söyle haftaya gelirim.. Evet ne hikmettir bir yemek yedirmek ....Öğle saati ac tok olmuşsun haber varken acı doyurmak dururken sen tok olmuşsun o yemek sana sağlık olur muydu...Ve sonradan gelecek hikmet olur muydu...Çok inçe bir çizgi .Anlamak zor anlatılması ondan zor.. günlük yaşantı anılar sırlar kitabından alıntı..

                             
Selçuk uysal çoban saklı şifa..   

            NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 096  26 10 2018   

                            Bu gün yarın için geç olabilir...

Sen bu gün bak. .Yarınlar güzel olacak. Bu gün sanal dünyada yaşasan da gelecek bakış acın seni gerçek hayatta karşılayacak. .Bu gün veya bu günden sonra.. Zenginlik gelip geçici .sizde yarın yanız lığın içine yanız yaşama katılırsın .Soğuk gezici, don ise zincirleme ,her yerde insan sevgi zincirleri oluşturun bugün için yarın yalnızlığa düşmemen bu gün yapacağın sevgi zincirine bağlı. .İlla devletten bekleme senin yaratıldığında devlet yoktu sen sevgiyle geldin bu dünyaya bir boş fabrika sahibine gitmen bir boş iş ev yerine gitmen bir kaç ısınmak için odun veya dolapta asrını bekleyen kıyafetler sevgi dolu zincirine yeter.. Belki sen kaloriferli evde oturup ısına bilirsin belki şömine ,belki de güzüne sobasında...Bil ki gelecek yeni hayatında son mektubunda bil cehennem sıcağın dan çok kaçmak isteyeceksin.. Bu gün için yaşamınızda kolay cehennem sıcağından uzaklaşmak ..Yaratılan bir canlı üşümesin.. Bu kadar kolay...yanız adam sırlar kitabından alıntı bu gün için. 

                               selçuk uysal çoban saklı şifa

             NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 095  20 10 2018  

                                        ERDEMLİK 

Birileri der çobana ne onlardan nede bunlardansın. “Der çoban çöllerde su bulmak için serap görmektesiniz .Aslı yaşam hayatınızda çıkar için " "Erdemi " bulamadığınız gibi.” Şunu bilin ki dış düşman yüz yılların planı yaparak içeriden ve dışarıdan oyun kurucuları ne zaman 3 dışarı elçi gittiği zamandan beri yani çıkar için yeni düzen diye adlandırılan dış düşman planı 1873-1876 fitne fesat yıkma ele geçirme tohumları o zaman atıldı ve her yüz yılın sonunda da yaratan bir ışık eder ve bu gün bir lokma yenecek nasip varsa 1876 -1923 kadar var gücüyle vatan için SIRT SIRTA verip dış dünyaya savaşanlar yani bu gün birbirinize düşman olduğunuz kardeşlik.. Şimdiki yaşam ve yaşantınız atalarınıza borçlusunuz anlamak Sadece erdemliktir..

Bilin ki bu şan şöhret çıkar dünya malı sahip olmak ve dış dünyanın o ülkenin aslı gibi yetiştirmiş ajanlar olduğu sure barış ve huzuru bulamayacaksınız...

Ta ki erdem olasıya kadar.. Olsanız da yeni strateji oyun kurucular sahnede olacak bunlar bir birine geçmiş kutucuklar dır gene anlamak için erdem olmak.

Onlar gibi düşünerek olacak en kötü düşüncelerini göre bilmektir akıllarını okuya bilmek tir. okuya bilmek için bir birinizin düşüncelerine saygıdan başlar bu dinleye bilmek anlıya bilmek eksik fazlayı okuyarak anlaşarak akılla bir noktaya gelir bu da erdemliktir.. .Buda ıssız çölde sahrayı yeşil vadiyi bulmaktır.. 

                            selçuk uysal çoban saklı şifa 

          NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 094  19 10 2018  

                               KEŞFEDİLMEMİŞ AKIL   

Bir yer bulunduğunda keşif deriz ,bir yeni buluş teknolojide başarılar sağlarız.. Ama ne yazık ki hale bulunmayan dünya üzerinde tüm canlılar ve bitki örtüsünde keşfedilmeyen akıl bilim aramakta, zulüm etmeyen koruyan ,tüm canlıları kesmeyen parçalamayan fitne fesat kaos çıkarmayan Habil kabil savaşları çıkarmayan insanda olmak kaydıyla tüm bitki ve tüm canlılar da keşfedilmemiş AKIL  olmuyor mu.

4.5 milyar yaş dünyanın kendini yenilemesi, 20 30 bin yıllık akıl üstünlüğü olan insan oğlunun 124 bin peygamber gönderilişi,25 peygamber 2 Salih gelişi ve 4 kitabı hak sayan ve son peygamber gelişi ve son ademden buyana toplanan son adalet yaratanın ilkeleri içinde yazılı olan Kur’an olduğu halde hala tüm canlılarda ve bitki örtüsünde en üstün insanoğlu dendiği halde şu devirde hala, hala en üstün Akıl keşfedilmemesi dururken ,ben üstünüm diyen akıl keşfedilmemiş akıl olmuyor mu.

4,5 milyar yılda oluşumu Keşfedilmemiş akıl için zaman yıllar asırlar olsa da , yaratan tüm canlı ırkına kurduğu dünya an ve anlar içinde kurduğu düzen,20 30 bin yıllık mazısı olan keşfedilmemiş akıl.. Son 100 yıl içinde yok eden bir canlı türü varsa oda keşfedilmemiş aklın içinde  maddeleşmiş çirkin ruh yaratılan canlı türünde evrim geçirmemiş halleri olmaktan öte bir şey değildir..

Yaratan gelecek için aslı cenneti ve bu dünyayı tüm canlılar için geçiş cennet vadetse de, bu dünyada yaşam yaşatmak için ve sınavını geçmek için önünüze şeytan ve nefis koyması keşfedilmemiş akıl içinde saklı oluşu ağzı dili düşünce ve beyin içine canlılarda üstün olan insan ırkında akıl çekirdeği yüklense de.. Düşünemeyiş keşfedilmemiş akıl olmuyor mu..

Son asırlarınızı yaşamaktayız ...insanlığının yok oluşu ve asırlar sonra tekrar insanlık var oluşu gene insan içinde maddeleşen iblis şeytanlar oluşumu sizden öncede sizden sonrada keşfedilmemiş...İnsan anatomisinde parmak izi gibi bir birine uymayan akılı keşfetmek sadece yaşam ve yaşat ta içinde  nefisi yok etmeyle tüm canlılarda en üstün akılı keşfetmektir.. sırlar kitabin dan akıl yazı dizisinden alıntı .. 

KEŞFEDİLMEMİŞ AKIL 2 / 1 DEVAMI 

Sorarlar Akıl nerede o zaman...Bu gün gün doğdu işe gittin ve masa başında oturdun nefsinle her türlü oyunlar kareler çizdin o yetmedi bilginle onlardan en üstün silah üretin ,kafa kaşıdın savunma yerine kaoslar çıkardın fitne fesatlar soktun insanları bir birine kırdın oda yetmedi oradaki hazineleri taşıdın orayı kul köle ettin devam olsun diye esaret içinde yaşatmaya mahkûm ettin.. Bir akıl olmayan şeyi keşfedilmemişi bulmak ve akıl üstünlüğü derler ya akıl akıldan üstündür. Sen sadece nefsin benlik aklı keşfettin.. 

Birde yaşama bakalım bir örnek.. Bir traktör tamircisi traktör sahibi yapılan masrafı daha sonra vereyim der, ve zaman gene gelir gene traktör tamircisinin yanına gelir gene aynı işi yaptırır traktör tamircisi geçen seneki ile bir parayı vereceğini beklerken der bunu da ikisini bir harman zamanında vereyim der.. 

Tamirci dur der parça ve yapılacak işleri öpücükle almıyoruz der.. Ve iş orada da kopar.. Şimdi bu kendini düşünmek aklı değil mi nerede kaldı akıl.. Akıl üstünlüğü var ise istediğiniz kadar bu örneği sadece yaşamınızda da çoğaltabilirsiniz... 

Yok ben aklı keşfede cem derseniz insanları ve tün canlıları yaşatma içine bakacaksınız. .Sizlere yaşam verildi beyin içine düşüne ve akıl zerrecik tüm canlıları yaşatın nefisten kaçının VE Tevekkül edin.....Ama yarın ve yarından sonrada aklı gene keşfedemeyeceksin... 

Afetlerle ara sıra akıl keşfini o an hatırlasan da son mektup ulaştığında akıl tahtaya son vuruşu yapacak. saklı şifa akıl bölümü sonsuz sırlar kitabin dan alıntılar... 

Şimdi geleceğe bakalım önde nefis yönetim seçimi sizce akıl iyi olan mı iyi oynayan mı kazanacak.. Bilin ki çıkar şan şöhret için akıl üstünlüğü kör aklı keşfedeceksiniz.. Aslı keşfi gene bulamayacaksınız.. 

Derler sen kimsin ki Akıl öğreteceksin derler. .evet öğretemezsin sadece düşündürürsün akıl öğretecek niyetimizde yok...Eski bilim felsefeciye sormuşlar gündüz vakti fenerle ne dolaşırsın....Sadece AKIL ararım akıl... Her devir ve asırlarda gene çıkılır akıl aramaya...Ezberlenmiş Akıl bu bilim adamının adını bulacak.. Sadece kılışelenmiş ikramda sunulmuş akılla yaşayacaksınız ..Üst düşünce aklı ebediyete kadar bulunamayacaksınız .. Devamı Akıl / 3 te 

                                 selçuk uysal çoban saklı şifa.       

                    NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 093  16 10 2018  

                       DEĞİŞİM BAŞTAN AŞAĞI ARINMAK

Halkın Vatanın bayrağın için yazacaksın yok öyle çıkar için tek taraflı yazmayacaksın.. Bil ki 3 Hakka kaos muhalefet yapıyorsan sadece dış dünyanın ajanı oldu içindir. Yanışı doğruyu göremez iyiyi kötü kötüyü iyi yaparsın.. VE sonradan pardon..  

Yeni vizyona gerek yok eski vizyondakileri yer değiştirilmesi açacağınız yeni vizyonun çok üstündedir.. Hamle hamlet oynamayın.. Kaybolan servetler ve zaman Kaybolan servetler ve zaman ."Yeni vizyon mu istiyorsunuz Değişim ve tasarruf. Orada yaratanın yeni bir düzenin ilk temeli hikmet ve nimetleri yatar " İşte o zaman iblislerin yok oluşudur.. 

        "Konuşulan Yeni vizyon dolarların Bertaraf edilmesi dağılması 

                               gerçek vizyon Türk tl tırmanışıdır"  

Yeni Sisteme Evet denmiş olunabilir düzen ayni gidiyor oyuncular farklı deyip diş dünyanın kölesi ve esareti içinde yaşıyorsak kanun ve düzen sisteme karşı muhalefet yapılıyor diye evet denilende hayır deyip zulüm yapılıyor gerektiğinde evet diyende hayırcı sınıfına konuluyor mahkum ediliyorsa değişen hiçbir şey olmadığını hala oyunun içinde oyuncuların değişerek oyuncu olarak yeni vizyonlara atılım yapılma hamlesiyle yeni sahne perdelerin açılmasında farklı sahnelerde görsek diş dünyanın sömürmesine karşı durmaktan ziyade başka değişik yollardan daha çok sömürmesine yol açmaktan öte bir şey değildir.. 

Yeni vizyonlara gerek yok var olan zenginlik var sadece içerdeki bastonlu mevzuatları bölgesel yeme içme rüşveti boş sahne ihaleleri kes sonu olmayan yeni vizyon biraz temizlemek lazım. Yoksa yeni yatırımda kimler kazanacak halk mı yok eskiden gelenler birazda dolduracak sonrası nemi yeni yeni vizyonlar denilecek. .

Daha sonra yeni bölgesel seçimler gene aynı A takım önde olacak o köyün o mahallenin o kasabanın o şehrin o ilin yeni yüz vizyonları olacak.. Eskilere dönün az geri bakın şirketleşen holdingleşen başkanlar doğmamış torunlarına şirket açan yöneticiler yerleşecek...Eskilerden gelen bir kanun vardı yüz kızartıcı suç işlemişler yönetici olamazdı.. Şimdi ise yüz kızartacak yöneticiler yetişmekte...Aslında daha, daha da ötekiler yüzleri kızarmıştı ama yoğurt çalmaktan farkına varmayışımız.. Varsak ta nasıl olsa evde yoğurt var dememiz.. Yani kısaca suçlu arıyoruz, bence sizler önce suçsuzu bulun suçluları bulacaksınız.. Aynı hamama gidecek aynen terleyeceksiniz...Tası kafana da vursan çıkan ses seni meşhur şan şöhret  edecek.. Gene aldandık aldatıldık diyeceksin..  

Bu yazıya bazıları ağızları sulanır ama asıl suçlu ve suçsuz sizlerden kaynaklanmakta. .Kaosların başlangıcısınız.. Vatan bayrak halk için muhalefet yapmaz sadece dış dünyanın çıkarları için muhalefet çisiniz ve sonradan yanılmış olarak çıkacaksınız nasıl olsa dünya dönmekte olmak veya olmamak gibi.  

(Bunlar kim deyip ne yaptılar deyip hala göremiyorsanız.. Sus ve otur an ve zamanı bekle son mektuplar yakında hiç yanılmayacak adreste yoktular pusula bile bırakmayacaklar. Ya sonra.. Bil ki sizi hiç aldatmayacak..)

                               selçuk uysal çoban saklı şifa  

                NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 092  15 10 2018  

 SAHTEKARLIK VE KOLAY KAZANMA YOLU SONU NEDİR İ 

         ÖĞRENMEN SENİ YAŞAMIN DEĞERLİ YOLUNA SOKAR.  


Küçük çoban bir gün yanıma gelir hayırdır neden geldin ...Çoban emmi gb bitti Bir şey seyretmedim iki adet belki filim bir iki adet yazı indirdim.. E sonra. .Fes açıktı sadece beğendim yorum yazdım gönderilen kısa filimler müzik dinledim çıkartma gönderdim bu kadar.. Geçen aylarda budan fazla yaptığım halde hiç bitmemiş daha da kullanacak gb vardı şimdi ise yok ondan geldim senin yanına ..O zaman sahtekarların hicret aylarıdır tatile çıkmışlardır yıllık kazandıklarını yemeğe şimdi ise para kazanmak için senin gibi ördeklerin peşindeler.. Kılıf değiştiren vicdanları kırbaçlayan timsah göz yaşlarıyla sömüren fenomen kokulu örümcek ağlara takılmışsın.. Her seyrettin arka perdesinde öğle site linkler var ki onları da tıklamış oluyorsun bilim bilinç bilgi kalktı şimdi sahtekarlık dersleri başladığını bil.... E çoban emmi nasıl para kazanma bu...Senin gibi ördeklerin peşindeler.. 

Geçen gün senin gibi bende ördek oldum...Bir herkesin seyrettiği gibi filim seyrettim filimin sonunda aynı dakika bilgisayarı içini temizlerken geçmişleri 2 saat içinde 63 siteyi de tıklamışım bunlar tıklama başına belirli sent almaktalar sende bilip bilmeden Kaos Kargaşayı fitne fesat ı seyrede cem diye hep gb hem para hem de sinir streslerin kor edip ver yansın edersin şimdiki gibi.. En üsteki balıklar seni derin sula çektiğini bilmeden yaşam sofralarında meze yapmaktalar...E şimdi ders bilgileri çalışmayalım mı ..Bu bilgiler sadece bilgisayarda mı ..Yok Bu kolay yolu ..Peki uzak yol nasıl.. Çok yorucu bir de vakit alıcı. .Şimdi sana bir şey diyemem sen gene bildiğin yoldan git ama buraya gelip yakınma.. Peki uzak yolu öğret o zaman...Sana kısa yolu sahtekarlığı yaptıklarını söylerken uzak yolu da söyledim farkına varmadın.. Anlamadım...Anlarsın geçen aylar yaptığını yapma yeter..  

Sadece bu mu sahtekarlık yaşam hayatına dikkat et bir gün gelir şimdi söyleyeceklerin karşına çıkar seni günlerce aylarca oyalarlar tüm birikmiş bilgini alırlar ve tamam tüm bilgileri aldık derler sana okkalı bir dirsek çekerler.. Geçen sene 12 ay gitmiştin Arılar için premix ilaç yaptığın Arıcılık yapan firmamı emmi..Aynen küçük ördek... 

Ne olduğu anlayamazsın onlar renk değiştiren kertenkeleler. bukalemun gibi mi. .Aynen öyle çok bilmiş ördek bende onlar için ben de sazan. Yani bu tip insanların hepsi Kanepe evlat kanepe ..O emmi kanepe nereden çıktı...Daha anlamazsın bular kelimelerin gücü evlat. .Ama işin püf noktalarını bilmezler sadece kazandık der bu hayatlarında geri kalan yıllarını ve sonlarını bilmezler. . 

Daha çok bilmediğin sahtekarlıklar sen bitkisel ilaç almışın dır telefon kayıtları ellerindedir sazan gibi atlamışın dır o telefonları biriktirirler baştan seni deşifre etmişlerdir başka firmalara bilgini 1 dolara satarlar..

Biter mi sahtekarlık bitmez şehirler arası yolculuk yapmışın dır ertesi gün bir telefon gelir şuradan şuraya falanca koltuk numaralı yolcumuza uydu çıktı der sazan gibi atlar sonradan ayıklar sın pirincin taşını..

Şimdi var git evdekilere selam söyle durumu anlat ki senin için yanlış şeyler düşünmesinler.. Giderken ocak yanında kekikleri götür geçen yayladan topladım.. Baban ,anne sevinir.. Sende kaynat iç limonla ,üşütme ve hastalanma.. Doğanın şifasıyla "O" seni korur.. Sırlar kitabından yaşam içinden alıntılar. 

                                   Selçuk uysal çoban saklı şifa..  

               NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 091  14 10 2018  

                          DEĞİŞİMİN İLK ADIMI   DÜŞÜNEMEMEK  

                 Gece yürüyüşü başladı canlılara kışa hazırlık...

Gitmeden obaya geride Bıraktıklarımızı son tez geri dönemeyeceğimiz gibi bakmak. Her şeyi iyisi kötüsüyle geride bırakın kimseyle çekişmeyin sırt çantanızı alın en yakın doğayla birleşin orada pazartesi için ve sonraki günler için kışta olsa sevgi çiçekleri toplayın huzuru bulun ve gerideki kötü günlerin yok olduğunu görecek gelecek aydınlık yollarını bulacaksınız.

Bilin ki Her çıkışım, çıkışımızda bir hey can kavuşmak gibi hep seni beklerler bir birleriyle haberleşirler doğa ve dağların çobanı geliyor diye.. Her sığınak korku dolu olur ama doğa adamı için değil bağ zem şimşekler çakar gök gürler arkadan dev fırtınalar çıkar irkilir sadece ,korkmaz çünkü tabiatın çocuğudur sadece hoş geldin Tabiatın çocukları kutlamasıdır..

Yaratan bu dünyayı insanlığa cennet vadetmiş... Her kesin içindeki özlemdir doğa çünkü tabiatın çocuklarıyız.

Bazen de başka yaratıklar vardır evrim öncesi kalan yaratıklar sadece arkadan ürerler fitne fesat akıl olmayan boş haznede bakarken kervan geçer...Evrim geçiren akıl demez onu da yaratan yarattı düşünemez çünkü hazne boştur.. Anlamaz ve anlaşılmaz bazen aklı kuma sokar akıl arar. Düşüne bilmek için..

Bazen de Olur ki yalan senaryolarla arka perdesinde çıkar sağlayanları görürüz halkı kışkırtmak, kaos bir birine dönüşen öyle insanlar vardı ki bu şu yaptı o şunlar yaptı hepsi birleşir başkalarını kışkırtan dolu savaş filim sahneleri sahneler kurulur oyuncular yerlerini alır bazen tiyatro bazen önceden çekilmiş filimler..

Bunların tek amaçları vardır para ve kendi fikirleri.. Bu dünyayı her iki tarafa zindan etmek...Bunları görür sesini duyuramaz sın artık hiç kimseyi görmez görmek istemezsin bazen hayallerinle yanız yaşamak istersin bazen de doğaya koşar huzur ararsın ,bazen de yaşadığın şehirlerde bulamadığın sevgi saygıyı zaman içlerinde şehir hayatından bıkar yalan dolu dünya insanından uzaklaşma isteği doğar. özlem duyarsın...Bunları bildiğin için Yanız yaşamak istersin...

Hele yaşam kimyası hiç bilmemek yaşam sürdürmek ve doğanın verdiğiyle yetinmeyi bilmeden şehir içlerinde bir arayış yapmadan nasıl ne gibi neticelere bakmadan akşam eder ve ertesi gün nasıl bir yaşam olacağını bilmeden Çözüm ve Çözünürlük bir ortamını görmeyi en ufak noktalarını görmek istemeyiz ve görüntünün en ufak birimine aramak araştırmak istemeyiz.. Artık gün ve zaman seni yormuş hasta düşürmüştür..

Kabaca her şeye tamam der bir sonraki güne geçeriz. Yaşam ve yaşatmayı bilmek istemeyiz bir yerden aldığımız ölçüm bir başka yerde uymayacağını bil sekte.. Kazanda, gölde, denizde, dünyada, serbest dolaşan madde ve elementler ilerde neyin getireceğini bilmeden yaşar sonuçlara dur demeden sadece eğitim der geçeriz.. Sadece duvarda asılı bir diploma kalır, gerçek bilgi eğitimi den dışında dünya malına taparcasına bazen de boş hazneli akıl gözükmeyen gözükmeyenlerin peşinden koşar kötülük işleriz.ve bazen de bunları görür yanız yaşamak için doğa özlemi içinde yaşam istense de ...

Bir bakmışsın yaşamak için beslene bilmek için ..Gün zaman içinde yediğimiz gıdalardan nelerin getireceğini bilmeden düşünmeden yaşar geçeriz..

Sonrası şehir dışlarında sağında solunda son durakla doğayla birleşir el üstünde gideriz ve yaşamda bunları düşünmek için hiç akıl edemeyişimizin...Sonrası..

Allah rahmet eylesin dün sapa sağlamdı sözlerle yetinerek...Bir sonraki son durakta size gelmiş son mektup postacıyı görürüz.. saklı şifa sırlar kitabından alıntılar an saatler..  

Hayat yaşam yazmak düşünmek karmakarışık dense de şu an ki yaşamınız karmakarışık olduğunu hiç akıl edemezsiniz ve edemeyişinizdendir. 

Düşünememek sizce köy peyniri nerede olur.. Bir gün çoban yoldadır çanı çeker süt toplayan arkadaşına telefon eder ..Hikmet gelirken yol üzerinden geçerken 1, 2 dilim köy peyniri getir der...Arkadaşı şöyle söyler şimdi nerede bulacağım der...Köylerde ya iki dilim peynir yok yada süt yok yada akıl edecek düşünce yok. .İki dilimi paylaşma bilmeyen insanlık bu dünyada neresindedir. 

Evet saat 0730 uzun yoldan sonra konaklama yerine yakın köy mandıra saat 11.30 şurada alacaklarımı alayım der.. Seslenirim hazırda peyniriniz var mı parasıyla almak isterim derim...Emmi gel gel hele der içeriden seslenirler...Gördüğüm manzara kahvaltı hayal ettiğim sofra. Yol yorgunluğunu at birlikte kahvaltı edelim derler. .Hayır diyemem çünkü o kısa yoldan geçmeyip uzun yolu tercih etmem benim için hazırlanmış nimetten...Hikmetten..Başka bir şey değildir.. saat 13 15 ayrılış...Tarih 14 10 2018 .. 

"Yaratanın emri" ile bu sofrayı Himmetin iyi niyetiyle ve mahcupluğu bu sofra hazırlanmıştır. .saat 13 15 ayrılış...Tarih 14 10 2018 ...Sen yeter ki iste. ."O" bir sebeple verir.. 

Başka gün başka zaman. Çoban başkalarının dediğini 1 i 2 etmeyen yakın gördüğü birisinden para ister..Birisi şu an Rusya ya gidiyorum gelince hemen göndereyim der. Günler aylar yıllar geçer hala gelecektir bekler zannedenler. Düşünemez gideceği gün gönderecek vakti olduğunu...Düşünmek düşünebilmek..


                Çok kazanmak  için sütün içine su koymak mı zor  
                      Yada paylaşmak için iki dilim istemek mi. 

                             selçuk uysal çoban saklı şifa 

               NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 090  13 10 2018   

                             YETİNMEK VE DEĞİŞMEK      

Çıkarlarınla ve kazansan da sonu  kazandığının fazlasıyla bedenine ruhuna gelecek nesline zarardır.. Az her zaman çok tan büyüktür.. Bil ki neslin Salih evlatlar ise dünya malına bakmaz.. Senin bıraktığın izden yollarına devam ederler.. Şimdi ve sonrası tarihi yaz ve bu yazıyı hatırla 13 Ekim 2018

Değişim zamanı bil inan ebedîyi  kalmayacaksın bildiğin halde sen neredesin.. Her şeyin yerinde olduğunu her şeyin sonunu bildiğin halde, Bu ne gaflet, bu ne  hırs, bu ne şiddet bu ne kin.. 

Kendine inan güven.. .Kendi değerini bilmeyen kişi kişiler...Ezilse kırılsa felaket zincirleri üstünden geçse de... Yaratılmış bedene hiç bir şeyin olmadığını görür akıl eder. .Bir başkalarına çıkarı için esir olmaz kendi değerini bilmeyen yok sayan her kimse insanların çıkardığı değer kaynağa maddiyata kul köle esir esaret olmazlığını görür kendinin ve insanlığı ve maddiyattan  çok üstün olduğunu görürlerdi. Maddiyata hiç güvenme o seni aldatır.. Sadece akıl... 

Kendine inan ve başarılarınla kendini sev.. Yaratanına şükret anı günü yılı yıllarını sev geri kalmış geçmiş bu gün an hatırla sor.. an ve an yeni bir gün ile sevgiyi saygıyı görecek göreceksin ve Başarılı olacaksın..

Yaratan seni ve başkalarını yaratmış yaratandan ötürü sev tüm insanlığı sev.. Tüm canlıları koru. Bak her şeyin değiştiğini göreceksin kendinde. başkalarında ve sonralarını.. 

Tanrının istediği yerde yağdırdığı yağmurlarda yürüyerek tüm kötülüklerden arınmak ve arınarak.. Apaçık sevgiyi görmek.   

                                  selçuk uysal çoban saklı şifa  

              NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 089  12 10 2018  

                     Yaratılan güzel insanları bir şekilde yok ediyorlar...

Onlar yaşamak yaşatmak için geldiler tevekkül ederek yaratana inanan insanlık ve vekiller tahin edilen binler ce çoban sanatkar gönderdi ama maddeleşmiş şeytan ruhlar fitne fesat kaoslar çıkararak yaratanın sevgili kulların içine girerek, vekil inen ve yaratanın ilkelerini anlatanlara kötü gözle ve şiddete kargaşayla ve gönderilenlere ne kadar işkence gördüklerini insanoğlu bilselerdi ve hissetselerdi kendilerine ve başkalarına bu dünyada ruh ve bedenlerine işkence ettirenleri gören gözle net görebilirlerdi.. 

Kendilerine işkence ettirenler ve edenler kendilerine acı verenler kendi ruh ve bedene işkenceyle acıyı hissetselerdi başkalarına ve kendilerine zarar verenler kısaca yaptıklarını anlar topluma ve insanlığa bu acıyı tadanlara tattıranlara.. Çok ağır ders verirlerdi. 

Nafile nefis şan şöhret zenginliğine güvenen her kimse vicdan işkencesine maruz kalacaklarını da şimdiden  bilselerdi.. Diğerleri gibi böyle bir yaşantı olmaz demelerini bilir, sadece yok etmek için olanları bu duruma düşürenleri net görür akıl dersi verirlerdi . 

Allah bir an öne sağlık ruh güzelliği versin dünya gençlerimize ve insanlığa onların da yaşamak için yaşatılacak kardeşlerimiz var.. 

Bu dünya için yaratan için güzel anlatımlarla değişim şart olduğu ve yaratılmış her insana bir iyilik anlatın düşer...

Kendi kendinize ve başkalarına acı çektiriyor, maddeleşmiş şeytan ruhlara fırsatlar veriyorsunuz.. Her adem başarılı bir şekilde yaratılmış her şeyi başaracak şekilde programlanmıştır.. Sadece akıl içinde saklı dır.

                            
Selçuk uysal çoban saklı şifa     

              NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 088.. 11 10 2018  

                     GERÇEKLER VARSA YANINDALAR

                       YOKSA BU DÜNYA HALİ ONLAR

                       BU DÜNYA İÇİN YAŞAMAKTALAR 

İnsanları izlerken, tanışırken, konuşurken ,anlatırken ,ön yüzleriyle konuşur, arka yüzlerini belli etmez menfaati ve çıkarları kaybolur diye, işte o zaman siz arka yüzünüzle konuşun ki gerçekleri görebilesin.

Kırıldığında insanlarla araya mesafe koymak lazım. Hissediyorlarsa yanına geleceklerdir. Gelmiyorlarsa doğru mesafeyi buldun demektir. Kimseye hiçbir şey öğretemem, sadece onların düşünmelerini sağlayabilirsin. Seni hiçbir zaman çözemez işte o zaman gerçek yüzüyle her zaman iyi günde kötü günde hep yanına gelirler. SAĞLIKTA YERİNE GELİR.  

"Sende menfaat ı çıkarı olan bir kişi seni altın semerlerde gezdirir. Çıkarlar menfaatler bitince çivili semeri senin sırtında gezdirir . Başkasına sadakatiniz, kendi başarı kapasitenize ihanetiniz anlamına gelmeye başladıysa, oradan gitme zamanı gelmiş demektir"  Stressiz hayat...

     Stres kana karışır ve hasta düşürür. Hücrelerin şeklini değiştirir   

Su gibi duru su hareketsiz haldır enerjisi bitmiş halidir.. Buzlaştırıp kristalleşen ve çözülen su enerji hal alır ve yeniden hayat verir...  

                                   Selçuk uysal çoban saklı şifa      

              NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 087.. 10 10 2018       

        
BELKİ BU GÜN O GÜNDÜR GİBİ  O GÜN BELKİ BU GÜNDÜR GİBİ..
 

Veren de alanda"rabbim" İnsanoğlunu ayırmadan : Bilinmez gelecek günlerden bir gün ki ,bu gün, unuttuğun kişileri hatırla tanrının günlerini unutmadığın ve aylarını unutmadığın gibi .Bir hatır bin sevap ,sağına ,soluna ,önüne, arkana ,komşularına görün ki seni hatırlasınlar hatırlamak ve hatırlatmak oradan gelecek dualar bin görülmez bereket kapılarını açmak o kapılardan gelecek kısmetler dua la istemiş olduğun şeyler nimet ve hikmetler gibi.. Belki beklediğin sağlık belki de huzur aradığın gibi..

Bil ki dünyadan aya bakıldığında gördüğün gibi. .Ama ayın arkasını nerden bakarsan bak göremediğin gibi.. Aya gidilmişte olsa arka yüzünden dünyayı göremeyeceğin ve dünya yörüngesini bulmayacağın gibi.. Bu dünyada çöller de su aradığın bulsan da serap gördüğün gibi.

Bu yaşadığın dünyada yarını bilemeyeceğin gibi .Bu dünyada yapacağın sevaplar iyilikler bir sonraki yaşamda ışıklar yolu cennet kapıların ardına kadar açılmasını bu dünyada nasıl ve ne gibi iyiliklerle yaptığın bilerek, bilmeyerek sevaplar işlediğini gibi.

Zaman sadece bu dünyada bir gün olur ki ölüm senin kıyametin ,sorarlar senin ataların dünyası ve geldiğin dünya buda neslinin dünyası dönmek istersin rüyada kabus gördüğünü düşünür uyanmak istersin hatta geri gitmek belki de “seslenirler geldiğin dünyada nasıl nesil bıraktın ki, dünyan kaldım ki “gideceksin diyecekleri gibi... 

Daha vakit var deme, sevdiklerine zaman ayır sev ve lokmanı paylaş sen sevdiklerine zaman ayırmazsan hal hatır sormaz isen , zaman seni sevdiklerinden ayırır ve vicdanla  unutamayacağın kabuslar yaşayacağın an ve zamanlar gibi, gibi..  

                       selçuk uysal çoban saklı şifa.

         NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 086.. 10 10 2018          

     Sen son mektuplar gelmeden yaşam yaşamayı ve yaşatmayı

                                          Bil ve oku..

Görüntüler görseller vicdanını kamçılasalar da...Söylemek istediğimde bu söylenecek sözlerde ve yazılanlarda...Dağıtılıyor son mektuplar.. neredesin sin sin yok seni her yerde bulur .zaman yok anda yok her şey kapıda en yakın kapı yüreğin ve vicdanın bak yaratanın sevilen insan kulları da  en büyükler insanlık için işkenceler gördü ve dünya malını dağıtıp gittiler ..Ya dünya malı için sen ne yapmaktasın sen sadece asrını yaşamaktasın senden sonraları da bıraktıklarınla gelmeyecekler.. Ondan sonradakilerde...Tüm insanlığa.. Yok vakit yok son lokmanı paylaş.. Kesilen kolun acısını sen çekersin.. Kol çürür.. Bedendeki ölüm ise dünyada ve  içindeki enerji aslı yere gider.. Kesilen koldaki enerji bedene girdiği gibi....

                         Selçuk uysal çoban saklı şifa 

             NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 085.. 0710 2018  

             Keşfedilmeyen şifa sular...Kaybolan servetler...  

 Dünya üzerinde milyonlarca hastaya şifa olacak doğanın hastanesi.. 

Zaman 20 09 2018 ..İstanbul’dan telefon gelir çoban abi geçen sene sen bizi bir yere götürmüştün o yere bir daha götürümüsün... Zaman ayarlarsak müsait bir zaman da götürürüm...Sizin tatil gününüz benim çalışma saatim olabilir ama siz aradınız benim müsait zamanım 04 /10/ 2018...O zaman program yapın götüreyim...  gelip alalım mı ...yok ortada buluşalım afyon ilinde...Tamam der tarih belirlenmiş işlerimi o tarihe kadar bitmesi ve bitirilmesi gereken işleri tamamlamak...

Tarih gelir ve buluşulur güzel bir şafak vakti kahvaltı edilir ve yola çıkılır...saat 08 30 2.30 saatlik yol alınır uşak iline 5 km kala baraj yoluna girilerek daha sonra (sağlık için konumun yazılacak) ben sadece yerleri gösterip yabancılık çekmesinler diye 1 gün kalıp onlar çadır kurarak bir haftayı planlamaktalar.. Sonunda vardık konaklayacağımız yerde kamp çadırlar kuruldu...Bazı şeyler Moralımı bozsa da gene harika doğa yerli yerinde..

Bir önceki keşif insan el değmemiş resim gibi durmaktaydı gene aynı ama yakın fabrika molozlarını halkın gelecek yollarına dökerek kapamış görüntüyü bozmakta bu rayı kimsenin bilmemesini ister gibi ferdi işler yapılan bir dünyada yaşamakta olduğumuzu belirleyen bir belge.. acilen bu konuya el atılıp cezaların yağması burası halkın halk sağlık bulması için keşfetmesi lazım bazı insanların ticaret etme yeri ve molozlarla yığma yeri değil...

Evet bir yandan burası bazı işletmecilerin avuç kaşıyacak yeri olabilir...ve burada kullanmaz kepçeyi dayar kamyonlarla taşır...İşte bu tip insanoğlu da var...Su yerinden kaynayarak ve çok derinden gelen sıcak su madenleri iflas yon yaparak ılık bir su çıkmakta ama bu suya girilince dünyanın alerjili kaşıntılarına dermatoloji  kaşıntılara.. Deri kırışıklığına demir eksikliğine bayan hastalıklarına bayan ve bayların tüm sedef gibi hastalıklara iyi gelmesi doğanın hastalara şifa vermesi inanılmaz bir kaynak...Hele çamur banyosu bir başka güzel ...Killi kaynamayan kemiği kaynatır...Su ve çamura girip çıkmak başka bir gençlik...

Hele getirisi milyarlarca doğa şifa hastanesi...Hollanda da aynı kuzey bölgesinde bu yerler gibi yer milyarlarca döviz girdisi sağlamaktayken ...Biz ve bizleri her zaman uyutacaklar moloz yığınlarla kapatacaklar.. Dış dünyanın mevzuatı bu.. Köle ve esaret içinde yaşatmak...

Daha nice yerler Yozgat Yerköy tuz ağırlıklı kaplıcalar...Ve keşfedilmemiş kerkenez vadisinde kendinden kaynayan gümüş ve altın suyu derim derimler den gelen pp 40 -70 sular. .duydunuz mu yok ama su yerinde içilirse tüm iltihapları söker ama şişeye veya kaba koyunca sudaki enerji 100 metre sonra enerjisi yok.. İşte buradaki suda aynı... Sadece madenler ve mineralleri değişik...Resimlerle yakında görecek ve duyacaksınız acilen milliği sağlık havuzu olması dileyim le.. Ve  saat 12 30 geri güvenilir eve dönüş yayın tarihi 07 10 2018 saa21 25..04 43

                           
selçuk uysal çoban saklı şifa..        

            NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 084... 04 10 2018   

        Lütfen sağlığınız ve nesilleriniz için ,Bu ara dikkat edin.

                               Daha öncede hatırlatıldı.. 

Bir bakteri her şeyden önce göçmen kuşlardan evcil hayvan veya köy yelerinde dışkılarıyla organik gübre diye attıkları yanmamış tezeklerde yanı tam kurutulmamış dışkılar dan ve yaşama tutunmuş en ufak bakteri sebze ot her türlü gıda ile ağızdan alınan ve o alanlarda kokuyla veya deri temasıyla geçen ve yaşaması içinde insanların hayvanların içlerine girerek bağırsakta kalır...Artık insanlarda hastalık başlamış sayılır...özellikle gıdaların dezenfekte edilmeyişi sebebiyet taşır... 

Yapılacaklar sevdiğiniz işkembe yiyorsanız bol sirkeli acılı kullanmanız et yemek istiyorsanız sirke veya şarapla kısa süre bekletip daha sonradan metal değmeyecek şekilde kızartıp veya haşlamanız. Sebzeleri biberiye suyu veya sirkeyle suda yıkaması...Metal tencereden uzak güveç tencerelerde kısa süre yemek yapılması.. 

Sabah ve akşam bir fincan sirke bir tatlı kaşığı çekilmemiş çörek otu ve bir kaşık bal...Yemek üzeri kekik nane bari fülfül acı ,yeni bahar toz halleri ..Acıyı seviyorsanız koyun yoksa koymaya bilirsiniz...Ve karadut pekmezi ile çörek otunu kullanın.. Bol ekşimsi ürünleri kullanın ,bol salata türleri soğanlı sumaklı dere tere otlu kullanın ..Ama önce dezenfekte... 

Yola açıl giderken isal oluyorsanız da badem ağaçların kaysı ağaçların yapraklarından 2 ,3 adet yiyin üstüne limon taşı kullanın 10 dakika içinde isaliniz geçecek ateş ise ekşimsiler le düşecek... 

Her gittiğiniz yerde de soğan göbek kısımlarını tüketin yanı çüçük kısmı derler yörelerde...ve sitede vitamin ve mineral bölümlerini okuyarak hastalık sizde değil.. Sadece korku panik hastalığı tetiklemekte.. 

Güveç tencerelerde yemekler hazırlayın ,İster nerden alırsanız alın her gıda ürünü dezenfektelerin tırnaklarınızdan bile girer tırnak yeme hastalığından bilhassa uzak durdurun.... Her kez kurnaz cahil olmuş.. 

                             Selçuk uysal çoban saklı şifa  

             NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ... 083... 01 10 2018   

         Çobanın  ruh çizelgesi.. Ve yaşamı.. Yaşamın fırsatçıları.. 

              www.sakli-sifa.com

Evet bir tasarruf ve bütçe birkaç gün önce çarşıdaydım ve dolar artmış her fırsatçı üstüne koymuş...Fırsatçılar ararken her kez fırsat dünyasında bir şeylerin üzerine koymuş çalışma odasına sehpa sormuştun 3 hafta evvel hoşuma gitmiş birkaç hafta sonra alırım hesabı yaparak bu gün geldiğimde 150 tl den 325 tl çıkması şaşılacak şey.. Vaz geçerek bir şeyler almakta eksikleri almak istedim ama nafile bilerekten aldanmak ahmaklık.. Fiatlar uçmuş...Fırsatlar zincirine takılmış gitmekteler...Dünya malı için stok ve artış bence bir geçede etiket değiştirmek faizden öte... 


                        www.sakli-sifa.com       

Bir şey almadan sanayiye giderek değirmenden bir çuval un almaktan öte bir şey kalmadı.. Geçen aylarda marangozun önünden geçerken bir yığın kesilmiş malzeme durmakta sordun bunlar ne yapacaksınız diye bazılarını kullanacağız bazılarını da yakacağız derler. Peki geçen günkü gibi satar mısınız der ve olur derler.. Ben de metreyi çıkarır kâğıt üzerinde bir masa bir dolat için resmini ve ölçüsünü alır... Malzeme eksiklerini tamamlar birde aldıktan sonra ölçüye göre kestirir. .Kaç para der.. Emmi hepsine 50 tl ver ..Pazarlık yapmam peki oradan az vida ver.. O kaç para der...Emmi istemez...Malzeme ağır bizim katır unla ve gıdalarla buradaki malzemeyi götüremez.. Düşünürken...Hele bunlar bir kenarda dursun bu gün ve bir iki gün sonra aldırırım der değirmene gideriz...

Şuradan bir çuval ver ...Kaç para 120 tl oldu ama sen 105 lira ver..80 tl lik çuval oldu 120 tl...Çoban emmi inat eder almazdın ne oldu.. Bana bir şey olmadı olan fırıncılara oldu sonra sana olacak ...Bunu 120 ama 105 liraya aldım ...3 ay fırın ,pastaneden ,lokantadan ,pizzacıdan alış veriş yapmayınca oldu çuval 50 tl ...

Sende bunlara un satamayacak unlar acı ve böceklenecek ya sonra hesabını yaptın mı.. Tabi bana göre hesap kim ne yapar bilemem. Ama gördüğüm her kes fırsat kolluyor...Doların çıkışsıda farklıdır inişi de. .İkisi de kırızdır. .Nasıl olur...Şimdi dolar inse sen indirecek misin veya o bu şu lar elektrik gaz petroller indirecek mi yok nasıl olsa bu halk her şeyi yedi zannedenler içerdeki fırsatçı hainleri sıraya almakta her şeyi bilmekte.. 

Birde elektrik el değiştirip %11 zamla devlete verdiğini parayı halkın sırtından çıkarıyor devlette buna es geçiyorsa vay halimize..Birde dolar farkı % 9 alıyorsa vay ki vay...Bunları yedi zanneden işletme organize hallerine vay vay ki vay..  

Paniğe kapılan sarılır olan halka olur ,iner fırsatçılara gene halka olur bu iş inçe hesaptır müsrifliği bırakıp Tasarruf ve yaşam eğitimiyle yaşamayı bilirsen bilirlerse isterse para olmasa da yaşama devam edersin....Nasıl olur emmi.. Yaşam eğitimi emmim yaşam eğitimi...Para sonradan geldi.. elindeki parayı ister yukarı çekersin ister aşağı.. Hepsi senin elinde...

Senin araba ne zaman köye gelecek sen onu söyle.. Pazartesi günü ... Tamam şimdi şuradan bir de zam görmüş 10 kg zeytin yağından bir şeyin içine koy...Bunun parasını da al zamlı tarafından...Birde sana mazot parası vereyim benim asım ustada parça suntalar var onu Rüstem’e bırak o bana yukarı yaylaya çıkarır.. Mazota ne verelim hak geçmesin olmaz emmi olmaz ..olur sen şuradan birde 20 tl al... Hak geçmesin.. Gene sen bilirsin emmi vardır bir bereket... Desene katırla boş geldik boş gideceğiz gelecek için karlı gideceğiz....Bir çay içte git emmi...Olur...işimiz erken bitti...Akşama doğru varırız...

Emmi boş hoş geldin... olsun gelecek için doluyuz. .Rüstem...Pazartesi günü değirmenci un yağ ve suntalar bırakacak sen yukarı çıkarıver emmim.. Tamam emmi...Rüstem zamanlar öyle ki Fransız kralı ekmek yoksa pasta yesinler derken rahmetliler ekmek yoksa pasta yesinler ,ve un irmik şeker yağ varken nerede tatlı der zamanların içine girdik...Gene Pazar seni kızdırmış emmi.. Kızmadım emmi kızmadım yüzleri hiç kızarmamış toplum içinden gelmekteyim.. Ona üzülmekteyim...Emmi akşamlayalım sabah çıkarsın....Evde mallar bekler Rüstem..

Öyle söylersin ki yol çok uzak sanırlar aha dam bacası buradan gözükmekte....Evden izin alda akşam çay içmeye gel gene gelim kızdan fırçayı yedin beni tatlıya bağlamamı istersin sende başka turlu fırsatçısın Rüstem ....Gel de akşam yaşarken eğitimi hesap çizelgesi çıkarayım.....Bu yol devam eder 2 de ..

Emmi karanlıkta mı oturuyorsun emmiii...Gel Rüstem gel ışığı açayım.. Hayırdır emmi ocak yanar karanlıkta takılıyorsun.. Çatırdayan sesi dinlemekteyim karada evden biraz uzaklaşmış gene bir yerlerde takılmış yoksa o haber verirdi.. Elektrik kullanmıyor onlara sitem etmektesin ama kendin ürettiğin elektriğimde kullanmazsın.. Aynen doğru emmim aynen...Karnın aç mı yok emmi tok çayı demlemişsin çay içeriz...Unutulmuş gaz lambasını farla...o aydınlık eder...Yanında ağzı kapalı tatlıyı da getir.. Tatlımı yaptın.. Hem tatlı hem de pizza yaptım ..Acıkırsan ileri saatte yersin.. Pastacıya fırıncıya kızmışsın gene döktürmüşündür...Kızmadım ama bu kadarda olmaz Rüstem. .A demeden Z yi dayıyorlar...Hiç sorma emmi bir tıraş olayın dedim 12 tl verirken 20 tl verdik...Sende 3 numara makine al kendin gelin kız sacını hep yolmakta hiç olmaz ise makine biraz yolar...Tamam emmi az büyüdü mü 3 numara az daha büyüdü mü gene 3 numara...Amcam sonra tatlıya bağlarsın sen işi bilirsin....

Geldi çaylar...Sen ışıkları aç karanlıkta beceremedin aç sen...Şuraya bak karanlıkta açık çayı içirecektin oradan yeni sini kat tatlıyı da getir...Tamam emmi...Şimdi oldu ..Buyur emmi ..E nasıl izin aldın yarın bana sorar.. İki hayvana iğne yapmacam dedim ama iğneleri almadım fark etmez inşallah.. Eve kadınlar oturmaya gelirse fark etmez...Aynen doğru emmi bir akrabaları gelmişti koşunun onlar kadın kadına oturacaklardı ...Gene dört ayak üstüne düştün Rüstem gelin kız soğut altına gideceğine emmimim yanına git demiştir...Aynısı da oldu emmi...Emmi bu nasıl bir tatlı adamı tavana vurdurur...Ne çabuk 3 devirdin... Emmi 1,5 vardı...Tamam yaparken küçük çoban gelmişti bir ye demiştim yarısını yemiş ,birde pizza sardı evde yerim diye afiyet olsun...Neden gelmiş emmi geçen sene aldığın motorla okula gitmekte ama çok akıllı çok dikkatli gidiyor okula. .Aldığım leptop arızalanmış evde eski bir tane vardı tamir edilesiye kullan diye verdim birde çıktı alacakmış yazıcıyı verdim okusun da başka bir şey istemem birde kar yağmadan yabanı hayvan yemliklerine götür der...E götürecek mısın ...olmaz dedim ben bir hafta kalacağımı söyledim hasta olur Rüstem üşütür..

Emmi nasıl yaptın bunları hiç yememiştim bizim hanıma da öğret ...Sen öğren emmim illa hanıma ne demek hanım olmayınca aç mı kalacaksın  para çok doğru  lokantaya...Ama Bilsen... Bir tatlı kaşık zeytin yağ,   2 bardak un 3 yumurta sütle hamur akacak şekilde çırp , saç ve ateş...Şeker koyarsan tatlı ,koymaz isen üstüne kaşar veya peynir sucuk saçın üzerine dök kızardıkça çevir bu kadar...Tatlıysa kızardıktan sonra muz veya elma ceviz üstüne de bal katla üstüne de kaymak al sana tatlı istediği kadar zamlansın fırından, lokantadan, pastacıdan ,pizzacıdan uzak kaldığın süre sen karlısın emmim.. Hep aynımı tatlı...yok bayramdan bayrama baklavalar açılacağına küçük tepsi yap ye...Canın pidemi istedi içini hazırla fırın var yap ye Yaşarken öğreneceksin Rüstem yaşarken bak şimdi onlar ayak üstü üzümlü kek yapmıştır...

Pazartesi gelecek suntaları ne yapacaksın emmi...Yapınca görürsün şimdi çayları tazele...Tatlıyı bitirsene ...Yok hanıma götür ecem  yapmış ise oda bana kek ayırmıştır...Oradan pizzada sar tabağa götür...Şimdi toksun öyle gözüküyor...Yok emmi ucundan azıcık alayım dedim ayaküstü bir taneyi götürdüm...Ne çabuk...

Desene cay sohbeti uzayacak epey oldu hatırlarsan misafirler gediğinde gene sohbet uzamıştı.. Hatırlıyorum emmi ...Epey zaman geçti ama aynen öyle emmim aynen öyle ama yarın işin var gene vaktinde gidersin  gitmeden bir şey daha anlatayım sen çayları koy gel.. 

Gel otur cay da demini almış...eline sağlık Rüstem...Bak Rüstem biz insanoğlu doyumsuz kullarız...Hep istemekteyiz.. ve hiçbir şeye laf söylettirmez hem orada iyi kötü kötüyü iyi eder. .Kötüyle iyi ayırt etmeden hemen damgayı vururuz...Dış düşmanlar insanoğlunu öyle yapacak ki otur kalk git getir şunu yap bunu et diyerek kul köle etme zamanı geldi ve derin derin yerleşti.. Bir şey demeyecek hale getirip iyi kötü ediverip yok edecekler..

Onlar için kötü olsan da halk gözüyle onlara inanıp iyi olduğun halde seni gene yok edecekler.. Bunlar gerektiğinde kendi çanları olan ırklarını da yok edebilecek yeteneklere sahip.. Bunlarla tek başına savaşamazsın ...

Bunların oyunları ,düşüncelerini okuyarak planlar yapacaksın. Bunlar karşılıklı atışır dövüşür bir bakmışsın ki derimden oyun havası çıkar el ele kol kola sarmaş oluverirler.. Derinden derin den seni sığ sularından çok derinlere çekerler ve yok ederler. Bunlar bir çalışan fenomen kokularıyla örümcek ağına çekerler yok ederler..

Aslında savaş virüsü ve çobanın ruhunda ayrıntılı ve yayınlanmamış bölümlerinde yazılı bir ara okursun çok uzun bir yaprak dökümü gibi.. Sen asrını yaşamak tasın Rüstem asrını sadece sana söyleyeceğim yaşadığın gibi Türk ırkını sen ve ailenden önce koru...Hz ali şöyle der...Hz Ali   (a.s)  Buyurdu ki Zaman iki türlüdür. Bir gün lehine  ,Bir gün de aleyhinedir. Dünya elden ele gezen bir yurttur .Her ne kadar zayıfta olsa ondan senin olanlar sonunda sana ulaşır her ne kadar güçlüde olsan zararına olan şeyleri  kendinden uzaklaştıramazsın...

Geçmişten gelen bir ayettir...Bunların tek amaçları var devlet kuramayacaklarını bilen ve sonsuza kadarda kuramayacaklarını bilenler ,affedilmek için yaratana inanarak af diler ve ağlarlar bunların hepsi yaratan tarafından af edilecek.. Ama içlerindeki bazıları devletler yerine şirketlerle büyük devlet yerine şirketlerini kuracaklar...

Kuracak ama iyiler ve kötüler o zaman ayrışacak ve herkesi net göreceksin sen sadece aldatıldık yanıldık diyecek kadar zamanın olacak ve sonsuz gerçek yaratanın insanoğlunu kurtaracaksın...Şimdiki zamanda bir şey yapamazsın ama onlara yaşarken eğitimimle zarar vereblirsin...

Buda senin şimdiki ev ekonomisi ve ev bütçenden geçer.. Tutumlu müsriften uzak yetindiğin kadar almak yeterinden fazlasını kullanmamak varsa da paylaşmaktan geçer onlarında çöküşü ve yok oluşlarına dalalettir.. Bunu da hiç aklından çıkarma Aksi bir müsriflik ayağına kendine ve nesline sıktığın kurşundur... 

Emmi devamı orada okuyabilir miyim ...okursun olmadı yayınlanmayanları da  okursun...

Emmi elindeki kırbaç ney benimi döveceksin...Yok emmim ne alakası bu kızılcık sopası bir dal...Kırbaçtan daha sert ve acı verir.. Sen her gün kırbaçlanıyorsun oda senin vicdanını kırbaçlıyorlar ve sömürüyorlar...Ve bu durumları yaşıyorsun.. Uyanmaz isen gelecek nesillerin köle ve esaret içinde olduğunu şimdiden bil ve gerekenlere başla...Unutulmuş töreni kültürünü geleneğini yaşat ki gelecek nesillerinde nesillerini yaşatabilsin...Habil kabil hiç mi hiç bitmeyecek.. 

Yaşan ve yaşaman senin şimdiki çizdiğin yeni bir çizgi...Ve çizdiğin çizgi senin içinden gelen yaratanın çizgisi.. O yolara haince baş vuranların yaratan tarafından oyunların bozulmasına dalalettir. İçindeki yeni hak ve adalet çizgin...İşte orada aldatılmazsın...Son çayı da koy içelim ve sen yoluna bende kaldığım yerden karanlıkta çatırdayan odun sesini dinleyim ..Bak bizim ki de geldi...Havlar durur.. Şuradan yemeği var veriver giderken arka patisine oturup  pis pis gülmesin bilirsin...Aynen doğru emmi...Çaydan önce vereyim ...

Emmi hak keten bu bir başka bir canlı hiç anlam veremiyorum...Ne yaptı hem dişini gösteriyor  hem de gülüyor.. Aldırış etme bir bildiği vardır...Çay kat hele...

Geldi çay emmi...Eline sağlık sen katmadın mı ..Gideyim emmi...İyi giderken tatlıyı ve pizzayı götür...Tamam emmi ışığı söndürenimi ..

Yok ben söndürürüm söndürürsen evden çıkamazsın...Yemek versen de nafile karanlıktan çıkış yok gelin kızıma selam söyle...Başım üstüne emmi hayırlı geçeler...Sana da Rüstem sana da...

Rüstem uzaklaştı ışığı kapatalım geçe yıldızlarla ateş çatırtısında çayımızı yudumlayalım..."Rabbim bu dünya üzerindeki güzel insanları koru rabim"  

                             selçuk uysal çoban saklı şifa  


          NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...082...13 09 2018   

Son Mektup...Facebook ...Teknoloji derinlere çekmekte ve hastalıklarda başlamakta. .Dikkatli olun.. Uyarı.. Kaos kutucuk kargaşa yok ediliş ,hırs, kim, kırıcılık...Üstünlük beğenme hastalıktan başka bir virüs... aşağıdaki yazacağım salgından daha tehlikeli. .Her yazdığın bir kelime bir iç içe geçmiş kaos kutucuk..

Dağlardaki düzensiz hava değişikliği Kırgınlık ve yorgunluk..05 09 2018 de. Halsiz yorgun kaldım ..Dört gün yaşadım erken geldi.. Portakal ,nar ,ekşimsi orman yemişleri az kaya tuzlu ,nane limon hiç yemek yemedim bu sabah vücut aş erdi.. Bir tarhana çorbası içtin ve şimdi ayaktayım...

İlaç kullanmadan yaşam bu işte evet kemik vücut tamamen ağrımakta halsın durumda da olsan. terler bir yandan boşalırken sık üstümü değiştirmen 13 09 2018 Artık vücut kendi ameliyatını bitirmiş artık iş sana kaldı dercesine dikkat etmemi ister...

Her kes hasta olur biraz dikkat etmek lazım.. İşte Gün bakımı her şey yolunda saat 05 30 bir çorba daha biraz sabah yürüyüşü işlen tamam..

İnsan boyutu 6,7 yaş arası 29, 30 arası 60, 67 arası dikkat ettiği süre “Yaratan daha yaşamın var dercesine sana yaşam verir.. Allah'a çok şükür.” Hiç kimseye gerek kalmadan ameliyat biter..Sadece onların şifa duası yeter..Bu dünyadaki ağrı sızılar sana bir ibadet ya orada.

Bazen dünya üç günlük deriz bak 62 yıl geçti bu dünyada..Ya bedenden ayrıldı mı diyeceğin şu daha dün buradaydım ki zaman... Daha işlerim bitmedi..EVET..Bitmedi aslı vazifen orada başlıyor bu senin zamanındı...

Geldiğin evrensel zamanda saat tarih yok BURADA ,Adalet, Hak, Hukuk,yaşam var..Şimdi geç sıraya..Şimdi ateşler içinde dünyada gördüğün kabusları bir hatırla,şimdi aslı olanları gör..VE dünyada yaptığın ebediyeti gör ve hisset..O çürüyen bedendi yaşam ve hissin acı içindeydi..

İlaç kullanmadan yaşamı ve diğer bölümleri okumak isteyen olursa. Aşağıda ki adreslerdeyim.."TÜM İNSAN OĞLUNA ŞİFA DİLERİM YARATANIM DAN"

www.sakli-sifa.com 
www.saklisifa-piriiworld.com 
www.saklinet-enerjitelekomunikasyonmadencilik.com 

                        
selcuk uysal çoban saklı şifa    

             NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...081...08 09 2018  

      Her şey başladığı yerde biter ve oradan tekrar başlar..

Eylül geldi son yağmurları bekleriz yakında atar...Zeytinliğe giderken çektiği yerden atalım dedim müsaade varsa...Az önce mola verdim, kenarda otururken konuşmalarına ister istemez konuşmaları geldi..

Onlar bunlar şunlar, şunlar bunlar onlar ,bunlar ,ayrı yarı konuşup dururlar ,bir türlü uyuşamaz hala oturup konuşurlar,...Bir an Erdem olup gerçeği göremezler hep ben der dururlar.
.
İnsanoğlu adem değiller mi yani Biz insanoğlu değil mi.....Her ademoğlu, tek Tevekkülle Allah'a, Tanrıya İNANIYOR ,inanılıyor ise ,Benim bilmediğim tevekkül ayrı ayrımı geldi geldi de benim haberim mi yok... Onlara şunlara, bunlara...

Peki şeytan bu burum da nerede.

Yazan mı söyleyen mi konuşan mı şeytan ,onları bunları şunları ayıran mı.... 

"TEVEKKÜLLE Allah" Hiç maddiyat istemeden "SON GÖNDERDİĞİM KURANI" okuyun, anlayın inanın, DERKEN. .Bizlerden tek istediği bu...İnanırsanız cennete inanmazsanız cehenneme, adil değil mi... 

Birde obur tarafa bakalım ,onlar, şunlar, bunlara, içlerinden bir birleri inanmaz ise sen ,beni ,bir birlerini şeytan görürler ve suçlarlar. ise...O an aklıma  Avrupayı hatırlattı, camiler bile onlar şunlar bunların camisi, kiliseler bile bunlar şunlar ayrımı, der dururlar..Tek ALLAH,TEK TANRI BU KADAR Adil  ken ...Ademoğlu bu kadar NEFİS içinde "Habil kabil" olması şeytan üflemesi olmuyor mu....

Otur oturduğun yerde Çoban...

Senin bu hareketin bir hatta iki şeyi hatırlattı...

"Ya Ali "seni neden taşlıyorlar neden karşılık vermiyorsun. "Hz Ali" şöyle seslenir ,olgun meyve ağacını taşladıkları gibi, doğru söylersen taşlarlar...Şimdi senin yanlışlarını da söylesen sende taşlar sın...

İkincisi ney...Abam Müslümanlığı dinler anlamak ister, Hz Ali den Ali bakar adama sana ancak dayanabileceğin kadar anlayacağın kadar anlatırım kısa ama çok inçe yolu...Olsun bana üzün anlat dayanırım...

Hz Ali anlatır, adam oracıkta o güzel şuh canlı neşeli şekilde "kelime İ şahdet" getirir ruhunu teslim eder... Ve şöyle seslenir konuşun konuşun anlayabileceği kadar, konuşun dayanabileceği kadar..
.
Müslümanlık ve yaratana  inanış...Kin nefret ayrımcılık, kibir ,haram, şan şöhret, nefis "Allah" katında yok tur. Sadece ve sadece işaret parmağının gösterdiği tek "Allah Tanrı " vardır....Ayrım yapmadan güzel anlatım vardır...Tek yol 4 hak kitabı ve son kitap tevekkülle huzur vardır...

Ne olursan ol gel ,affedilir, AMA Hak ,Hukuk ,Adalet, Hele Hele Kul Hakkıyla gelme..

Derken bu kaos ne..."Eskiden Allah yolunda servetlerini paylaşırken ..Şimdiki zamanda, Halktan toplanan paralarla servete servet katanlar holdingleri paylaşamıyorlar...Arada olayı anlamakta güçlük çeken...Bir gözü nefis yolundadır...bir gözü de bantlı dır...Kimileri de işine geleni duyar, işine gelmeyeni duymaz...

Sırlar kitabin dan yalla yolları daki söhbetler bölümünden

                        Selçuk uysal  Çoban sadece Çoban  

                   NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...080...07 09 2018   

Sabır her şeyin anahtarı bir gün dileklerinle zamanı gelince açılacak. sadece SABIR....Şu anda anlamaya bilirsin, bil ki yakın da çok iyi anlayacaksın.. Belki pembe rüyalarda ,geziyor, ulaşmaya çalışıyorsun, ya birilerin üzerine çıkarak, yada birilerini ezerek...Şunu bil ki başaramayacaksın...Ta ki...Başarı bir öndekini geçmekle başarı elde edilmeyeceğini anlayana kadar..

                               selcuk uysal Çoban saklı şifa
 

               NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...079...03 09 2018 

                       Savaş oyunları, strateji Akıl ve Eğitim

Dış dünya bir ülkenin içinde birilerinin öz benliklerini unuttururlar aynı öz kardeşe ve inanışa düşman ettirirler. Bu oyunlara düşmeyin düşerseniz kaoslarla eninde sonun da sizi de yok ederler.. Dirilir seniz yok olurlar..

Onlar iç içe geçmiş kaos kutucuk açarak yol alırlar..Hala dışa bağımlı dıştan beslenen ayna gibi aynı gözüken hatta senden önde koşan hayatta ummayacağınız yönetici idareciler senden daha iyi vatan bayrak halkını savunan kişi kişiler bile çok öncelerden planlanmış kaos kutucuklar içinde olabilirler ve bir bir kaç ülkeyi daha çok ülkeleri istila için 40 ,50 yıl önceden yetiştirirler ve yerleştirirler..

Bunlar hep bir yeri bir yerleri istila etmek için hazırlanan bir daldaki yaprak gibiler dır,bir öncekini bilmez bir sonrasını tanımaz sadece fenomen kokuları ile insanları büyüleyen senin ruhunu bir şekilde istila eden duygusal salgısıyla ağına çeken önce seni yemekle, sonra aklına girerek ilimden bilimden uzak tutturarak, kendi gelecek nesillerini daha çok derinlere yerleştirirler..

Sen sadece "Elif b " de kalır ve ezberletirler ,anlamını bilmeden yol alırsın..Bazende Ali top at,Ayşe gel ip atlayalım,2x2, kalır..Anneden gelen nesil doğumundan hemen sonra bu sorulara daha bir yaşına gelmeden kağıdı yırtıp idarecilerin eline verecek kadar. "yaratan" akıl verirken..

Kendi beyin geri kalmışlık virüsü yüklemek bir öncekini göremeyecek kadar cahil bırakırlar..Bazende putlaştırırlar. Sen sadece üstüne antibiyotikli süt ve süt tozu içirmekte ve içmekle kalır gelecek nesillerini yok eder atar ,atarlar, arttırırsın..

Tek bir Çareler ararsın..Evet. strateji Akıl ...
116 rakamı gördükçe hatırlayın...
İşte ayet hatırlatır..Göklerin ve yerin mülkü yanız Allah'ındır. o diriltir öldürür.Sizin için Allah'tan başka ne bir dost nede bir yardımcı vardır.

Şeytandan sakınır sadece "Yaratanıma Allah'a sığınırım"..
Ammaa hep bir hata kalır ve ister istemez iz bırakırlar. Anlamak için onlar gibi düşünmek lazım...

Saklı şifa sırlar kitabından kaos şifre çözümü.. Bir adım önde olmak.. Bölümünden alıntı..
                           
                            Selçuk uysal çoban saklı şifa..
 

                 NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...078...03 09 2018   

                               65 Yaş kısa kısa alıntılar..

Değerler..Üretici ol ..Her halde 1000 kişi için dolar deyip dururuz...Ama zannederim ucuzladı...Yollar lüks arada bolu her kez de tatil beldelerinde 80 999 000 dolar varda..1000 kişide mi yok..burayı çıkartamadım..Kaoslar içinde aklınızı alıyorlar...Ver yansın sahtekarlık üretiyorlar,iş taaaa,üreticiden soframıza kadar geliyor.. Köyden şehre kadar..çok yazılar duyacak okuyacak görecek siniz...Ondan sonra sağlık der durursunuz..siz ölmüşsünüz kime ney..

Abamın biri 3 kanyonu var bir dairesi sosyal yardım diye birde kömür alıyor. .Ormanda bilerek yangın çıkartılıyor 3 yerine 5 dekar yazılıyor yanmayan taraf cebe.. emekli oluyor evim yok diye ev alıyor diğer evlerini kiraya veriyor. .Ankara’ya 5 kişi gidiyorsa 4 dü yala kalığa 1 hastaneye oda yolda ölüyor.. Kimileri iki tepe arasında D ......yaylası yaparken..ve Ekonomi canlılığı için ,emekli oldum ,devlet bana bakar nasıl olsa demeden düşüne bilen bir adam ise...Ekonomi için birileri İlk işi..

Daha çok çalışmaktır..”O” Adamın biri şafak vakti bağına bahçesine gidiyor ,gün batımına bakarak işini bitiriyor bu adam 69 70 yaşında.. Yanında bazen 5 bazen 10 kişi ye,ekonomiye getirisi varken belki 20 nüfusa bakarken ..İşte orada başarı vardır..

Birileri Yan gelip yatanlar ise ilk yapacağı iş .Kimileri..
Sen ben birileri ise matematik, meta fizik ,hiç çalışmamıştır, sana veya başkalarına bir hayvanın kaç bacağı var desen biyoloji görmemiştir ,coğrafyadan soru sorsan memleketini bilmezler ,tarih desem geçmişini hiç bilmezler...Şurada bedava var desem..Hani nerede derler...Ne sala yani...

Bil ki devletten her yardim bekleyen kim varsa bilsin ki devlet hiç bir zaman ileri gidemez,hiç bir zaman üretim olmaz ,hiç bir zamanda sen yükselemez birilerine esaret içinde yaşarken,hep devletten isteklerin le isteğini yapar şişirirsen de devlet gerçek yapılacak işli yapamaz...Burada da rüşvet yalaka türer...

Şimdi sana ne söylesem. eyvallahı bile diyemezsin ve anlamını 
bilemezsin ..Sahteyi sahte olanı nasıl üretsem der sahtekarlığı öğrenirsin. .şimdi sana iki satır yazsam kalpten gidersin...

Ya o ,yada olduğundan erdem ol.. Orada bereket vardır ve diriliş vardır..Bazı büyük taşlar vardır göründüğün hafiftir, bazı taş madenler vardır küçük ama ağırdır..

Putlaştırıp birilerinin ipine sarılma. Tevekkül ipine sarıl.. Dünya gerçek ama insanlık yalan dünyasında kim ne kaparsa ..Buda çıkmaz yola itmekte. .Bu taş kim nereye giderse ..Akıllı ol..Bilki yaşantıdaki süren az kaldı...SAKLI ŞİFA kaos planları iç içe geçen kutucuklar bölümünden alıntı ve eklenti..selçuk uysal çoban saklı şifa  

Kendinizi yok ediyorsunuz .Geçmişleri bilmeden tartışıyor şimdiki zamanda kaoslara yol açarak ,gelecek zamanlarınızı yok ediyorsunuz .Bu da esaret içinde yaşamanıza. .Yol açıyor ve yardımlar bekliyorsunuz ,nefsinize girerek yaşantınıza hakim olamıyor ve buda haksız kazançlara sebep olarak.. Kısaca yok oluyorsunuz. .saklı şifa sırlar kitabin dan çok kısa alıntı yaşam ve akıl bölümünden..selçuk uysal çoban saklı şifa. 

Şimdi yaş 65 emekli yaşın .Ama 62 yaşındasın sana kim iş verir.Hiç kimse.65 yaş bunalım der birimler.50 yaştan sonrada hastalıklar türer sen sadece emekli olaçam diye bu dünyada devlet kapısında beklersen. .Geride bırakacağın enerjini kör edersin. .Sadece bankalara çalışır emekli olaçam diye pirim öder .daha ödeme bitmeden. .Nerede olacağını bil. .Sen toprak ve doğaya sarıl üret ama helalinden üret. .İşte orada yükselme vardır. Orada başarı vardır. Orada istikrar vardır.. Orada huzur barış nesline gelecek vardır. .Saklı şifa sırlar kitabından alıntı. .Hayat yaşantından giden zamanlar.. Bölümün den .selçuk uysal coban saklı şifa.

 Şimdi yaş 65 emekli yaşın. Ama 62 yaşındasın sana kim iş verir.Hiç kimse.65 yaş bunalım der birimler.50 yaştan sonrada hastalıklar türer sen sadece emekli olaçam diye bu dünyada devlet kapısında beklersen ..Geride bırakacağın enerjini kör edersin.. Sadece bankalara çalışır emekli olaçam diye pirim öder.daha ödeme bitmeden..El üstünde gidersin..

Evet bazen o yaşa iş verirler üretken olursan ,bazende olur faizciliğe ,dolar işine soyunursun ağızın ucuyla şükür eder el avuçlar hafif göbek kaşır oturacağın zaman ağını düzeltir oturursun ve vakit geldiğinde her kez den önce koşar orada görsünler diye cemaat topluma koşarsın..

Nerede olacağını bil..Sen toprak ve doğaya sarıl üret ama helalinden üret.. İşte orada yükselme vardır .Orada başarı vardır. Orada istikrar vardır.. Orada huzur barış nesline gelecek vardır. .Orada gerçek "Tevekkül "vardır ..Saklı şifa sırlar kitabından alıntı ..Hayat yaşantından giden zamanlar. .Bölümün den .selçuk uysal coban saklı şifa 

Ek... Gene söğüt altı...Konuşurlar ister istemez insan atılır...Adamın biri 66 yaşında geçim için tek çalışan şoför.. Ama çalışamazsın derler...65 yaş üzerisin aklı dengeden...Adam sapa sağlam ama yok. .Adam çaresiz oda kaçak çalışmakta...Demezler bir kerecik olsun..

Ama Bazı 65 yaş üzeri yönetici ve idareci çıkarlar için bir kerecik olur der.. EVET MATEMATİKTE 9 BÜYÜK SAYI DERLER ama 1 başladı mı sonu gelmeyen nen büyük sayı olduğunu unuturlar...

Şimdi önümüz yerel seçimler var kaç yönetici ve idareci 62 63 64 65 yaşlarında aday. .Bir kerecik veya birde bunları deneyelim diyen ..Kaç 65 yaş üzerileri oy verecek kişisiniz.. Biri aklı yerinde değil der iş verilmez ve ya çalıştırılmaz.. Birileri de 62 63 64 65 yaş üzeri yönetici idareci oluverirler..

Şimdi aklınız oy da ve yerinde ama çalışmak için akıl yok diyenler kanununda..Kanunlar sonradan seçilenler ve seçenler aklı yok seçmişler derseler..Bir kere oldu bir kereden bir şey olmaz mı diyeceksiniz kanunlar..Şimdi düşün akıl mı üstün aklınız mı.. Birde hala harcırah alan yöneticilere ne demeli.. Şimdi oradan cemaat bir cay söyle.. Bir kerecik ısmarlamayla ne olur.. Batacak mısın ..Biraz akıllan...sırlar kitabi Söğüt altı sohbetler bölümünden kısa alıntı ..

                           selcuk uysal çoban saklı şifa 

             NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...077...02 09 2018   

Yaşam ve sen..Uçucu yağ (timol, kavraknol, simol, barreol, piren), tanen, acı madde, glikozitler, reçine.. Size zehir derler ama kanser tedavisinde kullanırlar.Yılda 6 ton sadece Alanya dan İngiltere ye Amerika ya araştırmalar için gitmekte biliyor muydunuz..

Anamur beyaz kekik BİTKİSİ Tek ak denize has yağı %92 Kavraknol Amerika da VE İNGİLTEREDE kanser tedavisinde kullanıldığını ve araştırmalar bu unun üzerinde...Ve Türkiye de arıların toplandığını ve bu yöredeki gerçek balların ve propolislerin, gerçek çözülümlü ve alerjisi alınmış arı zehirinin bir çok şifalara GELDİĞİNİ geleceğini kimler araştırdı..

Hiç...Araştıran olsa da hocalardan konuşan hoca varsa ağız ucuyla eeee...Gaz motogofirsi ölçüm yapan bir makine önce var mı...Uçucu yağları tam teşekküllü ayrıştırıcı genel sistem var mı...İksiriniz dağlarda bırakın sağ sol cebinizdekileri. KURTARIN İNSANLARI şu ölün borsalarından..

Yaratan yaşamın en kutsalından sunmuş. Sadece yok ediliyorsunuz önce kısırlık...Zaman gelince hiç biriniz yoksunuz..Şimdi zamanınız var başarılısınız bırakın dış dünyanın promosyonunu..Siz de başarı var...

Uçan sağlık Herbalis Arılar sizlere sağlık sunmakta...SIRLAR KİTABİ BİTKİLER DİLLERİ BÖLÜMÜNDEN ALINTI..

                           Selçuk uysal çoban saklı şifa 


 
            NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...076...31 08 2018    

            Her canlının düzeni bir birine oturmaz uyuşmaz ..

Her kez kendi sonunu hazırlar. .Bir ürün yaparsın ne kadar karıştırsan da homojen olmamış dersin hiçbir zaman sabit sertlik ve ph ölçemezsin çünkü maddeler partiküller yer değiştirir hiçbir zaman sabitleştiremezsin değiş gendir tüm dünya elementler de değiş gendir yaşam gizemi sabitleyemez her zaman hareket halindedir. Hangi zamanda fertermasyona uğrar bilinmez. .Onun için gıda ve içeceklerde zaman konulmuştur gün ay yıl hatta saat an bile değişebilir.(Bazı oyuncular düzelmesi için antibiyotiklenmiş ürünlere kostik ve kimyevi ürün koyarak düzeltirler sonuç sofrada zehir sunarlar)..Bir birlerini yerler tüm canlılar gibi her saniye değiş genlik o saniyenin yaşam perdesinden geçmektedir. 24 Saat te Göre alışkanlıklar..

Zaman perdesi. .gün 24 saat ..İlk nefes. .Her şey ona bağlı...Bilirsen sıkıntı yok biliyor bilmezlikten geliyorsan ne bu dünyada ne de gideceğin yerde rahat olamayacaksın. .İlk nefesi sebebiyet taşıyanlar bil ki İlk önemli hayat kademesindesin bir geleceğe sorumlusun önün için işin önemli bir kutsal görevdesin anlamak için geniş düşünmek lazım..

                      Kendimizi ve dünyamızı tanımak lazım..

         Yaratan yaratmış olduğu her şeyi bilmek ve öğrenmek..

Şimdi denizlerin yarıldığı ,yerler sallansa ilk yapacağınız ilk anacağınız kim .An ve Hatırla çok yakında insanoğluna hatırlatacak yakın andan da yakın.. Yaratan evreni ve dünyada yaşamı her şeyi yerli yerine koymuştur "o" istemedikten sonra asla...Sana öyle görevler verir ki. o zaman perden de hal ve düşüncelerine geçemezsin onun zaman perdesinde daha senin bu dünyada yapacak görevlerin bitmemiştir dercesine.. "o" TÜM CANLILARI her şeyi koruyandır senin olmadığın olamayacağın yerde bir anda oluverirsin...

Sen istesen de istemesen de o can ona aittir, kendi kendinin canı almak ise ebediyi cehennemden beterdir seni şükür edecek af dileyecek zaman perden kalmamış olsa da ölmek istesen de seni yaşatır.. 

Bir kişinin bir toplumun çıkarlar içinde çanını almak ise o toplumun gelecekte yok oluşu zaman perdesinde olurlar...

Bir zaman gelir her şeye pişman olursun şükür dersin..

Bazende.. Zaman öyle olur ki verilmiş sadakam varmış dersin...

Evet sen yapacağın göreceğin GÖREVLERİN Bu dünyada 
daha bitmemiştir. .sadece anlamak...sende yazılar yazarak birilerine göndereceğin gibi.."o" Açıkta bırakmaz ."o" aç bırakmaz ."o " istemedikten sonra canını almaz .."o" Can almak isteyenlerden korur ve bir şekilde canlarını alır.

Sırlar kitabi insan ve inanış ruh insan vücudundaki 24 saat hareket .saklı enerji bölümünden alıntı bir kısa yazı..

                               selcuk uysal çoban saklı şifa.. 


                      NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...075...30 08 2018   

                             Siz ne kadar yaşıyorsunuz sor kendine

Yaşamak sizce sadece dünya malımı. .Kaos mu, yoksa maskeleşmek mi, sadece inancın anahtarını kaybetmiş bulmak istermiyeçekmiş gibi bir hal ve ruh içinde gezmekte .Darda afetlerde dara sıkıştın mı bir an "yaratanı" anar olmak sana huzur verse de, nefis ve şeytanın oyununa sahnelenmiş bölümleri de sadece figüranlık yaparak şan şöhret kazana cam diye 3,5 kişinin kölesi olmak sizlere ne ne kadar yaşam sunabilirler.. Hayatlarını yaşamak size ne veriyor...Sonsuza kadar yaşam mı. .Bil ki toprak olacaksın..

Özgür ol, özgürce yaşa, özgürce düşün ,özgürce düşünerek gönlündeki yaşamı yaz ,orada yaratanın yaşamı var orada zenginlik ilim bilim alimlik iyilikler birlikte yaşamanın huzuru bereketi sen istesen de istemesen de bollukla sevgi saygı kendisi gelir...

Ama korkuyorsun ölümden korkuyor, işinden olurum aç kalırım ,tüm aile beni terk eder korkusu yaşamaktasın senin sadece öyle hissede bilmen için programladılar bir nevi ilizyonun içindesin...

Kararların soğumasını bekleme onlar hep sıcak tutar Gönlünü ve vicdanını serin tut. .En derinde ki fırtınaları çıkar .Orada özgürce düşüncen var.. İşte orada gerçek yaşam var. Yaşam içinde esaret içinde yaşayacağıma bir günlük özgürce yaşaman şeytanların yok olmasına sebebiyet taşır ve arkadan özgürlükler gelir.....Yaratanına tevekkülünle cesaretle ve zafer gelir. 

   "Her kez işini çıkarlarına göre yaparken sen gerçek kişiliğinle" 

                                    "işini yapacaksın" 

                             selçuk uysal çoban saklı şifa 

              NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...074...29 08 2018   

           Ne ,ne kadar  konuşu çocuğuna eğitimine yardım .. 
             Bu gün ne yaptığın değil yarınlara ne yaptığın..

Ne yapıyorsun saklı.... Ne yapı yon desen daha iyi olurdu ama gene de  söyleyeyim, sabah bol dua ettim, vatan bayrak için, sonrasında şehitlere dua okudum, işlerimi bitirdim çarşıya gittim geldim  şimdide yapılacak işler için bütçe hazırlığında masaya  oturuyorum.. ..Sabahleyin sürüden seçtiğim sağlıklı zamanı gelmiş keçi, koyun, müşterilerime götürdüm  , hazırladıklarımı ,saat ler sonra da "Allaha şükür sattım.. Şimdi sen soruyorsun saklı bu gün ne yapıyorsun soruyu..

Çırağı ma söz vermiştim küçük çobana elektrikli motor, alaçam köyden okula gitmesi için, Köydeki çocukları sevindirmek içinde bir kaç üst baş alaçam ,Kazandığım bir kısımla borçları bir kısmıyla da ,bir kaç çocuğa nasıl yardım ederim okuturum diye etrafım dan olanları araştırıp sohbetler  de, dinler ,bir kulak olarak ,ortalığı süzerken, çay yudumlarken ,facebook gene sorar düşünceyle ,konunu aktarırım sana diye...Yazmaktayım....

Şimdi  sorarım sana sen din ayrımı yapmadan insanoğluna önemli günlerde sen nasıl yardım yapacaksın...Okumak okutmak ilim bilim, insanlık için ayrım yapılır mı...Bir çocuğu okutmak bil ki gelecekte esaretten  kurtulmaktır...

Zamanın içinde arıyorsan kendini .bil ki zaman gelince iz bırakmadıysan, zamanlarda arama kendini.. zaman içinde toplanan her dilde ,her dinde karşılık beklemeden "optiman" lar a ihtiyacınız var. Yani şekil değiştirmeyen  kendini belli etmeyen   kahramanlara... Zamanı iyi kullanırsan "Tevekkülle" bil ki unutulmayanların içinde olursun...

Zaman gelince anlarsın...Akıllılar  tatildeler .. yok yok her kes tatilde...Sırlar kitabin dan alıntı gerçek an ve anlar bölümünde tarihte ve zaman perdesinden bir gün..

                                Selçuk uysal Çoban sakli şifa..  

                     NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...073...28 08 2018  

            Putlaşma ve kutuplaşma kaos strateji savaş oyunları             

 

Şeytan içinize girer ve maddeleşir .Kimle beslenir bazen aklınızda kişi ve kişileri putlaştırır..Önce aklınızı alır,sonra düşüncelerinizi,putlaştırılacak insanı seçerler.

"Putlaştırılaçak insan ve insanlar yaşam hayatlarında beni değil söylediklerimi yapın sadece kendi ve toplumunuzu geleceğinizi düşünerek ilme bilime üretime,inancınızı yitirmeyin ona koşun dese de"

Bazı dış ve iç güçler gelecek zamanlara insan aklına nakış gibi işlerler putlaştırırlar....Sizleri üretiminiz den ilimden bilimde uzaklaştırırlar..

Düşünceler kaos kargaşa çıkaracak putlaştırılacak insanı seçer,halkı toplumu kaos kargaşaya götürerek. sonradan da "yaratanı unuttururlar"..Sende geleceğini unutursun..

Bu ayrıştırma kaos startejisidir..Halkı toplumu bir birine çakıştırma en kısa yoludur..Düşünebilen akıl hemen çözer..

Düşünemeyen akıl bilin ki onlarla çalışanlardandır..Sadece yeri mevkileri korumak için putlaştırılacak putlaşan kişinin sadece güzel aklını kullanırlar..

Ademden buyana gelen peygamberler,önderler yöneticiler,hayat yaşantılarında zorluklarla gelmişlerdir..Onlar "yaşamak için gelmediler " "yaşatmak için geldiler"..Bu tuzaklara düşmeyin...Ölüm yaşamak için vardı..yaşamak ise son nefesi bilmekten..

Kin nefret bir yanan kor bir gün elini yakar..Allah tan ve yaratandan ,inancından uzaklaştırır.. VE sizleri putperest yapar..sırlar kitabından savaş virüsü ve startejisi bölümünden alıntı ..

                             selcuk uysal çoban saklı şifa. 

              NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...072...28 08 2018  

                            Yok öyle pisi pisine ölüm.
         Kaçarak ölmek bir Yaratanın yaratığına 
yakışmaz.

                      Vatan  bayrak halkın için öleceksin  

Silahın olmadığı yerde kömür ateşli körükte Çeliğin örs de doğulmuş civan pençeni suyu ile söndürülmüş çeliğin keskin yüzü soğukluğu hissettirilir. 

Sen başkası için sen olmak gerekir. Vatan bayrak halkı için. Bir gelecek için sadece geridekiler yaşaması için ölüm vardır .Her keste et kemik ola bilir ama inancı sağlam ise eli boşta olsa cesaretle iman dolu şarjörleri doludur..

Bir şarjör boşaltmak 10 Müslüman ölebilir ama bir silah ele geçti mi 100 silah ve zülüm yapanlar ise 1000 ölümle karşılaşabilir ..

Sen toplumda toplumun için ölmüyor san...Toplumunu yaşatmak için ölmüyor san. Bil geride kalmış toplumun hiç olmayacak.. Yaratanın ayetlerinde hatırlatılmış.

"Göklerin ve yerin mülkü yalnız “Allah'ındır”. O diriltir ve öldürür. Sizin için "Allah'tan" başka ne bir dost ne de bir yardımcı vardır"

Sen sadece yok ediliyor ve sadece açlık korkusu yaratıyor san kendinde , yemek yemez isem yok olan cam korkusunda sın, açıkta kalçam korkusu ve ölümden korkuyor ve nefsini yenemeyip, doyumsuzluğa itiliyorsun ve yaşamı yaşatmayı göremiyorsun..

Ölüm bazen şifa ilaçtır geleceğe ve geridekilere..Yaşamak yaşatmak için bu zulüm me katlanamıyorsan,zulüm katlanılmaz ise neslin için ölüme eyvallah denir..

Ve sonsuz iyilikler dolu dünya insanı yaratana inanan insanlık gelir.. Sen yeter ki yaşamımdan önce yaşatmayı bil.. Bil ki geridekiler ve geridekilerin yaşatılacak..

Bu gün ademden buyana gelen tüm insanlık ve peygamberler hepsi zulüm ve işkence görmüşlerdir..(Yaşamak için değil ) "Yaşatmak için varlardı"

Yaşamak ve yaşatmakta sizin elimizde. İçlerinize verilmiş en derindeki korkusuzluk ta.. Onun için son olarak bu zulümlere dur diyecek iman dolu .Fetih süresi inmiştir.. saklı şifa sırlar kitabim dan savaş virüsleri ve stratejik bölümden kısa alıntı.. 


                               selçuk uysal çoban saklı şifa..  

               NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...071...27 08 2018  

              Bu gün için yazılan 27/30 /08 2018 Hayatın içinden..

                             Unutulmayanlar.. Kör nokta..

sadece başka zaman der.Geçmişlerini hatırlamayan ve anımsamayan gelecek günlerine hiç bir ışık bulamaz karanlık dünyada kırık pusuladan farkı kalmaz..Yaşadığı dünyada kaybolur gider.Değişen hiç bir şey yok gene aynı herkes kendi dünyasında...Çebi bolu gitti..Boş kartla donuyor...

Bilse oralara saparak gönlü bol şifa dolacağı bilmeden geçip giden geçmişlerini hatırlamamak tepelerde yaşam kalbinize güç veren alıç yaprağın topladığım yer..ve.Gece saat 01 30 "Bir asker oradan seslenir İsparta senir kent ulu bey köy git derğah ta benim için dua et der.".Ve her işi bırakıp giderim ve duasını yerine getiririm..

Hikayesi geniş bitmeyen aş bulgur şenlikleri olurmuş 30 ağustosta..Şehit düşen Bir askerin vekaletini yerine getirmek İnsan içine huzur veriyor..

Oradaki insanlar beni salmaz şenliğe kadar beklerim ne kadar söylesem de bırakmazlar gittiğim günle 3 gün orada kalırım şenlik biter arka kestirme dağlardan bitki topladığım yere gelirim bıraktığım elamanlar sanki hiç gitmemişim gibi neşeli bir şekilde ürünleri toplamakta ..ve EKİP BAŞINA SESLENİRİM 3 gün yoktum sizler ne yediniz içtiniz arabadaki erzakları boşaltalım derim....Beyim içeride gelen erzakları kim yiyecek derler.. Sadece bakar dona kalırım...Bey bey.....saklı şifa sırlar kitabin dan o geceler anıları bölümünden kısa olarak bir anı alıntısı..Okumak isterseniz kitaptan okursunuz...Aşağıdaki önce acılı mı okuyun nereye varacaklarınızı az anımsatır gibi olur.....selçuk uysal çoban saklı şifa

Ve 27 /30/08 2017 de yazılan.

Ne mi düşünüyorum o tepeler..Unutulmayanlar
Tarih 27 08 2017
ESKİDEN f yazardım, fecebook açılırdı,şimdi f yazıyorum bahisler öncelikli,Desene insanoğlu hayallerini kurmak için bahislere kaldı...

Azın çok olduğunu unutanlar,illa başarmak için bir öncesini geçmek isterler,ya unutulmuş yada nefsi kamçılar,başarmak illa bir öndekini geçmek değil olduğunu anladıkları gün gerçek zenginliğini yakalarlar ama...Bu seferde dünyaya erken geldik derler,insanoğlu istekleri hiç bitmez ne ne kadar götüreceğini,hesaplar dururlar...

Her gün bana soru yon Saklı günaydın ,saklı iyi akşamlar,saklı bu gün yağmur var ıslanırsın,senin sorduğun kadar insanlar bir birlerini sorsalar,paylaşsalar, kapı komşunun hatırını sorsalar,şimdi bayram,sadece memlekete erzak almaya gidilecek,tatili denizde,geçirecek hayat şartları buna mecbur ediyor...Denecek...

Kim o günü yaşayacak,kim afyona gidip şehit düşen yerleri görecek,kimse sayıları parmakla sayılı...Bilseler Antalya ya giderken,önünden geçtikleri şehitliği,her kesin yol üzerinden geçerken,okla gösterilmiş,kahverengi tabelayı,bakar,burada kim yatar i görmezliğe gelinir...

Bilir misin komutanı der 5 dakika içinde tepeyi al...O kahraman subay 5 dakika değilde 7 dakika aldım diye komutanına verecek cevap bulamadığında orada kendisini şehit eder...O subay "şimdi denize gidin diye şehit düştü"..

Orası Faransa italyan geliş kapılarıydı o tepeler Akdenize acılan önde yunanları tanpon yaparak AFYON şuhttan gelen güçlü orduya destek tuğayıdı hepsi sizler için şehit oldu..

Direnen tugay ve Akdenize açılan kapıyı koruyan subay arkadan ARKADAN GÜR SESİ duyarcasına direniyor bir emirle 5 dakika değil 7 dakika içinde o tepeler alınır.. Ve Bir haberleşme aracıyla şehit düştüğünü öğrenir her şey saniye her şey dakika dir...O gür sesiyle tüm yarım ay harekatı başlar "ordular ilk hedefiniz Akdenizdir ileri"... Sesiyle tüm ay harekatı başlar Ve Kurtuluş savaşın ilk kazanıldığı son son yeri olur..Artık düşman kaçmaktadır...

O iki dakikada kaç şehit düştü bilir misin,bilmezsin şimdi oraları sizlere şifa veriyor gidince oralardan tam zamanı,ahlat yaban erik,böğürtlen ,alıç,Bağışıklık sistemini yükselten o yıl hasta olmadan gelecek yıl sizleri bekler...Size hala yaşam hayat sunar...

Beni sorarsan ben Çoban hep o dağlar dayım...Vatan, Bayrak ,Halkım ,için.Hazır Daima Hazır..Yaş altmış üzeri olsa,10 kilo Zülfikar'ı savuracak kadar belimiz küvetli,bir tümene yetecek kadar,iman şarjörler dolu.. Bu imanlar Hikaye yazmaz,sadece geleceğe destan yazar..

Bu günleri görüp es geçenler...Akdenize Denize gidenler ve dönenler 30 Dakika ayırıp tepeyi Fethedemediniz...

Bir da ha Nerede mi... VAR YA HER ŞEYE selfi AKILLI yerleri gösterir AFYON ŞEHİT DÜŞEN SUBAYI YAZIN SİZİ GÖTÜRÜR...
İşte ben bunları Hatırlarım ,sende f yerleri hatırlat eski zamanı hatırlatırsın...Her şey Selfi yapılır facebook atılır....Yok öğle uçaktan teyyare...Selfi...

                              selcuk uysal Çoban Saklı şifa  

                NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...070...25 08 2018 

                                                 3.2.1 

Artık insan beden içindeki kötü virüsler maddeleşerek kötü insan figürü almakta peki dünya insanı hangi kategoridesiniz. "Bir bak"  

Devletler ve hükumetlere göre yalakalıktan vazgeçin .O figürün maskeleşmenin kanıtı olabilir. Buda Haksızlığa ve karanlığa götürür.

Çok az zamanınız kaldığını andan da yakın olduğunu her an bilin ve ilk adımı atın. "İnsanlık" Tüm insanlığa .

                             Selçuk uysal çoban saklı şifa 

               NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...069...23 08 2018 

Evrendeki karanlık bir enerji

Karanlık Dünyanız çaresizlik ise.

Akıl Lütuf Ruh ve şükür size ışık olacak..

                      SAHİBİNİZ SİZE VERMİŞ OLDUĞU AKIL...

Kış sert günler geliyor ve sağlıkta ...Kışa hazırlık senin doğal hazırladığın gıda üretim insan vücuduna yapılan her şey ve sağlığına paylaştığın her şey ruh lütuf güzelliğinle geri kalmışları teşviklendirir..

Buda bir birlerine yardımı,yardımların arkasından birlik beraberlik toplumu birleştiren sevgi zincir halkaları ve iman gücüyle örsler de dövülmüş kırılmaz çelik zinciri oluşumunu ,içeride gizlenmiş dışarıyla birleşen birleşerek homojenleşen çıkardığı katil virüsleri ve katıl dalgalar halinde gelen şeytanı iblisleri yok edecektir..

İman gücüyle sarılan zinciri onları ve insan vücudumdaki aura ve şarkralar hepsi birleşerek göklere elleriyle semalara açılan kapıları dualarla açarak oradan gelecek ışık perdesi tüm gelecek kötü şerleri oracıkta bertaraf ederek yok edecekler..Buda senin iki el arasında..

Kalben inanarak yazıyor hünerli ellerinle bir şeyler yazıyor,akılla bir şeyler yapıyor bazıları ne der diye yazdıklarını siliyor,yaptıklarını bir sonraki geleceğe paylaşamıyor yakıp yıkıyorsan o senin geri kalmışlığın ve insanlara faydalı modelli yok etmek için ruhun iblislerle çalıştığını gösterir.. Sen ister istemez ruhun onlarla çalışır.

Her zaman an ileri görüşlülüğünü yok ederek,ruh aklın önüne geçerek emperyaliz güçlere köle esaret içinde yaşarsın.. O senin geri kalmışlığın dır..

İşte diş düşmanların zincirleri kırmak için aura şakraları perdeleri yok etmek için akıl ve düşünce hücrelerine yavaş yavaş girmekte sana "bak böyle bak şöyle" fesat münafik tohumlarından seçer sende ister istemez bir önceki hamlen le bir sonraki hamleler çarpışır bir önceki hamle ne yenilirsin işte hastalık virüs hakim olmuştur..

Bir mıknatısı düşünün çekme gücü itme gücü..İkisi de bir enerji hemde sonsuz enerji..Ve insan vücudunda bulunan bir elementlerden maddeye dönüşmemiş lütuftur..

Atmosfor ortamında dünyayı kimsenin bozamayacağı bozamadığı gibi sadece senin düşüncelerine bağlı bu da birlik beraberliğin yıkılmayacağını lütufla gösterir. sırlar kitabından sonsuz enerji den alıntı yayınlanmamış bölümlerinden ..selçuk uysal çoban saklı şifa..

Anlamanız zor olabilir..içinizdeki enerji sadece itme gücünde olabilir..En kısa zaman da freakanslarınızı çekme gücüne hazırlanın orada çok hikmetleri göreceksiniz..

Bil ki çeliğin keskinliğini,ensenizden esen rüzğarı, soğuk terleri döküyor korkuyor iseniz ölümden korktuğunuzdan dır. Oba çaresiz kalışınızı gösterir..

Ama bilseydin.senin sahibin var olduğunu..sen en iyisi baştan oku kim olduğunu bulabilirsin.....Karanlık enerji olduğu gibi akıl size ışık olacak..sadece çoban.

                              selçuk uysal çoban saklı şifa 

                  NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...068...22 08 2018 

                                  Ne kadar Hoca merak ki var. . 

Her önüne gelen HoCa olmuş.. Her bilen Hoca oluyorsa vay halimize vay vay...Hocam...Söyle kızım ne var... Bir parodide inanın gülesim geliyor...Bir çobanın yarınını bilemedikten sonra anı değişen dünyada ufacık bilgiyi biliyorsa buna da hoca deniliyorsa. .VAY Kİ .. vay.. Gerçi kibar olacak diye hoca demesi normal veya ağız alışkanlığı olabilir bu günler konuşan adam ağzı laf yapan kısaca sallayan hoca oluyor çıkıyor...

Ama şöyle dese ki çoban abi, kardeş ,amca ,sen yaşlısın görmüş geçirmişsindir ,şu nasıl bu nasıl ,veya şu bu gibi kelimelerin gücünü konuştursa.. Bir çobanda bildiği gördüğü her şeyi yanlışı doğruyu anlata bilir kendisi de doğru bildiğini yanlış yanlışını doğruyla düzeltebilir.. İlla ben biliyorum la kimse bir yere varamayacağını biliyor veya bilmiyorsa illa ben hocayım diyenlerle çobanı karıştırmasınlar..

"Bir gün geçmiş zamanda yozgat erkekli köyünde olağan dışı ev kendi kendine yanar.. Televizyonlarda günün konusu olmuş aylarca cin işi şeytan işi karıştırıp dururlar.” Sorgundan seneler önce.. O tarihlerde...

Alo Hocam...Vay benim kardeşim ramazan hayırdır hoca dediğine göre bir hal var.. Ya hiç sorma hocam ....Ramazan öncelikle şu hocalığı kaldır bir kere yanındakilere hava basma ben çoban dinliyorum.. Çoban kardeşim hiç sorma televizyonlarda gördüğün gibi ev kendi kendine yanıyor arkadalar da yanıma geldi dert yanarlar bende bilirse hoca bilir dedim yanı çoban onlarda arayalım dediler ben de aradım bize bir çare ..Tamam konuyu anladım şimdi size kargoya bazı bitkiler ve su göndere cem bunlarla tütsü buğu ve sularla köşe bucak temizlensin ve son olarak ta tekrar tütsüleyerek evi 24 saat kapalı tutsunlar.. Açıklamasını da yazılacak işlemi bunlara göre yapın.. Rabbim mal mülk sağlık can saklı şifasını verecek.. Aradan bir hafta geçer.. Ramazan...Buyur kardeşim ramazan ...Ya çoban senin gönderdiklerinle bizzat ben yaptım uyguladım şimdi ne ev yanmakta ne köşe bucak...Ama gel gelelim benim dükkan dolup taşmakta hocaya telefon açalım bize de bir çare bulsun der dururlar...HOCA DEDİKLERİ HOCA ...Telefonu kapatır bir daha açmaz...Ondan sonra saklı olmuştur...Bir bildiğin bir şey bir şeyi başarı yapıyorsan sonrası vay haline hoca olur çıkarsın sonrası ver Allah ver gelsin zihniyeti türer ve ...

Sonrası ramazanın hali.. Şeytan kafasına girer ben bundan çıkar sağlıyayım der....Aylarca yıllarca çıkarsalar...Ve bir gün olur ki arkadaşsın hal hatır sorarsın...Hatır sormadan.. Ya çoban kardeşim benin amca kızı şu bu der durur. .Aradan birkaç gün geçer .dayı oğlu.. geçecek günlerde teyze çocuk amca artık sorgun akraba olmuşta haberimiz yok ramazandan..

Ramazan hem şifa dağıtıyor hem de hoca olmuş çıkmış haberimiz yok.. Bir gün ramazanı arattırırım....Ya hocam ramazan kardeş sen bize bir şifa.. Tamam ben size şifa vermek için bir üst hocamı araya Cam sizlere dönerim der kapanır.. Ramazan gene ertesi gün beni arar... ya çaban kardeş benim çok sevdiğim asker arkadaşım var der ona bir yardımcı olalım der...

Bende tamam derim derdi neymiş senide akraba bitmez ama hayırlısı deriz...Şu anda seradayım salatalık domates taze fasulye ,portakal limon muz sandık hediye paket yapacam afiyetle ye içinde de yapılması gerekenler yazmakta uygularsın uygulatır sın...... Evet sadık yapılır gönderilir ..ve bir daha telefon açılmayacak şekilde görüşülmez..

Aradan yılar geçti ve geçer...Seneler sonra kara iklimde led gün ışıklı eksi 25 derecede sera projesi ar-ge çalışması için sorgunu seçerim burada da şirinlerle karşılaşırım ..... saklı şifa sırlar kitabin dan geçen şirin anılar...alıntı devamı yayınlanmamış sırlar bölümde.

                  Selçuk uysal çoban saklı şifa.. sadece çoban.. 

                  NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...067...20 08 2018

                                    Sadece ne olacak ki  

Bu gün üzücü ve cahil bir haberle karşılaşmak gerçekten görev yapanların tekrar bir eğitimden geçmesi gerekecek insanlara yaptıkları hareketlerle çaresiz bırakmaktalar. .Sanki kendileri insan değilmiş gibi...
Olay Türkiye'nin her hangi bir yeri.. HASTANE...Yeni doğan bir bebek anne karnında enfeksiyona kalmış. ve sezeryenle doğum..

Dünyamız değişiyor gıdalarımız değişiyor,atmosfere bilinçsizce bırakılanlar metan ve motorin gazlarla nefes alamayacak şekle gelmiş bir ortanda..El kadar bir çocuğu ,Böyle bir doğum sonrası salıvermek resmen canilik ve katil olmak gibi dır...

Akıla bilimle birleşen bir kuvez makinesi atmosfer ortamı temiz bir hava uyum sağlayacak bir makine varken ..İnsan oğlunun düşüncesizle bıraktığı el kadar bir bebeği bir atmosfer ortamına salınması o görevlinim gerçekten tekrar eğitime alınması gerekirken...

Hala yerinde durması dış dünya hainleriyle çalışmasını gösterir..O çocuğun geleceği hastalıkları bilmiyorsa toplumu hasta bir topluma kısır bir topluma gelecekte ilaçlara kobay olma adayı yetiştirenler arasına girer.. açilen eğitime alınması...

Enfeksiyonlu O çocuk hemen sonrası anne sütü verilmeyeceği ve verilirken her zaman sonrası ve gün günler akarken gr ,gr değerler kontrol edilerek sütü kademeli artırarak verileceğini bilmiyorsa,hasta annesine küvez de kalmak hastalık değildir sadece önlem almaktırı yani temiz hava anlatamıyorsa,hakikaten ezbere sağlıkçı olunmuştur..

Görevini yerine getiremeyen sağlıkçı bir gün zartüre geçirir ve tüm benliği yok olur...Ve sonrası kemik hastalığı baş gösterir..Daha sonra kan hastalığı baha sonrası o çocuğun sırtında siyah siyah çıkan sivilcelerden farklı kendisinde çıbanlar çıkacağını ve geçmişlerinde Yaptıklarını düşünemez,yaş ilerledikçe kendisinde olacakları da..

Şimdiden geliştirirse ve bilgilenerek gelecek hatalarını yaşlılığı yaptıklarını düşünmesine gerek kalmaz..Yaşam ve eğitim bitmez ve öğrendiklerinizle kalmaz ondan yaraştırma bölümü açılmıştır..

Öncelikle araştırmada yaş ilerledikçe çocuk sırtlarında sivilceler ve çıbanlar la başlar bilinmez ve araştırmaya sevkler başlar...Her petek göz halkın muhalefeti ve temiz hava oksijen bölümünde geniş okuyacaksınız sırlar kitabin da. "Bir ağaç yaşaya cam diye uğraşırken sizler nerelere hizmet etmektesiniz"..Bu günkü amansız hastalıklar yaşama başlandığı yerde başlar..İşte orası ilk nefes alındığı yerdir...

Size bir örnek her kes gibi bir tatile gidiyorsundur denize gir ve son nefesine kadar tut ve bir an hava almak için dışarı attığında pis bir havayla karşılaşsan ne olur bir dene ama dene meni istemem ve yapma Akciğerlerin çok şiddetli vurgun yer ve enfeksiyon kapar...Artık gerisini sen düşün.. selçuk uysal çoban saklı şifa

Kulağıma ve gmail mesajlar gelmekte elimizde yeterli küvez yok demekteler...Evet olmaya bilir düşünce ve tasarım dünya teknolojiyle gelişmekte,Doğum yapılan odayı komple küvez odası ve sıterızeli tozsuz temiz oksijen odası yapmak çok zor olmaması gerekli,görevlilerin en ufak parfüm kokusu bile el kadar çocuğu etkileyeceğini farkında olmamak insanlığı ve geleceği düşünmemektir.. Bu kadar hastalığın sebeplerinden biri ve en önemlisi..Her şey sağlık ilk nefesle neleri getireceğini bilmemekle başlar..

Daha çok söylenecekleri daha önceden yazılmış 47 yılın kayıtlı resimli çok belgeleri var..Bölümleri okuyun orada çok şeyler bulacaksınız...Yakında.....

Yaylada temiz bir havada doğan bir çocukla şehir içinde doğan çocukta bile fark vardır.İçinizden denilecek doğum için yaylaya mı gidelim götürelim der..YOK..sıterızel oda yap kafi..

Tehlike li çocuk hastalıkları kalkar geleceğe emim adımlar atılır..
 Gerekirse normal doğumlarda içinde olabilir ama Başlığımız enfeksiyonlu ve sezaryen doğumlar için.


                             selcuk uysal çoban saklı şifa   

 

           NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...066...20 08 2018 

   İnsanoğlunu oluşumunu var oluşunu anatomisini çözemediğiniz 
                           gibi bu yazılım kurgu gelebilir.
..

Bu dünyada yanlışları göremeyecek kadar sıkı göz banttı takılmışsa şeytan içinizi istilaya başlamıştır...Dinleyemeyecek kadar ,göremeyecek kadar ,yapılanları hissedemeyecek kadar vicdan ruh ve akıl şimdiden hapsedilmiş ise yok oluşuna sebebiyet başlamıştır..
İçimizden biri...Dinleyin seyredin. .Seyrettirin. .bilin ki " O " ses yükselecek. .BU DÜNYA İBLİS VE ŞEYTANLARDAN YARATAN TARAFIND
AN KORUNMAKTADIR..

Sadece ol der..
İster istemez bilin ki yaratan tarafından birileri bu iblislere dik duracak...Dik durmaları için öncü olacak o da içinizden birileri.. Geri kalmışları Yiğitlendirecek..

Zulüm baskı münafıklık dünya küresel adaletini hiççe sayan elle sayacak kadar bir güç varsa,kanlı para ölümler böyle devam ederse bilin ki dünya insanoğlu geri kalmışlar, küresel iblise ve istilacı şeytanlara köle esaret içinde yaşayacaklar ve İçinde bulunan halkta iblislerin kölesi olarak esaret içinde olacak..

"Rabbim size bu dünyaya bırakırken evrenden gelecek tüm kötülükleri korunmanız için insanlığın bir olması için akıl verdi.. siz nerelerdesiniz...Bu gün komşunuz ise yarın sizlersiniz. Bil ki istilacılar adım adım gelecek..

Öncelikle iblis bir toplumu seçti ve içlerine girdi.Bunların dertleri zenginlik değil sizlersiniz.Kuramadıkları devleti Dünya küresel güç şirketler devleti kurarak 4 Hak kitabi hiçe sayarak .Dünyayı istila etmek....İnsan ırkını en aza indirmek..ve yok etmek..

TEK SİLAHINIZ İÇİNİZDEKİ EN DERİNDEKİ KORKUNUN ALTINDA YAŞAYAN KORKUSUZLUK..KORKUNUN KORKUSU KORKUSUZLUK TUR...İşte orada yaratanın adaleti vardır..

Bu yazı bu asra yazılmadı bu asır 2018 dünya malıyla meşgul, şan ,şöhret ve pembe dünya ile meşgulken ...Bu yazı 98 yıl sonrasına "Allah tan başka ne dost nede yardımcınız olmayacak"...2116 Toplumuna yazıldı şu an okuyorsanız korkusuzluğu çıkarın. ..Hepsi tek tek yok olacaklar..Şu an kaç toplum yaşıyorsanız..

Korunma savunmanız eman ,tövbe,istifra ,oruç ve tanrının evleri yaratana inanışınız ,tevekkülünüz var oldukça, bil ki işte o zaman yaklaşamazlar ..

Şunu da bilin ki Bu iblis toplumu kendi halkını ve insanlığı gaz odalarında öldürecek kadar ve tek irk yaratacak şekilde programlandılar ..Bölümünde devamı sırlar kitabı içimizdekiler ve içimizden birileri . Birde aklınızdan hiç mi hiç çıkarmayın bunlar her türlü kaos çıkarırlar sonrası biz yapmadık la kalırlar. 

                                selçuk uysal çoban saklı şifa       

              NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...065...18 08 2018 

Bende sıkıntı yok ne olmak isteyenler ne yapmak isteyenler düşünsün.     

 Bu mesele önder meselesi değil bu mesele vatan bayrak halkı için dik duran önderlerin meselesi. .Her gelecek önder dik durduğu süre özgür hür düşünceyle yaşarsın ..El etek öperek önderlik olduğu süre sen esaret içinde yaşarsın.. İstedikleri de bu ve küresel dünyada tek olmaların insanları köle olarak yaşatmaları...Ya yok olacaksın yada var olmak için dik duracaksın...İnsan ve insanlığı korumak için gönderilenlerdedir.. Bir ruh kalp nurudur bir çağrıdır..

İnsanlık yaşatmak için vardı. Vatan bayrak Halk için ölmek. gelecek için yaşamak yaşatmaktı. .Bu yaratanın ayeti Fetih süresinde yerini alır hatırlatılır..İnsanlık inişinde ve oluşumunda haber verilmiştir..

" Baskıları ,zulümleri ,haksızlıkları, sık dile getir geri kalmışları yiğitlendirirsin. Göz bantları açılır Tekrar Dirilirsin, küreselleşen şirketlere ve Emperyaliz güçlere köle olmaz sın "
Bu gün Türkiye yok sayarsanız bilin yarın ve yarından sonra Avrupa bile yok sayın.. Çünkü esir ve köle siniz ve esaret içinde yaşamaya yaşatmaya mahkümsunuz..

Anlamanız için dinlemeniz lazım ve Kelimelerin gücünü...Buda 2 mert kare alan dışında konuşulanlar...Sahte bir konuşmada diyebilirsiniz inanmayabilirsiniz. Ama bilin ki..

Yazın sıcağında kara denizden hızlı soğumaz ise meltem rüzgarları esmez. .Sonrası serin rüzgarlar fırtınayı getirir.. ve Karanlık çöker...Karanlık gücü. .oradan çıkan ışığa bakılamaz. .İnsanı KÖR EDER...Sadece düşünün...10 Saniye sonra bakın oradaki ışığı göreceksiniz...

Emperyaliz güçler kanlı para kaybediyor.. Bunlar haşaşiler le pazarlık yapan şeytan iblis onların içine girmiş. .Çocukları işi değil çocuklar baronlardan talimat almadan da iş yapmaz...Oda sana derki o çocukların işi benim haberim yok der...

Bilin ne olursa olsun değerlerinizi koruyamıyorsanız.. Esaret içinde yaşayacaksınız...Bura da erdemlik yatar uykudan kalkın artık...Buda saklı şifa sırlar kitabımdan alına Karda yürüyüp izini belli etmeyenler ve savaş virüsü bölümünde yazılan alıntıdır...

Benim lüks fotoğraf makinem yok stüdyon da belki sözlerim yazım keskin olmaya bilir sadece duvarda asılı yazılardan sözlerden daha keskin Zülfikar ,yanlarında yeni asır siyah inçi beyaz inçi asılı durmakta tek başıma da kalsam öz değerlerimi korumak için dış dünya ile çarpışırım...adım çoban.. Yeridir ne nerede yapacağı bilinmez...

Yok öyle 3 5 zengine bu ülke alınmadı.. Bu ülkenin fakir halkı evan insanlık ,toplum hepimiz yaşasın ,yaşatılsın diye bedel ödenerek alındı..

Bir ülkenin bir önderi sancağını ,halkıyla ve dik durmasıyla dış dünyaya Tek başına savaşıyorsa önderi korumak Fakir halka düşer..

Ama yüreği ve insanlığı zengindir. .İşte toplumdur.. Tevekkülle yol alır...Bilim ilimle geleceğini kurar..

             "Bunlar yetiştirilirken çocukken çelik çomak oynasalardı                                büyüdüklerinde şeytanı oyunlar oynamazlardı"

                               Doğuştan asker olanları görürlerdi....

Video ise bir tesadüf sonucu Almanya da yaşayan yeğenim paylaştı sağlam çocuk dış petek gözlerden, ve elime geçer belki de herkes seyretmişte olabilir ama geride kalanlar yeni duymakta.. Bu da değerleri korumak için yiğitlenirler.. 
Bu da bir değerli çekimle VE Alman gazetecinin  röportaj   Facebook /Fetih Tv seyrede bilirsiniz..

                                selçuk uysal çoban saklı şifa   

                    NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...064...15 08 2018   

                                   www.sakli-sifa.com 

                                             Bir işyerinde  

 İyi hizmeti sevgiyi saygıyı çalışmayı paylaşmayı sadakayı biliyor da yapmıyorsan haram işlediği düşündüğümden paylaşıyorum bilgilerimi..Düşünebilmek bir erdemliktir.  

       Sizde bir işyerinizde hizmeti yapamıyorsanız sizlerde Haram işlemektesiniz.   

62 yılı kayıt altına alın bu da bir geleceğe hizmet vardır...Oku öğren bil ki sen daha iyisini geliştireceksin.. Belki bir nokta belki bir virgülün eksiktir.. Ar ge projelerinde yardımcı olmak paylaşmak siz ne düşünürseniz düşünün işin gerçeği yapılması budur bu dünya sadece paylaşmakla ileriye gider.. Her asırda düşünür düşünürü. Gelecek nesiller düşündüklerini düşünerek düşüncelerden yararlanır.ve gelecek asırlara bırakır. .Bu da saklı şifa sırlar kitabin dan alıntı. Sakli sifa çoban selçuk uysal

 

 15 / 16 08 2018 Bu gün ve yarın imalat dosyasında Tavukların dökülen tüylerin ve parlak çıkması için çıkması, yumurtaya erken gelmeleri ve eti baha kalite olması için hazırlanan premix 116 (15 günlük organik gıda suyu tüm kanatlılara) Doğal güçlendirici suyu ..Arının ki hariç daha sonra yazılacak.. Arılar bunla daha çok dans yapacak arının matematik sel mesafe dansı bir yarın sağa bir yarım sola ve sonrası tam dönüş bir hikmetlerinden bir tanesi.. Nimetleri say say bitmez. Arılar dans yapmıyorsa sebeplerinden en büyüğü insanoğludur VERDİNİZ DAMARDAN efkarlandı aldı gitti tek başına...Yok gelmedi... )....saklı şifa sırlar kitabin dan alıntı...saklı şifa çoban selçuk uysal 
/// 25 /27 08 2018/// Tavuklara doğadan yem hazırlama Yem den tasarruf ve doğal beslenme. .Tok ve doyurucu daha iyi verim...sırlar kitabı zaman gelince dosyalarından alıntı..
                            sakli sifa çoban selçuk uysal 
 

               NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...063...15 08 2018  

                         Bana dokunmayan...demek yok öyle... 

Bu gün amam çocuklarım bir ailem var deyip kenara çekiliyor ülkeni savunmuyorsan gelecek zamanlarında o ülkeyi Kaybetmişindir...Buda toplumsal benliktir...Bazende sonuna kadar savunursun ama bazı nefisler değişir..Yol değiştirirler...  

Dün Amerika kahrolsun diyenler, ASILIRKEN ertesi gün bir de onlardan getir deyip ASILANLAR ,Bu gün kahrolsun diyen Amerika diyenler anlasın ki hatayla asılanların arkadaşları ,asanlarla şimdiler de kol kola gezip devlet içinde devlet dış dünya ile devleti parçalıyorlar şimdi sor kendine..  

Para ,bayrak yakmak toplumsal insan değerlerine saygısızlıktır insanları birbirine düşürür sadece oyunu hazırlayanların ve şeytanların maşası olursun...Ama bir yanda devleti yıkacaksın,planlar yapacaksın ve gruplaştıracaksın,sonradan yakalanınca konforlu evde göz hapsine atacaksın ..Yok öyle..  

Kişi ve kişilere devlet devletlere göre ayrım ..(Her konforluya göre yatak yok öyle)..Adalet vardır..4 kitabin adaletinden ve ademden buyana gelen kanun Kısasa Kısas ..  

Böyle bir suç suçlunun devletinde ne gibi kanun içinde suç işlenirdi...Eyaletlere göre okuyun...Amerikan kanunu..EVET İDAM EN YANLIŞLIKTIR..  

Ama o idamı verecek kararlar kararı verenler kısa bir zaman sonra geçmişlerdeki gibi hataları yapmadan önce kendi benliğini ve pisikolojik ruh yatpsını başından sonuna kadar uygulaması lazımken..  

Kısa bir zaman sonra BU KARARLAR çıkar nefisle dönüşüyor ise..Bir daha kendimizi sorgulamalı... Hayatta ya olduğun gibi olacaksın ... 

Yok öyle her sıkışınca çıkış yolu koymayacaksın...  

Bırakın üç maymunu hele saate göre de renk değiştirmeyin...Bu vatan Tek tir ve Tek bayraktır. Dünyaya Dik duruştur duranın Arkasında durmak senin milliği ve gelecek neslinin ayakta durmasıdır..Başka çıkış yolu yoktur...Korkarsan gelecekte nesillerin sen bile acınacak hale düşersin...  

Sağlık ve insanlık için yaşamak vardır,vatan bayrak halk içinde ölmek vardır..Gelecek nesil "tevekkülle" yaşasın diye..Bu da yaratanın yasası ve ayetleri vardır.."Fetih süresi"...  

Şunu da aklınızdan çıkarmayın bu gün emperyaliz güçlerin silahlarıyla masum insanların kanları dökülüyor ise bilin elinizdeki tuttuğunuz ( para silahla ) eş değerde bunu da aklından hiç mi hiç çıkarma...İsterse 1 dolar olsa da aynı. "Amerikan halkı da bu durumlara el koymuyorsa o da yaratan karşısında suç işliyordur.".Akıl var ise anlar,anlarlar...Yok ise nefsin içinde Boğulmuşundur....Hayat yaşantında aynısını göreceksin yaratanın Kanunu Kısasa Kısas yaşam afetleri.....

                                selçuk uysal çoban saklı şifa 


                                           www.sakli-sifa.com         

                      NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...062...14 08 2018  

                                100 Yılı bitimini beklemeden

                          Şimdi karar alın yarın ne oluyor bakın

                     Hatta konuşun onun gölgesi bile yeter
    

100 Yılı bitimini beklemeden...Onların tek amacı var halkı borç batağına ve alım gücüne açlığa itmek.. Halkın üreticiyle buluşması Yasası ve kanunları çıkarın Bakın sabaha ne oluyor..Tek Hamle şah mat..
Vatan bayrak halk için çıkarlar doğrusunda sağlık mevzuatlar yanı dışa dağlı kanunların 100 yıl yasaların bitmesini bekleme yolunda hal durum varsa var ki ...Var dır...bu durum karşısında beklemeden bir toplu antlaşma ile fes edileb
iliyor ise bu güçte varsa ...var ki....sadece kendi çıkarlarında geliş gidişleri bekliyor ve geldiklerin de ve halk tarafından seçilmişlerin de seçilen kişi ve kişilere halkın çıkarı için yanaşmıyor ise o topluma suç işlemiş gelecek için suç teşkil eder.

Buda gelecekte seçilemeyecekleri bir olarak karşılarına çıkar...Bu kanunlar Avrupa birliğinde yeri geldiği zaman kendi çıkar kanunları ekliyor bazen de çıkarıyorsa ,sende 100 yıl dolmadan tüm seçilmişler seçilen de bu halkın çıkarına 100 yıl önceden konmuş kanunları fes kanunu çıkarılamıyorsa şimdiden bu kanunlara yanaşmayan vekiller 80 milyona suç işlemiş sayılırlar...

Bu da kendi menfaatleri çıkar çalışmasına yol açar bu da halkı düşünmemek yoludur....Seçilmişlere iş yaptırmamaktır.. Buda halkını toplumu dışa bağlı esaret içinde yaşatmaktır. Buda tamamen suç tur...80 milyon kişinin imzasına gerek kalmadan dağ da ki çobanın beyanı kafi gelir...

Bir yol daha vardır çok geniş tutmak gerekir.....Burumda tek yapılacak şey iç mevzuatlar değişmesi yol yasakların kaldırılması sadece çıkış üreticiden vergi kesilerek üreticiyi halkın arasına sokmak direk üreticiden geçici satış serbestliğiyle.. Bakın manav marketlerde domatesim den soğanına patatesten pirincine yanı kısaca şu an aldığınız gıda ürünlerin fiyatından % 300 aşağı ya çekince ve satılınca sizin dolarınız 0000 dana gözü olur...Bu ülke karneli günleri yoklukları çok gördü yokluktan halice dökülen malları da...

Senin ham maddeler olmasa bilin ki bu gün Avrupa nede Amerika var olur...Artık anlamanız zamanı gelmiş geçmektedir. Bu bir fırsattır.. Diş dünya şeytanlarına bir daha ders vermektir...Bu kanunlara yanaşmayan seçilmişler seçilmişe destek olmuyor iseler bu vatana ihanettir. Bu halktır vatandır bayraktır...Buda dağ da yaşayanın çobanın beyanıdır....Ayrıca sırlar kitabına eklenecek konular arasına girmektedir..

Bu gün 3 ,5 maç yapan sakalım için tıraş bıçağı almaya gittim 50 krş olan 1 tl almak fırsatçılıktır.. ve haksız kazanç kara borsacılıktır. .Buda Allah katında Haramdır.. Sonuçta Almadım.. Dik duranı bu millet hiç unutmayacak   

                               Gerçekten bu millet sizi hiç unutmayacak..

     Vatanı dış dünya ya dik tutmak idare ve irade bir kalp nurudur bir ruh tur..

                                     selçuk uysal çoban saklı şifa     

               NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...061...14 08 2018  

                              Şeytanı şeytanları Tanımak..

 
Bir baskı bir kaos yapılıyorsa Kaybetme korkusu endişesi yer alır gelecek korkuları Buda kişinin psikolojik hastalığıdır. Buda kendi yaşamı Halkı arasında endişeyi gösterir. Ruh yapısı hırçınlaşır Şizofren olmuştur. Koruyacak yaşam arsına duvar örer. O duvar kendini koruyacak zanneden hasta kurtuluşu kaosa döker. Hiç bir zaman bilemez bir duvar. Kadar gücü olduğunu..

Artık zaman gelmiş kendi haline bırakmaktır.. Şayet her dediği dedik le karşılaşır ve istediği gibi davranırsan seni ve etrafını daha tehlikeli hale getirir.. Her zaman deliyle ondan daha çılgın olursan olur san bil ki akıllanır.. şimdi sen arkadaş, endişen çok imkanları kaybetme korkusu yaşıyorsan sende Beğenilme hastalığına (psikiyatrist acil vaka ) yakalanmışındır.. Tek kurtuluşu Tasarruf müsrifliği bırakmak, nefisin yanına hiç yaklaşmamaktan başlar..  

Pahalılık korkusu endişesi yaşarsın.. Markalı giyinme, beğenilme ben buradayım demeler, olmayacağı korkusu endişesi başlar.. Hain mikrop içeri sızmış içeridekilerde olmayan sacı başı yolarcasına gömlekler yırtarlar...Bunlar hep oyundur.. Bunun kurtuluşu...  

Ekonomi çizelgesini ters yapmak istiyorsanız, yırtılan gömleği çocuk bezi yapın o zaman “fazlayı da yazmama” gerek yok, anlayan çok iyi anlar.. Kaçın kaçabildiğiniz kadar müsriflikten... Sizin tek kurtuluşunuz israf etmeyin tasarruf edin Yaratan "Rabbime" güvenin.. 

Evet sağlık diyeceksiniz. Bu güne kadar 1000 kişide 100 kişi iyi oldu mu kalpten...Oda başka iç hastalıktan yok oldular.. Sen sadece ilacı kes...Dolara ne oldu dersin...

Evet ne oldu da bu kadar başarılı geliştirici doktorlarımız ve kimyagerler varki.. ne neredeler...Neredeler biliyor musunuz... 100 yıl önce konulan ilaç borsasında yok oldular...Şimdi hepsi promosyoncu oldular... 

Aslı öğle değil...Ar ge de başarılı doktorlar kimyagerler  ,kimyacılara izin vermediklerinden. Herbalis doktorlar ve araştırmacı doktorlar kimyagerler eczacılar kimyacılar arasından ...Şimdiye kadar bir Türk ilaç ruhsatı bulamaz bulsanız da geçersiz gıda takviyesi ruhsatı bulursunuz..  

Ama aslı öğle değil şimdi gidin eczanelere yabancı ruhsat verilmiş vitaminlere bakın...Neler bulacaksınız..  

Şimdi bunlardan korkup.. 1 milyon kişiye hizmet ediyor veya edemiyorsanız da aranızdakiler hainler ülkeyi yıkmak için dolar baronlarıyla kol kola geziyordur...  

Bil ki sonuna varmaz iseniz geleceğiniz ve sizler esaret içinde yaşayacaksınız bunlara dur demek için çarşafı yırtarak çocuk bezi yapacak yaşam içinde gerçek yaşamı bulmaya, yaşarken yaşam eğitimine şimdiden başlayacaksınız. Bil ki başarırsın sen buralardan geldin onlar hiç yaşamadılar...Sırlar kitabin dan alıntı .

Bilin ki bu ilk değil sonda olmayacak hep olacak her şey size bağlı.. 

                           selçuk uysal çoban saklı şifa   

                   NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...060...14 08 2018    
         

                         Vücut içinde uyuyan doktor bebek..

Bir insan yaşama gücünü ne kadar kuvvetli olduğunu bilseydi...Bu gün hasta olmaz ve hasta kelimesini ne nereden geldiğini,ve bu güne kadar hasta olanları ve hastalığı bu güne kadar bulanlar olsaydı bu gün her kes sağlıklı olurdu...

Bu gün hastalığın hasta kelimesi kalkar.Hastalığın olmadığını anlardı ve kendisine verilen yaşam sağlığını keşfeder,hastalık kelimesini beyne işlenmişi fark ederdi...

İşlenmişin altında bir hazine yatmaktaydı...O hazine akıldı senin yaşama sırların la dolu yaratanın yarattığını ortaya çıkararak,tüm sağlığına kavuşurdu..

Ama Bu sırrı ortaya çıkartmayışları senin inancını bir şekilde yok etmek akıl beyne hastalığı yer ettirerek seni daha çok hasta olmanı sağlamaktı..

Çünkü sağlık var ise para olmayacağını bilmekteydiler..Ve bundan herkes yararlandı bilende bilmeyende ceplerinde tonlarca ilaç olduğu halde şunu kullan bunu kula demek ten ayrılamadılar hastalık kendilerindeydi bunu bile farkına varamadılar..

Çünkü oda hasta değildi sadece dünya malını nasıl terk ederim korkusu ile oda daha başkalarına sarıldı sarıldılar...Çünkü o dünyada ve kendisine inansaydı nasıl gönderildiğini keşfetseydi sağlık içinde olduğu yaşam kelimesini bulacaktı...ve hastalık kelimesi çoktan bitecekti...

Sen arkadaş yaşam kelimesinde ne kadar yaşıyorsun..
Hastalık borsa bir dünya ülkesinin elindeyse yaşam sağlık kelimesine ulaşamayacaksın..

Ulaşman ise sen yaratanın gücüne ve beni nasıl gönderdiyse benim yaşaman için her şeyi gönderdiğini anlar yaşam sağlık anahtarını keşfeder din...

İşte o anahtarla açar gelecek tehlikeleri koruyan kalkanını fark eder,seni koruyan 7 bölgeyi keşfeder,her asırda bu güne akla işlenen hastalık kelimesini yok eder..Kan içindeki serumu fark ederdin...

Yaşam sağlığını anlar Hastalık kelimesini yok ederdin...evet siz yaşamıyorsunuz her gün bir bahaneyle dünya malına sarılıyor ve yok oluyor yok ediliyorsunuz ..

Akıl var olduğu halde akıl arıyor saklanmış aklı bulamayacak şekilde psikolojik korkuyla yaşam sağlığınızı ne yazık ki bulamıyor hala daha keşfedemeyecek zamanda değil olduğunu düşünür haldesiniz...

Ama bilseydiniz Düşünce ve aklı yaşam anahtarı elinizdeydi... .. saklı şifa sırlar kitabin dan alıntı..Ademin dünyaya akılla yaşaması için girişimi...Bu resim 3 senelik şimdi duvarda gitar yanında siyah inçi beyaz inçi hemen yanında zülfikar asılı...Adam 62 yaşında,üstündeki mont 15 senelik atkısı 7 sene gömlek ise 7 senelik...

Akıl bunları yerli yerine koymuş ise hayatında hiç ilaç içmemiş ise adam için hep yeni ve sağlıklı kalacak...Nefis bunları çöpe at diyor ise o ve onlar eski olacak,müsriflikten aç kalacak şan şöhret için ne kadar çalacak, bu dünya malında bunlar varken şimdi sor kendine ne kadar yaşam sağlık ta kalmayı düşünüyorsun...Ne kadar mı...Dur söyleyeyim...

                              selçuk uysal çoban sakli şifa..  

                 NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...059...14 08 2018 

Kurtuluş sonuna kadar inanmak...Paylaşmak...Müsriflikten kaçının...Çocuğuna bayramdan bayrama hediye alıyorsan gittiği ve gideceği yerde.. Toplum ailesinde huzurlu olacak...ve Yaşam eğitimini öğretin...Çocuğuna harçlık yerine boş vaktini beraber gez ve boş vakit bul ve verdiğin harçlıktan on kat daha sevgi ver...Bakın neler oluyor..  

Şiş kebap mı lahana turşusu mu

Bir ülkenin en yüksek katma değeri hırsızlık, dolandırıcılık kapılarda el etek öperek ,faizcilik ,banka haksız faiz ,dolar baronlarıyla kol kola gezmeleri hainleri, yastık altı ,rüşveti haksız yere taşaronluk ,yardıma muhtaç olmadığı halde yardım alan yok edildi mi.. dolar sıfır olur...

En önemlisi memur helal yiyen memur bir yerde 3 ay kalır, haram yiyen memur emekli bile olmadan aynı yerde bastonuyla çalışır...İşte bu sistemi diğer memurlar gibi bölge tayinleri çıkarıldı mı her şey düzelir...Yenen paralar halka kalarak dolar sıfır olması sebebiyet taşır.. Sebepler hep yakınınızda hiç uzaklara uğraşmayın yakın hainleri görün bakın o uzaklar sizden uzaklaşacak.

Yüksek katma değerde Araba fabrikası kurulmasına gerek kalmadan evren keşifleri için ,insan sağlığı için her şey yapılır hale gelir...

Ama kafaları kumdan çıkartmazlar ,seni ve dolar tutanı renk körü ederler artık sen yeşil görmeye başlarsın, onlar seni süt olarak görürler ,sen vagonlara bakarak sütlaç ararken içinden taş çıkar korkusuyla yemeye başladın mı bir bakmışsın plastik yemektesin..

Onlar kazan dibini yemiş tekrar fırına atmışlardır .Üstü kızarsın diye.. yıl 1997 tarih değişse de yıl 2018 akıl beyin aynı beyin...Bazen süt içersin bazen de biftek yersin...Sonradan da tezek kokuyor dersin...

Şimdi sor kendine 1 milyon kişiye hizmet etmektesin geri kalan renk körü olmuş yanı 79 milyon kişi.. Bir milyon kişi sadece temeli sağlam tutmak için yeri geldiğinde şiş kebap döner ekmek bazen simit...

Zaman gelince de yıkmak için 1997 öncesi 2016 şimdi 2018 ekonomi derler laflarla seni yıkmaya çalışırlar...Tehtid laf torbaları sırtlarındadır.. Her oyunu yaparlar daha sonrası 2026 yıllar sıralanır gider.. Sen hala yeşil renkte olur gözünde halkalanmış ilizyondan kurtulamazsın...

Şimdiden vah vah tuh tuh çok geçmiş olsun...Dilekleri sunmaktan başka ilacım yok.. Haaaa hatırlatayım müsriflikten kaçın ve paylaşmayı öğren bil ki...Onların yok oluşlarıdır... saklı şifa sırlar kitabin dan önce yazılmış yayınlanmamış kısa alıntılar..

                              selçuk uysal çoban saklı şifa

                 NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...058...13 08 2018 

                              Yarın geç olmadan Mañana es tarde    

Yaratanın ,Tanrının ,Allah’ın sınırlarını, hükümlerini gösteren işaretlerle doğa ve yaşamda , gerçekleri gösteren delillerle doludur.. Hala anlamamak ahmaklıktır ve İnsanoğlu kendini ateşe atmakla yol alır. Bazen de kalben İnanır içine nefisle şeytan girer.. İşte o zaman Aldanan ve aldatan gerçek işaretleri görmeye başlar kişiler son pişmanlığı yaşar.. Bu da tövbedir...Rabbimin tövbesi sınırsızdır..

Los signos de Dios, de Dios, de Dios, del Creador, de Dios, de la naturaleza y de la vida, están llenos de pruebas de la verdad. Sin embargo, es una locura entender y el Hijo del Hombre conduce arrojándose al fuego. A veces el diablo entra en el corazón de la fe. Entonces las personas que comienzan a ver las señales reales que son engañadas y engañan experimentan su último arrepentimiento. Esto también es un reproche ... El arrepentimiento de mi Señor es ilimitado ...

-Burdur gölü sodalı sadece burdur gölüne ayıt balık yaşar başka balık yaşatamazsınız.

-İnadına insan oğluna ben buradayım diyor...

-Dağ görkemli aynısını yapsanız da bitki yaşatmak için geçmişten gelen insan ömrü yetmeyeceği gibi neslinizin sonları gelse bitkiyi yetiştiremezsiniz..İçindeki canlıları oluşturamazsınız...Sadece yok etmeden başka...

Daha saymak la bitmeyen hikmetler ve nimetler.

                             selçuk uysal çoban saklı şifa

 

               NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...057...13 08 2018 

                                 Son nefese bilet almak...

Kim bilir..belki bu gün belki yakından da yakın.."Kendisine güvenemeyen insan sadece başkalarına yalakalıktan öteye gidemez"Aslını düşünseydiler verilen var olma gücünü şimdi ne renk değiştiren nede üç maymunu oynamazlardı.Bazende yalanı..Aslında yalan her şeyin başı.. 

Toplumu toplum yapan insanlık tir..Toplum gruplar halinde o ülkede halk olur..o halk o ülkeyi korumakla hükümlüdür..Bir insan o halkı ve toplumu düşünmüyor ise sadece nefsine yenik düşmesi ve kendi çıkarları doğrultusun da acizliği, beceriksizliğin den öteye varamaz..

Bu da o toplunu diş dünyaya esaret içinde yaşamaya mahkum eder..O insan halkını hepimiz olarak düşünmeye başladı mı,bilin ki artık o halk huzur barış gelecek tehlikeler karşı hep hepimiz olarak yaşar ve yaşatır..Anlamak için Erdem olmaktan geçer...Ama ne yazık ki bir yüz yıl daha gerekli..Sonraki yüz yıllarda bitmeyecek..

O da merkez çekirdeği tutamayışı anlayamayışı..İlla ben olmayı ben ola bilmen içinde o toplumun nefesi,kulağı,gözü ,vicdanı bir olmasıyla başlamasını bilmemekten başlar..Ama ne yazık ki buda çaresiz bıraktıran ötesi insanlığı düşünmeyen dış dünya şeytanları öyle ister..

Bir toplumu O toplum yapa bilmek için..Öncelikle var oluşumumuzu bilmek ,Paylaşmayı bilmek,tasarrufu bilmek,müsrüflükten kaçınmak,sadakayı bilmek illa para olmadığını bilmek,saymakla bitmeyen,en önemlisi haramı helalı şükrü çok iyi anlayıp neyin nereye konulacağını bilmek sırayla giderken...

En önemlisi de bir haberleşme ister teknolojiyle ister yazarak bunları bağlayan enerji insan gücünün içinde yanı haberleşme ve postacı birisinden birisi aksadı mı tek çıkar franğanslı zihinsel akla muhtaç kalınır bu da sizi karanlığa..

Kelimelerin gücünü anlamak Okumak okunur hale getirip yazışmayla başlar o zaman önünde engel kalınmaz ise bilin huzur bir topluma ulaşılır..

Doğru bilgi akli selim düşünmek ve var oluşu bilmekten geçer...Buda senin erdemliğin dır.. .saklı şifa sırlar kitabından alıntı..

                            
 selçuk uysal çoban saklı şifa      

                 NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...056...12 08 2018 

 HER ŞEY SENLE BAŞLAR SADECE TEK OLARAK SEN GİDERSİN..

Bazende sen bazen onlar erken gider tek olarak..Evren içindeki galaksi canlılar için hazırlanan bir hikmet ve nimet..Her galaksi bir yaşam alanı..Evren genişledikçe yeni galaksiler,galaksiler sadece senin için hazırlanmış yaşam alan..

Galaksinin genişlemesi ise senin yok oluşun..Yaşam ve sağlığın tüm elementler bu galaksinin içinde bilinen gelecekte bilinmeyenlerin var oluşu..Rabbime sığınırım..

Zaman geldiğinde galaksiden galaksiye her bir boyut o yolculuğa çıkacak..Sen sadece asrını yaşıyorsun fosil yakıtla..Var olanı keşfetmek senin zaman perden de değil,bulsan da geçiş zamanın değil sadece gelecek nesillerine yol tabelası olmaktan öteye adım atamazsın...

Anlatmak yazılan kadar kolay değil anlamak okumakta kolay değil,düşünce ve akıllı yazmak anlatmak hiç kolay değil aslında tüm sır son gönderilen Kuranda anlamakta kolay değil..

Sizler bizler o boyutta değiliz.Okuyun okuyun anlamak için anlamını düşünün düşünün düşündüğünüzü de yorumlayın akıl fırtınasında bir daha okuyun..okuyun anlayın anlamları çıkar için kullanmayın o sizi acizliğiniz dir. Çaresizliğiniz dir çıkar firsatçılığınızın ta kendisidir....

Güneşin etrafında dönen ve dünyanın etrafında dönen birlikte dönen ay Gece gündüzü, İnsan oğluna verdiğin hikmetleri veren yaratan rabbim..

Yaratana inana insan oğlu...“ Dürüstlüğün kuralı yoktur.. sadece dürüst dür ..Tarih kayıtlarında yazar. .anılır. Her şeyi gören ve duyan o dur ki.. Şeytandan sakınır “RABBİME” sığınırım. "Göklerin ve yerin mülkü yalnız “Allah'ındır”. O diriltir ve öldürür. Sizin için "Allah'tan" başka ne bir dost ne de bir yardımcı vardır"

Bizler yaşıyor zannediyorduk ama bilmiyorduk ki her şeyin ve Dünyanın sonu olduğunu bilseydik HELAL HARAM ŞÜKÜRÜ Dünya yaşanacak kalıcı yer olurdu. Burası bir imtihan yeri kopya çekilme yeri değil. Hak ,hukuk ,adalet ve mahkeme yeri...

“Amel ettiğinde zarara uğramayacağın şu dört husus .. En büyük zenginlik AKILDIR, en büyük yoksulluk AHMAKLIKTIR, en korkunç şey kendini BEĞENMEK TİR, en değerli büyüklük güzellik AHLAKTIR..

Duyurdu ki Halkın arzularını yerine getir ,onlara güzel övgü de bulun, tahammül ettikleri zorlukları sürekli dile getir .Çünkü yaptıkları güzel işler çokça zikretmek yiğitlikleri hareketlendirir geri kalmış olanları işe teşvik eder.

Basîret...Hakla batılın, hidâyetle dalaletin, hayırla şerrin, doğru ile yanlışın birbirinden ayrıldığı marifet, bilgi ve kalp nurudur. Basîret..ilham ile veya tecrübe ve öğrenme sonucunda oluşur. Çoğulu, besâir’ dir...

Bu gün değer günler bilin ki insan oğlunun adlandırılmış çalışma ,dua ,inanış, sosyal faaliyetler, belirleyen grafiktir.. yapacağınız her güzel şey kendinize ve insanlığa dır...

İstemeyerek İçine giren nefis ve şeytan.. Yapacağınız her şerde öncelikle seni senden doğacak tüm kötülüklerden, “rabbim öncelikle seni ve insanoğlunu” korusun..

Sen başlangıç bil ki sen yaratana kalp nurun inancın tam ise yaşam dünyasında ve dünyanızda tüm kötülükler kalkar... Öncelik ben ben değil senin inancın bütün olmak.Hak kılınan tüm kitaba inananlara sarılmak...Kurtuluşunuz orada saklı dır....

İpin inceldiği yerden değil en güvendiğin yerden kopmasın çünkü onlar geçe başka gündüz başka olanlardan seni senden son nefesine kadar şaşırtanlar dır.. "Rabbim Tüm insanlığı korusun"O güzel yeri bulmak saklı şifa sırlar kitabından kısa kısa notlar..selçuk uysal çoban saklı şifa  

                             Sırlar kitabından alıntılar kısa kısa

Beklenilen canavar. .Siz dünya malıyla uğraşırken göremedikleriniz. Bu gün veya bir gün çocuklarınızın yüzüne bakın bilin sizin dünyanızı kurmayacaklar, onlar kendi mimarları olup "yaratanın" dünyasını kuracaklar.

Neden mi Teknolojiyi kendi çıkarlarında kullanılanı canavarı yıllar ,asırlar sonra tanrı gibi gösterilecek bilimi teknolojiyi düşünerek düşündürerek şeytanı ruhları kişileri, kısa zamanda fark edip insanlık ve insan olmanın farkına varacaklar...

O düşünceyi ve aklı onlara kimin verdiğini fark ettikten sonra senin onun yüzüne baktığın günü anımsayacak o da gelecek için çocuklarına daha rahmani bakarak tanrının geliştirmiş olduğu aklı daha bilimsel ,ilimsel, alim sel, düşünerek dünyaya yaklaşan şeytan  ruhları ,dünya içinde yaşayan şeytan ruhları ,kendi çıkarları ve ideoloji fikirleri için ülke ,ordu asker ,devlet kurmak ,insanları birbirine düşüren içeri den dışarı da yaşayan şeytan ruhları bertaraf edip..

Yaratanın yarattığı insanlığı koruyacaklar...Sizin baktığınız 2 mt kare yaşam alanı değil ,galaksi ve evrende. Neler oluyor.......saklı şifa Sırlar kitabin dan alıntı...selçuk uysal çoban sakli şifa.. 

Diğer insanlardan farkınız ye ye ye bitmeyen ülkede yaşamaktasınız  Her şeyi bir şekilde kararlar verebiliyorsunuz alıyorsunuz peki sağlık konusunda kararları bilememek sizce nedir.....(.Cahillik olmuyor mu birde içlerinden kurnaz cahiller türetiriz. Fırsatçılar ve tatilciler promosyoncular...) Bu da sağlığınıza önem vermediğinizi gösterir...Daha sonrası para verip sağlık alacağı düşündürür ve ileride yaşam alanınızı etkiler.. Ya gönderildiğin gibi ol yada yaşantına isyan etme.. Suçlu arama....Çünkü yok...Her kes suçsuz. .Suçlunun sen olduğunu bilsen suçlu aramana gerek kalmazdı...saklı şifa sırlar kitabin dan göz alıntı..selçuk uysal çoban sakli şifa

SEN NEREDEYSEN O ORADAYDI.. Vitaminler, etkileri ve eksikliğinde oluşacak hastalık belirtileri. Mineraller etkileri ve eksikliğinde görülecek hastalık belirtileri. Gene soru sorulacak.. Sormaya gerek yok insanoğlu gelirken yanında test Makinasıyla gönderilmedi.. Öncelikle ilk gıdanı verdi Anne sütü. .Oba yetmedi anne.. ne yediyse 24 saat sonra onu da içtin arındırılmış net vitamın..Sizlere mevsime göre gıdalar bitkiler gönderdi.. Sadece bilgilenmek için site bölümünden fazlalık eksiklere baka bilirsiniz..
İster bu siteden ister diğerlerinden.. Özgür iradeye sahip siniz.. Bu iradeyle daha güzel bilgiler hazinesi depolayacak vücut aş ererek sağlığınıza kavuşacaksınız. .Bir şeyi hemen satın almak değil fikir fırtınasıyla daha güzelini yapmaktır.. Sırlar kitabından tamamlamamış ve sonu olmayan...Selçuk uysal çoban saklı şifa.. 

Dış dünya bir ülkeyi renk körü eder herkesi yeşil gösterir, kendisi ise sadece o ülkenin sütüne önem verir, o ülke halkı sütlacı yese de tat alamaz ,onlar o ülkenin kazan dibini yemiş ,yenisi için şimdiden üstünü değiştirip dururlar ,geri kalan halkta bir pirinç tanesini arar durur. .Bulsa da oda taş yerine plastik çıkar...Akıl şunu tekrar söyler...Nerelerde yanlışlık yaptık...
Ama o halkı ,kendi değerlerini bilseydi ,bir başka ülkenin ,daha sonradan geçmeyeceği değerleri saklam
asaydı, saklayanların da bir avuç kadar olduklarını bilselerdi. .Şimdi bir ayağı bedeni çamur çukura yürümezler ,çıkar için koşanları çamura doğarlardı..

Farkına varsalar da akıl hiç değişmeyecek ,dünya malına hep koşacaklar. İnançları sadece göstermelik olanları farkına varmayanlar yıllar sonra aynı çukura düşecekler..  

Ben çobanın anısından BİR ALINTI 1997 YILLARINDA YAZILMIŞ NOTLARDAN 2014 yayınlamış bir alıntı.. saklı şifa sırlar kitabından..selçuk uysal çoban saklı şifa..   

Bazen hayatta görmediğin göremediğin dağlar doğa tabiat kadar güzel insanlar vardır..Ama göremezsin Sadece hayalimde canlandırır hep güzel yeri ararsın.orada güzel insanlar vardır..
Hayalini .Kayberim korkusu yaşarsın..ve aşık olursun doğa dan hiç ayrılasın gelmez Bazende her anın her saatin hatıra dolu hep yarınların aynı saatini aynı anları yaşamak istersin..
Sonrası tekrar kaybetme korkusu yaşar aşık olduğun yeri korumak için sabahlara kadar dans edersin.. ..Her gün dans eder her saniyen dolu geçer..Çünkü gelecek için yaşam alanın dır..Önce 2 metre kare görürsün sonraları alışır tüm tabiatı görür.....saklı şifa sırlar kitabından alıntı. selçuk uysal çoban saklı şifa.. 

Çobana diyorlar yayla havası...özümüz dilimiz inancımız aşkımız kısaca yaşantımız..Dağlar doğaya Aşık , olunmaz ise vatan bayrak halk olur mu..Dinle şu anda siyah beyaz inciler konuştu doldur boşat tekrar doldur emniyete al.. sesi duyan Rüstem ,ali,şevket ,saydırdılar yiğitler..Coşan Coştu.. Aaaha bizim 15 li küçük çobanda meradan çifteyi saydırdı...
Çoban şimdi sedirde uzan uyu şeytan ve şeytanlar hava sahasını terk etmiştir bu sese....selçuk uysal çoban saklı şifa 

Bir daha eski yaşantılara dönmeyecek şekilde tek yönlü bilet alın "yaratanın" emirleri arasında Hıçret yapın.. orada bir hikmet nimet vardır.. Hayatınız muhteşem olacak..

Dünya malına unutmayışınız ise Kim ve kibirle dönerseniz ebediyete yeriniz hiç olmayacak..Şu anda dünya malıyla can yakanlar çıkar için can yakanlar ne bu dünyada ne ebediyete huzur bulamayacaklar.. Gidiş için huzurlu koltuk bileti bile bulamayacaklar.. saklı şifa sırlar kitabından alıntılar..selçuk uysal çoban saklı şifa 

Sabah kahvesini dağlara bakarak insanların yaptıklarını kahreder bilir bazende yok yok artık dediğiniz gün .. Kolombiya kahvesini Türk usulu yapılışıyla içerken sabah balkona çıkıp huzursuzluğu yapanlara ,yaptıranlara haykıralım .. Haykırışınız sizi farklı düşündürecek...saklı şifa sırlar kitabından alıntılar..selçuk uysal çoban saklı şifa  

Tamamını dinleyin anılarınızı tazeleyin ..Bil her şey güzel olacak. .Kendinizi buz gibi sulara atmış çölün ortasında gerçek su da bulacaksınız kendinizi...11 08 1979 motorla su kanalına düştüğüm gibi. .ölüm ve yaşam arasında. .saklı şifa sırlar kitabin dan ufak ufak alıntıar..Selçuk uysal çoban saklı şifa

Hayırlı sabahlar iyi hafta sonları. Doğa HEP SİZLERİ BEKLİYOR. .Bilin her kes dünyada yaşayan her kes ayrım yok Hepinizin bir ortak noktanız. .HER YERDE OLABİLİRSİNİZ AKLINIZDAN ÖZLEM duyduğunuz şey sessizlik doğa ve deniz ,toprak,ve temiz hava..BU DÖRT ELEMENT ÇEKER..YER HEP YANIZ DÜŞÜNCELER içinde yer alır... 

Bir an tüm yorgunluğu atar ve hayata bir başka bakarsınız.. Anlamasanız anlasanız da dinlediğiniz müzik sizleri o anı yaşadığınız yıllara götürür anılarınızı tazeler...
Yok aynen öğle olur..Benim seneler önce motorla su kanalına düştüğüm gibi..
Bazen olur sadece kendini kandırırsın...Aklın ve düşüncen, bedeninle aynı değildir...Sadece doğa birleştirir...Tabiatta "Yaratanın birinci emriyle sadece ol la başladınız"..Doğa ya koşun bil yarınların bambaşka olacak.. Yok dersen yarın ve yarınlarından sonra hep hasta olacaksın ..
Not ..Birde geride bırakacağınız çöpleri temizleyin.. Yoksa o sadece stres olur yarın orayı temizlemek için bırakacağı gazlar ,sizlere fırtınalı afetlere yol açar, şiddeti ağır olur. ben sadece hatırlatırım. 

                          selçuk uysal çoban saklı şifa.. 

              NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...055...12 08 2018    

Çobana diyorlar tuzun kuru konuşursun. .Ben sadece güler geçerim 1976 sigortalı olduğum halde emekli olmayan ve şükürler olsun hasta olmadan ilaç kullanmadan yaşayan hiç bir şekilde devletten geliri olmayan ve yardım almayan sadece ve sadece akıl düşünce veren vererek iş yapan her şeyi verilen akılla üreten " Yaratanıma" güvenerek yaşayan bir çobanım senin düşüncelerini ve yaşantını çok gerilerde bıraktım.. Sen bu gün hayata farklı bak orada her şeyi göreceksin.

"Savaşta saç en büyük tehlikedir ,yakın dövüşte sacı tutarlarsa dövüşü kaydedersin.. Şimdi doğayı yok etmeye gelenler var, doğa ile birlikte gelenlerle savaşmaktayız.. Doğayı yenerlerse insanlık ve gelecek nesil çoktan yenilmiş olacak ..Bu gün kazandık diyenler yarından sonra yenildiklerini anlayacaklar "

"Bilin ki çok uzun gördüğünüz günler ve yıllarınız sadece evrende bir göz kırpması kadar.. Dünya malı için bu ne telaş...Sakın telaşa girmeyin o sizi aldatır o sadece şeytanın sana kurduğu tuzaktır"...

Bu gün ekonomi canavarı yaratan sizler siniz., müsrifliği kaldırmanız nefsi yenmeniz, bilin ekonomi canavarı bir anda yok olacak..Bir eş yana yaşamına yaşam içinde her şeye önem veriyorsan o eskimez... 

Oğlum ilk maaşında kıyafetler gönderdi tam 8 yıl önce hala eskimedi ilk günkü gibi yeni mavi bazen kareli, lacivert mont ,25 yıl önce bir anıyla İtalya’dan palto almıştım hala yeni giydikçe eskimiyorlar ,daha niceleri ,iş dünyasında 30 yıl önce kontak kapatsam da insanların nefsine sahte karlığına yalan rüzgarları esse de, bu ihtiyar çelik gövde “yaratanın emriyle doğanın gücü sayesinde” görseller duyumsallar görüntüler eskitemedi onlar sadece seni psikolojik hasta ederler...Seni alış veriş delisi ederler..

Her seferinde telefonla aradığında ihtiyacı sorar ona sadece kahve ve çikilota gönder derim..Giyecek dediğinde "daha yeni gönderdim "desem de...o sadece 7 yıl önce gönderdiğim le yetinir hala aklı oradadır..ve kendisi de artık alışmış onun eski diye attığı bir gün ona yeni gibi gelmiştir...

Hayatta değer verdiğiniz her şey yeni gibi kalacak....

Bir gün katırımın nalı düşmüş çivisini çakacak usta ararım.. Yok.. zaman gelir çakacak usta sen olursun..

sanat ve sanatçılara önem vermeyenler gelecekleri ekonomi canavarın gösterdikleri gibi yaşarsın...

Sanat ve sanatçılar sanatını YARATANIN EMRİYLE işler kendi heykelini yapar ,senin aklına düşünebilen akla yerleştirir..ve sen düşünür düşündürür, bazen güldürü ,bazende ağlatır......

Size bir soru sorsan dünyanın ilk tiyatrosu nerede desen bilemezsiniz...Evet Türkiye de hayatında unutamadığın tiyatroları orada yaşadım..Orası bana insanlık kendi çıkarları doğrultusun da her yerde sahneler kurulduğunu gösterdi..Üç boyutlu şeytan oyunları sahnesi orada tanıdım..orası "Afyon Dinar" dünyanın İNSANLIĞIN ilk tiyartrosu oradadır..

saklı şifa SIRLAR KİTABİN DAN KIS KISA ALINTILAR...Sonu olmayacak kitap..

                           selçuk uysal çoban saklı şifa   

             NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...054...11 08 2018 

Çoban soğut altına sabah çay içmeye gider...Oradan bir genç çobana seslenir...Çoban emmi sen gördün geçirdin dağlarda yaşasın bir sorumuz var... 

Söyle deli oğlan söyle varsa cevabı veririz...
Türkiye'ni hali ne olacak...
Şimdi sana ben soru sorayım senin sorunun cevabı da içinde...
Nasıl olur...
Şimdi bedelli mi askerlik yaparsın,bedeliyle mi askerlik yaparsın...
Tabi ki bedeliyle..
O zaman bil Türkiye ye bir şey olmaz..
Aradan biraz zaman geçer gençler kendi araların da tartışıp dururlar...Çoban seslenir  Hayırdır çocuklar demin ki soruyu neden sordunuz...
Yok emmi ismet bedelli askerlik yapacakmış ondan...
Doğru karar vermiş..
Neden emmi...

Neden olacak ikinizde demirci ustasısınız...Daha 125 yükseklik 165 genişliğe kaç basamak sığdıramadınız..18 boşluk kalır 20 tam gelir adımlar değişir x 27.5 "6" basamak sığdıramayan bedeliyle askerlik yaparsa 15 metre önünü göremez ondan...
Şunu da bilin ki dağdaki yanız kurtların rızkı ve son nefesi vermeden yaratana.. Bir Türkün söylenmemiş duyulmamış sözleri çok olur... Dağlarda basamak hesabını yapamaz isen zirvelere ulaşamazsın...Dağlarda hikaye masal yazmaz .YAPARSA geleceğe destan YAZAR.. 

Gerilerde kalmış yiğitleri, yiğitleştirir.. ESAS ÖNEMLİ ŞEY insanlık İnsanlık el elle tutuşmasıyla başlar... Huzur beraberliktir toplumdur toplumu birleştiren ise ahlak ,saygı ve inançtır saygıyla "yaratanı güzel günlerinde" anmak ise toplunun yaratana inancıdır...İblislerin yok oluşudur. Bilin ki benlik çok üstün görmek geçicidir...Bir gün yaratanın gönderildiği gibi olunur olurlar...İtibar bırakılmış ve insanlığa huzur vermiş ise bu dünyada ve gelecek ebediyete saygısı sevgisi devam eder..sakli şifa sırlar kitabin dan alıntı.


                          selçuk uysal çoban saklı şifa 

            NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...053...10 08 2018

                                     39 yıl öncesini  

"Savaşta saç en büyük tehlikedir, yakın dövüşte sacı tutarlarsa dövüşü kaydedersin.. Şimdi doğayı yok etmeye gelenler var, doğa ile birlikte gelenlerle savaşmaktayız.. Doğayı yenerlerse insanlık ve gelecek nesil çoktan yenilmiş olacak  Bu gün kazandık diyenler yarından sonra yenildiklerini anlayacaklar " 


        www.sakli-sifa.com  

Saniyenin altında ilk motora binen adam Gines rekorlar kitabına aday olabilirdim...
11 08 1979 yer adana...39 yıl önce bu gün 11 08 2018... Şirin bir kasaba bir arkadaş ziyareti.. Arkadaş o gün babası bmw motor alır.. Gel birlikte motorla gezelim der..Sen bizin java ile bende yeni motorla..

Mahmut ben sadece bu güne kadar mobilete bindim bu na nasıl binerim...gazla fren bunda vitesli...

Ya mobilete binen buna da biner arabayı kullanıyorsun aynı vites,deprajı sık aşağı bas gaz ver dengede dur yeter az gidince benden iyi sürersin...Der...

Der demesiyle bir saniye altında motoru deneyeceğimiz yer çok hızlı akan su kanalın içinde bulurum kendimi.. Arkadaşım gülme krizinde ben can derdinde..

Sadece kanal kenarında kana çıkıntılarını gördüm sadece oraya tutuna bilmek için su üzerinde takla atıyor su beni dehşet bir şekilde hızla ileri atmakta son ve tek hamle ya kurtulursun yada o kama kafaya çarptı mı yok sun...Evet tuttum tuttuğum gibi sanki Altan birisi beni kanal kenarına koyu verdi...

Tam saatini hatırlayamıyorum elimi çeneme koymuş suya bakmaktayım... Arkadaşım bir yandan konuşuyor bir yandan gülüyordu evet bu bana bir ders oldu..Hayatım ve o anki yaşantım filim şeridi gibiydi...Evet çok istesem de o korkuyu kıramadım...Bir saniyelik motora binişim ve inişim le son buldu...

Bazen seyahatlerimde motorlu grup gezenleri gördükçe onlara imreniyordum halada imrenmekteyim onlar geçerken hep dua etmekteyim grup arkadaşlıkları bozulmasın kaza bela görmesinler diye hep duacı dua ederim..Hep flimler de kötü imaj gösterirler aslında hiç de öyle değildir...Onlar çelik gövdeli rüzgarın yaran doğayı kucaklayan tabiatın çocukları...Lütfen ben yolda kas takılmamış aynaya kakılmış görmek istemiyorum..Siz başlı başına ben şuan 62 yaşında da olsam benim kahramanlarımsınız..

Ayrıca sırlar kitabimin içi de çok uzun yazılmıştır anılarının içinde.. Şunu da bilin motora binemedim ama rüzgara karşı yamaç ve paraşütle atlamaktayım.. Her yıl gelen şehir çobanlarla.. Merak etmeyin hep rüzgara karşıyız...Kısaca tabiat çocukları ve ihtiyarları. Bir gün şimşekler fırtınalar bir süre irkildik ama hep rüzgara karşı göğsümüzü gerdik...Şimdi fotorafla resimle idare ediyoruz...

                             selcuk uysal çoban saklı şifa 

                 NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...052...08 08 2018

Diğer insanlardan farkınız ye ye ye bitmeyen ülkede yaşamaktasınız.

 Her şeyi bir şekilde kararlar verebiliyorsunuz alıyorsunuz peki sağlık konusunda kararları bilememek sizce nedir.....(.Cahillik olmuyor mu birde içlerinden kurnaz cahiller türetiriz. Fırsatçılar ve tatilciler promosyoncular...) Bu da sağlığınıza önem vermediğinizi gösterir...Daha sonrası para verip sağlık alacağı düşündürür ve ileride yaşam alanınızı etkiler.. Ya gönderildiğin gibi ol yada yaşantına isyan etme..Suçlu arama....Çünkü yok...Her kes suçsuz.. Suçlunun sen olduğunu bilsen suçlu aramana gerek kalmazdı...saklı şifa sırlar kitabin dan göz alıntı..selçuk uysal çoban sakli şifa.

Mineral :  SEN NEREDEYSEN O ORADAYDI.. Vitaminler, etkileri ve eksikliğinde oluşacak hastalık belirtileri.  Mineraller etkileri ve eksikliğinde görülecek hastalık belirtileri. Gene soru sorulacak.. Sormaya gerek yok insanoğlu gelirken yanında test Makinasıyla gönderilmedi.. Öncelikle ilk gıdanı verdi Anne sütü.. Oba yetmedi anne.. ne yediyse 24 saat sonra oba içti.. Sizlere mevsime göre gıdalar bitkiler gönderdi.. Sadece bilgilenmek için site bölümünden fazlalık eksiklere baka bilirsiniz..


İster bu siteden ister diğerlerinden.. Özgür iradeye sahip siniz.. Bu iradeyle daha güzel bilgiler hazinesi depolayacak vücut aş ererek sağlığınıza kavuşacaksınız. .Bir şeyi hemen satın almak değil fikir fırtınasıyla daha güzelini yapmaktır.. Sırlar kitabından tamamlamamış ve sonu olmayan...

                            Selçuk uysal çoban saklı şifa..


               NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...051...07 08 2018

          SAKLI ŞİFA ZOR YOLCUK SIRLAR KİTABI  Alıntı...

Düşmanın düşmanından kaçıp havlu na girmiş ise Düşmanına geri verilmez Düşmanın başkaları tarafından aldatılmış, aldatan yandaşını gözden çıkarmış Dünyayı kaosa sürüklüyor ise adaletçe düşmanını korumak sana düşer ,düşmanın senin düşmanını aldatan kimse senin düşmanındır .Kardeş ,kardeşi Dostu, Dosta Müslümanı ,Müslümana, insanlığı insanlara düşüren kim var ise bilinsin ki maske takmış şeytandır....

Bir duvar onu koruyanlar kadar güçlüdür .Korkularına boyun eğenler özgürlüğüne, sağlığına ,ve yaşamına sırt çevirir.

Yardımlara muhtaç esaret içinde yaşar ve köle dır..
Buda içlerinden biri birileri nefis dünya kapılmış hırsızlık ,sahtekar, türemesine ve insanlık yalan dünyasına yol açar. .Bu da şeytan sofrası kurulmasına yardım etmektir...Buda insanlık nasibi almamış kişiliği gösterir....

Kısa okumak isteyenlere uzun okumak sırlar kitabında...Tüm yazılan değerler ayrım etmeden okunsaydı ne kadar cahil olduğumuzu anlardık....Bu sadece birinci boyutta yazıldı her kes anlasın diye ..Zaman ve son nefese yakın 5 boyutta geleceğe yazılır....
Her kesin yazma kabiliyeti vardır. yazılsaydı okumanın ne kadar önemini anlardık.

Akıl...
Horoz sanayi tamamen boş görümünde, oradan 2 tavuk geçer, tüm horozlar dışarıdadır...ve sanayi ,çalışmaya başlamıştır...Sizce ne kadar üretken Akıl olur....

Bazen hep gerçekleri yazmak istersin ve yazarsın çünkü roman hikaye yazamazsın yaşadıkları gördüklerin hayatında geçen zamanları okunsun diye de yazmazsın sadece içinizden biri içimizdeki birileri aynı hayatı da iyisiyle kötüsüyle yaşamıştır...

Benim gibi birileri de var demesi onu daha çok hırsla hayata tekrar başlaması için yazar okur okutursun veya okunur yazılır...Bazen olur ki bir projenizde bir nokta, bir virgül eksik kalmıştır ,belki de bir saklı şifa kim bilir, yarının ne olacağı..

Çoban Hayatı boyunca hep o yeri arayacak...Huzur yeri... Daha çok devamı eylülde saklı şifa sırlar kitabında.. sonu olmayan kitap..

                            selçuk uysal çoban saklı şifa. 

              NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...050...05 08 2018

                                            (S.A.V)  

(Hz Muhammed) Hepiniz Çobansınız her biriniz kendi sürünüzden mesulsünüz.

(Hz Ali) İnsanlarla konuşun insanların akıllarının erebildiği kadar.” Hayırlı insanlarla arkadaşlık etki onlardan biri sayılasın şer insanlardan sakın ki onlardan sayılmayasın ”

Onlar kim “Allah’ın ilkelerine 4 hak kılınan kitaba son gönderilen Kur'an da hepsi yazmakta geleçeğiniz bile. ... Yaratanın verdiği Aklı ,ilimi, bilimi alim var olup ta çıkar menfaat içinde pembe dünya sunanlara dikkat edin...Onlar sizi bu ve gelecek dünyanızı şaşırtanlar...Gerçekleri bulmak okumak okudukça anlamak ne kadar çahil olduğumuzu bulmak..  

Bir sıvı dünyasında yaşadın ,sonra beden dünyasındasın haram helal şükür ü nasıl bilip görevi yerine getirdiysen bil ki bir süre sonra görevin bitiminde, bir zaman sonra ,ruh bedenden ayrılıp gerçek aslı yoluna ebedîyi yola gideceksin senin yerin yaşam alanın..  

Bur da tek soru geldiğin dünyayı nasıl bıraktın...Ya ebedîyi ya geçici orada kimse yardım etmeyecek senin geride yaptıkların akıl ,bıraktığın aklınla gideceksin.. en yakın dostun akıl...o sana ve sorulara cevap verecek ama yalansız bir cevap...  

Konuşamayacaksın bile...Geri dönmek için ruhun çırpınsa da nafile...Bu dünyada kara basan ,kabus rüyalar gördüğün gibi...Çok geç...Akıl bu dünyada lazım.o gelecek dünyada konuşan...AKIL. .sırlar kitabından alıntı...Her kes son nefeste bitirecek sonu..

                           “Selçuk uysal çoban saklı şifa”  

               NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...049...02 08 2018 

                              Her türlü değeri çalarak 

           Bunlar savaş kan ölüm üzerinden bahis bile oynatır

Bir ülke merkezinde parçalamak için azınlık ve çoğunluk var ise o ülkenin çivisi çıkmıştır. Çakmak için usta gecikmişte olsa çakmak için gelmesi an ve an yakındır...Zaman geçmişte olsa hiç bir şey unutulmamış, unutulmayacaktır.....

                                    saklı sifa Çoban 

               NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...048...30 07 2018 

Bir pazartesi gördüğünüz... çanavar mon dragon....Her nefes yeni bir gün bil ateşi söndürürsünüz..

İnsanlar yaşam için vardı akılla, bir birlerini öldürmek için değil.. Diğer canlı hayvan türleri yaşaması için doğada bir dengedeydi. .Şimdi bu zaman asırda İnsanlar diğer canlılarla yer değiştirdi...Değişen canlılar yaşamlarına devam edecek, akılla yaşamlarını değiştirenler ve değişenler...İnanın bir meçhulde yol alacaklar...Çünkü bu dünyada ne reye gittiklerini bilmeyen kırık 
bir pusulayla YOL ALMAYA ÇALIŞAN yanaşacak liman bulamayanlar ,limanlar da yanaşacak gemi bulamayacaklar.. Çünkü asırlarını yaşamayan akıl... geçmiş dönenleri yaşayan akıl ...Hiçbir zaman ilim bilime ulaşamayacak.. "Yaratan" insanoğlunu böyle yaratmadı...

“Var olana inan gönderdiklerim ,gönderildiklerine , dünya yaşaması içinde "yaratanın ilkelerine" uy adalet ve yol pusulası gönderdim Akıl ,önce işaretler ,ilminizle biliminizle yazdınız geleceklere okuttunuz ,her asrınız yenilik sonsuza kadarda nimet hikmetleriniz var daha da gelecek, gelecekler için de...Geçmişleri sadece Ruhen bedenen inanını inancını örnek al bil ki ilim bilimle çok yol alacaksın gelecek asırlara ”

Yok ise Hala geçmişleri yaşadıkları gibi yaşarsan bil ki kendi sadece dokunacak kadar alamın olur.. Bazen deriz "ALLAH AKIL VERSİN DER" deriz ama akıl sana mı bana mı orada dur. bak etrafına...

Geçmişlerde gelen bırakılmayacak kısas kısasları ahlak ,edet, saygı sevgi, ...Gene şöyle geçmiş asırlara ve bu güne bak gelen "tüm peygamberler" insanlık için mücadele etti ve işkenceler ölüm tuzaklarından atladılar neden...evet insanlık için...Görün diye... kimi görün..Nefis,Çıkar için tanrılarla uğraşanları yok edin diye...

Daha çok aklı daha yenliklere vermek  önçelikle saygı ,sevgi ,ilme,  bilime...

YAYINLANMAMIŞ Çobanın zor yolculuk sırlar kitabımdan alıntı..

                             "selçuk uysal çoban sakli şifa"  

                NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...047...28 07 2018

      Dünya kurulduğundan beri bir yaşam bir birlerini yok ederek

                                Bu zamana gelemediler...

                   Tarih içinde hep aynı oldu kendi benlik..   

Yenilemeyen ülke için kaosun en tehlikelisi oynayan dış güç plan kurucuları kursalar da yaratanın gözünden kaçmaz, o ülke insanını korur.. .Karşılıklı ağız atışmasıyla başlar, iyi polis kötü polis oyunlarıyla geriden gelen yıkıcı birlikler hainler ,dış dünyayla bir olup yıkılamayan devleti yıkmak isterlerse de başaramayan devletler ,geçmişten gelen bu gücü bir daha anlasalar da, hala kendileri için tehlikeli “ o ülke yıkılmalı o ırk yok edilmeli” dense de her seferinde yıkmayı deneseler de ,plan aslında içten içe hareket etmekte ve daha derinlere inseler de , gözden kaçırdıkları hep bir şeyler olacağını tahmin edemez  edemezler..

Bu işler yolundayken bir yandan iç içe kendilerini çarpıştırır, oradan gelir elde ederek işleri yolundadır çünkü bir yandan kanlı paralara ihtiyaçları vardır.. Yeni sahne plan ayı temmuz apayrı gelecek aylara kaos planları çizilmiş az ramak kala hareketleri başlamak için vakit  tarih ve tarihleri takip ederek derin zaman oyalamasına götürecek  ve o ülkeyi bir daha ekonomi çökme eşine getirip halkın alım gücünü zora sokarak, geçmiş zaman sahneleri gene filim seyretmeye devam edilse de...

Bu  ve o ülkeyi ebediyete kadar yok edemeyecekler...O halk Başarmak için o halk ebedîyi uykusundan bir ara göz banttı aralaması uyanasına sebep olarak...O ülke daha aydınlık yıllara yelken açması sebep taşıyacak...Bu böyle nesiller nesli gidecek..

Bu sebepte dolayı tarihlere bakarsanız 1000 yıl 600 yıl 350 yıl imparatorluklar devletler içten içe bir ,bir birilerini 20 30 40 yıl içlerinde el değişse de yok ederek kendi ideolojilerini kendi fikirleriyle son asırlarını yaşadılar ve  yok oldular sadece tarih ve tarih kitaplarında kaldı sadece benlikle ömürler bu kadar olup bazılarında son asırda 10 20 30 yıl içinde bir birleriyle bazen dış düşmanla ve şeytanlar tarafında çekiştirerek  “Habil Kabilli” uygulayarak zaman tarihlere düşmüşler ve düşecekler bu böyle devam edecek..

Sonunda yenilen ülke bir komutanla o ülkeyi tekrar kursa da başka yıl asırlarda aynı tarihler sahnede olacak...Gene o nesilde yaşayanlar atalarının gördükleri sahneleri tekrar tekrar görecekler..

Asrınızı yaşamakta olduğunu ta ki insanoğlu insanlığını anlayasıya kadar devam edecek...Bu böyle gelmiş böyle gidecek çünkü imtihandasın...

Bir bak sen yarım asır önce aya gidiyorum diyorsun evreni keşfediyorsun ,hala fosil yakıtla uğraşıyorsun...Dünyada büyük devletlerim diyorsun ikili masada poker rulet çeviriyorsun sonradan 5 li konken deyip milleti insanlığımı kandırıyorsun...Zaman gelecek aya gittiğiniz bile şüpheli duruma gelecek...Dünyanın neresinden bakarsan bak göremeyecek sin ayın arka yüzünü.. Gitsen de göremeyecek sin dünya yüzümü...

Her kes sadece görüş acısı fazla olabilir hayat yaşantısı yaşarken de ebediyete  giderken de. 2 mt kare. Hapis olduğunu düşün bir uçurtma veya ,bir kuş görebilirsin...Sen bu dünyada sadece ayı yıldızları görebilecek kadar hur sun...Çobanda 2 metre karede gördükleri, yaşam boyunca da bırakılan toprakları bayrağı vatanı için  bağımsız hur yaşamak için mücadele edecek Yaratanın ilkelerinde yaşamını götürecek...Ya sonra...Sen gene geleceksin...Ebediyete.. Geliş gidiş bilet önceden kesildi gliş belli gidiş ne zaman belli değildir .“Yayınlanmamış sayfalarından Sırlar kitabından kısa alıntı...

                            ” Selçuk uysal çoban saklı şifa”  

              NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...046...27 07 2018

                                 "Yalanın olmadığı yer"

               Başarının başladığı başarıların daha da başarı
                                 getireceği habercisidir..

Hayatta bir sineği görsellerde küçükken, büyük göstermek sinsice hareket ettirerek ,sinekle bir sinsice hayatın içinden gelirler.. 

Bu da sineğin marifetini ortaya koyar...Hayatta çok hızlı olabilirler çok küvetli de.. Ama sinsice yaklaşanları ağır adımlarla görebilirsin...Sinsice yaklaşan sineğin marifetini görür aklınla yok edebilirsin... 

Konuşun insanların anlayacağı kadar konuşun büyük gösterilen bir sineğin küçüklüğü kadar büyük marifetli ,olmadıklarını sanal anlatılan sinek kadar olmadıklarını ,sinsi girişimcileri önünüze engel koyanları ağır sağlıklı adımla net görürsünüz... 

Başarı istenmediği yere gelmez sen yeter ki "Yaratandan" iste..." 

Sinsiler her kapıdan girer" Bir sinek gibi...Dış dünya sadece şunu der yapmayın ,daha da ucuza verebilirler.. İşte orada aldanırsınız... 

Size dünya var olduğundan beri yaratan tarafından maddeleri ayrıştırıcı birleştirici elementler ,elementler içinde birleştirici enzimler mineraller ve temizleyici besleyici vitaminler yani yaratılmış bir insanoğlu var..

Akılla, ilim, bilim ,var cesarette var sadece o bunu yapamam başaramam korkusunu atın en içteki cesaretiniz çıkarın cesaretin altında korkusuzluk ve başarı zafer gelecek yatar.. 

Korkma şimdiden hazırlan çocukluğunu hatırla bayram gelecek diye yastık altında sakladığın ayakkabıyı hatırla yarın hatta şimdi giy ve emin adımlara şimdiden ilk adımını at başaracaksın senin her emin adımın İnan geçmişlerinden daha güzel olacak..
                           "Selçuk uysal çoban saklı şifa" 


                NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...045...26 07 2018 

               www.sakli-sifa.com

                    Yalan olmayan yerde her zaman başarı gelir 
   
        
 www.sakli-sifa.com            

Dürüst esnaf malın arkasında durandır. .Garantisi bitmiş olabilir. .Ama bir teknik hata varsa garantiyi bilmez...Evet bir vantilatör...En hassas bölgede...onun durması sistemi makina arızası vermiş de olabilir.. Gaye o değil o arızaya sebep benim aynı kabloda ısı sensörlerin bağlı olması..

Ama hadise oda değil, vantilatörün 300 saatte durması beni şaşırttı,elektrik fazla gelse desem ayarlayıcı takılıydı, ondan olamazdı, tek firmanın teknik hatasıydı...

Kısa söyleşi...İyi günler sizlerin müşterisiyim ,benden kaynaklanmayan bir hata incelemenizi istiyorum der ..Kargoyla GÖNDERİYORUM...KARŞIMDAKİ DEĞERLİ BİR İNSAN...Tanımam.. Oda hassasiyet ve müşteri memnuniyetiniz den teşekkür eder.. Telefonlar kapanır fazla zaman geçme dem telefon gelir hata düzelir. .Kargoya verilerek teslim alınır yerine takılır. .İşte bu bir hizmettir. .Ürünün arkasında durmak satıldığı gibi imzada atılmıştır..

Teşekkürler milliği servet Bahçıvan ailesi...Daha iyi yenik teknolojilere...İşte bu gerekli bu topraklara...Bu gururu paylaşmak istedim...İnanın daha aydınlık yollara yol alacağız..

                       "selçuk uysal çoban saklı şifa"...  

         NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...044...26 07 2018    

                                            YALAN

Yaratanın canlılar için gerçek dünyasında ... insanların çıkar için  yalan dünyası...Bilgisayarda kısa yollar vardır...İnsanoğlunda yalan...Bir suçlumu arıyorsunuz önce bir suçsuz bulun inanın suçluları top yekûn bulacaksınız...Bu gün bir kargo beklerim  kargocuya dağıtım elamanına sorduğum halde yok gelmemiş denen ve aradan geçen zaman içinde temsilciklerini ararım...Cevap derler.. beyefendi gelinmiş bulunamamış ...Çünkü cevap hazırdır...Yalan...Akıl düşünemezler demezler bu numarayı nerden aldı...Çünkü bana yok kargonuz denen elamanlarından.. Çünkü ezberlenmiş kısa yol.. Yalan...Buda zincirlenen firmayı yalancı yapar.. Sen o gün kısa yol seçtin...YALANI.. Tek kurtuluş yalan düşüne kim varsa....Yaşadığın yalan....Ama senin düşündüğün bu dünya senin yalan dünyan değil...Gerçeklere dön bak oralarda neler göreceksin...Huzuru barışı, ulaşımı, yüksekliği göreceksin...Joystick destekler yalan üzerine kurulmuş ise yollar hep taşlı olur...O yol seni bir yere götürmez...

                          ”Selçuk uysal çoban saklı şifa”

 

           NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...043...22 07 2018 

Yeni bir Aksiyon yeni sahneler...

Çobanın Sırlar kitabından alıntı

Yılda bir hatta 1 dakika zil çalıp oynayanları görmek için uykusuz kalanlar. Bu zaman asrı göre bilseydi şimdi o zaman dan bu zamana uykusuz kalmaz hem de uyuya kalmazlardı.. Şimdi üstünlük onlardaymış gibi yaktıkları limana iskele kurarlar, tüm imkanlarla gelirler, çünkü tüm rizikoları hesaplamışlar sonradan buradan ne nemalanırız hesaplarıyla...

Diş dünya sana yaklaşır sende bu fırsattır deyip , bir sonraki sahneyi göremez isen orada sona varırsın...Hiç ileri gidemez ,aynı oyunları sahne kurmak için geldiklerini filimin sonunda analarsın.. Üstünlük onların tekliflerinden üstün yapar isen daima sen üstün olursun. .İşte o zaman filimin sonu değişir...

Kimisi yoğurt ,Kimisi çamur, Saunadan toplantıdan çıkılmış ,Şimdi şirinlik maskeleri takmış, yaktıkları limana inmek isterler çuvalları dolu boş laf, çünkü başı belli değil sonu da ...Çobanın yazıları gibi.. kimisi rahmanı kimisi şeytanın yazılarla doludur.. Bu kaos teorisi baş çıkışıdır.. Bazen oyun bozarsın bazen de oyun kurarsın...Biz hep şeytan oyunlarını bozduk şeytan oyuna hazırlanırken şeytan oyuna düştü...Bu teori akıl oyunu...düşündükleri gibi düşün ...İnsanlığa rahmani, şeytanlığa Azrail ol ki.. Akıllansın...

Yaktıkları liman inmeleri içindi ,ama çöllerde limanlar kurulunca ...AKILLARINA DÜŞER...Yine geldiler son sözleri olur..

Akıl karmakarışık desende yazılar karmakarışık olsa ne olur.. Anlamak isteyenlere işte orada güç yatar.. Şeytan o gücü bilir o mıntıkada hava sahasına girmez...

                       
 ”Selçuk uysal çoban saklı şifa”     

 

            NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...042...20 07 2018

                         Zor yolculuk sırlar kitabı Eylülde

               O yeri arıyorum...Aradığım gibi düşünüyorum..
     

58 yıl önce Tarsus köşk gibi bir ev 4 yaşlarında yaramaz bir çocuk bir gün kaybolur, ev hali aramaktan umudu keser tüm Tarsus bu çocuğu ara durur ,ne yazık bulamazlar ,umudu kesilen ev halkı yüklükten bir ses gelir, anne sesi hemen bakarlar kaybolan çocuk ,bu raya nasıl çıkar düşünmeden sarılırlar bulduklarına sevinir ağlarlar...Bu çocuk yüklüğe nasıl çıkmıştı nasıl biz aradığımız halde bulamadık hayrete düşerler...Evet çocuk bulunmuştur...Çocuk uyuya kaldığı süre rüya görmüş bir yerde güzel aylar günler geçermiş bu zaman perdesine geri gönderilmiştir...

Hayatı boyunca da o yeri aramakla geçeceğini o yaşta aklına getirmeden...
Kısa yıl sonra babasının işi nedeniyle Konya Ereğli’ye göç ederler....Sanki o yere gidiyormuş gibi sevinen çocuk....Neşe mutlu hayatının devamı süreceği yıllara yelken açmış vardığı yerde o güzel yere gelmek istercesine coşmakta neşelenmektedir...Sonunda Ereğli’ye gelmiş orada da şato gibi eve yerleşmişler bazıları perili ev derler çocuk hayal ettiğim ev ama aradığı yer değildir...

Okul yılı başlamış 1 re gitmeye başlamış ama aklı hep o yerdedir...okumayı ve yazmayı bildiği halde bilmezliğe gelmekte düşüncesi aklı o hayal ettiği yaşadığı yer değildi...Bir gün baba çiftliğinde işler için beni de gezmeye götürmüşler yorgunluktan at arabası altına yatırarak orada baygınlık yüksek ateş arasında yaşamla mücadele ederken ,beni şehir’e getirerek soğuk buz teknesine yatırmışlar orada günlerce yatan kendini bilmeksizin bir den tren istasyonuna koşmuşum zorla tutmuşlar ve tekrar ateşli hastalık basmış sanki dünya büyük ben ondan büyükmüşüm gibi o yeri acıyoncasına dünyanın öbür tarafını aramak hayaller içinde günlerce yatmış bir sabah kalktığım da o zaman yaşamı yaptıklarımı anlattıklarında o ben miyim dercesine şaşkın....

Yıl geçerken Atası ölmüş ve sanki bu yer gidiyormuş hayaliyle oradan bir haber getirecekmiş düşüncesiyle ,Annesi 6 çocuğuyla İstanbul’a göç ederler...Sanki gideceğim yere bir istasyondan obur istasyona kadar geçen bir zaman var hayaliyle İstanbul’a yerleşirler..

Tekrar burada geçici gelmiş gibi okula yazdırırlar okula gider ,burada da okul ona göre değilmişçesine oraya gitmek için buralardan geçer misali vakit geçse de boşa geçen zamanmış gibi, artık bıkar hayata kazanarak gideceğini düşünen çocuk o yere gitmek için yeni bir hayata başlar.. Artık çocuk ama oraya gitmek için büyümüştür...
Gece gündüz gazete satar çocuk yaşta gazete büfesi açarak açsa da daha yol almak için daha çalışmak var casına Sirkeci de bir işe girerek ilk sigortalı işe gir semde ilk hastalanmanda kontrole gittiğinde bir kutu aspirinle gönderilmek ve aspirini çöp kutusuna atıp .”rabbim şifayı verende sensin bulduranda”...

Der bir saat geçmeden o ben miyim halsiz, o ben miyin, bezgin. Asla ...iki yıl boyunca seyahatlerim hem iş hem de 0 yeri aramaktı....Yıllar kovalarken arkadaşım Orhanla denize gitmek Dolaşmak yediğimi içtiğimiz ayrı gitmeyen dostluk kardeşlik vardı...Günlerden bir gün Pazar Yeşilköy polis plajına her zamanki gibi gider yüzerdik ,deli dolu maceralı paramız olduğu halde trenler kaçak biner ölümcül yarışa dalar, aptalca heyecanlar aradık.. İçimizde güven ve korkusuzluk vardı...Sonradan da Geçmiş zaman ola ki. Sonradan geçmişi hatırlasak ta ne aptalmışız der sohbetlerimiz oldu bu yerde artık büyümüş arkadaşım Fransa Paris’e gitmiş ben de avrupayı gezerken bir sürpriz ziyaret yapmıştım.. o günleri hatırladık ..

Evet o korkusuzluk o gün plaj sakindi erken saatleri bize yakın gemiye gitmekti yüzmeyi as bilsen de arkadaşıma güveniyor o beni yarı yolda bırakmaz der ve yüzmeye başladık biz yüzdükçe gemi sanki bizden uzaklaşıyordu arkadaşıma seslenerek Orhan geri dönelim ben gidemeye cem der ,peki dercesine döneriz aman Allah kıyı sanki görünmez oldu bu kadar yüzdük mü orhan der bende panik başlamış telaş düşmüş ben nasıl geri giderim der orhan dan yardım isterim ,orhan seslenir bana sadece önümde iki kulaç önde git yaklaşma panik senide alır kurtulamayız sen sadece denizi yar ben sırt üstü bana yardımcı ol yeter ama uzaklaşma ne fazla uzaklaş nede yaklaş sadece denizi yar...

Evet bu şekilde kıyıya vardık ben bitmiş bir şekilde kumun üzerine atmış ,arkadaşımda gençlerin giydiği siyah gömlekleri aklınca gölge olsun diye yüzüme atarak ben dinlenmek için yanız bırakır...Sat ler sonra beni merak eder hala yattığımı görü kontrol eder bir bakar her taraf mosmor olmuş hemen beni orada kilerle giydirir beni ev veya hastaneye götürme çabasına girer.. VE yolda sadece şu ihtiyar erik uzatıyor bana ver der dururmuşum.. 
Ben kendimden geçmiş bir vaziyette benim hayal ettiğin ihtiyar eriği uzatır yemeğe başlarım erik güzel ekşiymiş ihtiyar der der dururmuşum...Yolda geçenler bu yaşta içki içmiş derlermiş yollara istifra eder dururmuşum .bir arada ihtiyar erik beni kusturdu der yollarda bir hal olur gider ve nasıl trene bindiğimi nasıl eve geldiğimi nasıl günlerce yattığımı hatırlamaz sadece o yer der dururmuşum...Ve ayıldıktan sonra hayatım tamamen değişerek Anadolu seyahatlerine daha çok önem vererek ve hafta sonları o hayal ettiğim yeri aramak için dağları ovaları gezer yanız başıma bir şeyleri aramak bulacakmış gibi her hafta sonunu iple çekerdim. .

Orhan arkadaşımı ve arkadaşlarımı son kez görmüş o mahalleden aşağı mahalleye taşınmış yakında olsa arkadaşları son görüşümdü...Evet yeni bir zaman perdesine girmiş gibiyim.. O kalacağım zaman perdesinde farklı olabilirdim.. Ama şimdi daha başka zaman içindeydim.. Sanki geçmiş ben değilmiş gibi bir durumdu. Çok farklı bir yapıya durunmuş aklım hep o yeri aramakta idi...Artık tamamen Anadolu seyahatleri ve evden uzak bir yaşantımla insan yüzlerini okuma hastalık teşhislerinde farklı farklı yüzlerde farklı hastalık belirtileri ve bazen otobüste bazen hastanelerde insan beden konuşma dillerini örenerek geliştirdiysem de, kimseyle tartışmıyor sadece incelemeyle hal ve hareketleri örenim eksikliğinde yaşarken öğrenmek istercesine çaba gösterirken zaman geçer ,askerlik hayatı başlaması ve gelişim beni gene başka zaman perdesine sokarak daha farklı bir hayata tutundum...

İş hayatı girmiş ama başaramamış oluşun beni doğa bilimleriyle bitki ve diğer canlı üretimlere farklı iş alanlarına soksa da o yer hiç aklımdan çıkmaz o yeri bulmak için çaba göstererek hem iş hem yurt dışı seyahatlerime çıkışım ,Avrupa’yı karış karış gezsem de atlama yeri olarak Afrika kıtasını ,oradan Asya gez dur sanda o yerlerde gelişimleri gözlemiş ,bir yandan da o yeri aramak bulamamak beni yıldırmamış daha çok hırs vermişçesine bedenim ruhuma borçlu oluşu daha çok işler yapacağımın kanıtı gibi daha çok üretici projeler sunsan da izin vermeyişleri, onların zaman perdesinde olmadığımdan onlar sadece kendilerine yontan torna tezgahları gibi çalışmakta esaret içinde yaşamamı istercesine işlerimi hep retle alışım beni yıkmadı..

Zaman geçmiş ve o yeri bulamamış olman beni gene yıldırmadı tabi bu arada hayat perdeleri içinde dram aksiyon ,yalnızlık, iftira ,hatta hırsız, hatta dolandırıcı demedikleri kalmayan kendilerini doğruluk abidesi gibi gösteren yüzler maska altında sahtekarlıklarını gizleyenler ,iş yapacağız diye dolandıranlar, şu ürünü yapalım diyerek kandıranlar bitki toplatıp sonradan çayanlar, işler için rüşvet isteyenler ,Kitap yazacağız deyip korsan yazarlar, aşk ,sevgi ,ihanet ,öfke hırs, bitki dilleri ,hastalıklar ,şifalar, ama hepsi. .Kanunlar ,kanun içinden çıkar için bir günlük kanunlar yalaka, yalaka üzerine ticari iş kuranlar sahtecilikle faturalar kesip devleti dolandıranlar ,hayali vergi alanlar ,üç kuruşa akıl düşüncelerini satanlar ,bir delinin peşine koşanlar ,Bu kitapta...

” BUNLARI ÇOK KISA YAZMAKTAYIM AMA BİR GÜN ZOR YOLCULUK SIRLAR KİTABINDA OKURSUNUZ KİTAB SONU YOK SONSUZ " internet kitabin da". Uzun aradan sonra gecikmiş yazılan sayfaları atmak eylülde Biter mi çuvallar dolusu notlar benden sonrada devam edecek.....

Evet o yeri bulamadım ama aramaktayım çok yaklaştım sadece bir son zaman perdesini bekler dururum...Beden ruha borçlu oluşu nedeniyle şimdi dağlara gelecek nesiller için tohum atmakla.. Son Treni beklerim ..” Esaret içinde yaşadığınızı anladığınız gün en derindeki cesaretiniz ortaya çıkarıp zafer ,huzur ,barış, getireceksiniz kendinizde . 

                               “ Selçuk uysal Çoban saklı şifa ”

              NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...041...19 07 2018 

                                           
Bal çalma....

Ara ,bak ,bir acıyla bakma gerçeği bul ..İlla bir yeri çekiştirmek gerçeklerden uzaklaşmaktır....Doğru ,düşüncense, acın buysa nasıl gerçeği bulacaksın ..Gördükleri yazarak konuşarak...Bu gün insanoğlu teknolojide hep şiddet ara olmuş adrenalin kan basıncını yükseltmek için ,yazarlar ,çizerler de bir birileriyle yarışmakta okuyucularını bir bir hasta etmekte...Hep ayrım hep ayrım ,Hastalık erdem yok oluşu ,insan vücudunda antikorun yok olduğu gibi...

Hep dışarıdan beslenir ,oda öğrenmiştir bir yer yapılırken bir yerlerin yıkılması gibi. .Bilselerdi sadece doğruyu yazmayı, bir yere ,bir yeri çekiştirmeyi, bıraksalardı ,doğrusunu eğrisini yazmış olsalardı uygulasalar...erdemliği yakalar...Özgürlüğü , barışı ,huzuru anlarlardı...

Hey arkadaş bana sorarsın kimden yanasın ben çobanım kimden yana olman bekleme benden eşit davranırım bekleme benden bir yeri yaparken bir yeri yıkmam ,bak merada şu koyun kadar olamadık hep aynı yere gitmez bir gün burada rızkını arar bir gün orada rızkını ,hep bir birini merayı büyütür ,Hele şu karşı tepeye hiç gitmez orada zehirli ot var bilir gitmez..

Sen tut muşun bir yol ver yansın gidersin hele uzaktan dur da bak kendin için neyin doğru neyin yanlış olduğunu gör.. Şiddet arama merayı bozamayacaksınız ,hele bu toplumu yıkamayacaksınız...Şimdi git masal hikaye yazma gerçekleriyle destan yaz...İşte o zaman var oluşun ilk adımı, ilk can su olursun...

Ama bu gün beni hasta edemeyeceksin tam 62 yıldan beri...Adım selçuk soyadım uysal, lakabım çoban ,işim zor işleri zor yerde yapmak yanız kurt ,rızkım doğa bu gün ne verdiyse...Yaşar ve sağlıklı kalırım ..Hasta düşmem sen bu gün hastalandığın gibi...Psikolojik ruh gibi...

Var olamayacak yok olacaksınız ,bu gün iyiyi yok ettiğiniz gibi yarın kötüyü yok edeceksiniz...Şunu bil doğanın antibiyotiğini yok edemeyeceksiniz. .Çünkü insan ve canlılar topluluğu için gönderildi...Siz hangi evrim geçirmemiş yaratıklarsınız...

Yaşamak istiyorsan doğrulara gel, gel ilk adımını at...Bedenin Yaşamaktayken yaşat geçiş ruh biletin huzurlu olsun...Turbulasyona  takılma.. Sadece bir bakış acısıyla da bakma...Neyin doğru neyin yanlış olduğunu bu ..Maazallah ebediyete yok olur gidersin...

Şimdi bak çok iyi oku evreni dünyayı insanoğlunu çözülemedi gizemi ..Şimdi kolun kesildi ,acı his bedende kaldı kesilen kol çürüdü gitti. .Daha sonra bedenin toprağa girdi çürüdü ,his ruhun ebediyete gitti. .Kesilen kolun acı his vücuda girdiği gibi.. Şimdi var git. .Neyin doğru neyin yanlış olduğunu basiretin le hisset.. .

                             "Selçuk uysal çoban saklı şifa"  


                             www.sakli-sifa.com 

                       NE DÜŞÜNÜYORSUN 2 Sayı ...040...18 07 2018  

                                 Sen olmak ..Özün olduğu gibi..

Sizler sadece dünya malına çalışıyor bilseydiniz bir canlıya yardım etmeyi bilirdiniz gönderilen canlılardan “en üstünü” olduğunuzu.. Dünya malı ” Bilgi ilim Üstünlüğün ”  yanında ney ki.. Bir toz kadar değeri yoktur.. Ama ” Bilgi ilim üstünlüğü “ Erimez bitmez...Geldik ce gelir...

Hayatınız ve  tüm günleri boyunca yaratanın yaratmış olduğu evrende mavi dünya da emriyle doğayı ve yaşamı sizlere ve tüm canlıları korumak içinde atmosferin kanatlarının gölgesinde olduğunu bilerek hala arayışı bir birilerinden bekleyerek doğayı kirletildiği gibi inadına birilerini bekler durursunuz... Evet...

Güven yok öncelikle kendinize...Neden...Nedeni çok açık hırs ,nefis ,ben olmak ,hep galip gelmek ,Kendiniz kendinize yenilmek...Hiç erdem olamamak...Asıl öylemi asla...Önce ben kimim ve nasıl oluşumun oldu, ben yaratılmış isem şifamda yanında...Bu nu bilebilmekle şifan yanı başında olduğunu görebilmek.... Sadece o ilk emin adım..ver bana, şifa ya RAB, O zaman iyi olunur, Kurtar beni, kurtuluşu sende  bulurum”... Çünkü ...

Düşünmeden söylenen sözler kılıç gibi keser,” o kişiler Bilgelerin ” diliyse rabbim şifa verir... İhtiyatlı kişi bilgisini kendine saklar ve inanan güvenen ben arıyorum şifa denen kişiyle menfaat sısın bir birilerine inanan tüm canlılara paylaşarak “ o ” görür bir vesileyle şifa verir...

Bilin ki sizleri kendi kendinizi onaracak şekilde yarattı.. Her mevsim de gıdalar verdi bu günün vitamin, mineralleri gibi...

Sadece benlikle bir yere varılmaz... Bilimi ilimi bir birileriyle paylaşıyorsa... Doğruluk Ona doğru koşar...

Yoksa akılsızın yüreğini ahmaklığını ilan eder...Bu dünyada paraya tapmıştır...Bilse gideceği yerde paraya hiç gerek kalmayacağını, yaşarken tüm servetini öncelikle kendi etrafına sonra dünyadaki yoksullara bırakırdı..

Biliyorsunuz sağlık herkes de var oldukça...Bazı ahmakların uyanıkların sağlık varsa para olmayacağını bildiklerinden...Hep hasta düşürürler.. Yeni bir makine denemesiyle,. Beyinden girerler 6 ay sonra nakavt olur çıkarsın ,Kalpten girersin yanlış ilaçla enfeksiyona takılırsın, ve böyle gelir ve böyle gider...İlaç satılması promosyonlarla tatile gidilmesi gibi..

Şimdi git neyin doğru neyin yanlış olduğunu bul...Sadece pembe rüyada gezer, eninde sonunda benim gittiğim yere sen ve senden sonrakiler hep gelecek bilesin...Ha ben önce ha sen önce.. Nasıl bu dünyaya geldiğin gibi gideceğin yeri bil ...Orada iki yol var.. Tercihin bu yaşadığın dünya da yaptıklarınla yapacağı arasında inçe bir çizgi kadar.. Yakın...Sen bilirsin...İşte o ilk Adım geç değildir...

Son kez bak kendine nasıl geldin nasıl gideceksin...Bil ki bırakacağın servet çocuğuna geridekilere zülümdür...Bil ki iyi evlatlar ise o servetler ihtiyacı kadar gelir ilimle bilimle de servet koşarak gelir  ve  fazlasını da dağıtır...Çünkü öyle görmüştür...İşte o ilk adıma dağlı...

Evet... İnsanoğlu. .Bu dünyada neyin doğru neyin yanlışı bilmiyorsa bir nefes dünyasında ne cenneti ne de cehennemi bilemez..."Taktir ilahi"... "Doğa yasaları" Allah'ın Tanrının ,Yaratanın "emriyle" yaşama ve yer yüzünün çalışma biçimini belirtmek için yerleştirmiş olduğu kurallar ve ilkelerdir ve doğa yerine getirmektir....İçinde yaratılmış Canlılar ve en kıymetli insanoğlu yaşar. .Sadece Tevekkül. .Sadece gerçekleri okumak anlamak yazmak. .Doğa resmen söylüyor. .Bir oksijen var veya yok olduğu gibi.

Şunu da bil... Bir yazıyı okutmak, yaptığın işler  için bu zaman içinde yazsan da yapsan da ödül beklemeyeceksin Basiretini yok eder nefsine köle olur. Üç kuruşa satılırsın.. Sadece asıl olarak gerçek olacaksın..