• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  

       
              
   www.sakli-sifa.com  Doğanın ve yaşam dengesi                                                                        

                                              
 Yaratanın yaratmış olduğu evrendeki Dengeyi yakalamak                                                   
Site Menusu
Site Haritası
Takvim

EŞEK SÜTÜNÜN FAYDALARI ÖNEMLİ BİLGİ

                       ÖNEMLİ BİLGİLERDEN  EŞEK                  

                             SÜTÜNÜN FAYDALARI                 

   

  Biliyoruz pek çoğunuz itiraz edecek, hatta “Eşek sütünün faydası mı olur?” diyeceksiniz. Ama yapılan tüm bilimsel çalışmalar astım hastalığından zayıfla­maya kadar pek çok faydası olduğunu ortaya koymaktadır.

    “Bilinen sütler içinde inek sütü, koyun sütü, keçi sütü var. Eşek sütü; içe­risindeki protein, kalsiyum ve şeker oranı açısından anne sütüne en yakın süt­tür. İçerdiği protein ve şeker oranı anne sütünden daha fazladır ama insan be­beği için en faydalı süt yine insan sütüdür. Sütü gelmeyen annelerin en büyük tercihinin eşek sütü olduğunu, inek sütü ile beslenen küçük çocuklarda pro­tein alerjisi gelişebildiğini, bu tür çocuklar için en ideal sütün eşek sütü oldu­ğunu söyleyebiliriz. Eşek sütü sindirimi kolaylaştırır, şişmanlamayı engeller, en önemlisi de perhiz yapan kişilerin kullanması gerekmektedir. Eşek sütü, inek sütü ve diğer süt ürünlerine göre yağ oranının düşüklüğü nedeni ile sindirimi son derece kolay bir süttür.

   Kan değerlerine bakılarak kullanılmalıdır.

    Eşek sütü faydalarından yaranlanan ülkeler Amerika, Şili, Brazilya, Fran­sa, İtalya, İngiltere, İspanya, Çin. Bu ülkelerde eşek sütü üretimi için, özel çift­likler kurulmuş durumdadır. Eşek sütü en çok Hollanda ve Almanya’da satıl­maktadır.

    Eşek sütü bebekler için çok faydalıdır. Bu arada süt tozuna alerjisi olan be­bekler için de eşek sütünün anne sütü kadar, özellikle kalsiyum zenginliği açı­sından değerli olduğu doktorlarca öne sürülüyor. Antibakteriyel ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi nedeniyle eşek sütü halen İtalya’da tıbbi amaçlı o­larak kullanılmaktadır. Eşek sütünü kullanırken, tam olarak faydalanmak için SAKLI ŞİFA

kaynatmadan çiğ olarak kullanılması gerekir.

   İçeriğindeki mineraller sayesinde vücuda direnç verir, bağışıklık sistemini güçlendirir. Kanser hastalığına karşı direnç sağlar. Astım hastalığına iyi gelir. Bronşit hastalığına iyi gelir.

   Eşek sütü siroza iyi gelir. Balgam söktürür. Ateş düşürür. İçerisinde bulu­nan yüksek kaliteli omega 3 sayesinde kalbi korur. İçerisinde bulunan yüksek kalsiyum sayesinde kemik gelişimini arttırıyor ve kemik erimesini engeller. Yağ yakımını hızlandırır ve vücudu formda tutar.

    Kronik astım ve bronşit hastalarına çok iyi gelen eşek sütü aynı zamanda siroz hastalığını da tedavi edebilir. Bunun yanında antitoksin özelliği ile zehir­lenmelerin üstesinden gelir. Boğaz enfeksiyonu geçiren bir hasta, balgamı e­şek sütü ve karışımı ile tamamen söktürebilir. Astım ve bronşit rahatsızlığı o­lan çocuklar, 10 gün süreyle bir çay bardağı eşek sütünü içtikten sonra rahatlar.

    Eşek sütü ile vücudunuzu yıkadığınızda ya da bir bez pamuk yardımıyla sil­diğinizde cilt hastalıklarına çare olur.

   Eşeklerden sağılan süt tülbent ile süzülür. Tülbentin üzerinde kalan köpük­ler yüze sürülürse cildi gençleştirir, sivilceleri yok eder.

Not İnter araciyla her yerde bulunur.Yakın köylerde köy pazarlarında bulunur. ilgilenlere.saklisifa kanser için 7 besin okuyun.Site menusunde.

    DEVAM EDEÇEK
 Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

 

  All of the fonts contained in this site is intended for visitors who wish to learn

 
  Alle auf dieser Website enthaltenen Fonts ist für Besucher, die lernen wollen bestimmt

 

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..  This information should never be used for the purpose of diagnosis and treatment for diseases and other problems ..


  Diese Information sollte nicht zum Zweck der Diagnose und Behandlung von Krankheiten und anderen Problemen verwendet werden ..

 


  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.


  Herbalist authorized by doctors and pharmacists, dieticians reliable, besides aromatic plants operate on school graduate or chemist, is secured by way of the transfer has been granted permission must be used


  Herbalist von Ärzten und Apothekern, Diätassistenten zuverlässig, neben aromatischen Pflanzen arbeiten auf Schulabsolvent oder Chemiker, autorisiert ist, wird im Wege der Übertragung gesichert erteilt worden Erlaubnis verwendet werden muss

  
   Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır

 
   Any use and the adoption of legal writing on the Site nature, moral, professional, health and life issues are the sole responsibility of the person performing the action


    Jede Verwendung und die Annahme des Rechts schriftlich auf der Website der Natur, moralischen, beruflichen, Gesundheit und Lebensfragen in der alleinigen Verantwortung der Person, die die Aktion  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.


 

  Site for any problems that may arise from these and writers responsible can not be overridden Website für Probleme, die aus diesen und Autoren verantwortlich entstehen können, können nicht überschrieben werden

 

 

   

                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

 

 
NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

 

  HINWEIS: Wenn Sie scannen Ihre BIOCHEMISTRY wissen, dass Ihr Blut DATA, Forscher-Arzt, DARF PFLANZEN UND PFLANZENARTEN nicht ohne Rücksprache mit dem TRANSFER NICHT EMPFOHLEN.

 

 

NOTE: If you scan your BIOCHEMISTRY know your blood DATA, RESEARCHER DOCTOR, DO NOT USE PLANTS AND PLANT SPECIES without consulting the TRANSFER NOT RECOMMENDED
                                    
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam98
Toplam Ziyaret867408
Hava Durumu
Anlık
Yarın
14° 27° 12°
PİRİİWORLD/SAKLİ ŞİFA TV