• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  

     www.sakli-sifa.com      www.sakli-sifa.com
                                                               Gün 1923 / Yıl 05                                                                  
                                İlaçlar kadar Bitkilerde zehirlidir tavsiye ile kullanılmaz                                                                             
                                      Doğa ile Savaş Halindeyiz Kazanırsak Kaybedeceğiz    
                              "İlacınız" Sebzeler Temizleyici Meyveler Besleyici   
                        Yaratanın yaratmış olduğu evrendeki Dengeyi yakalamak 
 
       "Yaratanın Hak kıldığı her dinden ne olursan ol tüm hastalıkları yenmek dua ve sevgidir"                        "Bilin ki yarın güneş her insan için aynı doğacak"  "İyi ve Kötü olmak içinde insan elinde olacak"  
                                                   "Kararı sen versen de Kaderin belirleyecek"  

Saklı şifa bir markadır. İletişim yanlışlıklarıyla dolu Dünyadayız.Türkiye’nin hiçbir yerinde şubemiz yoktur  "Merkez sorgun Yozgat istasyonlar Silifke Anamur dur  internet  yayını 2013 Metal yaşı yılı 1959 dur"  Diğerleri Karanlık Başarısızlık korkusu yaşayanlar nefsine dünya malına gömülmüşlerdir.. "Selçuk uysal çoban saklı şifa"

                        Yaşam sırrınız SIRLAR KİTABİN da harfiyen yazılmıştır ilk adım ise SEVGİDİR

                                        Bu gün gecikmiş işimiz yarınlar olursa erken biter

 
Site Menusu
Takvim

HASTALIKTAN KORUNMA SAKLİ ŞİFA

          www.sakli-sifa.com   www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com  
                     Pirii  World SAKLI ŞİFA [ SAGLIK KÖŞESİ ]  

          Lütfen sağlığınız ve nesilleriniz için ,Bu ara dikkat edin.
                                Daha öncede hatırlatıldı..


Bir bakteri her şeyden önce göçmen kuşlardan evcil hayvan veya köy yelerinde dışkılarıyla organik gübre diye attıkları yanmamış tezeklerde yanı tam kurutulmamış dışkılar dan ve yaşama tutunmuş en ufak bakteri sebze ot her türlü gıda ile ağızdan alınan ve o alanlarda kokuyla veya deri temasıyla geçen ve yaşaması içinde insanların hayvanların içlerine girerek bağırsakta kalır...Artık insanlarda hastalık başlamış sayılır...özellikle gıdaların dezenfekte edilmeyişi sebebiyet taşır... 

Yapılacaklar sevdiğiniz işkembe yiyorsanız bol sirkeli acılı kullanmanız et yemek istiyorsanız sirke veya şarapla kısa süre bekletip daha sonradan metal değmeyecek şekilde kızartıp veya haşlamanız. Sebzeleri biberiye suyu veya sirkeyle suda yıkaması...Metal tencereden uzak güveç tencerelerde kısa süre yemek yapılması.. 

Sabah ve akşam bir fincan sirke bir tatlı kaşığı çekilmemiş çörek otu ve bir kaşık bal...Yemek üzeri kekik nane bari fülfül acı ,yeni bahar toz halleri ..Acıyı seviyorsanız koyun yoksa koymaya bilirsiniz...Ve karadut pekmezi ile çörek otunu kullanın.. Bol ekşimsi ürünleri kullanın ,bol salata türleri soğanlı sumaklı dere tere otlu kullanın ..Ama önce dezenfekte... 

Yola açıl giderken isal oluyorsanız da badem ağaçların kaysı ağaçların yapraklarından 2 ,3 adet yiyin üstüne limon taşı kullanın 10 dakika içinde isaliniz geçecek ateş ise ekşimsiler le düşecek... 

Her gittiğiniz yerde de soğan göbek kısımlarını tüketin yanı çüçük kısmı derler yörelerde...ve sitede vitamin ve mineral bölümlerini okuyarak hastalık sizde değil.. Sadece korku panik hastalığı tetiklemekte.. 

Güveç tencerelerde yemekler hazırlayın ,İster nerden alırsanız alın her gıda ürünü dezenfektelerin tırnaklarınızdan bile girer tırnak yeme hastalığından bilhassa uzak durdurun.... Her kez kurnaz cahil olmuş.. 

                                Selçuk uysal çoban saklı şifa 

            ÇARESİZLİK OKUMAMA ÇARESİZLİĞİDİR

    Çaresizlik her yolu denettirir….Her şey burada başlar

Ama aldanırsınız bilin vücut kendini onarır şekilde yaratıldı, ve içine akıl kondu ,konuşabilmek içinde dil ,duymak içinde kulak, hissedilmek içinde el, vücut aş erdi mi bilin bir bardak su bile olsa şifasını bulur….

Ama ne hikmetse hastalık hastası olmakla, her şeyi almak isteseniz de şifa için bir yerinizden alerjiye, enfeksiyona kalacağınızı düşünmeden son olarak oku hayat şifresini çöz dese de insan oğlu yarın ölecek korkusuyla..

Hastalığını daha çok hasta edeceğini düşünemez çünkü düşünmeyi hiç mi hiç aklına getirmez…

       “ Kolay yoldan para kazanmak, kolay yoldan sağlığa kavuşmak bil ki seni aldatır “
                                  Çoban sakli şifa

"Okumak sadece okumak" Yaşamak için yaşatmak için göz olmak yaratanın sana kılmış olduğu bu dünyada vazifen

Baharın çıkışı oruç ayının şifası ve perhizi gönderilen sabırla nefisten uzak durulması gelecek aylarda hastalıklara daha dikkat edilip. geride bırakacağımız ayın devamı için yeme içmenize dikkat edin....İlla zayıflaya çam 0 beden olamam hayallerini bırakın...Size bunu kimse söylemez vücutta bulunan yağ tabakası sizin dış virüsleri hapseder vücut kendi kendine virüsü yer sizi hasta düşürmez. .Yağ eritmeyi vücudunuza bırakın siz sadece yeme içmenizi kontrol edin yeter...sadece çoban söyler düşünen her zaman çözer.. Hayata yol alır...Bu bölümü okuyun bir yol çıkışı vardır...Çoban saklı şifa

Çok soruların içinden.. Bu gün.. Bir kaşık tereyağı faydası..

Gün dönümü 7 gün kaldı son 21 günden beri tüm canlılar su kaybı yaşamakta.. Dikkat ederseniz dışarıdaki canlılar yanı göre bileceğiniz köpekler suya ve çamura yatar...Dışarıdaki atmosfer hava su kaybı yaşamakta sizlerde su kaybına Maruz kalmak tasınız.. öncelikle boğazınız kurumakta akciğerler su kaybı yaşamakta...Ve çocuklarda boğaz tahrişi yaşarken sert bisküvi kraker ufak ufak tahriş etmekte ve boğaz yavaş yavaş iltihaplanmaktan ufak hava değişikliğiyle öksürükle ateşli hastalıkları getirmekte ve hasta düşürmekte...ve sonrası salgın...

Vücudu susuz bırakmayın, cay ve süt içine sabah kahvaltısında büyük küçük herkes bir çay kaşığı has tereyağı koyarak tüketin.. Çölde bir devenin tereyağı ve hörgüç yağı koskoca çölü aşırır vücut susuz kalmaz...Ve tahriş olmayan boğaz siz ve çocuğunuzu sağlıklı geçmesini sağlar...Sadece küçük önlem...Hasatlıktan korunma bölümünü okuyun...Dağlara çıkmadan ve konaklama yerlerde yatmadan ve sabah oksijen arttıkça bir uygulamayı yaparım... sağlığınıza. ..

                             selçuk uysal çoban saklı şifa

TÜM HASTALIKLAR BURADAN BAŞLAR     

Tüm insanlık sabah hediye varsa bir nefes baktığı kalktığı herkesin sabah baktığı yer güneşin doğuşu...Bu hal böyleyken siz insanoğlu bugün kalkamadığınız gün şimdi yaptığın vücuda zararı ve zarar vermesi dır..

Kesin geçecek diye hiç bir şey yoktur sadece şifanı aramak vardır oda sen kendini tanımak. .Sadece konuşan çok konuşur....Bir yere varılmaz...Sen varacağın yer bil ki şifa duadır...Yeter ki sen iste "o" bir sebebiyetle şifanı gönderir.. Yeter ki iste "o" hayırlısını verir. .Sen yeter ki iste....

İnsan midesi 7 tür hastalık
"Peygamberimiz" bile bal şerbeti önermiştir. Bağırsaklar temizlensin diye onun için bitkiler cennetten şifa olarak inmiştir. Dikkat edin hastalıklar bağırsakta başlar.
İbni Sina “Can bağırsaktadır” derken Hipokrat “Bütün hastalıklar bağırsakta başlar” der. Nobel ödüllü Mikrobiyolog İlya  Meçnikov bunun önemini “Ölüm bağırsakta başlar” Dağ çobanı Can boğazdan ölüm bağırsaktan başlar sözüyle özetler.

Güzel görüne bilirsin sadece kamuflajdır , insanlar içerdekileri ve içini görebilseydi etraflarına daha dikkat ederlerdi ,kendi yüzyılların içinde yaşamaktasınız, vücuttaki bir parazit.. Ölüme daha çok yaklaştırır…Ne yeniyor ne içiyorsan o sundur…Daha ötesi hastalık ve sağlıktır…

İnsan midesinin ayakta ve oturur vaziyetteki pozisyonu farklıdır.
Ayakta duran bir insan eğer sıvı gıda içerse doğrudan doğruya onikiparmak bağırsağına geçer.

Midenin küçük eğriliğine uyan kısmında mide caddesi denen bir oluk bulunur. Sıvı gıdalar bu yolu takip ederek zaten devamlı küçük bir açıklığı olan mide çıkışını geçerek 12 parmak bağırsağına geçer.

Eğer insan sıvı gıdayı oturarak içerse bunlar önce midede birikir, asitle karışarak mikropları ölür ve sonra 12 parmak bağırsağına geçer.

Bir de ne yediğini bilmek buda bir tehlikeyi getirir. Oradan da kör bağırsak geçer orada ilahlaşarak tüm hastalığı getirir fittik ve gerisi.

Bu durumda oturarak su içme usulüne uymakla insan kolera da dâhil, birçok insan hastalıklarından korunmuş olur.

Rastgele yerde meşrubatı alıp ayakta içenler bu tehlikeye daha fazla maruz kalır...

Peygamber efendimiz (sav) de bir hadisi şerifi vardır bu konu hakkında, ayakta bir şey yemeyin içmeyiniz diye..

Sağlığımıza ve sünnete gereken önemi verelim...

Oruç aynı zamanda sağlık şifadır. Milyonlarca inananın ne zaman başlayacağını merak ettiği "Ramazan ayı" tüm dinlerde de olduğu oruç ve secde vardır yaratanın son kitap Kur’an ve son din İslam hayat için şifa bir enerji kaynağıdır ademlere inen kanun dur.....”o” ne derse o olur, sen yeter ki iste...

Midenin istediğini vereceksin.

Aş eren yemeği ye o sana şifa olacaktır
" İsteksiz yemek yiyeceğine o yemeği köpeğin önüne at; daha iyidir."

Kabak içine   sirke konur. Pişirilir ve ye Sumak  ,kimyon ikisi karıştırılarak sabahları ekmek ile yenir .Kekik, kimyon, karabiber ,karanfil ,hardal, safran, sakız, mayalı hamur bunlardan çorba yapılarak içilir

Günlük bal şerbeti içilir içine sirke, çörek otu, dezenfekte eder..

Bazen olur ki içinizdeki atmak istersiniz yapılacak şey acı baden toz haline getir, zencefil toz halindeyken, balla karıştı ,bazen karadut ,bazen de pekmez hangisi öz ise onla karıştır ye ve sağlık farkını gör.

Andız kökü ,kavak ağacı yaprağı kaynatılarak içilir.

Mide yemek kabul etmeyip istifra ederse bu bir….o hastalık… Ya safra ya da kalptendir….

Eğer bu hastalık safrandan olursa, sumak (1,5 g.r),kimyon (1,5 g.r) bunlar toz haline getirilerek soğuk su ile içilir. O hastalığı giderir .Bunu içtikten 2 saat sonra bir çorba yapılır ve üzerine nane eklenerek bir kaç kaşık çorbadan içilirse mide hazım etmeye başlar.

Eğer kalpten ise bol orman yemişlerinden ekşimsi ye kanı durumuna göre incelt.. ve kabız olmaktan kurtul...sıvı tüket..

Demir himdi şurubu, 3 g.r uduhindi ,yarım fincan zeytin yağının içinde toz yapılarak karıştırılır .Aç karnına ayrı ayrı içilir .

İçlerinden biri veya ikisi şifa gelecektir. Sen hayatı istiyor farklı yaşamak istesen de, sağlık vücut sağlığı var ise onun hal durumlarına göre yaşarsın sen ona zarar verirsen bil ki zarar senin yaşantını etkileyecek...Yoksa yok...Geçişe en yakın müsait yoldasın..."Yaratan "Ademlere bu dünyada yaşaman için şifanı yanında gönderdi...Ara.. Bil ki akılda.. 

                                 Çoban saklı şifa.

                               HASTALIKLARDAN KORUNMA: 

Hastalıklardan korunmak için en başta yapılması gereken helal ve haramlara dikkat etmektir.Haram, insanın vücuduna ve ruhuna zararlı şeylerdir,helal ise insanın sağlığına ve ruhuna faydalı şeylerdir.Aslında vücudumuzun bağışıklık sistemini koruyarak tüm hastalıkların önüne geçebiliriz.Vücut, neyi nasıl düzeltmesi gerektiğini bilecek kabiliyette yaratılmıştır.Alınacak bazı basit önlemlerle hastalıklardan korunmak mümkündür.Bu önlemler, soğuk algınlığının ve gribin yaygın olduğu soğuk kış aylarında daha önemli hale gelmektedir.

1. EV TEMİZLİĞİ :Kapı kolları,masa üstleri,bilgisayar klavyeleri,telefon,elektrik düğmeleri başta olmak üzere evde sık kullanılan ve paylaşılan şeyler virüs öldürücü dezenfektanlarla sık sık dezenfekte edilmelidir.Su içine çamaşır suyu koyularak da gerekli temizlik işleri yapılabilir.Ayrıca yemek yerken kullanılan çatal, bıçak ve tabakların başkası tarafından paylaşılmaması ve bunların sıcak ve sabunlu suyla iyice yıkanmasına dikkat edilmelidir.

2.ELLERİ YIKAMAK:Virüsler ellerimiz yoluyla ağızdan bize ve bizden başka insanlara ulaşırlar.Ellerin yıkanması hastalıklardan korunmak için en temel kurallardan birisidir.Yemeklerden önce ve sonra eller mutlaka doğal sabun ve suyla yıkanmalıdır.Her gün ellerimiz kağıt ve demir paralara değmektedir.Paralarda çok fazla mikrop vardır.Tüm bunları dikkate aldığımızda ellerimizi sık sık yıkamamız gerekir.

3.EVDE SİGARA İÇMEMEK:Evde sigara içilmesi özellikle çocuklar için çok risklidir.Sigara dumanı çocuklarda solunum problemleri riskini artırarak daa fazla soğuk algınlığı sorunları yaşamasına sebebiyet verir.

4.ÖKSÜRMEK ve HAPŞIRMAK:Öksürürken ve hapşırırken mutlaka kol bükülerek ağız ve burun kısmı kolumuzla kapatılmalıdır.Öksürürken ağız ve burun elle kapatılmamalıdır.Eğer elle kapatılacak olursa öksürük ve hapşırıktan sonra eller sıcak ve sabunlu suyla iyice yıkanmalıdır.

5.HASTA KİŞİLERDEN UZAK DURMAK:Hem kendimizi hem de çocukları soğuk algınlığı veya grip gibi bulaşıcı hastalıklar geçiren kişilerden uzak tutmalıyız.Özellikle grip mevsiminde kapalı ve kalabalık ortamlarda bulunmamak gerekir.

6.GÜÇLÜ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ:Özellikle bebeklerin emzirme döneminde en az 6 ay mutlaka anne sütü ile beslenmesi gerekir.Anne sütündeki antikorlar,mikroplara karşı bebekte direnç oluşturmakta ve hastalıklara karşı koruma sağlamaktadır.Ayrıca anne sütü bebeğin bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir.

Daha büyük yaştaki çocuklara ise mutlaka dengeli bir beslenme programı uygulanmalı,onlarında egzersiz yapmalarını sağlamalı ve uyku düzenlerine dikkat

edilmelidir.Çocuğun uykusunu iyice almış olması önemlidir.

 

                         Pirii World SAKLI ŞİFA [ SAGLIK KÖŞESİ ] : 

                                             HASTALIK NEDİR  

Hastalık veya rahatsızlık, beden veya zihinde meydan gelen, rahatsızlık,dert ve görev bozukluğuna yol açan belirli bir anormal duruma verilen isimdir.İnsanlar,dünyada var oldukları günden beri,karşılaştıkları hastalıkların nedenlerini bulmaya ve tedavi etmeye çalışmışlardır.Bugün gelinen noktada bilinen hastalıkların çoğuna mikroorganizmaların sebep olduğu tespit edilmiştir.Kanser,aids gibi bazı hastalıkların sebepleri henüz bilinmemekle birlikte, biyoloji ve tıp biliminin gelişmesine bağlı olarak hastalıkların, bedensel ve çevresel etkenlerden kaynaklandığı bilinmektedir.İnsan ve hayvan hastalıkları genellikle hastalığın ortaya çıktığı vücut bölgesine ve organlara göre adlandırılır.(Mide hastalıkları,kalp hastalıkları,akciğer hastalıkları gibi...)Hastalıklar ayrıca hastalığın bozukluğa yol açtığı organların görevine göre de isim alır.(Örneğin solunum hastalıkları,sindirim hastalıkları,sinir hastalıkları gibi...)Hastalıkların belli başlı 2 ana etkenden kaynaklandığını ve genetiğinin de önemli bir faktör olduğunu belirterek korunma yöntemleri üzerinde duracağız. 

                                   HASTALIKLARIN SEBEPLERİ     


    
Hastalıkların temel sebebi hayat tarzı ve yanlış beslenme alışkanlığıdır.Hayat tarzını düzeltmeden hastalığı tedavi edemezsiniz.Yediğimiz tüm hazır gıdalarda sağlığa bağlı katkı maddeleri ve aromalar bulunmaktadır.Kullandığımız ürünlerin birçoğu aslında ihtiyacımız olmayan,uluslararası firmaların kolay para kazanabilmek için suni olarak ürettikleri sağlığa zararlı ürünlerdir.İşte bu yüzden her yediğimiz hazır gıda sonrasında vücudumuz daha çok kirlenmekte ve hasta olmamak için gösterdiğimiz tüm çabaya rağmen daha çok hastalığa yakalanmaktayız.Bütün bu olumsuz hayat tarzı içinde hasta olan yada hastalıktan korunmak isteyen insanın yapabileceği tek şey hastalığının nedenini bilmek ve o nedeni ortadan kaldırmak yada etkisiz duruma getirmektir.Doğuştan gelen rahatsızlıklarımız dışındaki tüm sağlık sorunları ,vücudumuzun bize karşı kullandığı,vücudumuzun bize karşı kullandığı, vücudumuzu kullanmamızı hatırlatan uyarı sinyalleridir.Her organın bağlı kaldığı bir duygu bağlantısı vardır.Yaşanılan duygu sarsıntısına bağlı olan organ,direncini kaybeder.Hastalıkların sebeplerini bedensel sebepler ve çevresel sebepler olmak üzere ikiye ayırırız.

 

                      HASTALIKLARIN BEDENSEL SEBEPLERİ 

Vücuttaki bir doku yada organın gerektiği şekilde çalışmamasına yol açan sebeplerdir.Genetik,hormonal ya da metabolik bir bozukluktan kaynaklanan hastalıkların sebepleri bedenseldir.

 

1.Hastalıkların Genetik Nedenleri

   Genetik yapıdaki bir anormallikten kaynaklanan hastalıkların çoğu doğuştan ortaya çıkar.Bazı akrabalar arasında,kalp bazısında mide bazısında kelliğin yaygın olmasını örnek verebiliriz.Genetik hastalığa yol açan kromozom yapı bozukluklarının nedenleri arasında enfeksiyonlar ,beslenme bozuklukları çeşitli ilaç kimyasal maddeler ile annenin ileri yaşlarda doğum yapması sayılabilir.Down sendromu ,hemofili ,akdeniz anemisi,bazı lösemi türleri,genetik yapı bozukluğundan kaynaklanan hastalıklardan bazılarıdır.

 

2.Metabolizma ve iç Salgı Bozukluklarına Bağlı Nedenler:

   Metabolizma hastalıklarının en önemlileri hormonal bozukluklara bağlı olanlarıdır ve tümü iç salgı bezinden salgılanan hormonun fazlalığından veya eksikliğinden ileri gelir.

 

                   HASTALIKLARIN TEMEL SEBEPLERİ:

     
İnsan vücudunu etkileyen faktörlerin pek çoğu çevreseldir.Çevreye bağlı hastalıkları oluşturan bu faktörler;fiziksel,kimyasal,biyolojik,psikolojik,sosyokültürel,ekonomik etkenler ve temel madde eksikleridir.

 

          HASTALIKLARIN KİMYASAL ve FİZİKSEL SEBEPLERİ 

Kimyasal hastalık nedenleri arasında alkol,siyanür,civa gibi kimyasal maddeler ile çeşitli ilaçlar gelir.Vücudun karşı karşıya kaldığı aşırı soğuk ,sıcakta hastalık sebebleri arasında önemli bir yer tutar,Burada Resülullah (s.a.v) Efendimizin ''BÜTÜN HASTALIKLAR SOĞUKTAN KAYNAKLANIR''buyurduğunu hatırlayırız.Soğuk, vücudun çalışması için gerekli ısı dengesini bozar,organların fonksiyonları zorlaşır.Soğuktan kaynaklanan hastalıkların başında romatizma,sinüzit,kulunç,kireçleme,ishal,kalp romatizması,öksürük,grip,nezle vs gelir.Kaynağı bilinmeyen migrenin de soğuktan olabileceği düşünülmektedir.Bağışıklık sistemine bağlı hastalık sebepleri :Bağışıklık sistemi vücudu bulaşıcı hastalıklardan korunmakla birlikte ,farklı mekanizma ile hastalık oluşmasına neden olabilir.Vücuda giren bir yabancı molekül kimi zaman olağandan daha hızlı ve aşırı şekilde cevaba yol açar,kimi zaman da vücud kendi hücre yada dokularına karşı duyarlılık gösterir. 

      HASTALIKLARIN CANLI ETKENLERE BAĞLI NEDENLERİ

  İnsan ve hayvanlarda hastalığa yol açan canlı etkenler virüsler,bakteriler,mantarlar ve asalaklardır.Hastalık yapıcı mikroorganizmalar insan vücuduna derideki yara ve sıyrıklar mukozalardan geçerek bağışıklık sistemini yenmesiyle ortaya çıkar. 

           BESLENME BOZUKLUKLARINA BAĞLI SEBEPLER 


  Besinlerle alınan protein,mineral ve vitamin ve temel aminositlerin miktarının vücut faaliyetlerinin yürütülmesine yeymiyecek kadar az olmasıdır.Kansızlık,guatr,gibi hastalıkların ortaya çıkmasına neden olur.Aşırı beslenmede obeziteye ,şeker hastalığına,damar sertliğine ve buna bağlı olarak kalp-damar hastalıklarına yol açar. 

                  HASTALIKLARIN RUHSAL SEBEPLERİ 

Akıl ve ruh hastalıkları organik kökenli olabileceği gibi herhangi bir fiziksel bozukluğa bağlı olmaksızın toplumsal ve bireysel zorlamalarla da ortaya çıkabilir.Organik akıl ve ruh hastalıklarından en önemlileri alkol psikozları ve bunamalarıdır;işlevsel olanların arasında şizofreni,duygulanım psikozlar ve nevrozlar sayılabilir.Bugünün modern tıbbi ve sosyologlar birçok hastalığın stresten kaynaklandığı belirtmektedir.Şüphesiz stres neredeyse bütün hastalıklar için bir tetikleyicidir.Lokman Hekim'e ait olduğu söylenen ''Ayağını Sıcak Tut Başını Serin Düşünme Derin Derin''.sözünün kaygının ve stresli hastalıkların meydana gelmesine ne kadar etkin olduğunu ortaya koymaktadır.Stres tabir caiz ise deprem gibidir,sinir sistemini sarsar,bazen felce uğratır.Sinir sistemi bozulunca insan makinası kontrol mekanizmasını yönetir.Daha önce söylediğimiz gibi kişinin hangi organı zayıfsa o organlarda hastalık baş gösterir.Bunlar genellikle başta ülser olmak üzere mide hastalıkları ,verem,kanser,kellik sedef,egzama v.s olabilir. 

                           ANORMAL HÜCRE ÇOĞALMASI

     Hikayeler yazmayın hayata yaşam “yaratanın” doğasına tutunun

      Savaşacak ordun yoksa savaşta yoktur, çünkü esir olmuşundur

               Düşman aldığı her destek, senin yok olmandır.

 İnsan hastalıkları arasında en sık ölüme neden olanlardan biri, anormal hücre çoğalmasıyla gelişen kanserdir .Hücre çoğalması kötü huylu olmayabilir ;ancak ,çoğalma denetlenmeyecek ve normal vücut işlevlerini engelleyecek boyutlara vardığında kanserden söz edilir .İnsan ve hayvanlarda kansere yol açan mekanizma henüz tam olarak anlaşılamamıştır. 

 Anlaşıl masada, yaratan önce sistemi  programlanmış şekilde hazırlamıştır, sadece bilinmeyen kanser değil daha  başka hastalıklarda ölümcül virüs taşımaktadır.. Bunlara karşıda silah olarak bağışıklık sistemi kurmuş, ama ne hikmetse de inatla insanoğlunun sistemi bozmakta, ve kanseri yenememekte, kansere sebep olanda vücuda zarar vermekten başlayarak virüsleri canlandırmaktan geri kalmıyoruz…

Virüsler hep vardı, onları kuşatan ve diğerlerini gelecek virüsleri, savaşacak daima hazır bekleyen bağışıklık vardı nerede, yok, çünkü yok ettiniz yok ettiler, ve şimdi hastasın, hasta olarak kendini daha hasta ediyor aldığın her yabancı vücut kabul etmese de savaşacak askerin yok çünkü bağışıklığı yok ettiniz…

Tek kurtuluş gücü küvetli tutmak, alışkanlıkları kısa müddet bırakmak, ve diğer sistemleri kitleyim can ve aş edince isteyince yemek yiyin ..Şu andan itibaren Vişne ,kızılcık ,böğürtlen, firek inciri, şeftali, ahlat, alıç ,yaban erik, doğanın  askorbik asitleri C vitaminleri beklemekte ,Vücudun koruyucu  askorbik asit bağışıklığı güçlendirirdoğada…Tekrar hayat  30 gün sadece 30 gün

Mide bağırsakları temizleyin temizledikçe ,O BAĞIŞIKLIK canlanacak ,canlandıkça canına can katacak, yaratan sana daha güçlü ,irade, ve inançla sağlayacak senden daha kötüleri görüp şükürle hayata sıkı sıkı sarılacaksın.. Sistem bulmak değil, sistem kendini onaracak şekilde yaratıldı…Bu gün nasıl var olduğun gibi…

                                               Çoban sakli şifa   

 

 DEVAM EDEÇEK

  Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.

  Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır.

  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.


                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com
 
NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN,BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA,AKTARINIZA DANIŞMADAN BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.Ziyaret Bilgileri Reklamsız Saf Temiz İletişim
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam249
Toplam Ziyaret1026708
BAKIR-GÜMÜŞ-ALTIN Yatırın Karanlık Dünyada Kağıtların Önemi yok olur
AlışSatış
Dolar5.86635.8898
Euro6.57996.6063
PİRİİWORLD/SAKLİ ŞİFA TV