• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com
İNSAN VÜCUDUNUN YAPISI SİSTEMLER VE 24 SAAT ÇALIŞMA ŞEKLİ

  https://www.sakli-sifa.com
   İNSAN VÜCUDUNUN YAPISI SİSTEMLER VE 24 SAAT ÇALIŞMA ŞEKLİ  

İnsan vücudu sistemler ve bu sistemleri meydana getiren canlı bir organizmadır. Vücudumuzdaki bütün organ ve sistemler bir uyum içerisinde çalışır .Bütün organlar ;kan damarları ve sinirleri birbirine bağlıdır. Bu nedenle, insan vücudunu oluşturan sistem, organ veya dokularda meydana gelen herhangi bir sorun vücudumuzun tamamını etkileyebilir.

                             İNSAN VÜCUDUNDAKİ SİSTEMLER:

Mükemmel bir varlık olan insanın hayatiyetini sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmesi için bütün organların sağlıklı olarak çalışması ve birbirleriyle uyumlu hareket etmesi gerekir .Vücudumuzu meydana getiren başlıca sistemler ;Bağışıklık Sistemi, Sindirim Sistemi ,Dolaşım Sistemi, Boşaltım Sistemi, Sinir Sistemi ,Solunum Sistemi ,Lenf Sistemi ,Üreme Sistemi ,Hareket ve Destek Sistemidir.

VÜCUDUMUZDAKİ SİSTEMLERİN GÖREVLERİ ve ÖZELLİKLERİ

Bağışıklık Sistemi:

   Nefes alma, beslenme ve günlük hayati faaliyetlerimizi gerçekleştirirken kolaylıkla temas halinde olduğumuz çeşitli bakterilere ,virüs ve mantar kaynaklı enfeksiyonlara ve hastalıklara karşı vücudun en önemli savunma mekanizması olarak görev yapan maddeler hücreler ve özelleşmiş organlardan oluşan karmaşık bir ağdır .Buna ek olarak her gün birçok hücre travma ,toksinleri mikrobial saldırılar ve vücuttaki diğer süreçler nedeniyle zarar görür ya da yok edilir. Bağışıklık sistemi kuvvetli ise gerçekleştireceği tek görev bu tip hücrelerin uzaklaştırılmasından sorumlu olmaktır.

 

Bağışıklık Sistemi Temel Organları:

Deri, mide, pankreas ,kemik iliği, dalak, karaciğer, timüs bezi, lenf sistemi

Sindirim Sistemi:

Vücudumuzun hayatiyetini sürdürebilmesi için karbonhidrat, yağ, protein su ve minareli gibi maddelere ihtiyaç vardır .Bu maddeleri yediğimiz çeşitli besinlerden elde ederiz .Vücuda alınan bu besin maddelerinin ve içeriklerinin kana ve hücrelere geçebilecek kadar küçük parçalara ayırarak kullanılabilir halde dolaşım sistemine göndermesi işlevine Sindirim Sistemi denir.

Sindirim Organları: Temel sindirim sistemi organları sırasıyla ağız ,yutak ,gırtlak, yemek borusu ,mide, on iki parmak bağırsağı kalın bağırsak ve ince bağırsaktır. Sindirim sistemine yardımcı organlar ise karaciğer ve pankreastır.

Boşaltım Sistemi: Sindirim yoluyla kana ve hücrelere ulaşan besin maddelerinin enerji verici, onarıcı ve düzenleyici olarak kullandıktan sonra ortaya çıkan fazla su ,ürik asit madensel tuzlar ve karbondioksit gibi atık maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayan sisteme BOŞALTIM SİSTEMİ denir.

Boşaltım Organları: Boşaltım sisteminde görev alan organlar böbrekler ,üreterler ve idrar kesesidir.

Sinir Sistemi: Canlıların ruhi ve fiziki çevresini algılamasını sağlayan bilgi elde edilen ve bilgiyi işleyen ,vücut içerisindeki hücreler ağı sayesinde farklı bölgelere sinyaller göndererek iletimini sağlayan organların kasların faaliyetlerini düzenleyen sistemdir.

Solunum Sistemi: Ağız, burun, yutak, gırtlak ,soluk borusu ve akciğer solunum sistemini meydana getiren organlardır.

Lenf Sistemi :Lenf damarları ve lenf düğümlerinden meydana gelen lenf sistemi vücudun yağ ,protein ve su dengesinin sağlanmasının savunma sisteminin desteklenmesi gibi görevlerde yer alır.

Üreme Sistemi: Üreme bir canlının neslini devam ettirebilmesi olayıdır. Neslin devamından sorumlu olan sisteme ÜREME SİSTEMİ denir

Üreme Organları: Kadın ve erkekte üreme organları birbirinden farklıdır.

Erkeğin üreme organları: penis ,testisler ,prostat'tan  oluşur .Kadınınki ise vajina, rahim ve yumurtalıklardır.

İskelet Sistemi: İskelet sistemi ,vücudu birbirine bağlayarak ayakla tutar. İskelet sistemi canlı organizmaya fiziksel olarak destek sunan iç organların korunmasını sağlayan ve çoğunlukla minarelerden oluşan eklem ve bağlarla birbirine tutturulmuş, etrafı kaslarla sarılı destek yapıdır.

Dolaşım Sistemi: Canlıların yaşayabilmesi için enerjiye ihtiyaçları vardır. İhtiyaç duyulan bu enerji yediğimiz besinlerden sağlanır .Canlıların hücrelerinde enerjinin üretebilmesi için gerekli olan besin ve oksijenin hücrelere taşınması gerekir.

Ayrıca hücrelerde hayati faaliyetler sonucu oluşan karbondioksit gazı ile zararlı atık maddelerin boşaltım sistemi organlarına getirerek vücut dışına atılması gerekir .Hücreler için gerekli olan besin ve oksijeni hücrelere taşıyan ,hücrelerde hayati faaliyetler sonucu karbondioksit gazını akciğerlere zararlı ve atık maddeleri böbreklere boşaltım sistemi organına götüren sisteme DOLAŞIM SİSTEMİ denir.

Dolaşım Organları: Kalp ve kan damarları dolaşım sistemini meydana getirir.

Hareket Sistemi: Kaslarda vücudun hareket etmesini sağlar.

Duyu Organları: Göz ,kulak ,burun ,dil ve deri duyu organlarımızdır. 

Her canlının düzeni bir birine oturmaz uyuşmaz ..Her kez kendi sonunu hazırlar. .Bir ürün yaparsın ne kadar karıştırsan da homojen olmamış dersin hiçbir zaman sabit sertlik ve ph ölçemezsin çünkü maddeler partiküller yer değiştirir hiçbir zaman sabitleştiremezsin değiş gendir tüm dünya elementler de değiş gendir yaşam gizemi sabitleyemez her zaman hareket halindedir.

Hangi zamanda fertermasyona uğrar bilinmez. .Onun için gıda ve içeceklerde zaman konulmuştur gün ay yıl hatta saat an bile değişebilir.(Bazı oyuncular düzelmesi için antibiyotiklenmiş ürünlere kostik ve kimyevi ürün koyarak düzeltirler sonuç sofrada zehir sunarlar)..

Bir birlerini yerler tüm canlılar gibi her saniye değiş genlik o saniyenin yaşam perdesinden geçmektedir. 24 Saat te Göre alışkanlıklar..

 

Saat 06.00 Vücut uyanma zamanına girmiştir ,kendini hazırlamaya başlar, metabolizma hızlanmaya başlar, o gün yapacağın işleme göre hazırlanır. Vücuda gelecek zararlı hal durumları için hazır tutar. Sen istesen de istemesen de yaratılış savunma öyle..(Kalın bagırsak mide) 

Devamı kedi bölümünde   
329 kez okundu

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam106
Toplam Ziyaret1211227
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com