www.sakli-sifa.com      www.sakli-sifa.com
                                                              Gün Sayı 1963/ Yıl 06   
https://Site Menusu
https://Takvim
 www.sakli-sifa.com

Uzanan ışığı yakalamak

Global sanal para borsayı takip etmek isteyenler veya ilgisini çekenlere

 www.sakli-sifa.com

Renklam değil içimizden biri 

 

 www.idealminer.com
 
www.sakli-sifa.com

SERALAR FİDEÇİLİK VE MANTAR ÇOBAN 
www.sakli-sifa.com

ANTİTOR SAVAR
   www.sakli-sifa.com
 
www.sakli-sifa.com
 
ÇOBAN SAKLİ ŞİFA


www.sakli-sifa.com
 
YAKINDA TAM ORGANİK ÜRÜNLER  

DÜMYANIN HER YERİNDE TÜRKİYEDE TEK APİTERAPİ
  
   PROPOLİS

www.sakli-sifa.com

www.sakli-sifa.com

SAKLI ŞİFA
AKILLI SU
SMART WASSER
SMART WATER

Sebzelerde meyvelerde kozmetik sağlık ta dezenfekte ve her yerde

YIKANMAMIŞ 

www.sakli-sifa.com  

YIKANMIŞ
AKILLI SU İLE
www.sakli-sifa.com

Dışardaki ortam

35.37 derecede


ŞU AN 45 GÜN AMAÇ  90 GÜN

 

www.sakli-sifa.com

TARIM İLAÇLARI YOKEDİÇİ 
DİŞ VİRÜSLERE 90 GÜN
 KALKAN     ORGANİK

Bunu  bilin her kez evde yapa bilecek.. yakında  

DALINDA YIKANMIŞ DIŞ ETKENLERDEN KALKAN   

www.sakli-sifa.com

AYNI AĞAÇ AMA FARKLI BIRDAL YIKANMIŞ BİR DAL YIKANMAMIŞ AKILLI SU

DEZENFEKTE
 
www.sakli-sifa.com

PREMİX 116  

TUZDAG HOTEL VE SAĞLIK MERKEZİ VE ZAYIFLAMA  www.sakli-sifa.com

PETEK GÖZ 6 GEN PİRAMİT

 
EKSİ 30 DERECE
ARTI 40 DERECE
 www.sakli-sifa.com

DE ENERJİ TOPLAMA  

            RB
 Recycling Battery


  www.sakli-sifa.com

 www.sakli-sifa.com

BİTMEYEN AKÜ ESKİMİŞ AKÜYÜ, YENİLENEN AKÜLERİN BİR EK PARÇASI  YAKINDA 88 YILINDA 15X20 BÜYÜKLÜĞÜNDE YAPTIĞIM BİR ÇILGIN UFAK PROJE YAKINDA SONSUZ ENERJİ SAKLİ-ŞİFA DA SAKLI ENERJİ   


www.sakli-sifa.com  

ARABALARDA 

UÇAKLARDA

TANKLARDA 

GEMİLERDE 

FORKLİFT TE  

KISACA AKÜLÜ

MAKİNALARDA

www.sakli-sifa.com

 İLYAS torundur 

 İSHAK türü tükenmek üzeri  kuştur 

ÇOBANIN ruhudur 
 
YÜRÜYEBİLEN TÜM ARAÇLARA


Anasayfa

                                        

                             SAKLI ŞİFA  

   Saklı şifa bir markadır. İletişim yanlışlıklarıyla dolu Dünyadayız.     

Türkiye’nin hiçbir yerinde şubemiz yoktur  ve Satış ve satış şubeler yoktur sağlık ise sadece akıl sağlığı getiri .

Önüne gelen saklı şifa kurmuş bu yetmez gibide beceriksizliği bu dünyada ise iyi olmadan çıkmış iyi oynayanların yerini alsa da her yaptığı ,yediği haram hastalıklara maruz kalır. Haram neymiş diyenler yarın olacaksa insanoğluna hatırlatır.. 

"Merkez sorgun Yozgat istasyonlar ,Silifke ,Anamur ,Alanya ,Muğla Ula, Mudanya Trilye, global dünyada ise Berlin dir internet yayını 2013 Metal yaşı 1956 dır " Diğerleri Karanlık Başarısızlık korkusu yaşayanlar nefsine dünya malına gömülmüşlerdir.. " Yaratanın Hak kıldığı her dinden ne olursan ol tüm hastalıkları yenmek dua ve sevgidir" "Bilin ki yarın güneş her insan için aynı doğacak" "İyi ve Kötü olmak içinde insan elinde olacak" "Kararı sen versen de Kaderin belirleyecek"    

                                  "Selçuk uysal çoban saklı şifa" 

            www.sakli-sifa.com

2018 2019 Dünyadaki tüm dost arkadaşlarıma ve tüm insanlığa.. Alışılmış olan yıl bitimi kutlanır insanların koymuş olduğu an ve anlamlı anılardır sayı rakamlar değişse de. Doğanı evrenin meta fiziği son noktası gizemli dir. Yaratan tarafından gönderilen elçiler doğuş batış içinde an ve an yaşamışlardır..
Yaratana dua zikirler ise meta fiziğin son noktanın ötesidir. 
Dua ve zikirler isteklerinizin ötesindeki kapının açılmasıdır acılan kapıda ise istekleriniz bulunduğu ve yerine geldiği anlar ve anılarınız vardır....Alışılmış 365 gün değil her an her saniyenizi zikirle dualarınızı her yaşam saniyenizi sağlıklı huzur barış olmasını kutlarım sonsuza denk... . 

Güneş dünyaya dünya ayla güneşe sahip olmaz iken insanlık bu dünyaya ve evrene sahip değilken ve olamazken güzel anlar anılar bir birine sahip olamazken.
Bu güzel an vakit doğuş batış evrenin sahibine zikir ile ve yaratmış olduğu canlıları arayıp sormak paylaşmak sevmek yaşamak yaşatmak la yaratanın cennetine buyur etmesi sevdiklerini de el tutmayla cennette cennet kapılarına çekmesi sağlamak tan etsin insanlığı...
Kim bu dünyaya sahip olamaz iken ve yediği bir lokmayı paylaşırken merhametiyle insanlık ve insan olmayı sahiplenirken sahibinin var olduğunu bilenlerden tüm insanlığı iyi ve güzel insanlardan eylesin ...

                            selçuk uysal çoban saklı şifa.. 

                                Son...SAKLI ŞİFA DAN Dikkat uyarı

Sakli şifa adına hiçbir yerde şube yoktur.SAKLI ŞİFA ADINDA REKLAM LİNKİ YAPARAK ÜRÜNLER SATILMAKTA VE REKLAM EDİLMEKTEDİR SAKLI ŞİFA / SAKLI ŞİFA ÇOBAN /SAKLI ŞİFA UYSAL / ÇOBAN@SAKLİ ŞİFA /SAKLI ŞİFA PİRİİWORD / SAKLİ ŞİFA TV İSİMLERİ ÇOK ZİYARET EDİLDİĞİNDEN DOLAYI / SAKLİ ŞİFA E-MAİL / İNFO ADRESLERİMİZ DÜNYADA TÜRKİYE DE İL İLÇELERDE YOKTUR . 

SAKLİ - ŞİFA SAKLİ ŞİFA ADINA GROP ADINDA SİTELER RENKLAM LİNKİ YAPARAK ÜRÜN SATILMAKTADIR PİYASADA SAKLI ŞİFA ADINA ŞÜBELERİMİZ VE ÜRÜNÜMÜZ YOKTUR VE SATIŞ VE PAZARLAMA LİNKLERİMİZ YOKTUR BİLGİNİZE SAYGILARIMLA...

İsim benzerliği bilerek bilmeyerek verilmiş ,alınmış tüm ürünler firmamız zorunlu değildir...1. 2 .3 .4 .5. 6 sırayla şahıslara duyurudur...

SAKLI ŞİFA adına ve MARKA ADINA Hiçbir şube ,grop yoktur ,SADECE önce SAĞLIK ve organik DOĞAL yaşama ayak uyduran ve SAKLI ŞİFA İLKELERİNDEN çıkmayacak gizlilik anlaşmalı.   Bir markadır dikkat uyarıdır.. Türkiye cumhuriyeti ve global dünya coğrafi adliye ve kanun maliyeler sorumludur ve  saklı şifa bulunduğu yerde kanunun getireceği ceza tecelli eder. 

Ben Çoban hiç mi hiç uğraşacak vakti yoktur sadece kanun ve kamu devam eder ve kendisi hareket eder.  Kanunun vermiş olduğu bir markayı hiçe saymaktır. Buda kurnazlar için kanunu hiçe saymaktır.. 

Geçmişte kim olduğunu bilmek istiyorsan, şu an kim olduğuna bak. Kim olacağını bilmek istiyorsan, ne yaptığına bak..İnsanlar çıkar için ne yaptıkları...  

                                 Selçuk UYSAL /SAKLI ŞİFA 

                Yolumuzu Düşmanlardan Kapımız Nankörlerden 
                                      Uzak Olsun İnşallah.   

                          selçuk uysal çoban saklı şifa . 

                                        SAKLI ŞİFA     

       Hikayeler yazmayın hayata yaşam “yaratanın” doğasına tutunun

       Savaşacak ordun yoksa savaşta yoktur, çünkü esir olmuşundur

                  Düşman aldığı her destek, senin yok olmandır. 

        Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir.

           Er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir.

                                           Başarı İstenmediği Yere Gelmez.

                        AYRIM KAVRAMLARA DÜŞMEYİN 
                          15 TEMMUZ Sonsuz ANISINA 
Herkesin sahip olduğu Bayrak Vatan ve içinde yaşayan Halkındır. Bu Halk gücünü yaratandan alır, Halkın isteği ile kurulan Cumhuriyettir ,bu halkın üzerine sıkılan kurşunlar, ve sıkanlar bizden değildir.. 

Ölen şehitler oyuncak değil, gazilerimiz kukla değil, oyun içinde oyun hele hiç değil, sadece yok etmeye çalışan diş güçlerin, ve içeride ki maske takmış hainlerin, bu halkı yok etmeye çalışan ,şeytanların işidir….

15 temmuz 2016 kimsenin değildir sadece ve sadece içinde şehitlerin ,gazilerin , bu bayrağı vatanı ezanların için dökülen kanların “yaratana tevekkül “ iman eden Halkın ve hak edenlerinindir. Benlik yoktur her kesim den sahiplenmek vardır….

İnsanlar huzurluysa bilin ki orda “Allah” korkusu eşitlik, iman , ilim, bilim, edep ve adalet vardır. YANI KISACA Cumhuriyet vardır.

Cumhuriyet gücü “yaratanın adaletin” den ve insanlara vermiş olduğu güçten gelir
Bu gün sahip ve sahip çıktığın topraklar, ve birileri birilerine bakarak birileri de birbirine bakarak ,biride birisine bakarak ,biride birileri birini beklerse beklentilerle Vatan Bayrağa Halka sahiplenmek isteniliyorsa bil ki , neslin diş güçlere gelecek yıllarda köle ve esir olmaya mahkumdur..

“ Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir “ 

Bazıları mesaiye kadar çalışsalar da, bu toprakta yaşayanlar ataları gibi “şehadette “ kadar yaşarlar. O kendi için yaşamaz, Vatan Bayrak Halkı için yaşar ,çünkü bilir, tereddüt etmeden arkasından gelecek, “şehadet” liyi. beklemez yeri dolacağını bilir…

“ Dağlardan, Ovalara İnişimiz Dirilişimiz, Ovalardan Dağlara Gidişimiz Hilal”“Her Bıraktığımız Şehit Yıldızımız ,Her Diktiğimiz Sancak Obamızdır”“ Kendini sorgula sen neden varsın kim için yaşar ,neden yaşarsın ”

Diş dünya oyununu aklınızdan çıkarmayın bu oyunlar şirket ve nemalanmadır, diş güçler hakkı olmadığı halde, uzaktan kumandalı sistemlerle ,Ortadoğu’yu ne, ne kadar pay alırız hesaplarıyla ,organize işlerdir, ne, ne kadar para kazanırız hesabında olanlar bilsinler ki mazlumların felaketleri çok yakındır, “Rabbim isterse” çölde yazın kar yağdırır…Ahır zamanına yüz yıllardan beri gelen bu son basamakta, artık yaşa ve yaşat…

24 saat doldu veya dolmak üzere.. Boş zamanınız doluydu zaman doluydu dolu zamanı ne ,ne kadar boşalttınız hiç yarınlara ertelediniz…İşte insanoğlunda boş her zaman doludur…..Sadece yarınları düşünmek gerekir…Dense de ..o anı dolu boşaltmadan ,boşu doldurmadan yarınları düşünemez…Ne olancan …Kendine yardım edemeyen kimseye yardım edemez...Niyetin dünyayı kurtarmak ise, işe kendi dünyanla başla.. "Yaşamak ,kendi kendini adam etmektir. Zeka bilgiyi, ve ilmi ,kullanarak. ..Etinden ,kemiğinden kendi heykelini yapmaktır."

Bu gün halkın vergisiyle silah mermiler halka sıkılıyorsa , onlara verilecek tek atımlık silahtır…O NU VERİRKEN BİLE düşünülerek verilmesi gerekir….Kanla beslenir kin kusarlar Çünkü korkak virüslerdir…. İnsanın Vücut bağışıklıklarını güçlendirmezler savaşı kazanmak ve yaşamak için hasta düşürürler, onların zihniyetinde yaşatmak yoktur…VİRÜS Hükümlülüğünü sürdürmektir…. Virüslerden kurtulmak için Önce kapı önünü süpürmeyle başlar.. Yarından Sonrası için, bu gün başlayacağın yol yarını ne olacağını bilmemenden başlar.. Fikir ,bilim ve ilim sahibi olmaya, mal sahibi olmaktan fazla ihtiyaç duyacağımız gün, gerçek zenginliğin sırrını bulacağız...İşte o zaman gerçek adaletle yüzleşme anıdır .onun yolu “yaratana tevekkül ”etmekle başlar…

Hz Ali Oğlu Hz Hasan’a şöyle buyurdu “Amel ettiğinde zarara uğramayacağın şu dört hususu benden öğren. En büyük zenginlik akıldır, en büyük yoksulluk ahmaklıktır, en korkunç şey kendini beğenmektir, en değerli büyüklük güzel AHLAKTIR..

Hz. Ali (a.s.) Duyurdu ki Halkın arzularını yerine getir ,onlara güzel övgü de bulun ,tahammül ettikleri zorlukları sürekli dile getir .Çünkü yaptıkları güzel işler çokça zikretmek yiğitlikleri hareketlendirir geri kalmış olanları işe teşvik eder.” Tanıt ki bedenleri çelik gibi olsun

Öncelikle tanıtmaktır. Ve bilin hain gene yüzlerine maske takmıştır, sizde Akılla, maskelerini düşürmek tır ….

“İlim bir noktadır. Cahiller onu çoğaltmış insan oğlunun ne kadar yetersiz anlayış körlüğü kavrama yetersizliğidir”.” Allah’ın” bizlere bağış etmiş olduğu beynimizi kullanmadan acıziyet için de olduğumuzu anlattığı gibi, aynı zamanda var oluş, büyük patlamayla ulaşmıştır ”…

Var oluştur, var oluş temelinde ”Allaha” tevekkülden geçer ,oda Vatan Bayrak , Bir ve Diri oluşumudur…Temel den bir oluş, gelen tehlikeyi “Allah’ın” izniyle püskürtür, ”Allah” her şeyi zamanını bilendir…

Anılabilmek için bil, bir birlerini iyi tanıyabilmek için göz, her ilik lime uyum için renk ve deri ırk, duya bilmek için kulak ,hepsini algılayacak beyin akıl verdi.. Düşünemeyen ,bir toplum, kendi yaşam alanına halkana topluma zarar vermektir, ve sadece yok olmaya esir ve köle olmaya muhtaçtır. Bu da inceldiği yerden değil güvendiğin yerden kopmasıdır…

15 07 2016 Zaman ahir zamanı, Tevekkül eden ipe sıkı sıkı sarılmıştır…İşte orada halkın gücü ve toplum vardır .Bu güç var oldukça gelecek neslin var olmaktır… Oda Vatan Bayraktır. Her mazlumu korumak ,Akan kan ise gazi, ve şehit, her dikilen sancak ise obamız dır…

“Elle düzeltmek devletin, askerin ve polisin vazifesidir. Dille düzeltmek eğitimle, öğretmen ve din adamlarının görevidir. Kalben buğz etmek de avâm halkın 15 07 2016 vazifesidir. Silahsız elle düzetmektir” Ve hep böyle bilinir… Üst her zaman geçici, ama taban halk hep var olandır ,var olandan seçilir. Töredir, ve önderdir Taban var oldukça vatan bayrak hep var olacaktır.. 

"Gücün kaynağı asıl Türk topluluğundadır, 
o gücüde yaratandan alır, ve tevekkül etmesinden "

Halk içeride ki hainleri süpürürken ,önder dışarıdan gelecek ve hainleri süpürür gücünü de yaratana inanan tevekkül eden halkından alır.. İşte orada huzur istikrar vardır. 

Kanmayın kandırılmayın, Birlik beraberlik içinden hainler çıkarda o hain milleti kandırır iyi kötü, kötüyü iyi ederek halk arasına münafıklık sokup halk ta inanarak kandırılarak ,kanarsa, bil ki ,bilin ki, zaman vakit gelince senide harcarlar, ve sonrası ,seni halkını ,halkı da un ufak ederler ,kendi kendine düşman yaparak, helak olur gidersin.. 2 uçakla,2 helekopterle,20 tankla üst as görünen 2000 kişiyle bu toprakları verecek seniz. O köyde, o kasabada, o şehirde ,Bu topraklarda ,sevdiklerine son kez sarıl, bir da ha son kez göreceksin.. Şunu Bil ki yaratan hiç mi hiç affetmeyecek…

"1941 den 1945 Harbinde Hitler şöyle konuşmuştur bu topraklara 2000 tankla gir sekte 1 tankla çıkamayız"

Yaratan sana kan verdi asıl kan, sana dik durman için, toprağına sağlam basabilmek için kemik verdi, ,iyiyi kötüyü, zalimleri ,zülüm edenleri ,görebilmen için göz verdi, nereden acı çekenleri duy diye kulak verdi, sana bunları anlaya bilmen ,masum, mazlumları hissedebilmen için ,sana akıl verdi sana korkuyu yene bilmen için korkunun korkulu rüyası ne büyük silah korkusuzluk verdi,..

Her toplum asıldır, ama içlerinden şeytanlar çıkar ,o şeytanlar bilin ki “Allah’ın yarattığı “ insan ırkını yok etmek için, dünyaya gelmişlerdir ,içlerindeki kan kan değildir. Gelecek dünyayı daha iyi tanıya bilmek içinde ,imtihan yeri olarak seçmiştir. İsteseydi kuşu ,isteseydi bir ağacı, isteseydi yarattıklarını konuştururdu, en sevdiği insan oğluna verdi Okuyun ,okutun , konuşun, anlatın, anlaya bildikleri kadar, işte orada, huzur istikrar olacağını…

Aklın Gücü de “tek dostunun tek koruyucun, tevekkül etmenden “Allah a” sevginden, şahadet e koşmandan sana verilen cesaretten, cesaret var olduğunu bildiğin içinde zafer geleceğini bilmenden. Türk ve Türk toplumun içinde var olan kandır. Bu kan bilin ki son kanda olsa, gelecek nesilde ilk kan olarak dünyaya hüküm salacak ,çünkü o “Allaha tevekkül “edendir .Çünkü o oluşum dur. Büyük patlamadır..

"Göklerin ve yerin mülkü yalnız “Allah'ındır”. O diriltir ve öldürür. 
Sizin için "Allah'tan" başka ne bir dost ne de bir yardımcı vardır"

saklı şifa sırlar kitabin dan Tarihe düşen sayfalardan kısa yayınlanmış 1 sayfasından kıs alıntı..

15 07 2016  Devamı

Müttefik dediklerin arkadan zil calan oynayanların işidir.. Sizleri yok edip Kısaca esir almak.. Şimdi şu saatte aynısı olsa nerede olurdun  sorgula yoksa ikinci bayrak mı bil dökülen kanlar hamurlaştı ve Türk oğlu Türkiye oldu.. Bedenleri daha çelik oldu..

TÜM şehitlerin ruhuna FATİHA ..YARALILARIN acil şifa ALLAHTAN dileyimdir.. Unutulmayan zaman Tarih 15 07 2016 Sonsuza kadar Şimdiki 15 07 2019 

  TARİHİNDE 100 yılın içinde   Türk Türkiye de  2 kırılma noktası 

         1 . İstanbul dan–1919 Samsun   2. İstanbul dan Ankara 15 Temmuz 2016   

1910 1915 Müttefik Almanya ORTA DOĞUDA :  İngilizlerin oyununa gelmiş sizlere krallık vereceğiz sözleriyle aldatılmış Araplar sırtımızdan vurarak kalleşçe zor duruma koyulan Osmanlı askeri  müttefik olan Almanya  NE HİKMETSE SEVİNMEKTE nasıl müttefik bunlar unutuldu mu biraz kozmik odaları bir karıştırın ve görecek siniz .

Bu mu deyip…Tarihleri unutturmayın ..Bir gün sizde unutulacaksınız.. Şimdi aynı sahneyi 2016 gene orta doğu el almak ama bir engel var demeniz..  NE İŞİNİZ VAR.  Paylaşamadığınız. Türkiye’yi almaktı amacınız.. Başaramadınız başaramayacaksınız..

Bu sahne bir dış oyunun perdelemiş olduğu sahneler ve içerideki hain figüranlar..

Hz.Ali (a.s.) Duyurdu ki Halkın arzularını yerine getir ,onlara güzel övgü de bulun ,tahammül ettikleri zorlukları sürekli dile getir .Çünkü yaptıkları güzel işler çokça zikretmek yiğitlikleri hareketlendirir geri kalmış olanları işe teşvik eder. Öncelikle tanıtın tanıtın ki bedenleri çelik gibi olsun..

Hayırlı insanlarla arkadaşlık etki onlardan biri sayılasın şer insanlardan sakın ki onlardan sayılmayasın”  

Gene  yüz yıl öncesi İngiliz oyunu  gene Arap topraklar bu sefer bu  Türk halkı oyunu bozar. OSMANLI TOKATI : Açık bir el, sıkılmış bir yumruktan daha güçlüdür Kışın bize ürün verecekler…Yazın biz onlardan bir şeyler alacağız.. Yanı kısaca sömürecek ler ..Bir yüz yıl daha boşa zaman geçer. Çoğunluğun gittiği yolda tek başına yürümek daha hayırlı...Yanlış bildiğin yoldan herkesle yürüyeceğine doğru bildiğin yolda tek başına yürü… saklı şifa sırlar kitabin dan Tarihe düşen sayfalardan kısa yayınlanmış 1 sayfasından kıs alıntı..  

                              Selcuk uysal Çoban sakli şifa 

                                 Gece yarısı sağlık.. saat 02 15

Yaz gelmeden kış gelmeden aylar önce hatırlatıldı ve yazıldı bizi işimiz hatırlatma ve dikkat olunması..  Evet temmuz ayına kadar yağışların ve arkasından kavurucu sıcakları hep sitede yazıldı şimdi yağış arkası sıcakların artması ve arkasından gelen erken kış eylülde ve bu gün sıcaktan çıkış vücut ısı gördüğünden 10 derece düştüğü zaman vücut üşür.. Vücudu hasta düşürür sıtma gibi  vücut ısısını ne fazla sıcak yapın nede soğuk.. 

YÜKSEK SICAKLAR  GİBİ SOĞUKLARDA ÇARPAR ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLER HEM SICAK HEM SOĞUK  DİKKAT EDİN BU GÜNLERDE DİKKAT SOĞUK ALGINLIĞI VE GRİP  

Soğuk algınlığından korunmak için günde üç kez birer diş sarımsağı yiyin ya da şiraz nar sıkarak suyunu için .Yararlı otların esans yağları da zararlı bakteri ve virüsleri yok etmede çok etkilidir .Bunlar ayrıca buhar soluma ve oda havasını tazeleme de yararlı olurlar .Kuşburnu çayını çok fazla C vitamini içerdiği ve soğuk algınlığı ile diğer iltihaplanmalara karşı direnç oluşturur. 

Toz acı biber de kan dolaşımı ile sindirim sistemini uyardığı gibi, soğuk algınlığını savuşturmada çok iyidir.1/2 çay kaşığı toz acı biberi 1 fincan kaynar suda 10 dakika süreyle demlendirin, süzün .Bundan 1 yemek kaşığı alıp bir bardak  sıcak suya katarak gerektikçe ya da yemeklerden önce için.. Bir cay kaşığı leğen içine sıcak su koyarak ayağınızı koyun..

İster yap ister yapma  ,ister sev ister sevme ben sağlığı seviyorum benim için insan ve insanlık.. Benim için yaşam reçetem.
  
Her vücuda uygun..  

Hibisküs ardıç şeker otu karbonat ve limon tuzu toz halinde soğuk veya sıcak için suda çıkan posayı soğuk olarak anlınıza koyun 10 dakika içinde ateş düşer.. Tadı vişne şurubu gibi olur.. şeker hastası değilseniz balla tatlandıra bilirsiniz. .

Aynısını (Hibisküsü kaldırıp zencefille yaparsanız) boğaz iltihabı 1 saat içinde diner ağrıyı alır..  

( Tufanlar ve felaketler zinciri Dünya yaşıyor farkına varın şakası yok) 

2013 te başlayan değişim..2017,18,19,20,21 22 23 2018 2019 kuzey yarım küre KISMEN… 2019 2020 güney kürede olmak İSTEMEZDİM  

Dünya nüfusunun sürekli artışı, küresel ısınma, sera etkisi ile yağışlarda görülen ani değişiklikler, aşırı yağışlar, uzun süren kuraklıklar,  tatlı su rezervlerinin azalması, suların israf edilmesi ve aşırı derecede kirletilmesi gelecekte yaşanacak tatlı ,içme su ve toprak altından çıkan zenginlik ekonomi ve çıkar savaşlarına götürüyor. Geleceğin  karşı koyulmaz silahı parasal kıriz göç ve göçe zorluyor, zorlayacak. 

2019 -23 Avrupa son vergiler ve kesintiler yabancı ve halkı  yaşayanların zor yılları başlayacak…

2019 -23 Zenginler kulübü zenginler fakirler dünya iki grup oluşu dünyanın zor yılları hızlanmakta..

2019 -23 Gençler şimdi sıra sizde genç çiftçi olun toprağa sarılın harcamanız altın gümüş olsun demirbaşları Kooperatif kullanın ithale bağlı ölü yatırım malzemesi kullanmayın buğday varsa açlık olmaz devlet olur…. 

2017  18 19 20 21 22 23  Zor yıllar dünya için.. insanoğlu maalesef bu önemli gerçeğin henüz tam olarak farkında ve idrakinde değil. “dünyaya bir şey olmaz!” diye ,diye dünyamızı kendi ellerimizle yaşanmaz hale getiriyoruz. büyük karteller, gıda üreticileri rant uğruna dünyayı tüketiyor, ekolojik ve ruh dengesini bozu yor, ürettiği gdo ’lu genetiğiyle oynanmış gıdalarla insanoğlunun hayatıyla oynuyor. 

(insan oğlunu ya bu şekilde, yada , bölgelerde şan ve ihtişam için kaoslar parçalanmalar la yok etmeyi planlayanlar)ama unutmasın ki her bir filiz ,her ezdiğimiz çim her kopardığımız yaprak her kırdığımız dal vücudumuzun bir parçasıdır) Her bir canlıya eziyet sizleri karanlık dünyaya götürecek… 

Her kopardığınız parçalar sizlere yüreğinize ,kalbinize iğneler gibi saplana çak işte o zaman yaşamak istiyorum haykıracaksınız ve sağlık diyeceksiniz. (Bugün yada geç olmadan yarından sonra) 

Denizlerin suların enerjisi yanı doğayı besleyen antibiyotikleri bitince öncelikle GÜN AY YILARDA  dip hareketleri ve yıllar sonra denizlerin asitte dönüşmesi yağan yağmurların insanlığın ve canlıların yok oluşları.. Geçmiş dünya diğer canlıların yok olup yeni bir canlı türlerin var oluşları bu asırların bir farklılığı aklı şuuru olan insan ırkı..  

Bu vardı var olacak sadece insan ırkı var zannetmeyin gözle göremediğiniz yaşayan canlı dünya.. saklı şifa sırlar kitabin dan önce canlılar ve yaşam, hastalıktan korunma ,doğanın dengesi, her şeyin çıkar olmayışı nefis yolundaki Baltık çamurlar bölümün den kısa alıntılar..

                      selçuk uysal çoban saklı şifa

KARACİĞER HASTALIKLARI TESTİ: Korkarak ilaçlara bitkisel ürünler sarılmayın tavsiyelerle kullanmayın.. iyi bir perhiz ve diyet vücudu uzmanlar tarafın dan  tanıyarak verilen her türlü ilaç ve bitki fayda sağlayacak.

O Sağ böğürde ağrı.  İştahsızlık. Karnın şişmesi.  Hazımsızlık.  Bağırsaklarda gaz. Nefes kokusu. Ciltte ve göz akında sararma. Yüz ve ellerde lekeler. Sabahları dilde pas ve ağızda acılık hissi. Sabah saatlerinde çenede ağrı. Sabahları idrarın sarı ve koyu olması.  Sık sık idrara çıkma.  Kas ağrısı.  El ve ayaklarda şişlik.  Çarpıntı.  Görme ve işitmede zayıflık. Uykusuzluk. Kol kasları geriye çekme ve ağrı..

BAY  açık kahverenginden koyu ya doğru

Çoğunlukla dalak, dolaşımı bozukluğu ve mide, kan dolaşımı     bozukluğu

Karaciğer yalanması

Yüz kara ise karaciğer, (dalak kahve renginden koyu mor siyah tene doğru ) ,safra, bağırsak ,şayet çene yapısında kırmızılık var ise safra dan kaynaklanan ,dolaşın bozukluğu ve basur siroza yakın haller acil sigara alkol bırakması diyet program alması kolesterol  ,tgiseriti normal düzey de tutması,

BAYAN   açık kahverengin den koyuya 

Dolaşım bozukluğu ve kan dolaşımı.

Karaciğer yalanması.

Yüz kara ise karaciğer, dalak kahve renginden koyu mor siyaha doğru , safra, bağırsak ,şayet çene yapısında kırmızılık var ise safra dan kaynaklanan ,dolaşın bozukluğu ve basur siroza yakın haller acil sigara alkol bırakılması diyet program alması kolesterol ,tgiritseri normal düzey de tutması, diyetisyen baş vurmanız gerek , kolesterolünüzü  ,trigliserit   , normal düzeyde tutun .Kadın sal rahatsızlık .

Her şeyin başlangıcı kan

Kan hücrelerinin veya hemoglobin'in ilikteki üretimlerinde bozulma. .Kan hücrelerinin yıkımlarının hızlanması. Kan hücrelerinin işlevlerinin bozulması .Kanın pıhtılaşmasının bozulması. Kanın damar içinde gereksiz yere pıhtılaşması.Kanın üreten ilik hücrelerinin ven lenf bezi hücrelerinin kanserleşmeleri,

İlk Yapılacaklar arasında.

5 bin yıl önceye ait en eski tıbbi bilgileri içeren Eber papiruslarında bahsedilen hacamat, yüzyıllar boyunca kültür ve din farkı olmadan bütün insanlığa bir rahmet gibi gönderilmiş çok basit, çok etkili, çok pratik bir uygulamadır. Modern tıbbın babası Hipokrat bile bu tedaviyi anlatmıştır.

Tedavinin Müslümanlar içinse ayrı bir yeri vardır. Peygamber Efendimiz (sav) bu olayı hadis i şerifinde şöyle buyurur: “Miraç’tan inerken hangi melek cemaatine rastlasam, ‘Ey Muhammed! Ümmetine hacamat olmalarını emret!’ dediler.” buyurmaktadır.

Hacamatla damardan kan aldırmak farklıdır. Çünkü hacamatla kan aldırılmaz; bağışıklık sistemimizi felç eden kirlenmiş, kan özelliğini kaybetmiş sıvı; vücudun dışarıya atamadığı ağır metaller, toksinler, serbest radikaller, ve kullanılan ilaçların vücutta bıraktığı kalıntılar dışarı atılır. Bundan dolayı akışkanlığı artan kan, beyin ve karaciğerdeki dolaşımı da düzeltir.

Romatizma kulunç ve adale ağrılarının en iyi ilacı hacamattır. Hacamat her şeyden önce bir kan verme eylemi olduğundan kan vermenin tıbbi faydaları başlığında bütün faydalara haizdir. Hacamat kanserden kısırlığa kadar birçok hastalığa karşı hem koruyucu hem de tedavi edici özelliğe sahiptir.

Kırmızı kan hücrelerini (alyuvarları) büyüten kanı katılaştıran, dolaşımı bozan fazla asitleri hacamatla vücuttan dışarı atabiliriz. Kan ve dokulardaki gaz ve toksinleri atar, ödemleri çözer, kan üretimi ile görevli organları uyarır, beyin fonksiyonlarını canlandırır, ağrıları giderir.

Tansiyon, Migren, eklem ve romatizma ağrıları için birçok ilaçtan daha tesirli olup ilaçlar gibi hiç bir yan etkisi de yoktur. Bel, boyun fıtığı, karaciğer, kalp hastalıklarının tedavisinde yardımcı olur. Göze canlılık verir, gözün görme kabiliyetini artırır.

Not .Sağlık bakanlığı onaylı olacaktır Diş hekimler kısa bir eğitimden sonra daha  kadrolaşmış  daha güvenirlik kazanarak HACAMAT sağlık birimi olacaktır. VE önem kazanacak tir. ELLERİ YATKINDIR..

KAN TEMİZLEYEN YİYECEKLER

Cilt sorunları yaşayan, sivilce sıkıntısı olanların, karaciğerlerini temizleyecek yiyeceklere yönelmeleri çok önemli.

Karaciğeri temizleme ve vücuttaki zehirli maddeleri atma özelliği bulunan enginarın, faydaları saymakla bitmiyor. Damar sertleşmesini engelleyen, kanı temizleyen, beyin hücrelerini yenileyen enginar, aynı zamanda kolesterolün de düşmanı. Enginarda bulunan ‘içindeki maddeler bölümüne bakin  site menusun de maddesinin karaciğer, safra kesesi, böbrekler ve bağırsak sisteminin düzenli çalışmasına sallar .Okuyarak  bilgileneceksiniz.

Kırmızı pancar ve havucun içeriğinde bulunan  site menüsün de için dekiler  maddelerini okuyarak karaciğerin çalışmasını ve sağlıklı bir şekilde çalışmasını  ve faydalarını okuyarak bilgilenin. 

Küçücük miktarda sarımsak bile karaciğer enzimlerini uyararak, toksinlerin vücuttan dışarıya atılmasını sağlar .önemli delgiler  samisak  menüsünü okuyarak karaciğerin temizlenmesine yardım  cı olan  vitamin mineral bölümlerinde sizlere çok faydası olduğunu okuyarak fayda olacağına inanıyorum. 

Greyfurt içeriğindeki yüksek miktarda “C vitamini” ve “antioksidanlar” sayesinde karaciğerin doğal yolla hızlı bir şekilde zararlı maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Hatırlatma.. Pek çok ilaçla etkilendiği için ilaçlarla beraber tüketmeyiniz.

Elmanın içinde yüksek miktarda bulunan “pektin” maddesi, sindirim aşamasında vücudu toksinlerden arındırılarak temizlenmeye ve karaciğerin işini kolaylaştırmaya yarar .İçindekiler bölümünü okuyun.

Bir bardak su içine sıkılmış limon karaciğerden toksinlerin atılmasına yardımcı safranın uyarılmasını sağlar. Sayfa 2 veya limon içindeki maddeleri için dekiler bölümünü okuyun.

Eğer karaciğerinize  yeşil yapraklı sebzeleri yemek yapacağınız en iyi seçimlerden olur. Üzerinde bulunan yüksek miktardaki “klorofiller” kendi üzerindeki toksinleri de emebilir ve ağır metal, kimyasallar, pestisitleri nötralize ederek karaciğerin ciddi anlamda rahatlamasına ve dinlenmesine destek olur. Ispanak, roka, karahindiba en iyi seçeneklerdir. İçindekiler bölümünü okuyunuz.

Avakodo yemek, karaciğerin vücuttan toksinleri temizlenmesi için içindeki madde bölümünü okuyarak almış olduğunuz antibiyotikleri hem böbrek hem karaciğer e yardımcı olacaktır.  

Tam tahıllardaki yüksek “B vitaminleri” karaciğer sağlığı ve fonksiyonları için oldukça yararlıdır. Beyaz un yerine mümkün olduğu kadar tam tahıllı besinleri tüketmeye özen gösterin.

Zerdeçal  sarı safran da denir .Hint yemeklerinde sıkça kullanılan, yemeğe sarı rengini veren bir baharattır. Enzimlerin karşın desteksiye etmesine ve serbest radikallerin karaciğere zarar vermesini engelliye güçlü bir özelliği vardır. günde 1 gr kafidir .

Ceviz içindeki yüksek miktardaki  yağ asitleri beyin ve karaciğerin temizlenmesine yardımcıdır. ceviz ağacının bir özelliği ceviz içi yağ yapar, yaprağını içilirse fazla yağları yakar ,cevizin diş yeşil kabuğu da saçı besler ve boyar. Yaprağın bir de kuru bakliyatın üzerine  2 veya3 yaprak koyarsanız  gıdalarınızı böceklenmeden korur.

Siteyi çok iyi takip ederseniz baha çok bilgiye sahip olacaksınız

Site menüsünde dolaşım menusu      okuyun ,her şeyi daha iyi anlayacaksınız. 

KARACİĞER HASTALIKLARI

Karaciğer; kanınızı temizlemek, zehirli maddeleri süzmekle görevli çok güçlü bir organdır. İltihap veya sıvı birikimi nedeniyle birdenbire büyüdüğünde üzerini saran zar gerildiği için ağrı yaşanabilir. Ağrıyı ileten sinir uçları bulunmadığından karaciğer hastalığında ağrı pek hissedilmez.

Vücudunuzda karaciğer hastalığına bağlı herhangi bir belirti ortaya çıktıysa, karaciğerinizin neredeyse üçte birinden fazlasının zarar gördüğünü bilmelisiniz. Karaciğerin kendini yenileme ve depolama kapasitesi yüksektir.

Üçte ikisi zarar görmüş olsa da zararlı alkol, virüs, kimyasallarla, gereksiz yere aldığınız ilaç gibi etkenlerden uzaklaştırılıp bakıma alınırsa, eski sağlığına yeniden kavuşabilir. Devamını karaciğer hastalıklar bölümünde okuyun.. saklı şifa sırlar kitabım dan önce sağlık, kan akışları kan hastalıkları ,önce kan sindirim sistemlerim ,içindekiler bölümü  den kısa kısa alıntılar..

                            selcuk uysal çoban saklı şifa 
 

Zaman gelecek her şeyi gösterecek bil çıkar kaos istikrarsızlık yükselen yenilenen basamaktan değil eski basamak hatasıdır.. Son bir kere daha düşün.. Farkı çalık farkına varma zamanın ..

Neden şimdi daha yol varken bir sorgula bil basamak mayası iyi dozluysa kireçli sıvası güzel ise bu halkı devletini ve bayrağını dışa bağımlıktan uzak, devlet içi hükumet ise devlet ordusu ile halkı arkasındadır temel duvarlar sağlamdır...

Korkuları gelecek neslin basamakları bir basamak diğer basamakları getirir.. Her bir basamak ise eski yeni oluşu eskinin de harcı eksik oluşu her basamakta tehlikeler olsa da ilk basamak her zaman sağlamdır devir teslim vatan içindir. 

Her şeyin kopması bir ipin ortadan kopması değil her basamak değiştikçe işin güvendiğin yerden kopmaması..

Güven ise sır içinde saklı da olsa sırrı veremeyişin seni daha güvenli yapsa da dış muta hit ve taşaron gruplar nefis benlik çıkar yıkmak elde etmek için eksik fazla tehdit ile seni ve devletini temelini almak için var olacaklar.. Eskiyi yeni düşünürsen söyle eskiden yeni değil miydiler.

Bunlar gelecek için iç içe geçmiş kaos kutucuklar farkına varmak ise geriye 79 yıla bakın her basamağı yıkmışlardır...

Artık Düşman çok iyi görmüş analiz etmiştir yeni Türkiye önderiyle ve önderleriyle bayrak devlet ve halkı  için basamakları yeni yola her dönem değişen basamakları değişimi fark eden ve çok iyi analiz ederek Altan gelen genç ve yeni yüzleri dinamik alt yapıları gören iç ve diş düşman zamanla eskilerin yok olacağı düşünenler farkına vararak kale yi içten Truva atına gizlenmiş uyuyan hücreleri uyandırarak hançer ve oklar bir ufak kıvılcımla iyiyi kötü kötüyü iyi ederek bu vatan topraklarında yaşayanları basamaklar olmasın diye öncelikle işi basamakları kaldırarak kalkınmayı yokuşa sürmek isteseler de bu halk erken fark edecek.. 


Trenden farkına varan gizlenmiş hücreler düz ovaya inmeden öncü düşman birlikler ve danışman ofisler 54397 sefer trenini makası değiştirmek değişecek zanneden ve yokuşa sürmekteler olsa da bu iş çoktan” devlet içindeki "saklı kanton birlikler Halkın elinde silah olmadığı haldeki birlik beraberlik durum " farkına varmış  “ Halkın inan sema ordusu” elbise giymemiş gizli hain ordusunu bir önceki hamleyi görmüştür kısa zamanda görecektir..

saklı şifa sırlar kitabin dan Yenilenen basamak,54397 sefer sayılı tren yoldaki arıza makas değiştirme, duruş esir esaret etme ,Eski yeni yeni eski değil mi savaş virüslerinden ,Dağda hazır daima hazır bu toplum huzuru için ,Korkarsan korkanların esiri olursun. Bölümlerinden kısa kısa alıntılar.. 

                                  selçuk uysal çoban saklı şifa 
 

 

                                Her kesin hayali vay ki vay

Çoban sabah kendi doğal denizinden çıkmış soğut altında sabah kahvesi içmeye gider. Yan masada pazarlamacılar oturur kendi hallerinde bir ötekine der ben gelmeden önce derin konuşmuşlar ki bu işi de "başaramazsan "siyasete atıla cam.

Büyük balıklar parti kudurmaz o kadar paramızda yok tek başımıza parti kuralım geçmişten siyasetçide değiliz ki birikmiş paramızla parti kuralım ama küçük balık olarak büyük balığın sıvazladık mı birde iplerinden tutunduk mu. .

Deme gelsin beş yılda restanslar kırk haramiler.. Çoban içinde der ne hallere kaldık " vay ki vay" Ben en iyisi bir soğuk bir düş alayım " o " işini neyin nereye koyacağını bilir. "Tevekkül et Allah' de zikret"..

saklı şifa sırlar kitabin dan Kelimeler küçükte olsa anlayanlar için büyük küçük bölümlerden küçükleri. Sudan çıkmış balığa dönmek iki sallan hık ,Devlet için derler aslı hükumet hükümdarlık esir etmek için halkına silah sıkacak kadar kin devleti çıkarlar için bölmek kadar dışa bağlı nefret, Dehşet mi dehşet vay ki vay bölümlerinden kısa kısa alıntılar 

                               Selcuk uysal çoban saklı şifa
  

 

Dağın başında kurtlar kuzular ayılar yer der o an atarsın kafan dan...

 www.sakli-sifa.com 
 www.sakli-sifa.com

Sen iste "o verir ve korur" uğursuz der batıl inanca gömülürsün Isak baykuş (TÜRÜ TÜKENMEKTE OLAN BİR DOĞA KUŞU ) varsa bil yılan fare böcek olmaz onlar yoksa da ayılar olmaz "O" eko düzeniyle korur.. Dağlarda bahçeler de çobansız yurt kovansız kalmaz mis kokulu lavanta bahçesiz bırakmaz..

Her şey bir tutan fide ile bir avuç tohumla kimseden bir şey isteme istesen de bazı zaman yerine gelmez ola ki verseler de senden çıkar için fedakarlık isterler oda seni neslini yok ederler.. "Odan " iste iste "o " verir Allah de zikret Ya Allah de ...

Birde şunu hiç aklından çıkarma devlet yanı toprağın her şeyi verir kazandırır.. Sen hükumetlerden bir şeyler geleceğini sırtını dayarsan en büyük hatayı yaparsın onlar sadece harmanı olacak günü bekler bazende nadasta kalır harman etmek için hazırlık yaparlar..

Nadas edilmiş edilecekler ise bir avuç tohum vermez iken harman nasıl ederiz der beklerler...sen hala bekler durursun bir avuç tohumu...

Bak 6 yıl önce bir kişinin lavanta bahçesi yokken dediler burada lavanta bahçesi olmaz 2 yıl sonra bizim toprağı gören yapar her taraf lavanta bahçesi.. (sizler hala 2 metre kare içinde misiniz.)  

Burası neresi mi evet burası Türkiye'nin her köşesi OLUR şimdi nerelere mi fide dikeceğiz ekeceğiz bu toprak senin iste" o verir" ona bırak SEN İSTE HER YERE OLUR....

Geleceğin halkın için toprak geleceğine bak ..Bak bazen de çilek dikersin burasıda bir başka yer yani benim toprağım kısaca hepimizin toprağı..

                                          www.sakli-sifa.com

 

Alışma sırtını da bir yerlere dayama o seni nefis içinde doğar.. Onların gözü senin toprakların da birilerini getirmek için uğraşırlar.. Siz aranızdan yeni fidanlar çıkmadıktan sonra dış dünyaya esir neslini esaret içinde yaşar yaşatılır sın..

Bak kimse yeni fikir geçleri çıkarmadan koltuklara yapışmış harman etmek için tarlayı kim sürecek diye yarıştalar. 
"Yaratanın nimet hikmetiyle bak" bir tohum atarsın bir fidan çıkar...

Dünyaya bak 7,5 milyar insan 82 milyon bir ülkede yaşatılmak için "bir sevgi tohum atamazken" yaratanın bir tohumunu sevgiyi dikilemez edilemezken . Sarmıştır meraları ayrık otu sarmıştır etrafı taş kimse demez ki şu taşlara bir el atalım...

Görmüştür "rabbim" ateş bacayı saracağını dağıtmıştır şifayı taşları bereket gelsin diye sarmıştır kaya koruğu dağıtmıştır dul avrat otu ebe gümeci ayaklarına diken batsın diye çoban dikenini ne ne kadar işaret verse de okuyamaz nimet hikmeti insan kulu.. Sen bekle göl başında dere kenarında ırmak nehir akarken "karıştırırlar yünü" eğirir durursun cayın kenarında veya yağmur duasında bazen de bal duasında..

 saklı şifa sırlar kitabin dan resim kareleri ,Balcı herbalis arılar ,Hiç bir şey boşa yaratılmadı yaratan yaratılmaya devam etmekte ,İşine gelen kaptan gemi omurgası yok ki kaptan arıyasın ,Var olanı da yıkar atarlar nefisleri için, Doğanın canlıları eko düzen kısa alıntı ve resim bölümlerinden ..

                               selcuk uysal çoban saklı şifa 

      Geleceğin huzurun ve sağlığın. Her şey doğaya bakış acın.

 www.sakli-sifa.com  wwwsakli-sifa.com
      
Geleceğin huzurun ve sağlığın. Her şey doğaya son bakış acın.

Hala köy bahçe beklerken sen dörtlü masamı kurarsın yoksa söğüt altımı beklersin yoksa karga dala çıkmış tilki bekler ne kadar güzel sesin var bakmış karga ağzındaki lokmayı vermiş tilki dönmüş ne kadar güzel uçuyorsun demiş kargaya karga has yürüyüşünü unutmuş yan zıplayan karga kendini keklik zannetmiş düz ovada bulmuş.

Tilki avındaki partiler ise bakmışlar kürdana saplanmış peynir yemekteler daha ne kadar saplanmış peynir yiyeceksin ki yeni partiler nöbetinde menüler içinde nefis çıkar benlik kim kime kimden kime de kimin eli kimin cebinde bir elinde hançer bir elinde ok saplayan saplayana saplayanlar dan misin yoksa oralarda oralardan mısın ondan şundan mısın kimlerden gelir kimlere gidersin ..

Vay ki vay bu milletin hayaline dehşet mi dehşet birileri birilerini getirme istek arzularının da ister kuldan kula kulluk yapanlardan vay ki vay hallerine haline...

Sen iste "0" verir göklerin ve yerin mülkü yanız Allah'ındır o diriltir o öldürür sizin için Allah'tan başka ne bir dost ne de bir yardımcınız vardır...

Sen sadece "ODAN " iste "O" verir..
Kutret narı Karabuğday greçka, lavanta ,ekinazi ,papatya ekim alanları...

saklı şifa sırlar kitabin dan resim kareleri her şey bir avuç tohum başladı, sen hala orada mı takıldın, iste bir avuç göndereyim ,soğut altı. Balcı herbalis arılar, Hiç bir şey boşa yaratılmadı yaratan yaratılmaya devam etmekte ,İşine gelen kaptan gemi omurgası yok ki kaptan arıyasın, Var olanı da yıkar atarlar nefisleri çıkar benlik için doğar atarsın, Doğanın canlıları eko düzen ,Soğut altı sohbetler bölümlerinden kısa kısa alıntılar  


                               selcuk uysal çoban saklı şifa 

                       Yaşama bakış her şey içinde yazılı     

             İyi olmayı anlatırken kötüde nerede iyinin içinde         

Güneş dünyaya dünya ayla güneşe sahip olmaz iken insanlık bu dünyaya ve evrene sahip değilken ve olamazken güzel anlar anılar bir birine sahip olamazken.

Bu güzel an vakit doğuş batış evrenin sahibine zikir ile ve yaratmış olduğu canlıları arayıp sormak paylaşmak sevmek yaşamak yaşatmak la yaratanın cennetine buyur etmesi sevdiklerini de el tutmayla cennette cennet kapılarına çekmesi sağlamak tan etsin insanlığı...

Kim bu dünyaya sahip olamaz iken ve yediği bir lokmayı paylaşırken merhametiyle insanlık ve insan olmayı sahiplenirken sahibinin var olduğunu bilenlerden tüm insanlığı iyi ve güzel insanlardan eylesin..

saklı şifa sırlar kitabin dan İyilik kelimelerin içinde ,Kötülük nerde derseniz iyilikler saklar ,İyi kötüye sahip olmak kötü iyiye sahip ise olmak nefis karar verir buda inancından çıkmışlardan eder, Kısa öz yazılar bölümünden alıntılar.. 
                           selcuk uysal çoban saklı şifa.                                  


Son 24 saat içinde insanlık için ne yaptınız.. Sorgula. Çok soruların içinden ..Yeni tam bilgi.. Baştan aşağı iksir şifa somun ekmek satışımız yoktur sadece geleceğe tohum yetiştirmektir.

Reishi ekstraktı ile ila dışarıdan getirmeye gerek yok “ bolu dağlarında rastlıya bilirsiniz” ikinci bir inkan ise “eski yanan ormanların içinde sık rastlanan mantar türü” de olabilir ekstrakları tozlarıyla %10 ve karabuğday unuyla veya (Amaranth unu gelecek senelere 2020 Yılında ekimler başlayacak ilk tohum 2019 Muğla da gerçekleşmiştir.) %89 nohut mayasıyla “bir tatlı kaşık” hazırlanmış ekmek sizleri unutulmaz şifaya kavuşturacak..” İksir sonun” içine “bir çay kaşık “ kına yağı eklenmesi apayrı yaşam sunacak öncelikle bağışıklık yükselerek hasatlık kendi kendini tedavi edecek can boğazdan ölüm bağırsaktan olayı baştan aşağı silecek.... (sağlık için üretin veya kendinizde yapa bilirsiniz.)..   

SAKLI ŞİFA GREÇKA / KARABUĞDAY.

İki seneden beri, üzerinde durduğum ektiğin ve imkanın elverdikçe her kese ektirmek.. Doğa da iste verir sarıl sarıldıkça verir.. sen yeter ki iste.. Her şey para değildir sağlık varsa ilaç şirketleri ve hastaneler yoktur.. Var olan akıl insanlığa hizmet insanlık için şifa vermiştir yaşamanız içinde bilim ilin vererek yaşatmanızı doğa önermiştir.. sağlık varsa para misali sadece var olanı yok etmek varı yoklarla çoğaltmak değil.. Çoğaltmakla insanlığı yok etme sebebiyetidir..

Ülkemizde çok fazla bilmeyen, tüketilmeyen karabuğday, isminden dolayı tahıllar grubunda değerlendirilmesine rağmen aslında bir bitkidir. Kahverengi, üçgen şeklindeki karabuğday özellikle Rusya, Ukrayna, Polonyo, Japonya ve Çin gibi ülkelerde üretilir ve bu ülkelerde oldukça fazla tüketilmektedir.

Bu ülkelere bakıldığında obezitenin çok yüksek olmadığını da görüyoruz. Beyaz ekmeğe göre tam tahıllı besinleri tüketmek sağlık açısından doğru bir seçimdir .Yozgat sorgun Sivri hisarda, Şırnak ,Muğla ula, Anamur ,Mudanya trılye deneme ekimler başarılarla gitmekte ve daha başka yerlere ekmek için mücadele ekmektekteyiz  

Bu sene ekilen yere ekilmez ama güzel yanı toprak altı mahsul ekilirse yumrular patates turp havuç vd ..Çıkan mahsuller toprağın eksik 54 mineralini tam almakta çıkan ürün sizleri şaşırtacak.. sırada ömür yeterse var ise “Amarant bitkisi “ ekmek..

Zengin protein kaynağı Karabuğdayın protein değeri oldukça yüksektir. Gluten içermez. ..Kolesterol düşürücü ...Kan şekerini kontrol eder .Kansere karşı koruyucu. Yüksek tansiyonu düşürmede etkili. Kansızlığa karşı faydalı..Kilo vermeye yardımcı  

Karabuğdayda buğday, un, makarna, bulgur gibi tahıllarda bulunan “gluten” maddesi bulunmaz. Gluten, çöl yak hastalarının kesinlikle kullanmaması gereken bir maddedir. Çünkü bu maddenin sindirimi çöl yak hastalarında mümkün değildir. 

Tüketilmesi durumunda ishal, gaz, şişkinlik, ağrı, kramp gibi bazı sindirim problemleri ortaya çıkar. Çöl yak hastaları dışında da bazı kişilerde glutene karşı besin intoleransı  duyarlılığı görülmektedir. Ülkemizde de kişiler bundan haberdar olmasa da sık sık rastladığımız bir durumdur. Bu kişiler gluteni hayatından uzaklaştırdığında sağlığında olumlu etkiler görülmektedir. 

Lif oranı oldukça yüksek bir besindir. Bağırsakların çalışmasını kolaylaştırır. Açlık duygusunu bastırmakta oldukça fazla etkilidir. Kilo vermeye ve ideal kilonun korunmasına yardımcıdır. 

Kan şekerinin düzenlenmesi ve şeker hastalığını önlenmesi ve tedavisinde oldukça etkilidir. Beyaz undan yapılmış ekmek ve karabuğdayla yapılan çalışmalarda karabuğdayın kan şekeri ve insülin değerlerinin düşük olduğu görülmüştür. 

Yüksek miktarda  magnezyum içermektedir. Magnezyum kan şekerinin dengelenmesinde ve insülin salınımın azalmasında rol oynamaktadır. Bu nedenle şeker hastalığına karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır. Şeker hastalarının da güvenle tüketebilecekleri bir karbonhidrat kaynağıdır.  

İçeriğindeki kolin bileşiği karaciğer dostudur. Karaciğeri yağlanmasını azaltarak karaciğerin daha rahat ve kolay çalışmasını sağlar. 

İçeriğinde quercetin bileşeni kan damarlarının serleşmesini önleyerek kalp ve damar hastalıklarını engeller. Quercetin; şeker hastalığı, katarakt, peptik ülser, astım, gut hastalığı, viral ve kronik enfeksiyonlar, kronik yorgunluk sendromu ve prostat kanserinin önlenmesinde ve tedavisinde etkilidir. Ayrıca atletik performans ve dayanıklılığı arttırmak için de kullanılır.  

SAKLI ŞİFA  Amaranth un

Amaranth bilgi... Peru Meksika güney Amerika ya doğru. Neden olmasın Der çoban sıvar kolları Türkiye de yetiştiricilik 2019 Muğla her şeye uygun ve tüm canlılar için Peru’da, Amaranth bitkisinin çiçekleri, diş ağrısı ve ateş tedavisinde kullanılır.

Ekvatorda popüler olan, “aguardîente” adı verilen alkollü içecek Amaranth çiçeğinden yapılır, ve “Kanı temizlemeye" ve kadınların adet dönemlerini düzenlemeye yardımcı olduğu düşünülür.

Ayrıca, tahıllar amarant arasında, en yüksek lif içeriğine sahip olanlardan biridir. Bütün tahıllar içerisinde sadece bitkisi kinoa demir değeri değerinden fazladır.

Ayrıca iyi bir kalsiyum, magnezyum ve folate kaynağıdır. Kolesterol düşürücü ve kanserle savaşan bir fitokimyasal olan skualeni içerir

Arginin, histidin , izolösin, lösin , linoleik asit, lisin, metiyonin, oleik asit, palmitik asit, fitosteroller, treonin, triptofan ve aynı zamanda phytonutrientler bakımından geniş bir içeriğe sahiptir.

Ayrıca vitamin bakımından da oldukça yüksek olan bu bitki içeriğinde B2 vitamini (riboflavin), B9 vitamini (folik asit), kalsiyum, bakır, demir, magnezyum, fosfor, potasyum ve çinko açısından da oldukça zengindir.

Amarant kurak iklim koşullarına oldukça dayanıklı olmasından dolayı kıraç arazilerde kolaylıkla tarımı yapılabilmektedir.

Amarant birçok kültür bitkisine göre kurağa dayanıklılığı oldukça yüksektir, Amarant kuru hava koşullarında geçici olarak gelişimini yavaşlatır ve yağış yada sulamayla tekrar canlandığı bilinmektedir.

Amarant bitkisi erken ve geç donlardan etkilenmekte bu yüzden ekim ve hasat zamanlaması iyi yapılması gerekmektedir. Türkiye şartlarında en uygun ekim zamanı ilkbahar aylarında don tehlikesi kalkınca yapılmalıdır.

Diyabet: Amaranth'ın, hıpergliseminin önlenmesine yardımcı olabileceği ve diyabete bağlı komplikasyonları azaltabileceği keşfedildi. Diyabetli fareler üzerinde yapılan bir çalışmada, Amaranth'ın kandaki glikoz değerini belirgin şekilde düşürdüğü, ensülin değerini arttırdığı ve yükselmiş karaciğer fonksiyonu belirtilerini normale çevirdiği keşfedildi.

Kalp Hastalığı: Yulaf, kolesterole karşı tartışmasız şekilde en şifalı tahıl olarak görülse de Amaranth da kötü kolesterolü düşürmede neredeyse yulaf kadar etkili görünüyor ve yulafa alerjisi olanlar veya yulafı sevmeyenler için geçerli bir alternatif olabilir

Göğüs Kanserini Önleme: Araştırmalar Amaranth tohumunun içindeki bir bileşenin, söeüs kanseri hücrelerindeki tümör büyümesini engelleyebileceğini bulgusuna vardı.

Kanser: Skualen, Amaranth'da doğal olarak bulunan, tümörlere kan gidişini durdurabilecek bir antioksıdandır. Amaranth yağı yüzde sekiz skualen içerirken, daha yaygın olarak kullanılan bir skuaien kaynağı olan köpekbalığı yağı, sadece yüzde bir oranında skualen içerir .
Saklı şifa sırlar kitabin dan canlılara sağlık için İmalat amarant kara buğday ekim aşanları bölümünden ,kısa alıntı..selcuk uysal çoban saklı şifa.. 


 
                                              Çok sorular 

        AURA ŞAKRA AURA ŞAKRA ZAMAN YAŞAM PERDESİ..

Geç gelen kavurucu sıcaklar ve bitmeyecek yağışlar asrın erken gelen eylül soğuklarına soğukları gündüz kavurucu geçeleri evren soğuğu altında auranızı şakraları koruyun o sizin elinizde.05 07 2019

İnsanda kaybolan zaman değil kaybolan o anki yaşamı anlayamamaktır.. Her gelecek zamanda senin nefsi çıkarın benlik senin  yaşam zamanını yok etiğini bilmek. Bilmekle kalmayıp doğal zaman perdelerini kapamakta kalmayıp o günkü aksı veya gerçekleşmeyen olaylara şahit oluşun ben nerede eksiklik yaptı mı hatırlatsa da. .

Sen senin  sadece zamanın içinde kapıları açmak içinde  2 mert karede yaşasan da başka 2 metre karelik zaman perdelerine ihtiyacın vardır.. Bu DA seni yeni yapar. Yolun hep açık olur. zaman perdelerin gün geçtikçe çoğalır ve erişilmez yapar işte burada  bir hata haram sadece yemek değildir kendine ve bir başkasına  tüm canların  ruhuna bedenine kökü ve kötülük ettikçe haram olacaktır artık zaman perdelerin tek seferde kapanacaktır..

Artık yaşaya bilmek için tek zaman terden kalmıştır..”Aurasını şimdiki dilde” Bu durumda herkes nefis yolunda senin zaman perdelerine girecek ruh beden yapını “bozacaklarını bilmek “seni amansız hastalıklardan ve gelecek felaketlerden “kurtaracaktır” kendini yıpranmış zaman perden onarılacaktır. Yaşama yaşam tekrar başlayıp yok ettiğin yerden .

Akıl düşünce yok edilen yerden de tekrar başlayacaktır.. Artık her şeyi anlamış zaman perden hasar almamak başkalarına hasar vermemek için geri kalan yaşamın huzur ebedîyi olacaktır

not: "Rabbim her insanı ayrı , ayrı yaratmış her insana ayrı, ayrı şifa vermiş dünya ikliminde 6 kıtada yüz, cilt, vücut ayrı, ayrı şifalar dağıtmıştır. her iklime  göre değişir .aynı zamanda her mevsime göre nem, kuru, sıcaklık ,rutubet vücut değişimine uğrar. mümkün olduğu kadar vücudunuzda bir yerden bir yere giderken ,göç ederken her vücut ortamınızı sağlamanız gerekir. özellikle yurt dışından hediye gelen krem veya vb .doktorunuza danışmadan kullanmanız tavsiye edilmez "Aura  şakranıza derin yaralar açarsınız ve sağlığınız bozulur.. ..

saklı şifa sırlar kitabim dan Aura , Şarkra ,Yaşam çizgisi,24 saat yaşam dilimi, Akıl düşünce  yüzünüze zarar vermeyin bölümlerinden kısa  alıntılar..

                               selcuk uysal çoban saklı şifa 

ÇOK SORULARIN İÇİNDEN HALSİZİM HER TARAFIM YANIYOR TER HER TARAFTAN AKMAKTA BİR YERDEN BİR YERE GİDEMİYORUM YAŞANTIMI BANA ZEHİR EDİYOR DURUMLARIM..

DERLER İN İÇİNDEN. .Sıkıntı yoktur sadece vitamin mineralleri eksik fazlasını bulmak. dişleri gri yüzleri ise solgundur. Şişman dan zayıf ta  olsa kansızdır..

BAY  Beyaz TEN Beyaz ten göğüs yapısında problemler mideye ufak problemler, kan dolaşımı bozukluğu gibi ihtimaller.

Eller soğuk ve su birleşimiyle morluklar hissi ve üşüme. Vücutta kansızlık kalça üstü ağrılar ayak ağrıları , adale tutulması.

Yüz yanması.

Vitamin ve mineral eksikliği

üz kurşuniye doğruysa  

Üst solunum ,kansızlık ,balgam, dolaşım  bozukluğu akciğer problemler olabilir. Sigaralı ortamda burmayın ,ve içiyorsanız acilen bırakın ,bir çok hastalıklar gelebilir ,koha dan başlar 

BAYAN   Beyaz Ten Beyaz ten üst solunum yolu bozukluğu  kadınsal rahatsızlık.

Eller soğuk ve su birleşimiyle morluklar hissi ve üşüme. Vücutta kansızlık adet düzensizliği kalça üstü ağrılar  ve ayak ağrıları, adale tutulması.

Midede ufak problemler

Yüz yanması.

Vitamin ve mineral eksikliği.

Yüz kurşuniye doğruysa

Üst solunum, kansızlık, balgam, dolaşım bozukluğu, akciğer problemler olabilir. Sigaralı  ortamda Durmayın ,ve içiyorsanız acilen bırakın, bir çok hastalıklar gelebilir ,koha dan başlar. .kadınsal rahat sislik, başlaması

BU TARİFTE ÇOK ESKİYE DAYANIR ORTA ASYA DA ESKİ BİR TIB TARİFİDİR 

Limon suyu sarımsak gücü ve limon kabuğuyla birlikte Yapılan bir araştırmada, limonun kanser hücrelerini öldüren etken maddeleri sayesinde  suyundan limonata yapılan ve hayatın daha birçok alanında kullanılan limonun, içinde bulunan etken maddeler sayesinde kanser için de en iyi tedavi yöntemi olduğu belirtilir.

Öte yandan, limon kabuklarında bulunan içindeki bir kaç birleşimi maddenin çok güçlü bir cilt dostu olduğu belirlendi. Limon kabuğunun aynı zamanda sinir sistemine olumlu etki yaptığı ve bakterileri öldürerek kalbi rahatlattığı kanıtlandı.

Ayrıca limonun içeriğinde bulunan  bir kaç doğa birleşimleri kadınların yumurtalık kanseri riskini de düşürdüğü ,. Limonun, bakteri enfeksiyonları ve mantarlara karşı olduğu, Bağırsaklarda bulunan kurt ve parazitlere karşı etkili olduğu . Ayrıca yüksek tansiyonu dengeleyen meyvenin, stresle savaşan, sinir bozukluklarına iyi gelen SİNİR SİSTEMİNE etkisi de bulunur   kalp ve damar hastalıkları reçetesi mucizevi sonuçlar verir.

Bitkilerle doğal tedavi yöntemine son derece önem    son derece başarılı sonuçlar elde edilir Limon suyu ve sarımsakla yapılan karışım, damar sertlikleri, damar yağlanması, damar tıkanıklıkları ve tansiyon gibi sorunları kalıcı olarak ortadan kaldırır 2 Litre hiç su katılmamış sıkılmış limon suyu,

250gr diş soyulmuş   sarımsak

2 Litrelik kavanozu dolduracak kadar limon . Limonların suyunu iyice sıkıp şişeye doldurulur. Soyulmuş 250 gr diş orta boy sarımsağı ,  limonun içine atıp, şişenin kapağını sıkıca kapatın. 15 gün boyunca serin bir yerde tutun. Her gün birkaç kez çalkalayın. Yaklaşık 15 gün sonra, sarımsakların limon suyunun içinde eridiğini göreceksiniz.

15 gün sonra hazır hale gelen karışımdan, her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı için.  

Tüm damar iltihaplarını tedavi ederek, tıkanan damarları açar damar sertliklerini ve hipertansiyonu önler.

 Kolesterol  , zararlı yağların yakılmasını sağlar, kilo verdirir, bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açar, vücuttaki şeker oranını dengeliyor, pankreasin yenilemesini sağlar.

Böbrek ve safra taşlarını eritir, idrar söktürür vücuttaki şişkinliği yok eder ve dokularda ödem oluşmasını engeller.

Ülser mikrobunu öldürerek, mide ve on iki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapar lif li besin de yanında alIrsanIz mükemmel olur..

Tüm romatizma iltihabi önler  her tür romatizma ağrıları dindirir, kireçlenmeyi önler, eklem yüzeylerinin yenilenmesini sağlar ve her türlü ağrıyı keser.

Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerini yeniler, sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri refleks hızını artırır, felç ve inme riskini azaltır.

Vücudun bağışıklık sistemini son derece mükemmel hale getirir ve her türlü alerjiyi, özellikle de damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden engeller. Kanser oluşumlarına karşı tüm vücudu kor    

BİR LİMON  BİR BAL  BİR YOĞURT  BİR PEKMEZ BİR HİKMET NE BÜYÜK HİKMET 

İçindeki asitle enfeksiyonlarla savaşır. Kalp krizi, kalp damar rahatsızlıkları ve kanser gibi hastalıklardan vücudu koruyan bir antioksidandır.

Tansiyonu düşürür ve iyi kolesterolü arttırır. Kolon, prostat ve göğüs kanserini azaltan bir kanseri yok edecek bir besindir. Hücrelerdeki metabolizma sorunlarını giderir ve bu sayede kanser oluşumunu engeller .Lapası yenildiğin de veya izlere bağlandığında kemik ağrılarını alır.

Limon suyu cilde parlaklık kazandırır .Bir kaç damla limon suyunu sıcak suya ekleyip içtiğinizde sindirim sistemi sorunlarına iyi gelir ve karaciğeri temizler.

Güneş altında kurutulmuş ve ardından öğütülmüş limon kabuğu saçlara uygulandığında vücudu serinletir ve baş ağrısını alır. Sivilcelere uygulandığında akneler den kurutur. Limon suyu saçların rengini açar ve cildi beyazlaştırı hastalık renginden kurtulur  ..Limon suyu dildeki iltihaplara iyi gelir. Soğuk algınlığını iyileştirir.

İdrar yollarında görülen enfeksiyonlara karşı etkilidir. Bazı böcek ve sineklerin soktuğu bölgelerde panzehir görevi görür ve ağrıyı alır .Kolik ağrısı ve gastrit problemlerine iyi gelir. Çok az miktarda gliserin ile uygulandığında limon suyu kuru ciltlere iyi gelir. Limon suyu deniz canlıları ve et üzerine sıkıldığında bakterileri öldürür.

Bu sayede sindirim sistemi sorunlarını önler.. Limon suyuna koyulan 3 mercimek büyüklüğünde  kaya  tuz her sabah içildiğinde kolesterolü düşürür ve zayıflatır .Limon suyu susuzluk ve ishale karşı etkilidir .Limon suyu gargara yapmak için de kullanılır , dişleri beyazlatır ve diş minesini güçlendirir .Her gün bir yemek kaşığı limon suyu astıma iyi gelir .görülen kaşıntılara iyi gelir.

Limon suyu ile gargara yapmak boğaz enfeksiyonlarını rahatlatır ve ayrıca difteri tedavisinde de kullanılır. Limon suyu kepek ve yağlı saçlar için mucize etkisi gösterir. Yüze uygulanan limon suyu kırışıklıkları gerginleştirir ve cildi canlandırır. Limon suyu kemik erimesini önler .Her akşam bir kase yoğurtla yenilirse günün setresini atarak iyi uyumanızı sağlar. Pekmez ,bal yoğurt ,limon vücuda atom enerjisi verir. 

Saklı şifa sırlar kitabin dan çok sorulan sorular, bitkilerle tedavi ,bitkilerin dilleri, mineral vitamin eksik fazla her şifa bu asrı içinde doğada saklı bölümlerinden kısa kısa alıntılar..

                                  selcuk uysal çoban saklı şifa 
  

                               Vardır hikmet diyebilmektir..        

BAŞ DÖNME TESTİ: 2 sebepten gelir.

Baş dönmesi ayrıca bulantı ve safradan gelebilir.  Baş dönmesi ayrıca  bulantı ve kalpten de gelebilir .iki yöne de bakılır. Siteden bölümleri okuyabilirsiniz safra kalbi..

MİDE BULANTISI KUSMA

Taşıt tutmasına karşı, yola çıkmadan bir saat önce bulantı önleyici bir ilaç alabilirsiniz (sürücü sizseniz, sakın bu tür bir ilaç içmeyin, baş dönmesi yapar).Tuz oranını dengelerseniz veya ekşimsi ürünlerle uzun yola dayanırsınız.. göz hizanız sağda solda olmasın .Düz gitseniz de sola ve sağa bakmanız sizi bir dönme dolaba girmiş gibi hissettirir.. Safra harekete geçer..

Nane kaynatılıp üzerine limon sıkıldıktan sonra balla tatlandırılarak bir su bardağı içilir. Ya da elma ve ayva, ekşi nar, ekşi nar pekmezi yenir.

Bolca kabuklu limon yoğurt yenir..

1 bardak kaynar suya, 2 10 gr ufalanmış adacayı konur, 10 dk bekletilir, günde 2 3 bardak içilir.

1 bardak kaynar suya, 8 10 gr kuru nane konur, 10 dk bekletilir, günde 2 bardak sabah ve akşam içilir.

1 bardak kaynar suya, 2 3 gr kekik konur, 10 dk bekletilir, günde 3 bardak içilir.

1 bardak kaynar suya, 1 çay kaşığı toz zencefil konur, 10 dk bekletilir, günde bardak içilir.  Ihlamur haşlanır günde birkaç çay bardağı içilir.

1 bardak demirhindi şurubu içilir.

Lavanta mercan köşk melisa kaynatılır Demleme suyu içilir  Kokulu nane karanfil tarçın toz halde  kullanılır Demirhindi şurubu içilir.

KULAK ÇINLAMASI TESTİ:3 bölüme ayrılır.

Biri beni anıyor diye gerçekleştirdiğiniz kulak çınlaması aslında vücudunuzun size uyarısıdır. En yakın doktorunuzla konuşun..

Tansiyon yüksekliği. Kan dolaşım bozukluğu . Kansızlık. Kulak demirlerinin  kireçlenmesi. Damar sertliği. Sürekli ilaç ve gelişi güzel gıda E vitamini Bel ağrısı. 

kendi başına bir hastalık olabildiği gibi başka hastalıkların öncü belirtisi de olabilir

Halledilemiyen problemler, sonucu alınmayan sıkıntılar, üzüntülerin meydana getirdiği stresler, kalbe aşırı yüklenme, merak, sıkıntı, bunalımlı bir hayat ya da inatçılık baş ağrılarına sebep olabileceği gibi kabızlık, böbrek hastalıkları, adet düzensizliği, karaciğer rahatsızlıkları, damar tıkanıklıkları ve soğuktan da kaynaklanabilir.

YÜKSEK TANSİYON

Kolesterolü arttıran gıdalardan uzak durulur, kolesterol, tansiyonu da etkiler. Eğer böbreğiniz rahatsız ise böbreğinizin tedavi edin. Böbrek tedavi olmadan tansiyonunuz düşse bile tekrar çıkar. (Böbrek hastalıklarına bakınız)

Tansiyonun en iyi ilacı incir yemektir. Düşüğü çıkarır, yükseği indirir. Yani dengeler. Her gün düzenli olarak 200 gr. incir yenmelidir.

Mümkünse zeytin ağacında yetişen ökse otu, zeytin yaprağı (daha az) ve kekik karışımı kaynatılıp balla tatlandırılarak günde 3 su bardağı içilmeye devam edilir.

Eğer tansiyonunuzun stresle ilişkisi varsa oğul otu, karabaş otu (daha az) karışımı kaynatılıp balla tatlandırılarak günde 3 su bardağı içilir.

Elma sirkesi yüksek tansiyondan korur. Günde 3 4 diş sarımsak yemek tansiyonun düşürür. Sarımsak şurubu yapılıp içilir.

Sabahları aç karnına 4-5 adet ceviz içi yemek, tansiyonun düşmesinde faydalıdır.

1 bardak kaynamış suyun içerisine 1 çay kaşığı biberiye konur ve demlenerek içilir

.1-2 çay kaşığı ince kıyılmış ökse otu 1 bardak soğuk suda 8  10 saat bekletildikten sonra hiç bir tatladırıcı koyulmadan sabahları aç karnına içilir.

Zeytin yaprağı, oğul otu, ökseotu, lavanta, alıç demlenip içilir. Hünnap, kekik, okaliptus, şahtere demlenip içilir.

Limon kabuğu ile yenmeye devam edilir, limonata içilir. Alıç çiçeği, zeytin yaprağı, ökse otu, biberiye, oğul otu, hibiskus demlenip tok karnına içilir. .Civanperçemi, az pelin otu karışımı içilmeye devam edilir .Turunç, greyfurt tansiyonu düşürür. Kan aldırmak ve Hacamat yaptırmak tansiyon için faydalıdır. İki kaşık keten tohumu tavada ısıtılır, üstüne yoğurt dökülerek yenir.

1.TANSİYONA BAĞLI BELİRTİLER:

Kulakta uğultular ve baş dönmesi  .Enseden başa doğru baş ağrılar. Sürekli yorgunluk ve sık sık burun kanamaları.

2.YÜKSEĞE ÇIKMA BELİRTİLERİ:

Kulak uğultusu, soğuk terler .Nefes darlığı. Bitkinlik ve yorgunluk.

3.KULAK KEMİK BELİRTİLERİ:

Sürekli uğultu. İşitmede ağırlaşma. Kulak iltihabı. Yaşlılarda. Sürekli maruz kalanlarda. Vitamin bölümleri okunur ,mineal bölümleri okunarak eksi fazlalıklar bulunur ve kısa zamanda tedavi işlem görür...

Kulak içi kaşıntılar ise kulak çöpü ile tors nanesi sürülür ve kısa zamanda geçer.. Bunlar sadece alternatif ama doktora muhakkak gidilmelidir vücuttan bir aksaklığı aklınızdan çıkarmayın .saklı şifa sırlar  kitabin dan çok soruların içinden..

                               selçuk uysal çoban saklı şifa  

AMAÇ KUYU KAZMAK DEĞİL HEP BİRLİKTE HEPİMİZ OLMAK KORKULARI HEPİMİZ OLMAKTAN KORKARLAR İŞTE ORADA ARADIĞIN İSTİKRARI BULURSUN
İyisi kötüsü, kötüsü iyisi hepsi içinde olduğunu görememek yazı karmaşık desende ya hayatın karmakarışık değil mi
Hepimiz çok iyi bilmekteyiz ama ne hikmetse hep üstün olmak ister varı yok yoku var ederek bu fani dünyada bak yarın varsa eğer zaman perden de neredesin..
Yüz yıllardan beri gelen her şey tüm dinlerde anlatılsa da...Dünya malına tapanlar bir gün nesilleriyle yok olacaklar...

100 yıl hala son 3 yıl içinde hiç anlayamayış hala bir kaosun peşinde koşuyor ve Koşuyorsanız ..İçeride ki hükumetler muhalefetler içinde  hala geçici toplum ise aslı asıl olan toplum var ise dış dünyanın şekil vermesine fotokopisine ne gerek var..
.
SON GENE 25 YIL değil tam 76 yıldan beri de olsa 1938 den beri kurulan kaos alt planlar.. Her başlangıçta başlarken yıkılmaz diye başlanır ..Diğer kahramanlar gibi . 

YÜKÜ GÖTÜRÜR , Her dönem  geriye bak kalan YANI HALKIN elinde ne var kalır.. Geçinmek geçinebilmek için yontmak yontulmak  için her türlü oyunu oynayan oynatılan toplum çıkar.. 

Çıkaranlar ise hala pastadan pay almak.. Zaman gelir artık git biz varız, yok olmaz derler çıkar için dik dünyaya duruşlar sahte görüntüleriyle gerçek dik durana ..Başlarlar içinde menfaattarı bitince yapılanları görmeden  göremeyenler iyiyi kötü eder kötüyle iyi olurlar kafalar karışır gedikler açılır süzgeç eleğe döner.. 

Halk olmuş derya denizde her gelecekte yemeyen boğulur olmuş, süt olmuş yoğurt çalmışlar yüzüne ak kaşık olmuş bekler yeni derya denizlerin dolmasını . 25 yıldan daha öncesine 76 yıldan.. bu güne akar sel olmuş gönül yolunda hak yolunda sen eğirdur.. .nemi... 

Yıllardan beri bitmeyen yollar bu yoldan zengin olanlar, Daha yaşını doldurmamış kiralara verilen saraylar  batanı kurtarırlar, bankalar, bankerler ,menfaat adına yazsında basınlar yayın evlerine kredi pompalayanla ,bedavadan devlet parasıyla banka kurmalar saymakla bitmeyen hükümet yanlıları şimdi neredeler içinizde bitmeyen derya denizde çıkarlar gemi içinde menfaatler bitince  anında mürettebat değiştiren personeller.  

Hiç sadece mazotlar harcansın diye yollar mı veya yolları yapanların şekli alıp içinde taşeronlara verip yolların yapılırken taşeronların yol kalitesine bakılmadan üstelik etrafındaki esnafları zora sokan taşeronların derya denizimi.. Kara da denizde rayda tren elektrik her türlü yolara açık bir işletmeler..

Sabit şirketleşme olmuşlar iyi iken kötü olmuş şimdide ak kaşık baktılar her yana oynayan sarhoş tekerlek oluvermişler çıvalı hacı yatmaz.  

76 yıldan beri bir salmışlar bir virüs .Her hükümet yakınları zengin olmak için mi.. Bu kadar veya halkı fakir her türlü oynayan şekle göre mi var oldunuz menfaat için işe göre masalar dan bayrak çıkartanların kervanına kakılacaksınız bu devleti yok etmek içten halkı bölmek alt temelleri kazmak bu fırsatlardan yararlanmak isteyen her şekle giren vekiller mi buna benzer çıkara göre eşleşen KÖY KASABA İLCE İL masalarda oynanan oyunlar mı tarımda ormanda sosyal yardımlarda asıl halk yerine o an hükümete yakınlarına mi tam 76 yıl yeme hastalık virüsüne mi yenildiniz. 

Toplunda halkı bile stres eden bir ortam yaratarak hastayı bol etmek için hastaneler mi, ilaç firmalarına halka bedava ilaç verip devlet kasalarını veya krediler verip dağlara gidip gelmeyen arılar koyunlar büyük baş hayvanların getirilerimi et yok diye ithal etler için mi, isteğe göre hurdalar getirmek mi ,bir gecede vergi afların üstü çizilmeler ,kasası parayla dolu batıyor diye fabrika satışlarımı her türlü kasaları hortumlamaları için çıkartılan eski ye dayanıklı mevzuatlar mi 76 YILDAN BERİ kim gelirse gelsin devletin kasası bir şekilde boşaltılarak bir şekilde boşaltılmayla eş çalışan muhteşem bir kaos oyunu hastalık virüsüne kapılmışlık nedir bu koltuk yoksa  ebedîyi kalmak mi hesabınız..... 

Bir şekil vermek için her şekle ayakkabı giymek mi durma dan oldu bu olmadı artık yenisi gelsin “oldu olmadı” her başlangıcın ilk anahtarı değil mi.. 

İyin kötüsü kötünün iyisi derken . Şimdi arka yüze bakalım 9 yıl öncesine şimdi oldu denilen pastaya kaşık sallarlar baktılar tatlı değildi tuzlu tuzluymuş ver “takke ver külah"  

Halkın gözüne bir bant hop bitmeyen 76 yılın 50 yıl için de önce turuva atına gizlenmiş kaleyi içten fethetmeye başlayanlar o ondanmış gözüken sahne perdeler oyuna kaos entrikalar YUNAN ATEŞİ YAKARAK yağı kazan HOP SONRADAN açılacak sayfalar anında tehditlerle kapanan dosyalar halkın halk tarafından seçilen eylem planlarıyla DIŞARIDAN VE İÇERİDEN yok edilmeye GÖZE ALANLAR ,halkı düşünmeden darbe darbeyle planlana sahte kutucuklar Şimdiki an bulunduğunuz an ,eski tarih şimdikini gösterdiği an.. ESKİNİN YENİSİ YENİNİN ESKİSİ DEĞİL mi.. 

Şimdi 50 yıldan beri halkı neye alıştırdılar a bakalım  ..Şimdi birde olanlara bunlara bakalım eş değer önce köylerden sıkıntı çok helali düşünmeden ver diler onlar yapar da biz neden yapmayalım dercesine köydeki vatandaş süt satar yarısına su koyar o yetmezmiş gibi sütün kalitesi yağını çeker ,Biter mi bitmez süt alım sütü antibiyotik bilerek alır ve fabrikaya süt toplama merkezinden ucuza alınan süt fabrika yapar mamul ,bite mi bitmez,10 dönüm sürdüğü yeri 100 dönüm sürdü gözükür destek hop nereye cebe ,biter mi bitmez köye kasaba ilçe il sosyal yardım altında 4 tırı evleri olana kömür her türlü destek sosyal yardım yerine adını değiştirmek lazım “enperyal yardım”, biter mi bitmez ormandan kes Allah kes ne oldi talaş ,o ondan bu bundan derken.. Kimileri danışmanlık adına kimlik kimileri dil kimileri ideoloji fikirler ,yaparlar. gelsin yemeler gitsin gelsin der dururlar.. Harama zikir çekmekteler..

Sonradan baktılar sular kesiliyor Çakıştı menfaatler.. zamanında içeriden dışarıya dışarıdan içeriye destekler getiremeyeceğini anlayanlar zamanı gelince mağduruz der vicdanları kamçılarlar bak tehditlere kaosu çıkartırlar çıkarmak için uğraşırlar içeride kin gidenlerle birlikte olurlar akar paralar sel gibi gitsin de yenisinden ne gelir hesaplara.. Ver yansın halk gelecek 76 yıla...

Bakalım seneler geçti artık ne nereden nerelerden gelecek hesaplara, başlarlar karşılıklı planlar hem içlerinde hem de dışarıdan fikirler çakışır çevrilir karşılıklı oklar ver ondan bundan kapılar akasından yansın yunan ateşi ülke içine önceden hazırlanmış kaynatmaya hazır yağlı kazan, yakarlar artık kazan başında , başlar ateş dansı toteme çevirmişler bu halkı nasıl bir daha ezimete uğratırız halkı nasıl yıkarız bu halkı bu toplum yaşamlarını ve tasaları dertleri daha da derinler çekilir ...Başlarlar oyun kurmaya.. 

Atalarına saygılı insan halkını kimi kime kışkırtırız oldu olmadı yazarlar yazar gelir menfaatler  bir mektup kazarlar deşerler  ne nereden bir kaos çıkarı hesaplara otururlar seçilen önder okur okumaz iyisi kötüsüyle yaşatıyorsa her sözü dinler olmuştur artık bekler her kesin içindeki safrayı boşaltmasını..  

Düşman Bakarlar bu maya tutuyor DER çıkarlar gelecek 76 yıl oyununa iyiyi kötü ediverirler ,iyi idin kötü oldun kötü yolunda iyi oldun nasıl demeden çakışan menfaatler başlarlar yaylım oklarına.. Kimin uğrunda halk önce yapılanları  yıkalım yakalım ondan sonra sıra halka sıra gelir der otururlar.. 

Çoban hiç tasa etmez görmüştür 50 yıldan beri söyler hep her türlü oyunlarıyla önce keseleri doldurmaya sonradan pazarlarız devleti getiririz adamı adamları dış güçleri yazarçizerler senaryolar başlar sahneler  kim gelirse gelsin hayal dünyasını kurarlar önce çıplak kralı oynatırlar sonra “menfaatler” bitince “çıkarlar” bitince ziftli tüyü geçirirler.. Bir bakarsın üç maymun bir bakmışsın renk değiştiren kertenkele bir bakarsın maske altında insanlık nasbını almamış “bir birle kalıyor” en iyisi adını siz koyun bunlar ne..  

Ama hep unuttukları bir şey vardır  bu toplum üzerinde kırılamayan zinciri..

Kin nefret kurulması gereken toplumu böler hayalleriyle yola çıkanlar.. Çıkartılan çıkarcılar bunlar ise diş dünyanın iyi olman için değil sadece kaos planlayıcıları hainleri diri bunlar şirinlik maskesi takanlardır ı. Seni yok etmek için bu düzeneği kurarlar çekirdeği hazırlasalar da unuturlar bu halkın asıl kanını .. Bilirler toplum tek olursa barut patlar savaş çıkartanlar savaşı başından kaybetmiş sayılırlar ı . 

Önder anlamını bilmezler..

Hz Ali a.s Şöyle buyurdu " İnsanlarla konuşun insanların akıllarının erebildiği kadar." Her şeyi anlatırken yavaş anlat ki anlaya bilsin …

TEKRARLAYALIM...Önder nedir.. İyi olan... ÖNDER: Güçlü ve ünlü oluşu, yeteneği ya da toplum içindeki yeri dolayısıyla, ilişkili bulunduğu toplumsal kümenin ya da toplumun tutum, davranış ve etkinliklerini, belli zaman ve koşullar içinde değiştirip yöneltme yeteneğini gösteren, topluluğa, topluma kılavuzluk eden, toplumu örgütleyen ve dıştan ve içten gelecek tehlikeleri halkı için kurduğu istihbaratı hazırlayan hazırlatan her şeyi önceden tehlikeleri halkı için dilen  kimseye .Önder denir. .Tersi ise. oda kolay.. İyi olanın içinde anlattım.. VE Hak adalet seçimle gelir.. 

Güvenilir önder insanın kalıbının özünde Hak vardır , Hukuk vardır ,Vefa vardır ,Dürüstlük vardır ,İnanç vardır, Vicdan vardır , Töre vardır ,Sadakat vardır , Kurallar vardır ,Yüksek karakter vardır ,İnsanlık vardır ,Toplum birleştirme vardır.

Toplumu birleştirme sadece töreye kültüre gelenek göreneklere bağlı oluşumumuz dan beri gelen örf adetlerimizden bir birileri birleştirmeye gerek kalmadan ezelden beri gelen bir leşim vardır.

BU da .Birlik toplumunu oluşturur.. İnsanlar huzurluysa bilin ki orda “Allah” korkusu eşitlik, iman , ilim, bilim, edep ve adalet vardır.

YANI KISACA Cumhuriyet vardır. Cumhuriyet gücü “yaratanın adaletin” den ve insanlara vermiş olduğu güçten gelir.

Bu gün sahip ve sahip çıktığın topraklar, ve birileri birilerine bakarak birileri de birbirine bakarak ,biride birisine bakarak ,biride birileri birini beklerse beklentilerle beklentilerinle bu toplumu tek yürek istemiyorsalar akıl fikirleriyle bölücü fırtınalar estiriliyorsa hainler ve dış dünya Vatan Bayrağa Halka sahiplenmek isteniliyorsa bil ki , neslin diş güçlere gelecek yıllarda köle ve esir olmaya mahkûmdur bunu bildiğinden tek kan akışına gider bilir....Bu halk bilir içindeki asıl kanı hep unuturlar.. Tek yürek anahtarı unuturlar..

Hz. Ali (a.s.) buyurdu ki: “Gönlünüzde gizlediğiniz şu asabiyet ateşini, cahiliye kinini söndürün. Çünkü Müslüman’daki bu yersiz kıskançlık, şeytanın tehlike, tekebbür, bozgunculuk ve üflemesindendir”

Bilin ki..Resûlullah (s.a.a.), ahir zaman alametleri hakkında buyurdu ki: “Münker (kötü) maruf (iyi) olacak, maruf da münker olacak, haine güvenilecek, güvenilen kimse ihanet edecek, yalan söyleyenler tasdik edilecek ve doğru söyleyenler de yalanlanacaklardır”


Göremediklerin...Ahlak....

Sen sadece Bu günü yaşıyorsan çıkarı sadece bil ..

Ya sonra gelecek nesillerin.. Geriye bakmadan çıkarların için nefsinle oynayarak yenilerine bakalım dan çıkamayacaksın çıkamayacaklar.. 

“Amel ettiğinde zarara uğramayacağın şu dört hususu öğrenmek. En büyük zenginlikAKILDIR akıl her gördüğünüz Kur’an dır AYETLELER ,Denizler içinde yaşayan, Havada ucan , Karalar yaşayan canlı cansız yaşam, ve sonsuz evren. İçlerinde yaşayan yaratan tarafından can ve yaşatılan hepsi “ayet” içinde yer alır..

Bunlarla birlikte düşünce bilim ilimle Kara üzerinde yapılan, Deniz üzerinde yüzdürülen ,Hava üzerinde uçurulan yapılan yaptırılanlarda insanoğluna verilen “Tüm kitaplarda ve son Kur’an da ayet içinde yer alır, Bunların hepsine inanmak gelecek düşünceler hepsi ayettir ve ayette yer alır...Tevekkülle Kur’an içinde yazan yazanı anlamak .. İşte bu en büyük ZENGİNLİK tir,

Bunlara inanmış gibi yapıp çıkar için yapılan değişiklikler yoksulluk Kanmak ve kandırmak gelecekte yapılan işler kendi çıkarlarına kullanmak tüm dünyayı ve geleceği yok etmek Kula kulluk edip kendini sömürtmek ilim bilim dişi davranışlar sadece akılı düşünceyi kapatmak kaptırmak .AHMAKLIKTIR.

En korkunç şey ise var olan “güce inanmayarak “ Hep benim demek şan şöhret kendini beğenmek yarını olmayan dünyada ve geçici zenginlikle ,bu gün varsa yarın yok olacağını bilmemek ,kendini BEĞENMEKTİR.

En değerli büyüklük güze şey var olanı yoksullarla paylaşmak, para olmasa da ,bilgi ilim, gülmek sağını solunu hatırlarını sormakta ,din ırk ayrım etmeden, yardımlaşma ise, Arkadaş, dost, Anne babayı, kardeş eş çocukları , ve tüm akrabaları sevmek saygı göstermek...AHLAKTIR..

Sadece kendini kandırılacak şekilde yaşarsan bil ki bir gün esir köle olarak yaşarsın. Ve bil ki gelecek yıllarda sadece 76 YIL önce yerleştirilmiş sadece çıkar için diş dünya ajanları tarafında.. Yönlendirilir, yönlenirsin zaman gelir ,bir gün anlarsın....Devir İyi olanların dünyasından çıktı, sadece iyi oynayanların dünyasındayız..

Çoban hayatı boyunca 50 yıl gördüğü çıkarcılar.. Bunları yapan yaptıran dışa karşı meyil li olanlar oralardan gelecek çıkarlar istediklerini getiren götürenler bunları göremeyenler ise ne gelire çıkara alıştırılmış alışmış bir avuç toplumun diğerlerine kulaklarına üfleyerek kapılmaları açlık açıkta kalma ölüm korkuları aşılayarak korkularıyla pembe dünyaları hayal etmek..

Toplumu hep bölmeye çalışılıyorlar göremeyiş içimizdeki nefis çıkar ve kin nefreti bir başkalarının çıkardığını anlamak anlamamak sadece bilmek bilmeme kliğe göz kırpması kadar iyi kötü kötü iyi olarak geçer ..

Toplum birleşmez ise 76 sene gibi bir 76 sene daha geçerken son mektuplar sonrası neslin bu yola devam ederken ufalanmış parçalamış şimdiden göremeyişin içindeki çıkar benlikte bir yandan istikrarsızlığa yol açan düzeni görmeyişin bir yandan yaşam korkun yapılan alt yatırımlara birilerine hazırlanmasında atalarımız geçmişten ve gelecek 100 sene daha esir yaşadıklarını anlayacak anlatılacak ve sonu olmayan özgürlük savaşını yaşayacaklar.. esir yaşamaları tek sebebi ise senin şimdiki nefis çıkar yaşantında göremeyişimdir...

Asırlardan beri Dik duruşunuz Bu güne ,yakın tarihlerini, asır tarihleriniz ,hep bu topluma her zaman bakın geliyor gene geliyorlar kelimesi aynen şudur “Türkler Türk toplumu” geliyor demeleridir..

Kinle nefretle bakışın karşı görüşleri geçmişlerini bilmeden şimdi mağdur yatarlar timsah göz yaşı dökerler...Bir birilerine dokunacak ve kaos kargaşalarla iyiyi kötü kötüyü iyi edileceklerin arasında ise eskiden gelen iyi kötü olanları göremeyişinizdir..

İki güçlü devlet derler emperyalist sosyalist bular halkını sadece menfaat çıkar için çalışırlar çalıştırırlar ama gördükleri içlerindeki korku vardır 3 .vardır Birlik halk topluluğu ...

Bu hiç birleştirmezler arayı hep bozarlar çünkü özgürlüğün huzurun anahtarıdır.. Bunları hep biliyoruz der eee nereye kadarı hiç demez akşama cebe ne girdiğine bakarsınız yoksa onlardan mısınız.  

“Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir Dağlardan, Ovalara İnişimiz Dirilişimiz, Ovalardan Dağlara Gidişimiz Hilal Her Bıraktığımız Şehit Yıldızımız , Her Diktiğimiz Sancak Obamızdır Kendini sorgula sen neden varsın kim için yaşar ,neden yaşarsın ”  

Ne onlardan ne de bunlardan demekle tarih 15 07 2016 dik duruş başlamıştır .Bu dik duruş bu gün tarih yazın hala İÇ VE DIŞ DÜNYA bu düzeni yıkmak isterler.. Ayakta dik duruş oldukça  çekinmekteler. .Dik duruşa devam ederseniz.. Devam edilirse bil senin istikrarını başarın artar arttırır ..Her kes gelip geçicidir.. Baki olan halkınız devletiniz ulusunuzdur.. Bu tarih 3 önce yazıldı.. Bilin ki kaos bilinçli çıkartılmakta Hacerlerle sırtlara saplamadalar yaylım oklarıyla saldırmaktalar unutmayın her şey geçicidir.. Halkını düşünen  dik duran önder ve gelecek önderler yetiştirin.. 

 Asıl kan taşıyorsan eğer bil bu senin ikinci kurtuluş savaşındı 15 07 2016  şimdiden 76 gelecek esir yıllarınızı 04 07 2019 demokrasi özgürlük savaşınızı bu günden hatırlayın bu özgürlük anahtarıdır diş dünyaya karşı "dik duruş kartıdır".. .. Bu sizin anahtarınız.. Yeni geri kalan 97 yıl sizin esir esaret zincir vuramayışlarıdır.. Ezelden zincir vurulmuş tek akan kan Asıl kanlarınızdır

Hz.Ali (a.s.) Duyurdu ki Halkın arzularını yerine getir , onlara güzel övgü de bulun, tahammül ettikleri zorlukları sürekli dile getir .Çünkü yaptıkları güzel işler çokça zikretmek yiğitlikleri hareketlendirir geri kalmış olanları işe teşvik eder. Ön çelikle tanıtarak dış düşmanlara dik duruş başlar.. 

BU VATAN 
BU ANADOLU TOPRAĞI
 İnsanlığı kardeşliği sevgiyi saygıyı Havası suyu enerjisi sıcak su gibi kaynıyor çünkü sağlık kaynıyor . Senin baktığına herkes bakar, ama senin orda göremediğin benim gördüğümü göremez içteki ve dış dünyanın göz bantlarıyla bağlı...

“Bu sabah yüksek ovadan gelen balla kahvaltı yaptım afyon dan gelen kaymakKonya’nın lavaşıyla Erzincan’ın tulum peyniri ile güvenilir evin bahçesin den geçen seneden kalan cevizimle daha saymakla bitmeyen bolluk bereketle tek miyim dersen dostlar birazdan gelir ocaktaki cay a..

         " İnsanlarla konuşun insanların akıllarının erebildiği kadar."          

saklı şifa sırlar kitabin dan inanış ,ahlakı güzel sözler, çıkar kanunlar, X labirent yolları,3 den korkan çıkarcılar, önder önderleri tanımamak, iyi in içinde kötü kötünün içinde iyiyi farklı bakış acısı ,eskiden gelen yol eski yollara farklı yollar, bazen onlardan bazen bullardan hiç olmayan orta yol ,zor yolculuk ,bölümlerinden kısa kısa alıntılar .. 

                               
Selcuk uysal Çoban saklı şifa  

                   Temmuz ayı için . çok soruların içinden.

Şeytanların dolaştığı felaket aylardan bir tanesi insanların nefsiyle oynar sen istesen de istemesen de. .Her şey senin bakış acına bağlı çünkü bu ayda doğanlara eğitimci kılavuzluk verilmiş tüm şer şeytanları görebilmek için özelikle gezgin gurbetçi gibi haberci eğitimcidir değilse bile içeride kan içinde nefis ağır bastığındandır.. ..

Damar sertliği kalp.. Temmuz ayına da doğanlar için çene yapısı , ağız içi ,burun ,yemek borusu ve midesi sindirim sistemlerine önem göstermesi ,kadınsal hastalıklara dikkat etmesi bayların da purostat, basur, kan dolaşımına dikkat etmesi, duyduklarını iyi kavramasıyla ,birazda titiz ve temizliklerine önem vermesi , onu ne çıkan tüm engelleri aşması için her neye inanıyorsa maneviyatını önde tutması , tüm dini her neye inanıyorsa sıkı ,sıkı sarılması öncelikle dostluğa hoş görüyle aydınlık yollara yol almasını sağlayacak olan içindeki kan hararetini indirecek içindeki maddeleşmeye başlayan kin nefreti yok edecek.

Kötü alış kanlıklarına tövbe etmesi ,doğru yola gitmesi için iyiyi kötüyü kendisi karar verse de içindeki kan akışı belirleyecek ,tüm gayretleriyle hak hakikat yola gitmesi yaptığı kötü işlerden geriye dönmesi ile tüm yolların nur ışıklarla parlamasına, tüm yalan işlerden uzak kalmasını sağlayacak ,hak hakikat yolunun çizdiği yoldan ayrılmaması kendi ayında verecek.

Sana yakın olan ölümden uzak kalmasını sağlayacak, bunları arfiyen yerine gelmesiyle dilemiş olduğu dilek ve istekleri anında kavuşması ona müjde olarak geri dönecek ,ve her yeri berekete bolluğa kavuşması ve gelecekte tüm yolu aydınlatması ve saklı olan enerjiyle şifaya kavuşması eşiyle dostları dostlarıyla halkıyla hakikatle temmuzun evrendeki ani kararlarına şeytanların kaoslarını net görecek ufak bir düşünceyle gelen kötülükleri önce kendine gelecek felaketleri görüp kendinden önce dostları için gelen felaket zincirini bertaraf edecek...

Tüm yaptığı işte zafere kavuşarak ,çoğu zaman gurbetler de çıkması sizi başarıdan başarıya koşmanız zafere ulaştırmak her gittiğiniz yerde bir bilgi ve ilim almanız, saklı olan şifa ya kavuşmanız içiniz deki kan olacak. .inancınız dan ve bünyenizde temiz oluşunuz, sizi sonsuza denk bahtiyar kılacak tir, sonsuza kadar ilim ve alim olmanız içinizdeki saklanmış harekete geçmeyen çekirdek kanınızı helal ve ya haram yola çevirmeyişiniz ise içinizdeki hak hakikat terazi sının kireçlenmiş olmasındandır ama temmuz ayınız hak ve hakikat yolu için harekete geçecek ve tüm kapılar açılacaktır, rehberlik ve kılavuzluğunuz inancınıza yaratanınızın insanlık yolunda tüm olacak ve yolunuzu hep açık olarak yol gösterici kılarak kalp nurunuz açık olacak geleceği bir şekilde habercisi olacaksınız..

Çağ tarihlerde meşale sönmeyen yunan ateşiyle başlar su atıkça ateş yükselir. .İki eksene ayrılır.. İlim bilim irfan sahipleri derki

Hz Ali derki.. Üzerinde yamalı gömlek görüp nedenini sorduklarında şöyle buyurdular ”Bununla kalp mütevazı  olur asi nefis ram olur ve müminler ondan örnek alır. Dünya ve ahiret iki uyumsuz düşman ve iki farklı yoldurlar . O halde kim dünyayı  sever ve gönül verirse ,ahirete buğzeder  ve ona düşman kesilir.. Bunlar doğu ve batı gibidirler.”  

Tabiatı sudur... soğuk ve rutubetlidir. Su unsurundan meydana gelir. Vücuttaki yeri akciğerler dir. Vücutta taşıyıcı olarak görev yapar. Sevda ile safra hılıtlarının tıkanıklık oluşturmasını engeller. Balgam hıltı yüksek olan kişiler genellikle şişmandır. Beyaz ve renksiz tenli olurlar. Bedenleri soğuk, kasları gevşektir. Nabızları hafif atar. Susamazlar. Çok uyur ve tembel hareket ederler. Gayretsiz ve durgundur lar.

Tabiyatı ateştir. Göz beyazı sarı, cilt sarımtırak, idrar sarı, dil ortasındaki kısım sarı ve yapışkanımsı görünür. Yürüyüş hızlıdır. Dil ve burunda kuruluk, ağızda kuruluk ve acılık, soğuk havadan hoşlanma, başta çıban ve sivilcelerin oluşması, daimi bir sıkıntı hali gibi rahatsızlıklar varsa; renk sarı ise vücudu safra istila etmiştir. Hastalık safrada dır. 

Hepsi kanı kontrol edemeyişinden dir ondan dolayı da bu ay onlar için araştırmacı yapar.. Ve gönderilmiş yaşam şifresini bularak eğitimci kılar eğitimci olmasan da o içeride uyumakta bulamamak ise her saniyen kaybın..

Buda astronomi evrendeki yıldızlar habercisi .Hiç bir şey boşuna dizayn edilmedi işaretlerle sizlere haberdar edildi bu gün insanoğlunun dilleri gibi. 

saklı şifa sırlar kitabin dan evren yaşam şifreleri, sağlık ay göre aldınız atmosfer yapınız , inanış düşünceler ilim irfan bölümlerin den kısa kısa  alıntıla alıntı..
                               selçuk uysal çoban saklı şifa 

            Hayat geleceği hissedemeyen nefise gömülenler 

                         çıkar için hiç olmayı göremeyenler

Bakın işte böyle bir hayat orta çizgi halk harici herkes kıyasıya mücadele ediyor bazıları pusa yatmış bazıları kazan kaynatmakta dertleri hiç sadece bir mektupla iç içe geçmiş kutucukları derin vadiye biraz daha çekmek dış dünya derki bakın sabah her şey değişecek bunlar eski asırlık tarihleri getirerek Fransız giyotinine sokmak bazıların arkasından  namazda sırttan hançerlemek ne den niçin hiç sorguladınız mi kardeşlerim Kürt kardeşim Laz kardeşim Yörük kardeşim Rumeli kardeşim roman kardeşim  tek Allah a inanan tek yol ermeni kardeşim ,Tek Allah a inanan tek yol Yahudi kardeşim  halkçı kardeşim ,milliyetçi kardeşim  hey can kardeşlerim hey Türk oğlu Türk kardeşim...

Hoş görülü bu toprakları sırlardan beri yaşayan atalarınızın emanet ettiği düşmana karşı birlikte savaşanların akan kanları renkli değildi tek renk al kırmızıydı kanlarıydı hoşgörülü kardeşlerim...Bir olmazsak diri olamayız gelecek uzak 100 yıl en yakın 50 yıl son 5 yıl içinde birlikte  geçmiş topluluk huzurunu bulmayacaksın .şimdi birlik bir olma zamanı...

Düşmanın silahın çekirdeği kaos.. Barutları ise kimlik, din ,ırk...Silahı çekemeyişleri bu topluğun üzerine bir üstün silah olmayışlarından. Hala var olan asıl atalarımızın kanı kimin kimden üstünlüğünü görememek..  

Kız laldık kız verdik kapı komşumuzu nereli oldu ne olduğunu bilmez ayrım gayrim yapmadan yaşar yaşatırdık o zaman ne teknoloji vardı nede bu kadar ahlaksızlık nede bu kadar çıkar vardı hepimiz bir olarak sarılırdık , daha önceleri de yukarıda saydığım topluluk la omuz omuza atalarımız savaştı ondan daha önceleri de  birlik beraberlerdi paşa krallar oyunlarla kendi öz kardeşini öldürse de  o zamanın halkı dur diye bildi ekecek bir avuç mısır bir avuç buğday ekerek yakın komşusunu da doyurdu.

Şimdi bir bakın herkes  sadece yaşadığın yer değil dünya bakın bu toplulukların işi de değil bunlar sadece insanca yaşamak isteseler de  son 400 yıllık insan ben hâkime etliği yer altı zenginliği artıkça son 150 senede savaşanların  modern silahlar çoğaldıkça son 100 yılında savaşlar yavaşça kalkarak teknoloji hızlandıkça son 50 yılda  gider oyunları. 

Kaos kışkırtıcı karıştırıcı küçük veya büyük devlet ulusları içten ajanlarla darbelerle yeni nesil danışmanlık hizmetleriyle yok etmek yıkmak isteyenleri bir gözden geçirin kime çalışmaktalar 400 yıldan beri insanlık düşünmeyen global dünya kurmak için dinler arası kamuflaj giymiş her yöne meyilli bir sarhoş tekerlek gibi sağ ve sola gülücükler saçan dip derin denizden çıkan sadece her şeye sahip olmak isteyen kendi aralarında bile savaşan 5 kıta arasında onlarda global dünyaya sahip olancam diyen onlarında kulacı kukla iplerinde bağlı şan şöhret  devlet kurma hayallerine bel dağlamış ve onunda elinde bir maşayla orada kardeş kardeşliğimizi yok eden insan olmayan sadece dünyaya sahip olmak isteyenleri görememek bu dünya  insanlık toplumunu yıkacak..

Çünkü her devletin içinde orta  Amerika’dan orta Asya ya olduğu gibi  son 50 yıldan beride içe yayılmış tek felomen kokulu ölümcül  virüs savaş örümcekleri sarmış 100 yıla yakın bir türlü ele geçirilemeyen tek ülke ise Türkiye ne kadar dik dursan da dirensen de kardeş kardeşin arasını açarlar çünkü gelin hep olalım denmez dedirtmezler. 

Artık tek kurtuluş vardır oda birlik olmak sadece 2000 yıldır yakın 100 yıl atalarımızın ahlak yapıların atalarımıza çekmesi...Hep bir şey vardır yıkıldı tamam bu iş oldu denildiği zaman yere düşecek kan aynı damardan akar hep unuturlar. .

Az olsun geleceği plancılara anlata bilmek..

Artık şeytan son hali Azrail’e seslenişi şöyleydi. .Ya Azrail sen ne dikilip durursun git çanlarını alsana... Azrail durur gitmeme gerek yok onlar gelir yanıma sen bak çarene Bu topluluğa akıl sır ermez...

Şeytanlar toplanır Azrail’i aramaya artık son mektupları dağıtırken yakalarlar ...Azrail döner a aaa bende size gelecektim siz dana geldiniz.. Şerrin ne ..

Bizde şer olmaz 3 yıl önceki mektuplar yeni elime geçti onları alın...Neden...Azrail Gelecekten bir mektup der bir de pusula birde bana yazılmış mektup  önce pusulayı okuyun not düşmüşler şeytanlara notta şöyle yazar...

Şayet bu pusulayı okuyorsanız daha Azrail mektubunu açmamıştır o zaman hemen bulunduğunuz hava sahasını terk edin biz buralarda geçmişi geleceği şaşırdık şimdi ki zamanınız sizin geleceğiniz olabil şimdiki zamanımız sizlerin gelecek yeriniz olabilir ondan hatalar yapmayın biz buralarda yaktığımız yunan ateşin içine düştük...

Azrail seslenir hey ,hey nereye daha mektubun sonu bitirmedin bir de bendeki mektubu okumadım...Daha sonra daha sonra...

Şöyle aşağılara gideyim som mektupları yerlerine ulaştırayım bu kadar meşguliyet yeter..

“Öfkeden sakın. Çünkü o şeytanın sebep olduğu düşük akıllılıktır. Seni Allah’a yaklaştıran şeyin, ateşten uzaklaştırdığını, Allah’tan uzaklaştıranın da ateşe yaklaştırdığını bil”

Sakı şifa sırlar kitabi gelecekten bir haber var ,andan oğluna anlatımlar, dik duruş , doğu batı , batı doğuya uzanan kardeşlik ,halkın orta yolu, son mektup  bölümlerinden kısa alıntılar .

                         selcuk uysal çoban saklı şifa..
  


KALP HASTALIKLARI TESTİ ve DAMAR SERTLİĞİ 2 Bölüm

NOT: KAN bilgilerinizi bilmeden biyokimyanızı taramadan ,araştırmacı doktorunuza, bu işte uzmanlaşmış bitki dillerini bilen ve içindeki maddeleri anlayan kişilerle danışarak bitki ve bitki türlerini kullanmanız tavsiye edilir.. 

Aksi takdir de ağır sonuçlar gelir.. ÇOK SORULARIN İÇİN DE ÖNCELİKLE DOKTORLARINIZA GİDİNİZ..

Yüksek tansiyon .Burun tıkanıklığı .Asabi ruh. Romatizma .Sindirim yetmezliği Şişmanlık ve gaz ,astım.

Dolaşım sistemi insan vücudunun her bir hücresine besin ve kan ulaştırıp, onlardan atıkları alan sistemdir. Kan damarlarının hücrelere ulaşması kılcal damarlarla olur. Kan, kılcal damarların dar çeperleri arasından geçerek hücrelere besin taşır. Aynı anda hücredeki atıklar da bu damara geçer.

Kandaki artık maddelerin kandan temizlenmemesi halinde ise hücreler kısa sürede ölür. Kanı sürekli olarak temizlemek; akciğer ve böbreklerin, hareket halinde tutmak ise kalbin görevidir. 

Vücudun en güvenli yerlerinden birine yerleştirilmiştir: Göğüs kafesinin içinde yer alan kalp dışarıdan gelecek darbelere karşı oldukça iyi korunmuştur.

Sert bir bölmeyle ikiye ayrılan kalp, bu sayede kirli ve temiz kanın karışmasına engel olur. Eğer bu bölme olmasaydı, kirli kanla temiz kan karışacak ve yaşanan kuvvetli nefes darlığı ölüme sebep olacaktı. 

Kalpten gelen temiz kan, işlem yollarıyla yoluyla dokulara yollanır ve bütün hücrelere ulaşan kılcal damarlar aracılığıyla toksini dokulara bırakır. Kan kılcal damarlardaki bu dolaşım sırasında oksijenden başka içine aldığı besin ve diğer maddeleri de dokulara dağıtır. 

Değişen şartlara göre, gerektiği kadar kanı pompalar: Normal kalp dakikada 70 kez atar. Yorucu egzersizler sırasında ise kaslarımız daha çok oksijene ihtiyaç duyar. Bu durumda kalp çarpma temposunu dakikada 180 defaya kadar yükselterek pompaladığı kan miktarını artırır 

24 saat farklı bir dolaşım vardır saat saati tutmaz çünkü kalbin görevi bu. Her yere eşit göndermekte ve stres sinir ,sinir sistemimiz pompalamanın tesirinde kalır ve mideye görev düşer ufak bir su bardağına sıkılmış veya bir dilim kabuklu limon akışı düzeltir ve yormadan akışa müdahale getirir. gereken kan miktarı ve kan pompalanış hızını kendiliğinden ayarlar  

Tüm kaslara komut verir rahatlatır. Kaslar sakinleşir yellenmeler rahatlatır. Bu durumda öncelikle akılla düşer kalbi rahatlatmak için akıl içindeki bilgiye düşer sakın düşünen akıl yaratılanın yarattığı akıl şuuru 5 ana temel hisse yönlendirerek akıl akılcı yolla yaşam hayat içinde bilim ilim düşünceyle öncelikli olarak vücuda girecek olan gözle görünen görünmeyen ruhen ve bedenen sağlığını bozacak maddelere izin vermeyerek helal yolu tercihle başlar..

Midenin aş ermesini bekler ve vücut kısa süre sonra ihtiyaç göreceği maddeleri bir komutla ister ve yaratılış hali alır artık vücut kendi kendini onaracak duruma gelmiştir ilaç kullanmadan yaşamın ilk adımını atar ve bir sonraki nesille saklı şifa sırlar kitabin da yerini alır. 

Limon, portakal, nar, turunç, greyfurt yemek kalbe faydalıdır. Reyhan, ambar, gül esansları koklamak kalbe faydalıdır 2 bardak oğul otu, 2 bardak karabaş otu karışımı çayı kalbe faydalıdır. Az yağlı inek sütü içmek kalbe kuvvet verir, unutkanlığı giderir. Alıç yemek kalbe kuvvet verir. 

Çarpıntılar için Sabah akşam 2 bardak oğul otu, öğlen yatarken 2 bardak karabaş otu kaynatılıp balla içilmeye devam edilir. Biberiye kaynatılıp balla tatlanmalara içilmeye devam edilir. Kedi otu kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir. Yavşan otu kaynatılıp balla içilmeye devam edilir. 

Sitede vitamin ve mineral bölümlerine bakılır eksik fazla bulunarak kullanılır. 

DAMAR SERTLİĞİ TESTİ:

Başta sürekli ağrı. Sabah ve akşam erken saatlerde uykunun gelmesi. Hazım bozukluğu. Derin uyku ,sabah zor kalkma . El ayak aşırı üşümesi Yüzde başta yanma terleme Enseden başlayıp yukarı doğru çıkan ağrı, adetle tutulması .Unutkanlık ve zihni hareketlerde azalma. 

Ekşi meyveleri kalp üzerine olumlu olduğu kadar damarlara da etkileri olan meyveler alınır ve zehirli bileşikler ihtiva etmeyen en önemli bitkisel ekşimsi gıdalar en önemlisidir. 

Kalp kuvvetlendirici olarak kullanılan ekşimsi bitkiler genellikle zehirli glikozitler ihtiva etmediğinden ancak çok iyi dezenfekte edilerek kullanılabilirler. 

Ekşimsi bitkiler bu durum zehirli zehirli maddeler taşımaz taşımadığından da yan tesir söz konusu değildir. Bu sebeple de evde bulundurulabilecek en iyi orman yemişlerden alıç kurusu yaşı turşusu ormandaki doğal meyvelerden bir tanesidir. 

Kan damarları damarları genişleten ve kireçleri yok eden yağlanmayı alan doğada ekşi erik ahududu böğürtlen kızılcık mevsime göre kullandıkça orman yemişleri meyve bakımından zengin olan bitki bu maddeler sayesinde damarları genişleterek kireçlenmeyi yağlanmayı alarak kan dolaşımını arttırır çok güçlü antioksidanlar olup, kalbe oksijen ve kan akışını arttırırlar . 

Dolayısıyla da kalp romatizma kapakçıkları ritminde çalıştırır soğuktan gelen denilen kalp ağrıları azattır. 

Limon ilaç görmemiş kalın kabuklu limon ise bir dilim yemek bir seruma benzer şifadır yoğurtla da yenirse uyku rahatlatır.. Salata türleri ekşimsi kaliteli sirkeli limonlu türleri sık tüketirseniz aynı zamanda kolesterol aşağı çeker 

YÜZLERDEKİ RENKLE BİRLİKTE HASTALIK İŞARETLER VARDIR HASTALIKLA İLGİLİ BUNLARI YAKINDA ÖĞRENECEKSİNİZ.. saklı şifa sırlar kitabin dan..  

BAY Beyaz TEN Kırmızı yanaklar

Beyaz ten göğüs yapısında problemler mideye ufak problemler, kan dolaşımı bozukluğu gibi ihtimaller.

Eller soğuk ve su birleşimiyle morluklar hissi ve üşüme. Vücutta kansızlık kalça üstü ağrılar ayak ağrıları , adale tutulması.

Yüz yanması.

Vitamin ve mineral eksikliği Yüz kurşuniye doğruysa Üst solunum , kansızlık ,balgam ,dolaşım bozukluğu ,akciğer problemler olabilir .Sigaralı ortamda burmayın ,ve içiyorsanız acilen bırakın ,bir çok hastalıklar gelebilir ,koha dan başlar.. 

BAYAN Beyaz Ten kırmızı yanaklar

Beyaz ten üst solunum yolu bozukluğu kadınsal rahatsızlık. 

Eller soğuk ve su birleşimiyle morluklar hissi ve üşüme Vücutta kansızlık adet düzensizliği kalça üstü ağrılar ve ayak ağrıları, adale tutulması.

Midede ufak problemler

Yüz yanması.

Vitamin ve mineral eksikliği. Yüz kurşuniye doğruysa Üst solunum, kansızlık, balgam ,dolaşım bozukluğu, akciğer problemler olabilir. Sigaralı ortamda durmayın ,ve içiyorsanız acilen bırakın ,bir çok hastalıklar gelebilir ,koha dan başlar. kadınsal rahat sislik, başlaması. 

Korkulacak hiçbir şey yoktur sadece yakın olan doktorlarınız sizleri haberdar eder. Her şey sizin elinizde.. 

Her saat farklı bölüme bakınız vitaminler mineraller kalp damar ve damar bölümlere bakınız. önemlidir. Bunların başlangıcı nereden ve neredeyse bulmak kalp ve damarları rahat aştırmak. 

Her testlerde sağlıkta ve hastalıkta farkı göreceksiniz. Perhiz ve oruç Ayın 16 başlangıç 17 18 19 20 sonu 21 su kurutulmuş ekmek. 

UYARI.. Fazla ekşi nar suyu ekşi ürünler fazla olmamalı ancak fazla kullanımı tansiyonu düşürecektir dikkatli olunmalı. 

sakı şifa sırlar kitabin dan Bölgesel seyahatler bölümünden, Hastalıkların testleri ,Sağlık ve Yüz testleri ,Damar sertliği, Kalp damar sertliği, Vücudun 24 saat farklı çalışması bölümlerinden kısa alıntılar 

                           selçuk uysal çoban saklı şifa.
    

                                      Efsane  Arılar  
                       
                          Şifa arıyorsan ne yediğine bak 

       "Yaratanın" gönderdiği saklı şifa lar neredeler yoklar, yok…   

Her sene ve seneden sene ye yok olan bal, bu sene de yok, olmayışın  sebebi, arı değil, doğada değil, sadece bakim, kullanılan sözde profesyonel  ilaçlar, önüne gelen bir şeyler yapmakta ,sizler ,insanoğlu eko düzeni bozdukça tarlacı arılar kovan çıkışından sonra gelmeyecek ,sebep der, araştırır ,her kafadan seslerden sonrası bildiğini okur, çok biliyoruz der ,sonunda hüsrana uğrar, sonrası gider ,sen böyle yazdın, şöyle söyledin, şöyle yap dedin, sonraki cevap aynı ,uygulaman yanlış cevabı alır, sonrası seneye dersin….

Sen kendi evine müdahale edilince neler hissediyorsan onlar da aynısını hissediyor ,sen çevrende ortam kirli ise ver yansın edersin gereken önlemi alırsın, evinin kenarında fabrikalar pislik saçar gene veryansın edersin ,önlem alsan da kısa zamanda hasta düşer bağışıklığın sona ererek diş virüslerle savaşamaz hale gelince, halsiz vaziyette her gün iş yapamaz hale gelirsin ,şimdi yetiştirdiğinden ne bekliyorsun kimde kabahat…. Şimdiden dayarsın şerbeti, ararsın yeni zehirleri, vay vay vay hallerine arıların, bu senede çekecekler desene…

Bu sene gene de bal yemek istiyorsanız ,üreticiden oda helalini seçin.. Acele etmeyin karşınıza helal birisi çıkar…Bakim içinde yapacağınız, tütsü, “Kavraknol onu yüksek Anamur kekiği beyaz kekik”, defne, okaliptüs ,lavanta ,zeytin yaprağı, Her kovana iki  kovan ,hatta üç kovana aşağıdaki tütsü şeklini yapın, kovanı onlar temizler.. Ve karşısına geçin seyredin bakın.. Hastalıkla mücadele değil ,sebepleriyle mücadeleyi seyrederken , nasıl kanat çırparak içeriyi temizliyorlar belgeseli seyrederken aklınıza neler gelecek ama  “aklınıza geleni “yapmayın…Örnek alınacak şekil…Sadece seyredin…. Arının tümüyle bağışıklığını güçlendirir ve savaşa hazırdır…Virüsleri kendi kendine yok eder….

            Kekik içindeki : uçucu yağ (%80 kavraknol ,timol,)  simol, barreol, piren),  

                                      tanen, acı madde, glikozitler, reçine                                  

Tüm bitkilerin dumanla mikropları virüsleri yok edersiniz…Çoban sadece çoban söyler yaparsanız da yapmazsanız da kulakta kalsın. .Belki bir gün yaparsınız..

Efsane dünyaları arılar ta ki insanoğlu eli değesiye kadar ,efsane geri gelmez ise dünyanızda olmayacak yakında doymak için ,tadı almak için sünger batırılmış yapay tatlandırıcı, güzel görünümlü plastik  gıdalar yenecek.

 Biz yaşlandık tat mı bozuldu veya öylemi algılıyoruz bilmem, kendime isyan etsem yaratanıma karşı isyan etmiş olurum, çan bu bazen insan aş erer ,mide ister ,”ana karnında” almış olduğun tadı, mis kokulu kavunu, yolda giderken aldım, eskiden kavun kokan kavun şimdilerde  keserken salatalık kokar, kavuna siyan etsen ,doğaya karşı isyan etmiş olurum ,kavun aldık diye kokan salatalığa isyan etsem, gene doğaya isyan etmiş olur düşüncesiyle, size toprak veriyor, siz ne istersiniz, akıllarınızı toprağa gömüp, sizler gibi ,her sene ,türesin mi ,akıl vermiş vicdan vermiş, sizlerden türeyen bil ki her sene  vicdanı olmayanlar çıkacak, aslında sende kabahat yok, bunu masa başındaki bilmesi lazım, incelemesi lazım, bakması lazım ,bu gün sadece laboratuvarlara, bir ürünü götürüp inceletmek değil, bu saatten sonrada tarlalara inmek lazım… ”Balık Baştan kokar” Her sene ithal getirenlerde izin verenlerde..  

Bu gün ekmek imalatçılarına gideriz, kontrole, bazen de pastanelere ,bazen de ,bir tepsi baklava yemek için küçük imalathanelere, yok insanoğlu bu iş böyle olmaz ,iş topraktan başlar, yakında inanın, toprak karışımı ,insan vücuduna girmiş kısım, kısım organları yok edecek gerek buharla ,gerek yemeyle ,”siyanürleri” yersek şaşmayın.. İlk vuracağı yer, karaciğer ,top yekûn kısırlık.. Ne mi yaptım kavunu yok ettim, sebebiyet taşımayım diye, Biz sebep olmayalım toprağa  bıraksam çıkacak akıllardan…                                             

                             
selçuk uysal Çoban sakli şifa            

                                HACAMAT  zamanı    
 
                            
 15 08 2019  15 11 2019          

5 bin yıl önceye ait en eski tıbbi bilgileri içeren Eber papiruslarında bahsedi­len hacamat, yüzyıllar boyunca kültür ve din farkı olmadan bütün insanlığa bir rahmet gibi gönderilmiş çok basit, çok etkili, çok pratik bir uygulamadır. Mo­dern tıbbın babası Hipokrat bile bu tedaviyi anlatmıştır. Tedavinin Müslüman­lar içinse ayrı bir yeri vardır. Peygamber Efendimiz (sav) bu olayı hadis-i şeri­finde şöyle buyurur: Miraç’tan inerken hangi melek cemaatine rastlasam, ‘Ey Muhammed! Ümmetine hacamat olmalarını emret!’ dediler.” buyurmaktadır.

                             4 Temel Mizaç Tip vardır DNA        

                Anlamak isteyenlere ERDEM olanlara hatırlatma...             

                          Sadece düşünmek bile yeter.                  

 Kanı Temizleyin Hacamat olun sağlık uzmanlarıyla mümkün ise perhizle oruca devam edin 4 gün...Sadece su için bol yeşillik, et ve et ürünlerinden uzak durun... AYIN 17 / 21 ARASI 
HAVA Demevi Kan: Mizaç: Kan Bu kişilerde kan hıltı baskındır .
ATEŞ Safravi : Mizaç: Safra hıltı baskındır. 
SU Balgami : Mizaç:Akciğer Balgam hıltı baskındır . 
TOPRAK Sevdavi : Mizaç: Karaciğer Sevda hıltı baskındır. 
Hıltı annamı ( sıvı ) 
ALYUVARLAR :Sayı olarak daha fazladır ve hayat için gerekli oksijeni sağlarlar. 
AKYUVARLAR :İnsanın organizmasını dış etkilere karşı savunurlar.
TROMBOSİTLER :Pıhtılaşmayı sağlar.

KAN HASTALIKLARI: 
1.Kan hücrelerinin veya hemoglobin'in ilikteki üretimlerinde bozulma.
2.Kan hücrelerinin yıkımlarının hızlanması.
3.Kan hücrelerinin işlevlerinin bozulması.
4.Kanın pıhtılaşmasının bozulması.
5.Kanın damar içinde gereksiz yere pıhtılaşması.
6.Kanın üreten ilik hücrelerinin ven lenf bezi hücrelerinin kanserleşmeleri...

Yağmur arkası cehennem sıcakları kılıma kullanmadan bol isterse saat başı ılık ve çok soğuk olmayacak şekilde suyla devamlı duş alın...Dağlarda bol ekşimsi doğal ürünleri kulanın her şey kanınızda...

Bu ayda doğanlar için tahmini hastalıklar ve şifası

HAZIRAN17 HAZİRAN 17 TEMMUZ…Ağız yapısına ,dil , doğaz, burun, böbrek yapısına, dolaşım bozukluğuna ,bayan hastalıklara, bu yüz yılın hastalığı erkeklerde pürostat varikosel ,prostat,  uzuvlar, kan dolaşımına çok dikkat etmesi meyve ve sebzeleri bol tüketmesi vitamin ve mineral eksikliğine bakarak sifaya kavuşması tüm yaptığı işte zafere kavuşarak, çoğu zaman gurbetler de çıkmanız sizi başarıdan başarıya koşmanız zafere ulaştırmak her gittiğiniz yerde bir bilgi ve ilim almanız ,sakli olan şifa ya kavuşmanız olacaktır.

İmanda ve bünyenizde temiz oluşunuz, sizi bahtiyar kılacak tir, sonsuza kadar ilim ve alim olmanız tüm kapılar açılacaktır ,rehberlik ve kılavuzluğunuz dine bütün yolunuzu hep açık olarak yol gösterici kılarak sakli enerjiyi bulacak şifaya hep bulacak siniz .bay bayanlar için
TABİYATI..SU.. Akciğer yapısını korumalı böbrek ve kan yapısına dikkat etmeli 

SU. BALGAM: Tabiatı soğuk ve rutubetlidir. Su unsurundan meydana gelir. Vücuttaki yeri akciğerlerdir. Vücutta taşıyıcı olarak görev yapar. Sevda ile saf­ra hılıtlarının tıkanıklık oluşturmasını engeller. Balgam hıltı yüksek olan kişi­ler genellikle şişmandır. Beyaz ve renksiz tenli olurlar. Bedenleri soğuk, kasları gevşektir. Nabızları hafif atar. Susamazlar. Çok uyur ve tembel hareket eder­ler. Gayretsiz ve durgundurlar.

Balgam hıltı yüksek veya anormal ise renk beyaza yakın, ağız tatsız, dil ka­lın, büyük ve beyaz, gözbebeği küçük, göz beyazı büyük, idrar renksiz olur. 

Vücudu balgam istila ederse ağızdan su akar, vücutta fazla su ve ödem olur. Hafıza kabiliyeti düşüktür. Yürüyüş dengesizdir. Uyku çok fazladır. Halsizlik, horlama, eklem ağrısı, böbrek iltihabı, idrar yolu iltihabı, idrar tutmada zorluk, solunum yolu hastalıkları, sedef, soğuktan olan baş ağrısı, kaşıntı, ağız ve ter kokusu, yapışkan tükürük çokluğu, vücut soğukluğu, yemeğe isteksizlik, sıcağı sevme, mide zafiyeti, hazımsızlık, ağızdan ekşi gaz çıkarma, unutkanlık, tem­bellik, çok uyuma, idrarın beyaz oluşu balgamdan meydana gelen hastalıkla­rın birer belirtisidir. Damarlar tazyikli, olduğunda, susuzluk azaldığında, hare­ket zorlaştığında, ağrılar daha çok dizde ve belde olduğunda, cinsel isteksizlik ve yetersizlik hissedildiğinde renk kurşuni olduğunda vücudu balgam istila et­miştir. Hastalık balgamdandır.

Bal, zencefil, günlük, mesteki, karabiber, susam, mısır ve tabiatı sıcak ve ku­ru olan bütün gıdalar balgam ve balgamdan meydana gelen hastalıkların ilacı­dır. Bu maddelerden yeteri kadar almaya devam edilirse balgam normale dö­ner ve balgamdan meydana gelen hastalıklar ortadan kalkar

Sevaba erişenler güzellik meydana gelerek. Bilhassa, "Gece Duaları  namazı kılanların gündüz yüzü güzel olacak ve yolu aydın olacak bazı şeyleri geç de olsa tövbeleri sevaba yazılacak.

Rehberlik-kılavuzluk yapmak .Deliller ortaya koyularak feraha kavuşmak özgürlüğe kavuşmak ,öğretme, öğrenmeyi , iş hayatları kavuşması , sıkıntıları kurtulması ,gelecekte , yapacağı işiyle gelecektekilere kılavuzluk ve rehberliyle doğru yolları göstermesi o kişilere de gelecekte onlardan da sevaplar almasıyla zaferden zafere koşmasına vesile olacak.

Duyduklarını iyi kavrar edecek ,  konuşulan her şeyi muhafaza edecek işinde ,okulunda zekasına hayran  bırakacak . Hayatında yeni keşifler ve işinde başarıdan başarılara koşacak .Zekaları mükemmel olacak. Kısmeti bereketli olacak. Helalle yolundan yürüyecek.

Zekat: Temizlik on planda tutması zekatları yerine getirmesi ön çelikle akrabaları ve yakınından başlayarak veren el olması rabbim tarafından her kapının açılması.

Tek kelimeyle zafere,zaferine kavuşacak .

Tek kelimeyle İlim sahibi olması ve itaatle var oluş .

Tek kelimeyle zenginlik  ,Zengin kavuşması.

Gurbet  yakınlık gurbete ,ve gurbetten kavuşması   gurbet yolların açılması ve hicret yapması.    

Ermiş kimselerin gösterdiklerine inanılan, doğaüstü,   şaşkınlık uyandırıcı durum da  her kötü işleri bırakıp doğru yola giderek tüm başarılı işlere kavuşması
   
Önem verilen, sayılan birinden gelen iyilik,yardım, ihsan, inayet, atıfet gelen hediyeleri küçük görmeyip hepsine aynı sevgi ve saygıyı göstermek gelecekte o küçük hediyeler her gittiği yerde çok büyük hediyelerle evi ve işyeri dolup taşacak.

Hakkı hak, batılı batıl olarak görüp doğru yola   girmek, doğru yola iletmek, dalâletten ve batıl yoldan uzaklaşmak, iman etmek, Müslüman olmak, yol gösterici,  İnandığı dinden ALLAH yolunda yürümek. 

                        selcuk uysal Çoban sakli şifa               

             ÖNCELİKLE  HASTALIKLARDAN KORUNMA   

 Hastalıklardan korunmak için en başta yapılması gereken helal ve haramlara dikkat etmektir .Haram, insanın vücuduna ve ruhuna zararlı şeylerdir, helal ise insanın sağlığına ve ruhuna faydalı şeylerdir.


 Aslında vücudumuzun bağışıklık sistemini koruyarak tüm hastalıkların önüne geçebiliriz. Vücut, neyi nasıl düzeltmesi gerektiğini bilecek kabiliyette yaratılmıştır.

 Bildiğiniz gibi insan vücudu mükemmel bir yapıda ve özellikte  

 İnsanoğlunun en önemli görevlerinden biri de bu mükemmel yapıyı korumak ve yaratılışa uygun çalışmasını sağlamaktır.

Çün­kü o zaman bağışıklık sistemi canlanmaya başlıyor .Bağışıklık sistemi canlandı­ğında kimseye ihtiyaç kalmadan  iyileşme başlıyor, süreç kendi kendine işliyor

 Alınacak bazı basit önlemlerle hastalıklardan korunmak mümkündür. Bu önlemler, soğuk algınlığının ve gribin yaygın olduğu soğuk kış ve kılıma sıçak aylarda ateşli hallere dikkat edin…Eko değişim dünyada aylarında daha önemli hale gelmektedir. Devamını hastalık dan korunmada okuyun

Tüm hastalığın başlangıcı, Kan ,beslenme, ve sındırdım  ,bunlar düzen var ise hasta değilsiniz, her şey yolunda … 

                                         Çoban saklı şıfa..     

                                   Sivilceler sıkıntı olanlara                        

                                         Günüm sıkıntısı    

Doktorunuzun  önemi ,kadın hastalıklarına ,diyetisyen, beslenme ,önem taşır ,hormonlu  gıda uzak,kalori,spor,30 perhiz ,sindirim  sistemine önem verin sıkıntılardan kurtulun ,yaşama düzen verirseniz bilin hiçbir sıkıntınız kalmaz.. Düşünceleri içinde sız den kötüleri düşünün.. Mevsime göre gıda kullanın vücut kendini, yeniye çek…vücudunuza her yabancı madde derin yaralar açabilir… Diyetisyen doktorunuz sıkıntıları çözecektir..

Temizledikçe alttan daha fazla çıkacaktır, derim yaralar açabilirsiniz belki bu gün yüzünüzde tepecikler yanı sivilce çıkıyor diye problem edebilirsiniz, bilin kullanacağınız her ürün tehlike saçabilir sadece vücuda zarar vermeyin yeterli , olsun belki bir gün belki bir hafta, psikolojini  bozabilir ,ama bil ki gelecekte, haklıymışsın be abi diyeceksin. Hormonlar ,kemik yapılarınız ,daha önceden  aldığınız antibiyotik, çünkü vücudun rahat çalışmasına engelliyorsunuz, dışardan aldığınızla yabancı maddeyle savaşırken, kendini yenilemiyor, hep savunmaya çekiliyor, Bazen evde yalnız kalıp  korktuğun gibi bir yerde kendinizi savunmaktasınız….Yemeyi bile unuttu günlerce beklediğiniz gibi…Aslında bilseydin senden daha çok korkan karşındakidir…Bilirsen her şey yolundadır….

 CİLT GÜZELLİK VE HASTALIKLAR BÖLÜMÜNÜ OKUYUN o bu şu diye ayrılmaz şunu bilin ki yağ bezeleri çalışıyorsa ,arkadan gelecektir hele sıkıntı ederseniz daha çok gelmeye başlayacak, ama dert etmeyin sonunda siz galip gelecek siniz rast gele ürünler kullanırsanız bilin derin yaralar açarsınız... Sadece sindirim sistemlerini çalıştırın. .yağ bezelerinde çalışması dayanıklılık güçlü oluşunuz ,size ömrünüze ömür katmakta gel rast gele ürünlerden kaçın doğa bırak doğa günün ürünlerini kullanınca her şey yoluna girecek. Yaşam sadece insan kendine bakmak değildir,, Dışarı da yaşam hayatın var olduğuna inanmaktır. İşte o zaman kazanan olursun …

                                     Çoban saklı şifa     

                       İNSAN  MİDESİ 7 tür hastalık

"Peygamberimiz" bile bal şerbeti önermiştir. Bağırsaklar temizlensin diye onun için  bitkiler  cennetten şifa olarak inmiştir. Dikkat edin hastalıklar bağırsakta başlar.

 İbni Sina “Can bağırsaktadır” derken Hipokrat “Bütün hastalıklar bağırsak­ta başlar der. Nobel ödüllü Mikrobiyolog İlya Meçnikov bunun önemini “Ö­lüm bağırsakta başlar” Dağ çobanı Can boğazdan ölüm bağırsaktan başlar sözüyle özetler.

Güzel görüne bilirsin sadece kamuflajdır , insanlar içerdekileri  ve içini görebilseydi  etraflarına daha dikkat ederlerdi ,kendi yüzyılların içinde yaşamaktasınız, vücuttaki bir parazit.. Ölüme daha çok yaklaştırır…Ne yeniyor  ne içiyorsan o sundur…Daha ötesi hastalık ve sağlıktır  

       İnsan midesinin ayakta ve oturur vaziyetteki pozisyonu farklıdır.  


Ayakta duran bir insan eğer sıvı gıda içerse doğrudan doğruya onikiparmak bağırsağına geçer. 

Midenin küçük eğriliğine uyan kısmında  mide caddesi denen bir oluk bulunur.  Sıvı gıdalar bu yolu takip ederek zaten devamlı küçük bir açıklığı olan mide çıkışını  geçerek 12 parmak bağırsağına  geçer. 

Eğer insan sıvı gıdayı oturarak içerse bunlar önce midede birikir, asitle karışarak mikropları ölür ve  sonra 12 parmak bağırsağına geçer. Oradan da kör bağırsak geçer orda ilahlaşarak tüm hastalığı geçirir fittik ve gerisi. 

Bu durumda oturarak su içme usulüne uymakla insan kolera da dâhil, birçok insan hastalıklarından korunmuş olur. 

Rastgele yerde meşrubatı alıp ayakta içenler bu tehlikeye daha fazla maruz kalır... 

Peygamber efendimiz (sav) de bir hadisi şerifi vardır bu konu hakkında, ayakta bir şey yemeyin içmeyiniz diye..! 

Sağlığımıza ve sünnete gereken önemi verelim... 


                           Oruç aynı zamanda sağlık şifadır
.  

                                    Midenin istediğini vereceksin
                          Aylar içindeki oruç perhiz oruçudur  

                         Aş eren yemeği ye o sana şifa olacaktır            

       " İsteksiz yemek yiyeceğine o yemeği köpeğin önüne at; daha iyidir."             

Kabak içine sirke konur. Pişirilir ve  ye
Sumak ,kimyon ikisi karıştırılarak sabahları ekmek ile yenir.
Kekik, kimyon, karabiber ,karanfil ,hardal, safran, sakız, mayalı hamur bunlardan çorba yapılarak iç.   
Günlük bal şerbeti içilir .Andız kökü ,kavak ağacı yaprağı kaynatılarak içilir. Mide yemek kabul etmeyip istifar ederse bu bir….o hastalık… Ya safra  ya da kalptendir….
Eğer bu hastalık safrandan olursa, sumak (1,5 g.r),kimyon (1,5 g.r) bunlar toz haline getirilerek soğuk su ile içilir. O hastalığı giderir .Bunu içtikten 2 saat sonra  bir çorba yapılır ve üzerine nane eklenerek bir kaç kaşık çorbadan içilirse mide hazım etmeye başlar.
Demir himdi şurubu, 3 g.r  uduhindi ,yarım fincan zeytin yağının içinde toz yapılarak karıştırılır .Aç karnına ayrı ayrı içilir .  

                        İçlerinden biri veya ikisi şifa gelecektir.          

 Psikologlara, Doktorlara, diyetisyenlere öncelikle başvurun sağlık için yol açılacaktır. Hiç bir şey boşa gelmemiştir. Yeter ki doğru yol nefsimizi bilelim. Her şey para değildir. Yanlış düşünen şaşar ve aldanır. 

                                                    Çoban saklı şifa      

                             ÇARESİZLİK OKUMAMA ÇARESİZLİĞİDİR   

Çaresizlik her yolu denettirir….Ama aldanırsınız bilin vücut kendini onarır şekilde yaratıldı, ve içine akıl kondu ,konuşabilmek içinde dil ,duymak içinde kulak, hissedilmek içinde el, vücut aş erdi mi bilin bir bardak su bile olsa şifasını bulur….Ama ne hikmetse hastalık hastası olmakla, her şeyi almak isteseniz de şifa için bir yerinizden alerjiye, enfeksiyona kalacağınızı düşünmeden son olarak oku hayat şifresini çöz dese de insan oğlu yarın ölecek korkusuyla.. Hastalığını daha çok hasta edeceğini düşünemez çünkü düşünmeyi hiç mi hiç aklına getirmez…

     “ Kolay yoldan para kazanmak, kolay yoldan sağlığa kavuşmak bil ki seni aldatır “   

                                    selcuk uysal Çoban sakli şifa              

          “Yaratanın” Dünya sofrasında her uyandıkça ikramı           

 Her bitki, insanoğlu için bir şifa kaynağıdır ve bitkilerde insan sağlığına i­yi gelebilecek pek çok madde vardır. Aynı toprakta yetiştikleri; aynı suyu, gü­neşi ve mineralleri aldıkları halde her bitkinin farklı özellikleri; farklı bir tadı, kokusu vardır. Bu gerçekten yola çıkarak öncelikle kullandığınız bitkisel ilacın “Allah’ın” izniyle şifa taşıdığına inanmanız gerekir. Bu inancın ortaya çıkardığı manevi güç ve enerji, kullandığınız ilacın şifa etkisini artıracak ve mucizevî so­nuçlar doğuracaktır .

Yapamıyorsanız yaratan insan oğluna akıl ilimle enerji dolu insan oğlu göndermiş ,sadece aile hekimlerinize, psikologlara, Doktorlara, diyetisyenlere ,ilim, bilim vermiş ,sadece  yanınızda, inanın hastanelerde girişlerde sadece psikolog doktorlar bulunsa hastalık % 50 azalır.... Korku ve endişe hastalık hastası yapıyor... 

Her kez yazar anlatır yazan  anlatılanlara bakin hepsinin cebinde muhakkak ilaç vardır, ya şeker ,kalp, vd..

 Nimetlerin hikmetlerini tanıma yolunda atacağımız her samimi adım bize tüm şifalı bitkilerin insan oğlunun verilen ilmiyle sırlarını açacaktır inşallah. Kâinatta ve içimizde saklı olan enerjiyi keşfedip aralarındaki ilahi münasebete vakıf oldukça her şey daha i­yi anlaşılacaktır.. Yeter ki ayrıştırabil işte o zaman senin sağlığındır. İçindekiler  ve  Kimyasal  etkiler

           Yapamıyorsan sana mevsimine göre ikram sunmuştur    

                   “Yaratan” insan oğlunu  kendini onaracak şekilde yaratmıştır.

         Bağışıklık Güçlendirerek tüm hastalıktan kısa zaman da kurtulacaksınız      

 Yazıyorum inanıyorum.. İnanarak inanıyor hiç mi hiç ilaç kullanmıyorum ilimle bilimlerle tanışmıyor, okuyor öğreniyorum yaş 60 kendimi bildim bileli bu bedenden geçmez "yaratanın" doğası ve duası yetiyor.          

                                            Çoban sakli şifa  

              (Görsellik bir andır yazıları not etmeniz geleceğe mirastır.)            

 İmla hatam olabilir cümle düşüklüğü olabilir. Doğal aklıma gelen yaşantımı yazmak  Teknolojiyle  Bir tuşla düzelir. (O ezberdir).. (Hata) nakış gibi işler anlamak için anlamaya çalışır akıl... Yazılanlar hep akılda kalır…Ders çalışmak isterseniz gece 3 ile 5 arası okuyarak değil el yazınızla yazarak ders çalışın bilin  akıl’a  kayıt edeceksiniz el le yazdığınız ders konusu eliniz aklınıza komut verecek Benim yanlışlarımı düzetmen benim için erdemlik. Yazarlar yazar ama arkada görünmeyen  kahramanlar edebiyatçılar düzeltir Benim yanlışlıkları mi düzelterek yazmak ve düşünmek bana onur verir. Hep düşünerek bir adım önde olmak. Başarı bir öndekini geçmek değildir. Her asırda birkaç kişi düşünür. Diğerleri onların düşündüklerini düşünür. Yaş 60 yazan, çizen program mı atan benim Üzgünüm Çobanım Ama yaşantın bu. Ya  siz   

                                                         Çoban sakli şifa    

                                             RABBİM ”                        

                              İNSANOĞLU / BU DÜNYADA BAŞKA YOK                  

    “ Sen bana ben sana sarılmazsa gelecek yoktur Her din sevgisi insanoğluna bir işarettir "     

            ZAMAN her zaman gelecek amaç ZAMANA yarına ne bıraktığın

Dünyayı değiştirmek istersen yüreğine inan , dostlarına güven, sevgine sarıl.. Senin başarılarının insan ırkının mutlu huzur birlik beraberlik anahtarı sadece yalanı bırakmak ” Yaratan Allah ve Tanrı” tüm kapıları açacaktır... Her din birbirine inanmak güvenmek (maskeli şeytanları yok etmek) Dünyanın kurtuluş ve huzuru bulmak Sadece yaratana inanmak Dua ile , ve saygı sevgi göstermek. Gelecek yüz yıllara yazarak ne biliyor ne çiziyorsak bil ki onlara bilgiler vererek insan beynine dünyada ne toplanmış ise bir zerrecik kadar bilgiyi geleceğe taşımak .Senin her saniyen bir başlangıçtır düşünürlüğün senin geleceğindir.Sen aklınla neler düşünüyorsan bil ki gerçekleştirecek sin kayıt edersen senin neslinde bir fazlasını düşünecek çünkü yaşamak için hep yer arayacak.. Sen bu zamana kadar düşünerek, okuyarak , ihtiyacını karşılayabilmek için beyin gücü açarak bu zamana kadar gelindin…Her kes bir birini düşünürlerin düşünü gerçekleştirerek gelindi geleceğe de düşlerini yeni düşüncelere bırakarak ayrıldı… Her asırda birkaç kişi düşünür. Diğerleri onların düşündüklerini düşünürİnsanoğlu çağlar atlayarak şimdiki zaman da, gelecek zaman , geçmiş zamanına bakarak, kendi zamanlarını, gelecek zamanlara aktararak, nesiller boyu zamanlarını aktaracak… Şunu bil ki insanoğlu ilk çağdan paylaşarak bu güne gelindi ,akıl aynı beyinde  frekans algılama şekillendirme ,ses, duyu duygu his ,hep birbirini tamamlayarak bu zamanda kadar geldi nereye gidiyor derseniz insan oğlunun sonu muamma neden mi  hep hayatın kolaylığını sundular ama yaşamak için yer aramadılar hep yok ederek insanlığı  (teknolojiye sığdırıyor)  daha yeni başladınız sizler geçmişten gelenleri buldunuz yeni başlandı bildiğiniz 10000 yıldan,100 yıldan başlar 50 yıldan  sonra hızlandı ya daha öncesi  ve 4,5 milyar yıl daha var. Yaratan her işareti verse de kendi yüz yılınızı yaşıyorsunuz ….Bir tek eksiklik yaratan seni boşa yaratmadı sen sadece oku anla geleceğini kurtar diye insanoğlunu bu dünyada en üstün ırk olarak  yarattı Akılla gelecek teki tehlikeleri seçe seniz biye zaman paylaşma daha bitmedi…Var olan gelecek zaman bir zamanı getirecek teknoloji yarın asırda yeni yolda daha çok yolu var sonsuz yoldur varış noktası senin son dünyaya bıraktığın vasiyetindir…O yola devam eder…Ta ki hayatı anlayasıya kadar 

                                              Çoban sakli şifa           

                                  PAYLAŞMAK VE İYİLİK                           

 
İyilik her insanın içinde olması lazım olan  bir 
yaratılıştır. Gene de Kendini muhafaza et  iyilik yaptığın insan dan. .İnsan Kıymet  bilmediği için Hemen suiistimal eder.. Her zaman iyilik yaptın mı  karşılık bekleme ki kendine iyilik yapmış olursun..  
 
Dünya, ona doğru davranana
 doğruluk yurdu ,ondan bir şey  anlayana 
afiyet yurdu ,ondan azık ,toplayana zenginlik yurdu ve onunla öğüt alana öğüt yurdudur. 
 
Dünya ,Allah dostlarının secde yeri
 (mescidi) meleklerinin namazgahı ,vahyinin iniş yeri ve dostlarının ticaret yurdudur. İnsanların en değerlisi Kendisinde beş haslet bulunandır. Rabbim ibadetine koşan ,zahiren halka faydası dokunan, Halkın onun şerrinden emin olduğu, Halkın elinde bulunan dünyalığa göz dikmeyen ,Ölüme her zaman hazırlıklı olandır.  
  Küvetli 
iman, Faydalı ilim ,Salih emel ,Güzel Ahlak ,Bilmek Uyanış ve DİRİLİŞİ Yaşamaktır 

      Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir.  

            Er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir.   

                                               Çoban saklı şifa                                            


                                 
YAŞ 60 SADECE ÇOBAN       

    

Sigorta güvencem  DUA  DOĞA VE  “YARATAN RABBİM”  me ŞÜKÜR ETMEK   yeterlidir.  

Hasta olmadan yaşamı hasta olmadığınız için hiç ilaç kullanmadan yaşamı  anlatacam . Fizik hareketler ,masaj, doğal beslenme ve inanmak  DUA 

 
Aslında vücudumuzun bağışıklık sistemini koruyarak tüm hastalıkların önüne geçebiliriz
.Vücut, neyi nasıl düzeltmesi gerektiğini bilecek kabiliyette yaratılmıştır Çün­kü o zaman bağışıklık sistemi canlanmaya başlıyorBağışıklık sistemi canlandı­ğında kimseye ihtiyaç kalmadan  iyileşme başlıyor, süreç kendi kendine işliyor
      
  
             
 (Maneviyatınızı güçlü tutun sizden daha kötüleri düşünün)          

            (ilaç siz yaşam örnek mi ben çoban sakli-sifa)                       

                                    STRES ETMEYİN                                                 

                           İlaç kullanmadan yaşam

                       Hayatta : İlaçsız yaşamda var .           

                        Örnek: Çoban   Hiç mi . Hiç… 
         
        (Yakında yaşam zamanına az kaldı gerçek sırlar)   
        

  

1976'da sigortalıydım .Baş ağrısı ve  Bir iş kaçamağı yapıyım dedim .Viziteye çıktım hastaneye gittiğimde vezneye yaklaştım evrakımı verdim .Ben doktor beklerken bir kutu aspirin verip gönderdiler.2 gün istirahat yapıyım derken bir de aspirine baktım .Çöpe atarak işime gittim.(Bunlar beni Alternatif Tıpa araştırarak kendimi iyileştirmeye yönlerdir di.)

İnsan hayatı bir kağıt vezne ,gerisi bir kutu aspirin, eğitim sağlık bu ise hayat yaşam bir pamuk ipliğine bağlı gel de yaşamla hayat arasında ki yolu bul. Bil ki en iyi yol önce kendine zarar vereceklerden uzak dur. .İşte o zaman yaşam hayat başlıyor. Bir den bırakamazsan yavaş ölçülerde azaltarak bırak …

Bıraktıkça harkı görecek hayat ve yaşamı farkına varacan işte o zaman vücudun vitamin ve mineral  aş ermeye başlayarak senden isteyecek canın çektiğini almanla eksikleri tamamlayarak seni akışını hayata yaşama bağlayacak…Davetlerde ısrarlara karşı tedbir alırsan hayata yaşama istikrarlı yol alırsın…

Mart ,nisan, mayıs hayat ve yaşan dağıtılan aylar.. Hayat yaşam cemrelerden sonra yaşam hayatınız değiştirecek her şey zamanında dünyada  kıtalara göre yaşam dağıtılmıştır. Yaratan yaşam alanlarını insan vücuduna uygun yaratmıştır….

Bazen de bölgesel olarak ta ayrılmıştır, Nem ,kuru ,kara ,ılıman ,yayla, taşlık, deniz ,göller, vücudu uyum sağlayacak  şekilde uyum ritim mine uygun yaratılmıştır. “Rabbim” her şeyi dengede terazide yaratmış. Ama insanoğlu bu teraziyi  her zaman hile ,haram karıştırmış dengeyi bozmuştur...

İşte bur dan başlayarak  dilimin ,yazımı yazdığım tarihlerden ve boyunuz yaşınız kilonuzu perhize girerek ve diyetisyen doktorlarınıza baş vurarak yaşam ve hayata başlayacaksınız…..

Sezona girerken hikmet nimetler den yararlanmak için Ön çelikle Hacamattan başlayın…Sonrası sizlere takip ettikçe yaşam hayata daha net göreceksiniz… 
  
 5 bin yıl önceye ait en eski tıbbi bilgileri içeren Eber papiruslarında bahsedi­len hacamat, yüzyıllar boyunca kültür ve din farkı olmadan bütün insanlığa bir rahmet gibi gönderilmiş çok basit, çok etkili, çok pratik bir uygulamadır. Mo­dern tıbbın babası Hipokrat bile bu tedaviyi anlatmıştır. Tedavinin Müslüman­lar içinse ayrı bir yeri vardır. Peygamber Efendimiz (sav) bu olayı hadis-i şeri­finde şöyle buyurur: Miraç’tan inerken hangi melek cemaatine rastlasam, ‘Ey Muhammed! Ümmetine hacamat olmalarını emret! dediler.” buyurmaktadır.

 Perhiz/Oruçla TEDAVİSİGünümüzde doğal beslenme ve diyetin önemi her geçen gün biraz daha ön plana çıkmaktadır. Geleneksel Tıp’ta ise perhiz, sağlığı korumada ve hastalıkların tedavisinde en önemli bir etkendir. Başlama tarihi 3 aylar  ve devamı okuyun. 

3.  Hastalıkla mücadele değil sebebiyle mücadele olmalı  onun için .. Başka milletler ise hasta odalarını biberiye, kekik, yavşan, günlük ile tütsüleyerek dezenfekte etmişlerdir. Resulul­lah (s.a.v.) Efendimizin “Evlerinizi kekik ve yavşan otu ile tütsüleyiniz” der. Bir önceki aylardan kalan içerdeki oda ev ofis hatta fabrika alanları, iş ortanlar ı ,yemekhaneler bile tütsülenmeli bitkilerin dilleri evet kimyasallarla dezenfekte ediyorsunuz ama doğanın kimyasalını düşünmeden geri düşünüyorsunuz…Sorarım doğamı kimyasalımı ,bilim kimyasalımı, Tabi ki doğa ,ama kılıf ve şekil değiştirilmiş bilim kimyasalı ölüm saçarken, Doğa kimyasalı basit yok saymaktasınız…Doğada yaşam varken bilim kimyasalda ne işiniz var doğa anlamamakta anlamak için her şekil, her okuma ,herkese akıl, vermiş…

Doğaya "rabbim" her şeyi verirken ..Hala bu ölüme ve insanları yok etme çabası  ne doğa anlamamakta ,anlamak için çabası yok Dünya üzerine gelecek yüz yıllarda hastalıklar dünyayı dezenfekte etmek için her zamana zaman gelince bitki türleri ve  madenler içinde ,toprak içinde, elementler, Dünya üzerine en üstün kılan insan ırkı içinde akıl ,akılla anlasınlar diye her şey onlar için gönderildi .. Ayağınızı attığınız yer doğa kimyasalı ne mi (Üzerlik otu) araştırın daha çok var…                                                 
4.
 Aylarda oruç tutmak şifalar getirecektir, kısa perhizlerle de  olabilir   16 17 18 19 20 21  bu tarihlerde tam gün oruç kan dengenizi normale döndürecek, oruç  şifalar getireceğini anlayacaksınız…. 

 5- Dışkılara göre virüs halsizlik belirtileri  29  Eylül 29 Kasım Zaman gelmiştir   

Ben kabızım diye ben buyum diye kulaktan dolma bitki bit ki türleri ilaçlar kullanmayın öncelikle muayene olarak uzman doktorlardan ve diyetisyenlerden öneri ve bilim ,okuyarak araştırarak bitki ve ilaçlar kullana bilirsiniz…Yaratılan düzeni bozmayın ,vücut kendini yenileyen olarak yaratılmıştır Bilim ön tedbirdir…Grisi size kalmıştır.. 

Kahverengi;
Kahverengi  Dışkının olması gereken renktir. Karaciğerdeki kırmızı kan hücreleri ve kemik iliği parçalandığı zaman  verilen pigment oluşur,  bağırsaklara ulaşır. Kandaki demir, birleştiği zaman dışkıyı etkiler ve kahverengiye dönüştürür. Kahverengi dışkı normaldir ve herhangi bir endişeye sebep olmaması gerekir.

 

Yeşil;
 Dışkının büyük bağırsağa girdiği zaman kahverengi rengini alır. Dışkı bağırsaklardan çok hızlı geçtiği zaman, kahverengiye dönecek zamanı bulamaz. Rengini safradan alarak yeşil olur. Zaman zaman çok fazla yeşil sebze yemekten de başınıza bu problem gelebilir. Devamını bölümünde  okuyun
  

6-  UZUN ÖMÜR YAŞAMI Taze yumurta kabuklarını sıcak suda yıkayın ,sonradan 95 dereçede,5 dakika fırında tutun ,daha sonra toz haline getirin, çıkan Kaosuyum  karbonattır ,ister ekmekte ,ister, yaptığınız kokteyli de kullanın ..bir cay kaşık 4/1 kadar… Maydanoz, kırmızı lahana, dere otu ,tere otu ekleyebilirsiniz…

  -  Sarmasak ,limon ,kırık köy yumurta kabuğu toz hali, peynir suyu    

  - 4    adet kabuğuyla rendelenmiş limon      

 -  1   lt su  terbiye edin ve süzün.     

 -  2 adet sarımsak   

 - 1 fincan peynir suyu        

 - 4/1 cay kaşık yumurta tozu        


-Kullanırken bir bardak süzdüğünüz sarmısaklı limon içine ,bir çay kaşık yumurta tozun dan ,bir yemek kaşığı peynir suyundan karıştırarak için.. 

   -Tüm damar iltihaplarını tedavi ederek, tıkanan damarları açar damar 

sertliklerini ve hipertansiyonu önler. Devamını okuyun 


                                                     Çobam sakli sifa   

                               VÜCUT 24 SAAT  ÇALIŞMASI                   

Her an her saniye sizin geçiş zamanınız bu zaman sizin bir önce saniyeyi getiremez ve ulaşamazsınız her yaptığınız an bir sonra yapamazsınız. Aynısı olmaz…Her an yeni bir zamandır…Saatler kayması doğal vücut ritmini altüst eder. Her insanda biyolojik bir saat vardır. Tıpkı vücut ısısı ,tansiyon, kalp  frekansı ,hormon miktarı gibi .Bu saat vücut fonksiyonlarımızı idare eder. Gündüzleri aktif olmamıza ,geceleri de uyumamıza yardımcı olur yardımcı olur .Kısacası gün 24 saattir ve biz 24 kez değişiriz. Yakında  bir gün içinde vücut fonksiyonlarımızın nasıl değiştiğini göreceğiz. Kalın bağırsak ,Mide ,Dalak ,Kalp ,İnçe Bağırsak ,İdrar Kesesi, Böbrek, Perikard arzulama ,Sindirim, Safra, Karaciğer ,Akciğer Vücudun ritimlerini saniye saati tek tek işlemesi… Yazılacak Uzun zamana uyum sağlayacak.    

                Her canlının düzeni bir birine oturmaz uyuşmaz         

                             Her kez kendi sonunu hazırlar   

Bir ürün yaparsın ne kadar karıştırsan da homojen olmamış dersin hiçbir zaman sabit sertlik ve ph ölçemezsin çünkü maddeler partiküller yer değiştirir hiçbir zaman sabitleştiremezsin değiş gendir tüm dünya elementler de değiş gendir yaşam gizemi sabitleyemez her zaman hareket halindedir. Bir birlerini yerler tüm canlılar gibi her saniye değiş genlik o saniyenin evriminden geçmektedir.   

                             Saat te Göre alışkanlıklar

Saat 06.00 Vücut uyanma zamanına girmiştir ,kendini hazırlamaya başlar, metabolizma  hızlanmaya başlar, o gün yapacağın işleme göre hazırlanır. Vücuda gelecek zararlı hal durumları için hazır tutar. Sen istesen de  istemesen de yaratılış savunma öyle..(Kalın bagırsak mide)

Saat 0700 Vücut hala zayıf şekilde savunmasını alır, Bu nedenle bu saatte spor yapmaktan kaçının. Çünkü üzeri baskıya maruz bırakırsınız, dolaşımı gereksiz yüklersiniz, Spor yerine perhiz li kahvaltı yapın gereksiz yere perhiz yaymayın, Çünkü  sindirim  bu saatlerde fazla çalışır, enerji bize sabah gerekli  enerjiye çevirir (sadece geceleri yağ yapar.) (Kalın bagırsak mide)

Saat 08.00 Vücudun en ateşli saati,(sabah saat ı için geçerli) Fazla miktarda hormon salgılarlar uzuvlardaki ağrılar hava şarklarına göre daha üzün süre ağrılar hisseder, kötü alışkanlıklarını olan kişiler bu saatteler de……..Kullanmama hiç kullanmama, Kahvaltı arkası…..damarları daha çabuk daraltır…(Kalın bagırsak mide)

Saat 09.00 Vücudun dinç olduğu saatler, Dıştan gelecek tüm zehirli artıkları göğüsleyecek güçtedir. Direnci küvetlidir…Toplantılarda saatlere uyduysa o toplantıda ve başarılı  imtihanlarda başarısı daha iyi olacak…(Pannkrans,dalak bagırsak)

Saat 10.00 Vücut organizmaların en hızlı olduğu saatler hareketlere hazır durumdadır ,fazla enerjiktir, vücut yüksek ısıya ulaşmıştır ,verimlilik en üstedir, kısa süre bellik iyi durumda insan üstü mucitlik, başarı üst seviyeyi ve dinamik eder olur dikkat edecek durun bu saatlerde mikrobik (nazar) enfeksiyon kapananlar dır, anı ağrılar maruz kalabilirler. (Karaciğer dalak bagırsak)  

Saat 11.00 Vücudumuzun tam formunda olduğu saat tır ,Kalp ve dolaşım o kadar zinde durumdadır ,yapılan muayenelerde kalpteki bir bozukluk gözden kaçabilir sanki savaşa durumdasınız başarıdan başarı içi dolu haldesiniz onun için hızlı panik  erde hazırlanın…(Kalp, mide ) 

Saat 12.00 Vücudun dinlenme saat, dikkat azalır uyku basar midedeki aşıt fazlalaşır bir şeyler atıştır sakta baş tarafta kan azalır hemen sakince oturun kulak meme uçlarını aşağıya çekerek masaj yapın ,afif uyku çekin özel sıkılmış meyve suyuyla sindirim sistemini çalıştırarak mide asitti ni  atın. (kalp bağırsak)

 Saat 13.00 Vücut formdan düşmüştür % 30 kayba uğramıştır bütün organlar en alt düzende çalışmaya başlar, Sadece safra, mide öğle yemeğini hazmetmek için faaliyette mümkün oldukça az yemek sulu yemek salata türü yemek ayak üstü hazır yemekten kaçınmak, günlük temiz cam şişelerde su içmek yoğurt yemek sindirimi zorlayacak ısrarlı yemekten kaçınmak…Mümkünse işe başlamadan  önce yürümek… (Bagırsak kalp)

 Saat 14.00 Kendini bitkin hissedebilir, tansiyon hormon düzeyi düşmüştür, hekime baş vurularak, önerilerle ilaç kullanmayın, bazen de acı ağrıyı az hissedebiliriz, vücudu zorlamayın, bana bir şeyler oluyor deyip panik hareketler etmeyin. (Böbrek idrar, gözlerinizi dikkat edin).

Saat 15.00  Dinlendikten sonra yeni yapacak işlerinize adapte olma zamanı ,işinize en yakın andasınız, Enerjiniz geri gelmiştir ,ikinci kez verimlilik saat tindesiniz, bu sabahkinden azdır. (idrar kesesi, gözler ,kalınbağırsak dikkat edin.)

Saat 16.00 Spor faaliyeti için en iyi saattir, Tansiyon dolaşım çok iyi durunda ve saatindedir ,Antrenmanlar, için en iyi zamandır ,ilaçların asit, ilaçların sağlık için kullanılacak zamanlarıdır.. Doğal gıda sıkılmış meyve suları tesir etme saatidir. (Böbrek gözler)

Saat 17.00  Organların en üs  faaliyette küvetiniz artar, oksijen harcanması fazlalaşır ,böbrekler ,mesame çok hızlı çalışma saati tırnakların saçların çok çabuk uzadığı saatlerdir, midesinde rahatsız olan için dikkat edeceği saatlerdir. akşam saatine doğru ast fazlalaşır , mide ülserleri dikkat etmesi ,bu saatlerde beslenmeye dikkat edilmesi .(Böbrek göz mide, dikkat edilmesi)

  Saat 18.00 Akşam yemeği için iyi bir saat tır, pankreas bu saatte aktif tır, karaciğer alkole karşı her zamankinden daha hoşgörülü ve dayanıklıdır ,kötü alışkanlıkları bırakacak saatlerdir.(Mide)

Saat 19.00 Tansiyon nabız genellikle bu saatte tembelleşir, akşam yemeği afif yenir, beslenmeye dikkat edilir, bu nedenle tansiyon düşürücü ilaçlar konusunda dikkat edilmesi  ,bu ilaçlar tehlikeli, olabilir, sinir sisteminde etkili olan ilaçların tesir derecesi bu saatte oldukça hazladır,(Kalp ,mide)

Saat 20.00 Karaciğer deki yağ düzeyi düşer ve harcanmış kan kalbe tekrar her zamankinden daha fazla akar Alerjisi olanlar ve astımlılar ilaçları bu saatte almalıdırlar, etkisi hemen görülür, antibiyotiklerde az dozda alınsa bile etkileri en üst düzeyde olur. (Mide bağırsaklar)

Saat 21.00 Sindirim organlarının günlük görevi sona ermiştir, Davetleri sevenler dikkatli olmalıdırlar , Yenecek her şey midede sabaha kadar hazmedilmeden kalır. Ve bu durumda tehlikeli sinyalleri çalar ,bağırsak sahasında mukozaya hücum ederler o yüzden bu saatte kilolu alanlar yemek konusunda dikkat etmelidirler. (Bağırsaklar mide )

Saat 22.00 Bu saatte vücudumuzun emniyet amiri akyuvarlar aktiftir sayısalı azaltmak için gereken bitki meyveler en uygun saatlerdir, besinler meyveler bitkiler  vücut da alkole donuşum olabilir, kotu alışkanlıkları var ise kesmeleri gerekmektedir, bu saatlerden sonra vücuda almış olduğunuz her kötü şeyler vücudu ömrünü azaltır.. Çünkü bu saatte  vücuttan zor atar.. yağlanma artar..( Mide bağırsaklar böbrek )

Saat 23.00 Vücut gün boyu  aktif bir şekilde çalışmış hormon salgılamıştır artık durma saatine girmeye hazırlanmaktadır ,Bu saatlerde sakinleşir, gevşemiş  dinlenme  saatine girmiştir. mide bağırsaklar yavaşlamış ,faaliyetleri  durmak üzerindedir, vücut ısısı düşer, Tansiyon ,kalbi yavaşlamaya, sancılar bu saatlerde artar, son hızla hormon sarfe der. Ağrılar artar…(Göğüs ,kalp, mide)

Saat 24.00  Uyuduğumuz sıra deri hücreleri devamlı çalışır, gündüzlerinden, daha sık bölünürler, bilinç altı bu saatte başlar, ilk saatten itibaren, son saatlerde huzursuz yatışıyla bilinç altı  ,baskılar görerek, ağırlık basar, huzursuz korkular görür, ondan dolayı ağır yemeklerden yatma sırası  ve bu saatlerde yemek yemeyerek huzurlu uykuya başlarsınız. (.Beyin, mide )

Saat  01.00 Verimlilik en alt düzeydedir, şu anda çalışanlar hata yaparlar dikkatli  olmalılardır, dikkatleri son derece azalır, vücut kendini uyumaya hazırlar, kısa süre derin uykuya dalar, zor uyumaya çalışırsanız uykuda ağırlık çöker  .Uyku getirici yoğurt yenir. (Beyin kalp, mide)

Saat  02.00 Araba sürenler bir saat dikkatli  olunur , yolda olan sürücü dikkatli araba sürmesi kısa bir mola vermesi, çünkü görme zorlaşır, görmeye karşı  tepki yavaşlar, Trafik kazaları bu saatte artar ,vücut soğuğa karşı aşırı derece  aşırı derece uyarlıdır ,çabuk  üşür, fakat bu saatte deriniz zariftir. (Cilt, beyin, kan )

 Saat 03.00 Bedensel ve ruhsal karanlık safhadır. Hormonun salgılanması bizi tembelleştirir, ve oldukça kararsız yapar ,karamsar fazlalaşır. ( Beyin mide )

Saat 04.00 Stres hormonunda enerji kazanır, krizler 4 le 6 arası fazlalaşır, Tansiyon oldukça artar, kalp damarları çabuk gerilir, hamile adınlar durumu değişiktir bu saatler artar ,çok sakın rahat olmalı..( Beyin..)

 Saat 05.00  Bu saatte erkeklik hormonu artar, stres hormonlar hızlı faaliyete geçmiştir, Bu hormon 10 kart atmıştır, Vücut harekete geçer, kaybolan enerji yerine gelir, yeni güne hazırdır…( Sinir sistemleri, dolaşım.)

Dikkat edilecek  ve alınacak yenecek guruplar…Tahıl ve ekmek gurubu, süt ve yoğurt, Et gurubu, Sebze meyve gurubu, Yağ ve şeker gurubu….

Karbonhidratlar  :  Karbonhidrat, hem canlının yapısına katılan hem de ener­ji sağlayan karbon, hidrojen ve oksijen elementlerinden oluşan organik bile­şiklerdir. Bütün canlı hücrelerde bulunur. Doğada genellikle büyük moleküller halindedir. Besinlerde en ucuz ve en kolay bulunan enerji kaynaklarıdır. Kar­bonhidratların 1 gramı, 4 kilo kalori enerji sağlar. Basit şekerlerden olan gli­koz, beyin ve sinir sisteminin ana enerji kaynağıdır. Ketozisi önler. Su ve elekt­rolit dengesini sağlarlar.

  Posa, bağırsak hareketleriyle birlikte basit şekerlerin emilimini düzenler. Po­sa ayrıca, kolesterolün geri emilimini önleyerek veya geciktirerek, kandaki ko­lesterolün dengelenmesini sağlar.

  Süt ve süt ürünlerinde bulunan laktoz, bağırsaklardan kalsiyumun emilimi­ni artırır. Aralıklı ve dengeli beslenmek için, nişasta ve posanın tüketilmesi gerekir.

   Ekmek, tahıllar, kuru baklagiller, şeker ve şekerli gıdalar, meyveler, süt ve süt ürünleri, sebzeler. Yani et ve yağ dışındaki tüm besinlerde karbonhidrat­lar bulunur.

Proteinler  :, Hücre büyümesini ve gelişmesini sağlar .  vücut tarafından üretilmediği için dışarıdan alınması gereklidir.  kasları güçlendirir, kansızlığı önler, vücut direncini yüksek tutar. protein en çok et, tavuk, balık, yumurta ve süt ürünleri gibi hayvansal gıdalarda vardır.

Yağlar  Maddeler : Yağlar bitkiler için besleyici yedek maddelerdir. Kimyasal bileşim bakımından yüksek yağ asitli  giriserid esterleri teşkil ederler. İnsan or­ganizması tarafından alınan yağlar bağırsaklarda çözülür, mide arkası bezler­den ayrılan lipaz fermenti etkisiyle sabunlaşırlar ve bunun sonucunda gliserin ve yağ asitleri elde edilir. Yağlar insan cildi tarafından kolaylıkla emildiğinden, çoğu merhemlerin karışımında yer alırlar.

 Masaj yoluyla vücuda sürü­len uçan yağlar, kıl diplerinden, kılcal damarlarla  kana karışır. Bu bitkisel esansların zeytinyağı i­le değiştirilmesi lazımdırDiğer hastalıklarda da bitkisel esanslar­dan istifade edilir. Kötü alışkanlıkları terk etmek isteyenlere ıtır çiçeği esansı, bitkisel biberiye esansı ve bergamot esansı karışımını devamlı kullanması tav­siye edilir. Bu bitkisel esans karışımı; sigara, içki, kumar gibi kötü alışkanlıkları terk etme de ruhi yönden yardımcı olur. .  
  
Maddeler içinde nüfuz
etme gücünün en yüksek olduğu haldir. Maddenin en latif halidir. Bu yönleriyle tüm organları katı ilaçlardan da­ha hızlı etkiler. Özellikle gül, ıtır, günlük kokuları kullanılmıştır. Bu yazılım gerçek yağlar için dır..

 


Vitaminler  :  Bitkilerin bileşiminde bulunan maddelerden biri de vitaminler­dir. Vitaminler, bitkilerin yapraklarında oluşurlar ve buradan da bitkinin bütün bölümlerine yayılırlar. Vitamin miktarının çoğalma veya azalması halinde, bit­kinin hayat faaliyetinde bozukluk görülür. Vitaminlerin çoğunluğu suda erir.

 
Mineraller
  vücudun sağlıklı kalabilmesi için gerekli olan ve vücudumuzun kendi kendine oluşturamadığı maddelerdir. Sağlıklı ve dengeli beslenmede vi­tamin ve minerallerin önemi büyüktür. Mineraller, vitaminlerle birlikte çalı­şarak vitaminlerin ve diğer besin maddelerinin etkin bir şekilde kullanılma­sını sağlarlar. Sağlıklı diş ve kemik yapısı, kalbin düzenli ve verimli çalışması, kas fonksiyonları, üreme sağlığı, hücre korunması ve gelişimi, sağlıklı dolaşım ve sinir sistemi, vücuttaki su dengesinin korunması gibi pek çok hayati fonk­siyonda görev alırlar. Mineraller ayrıca kan oluşumunu ve sağlıklı sinir fonksi­yonları gelişimini de kontrol ederler. 
   
Vücudun sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu mineral çeşitleri on beşten fazladır. Vücut, ihtiyaç duyduğu bu mineralleri yeterli miktarda karşılayamazsa yetersiz beslenme sonucu “mineral eksikliği”; aldığı mineralleri fazla miktarda kaybetmesi sonucu “mineral kaybı” oluşur.
 

Özellikle büyüme ve gelişme çağındaki çocuklarda mineral eksiklikleri ol­dukça büyük sorunlara neden olabilmektedir. Vücudun kendine oluşturmadığı  inorganik maddeler olan minareler vitaminler ile birlikte çalışarak vücutta
en fazla ihtiyaç duyulan bölgelere etkin bir şekilde ulaşmalarını sağlarlar. Dolayısıyla insan vücudunun en az vitaminler kadar minarelere de ihtiyaç vardır. Kan basıncında ,kalp ritminde, kas fonksiyonlarında,
vücuttaki sıvı dengesinin devamlılığında ,üremede oldukça önemli rol oynayan minareler  ayrıca kan oluşumunu ve sağlıklı sinir fonksiyonları gelişimini de kontrol eder. Özellikle büyüme ve gelişme çağındaki çocuklarda minareli eksiklikleri oldukça büyük sorunlara neden olabilmektedir..

Karbonhidratlar ,Proteinler, Yağlar, Vitaminler ,Mineraller…Hangi saatlerde ve fazlasında eksikliğinde uygulamalar…Yazılacak eklenecek…. Kaloriler bölümüne  ve  Besinlerin  etkileri  bakın… 

 Kulağınızın şekli anne karnı duruşudur. Kulak memesi kafa kısımdır.. Kulağınızı memesini soğuk havalarda baş ağrısı çekenler aşağıya doğru çekin bırakın.. Yanı masaj yapın…..   

                             KAÇMASIN KAÇIRMAYIN     

Yemek hazırlarken iç malzemeyi  soğan ,sarımsak, biber ,kırmızı biber, domates, havuç ,öncelikle bir bardak su ile haşlayın ,tüm yağları tencerede su ya geçirin kıyma koya çaksanız da kıymayı veya kuş başı haşlayın aynı tencerede, sonradan haşlanmasına emin olduğunuzda ,yağı dökerek kızartın, malzeme hazırlanırken ikinci ocakta mantar ,fasulye, nohut ,makarna ,vd, onu da haşlamasını yaptıktan sonra, kızarttığınız tencereye dökünüz, sadece makarna suyunu süzün onu da kızarttığınız malzemeden 2,3, kaşık süzdüğünüz makarna suyun içine atın, çorba için malzeme çıkmış tır…

Kızarttığınız ve haşladığınız malzeme 20 ,30 dakika kısık ateşte kalarak ,son dakikalarında kırmızı kaliteli biber,2 dakika sonra kekik ,ocağı kapattıktan sonra der otu veya defne yaprağı koyun, bakin ev dekiler ne diyecek eve aşçımı aldın denecek…Tüm vitaminleri hapsettin.. Çoban yemeği sakli şifa  

                                              Çoban saklı şifa                 

                              03 02 2014 Her sene aynı tarihler                

 Cemre  Havaya  19 ,20 Şubat   Cemre Su ya  26,27 Şubat Cemre  Toprak  5, 6  

Mart Nevruz 21 Mart       Doğanın uyanışı  Hıdırellez 6 Mayıs   Kış bitişi   Baharın gelişi   

                                Düşen cemrelerle yumuşayan topraklar 
                                     Gelecek zor yıllar  

İlk çemre düş dükten sonra hava yumuşamasıyla nem artışı yağışları tekrar getirerek kimi yerlerde kar kimi yerler yağışlara maruz kalarak  toprağın gevşemesiyle ,heyelan,  erozyonlara ,sellere ,kimi yerlerde hızlı ısınmalarla soğuk birleşmesi fırtına ,lodoslara yüksel güçte dev dalgalara, sellere, maruz kalmamak için dere yatakları ,dere yataklarına ev bina yapmışlar sulara engellemek için kum torbalarıyla bir önlem alınması ,bu sadece bölge için değil ,kış gören dünya için ,ayrıca yazdan kışa giren ülkeler için çetin soğuk ve sıcaklıklara girilecek.

Yağışların uzun sürerek arkasından gelen sıcak ,daha arkasından gelen soğuklar 100,1000 yılın soğuklarına dünyamız maruz kalacak…Dünya 4,5 milyar yıl  hep yapıyor sen ekoyu bozdukça, fosil yakıt ,karbondioksit saldıkça canlıları yok ederek, denizlerdeki nem artışları yakın yüz yıllarda asit yağmaya başlayacak ,Hava bozuldukça daha çok çekilmez hava şartlarına maruz kalacağız…

Hele Avrupa bu ve gelecek yıllarda yakın zamanda  sel baskınlar daha şiddetli olacak….Hava akımlarıyla teknoloji bozukluğu kazalara ve yangınlara maruz kalmamak için bakım önemli her sefer bakımı fayda getirecek ve sağlık getirecek bu sadece araçlar için değil insan sağlığı içinde önemli hava akımı basınç kalbi yorar sağlıklı olmak için doğaya ve vücuda saygıdır.

 Tarım ve seracılara daha önem almaları için sera etrafına drenaj bir metre genişliğinde çembere alınması (çember içinde belirli metrede eli belinde dirseklerle atarak erozyon ve su, selleri önlemeleri) sera camlara ,naylon geçirilmesi ,naylon seralara ,ip ve tellerle çember altına almaları, kendilerine fayda sağlaması gene sigortalamaları  HATIRLATMA söylemesi…  

 Kara ilklimi 29 mayısa tan sonra . Bu sene yaz gelmeyecek mi lafı bölge, bölge duyulacak 2018 dede

                                                     Çoban sakli şifa                                   

                                       AURA ŞAKRA


 
15  OCAKTAN  Başlar, son cemre düşesiye kadardır. Obruklar artar .İnsan vücut du ve yer yüzü, göl ,deniz dipleri de aynıdır. Gözle görünmeyen  basınçla çöker. Yer yüzü gibi yer altı nehirler ,göller, denizler akarsular, yer değişmesiyle kimi yerde sıcak kimi yerlerde soğuk ,yer altı yer üstü karışımlarla bulanık akar. Bunlar katmanlardan geçerek yer yüzüne çıkar. Doğa Yaşaması için 4,5 milyardan beri yapıyor… EŞİT ŞEKİLDE ne eksik ne fazla yağmakta Sadece eko bozulmasıyla sadece ilklimler yer değişmekte  zaman soğukları  yağışları artar aynı yerde, çok sıcak artar kısa sürer..… 55 YAŞ ÜZERİLER DİKKAT ETMESİ…Değişken ortam…Kalbi yorar.. Kanı pıhtılaştırır, Kulak uçları parmak uçları ,ayak uçlarına dikkat edin sıcak tutun, yüzde kasılmalar gözükür, sabah  çıkarken muhakkak üzerinize bir şeyler alın sıcak tutun. .Sağlığınıza dikkat edin.. 

Vücudunda 88000 enerji merkezinden söz edilmektedir. Bunlardan 40 kadar aktif enerji merkezi olduğu belirtilmiş olup, yedi adet esas şakra olduğu kabul edilmiştir. Bu yedi şakranın üç boyutlu dünyasal yaşam ortamlarındaki işlevleri birçok kaynaklarda değişik adlarla ifade ve edilmiş ve anlatılmıştır.  Her şey göründüğü gibi değil. Her şeyin inceliği vardır…

Kafatasının üst taraf birinci şakra  Kış aylarında sıcak tutun, boğaz  şakrasıyla birlikte sarın , Göğüs şakrası önem taşır yatarken Göbek kısmını da sarın …Uzun atkıyı Kalp üzerinden, boğaz kısmın dolayarak kafa üstünden geçirerek yatarken  sarın ,ayrıca göbek şakrasını da kuşak sarın yatın sabah kalkınca farkı görün şu an ,ve  zamanıdır. Farkı görünce anlayacaksınız Rahat uyku düzeni ve şakraların uç noktaları.. Auranızı sağlama alarak hastalığı korursunuz..

İkinci göz Çevresi Üçüncü boğaz kısmı Dört dünçü  göğüs kısmı Beşinci kısım göbek Altıncı uzuvlar Yedinci ayak bileği 

Şakra lar Önem taşır şakraların insan vücut dün geçiş alanları nefes aldıkları yerlerdir .Yanı Evrenin kara deliği gibidir.. Gözle görülemez hissedilir…Şakraları ovalamanızda önem taşır, Sadece hayatım boyunca inandığım kurallar vardır “Rabbim” vücutdumuzun  görünmeyen  auralarımız  zararlı elementlerden korunması için  bir zırh yapmıştır.. Ve ayrıca vücudun sırt ,kulak ,diz ,baldır, koltuk altı, ense yüz kısımlarında gözle görünmeyen hassas iğne girecek şekilde gözenekler vardır. Bu da akupunktur  uzmanlarca tarafından yapılmakta gerçek ellerde şifa bulacaksınız…

Ayrıca.

Hidroterapi: veya su terapisi, ağrıları hafifletmek ve fiziksel rahatlık sağlamak için suyun (sıcak, soğuk, buhar veya buz halinde) Şok lama kullanılması dır. Hücreler den soğuk ,sıcak şok lama ile iğne tedavisi hissi verdirmek. Gazlı göl Hidroterapi için mükemmel su kaynağıdır. 

  Ayrıca Isırgan otunu da Hidroterapi de kullanılır eski zamanlarda ısırgan otunu kasılan ,bölgelere vurarak kanı hızlandırıp iğneleme tedavisi olarak kullanarak o bölgeye canlılık getirmede yürüyemeyeni yürütmek ,çok kaşındıracağından zeytin yağ ve ya pudra kullanın kaşıntıyı alır .

                                            Çoban sakli şifa                 

                                     SEN YANIZ DEĞİLSİN                                                           

Korunun korunduğunuz gibi tüm canlıları koruyun siz yanız değilsiniz yanız olanları yanız bırakmayın.. Geride bıraktığın yardımların bil ki gelecek karanlık dünyada senin yollarını aydınlatacak.. Bıraktığın dünyada kimsen olmasa da bir kuşa yem vermen onun nesli, Sokak hayvanına yiyecek vermen, Bir insan oğluna ayrım etmeden yardım etmen, Bir ağaç dikmen ve kuşun konacak dalı kurt böceklerin duaları sana o yollarda sana yardımcı olacak, kendine iğne batıramadığın acıyacağını bildiğin gibi  buna emin ol…. Dünyada kirlettiğin su, hava dikkat et onun bile hesabı var var biliyorum İnsanoğlu yaşasın diye sana temiz verdi…Ne kadar temiz bir ortanda gelecek nesli korur ve yardımcı olursan.. Kevser havuzunda serinleyecek susuz kalmayacaksın... Kısaca sen yanız değilsin… 

Bu durum da sağlık çok önemli vücudunuza zarar vermeyin sağlık kontrolden sonra kan durumunuza bakılarak kan dolaşımına önem verin vitamin mineral beslenmeye dikkat edin.. Meyveler besleyici sebzeler Temizleyici

                                                 
   Çoban sakli şifa     

      BU HAVALAR BAZEN AL ERJİ BURUMLAR OLABİLİR  DİKKAT EDİLMESİ   
 
 

  Üst solunum yollar alerjiye maruz kalabilir doğanın uyanışı yakın kaldı dikkat edilmesi Alerji veya Genellikle soğuk algın­lığı, grip, franjit enfeksiyonlu iltihaplı virüslerin etkisiyle ortaya çıkar. Yüz de şişlik  Üşüme, baş ağrısı, titreme, kabızlık, isal sayıklama gibi belirtileri vardır. Sağlığa Üç adım gitmeniz kafi.   (Doktor ,Biyokimya ,diyetisyen)     

                                                      Çoban sakli şifa  

                                                    YERDE KALACAK   

Çocuklarınıza Gezdirirken Büyük şehirlerde yerden 60 .70 cm yükseklikte tutunuz kullanılan benzin motorin gaz gazları büyük şehirlerde dağılmıyor çocuklarınıza pis havayı solutmayın.
 60. 70 cm Kurşun cıvayı solutmayın lütfen. Yoğurt, ayran yoğurt çorbası içirin. Yedirin ,içirin, tüketin…Sıkı giydirerek 
gezdirin odaları havalan dırın. 

Besinler ve İçecekler: İşlemden geçmiş hazır yiyecekler, kafeinli içecekler ve atıştırmalık şekerli gıdalar kısa zaman uzak durun…. 
Hava Kirliliği: Egzoz dumanı, sigara dumanı, yakılan kömür ve sanayi dumanlarından oluşan sis ortamlarda bulunmayın…Maskeyle dolaşın
Radyasyon: Bilgisayar, televizyon ve cep telefonları kısa konuşun, çok vakit geçirmeyin ,yatak odanızda  bulundurmayın.
Stres: Bunları yerine getirmen gerekir.. Yoksa ..Bedenin besin emme kapasitesini, dinlenmesini ve kendini onarmasını engeller. Sindirim sistemlerini bozar, Ve hasta düşürür.

                                             Çoban sakli şifa       

              ŞU ANA KADAR SORU VE CEVAP VERMEK  ( 625 000 ) 

 Yüzlerce binlerce tarif hastalık şifalı bilgiler verebilirim ama bu güne kadar bir çok insan iyileşmiş ve bir çok insan da biraz iyileştiklerini söylemek  yetindiler  her seferinde şu nu anladım ve anlattım ilaçlar gibi bitkilerde insan vücudun na uyum sağlayan ,sağlamayan izlenimler bıraktığını 25 seneden beri söylesem de var inat şifa aramak ta insanları  gördüm ….Kardeşlerim vücut kendi kendini onaran yaratan ona göre yaratmış bir enerji kaynağıdır ,vücut et ve kemik de olsa her kesin DNA sı Değişik ve vücut çizgileri parmak izi gibi bir birlerine uymaz…1 aşama.. ..Uyum sağlamak için vücut genel  yapısını bilmen …Kan…. ve biyokimyanı ….çok iyi tanıman gerekir...2… Aşama Bitkilerin ….Kimyasal…. yapılarını ve içindeki ….Birleşimleri …bilmen gerekir… Şayet bunları biliyorsan hiçbir sorun yok… Vücut   kendini belli eder AŞ  Erdirir… Sadece kötü alışkanlıkları azaltın(azaltın diyorum çünkü vücut yasaklara karşı kışkırtıcı uyarıya sahiptir.)( Nefis  ) ve kısmen bırakın ki İşte o zaman İYİLEŞME  SÜRESİ   BAŞLAMIŞTIR… (Sebzeler temizleyici….Meyveler besleyicidir)…Yaratan “RABBİM” bilgi ve ilim alanlara akıl dağıtmış oralardan danışarak bilgiler alıp saklı şifayı bulmanız. Okuyup Anlamanız ...”ALLAH” SAKLI  olan  ŞİFA yı  versin ….

                                           Çoban saklı şifa        

                                      MİNERAL VİTAMİMLER    

  Mineral ve Vitaminle TEDAVİSİ ..İnsan vücudu gıdalardan alınan vitaminlerle ve mine­rallerle beslenir. Hastalıklar ise beslenme için gerekli olan maddelerin fazla ve eksik alınmasından, vücuttaki inorganik tuzların birinin veya bir kaçının den­gesindeki bozulmalardan kaynaklanır.

   Çiftçi toprağını nasıl koruyor, eksikliğini gideriyor; gıda üreticisi ürettiği malları nasıl koruyor, kozmetikçi ürettiği ürünleri nasıl koruyorsa, insan vücu­du da kendini vücuttaki enzimlerle, tuzlarla ve vitaminlerle korur. Rabbimin, verdiği bu enzimler, 12 tuz, vitaminler ve mineraller insan vücudunu    yeniler, uzun ve sağlıklı yaşamasını sağlar.

 Örnek: Bir araziniz var, oraya bir şeyler ekeceksiniz; öncelikle toprağınızı a­naliz ettirirsiniz. Eksikliği bulup toprağa bakım yaparsınız. Ektiğiniz ürünün kaliteli olmasını istersiniz. Ne ekerseniz ve bakarsanız onu biçersiniz. Yoksa ektiğiniz bitki ve ağaçları stres ve hasta edersiniz. Zaman gelir iş işten geçer. İnsan vücudu da aynıdır. Su, toprak, ateş, doğa yaratmış rabbim.

-TOPRAĞA HER GÜN SU VERİYORSUNUZ EV DEKİ ÇİÇEKLERİ UNUTMADAN SULUYORUZ. 

-ÇOCUKLARINIZA SU YERINE ASİT VERİYORSUNUZ.

-VİTAMİN VE MİNERAL BÖLÜMÜ OKUYUN SİTE MENUSUNDE. 

                                                      Çoban sakli-sifa    

                            GELECEK YÜZ YILLARINA DİKKAT ET   

 Dünya bir şekilde yaşamakta çünkü, Dünya işini yapıyor yaşamak zorunda “yaratanın “canlıları yaşatmakta her şeyi vermiş  ama dünya ekonomisi bir şekilde yaşatıyor üretiyor insan ırkını yok ediyor üretirken aman şahane övgüler reklamlar albeniler yaparak ürettiklerini bilimsel çalışmalarını yapmadan üretirler satışa girer yıllar yılları götürüyor insanları bir şekil de ölmeye başlayınca bir çok ürünler hemen dünya gıda ürün araştırmada derler araştırmaya göre sağlığa zararlı demeye başlarlar…Sorarım aynı kafa akıl o zaman tatilde miydi….Kime çalışıyordu…sorusu gelir….   

 Siz bilin her  şeyi  yeseniz de aynı çünkü yapılan ürünler insan sağlığına göre yapılmıyor sadece para kazanmak için üretir ( kolay para ) öncelik pazarlamadır….Her ürünü yersen ye ama bil ki ilerde çarkların bozulacak tır…Ama ürünler malzemeleri iyi kalite kullanılırsa ,iyi ekipmanlar kullanılırsa, bilin iyi ürünler çıkacaklardır.. Sen iyi beslenme programı ,iyi eğitim, alınırsa bilim yaşam uzun olacak…Bütün iş mevzuatlarda dır, araştırma ,ekip işidir…(Arz ve taleptir ).Talebiniz kaliteyse ,bil ki üreticiler iyi ürün Arz edecekler. Başka çıkış yolları olmaz...

Anne evde öğretmen okulda öğretmeni  gelişimi çocuğun beslenmeden geçer .Eğitimi bil ki biyokimya araştırma, mineraller ,vitaminler, sırayla yaşa göre ( bir şekil olarak) anlatılırsa akılda kalacak gördüğü zararlı şeyleri algılayacak…Bunda sen sorumlusun …. 

            Yedirip içirmişler sonradan yasak demişler nerede kaldı bilim .   

                                             Tatilde mi.. Yoksa çöpte mi…  

                                         Çoban saklı şifa    

         Gıda da her şey kendi menfaatine üretirler. Eğitim değil mevzuattır. 

           İki Ayaklı on kollu maskeli şeytanlar korunun korunduğunuz kadar..   

Bir şey pahalandı mı bil ki altında sizleri (Baharat ) tane değil de ,tozuna yönlendirirler işte o bilin çapanoğlu çıkar daha çok kazanmak için sonradan cahil dediğiniz kurnazlar çıkar aman ha tuzaklara düşmeyin bunlarda sağlık bozan maskeli şeytanlardır.. Az al tane kulan…Tozunu alıp ucuz ise veya tozda aynı fiyat ise bil ki vardır bir çapanoğlu ….Sen üret şikayet gelirse o parti malı kaldırırsın derler ,İki dudak arası konuşulan şey sağlık….Onlar bir tepsi baklavaya  YEMEĞE  bakarlar….Bazılar üreticiler 1 kg 2.25 tl glikoz satılı,1 kg 1.75 tl  früktoz  satılır, içine su ve bal esansı atılarak  1kg 0.75 Bal üretirler. Sizlere kilo ,kilo bal yedirirler hiç anlayamazsınız….SİZ SADECE  BAL DİYE YERSİNİZ…. Allarlar pullarlar konuşan ADAM satar… ARININ üretmediği ( İKİ AYAKLI  maskeli on kollu şeytan) ürettiği ne derseniz değin…Bil ki sonunda hastaneden akşamdan sıraya girersin….

 Bal yerseniz öncelikle Helal, Haramı bilmek lazım , bilin tanınmış firmalardan gene de izin alınmış marketlerde satılan ürünlerden ,ve mahalle de arıcılık yapanlardan almanız gerçek, sahteyi ayıramaz siniz sadece hastanede….Gene mevzuat…

Gene de petek bal kara kovanı ,tercih edin…Kara kovanda orta kısmına dal mumu konmaz.. Arı gözleri kendisi yapar…

Gerçek bal dada  şeker ,früktoz çıkar arıya aç kalmamak için verilir. Ama arıcılar şerbet yapılır şekeri çok ısıda kaynatarak şekeri zehir e çevirirler ARI ŞERBETİ YER bazıları ölür ,güçlüyse polen toplar nektarı alır getirir işler petek gözüne bal atar…Sağım zamanı analize gider C 4 C13 ÇIKAR (Şeker, früktoz, glikoz) Tanınmış  Helal ve insanlığı düşünen firmalar bu balları almaz, Arı ürettiği halde…..Bu bal arıda ürettiği için kaliteli olmaz…Yenir mi yenir…Yenir de desem bilin ki gerçek değildir.. (İki ayaklı on kollu gibi değil.)

Sen okuman lazım bilgilenmen lazım yani yaşamak için yaşatman lazım bu iş sadece ANNELERE düşer. Üretici ANNE olursa bil ki elinden zehir bile yenir… ANNE dünyaya gelirken en MERHAMETLİ olarak geldiler… 

                                       Çoban sakli şifa     

        DOĞADA HER ŞEY SİZLER VE TÜM CANLILAR İÇİN GÖNDERİLDİ 

                                                DNA    

“Yaratan Rabbim” her şeyi verdi ve vermekte ama bizler..  Maddeleri  bitkileri , havayı, suyu sonsuz elementleri  ayrıştırsaydık  bu gün sınırsız bilgiye ulaşır, tüm sağlık yerine gelirdi ama bizler hep insanlığı yok etmeyle insanlığı ayrıştırmalarla kaoslar çıkararak hayat yaşamı yok ediyoruz, aslın da bize verilen “rehberler, ve son kitap” her şeyi anlatmakta ama bu bilinse de insan oğlundan saklanmakta  çünkü nefse yenildik, kolay para kazanma yollarıyla insanlığı zehirledik .Bilin ki doğa tabiatı bir kimyadır, DİLLERİNİ bilirseniz hepsi şifadır. Vücudu tanırsanız birde ZARAR vermezseniz, tüm HASTALIKLARDAN kurtulursunuz….

 “Lokman hekim ölümsüzlüğü yanı şifayı bulduysa bilin maddeleri ayrıştırarak, amansız hastalıkları yendiğinden. her insanın bitkileri ayrıştırarak her insanın KAN YAPISINA göre uygulaması saklı şifaya ulaşmasıyla başlar”

Her bitki her ilaç size uygun geldiyse ,bir başkasına uygun gelmez, Bitkilerde ,ilaçlarda zehirdir…Sadece en iyi DOKTORDUR, DİYETİSYEN dir. “Yaratan” okuyun , öğrenin öğretin ,sizleri sahipsiz bırakmadın buyurmuştur…

Evet çoban ne kadar uğraşsa da bir turlu üretime geçememiştir, nedeni nefsine hakim olmasaydım hemen üretime geçer kolay para kazanır gelecek için daha modern laboratuvar kurar daha hızlı üretime geçerdim, geçerdim anma temel sağlam olmazdı sebebi insan sağlığı kimisine çok iyi ,kimisine orta, kimisine zarar verebilir ,düşünceyle parayla kurulan sağlık firması bu gün iyide olsa bil ki gelecekte hesabı ağır oluşu nefsime yenik düşmediğimdendir.. Çünkü insan sağlığı….

Bitki dilleri farklı farklı, yaprak, Dal tohum, çiçek ,kök, bunların ayrı ayrı dilleri olup, hastalıklarda aynı olsa da insan vücutları farklı farklı ,oluşu hep şüphe getirişi.. Beni  her zaman sonsuz öğrenmeye bırakır, ve de bıraktı, çünkü hayatım yaşamım sağlığım için benim için önemli, 60 seneden beri ilaç kullanmadım….Ve de  kullanmamda çünkü “Yaratan” doğaya her şeyi vermiş şifrelemiş çözdün mü sağlık geliyor….Sen yeter ki vücuduna zarar verme…

Zara vermekle kalmadın bir de stres ettin ,sen Alplere çıktın, ben Toroslarda ,sen 4x4 dinerek safari yaptın ,ben at eşekle gezintiye ,sen orda denize girdin ,ben doğal sulara ,sen yorgunluk kahvesi içtin ,ben ateş yakarak çaydanlıkta kahve yaptım, sen o kadar gürültülü müzik dinledin ,ben kuş su, orman sesi, sen  yıldızlı hotelde yatarken ,ben milyonlarca yıldıza bakarak yattım….Ve son resepsiyona indin hesap ödedin cep boş kart boş kaldı stresle döndün….Bana soracak olursan  çıkarken de boştu inerken de, tek kar sağlığım….Çobanın muhasebecisi yok, ya sende….

Evet hayat böylede gitse bir muhasebe yapmak lazım, her şey eski ustalar eski çıraklar yok ,eski çıraklar ihracatçı oldu, çırak yetiştirse de iki yıl sonra çırak işyeri aştı, çıraklar tornavida, meslek aletleri tutmaya başladı mı, ben bu işi öğrendim deyip ,açarlar iş yeri kimi tutunur kimi batar ,ustaların yerini aldılar, kimyacılar ,gıda mühendisleri, sentetiklerle yaptılar başardılar ,ama bozdular sağlığı ,”yaratan verdikçe verdi “ anlamadılar, yaptılar genetik gdo luyu verdiler ,sonradan hastayım dediler…Çoban ” yaratana inanarak verdiği nimetlerden” yararlandı…Sende aldandın vitrine….

Çoban 10 çırağına öğretti ve öğretmekte bir birlerine rekabet olmasın diye ,onlarda birbirilerine eksiklerini öğretti…

Ya sen istedin devletten destek, demedin 4 yıllık okullar açalım o kadar derneklerimiz var.. Çocuklar öğrensin okul süresince üstüne para kazansın kazandırırdın bir projeyle, AR-GE çalışmasıyla proje hazırlamadın, çocuğa matematik öğretmedin hesabı bilsin diye, öğretmedin coğrafyayı topraktaki madenleri, öğretmedin müzik örsün sesini, öğretmedin kimya biyolojiyi ayrıştırmayı, bilselerdi bu gün ithal etmezdin hammaddeyi  , Belki böyle proje aklına gelseydi beklemezdin, devlet desteğini…

                                     Yapılacak çok işler var” 

          “Yeter ki siz yapmayın biz verelim demeyi dinlemedikten sonra “       

 "Kolu kanadı kırılmış kuş ,hayvan ,insan ,kendilerini nasıl hissettiklerini ,nasıl acı çektiklerini anlamak için o durumda olduğumuz zaman o durumda olduğumuzu düşünürseniz acı çektiklerini anlarsınız anlayabiliriz"   
                                                     
                                           
Çoban sakli şifa                       

                     HAVA DEĞİŞİKLİĞİ: MEMLEKETTEN MEMLEKETE

  
Hasta olmamak için gittiğiniz memleketin çorbasını ve yanında soğanın göbek kısmını (cücüğünü) yiyin. Gittiğiniz memleketin havasına vücudunuzu alıştırmış olursunuz. 
   
Hava değişikliğinden dolayı ishal olan insanların yüz metre etrafında "RABBİMİN" göndermiş olduğu güzelim kayısı  ağacının yaprağından 3 adet yemeleri ve üstüne limon tuzu katarak ağızda emilir .Limon tuzu bulunamazsa limonu kabuğuyla birlikte yemeniz kafidir. 

 
"Kayısı ağacı kayısısı ishal yapar yaprağı ise kabız yapar. Rabbim buna göre bu ağaca böyle bir görev vermiştir".
    
     
Önemli bilgi :Ceviz ağacının cevizi vücuda yağ yapar, beyni güçlendirir. Yaprağı ise vücuda yapılan fazla yağı yakar. Trigliseriti vücut dengesine alır.3 bardaktan fazlası içilmesi zararlıdır. Zararı ; Vücuttaki yağı fazla yakar. Vücudun da yağa ihtiyacı vardır.  
Trigliserit ve kolesterolü dengeye alır.  

Mevsimlik ağızı buruşturan ekşimsi  meyve yenir.

   
Vücudun ihtiyaç duyduğu çeşitli ve değişik gıdaları sebzeleri ve meyveleri mevsiminde yemeliyiz. Salata yemeğini ihmal etmemeliyiz .Lahana, tere, soğan ,marul ,salatalık ,turp, domates yer elması ,maydanoz karıştırılarak salata yapılır .Limon ve zeytinyağı ilave edilir .Yemeklerden 30 dakika önce yenir. Şekeri düşürür ,tansiyonu ve kolesterolü  dengeler ,kanı temizler ,damarları açar ve hazmı kolaylaştırır. Lifli besinler olduğu için şişmanlatmaz. 

  KURU KAŞINTI 

 
Birçok şeyler yazılır ,çizilir çok anlatmak isterim ama zamanla birçok şeyler öğrenilecek. Birçok insanlar yani bizler her gün geçen bir hastalık olması şu anda bazı bizler vücudumuzun her yerini bir kaşıntı tutar .Hep bir bahane buluruz. Ama yediğimiz bazı ürünler bizi rahatsız ediyor demeyiz. Köyde şehirde bir ebe gümeci, ısırgan ,yöresel, çayırda bayırda yenecek ot görsek hemen börek, çörek çorba yaparız. Demeyiz ki  bu bize dok kanır mı . ( aman be bir şey olmaz ,atın ölümü arpadan olur deriz.)Her yediğimiz şeye karşı vücut savunma yapar. Yediğimiz şey kanınızda hali bir pıhtılaşma varsa hemen hızlandırır.

Tansiyonunuz varsa hemen yükseltir. Kalp yorgunsa kalbi sıkar .Vücut ödem atamazsa   görevini yapmıyor  ritim bozuksa bilin ki vücut kaşınacaktır...(mineral eksikliği, vitamin eksikliğine bakabilirsiniz. buraya tıklayın)
Haydi size geçmiş olsun...Çekip gitme yok! Ne yediğinizi ne içtiğini bileceksiniz.
Not. Toplarsanız da yola yakın yerlerden mümkün olduğu kadar toplamamanız.

Size Geçici Kaşıntı Kür

-1 kg sirke ,250 gr arpayı kaynatarak mayi si çıkartılır .Kaşınan yere sürülür.

-Yediğimiz ebe gümeci yi kaynatıp suyu sürülür.

-Tuzlu suyla vücut yıkanır.

-Çay ağacı yağı ile sulandırılır .Pansuman yapılır.

-Çok acil toz kil, saf zeytin yağı veya çocuk pudrası kullanılır.

-Limon kabuğuyla birlikte kaynatılır. Suyu sürülür ve 1 fincan içilir.

-Mart nisan mayıs ayların a çıkan çiğdemler toplanır cay ağacı yağı la da bekletilerek kaşınan yerlere sürülür .Hele illet bir çıban var ise 3 gün sürün yok olduğunu görecek siniz .Bu bitkiler boşa gönderilmedi.

-Site menüsünden pratik bilgiler bitkisel reçeteler bölüme bakınız.

En yakın klinik veya doktorunuza ,diyetisyeninize başvurmanız gerekir. 
                                     Çoban sakli sifa             

                          TAVSİYE ANLATIM ZAMANINDA DIR    

Ya çoban senin evinde de ağıl da sinek yok ne yaparsın sen bize de öğret de yapalım ,çoban sabah gel öğreteyim akşam akşam anlamazsın eve gider unutursun gözünle gör yap o zaman anlarsın…Ha gelirken eldiven ve bidon getir..Çobannnn geldim yetiş.. Hanıma söyledim sabah sabah erkenden uyandırdı….Haydi öğret ….Öğretirim ama sende başkasına öğret söz ver….Söz verdim çoban….Gel hele "Rabbim “ “her kolaylığı vermiş sadece anlamak okumak yeter, Ta ötedeki ağacı görüyor musun .Evet…O ağacın kenarında bulunan asalak  otu da gördün mü …Gördüm o ökse değil mi ta kendisi…Ne yapa cam.. Şimdi oraya gidilecek  yaprakların ucunda beyaz tohumları bidona topla getir, sen gelmiyor musun  neden öğrenmek istemiyor musun…Tamam ,  tamam…. 

Çobannnn geldim öğlen olmuş ne zormuş….Zoru katlanamayan bolluğa huzura kavuşamaz…..Şimdi ne olacak çoban…Bidonun ağzını aç masa da ki yanmamış kireci ver  bir de bir tas su dök içine ağzını kapa….Her akşam bidon ağzını aç kapa gazi dışarı ver….Peki ondan sonra şimdi gel ağıla gidelim ….Bunları görüyor musun yapışkan sinekler kokusunu sever gelen yapışır kalkamaz sende rahat edersin…Bu kadar mı ….Evet…Gel hikayesini anlatayım ocakta çay koydum içelim bir şeylerde atıştır giderken de az bir şey vereyim ev içine koy, seninki olgunlaşasıyakar.3 ,5 gün sonra kullanmaya başlarsın….Sağ ol çoban….

İpek yolu seyahat kervanlar konaklama zamanı da ökse otu olan yerde dururlar ,yanındakileri kullanırlar oradan da toplayarak bir başka molada kullanırlar.. Ne yapıyorlar….Yolda ayakkabılarını yapıştırırlar, avlanmak içinde ağaç dallarına sürerler, Kervanlar mola esnasında bıraktıkları yemek için gelen kuşları avlarlar.. Desene kuşlar avcıyken av oldular.. Aynen öyle….Daha bitmedi yorgunluklarını atmak için yapraklarını cay olarak içerler, Kan basınçlarını dengede tutmak tabi bu zamanın tansiyonu gibi…Desene bunu hanıma da söyleyeyim…Ama kullanırken biraz bilgilen sıcak suya bir tutam at akşam iç, akşam koy  sabah iç.. Gene de şehre inince doktoruna göster...Kontrol ettir…Rasgele otu da kullanma bir yandan şifa bir yandan zehir olabilir…

Tavsiyeyle bir yere varamazsın…Tohumu zehir. .Yaprağı şifa dır…”Rabbimde” o ağaca görev vermiş bunlar bir işarettir. .

 Ama şunu da unutma sineğinde hikmeti vardır bunu da bil…
O nedir Çoban…

Evet rahatsız olduğunuz alanda yok et ama bil ki olup olmadık yerde yok etme ,sebebini bilemezsin şunu bil ki acaba gözle göremediğimiz şeyleri yok ettiğini düşün.. Bize daha sonra daha çok rahatsız şeyleri bizler yok edemezsek bil ki daha sonradan sinekleri arar oluruz…Zarar ne olacak ki çoban alt ucu sinek pislik….Sahibi sen değilsin bilemezsin neden geldiğini…Senin olan şeyleri birileri yok etse daha sonradan kaybolan şeyleri arar olmaz mısın….Evet ne yapacağız çoban yok ettiklerimizi yerini tamamlayan sinek mi üretelim….Hayır o imkansız ama “Rabim” doğaya öldürmek yerine kovmak için tütsü bitkiler göndermiş onları kullanırsan sadece kovarsın…Peki çoban sen niye koyuyorsun yapışkanı….

Sen gerçekten yapışkanın üzerinde bir sinek gördün mü ..Farkına varmadım….Sabırsızsın sabır etmeyince etrafı inceleyemiyor ezbere iş yapıyorsun oda sana zarar getiriyor….Hele çoban bir anlat…Şimdi çay koyda gel bende kilerden otları ve hikayesini anlatayım…

Ne oldu sinek çukuruna mı düştün….Çoban cayın suyu az koymuşsun su çektim birazdan koyarım sen anlat….

Yıllar önce Yozgat sorgundan erkekli köyünden arkadaşım arar bizim arkadaş  evi olup olmadık terde yanar inan televizyonlara düştü köyü evi terk edecek şekle geldi çinler periler basmış hocalar üfürükçüler doldu taştı. Cinli dır vd….Her kafadan ses bu işi halledersen sen halledersin çoban…..der….Bu deli çoban farkına varmıştır.. “estağfurullah”

Yok yok insanoğlu saf temiz inanan insanlık sadece okumamaktan geçer….Bazı cahil dediğimiz kurnazların eline düşen insan oğlu okuyup anlasalardı dünya tertemiz yer olurdu “Rabbimin” bıraktığı gibi …Her neyse bunlara masada gördüğün otları gönderdim tütsüleyin ve fazlasını kaynatın ,buğusunu yapın sonradan etrafları silin dedim bunlar aynısını yapar birkaç defa ve rahatlıkla oturun böyle boş boş tasları doldurmayın kafanızı.. Sadece okuyun anlayın….Ve ev kurtulur yanmaktan….Sende boş ları doldur su kaynamıştır çaylar gelsin hele masadaki otları anlatırız….Geldi çaylar bizim hanın bu işlere sevinecek….Neden…Ben hep ottan çöpten anlatınca kızardım şimdi onun öğrencisi olancam….Desene akşam yaşadın….Hele dur çoban anlat….

Şu gördüğün ot limonlu melisa kovan otu, Şu gördüğün acı pelin, şu lavanta, kekik, şu melek otu, şu yarpuz, şu solucan otu ,şunlarda limon ,turunç ,portakal kabukları…peki DİĞER OT… üzerlik otu….Bunları hepsini kaynat ve tütsüle haşere larvaları olmayınca gözle görünen görünmeyen elemet ve larvalar yok olunca ne olur..

Tertemiz ortam olur çoban….Hah şimdi ikinci çayları koy .Dünyanın kare olmadığını yuvarlak olduğunu anladın bir yerden tılık tılık  sesi geldi senden mi….Çoban öğle yemeği yedik ikindi vakti gelmek üzere ben kalkayım sanki bir saat gibi geldi…Evet çünkü buna ihtiyacın vardı SENDE BİLDİĞİNİ SAKLARSAN BİLKİ BAŞKASININ VAKTINI HARCARSIN varsa bildiğin bir başkasıyla PAYLAŞ inan hayat çok kısa….Bu dünyada ilim, bilim ,okumak ,öğrenmek bir nefes kadar…Kısa….Bunu bil yeter….Hiç bir şeyin ne olduğunu anlamadan göçer gidersin…Her kes kendi devrimi yaşar gider bıraktığın geleceğe miras bilim ilimdir….ve yaptığın işlerdir.. ”Rabbim” insanoğlunu eşit yarattı kimse kimseden üstün değildir… Gene de sağlığına dikkat et şehre inince de yengemi doktora göster…Neden…Tansiyonu varmış ya ÖĞRENMEN İÇİN BİLGİ İÇİN….Tamam tamam çoban….Kal sağlıcakla …Bir da ki sefer başka bitki dillerini anlatırım.. Öğrenmek öğretmek  zamanı yok….  

                                            Çoban saklı şifa…    

                                        HER ŞEKİL BİR DERS     

Sabah erkenden şafak vakti  ağıl da bekleyenler sabırla şırlar çoban bu gün bizi nereye götürecek biye sağımdan sonra ben önlerinde onlar arkada bilirler sabah böyle akşam ise onlar önde ben arkada… “Aklıma Nasrettin hoca gelir aklıma sabah Akşehir den Konya merkez istikametine giderken güneş yüzüne vurunca eşeğe ters biner dönerken  gün batımı  yüzüne vurmasın diye ters binermiş.” Bizim sürüde sabah çoban nereye gidecek yayılacağız, akşam ağılda yem bol olduğundan ..Vakitleri geldi mi tut tutabilirsen.. Yaratan her şeyi yerli yerine koymuş…..

Öğleye yakın kim böyle koşarak gelir, “dur deli çomar” haylamayı kes ,vardır bir hikmet….Çobaannn çobannnn …Dur yavaş deli danalar gibi dönüp, durma  düz yerden gel ,sürüyü dağıtma.. Of of offf yoruldum…Dur hele soluklan ateş yakmıştın bir kahve iç ,testide soğuk ayran var iç hele anlatırsın derdin ne…Derdim yok çoban senin evin çardağında misafirler var haber vereyim sen git sürüye ben bakarım….Nasıllar nasıl oturuyorlar söyle bakayım.. Çoban ben misafirlerin geldi, haber vermeye geldim sen nasıl oturuyorlar diyorsun…Hele bir söyle…Biri 4,5 sandalye atmış oturuyor ,biride döşekte yan gelmiş uzanıyor…Desene sandalye deki de  birazdan uzanır…..Ne telaş etmezsin çoban misafirin geldi derim….Onlara ben gel demedin ki onlar rahat ortam aramaya gelmiş bizim Çukurovalılar yeğenlerim ben olmasan da evin rahatlığı onlara misafirlik eder ,sen rahat ol seni “Allah” gönderdi hele bir yardım ediver koyunun ayağını sıkıştırmış bir dal parçası da yârmiş kanar, Şu ottan biraz topladım ama sen biraz daha topla etraf ta çok var, Burası eski yerleşim alanı ondan çok bulunur…Bunun adı ne çoban …hele topla anlatırım……Geldim çoban…Etey toplamışsın gerçi benim topladığım yetti ama şöyle gölgeye koyda kurusun  eve götürürsün…Bana bir kahve sende soğuk ayran iç….Eeee anlat ne rahatsın ev de misafir sen bur da….Onlar güvenir eve geldi ondan rahatım onlar beni bilir neyi ne zaman yapacağımı sen rahat ol da binle kahvede sert olmuş ama eline sağlık….Afiyet olsun Çoban yapan sen….Dolduranda hizmet yapanda sen….Dinle

Bu otun adı “ Çoban çantası “ Bu ot her ev inşaatı başladı mı “Rabbim” tarafından atılır ,Adını da benim gibi bir çoban sürüsüyle dağlara çıkar, yolda aynı bu durumda koyunun bacağı takılır dal yarar ve kan akar, bu ara çoban telaşla sağa sola bakarken bıçağını çıkarır dal, ot toplamak ister ama yanlışlıkla bıçakla eli kesilir, çok kan akmakta telaş korku basar, geçmiş alimlerden duymuştur aklına o gelir,( koyun böbreği ) yarıp kanın üzerine koyarak kanı ve yarayı kapatmak için kıyamaz  koyuna yaralı bende yaralı ,kessem telef olacak ,bana bir şey olsa sürü dağılacak, ne yapayım derken koyunun ağzında bu ot varmış onu alayım bari derken koyun melermiş, etrafta da bu ottan çok muş biraz toplayayım elime kanı durdurmak için bastırayım ,birazda koyuna ,derken kan biraz zaman sonra durmuş, hemen biraz daha toplamış koyunda kendine gelmiş geç de olsa ağılın yolunu tutmuş….Gel git zaman bunun adına da çoban çantası denmiş…Böbrek şeklinde yaprakları olan “Yaratanın doğa” harikası bir nimet….Çok  eskilerde de inşaat zamanında çalışan işçiler el ayakları kesilince bu ottan sürerlermiş…Bu tabi şimdi şehirlerde bu otu arayacak değilsin bir Hekim yeterli…Her inşaat başladığı zaman bil ki  bu otu kısa zamanda oralarda göreceksin….Vay be çoban” Rabbim “şekille bile insana yol göstermiş, sen ondan rahatsın…

Vakitte geç oldu sen git ben sürüyle gelirim ,kara kaçanla ,yaralı koyunla önden git ,misafirlere de bir eksik var mı de olur, tepeleri göster akşama varmaz gelirde yeter ,onlar yapacağı işi bilirler….Sendende Allah razı olsun …Asıl senden Allah razı olsun Çoban…EYVALLAH….

                                             Çoban sakli şifa      

                                  www.sakli-sifa.com             

                                                 ŞİMDİ DAĞLARDA ÇOBAN 
                     
                                         
 BUNLAR YORUMLARA/yolu biliyor        

Toroslar da yankılayan haykırışlar.. Her kurtuluşta ovaların ısınması dağların soğuması ,bazen de dağların ısınmasıyla ovaların soğuma öyle rüzgarlar eser ki fırtınalara tayfun kasırgaya dönüşür ki geçmişte kurtuluşta fırtınalar estiren Yörük ler, şimdi Dünya kurtuluşu için fırtınayı bekler...Torosların Yörük yiğitleri yoğurt yemesi farklı olduğu kadar yoğurt çalışları da farklıdır.. Hikaye yazmaz Destan yazar.
                    
                                        Çoban sakli şifa

Bazen olur ki çok dürüst olursun ama birileri çıkar senin dürüstlüğünü alt tüs eder zannederler ki yanıldık dürüstlüğüne aldandık deseler de kendileri aldanmıştır o hala dürüsttür…Aldandık diyenler bilin ki nemalanan kişilerdir…O hala dürüsttür.. Yoluna devam eder….Zaman gelince anlaşılır….

                                        Çoban sakli şifa

Bazen destan yazar çıkarları olanlar işler yan gıdın ce sili verirler defterinden gün gelince anlaşılır, yolun sonunu görmeden karar verirler iş geçmiştir. Hikayeyi yazmaya kalsalar da destan olamazlar……

                                                     Çoban saklı şifa

Aldatılan kişi her seferinde aldatılsa da o aldatıldıkça güçlenir ,bilmezler ki hayatı dershane okul olarak görmekte, ona her aldatılış sınıfı geçmek olduğunu bilmezler, hala sınıfta kaldığını zannedenler ,kılavuzların yanlışlığıdır…Demezler…..Aldatanlar hep haklı görürler kendilerini.. Hayatta Erdem olamazlar….

                                                    Çoban saklı şifa

Her seferinde taşlasalar da onlara yanlışlıklarını söylediği için, yanlışı ,doğru olarak söylersen taşlarla bina yaparlar, ama zaman gelince yanlış, yanlış  olduğu zaman binanın altında kalacağını bilmezler….Yanlışı yanlış olarak doğruyu söylese de o taşlar yoluna tümsek olmayacağını bilir yoluna devam eder…

                                                     Çoban saklı şifa 

Bu dünyada dertler bitmez dert dediğin senin nefsine hakim olamayışın. Hakim olmakla dertlerinin sonu ve Huzur kapının açılmasıdır. Gidenler dönmesi ve isteklerinin gelmesiyle daha iyi yollara gitmeni sağlarlardı..                                                                                    
                                                     Çoban sakli şifa  

Bir insana iyilik yaparsın ama o insandan bir beklenti olmadan iyilik yaptın mı o iyilik geçerli dır. Beklentilerle o kişiyi sıkıntılara düşürür o kişiyi yerinden yurdun dan ettin mi vay haline ne bu dünyada ne öbür dünyada yer bulamazsın…Bu dünyada hastalıklar ve bela şimdiden başlar… 

                                                     Çoban sakli şifa      

60 Sene hep koştum Allahıma çok şükür hiç Kapım Kapanmadı sebep , yıkıldım buna da şükür dedim, kandırıldım bunda da hayır vardır debim, Elimde imkanlar vardı karşılık beklemeden  hayır ettim ,Şimdi döndüm geriye bu dünya benim olsa ne yazar gel dik gidiyoruz giderayak 60 seneyi yazarak gidiyoruz hiç karşılık beklemeden bu gün belki sadaka veremiyoruz ama unutmayın bilgi ,söz, gülmek, yazmak ,paylaşmak  bile sadaka….Söz ,konuşmak ,yazmak ,İlla  Prof ,yazar ,alım ,öğretmen ,okumuş olmana gerek yok…İlk  olarak oku … Başka söze hacet var mı ..Sadece Akıl….. Hayvanlar çok pis kokuyor derler, ama bilmezler etini pirzolasını  yediğini sütünü içtiğini…. 

                                                    Çoban sakli şifa        

                                                               ÇOBAN   

                        SAKLİSİFA    &     PİRİİWORLD                      

                                    YAYIN TARİHİ  05/ 07/ 2014                       

                                       SAYI: 1930 / 05 yıl        

                                ISBN:978-605-87119-7-6         

     
Dergi,kitap,gazete vb. gibi yayınların basıma hazır hale getirilmesi,okuyucuya ulaştırılmasına ilişkin hizmetler (global iletişim ağları vasıtasıyla anılan hizmetlerin sağlanması da dahil.).Film,televizyon ve radyo programları yapım hizmetleri. 

Resulullah(s.a.v.)Beni yemene gönderirken tavsiye mahiyetinde şöyle dedi :”Ey ALİ !! İstihare eden şaşırmaz ,İstişare eden pişman olmaz .Sakın gecenin başında kalkıp yola çıkma. Çünkü Yüce Allah ,gündüzde saklamadığı şeyleri, gecede saklayıp dürer.Allah adıyla sabah erkenden yola çık.”

Bu günkü işi yarına bırakma. ÖNCE danış .Danışa danışa dağları aş. Danışmadan iş yaparsan olduğun yerde Bocalarsın ve kendini üzersin. Bu günü yarına yarınları başka günlere bağlama. Niyeti temiz tut.  “Ya Allah de yeter. Gerisini yaratana” bırak yeter. 

Az her zaman çoktur …Aza kanaat getirmeyen  çoğu bulamaz .. 


Matematikte 9 büyük sayıdır .Ama bilinmez ki her şeyin başlangıcı ve büyük tehlike Bir dır . Bir başlayınca sonu gelmez tehlikeler gelir ,Bir kakmazsa başlangıçta olmaz biri yok etmeden sağlık gelmez Bir kereden bir şey olmaz deme Helal ve haramı şükür ü  bilirsen çok şeyler olur.!!!!                                                            

                                                        Çoban sakli şifa 

                   (Görsellik bir andır yazıları not etmeniz geleceğe mirastır.)       

                    Benim yanlışlarımı düzetmen benim için erdemlik,                          

       Benim yanlışlıkları mi düzelterek yazmak ve düşünmek bana onur verir.                     
       
Hep düşünerek bir adım önde olmak.Başarı bir öndekini geçmek değildir.                   
       
Her asırda birkaç kişi düşünür. Diğerleri onların düşündüklerini düşünür.          

 Basîret; hakla-batılın, hidâyetle-dalaletin, hayırla-şerrin, doğru ile yanlışın birbirinden ayrıldığı marifet, bilgi ve kalp nurudur. Basîret; ilham ile veya tecrübe ve öğrenme sonucunda oluşur. Çoğulu, besâirdir.

 Kişi kendi sırrını en iyi bilir ve kendisini korur .Bazı kişiler haksız kazançla zarara doğru koştuğunu bilmez .Çok konuşan saçmalar ve ben çok biliyorum diyenler hiçbir şey bilmediğini anlasa da o hala bildiğini söyler dururlar..  Düşünen ve yanız kalan Basiret kazanır.

         ” Hayırlı insanlarla arkadaşlık etki onlardan biri sayılasın şer insanlardan    

                                  sakın ki onlardan sayılmayasın” 

                                SAKLİ-SİFA&PİRİİWORLD                                                                  

          www.sakli-sifa.com       

                                                      AR-GE                     

      Global yayıncılık,sağlık,turizm,inşaat,aromatik su,bitki yağları 

       şifalı  bitki yetiştiriciliği ve baharat,bakliyat,entegre tesisleri
 

                                          sanayi ve sinayii           

                                            İthalat,İhracat  
     
                                    Diş ticaret limited şirketi       

                                              

        www.sakli-sifa.com   www.sakli-sifa.com

      Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir.              
       
             Er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir.

                                     
                                           
 Başarı İstenmediği Yere Gelmez   

İnsan ancak yanarak öğrenir... Bu ateş belki de aldığı nefesteki yanıcı oksijenin onun hayat kaynağı, içtiği sudaki patlayıcı hidrojen ve oksijenin onun bedeninin büyük bölümü olmasından....'Hamdım, piştim, yandım... Umuttan umudu kesmemek istiyorum , çünkü hâlâ hayatın hayallerime düşlerime inancıma  borcu var. Bedenim ruhuma borçlu .Yapacak daha çok var.  

                                 Çoban sakli-sifa  

                     İŞLETME.NO.TR.66.K.001188   

                                 İŞ BİRLİĞİ DUYURUSUDUR 

                Kimse insan sağlığını düşünmüyor sağlık varsa parada yok    

                                       Çoban sakli-sifa       

   HELAL LE KAZANILMAYAN PARA GÜNÜ GELİNCE GÖZ YAŞIYLA KAYBEDERSİN     

             Düşünün akıl edin tevvekkül edin Diyen  “RABBİM ALLAH” tır.                                               

                                                         (Ol deyip olan)    

        "YAŞAM BİR ZAMANDIR ZAMAN O ZAMAN DEĞİLDİR ZAMANI GELİNCE YAZILIR"      
                                     
                                          AURA ÇAKRA
                           GELEÇEK ZAMAN SAKLİ ŞİFA
 
  
Aslında vücudumuzun bağışıklık sistemini koruyarak tüm hastalıkların önüne geçebiliriz.Vücut, neyi nasıl düzeltmesi gerektiğini bilecek kabiliyette yaratılmıştır. Bildiğiniz gibi insan vücudu mükemmel bir yapıda ve özellikte İnsanoğlunun en önemli görevlerinden biri de bu mükemmel yapıyı korumak ve yaratılışa uygun çalışmasını sağlamaktır. Aurası  Gözle göredilseydin  zırhını tamir ederdin insan vücut du 5 cm zırhla çevrili..…Sağ elini  avuç içini çakra lar a (7 bölgedir) tut elindeki enerji orayı tamir edecek rahatsızlığını söyleyecek…Sağ elinizi avuç içini kalbinizin üzerine koy anlarsınız…(EN önemli çark ra zihindir Kafa üstü.)  

   
 
(Aura kavramı, bütün dünya varlıklarında ortak olarak bulunan ve Teofizide kullanılan bir kavramdır. Her insanda, vücudu sarmalanmış halde bir elektromanyetik alan bulunmaktadır. Bedeni sarmalayan bu elektro manyetik alana aura adı verilmektedir.
)   

 Niyet kötü ise bir şey yapamazsınız elinizdeki avuç içi güç auranız çakraları tamir eder, beyniniz aklınız iyi kullanırsanız bilin ki başka yerle telepati kurabilir düşünceyi okuyabilirsiniz sadece yetenek marifet en önemlisi iman etmek Allaha yaratana inanmak çünkü öyle yaratıldın gelecek için gelecekte ki tehlikeler için zaman o zaman değil ,şu an geri kalmış insanlarız sadece yok etmeyi biliyor vahşice kan içiyoruz içiriliyoruz düşünemiyoruz…. insan oğlu ölüm doğum… yapıcı taşıyıcı bu dünyada hizmet için buradayız imtihan için buradayız var olanı yok etmek için uğraşmak neye…Hangi  inanca sığar 4 Büyük kitap size işarettir ..Gelecekten gelen işaret sadece anlamak…Şeytandan sakınır ,rabbime sığınırım…Şimdiki zaman geleceğe gidemez ama gelecekteki zaman geçmişe gide bilir. Bir daha düşün…Dünyada 24 saat yaşayan sinek dünya hizmetini yapar gider. İnsan oğlu da evrende sinekten daha az süre yaşar..

Öğretmeyi ve öğrenmeyi vesileyle değerli bilim adamlarına ve insan  oğluna  sunmuş ,enerji keşfini  vesileyle değerli bilim adamlarına, beyin, beden azimle keşfini yaptırarak aracı olarak insanoğluna sunar .(insan oğlu et, kemik parçası değil, evet bir enerji.) tüm din kitaplarda yazar alim ve bilim okuyun ve öğrenin buyurmuştur. (sahibi rabbim)  

                                              Çoban sakli şifa           

     Bir dünya vatandaşı, dünya için söz söylemeye hakkim var

                             Var sayımları yok saymayın.   

 
Dünya üzerinde kuzey güney kutup arında araştırmalar yaptıkça dünya ekolojisi  bozup insan oğluna  gelecekte çok büyük tehlikeler ,virüsler, bakteriler, yeni canlı  türleri , üretecek olup 
50,100 yıl içinde çok farklı canlılar, çıkarak, onla kalmayıp deniz üzerinde baraj planları yapanlar dünya akış akordunu bozarak ,denizlerin nefes almasını kesip ,denizleri kurutarak, çok büyük tuz çöllü haline getirip gelecek nesillere tehlike  yaratmak tan başka hiçbir şey olmayacak .Doğan güneşi, batıdan doğdurmak istiyorsunuz,5 milyar yıldan beri yaşayan dünya ile şaka olmaz ,insan oğlunu yok etmekten başka bir şeye yaramaz ,bu gün örnekler verir sek kara barajlar göletler ,kanallar gerek siz yerlere kuruldukça ,ve yer altı su yollarını bozdukça yer altı ısıtmayı akordunu bozarsanız ,hava akımları bozuldukça ,yazı yaz olarak ,kışı , kış  olarak yaşayamaz sak ,iklimlerin  değiştiğini  göremiyorsak ,gelecekte ne büyük tehlikeler olacağını göremiyorsak ,teknoloji değiştikçe ,tarım alanları kısaldıkça yer altı sularını kaybettiğimizi ,30 yıl ve yüz yılın içinde, bir damla içecek su bulamayacağımızı bilmeniz .bildiğiniz halde ,hala fosil yakıtlar ,yakmaya çalıştırmanız, fosil yakıtlar yandığı sürece havaya salınan gazları ,dünya ekolojiyi bozduğunu ,bildiğiniz halde ,hala neden…..Bu gün spor olsun diye safari  yaparsınız, ama gelecekte ,okla mızrakla avcılık yaparsınız 
. Dünya sahiplidir . (RABBİM )Yaşamak Anlayabilmek içim fırsatlar veriyor.. 

                         Bu gün savunduğunuz vatan toprakları, gelecek nesil. 

                              Dünya toprakları kaybolmasın diye 
savunacaklar.  
 
                                               
       
  Tek gelecek çağ hidrojen çağ. Yoksa gerileme cağ. Sonrası yok cağ..

 Bu gün için elektrikle ,suyla çalışan makinalar arabalar yapılırken ve üretilenleri yok sayıp yok etmek neyinize enerji sıfır maliyetken ,silah ,şan ,dünya hakimiyet ligi için fosil yakıt yanı petrol şirketler holdingler iflas etmemek için 7 milyar insan sağlığına ölümüne  değer mi sizlerde bu dünyada yaşarken  sizler hangi gelecekteki  galaksiye hizmet ediyorsunuz. Dünyayı 6 günde inşa eden evrenin sahibi zaman geniş olan Yaratan RABBİM. Tek tek denemede sınamakta dır. Gelin gelecekteki tehlikelere yol vermeyin…..Belki  bazı şeyleri  değiştiremem hepsi para şan şöhret peşinde ..ama düşündürürüm…… Dağlarda yanız yaşayan okumamış bir Çobanım… 

            Benim yanlışlıkları mi düzelterek yazmak ve düşünmek bana onur verir.                      

            Hep düşünerek bir adım önde olmak.Başarı bir öndekini geçmek değildir.                   

            Her asırda birkaç kişi düşünür. Diğerleri onların düşündüklerini düşünür.                                              
                                                       
Çoban saklı sifa  
      

     Piskoloji :   Beş duyu organı ve 6 his kulağa fısıltı.      

                                    Çok büyük TEHLİKE         

    

6 his insan oğlunun içine doğmak olacağı hissetmek RABBİMİN göndermiş olduğu  vücud enerjiyle hissedilen fısıltı.                                            

                       İNANMAK SADECE RABBİME İNAN YETER  

Şunu bilmek lazım çarşıya dolaşmaya çıktığım da insanların yüzlerine baktığımda kimsenin kötü yüzlü görmedim herkes yarın için bir şeyler yapmakla meşgul kimi borç ödemede ,kimi çocuklarına bir şeyler götürmek için hayat mücadelesi yapmakta yanı kısaca kafalar meşgul .Sonrası metroya bindim şöyle göz geçirirken etrafa baktığımda kimi telefonla ,kimi  bilgisayar, oyunla  teknoloji insan oğlunu içine çekmekte  bizleri böyle olmasını istiyorlar yaptıkları Beğen ,yorum, paylaş ,içine çeken uçurumlara gidilmekte beğenme hastalığı , beğendiyle yazışma ,beğendiğini  paylaş, uçuruma götürmekten başka bir şey değildir. Çünkü okumayı unutturdular.

Gelecek yüz yıllarda bir fısıltı yapay çip yerleştirmek düşünceyle şirketler holdingler  ve carter şirketler eline düşmemek sisleri bir fısıltıyla alış veriş  çılğınlığı planlar içinde sizleri kontrol  top yekün ele almak planları yapılmaktadır bir nevi virüs yükleyip top yekun  hasta etmek kimilerini yok etmek planları içinde insan lığı robot şekle getirmek ,zor ve gerçek planlar.. zaman gelince anlamak …Ameliyatla ,doğumlarda ,bir kapsül hapla oyuncaklara ,genel  kontrol  yükleme bilgisayar tarafından yönetilmek….Bizler her şekilde dinleniyoruz ,bir akıllı telefon 3 gün kapatın 4 çü gün açın açar açmaz gün tarih ay onaylayın der.. Kapalıydı…Bu gün kullandığınız akıllı ürünlerle girdi. .Amaçları insanlığı yok etmek .Buna siz siber diyorsunuz.. 

 Sadece bu değil senin kan bilgin sen bilme den cihaz nerden meşeliyse hastalığını  senden önce bilmekte ,onu da bırak bir maden araştırmaya götürdüğünde içindeki maddeleri ve elementleri  senden önce hatta devletinden önce onlar  bilir ve o elemendi  bünyesinde saklıya bilir .Artık gerisinde sizler düşünün…

                 Bu çok geniş düşünce bu hastalıktan kurtulun  

                                         SADECE 30 GÜN

                                 ALIŞKANLIKLARI BİR KENARA BIRAKIN                                    
         Ailece baş başa geçirin bol oksijen temiz hava yürüyüşler. 

    Sadece bir ay organik yaşa Daha sonra tekrar normale dön.Döndükten sonra normal yemekler plastik gibi gelecek  (Yemeklerin yapay gibi gelecek) Ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız , eve dönüş yemeklere tercih edin .  Sağlık elinizde  çünkü her şey sizin elinizde.   

(30 gün son verin Asitli içecekler , ayak üstü yemekler , hazır yemekler , paketlenmiş gıda ve şekerlemeler uzak durun.) Sebze ve meyveleri günlük ve taze mevsimine göre  kullanın farkı görün 

Para sesi,  atm  kağıt sesi , makine cırt ,cırt sesi , Hele , hele ihtiyaç olmadan bilgisayar kullanmayın kullanmaya devam ederseniz sizleri mutsuz edeceğini bilin Beğenme beğendirilme hastalığın dan kurtulmak,şık görünme,yüksek görünme , konuşmayı  değişiklik , her kez beni  beğenme ruh yapısı sık ve devamlı televizyon seyretmek Hele, hele burmadan takla atan programlar sisleri bir noktaya bağlama ve ruh yapınızı strese sokmakta içten içe hastalanmak,elektronik oyunlar Hatta telefondan bile uzak durun sana ihtiyaçları varsa seni bulacaklar gelmiyorsalar doğru yoldasın demektir.(Bunlardan da uzak durun.) 

Renklerle tedavi: Yeşil sürükleyici dir beyni boşal tir. Mavi yüksek basıncınızı aşağıya çekerek, kırmızı kan basıncını yükseltir, rengarek renkler gelişim sistemi bozar insanı hasta eder bu da  bilgisayar başında oyun oynayan önce gözler sonradan böbrekleri vurur , çocuklar da zehirlenmeye kadar gider ,pisikolejik  rahatsızlıklar getirir. 

Organik  doğal yaşam yapın. (Senin eski diye attığın şey benim içim  ve  başkası için yeni olabilir ).Deneme 30 gün bakın sağlık nasıl yerine geliyor devamını okuyun.....

                        On mükemmel sistemi devreye sokacak.     

                         VÜCUDUN ON MÜKEMMEL SİSTEMİ

  
Mükemmel bir varlık olan insanın hayatiyetini sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmesi için bütün organların sağlıklı olarak çalışması ve birbirleriyle uyumlu hareket etmesi gerekir.Vücudumuzu meydana getiren başlıca sistemler;

Bağışıklık Sistemi,

Sindirim Sistemi,

Dolaşım Sistemi,

Boşaltım Sistemi,

Sinir Sistemi,

Solunum Sistemi

Lenf Sistemi,

Üreme Sistemi,

Hareket  Sistemi

Destek iskelet Sistemidir. 

İnsan vücudu sistemler ve bu sistemleri meydana getiren canlı bir organizmadır.Vücudumuzdaki bütün organ ve sistemler bir uyum içerisinde çalışır.Bütün organlar;kan damarları ve sinirleri birbirine bağlıdır.Bu nedenle,insan vücudunu oluşturan sistem,organ veya dokularda meydana gelen herhangi bir sorun vücudumuzun tamamını etkileyebilir.İnsan yapısında okuyun.
 
                                         
 selcuk uysal Çoban sakli-sifa                  

                                 SAKLI ŞİFALI SICAK SULAR       

                KAPLIÇALARI  SAKLI ŞİFALI SULAR ZAMANI       

                      SICAK SU KAYNAKLARI NASIL OLUŞUR   

Yer kabuğunun faylarla parçalanamadığı yerlerde yüzeye yakın sıcak alanlar bulunur .bu sıcak alanlar, fay kırıkları ile magmanın yüzeye sokulmasıyla oluşur. yüzey suları faylar aracılığı ile sıcak alanlara kadar iner. burada magmanın etkisiyle ısınır ve yine fayları takip ederek yüzeye ulaşır. böylece sıcak su kaynakları oluşur. Doğal yer altı madenlerden geçerek madenleri kopyalar ,bir nevi infusyon yaparak doğa şifalı suyu biz insan oğluna sunar.                                        

      Senin baktığına herkes bakar, ama senin  orda göremediğin benim gördüğümü göremez .  

                      Havası suyu enerjisi sıcak su gibi kaynıyor çünkü sağlık kaynıyor .      

                                       Gittiğin zaman farkı göreceksin               

                                        Çoban sakli şifa       

                                     ŞİFA  SAĞLIK VE HUZUR    


            " SAĞLIK TESTİNİ TARAMADAN KESİNLİKLE KULLANMAYINIZ. "


                        -Sağlık Testine Ulaşmak İçin Aşağıdaki Linke Tıklayın 


  
 
    -Hem Gıda Hem Şifa Olan Bazı Besinlere Ulaşmak İçin Aşağıdaki Linke Tıkalyın   

  
      
Benim burada yaptığım hastalıklar için yeni bir şifa bulmak değil var olanı 

                                                     hatırlatmaktan ibarettir.

 Daha vakit var deme, sevdiklerine zaman ayır Sen sevdiklerine zaman ayırmazsan 
                                        zaman seni sevdiklerinden ayırır..
.   

                       " Anneme, ağaca çıkacağım yardım et der.                 

                      Başkasının çıkardığı yerden inemezsin düşersin  dedi "   

                                                      Çoban sakli şifa      

  
             Öyle zaman olmuş ki iyi olanların zamanı değil. İyi oynayanın zamanı Girdik    

                  Şeytandan sakınır   yaratan rabbime sığınırım.  

                                                      Çoban sakli şifa     

       Dürüst bir insan, daima çocuk kalır... Bir fincandaki kahve gibidir hayatım.             

   Bazen tatlı bazen değildir. Önemli olan kahvenin tadı değil zaten, onu kiminle içtiğidir. 

                                         Çoban sakli-sifa                         

               Gerçek başarı  başarısızlık korkusunun üstesinden gelmektir   

  "O bunu yapmaz" demek değildir.  "O bunu yapmak istiyorsa bir bildiği vardır" diyebilmektir.     
   
                                                     Çoban sakli şifa        

                        İlk yapılacak öncelik             

                               Şimdi gerçekler zamanı                                

 
Başka milletler ise hasta odalarını biberiye, kekik, yavşan, günlük ile tütsüleyerek dezenfekte etmişlerdir. Resulul­lah (s.a.v.) Efendimizin Evlerinizi kekik ve yavşan otu ile tütsüleyiniz”  

 
Evinizi tütsüleyin yavşan otu pelin, lavanta, üzerlik otu ,Kekik,  Biberiye milyonda bir evdeki patlayıcı hibrojen  bilinmeyen  elementler  zararlı mikropları yok eder. (Zamanın birinde Yozgat sorgunda erkekli köyünde bir evde olduğu  yerde yanan bir evde proram mı yapıldı  ve gönderdiğim bitkilerle yanmaktan kurtuldu.) 

Sıkışmış olan bir köşe ,yün, cam ,eski kerpiç ev, ve ahırlarda, Hafif rüzgar esintisiyle cakan bir kıvılcım sıkışmış hidrojeni  bilinmeyen element aleve tutuşturması. (Buna her şey dendi denen şeyler madden bir şeyler yakmaz manen her şeyi yakarlar .) Baharat cı SORGUN  YOZGAT Ramazan ceylan böyle şeyler olduğunu söyledi bende bunları Gönderdiğim bitkileri söylediğim şekilde  yapın kurtulur dedim ve uygulandı  yapıldı ve kurtuldu.

Bu zadece fiziksel ve kimyasal şeylerdir 
RABBİMİN her şeye gücü yeter . Çünkü bu dünya üzerine her şeyi vermiş. Sadece tevvekkül edin. 

  

1.Tavada tütsüleyin

2.Bir kısmını bu hu yapın

3.Suyu da kapı pencere kenarlarını silin.  

-Hacamat zamanı geldi uzmanlarınıza ,doktorunuza danışın,

-İsal yoğunluk yaşanır her döngü zamanı olur .Birde kurban eti dinlenmiş olarak kullanın.Bol su için.

-Sıçak soğuk havalar çarpar, sırtınız dan yünü ve kıyafet eksik etmeyin.

                                    MİKROBİK HAVAYI TEMİZLEME         

     
 LİMON YAĞI veya KABUKLARI

       GREYFURT YAĞI veya KABUKLARI  

        LAVANTA YAĞI veya BİTKİSİ

-Kış ayında evin içindeki mikropları kırmak için ve hastalıktan korunmak ve ayrıca ferah bir ortam sağlıyabilmek için bir bardağa veya bir cezveye 5-6 damla atarak soba veya kalorifer peteklerinizin üzerine koyarak tüm mikrobik solunum ortamını yok edersiniz.

-Banyo yaparken sabunlanırken veya şampuanların içerisine yukarıdaki yağları damlatarak vücudunuzu canlı tutarsınız.

  -Varis ağrıları için bir bardak suya 1-2 damla kimyon yağı veya limon yağı 
karıştırarak varis olan bölgeye uygulayabilirsiniz.

 -Kimyon yağı yapılışı 100 gr kimyon 1lt suda 500gr kalasıya kaynatın,daha sonra 100 gr zeytin yağı koyun dinlenmeye bırakın daha sonra tülbentle süzün soğuk pres yapmış olursunuz.


NOT
;
Mümkün olduğu kadar yağlar, çoğaltıcı yağlar yerine gerçek yağlardan kullanılmalıdır.Çoğaltılmış yağlara dikkat edin.!!!

         Kendiniz  yağlarınızı yapmak isterseniz  9 çeşit bitki hazırlamayı okuyun.        

  
                                Diğer yağlara ulaşmak için aşağıdaki linke tıklatın.

                                       Çoban sakli şifa    

                                    MEMLEKETTEN MEMLEKETE:   


   
Hasta olmamak için gittiğiniz memleketin çorbasını ve yanında soğanın göbek kısmını (cücüğünü) yiyin. Gittiğiniz memleketin havasına vücudunuzu alıştırmış olursunuz.

   
Hava değişikliğinden dolayı ishal olan insanların yüz metre etrafında "RABBİMİN" göndermiş olduğu güzelim kayısı  ağacının yaprağından 3 adet yemeleri ve üstüne limon tuzu katarak ağızda emilir. Limon tuzu bulunamazsa limonu kabuğuyla birlikte yemeniz kafidir.      "Kayısı ağacı kayısısı ishal yapar yaprağı ise kabız yapar .Rabbim buna göre bu ağaca böyle bir görev vermiştir".
        
  Önemli bilgi :Ceviz ağacının cevizi vücuda yağ yapar,beyni güçlendirir 

Yaprağı ise vücuda yapılan fazla yağı yakar
 
. Trigliseriti vücut dengesine alır.3 bardak dan fazlası içilmesi zararlıdır.Zararı ; Vücut da ki yağı fazla yakar .Vücut dün da yağa ihtiyacı vardır.   Trigliserit ve kolestrolu dengeye alır. Mevsimlik ağızı buruşturan eş kim si  meyve lar yenir.     Vücut dun ihtiyaç duyduğu çeşitli ve değişik gıdaları sebzeleri ve meyveleri mevsiminde yemeliyiz .Salata yemeğini ihmal etmemeliyiz .Lahana ,tere ,soğan ,marul ,salatalık ,turp ,domates yer elması ,maydanoz karıştırılarak salata yapılır .Limon ve zeytinyağı ilave edilir .Yemeklerden 30 dakika önce yenir .Şekeri düşürür ,tansiyonu ve kolestrolu dengeler ,kanı temizler ,damarları açar ve hazmı kolaylaştırır .Lifli besinler olduğu için şişmanlatmaz.
                                   
                                     
 
Çoban sakli sifa      

               www.sakli-sifa.com 

                                 STRES ATMA YERİ DOĞA  

 

Stres atmanız 
ila bir odaya girip kırmak dökmek İnsana zarar vermek değil sen sadece kin bağımlılığı yapmaktan başka bir şey değil ,o yapmış olduğun stres atma bir başkasına zarar vermek için antrenman yerinden başka şey değildir....   

"Kin taşımak yanan bir kömür parçasını başkasına atmak için eline almak gibidir. Sadece kendini yakarsın” Dünya sahipsiz değildir. ”RABBİM “ cevabı verir."  

  Ama sırt çantası alıp Dağlara çıkıp ne ve ne zaman hayat yaşantınla beraber kaldın…İşte orası hayat antrenman yerin stres atman yerin….Seni tutan var mı yarın ve yarınlar

                     Resmin arkasın dağlara ne, ne, zaman çıktınız…  

                                       Çoban sakli şifa                     


                     YAŞAM CANLILAR İÇİN

 )

  (STRES)              

 Stres olmadan yaşam olmaz,bazen stres koşturur,bazen yürütür,bazen hırs verir,bazen ,bazen devam eder ,hayata küstürme gelinceRABBİME Havale edin, siz geldiğiniz yoldan tekrar yola devam edin Beklemenin mükafatını görecek siniz.Sabır tüm ilaçlara bedel sağlığınız yerine gelecek.Yaşayan canlılar için her kesin başından geçer . Paranı servetini kaybet ,Hayatta yaşam güvenini sağlığını kaybetme.  

Çok fazla stres yaparsan vücut kendini onaramaz doğal hale bırakın bak Göreceksin ilaç içmeden iyileşeceksin…DEVAM edersen başka aksamlar dan madur olacaksın acı çekeceksin. Ve içtikçe daha küvetlisini arayacaksın ya sonra

 Her sabah kalkmanız bir kırılma zamanıdır, niyetiniz hayır başlar. Hayır bazen şerri , şer  bazen hayır getirir korkularınıza yenik düşmemek için zamana dönmeniz,kırılma noktasından tekrar yakalayıp başlamanız , her önündeki gün yeni gündür. En  derindeki korkularımız zayıf değildirler. En derindeki korkularımız gücümüzün ötesindedir.

                                                    Çoban sakli şifa 

                  KENDİ KENDİNİ HASTA ETMEK  KORKU 

  Vücudunuz bir enerji öncelikle bunu bilin vücudun ne isteyip istemediğini sizlere soyluyor,sizler zararlı şeyler aldıkça,kendini savunmaya alarak kendini koruyor,sizler zararlı şeyleri, aldıkça kendini savunarak sizleri yorgun,halsiz,bitkin düşürerek,hasta ediyor,sizler yatakta da,zararlı şeyleri kullanarak devam ettikçe,kurtarılmaz hastalığa itiyorsunuz kendinizi.Ama aklınızla vücudunuz,istemiş ,olduğu mineral,vitaminleri sızı  erdirerek itsiye çek dua la yer içerseniz ve kendini toplayarak ayağa kalkacaksınız .Belki bir bardak su…   

                                      Çoban sakli-sifa      

                       KORKUNUN İLK VURACAĞI DURUM 


Mide ,Kalp ,Asabi  ruh durum,  Korku halleri ,Geğirmek ,  Kusmak,  Ekşime , Yellenme ,  Yüksek tansiyon,Romatizma ,Sindirim yetmezliği, Şişmanlık ve gaz,astım . Midenizi rahatlatırsanız korkuda kalmaz..Midedeki problemi çözün her şey çözülür.Haram ,Helal….  

  Korkunun tetikleyicisi  Stres : Ne neyim var deme olduğunla yetin.Hırsa kapılınca,sağlığında yok olur , huzur düzeninde kaçar . Her şeyini kaybetsen de,sağlığını kaybetme, eksik ve fazlayı bul , Yapacağın işte Haram helali ayır hak ve adaleti bul geldiğin noktadan başla ulaşamayacağın hiçbir şey yoktur, inanmak  kazanmaktır.  Gördüğün düşündüğün ilizyon dur…

                                        Çoban sakli-sifa     
 

 
Psikosomatik hastalıklar
, oluşu ya da seyri üzerinde ruhsal etkenlerin önemli rol oynadığı belirli bazı bedensel hastalıklardır. Eski çağlardan beri ruh - beden bütünlüğünü savunan hekimler ya da filozoflar olmuştur Hipokrat, İbni Sina  Duyguların bedensel tepkiler oluşturabildiğini örnekleyen halk deyimleri vardır: Utançtan yüz kızarması, korku ,Hayalli rüyalar ,öfkeden  üzüntüden iştah kesilmesi, kuruntu ,uyku kaçması gibi. Bazı bedensel bozuklukların Dua, Kuran okuyarak  tedavilerle yöntemlerle iyileştiği en azından geçen yüz yıldan beri bilinmektedir. Batı dünyasında Her hastanelerde din adamları dua ve ruhani  tedavi edilmekle hastaların iyileştiklerini söylemekteler.   
 Ruhsal Tedavi :Psikosomatik ve psikolojik hastalıklarda dua ve ibadetin iyileştirici ...
  

Etki gösterdiğine inanın  Günümüzde  dünyada birçok modern hastanede i­yileşmeye yardımcı olması amacı ile din görevlileri bulundurulmaktadır. Bazı kanser vakalarının “inanç tedavisi” ile iyileştirildiği rapor edilmiştir. 

                               Ruhsal tedavilere ek olarak kullanılırdı. 

             
  Kur’an okuma, su sesi, doğa sesleri ve müzik aletleri kullanılır. 

     Sizler yeni ayakkabıyı yastık altında saklardık yarın bayram olacağını biliyorduk…

                                    Çünkü sağlıklıydık bayramı biliyorduk.

      
  “Ne kadar zengin olursan ol, çocuğuna bayramdan bayrama elbise alıyorsan, gittiği    

           yerde huzur ve bereketli olur. Müsrüflük ten kaçının , en büyük hastalıktır."     

   

       "Eğer çocuğunuzu iyi yetiştirmek istiyorsanız ona harcadığınız parayı yarıya indirmeniz, 

                      onunla geçirdiğiniz vakiti ise iki katına çıkarmanız yeterlidir...."


               Bizler hiç ölmeyecek gibi yaşarken aslında aldığımız her nefesle 

                                                 ölüme daha da yaklaşmaktayız      

  
                           " Uyandırıldığımız her gün bize verilen bir hediyedir "

                                                       Çoban sakli şifa   

                                              (Hz Ali)   

                "  İnsanlarla konuşun insanların akıllarının erebildiği kadar."                           
           
Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren

           Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren                   

       Bir gencin hayatı ilim ile imanla  değer  verilir eğer ilim ve iman sız ise itibar edilmez" 

Hz ALİ (a.s.) Hz Hasan ve Hz Hüseyine yazdığı  mektupta  şöyle buyurdu. ”ALLAH" ‘tan korkmanızı, dünya sizi istese bile onu istememenizi  vasiyet ederim. Ona  ait bir şeye ulaşmadığınız veya kaybettiğiniz için üzülmeyin .Hakkı söyleyin ,ahiret ecri için çalışın .Zalime düşman ,mazluma yardımcı olun.      

                                                 Çoban sakli şifa     

                 ( Tufanlar ve felaketler zinciri Dünya yaşıyor farkına varın şakası yok)

                                                         2017,18,19,20,21

               2018 kuzey yarım küre KISMEN… 2019 güney kürede olmak İSTEMEZDİM  

Dünya nüfusunun sürekli artışı, küresel ısınma, sera etkisi ile yağışlarda görülen ani değişiklikler, aşırı yağışlar, uzun süren kuraklıklar,  tatlı su rezervlerinin azalması, suların israf edilmesi ve aşırı derecede kirletilmesi gelecekte yaşanacak tatlı ,içme su ve toprak altından çıkan zenginlik ekonomi ve çıkar savaşlarına götürüyor. Geleceğin  karşı koyulmaz silahı parasal kırız göç ve göçe zorluyor, zorlayacak.

2019 Avrupa son vergiler ve kesintiler yabancı yaşayanların zor yılları başlayacak…

2019 Zenginler kulübü zenginler fakirler dünya iki grup oluşu dünyanın zor yılları hızlanmakta.. 

2019 Gençler şimdi sıra sizde genç çiftçi olun toprağa sarılın harcamanız altın gümüş olsun demirbaşları Kooperatif kullanın ithale bağlı ölü yatırım malzemesi kullanmayın buğday varsa açlık olmaz devlet olur…. 

2017  18 19 20 21 22 23  Zor yıllar dünya için..  


insanoğlu maalesef bu önemli gerçeğin henüz tam olarak farkında ve id­rakinde değil. “dünyaya bir şey olmaz!” diye ,diye dünyamızı kendi ellerimizle yaşanmaz hale getiriyoruz. büyük karteller, gıda üreticileri rant uğruna dünya­yı tüketiyor, ekolojik ve ruh dengesini bozu yor, ürettiği gdolu (genetiğiyle oynanmış) gıdalarla insanoğlunun hayatıyla oynuyor.

  (insan oğlunu ya bu şekilde, yada ,bölgelerde şan ve ihtişam için kaoslar parçalanmalar la yok etmeyi planlayanlar)ama unutmasın ki her bir filiz ,her ezdiğimiz çim her kopardığımız yaprak her kırdığımız dal vücudumuzun bir parçasıdır)Her bir canlıya eziyet sizleri karanlık dünyaya götürecek…

Her kopardığınız parçalar sizlere yüreğinize ,kalbinize iğneler gibi saplana çak işte o zaman yaşamak istiyorum haykıracaksınız ve sağlık diyeceksiniz. (Bugün yada geç olmadan yarından sonra)                                         
                                 
                                             
 Çoban sakli-sifa             

 

     www.sakli-sifa.com

     
        
  ” Hayırlı insanlarla arkadaşlık etki onlardan biri sayılasın şer insanlardan                                
                                               sakın ki onlardan sayılmayasın”   

Mahşerde hesap çok ağır olacak, bunun farkındayız da, mahşerde bize de sormayacak mı müslüman olarak ne yaptın diye? Onlar silah üretip müslümanların başına yağdırırken bizler yine birbirimizi yiyiyorduk diyeceğiz. Müslümanlar olarak beceremiyoruz, üretemiyoruz, hep beddua ediyoruz hep Allah tan istiyoruz.....
 
   ( Size ,bize ,her şeyi vermiş kısa yol adresi bile vermiş, iman ve inanmak lazim)


                                                          Çoban sakli şifa 
                                                                         
                                                            HEP GELSİN
 Çaba, güç ,eform yok hep para verip almaya yönlendirilmişiz ,araştırma ,geliştirme ,her insanda  olması lazım olan ,yetenekleri ,varı yok ediyoruz ,hep başkaları yapsın diyoruz, yetenek var siz yapın, aç kalmaktan, acık ta kalmaktan ,ölümden korkma ,dan başka bir şey düşünmüyoruz.    

Dünya yaşam alanın da insan oğluna tüm canlılara o yetenekleri her şeyi vermiş yaşam alanın 2 mt düşünmen için kararlar ve yetenekler becerileri sunmak için ,  gideceğin yer de belli 2 mt ve sonrası hesaplaşma hazır mısın en başta yapılması gereken helal ve haramlara dikkat ettin mi helalleştin mi…İki kuralı   

     Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır.

     Helal İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır. 

                                                     
                                          GELECEK

 
Son sıcaklar ,soğuklar toz bulutlarıyla ,bakteri, virüs ,doğa kendisini korumak için yoğun şiddetli yağmur getirerek kendisini koruma altına alacak. Çünkü yaşayan canlıların eko sunu bozuyoruz. Anı deniz ve kara soğuması ile gelen fırtınalar zincirin halkası olacak. İşte o zaman ….

                                           Çoban sakli şifa 

                                ÜÇ ADIM ÜÇ NASIYAT ÖĞRET 

              HER ŞEYİN ZAMANINDA  VE  ZAMAN GELMİŞTİR     

                                  HELAL , HARAM , ŞÜKÜR                            

                 Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren

                Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren  

      Allaha şükür bu gün işime  , işyerime kimseye ve personelime  haram lokma yedirmedim    
 
               
                        
 Allaha şükür bu gün insan ruhuna ve bedenine faydalı ürün verdim

                                   Diyebilmek öğrete bilmek bu kadar.       

                       Bak sağlık ve ruhun nasıl kendini yeniliyor bir gün yaparsan anlarsın

                                                   
  o bir günler  geçmeden 

                                                               Çoban sakli şifa   

                                                         ANLAYA BİLMEK  

Nimetlerin hikmetlerini tanıma yolunda atacağımız her samimi adım bize tüm şifalı  sırlarını açacaktır inşallah. Kâinatta ve içimizde saklı olan enerjiyi keşfedip aralarındaki ilahi münasebete vakıf oldukça her şey daha i­yi anlaşılacaktır.

           ''Gözlerimizi açamadığımız bir dünyada sahip olmayı umut edebileceğiniz  

                                tek şey bir göz bağı değil miydi artık çıkarın” 
                                  
 
                                                           Çoban sakli şifa

                                 PAYLAŞMAK  ve SADAKA  


Sadaka sadece maddi  yârdim değil , manevi yardımda giyin ,küsleri  birleştirmek, çok  bilgiyi paylaşmakta  sadakadır.(Hep ben biliyorum ben diliyorum demek sen hiç bir şey  bilmiyorsun demektir.) Paylaşın ki bilmediğimiz eksikleri  bilin.

          Lokmayı paylaşmayı bilsek dünyada ,kimse aç , açıkta kalmaz  

Kedi .Kedidir ,kedi…ve Bir kedi Mahallenin kedisi bir ev kedisi sokağa atılmış ama kendisini atılmış görmüyor hayata yaşam veriyor ve üstelik annesi ölmüş veya tek kalmış bir yavru kediye ölmesin diye annelik babalık yaparak hayatı  paylaşarak  yavru kediye yaşam öğretiyor ,ve sıkı sıkı sarılarak hayatı öğretiyor…Kendi hevesi  için kediyi yanız bırakmak sizce nedir….RABBİM ona bir şekilde yaşam veriyor…. 

             
 Yorgun kedi akşamları yorulmuş vazıyette çok sevdiği bilgisayarcı dükkan önündeki tezgahta yatmak istiyor sevimli olduğundan esnaflar bir şey demiyor çünkü geceleri avcılık yapıyor…Ve korunacak sokağa atılmış  kedilere bakıyor koruyor korunuyor çünkü canlı bir vazife gelmiş çünkü onun vazifesi …Hiçbir şey boşa yaratılmadı…..Adres mi gerek yok her yerde görünmekte…

                                      Kedidir kediii 

  Kedi bir marifeti hırsızlık bir gün bir sabah arkadaşın dükkanı  erken saatlerde açtım her kez gibi sabah erkenden poğça aldım peynirli  Trabzon  dere otlu pogca sı dört tane dışardaki masaya koydum bir tanesini yedim içeriye cay koymaya gittim bir geldim ne göreyim poğçalar yok  sağa dak sola bak poğcalar yok.. Komşu lokantacı İbrahim usta ya söylemesi ayıp sana da buyur gel diyecek tim ama masa üstündeki  poğcaları  gördün mü  ….Kediyi takip ediyordum benim kafesteki kuşu yemesin diye ama ağzında bir poşet vardı her halde çöpten aldı zannettim….. Ha desene bizim kedi aşırdı….Ertesi gümü takibe aldım bu sefer tereyağlı peynirli  su börek aldım bu sefer kendime biraz ayırdım çoğunu bıraktım taşıyabilecek şekilde bıraktım ve pusu yattım sesimi duyan kedi geldi ve poşedi aldı sürükleye ,sürükleye  götürdü bende takip ettim sanki beni takip et dercesine göz  göre göre vardık kuytu köşede yavru kediler…Gerisini siz düşünün ……Köyden bayırdan gelirken, evde kedi  besliyecem diyenler o bir can şehir ortasına bırakma ikinci suç işleme…. Bir yabancı kedi kadar olamıyorsak…Yaşamanız neye.

                                                  Çoban sakli şifa    

                    
                      İNSANOĞLU KISA YOLDAN ZENGİN OLMA YOLUNDA     
       
     

    
      Çok güzelim deme bir 
sivilce yeter.Çok zenginim  deme bir kıvılcım yeter

                               
                                            
SONU GELMEYEN HIRS 


Üretilen üretim ham maddeleri ne nereden geliyor ve haşereleri  öldürmek için gelen ham maddeler sinekleri öldürmek yerine onlara baha küvetli güçleniyorlar anaç lar ölüyor ama lavya lar bağışıklık kazanarak daha güçlü virüslü sinek ve haşereler üretiliyor gelecek yüz yıllarda hakim olacak canlılar üretmekteyiz  

Hala  zehir tüketerek biz insan oğlu değişik virüslere bilinmeyen hastalıklarla uğraşacak ilk vuracağı yer kısırlık ,genetik bozukluğu ,ve karaciğer, dolaşım…….ve sonu gelmeyen hastalıklar…..Zehirlerle ekoyu bozuyorsunuz çünkü onlarda bu dünyaya bir vazife için geldi onlarda zarar verecek mikropları yok emek için geldiler……siz sadece tütsülerle kovmakla  mükellefsiniz 

Sıkılan her ilaç bir dahaki seneye daha güçlü daha hazırlıklı olacaklar ,Biz insan oğlu aslında kendimizi yok ediyoruz ,bu haşereler ve sinekler insan oğlunu yok etmek için gönderilmedi  yok etmek için gönderilseydi  insan oğlu olmazdı, Bu karmaşık dünya para hırs eko zincir bilinmiyen  hastalıklar virüsler olacak ve olmaya devam edecek…Her sene daha kuvvetli gelecekler

                                           Çoban sakli şifa 

              Görme, İşitme , Koku alma , Tat alma  , Dokunma

                Vücuttun/  5 ikazı Bunlar hepsi hastalığı tetikler     

                               ALERJİYE  MARUZ KALINIR            

  
Diş tan gelecek  tehlikeyi sezerler ufak ikazlarda bulunurlar devam ederseniz  unutkanlıklar ,virüsler ,bakteriler girmeye başlar , hasta düşürür ,sakat bırakır. Her şey sizin görmenizde ,işitmenizde, koku almanızda ,dokunarak ,tat  almanızda .   

              KOZMETİK  BAY VE BAYAN (KOKU ve TAT) Dan gelen  hastalık   

  
Koku ve tat çiçekler önemli dır. Şu anda maliyet düşsün diye kimyasal maddelerle koku renk ve tat yapmaktalar ,bu bir zincirleme hastalık ,bir an önce sağlıkla oynayan fabrikalar ,Helal haramı incelemesi ,Kolonya, Islak mendil, kozmetik ,deterjan gıda da kullanılan asit ,renk ve kokular. Sizi her turlu hastalığa itecektir.

(Kazandığı para yetmeyince!!! Daha çok para kazanma Hırsı artarak kısa zaman içinde hastalıklar artacak.)            

  ALERJİ TESTİ OKUYUN   -Çeşitli yiyecek , asitli içeçekler .  Çiçek tozu.  Elbise.  Halı.    Hayvan türleri.   Kozmetik.   Mantarlar.   Plastik.   Mücevher.   Dar elbise. Güneş ışınları FAZLASI ve (Tasarruf ampuller İTHAL).Kılimalar Okuyun inceleyin. ( Daha çok hassas ciltler )  

Her bitkinin, meyvenin kendine has görünüşü,  beş duyu organımızla Bitkile­ri, meyveleri neredeyse İçerdiği maddeler tanırız. Birbiri­ne çok benzese de birbirlerinden farklı olan özellikleri vardır. Asırlardan beri çeşitli kültürlere mensup insanlar, bitkisel kokuların ağrı ke­sici, mikrop öldürücü, iltihap kurutucu, kramp giderici, ruh yatıştırıcı tesirle­rini keşfetmişlerdir. Mısırlılar, ölülerini mumyalarken; katran ve mür ağacının anti bakteriyel özelliklerinden faydalanmışlar. Başka milletler ise hasta odalarını biberiye, kekik, yavşan, günlük ile tütsüleyerek dezenfekte etmişlerdir. Resulul­lah (s.a.v.) Efendimizin “Evlerinizi kekik ve yavşan otu ile tütsüleyiniz” Hadis-i şerifinin öneminin bu bilgilerle biraz daha açığa kavuşacağı kanaatindeyiz. 

                                                           Çoban sakli şifa         

               GÖÇ VE GÖÇ YOLLARDAN TÜM CANLILARDAN GELEN GRİPLERE

                                          DİKKAT EDİN SIÇAK VE SOĞUKLAR

                      HASTALIKLA MÜCADELE DEĞİL, HASTALIĞIN OLUŞMASINA   

                              SEBEB OLAN KOŞULLARLA MÜCADELE OLMALI. 

            BU HAVALAR BAZEN ALERJİ BURUMLAR OLABİLİR DİKKAT EDİLMESİ

 Erişilmeyen yerlere uzanın ki kimse hasta olmasın yoksa her kapı çalınır.Ben ne yaparım deme yaşam 2 metre karende çok şeyler yapılır.Her kes 2 metre kare içinde kulak olursa kimse  hasta ve ölümler olmaz. Üst solunum yollar alerjiye maruz kalabilir doğanın uyanışı yakın kaldı dikkat edilmesi Alerji veya Genellikle soğuk algın­lığı, grip, franjit enfeksiyonlu iltihaplı virüslerin etkisiyle ortaya çıkar.Yüz de şişlik  Üşüme, baş ağrısı, titreme, kabızlık,İsal, sayıklama gibi belirtileri vardır. Sağlığa Üç adım gitmeniz kafi.   (Doktor ,Biyokimya ,diyetisyen)        

    Tüm dünya insanları hastalanmasın ve ölümler olmasın her şey elimizde.   

Yaz kış kılimadan uzak durun
O En yakın hekime Öncelikle.Baş vurun.
O Su :Bol bol kaliteli su için öncelikle Alkalin
O Çeşitli yiyecek.Paket gıdalar uzak durun .
Çiçek tozu.ev içindeki çiçekleri kısa müddet uzak tütün 
O Elbise.Elbiselerde bulunan kimyevi , maddeler kuru temizlikten gelen eşyaları havalandırın.
Halı.Halı toz toplama dışarı dan gelen mikroplar.
Hayvan türleri.Evcil hayvanların tüyleri ve dışkıları.Mümkünse torbayla alın ağzını bağlayarak çöpe atın.
O Kozmetik.Kozmetiğin hepsi kısa zaman kullanmayın
Plastik.Meyve sebze uzun müddet bırakmayın
O Mücevher.Şu ara takmayın ve kullanmayın
O Dar elbise giymeyin .Bol elbiseler ve iç koruyucu kıyafetler tercih edin
O Güneş ışınları.Sıkı giyinerek bol yürüyüşler yapın.

Özel meyve.Özel sıkılmış meyve suları için bilhassa Şiraz nar suyu tercih edin ,bol ,bol özel şalgam suyu kullanın.

Kase içinde .Yoğurt dilinmiş limon,sarımsak yatmadan tüketin.

O Ağır yemeklerden kaçının. Meyveler besleyici ,sebzeler temizleyici .

O Sindirim dolaşım bol çalıştırın .

O  Şeker ve şekerli ürünler kullanmayın  ve kısıtlayın asitli içecekler den kısa süre uzak durun .

O  Ev ve ofisleri tütsüleyin ..
O  El ve ağızlarınızı..   yıkayın ,misvaklayın 

O Hasta haliniz de her şeyi büyük görme, hararet basması ,düşüp bayılmalarda, Kırmızı soğan elma gibi veya salatasını yap ye. 

Bir dilim kabuğuyla limon veya ,portakal ,kaya tuzuna batır ye ,geri kalan  kısmı bolca tüket kısa zamanda vücuttaki virüsü terleterek attığınızı görecek siniz.(nar içindeki beyaz zardan bir iki parça , içine atarsanız şekeri dengeleyerek sizi şifaya kavuşturacak)Bu bir yaşam serumudur.5 -6 saat sonra vücut aş ererek vitamin mineral  isteyecek .

      Salık elinizde ,çevrenizde , gıdalarınızda ,sağlıklı günler yaz ve kış boyunca  

                                                       Çoban saklı-sifa                           

  
                                              
       ÖĞRETİLEN  

Bitkiler bir zehir  ilaçlar bir zehirdir . Okulda  öğretilen ilk konudur. Bitkinin dalı ,çiçeği ,yaprağı ,toplanması ,kurutulması ,hangi koşullarda kullanılması ,ne, ne  şekilde hazırlanışı BİTKİLERIN HAZİRLANİŞ ŞEKLİ  okuyun ne yapmak isterseniz bu şekilde hazırlamanız. Bitkininde kendi  şifası ayrı ayrıdır ,yaprağı, dalı ,kökü ,hatta koku, hatta çiçeği bile faklıdır TIBBİ  BİTKİ   FAYDALARI VE ZARARLARI  Yakında  Kendi bölümünde okuyun . Her şey zamanın da yazılacaktır . Zamanında kullanılmayan her şey zararlıdır. Zamanın da kullanılmayan bitki ve ilaçları Doktorunuza ,biyokimya ,diyetisyen ,güvenilir aktarınıza danışmadan kullanmayın..Bilginize….  

                                                      Çoban sakli şifa 

                                    ANTİBİYOTİGE DİKKAT 

Mikropların öldürüleceği ve artık hastalık olmayacağı düşünülerek üreti­len antibiyotikler bağışıklık sistemini yıktı ve daha çok hastalığa neden oldu. 

 - Antibiyotik göz sinirlerine zarar verir.Çünkü böbrekleri vurdu. 
 - Bağışıklık sistemi yetmezliği çok ço­ğaldı. 
 - Körlük, sağırlık, bağırsak problemleri, ağız problemleri çoğaldı. Çünkü antibiyotikler vücuttaki bütün mikropları öldürdü.
 - Normal olarak ağızda ve bağırsaklarda yaşayan mikroplar öldürüldükten sonra bağışıklık sistemi yüz­de 80 yok oldu ve çöktü.   
 - Bunun yanı sıra hazım ağızdan başlayarak bozuluyor. Ha­zım bozulduktan sonra metabolik birikinti çoğalıyor ve sonuç olarak hastalık­lar da çoğalıyor.
  -Avrupa ve Amerika’da nadir durumlarda antibiyotik verilir a­ma Türkiye’de herkese veriliyor. 
  -Bütün ilaçlar çok faydalı deniyor ama sonra korkunç zararları ortaya çıkıyor.
  -Her gecen gün,ay,yıl,hep bir üstü verilirse sonu ne......(Vücut her gün kazanı yor kullandığın şey neyse çünkü bir üstünü istiyor...)Bir üstü kullanmamak..veya azaltarak..  

       Öncelikle daha önce aldığınız vücudunuzun bazı   organlarını  tahrip eden ağrı kesici  depresyon ilacı, antibiyotik, gibi ilaçları gıdalar ve hayatımıza bir şekilde gi­ren kimyasalları terk etmeyi vücudunuzu temizlemeyi tavsiye ediyoruz,                          

      
Aslında vücudumuzun bağışıklık sistemini koruyarak tüm hastalıkların önüne geçebiliriz.Vücut, neyi nasıl düzeltmesi gerektiğini bilecek kabiliyette yaratılmıştır. 

Çün­kü o zaman bağışıklık sistemi canlanmaya başlıyor.Bağışıklık sistemi canlandı­ğında kimseye ihtiyaç kalmadan  iyileşme başlıyor, süreç kendi kendine işliyor  

Bağişiklik sistemini güçlendirme ilaçi olmaz (Tek anne sütüdür),okuyun
   Sadece ,vüçüdünuza vermiş olduğunuz tahribati temizlemeden bağişiklik sistemi güç kazanmaz Meyveler besleyici,zebzeler temizleyici dır. 

   Mayısa kadar aldığınız enerji eylüle kadar harcayın spor, periz ,oruç ,ağır yemeklerden kaçının mevsime göre yemekler ,ekşimsi , meyveler tercih edin .

                      meyveler  besleyici, sebzeler temizleyici      

                                            Çoban sakli sifa      

                           Sağlığımızı neden kaybediyoruz

 “Organlarımızı normal sağlıklı fonksiyonlarından uzaklaştıran sebepler nelerdir?” gibi sorular hepimizin merak ettiği konulardır. “Endüstriyel gelişim ile birlikte, binlerce kimyasal bileşen doğaya atılmaya başlandı. Sigara, yediğimiz işlemden geçmiş hazır gıdalar, bilgisayar, televizyon ve cep telefonları, suni gübreli tarım ürünleri, içtiğimiz su ve aldığımız her nefes vücudumuza yeni toksinleri taşımaktadır.”  

Peki nedir bu toksin 

 Toksinler ciddi sağlık riski yaratabilecek olup, haklarında çok az şey bilinmektedir. Üstelik de, iki veya daha fazla toksin bir araya geldiğinde daha güçlü bir etkiye sahip olup sağlığımızı etkilemektedir.
Dişlerimizdeki cıvalı dolgular, kök kanallarında anaerobik bakteri, antibiyotik kullanımına bağlı bağırsaklarda anormal bakteriyel flora, kurşunlu benzin kullanıldığı dönemde kemiklerimizde birikmiş olan kurşun, kanımızda dolaşarak karaciğer metabolizmasını bozan ilaçlar her geçen gün artmaktadır.  Sigara, alkol, hava kirliliği, stres, hormonlu gıdalar gibi daha sayamadığımız pek çok etken vücudumuzda toksin birikimine neden olur. Bu toksinler zamanla vücudumuzun düzenini etkilemekte ve eklem ağrıları, yaşlanma, kilo, şeker gibi pek çok hastalığa davetiye çıkarmaktadır.

 İşte size bazı toksin kaynakları 

Besinler ve İçecekler: İşlemden geçmiş hazır yiyecekler, kafeinli içecekler ve atıştırmalık şekerli gıdalar
Hava Kirliliği: Egzoz dumanı, sigara dumanı, yakılan kömür ve sanayi dumanlarından oluşan sis
Radyasyon: Bilgisayar, televizyon ve cep telefonları
Stres: Bedenin besin emme kapasitesini, dinlenmesini ve kendini onarmasını engeller

                                          Çoban sakli şifa   

 
    
BU HAVALAR BAZEN ALERJİ BURUMLAR OLABİLİR  DİKKAT EDİLMESİ   

  

Üst solunum yollar alerjiye maruz kalabilir doğanın uyanışı yakın kaldı dikkat edilmesi Alerji veya Genellikle soğuk algın­lığı, grip, franjit enfeksiyonlu iltihaplı virüslerin etkisiyle ortaya çıkar.Yüz de şişlik  Üşüme, baş ağrısı, titreme, kabızlık, isal sayıklama gibi belirtileri vardır. Sağlığa Üç adım gitmeniz kafi.   (Doktor ,Biyokimya ,diyetisyen)  

                                                             Çobam sakli sifa      

                 BUGÜNLERDE ÇİKAN AĞIZ YARALARINA DİKKAT           

                                            AĞIZDA CIKAN YARALAR          

                                   Kara dut zamanı gelmiştir kurusu  

Ağızda oluşan yaralara B12 vitamini eksikliği, hormonal değişiklik, demir eksikliği, stres ve kaygı, genetik faktörler, sigara, gıda lerjisi veya kullanılan bazı ilaçlar sebep olabilir. tedavi yöntemleri dışında bazı bitkiler de yaraların iyileşmesinde oldukça faydalıdır.Oluşan yaraların iyileşme sürecini hızlandırmak için aşağıdaki bitkilerden faydalabilirsiniz.

 Kara dut; infilasyon yaparak ağiz gargarası yapilir.

Çay: Tanen   bakımından zengin olan çay; bakteri, virüs, alerji veya mantar sebebiyle oluşan ağız yaralarına iyi geliyor. Kullanılmış çay poşetini biraz soğuttuktan sonra yaranın bulunduğu bölgeye koyun ve 15-20 dakika bekletin. Aynı şekilde tanen içeren okaliptüs, adaçayı, ahududu, nane ve meyan kökü çaylarından da faydalanabilirsiniz.

Altınmühür: Antiseptik özelliği bulunan ve kanamayı azaltan altınmühür bitkisi ağız yaralarının tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Altınmühür çayı hazırlamak için 1/4 litre suya 2 çay kaşığı altınmühür atarak karıştırın ve 10 dakika demleyin. Soğuyan çayı, gün içinde gargara olarak kullanabilirsiniz.

 Adaçayı: Ağız ve boğaz yaralarına iyi gelen adaçayını ağız gargarası olarak uygulayabilirsiniz.

 Meyan KöküMeyan kökü kullanarak hazırlanan ağız gargarası, yaraların iyileşme sürecini önemli ölçüde hızlandırır. Meyan kökünün bu etkisi, yaralara iyi gelen ''tannik asit'' ve ''glisirrettinik asit'' bakımından zengin olmasından kaynaklanmaktadır. 0.3 yaş gurubu  surulür halk arasında nobet şekerıde kullanılir.

                                                         Çoban sakli sifa 

                                          SAKLİSİFA PIRATİK BİLGİLER 2 

Burada yararlı otlarla evde yapılan tedaviyle karşılık veren bazı yaygın hastalıkların bir listesini göreceksiniz.Daha ciddi sorunları kendi kendinize tedavi etmeye kalkmayın.Pek çok şikayetinde çoğu kez yanlış diyet,stres ve diğer dış etkenler yüzünden oluştuğunu akıldan çıkarmayın.Daha az yaygın olan ve türler arasında karıştırılacak olan olan otlar burada bitki bilimindeki adlarıyla verilmiştir.Daha ayrıntılı bilgi için A dan Z ye Yararlı otlar bölümüne bakın .İstenen sonuçlar almak üzere melez,kültür yada değişikliğe uğramış olanların yerine ana tür bitkileri kullanın.Bazıları yüksek oranda zehir içerdiği için kullanırken bitki türünden tamamıylaemin olmalısınız.Tam dozajı uygulamadan önce herhangi bir ilacı küçük miktarda almak her zaman tavsiye edilir.Eğer ters bir reaksiyon olur ya da şikayetiniz kötüleşir veya devam ederse yararlı otlarla ilgili tıp uzmanından profosyonel yardım isteyin.

SOĞUK ALGINLIĞI VE GRİP:

Soğuk algınlığından korunmak için günde üç
kez birer diş sarımsağı yiyin ya da sıkarak suyunu için.Yararlı otların esans yağları da zararlı bakteri ve virüsleri yok etmede çok etkilidir.Bunlar ayrıca buhar soluma ve oda havasını tazeleme de yararlı olurlar.Kuşburnu çayını çok fazla C vitamini içerdiği ve soğuk algınlığı ile diğer iltihaplanmalara karşı direnç oluşturduğu söylenir.Toz acı biber de kan dolaşımı ile sindirim sistemini uyardığı gibi,soğuk algınlığını savuşturmada çok iyidir.1/2 çay kaşığı toz acı biberi 1 fincan kaynar suda 10 dakika süreyle demlendirin,süzün.Bundan 1 yemek kaşığı alıp sıcak suya katarak gerektikçe ya da yemeklerdenönce için.  Devamını bölümde okuyun

                                                            Çoban sakli şifa  

                              ZENCEFİLLİ LİMON KABUKLU BALLI ŞURUBU                

 

Malzemeler:

1 adet orta boy kavanozun yarısını dolduracak kadar taze zencefil

1 limon (kabuğuyla dilimlenmiş)

yeteri kadar kaliteli bal

Yapımı:

Zencefilin kabuklarını soyulur ve incecik dilimlenir. Kavanoza yerleştirilir ve limonları da ilave edilir. Üzerine balı eklenir. Kapağı sıkıca kapatılır ve buzdolabına kaldırılır.

Kullanırken; bir çay bardağına 1 dilim kabuklu limon, zencefil şurubundan bir ya da iki yemek kaşığı koyulur ve üzerine sıcak su ekleyerek karıştırıp içilir.

Sıcak olarak içtildiği gibi aynı miktardaki karışıma soğuk su ya da soda ekleyerek de içebilirsiniz.

Karışım buzdolabında 2-3 ay bekleyebilir.

Sonbaharla birlikte grip,enfeksiyon,bağışıklık hastalıklarında her ev hanımının yapacağı içecek. Ateş, boğaz ağrısı burun akıntısı, ardından gelen öksürüğü kesmek en uzun süreçtir. Hazırlayacağınız şurubu soğuk algınlığına yakalanmadan önce çay gibi ailece günde bir fincan içebilirseniz koruyucu özelliğinden yararlanılır, sonrasında ise öksürüğe karşı doğal tedavi olarak kullanabilir. Ayrıca mide üşütmelerinden  araç tutmasından ya da kaynaklanan bulantılara karşı da çok etkili bir kürdür.Şifalı şurupları okuyun  

 Zencefil 3,ve 5 gurubuna kadar verilmez  . zencefil antibiyotik yüklüdür.Çocuklar bu yaşlarda sakıncalıdır.Verilmez. Verilirse doktor kontrolü   verilir. Faydalı ve faydasız tüm mikropları öldürür ,hasta olmaz düşünceyle diğer hastalıkları tetikler….
.(İlk vuracak yer böbrekler ,diyabet ,obezite)

           NOT:3 YAŞI NA KADAR VERİLMEZ zencefil 3,5 yaşa kadar verilmez                                         
                                     
Çoban sakli-sifa   

                                      ÖKSÜRÜK      


 Hatmi çiçeği bir tutam,bir tutam öksürük otu,bir parmak boğumu kadar  ufak adiz kökü,alta su kaynarken üsteki demliği demleyin. Bir bardak içerken 2 damla acı badem yağı damlatın.Üstüne bir nohut kadar udi hımdı alin .  
Farkı görün bir kac sefer yapınca gıcık öksürük,nezleden gelen öksürük, yok edin. Limonla alırsanız daha çok fayda görürsünüz.

 Geniz içinde gıcıklanmalar ve boğaz kimsinde keskin ağrı var ise hastalanmaya az kaldı aşağıdaki karışımı yaparak,en yakın aile hekiminize baş vurun.Ufacık belirtiler,sizi ve ailenizi hasta eder.  

Girip önleyici.

 Şekil 1-Bir dilim limon kabuklu ,mercimek büyüklüğünde limon taşı,yarım cay kaşık karbonat,bir su bardağı Sıçak suyla tüketin farkı görerek gün içinde iki kere tüketin. 

Şekil 2 -
Natron,sodyum   karbonat ,sodyum bikarbonat ve sodyum kloridle ,sodyum sülfatın karışımından oluşan maddedir. 

-Bir cay kaşık (NATRON,İNGİLİZ KARBONAT,KARBONAT) (Karbonatı 2 veya 3 cay kaşık atabilirsiniz.Bu şekilde keskinlik artar)

-Kabuklu limon, rendeleyin. (Limon dozu artırabilirsiniz 2 ye 3 çıkarabilir.Bu şekilde keskinlik artar.)

-Bir nohut büyüklüğün de  limon taşı,

-Tatlandırmak için şeker otu (stevia) Kullanarak.

-Bir lt sıçak su

 Ailece içebilirsiniz. Portakallısı da yapılır .

 
Cam kavanozda bir lt sıcak su içinde limon taşını eritin, sonrası rendelenmiş limonu katın tahta kaşıkla karıştırın , sonrası bir cay kaşık karbonatı koyarak, şeker otuyla servis yapın. Ölçüm 5 bardaklık ( şekil 1 Bir bardaklık) Karıştırmalarda metal kaşık kullanmayın. 

Akşamları kara turpu sofranız dan eksik etmeyin,veya bol sumaklı,limon,kırmızı soğanlı ,sarımsak lı salatayı eksik etmeyin. Şifalı Salata bölümünü okuyun. 

                                        ÇOBAN SAKLİ SİFA   

Soguk algınlığı tedavisinde kullanılır. Bakteri ve mantar enfeksiyonlarına karşı direnci arttırır. Antibakteriyel bir etkisi vardır. Vücudun savunma meka­nizmasını güçlendirir. Bu bitki özellikle soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıkların tedavisi için kullanılır. Özellikle solunum yolları hastalıklarında koruyucu ola­rak çok etkilidir. Grip sırasındaki baş ağrılarını da azaltır. Sedef ve sivilce gibi cilt hastalıklarına iyi gelir. Yaraların iyileşme sürecini hızlandırır. İdrar yolları enfeksiyonlarında da faydalıdır. 

Ekinezya çayının 15 günden fazla kullanılması tavsiye edilmez. Hamilelerin kullanması tavsiye edilmez. 

Ekinezya Çayı Nasıl Demlenir? Bu çayı normal çayı demlediğimiz gibi dem­lememeliyiz. 1 litre suyun içerisine 3,5-4 tatlı kaşığı kuru ekinezya bitkisini ek­leyip 2-5 dakika bekleyin. Veya taze ekinezya bitkisinde 1 avuç demliğe koyup üzerine 1/4 litre kadar (yaklaşık 1,5 su bardağı) sıcak su ekleyip yine 2-5 daki­ka demini salana kadar bekleyin. 15 gün tükettikten sonra mutlaka 1 ay ara ve­rin. Günde en fazla 3 fincan için .Çay ve demleme devamını okuyun

                                    
  Çoban sakli şifa             

                        ZAMAN GELMİŞTIR BALIN DOĞAYLA BİRLEŞMESİ

                      HERBALİS ARILARIN SAKLI ŞİFA BALLARI

                                    Melek otlu keçi boynuzlu kokulu bal… 

 
Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika’da yetişen
. Her bölgede yetişen farklı özelliklere sahiptir ve farklı hastalıkların tedavisinde kullanılabilir. Çeşitli cilt hastalıkları tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kökü ve tohumlarından elde edilen öz ile ilk olarak parfümlere koku ve alkollü içeceklere tat vermek amacıyla, yaprakları ve sapı ise gıda ürünlerinde kullanılmıştır. Yine bu dönemde melek otundan elde edilen yağ başta   olmak üzere çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaya başlanmıştır. 
 
Kökleri, gövdesi ve tohumları ayrı ayrı değerlendirilir. İlk yılın sonunda kökü çıkarıldıktan sonra yıkanır ve kurutulur.
  aromasını kaybetmemesi için hava geçirmeyen kaplarda muhafaza edilir. 
 
Yaprakları çok daha büyük olmasına rağmen yabani bir havucu andıran melek otu 80 cm  kadar uzunluğa ulaşabilir. Sapı uzundur ve kökü mor renklidir. Uzun ömürlü bir bitki olan melek otu 2 yılda bir çiçek açar. Yeşile çalan sarı çiçekleri bulunan melek otu yabani kereviz olarak da bilinir. 

 
Kereviz, havuç, rezene, dereotu ve maydanozun yakın akrabasıdır. Melek otunun binlerce yıldır tedavisinde kullanıldığı rahatsızlıklar arasında , Soğuk algınlığı Gaz giderme Mide kramplarını azaltma Menopoz semptomlarını hafifletme Akciğerleri ve bronşları açma Baş ağrısı Hazımsızlık Kaygı Uyku bozuklukları İştah açıcı İdrar söktürücü Kan dolaşımını arttırma Yüksek tansiyonu sayabiliriz.

Özellikle Çin melek otu   alternatif Çin tıbbında hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Yağ olarak cilt üzerinde harici olarak kullanılabilir. Ağız yoluyla alındığında iştah kaybı, aşırı gaz, sindirim güçlüğü gibi sorunlara harici olarak kullanıldığında ise romatizma şişliklerine, egzama, akne gibi cilt problemlerine ve sinir ağrılarına iyi gelmektedir 
 
Arı lar bu sene 
keçiboynuzu ,melek otu çiçeklerinden ,insan sağlığına bal üretmişler ,Kokusu boy otuna benzeyen yanı (çemen )kokulu melek otunun kokusu da boy otuna benzer, çok hoş kokulu olup iştah artırıcı dır. Şifası çok olmakta dır. Alanya, Anamur ,Gürnar ,Silifke, erdemli/Mersin bölgelerinde arıcılar bilerek, bilmeyerek .Arıların bildiği şifalı bal insan oğluna sunmuştur.  Tıbbi kullanımını desteklemek için    İştah arttırıcı ,adet dönemleri, artrit, kan dolaşımı, beyin bozuklukları, kalp hastalığı, bağışıklık problemleri, ve cinsel işlev bozukluğu da dahil olmak üzere pek çok sorun için  kullanmada faydası vardır.            

                         selcuk uysal Çoban sakli şifa    
   

                    ARI DAN GELEN BAL VE ÜRÜNLER ANALİZLERİ    

 Rabbin bal arısına şöyle vahyetti   ¨Dağlardan ,ağaçlardan ve insanların kurduklarınçardakların dan kendilerinegöz göz ev  edin Sonra  da her türlü meyveden  yede rabbinin sana yayılman için belirlediği yolları tut¨Onların karınlarından renkleri  çeşit çeşit bir şerbet  içikar ki ondan insanlara şifa vardir.Elbette düşünen kimseler için bunda  alaçak ibret vardir ..Nahl, 16/68,69..

             

 Protein açısından balda 17 adet farklı aminoasit belirlenmiştir. 

Balın yapısındaki enzimlerin bir kısmı bitkilerden bir kısmı da arının salgı bezlerinden gelir. Enzimler balın en değerli maddeleridir. Doğal ve ısıtılmamış ballarda enzim miktarı yüksek olup bu ballar kaliteli ve çok değerlidir. Bal ısıtıldığı oranda enzim değerinde kayıplar olur. 

 Bal, özellikle mükemmel bir enerji kaynağı olarak doğal bir gıdadır, ayrıca birçok ilginç tıbbi özellikleri vardır. 

Aşağıda ana iyileşme ya da balın tedavi edici özelliklerini gösteren alfabetik sırayla bir liste vardır: 

 1. ANTİ-BAKTERİYEL

 Balda göreceli düşük pH, küçük miktarlarda su, yağ ve proteinler, bakteriler için kötü yaşam koşulları anlamına gelen yüksek osmolarite vardır 

 Balda bulunan bioflavonoidler doğrudan anti bakteriyeldir

 Bal enzimlerin birçoğu anti bakteriyel gibi nihayetinde hareket ederler Devamını okuyun

                                                       Çoban sakli şifa

 
      KANSER VE APİTERAPİ  BAL ARI SÜTÜ PROPOLİS POLEN SAKLİ ŞİFASI  

 - Konuyla İlgili Yüzlerce Üniversite Araştırmalarından Bazıları:

 -Kanser Yayılımını(metastaz) Yarı Yarıya Yavaşlatıyor:

 -Tümör Büyümesini baskılıyor:

- Tümör Dayanıklılığını Azaltıyor

 -Kanserli Yaşam Süresi Belirgin Şekilde Uzuyor:

 -Akciğer Tümörlerinin Sayısı Propolis Kullanılanlarda Kullanılmayanlara Göre 4 Kat Daha Az...

 -Akciğer Kanseri'nde Uygulanan Tedavinin Tümör Büyümesi Üzerindeki Anlık Başarısı Propolis Kullanımı ile Yüzde 30 Oranında Artıyor:

 -Kemoterapi'nin Karaciğer ve Böbreklerde Yol Açtığı Oksidatif Baskı ve Doku Hasarı ve Hücre Ölümü Arı Sütü Kullanımı ile Belirgin Şekilde Azalıyor:

-Sonuç kısmında şöyle deniyor:

 -Beyin Tümörü Tedavisi'nin Uygulanabilirliği ve Başarı Şansı Arı Sütü ile Artıyor:

                                                          Çoban saklişifa  

                         POLEN YEME ZAMANI GELMİŞTİR   

Yerli Poleni ve üreticilerden talep edin .. (Çünkü bu iklime uyumluyuz ) Taze ve yaş olarak buz dolapta saklayın…

  Polen tarihin en eski besin takviyesidir. Antik Mısır, Çin Uygarlığı, Osmanlı Uygarlığı gibi büyük uygarlıklarda bal ve polen en gözde gıda takviyeleri ve be­sinleridir. Özellikle tedavi amaçlı olarak kullanılmıştır. Yunanlı hekim Hipok­rat poleni “Tanrıların ölümsüzlük yemeği” olarak adlandırmıştır. Günümüzde ise apiterapi olarak bilinen arı ürünleri ile tedavi yöntemlerinde polen ciddi o­larak kullanılmaktadır.

                                           Çoban sakli şifa                    

                        ARI SÜTÜ ALMA ZAMANI GELMİŞTİR   

                 ARI SÜTÜ ALMA ve KULLANMA ZAMANI GELMİŞTİR                     


         
                                    Vücutta canlı hücre oluşur..                      

                                             05 /06 /2019   30 /12 /2019

                                       Direk üreticiden almanız tavsiye dır..                              

                                                    Çoban sakli şifa 

                                         ARI SÜTÜ ve KEMİK ERİMESİ

 
Japonya Nagasaki Üniversitesi’nde gerçekleştirilmiş olan bir çalışmada arı sütünün kemik dokusunu geliştirici ve destekleyici etkisi araştırılmıştır. Sadece arı sütü verilen deneklerde kemik yoğunluğunda %85 oranında artış saptanmıştır. Araştırmada arı sütünün bağırsaktan kalsiyum emilimini artırdığı ortaya konmuştur. Yine Japonya’da yapılmış başka bir araştırma ise hücre kültürü ortamında arı sütünün kemik yapımında görevli osteoblast hücreleri üzerinde etkili olarak kemik yapımı için gerekli tip 1 kollajen ve benzeri maddelerin sentezini uyardığını göstermiştir. Kemik erimisine karşı arı sütüyle birlikte kalsiyum değeri yüksek besinler ya da doğrudan kalsiyum ve magnezyum içeren destekler alınması önerilir. ..Devamını okuyun 

 Erkek sper ve hücre çoğalmak en kolay yolu bahar ayında arı sütü toplanırken erkek arı  larvası (sakli şifa) zamanı çok az şekilde gün de 7 adet yenirse 21 gün boyunca ne demek istediğim olmak istediğin olacaktır.. Gerisi size kalmış.                                        

                                                    Çoban sakli sifa      

                                                  YAŞAM İKSİRİ    

                                            PROPOLİS    


 Kur’an-ı kerim’de Nahl süresi 68.-69. Ayetlerde
; Bal ve Arının Sakli Şifa mucizesini anlatmaktadır. Ayet-i kerime ’ nin manası şöyledir: Rabbin bal arısına da şöyle vahyetti “Dağlardan, ağaçlardan ve insanların kuracakları kovanlardan göz göz evler edin!.. Sonra bütün meyvelerden ye ve Rabbinin kolay kıldığı yollara koy.” İçlerinden ÇEŞİTLİ RENKLERDE BİR İÇECEK çıkar ki onda insanlar için  SAKLİ  ŞİFA vardır. Şüphesiz ki, bunda düşünen bir topluluk için büyük bir ibret vardır.  Bunu yorumlayalım Düşünen bir topluluk: Bilim adamları araştırma grubu; Çeşitli renklerde bir içecek: Değişik arı ürünleri, değişik renklerdeki bal ve esas önemlisi de rengârenk  PROPOLİS…        

 Araştırıp, düşünüp, anlayıp, ibret almamız isteniyor… Allah-u Teâlâ hiçbir hastalık yaratmamıştır ki dermanı olmasın.      Allah’ın gücü her şeye yeter.  

                                        Çoban sakli şifa  

            Bilinçli kullanılırsa: BİR İKSİR DIR  Propolis 

Propolis, balarıları tarafından özellikle çiçeklerden ve yaprak tomurcuklarından toplanan, değişik miktarlarda balmumu ve reçine karışımıdır. Şehrin müdafaası manasına gelen "propolis"; Yunanca pro (müdafaa) ve polis (şehir) kelimelerinden türetilmiştir. Bunun balarısı için anlamı ise, kovanın muhafazası demektir. Propolisin ham maddeleri, arılar tarafından değişik bitkilerden toplanır ve ağızlarındaki tükürük enzimleriyle kısmen sindirilir. Kısmen sindirilen çeşitli maddeler balmumu ile karıştırıldıktan sonra kovanda kullanılır. İçerisinde biraz polen bulaşığı da bulunabilir.
Arılar, propolisi, kovan çatlaklarını sıvamada, uçuş deliklerinin daraltılmasında ve kovana girdikten sonra öldürülen fakat dışarı atılamayan zararlıların kokuşmasını önlemek üzeremumyalanmasında kullanırlar. Bitkilerin taze sürgün ve tomurcuklarından, arılar tarafından polen gibi toplanan ve kovana taşınan bu madde, sanayinin birçok dalında özellikle ilaç ve kozmetik yapımında kullanıldığı gibi, apiterapi merkezlerinde, çoğu hastalığa karşı başarı ile kullanılmaktadır. 
Propolis; antibakteriyal, antiviral, antifungal, antioksidan, antiparazitiközelliklere sahip bir maddedir. Devamını okuyun

                                          Çoban sakli şifa   

                                              YAŞ 60 SADECE ÇOBAN 

    Sigorta güvencem  DUA  DOĞA VE  “YARATAN RABBİM”  me ŞÜKÜR ETMEK   yeterlidir.  


  Aslında vücudumuzun bağışıklık sistemini koruyarak tüm hastalıkların önüne geçebiliriz.Vücut, neyi nasıl düzeltmesi gerektiğini bilecek kabiliyette yaratılmıştır.
  Çün­kü o zaman bağışıklık sistemi canlanmaya başlıyor. Bağışıklık sistemi canlandı­ğında kimseye ihtiyaç kalmadan  iyileşme başlıyor, süreç kendi kendine işliyor
      
  
                (Maneviyatınızı güçlü tutun sizden daha kötüleri düşünün)        

                          (ilaç siz yaşam örnek mi ben çoban sakli-sifa)         

                                                 STRES ETMEYİN

                          İlaç kullanmadan yaşam

                      Hayatta : İlaçsız yaşamda var .           

                       Örnek: Çoban   Hiç mi . Hiç…            

                                     Çobam sakli sifa  

                                ORGANİK DOĞAL YAŞAM    

  Vücut kendini ve YER YÜZÜNDEKİ TÜM CANLILARI Kendi kendini yeniliyen yaratmış "RABBİM " öyle yaratmış sen sadece vücuduna zarar verme yeter. Sadece bilgilen şu an bilgi zamanı  kimyasal birleşimler bitki ve meyva , sebze içindekiler ,ve latınce adlar bilmeniz kafi  sizleri yönlendirecekler   3 adım  Araştırmacı Doktorunuz ,Biyokimyacınız ,Diyetisyen , gıda uzmanlarınız ve Akıl bilginiz…Gerisi size kalmış…                                                                               

                                                 Çoban sakli sifa    

   DOĞAYLA  SAVAŞ   HALİNDEYİZ     EĞER    KAZANIRSAK    KAYBEDECEGİZ.    

    “Bırak yiyeceğin ilacın olsun ve ilacın yiyeceğin olsun” Yunanistan dolayları 

( M.Ö.400 ).Hipoktrat modern tıbbın temellerini attı. İnsan vücudunun doğuştan kendini iyileştirme kapasitesinin olduğuna inandı.”Öncelikle vücuduna zarar verme" .”Yiyeceğin ilacın olsun”.”Hipokrat Yemini” tıp doktorları tarafından hala ezbere okunur.Hipokrat’ın zamanından beri hastalıkların tedavisinde yaklaşımınız her nasılsa değişti.Bugün doktorların beslenme eğitimi varsa bile çok az.Modern tıp her hastalık için bir ilaç etrafında dönüp duruyor.Ve hastalık endüstrisinin devam etmek istediği yol bu.Bir kere soru sormaya  başladın mı ,bir daha durduramazsın.Görüyorsun,asıl mantıklısı sağlıklı olmak fakat sağlık para getirmiyor.Kalp ve kanser Amerika’daki ölüm oranı en yüksek  iki hastalık ek olarak 2 yıl.39.000 kişi gereksiz ameliyat ve diğer hastahane hataları yüzünden ölüyor.80.000 kişi hastanelerdeki diğer enfeksiyon yüzünden ve şok edici olan,106.000 kişi ters ilaç tepkimesi sonucu ölüyor.1.Kalp hastalığı:652.486 ölü.2.Kanser: 553.888 ölüm.Ve beslenmeyi dikkate almayarak bu insanlara çok büyük zarar verdi.D.r Linus Pauling:İdeal beslenme yarının ilacıdır.”Dünyadaki her insan ,her kültürden,dinden,ülkeden herkes biliyor ki,ne yiyorsan o sundur....

   KANSERLE BESLENME :Kişi ve kişiler tarafından bir saatlik filim mi yayını sildiler bu dünyada iyi yapılanı  yok ediyorlar gerçekler söylenince  ……….işlerine gelmediği için ( yok ettiler …)

    Öncelikle daha önce aldığınız vücudunuzun bazı   organlarını  tahrip eden ağrıkesici,  depresyon ilacı, antibiyotik, gibi ilaçları ve hayatımıza bir şekilde gi­ren kimyasalları terk etmeyi, vücudunuzu temizlemeyi tavsiye ediyoruzÇün­kü o zaman bağışıklık sistemi canlanmaya başlıyor.Bağışıklık sistemi canlandı­ğında kimseye ihtiyaç kalmadan iyileşme, süreç kendi kendine işliyor. Bunun i­çin tavsiye edeceğimiz bazı kürleri uygulayabilirsiniz.

NOT.. Bağişiklik sistemini güçlendirme ilaçi olmaz,sadece ,vüçüdünuza vermiş olduğunuz tahribati temizlemeden Güç kazanmaz Meyveler besleyiçi,zebzeler temizleyiçi dir.

                Devamını...Hakkımizda giriş bölümünde okuyun.  

                           Düşünülen tek şey  Hap yap kara kazan    

Genler oynandıkça hastalıklar birbirini getirir .Sonrası  gelecek nesil daha çok hasta…..Şimdilerde söylenir  baban dada  vardı….Yakın yarım yüz yılda  şunları duyabilirsiniz dedende dedemin atasında da vardı …

                                                       Çoban sakli şifa                      


      
HEP YENİ TAKTİKLER / KILIF AYNI / HER ŞEY ZAMANINDA KULLANILIR       

Konuşan adam : Allar ,pullar,görselleştirir , her zaman her an  pazarlar ve ekonomisi , kopya si iyidir.Yazan adam bilim ve araştırmacıdır varı yoğu kalem kağıdı alamayacak kadar yoksuldur , yaşarken önem verilmez ,öldükten sonra değerlenir.(Kitapları yaşarken okuyun ,kütüphaneniz tozlanmış)

  NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA,DİYETİSYE NİZE DANIŞMADAN,  GERÇEK AKTARLARA DANIŞMADAN ,GERÇEKLERİ,OKUMADAN,ARAŞTIRMADAN ,TAVSİYELER LE ÜRÜNLER KULLANMAYIN SAĞLIĞINIZI BOZMAYIN.UYARIDIR.BİLGİNİZE.      

 Dürüst bir insan, daima çocuk kalır... Bir fincandaki kahve gibidir hayatım. Bazen tatlı bazen değildir. Önemli olan kahvenin tadı değil zaten, onu kiminle içtiğidir.

 “Hayat her şekilde güzel, hayata şükür etmeniz tüm şifa kapıları açılır , kalben şükürden isteyin  sağlık gelir.”

                                         Çoban sakli-sifa    

                                                      
                                                             OKUYUN

                                   CAN BOĞAZDAN ÖLÜM BAĞIRSAKTAN   

                                                        CAN VE ÖLÜM 

                                     
                                         HAZIRMISINIZ  

Hz Ali a..s. Şöyle buyurdu “Ey insanlar Konuştuğunuzda duyan ve gizlendiğinizde bilen Allah’tan korkun .Kaçtığınızda size yetişen ,durduğunuzda sizi yakalayan ve unuttuğunuzda sizi  unutmayan ölüme hazırlanın.” 


Pek çok insan dünya hayatının geçici ışıltısına aldanıp bitmeyen
 istek ve arzularının peşinde yok yere tüketir ömrünü. Tıpkı bir yaprak misali savrulur durur yaşam içinde. Bir gün öleceği gerçeğini unutup ölüm sonrası için kayda değer bir hazırlık yapmadığı gibi değersiz ve anlamsız bir şekilde yaşar hayatını. Oysaki ölüm, yaşamın ikiz kardeşidir. Yaşamla birlikte var edilmiştir. Alınan her bir nefesin yarısı yaşam, yarısı ölüm için alınır. Ölüm bize bu kadar yakındır.

Ömür, anne karnı ile toprak altındaki iki karanlık arasında yakılan bir kibrit alevi gibidir. Alev almasıyla sönmesi an meselesidir. Göz açıp kapar gibi geçecek ve bir gün son bulacaktır. Uyanmak için uyumak gerekiyordu önce. Ölmek için yaşamak. Ve biz yaşıyorduk. Yaşıyorken de uyuyorduk. Derin bir uyku içindeyken kendimizi, yaşıyor sanıyorduk.

Bu gerçek ile yüzleşmeye, dünya uykunuzdan uyanmaya ve yaşamınızı sorgulamaya cesaretiniz var mı?

  Şöyle bir göz banttın ı aralayın görün farklı yaşantıların nelere yol açtığını görecek ve hissedeceksiniz.         

                                                      Çoban sakli sifa    

                                             BEYİN İÇİNDE ZERRECİK                  

Bu bizim ışığımızdır bizi korkutan karanlığımız değildir. Derine inmelisin ve kendine sormalısın. Kim olmak istiyorsun. Sen neyin  mutlu ettiğini kendinde bulmalısın .Diğer insanların kulağına derince ses gelmesinin bir önemi yok. Bir tercih yap, sadece karar ver…. 

  Bizler karanlıktan geldik tekrar karanlığa gideceğiz ,çünkü öyle olmak istendik, doğarken  her şeyimizle geldik kaderimizle her gelen insan bir geleceğe götürmek için vazifeli bizim için peygamberler ışığımız dı ama hiç anlamadık hep yanlışlıklar yaptık ,çünkü düşman kötüler böyle beyinlere fısıldadı zalim olmamızı insanlara zülüm yapmamızı münafıklık yapmamızı hastalık virüslediler…

  Dünyayı bir şekilde istila etmek istediler ve istila ettiler. Şu an yaşıyor zannet sekte gelecektekiler bizi yaşatıyor son işaretler 27 peygamber 2 salih ve son 4 kitapla son peygamber Hz Muhammed (s.a.v ) Kuranla geldi.. Yaratan ALLAHIN emirleriyle geldi…Oku… Üç anahtar verdi Helal ,Haramı ,Şükür ü bil..       

  Dünyanın tek kurtuluşu tüm insanlık kardeş olmasıyla kurtulacağı güm senin huzurla yaşıyaçağın gün dür…Gelecek ten gelen ALLAHIN ,TANRININ ,YARATANIN Emirlerini getirmezsek Dünyanın karanlığa gömüleceği gündür…Uçuk değil gerçek düşünülmesi gerek….Dünyada yeni bir icat yoktur hep gelecekteki düşüncelerle var olmuştur….Kısa araştırın anlarsınız. Konuşun insanların anlayacağı kadar konuşun…Düşün evrende nokta kadar dünya ,dünyanın içinde  ben ,sen toz nu desem …..Yok….Ama beyindeki zerrecik evreni görmek algılamak için yaratılmış.. Bazen hayat sürprizler le doludur. Bazen de a ben bu anı önce yaşanış tın dersin …Hayat akışı devam eder…

                                                          Çoban sakli şifa    

                                  YAŞIYOR ZANNE DİYORDUK   

  Karanlıktan geldik aydınlık yolda yürümek ve HELAL  HARAM  ŞÜKÜRÜ  tanımak karanlık dünya gittiğimiz  yolu aydınlatmak. Öldüğümüz  aynı gün ahiret ve mahşer gününü görmek. Bu zaman birimi sadece yaratan " RABBİME "  gören ,duyan , doğumlar ,ölümler ,neyin ne olacağını zamanı belirleyen yaratan" RABBİME" ait . Zaman  ve hız ulaşılması güç . Bakın geçmişler şimdikiler ,gelecekler  hiç  parmak izleri uyan var mı. ( Düşünün )  

  Bizler yaşıyor zannediyorduk ama bilmiyorduk ki  her şeyin ve Dünyanın  sonu olduğunu bilseydik HELAL HARAM ŞÜKÜRÜ Dünya yaşanacak kalıcı yer olurdu. Burası bir imtihan yeri kopya çekilme yeri değil. Hak ,hukuk ,adalet  ve mahkeme yeri.    

                                                 Çoban sakli şifa                                                       

 Nimetlerin hikmetlerini tanıma yolunda atacağımız her samimi adım bize tüm şifalı  sırlarını açacaktır inşallah. Kâinatta ve içimizde saklı olan enerjiyi keşfedip aralarındaki ilahi münasebete vakıf oldukça her şey daha i­yi anlaşılacaktır.      

                                                       Çoban sakli sifa    

 
 
   "YAŞAM BİR ZAMANDIR ZAMAN O ZAMAN DEĞİLDİR ZAMANI GELİNCE YAZILIR"  

                                         " DUA BİR İLAÇTIR "   
                                                        

                                                    (S.A.V)                                      

                         "Allahümme rabb'nnasi müzhibe'l-be'si işti ente'ş - şafi La şafi 

          illa- ente işfaen la yugudiru Sekamen     

 HACAMAT  ZAMANI    17 08 2019 dan   17 11 2019 kadar 

5 bin yıl önceye ait en eski tıbbi bilgileri içeren Eber papiruslarında bahsedi­len hacamat, yüzyıllar boyunca kültür ve din farkı olmadan bütün insanlığa bir rahmet gibi gönderilmiş çok basit, çok etkili, çok pratik bir uygulamadır. Mo­dern tıbbın babası Hipokrat bile bu tedaviyi anlatmıştır. Tedavinin Müslüman­lar içinse ayrı bir yeri vardır. Peygamber Efendimiz (sav) bu olayı hadis-i şeri­finde şöyle buyurur: Miraç’tan inerken hangi melek cemaatine rastlasam, ‘Ey Muhammed! Ümmetine hacamat olmalarını emret! dediler.” buyurmaktadır.Devamını okuyun.

                                                 Çoban sakli sifa     


    "YAŞAM BİR ZAMANDIR ZAMAN O ZAMAN DEĞİLDİR ZAMANI GELİNCE YAZILIR" 

  Mevsimler enerji toplama zamanı bilhassa vitiligo kandan gelen hastalıklar kan   yenileme hücreler  zamanı Derimizde pigment üreten, dolayısıyla derimize rengini veren melanosit hücreleri vardır.  Çeşitli sebeplerden dolayı, bu melanositlerin hasar görmesi sonucu, pigment üretilemez.  Pigment yetersizliği sonucu deride, dağınık ve yama şeklinde sınırları belli olan beyaz alanlar  oluşur . Devamını okuyun 

                                                               Çoban sakli sifa             

                                                                GİRİŞ  

    
İnsanoğlu
 dünya kurulalı beri hastalıklarını iyileştirmede yakın çevresindeki bitkilerden, hayvanlardan hatta sulardan, topraklardan faydalanmıştır. İnsanlar deneme- yanılma yöntemi ile hangi bitkinin hangi hastalığı iyileştirdiğini tespit etmişler ve hastalıkları tedavide kullanmışlardır. Bu bilgiler, deneyimler, yön­temler zamanla bir “halk hekimliği” kültürü oluşturmuştur.

  
Günümüzde, bitkilerin bir kısmından yiyecek olarak faydalanılırken, bir kıs­mı da fizyolojik etkileri olan bileşiklerinden dolayı halk hekimliğinde ya da i­laç yapımında kullanılmaktadır. Tıpta kullanılan bitkiler ile ilgili bilime 
“Far­makognozi”, bitkilerle tedavi yöntemlerinin uygulandığı Alternatif Tıp ve Bit­ki Hekimliğine ise “Herbalizm” adı verilir.

  
Bitkilerdeki şifa ve bitkilerle tedavi konusuna geçmeden önce sizlere yaratı­lış hikmetleri, insan vücudunun yapısı, hastalıklar, tedavi yöntemleri ve bitki­ler konusunda kısaca bilgi vermek istiyorum.

    
Bugün 
şifa” kelimesini çok az insan tarafından kullanmaktadır. Şifa keli­mesinin yerini alan tedavi kelimesi Alahu Teala’nın isimlerinden olan “El Şa­fi kelimesinden doğan hikmetleri tam olarak karşılayacak güçte değildir.Devamını bölümünde  okuyun 

                                                    Çoban sakli şifa                                             
                           
                                   HASAT ZAMANI
    

Bitkiler ne  ne zaman toplanacağını:   her şeyi zamana göre kullanın hangi bitkinin ne ne zaman toplanıp ,çiçek ,dalı ,kökü faydaları ve zararları zamana göre ve kimisine yarar kimisine yaramaz ,bunlar ,bitkilerin dilidir .Bazen  geri dönülmez yaralar açar, OKUYUN OKUTUN ARAŞTIRIN  ,Her şey kafada başlar....Her şey zamanında yazılaçak...Bazen zamanı beklemeden araştırın... ama zamanı gelince kullanın.... 
                                         
 
-Bitkilerin hangi yöreden geldiğine bakin.

-Bitkilerin parti ve paketleme tarihine bakin.

-Bitkilerin barkot okutarak kaydı varmi kontrol edin .Tarım ve sağlik bakanliğindan.KOLAYI CEP TELEFONU

-Bitkiler ve pazardan aldığiniz meyva ve sebzeleri biberiye eksterası ve sirkeli suda temizleyin önçe su ile temizleyin sonra hazirlamiş olduğunuz suda durlayın.(Demlediğiniz cay içine bir tutam biberiye atın daha sonra balkonunuzba saksı içinde biberiye ekin)

-Bitki yağlara dikkat edin çoğaltilmiş yağlara dikkat edin önçe yağ hazirlanişini öğrenin sonra kullanin sitemizde yazılı bazı yağları eviniz de hazırlaya bilirsiniz.

 -Bitki ve su, yağları güvendiğiniz aktar ve eczanelerden temin edin.

 -Tabiyat bir eczanedir yerinde kullanılırsa şifası çok tur. 


Normal çay, bitki çayları soğuk demleme usülüyle demlenir.Demleme usülü altta su kaynarken üstteki suyu demler.Özelliği yapraklarından çıkacak öz vitamini bu şekilde alır.
(Diğer usül çay ve bitki çaylarını kül haline getirip içmek sağlığa yararlı değildir.)Bitkilerin yapılış şekilleri okuyun. 

                                              Çoban sakli sifa                                                                 

                                        TUZ CAM KAYA TUZU                    

www.sakli-sifa.com      www.sakli-sifa.com      www.sakli-sifa.com                              


                                          Dedik ya dürüstlük 

  

Tuz oluşumu 1 mm 2 mm 50.000 yılda oluşmaktadır,üstte çıkan tuz siyah,bir altı siyah beyaz, bir altı beyaz ,bir altı cam tuz ,bir altları ,açık kahve ,kırmızı renklere kadar iner ,dazı damarlar ,yeşil ,ve kuvarz renklerle çakışır .Damarlar ve katmanlar metrelerce uzar.Tuz çıkan bölgelerin tuzun oluşumu da 1 250 000 yıla dayanmaktadır.

  O ZAMANDAN BU YANA ÇOOOOK ŞEYLER GÖRDÜ BU DÜNYA “YARATANIMIZ BİZE ÇOK ŞEYLER VERDİ VE VERMEKTE BİZLER DOĞRULARI BİLMEDİKTEN SONRA”

  
Tuz çıkarılmasını bilmek lazım Tuz galerilere kamyon ,ve dinamikle çıkarılmaz, 
tabi gıda tuzu haricinde  başka amaçla kullanılacaksa  bu şekilde çıkarılır.Çünkü eksoz gazları ,dinamit artıkları tuzun üst bölüme bulaşır ,  ama içine geçmez. Buradan alınan  numuneler analizlerde kirlilik aksedebilir. X raylar ,ve gaz motogofiler  yanı analiz makineler . Yanlış gösterir.

MTA RAPORLU SAF SODYUM %99 DUR.Tuz kendi içinde mikrop ve barındırmaz.  2013. 2014 .2015 tarihli dır .Aydınlanmak için raporu yayınlanacak . 

 
Avrupa'da tuz kullanımına ait ilk belirtiler milattan 1200 sene evveline uzanmaktadır.Eski çağlarda Romalıların askerlere ücret olarak tuz dağıttığı da bilinmektedir.Çinliler,Romalılar.

ar,Fransızlar,Venedikliler ve diğer birçok devlet savaşlar için para bulmak üzere tuz vergisi koymuştur 

   
Tuz kaynakları bakımından zengin bir ülke olan 
OSMANLI DEVLETİ de tuzun üretiminden nakliyatına ve satışına kadar ciddi bir sistem kurmuştur.Tuzun tarihini araştırdığımızda 14.000 farklı kullanım alanı olduğunu,tuza kaynaklarına hakim olan toplumların gelişip zenginleştiğini öğreniyoruz.

   
Tuzla ilgili en eski kalıntılar M.Ö. 10000 yılına aittir.O dönemde yaşayan Büyük Maya Uygarlığı,tuz ticareti sayesinde zenginleşmiş,tuz üretimini kontrol ederek gelişmiştir .Mayların çöküş dönemi de tuz ticaretindeki kriz dönemine denk gelmektedir.


   
Tuz eski geleneklerde hem doğum hem de ölümle ilgili törenlerde kullanırdı.Kötü ruhları kovmak veya uzak tutmak için yeni evlilerin evlerinin dört köşesi de tuzlanırdı.Dünyadaki tuz üretiminin % 93-
94'  ü direkt olarak endüstriye girmekte ,geri kalan % 6'lık kısmı da gıda sektöründe kullanılmaktadır.Ülkemiz,doğal tuz kaynakları bakımından zengin bir ülkedir,Çankırı,Yozgat,Iğdır ve Kastamonu kars gibi illerimizde tuz mağaraları bulunur ve buralardan çıkan kristal kaya tuzları gıda ve sağlık alanında kullanılmaktadır.Devamını lütfen okuyun 

Düşmanın senden yüz kat güçlüde olsa sahada eşitsin,senin hamleni ve gücünü bilmedikten sonra az geri çekilmen var gücüyle saldırması senin bilinmeyen hamlelerinle karşı tarafın yenilmesidir." 

      "Kin taşımak yanan bir kömür parçasını başkasına atmak için eline almak gibidir.   

                                                   Sadece kendini yakar . " 

                                            Çoban sakli şifa           

                              
                      
               - İYON    + İYON  

 
Enerjimizin %56’lık kısmını soluduğumuz havadan elde ede­riz. Bu yüzden soluduğumuz ha­vanın kalitesi sağlığımız açısın­dan çok önemlidir. Kaliteli hava alerji, toz, duman, kirletici mad­de ve diğer zararlı unsurları içer­memelidir. Tüm bunların dışın­da hava eksi iyonlar bakımından zengin olmalıdır.
Devamını okuyun

 Not:    BİLGİLENDİRME.. Söylenen bu zehirleri her gün solumaktasınız .(Solumak direk kana karışmaktır.)  

ÇOCUKLARINIZI
 gezdirirken Büyük şehirlerde yerden 60 .70 cm yükseklikte tutunuz kullanılan benzin motorin gaz gazları büyük şehirlerde dağılmıyor çocuklarınıza pis havayı solutmayın Hele hele park halinde sürüçüler 10 ,15 dakika arabayı çalıştırmasına ne demeli …. Devamını okjijende okuyun. 

                                       Çoban sakli-sifa

                                               Biz Bizleri yok etmek..         

  
Üretilen üretim ham maddeleri ne nereden geliyor ve haşereleri  öldürmek için gelen ham maddeler sinekleri öldürmek yerine onlara baha küvetli güçleniyorlar anaç lar ölüyor ama lavya lar bağışıklık kazanarak daha güçlü virüslü sinek ve haşereler üretiliyor gelecek yüz yıllarda hakim olacak canlılar üretmekteyiz .

  
Onları öldürme yerine vücuttan kovmayı düşünülse ,bilin ki bu dünyada vazifeleri bitince yok olacaklar,evleri tütsülense ,ve birkaç bitki saksılara ekilse ve vücuda sürülse inanın sinekler gelmez, vücut hormon salgıladıkça sinekler hep gelecek tir.

  
Sıkılan her ilaç bir dahaki seneye daha güçlü daha hazırlıklı olacaklar,Biz insan oğlu aslında kendimizi yok ediyoruz,bu haşereler ve sinekler insan oğlunu yok etmek için gönderilmedi yok etmek için gönderilseydi insan oğlu olmazdı,Bu karmaşık dünya para hırs eko zincir bilin miyen hastalıklar virüsler olacak ve olmaya devam edecek…

 
Ama bu dünya sahipsiz değil bu gören doğaya ol demesi kafi gelerek ve geleceği bildiği için doğaya baha önceden atmış olduğu bitki ve bitki türleri yakın yüz yıllarda şifalarını da göndermiş olup insan oğluna sabırla sunmakta çünkü bu dünya gizemlerle hala keşfedilmeyi bekli yen bir hazinedir.Sadece gelecek tarihlere yazarsınız,20 000 yılda ve  dünyadan 10  kat büyük gezegeni keşfedenler uzayı keşfettim demeseler çünkü gelecek yüz yıllarda ne nelerin olacağı bilinmez ,bu gün yarının ne olacağı gibi…

                                                      Çoban sakli-sifa
            

                                             SİNEK BÖÇEK KOVUCU

                         SU BAZLIDA YAPARSANİZ-SERALARA VE ODALARA                 

  Maydonoz  ardıç ceviz yaprağı acı ağaç bit otu karanfil ebe gömeci kâfur la­vanta pelin otu (tütsü ve bu hu su) evdeki haşereleri yok eder (hepsi birlikte ) tüm mikropları temizlersiniz.

  Solucan otu yarpuz pelin otu fesleğen ceviz yaprağı lavanta sedir ağacı (bu tertipler eve kolları sürüldüğünde bir sinek bile gelmez.

                                                     Çoban sakli şifa


DEZENFEKTE OFİSLERE EVLERE ODALAR VE SERALAR                                                               
                      KISAÇA HER ALANA                                                                       

 Melaleuca alternifolia (Çay Ağacı) Distile Suyu 1 lt veya yağı 50 cc

 Biberiye                                                Distile Suyu 1 lt veya yağı 50 cc

 Civanperçemi                                      Distile Suyu 1 lt veya yağı 50cc

 Deiyonize suyu  5 lt ile  homojenlen d irin yani calkalayın  sisleme veya pompayla atın.
 NOT..Deiyonize suyu tüm eczaneler de bulabilirsiniz.

                                         Çoban sakli şifa

                      KISA BİR TARİF MANTAR HER TÜRLÜ MANTAR

 

 Deiyonize                                      200 cc         Eczanelerde satılır               

 Cay ağacı yağı                                50 cc    
 
 Biberiye yağı                                  25 cc  

Civan penceni yağı                         20 cc            

Toros nanesi   yağı                         10 cc       

Kantoron       yağı                           10 cc        

 Diyolize su                                     800 cc                          Pansuman suyu
 
      

  Hepsi bir şişede calkalanir fazla alacağıniz deiyonize  suyla temiz leyerek temiz bir pamukla mantar olan bölgeye sürülür vücüdünüzün her bölgesine pansuman yapılir.HER KULLANMADA CALKALAYINİZ. 

Mantar,bit ,pire,tüm canlilarda kullana bilirsiniz Antiviral virüsleri ,Antibakteriyel,bakterileri,Antiflogitik iltihapları ,Dirantimikozit mantarları tamanen yok edersiniz yapımı .  antıvarova,kümes hayvanlarda ,hastalikları  
NOT.. 5 gün bekletin Bu şekil evde yapilan, faprikosyon ve seri üretim disttilazyon şekilde yapılarak hazirlanir.

Yukarıda hazirladığiniz yağlardan