• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com                   https://www.saklisifa-piriiworld.com           

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

          https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com   https://www.sakli-sifa.com
Site Menusu
Takvim
İdeal Minir ve sür kazan
https://www.sakli-sifa.com 

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com
Bitmeyen akü aparatı
https://www.sakli-sifa.com
Sanal kripto
https://www.sakli-sifa.com


 https://www.sakli-sifa.com
Arwen
https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com


https://www.sakli-sifa.com 

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.comAkıllı yağ
https://www.sakli-sifa.com

MİDENİN 7 TÜR HASTALIĞI

  https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com https://www.saklisifa-piriiworld.com  

                       
Bu aylar da başlayan ve devamı gelen aylar..
            Atmosfer yapısına göre ilk önce tetikleyen hastalık.. Mide  

Yazıya başlamadan önce Mideyi tetikleyen tek unsur şudur ki bilesiniz ki depresyon, sıkıntı ,stres ,yoğun yorgunluk ,korku panik, illa bir şeyin üzerine israrla yürümek ,bunları yenebilecek unsur.. 

Şudur ki bir şeyin üzerine varmamak yene bilmek için de sadece korkudan sakın korkunun korkusu ise korkusuzluk la başlar artık iyileşme süresi başlamış tır. 

Yoğurtlu bir çorba naneli içmek iyi gelerek üstüne bir papatya çayı içerek bunları yemeden içmeden önce sakinleştirmek içinde bir kedi otu çayı içerek ve ara çerez olarak haşlanmış nohut üzerine bol kimyonlu baharatla ve limonlu kabuğu ile yoğurt yemek daha rahat bir gün ve daha rahat uyku çekmenizi sağlayacak 

İkinci faktör ise hava şartları erken baskı nemli sıcak soğuk kan dengesini bozarak kendi ruh alemini bozarak aile etrafına güvensizlik duygusu artarak sizleri en yakınızı kalplerini kırarak daha çok stres depresyonlara ister istemez artar hatta bir sinek konsada pire için bir yorgan yakacak hale sokarak hasta düşürür.. VE İSTER İSTEMEZ hastayım der olmadık şeylere el atarak daha çok hasta edersiniz.. 

Aslında çok basit iyileşme süresi ise yaratanın ilk dediği şey oku derken oku anlamı bir işaretlerle gelmiştir her bitki bir işaret okuma o özelliği vardır. 

Doğada tüm canlılara okuma vermiş kimine akıl fikir düşünce şuur kimine his duygu akıl kim ne atmosfer akımı vererek yaşamlarını yapmakta bunları görebilmek dokuna bilmek kokusunu alabilmek içinde kısa yol vermiş.. 

Nereden başlayım dersen hangi din olursa olsun şifa duası vardır. Oradan başlamanız kafi gelir. 


                    Selcuk uysal Çoban sırlar kitabin dan sadece Çoban   

          HERŞEY MİDEDEN GEÇER .NE YİYORSANIZ O SUNUZDUR                                                                      

              Toprağa bitkilerin tohum bıraktığı aylara geldik. 

Sadece bunlar indirilseydi ve bilen bilseydi  kafi gelirdi insanoğluna   

“Allaha tevekkülü ettiysen ,sadece gönderilen peygamberlere inan adem yani insan ve ademler gönderdi insanlar, ( Toprak ve sıvıdan Toprağa dökülen sudan geldiğin) onlara da “adem peygamberi ”,secde etmeyen şeytan şu asırlarda dünya insanlarıyla uğraşmakta…

Sen hiçbir şey bilmiyor isen sadece Haramın ne kadar zararını tanı, Helalın ne kadar sağlığını tanı, hiçbir ayeti bilmiyor isen şunu bil kafi..  "Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. " "Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir."  Bunları bilirde  “Allaha yönelik şükür ettin mi…Bil ki her şey yolunda olacak.. İlk adım yalanı bırakmak…

Siz her şeyin farkında olup, benlikle savaşıyor ,yok oluyorsunuz, bil ki uzun gördüğün yol kısadan da kısa ,İnsan vücudu yaratılışta, her şey yüklenmiş, dünyaya gelecek tehlikeler içinde bir mekanizma yerleştirmiş, adı da bağışıklık, pusuya yatan, virüs, dışarıdan gelen şeytana uyan nefis ,silahlanarak saldırıya geçse de, bağışıklık her zorluğa göğüs gererek tümüyle virüslerin saldırısına karşı, vücudun kısa sure tat duyu istek , organlarının kapatmasıyla kendini koruma altına alarak kısa müddet sonra vücuda aş eğdirerek, bağışıklıkları yükselterek virüsleri yok etmesiyle, savaşı yenmiş sağlıklı vücut ortaya koyarak, diğer saldırıya tüm vücudu koruma altına alarak, virüsleri def etmiş olup, yeni başka mekanizmaları ortaya çıkarıp başka bilinmeyen virüslere karşı vücudu koruma altına almış olup…

Gelecek tehlikelere karşıda daha küvetli virüslere karşıda kendini yenileyip, bilinmeyen hastalıklara, yeni savunma sahaları açarak. İçinde dolaşan sinsi nefis ,azalara gizli komutlar vererek virüsler bulaştırsa da, Tövbeyle başlayan helal devreye girerek, Tevekkülle, nefsi def ederek ,musallat olan virüs tamamen yok olarak ,sağlıklı günlere şükür etmiştir…

                            “ Tevekkül eden için sağlık akılla başlar.”                          

 İnsanlar huzurluysa bilin ki orda Allah korkusu iman ,ilim, bilim ve adalet vardır              

Her şeyde hata vardır ama insanoğlunda sıfır hatadır ,sadece kılavuzunda hata ara oda içinde saklı onu keşfetmek sana yani insanoğluna akılda saklıdır… Nimetlerin hikmetlerini tanıma yolunda atacağımız her samimi adım bize tüm şifalı  sırlarını açacaktır inşallah. Kâinatta ve içimizde saklı olan enerjiyi keşfedip aralarındaki ilahi münasebete vakıf oldukça her şey daha iyi anlaşılacaktır.                                

      Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır.

       Helal :  İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır   

                           Selcuk uysal Çoban sadece Çoban  
 
                           İÇ ORGANLAR İÇİN DEZENFEKTE 

                                 " DUA BİR İLAÇTIR "         

                                              (s.a.v)                                                      

Peygamberimiz bile bal şerbeti önermiştir. Bağırsaklar temizlensin diye onun için  bitki  cennetten  inmiştir  adı sinameki  şifa yedimize dikkat hastalık  bağırsakta  başlar. 

 UYARI.. Mide ünser ler kullanamaz ,hamile olanlar da.  

İbni Sina “Can bağırsaktadır” derken Hipokrat “Bütün hastalıklar bağırsakta başlar” der. Nobel ödüllü Mikrobiyolog İlya  Meçnikov bunun önemini “Ölüm bağırsakta  başlar ” Dağ daki Çobanda Can boğazdan ölüm Bağırsakta. sözüyle özetler.

                                  selcuk uysal çoban  saklı şifa

                       BUNDA AYRIM YOK HERKES KULANIR 

 

Bir cay kaşık cörek otu

Bir yemek kaşik bal

Bir fincan elma sirkesi 

Bunların karışımını ister sabah ,ister akşam beş gün kullanın, on beş gün ara verin ,tekrar yapın. Mümkünse birde lifli besinler sirke lapası yapın ve kullanın kış boyunca  hasar görmüş iç organlarınızı   tamir edip sağlığınızı koruyacak. 

 

                                               GASTRİD  

Bitkisel sıvı hazırlama

Pirinç         (100gr)                            

Ekşi hamur (100gr)

Nane suyu  (150gr)                           

Su             (600gr)

Hardal tozu(50 gr) 

Bir kap içerisine mevcut su ,hardal tozu, pirinç ve ekşi hamur konularak kaynatılır. Sonra bu miktarlar yarı yarıya azaldığında kap ateşten alınarak süzülür. 

Bu sıvı her sabah aç karnına birer kahve fincanı içilir. 

                                          

                                            MİDE AĞRILARI  

Hastalığa neyin sebeb olduğunu bilenler için; koşullar izlendiği sürece yararlı otlar o kişiye yardımcı olabilir.

Rahatlatmak ,iyileştirmek ve midenin duyarlı mukozasını takviye etmek için yangı azaltma etkisi bulunan sarı papatya  ya da gülhatmisi  çayını  gerektikçe içiniz.

Sindirim bozuklukları bu tür karaağacın kabuğunun satın alacağınız tozunu ilaç gibi kullanabilirsiniz.1/2 ila 1 yemek  kaşığı toz ağaç kabuğunu soğuk suya katarak macun yapın .Sonra 1 fincan ılık süt ya da su ve tatlandırıcı olarak bal ile karıştırıp iyice  kaşıkla çevirdikten sonra içiniz. Midede  uzun süreli ve şiddetli ağrılar bir tıp uzmanın tanısını gerektirir.

Sindirim izlikten doğan mide krampları için  antiseptik olan kedinanesinin infüzyonunu için.

                                                  PEKLİK     

Diette lifli  besinlerin yer alması ve düzenli spor yapma  bağırsakların sağlıklı çalışması için önemli etkenler olurken ,sinirsel gerginlik ve duygusal endişe halleri pekliğe neden olurlar. Yararlı otlar bu konuda kişiye yardımcı olabilirler.

Ancak olayın altında yatan nedenler araştırılmalıdır.

Bu konuda gerektikçe alınan incir şurubu değerli bir ilaç olur. Ezilmiş keten tohumunun   infüzyonunun da  rahatlatıcı mushil etkisi vardır Bundan sabah akşam birer fincan içilir.

Meyankökü hafif ve hoş bir müshildir İstendikçe  bu kök çiğnenir ya da 1 çay kaşığı kök tozunun 1 fincan kaynar suda elde edilmiş özünü günde üç kez içiniz

Ancak bunun fazla dozları güçlü reaksiyon yapar.Gül çiçeğinin tabanı da hafif bir müshildir.İkiye bölünmüş gül tabanlarının kaynar suda bitki özünü çıkarın ama bedeni rahatsız edecek tohum ve tüyleri  atmak üzere iyice süzün.Bu bitki özünü gerektikçe içebilirsiniz.

Uzun süreli  peklik durumu ya da bağırsak işlevinin değişmesi halinde uzman doktor ya da yararlı ot uzmanına başvurulmalıdır.  

                                            İNSAN  MİDESİ

İnsan midesinin ayakta ve oturur vaziyetteki pozisyonu farklıdır.

Ayakta duran bir insan eğer sıvı gıda içerse doğrudan doğruya onikiparmak barsağına geçer. 

Midenin küçük eğriliğine uyan kısmında  mide caddesi denen bir oluk bulunur.

Sıvı gıdalar bu yolu takip ederek zaten devamlı küçük bir açıklığı olan mide çıkışını (pilor) geçerek 12 parmak bağırsağına (duodenum) geçer.

Eğer insan sıvı gıdayı oturarak içerse bunlar önce midede birikir, asitle karışarak mikropları ölür ve  sonra 12 parmak bağırsağına geçer. Oradan da kör bağırsa a geçer orda iltihaplanarak tüm hastalığı geçirir fitik ve gerisi.

Bu durumda oturarak su içme usulüne uymakla insan kolera da dâhil, birçok insan hastalıklarından korunmuş olur.

Rastgele yerde meşrubatı alıp ayakta içenler bu tehlikeye daha fazla maruz kalır...

Peygamber efendimiz (sav) de bir hadisi şerifi vardır bu konu hakkında, ayakta bir şey yenip içmeyiniz diye.

Sağlığımıza ve sünnete gereken önemi verelim... 

                                          MİDENİN 7 TÜR HASTALIĞI 

1)Mide Gevşemesi ve Düşmesi ;

Mazı ve ayva yenecek. Bamya yenmeyecektir .Midenin istediğini vereceksin LOKMAN (A.S.) buyuruyor; " İsteksiz yemek yiyeceğine o yemeği köpeğin önüne at daha iyidir ."Cenabı Peygamber (s.a.v.) Efendimiz " Hastanın istemediği şeyi yedirmeyiz, Allah teala onu yedirir içirir" buyuruyor .Hazreti Aişe (R.A.) Validemiz ; " Bir zaman çok hastalandım, ne istersem vermezlerdi, bir gün evde kimse yok iken canım çok su istedi, hemen sürüne sürüne gittim. İçebildiğim kadar içtim. Dönerken ayağa kalktım yürüyerek yatağıma yattım. Öyle terledim ki ter yatağın altına geçti ben de hastalıklardan kurtuldum diyor.

2)Mide İltihabı;

Kabak içine sirke konur .Pişirilir ve yenir.

3)Mide Zafiyeti Hazımsızlık ;

 Sumak, kimyon ikisi karıştırılarak sabahları ekmek ile yenir.Kekik,kimyon,karabiber,karanfil,hardal,safran,sakız,mayalı hamur bunlardan çorba yapılarak içilirse yemeğe doyunulmaz.

4)Mide Çıbanı - Ülser ;

3 g.r uduhindi, yarım fincan zeytin yağının içinde toz yapılarak karıştırılır. Aç karnına içilirse ülseri iyileştirir .Bu ilaçla nice kimseler iyileşmiştir.

5)Mide Yeli ;

Yel veren gıdalar yenmeyecek tir. Havlıcan kaynatılarak şekerle birlikte çay gibi içilir. Limon kabukları ile beraber 4-5 parça yapılarak yarım kilo  suda bir bardak kalana kadar kaynatılır ve ertesi sabah limonları yenecek, üzerine suyu içilecektir.

6)Midede Devamlı Kabız ;

İnciri anasona batırıp bir müddet yenmelidir.

7)Mide Yanması ;

Günlük bal şerbeti içilir. Andız  kökü, kavak ağacı yaprağı kaynatılarak içilir .Mide yemek kabul etmeyip istifar ederse bu bir marazı mühliktir. Eğer bu hastalık safrandan olursa, sumak (1,5 g.r),kimyon (1,5 g.r) bunlar toz haline getirilerek soğuk su ile içilir. O hastalığı giderir .Bunu içtikten 2 saat sonra  bir çorba yapılır ve üzerine nane eklenerek bir kaç kaşık çorbadan içilirse mide hazım etmeye başlar.

Devam edecek 

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir, yanın da bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çalıştıran, izni alınmış aktarlar tarafından güvenli şekilde kullanılmalıdır.

Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır.

Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

 

                                                                           saklisifa@gmail.com

                                                                    premix12345678@gmail.com 

                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com 

 

NOT: Kan bilgilerinizi bilmeden biyokimyanızı taramadan, araştırmacı doktorunuza, aktarlara danışmadan bitki ve bitki türlerini kullanmanız tavsiye edilmez.

 

 

 Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret1090380
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar6.04276.0670
Euro6.55046.5767
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com