• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

ALKALİN SOLE TUZ VE TUZ TARİHÇESİ SAĞLIK BİLGİSİ


                      Pirii World Saklı Şifa SAĞLIK BİLGİSİ:


                                   SOLE TUZUN YAPIMI;


              www.sakli-sifa.com 
   www.sakli-sifa.com    


     Avrupa'da tuz kullanımına ait ilk belirtiler milattan 1200 sene evveline uzanmaktadır.Eski çağlarda Romalıların askerlere ücret olarak tuz dağıttığı da bilinmektedir.Çinliler,Romalıl
ar,Fransızlar,Venedikliler ve diğer birçok devlet savaşlar için para bulmak üzere tuz vergisi koymuştur.

 Tuz kaynakları bakımından zengin bir ülke olan OSMANLI DEVLETİ de tuzun üretiminden nakliyatına ve satışına kadar ciddi bir sistem kurmuştur.Tuzun tarihini araştırdığımızda 14.000 farklı kullanım alanı olduğunu,tuza kaynaklarına hakim olan toplumların gelişip zenginleştiğini öğreniyoruz.
 
   Tuzla ilgili en eski kalıntılar M.S. 1000 yılına aittir.O dönemde yaşayan Büyük Maya Uygarlığı,tuz ticareti sayesinde zenginleşmiş,tuz üretimini kontrol ederek gelişmiştir .Mayların çöküş dönemi de tuz ticaretindekikriz dönemine denk gelmektedir.
 
    Tuz eski geleneklerde hem doğum hemde ölümle ilgili törenlerde kullanırdı.Kötü ruhları kovmak veya uzak tutmak için yeni evlilerin evlerinin dört köşesi de tuzlanırdı.Dünyadaki tuz üretiminin % 93-94' ü direkt olarak endüstriye girmekte ,geri kalan % 6'lık kısmı da gıda sektöründe kullanılmaktadır.Ülkemiz,doğal tuz kaynakları bakımından zengin bir ülkedir,Çankırı,Yozgat,Iğdır ve Kastamonu gibi illerimizde tuz mağaraları bulunur ve buralardan çıkan kristal kaya tuzları gıda ve sağlık alanında kullanılmaktadır.
 
    TUZ 

   Tuzla ilgili araştırma ve incelemeleriyle tanınan Saklı Şifanın bu konudaki bilgi ve değerlendirmeleri 
ele aldı.    

    İlk çağlardan bu yana insanların hayatında önemli bir yer işgal eden,uğruna savaşlar verilen,beyaz altın diye adlandırılan tuzun kullanım alanları oldukça çeşitlilik gösterir.Başta gıdaların korunması ve tatlandırılması olmak üzere;tıptan sanayiye,hayvancılıktan tarıma kadar birçok konuda tuza ihtiyaç duyulmuştur ve duyulmaktadır.İnsan hayatı için vazgeçilemez bir yere sahip olan tuz olmadan ne plastik,soda,yumuşatıcılar,deterjanlar ne de yağlar üretilebilir.
 
    Normal olarak vücudumuzun günlük tuz ihtiyacı 0.2 gramdır.Günlük yediğimiz rafine gıdalardan istemeyerek günde 12 gram kadar tuz alırız ki bu miktar vücut için çok zararlıdır.Eğer yeterince su içerek günlük ihtiyacımızın üstünde aldığımız tuzu böbrekler,akciğerler ve deri yoluyla dışarı atabiliriz.1 gram tuzu dışarı atabilmek için 23 gram suya ihtiyacımız vardır.
 
    'Zehirlidir zararlıdır'' diye tüm hayatımızdan çıkartmaya kalktığımız doğal tuzda,vücudumuzun neredeyse bütün minarelerini karşılayacak sayıda element bulunmaktadır.İnsan vücudunda bulunan element sayısı da doğadaki tuzla eşit sayıda yani 84 adettir.Normal bir kaplıca suyunun 1 litresinde yaklaşık olarak 1 gram mineral,doğal tuzlarda 40 katı kadar mineral vardır.Buda işlenmemiş tuzun insan sağlığı için ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.
 
Kaya tuzu rafine edildiğinde içerisindeki mineralleri kaybeder.Rafine işlemleri ile diğer maddeler ayrıştırılır ve geriye sadece sodyum ve klor kalır.İster deniz tuzu olsun,ister kaya tuzu,isterse de kristal su olsun eğer rafine edilmişse kesinlikle uzak durulmalıdır.Rafine edilmiş sofra tuzu tam anlamıyla vücut için düşman olan bir zehirden başka bir şey değildir.Sırf aromatik benzerliğinden dolayı tuz diye tükettiğimiz rafine edilmiş tuz,yüksek tansiyondan kansere varıncaya kadar birçok hastalığın oluşmasına sebep olur.Böbreklerde ciddi bir yük oluşturur.Böbrek bu yükü taşıyamayınca vücutta ödem olur,ileriki dönemlerde kalp yetmezliği gelişir.Eklemlerde birikerek çeşitli rahatsızlıklara neden olur.Böbrek ve safra kesesi taşı oluşmasına katkı yapar.Hipertansiyona neden olur.Üstelik tükettiğimiz tuza rafine edilmesi sırasında birçok toksik madde karışmaktadır.
 
    Yemek tuzlarına eklenen bir madde de iyottur.Bu iyotlama işleminden sonra kalp çarpıntıları,kalp ritim bozuklukları,yorgunluk,konsantrasyon bozuklukları,uzun süre iyileşmeyen yaralar ve kron siyah noktalar   gibi rahatsızlıklarda artış görülür.Yemek tuzlarına birde irade gücünüz tamamen zayıflatan flor eklenmekedir.Ayrıca tuza,kimyasal isimleri çok fazla yer tutacağından üzerinde hiçbir zaman yazılmayan ve zaman zaman harfler ve rakamlarla kısaltılan madde de katılır.Mesela sofra tuzunun iyi serpilebilmesi için alüminyum ilave edilir ki çocukluğunuzdan beri yediğiniz bu tuz Alzhemer hastalığına yakalanma riskimizi artırmaktadır.

                     Pirii World Saklı Şifa (SAĞLIK BİLGİSİ  )

  (ZAYIFLAMAK İSTEYEN İNSANLAR İÇİN İDEAL BİLGİ BUDUR)

            KAYA TUZUNDAN ''SOLE''YAPIMI;ALKALİ SU 


                         
     Kaya tuzunun şifasından faydalanmanın bir başka yolu da Alkali yapılarak içilmesidir.

(PİRİİ WORLD)

     ALKALİ SU SOLE YAPIMI:Plastik kaplı bir cam kavanoza kaya tuzu parçaları konur.Boyunu bir parmak geçecek kadar içme suyu ilave edildikten sonra .3-4 saat kapağı açık durumda bekletili elde ettiğiniz su sole sudur.

   Yemeklerden yarım saat önce bir bardak içme suyuna bir çay kaşığı ölçeğinde sole su katıp için,üstüne bir bardak daha temiz içme suyu(alkalik su) içip yarım saat sonra kahvaltı,öğle yemeği veya akşam yemeğini yiyin.

   Gün boyu 2-2,5 litre su tüketin.Kristal tuz suyla alındığında içindeki 84 mineral diğer hücrelerde olduğu gibi kan ve damar hücrelerinde de proteine dönüşür.

   Böbrek hücreleri dahil tüm hücreleri besler;böbrek hücrelerinin daha düzenli daha sağlıklı ve daha dengeli çalışmasına,vücutta biriken toksinleri ve zehirli maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.
   
   Sole suyla alınan miareller mide hücrelerinde protein ve enerjiye dönüşeceğinden dolayı,fazla yemek yeme olayı ortadan kalkacaktır.Su ve tuz bileşimi,vücutta biriken fazla yağlara hızla yönelerek bu yağların yavaş yavaş çözülüp vücuttan atılmasını sağlar.

   Tuzlu su çözeltisi her gün kesintisiz uygulanmaya devam edildiği takdirde,vücudun 2-3 ay gibi kısa bir zamanda,hem yemek yeme dengesinin sağlanmasına,hem de fazla kilolardan arınmasına yardımcı olur.

   Bunun için düzenli tuz kullanımı yeterlidir.Genel olarak tansiyon rahatsızlığı,vücudu uzun yıllar boyunca susuz bırakılması ve vücutta su kıtlığı sonucu oluşan bir rahatsızlıktır.

   Kan ve damar hücrelerini beslediğinden dolayı,tansiyonu düzenler ve dengede tutar.Yüksek tansiyonu yenmek için tuzlu su kürünü doğru kullanmak gerekir.

   Tansiyon problemi olanların kullanım ölçekleri şöyle olmaktadır.;İlk üç hafta için 1 litre suya bir çay kaşığı 3.haftadan itibaren 1 litre suya bir tatlı kaşığı 6-8 haftadan sonra ise her öğünde 1 bardak temiz içme suyunu içmeyi unutmamalıdır.

   Daha sonra tuzlu su kürü normal olarak kullanılabilir.Bu arada tuzlu su kullanırken tansiyon bazen yükselmiş,bazen düşmüş gözükebilir,endişeye gerek yoktur.Vücut normal değerlerine geri dönüyor demektir.Böbreklerin görevlerini yapamamasının tek nedeni vücudun kronik su kıtlığı çekmesidir. 
                           

Eğer vücudun günlük su ihtiyacını düzenli olarak karşılanırsa böbreklerde her gün vücuda alınan tuzun 5-7gr kadarını çözüp düzenli olarak dışarı atar.Böbrekler görevlerini yerine getirmekte zorlanıyorsa vücudun su ve tuz ihtiyacını yavaş yavaş artırarak karşılamak gerek.

   Düzenli bir su ve tuz alımı birkaç ay sonra sorunun kendi doğallığında çözülmesine ve böbreklerin işlevsel hale gelmesine yardımcı olur.Şeker hastalığını yenmenin tek yolu düzenli olarak su içmektir.

   Bu birden olmaz,yavaş yavaş ve 1 ay gibi bir zaman içerisinde düzelebilir.Fakat suyu hücre içinde tutmak ve orada enerjiye dönüşebilmesini sağlamak için doğal sole tuza ihtiyaç vardır.

   Tuzlu su çözeltisi;her yemek öğünden yarım saat önce bir bardak içme suyuna bir çay kaşığı kadar sole suyu ilave edilerek içilir.Üstüne de bir bardak içme suyu(ALKALİ SU) içilirse bununla birlikte günde ortalama 2-2,5 litre temiz su içmeyi alışkanlık hale getirilince birkaç ay içinde sorunun çözülmekte olduğu görülür.

   Vücuttan atılamayan yağlar,yağ bezelerinin tıkanmasına ve iltihaplanmasına yol açar.Her öğünden yarım saat önce bir bardak suya bir çay kaşığı kadar sole su katılıp içilir ve üstüne bir bardak daha temiz su içilirse aknelerden kurtulmaya yardımcı olur.Toksinleri çözülüp dışarı atabilmesi için mutlaka yeteri kadar su tüketilmelidir.

   Ayrıca gece yatarken yüze ve sivilceli bölgelere sole su sürerek yatmak ve ertesi gün yıkamak ta aknelerin yok olmasına yardımcı olacatır.Alkali hücrelere ulaşabildiğinden ve gerekli mineralleri içerdiğinden astım tedavisinde etkili olur.

   Bunun için ağzı geniş bir tencereye bir buçuk iki litre içme suyu ve yarım litre sole suyu ilave edin elde etmiş olduğununuz kürü ısıtarak ve buharlaşma başlayana kadar ısıtın.

   Buharlaşma sırasında tencerenin çevresini kapatacak bir havluyu başımızın üstüne atıp bu tuzlu buhar suyunu içinize çekin.Bu tedavi astımdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

   Eğer uygulanmak istenirse ağızdan ve burunda bu tuzlu buharı nefeslemeli ve günde en az bir defa 15-20 dk bu buharı solumalıyız.Sole ayrıca kıl dökülmesini durdurmaya gereksiz tüylerin yok olmasına ağız kokusunun giderilmesine,horlamanın kesilmesine,uyku düzenine,uyku esnasında ağızdan akan sıvının kesilmesine,gözaltı ve çevrelerindeki sarkmaları ve kırışıklıkların yok olmasına yardımcı olur.1-2 damla sole ilave edilmiş yarım çay bardağı su ile gözlerin günde 2-3 defa banyo ettirilmesiyle gözün görme kalitesinin artmasına ve bunun gibi mevcut sorunların çözülmesine neden olur.

    Kulak içine akıtılacak 1-2 damla sole ile çınlamalar ve diğer sıkıntılar azalır ve gider.Yüze direk uygulanmak suretiyle yağ bezelerinin yok olması sağlanır,yaşlanma ile ortaya çıkan çillerin,kararmalar ve güneş lekeleri azalır,yaralar çok hızlı bir şekilde iyileşir ve mikrobik enfeksiyona kapılması önlenir.

   Burna direk solenin çekilmesi ve gargaranın yapılması solunum yollarının açılmasında,diş eti kanamalarının bitmesinde ve sole ile yapılan fırçalamayla dişlerin daha beyaz ve sağlıklı bir hale gelmesinde etkili olur.

   Alkali su karışımı sole ile sedef,mantar,egzama ve benzeri cilt rahatsızlıklarında sorunlu bölgeye direk pansuman yapılarak uygulandığında bu gibi sorunların yok olduğu görülecektir. 

Tuzla ilgili yazılar okumak isterseniz kaya tuzu   HATIRLATMA:Alkali su yapabilmek için 1 litre suyun içine çay kaşığının 4 te biri kadar karbonat atarak alkali su elde ederiz.

                                NATRON’UN ÖNEMİ;

   (natron,sodyum   karbonat ,sodyum bikarbonat ve sodyum kloridle ,sodyum sülfatın karışımından oluşan maddedir.)Daha sonra  bu madde vücutta tüm yağ bezlerini alkalin suyla içildiği taktirde insan vücudundaki tüm yağları eritir.Vücutta yağın da olması önemlidir.Onun için diyeniysen tarafından kontrollu alınır.İçme suyunun içine bir çay kaşığının  4'te biri kadar atarak da elde edebilirsiniz.(NATRON,İNGİLİZ KARBONATI,KARBONAT)  

   www.sakli-sifa.com


 www.sakli-sifa.com


www.sakli-sifa.com

 
 Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. 

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır.. 

  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.  

   Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır 

  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.    

                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com 

 


NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

 

  


 
Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam183
Toplam Ziyaret1209764
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar12.650712.7014
Euro14.269314.3265
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com