• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com                            

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

          https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com   https://www.sakli-sifa.com
Site Menusu
Takvim
İdeal Minir ve sür kazan
https://www.sakli-sifa.com 

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com
Bitmeyen akü aparatı
https://www.sakli-sifa.com
Sanal kripto
https://www.sakli-sifa.com


 https://www.sakli-sifa.com
ARWEN NATURA
 https://www.sakli-sifa.com 

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com


https://www.sakli-sifa.com 

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

AROMATİK BALMUMU 

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com


 https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com

Akıllı yağ
https://www.sakli-sifa.com

KAN YAPISI VE NELERİN YAPILMASI

 
                     https://www.sakli-sifa.com   https://www.saklisifa-piriiworld.com 

                                  KAN YAPISI VE NELERİN YAPILMASI

Kan, atardamar ve toplardamarlardan oluşan damar ağının içinde dolaşan; akıcı plazma ,alyuvar, akyuvar ve trombositler ile çeşitli kimyasal maddelerin bir arada bulunduğu kırmızı renkli sıvı bir dokudur .

Kan ile ilgili tıbbi terimler genellikle hem o ve hem oto sözcükleri ile başlar.

Kanın birçok görevi vardır.

Besin maddelerinin sağlanması ,organizmanın korunması organlara beslenmeleri ve kendi kendilerini yenilmeleri için gerekli olan maddelerin taşınması ,vücuda giren yabancı madde ve mikropların temizlenmesi ,vücutta oluşan zararlı maddelerin atılmak üzere akciğer ve böbrek gibi organlara ulaştırılması...

Bir erişkinde 5 ila 6 litre arası kan bulunur. Bu miktar ortalama vücut ağırlığının %7-8'ini oluşturur. Kanın yarısı, sıvı olan bölümden yani plazmadan meydana gelir.

Diğer yarısı ise kanın içinde çeşitli görevler üstlenmiş olan hücreler ve moleküllerdir.

Kandaki hücreler vücuttaki kan miktarının yarısını oluşturmalarına rağmen, yan yana dizildiklerinde 96.500 km'lik bir çizgi oluşturabilecek kadar fazladırlar .Bu dünyanın çevresini iki kez dolaşmaya yeterli bir uzunluktur.

ALYUVARLAR: Sayı olarak daha fazladır ve hayat için gerekli oksijeni sağlarlar.

AKYUVARLAR: İnsanın organizmasını dış etkilere karşı savunurlar.

TROMBOSİTLER: Pıhtılaşmayı sağlar.

 

                                   KANIN PIHTILAŞMASI:

Herhangi bir nedenle başlayan bir kanamada kan damarlarından kanın akmasını önleyerek amacıyla meydana gelen süreçlerin tümüne "Pıhtılaşma" denir

Eğer pıhtılaşma olayı gerçekleşmeseydi en ufak bir kanamada bile durdurulamaz ve kan kaybından ölürdük .

Vücudumuzda bir kesik veya yaralanma olayı olduğunda ;vücut hemen sistemli bir şekilde harekete geçerek açılan yarayı biran önce onarmaya çalışıyor .Aynı sistem kolumuzu ve bacağımızı bir sehpaya veya ağır bir eşya çarptığımızda da devreye giriyor .

Çarpmanın etkisiyle çarptığımız bölge hemen morarır .Çünkü kılcal damarlar parçalanır ve iç kanama meydana gelir .Burada da hemen kanın pıhtılaşma özelliği devreye girer ve tedavi başlar.

Bazı insanların kanı çabuk pıhtılaşmaz ve kanama hemen durmaz. Bu durumda ameliyat ve ameliyat sonrasında bazı zorluklara yol açabilir. Kanın pıhtılaşmasını gerektiren ilaçları kullanırken, bu ilaçlarla aynı etkiye sahip bazı besinler dikkat alınmalıdır. 

                                     KANIN KOYULAŞMASI:

Özellikle kalp hastaları ,kalp ameliyatı olan hastalarda ya da hamilelerde kanın koyulaşmasını önlemek çok önemlidir .Kan sulandırmanın birçok yolu vardır. Özellikle bebek aspirini kan sulandırma yönünde oldukça etkilidir .Ancak bunu yaparken aşırıya kaçılmamalıdır.

Aksi halde aşırı kan sulanması da ciddi zararlara sebep olabilmektedir. Kan koyulaşmasının en çok sigara alkol kullanan kişilerde görülmektedir. Kan koyulaşmasının beyin krizi riskini artırdığı da görüşler arasındadır  .

Ergenlik çağından itibaren kan sulandırıcı yiyecekler yemek, stresten uzak durmak, sık sık yürüyüş ve egzersiz yapmak ilerleyen yaşlarda bu sorunu yaşamak için önemlidir

Kan koyulaşmasını önlemek için su içmek bile faydalıdır .Doktor, uzman doktorlar ,araştırmacı doktorlar, uzman aktarlara danışmada bitki türlerini ilaçlardan daha çok yan tesirleri çoktur .Kan bilgilerini bilmeden kullanılması çok yanlıştır.

Tespit edilen hastalıklarda hangi bitkiye uygun değerler varsa o bitkiler kullanılır.

 Hamile bayanlar asla ve asla bitki türünden kullanamaz. 

                         KAN SULANDIRMANIN BİTKİSEL YOLLARI;

Kan sulandırıcı ilaçlara göre daha sağlıklı ve hiçbir yan etkisi olmayan kan sulandırıcı şifalı bitkiler ,kanın koyulaşmasını ve buna bağlı olarak kalpteki ritim bozukluğunu, felç ve inme riskini ortadan kaldırır.

Özellikle de hamile kadınlarda oluşan kan koyulaşması ,kanın yeterli miktarda sulanmadığı için ölü doğum ve düşük risklerini de artırmaktadır. Kan bilgileri olmadan şifalı bitkiler kullanamaz.

 

                       KAN SULANDIRAN MEYVELER VE SEBZELER:

Kan sulandırıcı etkisi en fazla olan taze sıkılmış limon suyu sabah ve akşam olmak üzere iki kere içilmelidir.

Ayrıca portakal ,greyfurt suyu içmek de faydalıdır.

Maydanoz, yeşil biber ,havuç ,karalahana ve kuş konmaz gibi sebzeler ve C vitamini bakımından zengin besinleri yemek ya da suyunu içmek;  sabah aç karnına bol miktarda taze kiraz tüketmek biberiye ,karabaş otu ,lavanta, mentollü nane, oğul otunu karıştırıp limonla birlikte kaynatarak aç karnına içmek kara üzüm yemek ya da suyunu içmek .

Kan sulandırıcı etkisi olan bir diğer kür de safra otu, süzme bal ve su karışımıdır. Bir tutam safran otu ,bir tutam oğul otu, bir su bardağı su ve bir tatlı kaşığı bal ile hazırlayacağınız bu bitki kürü kısa sürede kanı sulandırmaktır. Bu kürün hazırlanışı ise şöyledir.

Bir cezve içerisine suyu koyun. Cezvede suyu kaynatın ve ateşten alın .İçine safran ve oğul otunu da ekleyerek 15 dk dinlenmeye bırakın .Ilındıktan sonra ise içine bal eklenerek karışım içilmelidir.

Kan sulandırmak için sarı veya siyah dut da tüketebilirsiniz kana enerji için kırmızı dut pekmezi kullanılarak  enerji sağlanır.

Portakal limon vişne kivi kızılcık yanı mevsime göre ekşi meyveler doğal tuzla tuzlama olarak kullanılırsa kan da ki mikroplarla savaşan askerlere antikorlara enerji sağlarsınız ve güçlenerek daha ağızdan giren daha çabuk mikrop giren dil altından giren mikropları oracıkta minha eder..

Kan bilgisi bilinmeden doktorlara ve aktarlara danışmanıyız  .Bitkiler ilaç sanayisinde nano teknolojisiyle faydalı ve faydasız minareleri ayrıştırarak gaz motofoksi ölçümler yapılarak değerlendirilir ve değerlendirdikten sonra piyasaya sunulur. Bilmelisiniz ki sebzeler temizleyici meyveler besleyici dir.

 

                                  KAN HASTALIKLARI:

1.Kan hücrelerinin veya hemoglobin'in ilikteki üretimlerinde bozulma.

2.Kan hücrelerinin yıkımlarının hızlanması.

3.Kan hücrelerinin işlevlerinin bozulması.

4.Kanın pıhtılaşmasının bozulması.

5.Kanın damar içinde gereksiz yere pıhtılaşması.

6.Kanı üreten ilik hücrelerinin ven lenf bezi hücrelerinin kanserleşmeleri.

 

                          KAN TAHLİLLERİ ve ANLAMLARI:

Genel tıp uygulamaları sırasında hekimler polikliniğe başvuran pek hastadan kan tahlili isterler. Birçok hastalığın teşhisinde kan tahlilleri ve kan sayım değerleri önemli bir rol oynar. Kan tahlilinin amacı teşhis koymak değildir. Kan tahlilin asıl amacı tanığa yardımcı olmaktır. Hastayı muayene edilmeden teşhis konulmaz.

Vücudumuzda oksijen taşıyan kırmızı kan hücreleri ile hastalıklara karşı savunmamız sağlayan beyaz kan hücreleri sayılmakta ve büyüklükleri incelenmektedir. Bildiğiniz gibi kırmızı kan hücrelerinde hemoglobin proteinleri bulunur.

Oksijeni taşıyan protein hemoglobin. Hemoglobin miktarı düşerse oksijen taşınamaz. Ülkemizde kullanılan laboratuvar cihazları yurt dışından satın alındığı için tahlil sonuçları genellikle yabancı terimlerle gösterilmektedir

Kan tahlil bilgilerini ilk okul çağlarında öğretilmesi önem taşır.. Öğrenemez demek bir yanlışlıktır bu gün sizlerin bile konuşamadığınız algoritma yazılımları bilen bir çocuk kan bilgileri bilecek yaştadır.. . İşte o zaman ne nelerin yenecek yenmeyeceğini bilecektir..

 Devam edecek 

NOT: Kan bilgilerinizi bilmeden biyokimyanızı taramadan, araştırmacı doktorunuza, aktarlara danışmadan bitki ve bitki türlerini kullanmanız tavsiye edilmez.

         

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret1099174
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar6.73286.7597
Euro7.32017.3495
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com