• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

BİTKİSEL TÜTSÜ TÜM KÖTÜ ALIŞKANLIKLARA SON


                       
https://www.sakli-sifa.com https://www.sakli-sifa.com https://www.saklisifa-piriiworld.com
   

     DUMAN TEDAVİSİ VE SİGARAYI BIRAKMA KANI TEMİZLEME

                                               TÜTSÜSÜ 

  Daha önce almış olduğu  uyuşturucudan kurtulmak çok basit damarların içinden kan temizlenerek 3 ay içinde  tekrar salığına kavuşacaklar. (3 ay 6 ay) Tütsüyle tüm dertlerden kurtulur. Bitkilerin bir kısmından yiyecek olarak  faydalanabilirken,bir kısmı da fizyolojik etkileri olan çok  sayıda bileşiklerinden dolayı,sağlık için kullanılmaktadır.

   Bu da bitkisel ilaçların uzun süreli ve aksatılmadan kullanılmasını gerektirir.

   Bitkilerin bu özelliği bunlardan hazırlanan ilaçların akut durumlardan ziyade,kronik hastalıklarda kullanılmasının daha uygun olacağı sonucunu vermektedir.

   Bitkilerin sağlık için kullanılması insanlık tarihiyle başlar.Tarih boyunca her toplum bitkilerden yalnız gıda olarak değil,hastalıkların tedavisinde de faydalanmıştır.Bugün sigara sanayisinin son derece gelişmiş olmasına rağmen hala dünya nüfusunun büyük çoğunluğunun ölüm sebebi sigara olarak bilinmektedir.

  Bu gerçek şu çarpıcı ifadeyle işaret ediyor:Hastalıklarda mücadelede;milyonlarca fakir ailelerin bebek ve çocuklarını kurtarmak yerine ,binlerce paralı ,sigortalı insanı aşırı kokular ile maddi,manevi,ve bedenen aşırı tedavilere sürükleyen sağlık sektörü...İyi  bir beslenme düzeni ,düzenli egzersiz ve stresin kontrol altına alınması,hastalıklardan korunmanın çözümüdür.Bunun yanında;sigara ve alkolden uzak durmak korunmak da çok önemlidir.

  Bu sebepler den dolayı endemik bitkilerden oluşan bu yeni ürün ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır.Bu yeni ürünün ortaya çıkması için dört çeşit endemik bitkiden tütsü yapabilirsiniz.Bu bitkiler ise karabaş,lavanta,melisa,farfara bitkileridir


 
KARABAŞ BİTKİSİ:

 

Latince Adı:Lavandula Stoechas


Botanik Bilgi:

45-50 cm boyunda çalımsı,çok yıllık,tüylü bir bitkidir.Kenarları hafifçe alta doğru kıvrık,dar ve uzun yapraklıdır.Çicekleri siyahımsı,mor renkli olup
dallarının ucunda toplanmıştır.Ülkemizde yetiştiriliciliği yapılır.

Faydaları:

Antiseptik ve yara iyileştiricidir.Ağrı kesicidir.Sinirsel baş ağrısı ve uykusuzluğa iyi gelir.Sinir ve kalp kuvvetlendiricidir.Ses telleri enfeksiyonları
ve tansiyon düşürücü etkileri vardır.Kan dolaşımını düzenleyici,kan sulandı-
rıcı ve damar genişletici özelliklere sahiptir.İçeriğindeki hücre bölünmelerini engelleyen peril alkol ile kansere karşı koruyucu ve tümor yok edici özelliklere sahiptir.Akciğer ve kan kanseri ve beyin tümörlerinin ilerlemesini
geciktirir.Prostat,pankreas,bağırsak ve meme tümörlerine karşı da iyi gelir.


LAVANTA BİTKİSİ:


 

Latince Adı:Lavandula Angustifolia

Botanik Bilgi:


Ballıbabagiller familyasındandır.Lavanta en çok  1m'ye kadar boylanabilir.
Gövdesi 4 köşe kesitli,yeşil renkli ve hoş kokuludur.Ancak bitkinin ikinci yılında gövde odunsulaşır.Grimsi yeşil renkli,ince uzun ve hoş kokulu yaprakları;uzun sapların ucunda seyrek başaklar oluşturarak yaz aylarında açan,çok kokulu ,lavanta mavisi renkli çiçekleri vardır.Bitkinin  gövde,yaprak
sap ve çiçeklerine özel kokusunu veren bunların üzerinde bulunan küçük yıldızsı tüylerdir.Lavantanın sonbaharda olgunlaşan küçük meyvelerin herbirinde dörder adet fındıkçık şeklindeki tohumlar yeralır.Ülkemizde yetiştiriliciği yapılır.Bilinen bilişimi içindeki organik asitler bulunan uçucu yağ ile glikozitler,alkaloitler ve tanen gibi maddeleri içerir.

Faydaları:

Stresle ilgili baş ağrılarında etkili bir iyileştiricidir.İştahı açar,sindirimi kolaylaştırır.Mide ve bağırsaklardaki gazı söktürür,depresyonla ilgili aşırı sinirlilik durumunda yatıştırıcı olur.Uykusuzluk halini giderir.İdrar söktürücüdür.Böbrekleri temizler.


MELİSA BİTKİSİ:


 

Latince Adı:Melisa Officinalis L.

Botanik Bilgi:


Ballıbabagiller familyasından ,1m'ye kadar boylanabilen dayanıklı çok yıllık
otsu bir bitkidir.Gövdesi dört köşe kesitli,tüylü ve dallara ayrılan yapıdadır.
Oval biçimli,kenarları dişli ve tüylü yaprakları limon kokuludur.Yaz mevsiminden sonbahara kadar salkımlar oluşturarak açan,çok açık sarı ya da beyazımsı küçük çiçekleri 2 dudaklı:koyu kahverengi ,minik gözyaşı biçimli tohumlu parlaktır.Tohum ile gerçekleştirilmesi çok ağır gerçekleştirildiğinden bitki ya bölünerek ya da gövde çelikleri alınarak çoğaltır.Ülkemizde yetiştiriliciği yapılır.

Faydaları:

Sindirim sistemindeki tüm kramplara ve gaz şişkinliklerine iyi gelir.Sakinleştirici etkisi olup korku ve deprasyon sonucu oluşabilen sindirim problemlerine karşı basari ile kullanılır.Kalbi ve kan dolaşımını güçlendirir.Yüzeysel kan damarlarını genişleterek yüksek kan basıncını düşürebilir.Terletici özelliğinden dolayı grip gibi hastalıklarda ateş düşürmekte faydalı olur.Merkezi sinir sistemini yatıştırıcı etkisi vardır.


FARFARA BİTKİSİ:


 

Latince  Adı:Tussilago Farfara


Botanik Bilgi:

Çiçeklerin yapraklarından önce açan nadir bitkilerden biride öksürüdür otudur.Çiçeklerini karlar erimeye başladığından itibaren açmaya başlar ve sonra yaprakları çıkar.Çiçekleri 10-30 cm boyunda uzun bir sap üzerinde yuvarlak daire şeklindedir,dışında uzun ince şerit şeklinde kırmızımsı şekil veya esmer renkli kupa yaprakları bulunur.Kupa yapraklarının  üzerinde bir tepsiye diizilmiş gibi ince iğne şeklinde altın sarısı renkte ,300 civarında taç yaprak ve ortada altın sarısı ,kabarcıklı bir göbek bulunur.Yaprakları uzun bir sap üzerinde kalp veya nal şekli kenaarlarında  913 adet sivri lopları ve narin kertikleri mevcuttur.Yaprakların üst yüzeyi koyu ,yeşil alt yüzeyi beyaz renkli keçemsidir.Kökleri bulunduğu yerde 2 m boyuna ulaşabilir ve çevresine kısa sürede yayılarak kümeler oluşturur.Birleşimi polisakkaritler  %7-8 oranında olup budda;ınalin,galaktozlar,arabinozlar,glikozlar,xylozlar,
ve urona sitlerden oluşur.

Faydaları
 
  Balgam söktürücü ,göğüs yumuşatıcı,tahrişleri önleyici üşütmeyi önleyici,iltihapları önleyici,mide ve bağırsakları kuvvetlendirici
idrar söktürücü ve tonik özelliklere sahiptir.

     Duman tedavisi dört çeşit endemik bitkinin insan sağlığına hiçbir zararı  yoktur.Eğer bu endemik bitkilerden elde edilecek tütsü piyasaya çıkarılırsa insan sağlığına hiçbir zararı olmadığından dolayı ülkemiz adına büyük bir yankı uyandırır dünya bazında.Endemik bitkilerden ülkemizde yetiştiriliciği yapıldığında hem ülke ekonomisine hem de sanayi kollarının gelişmesine katkı sağlayacaktır.Ülkemiz ihracatına olumlu katkısı olacaktır.Ülkemizde yeni iş sahalaarı açılmış   olacaktır.


Geçmişte yapmış olduğunuz vücudunuzdaki zararlı birikinleri dışarı atacaktır.Tatula Faydaları ve Zararlar

  


Tatula

 Tatula, diğer isimleri   boru çiçeği olan Patlıcangiller familyasından şifalı bir bitkidir.80 cm 1 metre kadar boylanabilen, dik gövdeli, bir yıllık otsu bir bitkidir. Yaprakları saplı, büyük, oval ve kenarları tam, az girintili ve topludur. Çiçekleri beyazdır. Meyvesi, çok tohumlu bir . 20 kadar türü vardır. Bunlardan  ve 10 ceşidi   yurdumuzda yetişir. İlaçlarda yaprakları ve tohumları kullanılır.Sadece ilaç sanayisinde .

 Eski kizilderililer tütsü olarak kullanirlar.

Tatula Bitkisinin Faydaları: 

- Tatula bitkisi nefes darlığını giderir.

- Astımda faydalıdır.

-Uyuşturucudur.

-Spazm giderir.

-Ağrıları keser.

-Terlemeyi, mide ve türkük salgılarını azaltır.

Tatula Bitkisinin Zararları:

Tatula çok zehirli bir bitki olduğundan mutlaka uzman doktor Herbalis ler kontrolünde kullanılmalıdır.

Tatula Nasıl Kullanılır  SIVI OLARAK İÇİLMEZ.MASAJ VE TÜTSÜ OLARAK KULANILIR.

Tatula bitkisinin yaprakları, çiçekleri ve tohumları kullanılır. Tohumlarından elde edilen tentür ya da yağ kullanılabilir. Sigara şeklinde nefes darlığını gidermek için kullanılabileceği gibi merhem halinde ağrı giderici olarak da kullanılmaktadır.

 
             
   "EN KISA SÜREDE YAZILIM DEVAM EDECEKTİR"    

                                          GENİŞ BİLGİ                                   

                                        TÜTSÜ İMALATI

                                 Üyeler  ve  şifreyle  girilir.                             

              Diğer Ürünler imalatına  giriş bölümüne üye olun şifre isteyin                    


                                 GENİŞ ÜRETİM BİLGİSİ
                           
                                        ŞİFREYLE GİRİN

 

  

  Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.  

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..  


  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.
 

   Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır 

  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. 

   

   

                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

 


NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

 

 Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam101
Toplam Ziyaret1211222
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com