• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

Ana sayfa 2


                                  saklı şifa          
  Global yayıncılık ,sağlık ,turizm ,inşaat ,aromatik su, bitki yağları  

       şifalı  bitki yetiştiriciliği ve baharat ,bakliyat, entegre tesisleri 

                                          sanayi ve sinayii           

                                            İthalat ,İhracat  

                                     Diş ticaret limited şirketi    

       (Görsellik bir andır yazıları not etmeniz geleceğe mirastır.)

Benim yanlışlarımı düzetmen benim için erdemlik, Benim yanlışlıkları mi düzelterek yazmak ve düşünmek bana onur verir.                     

 Hep düşünerek bir adım önde olmak. Başarı bir öndekini geçmek değildir.                  

 Her asırda birkaç kişi düşünür. Diğerleri onların düşündüklerini düşünür.         

Basîret; hakla batılın, hidâyetle dalaletin, hayırla şerrin, doğru ile yanlışın birbirinden ayrıldığı marifet, bilgi ve kalp nurudur. Basîret ilham ile veya tecrübe ve öğrenme sonucunda oluşur. Çoğulu, besâir’dir.

Kişi kendi sırrını en iyi bilir ve kendisini korur .Bazı kişiler haksız kazançla zarara doğru koştuğunu bilmez .Çok konuşan saçmalar ve ben çok biliyorum diyenler hiçbir şey bilmediğini anlasa da o hala bildiğini söyler dururlar..  Düşünen ve yanız kalan Basiret kazanır .

Hayırlı insanlarla arkadaşlık etki onlardan biri sayılasın şer insanlardan sakın ki onlardan sayılmayasın”  

Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir.Er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir .Başarı İstenmediği Yere Gelmez               

İnsan ancak yanarak öğrenir.. Bu ateş belki de aldığı nefesteki yanıcı oksijenin onun hayat kaynağı, içtiği sudaki patlayıcı hidrojen ve oksijenin onun bedeninin büyük bölümü olmasından.. 'Hamdım, piştim, yandım... Umuttan umudu kesmemek istiyorum , çünkü hâlâ hayatın hayallerime düşlerime inancıma  borcu var. Bedenim ruhuma borçlu .Yapacak daha çok iş var.  

         Kimse insan sağlığını düşünmüyor sağlık varsa parada yok  

                              Selcuk uysal çoban sakli sifa       

                                         PAYLAŞMAK VE İYİLİK                          

İyilik her insanın içinde olması lazım olan  bir yaratılıştır. Gene de Kendini muhafaza et  iyilik yaptığın insan dan. .İnsan Kıymet  bilmediği için Hemen suiistimal eder.. Her zaman iyilik yaptın mı  karşılık bekleme ki kendine iyilik yapmış olursun.. 

Dünya, ona doğru davranana doğruluk yurdu ,ondan bir şey  anlayana afiyet yurdu ,ondan azık ,toplayana zenginlik yurdu ve onunla öğüt alana öğüt yurdudur.

Dünya ,Allah dostlarının secde yeri (mescidi) meleklerinin namazgahı ,vahyinin iniş yeri ve dostlarının ticaret yurdudur. İnsanların en değerlisi Kendisinde beş haslet bulunandır. Rabbim ibadetine koşan ,zahiren halka faydası dokunan, Halkın onun şerrinden emin olduğu, Halkın elinde bulunan dünyalığa göz dikmeyen ,Ölüme her zaman hazırlıklı olandır. 

               Küvetli iman, Faydalı ilim ,Salih emel ,Güzel Ahlak 
                       Bilmek Uyanış ve DİRİLİŞİ Yaşamaktır

Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir.Er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir. 

                              Selcuk uysal çoban saklı şifa     

                                      ŞİMDİ DAĞLARDA ÇOBAN   

                         BUNLAR YORUMLARA  yolu biliyor   

Toroslar da yankılayan haykırışlar.. Her kurtuluşta ovaların ısınması dağların soğuması ,bazen de dağların ısınmasıyla ovaların soğuma öyle rüzgarlar eser ki fırtınalara tayfun kasırgaya dönüşür ki geçmişte kurtuluşta fırtınalar estiren Yörük ler, şimdi Dünya kurtuluşu için fırtınayı bekler...Torosların Yörük yiğitleri yoğurt yemesi farklı olduğu kadar yoğurt çalışları da farklıdır.. Hikaye yazmaz Destan yazar. 

                                        selcuk uysal çoban sakli şifa

Bazen olur ki çok dürüst olursun ama birileri çıkar senin dürüstlüğünü alt tüs eder zannederler ki yanıldık dürüstlüğüne aldandık deseler de kendileri aldanmıştır o hala dürüsttür…Aldandık diyenler bilin ki nemalanan kişilerdir…O hala dürüsttür.. Yoluna devam eder….Zaman gelince anlaşılır… 

                                       selcuk uysal çoban sakli şifa 

Bazen destan yazar çıkarları olanlar işler yan gıdın ce sili verirler defterinden gün gelince anlaşılır, yolun sonunu görmeden karar verirler iş geçmiştir. Hikayeyi yazmaya kalsalar da destan olamazlar… 

                                       selcuk uysal çoban saklı şifa            

Aldatılan kişi her seferinde aldatılsa da o aldatıldıkça güçlenir ,bilmezler ki hayatı dershane okul olarak görmekte, ona her aldatılış sınıfı geçmek olduğunu bilmezler, hala sınıfta kaldığını zannedenler ,kılavuzların yanlışlığıdır…Demezler…..Aldatanlar hep haklı görürler kendilerini.. Hayatta Erdem olamazlar…. 

                                       selcuk uysal çoban saklı şifa             

Her seferinde taşlasalar da onlara yanlışlıklarını söylediği için, yanlışı ,doğru olarak söylersen taşlarla bina yaparlar, ama zaman gelince yanlış, yanlış  olduğu zaman binanın altında kalacağını bilmezler….Yanlışı yanlış olarak doğruyu söylese de o taşlar yoluna tümsek olmayacağını bilir yoluna devam eder… 

                                     selcuk uysal çoban saklı şifa                 

Bu dünyada dertler bitmez dert dediğin senin nefsine hakim olamayışın. Hakim olmakla dertlerinin sonu ve Huzur kapının açılmasıdır. Gidenler dönmesi ve isteklerinin gelmesiyle daha iyi yollara gitmeni sağlarlardı..    

                                     selcuk uysal çoban sakli şifa                 

Bir insana iyilik yaparsın ama o insandan bir beklenti olmadan iyilik yaptın mı o iyilik geçerli dır. Beklentilerle o kişiyi sıkıntılara düşürür o kişiyi yerinden yurdun dan ettin mi vay haline ne bu dünyada ne öbür dünyada yer bulamazsın…Bu dünyada hastalıklar ve bela şimdiden başlar…

                                   selcuk uysal çoban sakli şifa                              

63 Sene hep koştum Allah’ıma çok şükür hiç Kapım Kapanmadı sebep , yıkıldım buna da şükür dedim, kandırıldım bunda da hayır vardır debim, Elimde imkanlar vardı karşılık beklemeden  hayır ettim ,Şimdi döndüm geriye bu dünya benim olsa ne yazar gel dik gidiyoruz giderayak 60 seneyi yazarak gidiyoruz hiç karşılık beklemeden bu gün belki sadaka veremiyoruz ama unutmayın bilgi ,söz, gülmek, yazmak ,paylaşmak  bile sadaka….Söz ,konuşmak ,yazmak ,İlla  Prof ,yazar ,alım ,öğretmen ,okumuş olmana gerek yok…İlk  olarak oku … Başka söze hacet var mı ..Sadece Akıl….. Hayvanlar çok pis kokuyor derler, ama bilmezler etini pirzolasını  yediğini sütünü içtiğini….

                                 selcuk uysal çoban sakli şifa   

                                                AURA ÇAKRA

                              GELECEK ZAMAN SAKLI ŞİFA  

Aslında vücudumuzun bağışıklık sistemini koruyarak tüm hastalıkların önüne geçebiliriz. Vücut, neyi nasıl düzeltmesi gerektiğini bilecek kabiliyette yaratılmıştır. Bildiğiniz gibi insan vücudu mükemmel bir yapıda ve özellikte İnsanoğlunun en önemli görevlerinden biri de bu mükemmel yapıyı korumak ve yaratılışa uygun çalışmasını sağlamaktır.

 Vücudunda 88000 enerji merkezinden söz edilmektedir. Bunlardan 40 kadar aktif enerji merkezi olduğu belirtilmiş olup, yedi adet esas şakra olduğu kabul edilmiştir. Bu yedi şakranın üç boyutlu dünyasal yaşam ortamlarındaki işlevleri birçok kaynaklarda değişik adlarla ifade ve edilmiş ve anlatılmıştır.  Her şey göründüğü gibi değil. Her şeyin inceliği vardır.. 

Aurası  Gözle görebilseydin  zırhını tamir ederdin insan vücut du 5 cm zırhla çevrili..…Sağ elini  avuç içini çakra lar a (7 bölgedir) tut elindeki enerji orayı tamir edecek rahatsızlığını söyleyecek…Sağ elinizi avuç içini kalbinizin üzerine koy anlarsınız…(EN önemli çark ra zihindir Kafa üstü.)   

(Aura kavramı, bütün dünya varlıklarında ortak olarak bulunan ve Teofizide kullanılan bir kavramdır. Her insanda, vücudu sarmalanmış halde bir elektromanyetik alan bulunmaktadır. Bedeni sarmalayan bu elektro manyetik alana aura adı verilmektedir

Niyet kötü ise bir şey yapamazsınız elinizdeki avuç içi güç auranız çakraları tamir eder, beyniniz aklınız iyi kullanırsanız bilin ki başka yerle telepati kurabilir düşünceyi okuyabilirsiniz sadece yetenek marifet en önemlisi iman etmek Allaha yaratana inanmak çünkü öyle yaratıldın gelecek için gelecekte ki tehlikeler için zaman o zaman değil ,şu an geri kalmış insanlarız sadece yok etmeyi biliyor vahşice kan içiyoruz içiriliyoruz düşünemiyoruz….

İnsan oğlu ölüm doğum… yapıcı taşıyıcı bu dünyada hizmet için buradayız imtihan için buradayız var olanı yok etmek için uğraşmak neye…Hangi  inanca sığar 4 Büyük kitap size işarettir ..Gelecekten gelen işaret sadece anlamak…Şeytandan sakınır ,rabbime sığınırım…

Şimdiki zaman geleceğe gidemez ama gelecekteki zaman geçmişe gide bilir. Bir daha düşün…Dünyada 24 saat yaşayan sinek dünya hizmetini yapar gider. İnsan oğlu da evrende sinekten daha az süre yaşar..

Öğretmeyi ve öğrenmeyi vesileyle değerli bilim adamlarına ve insan  oğluna  sunmuş ,enerji keşfini  vesileyle değerli bilim adamlarına, beyin, beden azimle keşfini yaptırarak aracı olarak insanoğluna sunar .(insan oğlu et, kemik parçası değil, evet bir enerji.) tüm din kitaplarda yazar alim ve bilim okuyun ve öğrenin buyurmuştur. (sahibi rabbim) 

                                 Selcuk uysal çoban sakli şifa          

             Bir dünya vatandaşı, dünya için söz söylemeye hakkim var

                                   Var sayımları yok saymayın

Dünya üzerinde kuzey güney kutup arında araştırmalar yaptıkça dünya ekolojisi  bozup insan oğluna  gelecekte çok büyük tehlikeler ,virüsler, bakteriler, yeni canlı  türleri , üretecek olup 50,100 yıl içinde çok farklı canlılar, çıkarak, onla kalmayıp deniz üzerinde baraj planları yapanlar dünya akış akordunu bozarak ,denizlerin nefes almasını kesip ,denizleri kurutarak, çok büyük tuz çöllü haline getirip gelecek nesillere tehlike  yaratmak tan başka hiçbir şey olmayacak.

Doğan güneşi, batıdan doğdurmak istiyorsunuz,5 milyar yıldan beri yaşayan dünya ile şaka olmaz ,insan oğlunu yok etmekten başka bir şeye yaramaz ,bu gün örnekler verir sek kara barajlar göletler ,kanallar gerek siz yerlere kuruldukça ,ve yer altı su yollarını bozdukça yer altı ısıtmayı akordunu bozarsanız ,hava akımları bozuldukça ,yazı yaz olarak ,kışı , kış  olarak yaşayamaz sak ,iklimlerin  değiştiğini  göremiyorsak ,gelecekte ne büyük tehlikeler olacağını göremiyorsak ,teknoloji değiştikçe ,tarım alanları kısaldıkça yer altı sularını kaybettiğimizi ,30 yıl ve yüz yılın içinde, bir damla içecek su bulamayacağımızı bilmeniz .bildiğiniz halde ,hala fosil yakıtlar ,yakmaya çalıştırmanız, fosil yakıtlar yandığı sürece havaya salınan gazları ,dünya ekolojiyi bozduğunu ,bildiğiniz halde ,hala neden…..

Bu gün spor olsun diye safari  yaparsınız, ama gelecekte ,okla mızrakla avcılık yaparsınız . Dünya sahiplidir . (RABBİM )Yaşamak Anlayabilmek içim fırsatlar veriyor..

              Bu gün savunduğunuz vatan toprakları, gelecek nesil.          

               Dünya toprakları kaybolmasın diye savunacaklar. 

                             Tek gelecek çağ hidrojen çağ.

                        Yoksa gerileme cağ. Sonrası yok cağ..        

Bu gün için elektrikle , suyla çalışan makinalar arabalar yapılırken ve üretilenleri yok sayıp yok etmek neyinize enerji sıfır maliyetken ,silah ,şan ,dünya hakimiyet ligi için fosil yakıt yanı petrol şirketler holdingler iflas etmemek için 7 milyar insan sağlığına ölümüne  değer mi sizlerde bu dünyada yaşarken  sizler hangi gelecekteki  galaksiye hizmet ediyorsunuz.

Dünyayı 6 günde inşa eden evrenin sahibi zaman geniş olan Yaratan RABBİM. Tek tek denemede sınamakta dır. Gelin gelecekteki tehlikelere yol vermeyin…..Belki  bazı şeyleri  değiştiremem hepsi para şan şöhret peşinde ..ama düşündürürüm…… Dağlarda yanız yaşayan okumamış bir Çobanım… 

                              Hep düşünerek bir adım önde olmak .

                         Başarı bir öndekini geçmek değildir         

                           Her asırda birkaç kişi düşünür.
                   Diğerleri onların düşündüklerini düşünür. 

                           selcuk uysal çoban saklı sifa  
          

    SAKLI ŞİFALI SICAK SULARDAN ALACAĞINIZ  DOĞAL SAĞLIK 

                  SICAK SU KAYNAKLARI NASIL OLUŞUR                 

Yer kabuğunun faylarla parçalanamadığı yerlerde yüzeye yakın sıcak alanlar bulunur .bu sıcak alanlar, fay kırıkları ile magmanın yüzeye sokulmasıyla oluşur. yüzey suları faylar aracılığı ile sıcak alanlara kadar iner. burada magmanın etkisiyle ısınır ve yine fayları takip ederek yüzeye ulaşır. böylece sıcak su kaynakları oluşur. Doğal yer altı madenlerden geçerek madenleri kopyalar ,bir nevi infusyon yaparak doğa şifalı suyu biz insan oğluna sunar. Senin baktığına herkes bakar, ama senin  orda göremediğin benim gördüğümü göremez .Havası suyu enerjisi sıcak su gibi kaynıyor çünkü sağlık kaynıyor . Gittiğin zaman farkı göreceksin 

                            SAKLI  ŞİFA  SAĞLIK VE HUZUR         

Daha vakit var deme, sevdiklerine zaman ayır Sen sevdiklerine zaman ayırmazsan zaman seni sevdiklerinden ayırır. .Öyle zaman olmuş ki iyi olanların zamanı değil. İyi oynayanın zamanı Girdik Şeytandan sakınır yaratan rabbime sığınırım.

Dürüst bir insan, daima çocuk kalır.. Bir fincandaki kahve gibidir hayatım .Bazen tatlı bazen değildir. Önemli olan kahvenin tadı değil zaten, onu kiminle içtiğidir. Gerçek başarı  başarısızlık korkusunun üstesinden gelmektir. "O bunu yapmaz" demek değildir.  "O bunu yapmak istiyorsa bir bildiği vardır" diyebilmektir

İlk yapılacak öncelik gözle görünmeyen elementleri kovmak Şimdi gerçekler zamanı                               

Başka milletler ise hasta odalarını biberiye, kekik, yavşan, günlük ile tütsüleyerek dezenfekte etmişlerdir. Resulullah (s.a.v.) Efendimizin “Evlerinizi kekik ve yavşan otu ile tütsüleyiniz” 

Evinizi tütsüleyin yavşan otu pelin, lavanta, üzerlik otu ,Kekik,  Biberiye milyonda bir evdeki patlayıcı hibrojen  bilinmeyen  elementler  zararlı mikropları yok eder. (Zamanın birinde Yozgat sorgunda erkekli köyünde bir evde olduğu  yerde yanan bir evde proram mı yapıldı  ve gönderdiğim bitkilerle yanmaktan kurtuldu.)

Sıkışmış olan bir köşe ,yün, cam ,eski kerpiç ev, ve ahırlarda, Hafif rüzgar esintisiyle cakan bir kıvılcım sıkışmış hidrojeni  bilinmeyen element aleve tutuşturması. (Buna her şey dendi denen şeyler madden bir şeyler yakmaz manen her şeyi yakarlar .) Baharat cı SORGUN  YOZGAT Ramazan ceylan böyle şeyler olduğunu söyledi bende bunları Gönderdiğim bitkileri söylediğim şekilde  yapın kurtulur dedim ve uygulandı  yapıldı ve kurtuldu.

Bu zadece fiziksel ve kimyasal şeylerdir RABBİMİN her şeye gücü yeter . Çünkü bu dünya üzerine her şeyi vermiş. Sadece tevvekkül edin.

Tavada tütsüleyin

Bir kısmını bu hu yapın

Suyu da kapı pencere kenarlarını silin. Vücut taki atılmayan kanı atın  Hacamat zamanı geldiğinde uzmanlarınıza ,doktorunuza danışın, Hal halsizdik İsal yoğunluk yaşanır her döngü zamanı olur .Birde kurban eti dinlenmiş olarak kullanın. Bol su için. Sıçak soğuk havalar çarpar, sırtınız dan yünü ve kıyafet eksik etmeyin.

MİKROBİK HAVAYI TEMİZLEME        

LİMON YAĞI veya KABUKLARI

GREYFURT YAĞI veya KABUKLARI 

LAVANTA YAĞI veya BİTKİSİ

Kış ayında veya sıcakta evin içindeki mikropları kırmak için ve hastalıktan korunmak ve ayrıca ferah bir ortam sağlıya bilmek için bir bardağa veya bir cezveye 5-6 damla atarak soba veya kalorifer peteklerinizin üzerine koyarak tüm mikrobik solunum ortamını yok edersiniz ve dışarıdan taşınan deniz aşırı virüslü sineklerden korunur tütsülerler kovarsınız. Biyolojik canlı türlerin eko düzenleri bozuldukça diş virüsler hep var olacaklar..

Son sıcaklar ,soğuklar toz bulutlarıyla ,bakteri, virüs ,doğa kendisini korumak için yoğun şiddetli yağmur getirerek kendisini koruma altına alacak. Çünkü yaşayan canlıların eko sunu bozuyoruz. Anı deniz ve kara soğuması ile gelen fırtınalar zincirin halkası olacak.Ama dünya virüsleri yok etmek için zamansız yağmurları yağdıracak. İşte o zaman afetler koparak sizlerin bozduğunz eko düzeni koruyacak. 

Gözle görünmeyen virüsleri yok etmek için sık banyo yaparak kullandığınız malzemelere esans türlerini banyo yaparken sabunlanırken veya şampuanların içerisine yukarıdaki yağları damlatarak vücudunuzu canlı tutarsınız.

Varis ağrıları için bir bardak suya 1 2 damla kimyon yağı veya limon yağı karıştırarak varis olan bölgeye uygulayabilirsiniz. 

Kimyon yağı yapılışı 100 gr kimyon 1lt suda 500gr kalasıya kaynatın, daha sonra 100 gr zeytin yağı koyun dinlenmeye bırakın daha sonra tülbentle süzün soğuk pres yapmış olursunuz.

NOT; Mümkün olduğu kadar yağlar, çoğaltıcı yağlar yerine gerçek yağlardan kullanılmalıdır. Çoğaltılmış yağlara dikkat edin. Kendiniz  yağlarınızı yapmak isterseniz  9 çeşit bitki hazırlamayı okuyun

                             Selcuk uysal çoban sakli şifa              

    MEMLEKETTEN MEMLEKETE  Her sayfada hatırlatılacak..

Hasta olmamak için gittiğiniz memleketin çorbasını ve yanında soğanın göbek kısmını (cücüğünü) yiyin. Gittiğiniz memleketin havasına vücudunuzu alıştırmış olursunuz.

Hava değişikliğinden dolayı ishal olan insanların yüz metre etrafında "RABBİMİN" göndermiş olduğu güzelim kayısı  ağacının yaprağından 3 adet yemeleri ve üstüne limon tuzu katarak ağızda emilir. Limon tuzu bulunamazsa limonu kabuğuyla birlikte yemeniz kafidir. "Kayısı ağacı kayısısı ishal yapar yaprağı ise kabız yapar .Rabbim buna göre bu ağaca böyle bir görev vermiştir

 Önemli bilgi :Ceviz ağacının cevizi vücuda yağ yapar, beyni güçlendirir  

Yaprağı ise vücuda yapılan fazla yağı yakar.Trigliseriti vücut dengesine alır.3 bardak dan fazlası içilmesi zararlıdır. Zararı Vücut da ki yağı fazla yakar .Vücut dün da yağa ihtiyacı vardır.   Trigliserit ve kolestrolu dengeye alır. Mevsimlik ağızı buruşturan ekşimsi  meyveler yenir.    

Vücut dun ihtiyaç duyduğu çeşitli ve değişik gıdaları sebzeleri ve meyveleri mevsiminde yemeliyiz .Salata yemeğini ihmal etmemeliyiz .Lahana ,tere ,soğan ,marul ,salatalık ,turp ,domates yer elması ,maydanoz karıştırılarak salata yapılır .Limon ve zeytinyağı ilave edilir .Yemeklerden 30 dakika önce yenir .Şekeri düşürür ,tansiyonu ve kolestrolu dengeler ,kanı temizler ,damarları açar ve hazmı kolaylaştırır .Lifli besinler olduğu için şişmanlatmaz

                                   Selcuk uysal çoban  sakli sifa   

                                 STRES ATMA YERİ DOĞA   

Stres atmanız ila bir odaya girip kırmak dökmek İnsana zarar vermek değil sen sadece kin bağımlılığı yapmaktan başka bir şey değil ,o yapmış olduğun stres atma bir başkasına zarar vermek için antrenman yerinden başka şey değildir....  

"Kin taşımak yanan bir kömür parçasını başkasına atmak için eline almak gibidir. Sadece kendini yakarsın” Dünya sahipsiz değildir. ”RABBİM “ cevabı verir." 

Ama sırt çantası alıp Dağlara çıkıp ne ve ne zaman hayat yaşantınla beraber kaldın…İşte orası hayat antrenman yerin stres atman yerin….Seni tutan var mı yarın ve yarınlar…                                       

                                   Selcuk uysal çoban sakli şifa  

                             YAŞAM CANLILAR İÇİN STRES

Stres olmadan yaşam olmaz ,bazen stres koşturur, bazen yürütür ,bazen hırs verir, bazen ,bazen devam eder ,hayata küstürme gelince “RABBİME “ Havale edin, siz geldiğiniz yoldan tekrar yola devam edin Beklemenin mükafatını görecek siniz. Sabır tüm ilaçlara bedel sağlığınız yerine gelecek. Yaşayan canlılar için her kesin başından geçer . Paranı servetini kaybet ,Hayatta yaşam güvenini sağlığını kaybetme.   

Çok fazla stres yaparsan vücut kendini onaramaz doğal hale bırakın bak Göreceksin ilaç içmeden iyileşeceksin… DEVAM edersen başka aksamlar dan madur olacaksın acı çekeceksin. Ve içtikçe daha küvetlisini arayacaksın ya sonra…

Her sabah kalkmanız bir kırılma zamanıdır, niyetiniz hayır başlar. Hayır bazen şerri , şer  bazen hayır getirir korkularınıza yenik düşmemek için zamana dönmeniz ,kırılma noktasından tekrar yakalayıp başlamanız , her önündeki gün yeni gündür. En  derindeki korkularımız zayıf değildirler. En derindeki korkularımız gücümüzün ötesindedir.

                                Selcuk uysal çoban sakli şifa  

   İnsanlarla konuşun insanların akıllarının erebildiği kadar.   

Hz ALİ (a.s.) Hz Hasan ve Hz Hüseyin’e yazdığı  mektupta  şöyle buyurdu. ”ALLAH" ‘tan korkmanızı, dünya sizi istese bile onu istememenizi   vasiyet ederim. Ona  ait bir şeye ulaşmadığınız veya kaybettiğiniz için üzülmeyin  .Hakkı söyleyin ,ahiret ecri için çalışın .Zalime düşman ,mazluma yardımcı olun.   

Hayırlı insanlarla arkadaşlık etki onlardan biri sayılasın şer insanlardan sakın ki onlardan sayılmayasın                                

Mahşerde hesap çok ağır olacak, bunun farkındayız da, mahşerde bize de sormayacak mı Müslüman olarak ne yaptın diye . Onlar silah üretip Müslümanların başına yağdırırken bizler yine birbirimizi yığıyorduk diyeceğiz. Müslümanlar olarak beceremiyoruz, üretemiyoruz, hep beddua ediyoruz hep Allah tan istiyoruz. Bir gün dünya zenginliğiniz bitecek...Size ,bize ,her şeyi vermiş ise kısa yol adresi bile vermişi se  iman ve inanmak lazım

                                     Selcuk uysal çoban sakli şifa                                                                          

Stres alerjiye maruz kalabilirsiniz şimdi bit desen kaşınırsınız  Vücuttun/  5 ikazı Bunlar hepsi hastalığı tetikler Görme, İşitme , Koku alma , Tat alma  , Dokunma

                               ALERJİYE  MARUZ KALINIR   

Diş tan gelecek  tehlikeyi sezerler ufak ikazlarda bulunurlar devam ederseniz  unutkanlıklar ,virüsler ,bakteriler girmeye başlar , hasta düşürür ,sakat bırakır. Her şey sizin görmenizde ,işitmenizde, koku almanızda ,dokunarak ,tat  almanızda .  

   KOZMETİK  BAY VE BAYAN (KOKU ve TAT) Dan gelen  hastalık  

Koku ve tat çiçekler önemli dır. Şu anda maliyet düşsün diye kimyasal maddelerle koku renk ve tat yapmaktalar ,bu bir zincirleme hastalık ,bir an önce sağlıkla oynayan fabrikalar ,Helal haramı incelemesi ,Kolonya, Islak mendil, kozmetik ,deterjan gıda da kullanılan asit ,renk ve kokular. Sizi her turlu hastalığa itecektir.

(Kazandığı para yetmeyince!!! Daha çok para kazanma Hırsı artarak kısa zaman içinde hastalıklar artacak.) 

ALERJİ TESTİ OKUYUN   Çeşitli yiyecek , asitli içecekler .  Çiçek tozu.  Elbise.  Halı.    Hayvan türleri.   Kozmetik.   Mantarlar.   Plastik.   Mücevher.   Dar elbise. Güneş ışınları FAZLASI ve (Tasarruf ampuller İTHAL).Kılımalar Okuyun inceleyin. ( Daha çok hassas ciltler ) 

Her bitkinin, meyvenin kendine has görünüşü,  beş duyu organımızla Bitkileri, meyveleri neredeyse İçerdiği maddeler tanırız. Birbirine çok benzese de birbirlerinden farklı olan özellikleri vardır. Asırlardan beri çeşitli kültürlere mensup insanlar, bitkisel kokuların ağrı kesici, mikrop öldürücü, iltihap kurutucu, kramp giderici, ruh yatıştırıcı tesirlerini keşfetmişlerdir. Mısırlılar, ölülerini mumyalarken; katran ve mür ağacının anti bakteriyel özelliklerinden faydalanmışlar.

Başka milletler ise hasta odalarını biberiye, kekik, yavşan, günlük ile tütsüleyerek dezenfekte etmişlerdir.

Resulullah (s.a.v.) Efendimizin “Evlerinizi kekik ve yavşan otu ile tütsüleyiniz” Hadis i şerifinin öneminin bu bilgilerle biraz daha açığa kavuşacağı kanaatindeyiz.

                                     Selcuk uysal çoban sakli şifa        

        GÖÇ VE GÖÇ YOLLARDAN TÜM CANLILARDAN GELEN GRİPLERE

                         DİKKAT EDİN SICAK VE SOĞUKLAR          

     HASTALIKLA MÜCADELE DEĞİL, HASTALIĞIN OLUŞMASINA                      

                     SEBEP OLAN KOŞULLARLA MÜCADELE OLMALI.         

          BU HAVALAR BAZEN ALERJİ BURUMLAR OLABİLİR

                                     DİKKAT EDİLMESİ          

Erişilmeyen yerlere uzanın ki kimse hasta olmasın yoksa her kapı çalınır. Ben ne yaparım deme yaşam 2 metre karende çok şeyler yapılır. Her kes 2 metre kare içinde kulak olursa kimse  hasta ve ölümler olmaz.

Üst solunum yollar alerjiye maruz kalabilir doğanın uyanışı yakın kaldı dikkat edilmesi Alerji veya Genellikle soğuk algınlığı, grip, franjit enfeksiyonlu iltihaplı virüslerin etkisiyle ortaya çıkar .

Yüz de şişlik  Üşüme, baş ağrısı, titreme, kabızlık ,İsal, sayıklama gibi belirtileri vardır. Sağlığa Üç adım gitmeniz kafi.   (Doktor ,Biyokimya ,diyetisyen)       

Tüm dünya insanları hastalanmasın ve ölümler olmasın her şey elimizde.  

Yaz kış kılıma dan uzak durun

En yakın hekime Öncelikle. Baş vurun.

Bol bol kaliteli su için öncelikle Alkalin

Çeşitli yiyecek. Paket gıdalar uzak durun .

Çiçek tozu .ev içindeki çiçekleri kısa müddet uzak tütün

Elbise. Elbiselerde bulunan kimyevi , maddeler kuru temizlikten gelen eşyaları havalandırın.

.Halı toz toplama dışarı dan gelen mikroplar.

Hayvan türleri. Evcil hayvanların tüyleri ve dışkıları .Mümkünse torbayla alın ağzını bağlayarak çöpe atın.

Kozmetik  .Kozmetiğin hepsi kısa zaman kullanmayın

Plastik. Meyve sebze uzun müddet bırakmayın

Mücevher. Şu ara takmayın ve kullanmayın

Dar elbise giymeyin .Bol elbiseler ve iç koruyucu kıyafetler tercih edin

Güneş ışınları .Sıkı giyinerek bol yürüyüşler yapın.

Özel meyve .Özel sıkılmış meyve suları için bilhassa Şiraz nar suyu tercih edin ,bol ,bol özel şalgam suyu kullanın.

Kase içinde .Yoğurt dilinmiş limon, sarımsak yatmadan tüketin.

Ağır yemeklerden kaçının. Meyveler besleyici ,sebzeler temizleyici .

Sindirim dolaşım bol çalıştırın .

Şeker ve şekerli ürünler kullanmayın  ve kısıtlayın asitli içecekler den kısa süre uzak durun .

Ev ve ofisleri tütsüleyin ..

El ve ağızlarınızı..   yıkayın  ,misvaklayım

Hasta haliniz de her şeyi büyük görme, hararet basması ,düşüp bayılmalarda, Kırmızı soğan elma gibi veya salatasını yap ye.

Bir dilim kabuğuyla limon veya ,portakal ,kaya tuzuna batır ye ,geri kalan  kısmı bolca tüket kısa zamanda vücuttaki virüsü terleterek attığınızı görecek siniz.(nar içindeki beyaz zardan bir iki parça , içine atarsanız şekeri dengeleyerek sizi şifaya kavuşturacak)Bu bir yaşam serumudur.5  6 saat sonra vücut aş ererek vitamin mineral  isteyecek .

Salık elinizde ,çevrenizde , gıdalarınızda ,sağlıklı günler yaz ve kış boyunca 

                              Selcuk uysal çoban saklı sifa  

                                             ÖĞRETİLEN 

Bitkiler bir zehir  ilaçlar bir zehirdir . Okulda  öğretilen ilk konudur. Bitkinin dalı ,çiçeği ,yaprağı ,toplanması ,kurutulması ,hangi koşullarda kullanılması ,ne, ne  şekilde hazırlanışı BİTKİLERIN HAZİRLANİŞ ŞEKLİ  okuyun ne yapmak isterseniz bu şekilde hazırlamanız.

Bitkininde kendi  şifası ayrı ayrıdır ,yaprağı, dalı ,kökü ,hatta koku, hatta çiçeği bile faklıdır TIBBİ  BİTKİ   FAYDALARI VE ZARARLARI  Yakında  Kendi bölümünde okuyun . Her şey zamanın da yazılacaktır .

Zamanında kullanılmayan her şey zararlıdır. Zamanın da kullanılmayan bitki ve ilaçları Doktorunuza ,biyokimya ,diyetisyen ,güvenilir aktarınıza danışmadan kullanmayın.. Bilginize…. 

                           Selcuk uysal çoban sakli şifa 

                       SAKLİSİFA PIRATİK BİLGİLER 2 Bakın     

Burada yararlı otlarla evde yapılan tedaviyle karşılık veren bazı yaygın hastalıkların bir listesini göreceksiniz. Daha ciddi sorunları kendi kendinize tedavi etmeye kalkmayın. Pek çok şikayetinde çoğu kez yanlış diyet, stres ve diğer dış etkenler yüzünden oluştuğunu akıldan çıkarmayın.

Daha az yaygın olan ve türler arasında karıştırılacak olan ,olan otlar burada bitki bilimindeki adlarıyla verilmiştir. Daha ayrıntılı bilgi için A dan Z ye Yararlı otlar bölümüne bakın .İstenen sonuçlar almak üzere melez ,kültür yada değişikliğe uğramış olanların yerine ana tür bitkileri kullanın. Bazıları yüksek oranda zehir içerdiği için kullanırken bitki türünden tamamıyla emin olmalısınız.

Tam dozajı uygulamadan önce herhangi bir ilacı küçük miktarda almak her zaman tavsiye edilir. Eğer ters bir reaksiyon olur ya da şikayetiniz kötüleşir veya devam ederse yararlı otlarla ilgili tıp uzmanından profesyonel yardım isteyin. 

SOĞUK ALGINLIĞI VE GRİP: İster sıcak ister soğuk havalarda

Soğuk algınlığından korunmak için günde üç

kez birer diş sarımsağı yiyin ya da sıkarak suyunu için .Yararlı otların esans yağları da zararlı bakteri ve virüsleri yok etmede çok etkilidir .Bunlar ayrıca buhar soluma ve oda havasını tazeleme de yararlı olurlar.

Kuşburnu çayını çok fazla C vitamini içerdiği ve soğuk algınlığı ile diğer iltihaplanmalara karşı direnç oluşturduğu söylenir. Toz acı biber de kan dolaşımı ile sindirim sistemini uyardığı gibi, soğuk algınlığını savuşturmada çok iyidir.1/2 çay kaşığı toz acı biberi 1 fincan kaynar suda 10 dakika süreyle demlendirin, süzün

Bundan 1 yemek kaşığı alıp sıcak suya katarak gerektikçe ya da yemeklerden önce için.  Devamını bölümde okuyun

                                      Selcuk uysal çoban sakli şifa 

                   ZENCEFİLLİ LİMON KABUKLU BALLI ŞURUBU  

Malzemeler:

1 adet orta boy kavanozun yarısını dolduracak kadar taze zencefil

1 limon (kabuğuyla dilimlenmiş)

yeteri kadar kaliteli bal

Yapımı:

Zencefilin kabuklarını soyulur ve incecik dilimlenir. Kavanoza yerleştirilir ve limonları da ilave edilir. Üzerine balı eklenir. Kapağı sıkıca kapatılır ve buzdolabına kaldırılır.

Kullanırken; bir çay bardağına 1 dilim kabuklu limon, zencefil şurubundan bir ya da iki yemek kaşığı koyulur ve üzerine sıcak su ekleyerek karıştırıp içilir.

Sıcak olarak içitildiği gibi aynı miktardaki karışıma soğuk su ya da soda ekleyerek de içebilirsiniz.

Karışım buzdolabında 2, 3 ay bekleyebilir.

Sonbaharla birlikte grip, enfeksiyon, bağışıklık hastalıklarında her ev hanımının yapacağı içecek.

Ateş, boğaz ağrısı burun akıntısı, ardından gelen öksürüğü kesmek en uzun süreçtir. Hazırlayacağınız şurubu soğuk algınlığına yakalanmadan önce çay gibi ailece günde bir fincan içebilirseniz koruyucu özelliğinden yararlanılır, sonrasında ise öksürüğe karşı doğal tedavi olarak kullanabilir.

Ayrıca mide üşütmelerinden  araç tutmasından ya da kaynaklanan bulantılara karşı da çok etkili bir kürdür .Şifalı şurupları okuyun 

Zencefil 3,ve 5 gurubuna kadar verilmez  . zencefil antibiyotik yüklüdür .Çocuklar bu yaşlarda sakıncalıdır .Verilmez. Verilirse doktor kontrolü   verilir. Faydalı ve faydasız tüm mikropları öldürür ,hasta olmaz düşünceyle diğer hastalıkları tetikler…..(İlk vuracak yer böbrekler ,diyabet ,obezite)

NOT:3 Yaşına kadar verilmez zencefil 3,5 yaşa kadar verilmez                                         

                       Selcuk uysal çoban sakli sifa  

                                      ÖKSÜRÜK     

Hatmi çiçeği bir tutam, bir tutam öksürük otu ,bir parmak boğumu kadar  ufak adiz kökü ,alta su kaynarken üsteki demliği demleyin. Bir bardak içerken 2 damla acı badem yağı damlatın. Üstüne bir nohut kadar udi hımdı alin . 

Farkı görün bir kac sefer yapınca gıcık öksürük ,nezleden gelen öksürük, yok edin. Limonla alırsanız daha çok fayda görürsünüz.

Geniz içinde gıcıklanmalar ve boğaz kimsin de keskin ağrı var ise hastalanmaya az kaldı aşağıdaki karışımı yaparak, en yakın aile hekiminize baş vurun. Ufacık belirtiler, sizi ve ailenizi hasta eder. 

Girip önleyici.

Şekil 1-Bir dilim limon kabuklu ,mercimek büyüklüğünde limon taşı, yarım cay kaşık karbonat,bir su bardağı Sıçak suyla tüketin farkı görerek gün içinde iki kere tüketin. 

Şekil 2 –Natron ,sodyum   karbonat ,sodyum bikarbonat ve sodyum kloridle ,sodyum sülfatın karışımından oluşan maddedir.

Bir cay kaşık (NATRON,İNGİLİZ KARBONAT,KARBONAT) (Karbonatı 2 veya 3 cay kaşık atabilirsiniz .Bu şekilde keskinlik artar)

Kabuklu limon, rendeleyin. (Limon dozu artırabilirsiniz 2 ye 3 çıkarabilir. Bu şekilde keskinlik artar.)

Bir nohut büyüklüğün de  limon taşı,

Tatlandırmak için şeker otu (stevia) Kullanarak.

Bir lt sıçak su

Ailece içebilirsiniz. Portakallısı da yapılır .

Cam kavanozda bir lt sıcak su içinde limon taşını eritin, sonrası rendelenmiş limonu katın tahta kaşıkla karıştırın , sonrası bir cay kaşık karbonatı koyarak, şeker otuyla servis yapın. Ölçüm 5 bardaklık ( şekil 1 Bir bardaklık) Karıştırmalarda metal kaşık kullanmayın.

Akşamları kara turpu sofranız dan eksik etmeyin, veya bol sumaklı, limon, kırmızı soğanlı ,sarımsak lı salatayı eksik etmeyin. Şifalı Salata bölümünü okuyun. 

Soğuk algınlığı tedavisinde kullanılır. Bakteri ve mantar enfeksiyonlarına karşı direnci arttırır. Anti bakteriyel bir etkisi vardır. Vücudun savunma mekanizmasını güçlendirir.

Bu bitki özellikle soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıkların tedavisi için kullanılır.

Özellikle solunum yolları hastalıklarında koruyucu olarak çok etkilidir.Grip sırasındaki baş ağrılarını da azaltır. Sedef ve sivilce gibi cilt hastalıklarına iyi gelir. Yaraların iyileşme sürecini hızlandırır. İdrar yolları enfeksiyonlarında da faydalıdır.

Ekinez ya  çayının 15 günden fazla kullanılması tavsiye edilmez. Hamilelerin kullanması tavsiye edilmez.

Ekiniz ya Çayı Nasıl Demlenir. Bu çayı normal çayı demlediğimiz gibi demlememeliyiz. 1 litre suyun içerisine 3,5,4 tatlı kaşığı kuru ekinez ya bitkisini ekleyip 2-5 dakika bekleyin.

Veya taze ekinez ya bitkisinde 1 avuç demliğe koyup üzerine 1/4 litre kadar (yaklaşık 1,5 su bardağı) sıcak su ekleyip yine 2-5 dakika demini salana kadar bekleyin. 15 gün tükettikten sonra mutlaka 1 ay ara verin. Günde en fazla 3 fincan için .Çay ve demleme devamını okuyun 

                                  Selcuk uysal çoban sakli şifa 

                                        TUZ CAM KAYA TUZU                     

                                  Dedik ya dürüstlük           

Tuz oluşumu 1 mm 2 mm 50.000 yılda oluşmaktadır ,üstte çıkan tuz siyah, bir altı siyah beyaz, bir altı beyaz ,bir altı cam tuz ,bir altları ,açık kahve ,kırmızı renklere kadar iner ,dazı damarlar ,yeşil ,ve kuvarz renklerle çakışır .Damarlar ve katmanlar metrelerce uzar. Tuz çıkan bölgelerin tuzun oluşumu da 1 250 000 yıla dayanmaktadır.

 O ZAMANDAN BU YANA ÇOOOOK ŞEYLER GÖRDÜ BU DÜNYA “YARATANIMIZ BİZE ÇOK ŞEYLER VERDİ VE VERMEKTE BİZLER DOĞRULARI BİLMEDİKTEN SONRA”

Tuz çıkarılmasını bilmek lazım Tuz galerilere kamyon ,ve dinamikle çıkarılmaz, tabi gıda tuzu haricinde  başka amaçla kullanılacaksa  bu şekilde çıkarılır. Çünkü eksoz gazları ,dinamit artıkları tuzun üst bölüme bulaşır ama içine geçmez. 

Buradan alınan  numuneler analizlerde kirlilik aksedebilir. X  raylar ,ve gaz motogofiler  yanı analiz makineler . Yanlış gösterir. 

MTA RAPORLU SAF SODYUM %99 DUR. Tuz kendi içinde mikrop ve barındırmaz.  2013. 2014 .2015 tarihli dır .

Aydınlanmak için raporu yayınlanacak  

Avrupa'da tuz kullanımına ait ilk belirtiler milattan 1200 sene evveline uzanmaktadır. Eski çağlarda Romalıların askerlere ücret olarak tuz dağıttığı da bilinmektedir . Çinliler ,Romalılar .Fransızlar ,Venedikliler ve diğer birçok devlet savaşlar için para bulmak üzere tuz vergisi koymuştur  

Tuz kaynakları bakımından zengin bir ülke olan OSMANLI DEVLETİ de tuzun üretiminden nakliyatına ve satışına kadar ciddi bir sistem kurmuştur. Tuzun tarihini araştırdığımızda 14.000 farklı kullanım alanı olduğunu ,tuza kaynaklarına hakim olan toplumların gelişip zenginleştiğini öğreniyoruz.

Tuzla ilgili en eski kalıntılar M.Ö. 10000 yılına aittir. O dönemde yaşayan Büyük Maya Uygarlığı, tuz ticareti sayesinde zenginleşmiş, tuz üretimini kontrol ederek gelişmiştir Mayların çöküş dönemi de tuz ticaretindeki kriz dönemine denk gelmektedir.

Tuz eski geleneklerde hem doğum hem de ölümle ilgili törenlerde kullanırdı. Kötü ruhları kovmak veya uzak tutmak için yeni evlilerin evlerinin dört köşesi de tuzlanırdı. Dünyadaki tuz üretiminin % 93-94'  ü direkt olarak endüstriye girmekte ,geri kalan % 6'lık kısmı da gıda sektöründe kullanılmaktadır.

Ülkemiz ,doğal tuz kaynakları bakımından zengin bir ülkedir, Çankırı ,Yozgat, Iğdır ve Kastamonu kars gibi illerimizde tuz mağaraları bulunur ve buralardan çıkan kristal kaya tuzları gıda ve sağlık alanında kullanılmaktadır Devamını KAYA KUZU CAM TUZ bölümlerinde lütfen okuyun

Düşmanın senden yüz kat güçlüde olsa sahada eşitsin ,senin hamleni ve gücünü bilmedikten sonra az geri çekilmen var gücüyle saldırması senin bilinmeyen hamlelerinle karşı tarafın yenilmesidir."

                   Kin taşımak yanan bir kömür parçasını 

başkasına atmak için eline almak gibidir sadece kendini yakar  

                                Selcuk uysa çoban sakli şifa  

                                            - İYON    + İYON  
 
Yaşam için bu yüzden soluduğumuz havanın kalitesi sağlığımız açısından çok önemlidir. kaliteli hava alerji, toz, duman, kirletici madde ve diğer zararlı unsurları içermemelidir. 

Tüm bunların dışında hava eksi iyonlar bakımından zengin olmalıdır. devamını okuyun

Not: bilgilendirme.. söylenen bu zehirleri her gün solumaktasınız .iyon oksijen bölümünde (solumak direk kana karışmaktır.)  

Çocuklarınızı gezdirirken büyük şehirlerde yerden 60 .70 cm yükseklikte tutunuz kullanılan benzin motorin gaz gazları büyük şehirlerde dağılmıyor çocuklarınıza pis havayı solutmayın hele hele park halinde sürücüler 10 ,15 dakika arabayı çalıştırmasına ne demeli …. devamını oksijen bölümünde  okuyun.  

                                       Selcuk uysal çoban sakli sifa

                                    Biz Bizleri yok etmek       

Üretilen üretim ham maddeleri ne nereden geliyor ve haşereleri  öldürmek için gelen ham maddeler sinekleri öldürmek yerine onlara baha küvetli güçleniyorlar anaç lar ölüyor ama larvalar bağışıklık kazanarak daha güçlü virüslü sinek ve haşereler üretiliyor gelecek yüz yıllarda hakim olacak canlılar üretmekteyiz .

Onları öldürme yerine vücuttan kovmayı düşünülse ,bilin ki bu dünyada vazifeleri bitince yok olacaklar, evleri tütsülense ,ve birkaç bitki saksılara ekilse ve vücuda sürülse inanın sinekler gelmez, vücut hormon salgıladıkça sinekler hep gelecek tir

Sıkılan her ilaç bir dahaki seneye daha güçlü daha hazırlıklı olacaklar, Biz insan oğlu aslında kendimizi yok ediyoruz, bu haşereler ve sinekler insan oğlunu yok etmek için gönderilmedi yok etmek için gönderilseydi insan oğlu olmazdı, Bu karmaşık dünya para hırs eko zincir bilin miyen hastalıklar virüsler olacak ve olmaya devam edecek

Ama bu dünya sahipsiz değil bu gören doğaya ol demesi kafi gelerek ve geleceği bildiği için doğaya baha önceden atmış olduğu bitki ve bitki türleri yakın yüz yıllarda şifalarını da göndermiş olup insan oğluna sabırla sunmakta çünkü bu dünya gizemlerle hala keşfedilmeyi bekli yen bir hazinedir.

Sadece gelecek tarihlere yazarsınız,20 000 yılda ve  dünyadan 10  kat büyük gezegeni keşfedenler uzayı keşfettim demeseler çünkü gelecek yüz yıllarda ne nelerin olacağı bilinmez ,bu gün yarının ne olacağı gibi… 

                                    Selcuk uysal çoban sakli sifa           

                                SİNEK BÖÇEK KOVUCU                              

             SU BAZLIDA YAPARSANİZ-SERALARA VE  ODALAR                            

Maydonoz   ardıç ceviz yaprağı acı ağaç bit otu karanfil ebe gömeci kâfur lavanta pelin otu (tütsü ve bu hu su) evdeki haşereleri yok eder (hepsi birlikte ) tüm mikropları temizlersiniz.

  Solucan otu yarpuz pelin otu fesleğen ceviz yaprağı lavanta sedir ağacı (bu tertipler eve kolları sürüldüğünde bir sinek bile gelmez.

                                  Selcuk uysal çoban sakli şifa   

                                    DEZENFEKTE OFİSLERE
       EVLERE ODALAR VE SERALAR KISAÇA HER ALANA  

 Melaleuca alternifolia (Çay Ağacı)       Distile Suyu 1 lt veya yağı 50 cc

 Biberiye                                                Distile Suyu 1 lt veya yağı 50 cc 

 Civanperçemi                                        Distile Suyu 1 lt veya yağı 50cc

Deiyonize suyu  5 lt ile  homojenlen dirin yani çalkalayın  sislenme veya pompayla atın.NOT..Deiyonize suyu tüm eczaneler de bulabilirsiniz. 

                                         Selcuk uysal çoban sakli şifa

       KISA BİR TARİF MANTAR HER TÜRLÜ MANTAR Dezenfekte

 

 Deiyonize                                      200 cc         Eczanelerde satılır              

 Cay ağacı yağı                                50 cc   

 Biberiye yağı                                  25 cc 

 Civan penceni yağı                         20 cc           

 Toros nanesi   yağı                         10 cc      

 Kantoron       yağı                           10 cc       

 Diyolize su                                     800 cc                          Pansuman suyu 

Hepsi bir şişede çalkalanır fazla alacağınız de iyonize  suyla temizleyerek temiz bir pamukla mantar olan bölgeye sürülür vücudunuzun her bölgesine pansuman yapılır. HER KULLANMADA CALKALAYINİZ

Mantar, bit ,pire ,tüm canlılar da kullana bilirsiniz Antiviral virüsleri ,Antibakteriyel, bakterileri ,Antiflogitik iltihapları ,Dirantimikozit mantarları tamamen yok edersiniz yapımı .kümes hayvanlarda ,hastalıklarda.. 

NOT.. 5 gün bekletin Bu şekil evde yapılan, faprikosyon ve seri üretim disttilazyon şekilde yapılarak hazırlanır. 

Yukarıda hazırladığınız yağlardan                 50 cc 

Susam yağı                                                   20 cc 

Karıştırıp   ayak tırnaklara da kullanırsanız farkı göreceksiniz. Üretim bilgileri dosyasında ayrıntılar tamamen yazılıdır çok farklı ürünler gelecek 100 yılların dezenfektesi.. 

                                Selcuk uysal çoban sakli şifa     

                                   BİTKİSEL Banyolar

Papatya ,yasemin, ıhlamur, mine çiçeği zindelik ferahlık verir .Banyo küvetine temiz ve hijjen oluşu önemli. Nane ,biberiye ,limon otu yani melisa, cam yaprakları .Vücut da küvet verir.

                                     Selcuk uysal çoban sakli şifa                        

                                               AKNE

Yüzü yıkayıp iyice temizledikten sonra temizleyici olan sarı papatya zehirleri atmaya yarayan civampercemi antiseptik olarak  kedi nanesi  rahatlatıcı ve antiseptik olan lavanta yada güçlü bir mikrop kırıcı olan kekik infüzyon larıyla durulayın.

Limonun suyu yüzdeki hafif lekeleri temizler, yangınları azaltır ve kan dolaşımını geliştirir.

Yüzdeki yangınları azaltmak ve yerel tedaviyi geliştirmek üzere aynısefa çiçeği merhemi sürünüz. 

Akneye diyette değişiklik yapılarak ta yardımcı olunabilir. Bu nedenle hangi yiyecekleri alacağınızı düşünün. Şekerli yağlı ve sütlü besin tüketimini kesin. vitamin ve mineral bölümleri okuyun, merhem doğal yapmak isterseniz bitkilerin 9 çeşit yapımını okuyun site menusun den, sizlere yardımcı olacaktır. 

Hayvan ve bitkilerden kurutularak veya özel metotlarla toplanarak elde edilen, eczacılık ve kısmen sanayide kullanılan ham veya yarı ham madde.DROG  denir.        

Doğal maddelerden elde edilen ve tedavi amacıyla kullanılan ilaç ham maddesi de denir.   

MERHEM. Katıyağ, sıvı yağ  zeytin ,badem yağı ,lanolin ,vazelin gibi sıvı yağlar ile yapılan ve dışarıdan kullanılan ilaç şekilleri dır. Merhem hazırlamak için ,merhem içine konula çak  veya maddeler önce den havanda toz edilir .Sonra az bir sıvı yağ ile ezilir ve sonra maddesi  katı sıvı maddesi le ,lamolin vazalin  azar ,azar etkili madde  üzerine ilave edilir  ve mikserle iyice karıştırılır  merhemler  kapalı kaplarda  serin yerlerde  muhafaza edilir  merhemlere diğer adı pomat ismi verilir .BUNADA MERHEM YAPIMI DENİR. 

İNFUSYON. .Drogların ilaç olarak kullanılmasında en çok kullanılan bir hazırlanış tır. İnfusyonu hazırlamak için ufalanmış nedat parçaları üzerine  sıcak su dökülür karışım kapalı bir kap da sık ,sık karıştırılarak .Çok hafif ateş üstünde  10 dakika tutulur ,soğuduktan sonra inçe bir tülbent ten  süzülür .Kullanılacak drog miktarı  genellikle bir tutam dir .kimileri ağır kimileri afif olduğun dan gr belirtilmez .Genellikle 50 gr 100 gr denir

Bu şekilde gösterilmiş tir. Yapılacak suya göre hazırlanır .İnfusyonların  hazırlanması için  kolay olan diğer usul de anlatır sak daha iyi olacak Kaba toz haline getirilmiş  üzerine kafi miktarda soğuk su konur  karışım kaynayın caya kadar ısıtılır kaynamaya başlar başlamaz  karışım ateşten çekilir. Soğuduktan sonra  temiz pamukla veya tülbentle süzülür.

İnfusyonlar  her defasında taze olarak hazırlanır. tatlandırıcı olarak şeker otu kullanılır, kaliteli bal, tonik olarak ta kullanılırsa sade  pansuman yapılır. BU HAZİRLANİŞA İNFUSYON DENİR.

Kerem tonik yapmak için ve de maske yapmak için cilt hastalıklar sebepleri malzemeler bölümümü okuyun..

Bazı deniz yosunlarından elde edilen jölemsi maddedir. Bu deniz yağındaki tek hücreli deniz yosunlarından oluşmuş çok ince gri renkli özel bir tozdur. İyi kalite yüz maskeleri yapımında kullanılır   

                        HASTALIK SADECE AKILDADIR  
         HASTA OLDUĞUNDA PES ETMEDEN  ŞİFASINI  

       ARIYA BİLİRSİN. HER ŞEY KENDİ İRADENDEDİR UNUTMA    

                                 Selcuk uysal çoban sakli şifa  

                 SOĞUK AYLAR DA SERA VE MANTARCILIK  

Her iş güzel anlatılır kışkırtı ve hırs bağlatır ama her şey göründüğü gibi değildir araştırmadan eğitim almadan hele hele pazarlama grubun yoksa başlama ama her şey yolundaysa mükemmel Allah kolaylık versin Devamını mantar bölümünde okuyun..  

               Günde bir çiğ mantar yemek ,her şey yolunda demek

              Yemesi çok lezzetli olan mantarın faydaları saymakla bitmiyor. 

                                 İşte mantarın sağladığı yararlar

                      ( Formu koru günde bir adet çiğ ye farkı gör.) 

Mantarın, insan sağlığını koruyucu B kompleks vitaminleri ve C vitamini yönünden zengin bir besin maddesi olduğu bilinmektedir.

Yüksek oranda folik asit ihtiva eden mantarın, anemi olgularının iyileştirilmesinde de kullanıldığını belirtmekte fayda vardır.

Mantar proteininin hazm olabilme değerinin, yüzde 72 83 arasında olduğunu ve bu proteinin, insanın beslenmesi için gerekli olan hemen hemen bütün aminoasitleri içerdiğini belirten mantar, özellikle bu yönüyle diğer sebze türleri arasında en yüksek besin değerine sahiptir.

Mantar, kalsiyum, fosfor, potasyum, demir ve bakır yönünden azımsanmayacak ölçülerde mineral içerir.

Düşük karbonhidrat ve yağ oranı nedeniyle kalp ve damar hastalıklarında, kandaki şeker düzeyini düşürme özelliği nedeniyle de şeker hastalıklarında diyet öğesi olarak önermektedirler.

Mantar zehirlenmelerine karşı tanınmayan mantarların yenmemesi, özellikle kültür mantarlarının tüketilmesine dikkat etmekte fayda vardır. Devamını okuyun

                                   Selcuk uysal çoban sakli şifa    

                 Az her zaman çoktur. Azı az bulan çoğu bulamaz 

OĞUL: Deli oğlanı kaldırma zamanı geldi…Oğul kalk sürüler bekler ocak yandı süt içte git…Tamam geldim geldim nine …..Oh be ocakta çatır , çatır yanıyor bir de isi çıkmasa…is çıksın oğul Helal kazandığına göz yaşı dökersin .Ya maazallah Haram para kazanıp kaybettikten sonra göz yaşı dökme dökenlerden olma cıra gibi yanarsın …Sen kaybetsen de kazanırsın seni bir kere kandırırlar…ikinci ye kanmasın… 

Otur hele anlatayım: Geçen yaylaya arıcılar gelmiş dedin ya işte onlar helal kazanır sırtlarında kovanlarıdır nerde çiçek var oraya giderler orası senin burası benim derler aslında kovan sahibi derler ama yanlış söylerler kovanların işçileridir onlar.. Patronları aylıkları karşılığı bal verirler…İyi çalışırlarsa iyi aylık alırlar….Bilirsin Hacer ablanın kocası emekli oldu oğluyla oğluna Arı kredisi  almışlar Devlet her şeyi  vermiş vermişte kovanlar kadar makinalarda vermişler ..Dereyi görmeden paçayı sıvamışlar…

 O ne demek nine …oğul zaman nı gelimce verilir bazı şeyler milli servet hele bir bal zamanı gelsin hele kovanlardan çok makineler tutar parasıyla çok kişi daha kovan verilir…Mesele o değil oğul…Rahmetli deden bana bir şeyler anlatıp dururdu zamanın birinde köylerin birinde devlet hayvan vermiş kredili 3 baş.. Bize de söylediler ama almadık dedene kızardım ama anlatınca hak verdim…Neydi nine anlat…

Dur deli oğlan ocağa odun atayım çatırdasın bu ara sütünü de iç….Hayvan verilen köye bir ara zamandan sonra giderler memurlar ahır, ahır  gezerler  her gittikleri yerde bazlama börek yerler ayran içerler Helal süt içmiş memur durumdan şüphelenir ,muhtara tüm hayvanlar köy merasına toplanmasını söyler…

Epey aradan sonra hayvanlar gelmeye başlar…Muhtara seslenir muhtar hayvanlar bu kadar mı der. .Yan yattı çamura battı kem küm şey şey demeye başlar muhtar…Muhtar derki memur işini bilir der….

Memurlar iş yerine döner Helal emmiş memur masasında bir harita görür bir kağıt bir kalem….O ne demek nine ….Zamanı gelince anlatırım…Diğerleri nine …Onlarda terfi almışlardır…Oğul sen ,sen ol otlağa gittiğinde bir noktadan yedirme onlara yaşama şansı bırak ki seneye daha verimli otlak bulalım …var git yoluna…

Ha bize neden vermediklerini  söylemedim damımız yok diye ama dört duvara vermişler, damınız yok ama şimdi sürümüz var. Dört duvarlar şimdi damlarında baykuşlar otuyor…

Sana düşen otlak otlağına sahip çık koru ,sonra hesap zamanında canlılara hesap verebilesin…Memurlarda bir gün çalıştığı ortam için cevap verecekler. .Sorgulama zamanında Helal mı haramı yedirdin soyuna…HER ŞEY SIRASI VE ZAMANINDA…anadan oğula bölümünü okuyun

                                      Selcuk uysal çoban sakli şifa  

    Devamı Ana sayfa 3 te

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir ,yanında bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çalıştıran, izni alınmış aktarlar tarafından güvenli şekilde kullanılmalıdır.

Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır 

Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.  


NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

 

                            

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam95
Toplam Ziyaret1211216
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com