• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

BİTKİLERİN 09 ÇEŞİT HAZIRLAMA ŞEKLİ


                      
                          
HAZIRLANIŞ ŞEKLİ ŞEKİLLERİ 


Bitkisel droglar ilaç olarak alınabilmek için uygun şekillerde hazırlanması  lazım dir.9 kalemde ayrılması lazım ve hazırlanması önemlidir.   

1.Toz    2.Hap      3.İnfusyon    4.Dekoksiyon    5.Merhem     6.Tıbbı yağ  7.Kokulu yağ      8.Tentür       9.Hulasa                                                                                                                                             

 Tarih 2017 Bu güne has bu günşimdiki tarih 2020  (2 çi Teori ) araştırmacı doktorlar uzman kişilere ilaç firmalara toz ekstırant sıvı premix saklı şifa  

Zeytin yaprağı Vücuttaki yağ bezelerini ve tümörleri eritir, gelişmesini engeller. Safra taşı ihtimalini azaltır. Pankreas salgısını uyarır.

Çocuklarda kemik gelişimine yardım eder.  Osteoporozu önleyicidir. Ödem oluşmasını önler. Astım, kolon kanseri, prostat, menopoz, göğüs kanseri riskini düşürür.

Sinir sıkışmasının giderilmesinde etkilidir. Kulak Enfeksiyonlarında, Hepatit A,B,C de etkilidir. Zonaya iyi gelir tümör oluşumunu önler.

Zeytin yaprağı, hali hazırda diyabette, hipertansiyonda, kardiyovasküler rahatsızlıklarda, gripte, üreme sistem rahatsızlıklarında, kronik halsizlikte, hastaların nekahet döneminde, kolesterolün düşürülmesinde, dejeneratif eklem rahatsızlıklarında ,bursit (eklem bölgelerinde ağrılı şişlikler), baş ağrıları ,sinüzit ve vücudun doğal bağışıklık sisteminin desteklenmesinde kullanılmaktadır.

Hücre yenileyici özelliği sayesinde cilt yaşlanmalarına karşı koruyucu, canlandırıcı, etkiye 

1 Ceviz yaprağı    10 gün ara ile kullanılır.. 

2 Kedi otu:  Tamamen Yatıştırıcı..

isovalerian asid, tanen, elma, birim asid, elma asidi, sümük­sü madde, şeker, reçine, nişasta, madeni tuzlar, uçucu yağ, chatinin, valerin, va­lerianik asid, bronil 

3 Kına kabuğu: Tamamen ateş düşürücü

kinin, kinidin, çinkonin, çinkonidin, glikoz, sakaroz, ki­navoz, reçine, tanen, kinik asid, kinotennik asid, reçine  

4 Zeytin yaprağının :Tamamen tansiyon ve düşürmede ve bağışıklığı hızla artırır

Kötü kolesterolü düşürmektedir, Anti bakteriyeldir, Antibiyotik etkisi vardır, Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, Soğuk algınlığı için etkilidir, Kan basıncını düşürmektedir, Kan şekerini düşürmektedir. 

5 Sarı kantaron apayrı şifa 

Bu bitkiler ilaç sanayisi araştırmacı doktorlar distile ayrıştırmaları “beyaz kil magnezyum” birleşimiyle hap şekline getirerek yeni bir bu musibetin ilacı olabilir.. 

Bu nu kim okuyorsa araştırmacı doktorlara

saklı şifa sırlar kitabin dan maddeler ve değişimler ,kan hayat başlangıcı, o kan sana ihtiyacı hava ile çalışması sana hayat veriyorsa doğaya sebepler neden ,ilaç yapımı  bölümünden kısa alıntılar.. Bu güne has bu gün (2 çi Teori ) araştırmacı doktorlar uzman kişilere ilaç firmalara toz ekstırant sıvı premix saklı şifa selcuk uysal çoban sakli sifa

 

               KÖK YAPRAK DAL HAZIRLANIŞ ŞEKLİ ŞEKİLLERİ

  1.. TOZ.   

Bitki paçalarının bir madeni havanda dövülmesi  veya bir değirmende çekilmesi ile elde edilir. Parça büyüklüğü ne göre kaba orta inçe olmak üzere kısımlara  ayrılır hap içine alınacak şekle  getirilir. Tozların alınmasında kullanılacak olan en basit yol inçe tozun bir bardak kadar su içine dökülmesi  ve karışımda  homojenleşip içilmesi şekle getirilir . BUNA  TOZ HALİ DENİR.

a) Soğuk eksi 86 eksi 55 Liyofilizasyon  

Liyofilizasyon çok eski tarihlerde bir maddeyi veya gıdayı hatta ilaç yapımlarında çok yükseklere çıkarak eksi soğuklarda günlerce kalıp kan, gıda maddeleri  eksilerde bırakarak her gün çelik kesi çi bir maddeyle çizerler içindeki su miktarını alarak günlerce işlemden geçen ve kademeli nemi koruyarak toz haline getirip ilaç yaparlardı bu kaynak sadece çobana ayıttır gezmiş olduğu yerlerden uzak doğudan ve bir yaşlı adamdan anlatım ve yapılışı görmek ve dağ keçisi kesilen, kesilen kısımdan alınan kanı 21 gün her gün keskin çelik bıçakla çizikler atılarak toz haline getirilişi evet bir ilaç ama (açıklanmaz) sadece sırlar kitabında yazılı..

Şimdiki aşıra bakalım..

Liyofilizasyon  

Liyofilizasyon; ürünlerin dondurularak kurutma işlemidir. Genel olarak ürünlerin, temel özelliklerini kaybetmeden, dehidrasyonu için kullanılmaktadır.

Dehidrasyon ne demek  İnsan vücudu, normal fonksiyonlarını gerçekleştirebilmek için suya ihtiyaç duyar. Vücudunuz, aldığınız sıvı miktarından daha fazlasını kaybederse, dehidrasyon ortaya çıkar. Eğer ciddi manada sıvı kaybı olursa, çok hasta olabilirsiniz ve hatta bu durum ölümle sonuçlanabilir.

Prensipte; Ürünün tamamıyla dondurulması ve vakum atmosferi altında, oluşan buz kristallerinin süblimleştirilmesi işlemidir.

Düşük sıcaklıklarda gerçekleşen bir uygulama olduğu için, ürünün moleküler ve fiziksel yapısına zarar vermeden dehidrasyonu sağlayan bir kurutma tekniğidir.

Liyofilizasyon işlemi, Liyofilizatör / Freeze Dryer adı verilen cihazlarda gerçekleştirilir.

Freeze Dryer ne demek , -86/ -55 Derece Freeze Dryer, Masaüstü yer tipi Liyofilizatör. Azot altında uçurma cihaz. Çalkalamalı inkübatör. Bitki büyütme kabini. Orbital çalkalayıcı. Çalkalamalı ısıtıcı blok. CO2 inkübatör. -86C derin dondurucu.   

Değerli ve termal hassasiyeti yüksek ürünlerde tercih edilen bir yöntemdir.

Yukarıdaki faz diagramında görüleceği üzere, liyofilizasyon işleminde, sıcaklık ve basınç değerleri triple point (üçlü nokta demek) değerinden daha düşük olmalıdır.

Diagram, 12.466 kere görüntülendi. Diagram : Tıp dilinde kullanılan Diagram terimi, Latince bir kelimedir. Diagram nedir ... Herhangi bir şeyin izahını çizgi veya şekillerle gösteren şema, grafi, diyagram.

Süblimasyonun gerçekleşmesi için gerekli olan enerji sıcaklık ve buhar basıncı farklı ile sağlanmaktadır.

Süblimasyon; ne demek  maddenin ısı uygulandığında katı halden direkt gaz haline geçmesidir.

Ürünün Dondurulması : Ürünün uygun ön hazırlık işlemlerinden geçtikten sonra tamamıyla dondurulması, kristal forma geçirilmesi işlemidir.

Süblimasyon (Birinci Kurutma) : Donmuş olan üründe süblimasyonun gerçekleşmesi için gerekli enerjinin oluşturulması ve süblimasyonun gerçekleştirilmesi.

Su içeriğinin %90-95 uzaklaştırıldığı aşamadır.

Desorpsiyon (İkinci Kurutma): Birincil kurutmada uzaklaştırılamayan ve maddeye bağlı olan suyun uzaklaştırılması işlemidir.

Deserpsiyon ne demek ayrılmasına desorpsiyon, katıya adsorplayıcı, katı yüzeyinde .tamamlanmış demektir.

 Liyofilizasyonun Genel Alanları

Güneş aydınlık etkilenen hassas ürünler için çok önem taşır ve veya  Gıda Uygulamaları (Kahve, Bitkiler, Meyveler, Nutrosötikler, Vitaminler, Ekstratlar, Hayvansal Ürünler vb.)

Nutrasötik ne demek ;  *Hastalıkların tedavisinde veya önlenmesinde sağlığa yararları bilimsel olarak ispatlanmış, toksik olmayan, herhangi bir gıda ekstresi. *Hastalık riskini azaltan ve sağlık üzerinde yararlı etki gösteren besin maddeleridir. Kısaca korumak

Ekstratlar ne demektir .Kurutulmuş bitkilerin özel ekstraksiyon yöntemlerini kullanarak elde edilen bitki özlerine ekstrakt denir.

Farmasütik ve Biyolojik Uygulamalar (İlaçlar, Enzimler, Biyolojik Ajanlar, Hücre ve Doku Uygulamaları vb.)

Farmasutik ne demektir  Medisinal kimya; ilaçları içeriği ve uygunluğu konusunda çalışmalarını hazırlarken, farmasötik (pharmaceutical) kimya; ilaç kalitesini ...

Kimya Uygulamaları

Müzecilik Geri Kazanım (Kitap, Ahşap, Arkeolojik ürünler vb. su içeriğinin düşürülerek korunması ve geri kazanımı)

Liyofilizasyonun geniş acılımlar

Kurutulan ürünün şekli, rengi ve aromatik yapısının korur

Termal olarak hassas ürünlere zarar vermeden kurutma sağlar

Farklı ürün tipleri ve miktarları için, çok sayıda alternatif ön hazırlık ve kurutma olanağı sunar  

Ürünün, son ürün kabı içerisinde kurutma olanağı

Steril kurutma olanağı vardır

Hızlı Rehidrasyon olanağı sunar (kurtulmuş ürünlerin edilmesi)

Rehidrasyon ne demektir .Ağır su kaybını takiben herhangi bir yolla vücudun tekrar normal suyunu kazanması ve veya madde ve elementler biyoloji gıda ürünler suya kavuşması.

Liyofilizasyonun Dezavantajları;

Yüksek yatırım ve işletim maliyeti

Limitli üretim kapasitesi (batch uygulama) ve uzun süreç

Liyofilize edilmiş son ürünün saklanması için uygun paketleme materyali (Son ürünün nem hassasiyeti)

Düşünülecek kısa yollarda mevcuttur. Geçmiş asırlardan bu günümüze Geleceğe geçiş yok ama asır dan şimdiki zamana ve şimdiki zamana gelmeden liyofilize adını koyduğunuz zaman geçerek geçiş yapılan tarihten şimdiki tarihe geçerek gelecek zamana geç kalınmış zamana geçe bilirsiniz.. Şimdiki zamanınız bir çok hastalığı bula bilirsiniz..

                                      selcuk uysal çoban saklı şifa 


  2.   HAP

İnçe toz halin deki drog bir yardımcı madde sıvı yardımı ile hap haline getirilmesi. Hapların  ağırlıkları 1 ,1.5 gr olmalıdır. Daha büyük hapların alınması zor dur Sıvı olarak bal, şeker şurubu şeker otu ,nişasta leblebi unu ,Arap zamkı ,meyan balı tedavi etkisi ve vücuda  zarar vermeyen maddeler seçilmelidir .Drog tozu uygun sıvı maddesi ile hamur  haline sokularak hazırlamış olduğunuz hamur iki elin arasında  ezilerek ve vurularak uygun uzunluk ta  çubuk haline getirilir  bıçak veya makasla parçalara bölünür. Hap haline getirilir .Bir birine yapışmaması için meyan kökü tozu talk tozu. Kullanılır. BUNA DA HAP ŞEKLİ DENİR.  


3.İNFUSYON

İNFUSYON.. Drogların ilaç olarak kullanılmasında en çok kullanılan bir hazırlanıştır. İnfusyonu  hazırlamak için ufalanmış nebat parçaları üzerine  sıcak su dökülür karışım kapalı bir kap da sık sık karıştırılarak .Çok hafif ateş üstünde  10 dakika tutulur ,soğuduktan sonra inçe bir tülbentten  süzülür .Kullanılacak drog miktarı  genellikle bir tutam dir .kimileri ağır kimileri afif olduğun dan gr belirtilmez .Genellikle 50 gr 100 gr denir. Bu şekilde gösterilmiş tir. Yapılacak suya göre hazırlanır. İnfusyonların  hazırlanması için  kolay olan diğer usul de anlatır sak daha iyi olacak Kaba toz haline getirilmiş  üzerine kafi miktarda soğuk su konur  karışım kaynayın caya kadar ısıtılır kaynamaya başlar başlamaz  karışım ateşten çekilir. Soğuduktan sonra  temiz pamukla veya tülbentle süzülür. İnfusyonlar  her defasında taze olarak hazırlanır. tatlandırıcı olarak şeker otu kullanılır, kaliteli bal ,tonik olarak ta kullanılırsa sade ovalamak pansuman yapılır .BU HAZIRLANIŞA  İNFUSYON DENİR.

  4.DEKOKSİYO

DEKOKSİYON..Dekoksiyon  hazırlamak için  ufalanmış kullanılacak kısımlar  üzerine  kafi miktara soğuk su konulur ve afif ateş üstünde sık sık karıştırarak  yarım saat ısıtılır ve sıcak iken inçe bir tülbentten süzülür .Dekoksiyon larda kullanılacak  droglar genellikle 100 gr su içimde 2,5 gr dir .Bununla birlikte her drog için kullanılacak  droglar için su miktarları belirlenir. Dekoksiyonlar da infusyonlar da. Taze hazırlanması   ve bekletilmemesi  lazımdır. Tıbbi  bitkilerin ilaç haline getirilmesinde en çok kullanılan yol  infusyon veya dekoksiyon  yollarıdır .Bu tip Per aparatların hazırlanması için yukarıdaki bitkiler tartı ve ölçüm leri çok önem taşır. Ölçüm yok ise kısa örneklerle anlatılırsa  kısa yolu. ŞUDUR. Çiçek inçe yaprakları veya uçucu yağ taşıyan bitkiler .Kaba toz edilmiş bitkiler  bir çay kaşağı  dolusu  bir su bardağına içine konur  ve üzerine kaynar su doldurulur üzeri  kapatılır ve 5 dakika dinlenmeye  bırakılır .Bu müddet sonunda pamukla süzülür. BUNA DA DEKOKSİYON DENİR. 

5.MERHEM

MERHEM. Katıyağ, sıvı yağ  zeytin ,badem yağı ,lanolin, vazelin gibi sıvı yağlar ile yapılan ve dışarıdan kullanılan ilaç şekilleridir. Merhem hazırlamak için ,merhem içine konulacak madde veya maddeler  önce den havanda toz edilir .Sonra az bir sıvı yağ ile ezilir ve sonra maddesi  katı sıvı  maddesiyle ,lanolin  vazelin  azar azar etkili madde  üzerine ilave edilir  ve mikserle iyice karıştırılır  merhemler  kapalı kaplarda  serin yerlerde  muhafaza edilir  merhemlere diğer adı pomat ismi verilir .BUNA DA MERHEM YAPIMI DENİR. 


6.TİBBİ YAĞ 

TİP YAĞ.. Genellikle haricen kullanılan bir ilaç şeklidir 100 gr bitkiyle,100 gr zeytin yağ ı veya haşhaş yağı içinde bir müddet  güneş te tutulması ve sonra  bezden süzülmesi  ile elde edilen yağa TIBBİ  YAĞ DENİR. 


7.KOKULU YAĞ

KOKULU YAĞ.. Kokulu çiçek veya bitki parçalarının 3,5 gün zeytin yağda veya susam yağların içinde tutulması ve sonra süzülmesi ile elde edilen yağa 500 gr kuru veya taze çiçekleri 2000 gr için de normal ısıda 3,5 gün bırakılır .güneş. Bu müddetin sonunda bezle süzülür  Sıvı kısmına  içine  tekrar 500 gr çiçek konulur ve buda 3,5 gün sonrası süzülür .Bu şekilde hazırlanan yağlar küvetli kokuludur. BU NADA KOKULU YAĞ DENİR.    


8.TENTÜR

TENTÜR ..Bitkisel parçalar su Alkor veya eter  gibi çözücüler ile tüketilmesi ile elde edilen  sıvı biçimi ,tentürleri hazırlamak için genellikle yöntemi budur kısım  kurutulmuş ve toz edilmiş bitkiler miktarın 4 misli Alkor ile bir şişe içinde  sık sık  çalkalamak 7 gün tutulur  ve sonrası süzülür . Bekletme karanlık bir yerde  ve normal sıcak ta  yapılmalıdır. Etkisi küvetli olan bitki için Alkor hesaplanır. BUNUN ADINA DA TENTÜR DENİR. 


9.HULASA 

HULASA…Bitkisel parçalar su ve Alkor  veya eter  gibi uçurula bilen çözücüler  ile tüketilmesi sonucu elde edilen solüsyonun belirli bir orana kadar uçurulması ile elde edilen bitki parçaları Bunlar kıvamında veya toz  halin de parçalardır. BUNA DA HÜLASA DENİR .

Bu 9 karışımlar bir eczacı veya kimyager tarafın dan hazırlanır.

Site menüsünden Bitkilerin 9 çeşit hazırlama şekli okuyarak her türlü şifayı hazırlayabilirsiniz. Merhem, tibbi yağ, cay, vd. Pres anlamı sıcak süzersen sıcak pres , sıcağı bekletip soğuk süzersen soğuk pres…(Kavurma önemli noktalardan bir tanesi ısı hassas tır.)  Veya sürtünme ile ezilen ürünler hassas ayarı önemlidir.) Yapılan ürünün değerini yok eder.. Bir kaç yapından sonra anlaya bilirsiniz...  

 

                        KOZMATİKTE KULLANILAN ÜRÜNLER  

Agar agar: Bazı deniz yosunlarından elde edilen jölemsi maddedir.                     Alkol: Renksiz, kokusuz bir koruyucu ve çözücüdür. Parfümcülükte en iyisi ve insanı en az rahatsız eden etil alkoldür. 

Balmumu: Yağlar için emülsiyon (yani bir suyun başka sıvı içinde damlacık­lar haline durması) yapıcı olarak görev alır. Kalıp halinde satılır. 

Aselbent sakızı: Koruyucu, damar ve doku büzücü, mikrop kıncıdır.  

Boraks. Emülsiyun işlevi yapan beyaz ve kristalize madensel bir tozdur. 

Kepek: Yüz maskeleri, sabun ve vücudu oğarak temizlemek için kullanılır. 

Ayran: Yanştırıcı ve damar ile doku büzücüdür. 

Kalamin losyonu: Tutya taşının losyonu olup cilt sorunlarında yatıştırıcıdır. 

Kastil sabunu: Zeytinyağı ve soda ile yapılmış renksiz ve kokusuz sabundur.  

Kakao yağı: Deriyi yumuşatan koyu kıvamlı bir yağdır. 

Damıtık su: Kozmetikte yalnızca bu tür su kullanılır.  

Kil: Bu-deniz yağındaki tek hücreli deniz yosunlarından oluşmuş çok ince gri renkli özel bir tozdur. İyi kalite yüz maskeleri yapımında kullanılır. 

Gliserin: Koyu kıvamlı, renksiz ve kokusuz bir şuruptur, Sabun yapımcıla­rı tarafından üretilir. Suyla karışır, alkolde çözülür ve yumuşatıcı niteliği vardır. 

Bal: Yumuşatıcı, iyileştirici ve diğer ögeleri bir araya getiricidir. 

Tentürdiyot: Mikrop kırıcı olarak kullanılır. 

Kaolin: Kilin en saf şeklidir. Yüz maskelerinde kullanılır. 

Lanolin: Koyun yününden elde edilen koyu kıvamlı yapışkan bir yağdır. Cil­di yumuşatır ve besler. 

Oleik asit: Kremlerden ayrı kalabilen bir emülsiyon ögesidir 

Yağlar: Badem, avokado, buğday özü, havuç, hindistancevizi ve fındıktan elde edilen özellikle cildi besleyici yağlardır. 

Sıvı parafin: Cilt tarafından emilmeyen madensel yağdır. Engelleyici krem­lerin yapısına girer. 

Sirke: Cildi temizleyip yumuşatmak ve rahatlatmak üzere kullanılır 

Vitamin kapsülleri: Deri kremlerine vitaminleri katmanın en uygun yoludur. 

Çinkooksit: Çinkodan elde edilen, hafif mikrop kıncı ve doku ile damar bü­zücü özellikleri bulunan beyaz renkli bir tozdur. Genellikle piyasada krem ha­linde bulunur. 

Daha çok açiklamayı site menusünde cilt  bakim menüsüne bakabilirsiniz.                                                             Bitkileri kolay bulma yolu

 

 
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.  

  
Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır.. 


  
Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır. 

  
   
Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır  

 
 
Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. 


  

   

                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com 


NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

 

   

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam106
Toplam Ziyaret1211227
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com