• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com                   https://www.saklisifa-piriiworld.com           

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

          https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com   https://www.sakli-sifa.com
Site Menusu
Takvim
İdeal Minir ve sür kazan
https://www.sakli-sifa.com 

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com
Bitmeyen akü aparatı
https://www.sakli-sifa.com
Sanal kripto
https://www.sakli-sifa.com


 https://www.sakli-sifa.com
Arwen
https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com


https://www.sakli-sifa.com 

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.comAkıllı yağ
https://www.sakli-sifa.com

BİTKİ SULARI VE İÇECEKLER

                                                 Çoban@sakli şifa
                            
    www.sakli-sifa.com    www.sakli-sifa.com     www.sakli-sifa.com   

                www.sakli-sifa.com          www.sakli-sifa.com 
     
                                  BİTKİ SULARI VE İÇEÇEKLER         
   

                                    SAKLİ-SİFA&PİRİİWORLD   R               

                                                                        AR-GE                                

              Global yayınçilik,turizm,inşaat,aromatik su,bitki yağları  

          şifalı biki ve baharat,bakliyat, entekre tesislerı,sanayi.sinayii                 

                                              limited şirketi
         
                                               İŞLETME NO
                                          
                                            TR-66-K-001188 
                                                  CEYLAN     

                             BİTKİ SULARI VE İÇECEKLER    

                                            ÖNEMLİ NOT  
   
Bu yazılımlar ve bilgiler bitkilerinizi tanımadan,vücut taraması yapmadan,araştırmacı doktorlarınıza danışmadan,herbalislerinizle konuşmadan güvendiğiniz aktarlara danışmadan kesinlikle bitki türlerini kullanmayınız.(Kaliteli malı Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Parti nosu üretim ve son kullanma tarihi toplama yeri meşesi bilinmeden almayıniz  güvendiğiniz aktarlardan temin edebilirsiniz.)

Bitkilerin, için deki maddeler birleşimler öğrenmek için okuyun 

 Bitkilerin kimyasal birleşimleri 

         
BİTKİLERİN LATİNÇE ADLARI 

 

                                      ÜRÜN BÖLÜMLERORGANİK         AKTAR

ORGANİK         BİTKİSEL KOZMATİK

ORGANİK         HİJJEN DEZENFEKTE 

 ORGANİK         ŞARKÜTERİ

ORGANİK         YAŞ SEBZE VE KURU GİDALAR 

ORGANİK        TARİMSAL CİFLİK DEPO DEZENFEKTE

 

                                      BÖLGE SEÇİN 

EGE BÖLGESİ


www.sakli-sifa.com

MARMARA BÖLGESİ

www.sakli-sifa.com

AKDENİZ BÖLGESİ

www.sakli-sifa.com


İÇ ANADOLU BÖLGESİ

www.sakli-sifa.com


DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

www.sakli-sifa.com


GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

www.sakli-sifa.com


KARADENİZ BÖLGESİ

www.sakli-sifa.com  


                        SON BİR KERE DAHA DÜŞÜN  

Bir bitkinin içindeki kademeler neyi nereye yaradığı ve zararları bilmeden kullanmayın, bitkinin doğadaki aslı gibi olmaya bilir ,doğa bazen kendi ortamını temizlemek için ,doğa harikasın korur, sizlere enerji bir dünya verir, ama bizler ,kazanç hırsıyla köklerini kurutuyoruz bitki toplamak bir inceliktir ,milyon dolar laboratuvarlar gibi dır, hijyenik ,saatli ,sabah, akşam, yer ortamı, yaprağı, tohum atacağı zaman ,saat ve zamanı gelince toplanan bitki şifadır ,diğerleri başından bilinçsizce yok edilir ,aman ya bu da bir meslek mi ,evet bir meslek senin parayı alıp yemene benzemez, görsellerde güzelce aydın atıyorlar ,halkta şifa içn yanına koşuyor ,bu nedir, sen elinle şifa vermek yerine kişi ve kişilere zehir vermen gibi  dır, ha birini öldürmüşsün ha hastane ye düşürmüşsün ,sen işini yapmıyor sadece servetine servet katı yon bunun hesabı yok mu sanman seni kolay paraya kazanmaya itiyor…..Sen bil ki doğa yaşartırken insanları sen yok ediyorsun doğayı ve insanlığı…. 

Sizlerde şifa “Allahtan” diyerek içiyor bir noktada diğer hastalıkları tetikliyorsunuz…”Rabbim yaratan”  ilim, bilim ve “oku” Çünkü rabbim seni gönderdiği gibi şifanı da gönderdi sadece seni saran derin gibi onlara da zırh giydirdi….Yaşam gibi şifanı da ara arayıp bulmak sana düşer.. İşareti parmaklarındır ,hiç biri birbirine uymaz hiçbir insanoğlunun parmak izleri uymaz…Hastalıklarda aynıdır…Ona uyan sana uymaz ,bir tarafına uyan öbür tarafına uymaz, gel işin içinden çık ,işte onun için “oku” araştır, rızkın şifan saklıdır….”Aklı “nasıl kullanabileceğindir….

                   “Ayrıştırılmayan bitki bazen şifa bazen zehirdir”    

Danışman için alim ,bilim akıl insanoğlu gönderdi, ama ne hikmetse, bu dünya insanları ayrıştırmak için danışman oluyorlar…İşte bu ayrıştırma bilin ki ta gelecek tarihlerde bir bardak zehir içecekler ,onu bilmezler, ve yollarına devam etseler de, virüs içten içe bağışıklık kazanıp iyileri yok edenler kötülerle baş başa kalıp, içten içe kendilerini  yiyerek, başka virüslere, kötüler, iyileri arayacak…Nafile çok geç olacak, çünkü, virüslerin sadece doğacak ondan sonra sadece toplu ölümler olacak….Kainata yaptığın zarar senin doğumun ve sonun kıyametin olduğu andır. sonu ve başı bellidir….Gerisi sana kalmış bir şey….

Hz.Muhammed (s.a .v) Câhiliye toplumunda yaygın olan ve aldanmaya, haksızlığa ve sömürüye yol açan alışveriş türlerini yasaklamıştır.

Hz.Muhammed (s.a.v)  Ticari bir malı pahalanması gayesiyle stoklayıp piyasaya arzını geciktirmeyi (ihtikâr) yasaklamıştır. 

 Hz. Muhammed (s.a.v)  Mallarını ucuza kapatmak maksadıyla köylüyü, üreticiyi ve ihracatçıyı şehir dışında karşılamayı yasaklamıştır 

 Hz.Muhammed (s.a.v)  Hilenin haram, kötü ve yanlış bir davranış olduğunu, dünyada ve ahirette sorumluluğa neden olduğunu bildirmiştir. Bu meyanda "Bizi aldatan bizden değildir. 

Hz.Muhammed (s.a.v)  Tüketicinin korunması için gerekli tedbirleri almıştır. Mesela bu amaçla kalite kontrolü üzerinde durmuştur. Çürük ve bozuk mal satmayı, kalitesiz malı kaliteli malla karıştırmayı yasaklamıştır. 

     Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır.

    Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır 


Hz Ali a.s Buyurdu ki Doğru idrak eden  ilmin derinliğini kavrayan da şeriat kaynağından kanmış olarak döner ,hilm sahibi olan yaptığı işlerde aşırılığa kaçmaz ve insanlar arasında övgüye  layık bir şekilde yaşar.  

                                    Çoban saklı şifa      
                                     
                                            BİTKİSEL SULAR
   

KEKİK SUYU 
 
Mikrop öldürücüdür,kolestrol ve şekeri azaltıcı özelliği bulunur.Ağız ve diş sorunlarında gargara şeklinde fayda sağlar.Spazm çözücüdür.Baş ağrıları için kekik suyu kullanılabilir.Kan dolaşımını düzenler.Bağırsak parazitlerinin düşürülmesi kekik suyu yararları arasındadır.Eklem ağrılarının tedavisinde kekik suyu banyosu tavsiye edilmektedir.İdrar söktürücü etkisiyle kekik suyu vücuttaki fazla suyun atılmasına katkıda bulunarak zayıflamaya eder.

ÇAM ÇIRA SUYU 

 
 Kan şekerini düzenler,diabet hastalarında görülen doku yağlanmasını önler.Ayrıca çırayı bir tencerede veya tenekede kullanmanız çırayı yakarak çıkan sıvısını nasır veya çıbanların üzerine sürerek yok ettiği görülecektir. Ayrıca tenekenin içine su ekleyerek çıraları kaynatıp bilek ve diz ağrılarına türbenti ıslayıp sararsanız iyi geldiği görülecektir.

OKALİPTÜS SUYU 

   
Ateş düşürür.Mesane yollarını temizler.Basur memelerine iyi gelir. Yiyeceklerin asidini azaltır. Şeker hastalığına faydalıdır.Cilt hastalıklarında sürülerek kullanılır.Romatizmal ağrılarında,diş ağrılarında kullanılır.Kuvvetli mikrop öldürücüdür.Aç karnına içildiğinde solucan ve kurtları düşürür.Kabız antiseptik ve balgam söktürücü olarak kullanılır.Kaaraciğer hastalıklarında ,mide asidini düzenleyici olup,safradan kaynaklanan sivilce,egzama ve vücut şişkinliklerinde faydalıdır. 

MERSİN SUYU 

   
İştah açıcı etkisi vardır.Basit vajinal akıntılarda vajinal duş olarak faydaları olur.Mersin suyu vücudda ter kokularına karşı iyi bir deoderattır.Saf mersin suyu hem antiseptik etkiye sahip,hem de ter kokularına ve terlemeye karşı etkili doğal bir çözüm.Ağız ve boğazın mikrobik hastalıklarında gargara olarak,idrar yolu iltihaplarında içilmek suretiyle basit yaralarda ise pansuman kullanılır.

DEFNE SUYU 

     
Terletci antiseptik ve midevi etkilere sahiptir.Doğum kolaylaştırıcı (hamilenin son haftası)ağrı kesici,grip,nezle,ateş düşürücü ve saç bakımında kullanıır,idrar arttırıcı olarak ve romatizmaya karşı kullanılır.Yemeklerde sos olarak da kullanılır.Doğum kolaylaştırıcı etkisi olduğu için hamileliğin son haftasında kullanılmamalıdır.

HAYIT SUYU  

   
Yüksek ateş,baş ağrısı,gazlanma ve idrar artırmak için kadın hastalıkları için tavsiye etmişlerdir.Adet bozuklarının giderilmesinde etkilidir.Adet gecikmesi,göğüs ağrısı,sancı,kramp ve depresyon,kalp ağrıları gibi semptomların giderilmesinde veya azaltılmasında etkilidir.En iyi sonuç için hayt meyvesi en az 3 ay süre ile alınmalıdır.Menopozla ilgili bazı şikayetlerde ve süt veren kadınlarda süt eksikliğinde,adet dönemlerinde endokrin düzensizliklerinden kaynaklanan sinir ve cilt problemlerinde akne tedavisinde kullanılır.

FUNDA SUYU  

   
Şişmanlık rahatsızlıklarında kullanılan funda suyu çok etkili bir zayıflatıcıdır.Ayrıca iltihabı,romatizma ve ağrı kesici olarak da kullanılmaktadır.Funda suyu idrar yolları dezenfektanı,idrar sökücü ve kabızlığı giderici etkilere sahiptir.Altını ıslatan  çocuklarda faydalıdır.

KARABAŞ SUYU 


   
Ağrı kesici,antiseptik,yara iyileştirici,yatıştırıcı(sara ve astımda),balgam söktürücü,idrar yolları iltihapları iyileştirici,sinir sistemi ve kalp kuvvetlendirici gibi faydaları nedeni ile geniş kullanım alanı olmuştur.Kalp damar açıcı,asabilik ve sinir bozukluklarında etkilidir.Kanserin ilerlemesini önler.Sinüzit ve migrende etkilidir.

ÇÖRTÜK SUYU 

   
Antiseptik olarak kullanılan uyarıcı ve kuvvet verici bitkidir.Çocuklarda zayıflık,gelişememe ve kansızlıkta kullanıldığı gibi mide zafiyetinde hazımsızlıkta ve kuluçlarda çok kullanılan çörtük otu enfeksiyonlarda,
böbrek,kolit,bağırsak ve bilimum vücut iltihaplarında,şeker hastalığı,öksürük,göğüs yumuşatma ve balgam sökmede iyi sonuç veren çok değerli bir bitkidir.

LAVANTA SUYU 

   
Lavantanın antik çağlarda antiseptik olarak kullandığı bilinmektedir.
Lavanta çiçeğinin karaciğer metebolizmasının sağlıklı çalışması üzerindeki olumlu etkisi ile hepatite ve saç dökülmesine karşı kullanımı onun en önemli iki özelliğinin olduğudur.Genel karaciğer hastalığı veya karaciğer yetmezliği şikayeti olanların imdadına yetişen bir bitkidir.

ÇAKŞIR OTU SUYU 

 
Anında ereksiyon kuvveti vermeye yardımcı olur,cinsel kuvveti olağanüstü artırmaya yardımcı olur.İktidarsızlığı gidermeye yardımcı olur.Cinsel ilişki sayısını artırmaya yardımcı olur.Doğurganlık etkisi sağlamaya yardımcı olur.Sperm sayısını yükseltmeye yardımcı olur.Spermanın kalitesini artırmaya yardımcı olur.Cinsel ilişkide ki stresi,korkuyu ve tedirginliği yok etmeye yardımcı olur.Erkeğin kendine olan güvenini artmasına yardımcı olur.

ISIRGAN OTU SUYU 

   
İştah açıcı ve kanın pıhtılaşmasını önleyici etkileri vardır.Kalp yetmezliğine ayak şişmelerine (ödem),ve toplardamar yetmezliğine faydalıdır.Solunum yollarını açıcı boğaz iltihaplarını giderici etkileri vardır.Mineral bakımından zengin olduğundan kansızlıkta destekleyici olarak kullanılır.Romatizmal ve guttada faydalıdır.İdrar söktürücü olmalarından dolayı kandaki zehirli maddeleri uzaklaştırır.

Mühim Not; 
 
Isırgan, kanserine yakalanmadan önce çok faydalı olup bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.Fakat kanser olan bir kişi artık ısırganı kesinlikle kullanmaması gerekir.Çünkü hormonu ihtiva etmesi (içine alması)sebebiyle kanser hücrelerini de besler,yayılmayı çoğaltır.Yöresel olarak evlerimizde,köylerimizde çok sevdiğimiz ısırgan yemeği veya çöreği vücudunuzu bilmeden kullanılmaz.

PAPATYA SUYU 

   
Acı tadı nedeni ile iştah açar.Sinir yolu hastalıklarına iyi gelir.Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar.Papatya suyu saç rengini açmakta kullanılır.Mide fonksiyonunu düzenleyici gaz ve safra söktürücüdür.Ağız ve yemek borusu iltihabına iyi gelir.Ağrılı hemeroidlerde,pamukla yapılacak kompresin rahatlatıcı etkisi vardır.Karın ağrısına da iyi gelen papatya suyunun kuvvet verici özelliği vardır.Ateş düşürücü,spazm çözücü,terletici,sinir yatıştırıcı ve sırt ağrılarını giderici özelliği vardır.Mide ülseri,gastrit ve bağırsak hastalıkları,kalın bağırsak ve makat yaraları,böbrek,mesane,prostat,           bayanlarda rahim iltihabı,miyom,akciğer ve karaciğer yara ve iltihabına iyi gelir.

MELİSA SUYU 
   
Oğul otu,(melisssa)özellikle sinirleri gevşetmede ve depresyona iyi gelmekte.Sinir teskin edici,kalp rahatsızlıklarında,baş ağrısı,uykusuzluk,kan temizleyici,bitkinlik,yorgunluk,iştahsızlık,mide problemlerinde bulantı ve kusmayı önleyici nefes darlığı ve astım rahatsızlıklarında kullanılır.Damar açıcı özelliği  vardır.

ARDIÇ SUYU                                  

ÇOBANTAŞI SUYU                          

KARA HİNDİBA SUYU                       

GELİNCİK SUYU                              

CİVAN PERÇEMİ SUYU                   

KOYUN OTU SUYU                         

SİNİRLİ OT SUYU                           

ÇOBAN ÇÖKERTEN SUYU              

KIRKKİLİT OTU SUYU                     

KEDİ OTU SUYU                              

SIĞIR KUYRUĞU SUYU                   

CEVİZ YAPRAĞI SUYU                        

ÖKSE OTU SUYU                              

BÖĞÜRTLEN SUYU                          

ACI VAYŞAN (PELİN) SUYU           

AYRIK OTUSUYU                             

ŞAHTERE SUYU                              

KURT PENÇESİ SUYU                       

SARIMSAK OTU SUYU                        

AYNISEFA SUYU                                  

AKIRI KARHA SUYU                       

ÇÖVEN OTU SUYU                           

EBEGÜMECİ SUYU                                 BİBERİYE SUYU  


   
 Dahilen zayıflatıcı özelliği vardır.Kabız,hazım sistemi uyarıcı ,safra arttırıcı  ve idrar söktürücü olarak haricen de cerrahi yaraların tedavisinde kullanılır. Adet söktürücü,ağrı kesici,bronşit,öksürük,astım,sarılık,gaz söktürücü, böbrek ve mesane kumlarını döktürücü,uykusuzluk,sinir yatıştırıcı olarak faydaları vardır.

ADAÇAYI SUYU 
 
Doğal antibiyotikdir.Acı tadı sebebi ile iştah açıcıdır.Hazmı kolaylaştırır ve gazları giderir.Sindirim yolu hastalıklarını tedavi eder.Adaçayı suyu ile yapılan ılık gargaralar boğazda ,bademciklerde ve diş etlerindeki iltihaplarına iyi gelir.Ağız vakus (yemek borusu) yara ve iltihaplarında,mide ülseri ve gastritte onikiparmak bağırsak ülseri ,kolik ve bağırsak iltihapları ,kalın  bağırsak ve makat yaraları ,böbrek ,mesane,prostat,bayanlarda rahim iltihapı ve miyom,akciğerde ve karaciğerde yara ve iltihapların temizlenmesinde mükemmel sonuç verildiği görülmüştür.

ENGİNAR SUYU 

 
Karaciğer ve safra kesesi hastalıklarının tedavisinde kullanılır.Afrodizyak etkisi bilinmektedir, ayrıca kolestrolun baş düşmanıdır.Anne sütü arttırıcı (ayva ağacının içindeki kurt izi talaşı ile  enginar suyu  karıştırılsa anne sütü çoğalır.),ateş düşürücü ,mide ve bağırsak düzenleyici ,kalbi güçlendirici,hazım kolaylaştırıcı etkileriyle beraber sarılık,sivilce ,egzama,rahatsızlıklarında da kullanılmaktadır.  

Devam edecek

  
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.   

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..  


  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.
  

  
   Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır
 

   

  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.  


  

   

                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

  

 


NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

 

 Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret1090382
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar6.04276.0670
Euro6.55046.5767
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com