• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

EKLEM ROMATİZMASI VE KİRECLENME

                                     EKLEM ROMATİZMA                          

                                   

   KALSİYUM: Özellikle kemik oluşumu ve diş sağlığı açısından önemli bir mineraldir. Kalsiyumun, kas büyümesi ve kasların gerginliği, enerji üretimi, si­nir iletimi ve kalbin ve kan damarlarının verimli ve düzenli çalışmasında önem­li görevleri vardır. Hamilelik ve doğumdan sonra süt yapımında etkilidir. Ro­matizmayı giderir, kemik erimesini önler, akciğerin normal çalışmasını sağlar, kanın pıhtılaşmasını kolaylaştırır. Ayrıca kanser ve kalp hastalıkları riskini azal­tır. Hayat boyu her gün düzenli olarak yeterli miktarda kalsiyum alınması ke­miklerin çabucak kırılmasına, kamburluğa ve insan boyunun kısalması riski­ne karşı korur. Sırt ağrıları çeken insanlara kemiklerini ve kıkırdaklarını güç­lendirmek için kalsiyum ve magnezyum takviyesi kullanmaları önerilmektedir. 
    Kolon kanseri riski taşıyan kişilerin kalsiyum bakımından zengin bir beslen­me programı uygulamaları ya da kalsiyum takviyesi kullanmaları halinde hasta­lıklarının önlenebileceğine dair tespitler yapılmıştır. 
   Kadınların adet dönemlerinde kalsiyum, magnezyum takviyesi kullanmala­rının ağrılarında rahatlama sağlamaya yardımcı olabileceği görülmüştür. 
   Kalsiyum ve magnezyumun uzun süre bir arada kullanılması halinde beyin damarlarının da bulunduğu kan damarlarının sağlığı korunacak, migren kay­naklı baş ağrıları hafifleyecektir. Kalsiyum ve magnezyum takviyesi uyku prob­lemlerini çözmede de etkilidir. 
    Kalsiyum eksikliğinde raşitizm, kemik erimesi ve diş çürümesi gibi sorunlar ortaya çıkar. Saç ve tırnaklarda kırılmalar meydana gelebilir. Ayrıca, eklem ağ­rıları, kas krampları, egzama, kalp çarpıntısı, yüksek tansiyon, sinirlilik, uyku­suzluk ve depresyona neden olabilir. 
    Fazla kalsiyum alınması böbrek taşı ve kireçlenmesi, kas güçsüzlüğü, ke­miklerde kireçlenme gibi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. 
     Kalsiyum en fazla süt ve süt ürünleri, yumurta, un, susam, saf bitter çikolata, soya fa­sulyesi, şalgam, ıspanak, patlıcan, patates, soğan, lahana, pırasa, karnabahar, küçük balıklar, fındık, fıstık, çilek, dut, portakal, limon, ayva, nar, hurma, kar­puz, pekmez, pirinç, nohut, mercimek ve zeytinde bulunur. 

                                      ZENCEFİL ŞÜRÜP  

               ZENCEFİLLİ LİMON KABUKLU BALLI ŞURUBU

 

Malzemeler:

1 adet orta boy kavanozun yarısını dolduracak kadar taze zencefil

1 limon (kabuğuyla dilimlenmiş)

yeteri kadar kaliteli bal

Yapımı:

Zencefilin kabuklarını soyulur ve incecik dilimlenir. Kavanoza yerleştirilir ve limonları da ilave edilir. Üzerine balı eklenir. Kapağı sıkıca kapatılır ve buzdolabına kaldırılır.

Kullanırken; bir çay bardağına 1 dilim kabuklu limon, zencefil şurubundan bir ya da iki yemek kaşığı koyulur ve üzerine sıcak su ekleyerek karıştırıp içilir.

Sıcak olarak içtildiği gibi aynı miktardaki karışıma soğuk su ya da soda ekleyerek de içebilirsiniz.

Eklem romatizması için ideal kullanim,hem yenilebilir,hem sürülür sürülürken içine bir adet aspirin atılir sararak kullana bilirsiniz. 

                             

Karışım buzdolabında 2-3 ay bekleyebilir.

Sonbaharla birlikte grip,enfeksiyon,bağışıklık hastalıklarında her ev hanımının yapacağı içecek. Ateş, boğaz ağrısı burun akıntısı, ardından gelen öksürüğü kesmek en uzun süreçtir. Hazırlayacağınız şurubu soğuk algınlığına yakalanmadan önce çay gibi ailece günde bir fincan içebilirseniz koruyucu özelliğinden yararlanılır, sonrasında ise öksürüğe karşı doğal tedavi olarak kullanabilir. Ayrıca mide üşütmelerinden  araç tutmasından ya da kaynaklanan bulantılara karşı da çok etkili bir kürdür.                    5 DAKİKA TÜLBENT PANSUMANI

 

-Bir lt su

-İki adet limon

-Yüz gr kaya tuzu

-Altı adet aspirin

 

  Hepsini pilastik kap koyun beş gün bekletin her gün aynı saatte tülbeti islatıp,beş dakika sarın ağrılar aynı saatte bite bilir veya üç gün ,yedi günde sonuca varir,ağrı ve şişlik kalmaz bel ve eklem ağrılar için geçerli.

  -Ayrıca ne siçak ne soğuk iliktan az siçak tülbenti,bele bağlayabilirsiniz.

BEŞ GEÇİRMEYİN Her gün aynı saatte. Farkı görün.

 

                         TÜM EKLEMLER İÇİN  KİREÇLEME                          

               


    
Kireçlenme 1 kğ kuyruk yağını 1 adet limon doğrayın 3 lt su da kaynatarak üstüne çıkan yağı köpük gü toplayın 500 gr petek bal ile harç haline getirin kireçleme bölgelere kulanın hem ağrıyı hem kireçlenmeyi yok ettiğini hisse deceksınız.Vücutta ki her türlü kireçlenme için.

 NOT..Kaynayan malzemeye 6 adet aspirin de atarsanız daha çok ağrıyı alırsınız. çene ve boyun arkası ağrılar için de kullana bilirsiniz.  

  Bunun içinden limonu ve aspirini çıkartarak cildinizde kullana bilirsiniz.Dünyanın en güzel nemlendiricisi dır.KOKU YAPMAZ.Kuru ciltler  için dudakları çatlayanlar için ide haldır.Kullanın farkı görün.

 NOT..Cilde kullanır sanız daha hijyenli bir ortamda hazırlayın her şeyin temiz olduğuna dikkat edin.

 Teke derisinden kaynatarak çıkan köpük yağı elde ederek el ayak dirsekteki kaşıntılar için kuruyan ciltler için ideal nemlendirici dır.


 NOT.. Deri den sıyırarak yağı kaynatın çıkan köpük Yağını  kullanın oda hijyen lenmiş bir yağdır. ASLA KOKU YAPMAZ

 
 Yanlış kullanılan keremler gün ışığından etkilenen çiller siyah noktalar ve hamile lekeleri zamanla leke yapacağın dan,sizlere lekeyi gidere çek ,çöven otu diğer adı sabun otu ile udi karı diğer adı akiri  kahra birlikte kaynatın ,tıslar ,takırdar, fokurdar dan sonra 3 veya 5 dakika sonra soğutun pamukla süzün yüzünüze halk kesesi yapın. Yani .pi. yapın farkı görün.

 
  
İnsan vücudunda 169 çeşit ağrı var olduğunu biliyor musunuz hangi organlarınız bu ağrılara sebebiyetini ve  test bittini yapmadan hiçbir şey tedavi değil dır.Uzman doktorlarınıza  danışın. Vitamin ve mineraller tamamlanınca..İLTAHAPLAR DAĞILDİKÇA AĞRILAR DİNEÇEK TİR.

                    

                           


   NOT..Her akşam kırmızı soğan,sumak,kimyon,sarımsak,elma sirkesi,limon kabukla birlikte,yogut eksik etmeyin bolca salata yeyin doğal bir antibiyotik.Bir de saf zeytin yağı.

 

       BALIK VE ATEŞ   GERİSİ MARİFET  YILAN BALIGI

  Yılan balığın derisini soyun tulum şeklinde çıkarın derisini atmayın bir kavanoza koyun bu size sonradan yağ yapımında lazım olacak.(Derisini neden çıkarıyoruz sorusuna cevap olarak hava geçirmez oluşu sebebi tavaya mangala koyduğunuzda balık patlar veya yağ sıçratır korkusu yaşamayın diye ayrıntı yazıyorum bilginize.)(Devamını okuyun Ayrıntılı olarak marifetleri)    Hangi vitaminler ve mineraller var sorusu :YOK,YOK

    

  

 Hamilelikte hem anneye hem de bebeğe katkıları büyüktür.
  
Cinsel gücü kuvvetlendirir. Erkekliği arttırır.
   Gövus meme kansere karşı koruyucu

   Beyin hücrelerini güçlendirir. Migren rahatsızlığında faydalıdır.
   Kalp ve damarları korur. 
  
 Kolesterolü düşürür.
   Alerji ve astım hastalığında oldukça ciddi yararları vardır.
   Fazla kilolardan kurtulmada zayıflamaya yardımcı olur.
  
 Cildi kuvvetlendirir. Çatlak ve pişiklerde faydalıdır.
   Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek hastalıklara karşı zayıflığa iyi gelir.
   Eklem romatizmaya iyi gelir.

   -ALZHEMER  
   -BEYİN ALTINI   

   

   Deriyi(çıkarırken elinizi külleyin deri çok kaygandır)

 -Balıkların üzerine tuzu, pul biber i, karabiberi, kimyonu ve reyhanı serpiştirin. Defne yapraklarını iyice sarın . Üzerini streç film veya folyo ile kapatarak 5-6 saat buzdolabında terbiye edin.

  -Bekli yen balık baha sonra ayrı sade olarak folyo ya sarılır kendi yağı yeterli dır,meşe koruna koyularak pişme sı beklenir bu arada domates,biber kırmızı,sarımsak ,soğan pişirilir,pişen balık,servis tabana folyo ile konur,pişirilen malzeme,kabukları soyularak,aynı balık üzerine koyularak,limon,defne,dere otu,acı sos ve baharatı isteyene göre servis yapılır.Güveçte de olur(Aynı şekilde fırında da yapılır.)Geri kalan pişirmek sizin marifetli ellerde hazırlanmış malzemeyi çorba yapa bilirsiniz.

 

 

 

                  YILAN BALIĞINDAN YAĞ ELDE ETMEK

  Balığın çıkarmış olduğunuz deriyi(çıkarırken elinizi külleyin deri çok kaygandır)bir kavanoza koyun baliğin omurgasını da çıkarın  onu da koyun omurgasındaki et kafidir, kavanoza koyarak saf zeytin yağı ekleyin 10 gün güneşte bekletin sonrası tülbentten geçirin.Yağın içine saf kırmızı kantaron yağı ekleyerek kullanılır az sık yapılması makbul dur.(Sarı kantaron yara acıcıdır,Kırmızı kantaron yara kapatıcıdır.)Eklem ağrıları ,Ekzama ve çatlaklar da kullanılır. Nemlendirici dır.(Çok eski tarif tir.)

 

Eklem İltihaplanması

Geleneksel Çın Tıbbında yılan yağı, osteoartrit, romatoit artrit ve bursit tedavisi için binlerce yıldır kullanılmaktadır. Bunu modern tıpta bilimsel çalışmalar ile onaylamıştır. Yılan yağı omega-3 yağ asitlerinden eikosapentaenoik asit (EPA) açısından zengin bir kaynaktır. Omega-3 yağ asitleri ve EPA romatoid artrite bağlı eklem sertliği ve eklem ağrılarında rahatlama sağlayabilir.        

 

      www.sakli-sifa.com       www.sakli-sifa.com            

                                          

                                              ARI TERAPI / AKILLI YAĞ   3             

 Eklem romatizma İltihaplı : Petek Bal 200 gr Bal mumu 300 gr,20 arı sütü ,10 gr polen,3 gr arı zehir i, Masaj yaparak sürülür

Saf balmumu eritin. Ateş görmeyecek şekilde çelik leğenin içine su koyarak  tencere  balmumu koyun. Kazanı çelik leğen üzerine getirin. Kısa bir süre sonra e­riyecek. Eriyen  balmumu içine katı parafin 50 gr ve 50 cc  gliserin koyarak karıştırın. Daha sonra  malzemeleri koyun içi karıştırın. Soğumaya bırakın. Şişeye doldurun. Dünyanın en güzel eklem iltahaplı romatizma kremini elde edersiniz. çoban sakli-sifa  

YAZİM DEVAM EDEÇEK

                  

      Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. 

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır.. 


  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.
 

   Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır 

  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.


 

  

   

                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

 

 


NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

 

   


Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam109
Toplam Ziyaret1211230
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com