https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com                   https://www.saklisifa-piriiworld.com           

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

https://Site Menusu
https://Takvim
Yenileniyor
 

ARŞİV SÖZLER SÖZLERLE TEDAVİ

                                                          saklı şifa
                       https://www.sakli-sifa.com https://www.sakli-sifa.com
                                                             SÖZLERLE TEDAVİ

                                                 HAYAT TA GEÇEN SÖZLER  

Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir.   Cesaret iki türlüdür.. Korkaktaki cesaret yıkıcı felakettir Sadece yok edicidir Kanla beslenir…Kötüdür …. Yiğitteki cesaret vicdandır yardım sever ve mazlumların koruyucusudur ve merhametlidir…İyidir..

selcuk uysal Çoban sakli şifa

İnsanoğlu kendini çok büyük gösteriyor, evrende ne kadar küçük olduğunu bilseydi, Kelimelerin gücünü anlardı.. Gözler, beden ve eller ,insanın karakter yapısını ve içindeki ruhu ölçer neydin ne olacaksın.…

selcuk uysal Çoban sakli şifa

AYRIM KAVRAMLARA DÜŞMEYİN

15 TEMMUZ ANISINA

Herkesin sahip olduğu Bayrak Vatan ve içinde yaşayan Halkındır. Bu Halk gücünü yaratandan alır, Halkın isteği ile kurulan Cumhuriyettir ,bu halkın üzerine sıkılan kurşunlar, ve sıkanlar bizden değildir.. Ölen şehitler oyuncak değil, gazilerimiz kukla değil, oyun içinde oyun hele hiç değil, sadece yok etmeye çalışan diş güçlerin, ve içerdeki maske takmış hainlerin, bu halkı yok etmeye çalışan ,şeytanların işidir….15 temmuz 2016 kimsenin değildir sadece ve sadece içinde şehitlerin ,gazilerin , bu bayrağı vatanı ezanların için dökülen kanların “yaratana tevekkül “  iman eden Halkın ve hak edenlerinindir. Benlik yoktur her kesim den sahiplenmek vardır….

İnsanlar huzurluysa bilin ki orda “Allah” korkusu eşitlik, iman , ilim, bilim, edep ve adalet vardır. YANI KISACA Cumhuriyet vardır.

Cumhuriyet gücü “yaratanın adaletin” den ve insanlara vermiş olduğu güçten gelir

Bu gün sahip ve sahip çıktığın topraklar, ve birileri birilerine bakarak birileri de birbirine bakarak ,biride birisine bakarak ,biride birileri birini beklerse beklentilerle  Vatan Bayrağa Halka sahiplenmek isteniliyorsa bil ki , neslin  diş güçlere gelecek yıllarda köle ve esir olmaya mahkumdur..

“ Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir “

Bazıları mesaiye kadar çalışsalar da, bu toprakta yaşayanlar ataları gibi “şehadette “ kadar yaşarlar. O kendi için yaşamaz, Vatan Bayrak Halkı için yaşar  ,çünkü bilir, tereddüt etmeden arkasından gelecek, “şehadet” liyi. beklemez yeri dolacağını bilir…

“ Dağlardan, Ovalara İnişimiz Dirilişimiz, Ovalardan Dağlara Gidişimiz Hilal”

“Her Bıraktığımız Şehit Yıldızımız ,Her Diktiğimiz Sancak Obamızdır”

“ Kendini sorgula sen neden varsın kim için yaşar ,neden yaşarsın ”

Diş dünya oyununu aklınızdan  çıkarmayın bu oyunlar şirket ve nemalanmadır, diş güçler hakkı olmadığı halde, uzaktan kumandalı sistemlerle ,Ortadoğu’yu ne, ne kadar pay alırız hesaplarıyla ,organize işlerdir, ne, ne kadar para kazanırız hesabında olanlar bilsinler ki mazlumların felaketleri çok yakındır, “Rabbim isterse” çölde yazın kar yağdırır…Ahır zamanına yüz yıllardan beri gelen bu son basamakta, artık yaşa ve yaşat…

24 saat doldu veya dolmak üzere.. Boş zamanınız doluydu zaman doluydu dolu zamanı ne ,ne kadar boşalttınız hiç yarınlara ertelediniz…İşte insanoğlunda boş her zaman doludur…..Sadece yarınları düşünmek gerekir…Dense de ..o anı dolu boşaltmadan ,boşu doldurmadan yarınları düşünemez…Ne olancan …Kendine yardım edemeyen kimseye yardım edemez...Niyetin dünyayı kurtarmak ise, işe kendi dünyanla başla.. "Yaşamak ,kendi kendini adam etmektir. Zeka bilgiyi, ve ilmi ,kullanarak. ..Etinden ,kemiğinden kendi heykelini yapmaktır."

Bu gün halkın vergisiyle silah mermiler halka sıkılıyorsa , onlara verilecek tek atımlık silahtır…O NU VERİRKEN BİLE düşünülerek verilmesi  gerekir….Kanla beslenir kin kusarlar Çünkü korkak virüslerdir…. İnsanın Vücut  bağışıklıklarını güçlendirmezler savaşı kazanmak  ve yaşamak için hasta düşürürler, onların zihniyetinde yaşatmak yoktur…VİRÜS  Hükümlülüğünü sürdürmektir…. Virüslerden kurtulmak için Önce kapı önünü süpürmeyle başlar.. Yarından Sonrası için, bu gün başlayacağın yol yarını ne olacağını bilmemenden  başlar.. Fikir ,bilim ve ilim sahibi olmaya, mal sahibi olmaktan fazla ihtiyaç duyacağımız gün, gerçek zenginliğin sırrını bulacağız...İşte o zaman gerçek adaletle yüzleşme anıdır .onun yolu “yaratana tevekkül ”etmekle başlar…

Hz Ali (s.a.a) Buyurdu ki “Allah’a yemin olsun ,onların karşısına tek başına çıksam onlarda bütün yeryüzünü kaplamış olsalar yine korkmam .Rabbimle yakın ile birlikteyim Ben Allah’a  kavuşmayı özlüyorum .O’nun güzel karşılığını ümit ediyor bekliyorum”

Hz Ali Oğlu Hz Hasan’a şöyle buyurdu “Amel  ettiğinde zarara uğramayacağın şu dört hususu benden öğren. En büyük zenginlik  akıldır, en büyük yoksulluk  ahmaklıktır, en korkunç şey  kendini beğenmektir, en değerli büyüklük güzel AHLAKTIR..

selcuk uysal Çoban sakli şifa

10-11-2015

Sakin bir yerde otelin penceresinden dışarı baktım saat 9:05 9:06 kadar saygı duranlara kalbimde ki ümitsizlik sevince bıraktı  hala tek millet tek bayrak tek vatan tek yumrukla birleştirmek hala güzel günlerin var olduğunu bana gösterdi. Ne mutlu TÜRKİYEME…

Var olan millet , gününü yaşatan yurttaşlara saygılarım ve sevgilerimle.      (Sağlıklı kalmanız )

10-11-2016

Aynı yer ,aynı saat  ,aynı otel, aynı ,oda numarası 9.04 bakışlar durma anı 9.05 aynı ,9.06 hayat devam ediyor hayata güvenle ümitle yaşama huzura Tek millet Tek Vatan, Tek Devlet, Tek yumruk , Kenetlenme  zinciri oluşturan Halk hala güzel günlerin var olduğunu Tüm dünyaya bir kere da gösterdi…..Ne mutlu güzel vatanım var diyene….Mutlu Türkiye me…..

Selcuk uysal Çoban saklı sifa

 

 BU VATAN

BU ANADOLU TOPRAĞI İnsanlığı kardeşliği sevgiyi saygıyı Havası suyu enerjisi sıcak su gibi kaynıyor çünkü sağlık kaynıyor . Senin baktığına herkes bakar, ama senin  orda göremediğin benim gördüğümü göremez.

"  İnsanlarla konuşun insanların akıllarının erebildiği kadar."

Selcuk uysal Çoban saklı şifa

TANIMA

Birilerinden uzak kalmak istiyorsan on ban borç iste bil ki ,su dan bahanelerle  aramayacak  ,doğru mesafeyi buldun demektir. Gerçek dostsa seni arayacak… Bu devirde onu da 10 kere düşün ,düşündüğünü de 100 kendinde yorum yap…Gerçek dost Kendine inanmandır. Kendi kendine yardım etmeyen başkasına yardım edemez….

selcuk uysal Çoban sakli şifa

NE YAPTIK

Bu Gün insan oğlu için ne yaptın  İnsan, kendisine verilen maddi ya da manevi nimetlerin bütününden ALLAH yolunda harcamakla sorumludur; sadece paradan değil. Örneğin; hayat, yani zamanımız, aklımız, çeşitli yeteneklerimiz ,Paylaşmanız...Hepsi bir nimettir ve hepsinin bir bölümünün ALLAH yolunda harcanması gereklidir; aynen zekat gibi. ….Müslümanlık bir sandıkta kitli, açılmış olsa Dünyada her kez  Müslüman olur…

"Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. "

"Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir."

selcuk uysal  Çoban sakli şifa

İnsanlar konuştuklarında duygularını gizlemeyi başarabilirler fakat gözler asla yalan söyleyemez ve duyguları saklayamaz…. Bu sitede göreceğiniz okuyacağınız kelimelerin çok daha ötesinde.. Sağlıklı bak...Sağlığına bak

RABBİMDE KAYITLISINIZ UNUTMAYIN BİR İŞARETİ YETER

Hepimizin güzelliği, anlayışı farklıdır ,dilimiz, dinimiz ,rengimiz aynı olmasa da

“RABBİMİZİN”

Yaratmış olduğu ağacın dalındayız ve aynı tohumdanız

BİRİLERİ BİRİLERİN SİRTİNDAN KAZANAN KİŞİLER İÇİN

GEÇMİŞDE OLDUĞU GİBİ

“Geriye dönüp bakılamayacak tufan karayı suyla kaplayacak ”

"Bu kararları verenler bilsin ki felaketler zinciri kendi ocaklarına ve yurtlarına verecek"

Selcuk uysal Çoban sakli şifa

Hz Ali a.s Buyurdu ki “Doğru idrak eden  ilmin derinliğini kavrayan da şeriat kaynağından kanmış olarak döner ,hilm sahibi olan yaptığı işlerde aşırılığa kaçmaz ve insanlar arasında övgüye  layık bir şekilde yaşar.”

Kendisine ve başkasına İnsan ruhuna bedenine güzel şeyler verendir.

1984-2000  lere kadar eskisi de var yenisi de. Kadar sağlık sektöründe bir enjektör fabrikası  kurdurulamazken dışarı dan ithal edilmekteydi  ,ama girişimci olarak uğraşsan da izinler vermeyerek  ,her ne hikmet ise hükümetlere yakın çok yakın olanlar bu fabrikaları kurmakla çok büyük zirveleri yakaladılar ,izinlere müsaade edilme yen ithal hayvanlar ,Bir şekilde gelen ,Çankırı gibi ,ulaş  verilen ithal hayvanlar ,ve kısır oldukları bile bile verilen mazlum ve sevinen  halka verilen krediler ,Büyük vurgunlar vurulan 1400 1500 (100)(1000) başlık ahırlar dört duvarı örülüp parayı alanlar ,hele hele o sene hayvan meme körlükleri olduğu halde

FRANSA   ilaç firmalarında üretilen meme körlüklerinin ilacını aşısını ,bulsalar da ,bizlere yetiştiricilere ,20 yıl geriden gelen ilaç ithal çiler bu ürünleri sürerken ne düşünüyorlardı ,kendin ithal etsen ,İngiliz hükümetin den izin ve Türk firmasından izin alarak ithal ede biliyor ve  müsaade  yermiyorlardı bu ne iş  diyen  yok danışacak kurum yoktu ,Haydi bunu da gecelim bu na ne dersiniz ..

Hayvan yemi olarak Bulgaristan dan gelen Ayçiçek küspesine ne demek ,Küspe gelince vergisi olmayan ürün ,ama ne hikmetse % 5 çekilmiş küste kamuflajı  giydirilmiş yağ fabrikalarına giden ham maddeler. Soruyorum mutlu musunuz Haram yemekle…..

Memuru sorumlusu şu an emeklisiniz ama hala yaşasanız da yukarı kattan vizite sağlam raporu  istenecek Hazır mısınız….

Hele insan sağlığı tehlikeye sokan antibiyotikler ve yem fabrikalarında yem katkısı Kan ununa ne dersiniz .Evet kan un faydalı olabilir ama meşesi gelen ülke….Kan unu toplanan yerler de Domuzda kesiliyor kanları karışıyor.

Ne olacak bu iş ..Sorarım …Yemden giren virüs hayvanı hasta etti sütü ne oldu….. İş mevzuat …..İnşallah bunlar değişmiştir….Ama hiç tahmin etmem  şan, şöhret ,haksız zenginlik   kontrole alınmayan  nefsi ……Sonu gelmeyen Haram Dıştan, içten yediler bitmez ve bitiremezler…. Bu vatan sabır yüklüdür….Soframızda da her zaman Bulguru ,soğanı ,yufka , ekmeyi, taze yoğurt  , boldur aç iseniz  buyrun  …..

“Dünyada suçlu arıyorsanız suçsuz zu bulursanız suçluyu bulursunuz.”

Selcuk uysal Çoban sakli şifa

YAPILANDIRMA MEVZUAT

Yapılandırma tamam çok güzel , varsa çalışıyorsa aksatmadan ödemesi  kolaylık ….Her şeyini yitirmiş kişi yapılandırma yapsa nasıl ödeyecek ,esas bunu çözmek ,çalacak çırpacak her yolu deneyecek ama nafile 2 yıl sonra tekrar yapılandırma çıkar diye bekleyecek…

Devlet Para toplansın da nasıl toplanırsa toplansın zihniyeti …..veya…. Devlet tin boşa harcamış olduğu giderler ,devlet kapısında borç ödeme çalışma sahası vermekle borç  sıfırlanır…

Yada sen geçmiş te ne yaptın da firmanı veya iş yerini  neden kapattın bir eksiklik mi vardı… Danışman veya bir heyet, geçmişinde araştırılıp sicil durumu temizlenerek getirilse ve desteklenirse inanın hiç kimsenin borcu kalmaz ve ekonomi rayına oturur. İnanın hiç kimse geçmişte ki hatayı bir daha tekrarlamaz…

İşsizlik sorunu da çözülür 2 milyon işsizde iş sahibi olur işsizlikte kısmen azalır.. Ne içerde borç kalır ne dışarı borç…Her şey meydanda ….Biz de BİR DÜŞTÜNMÜ ezerler kimler mi kafadan bankalar ,şirketler, faizciler düşenin dostu olmaz dercesine bir daha ezerler….

Ama diş dünyada devlet sebebini arar ve destekler ve iş yerleri kapansın  diye GÖZ YUMMAZ  destek verirler ..Çünkü korkuları yok devlet arkasındadır. .Ama biz de böyle bir şeyler olsa  önce batı ile rand’cılar  itiraz eder hak uyusun uyandırmayın derler….

Devlet para toplamayla büyümez ,Taban yapılanmayla  büyür, taban sağlamsa yapıda sağlamdır

Yapılanmayla alınan vergi Helal dır. Harcanılan para yapılanmamışsa Haram dır.

İnsanlar huzurluysa bilin ki orda Allah korkusu iman ,ilim, bilim ve adalet vardır

“Burada  hep devlet yazdık evet devlet bakidir ,

çıkarlarına göre karar veren hükümetlerdir”..

Selcuk uysal Çoban Sakli şifa

DÜNYA ELDEN ELE GEZEN BİR YURTTUR

124.000 Peygamber ,Kuranda 27 peygamber 2 Salih 4 büyük kitap Kuran  gelip hatırlatsa da… Kaos galip geldiğini sansa da…Bil ki RABBİM yaratmış olduğu insan karşısında Kaos yok denecek kadar  şifrelenmiş  ilizyon dur . İş gözde değildir Akıldadır. Sadece okumak Anlamak gerekir … Yok etmenin yolu YALANI bırakmak NEFSİNİ köreltmek ten geçer..

Hz Ali   (a.s)  Buyurdu ki Zaman iki türlüdür. Bir gün lehine ,Bir gün de aleyhinedir .Dünya elden ele gezen bir yurttur .Her ne kadar zayıfta olsa ondan senin olanlar sonunda sana ulaşır her ne kadar güçlüde olsan zararına olan şeyleri  kendinden uzaklaştıramazsın.

Hz.Ali (a.s.) Duyurdu ki Halkın arzularını yerine getir ,onlara güzel övgü de bulun ,tahammül ettikleri zorlukları sürekli dile getir .Çünkü yaptıkları güzel işler çokça zikretmek yiğitlikleri hareketlendirir geri kalmış olanları işe teşvik eder. Ön çelikle tanıtın.

Cumhuriyet  tarif et desem ne dersiniz….Dört adım…Allah korkusu .Hz Muhammed  buyrukları ,Hz Ali İlim kapısı Hz Ömer Adalet kapısı desem  OOOOVV DERSİNİZ….. Peki  buna ne dersiniz.. Batı dünyası ilk yaptıkları her şey başlangıcı SAĞ elini KALDIR.. la başlar Okumak ANLAMAKLA  başlar.. İslam anahtarı bulduğunuz zaman gerçekleri  yaşayacaksınız..

Bu güne gelesiye kadar bu şekilde düşünürler cumhuriyet  kurarlar ama öldükten sonra çıkarlar doğrultusun da geçmiş izleri silerler…Ve uyuturlar….Çünkü ezici güç iç huzuru bozulmasın diye hep ön de olur… Diş  ülkeleri de böyle kaosla  yaşatır, yaşatmak isterler…. Okumayın Anlamayın derler….

Cumhuriyet  80 milyon Terörist değildir…Terör  5 ,10 Kişinin, terörizm  çıkarları, 80 milyon kişi, Dünya, üzerinde kurulan oyunun adıdır….. Cumhuriyet  var ise özgürce düşünce ,adalet ,eşitlik, inanç ,ırk ayrım olmadan ,törelerine ,kültürlerine ,saygı sevgisi tüm insanlara aynı olan ,Halkın tarafından seçilen ,yöneticiler,  yöneticiler tarafından halkın iman, inanç ,eşitlik ,kültürel  ,töre ,saygı , düşüncesini dışa doğru halkını korumak içten ve diş tan gelecek tehlikeyi bertaraf edecek güce sahip olmak ..AMA NE YAZİK Kİ 93 yıl 78 YILDAN  ve YAŞAMIN BOYU 60 yıl dan deri, Bir kasnak kaos içinde dönüp duruyor…. Allah korkusu olmayan YERDE aynı Kaoslar olmakta ,çıkarlar var olan yerde de  gene kaoslar …..Ta taaaaa .UZAK TA TEK VATAN VAR, o vatan  bizim vatanımız….Orda Allah korkusu ,”rabbimin “atalarımın vermiş olduğu vatan var orda ….

İnsanlar huzurluysa bilin ki orda

Allah korkusu eşitlik, iman ,ilim, bilim, edep ve adalet vardır

YANI KISACA Cumhuriyet vardır.

Cumhuriyet gücü “yaratanın adaletin” den ve insanlara vermiş olduğu güçten gelir

Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir

Selcuk uysal Çoban saklı şifa

İlk okul çağında 3 sınıftan ayrıldığımda duvarda Maymundan geldiğimiz asılıydı…Çünkü o gün öyle istenmişti  sadece hayat ezber değil…Yaşanır okunur anlanır…Anlatılır…. zaman o zaman için geçerli değildir…

Unutulmaz Kayıt edilir…..Benim Hayali hayata ve yaşamaya vaktim yok….AKIL VE OKU denmiş….Yaratan….Şeytandan sakınır Allaha sığınırım .

selcuk uysal Çoban saklı şifa

Güveç TÜRKİYENİN  Her evinde yapılmıştır ve her kes Çağrılmış tir

(Yanız tadı çıkmaz .Bu tadı bilmeyenler anlamaz)

500-600 gram kuşbaşı  veya kemikli et  kuzu  veya dana eti o sizin tercihiniz .4 adet patlıcan,1 baş sarımsak,2 adet soğan 4 adet domates 3,4 adet sivri biber  sıvı yağ, salça tuz,(isteğe göre yöreye göre kuyruk yağ ve baharatlar .(Püf noktası :  Çelik tencerede olmaz özel güveç çanak ta olur tadı     ordadır sırlanmış topraktır.  )

"Güveç çanağı önemi ..Her çocuk çocukken bu anı yaşamış tır….. Selçuk oğlum gel  çabuk gellll…. Ne var anne ya  uf uffff… Gel deli oğlan gel Ayşe teyzene git güveç çanağını alda gel…. Tamam  ya …

anneeeee…Ne var Ayşe teyzede yokmuş Tahsin amcaya vermişler…Gitseydin ya  Tahsin amcana….Tamam ..Tahsin amcada yoksa Bahadır amcanlara ,yoksa bakkal arif amcanlara git orda kesin bulursun…..Tamammm…..

Anneeeee… ne var çabuk geldin …arif amcada kesin var deyince direk oraya gittim…aferin akıllı oğlum bur da iki tane var …Nesibe teyzem verdi onlar da istedi. .Birazdan gel  fırına  götür…Götürüm ama fırından almam elim yanıyor….

Bak oğlum İşte böyle kazanan olursun… Acı geçicidir….Acı bir dakika ,bir gün hatta bir yıl sürebilir ….Fakat acı  sonunda dinecektir.. .Güveç tadına bakarsan yanında soğuk ayran içince geçer gider …Anne  yanında aşurede olsa ne güzel olurdu…

Oğlun her şey zamanında aşure ayı gelince onu da yaparım Sen  kültüründen, törenden öğren ayrılma yeter oğlum al şu parayı arkadaşlarınla dondurma al ….Gecik me.. Tamam anenne….    İşte hayat böyle geçer gider ….Güveç böyle bir şey…Yeri doldurulamaz" ….

Bunların biri eksik olunca yemek keyfi  kalmaz tatsıs tuzsuz deriz  insan oğlu da aynısıdır akraba, arkadaş ,komşu, ara sıra kavgada etsek küssek te  tadımız tuzumuz kalmayınca bir bahane arar bir şekilde barışır, Çünkü kardeş olmuşlar, Oba kurmuşlar akraba olmuşlar, Alevisi , Sünnisi , Türkü, Kürdü  lazı ,Çerkezi , Yörük ,Rumeli si , biri eksik olsa tadı kalır mı …..        (Düşündün mü  )

Selcuk uysal Çoban sakli şifa

 

ZAMAN GELİNÇE 

Yaratan iman et Allaha inanan 124.000 peygamberler. Tüm ve son peygamber Hz Muhammed ve Kitabı kurana Allah ın emirlerine inanan Bir dünya insanıyım.  Bu dünyada öyle milletler var ki yüzlerin altında saklanan maskeli şeytanlarda sakınırım… 

Bu maskeli şeytanlar dünyayı Kaoslarla yok etmek için kendi milletine bile maske takmış ..Maskeli şeytanlar ,sus payı olarak nemalanan kamuflaja burunmuş insan topluluğu… Günü zamanı gelince yanlışlıklarını anlasa da geri dönüşü olmayan yoldan pişmanlık duysa da Cehennemden dönemeyecek , Tek kurtuluşun tüm insanlığın kardeş oluşuyla imana gelişle dünya maskeli şeytanlardan temizlenerek gerçek dünyaya tanık olacağımız gündür….. 

Savaşlar bitmeyecek belki 100 yıl belki 1000 yıl devan etse de bu gerçeği gelecekten gelenlerle inanılacak ve dünya kurtulacak…İndiği gün savaşlar, şan ,şöhret , ölümler ,hırsızlık, zina ,ve Kaoslar bitecek gün olacak… 

Yaşıyor zannediyoruz ama yaşamıyoruz sadece sayfaları çeviriyoruz geçmişteki hatayı dönemesek te gelecekte o hataları yapmak istemiyoruz , saatler gün bitince çeviriyoruz ..Çünkü sonu göremiyoruz…Bir şimşek çaktı mı ışığı hemen görür ,sesi 10 saniye sonra duyarız .Bir yıldız kaydımı 500 ,1000 yıl önce kaydığını ,koruyucu perdeler olmasa maazallah sesini duymuş olsak dünya toz olurdu... Güneşte ki bir enerjini patlamasıyla dünyadaki ekonun değiştiği gibi… 

Selcuk uysal Çoban sakli şifa.  

Oğul beklediğin Aşure ayına az kaldı haydi alış verişe gidelim… 

Nine aşureyi anlat ….Anlatılmaz oğul sadece ağlanır…   İnsanlarla konuşun insanların akıllarının erebildiği kadar. Anlatın anlaya bildi kadar. Haki , adaleti, insanlık, sevgi, yetimi ,öksüz ,anlatın helalı harami ,şükür etmeyi anlatın ,semaya açılan eller dualar ışık olur, yol olur dileklerin varır tecelli edeceği yere…Döner hayırsa gelir bulur seni…. 

Tadı tuzu her yöreden yetişmiş yemişler kaynar ,nohudu ,buğday ,fasulyesi atılır, sevgisi ,saygısı ,atılır şekeri ,konuşulur tatla sohbetler edilir, fikirler söylenir çerezleri atılır hoş olur tadı tuzu ,yenir afiyetle…İşte böyle bir şey oğul….. Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir oğul.. Er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir…  Sen hak yolundan ayrılma yeter… .. 

Her Müslümanın evinde kokar hiç tadı bozulmasın her evde kaynamasa da her eve bir kase girer…. Afiyet olsun… 

.2 su bardağı buğday (1 parmak eksik),1 su bardağı kuru fasulye,1 su bardağı nohut,2 su bardağı kuru kayısı ,Yarım su bardağı sarı üzüm,15 adet kuru incir, Yarım çay bardağı kuş üzümü,2 adet portakalın kabuğu (rendelenmiş),3.5 su bardağı toz şeker, Yarım su bardağı süt.1 su bardağı fındık,15 adet ceviz,1 adet nar, Tarçın, Antep fıstığı. 

Aşure Yapılışı 

1 gece önce buğdayı ve kuru fasulyeyi sıcak suda ıslayalım .Nohudun içine tuz ilave edip sıcak suda ıslayalım. Nohudun suyunu değiştirip 2 saat haşlayalım .Kuru fasulyenin suyunu değiştirip 30 dakika haşlayalım ve nohudu ayrı tencerelerde haşlayalım 

.İncirleri küçük küçük doğrayıp suda haşlayalım ve suyunu süzelim .Kuş üzümlerini 10 dakika kaynatalım ve suyunu süzelim .Kayısıları küçük küçük doğrayıp 2 su bardağı suda şişene kadar haşlayalım. 

(suyunu dökmüyoruz)Sarı üzümleri 1 su bardağı suda şişene kadar haşlayalım. (suyunu dökmüyoruz)Buğdayı bol suda yıkayıp suyunu süzelim .Buğdayı, haşlanmış nohudu ve haşlanmış kuru fasulyeyi düdüklü tencereye koyalım .İçine 10 su bardağı suyu ilave edelim ve 30 dakika haşlayalım. 

(kendi düdüklümüzün pişirme süresi farklı olabilir)Düdüklü tencerede haşlanan malzemeleri tencereye boşaltalım .Sonra tekrar 8 su bardağı su ilave edip 20 dakika daha orta ateşte kaynatalım. 

Daha sonra toz şekeri ilave edip kaynatalım .Aşuremiz toplamda 50 dakika kaynadıktan sonra sarı üzümleri ve suyuyla birlikte kayısıları ilave edelim. Aşurenin kaynama süresi 60 dakika olduğunda sütü, incirleri ve portakal kabuğu rendesini ilave edip karıştıralım . 

Kaynama süresi 1.15  dakika  olduğunda üzümlerini ilave edip ocaktan alalım. Aşuremizi kaselere paylaştıralım. Üzerlerini ceviz, nar, fındık, tarçın ve antep fıstığı ile süsleyip servis yapalım….

Bu karışım hiç mi hiç değişmedi ekstra ilaveler dişinda…Anaların eli değince…Başka olur….Her şeyi değiştiren Anne dir….

selcuk uysal Çoban saklı şifa 

İSTER İSTEMEZSİN BU GÜN NE OLACAKSIN 

Bu gümde sabah oldu sabahlar gelecek dur diyemiyorsun vakit geçmesin diyemiyorsun yarın hemen gel diyemiyorsun …..Kendine sor…Dur durmuyorsa gel gelmiyorsa …Bu telaş ne…Yapacak işin yok….Gurbetçiye yolda kalmışa gerçek istemeyen evsize bak ki dağları aş…Zamanları durdur yarınları yakala ….

BAK GÖR ZAMAN FAKTÖRÜ YOK OLAÇAK…Yarınlara daha güvenle bakacaksın….Her boş vaktin dolu saatlerindir…Her boş vaktinde yarın gelmesini istemez …Dolu vaktinde bir an önce vakit geçmesini istersin…Karar ver bu gün ne olacaksın… 

Gül  koparıp defter arasında kurutup sevmek  hayatı görmek değil dır, 

Yaşatmak Yaşama inanmak her sene dalında görmektir. 

Selcuk uysal  Çoban sakli şifa 

24 saat doldu veya dolmak üzere.. Boş zamanınız doluydu zaman doluydu dolu zamanı ne ,ne kadar boşalttınız hiç yarınlara ertelediniz…İşte insanoğlunda boş her zaman doludur…..Sadece yarınları düşünmek gerekir…Dense de …. o anı dolu boşaltmadan ,boşu doldurmadan yarınları düşünemez…Ne olancan …Kendine yardım edemeyen kimseye yardım edemez...Niyetin dünyayı kurtarmak ise, işe kendi dünyanla başla.. "Yaşamak ,kendi kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak. ..Etinden ,kemiğinden kendi heykelini yapmaktır." 

selcuk uysal Çoban sakli şifa 

Bu gün halkın vergisiyle silah mermiler halka sıkılıyorsa , onlara verilecek tek atımlık silahtır…O NU VERİRKEN BİLE düşünülerek verilmesi  gerekir….Kanla beslenir kin kusarlar Çünkü korkak virüslerdir…. İnsanın Vücut  bağışıklıklarını güçlendirmezler savaşı kazanmak  ve yaşamak için hasta düşürürler, onların zihniyetinde yaşatmak yoktur…VİRÜS  Hükümlülüğünü sürdürmektir…. Virüslerden kurtulmak için Önce kapıyı süpürmeyle başlar….Fikir sahibi olmaya, mal sahibi olmaktan fazla ihtiyaç duyacağımız gün, gerçek zenginliğin sırrını bulacağız. 

selcuk uysal Çoban sakli şifa 

HAZIR MISIN 

Sadece okumuşlar yönetsin felsefesi  yanlış o acısına göre yöneltir o açlığı bilmez ,çöp toplamayı bilmez ,o yardımlaşmayı bilmezi ,tabandaki acıyı bilmez ,yoksulluğu bilmez, bilse de geçmişte ezikliğini hatırlamaz gelecekleri daha çok ezmek için yetiştirilmiştir, yetişmiştir çünkü içindeki kin nefret paylaşmayı  unutturulmuştur. AKIL VİJDANI  UNUTTURMUŞTUR. Yıkanmış beyinler bir gün ruhunuza  yalvarsanız da . Ruhunuz  affetmeyecek. Çünkü görende duyanda  RABBİM SORGUYA çekecek hazır mısın… 
Kin taşımak yanan bir kömür parçasını başkasına atmak için eline almak gibidir. Sadece kendini yakarsın” Dünya sahipsiz değildir. ”RABBİM “ cevabı verir. Ya bu gün ,ya yarından sonra. “İnsan, samimiliğini kaybettiği anda Allah'tan uzaktadır. Samimilik, kalbinin  “Allah yolunda” yolunda yürümek demektir” 

selcuk uysal çoban sakli şifa     

SABIR 

Nimem : Diriliş ne demek 

Oğul zaman gelmişken anlatayım: Millet Önderiyle yen, bir çizgi tekrar yeniden Türkiye, Diriliş, Hak, Kültür ,Din, Adalet, Töre, Irk, ayrım yapmadan ,Geçmişten gelen bir işaretle Milliyet ruhuyla yeni bir çizgi….Yürümekle…

Çünkü hepimiz ,aynı güzelliğin, aynı anlayış, yaşam ve sağlık için. Belki anlayışlar, farklı olabilir, aynı dalda olmasak ta, aynı tohum ,aynı insan oğluyuz, çünkü insan ırkıyız….Her şeyin farkında olursan, olursak, İşte o zaman kazanan olursun ,oluruz….Gelecekten gelen zaman gelmiştir….Evren, Dünya bir kaos içinde çok münafıklar çıkartır…Yaratana Allah a iman etmeyenlere….. 

Bir ayettir oğul yeri var dır. 

Bir toplum  Allah ın emrini  emrettiklerini  yerine getirmezse   Allah  o toplumun için den en kötüleri  o toplumun  başına musallat eder. 

Her bir toplum zalimlik yaparsa bilsin ki  onun için uzun. Zalimlik görenler için bir perde bir anlık dir (Sabır taşıdır) 

"Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. " 

"Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir." 

Selcuk uysal Çoban sakli şifa 

VAR ETMEK ALLAHIN İZNİ İLE 

Unutmadan söyleyeyim oğul diriliş Allah ın emirleriyle, son peygamberin Hz Muhammed (s.a.v) buyruklarıyla gönderilen Kitap Kuran la ,Eski ataların sözleriyle ,Osmanlının adalet kurallarıyla ,Atatürk ün konuşmalarıyla en önemlisi.

İlim  kapısı  Hz .Alinin (s.a.a) Çocuklarına  yazdığı mektupla, (Hz ALİ (a.s.) Hz Hasan ve Hz Hüseyin’e yazdığı  mektupta  şöyle buyurdu. ”ALLAH" ‘tan korkmanızı, dünya sizi istese bile onu istememenizi  vasiyet ederim. Ona  ait bir şeye ulaşmadığınız veya kaybettiğiniz için üzülmeyin .

Hakkı söyleyin ,ahiret ecri için çalışın .Zalime düşman ,mazluma yardımcı olun.) 

Diriliş ayrıca unutulmayan bir sözle (Beni zincire vuracaklarının aklına şaşarım)… 

Şimdih var git çocuk dağlarda Basiret le kal….Nine Basiret ne  

Basîret; hakla batılın, hidâyetle dalaletin, hayırla-şerrin, doğru ile yanlışın birbirinden ayrıldığı marifet, bilgi ve kalp nurudur. Basîret; ilham ile veya tecrübe ve öğrenme sonucunda oluşur. Çoğulu, besâir’ dir. 

Kişi kendi sırrını en iyi bilir ve kendisini korur .Bazı kişiler haksız kazançla zarara doğru koştuğunu bilmez .Çok konuşan saçmalar ve ben çok biliyorum diyenler hiçbir şey bilmediğini anlasa da o hala bildiğini söyler dururlar..  Düşünen ve yanız kalan Basiret kazanır…. 

” Hayırlı insanlarla arkadaşlık etki onlardan biri sayılasın şer insanlardan 

sakın ki onlardan sayılmayasın” 

Haydi git dağların ,kuşların ,ağaçların obanın seslerini dinle…..İşte orda net duyacaksın oğul…. 

Selcuk uysal Çoban saklı şifa 

OĞUL (Çobana) Nur içinde yatsın 

Ata nasihat tı deli ile deli ol kendini akıllı sansın , çomakla  saldırıyorsa senle çomakla saldır ki  akıllansın sen çoban sın sürünü obana getirirken  yüzüne yoğurt çalma öyle milletler ve insanlar var ki maskelerin altında şeytanlar yatar bilemezsin .Öyle ol ki Yüzünün akı yolu aydınlatsın sırrını kimseye verme verirsen yolda çok engeller kavşaklar dönemeçli yolar çıkar .

Düşüncelerin senle kalsın ki Obanla atanla paylaş ki  onların bilmediği hamlelerinle tüm engeller kalksın .İşte o zaman kimse senin gücüne karşı koyamaz .Bir de delinin diline düşme ,bir de akıllının aklına uyma, atanın sözüne uy ki obana çomak sokturma kimisin den bal arısı çıkar ,kimisinden eşek arısı bir gün gelir obanda yabancı olursun obanı parçalarlar ,yerler içerler sonra seni kurtarırlar ,esir yaşamaya başlatırlar bu oyunlara gelme oğul…..Çünkü sen özgürsün…Çoban sın sana verilmiş emanetler var..… 

OĞUL: Birde adalet: Dünya adaleti kendi çıkarlar dorusunda ilerler sen görünmez adaletine sığın o hep yol göstericidir. Geldiğin karanlık dünya da misafirdin bu dünya da yol misafirisin Helal , haram , şükür ü bu dünyada tanı bunlar yol gösterecek yükünü hafifletir  zamanı gelimce  ve yol bitiminde karanlık dünyaya  geçecek sin yollarda yapacakların buraya geldiğinde geldiğin yerde  yaptıklarınla sorguya çekileceksin ve ebedi yete gireceksin…

Yollarda haksızlığa uğrayışın şunu bil ki görünmez adalet zamanı  ve günü gelince  tecelli edecek ..Sen görünmez adalete güven yeter…RABBİM  her şeyi gören ve bilendir. 

OĞUL: Şeytanın aklına gelmeyen oyunlardan sakın sana anlatayım otur binle. Oyunlara gelme oğul. 

İki şeytan taş üstünde oturmakta oyunlar kurmakta birisi perişan oradan AZRAİL geçerken bunları görür. 

Haliniz ne 

-Sorma sahada TÜRKLER var 

Senin işin yok mu git çanlarını alsana 

Gerek yok onlar şahadet  şerbeti içiyorlar bana gerek yok. 

Peki arkadaşın haline öyle 

Sorma şahadet  şerbeti  içenlerin hışmına uğradı onun için oturup akla gelmeyen plan yapıyoruz. 

Varın gidin işinize sahada  TÜRKLER var ise Onların oyunu sizin aklına gelmez 

Evet o gece oyun vardı  göya  iki gurup çarpışıyormuş gibi yapıp silahları havaya sıkıp yere bırakarak bakın biz teslim ediyoruz sizde teslim edin dermiş çe sine hareketler yaparak oyuna düşürmek isteseler de ….

ASSSLAN  yürekli asker polisimiz ve bizim halkımız oyuna düşmeden  KOLLARI bir sıvar görseniz kaçarken topukları kalçalarına vurarak bir giderler bir daha gelmeye Çekçesi ne  yıkıp yıkarlar.. Bunlar TÜRK  OLABİLİRMİ SORARIM. 

OĞUL  :Hastalığı bir günde bitirme nedir :Vatanı kurtarmak için içerdeki virüsleri temizlemek için yapacağın üç adım benle yürüyerek beraberce sine  görün ki zamanı gelince ayrıl biz beraberiz.. 

1: Beni  sev ama düşmanıma ve haine virüslere  güzel görün ki seni  kendinden  saysın.. 

2:Öyle ol ki  yaptığın işlerle vatana örnek ve önder ol. 

3:Zamanı nı bekle vatan bayrağını halkını  kurtarma zamanı gelince son darbenle ve HALKINLA vatan hainini ve virüsleri bertaraf et “ALLAH “ Yar ve yardımcı olsun.. Yolun açık olsun  

“Vatan bayrak töre için ölesiye , siyaset yoktu ki siyaset olsun hayat boyu kapalı” 

Şimdi gençler var. 

Eskiden bir değerli siyasetçi vardı . Nur içinde yatsın vekaletini verdi gitti. 

Oğul merada dikkat et 

Tilki tilkiliğini , Kurt kurtluğunu , Çakal çakallığını yaparlar oğul sen Çoban sın canlarını bunlardan koru yeter. 

Oğul: Gel Çoban oğlum Yalanın önemini anlatayım. 

Bir gün adamın biri (S.A.V) Resullaha  ın yanına gelir .Ya Resullaha ben Müslüman olmak istiyorum ama bir şartım var ben zina yapıyorum ,içki içiyorum ,kumar oynuyorum ,bunların hepsini birden bırakamam bana en kolayını söyle ondan başlayayım 

Resullaha  tamam diyor iman et. adam iman ediyor Ya Resullaha  diyor ki önce yalandan başla en kolayı  Adam keyifle oyunlar oynayarak seviniyor ne kolay diyor.. Yalanı bırakınca diğer yaptığı yasakları yapamıyor.. Yapmış olsa ailesine ,çocuklarına ,akrabalarına ,yüzüne bakamayacağından ..Doğru yola gider… 

Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren 

Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren 

OĞUL : Gel  Çoban oğlum .Kimsenin  hakkını yeme kimsenin yerini  zapt etme beddua alma gel anlatayım. 

Bir zamanlar eski  tarihte Allaha iman etmiş bir kadın çocuk yok ,koca yok ,akraba yok ,2 gözlü kerpiç ten  evi var zenginlerin çocuklarına bakarak geçimini sağlıyor ,kerpiç  evin yanına büyük bir ev yapılır inşa halinde büyük ev  birkaç hafta sonra evine döner evi yerinde yok…. 

Feryatlar figan komşularına gider evim buradaydı ne oldu …Derler ki büyük ev yapılırken görüntüsünü bozduğu için yıktılar.. İmanlı kadın Allaha yönelir yarabbi ben bur da yoktum ama sen buradaydın  niye yıktırdın ben nerde kala cam ben hakkımı  bu dünyada almak istiyorum ahirete  bırakmam … 

Ve HERKESİN  gözü önünde ihtişam ev yerle bir olur ..Kadının İMANI daha çok artarak etrafındaki herkes imana gelir… 

"Belki de Bir gün anlayacaksın kıymetimi ama o gün ben olmayacağım keşke yaşasaydı da ondan özür dileseydim diyeceksin .Ama ne yazık ki ben o gün orda olmayacağım Belki için cız edecek gözlerin beni arayacak ama ne yazık ki çok geç olacak o gün ben orda olmayacağım"(Hayatken yarına bırakma bu gün hesabını gör. ) 

Anneme, ağaca çıkacağım yardım et der. Başkasının çıkardığı yerden inemezsin düşersin dedi 

Ne kadar doğru olduğunu büyüyünce anladım 

selcuk uysal Çoban sakli şifa 

Biz terbiye etmedik 

Konya da bir gün  öğle sattı lokantada yemek yerken  duvardaki resme gözüm takıldı paylaşmayı bilmek  

Lokanta sahibi ne sordum bu resmi nerden aldığını sordum ..almadım inşaat sırasın ve temizlik yaparken yere düşen bir damla şerbeti paylaşan karıncaları gördük biz terbiye ekmedik bir arkadaşta resmini çekti duvara astık…Hikayesi böyle  der… 

Ben de yoldan geçen bir arkadaşa rica ederek fotoğrafı çekip gmail le siteme göndermesini rica ederek ..Tabi memnuniyetle  ne demek der ve paylaşır… 

Ve  tanışarak ayrılırız…Edebiyat öğretmeni Harun şekere  teşekkürlerimi  bir borç bilirim… 

Selcuk uysal Çoban sakli  sifa 

Hastane  eşittir  Hasta   eşittir   Reçete   eşittir   Pirim 

Devletin emekliye ilaç parası altında kurumlara ödemesi …Bu parayı emekliye verilse hiçbir emekli inanın hasta olmaz…. 

Emekliye Yıllık bir hastaya  masrafı  Devletin  10.000 tl ….Bu toplanan parayla sağlık köy evleri  organik yaşam  standart sahaları  yapılsa  Ayrıca Avrupa ülkelerinde bu paralar yıllık 10.000 eroyu  geçmekte Türkiye genelinde sağlık köy evlerine yabancı  sağlık turizm  çekilmesi 

Hem ülkenin kazancı hem karşı ülkenin kazancına çünkü karşı ülkenin hayat yaşam maliyetleri yarı yarıyadır. Hem ülkemiz   ekonomiye  katkısı , hem  karşı tarafın masrafını yarıya düşürmesi  oradaki politikacı ve oranın sağlık kurumu diyeceği  bir kelime …Böyle yer var mı… 

Evet dünyada örnekleri  var.. Bir seferde 50 milyarlık alt yapıyla 81 ilde sağlık köyleri yapmayız. Biz her yıl  sağlık bozmak için 100 milyar ithalat ederiz . Bir yaşam tarzı…İnanın bu paralar Hastane görevlilere verilse inanın hastanede bir hasta kalmaz … 

Hele  bizdeki  doktorlara  verilse bir de laboratuvarlar kurulsa  ne cevher Doktorlar var .  Hep gözler  dışarda  Ha yurt dışı ha Türkiye dedik ya kariyer … Gözlerdeki  göz bant tını  çıkardıktan sonra  düşünürüz aklıselim olarak….. 

Böyle 30 gün lük yılda 3 Kur yapılsa İnanın  Hiç kimse hasta olmaz ,işsizlik sıfır olur. (Ha sigara Ha İlaç ) Çünkü vücuda zarar vermeyi çok iyi biliyoruz  .  Çünkü kolay para… 

İnsan oğlu 3 şeyden korkar. 

AÇ KALMAKTAN  . AÇIKTA KALMAKTAN  .  ÖLMEKTEN . 

Selcuk uysal  Çoban sakli şifa 

UFAK BİR GEZİNTİ 

BORSA KURULMUŞ 

Doktor dili ve hastalık bölümleri:  

Dünya en çok Latince yi  bilen devlet olarak biziz bu nu neye borçlu olduğumuzu araştırırsak sağlığa ama dışarıda sorsak insanlara anlamları… dilemeyiz haydi soralım 10 kişiye sorun…cevap % 2 hastane girişlerinde rehberlik eksik …Var olanda danışmanlık iş yoğunluğundan  ters tepki…Kavgalar kaoslar… 

Bizlere indirilen bir teknoloji: 

(Geçmişlerde, şimdikilerde, geleceklerde ,parmak izleri aynı olan var mi ,hiç böyle bir teknoloji var mı ,böyle bir güç ,sadece kainatın  sahibi )( RABBİMDEN Başka) 

Hastalıkta aynıdır  En büyük iş doktorlara ,biyokimyacılara ,bu değerli insanların düşünceleri alınarak her  hastanın ortalaması alınarak % 90 uyun sağlayacak şekle gelene kadar çalışmalar yapılırsa ve ilaç firmalarına üretim hareketi verilirse ,piyasaya çıkan ürünler eczanelerde hastaya göre sağlıklı bir şekilde  dağıtım sağlandıktan sonra  her şeyin yoluna girer her insanın sağlık bakanlık kayıt açılması neyi nerde kullandığı  bilinmesiyle başlar. Mühim olan kendi bünyesinde değil direk sağlık  bakanlığına kayıt.. 

Bu gün için ilaçlar 1000 kişide 80 yaramakta. 

Diğer insanlar…..Hastalar çareyi alternatif tip da ve çareyi yaşamak için çareler aramaktadır. Bu günün dünyası Doktorları alternatif tip araştırmaları yaparken  Bizde  ne den az neden ilaç firmaları demode ilaçları hala memleketimizde satılıyor ,Dünyayı yerinden oynatacak ,Devletimiz varken ,akıl almaz projelere imza atan iş adamlarımız varken ,Tıp da  çağ atlayan doktorlarımız varken neden….Dünya tatilimi , Hediyeler mi , veya yılbaşında bayramlarda gezmeler mi…..Bir gün senin de kapı çalına bilir parmak izi için… 

El alış kanlığı kısa yol : 

Mikropların öldürüleceği ve artık hastalık olmayacağı düşünülerek üreti­len antibiyotikler bağışıklık sistemini yıktı ve daha çok hastalığa neden oldu 

Bu vücuda iyi geliyor üretiliyor peki soralım  hastaya veren yetkililere verdiğin ilacın kimyasal birleşimi neler var cevap….Peki ilaç kutuların içindeki yazılar neyi kapsıyor….Kimin için yazılıyor…Doktoru yönlendirecek(BİLGİ) Biyokimya uzmanı (KİMYASALLAR).Diyetisyendir(BESLENME) bu üçlü üçgen tüm enerjileri toplayıp hastayı iyileştirecek tir. 

Üç genin içinde çok büyük enerjiler alacaksınız BİLGİ , KİMYANIZ  VE  ÖNERİ .Bilgileri iyi değerlendirirseniz vücudu yenileyecek siniz. Her şey sizin elinizde ne yiyor ne içiyorsan sen o sun bir kere başladı mı sonu gelmez. 

“Eğer başkalarının yaşaması için bir şeyler yapmıyorsan, vaktini boşa harcıyorsun” 

selcuk uysal Çoban sakli-sifa  

GERÇEKLER 

Kerem yapılırken %70kaynak su,%25 kın nevi maddeler %5 yağlar ve esans (nerde kaldı bitkiseli.) 

Buna benzer ürünler.(En seçkin ürünleri araştırın ve özel krem yapan uzman araştırmacı eczaneler , doktor, tavsiyesi alın.) 

 E  bitki suyu ile yapıyoruz derler.

Kardeş bitki suyu ikinci kaynamada kül olur. Kremde kaynama derecesi 78 80 dır. 

Haydi yaptınız maliyet bu fiyatlara satmak için ter koz suyu şebeke suları bitki suyu akması lazım muslukları açmak lazım... 

Bu kremde de , şampuanda aynıdır.... şampuan kaynamada yırttı o soğuk suyla yapılır...Ama kın nevi madde girer...Marifet bitkilerin dilini bilmek.. Birleşimleri bilmek.....İçindekileri bilmek.... 

( İşte o zaman kın nevi madde koymadan bitkisel ürün yatılır) 

Masaj yoluyla vücuda sürülen uçan yağlar, kremler ,sabunlar ,şampuanlar kıl diplerinden, kılcal damarlarla  kana karışır. Ve sonrası.... Gerçekse her şey yolunda ,ya değilse....... 

"VÜCUDUNUZA ZARAR VEREN ŞEYLERDEN KAÇININ " 

Maddeler içinde nüfuz etme gücünün en yüksek olduğu haldir. Maddenin en latif halidir. Bu yönleriyle tüm organları katı ilaçlardan da­ha hızlı etkiler. Özellikle gül, ıtır, günlük kokuları kullanılmıştır. Bu yazılım gerçek yağlar, bitki suları için dır.. 

Selcuk uysal Çoban sakli sifa 

İNSAN OĞLU KISA YOL PEŞİNDE 

Yaşantımı çaresizlik mi bir anlan verilemiyor show olmak için elinden ne geliyorsa yapıyor ben zengin olayım  da  ne olursa olsun  show unutulur ,kendisini reyting yapmak için elinden ne geliyorsa yapılıyor . Bir de 1000  dolara  10000 dolara ünivers te diploması alıp piyasaya çıkanlar çabası bu gün Asya ülkelerinde bu fiyatlara diploma alıp gelen hocalar profesör diye ortalara çıkmaları çabası artık insanlar da  GDO  laşmış  çok az piyasada organik kalmış yakında organiklerde bitecek… Bu gün kardan adam yapma matematiğini yapan hocalar profesörler ….Vay insanoğlunun haline…. 

“Bir şey inceldiği yerden değil.. Güvendiği yerden kopmasın…” 

Geçinmek için ,kağıt toplayan ,ve bir şeyler satıp , okuyabilmek , okutabilmek , mücadele eden , geçinmeyi düşünen  genç ,ve yaşlılar ,Helal ve hak yolundan ayrılmayan insanlar varken  ve ….İnsanoğluna yardımlar yapılmazken ve görmezlikten gelen , görsellik ….Hala onların  inçe hesap yapma peşine dursun..  GÖRSELLİK .. Güvenirlilik , görsellik... 

Selcuk uysal Çoban sakli sifa 

MASA VE KOLTUK 

Etiket ne, ne kadar yaz sanda boş Gıda mühendislere ,kimyagerlere ,mevzuat kuralları koyanlara ,yöneticilere ,iş sahiplerine satıcılara, Anne ,baba ,öğretmenler ,ilk okuldan başlayarak Helal ve haramı öğretmedikten sonra uygulamalar boş tur. Etiket değiş kendir vijdanı kapalıysa,  akıl ele komut verir, Helal haramı bilmedikten sonra . 

Etiketler almayı kolaylaştırır, sağlığı ne nerede ve nasıl uygulamalar yerinde görmedir. Her şeye öyle alıştırıldık ki her şey masada bitiyor .Nasıl koltuk ,nasıl masaysa ..!! 

Her iş ilk adımdır. 

Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır. 

Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır 

Her şey kafada başlar, vicdanla biter.  

Her şey devletten beklenmez helal ve haramı bilmedikten sonra ,israfı ,tasarruf ,ev bütçesini öğrenmedikten sonra, yani kısaca geçinmeyi ayağımızı yorgana göre uzatmayı öğrenmeyi öğretmeyi dilmedikten  sonra, öğretilenler hazır lokmayı kolayca bulduktan sonra her şeyi kolay yoldan bulmakla elde ediliyorsa sağlık için kimseyi suçlamamak. 

Çünkü tarım alanları betonlaştı maliyetler fırladı üreticiler ucuza üretemedi , Çünkü az kazanmayı helal yoldan öğretmediler , Görsellerle ,Arz ve talep olunca ithalata mecbur ettiler, şan, ihtişam mevki den sonrası ,faiz çıkar borç batağına saplandı … vicdana yenik düştü e sonrası …. İnsan oğlu, çarşı pazardan en ucuz gördüğü şeyi aldı sağlık alıyor….  Sağlık sonrası malum ….??? 

“Ne kadar zengin olursan ol, çocuğuna bayramdan bayrama elbise alıyorsan ,gittiği 

yerde huzur ve bereketli olur. Müsriflik ten kaçının , en büyük hastalıktır." 

Selcuk uysal Çoban saklı sifa 

 AYNALARIN DİLİ  BAZEN  YALAN SÖYLER 

Yatırım için vaatler...Gerçek ama uygulayana ve hizmet verene pusula ne nereye dönerse : 

Masanın ön tarafı 80 milyon ,masanın koltuk tarafı  partiler...80 milyon koltuk tarafında aynaya bakınca aynı yüzü ,aynı bakış ,aynı anlayışı görüyorsa ,güzel hizmet görüyorsa her şey yolunda .....

Amaaaaa aynı görüş değilse ,vay üreticinin ,yatırımcının haline....6, 0 mahlutsun hemen orayı ter kedersin ve hayallerin sona erer..... 

Gerçek aynayı görmek ve gerçekleri ,hayalleri, hedefleri yakalamak için Devletin atamış olduğu merkez elamanlar il ilçelere hizmet yaparsa merkezden 80 milyonu ayıt etmeden hizmet verirse işte o zaman  GÜÇLÜ ve ekonomisi TÜRKİYE olur. Yoksa vay halimize ...Hemen tek bir şey deriz DAYIN varsa işin görülür deriz.. 

Ama öyle değil ....ses  verirsen... merkez duyar, yoksa her önüne gelen bir  tel  çalar.... Örnek mi  başlayın görün ..Çok.. 

Selcuk uysal  Çoban sakli sifa 

YAŞAMIN YOL HARİTASI 

Bu gün için mühendisler son teknoloji araba yapmaktalar , hep ararız en son modeli ,kara yolları yollara trafik levhaları koyarlar ,yolda trafik aksın ,ve sağ salim gidilsin diye ,güzel evler ,sağlam evler ,sağlıklı evler ,hep arayış içinde yarış yapmaktayız. 

Benzinliye mazot ,kara yollarından ters yönde  trafiğe uymadan gitmek , aracı bir bakım servisine sokuyorsan ,dayanıksız evde oturmak bizi nasıl tehlikeye sokmakta ise “RABBİMİN” vermiş olduğu vücuda ,seni iki ayaküstünde  bir yerden bir yere yürütüyorsa senin yerin kilon ,boyun ,yaşına  uygun ve sağlıklı beslenme ve  uzun yaşam için ilk uğrayacak yer ARAŞTIRMACI DİYETİSYEN Dır. 

(Geçmişlerde ,şimdikilerde, geleceklerde ,parmak izleri aynı olan var mi , 

hiç böyle bir teknoloji var mı ,böyle bir güç ,sadece kainatın  sahibi ) 

( RABBİMDEN Başka) 

İlaçlarda aynıdır 

Senin yaşam sırrın önce okumak aklınla doğru yola gitmektir. 

Yaşam dönemecin DUA  

DOĞRU YOLU BULMAN  : Doktorun ,Biyokimyan ,Diyetisyen üçlü üçgen yaşam sırrında . 

Benim  58 yılda bildiklerimi bir anda yazamam , öğretemem  ama yaşam sırrınız  aklınızda sadece okumak, her şey iç organlarda başlar, kafada biter ya sonra …. Bu üçgen yanınız da üç adım gitmeniz bu gün olmaz yarın derseniz  peki yarınlar  bitince… 

MECBURİ YOL  :Her gün yaptığımız 3 vurgu  (Yatak odası 8 saat ),  (Mutfak 3 öğün doymadan kalkma ), ( Tuvalet ) 

Dürüstlüğün kuralı yoktur.. sadece dürüsttür. .Tarih kayıtlarında yazar ..anılır. 

“Bilin ki bugün hepimiz buradayız yapacaklarımızla ama Yarın hepimiz ordayız yaptıklarımızla.” 

Selçuk uysal Çoban sakli sifa 

 BEKLENEN ZAMAN 

Her şey insan oğlunun elinde sen, ben  dur demek için erken kesime dur denirse , işte o zaman ucuz et yeriz yoksa  pahal aştıran bizleriz gözü doymaz aracılar cambazlar ve yetiştiriciler gebe hayvanı kısır diye kesenler soy kütüklerine kayıt olmayan hayvanlar ,insanoğlunun arz ve talepleri olduğu sürece ne düğü belirsiz dışarı dan ithal et de getirsen eti ucuza yiyemezsin  ete kesim kotası ve masa başın da kalkıp soy kütüklerin boşa yatan devlet çiftliklerini  ,hayvan pazarlarını sıkı takip ederseniz ,Helal ,haramı bilen ,güvenilir, zoo ,kimyager ,veteriner ,gençlere ,gençlerde devlet kapısı değil iş kapısı ve gelecek kapısı  değip kolları sıvarsa 8 yıl sonrası eti ucuza yenir. Yoksa Başa çıkılmaz burmadan KAOS yaratılır falan, falan…….Çünkü 1985 den gelen hatalar….Bu kadar sene hata çekilmiş….8  yıl mı sabır yok…

Psikolojik  zehirlenme olanlar yemesin :Bu gün için bir adet kültür mantarı diş zarını soyarak çiğ yenmesi 1 kg kuzu eti yemiş gibi olur. Ve buna benze gıdalar. Çiğ tüketmek . KANSERİ  bile önler…Biz et obur olduk ta  sonra  ette fiyatlar….. Bir de DİNİ bayramlarda kesilen hayvanlara dikkat edilmesi ,Dikkat edilip de kesilmesi hem ekonomiye hem de iki kat sevaba geçer…

Bu gün kendi menfa atını düşünen kimse geleceği için hesap yapmasın şaşar.

İş harman zamanında başlar biçemlerin  bıçakları bozulur diye 20 ,30 cm kesilirse ,ithal samana mecbur kalırız.    …EN UFAK SEBEP….

Bu gün hep masa başında nasıl yapay süt ,yoğurt ,peynir yaparız ,nasıl daha çok para kazanırız hesabı yapanlar ,şu nu bilsinler ki hep sağlıklarıyla oynuyorlar. Başarı ödül kazandık diyenler ,ama rahmanı ve helal  düşünse ona bir şekilde bilgi ,bereket gelerek başarıyı etmiş olacak… Başarı zaman sabır etmektir ,misal bir İngiliz ,veya Trabzon  jersey ırkıyla ,kırmızı hoştayım ,siyah hoştayım birleşim soyu hem süt kalitesi ve çokluğu, beside hem et hem kalite ırkları üretmek 5,6,7 soydan sonra yeni bir ırk üretmek ve bir geleceğe  soy  yapmak genç araştırmacıların elinde …..(Buna benzer örnekler)

Bir Nobel bir günde alınmaz. Bir başarı örnek ,o başarı gelecek nesillere aktarmak gelecek nesil ,o başarıdan yola çıkarak, gelecek nesillere köprü olmak…İŞTE OZAMAN KAZANAN OLURSUN…Her asırda birkaç kişi düşünür. Diğerleri onların düşündüklerini düşünür

selcuk uysal Çoban saklı sifa

 BİR SANAL PROJEDİR

Her kesin bir yaşam tarzı vardır bu yaşam çok iyi kazanç ve çok iyi eğitim bu tarzlar iyi ortam olmayınca

Memleket  arayış içinde olurlar ve göçe zorlanır ,ama bir arayış ve bir projeyle AK-BE yol projesiyle dur diyebiliriz ,bu sorun çözülebilir ama çok ciddi çalışmayla ile bu proje aya kalka her şey gençlerin elinde . DEVAMINI OKUYUN

                                            selcuk uysal Çoban sakli sifa 

                                                            SAĞLIK 

Ette ne yaparsan yap ……Aynı kalır düşse de 3 ay sonra aynı olur …Birileri daha zengin olur....Arz ve talep meselesi ….. Başa dön…Başlama noktası soy kütükler ve kayıt altı….. İşte o zaman her kez kazanan olur . Fiyatlar otomatikman  düşer …                         

                                                      selcuk uysal Çoban sakli şifa

                     (KORKU BİR HASTALIKTIR SİZLERİ UYUŞTURUR.) 

Geçler kork mayın saklı şifalı Sıçak sular boşa akıyor buralarda seracılık ,fide ,mantar ,enerjiler, sağlık ,boşa giden zenginlikler, Türkiye genelinde 2000 sıcak su kaynakları var bunun 200 ü faal hatta yarı tam faal anlamıyla değil Balneoterapi, hidroterapi sağlık turizm yok,

Balneoterapi: toprak, su ve iklim kaynaklı şifalı etkenlerin banyo, içme ve soluma şeklinde, seri halde uygulanmaları ile yapılan, ortam değişimi de sağlayarak, bu yörenin iklim ve biyolojik ortamının da etkisi altında ve kür tarzında gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir.(Suyun sislenme şekli çok küçük mikronlarda.) Rahat nefes ..

Hidroterapi: veya su terapisi, ağrıları hafifletmek ve fiziksel rahatlık sağlamak için suyun (sıcak, soğuk, buhar veya buz halinde) Şoklama kullanılması dır. Hücrelerden soğuk, sıçak şok lama ile iğne tedavisi hissi verdirmek.

 illa devlet kapılarında sıraya girmeyin kolları sıvayın taşın altına elinizi  koyulun. Hele bu genç nesil başarır .Şimdi tam zamanı tüm Türkiye imkanları elinizde sizler yapacağınız alanda bir sunum hayalınız deki proje fizibilite raporunuz şu andaki Türkiye ye kafi ,el atmazsanız bilin birileri gelir memleketiniz de yabancı olursunuz.

Ben benim zamanda gündüzleri ,geceleri adam aradım bulamadım bir parmak bal çaldılar yol dan döndük zaman o zaman değil başarı yanınızda elinizin altında, göz bantlarınızı çıkarın her yer aydınlık.. Yollar düz ,engeller yok ,mecburi köşeler, kavşaklar yok….. Sabırla helalle yolunuza devam edin. .İnanın başaracaksınız. Yaşım genç diye korkmayın, En derindeki korkularımız gücümüzün ötesindedir.

Çoban toprakta ,karın üzerinde, yatmasını ,aç ve tok kalmasını, bilir çünkü biz böyle yetiştik, bu imkanlar yoktu ama şimdi sizlere var .zaman ve an geçmeden işe koyulun bizlerin anlatacağı çok şeyler var ,ama sizlerin olmaz ,olmayabilir…Çünkü başarılısınız ve başarırsınız.

          Her asırda birkaç kişi düşünür. Diğerleri onların düşündüklerini düşünür

                  Gerçek başarı başarısızlık korkusunun üstesinden gelmektir  

  "O bunu yapmaz" demek değildir.  "O bunu yapmak istiyorsa bir bildiği vardır" diyebilmektir.      

                             selcuk uysal Çoban sakli sifa   

                                             BİZ İNSAN OĞLU 

Arılar doğar büyür ,vazifelerini yapar görevleri bitince ölür. Ama insanoğlu daha çok kazanma hırsı daha çok bal aç gözlülükle yaratılan varlığı bilmeyerek doğal yaşam varken için deki maddeler i araştırmadan kullanım  yaparak hasta ediyoruz. “Rabbim” onlara doğada ilacını verdi “Rabbim” bizlere de akıl verdi emanetlere iyi bakın diye. ONLARIN DÜNYALARI KOVAN onların vazifeleri ayrı ,ayrı kimse işlerine karışmaz her kes işini yapar. Sizler bizler korumakla vazifeliyiz ,Her ne kadar kovan sahibi de olsak biz onların işçileriyiz ,hasat sonu gelimce maaş olarak şifalı ballarını  verirler. Çünkü işleri helal dır.

  Virüs aşısı bulmaya gerek yok bizler için zararlı olan canlılar ,doğa için faydalı 

      öldürmeyin kafi.. Uzaklaştır kafi öldürdükçe güçlenir…Dezenfekte ve tütsü

NOT: Dikkate  alınmaz ise  yakın yıllarda kovanlar azalacak ve bal bile bulunamayacak balın tadını  yapay ve suni bal yenecek. (Hala  zehir tüketerek biz insan oğlu değişik virüslere bilinmeyen hastalıklarla uğraşacak ilk vuracağı yer kısırlık ,genetik bozukluğu ,ve karaciğer, dolaşım…….ve sonu gelmeyen hastalıklar……..Zehirlerle ekoyu bozuyorsunuz çünkü onlarda bu dünyaya bir vazife için geldi onlarda zarar verecek mikropları yok emek için geldiler……siz sadece tütsülerle kovmakla  mükellefsiniz,

                                 selcuk uysal Çoban sakli sifa

                              Başımdan gecen olay girişim

Sen kalk antivorova ,yavru çürüğü ,bitkisel çözüm bul  yüzler ce binlerce kovanlara uygula  görüntülü tesbit li % 116 çözüm bul …Kanunun bütün uygulamaları yap gel mevzuatta ,sunum ,uygulamada takıldı , ….eeee sebep …efendim içinde % 3 …..şu  % 2….. bu olmadığından sizlere ruhsat veremiyoruz…

E BE KARDEŞİM %3 ,2 ler dışarıdan ithal gelen ürünler asit değil mi  ..evet ..zehir değil mi …evet…içilebiliyor mu… hayır…Peki kardeşim elinizi sokamadığınız ,içemediğiniz ürünleri arıların üzerine ve içmeleri nasıl atıyorsunuz uyguluyorsunuz , bunlara ilaç müsaadesi varken ve ithal izni verirken…

Peki bizim işin sonucu…eee beyefendi sizlere %3,2 tamamlayın sizlere ilaç ruhsatı veremeyiz ama yem kakı ruhsatı verebiliriz….derler …Kardeşim nerde kaldı ,bu % 3,2 koyduktan sonra nerde kaldı organik, nerde kaldı bitkiseli  …….Bir araştırma yaptım bitkisel konusunda bir ilaç ,bir yem katkılı hiçbir ürün bulamadım ….İzinli çok……Ama zehir çok……İlla birilerin masaya mı  vurması lazım her şeye yetişemezsin ama hatırlatırsınız.

Dışarı çıktım önce RABBİMDEN sonra yarattığı canlılardan ARILARDAN dan  ÖZÜR diledim...Sunuma, Uygulamaya ,Mevzuata takıldı. Başka DÜNYADA görüşmek üzere…. 

                                      Selcuk uysal Çoban sakli sifa

 Haram: İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır.

 Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır

Düşünün bu zehirleri sık, polen , propolis ,artı bal , anında kopya laması  hanı nerde organik bal ve ürünleri… Bakın bu işler böyle olmaz….

Kontrollerden çok mevzuatları  değiştirin ,sonrası kontrol  ..  Mevzuatlarda bu şu olacak deniyorsa onlarda zehir asitse… Raf ömürleri uzasın deniyorsa …. Sonrası…

                      En son başardık zehir kullanmadan yaşam..

                                  Selcuk uysal Çoban sakli sifa 

Sizler yeni ayakkabıyı yastık altında saklardık yarın bayram olacağını biliyorduk…

                                       Çünkü sağlıklıydık bayramı biliyorduk….

     “Ne kadar zengin olursan ol, çocuğuna bayramdan bayrama elbise alıyorsan, gittiği  

            yerde huzur ve bereketli olur. Müsriflik ten kaçının , en büyük hastalıktır."

  "Eğer çocuğunuzu iyi yetiştirmek istiyorsanız ona harcadığınız parayı yarıya indirmeniz,

                onunla geçirdiğiniz vakitti ise iki katına çıkarmanız yeterlidir...."

 

     "Herkes yağmurlara şiirler yazdılar ,ama marifet bulutlardaydı"

                                   Yeri zamanı verende “RABBİM” di

                                           

                      Sizleri uzak olduğunuzdan dolayı  özlem duyabilirim 

    Sizleri   koruyacak kadar yakınım . Beni koruyan Rabbime sığınırım 

                                Selcuk uysal Çoban sakli sifa 

"Kin taşımak yanan bir kömür parçasını başkasına atmak için eline almak gibidir. Sadece kendini yakarsın” Dünya sahipsiz değildir. ”RABBİM “ cevabı verir. Ya bu gün ,ya yarından sonra. “İnsan, samimiliğini kaybettiği anda Allah'tan uzaktadır. Samimilik, kalbinin  “Allah yolunda” yolunda yürümek demektir”

                               Selcuk uysal Çoban sakli sifa          

                Düşünülen tek şey  Hap yap kara kazan     

Genler oynandıkça hastalıklar birbirini getirir .Sonrası  gelecek nesil daha çok hasta…..Şimdilerde söylenir  baban dada  vardı….Yakın yarım yüz yılda  şunları duyabilirsiniz dedende dedemin atasında da vardı …

                                    Selcuk uysal Çoban sakli şifa  

                                          KISA ve ÖZ  

 Akıllı  düşünce acıyla anlar bazıları yazar düzeltir ,çizer ortaya çıkarır  ve  anlaşılır…

Korkularına boyun eğen, özgürlüğüne yaşamına sırt  çevirir." 

Kelime ve sözcükleri bilmeyen kendini ve benliğini kaybeder

Yaşamımda Edindiğim öğrendiğim En Büyük Bilgi Şudur; Kendi Kendine Yardım Etmeyi Bilmeyen , Hiç Kimse Yardım Etmez ve edemez. 

Sözcüklerin gücünü anlamadan, insanların gücünü anlayamazsınız.. 

Gücünüzden şüphe ederseniz, şüphelerinize güç verirsiniz. 

Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir

Yaşamın gayesi; Hoşa gitmeyen şeylerden kaçmak değil, hoşa gitmeyen şeyleri yenmektir

Dürüstlüğün kuralı yoktur.. sadece dürüst dür ..Tarih kayıtlarında yazar. .anılır. “

Kırıldığında insanlarla ve yabancılarla  araya mesafe koymak lazım Hissediyorlarsa yanına geleceklerdir. Gelmiyorlarsa doğru mesafeyi buldun demektir”  

Öyle insanlar ve milletler var ki maskelerin altında canavarlar yaşar.

Çoğunluğun gittiği yolda tek başına yürümek daha hayırlı….

Yanlış bildiğin yoldan herkesle yürüyeceğine doğru bildiğin yolda tek başına yürü…. 

Zamanında kıvılcım çakmayan sonunda meşalede yaksa fırsatı bulamaz ..

Hayat paylaşmayı bilmediğimiz için savaşa dönüşüyor  halbuki paylaşmak için birlikteydik  savaşmak için değil.

Başarı bir öncesini geçmek değil."

Sadece  kariyer sahibi olmak için okumaksa , okumayıp aklı selim , vicdanlı  olmak hayırlıdır." 

Her asırda birkaç kişi düşünür. Diğerleri onların düşündüklerini düşünür

Gerçek başarı başarısızlık korkusunun üstesinden gelmektir "

O bunu yapmaz" demek değildir.  "O bunu yapmak istiyorsa bir bildiği vardır  diyebilmektir.

Dürüstlüğün kuralı yoktur.. sadece dürüst dür ..Tarih kayıtlarında yazar. .anılır.

Bir mıh nalı kurtarır ,bir nal bir atı ,bir at komutanı ,bir komutan bir orduyu , bir ordu bir  ülkeyi kurtarır"

Gözlerimizi açamadığınız bir dünyada sahip olmayı umut edebileceğiniz tek şey bir göz bağı değil miydi artık çıkarın”

  Anneme, ağaca çıkacağım yardım et der. Başkasının çıkardığı yerden inemezsin düşersin dedi

Bir şey inceldiği yerden değil.. Güvendiği yerden kopmasın…” Her şeyi gören ve duyan “ odur ki 

   Şeytandan sakınır “RABBİME” sığınırım.

                                      selcuk uysal Çoban sakli şifa 

“Bir şey inceldiği yerden değil.. Güvendiği yerden kopmasın…

            Zamanında kıvılcım yakmayan sonunda meşalede yaksa bulamaz ..

                                                Her şey zamanın da .. 

                                                 Selcuk uysal Çoban sakli sifa

Eğer senin için neyin değerli olduğunu  biliyorsan git ve onu al .Konuştuklarını  anlatamıyorsan , gördüklerini söyleyemiyorsan ,o zaman otur yaz.

Kapitaliz ezici Düşünceye sahip olanlar bir gün yok olmaya mahkumdur .Çünkü içlerimden birileri hep önder olmak ister ve hep oyun oynar.

Arı kovanlarda kraliçe arı güçlü değilse başka dişi arılar kraliçe olmak ister ve kaos başlar arı  kolonisi  yok olur dünyaları biter.. 

                                   selcuk uysal Çoban sakli şifa                  

                               BİR DUVAR ONU KORUYANLAR KADAR GÜÇLÜDÜR  

                        Kelime ve sözcüklerini unutup  

Bir şeyin arkasına sığınmak sığınarak amaca ulaşmak ve elde etmek, kendini ve benliğini kaybeder ama orada sonu gelmeyen hep kaos başlar….ve istedikleri budur…Amaçları kardeşi kardeşe düşürmektir.. Çünkü orada çıkar vardır.. Çünkü orada şirketler ve holdingler vardır…

Bu tuzaklara düşen yok olur….. Ve zaman gelince anlaşılır…sonu gelmeyen filimler oyunlar başlar.....  Kazanmak mı istiyorsun önce etrafından başla hainleri uzakta arama yanındadır... Sırrını çok arkadaşla paylaşma çevreni  dar rat ki her şeyi net göresin …Unutulan Bir çürük domates bir kasa domatesi yok edecektir... İşte hayat böyle bir şey.. Var dik yok olacağız. Gel dik gideceğiz ne bu telaş…

 ( Kapitalizm  kelimesi  çoğunlukla  belirli  bir  ekonomik sistemi açıklamak üzere  kullanılmaktadır.  Bu kavram  farklı anlamda kullanıl¬maktadır. Bunlar üretim araçlarının özel mülkiyetini, karlılığı, rekabeti, işgücünün bir mal gibi alınıp satılmasını içeren uygulamala¬rını belirlemek için kullanılan anlamıdır)

                 Karlılık,  Rekabet, Akıcılık 

                Rakip rekabet edebilirsiniz  ama unutmayın (zemin aynı)  

          HALK Çıplak elle bu kalkışmaya dur dediyse aklı selime düşünmek gerekir .

               "Korkularına boyun eğen, özgürlüğüne yaşamına sırt  çevirir."

                Bir fincandaki kahve gibidir hayat. Bazen tatlı bazen değildir.

                Önemli olan kahvenin tadı değil zaten, onu kiminle içtiğinizdir."

                                           Selcuk uysal  Çoban sakli şifa   

Tırnağını kaşıyacak kadar uzat, can olursan yukarıdan çekerler seni , yoksa  canan olursun öperler, ağzına bal çalarlar ,gönderirler seni….

Sende menfaat ı çıkarı olan bir kişi seni altın semerlerde gezdirir .Çıkarlar menfaatler bitince çivili semeri senin  sırtında gezdirir . Başkasına sadakatiniz, kendi başarı kapasitenize ihanetiniz anlamına g elmeye başladıysa, gitme zamanı gelmiş demektir.

                                             Selcuk uysal Çoban sakli sifa 

                                         SON KEZ BİR DAHA DÜŞÜNMEK

Resulullah  (s.a.a) Ahir zaman alametleri  hakkındaki  bir hitabında buyurdu ki “Namazı zayi etmek ,şehvet peşinde gitmek ,heva hevese uymak zenginleri  ululamak  ve dini dünyaya satmak ahir zamanın alametlerindendir. O zaman  mü ’minin  kalbi, gördüğü kötülüklerden ve onları önlemeye gücünün olmadığından dolayı ,tuzun suda eridiği gibi karnında erir.”

(Nefsin arzû ve isteklerine hevâ denmesi, kimde bulunursa onu Cehenneme düşürdüğü içindir. Hevâ sahiplerine de ehl i hevâ denmesi, bunlar Cehenneme düşeceği içindir. )

İdeoloji  sosyalizm  kurmak istendiği devlet bir amaç uğruna  ölen gençler ,kapitalizm en yüksek temsilcisinin bayrağının altında ve gölgesinde korunması  korunmak ,hem günah işliyor hem ölüyor …. Gel de bu işin içinden çık…. 

Bu  durum bir daha gösteriyor ki orada bir eyalet, bir Ortadoğu hava sahası kurmak ve dünyayı  başka  şekilde ele almak şirket ve  holdinglere kısa yol açmak onlar için insanı kardeş kardeşi  bir birine  düşürmek onlar için çok basit ve üstelik parada ,Kazanacaklar ilaçlar ,mermiler ,satılacak kimin parası kardeş kanı, kimin için yapıyor halkı için halkını da bu şekilde uyutuyor…Annem ayağında uyuturken çok  e,e,e,e,eeeee  derdi ama uyumazdım kızardı ….Bu şekilde uyuyan  çok…

(Kapitalizm   kelimesi  çoğunlukla  belirli  bir  ekonomik sistemi açıklamak üzere  kullanılmaktadır.  Bu kavram  farklı anlamda kullanıl¬maktadır. Bunlar üretim araçlarının özel mülkiyetini, karlılığı, rekabeti, işgücünün bir mal gibi alınıp satılmasını içeren uygulamala¬rını belirlemek için kullanılan anlamıdır)

                             Karlılık,  Rekabet, Akıcılık

                                 Selcuk uysal Çoban sakli sifa

           TÜRK TARİHİNDE TÜRKİYEDE  2 kırılma noktası

                1 .İstanbul –Samsun   2. Ankara 15 Temmuz

1910 1915 Müttefik Almanya ORTA DOĞUDA :  İngilizlerin oyununa gelmiş sizlere krallık vereceğiz sözleriyle aldatılmış Araplar sırtımızdan vurarak kalleşçe zor duruma koyulan Osmanlı askeri  müttefik olan Almanya  NE HİKMETSE SEVİNMEKTE nasıl müttefik bunlar unutuldu mu biraz kozmik odaları bir karıştırın ve görecek siniz .Bu mu deyip…Tarihleri unutturmayın ..Bir gün sizde unutulacaksınız . Şimdi aynı sahneyi 2016 gene orta doğu  NE İŞİNNİZ VAR.

Hz.Ali (a.s.) Duyurdu ki Halkın arzularını yerine getir ,onlara güzel övgü de bulun ,tahammül ettikleri zorlukları sürekli dile getir .Çünkü yaptıkları güzel işler çokça zikretmek yiğitlikleri hareketlendirir geri kalmış olanları işe teşvik eder. Öncelikle tanıtın

Hayırlı insanlarla arkadaşlık etki onlardan biri sayılasın şer insanlardan sakın ki onlardan sayılmayasın” 

                                      selcuk uysal Çoban saklı şifa  

                                                  (SADECE ) 

Milletin, komşunun ,elamanın, personellin Dürüst ve sağlıklı olmasını istiyorsan akşamlığın Tok yattıklarına emin ol….Verdiğin emek ,aş Helal olmasına dikkat et işte o zaman kazanan olursun , Gözlerinle ,kulağınla duy ve gör ki emin olduğuna  kalbini ve vicdanın  rahat olsun . Hakkınızdan fazla yardım geldiyse sizde biriyle paylaşın ki adalet ve yardım yerini bulsun… Hz Ömer ‘in adaleti üzerinizde ve yolunda olsun 

Sadece  kurban ayı  değil 366 gün paylaşın ki adalet yerini bulsun ..Yaşamla  , ölümün arasında bir perde var ..Bu dünyadaki  her şey emanet bir etrafınıza  bakın sahipli biri var mı..  Sonunda yokkk… Varmııııı..   (Nefsine hakım olan her şeyi görür..)

                                            selcuk uysal Çoban sakli şifa   

                                               KANLI PARALAR

Birin çi dünya savaşın da savaştan zengin olan devletler.. .İkinci dünya savaşında zenginliği kaptırır milyonlarca insanı yok eden savaş dünya liderliğe oturmak ve halkına rahat düzen kurmak için halkını yokluk çektirmemek için yeni oyunlarla elini sürmeden  1959 da  kanlı savaşlar çıkartarak kandan para ekonomi  sini düzelecek diye kanlı para ölüm tarlaları dünyayı yapsalar da. 

“RABBİM “(Gören duyan o deyip olan) 1969 da aynı oyunları oynarken yenilgiye uğrayıp kendi ülkesinde ikiye bölünmesin diye başka yolar aramakla kendi kendilerini yok etmelerini sağlayacak fitne fesat darbelerle (Dünyada 50 darbeciler lobisi şirketler ve carterler )

Başka dünyadan gelen kan emici ırklar  ortalık karıştırma taktikleriyle ülkeleri parçalama yöntemleriyle önce onlardan olup sonrası  aynı ülkeye (su dan bahanelerle ) saldırma taktikleri yaparak sınırları olmadığı halde gelip ülkeleri parçalayan mazlum insanların kanlarını emerek kendi vatandaşlarına kanlı parayı nasıl yediriyorlar bilerek nasıl yiyorlar akıllarına şaşarım ..Bilin ki Su testisi su yolunda kırılır…

Anlamı :Bir şey hangi amaca hizmet ediyorsa o uğurda bir kazaya uğrar ,yok olur .Bir insanda hangi yolun yolcusu yada hangi amaç peşindeyse ,o yolda yada amaç uğrunda başına bir kaza gelir….

( Türkiye 1947 den 1952  üye ol  ve Marshall  yardımı sen ver borçlandır ,69 yıl oyunlar oyna  sen yanız bırak ,sen kalk 1974 barış harekatı sonrasında sen silah ambargosu uygula yap yap yap gel dünyanın ucundan sınırıma gel  iş koy ..

Bir toplum üzerinde iki haçlı ordusu  sınırları olmadığı halde .Ateş kes yapıyorsa ve istiyorsa iblisliğin kanıtıdır. Çıkarlar doğrusunda Kandan gelen para ,kanla ödenir ve kanla alınır .Bu bir kısa sa kısas tır .Rabbim görür ve tevekkül eder. Her şeyi bilen ve gören  RABBİM dır. Zaman gelince  afetlerle cevabını  verir. mazlum  elini kana bulamaz .  Var olan güç yok saymak ahmaklık tır. Güç ne kadar küvetli de olsa sahada eşitsin.

                 Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir.

Bir topluma olan kininiz sizi adaletten alı koymasın .  "Kin taşımak yanan bir kömür parçasını başkasına atmak için eline almak gibidir. Sadece kendini yakarsın” Dünya sahipsiz değildir. ”RABBİM “ cevabı verir. Ya bu gün ,ya yarından sonra

                                          selcuk uysal çoban saklı şifa  

                                           İTHALAT  İHRAÇAT

                                                 SCHENGEN

                                            SON 7 YIL KALDI

                                 BİR TÜRK BU OYUNU BOZAR

      Gene  yüz yıl öncesi İngiliz oyunu  gene arap topraklar bu sefer bu  Türk  oyunu bozar.  

               OSMANLI TOKATI : Açık bir el, sıkılmış bir yumruktan daha güçlüdür

             Kışın bize ürün verecekler…Yazın biz onlardan bir şeyler alacağız 

                    Yanı kısaca sömürecek ler ..Bir yüz yıl daha boşa zaman gecen

                       Çoğunluğun gittiği yolda tek başına yürümek daha hayırlı…

          Yanlış bildiğin yoldan herkesle yürüyeceğine doğru bildiğin yolda tek başına yürü…

                           Selcuk uysal Çoban sakli şifa

" RABBİM "  

Tüm Peygamberlerin  geliş sebebi Temelde 2 sebep üzerinedir.1.Allahı birleme Şirk koşmamadır.2. Adalet (Adli ilahi) Adalet çok önemli temel esastır bu temel esaslara riayet eden toplumlar helak olmaz. Felaha kavuşurlar.  

                Dört büyük  KİTAP ölüm emri verilmemişti  

-Zebur  HZ . DAVUT   - Tevrat  HZ .  MUSA -  İncil  HZ . iSA   -Kur’an Kerim  HZ. MUHAMMED

       Dünya world kırılma noktası  öncelik kendinize gelmemizin zamanı.   

     ''Gözlerimizi açamadığımız bir dünyada sahip olmayı umut edebileceğiniz

                               tek şey bir göz bağı değil miydi artık çıkarın”  

                                        Selcuk uysal Çoban sakli-sifa   

 

                                 BİR   DUVAR ONU KORUYANLAR KADAR GÜÇLÜDÜR   

            "Korkularına boyun eğen, özgürlüğüne yaşamına sırt  çevirir."

                            Selcuk uysal çoban saklı şifa 

 TÖREYE SAYGI GÖSTEREN BİR SADE  VATANDAŞIM  

                         Çoğunluk: Sayıca çokluk, sayı üstünlüğü.

Töre :Bir toplumda ahlak, gelenek, görenek ve ortaklaşa alışkılarca belirlenmiş, benimsenmiş davranışların ve yaşama biçimlerinin, öteden beri uyula gelen toplumsal kuralların, şu ya da bu konuda tutula gelen yolların tümüne TÖRE DENİR..

ÖNDER: Güçlü ve ünlü oluşu, yeteneği ya da toplum içindeki yeri dolayısıyla, ilişkili bulunduğu toplumsal kümenin ya da toplumun tutum, davranış ve etkinliklerini, belli zaman ve koşullar içinde değiştirip yöneltme yeteneğini gösteren, topluluğa, topluma kılavuzluk eden, toplumu örgütleyen kimse .Önder denir .Seçimle gelir.

 Güvenilir önder insanın kalıbının özünde Hak vardır ,Hukuk vardır ,Vefa vardır ,Dürüstlük vardır ,İnanç vardır, Vicdan vardır , Töre vardır ,Sadakat vardır , Kurallar vardır ,Yüksek karakter vardır ,İnsanlık vardır ,Toplum birleştirme vardır.

 Rüzgarlar oluşumu biri bir tarafın erken soğuması  ve ısınması ile meydana gelen dünyayı aşılayan Rüzgar Türk halkına “RABBİM “ Vatanımıza yeni  iskelet yeni omurga can verdi unutulan ,birlik beraberliğini,  kültürümüzü ,töreyi ,aşılardı.

        Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü ya da en hızlı olan değildir

           Er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir.

                                            Başarı İstenmediği Yere Gelmez

“60 sene beklenti beklemeden doğru yolda yürüdüm karşıma çok yollar çıktı herkesin gittiği yoldan gitmedim bildiğim yoldan yürüdüm somuna varmadım yoluma çıkan hep helal ve şükür seçtim yolumun somunda “RABBİM”  Haramı bana nasip etmesin “ ”Dünyada kalan neslime” RABBİM” borcumu ödettirmesin”  

Her kez beklentide ,koltuk şan şöhret bekleyenler de beklenti de beklentiler ne zaman kalktı iş te o zaman demokrasi  gelir yetinmek ve beklenti bir ölçüdür halksız hak ve  fazlası adaleti bozar” “Demokrasi  birlik beraberlik hak ve adalettir”

 Etrafınıza bakın yakın yüzler kalkındı diğer yüzler hepsi borçlu ve Hasta

Elindekiyle yetinmeyen eninde sonunda esir olmaya   mahkumdur 

Nerden geldiğini ,nereye gideceğini bilmeyen eninde sonunda kendi tuzağına  düşer

Her kez gitmeyi bildikten sonra gelecek genç nesil ne reye gideceğini  bilir” 

Sadece Maddi  beklentiler beklenmeyecek manevi kültür gelenek töre öğretilecek her şey vatan bayrak için ihtiyarlaşmış koltukları  idari yönetim  gençlere bırakılırsa birde  önderlik ve erdemlik  yaptı mı iskelet ve omurga kurulur. İşte o zaman gerisi gelir    

                               " Vatan bayrak için "  

                                     selcuk uysal Çoban sakli şifa 

    HELAL LE KAZANILMAYAN PARA GÜNÜ GELİNCE GÖZ YAŞIYLA KAYBEDERSİN  

İnsan ancak yanarak öğrenir... Bu ateş belki de aldığı nefesteki yanıcı oksijenin onun hayat kaynağı, içtiği sudaki patlayıcı hidrojen ve oksijenin onun bedeninin büyük bölümü olmasından....'Hamdım, piştim, yandım... Umuttan umudu kesmemek istiyorum , çünkü hâlâ hayatın hayallerime düşlerime inancıma  borcu var. Bedenim ruhuma borçlu .Yapacak daha çok iş var.

Selcuk uysal çoban saklı şifa

TÜM ŞEHİTLERIN RUHUNA FATİHA..YARALILARIN AÇİL ŞİFA ALLAHTAN DİLEYİMDİR…

                  " Ben özgürce yaşarım duamla RABBİM  yanımdadır

                                    Zincire vuracaklar şaşarım"

  OSMANLI TOKATI Açık bir el, sıkılmış bir yumruktan daha güçlüdür

“Birileri gitmezse, birileri yapmazsa ,birileri gelir kapıyı çalar…Birileri gider şahadet şerbeti içer arkadan bin şahadet şerbeti gelir.” Dürüst kaybetmez. Kayıt edilir.

               Gene  yüz yıl öncesi İngiliz ve Avrupa oyunu  gene  asya  toprakları..                                                     

                                                                 Geçmiş zaman

                                                                    6.000.000  

                                       1915 te iman şarjörü nüfusu bu kadardı

                                                                 Şimdiki zaman 

                    (80.000 000 Yüzde 10 nu 8.000.000 İman ve vatan şarjörü dolu) 

                                      Selcuk uysal Çoban sakli sifa

                              Yaşamımda Edindiğim öğrendiğim En Büyük Bilgi Şudur;

          Kendi Kendine Yardım Etmeyi Bilmeyen , Hiç Kimse Yardım Etmez ve edemez.

                    Gücünüzden şüphe ederseniz, şüphelerinize güç verirsiniz.

                    Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir.

                                                               Selcuk uysal Çoban sakli şifa  

       "Bir mıh nalı kurtarır ,bir nal bir atı ,bir at komutanı ,bir komutan bir orduyu ,

                                               bir ordu bir  ülkeyi kurtarır"

                                                 " Unutulmayan bir söz "  

                                      SABIR / SELAMET  

Birileri Amerikan pokeri ,kimileri Rus  ruleti , her kes çıkar kazanma  doğrultusunda  blöf  yapmakta dünya savaşı çıkar korkusu  olur düşüncesi kafalarda yer ettirmekteler ….

Bilmezler ki Oğuzlardan, Selçuklu, Mezopotamya , Rumeli , Laz , Çerkez , orta Asya , Ertuğrul , Barbaros , fatihin torunlarıyız ,Türk üz, Tüpü çakmakla kontrol ettiğini bilmezler…         

                            ( 3 adım)  Sabırlı  kontrollü güç 

                      Kelime ve sözcükleri bilmeyen kendini ve benliğini kaybeder.

      Akıllı  düşünce acıyla anlar bazıları yazar düzeltir ,çizer ortaya çıkarır ve  anlaşılır…

Parmaklar hareket etse de kör der, birileri gel git çek git diyecek duyacak kadar ama yız 5 duyu organımız  çalışmaz ve cahiliz zenne der  dersiniz kelimeler ifadeler her şeyi siz biliyorsunuz  zanneder hikaye başlar.. Çocukken ayakta  sallanırken dinlerdik bu masalları…

Sizler kendi halkınızı refah yaşata bilmek için başka ülkeleri yok ederek sömürmek için uğraşırken kendinizi  ve benliğinizi yok ettiğinizi farkında değilsiniz bilin ki “RABBİM” gören bilendir ve bir şekilde cevabını verir . Bizler sizlere  çizgi kadar çok yakınız ama kendi sınırımızı korumak ve komşu ülkemizin refahı  ve halkı için uğraşırız. Bir can kadar yakınız..

                         Bu savaş değil savaş devletler arası dır. Bu sınır operasyonu dur.

                                                      Zaman ve zamanı gelmiştir. 

Not:” RABBİM “HAİN İ BİLİR ZAMANI DA 15 temmuz öncesi bu operasyon yapılsaydı sınırlar gitmişti sabır zaman geldiğinde operasyon gerçekleşti bu sınır bizim. (Su testisi su yolunda kırılır ) Gelecek tehlikeniz . Bir Meksika  Amerika, Rusya   Japonya , Almanya Avrupa sınırı değil, burası Türkiye bu oyunlara düşmez, bu operasyonlar 15 temmuz öncesi yapılmış olduğunu düşünün.. Hain i bil ki  uzakta arama yanında dır.

Su testisi su yolunda kırılır….

Anlamı :Bir şey hangi amaca hizmet ediyorsa o uğurda bir kazaya uğrar ,yok olur .Bir insanda hangi yolun yolcusu yada hangi amaç peşindeyse ,o yolda yada amaç uğrunda başına bir kaza gelir….

Ters köşe

            OSMANLI TOKATI : Açık bir el, sıkılmış bir yumruktan daha güçlüdür. 

                                         Selcuk uysal Çoban sakli sifa                         

 

DÜŞÜNEN KİMSE BASİRET KAZANIR

Basîret; hakla batılın, hidâyetle dalaletin, hayır  şerrin, doğru ile yanlışın birbirinden ayrıldığı marifet, bilgi ve kalp nurudur. Basîret; ilham ile veya tecrübe ve öğrenme sonucunda oluşur. Çoğulu, besâir’ dir.

Kişi kendi sırrını en iyi bilir ve kendisini korur .Bazı kişiler haksız kazançla zarara doğru koştuğunu bilmez .Çok konuşan saçmalar ve ben çok biliyorum diyenler hiçbir şey bilmediğini anlasa da o hala bildiğini söyler dururlar..  Düşünen ve yanız kalan Basiret kazanır.

             ” Hayırlı insanlarla arkadaşlık etki onlardan biri sayılasın şer insanlardan

                                               sakın ki onlardan sayılmayasın”

                                                          selcuk uysal Çoban sakli şifa

                                              VİRÜS 

 Hedefleri göremiyorsan hedeflerine ulaşamazsın. Görmen için virüs yükle ki göresin.

Vücuttaki  yarayı görürsen vücut savunma yaparsa yara iyileşir yoksa  kan giren olur azan yok olur gider. Bağışıklık sistemim güçlü olursa güçlenir ayağa kalkarsın .Vücut ta ki ağrıyı kendin bilirsin kimse anlamaz ,sadece ağrıyı bilenler anlar .Virüsler acı bilmez, vücut ararlar çocuk, büyük ,ülke sınır tanımazlar sadece yok edici virüsler...

 İyi doktor iyi biyolog müdahale ederek vücuda Dışardan antikor üretir. Vücuda sağlığa kavuşur.

       Yaşamın gayesi; Hoşa gitmeyen şeylerden kaçmak değil, hoşa gitmeyen şeyleri yenmektir      

 

Sözcüklerin gücünü anlamadan, insanların gücünü anlayamazsınız.. 

                          Gücünüzden şüphe ederseniz, şüphelerinize güç verirsiniz

        “ Dürüstlüğün kuralı yoktur.. sadece dürüst dür ..Tarih kayıtlarında yazar. .anılır. “

                                                              Selcuk uysal Çoban sakli şifa  

                                                 İFADELER

Görsellerle, kelimelerle , sözcüklerle ,anlatılıyor anlamıyorlarsa çok derin istekleri var yanı işgal ,dunların amacı bu. Bundan sonra yeni yol yeni çizgidir, başparmakla işaret parmaklarını oynatmaktalar, şan ,şöhret ,işgal öyle oyunları vardır ki hamleleri belirsiz hep kan içmekteler  bundan sonra ne yazılsa boş iyi muhabere iyi istihbarat olduğu süre her şey yoluna girer ….En iyi gören, duyan, “RABBİME”  sığınır. …Şeytanlardan sakınırım….Vatanımı ,bayrağımı , polisimi, askerimi, halkımı, tüm İslam alemi ,dünya masum  insan oğlunu  Fitne ,fesat, münafıklar dan  koru “RABBİM”

                                               Selcuk uysal  Çoban sakli şifa 

       “Vatan bayrak töre için ölesiye ,siyasete kontak 30 yıldan beri kapalı” 

Dünya World : Bundan sonra  50 yılın siyaseti yok artık. Dünyanın Demokrasi ordusu HALK var. Halkın yeni çizgisi yolunu engelleme , yolu aç ,yada halk istediği ve seçilmiş önderle yolunu açar. 

"Resmen milli mücadeleden çıkmıştık, 93 sene öncede aynısıydı  tabi ki orda herkes olacak buyur sende gelseydin o gece saha da değildin öyle sanıyorum halk sevindiyse halkın düşündüğü  açıyla bak yolu gör kör noktadan bakma ki yolumu net  gör.. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak eski dönem yok yeni düzen var "  

  “Frag giyip Uşak olacağıma Dağlarda Kepenek giyer Çoban olurum”

         Rakip rekabet edebilirsiniz  ama unutmayın (zemin aynı)

   HALK Çıplak elle bu kalkışmaya dur dediyse aklı selime düşünmek gerekir 

    TEK UZLAŞMA TEK SÖZ  TEK BAYRAK TEK VATAN  KOPMAYAN BİR ZİNÇİRİN HALKASIDIR

 "Yoksulluğu azaltmadan, inancı ve doğruluğu yükseltmeden zenginliği arttıran ve suç işleme bakımından, sayılardan daha hızlı artış gösteren bir toplumsal şan ,ihtişam, haram zihniyet azaltılmıyorsa sistemin önünde dışa bağlılık tozlanmış dosyalar vardır"

      Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren

     Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler  veren

            Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü ya da en hızlı olan değildir.

               Er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir.

                                            Başarı İstenmediği Yere Gelmez

                                                       Selcuk uysal Çoban sakli şifa  

                                    EN İYİSİNİ BİLEN GÖREN “RABBİM” 

   TEK İSTEĞİM TEK DİLEYİM   MUNAFIKLARDAN/ OYUNLARDAN ŞİRKETLERİN DEN

                                                     VATANIMI BAYRAĞIMI 

                           MİLLETİMİ TÜRK ASKERİMİ VE POLİSİMİ KORU

                                                                   “RABBİM” 

                                 Selcuk uysal çoban Çoban saklı sifa

   "Bir mıh nalı kurtarır ,bir nal bir atı ,bir at komutanı ,bir komutan bir orduyu ,bir ordu bir

                                       ülkeyi kurtarır"….Unutulmayan bir söz. 

       (O gün görünmeyen kahramanlara “ALLAH GÖREN VE BİLEN “dır.)   

             “Kırıldığında insanlarla ve yabancılarla  araya mesafe koymak lazım Hissediyorlarsa  

                  yanına geleceklerdir. Gelmiyorlarsa doğru mesafeyi buldun demektir” 

                Öyle insanlar ve milletler var ki maskelerin altında canavarlar yaşar.

          Beklenti :Köylü milletin efendisi dır (Yerli ürünler Tercih)

              Ama millet devletlerin kölesi olmasın. İthal ürünler. 

Kim olduğumuzu bilmek lazım gelecek neslimize Töreyi öğrettik mi ,Kültürümüzü öğrettik mi ,önder nedir öğrettik mi, genelek,  görenek  öğrettik mi, Ama hep ben kazanayım, hep büyük olayım ,her kesin hakkını yemek le uğraştık ,secimler  gelince hep beklentiler le uğraştık kim ne kadar veriyor ,kim ne veriyor 4 yılda bir gün senin olduğu gün ve o gün nün sonra .. Kaldığı yoldan gitmesiyle yaşam devam ederek…

60 yılım geçti ,Kimi , seçim döner üstü pilavla ,kimi ben gelirsem  bütçe kadar gele cem… kimi ,kimi, kimi devam etti gitti … (Tek biri nur içinde yatsın kimse omu anlamadı anladıysa susturuldu Hayatım boyunca tek iki oy verdim olayları gören tek insana vekaletini verdi gitti,  “allah rahmet etsin nur içinde yatsın”. Neden mi Doğruyu göremedim yanlışı göreyim çünkü hepsi benim için yanlıştı.)

Kim suçlu bizler beklentiler hastasıyız 1950 buyana süt tozu ile büyüdük , sağlıkta ,gıdada ,her yerde hasta ettiler ,hastaları biçtiler… ..Ne olacaksın kim olacaksın ,bunu nasıl yapacaksın. Neden olmasın . neden en iyi  olamayayım…Düşündü düşündürüldü  Çocuğa ne olduğunu söyledin mi  öncelikle Töreni ,Kültürünü ,Önderini ,inancını ,vatan bayrağını anlattın mı..

"Eğer çocuğunuzu iyi yetiştirmek istiyorsanız ona harcadığınız parayı yarıya indirmeniz,

                           onunla geçirdiğiniz vakitti ise iki katına çıkarmanız yeterlidir...."

           ''Gözlerimizi açamadığımız bir dünyada sahip olmayı umut edebileceğiniz

                                         tek şey bir göz bağı değil miydi artık çıkarın”  

                      Ama şimdi zemin aynı Tek vatan tek bayrak..

   İnsan yaşadıkça anlıyor kendi halkın , kendi kayığını halkınla çekmezsen  bir yerlere gidemiyorsun…Bir önder  VATAN için BAYRAK için önderler olsun…Tek söz Yeter 

           Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren  

Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren 

                           İyi ve iyiliklerin beraberlik zamanı 

                                   Selcuk uysal çoban sakli şifa                      

                               YAŞIYOR ZANNE DİYORDUK   

Karanlıktan geldik aydınlık yolda yürümek ve HELAL  HARAM  ŞÜKÜRÜ  tanımak karanlık dünya gittiğimiz  yolu aydınlatmak. Öldüğümüz  aynı gün ahiret ve mahşer gününü görmek . önümüze baktığımız da atalarımızı arkaya baktığımızda a siz ne zaman  geldiniz diyecek kadar kısa zaman.  Bu zaman birimi sadece yaratan " RABBİME " her şeyi gören , duyan , doğumlar ,ölümler ,neyin ne olacağını zamanı ve adaleti  belirleyen yaratan" RABBİME" ait . Zaman ve hız ulaşılması güç .  Bakın  geçmişler  şimdikiler ,gelecekler  hiç  parmak izleri uyan var mı.  ( Düşünün ) 

 Bizler yaşıyor zannediyorduk ama bilmiyorduk ki  her şeyin ve Dünyanın  sonu olduğunu bilseydik HELAL HARAM ŞÜKÜRÜ Dünya yaşanacak kalıcı yer olurdu. Burası bir imtihan yeri kopya çekilme yeri değil. Hak ,hukuk ,adalet  ve mahkeme yeri. 

                                            Selcuk uysal Çoban sakli şifa  

        ''Gözlerimizi açamadığımız bir dünyada sahip olmayı umut edebileceğiniz

                                    tek şey bir göz bağı değil miydi artık çıkarın” 

                                                          selcuk uysal Çoban sakli şifa  

                                      İTHALAT  İHRAÇAT  

                                           SCHENGEN    

  Gene  yüz yıl öncesi İngiliz oyunu  gene arap topraklar bu sefer bu  türk  oyunu bozar.

               OSMANLI TOKATI : Açık bir el, sıkılmış bir yumruktan daha güçlüdür

             Kışın bize ürün verecekler…Yazın biz onlardan bir şeyler alacağız

                       Yanı kısaca sömürecek ler ..Bir yüz yıl daha boşa zaman gecen

                         Çoğunluğun gittiği yolda tek başına yürümek daha hayırlı…

        Yanlış bildiğin yoldan herkesle yürüyeceğine doğru bildiğin yolda tek başına yürü….

 Selcuk uysal çoban saklı şifa

     Yaşamın gayesi; Hoşa gitmeyen şeylerden kaçmak değil, hoşa gitmeyen şeyleri  yenmektir 

                     Sözcüklerin gücünü anlamadan, insanların gücünü anlayamazsınız..  

                          Gücünüzden şüphe ederseniz, şüphelerinize güç verirsiniz

        “ Dürüstlüğün kuralı yoktur.. sadece dürüst dür ..Tarih kayıtlarında yazar. .anılır. “

                                     Her şeyi gören ve duyan “ odur ki ” 

Şeytandan sakınır “RABBİME” sığınırım.  

  “Bilin ki bugün hepimiz buradayız yapacaklarımızla ama Yarın hepimiz ordayız yaptıklarımızla.”                                  

 

selcuk uysal Çoban sakli şifa   

    AVRUPA VE DÜNYA  ÜLKESİNE GİRMEK MARİFET DEĞİL GİRSEN DE GÖZLERİNDE

                                  ŞEYTANLIK VAR 6 Cİ ÜLKE GİBİ GÖRÜRLER 

                                       DÜNYA SAVAŞI DEĞİL ŞİRKETLER SAVAŞI

çünkü  dünya keşfinden bu yana şirketler kısaca ganimet için  ve haçlı seferi gibi ülkeleri sömürgeleştirdiler köle yaptılar zamanla asırlar geçti savaşlarla insan ırkını yok etmeye başladılar oyunları ters gidince 100 yıl zaman dilimlerine böldüler kum saatleri bitmek üzeriyken kendi halkını yerinde tutabilmek için veya uyutmak için kendinden olmayanları yok veya ülke parçalamayı tercih ederken ekonomilerini bir yüz yıl daha dünyadan zaman payı almak için sadece hayatta kala bilmek için kendilerini üstün ırk sayarak kendilerine den olmayanları hiç sayarak ölüm kusarak araç ve aracı kullanarak planları tutar düşünceyle oyunlar oynayarak kazanmak isterken keser döndü sap döndü mı salı kendi ocaklarında ekonomi çöküşünü izlemek onlara ne vereceğini kısa zamanda  anlayacaklar kendi halkı kendi kendini yeme başlayınca var güçleriyle saldıracak ve sonları olacak .rabbim görecek ve duyacak kazdıkları çukurlarda kendilerini görecekler …. bu tarih boyunca oldu sadece bu zamana ait değil bu insan ırkının doyumsuz yaşamı insan  ırkı sadece yok edici ırkından çıkamamıştır….

Bu sadece orta doğu değil küresel oyun bu virüsler çok çabuk yayılır yeni sahneler ararlar  bazen Afrika bazen doğu Asya  Çin denizleri hep yeni sahneleri  ararlar çünkü bunlar yok edicidir . Dünya sorunu bitmedi.. Bunların borsaları ölüm üzerine kurulmuş ekonomi…yok edici ırkından gelmeler …Su uyur düşman uyumaz akıldan çıkarmamalı…

   “Dünyayı yerler , ülkeleri parçalarlar ,o da yetmeyince kendilerini yemeye başlarlar”  

 RABBİMİN Gücü : Yalnızlara hediyesi seçilmişlere  Her Yüz yılda gelen yalnız düşünenler halkından aldığı güçle yeni  hedeflere , yeni  yollara  . Her  şeyi Gören ve duyan  “ RABBİM”

        Şeytanlardan sakınır  “ Beni yaratan RABBİME  ”   sığınırım .

                                        Selcuk uysal Çoban sakli şifa  

                              YAŞAM  BİR TARZ

Dünyadaki para trafik ki korumak için kaoslar, parçalamalar yapılır 100 yıl ileri dünya liderliğine oynarlar  yada insan ırkını bir şekilde GDO gıdalarla insan ırkını hasta düşürür eczane ve hastane kapılarında% 30 orta yaşam % 30  hasta % 30 ruh yapısını !!!!!  % 5 holdingler  % 5 daimi devletler KAOSLAR çıkarıp yakın yüz yılda yeni bir cağ olacağını zannedenler aslında yok olma cağına girip insan ırkının yok olacağını düşünmezler.

Düşündükleri gördükleri  doğru yolu bulduk  hayaliyle yaşarlar çünkü içlerine münafık girmiştir, bilmezler ki sizler ,bizler ,canlılar yokken bile dünya yaşıyordu ,dünyanın sahibi  “RABBİM”  münafıklara mı bırakacak doğanın felaketleriyle bir uğraştırır ki anlayamazsınız ,ne, ve ne olacağını bilemezsiniz. Ama insanlık için bir gül ,bir gülümseme yeter . Yaşam bir tarz 

          "Yapamadıklarını başka yollarla yaparlar çünkü yok edici virüslerdir."

                                         Selcuk uysal Çoban sakli sifa

DOĞA VE RABBİMİN GÜÇÜYLE  BU HALK TARAFINDAN BİR TARİH YAZILMIŞTIR

      Zamanında kıvılcım çakmayan sonunda meşalede yaksa fırsatı bulamaz ...” 

                       TÖRE KÜLTÜR ÇOGUNLUK ÖNDER

 Çoğunluk: Sayıca çokluk, sayı üstünlüğü.

Töre :Bir toplumda ahlak, gelenek, görenek ve ortaklaşa alışkılarca belirlenmiş, benimsenmiş davranışların ve yaşama biçimlerinin, öteden beri uyula gelen toplumsal kuralların, şu ya da bu konuda tutula gelen yolların tümüne TÖRE DENİR..

ÖNDER: Güçlü ve ünlü oluşu, yeteneği ya da toplum içindeki yeri dolayısıyla, ilişkili bulunduğu toplumsal kümenin ya da toplumun tutum, davranış ve etkinliklerini, belli zaman ve koşullar içinde değiştirip yöneltme yeteneğini gösteren, topluluğa, topluma kılavuzluk eden, toplumu örgütleyen kimse .Önder denir .Seçimle gelir.

                           O gece yaşamış olan bir Türk ten 

TÖRE ÖNDER KÜLTÜR

önce gel misafirol  kültürü  öğren  yaşantıyı  öğren  saygıyı  öğren  aç  açıkta    kalırsan  gel  başımızın  üstünde  yerimiz  var .

Soframızda her zaman bir tabak boştur ,karanlıkta kaldıysan  meşalemiz, gurbet te  yol alırsan azık bohçanız ,derelerde bayırlarda konaklıya çak akçamız, önce dağlı  Çoban dan öğren..….Ama bir yanlışınız…Tüm doğruyu götürür.. Vatanımıza göz diken ALLAH kurtarsın  Kıyametin son alametlerini  yaşar …

İşim için :O GÜN ORDAYDIM BU GÜN BURDAYIM TOROS lardayın. Yarın belli olmaz ÇOBAN bu..

“Okumamış Çoban şunu söyler TEK Bayrağım Tek vatanım dağlarda oba kuran sigortan dua ,doğa. Yaratan RABBİM doğayı vermiş toprağımı vermiş aşımı vermiş sağlık için doğa eczanemi  vermiş  ayran aşım var keçi boynuz dan çalmış katık var Gelin paylaşalım…”

RABBİM DEN isteğim Para servet şan şöhret istemektense akli selim düşünmek versin yeter.”

                                               (İADE)

  Sözü söyleyen kişi ve kuruluşlara.  Yanlış düşünen kişiye ve diğer kuruluşlara.

Sen bu toplumu tanımış olsaydın ,ve  senin deden le atanla köre de omuz omuza savaştık neden sizin onurunuz olsun diye sen kim oluyorsun Türk halkının % 60 la seçmiş olduğu öndere saygısızlık yapıyorsun 15 gecesi olaya başarısız oldu nedeni yapsalardı başarılı olurlardı deme ye ne cüret edersin ve anlan sız sözün 80 milyon kişiye yaptığını bilmeni ve sen ve kişiler bir insan ırkı olamazsınız sana ve sizlere dünya mahkemeleri ne versem anlamazlar.

Seni gören duyan yaratan RABBİM cezanın en büyüğünü verecek çünkü yüzüne vurmuş Mide zafiyeti çekmekle ,antikor üretmemekte ,bağışıklık sistemin çökmüş karaciğer hastalığın kan dolaş ım  sistemin bozulmuş ,prostat ,böbrek yapın bozularak kalp yapını sıkıştıracak son nefesin de kurtarın beni diyerek haykıracaksın işte o zaman dank edecek Şifası özür dilemen…Şunu bil ki Dört büyük kitap ölüm emri vermemiştir ..Sen ve senin gibiler nasıl bir ırk ..Kanım almıyor…O GECEYİ YAŞAYAN BİLİR.. Şunu bil bizde töreye uyan……. önderler Çok. Her doğan bizde ASKER.

 O geceden kısa anlatım:

Hiç tanımadığın kimse o ses olunca bir birine sarılması ulus ta ki T,L,K binasında abi biz tatbikat da geldik demeleri ,uçak geçerken  elleriyle yüzlerini savunması yakından mekanizma birliklerin ulustan operaya inmeleri palet sesleri kulaklardan hiç mi hiç çıkmıyor az uzaktan uçaksavarın sesleri arkasından  bomba sesleri otelin o uçak sesiyle camların kırılması Teknolojiyle gelen bir ses eli silah siz halk koşarcasına hedeflere ulaşması . Şahadet şerbeti içmeye giden eli silah siz HALK Bilin ki Doğarken asker olduğumuzun kanıtıdır… Nedeni Vatan Bayrak Askerimize polisimize yardıma koşmak.. Hemen toparlamaları Halkla birlikte gereken cevabı verdi…Dünyada böyle bir millet yoktur...

                                    selcuk uysal Çoban sakli sifa  

   Yaşamın gayesi; Hoşa gitmeyen şeylerden kaçmak değil, hoşa gitmeyen şeyleri  yenmektir  

           Sözcüklerin gücünü anlamadan, insanların gücünü anlayamazsınız..

 Dünyanın kırılma noktası  ekonomi, dürüst   yaşam, sağlık, nice dünyalara keşif üç lider veya önderlerin elinde önüne bakmak  bir erdemliktir. İnsan oğlu hiç testere olmaz , hep keser çıkarlar doğrusunda rende  olmakta .

                     Gücünüzden şüphe ederseniz, şüphelerinize güç verirsiniz

                              Hayat paylaşmayı bilmediğimiz için savaşa dönüşüyor

                                              halbuki paylaşmak için birlikteydik     

                                                        savaşmak için değil.

        “ Dürüstlüğün kuralı yoktur.. sadece dürüst dür ..Tarih kayıtlarında yazar. .anılır. “

                                     Her şeyi gören ve duyan “ odur ki ” 

Şeytandan sakınır “RABBİME” sığınırım.   

                                                             selcuk uysal Çoban sakli  şifa 

"Yoksulluğu azaltmadan, inancı ve doğruluğu yükseltmeden zenginliği arttıran ve suç işleme bakımından, sayılardan daha hızlı artış gösteren bir toplumsal şan ,ihtişam, haram zihniyet azaltılmıyorsa sistemin önünde dışa bağlılık tozlanmış dosyalar vardır"

      Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren 

     Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler  veren

            Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü ya da en hızlı olan değildir.

               Er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir.

                                            Başarı İstenmediği Yere Gelmez

 “60 sene beklenti beklemeden doğru yolda yürüdüm karşıma çok yollar çıktı herkesin gittiği yoldan gitmedim bildiğim yoldan yürüdüm somuna varmadım yoluma çıkan helal ve şükür yolumun somunda “RABBİM”  Haramı bana nasip etmesin “ ”Dünyada kalan neslime” RABBİM” borcumu ödettirmesin”          

 “Her kez beklentide ,koltuk şan şöhret bekleyenler de beklenti de beklentiler ne zaman kalktı iş te o zaman demokrasi  gelir yetinmek ve beklenti bir ölçüdür halksız hak ve  fazlası adaleti bozar” “Demokrasi  birlik beraberlik hak ve adalettir”

 “Etrafınıza bakın yakın yüzler kalkındı diğer yüzler hepsi borçlu ve Hasta ”

“Elindekiyle yetinmeyen eninde sonunda esir olmaya   mahkumdur   ”

“Nerden geldiğini ,nereye gideceğini bilmeyen eninde sonunda kendi tuzağına  düşer”

  “Her kez gitmeyi bildikten sonra gelecek genç nesil ne reye gideceğini  bilir”

                                            Selcuk uysal Çoban sakli şifa  

                                           EN BÜYÜK SİLAH EKOMOMİ           

  İhracatımız olmasa da İTHAL MALLARI ALMAYIN  En büyük silahınız yastık altı ne varsa çıkarın Yerli mal tercih edin 6 ay içinde ekonomiyi  zirve yapın ki ..  Yaparak bilin İTHALLER dize gelir…

Müsriflik ten kaçının sağlık yönünden GDO lu yemekler den sakının ev yemeklerini tercih edin .Ekmeği bile kendiniz yapın ,sebze meyveleri mevsime göre kullanın ,içecekleri bile kendiniz hazırlayın ,kozmetik ürünlerden uzak durun ,Türk insanı bilin ki Kurtuluş savaşın da bile askerler iki günde bir yarın ekmek yerlerdi o gün den bu güne öyle sömürdüler ki sakın üretmeyin biz verelim ucuza verelim üretmeyin dercesine ithale mecbur ettiler üstüne üstelik hasta ettiler Türk bulgur ,soğan ,ayran yoğut  yemesini bilir ,Aç ,açıkta ,ölüm den korkma RABBİM bu güne kadar bu şekilde ölüm vermedi sadece korkuları      illüzyon  olarak beyninize işliyorlar….Allarlar ,pullarlar ve satarlar.. ALDANMA…yerli malı tercih et.. Onlarda Haramı helali bilirse ..ya yoldan çekil ,ya yol ver ,yada yeni yol aç……Başarmak Türk halkın elinde…

        Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren 

 Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren

                                                    selcuk uysal Çoban sakli şifa 

           ŞEYTANDAN SAKINIR ALLAHA SIĞINIRIM

            Karanlıktan geldik karanlığa gidilecek. Bu dünya kimseye kalmaz..

   Doğumlar helalle olsun ölümler haramla olmasın aradaki aydınlık şükürle dolsun .

     Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren

     Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler  veren

                                      selcuk uysal Çoban sakli şifa 

GELECEĞE İLK ADIM

Türkiye nin  geçlere gençlerin de Türkiye ye ihtiyacı var. Dışarda ki eğitim kendi  çıkarlar doğrusunda eğitim verilir RABBİM HER ŞEYİ VERMİŞ sadece geçmişleri düşün kafi geleceğe adım atmak kültür ,töre ,inan ça sahip olmak , DERSİNİZ ÖNÇELİKLE ÇOK YAŞLILARDAN BAŞLAYARAK kendi yaşınıza gelesiye kadar ,insan ve insanlığı tanımak ,töre ve kültürü tanımadan adım atmak yaşantınızda eksikliktir ,Yurt dışına gitsen de öncelikle kendi kültürlerini öğretirler ,size  söyleyecekle  ri  ilk şey sizler üretmeyin biz verelim derler illüzyon olarak beyninize işlerler . Sonra gerisi gelir….

Türkiye’miz de Öyle hocalar profesörler, eğitimciler, iş adamları, Bilgi toplayacak öyle bilir kişi ihtiyarlar var ki. Bir iskelet ,bir omurga ,kurdunuz mu100 Amerika  1000  Avrupa yapacak  güce  sahip olursunuz .

        "Var olan güce sadece inanmak… Başarı bir öncesini geçmek değil."

"Sadece  kariyer sahibi olmak için okumaksa , okumayıp aklı selim , vijdan lı  olmak hayırlıdır." 

               "Her asırda birkaç kişi düşünür. Diğerleri onların düşündüklerini düşünür" 

                       " Gerçek başarı başarısızlık korkusunun üstesinden gelmektir " 

  "O bunu yapmaz" demek değildir.  "O bunu yapmak istiyorsa bir bildiği vardır  diyebilmektir."   

                                         Selcuk uysal  Çoban sakli şifa 

             ÖYLE İNSANLAR VARDIR /  MASKE ALTINDA ŞEYTANLAR YATAR

Tiyatro sahnesinde fısıltı li konuşma arkadaki sıralardan duyulmaz ama sinemalarda fısıltılar en ücra yerden duyulur bu filimi sessiz sinema döneminde seyretmiştik yapımcılar aynı..  93 yıl önce Yalnız adam gene sıkıntılar göğüs gererek  muhabere halka duyurdu teknoloji yoktu ama gene duyurdu..   Gene aynı sahne  Yalnız adam bütün sıkıntılara maruz kalmış halk tarafından seçilmiş  bir önder  bir teknolojiyle halkına duyurdu haberleşmenin önemi…..UNUTULMAMALI .. ..Geçmişte çok muhabere hatası  ve şehitler.. Ama kazanan Anadolu ve Kardeş Türk  halkı iman bayrak ve vatan için…

  Topu……  filim setti  1000 2000  kişiyle  kurulur korku saçılır bir filin konur korkutucudur  amaç 80 milyonu etkilemek tir... Filim tekrar seyredince 5 milyon halk, HAZIR  seyirci tarafından seyredilir hep bir ağızdan gene mi aynı sahne der …Filim komediye düşer….Bu seferde  80 milyon halk 5 milyon seyircinin güldüğüne güler

  Sahada Türk ve Anadolu insanı halkı var ise, şeytan 100 kere düşünür oyuna gelmeyelim …. Şeytanlar kazdıkları çukura düşer… Şeytanın aklına bile gelmez…

   Selcuk uysal çoban saklı şifa

 BİR DUVAR ONU KORUYANLAR KADAR GÜÇLÜDÜR      

    ÇOK UZAK DEĞİL BİR DUA KADAR YAKIN HİSSEDERSİNİZ

HATIR .. Anahtar olmadan ışık olmaz birden yanmaz bir birini tetikler elektrik hızına uluslaşmak güç . Bir buz da bir su damlası  birini tetikler buzlaşır.. Bir dalgada bir birini tetikler… İnsan oğlu da aynı Kardeşine sarıl , komşunun ,koluna gir ,Cuma günleri ve ramazan ayları gibi hatırlarını sör ,ihtiyaçları varsa yârdim et ,yemeklerden aç kalk tok yatma ,aç açıkta kalanı barındır UYUMA ,töreni ,obanı ,koru ki ,VATAN ,BAYRAK DALGALANSIN… İnsanlar zincir halkası gibidir. .Kenetlendi mi  hiçbir güç yıkamaz.. RABBİMİN izniyle..

İnsan yaşadıkça anlıyor kendi halkın , kendi kayığını halkınla çekmezsen  bir yerlere gidemiyorsun…Bir önder  VATAN için BAYRAK için önder ler olsun…Yeter …

   “Ne kadar zengin olursan ol, çocuğuna bayramdan bayrama elbise alıyorsan, gittiği               yerde huzur ve bereketli olur. Müsriflik ten kaçının , en büyük hastalıktır."

    Moda yırtık ise yanlış adrese gidiyorsun kenar mahalleye git orda çok çeşitleri var ,Al ki onlarda okusun ve ihtiyaçlarını karşılasın .  Müsriflik  ten  kaçının. Bir hastalıktır. Kurtulması  zordur.

                                      Selcuk uysal Çoban sakli şifa  

     AVRUPA VE DÜNYA  ÜLKESİNE GİRMEK MARİFET DEĞİL GİRSEN DE GÖZLERİNDE

                              ŞEYTANLIK VAR 6 Cİ ÜLKE GİBİ GÖRÜRLER 

                                   DÜNYA SAVAŞI DEĞİL ŞİRKETLER SAVAŞI

çünkü  dünya keşfinden bu yana şirketler kısaca ganimet için  ve haclı seferi gibi ülkeleri sömürgeleştirdiler köle yaptılar zamanla asırlar geçti savaşlarla insan ırkını yok etmeye başladılar oyunları ters gidince 100 yıl zaman dilimlerine böldüler kum saatleri bitmek üzeriyken kendi halkını yerinde tutabilmek için veya uyutmak için kendinden olmayanları yok veya ülke parçalamayı tercih ederken ekonomilerini bir yüz yıl daha dünyadan zaman payı almak için sadece hayatta kala bilmek için kendilerini üstün ırk sayarak kendilerine den olmayanları hiç sayarak ölüm kusarak araç ve aracı kullanarak planları tutar düşünceyle oyunlar oynayarak kazanmak isterken keser döndü sap döndü mı salı kendi ocaklarında ekonomi çöküşünü izlemek onlara ne vereceğini kısa zamanda  anlayacaklar kendi halkı kendi kendini yeme başlayınca var güçleriyle saldıracak ve sonları olacak .rabbim görecek ve duyacak kazdıkları çukurlarda kendilerini görecekler …. bu tarih boyunca oldu sadece bu zamana ait değil bu insan ırkının doyumsuz yaşamı insan  ırkı sadece yok edici ırkından çıkamamıştır…

         “dünyayı yerler , ülkeleri parçalarlar ,o da yetmeyince kendilerini yemeye başlarlar”

                                           Selcuk uysal Çoban sakli şifa

                  Bazı insanlar bize armağandır, bazıları ise ders...

                                             ( Mevlana)

               "Korkularına boyun eğen, özgürlüğüne yaşamına sırt  çevirir." 

        İyi olanların dünyası değil, iyi oynayanların dünyasına girdik.

             " Ben özgürce yaşarım duamla RABBİM  yanımdadır

                                  Zincire vuracaklar şaşarım"

  OSMANLI TOKATI Açık bir el, sıkılmış bir yumruktan daha güçlüdür.

“Birileri gitmezse, birileri yapmazsa ,birileri gelir kapıyı çalar…Birileri gider şahadet şerbeti içer arkadan bin şahadet şerbeti gelir.” Dürüst kaybetmez. Kayıt edilir

               Gene  yüz yıl öncesi İngiliz ve Avrupa oyunu  gene  asya  topraklar ı.. 

                          Selcuk uysal Çoban sakli sifa  

                             Sen ben değil bayrak vatan millet için birlik için.

                  ÇOK UZAK DEĞİL BİR DUA KADAR YAKIN HİSSEDERSİNİZ  

HATIR .. Anahtar olmadan ışık olmaz birden yanmaz bir birini tetikler elektrik hızına ulaşılmadı.. Bir buz da bir su damlası  birini tetikler buzlaşır.. Bir dalgada bir birini tetikler… İnsan oğlu da aynı Kardeşine sarıl , komşunun ,koluna gir ,Cuma günleri ve ramazan ayları gibi hatırlarını sör ,ihtiyaçları varsa yârdim et ,yemeklerden aç kalk tok yatma ,aç açıkta kalanı barındır UYUMA ,töreni ,obanı ,koru ki ,VATAN ,BAYRAK DALGALANSIN… İnsanlar zincir halkası gibidir. .Kenetlendi mi  hiçbir güç yıkamaz.. RABBİMİN izniyle..

İnsan yaşadıkça anlıyor kendi halkın , kendi kayığını halkınla çekmezsen  bir yerlere gidemiyorsun…Bir önder  VATAN için BAYRAK için önder ler olsun…Yeter …

   “Ne kadar zengin olursan ol, çocuğuna bayramdan bayrama elbise alıyorsan, gittiği 

          yerde huzur ve bereketli olur. Müsriflik ten kaçının , en büyük hastalıktır."

                                        selcuk uysal Çoban sakli şifa 

 "Bir mıh nalı kurtarır ,bir nal bir atı ,bir at komutanı ,bir komutan bir orduyu ,bir ordu bir 

                                     ülkeyi kurtarır"….Unutulmayan bir söz…

                         Şu an aynısı yaşanmış HALK tarafindan yaşatılmıştır

             “İnsan, samimiliğini kaybettiği anda Allah'tan uzaktadır. Samimilik, kalbinin ALLAH yolunda  yürümek demektir.”  “Kırıldığında insanlarla ve yabancılarla  araya mesafe koymak lazım Hissediyorlarsa           

             yanına geleceklerdir. Gelmiyorlarsa doğru mesafeyi buldun demektir” 

    “İnsaniyet maskesi taşıyan öyle milletler ve insanlar var dir ki maskelerinin altında  canavarlar yaşar. “ 

         ''Gözlerimizi açamadığımız bir dünyada sahip olmayı umut edebileceğiniz

                                       tek şey bir göz bağı değil miydi artık çıkarın”

                                      Selcuk uysal Çoban sakli şifa  

           DOĞA VE YARATAN RABBİMDEN TEK İSTEĞİM TEK DİLEYİM 

                                         MUNAFIKLARDAN / OYUNLARDAN  

        TÜRK ASKERİMİ VE POLİSİMİ MİLLETİMİ KORU RABBİM

" Türk’e insaniyetten evvel TÜRK milletini düşün dür. İnsanların insaniyet dedikleri şey, göz boyamak için icat edilmiş bir boyadır. İnsaniyet maskesi taşıyan öyle milletler ve insanlar vardır ki maskelerinin altında canavarlar yaşar. İnsaniyeti gören olmadı. TANRIM, Türk’e sağlam, sürekli irade ver! Güçlüklerde, sabrını, tahammülünü ayni zamanda gayretini arttır .Ona esas seciye olarak vazife muhabbeti ve mesuliyet duygusu ver! Mesuliyeti TÜRK yurdundan eksik etme! En büyük kuvvetin TÜRKLÜK aşkı  olduğunu Türk’e öğret

                       ŞEYTANDAN SAKINIR ALLAHA SIĞINIRIM…

gelecek için uyumamak lazım uyanık olmak lazımdır ve sağlıklı olmak lazım

                     “Bir şey inceldiği yerden değil.. Güvendiği yerden kopmasın…”

           “Zamanında kıvılcım çakmayan sonunda meşalede yaksa fırsatı bulamaz ...

                                            Selcuk uysal Çoban sakli şifa 

                                BU OYUN 100 YIL GERİ GÖTÜRÜR 

                BU ASKER İŞİ DEĞİLDİR AYIKLANAÇAK SAFRANIN İŞİ DİR  SADECE

                              KORKUTMA HAREKETİ DİR                                            

     İyi olanların dünyası değil, iyi oynayanların dünyasına girdik.

  "Hiçbir silah insan ırkı kadar küvetli olamaz .Silahı yapanda insan ırkıdır. Ama unutulan güç en büyük silah doğadır. ”Kimse karşı koyamaz".!!!!

               BİR DUVAR ONU KORUYANLAR KADAR GÜÇLÜDÜR 

                   "Korkularına boyun eğen, özgürlüğüne yaşamına sırt  çevirir

Karanlıktan geldik karanlığa gidilecek .Karar verenler  yaşı  60 ve 25 yıl sonra yaşı  85 iki karanlık arasını aydınlat ki …. Dürüstlüğün kuralı yoktur.. sadece dürüsttür.. Tarih kayıtlarında  yazar.. anılır.. 

25 yıl önce  Bir kere iyilik yaparsın zarar görürsün ,aldandım dersin .İkinciye iyilik yaparsın 25 yıl sonra çoluğun çocuğun enayi demeğe başlarlar aptalmış derler… Bu Avrupa İngiliz oyuna düşmektir...

Bu gün Avrupa sokakların da Türkçe  tabela göremez sin ,ve Avrupalı olmak için de ,dilini çok iyi bilmen lazım ,ve askerlik görevi  veya oranın devletine bir yıl hizmet edersen vatandaşı olursun ,hele hele bir iş yeri açarsan da nerden buldun sermaye bildirimi mecburiyeti ne ve hele hele vergi muafiyeti  affı hiç mi hiç olmaz .Devlete Nakit para sokul duysa vergisini  ve emlak aldıysan net bildirimi bunlar olmuyorsa bir kara paradır Sucu ağırdır.

            BİR KAÇ ATA RESİMLERİ RUHLARI VATAN MEKANLARI CENNET

 TÜRKÜ ,KÜRDÜ,TÜRKMEN ,ÇERKEZİ,LAZI,RUMELİSİ,AFGANLISI PAKİSTANLISI FİLİSTİNLİSİ

                      LÜBLANLISI  ARABI ATALARIN   HEPSİ ORDAYDI NE İÇİN ..

BU GÜNLERE DERS VERMEK İÇİN ….MEKANLARI CENNET OLSUN…RUHLARINA FATİHA…

              Gene  yüz yıl öncesi İngiliz ve Avrupa oyunu  gene Arap toprakları.. 

İngilizler  ve Avrupa yenemeyeceğini  anlayınca sizleri Osmanlıdan kurtarıp krallık vereceğiz der  ve krallık verir ve sonra alır hep hayatları oyunla savaşı kazanmışlardır ve oyuna gelenler son yüzyılın esiri olmuşlardır …

Dünyaya gelen dört büyük kitap ta yazar insaniyetlik ve sevgi vermiştir... ölüm emri vermemiştir. Hele hele vahşice kıyım asla .Bunun altında bir çapanoğlu yatar, Bu yıl bir haşere ilacı yapar ,haşereleri öldürürsün ama aynı ilaç öbür yıl öldürmez çünkü larvalar bağışıklık kazanmıştır.  Bir kuvvetlisini yaparsın ve böyle gider ,savaş virüsü de aynı bir var bir yok, yok etsen de bir yeni münafıklar, fitne ,fesat, savaş virüsleri insan sağlığını bozar atar En kolay hastalık olanlar, aslında en beceriksiz ve korkak virüs ırklardır ..

Bu sadece orta doğu değil küresel oyun bu virüsler çok çabuk yayılır yeni sahneler ararlar  bazen Afrika bazen doğu Asya Çin denizleri hep yeni sahneleri  ararlar çünkü bunlar yok edicidir .

 “İnsan, samimiliğini kaybettiği anda Allah'tan uzaktadır. Samimilik, kalbinin  “Allah yolunda” yolunda yürümek demektir”

Çünkü hepimiz ,aynı güzelliği, aynı anlayışı ,yaşam için sağlık için. Belki anlayışlar ,farklı olabilir, aynı dalda olmasak ta ,aynı tohum ,aynı insan oğluyuz çünkü insan ırkıyız.  

 "Hiçbir silah insan ırkı kadar küvetli olamaz .Silahı yapanda insan ırkıdır. Ama unutulan güç en büyük silah doğadır. ”Kimse karşı koyamaz".!!!!

 Ama bilmezler aynı oyun sahnede bir kere oynanır….  Arkasında insan oğlu yoktur sadece şan ,ihtişam ,boyun ,eğmiş  kendi vatandaşını  yok edecek şekilde korkak virüsler ve Banka fılas silah ilaç şirketler carterler  vardır…. GENE  SAHNEDE  oyunlar vardır…Daha farklı oyun….Kardeş kardeşi düşürecek virüs ler…ŞEYTANDAN SAKINIR ALLAHA SIĞINIRIM…

                                  Selcuk uysal Çoban sakli şifa

tek biletimiz  tek gidecek yerimiz vardı  şehitlik  vatan ruhumuz ve aşkımız

                        Avrupa ve İngiliz’in korkusu 

 TÜRK NEREYE KAÇA BİLİR …TÜRK TARİH YAZMIŞ TIR..VE tarih yazar…Bir TÜRK son nefesini vermeden son söz söylenmemiştir…

Her  şeyi kabul etsen de 25 yıl sonra vatan ve milleti kim  savunacak özü türk se  savunur.. Savaştan  kaçanlar mı… (25 yıl Öncesine  hazırlanmış planı dır.) Çünkü kendi vatandaşlarını yok etmeyi çok iyi bilirler .DEVLETLER YÖNETMİYOR Şirketler ve  carterler . En kolay hastalıklı olanlar, aslında en beceriksiz ve korkak virüs ırklardır 

Küçük, amaca uygun savunmadan ya da intikamdan anarlar çünkü erdem olamazlar, onların nefretleri, zeka ve akıl yoksunluğundan dolayı, yok etmekten başka bir çözüm tanımaz

 

          Artık iyi olanların değil…İyi oynayanların dünyası

          Yanlış bildiğin yoldan herkesle yürüyeceğine doğru bildiğin yolda tek başına yürü…

                                           Selcuk uysal Çoban sakli şifa    

      Bir Türk    ÖZGÜRLÜK HAYKIRIŞI  7 ÇİHANI TİTRETİR

"Bir mıh nalı kurtarır ,bir nal bir atı ,bir at komutanı ,bir komutan bir orduyu ,bir ordu bir

                                    ülkeyi kurtarır"….Unutulmayan bir söz…

                      Şu an aynısı yaşanmış HALK tarafindan yaşatılmıştır

Eskiden geçmişi olan ve zamanın da  iskelet omurga yerleştirerek diş güçler  aynı  oyunlarını   73 -80 kadar arada geçen 7 sene  Kaos planlar la Kardeş kardeşi canlarını kıydılar  yorgun düşünen halk bir şekilde ölümler sussun dedi  ve planı sevindiler…Bu günlere adım adım geldiler biliyorlardı bir türkü göğüs , göğüs se kazanamayacaklarını anladılar oyun içinde oyun kaleyi içten fet etmek için bir fesat münafık koydular  kardeşi kardeşe kıydılar….

Oyuncular  yabancılar santraç oyunu çok iyi biliyorlar hamleleri çok ileri bunların  yoluna gidilmez… Dört kitap ölüm emri verilmemişti …Nasıl bir ırk… Kanım almıyor….Şeytandan  Sakınır "ALLAHA" Sığınırım…

             “İnsan, samimiliğini kaybettiği anda Allah'tan uzaktadır. Samimilik,

                             kalbinin ALLAH yolunda  yürümek demektir.” 

 “Kırıldığında insanlarla ve yabancılarla  araya mesafe koymak lazım Hissediyorlarsa           

             yanına geleceklerdir. Gelmiyorlarsa doğru mesafeyi buldun demektir”  

Aynı oyun diş mihraklar plan uymayınca , bunların zamanları ve planları bitmez, çünkü fesatlar Bizleri pembe rüyalarla uyutmak , 23 e 7 yıl kala gene aynı oyunları oynamak isteyecekler.

Bu oyunları bozun sadece bozacak. HALK ve RABBİM dır .Halk yolunda yürüyen öndere inanarak yola çıkan halk her zaman başarır Kardeşine sarıl , komşunun ,koluna gir ,Cuma günleri ve ramazan ayları gibi hatırlarını sör ,ihtiyaçları varsa yârdim et ,yemeklerden aç kalk tok yatma ,aç açıkta kalanı barındır UYUMA ,töreni ,obanı ,koru ki ,VATAN ,BAYRAK DALGALANSIN ,Her şey devletten beklenmez ,duyur ki  duyurulsun " RABBİMİN" gücü her şeye yeter…(En bük silah sarılmak)

Dünyayı bir kere daha dize getirmek halkın gücünü bir kere daha değil ebediyete kadar….İnsan yaşadıkça anlıyor kendi halkın , kendi kayığını halkınla çekmezsen  bir yerlere gidemiyorsun…Bir önder  VATAN için BAYRAK için önder ler olsun…Yeter …

     ''Gözlerimizi açamadığımız bir dünyada sahip olmayı umut edebileceğiniz

                            tek şey bir göz bağı değil miydi artık çıkarın”.. 

                                     selcuk uysal Çoban saklişifa     

                                 SABIR  HER YOLU AÇAR   

 "Kin taşımak yanan bir kömür parçasını başkasına atmak için eline almak gibidir. Sadece kendini yakarsın” Dünya sahipsiz değildir. ”RABBİM “ cevabı verir.

                               Ya bu gün ,ya yarından sonra.

                              selcuk uysal Çoban sakli şifa   

   TÜRKİYE NUFUSU:   80.milyon     

Asker sayısı  :             80.milyon

Silah güçü :                Vatan aşkı Vatan sevgisi

Anatomisi: Tanımak isteyenlere

TÜRK  asker Doğar asker ölür sevgi saygıyı vicdanı  anasından  savaşı başarıyı  babasından obayı ,ülke yi töresini korumak ise atalarından …TÜRKÜN biyokimyası Hemogramı  Damarlardaki kan 7 cihana dağılmış en tehlikesi şah damarıdır sabırlıdır.

Herkese kan verir kimseden kan almaz. Vücut  antikoru kendi üretir. Vücut otomatiğe bağlamıştır aç kalmayı açıkta kalmayı ölümü bilmez….Doğa ve yaratan RABBİM her şeyi vermiştir. Çünkü bilirler Helalı haramı şükür ü bilirler vücut lar başkasının da olsa bu vatan ve cihan üzerin de yaşayan her kese kanı çeker .Kardeşidir ….7 cihan için  Kalbi çok yumuşak bir gülümseme yeter…  Ve  Alzheimer  hiç mi  hiç olmaz .. Beş duyu organımız Düşman içinizde olabilir sınırları koruyacak  ASKER MEHMETTİR .İç huzuru düzene sokmak  POLİS tir. Duyacağım  göreceğim  Bize düşen vazife 2 ve 50 metre kareni  korumak tır. Siz bizi koruyun biz ÜLKEMİZİ VE VATANIMIZI koruruz .

     ŞEYTANDAN SAKINIR ALLAHA SIĞINIRIM…  

            Karanlıktan geldik karanlığa gidilecek. Bu dünya kimseye kalmaz..

   Doğumlar helalle olsun ölümler haramla olmasın aradaki aydınlık şükürle dolsun .  

  Hayat devam ediyor sağlığınıza dikkat edin …

  TEK BİLETİMİZ  TEK GİDEÇEK YERİMİZ VARDI  ŞEHİTLİK  VATAN RUHUMUZ VE AŞKIMIZ

 TÜRK NEREYE KAÇA BİLİR …TÜRK TARİH YAZMIŞ TIR..VE tarih yazar…Bir TÜRK son nefesini vermeden son söz söylenmemiştir.

 Insaniyet maskesi taşıyan öyle milletler ve insanlar vardir ki maskelerinin altında canavarlar yaşar. 

                          Selcuk uysal Çoban sakli şifa

  DOĞA VE RABBİMİN GÜÇÜYLE  BU HALK TARAFINDAN BİR TARİH YAZILMIŞTIR 

"Hiçbir silah insan ırkı kadar küvetli olamaz .Silahı yapanda insan ırkıdır. Ama unutulan güç en büyük silah doğadır. ”Kimse karşı koyamaz".!!!!                     

Mermiyi yapacak insan oğludur  mermiler bir gün bir an bitebilir. RABBİMİN vermiş olduğu Güç bitmeyen iman birileri yerini dolduracaktır.   TÜRK  ve  Türk kardeşler ve 7 cihan baki kardeşler cesaretlidir. TÜRK asker doğar asker ölür.. Köle yaşayamaz özgür doğmuştur özgür ölür. KORKULARA BOYUN EYMEZ…

 "Yaratılış tan ö turu  İnsanoğlunu çok sever  Sevgisi ve saygısı  sonsuzdur sevdi mi tam sever. Yanlışı affetmez.  Alzheimer  hiç mi  hiç olmaz .."

 "Kin taşımak yanan bir kömür parçasını başkasına atmak için eline almak gibidir. Sadece kendini yakarsın” Dünya sahipsiz değildir. ”RABBİM “ cevabı verir."

İnsaniyet maskesi taşıyan öyle milletler ve insanlar vardır ki maskelerinin altında canavarlar yaşar. 

GELEÇEK İÇİN UYUMAMAK LAZIM UYANIK OLMAK  LAZIM                                       

                       Nöbet   3-5  Parola  ÖZGÜRLÜK

                                   Selcuk uysal Çoban sakli şifa   

                                               İŞARET 

                          TEK SÖZ TEK BAYRAK TEK VATAN  

Öyle zamanki bir işarete bakar o işaret tehlikenin geleceğini bildirir yüz yıllardan beri  insan oğlu kullanmıştır. Müslümanlıkta bile ilk ezanla bir işaret tir . Hristiyanlıkta bile vardır canla işaret edilir.

Zaman gelmiştir ki Türkiye de Dikkat buton siren sesini  çaldırma işaret  ve meydana  inme zamanı gelmiş tır. İşte o bir işarettir. Her kes bu gün hatırlar.  (Var olan sirense si  unutuldu mu nerde )

Teknoloji dersiniz bir tek kanal o sesi vermeseydi. Bir hayal edin

          (Su uyur düşman uyumaz ) Ata sözünü hatırlama  zamanı dır.

TEK Söz tek bayrak tek vatan 10 yıl ihtiyaç  bugün   asker şimdiki  hayata atılım orta yaşa giren yaşam şimdiki yaşam ihtiyarlık. Onun için UYUMAMAK bir birini uyandırmak  eli silah siz halk cepheden  cepheye koşarak domino taşı  gibi çökertmek bu vatan yan gelip yatma yeri değil bu günden itibaren esir yaşamak isterseniz buyurun yatın bir önderin arkasında dimdik ayakta burmak işte o zaman başarı yakalamak yanı kısaca yaşam.. Başarmak. ELİNİZDE  sinyal, alarm, siren, ezan…4 bir den.

Ölümler var ,Kimse yarını bilemez ama tedbir alınır edilir arkadan gelen tehlike her zaman vardır. Çünkü bir yaprak dökümü gibi her sene yeşerir .

2016 1950 ye kadar temizliktir.  Matematikte 9 büyük sayıdır .Ama bilinmez ki her şeyin başlangıcı ve büyük tehlike Bir dır . Bir başlayınca sonu gelmez tehlikeler gelir , Bir kakmazsa başlangıçta olmaz biri yok etmeden sağlık gelmez Bir kereden bir şey olmaz deme çok şeyler olur. Bunlar hep dünya oyunları hiç silah olmadan ülkeyi teslim almak ama maya tutmayan bir şeyi unuttular HALKI İSTİKLAL HARBİ GİBİ karşılarında görünce dünya yüzlerini görüyorsunuz şimdi makyaj yapıp yeni maskeler le sahaya çıkmaya başlarlar  dünya oyunları bitmez  UYUMAYIN .. …Bunlar insan ırkı olamaz …. Sabahlara kadar çalan ses mehter marşı neşe nöbete kadar rahat uyuyorum Nöbet ölesiye kadar  tek vatan tek bayrak için yastıkta huzur veriyor . Ya sizi …..  Rahatlık  ve huzur veriyor mu... İşte bu huzur..

                                             Selcuk uysal Çoban sakli şifa  

                                                          O İŞARET 

Hayatım boyunca doğdum darbe içinde geçti, gençlik ve askerlik darbe içinde geçti, aradaki çerezler kararlar, şu zamandaki darbe..!!!. Bu bir kıyım dır. Dava sen ben yaşama değil sadece öldürmekten anlarlar sadece devleti işgal ..Geçmişte yapamadıklarını içerden yetiştirerek yıkmaktı oyunları erken bozulan sanatçılar masum asker polislerimizi oyuna alet ettiler asker polisi yok edersek işgal ederiz Halkı Pembe rüyalara sokarız Halk ……… dur. Uyuturuz hesabı yapmaktayken……Bir OSMANLI tokatı……aldı.

 (Geçmişten hatırlatma Osmanlıyı  yenemeyeceğini İngilizler ve dünya anlayınca sizleri Osmanlıdan kurtarıp krallık vereceğiz der  ve krallık verir ve sonra alır ve kralı da öldürür hep hayatları oyunla savaşı kazanmışlardır ve oyuna gelenler son yüzyılın esiri olmuşlar dır …)   

Yüce RABBİM MASUMLARIN Duasıyla iman , inaç  ve ulaşılması zor bir tarihi bir sesle ve iletişimle.. Yarattığı insanoğluna duyurdu ..Ol demesiyle her şey oldu…Sadece düşünün… Bilinmeyen hesabı unuttular HALKIN  yapacağını  TÜRKÜN doğarken ASKER olduğunu atlamışlar    TEK BAYRAGINI TEK VATANI NI  Ekmeğini aşını yedirir mi zannettin…Şimdi birlik zamanı beraberlik zamanı vatanı bayrağını düşünüyorsan sarılma zamanı  diğer sahneleri bozma zamanı … Dünyayı ayağına getirme zamanı…Kıyamete biraz vakit var Hatırlatma zamanı….

Sevdiğinin gözüne bak ertesi günü 15 den 16 yı düşün……Onun için milletçe el ele…Tek  vatan Tek bayrak

       TEK DOĞRU ---------Çizgiden-----------------------------YÜRÜMEK....

Kazanan Halktır Halk kazanmış tir….

O işaretler vatan millet içindir. O İŞARETE İNANMAK TIR

   “Zamanında kıvılcım çakmayan sonunda meşalede yaksa fırsatı bulamaz ...”

                    Sen ben değil vatan millet için birlik için.     

                                    Selcuk uysal Çoban sakli sifa

                                              KİRACI 

Zeki bir  insan  yalnızlık tan  düşünceleri  ve hayal gücüyle” ALLAH I”  verdiği azalarla ve akılla sanata sahiptir. Sanatçılar çizer, boyar, fotoğraf  çeker , sergiler , sunum ,planlar ve sunar ,her kes bu dünyada çizer ve yapar çok güzel  eser çıkarır, bazen de ,planlar  sanatçının  adıyla anılır ve  görmeye gidilir ….

Peki bu güzelim dünya ve  güzelim dünya diyoruz onun  resmini yapıyor ve kiracı olarak yaşıyoruz  , Resmini yaptığınız dünyada  sahibinden izin alındımı kirası öden di mi ki ..Kira bedeli  Helal ,haram ,şükür.. Dünyada  neyi paylaşılamıyor mevki  mi ,hırs mı, şan, şöhret mi  hepiniz bu güzel  Dünya yı yaratan “RABBİM”  sahibinin  yanına gideceğiz  ve  göreceğiz…

Tek  DOĞRU ÇİZGİYİ BULMAK-------Unutma ki  Karanlık dünyadan geldik. Karanlık  dünyaya   Gidilecek

 Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren

 Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren 

Kira bedeli bu kadar….(TÜM İNSANLIK İÇİN GECERLİ) 

                                       Selcuk uysal Çoban sakli şifa

                                 HIRS BİTMEYEN İSTEK    

          Gene  yüz yıl öncesi İngiliz ve Avrupa oyunu  gene  asya  topraklar ı  

Neden yaşıyorsun Ev ,iş ,araba ,eşya, para, servet, şan şöhret iyi bir gelecek için mi  Peki vatanın bayrağın olmazsa düşündün mü .

Yoksa 400 yıl önce den gelen köle misin. Yoksa  başkalarına sırtına basıp servete sahip mi olmak istedin .Sana o fırsatı vereceklerini mi zannettin aklı selim adan düşünür.

Dünyanın oyununa gelme Türk el elle birlikte. Dünya ayağına gelir…Tek bayrak tek vatan için   ayran aşa ,soğan ekmeye, bulgur yemeğe  ekmeyi ni . Türk ,alevi ,laz, kürd ,rumelisi, çerkezi ,yorük  Töresin den gelen paylaşmayı bilir. Tek vatan tek bayrak için.

“Okumamış Çoban şunu söyler TEK Bayrağım Tek vatanım dağlarda oba kuran sigortan dua ,doğa. Yaratan RABBİM doğayı vermiş toprağımı vermiş aşımı vermiş sağlık için doğa eczanemi  vermiş  ayran aşım var keçi boynuz dan çalmış katık var Gelin paylaşalım…”

(Keçi boynuz (bir yemiştir )dan çalmış katık  yoğurt ana mayasıdır. Yüz yıllardan sonra maya olarak şekillenmiştir)

“RABBİM DEN Tek isteğim Para servet şan şöhret istemektense akli selim düşünmek versin yeter.”

                                    Selcuk uysal Çoban sakli şifa  

           DOĞA VE YARATAN RABBİMDEN TEK İSTEĞİM TEK DİLEYİM  

                                         MUNAFIKLARDAN / OYUNLARDAN 

        TÜRK ASKERİMİ VE POLİSİMİ MİLLETİMİ KORU RABBİM  

Bir gün Avrupa’ya bir gün Rusya gidenler yakında çapanoğlu çıkar Bu sadece orta doğu değil küresel oyun bu virüsler çok çabuk yayılır yeni sahneler ararlar  bazen ülkelerin içi bazen Afrika  bazen de doğu Asya Çin denizleri hep yeni sahneleri  ararlar çünkü bunlar yok edicidir 

Küçük, amaca uygun savunmadan ya da intikamdan anarlar çünkü erdem olamazlar, onların nefretleri, zeka ve akıl yoksunluğundan dolayı, yok etmekten başka bir çözüm tanımaz.!!! 

En kolay hastalıklı olanlar, aslında en beceriksiz ve korkak virüs ırklardır .    Ama bilmezler aynı oyun sahnede bir kere oynanır…

Arkasında insan oğlu yoktur sadece şan ,ihtişam ,boyun ,eğmiş  kendi vatandaşını  yok edecek şekilde korkak virüsler ve Banka fılas silah ilaç şirketler carterler  vardır…. GENE  SAHNEDE  oyunlar vardır…Daha farklı oyun….Kardeş kardeşi düşürecek virüs ler  !!… 

                        ŞEYTANDAN SAKINIR ALLAHA SIĞINIRIM

 GELEÇEK İÇİN UYUMAMAK LAZIM UYANIK OLMAK LAZIM DIRI VE SAĞLIKLI OLMAK LAZIM

                     “Bir şey inceldiği yerden değil.. Güvendiği yerden kopmasın…”

           “Zamanında kıvılcım çakmayan sonunda meşalede yaksa fırsatı bulamaz ...”

                                    Selcuk uysal Çoban sakli şifa  

                                             O İŞARET

Hayatım boyunca doğdum darbe içinde geçti, gençlik ve askerlik darbe içinde geçti, aradaki çerezler kararlar, şu zamandaki darbe..!!!. Bu bir kıyım dır. Dava sen ben yaşama değil sadece öldürmekten anlarlar sadece devleti işgal ..Geçmişte yapamadıklarını içerden yetiştirerek yıkmaktı oyunları erken bozulan sanatçılar masum asker polislerimizi oyuna alet ettiler asker polisi yok edersek işgal ederiz Halkı Pembe rüyalara sokarız Halk ……… dur. Uyuturuz hesabı yapmaktayken……Bir OSMANLI tokatı……aldı.

(Geçmişten hatırlatma Osmanlıyı yenemeyeceğini İngilizler ve dünya anlayınca sizleri Osmanlıdan kurtarıp krallık vereceğiz der ve krallık verir ve sonra alır ve kralı da öldürür hep hayatları oyunla savaşı kazanmışlardır ve oyuna gelenler son yüzyılın esiri olmuşlar dır …)

Yüce RABBİM MASUMLARIN Duasıyla iman , inaç ve ulaşılması zor bir tarihi bir sesle ve iletişimle.. Yarattığı insanoğluna duyurdu ..Ol demesiyle her şey oldu…Sadece düşünün…

Bilinmeyen hesabı unuttular HALKIN ne aksiyon yapacağını TÜRKÜN doğarken ASKER olduğunu atlamışlar TEK BAYRAGINI TEK VATANI NI Ekmeğini aşını yedirir mi zannettin…Şimdi birlik zamanı beraberlik zamanı vatanı bayrağını düşünüyorsan sarılma zamanı diğer sahneleri bozma zamanı … Dünyayı ayağına getirme zamanı…Kıyamete biraz vakit var Hatırlatma zamanı…..

Sevdiğinin gözüne bak ertesi günü 15 den 16 yı düşün……Onun için milletçe el ele…Tek vatan Tek bayrak

Hayatım boyunca da okuduğum kitaplarda ve yaşadığım 2 adet baş komutanın sözü

1- BAŞKOMUTAN HALKA ATATÜRK Ya istiklal ya ölüm… Orada Türkü ,alevisi ,lazı ,kürdü ,yörük, çerkez, rumelisi , nineler, dedeler, savaş meydanındaydı hep si oradaydı ve vatan için halk kazandı. Tek BAYRAK ,Tek VATAN için.

2-BAŞKOMUTAN HALKA Ya demokrasi ya ölüm. . Orada Türkü ,alevisi ,kürdü ,lazı ,cerkezi ,yörük, dadaşı ,gakkuşu ,rumelisi ,nineler dedeler , kısaca ,vatan millet Meydanlardaydı oradaydı ….Tek BAYRAK ,Tek VATAN için..

TEK DOĞRU Çizgiden-----------------------------YÜRÜMEK....

Kazanan Halktır Halk kazanmış tir….

O işaretler vatan millet içindir. O İŞARETE İNANMAK TIR

ANLAMI

Başkomutanlık, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin manevî varlığından ayrılamaz ve Cumhurbaşkanı tarafından temsil olunur.

Başkomutan ya da Başkumandan, savaşta bir devletin bütün Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine komuta eden en büyük komutandır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde Cumhurbaşkanı'nın, TBMM adına temsil ettiği kurumdur.

Olağan halde meclis toplayıp Başkomutan mı atanacak…atayalım ondan sonramı yapın denenecek….Bazı kararlar vardır bekleyerek yapılır. Bazen de bir iletişim kafidir

“Zamanında kıvılcım çakmayan sonunda meşalede yaksa fırsatı bulamaz ...”

Sen ben değil vatan millet için birlik için.

 

                                     selcuk uysal Çoban sakli şifa 

 

                                       UNUTUL MAMALI

Ölen kim kardeşim, canın komşum ,milletim polisim ,askerim ,vatan için bayrak için , öldüren kim yurttaşın olduğuna inanmak zor böyle bir yurttaşlar  olamaz kanım almıyor vicdanım beni  zorluyor…Öldürten kim ….Sorgula diyor…Ve hesabını cevabını  ver diyor…..Bu kolay unutulacak bir olay  değil tarih boyunca hatırlanacak…

Unutulacak Unutturulacak  bir olay değil…

“Çünkü hepimiz ,aynı güzelliği, aynı anlayışı ,yaşamak  için sağlık için . Belki anlayışlar ,farklı olabilir, aynı dalda olmasak ta ,aynı tohum ,aynı insan oğluyuz çünkü insan ırkıyız

                                       AYNI SAHNELER  1915  

                                                              18-09-2015 

                                                            FİLİMİN ÖZETİ   

                       bu gün kucak açtığınız yarın devlet kurmaya kalkar

                            geçmişte yaşananlar şimdi 35 yaşında

                       dün dediğiniz 500 bin kişi şimdi 3 milyon

 934 sene den beri kardeş gibi yaşadığımız kardeşlerimizle akrabalarımızla şimdi düşman  ederler...

bu oyunları bozmasanız gelecekte ne türk, ne kürt, ne laz, ne çerkez, ne yorük, ne türkmen her nerde yaşatılıyorsan bir türk ırkı kalmaz..

                                   ---- işte o zaman kıyametin alameti---

                                                              ------son------- 

             BİR TÜRK IRKI SON NEFESİ VERMEDEN SON SÖZÜ SÖYLEMEMİŞTİR

                    BİR DUVAR ONU KORUYANLAR KADAR GÜÇLÜDÜR 

               "Korkularına boyun eğen, özgürlüğüne yaşamına sırt  çevirir."    

                                   Selcuk uysal Çoban sakli şifa

               KİSMETİN NE NEREDEN NE NASIL GELECEĞİ BELLİ OLMAZ

Soğuk kış günü kar fırtına yoğun yağış ,her kez gibi başından geçer paltomun sol kol sökülmüş diktireyim dedim (10 tl en fazla 20 tl  toplantıda o an gerekliydi demesinler ailem için yanlış düşünmesinler diye. Paltom değerliydi manevi değeri ölçülemezdi ondan terziye ben 100 tl vermeye razıydım ) terziye vardığımda terzi düşünceli şimdi işim var dedi dikemem diyerek ve ilgilenmedi bende yan komşusu terziye vardım (demediği halde komşun gönderdi dedim) işi varmış, dikerim diyerek otur dedi ve işe koyuldu o ara sohbette konuştuk komşunun derdine dedim ….a be kardeşim işler kesat komşu sabahleyin 87.50 elektrik parası için ben den para istedi veremedik elektriği kesilecek ona düşünüyor düşünürken işte yapamıyor sana zahmet çağır da barı bana göndermiş seni benim birkaç gün sonra vereceğim kıra dan vereyim de elektriğini  ödesin der….Borcumuz derim 30 tl ver yeter der….Kafama takılan şu soru kaldı acaba adamın parasını geri ödedi mi ödemediyse bende suçluyum neden mi o demediği halde komşun gönderdi dediğim için yolum düşse de düşmese de gitmem lazım ..Çünkü burada sorumlu benim.

                “Bazen hayırlar şerri, bazen de şerler hayırları getirir.” 

              (Senin eski diye attığın şey benim içim ve başkası için yeni olabilir)                                selcuk uysal Çoban sakli sifa

Karga kekliği e ayak uyduracağım derken kendi  has yürüyüşünü  bozmuş  , Başkasında var bende niye yok psikolojisi ,marka sevdası, dengesizlik kendini aynaya baktığında kendisini küçük görmesi ve ruh ve beden  hali bozukluğu ,bunlar bir hastalık belirtisi ,dışarı çıktığımda gezmelerde her kes hekim  olmuş  vesile tanışmak hasını bulmak , tavsiye etmek sağlığını bozmadan özünü bulmak  . Bir gün gelir herkes gibi el üstünde gidecek.

selcuk uysal Çoban sakli şifa

           Hayat paylaşmayı bilmediğimiz için savaşa dönüşüyor

                         halbuki paylaşmak için birlikteydik 

                                      savaşmak için değil.

 

         Birlik .Beraberlik.Dirilik . Diriliş . Anıtı  : ÇANAKKALE

                           ANNELERİMİZ  VE  KADINLARIMIZ 

Şu anlarda gerçekten kurtuluş savaşı  veriyoruz her şey kadının annelerin elinde şu anlarda çanakkale  savaşının 101 ci yılı Çanakkale  anıtına gidin Türkkü . Kürdü. Laz ı .Arap ı .Çerkez i .Rumeli si .Yörük .Pakistanlısı .Filistinlisi .Azerilisi. Azerbeycanlı sı . Gayrimuslimler .Niçin savaştılar Osmanlı  ve TÜRKİYE için .Anneler.ve Kadınlarımız Her milletten Bu toprak için... Annelerimiz gidin anıt önünde dua  ve resim çektirin  ve savaşı  bir daha kazanın ……Savaşan toplumda suç yok gözleri kan bürümüş geçleri savaşa sokan liderlerde suç çünkü onlar savaş suçlusu….Hep gelecek çıkar peşinde…

Bir ANZAK ANNESI  oğluna şöyle haykırır o topraklar bizim değil niçin savaşa  gidiyorsun oğul hiç cevap vermez annesinden hatıra olarak TOKAT KALIR….İngiliz Sıkmış olduğu yumruğu OSMANLI tokadı hatıra kal dı…..    Ama merak etmeyin  Uzaktaki anneler Atalarınız için üzülmeyin onlar bize emanet……..Bir  TÜRKİYELİ Sözüdür…

            OSMANLI TOKATI : Açık bir el, sıkılmış bir yumruktan daha güçlüdür. 

                                            Selcuk uysal Çoban sakli şifa  

       Hepimizin güzelliği, anlayışı farklıdır, aynı dalda olmasak da    

                                        aynı tohumuz

  Eğer başkalarının yaşaması için bir şeyler yapmıyorsan, vaktini boşa harcıyorsun.  

  Çocukken cambazları sirk te görürdük şimdi herkes cambaz olmuş

Eğer senin için neyin değerli olduğunu  biliyorsan git ve onu al. Konuştuklarını anlatamıyorsan ,gördüklerini söyleyemiyorsan ,o zaman otur yaz.

Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir.

 Er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir.

 Başarı İstenmediği Yere Gelmez 

Nimetlerin hikmetlerini tanıma yolunda atacağımız her samimi adım bize tüm şifalı  sırlarını açacaktır inşallah. Kâinatta ve içimizde saklı olan enerjiyi keşfedip aralarındaki ilahi münasebete vakıf oldukça her şey daha iyi anlaşılacaktır

ben bilirin felsefeyle yola çıkmak hayırlara vesile değildir  bilgilen  bilgilendir

danışa danışa dağları aş  danışmadan iş yap olduğun yerde bocala  

bir delinin diline düşme bir akılının eline düşme manevi cesaretini kaybedersin

helal le kazanılmayan para günü gelince göz yaşıyla    kaybedersin

Fark ettim ki, ne yaparsanız yapın hepsi bir zaman kaybı olmaya mahkum. O yüzden delirseniz de olur

 İnsan ancak yanarak öğrenir...Bu ateş belki de aldığı nefesteki yanıcı oksijenin onun hayat kaynağı, içtiği sudaki patlayıcı hidrojen ve oksijenin onun bedeninin büyük bölümü olmasından....

                                      'Hamdım, piştim, yandım...'

 Yaşamın bana verdiği iki ders,

Çevreni gittikçe daralt,

Gereksiz kalabalıkların seni üzmesine

İzin verme...

Kendine bak kendine... Özüne, sözüne, benliğine...

İlgilenme kimseyle...Kim ne yemiş, ne giymiş, bundan sana ne...

Sen kendini besle...Bilgiyle, sevgiyle, merhametle...

Ancak o zaman ulaşırsın, İnsan olmanın erdemine..

İyi, güzel ve doğruyu yapan, bunu bilinçli olarak yerine getiren kişi dışarıdan teyit veya alkış almayı beklemez. Buna bağlı ya da bağımlı da olmaz. Yapar ve bilir... Her şey kendinden kendinedir."

Büyük çoğunluk hiçbir şeye sahip değilken

bir avuç azınlığın her şeye sahip olması suçtur. 

'Son çare olarak gitmeyi düşünenleri,

durdurmak zordur'

''Gözlerimizi açamadığımız bir dünyada sahip olmayı umut edebileceğiniz tek şey bir göz bağı değil miydi?''

Hayat paylaşmayı bilmediğimiz için savaşa dönmüştü,

halbuki paylaşmak için birlikteydik savaşmak için değil.

Bazı insanlar bize armağandır,

bazıları ise ders...

Bazı kadınların pembe olsa da kimliği,

Bir çok adam sıfatında gezenlerden çok daha mavidir yüreği..

Umuttan umudu kesmemek istiyorum; çünkü hâlâ hayatın düşlere borcu var

'Bazılarının zevklerinden

Diğerlerinin yoksulluğu doğuyordu.!'

 

“Başarının anahtarı nedir bilmiyorum;

ama başarısızlığın anahtarı,

herkesi memnun etmeye çalışmaktır.”  

 OSMANLI TOKATI Açık bir el, sıkılmış bir yumruktan daha güçlüdür.

“Birileri gitmezse ,birileri yapmazsa, birileri gelir kapıyı çalar…Birileri gider şahadet şerbeti içer arkadan bin şahadet şerbeti gelir.” Dürüst kaybetmez. Kayıt edilir.

Bir kelebek ağrısıydı ,  vakit dardı , mevsim hicazdı. Yetişmen gereken bir ölüm , kaçmam gereken bir hayat  vardı.

Yenildiğinizi düşünüyorsanız, yenilmişsinizdir .Cesur olmadığınızı düşünüyorsanız, korkaksınızdır

Kazanmak istiyor fakat kazanamayacağınızı düşünüyorsanız; kesinlikle

kazanamazsınız.

Kaybedeceğinizi düşünüyorsanız, çoktan kaybetmişsinizdir

Dışarıdaki dünyaya çıktığınızda anlayacaksınız ki başarı, ancak onu istediğiniz takdir de gelecektir.

“İnsan, samimiliğini kaybettiği anda Allah'tan uzaktadır. Samimilik, kalbinin  “Allah yolunda” yolunda yürümek demektir”     

 Eğer başkaları yaşaması için bir şeyler yapmıyorsan ,vaktini boşa harcıyorsun   

"Kin taşımak yanan bir kömür parçasını başkasına atmak için eline almak gibidir. Sadece kendini yakarsın” Dünya sahipsiz değildir .”RABBİM “ cevabı verir. Ya bu gün,ya yarından sonra.   

"Hiçbir silah insan ırkı kadar küvetli olamaz .Silahı yapanda insan ırkıdır .Ama unutulan güç en büyük silah doğadır .”Kimse karşı koyamaz

Tırnağını kaşıyacak kadar uzat, can olursan yukarıdan çekerler seni , yoksa  canan olursun öperler, ağzına bal çalarlar ,gönderirler seni

Her şey insanın kafasında biter

Alt edildiğinizi düşünüyorsanız, alt edilmişsinizdir

Yükselmek için yüksek düşünmelisiniz.

Bir ödülü kazanmadan önce kendinizden emin olmalısınız.

Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir.

Er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir

Başarı İstenmediği Yere Gelmez 

 

 

   

                                                              10-11-2015 

 Sakin bir yerde otelin penceresinden dışarı baktım saat 9:05 9:06 kadar saygı duranlara kalbimde ki ümitsizlik sevince bıraktı  hala tek millet tek bayrak tek vatan tek yumrukla birleştirmek hala güzel günlerin var olduğunu bana gösterdi .Ne mutlu TÜRKİYEME…

         Var olan millet , gününü yaşatan yurttaşlara saygılarım ve sevgilerimle.

                                        (Sağlıklı kalmanız )

Bir güzellik yap kendine.. Sadece sahip olduklarını düşün,

mutlu ol onlarla.

Sahip olmadıkların üzülsün seninle olamadıklarına.

Gözünle gördüğün şeyi doğruyu ve yanlışı aklınla,vijdanın la,doğru yolu bulmaktır.

Bir insanı geleceğe götürmektir. Çoban sakli sifa

Nokta her zaman bir son demek değildir, bazen kendinden sonraki harfin büyük olacağını gösterir.

Bu gün bir doktor ,profesör, olmayabilirim ,bu dünyada “Rabbimin gücüyle” yaşatılıyorsam ilimlik ,alimlik” yüce rabbim” den istiyorsan  isteyene   veriyorsa, zenginliği helalinden sizlere vermesini ,benim çoban kalmamı tercih ederim .

Benim yanlışlarımı düzetmen benim için erdemlik ,benim yanlışlıkları mi düzelterek yazmak ve düşünmek bana onur verir.

Her bir işaret benim samimiyet  başlangıcım .Seninse samimiyeti görmek ne iste yine 

Bir fincandaki kahve gibidir hayat. Bazen tatlı bazen değildir. Önemli olan kahvenin tadı değil zaten, onu kiminle içtiğinizdir."

Bir insana vazgeçilmez olduğunu hissettirirseniz,

İlk vazgeçeceği insan siz olursunuz

Hep düşünerek bir adım önde olmak .Başarı bir öndekini geçmek değildir

 

Asıl marifet buluttaydı,

Ama herkes yağmura şiir yazdı.

Nefret insanı yorar.

 Tanrım beni yavaşlat,

 Aklımı sakinleştirerek kalbimi dinlendir…

 Zamanın sonsuzluğunu göstererek bu telaşlı hızımı dengele…

 Günün karmaşası içinde bana sonsuza kadar yaşayacak tepelerin sükunetini ver.

 Sinirlerim ve kaslarımdaki gerginliği, belleğimde yaşayan akarsuların melodisiyle yıka, götür..

Düşün... Kim üzebilir seni senden başka

Kim doldurabilir içindeki boşluğu sen istemezsen

Kim mutlu edebilir seni, sen hazır değilsen

Kim yıkar, yıpratır seni sen izin vermezsen

Kim sever seni, sen kendini sevmezsen

Her şey sende başlar, sende biter...

 GERÇEKLER : İnsanları izlerken, tanışırken, konuşurken ,anlatırken ,ön yüzleriyle konuşur, arka yüzlerini belli etmez menfaati ve çıkarları kaybolur diye, işte o zaman siz arka yüzünüzle konuşunki  gerçekleri görebilesin Kırıldığında insanlarla araya mesafe koymak lazım.

Hissediyorlarsa yanına geleceklerdir. Gelmiyorlarsa doğru mesafeyi buldun demektir. Kimseye hiçbir şey öğretemem, sadece onların düşünmelerini sağlayabilirsin .Seni hiçbir zaman çözemez işte o zaman gerçek yüzüyle her zaman iyi günde kötü günde hep yanına gelirler 

Nimetlerin hikmetlerini tanıma yolunda atacağımız her samimi adım bize tüm şifalı  sırlarını açacaktır inşallah. Kâinatta ve içimizde saklı olan enerjiyi keşfedip aralarındaki ilahi münasebete vakıf oldukça her şey daha iyi anlaşılacaktır

 ( Eğer başkalarının yaşaması için bir şeyler yapmıyorsan, vaktini boşa harcıyorsun.) Ben öldükten sonrası ,Ruhumun sahibi var bu dünyada bırakacak birkaç organım, şan ve ihtişama savaşlara inat hastanelerde yaşam savaşı veren insanlara organlarımı bağışlıyorum

Açık bir el, sıkılmış bir yumruktan daha güçlüdür.

Zengin kişi, elindekini yeterli görendir.

"İnançların seni iyi insan yapmaz

Davranışların yapar!.."

Yoksulluğu azaltmadan, zenginliği arttıran ve suç işleme bakımından, sayılardan daha hızlı artış gösteren bir toplumsal sistemin özünde çürümüş bir şeylerin olması gerekir.."

Üç istek sizi başkalarının kölesi yapar;

Sevilme isteği,

Beğenilme isteği,

Takdir edilme isteği...

  (Görsellik bir andır yazıları not etmeniz geleceğe mirastır 

Sen ALLAH' a güven..

Hiç beklemediğin anda çiçek açar umutlar.

Doğayla savaş halindeyiz eğer kazanırsak kaybedeceğiz  

 Her kezim evi saraydır yaşamasını bilene.

Ne kadar zengin olursan ol, çocuğuna bayramdan bayrama elbise alıyorsan, gittiği yerde huzur ve bereketli olur .Müsriflikten kaçının, en büyük hastalıktır.

Ne neyim var deme olduğunla yetin. Hırsa kapılınca, sağlığında yok olur ,huzur düzeninde kaçar.

Her şeyini kaybetsene, sağlığını kaybetme, eksik ve fazlayı bul ,geldiğin noktadan başla ulaşamayacağın hiçbir şey yoktur, inanç kazanmaktır.  

Yoksulluğu azaltmadan, inancı yükseltmeden zenginliği arttıran ve suç işleme bakımından, sayılardan daha hızlı artış gösteren bir toplumsal şan ,ihtişam, haram zihniyet azaltılmıyorsa sistemin önünde dışa bağlılık tozlanmış dosyalar vardır.

Ben parayı verip geçiyorum değil sadece beynini rahatlatıyor .Gözünle gördüğün şeyi doğruyu ve yanlışı aklınla, vicdanın la, doğru yolu bulmaktır. Bir insanı geleceğe götürmektir.(Çünkü zincirin bir halkasısın bu yükü sırtlamışın)

 (Yorumu şöyle düşün yaşamda en sevilen insan olduğun için yanlışlıklar yapmayasın diye bir engel çıkmış olamaz 

  Düşmanın senden yüz kat güçlüde olsa sahada eşitsin ,senin hamleni ve gücünü bilmedikten sonra az geri çekilmen var gücüyle saldırması senin bilinmeyen hamlelerinle karşı tarafın yenilmesidir 

Cahilde eksik olan akıl değildir.

( O kurnazdır )

Eksik olan ahlaktır

Kırıldığında insanlarla araya mesafe koymak lazım.

Hissediyorlarsa yanına geleceklerdir.

Gelmiyorlarsa doğru mesafeyi 

Yaşamımda Edindiğim En Büyük Bilgi Şudur;

Kendi Kendine Yardım Etmeyi Bilmeyene, Hiç Kimse Yardım Etmez.

Güven "O bunu yapmaz" demek değildir. Güven "O bunu yaptıysa bir bildiği vardır" diyebilmektir.

İnsan içinden bir şey verirse o ufak ya da büyük olmaz, gerçek olur.

Kim olduğunuzla mutlu olmadan,

hiçbir zaman sahip olduklarınızla mutlu olamazsınız…

Hoşgörü insanlığın bir parçasıdır. Hepimizin hataları ve eksikleri var; gelin karşılıklı olarak birbirimizin hata ve eksiklerini bağışlayalım, çünkü, hoşgörü doğanın ilk yasasıdır..

''Eğer Öfkeni aklınla yenemiyorsan, kendini insandan sayma''.

Hayat, insanın yaşadığı değildir; asıl olan, hatırladığı ve anlatmak için nasıl hatırladığıdır.

Dürüstlüğün, kurala ihtiyacı yoktur..

Hedefine ulaşamadığında yapman gereken, hedefe giden yolu değiştirmektir, hedeften vazgeçmek değil!

Zengin kişi, elindekini yeterli görendir

Yaşamın gayesi; hoşa gitmeyen şeylerden kaçmak değil, hoşa gitmeyen şeyleri yenmektir.

“Birileri gitmezse ,birileri yapmazsa, birileri gelir kapıyı çalar…Birileri gider şahadet şerbeti içer arkadan bin şahadet şerbeti gelir

KORKU  VE  STRES ETMEM 57 yaşındayım  Devlet seçimine canım pahası canımı koyarım .Ama hükümet seçimine 30 yıldan beri kontak kapalı.57 yıldan beri kasnak gibi dönüyor

.Değişen bir şey yok.  Yoksulluğu azaltmadan, inancı yükseltmeden zenginliği arttıran ve suç işleme bakımından, sayılardan daha hızlı artış gösteren bir toplumsal şan ,ihtişam, haram zihniyet azaltılmıyorsa sistemin önünde dışa bağlılık tozlanmış dosyalar vardır..

Dışa bağlı yasaklık kalmadıkça.. Fikir sahibi olmaya, mal sahibi olmaktan fazla ihtiyaç duyacağımız gün, gerçek zenginliğin sırrını bulacağız..

                1923 artısı eksi sı 2023 artısı kaybettiğimiz 100 sene

Atatürk kün gençlik hitabesi ..2023 dayandı gelecek gençlerin elinde .Çünkü o zamanlar ne savaşacak nede güvendiği adamı vardı çünkü tek bavulu tek bayrağı şanlı askeri şehitleriyle kurtardığı vatanı.. tekrarı yaşatmadan, korkanları…  1923 e bağladı.

Gelecek geçlerin elinde noktayı koydu…Şimdi tarihçiler, edebiyatçılar, yazarlar, haberciler, şimdi sıra sizlerde zamanı geldi kaybettiğimizi ve ne kazanacaklarımızı sıralayacak sizler siniz insan haklarını, yer altı zenginlikler , kaybettiklerimiz  topraklar, neler , neler sıra sizde…

Matematikte 9 büyük sayıdır .Ama bilinmez ki her şeyin başlangıcı ve büyük tehlike Bir dır . Bir başlayınca sonu gelmez tehlikeler gelir ,Bir kakmazsa başlangıçta olmaz biri yok etmeden sağlık gelmez Bir kereden bir şey olmaz deme çok şeyler olur.!!!!

Ne den yazıyorsun derler. Bu iş gönül işidir .Benim için maddiyat değil ,maneviyat önemli dır. Sadece saygılar der geçerim. Dürüst bir insan, daima çocuk kalır... Bir fincandaki kahve gibidir hayatı. Bazen tatlı bazen değildir. Önemli olan kahvenin tadı değil zaten, onu kiminle içtiğidir .Çoban sakli sifa

Ve Allah Anneyi Yarattı.

İnsanlar O'nun Merhametini Anlasın Diye.

Sende menfaat ı çıkarı olan bir kişi seni altın semerlerde gezdirir. Çıkarlar menfaatler bitince çivili semeri senin  sırtında gezdirir . Başkasına sadakatiniz, kendi başarı kapasitenize ihanetiniz anlamına gelmeye başladıysa, gitme zamanı gelmiş demektir.

çoban sakli sifa 

Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir.   Er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir.  Başarı İstenmediği Yere Gelmez MMXXIII

                      EN BÜYÜK HASTALIK SAVAŞ VİRÜSÜ  

Kanser, ölümcül hastalık dünyada bilim adamları bir çare aramakta ,ama dünya büyükleri terör dur diyemiyorsalar ,altında muhakkak çıkar vardır  ,Dünyaya gelen dört büyük kitap ta yazar ölüm emri vermemiştir. Hele hele vahşice kıyım asla .Bunun altında bir çapanoğlu yatar,

Bu yıl bir haşere ilacı yapar ,haşereleri öldürürsün ama aynı ilaç öbür yıl öldürmez çünkü larvalar bağışıklık kazanmıştır .Bir kuvvetlisini yaparsın ve böyle gider ,savaş virüsü de aynı bir var bir yok, yok etsen de bir yeni münafıklar ,fitne ,fesat ,savaş virüsleri insan sağlığını bozar atar En kolay hastalık olanlar, aslında en beceriksiz ve korkak virüs ırklardır .

Küçük, amaca uygun savunmadan ya da intikamdan anarlar çünkü erdem olamazlar, onların nefretleri, zeka ve akıl yoksunluğundan dolayı, yok etmekten başka bir çözüm tanımaz ."Çünkü 20-30 yıl geriye gidelim bir yere gittiniz çomak soktunuz ,bir de ne göreyim sahipsiz zenginlik ,ne yapalım ,dendi ,münafıklar ,fitne ,fesat çıkarıp, yeni aynı soymuş gibi irk üretildi ,”Rabbimin” her canlı sebepsiz gelmedi ama insan oğlu öyle savaş virüsü üretti ki  Haram zihniyet dünya hakimliği ne sahip olma hırsı ,çıkar ve zenginlik ten başka bir şey değil.

Hayatta paylaşmayı bilsek ,savaş virüsü olmaz ,insanoğluna halbuki nimet ,hikmetleri paylaşın ki fitne fesat virüsleri savaş virüsleri olmasın .Çünkü hepimiz ,aynı güzelliği ,aynı anlayışı ,yaşam için sağlık için.

Belki anlayışlar ,farklı olabilir, aynı dalda olmasak ta ,aynı tohum ,aynı insan oluyoruz çünkü insan ırkıyız. Eğer başkaları yaşaması için bir şeyler yapmıyorsan ,vaktini boşa harcıyorsun..Çoban sakli sifa

 "Kin taşımak yanan bir kömür parçasını başkasına atmak için eline almak gibidir. Sadece kendini yakarsın” Dünya sahipsiz değildir. ”RABBİM “ cevabı verir. Ya bu gün,ya yarından sonra 

VAR OLANI KAYBETMEK  (UMUDU KAYBETMEDEN ) HELAL LE KAZANMAK

Sen ben yada hiç kimse hayat kadar sert vuramaz .Fakat önemli olan hayatın sana nasıl vurduğu değildir. Önemli olan senin aldığın darbelere karşı .Ne kadar ilerliye bilmendir. İşte böyle kazanan olursun.

(Yorumu şöyle düşün yaşamda en sevilen insan olduğun için yanlışlıklar yapmayasın diye bir engel çıkmış olamaz mı..!!!!!!)

     YAŞAM  BİR TARZ

Dünyadaki para trafik ki korumak için kaoslar ,parçalamalar yapılır 100 yıl ileri dünya liderliğine oynarlar  yada insan ırkını bir şekilde GDO gıdalarla insan ırkını hasta düşürür eczane ve hastane kapılarında% 30 orta yaşam % 30  hasta % 30 ruh yapısını !!!!!  % 5 holdingler  % 5 daimi devletler KAOSLAR çıkarıp yakın yüz yılda yeni bir cağ olacağını zannedenler aslında yok olma cağına girip insan ırkının yok olacağını düşünmezler.

Düşündükleri gördükleri  doğru yolu bulduk  hayaliyle yaşarlar çünkü içlerine münafık girmiştir, bilmezler ki sizler ,bizler ,canlılar yokken bile dünya yaşıyordu ,dünyanın sahibi  “RABBİM”  münafıklara mı bırakacak doğanın felaketleriyle bir uğraştırır ki anlayamazsınız ,ne ,ve ne olacağını bilemezsiniz. Ama insanlık için bir gül ,bir gülümseme yeter . Yaşam bir tarz .Çoban sakli sifa

Programlar yapılıyor çok güzel programlar bilgiler sadece sunulmak için dır .Satış için değildir. Programın sonunda bir şeyler satılıyor .Pazarlama ve satış hep iyi yönünü anlatır …Nerde kaldı bu ürünün obur yüzü ….Eğitimsel ,fiziksel, bilimsel açıklama yapmadan neyin en kadar kötü olduğunu bilinmez bir iş yapılırken bir iş bozulmaz, sadece kafa karıştırır.  Sadece konuşan adam olur

 Ben başaramadım “Allah korkusu” korkum insan sağlığı 

Çünkü “Allah korkusu “olmayanlarla haram yenenlerle rekabet edemedim .

  “ Dürüstlüğün kuralı yoktur.. sadece dürüsttür.. Tarih kayıtlarında yazar ..anılır. “

                                         OKU ANNAMI

                                               ENERJİ

    Geleceğe  nesil aktarma bu kutsal görevi götüren öğretmen dır. 

 İnsanlar kendi istediği gibi olamazken bizim istediğimiz gibi olabilir mi ki!?

* İnsanları olduğu gibi görmezsek ilişkinin sonunda hayal kırıklığı bizi bekliyor olacaktır.

İnsan, samimiliğini kaybettiği anda Allah'tan uzaktadır.

Samimilik, kalbinin yolunda yürümek demektir.

En kötüsü de, inceldiği yerden değil de, sağlamlığa en güvendiğin yerden kopması.

Öfkeye sarılmak birine atmak için kavradığınız

sıcak bir kömür parçası gibidir; yanan aslında sizsinizdir.

Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir.

                KİSMETİN NE NEREDEN NE NASIL GELECEĞİ BELLİ OLMAZ 

                “Bazen hayırlar şerri bazen de şerler hayırları getirir.”  

              (Senin eski diye attığın şey benim içim ve başkası için yeni olabilir 

  Gülmek bir sağlıktır….

Allarlar , pullarlar , inanamaz ,ve güler geçersiniz. Sizlere bir fıkra ama gerçek!!!

Adamın biri reklamlar dan sipariş verir ürünü ister üründe …..büyütmek için!!!

Birkaç gün sonra ürünü alır paketi açar , birde ne görsün bir büyüteç….!!!

Altta da not yazar kullanma kılavuzu sakın güneşte tutmayın yakar 

 Kaptan dalgalı denizde belli olur. Ve kimse dalgalarla ilgilenmez. Gemiyi limana gelip gelmemesiyle ilgilenirler. Hayatınızda da dalgalar olabilir .Her şeye rağmen ilime ,bilime ulaşmaktır  “Hayallerinize ulaşın

Değişen bir şey yok.  Yoksulluğu azaltmadan, inancı yükseltmeden zenginliği arttıran ve suç işleme bakımından, sayılardan daha hızlı artış gösteren bir toplumsal şan ,ihtişam, haram zihniyet azaltılmıyorsa sistemin önünde dışa bağlılık tozlanmış dosyalar vardır..Dışa bağlı yasaklık kalmadıkça…

                                            Bir nefes  

   (Kelime düşüklüğü imla hatalarını bilerek yapıyorum bilginize.

                             Üzgünüm bir sebebi var  dır.) 

                           Bu gün için romanlar yazarlar tarafından yazılır .

                  Sizlere  gelesiye kadar  görünmeyen kahramanlar düzenler.

 Dürüst bir insan, daima çocuk kalır... Bir fincandaki kahve gibidir hayatım. Bazen tatlı bazen değildir. Önemli olan kahvenin tadı değil zaten, onu kiminle içtiğidir.

coban sakli sifa

"Daha vakit var deme, sevdiklerine zaman ayır. Sen sevdiklerine zaman ayırmazsan,

zaman seni sevdiklerinden ayırır.." 

"Eğer çocuğunuzu iyi yetiştirmek istiyorsanız ona harcadığınız parayı yarıya indirmeniz,

onunla geçirdiğiniz vakitti ise iki katına çıkarmanız yeterlidir...."

Umut edin.

Başınıza gelen üzücü olaylara katlanmak güç olabilir, ama onların sizi olmak istemediğiniz birine dönüştürmesine izin vermeyin.

Şu anda acı çekiyor olabilirsiniz.

"Öldürmeyen acı güçlendirir."

En kolay katil olanlar,

aslında en beceriksiz ve korkak yaratıklardır.

Küçük, amaca uygun savunmadan ya da intikamdan anlamazlar;

onların nefretleri, zeka ve akıl yoksunluğundan dolayı, yok etmekten başka bir çözüm tanımaz."

Güçlülerin yüzüne gerçeği söylemek,

Ve zayıfların alkışını almak amacıyla yalan söylemekten sakınmak için bana yardım et.

Eğer bana para verirsen mutluluğumu alma,

Ve eğer bana güçler verirsen muhakeme yeteneğimi çıkarma,

Eğer başarı verirsen alçak gönüllüğü çıkarma

Zen, şöyle der: Hayatın içinde ol, hayatta yanlış bir şey yoktur. Eğer bir şey yanlışsa, o sizin bakış açınızdan dolayıdır. Gözleriniz bulutlu, bilincinizin aynası tozlu. Onu temizleyin, daha fazla berraklık yaratın.

   DEVAM EDECEK 

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir ,yanında bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çalıştıran, izni alınmış aktarlar tarafından güvenli şekilde kullanılmalıdır.

Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır

Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. 

                                                                

NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.                                

 


https//Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam253
Toplam Ziyaret1045822
https://Döviz Kuru
AlışSatış
Dolar5.74385.7668
Euro6.36786.3933
https://Hava Durumu
Anlık
Yarın
25° 28° 13°