• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

ORGANİK YEMEK TARİFLERİ FAYDALARI VE KURALLARI

                             
        
 ORGANİK YEMEK TARİFLERİ / KÜLTÜR  YEMEKLERDEN  UZAK

                                     KALMAYIN VE UNUTTURMAYIN                        


   https://www.sakli-sifa.com https://www.sakli-sifa.com https://www.saklisifa-piriiworld.com

  
İnsanlar konuştuklarında duygularını gizlemeyi başarabilirler fakat gözler asla yalan söyleyemez ve duyguları saklayamaz…. Bu sitede göreceğiniz okuyacağınız kelimelerin çok daha ötesinde..Sağlıklı bak...

                                                          Çoban sakli şifa  

  Yaşamayı başarabilecek miyiz

Geçmiş yazılarda söylendi ve yazıldı organik yemek yapımı ve içindeki maddeler rasgele toplanan bitkiler ve düzensiz ekim yapılanma.. Bunları tekrar yazmama gerek yok yapılması ve bundan sonra daha çok tehlikeli yollara itilmemesi insanoğlunu bu da eğitimsizlik ve çareler arama daha çok tehlikeli gümlere yol almayı önüne geçme olmalı…

Evet bilip bilmeden masum sebzeyi mahkûm etmek ıspanak ,ıspanak tek kökten çok kardeşli yapraklı bitki ve bitki içine aşılama ve ek kök çıkmayan bitki bu masum bitki nasıl olurda zehir dönüşür derken üç faktörü ön plana almak..

Birincisi .ÜRETİÇİ İkincisi SORUMLU MEKANİZMA YETKİLİLER Üçüncüsü ise evine ne götürecek bilinçsiz MASUM TÜKETİCİ..

ÜRETİCİ.. Daha önce ekmiş ve mükemmel kazanmış ve sene ye daha çok ekmek için tarım alanına uygun olmayan eski çalılık bölüme daha çok kazanmak için orayı da ekime hazırlar orada eski bir önceden doğanın koşuları her sene tohum serpiştiren tatula yanı boru çiçeği ve güzel avrat otu bunlarda zehir ,içine saklanmış bir şifa kaynağıdır “zehir içinde derman” şimdi oldular kötü bitki ve insan kafasında oldular kötü den de kötü bunlar bilinseydi araştırılsaydı ayrıntılı anlatılsaydı bu durumda görsel yayınlarda tek başsına alınması bilinçsiz kullanılması zehir ama akıl içinde şifa kaynağı olan bir bitkiyi ilaç sanayisin de içlerindeki etkin maddeleri bir insanı şifa kaynağı olduğunu eğitimle bilselerdi bilinçlendirilselerdi ve bunlar doğayı koruyan bitkiler oluşunu bilselerdi ve ıspanağın da tanı salardı ve bitkilerin içinden farklı yaprak oluşumlarını tanımış olsalardı üreticide nefsine hakim olup aldığı tohum ve fide yer değiştirmede bilinçli ekim yapsaydı diğer üreticileri zarara uğratmazlardı insanları zor duruma sokmazlardı evet yenilebilen bitkiler bile zamanı geçti mi veya eskidi mi ıspanak yaprakları ısınarak kendini sulandırır ve erir yanı sıcak suya sokmuş gibi yanar buda bir sakınca taşır her şey mevsime ve zamana yarışır bilmekte misiniz siz mutfağa gelesiye kadar ortalama 5 7 gün geçmekte artık kullanma suresini sizler koyun..Avm ler de ambalaj kutularına kullanma süresine bakmaktasınız ya çarşı pazarda..

SORUMLU MEKANİZMA YETKİLİLER. Daha önce çok yazdık Bir meşe tarla ekim izi kontroller yapılsaydı ve ne nereye ekim raporları sık yapılsaydı hop kardeşim sen kapasiten 5 tondu nasıl15 ton çıkardım mahsulünü denseydi ve ekilen meşede gidip kontrol edilseydi bu tarla daha önceden tarım alanı değil bu ıspanak durumu yaşanmaz dı oradaki mera veya doğa serpilmiş doğaya zor gelen başka bitki örtüsünü yok etmezlerdi ve orada yaşayan canlı örtülerini yok etmez önüne geçerlerdi bunun hesabını kim verecek bu unutulacak ve daha sonra gelecek tehlikelere yol mu verilecek veya sudan bahanelerle boş zaman yaratarak yelkenler tatile mi çıkılacak..

MASUM TÜKETİCİ.. Bunca zaman ıspanak alan ve ıspanağı bu güne kadar kökünden tutulup suda hiç yıkamadınız mı arasından yaprak düştü de bu ıspanak değilim görmediniz mi..

Buna fazla bir şey yazmak istemem bir daha sakın ha evde yemek yapma her kez okulda her kez işte boş zamanda yemek okumak çok mu zor olmaması gerek..

Hele daha tehlikesi bazen arabayla giderken yol kenarında ot toplayıp börek açıp çorba yapanlar bilmeden çok yediği zaman ya kalbim sıkıştı der dururlar şifalı da olsa tansiyonu tavan yapar damar daraltır. İnanın zaman geçtikçe daha çok araştırmadıkça vurdum duymazlığa nefise yelken açmaya başladık mı daha çok siren sesleri gelecek..

Doğa yaşamanız için şifalı bitkiler kadar zehir içinde şifalı derman vermiştir.. Akıl okumak öğrenmek için bilim ilim insan, insan yapan sevgi inanç güven ahlak vermiş şaşırtan nefis yaşam korkusu ham oluşu ,görmen içinde göz duyman için kulak anlaman için dokunmak karşı görüşü anlaman içinde his vermiş. .Artık gerisi size kalmış..

DİP NOT İlaçlar kadar bitkilerde masum değillerdir bilinçli insan elinde altına dönüşür. bir şifa kaynağı olur akıl şuurlu insan elinde ve bedeninde insana ve insanlara karşı bile üstünlük için bir birlerine zehir olur işte bu dünyada günlük halde yaşamaktasınız kimin aklı üstün derseniz aklı şuuru olmayanların aklı şuuru olanların akıl şuuru olmayanları kabullenmeyişi buda eğitimsizlik ezberlenmiş eğitim bu da her şeyi kısa olarak anlatım bilgisizliği..

Çiçeği dalından koparıp yok ediyorlar ve her sene yok oluyorlar akıl şuur da az bir bilgi olsaydı çiçeği dalında sevip tohumu dibine düşerek hayat boyu seveceklerdi..

Saklı şifa sırlar kitabin dan organik yemek tarifleri, bitkilerin içindeki maddeler ,insan vücudunda gıdaların yan etkileri ve zararları bölümünden kısa alıntılar.  

                                    .selcuk uysal çoban saklı şifa  

             https://www.sakli-sifa.com

Sahiplenmek tüm canlılar da var olan tutku his geçmişe yol. .Güzin’e ocak her kez buradan geldi meşe ısın de kaynayan sütten içip okul yollarına gitmek...

Duvarda asılı diplomalarda olsa son konforlu koltukta otursan da adımın buradan başladı ve sonlara dolu anne karnındaki lezzeti hayat yaşamında aradın bulamayışın meşe ısın de pişen sütte ekmekte cay da ,yufka sarılmış meşe ısında ufak tencerede kaynayan köy yumurtasında ,"ekmek etli" pide yanında köy yoğurt da tahta kaşıkla sarıldığın yemekte belki şimdi ıslı dersin ama dışarıdaki şafak ve ateşin hışıltısı gaz fenerinde ders kitaplarını toplayıp kulakların gizine üstünde tıslayıp takırdayan fokurdayan seste çayı yudumlayıp ağır adımlarla bu güne gelişin karayı ısı unutup parlayan ışıldayan görselleri yazsan da senin ve onların gelişi meşe ısın de..

Bizim afacan masaya sahiplendi müsaade ederse yaza cam. Masa benim der.

İşte bir çoban dağlardaki yoğur tu çobanın yoğurt yemesi kadar çalması da farklı.. Süt pencerede kaynar ılır ve her kez gibi maya çalınır.. Çoban ise kaynatır ılıtır maya çalar sonra güzüne fırınına koyar 75 derce de ateş görmeden ısıtır ne fazla ne eksik 30 dakika ve güzüne kapağını açar 15 -20 dakika dinlenir sonra sararak dola da koyar 24 saat dinlenir sonradan serin yerde kullanmasa da 3 ay 5 ay bozulmayan yoğurt yapar .

Tabi süt temiz olması süte su katılmış, sütten yağı çekilmiş, hele antibiyotikli süt olmaması lazım ..Öncelikle Ahlak ..Gerisi sağlık..

Açıklaması üretim yapılış bölümde geniş açıklaması vardır..

Daha önce 1001 tat bölümünde kısa kısa yazdık .Tadı insan ömrüne ömür katar..

Beni tanıyanlar İstanbul boğazı Ataköy Unkapanı balık restoranlar hep bu tabı arar olurlar.. saklı şifa sırlar kitabin dan 1001 tat organik yemek, anneden oğul a bölümlerinden kısa alıntılar

                                    selcuk uysal çoban saklı şifa 

Çoban yoğurtlu sos ..1 veya 2 kase.. Yoğurt içine bir tatlı kaşık biber salçası ,bir tatlı kaşık çoban baharat ,soğan rendele kırmızı ,havuç rendele, kırmızı lahana rendele ,zeytinyağı ve servis. .göz miktarınız ve kaç kişiye göre yapım... 

Çoban baharat Kişmiş, Kekik ,Nane, Pul biber, Toz biber,7 baharat ,Kori Kimyon ,çörek otu.. Hepsinden birer tutam sofraya konularak her şeye kullanılır kahvaltıda da.. 

Susam kavurması az yağ ile zeytin yağ ,pul biber, kekik, nane, kimyon ,kori susam kavrulduktan sonra baharatlar karışır. 

Yemek öncesi ve sonrası sarmısaklı soslar 

Sözcüklerin gücünü anlamadan, insanların gücünü anlayamazsınız  Gücünüzden şüphe ederseniz, şüphelerinize güç verirsiniz. ."Korkunun ,Korkusu, Korkusuzluk tur."    

Not :Serin ve yağmurlar nem artışı birlikte gelen yağışlar ve soğuklar grip musibetler insanlığın ortaya attığı fırsat fırsatlardan çoğalan ve her ne kadar atılsa da evren genişlemesiyle dünyaya değişim musibetleri yok etmek için atılan gelecek nesillere korumak için eşit düşen nimetler nimetlerden yararlanmak..

BİRİNCİ TARİF = 10 veya 15 dış soyulmuş dış sarmisak ,bir bardak su ,bir bardak limon ,bir avuç kadar ceviz hepsini robottan geçirin .

Bir tabak içinde avuç rendeleyin ,maydanoza ,isteğe göre avokado ,ve yukarıda yaptığınız sostan da iki yemek kaşığı dökerek ve saf zeytinyağı eklenerek yenir.

Ayrıca köy yumurtasını haşlayın kabuğu 45 derece 10 dakika fırınlayın toz haline getirerek tabağa cay kaşık arka sapıyla da yumurta tozundan dökün 1 veya 2 dökebilirsiniz.

Bu iki tarif li 3000 yıllık çın tableti bir o zamanın hekimleri tarafından yapılır İsviçre’de ve Japonya da çok eskilere dayanır ipek yolu güzergâh konaklarında balık et tavuk yemek üzerlerine dökülerek yenir Türkiye de çok eskiden beri Akdeniz sahillerinde balık üzerine dökerler yanı her yerde bir at alır .

Japonya da ise çok acı yeşil biberle robottan çekerler (eski ise havanda döverek yaparlardı ve yapmışlardır) 

(Artık gerisi size kalmış yap gör ne kadar faydalı girip mi yok sadece sabah evden dışarı çıkarken dikkatli olun soğuğa karşı kazak ceket giymiş gibi yapar) yanlışlıkla giymemişte olabilirsiniz....

İlk belirtisi burundan giren tüm musibetleri beyne gitmeden dışarı atar burun akmasıyla gözle görebilirsiniz tümör oluşumunu önler.

Ceviz çok koyarsanız  tansiyonu dengede tutar az koyarsanız tansiyonu düşürür kısaca her şey yerinde yapar çok küvetli gıda “örneğin balık” ta kullanırsanız direk vitaminleri kana verir.

Kandaki mikropları çamuru alır üstüne kaynamış su içine ceviz yaprağı demleyip içmeniz ise kan pıhtılaşmayı önler

Sağlıklı günler sizle birlikte olur bir deneyin farkı görün..    

 

İKİNCİ TARİF=    1 Kg kavanoz ,250 gr soyulmuş sarımsak, bir adet limon,3,5 parça limon tuzu ve su ekleyerek 10 gün bekletiyor sunuz bekleme süresin de konsantre olan öz suyunu temiz tül bentten geçirerek, posasını atarak kullanma şekline uyarak kullanmanızı tavsiye dır. Vücudun hayatıdır. Tümör oluşumunu   yok eder.  

1 Cİ    GÜN   SABAH  1 DAMLA    ÖĞLEN 1 DAMLA        AKŞAM  1 DAMLA

2 Cİ    GÜN   SABAH 2 DAMLA     ÖĞLEN 2 DAMLA        AKŞAM  2 DAMLA

3 CÜ GÜN     SABAH 3 DAMLA     ÖĞLEN3 DAMLA         AKŞAM  3 DAMLA

4 CÜ   GÜN    SABAH 4 DAMLA     ÖĞLEN 4 DAMLA        AKŞAM  4 DAMLA

5 Cİ   GÜN   SABAH 5 DAMLA      ÖĞLEN 5 DAMLA        AKŞAM  5 DAMLA

6 Cİ   GÜN   SABAH 6 DAMLA      ÖĞLEN 6 DAMLA        AKŞAM  6 DAMLA

7 Cİ    GÜN   SABAH 5 DAMLA      ÖĞLEN 5 DAMLA        AKŞAM  5 DAMLA

8 Cİ    GÜN   SABAH 4 DAMLA      ÖĞLEN 4 DAMLA        AKŞAM  4 DAMLA

9 CÜ GÜN     SABAH 3 DAMLA      ÖĞLEN 3 DAMLA        AKŞAM  3 DAMLA

10 CÜ GÜN    SABAH 2 DAMLA      ÖĞLEN 2 DAMLA        AKŞAM 2 DAMLA

11 Cİ GÜN    SABAH 1 DAMLA      ÖĞLEN 1 DAMLA        AKŞAM 1 DAMLA

Bir tarih biçilir her yıl veya beş yıl için de tekrarı yapılır. Ayrıntı olarak sofranızdan sar misak, sirke, limonu eksik etmeyin birde susam tahini bulundurun. Sofralarda susam tahini karaciğer dostudur. Fıstık tahini sindirim sitemlerine faydası vardır, oda bir şifa dır. Topraktan çıkan hiçbir şey sebep sis gönderilmedi. Site menusun de 4 önemli sar misak sayfasını   okuyabilirsiniz.

 

İçli köftenin benim yaşamında farkı söğüt altı söhbet

   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com

Yaptık ama kim yiyecek maliyet 35 tl bazı yöre ve değişen maliyet farklı olabilir ama gene (değişmez benim ki yaptığım çok büyük ama bir adet iki olabilir ) adet 16  tane 2.18  Tabakta 15 tl ayakta 5 tl

Çoban bir gün çanı çeker ablasından tarif alır ilk denesinde kaynatırken dağılır ve çorbaya çevirir sonra misafir daha yok mi der..

28 05 2021 Artık öğrenmiş tam şekilde yapar Aynen

250 gr çekilmiş kıyma ,500 gr ince bulgur,4 kaşık irmik ,5 kaşık un (tarif dışı 1kaşık yoğurt)

2 kaşık biber salçası ,yeterince kimyon ,yeterince kara biber, bir kaşık yedi baharat ve bir kaşık çoban baharattan koyarak

Tay boksta bu kadar yorulmamıştım saatlerce yoğurdum su ile ve dolaba koyarak beklettim..

İçini hazırlarken de yarım kilo kıyma ,2 adet soğan ,yukarıda ki harçlar kadar baharat koyarak soğan eriyesiye kadar bir bardak su ile kıymanın soğanın özünü çıkarıp sonradan baharatları  koyarak ve yağını ekleyerek kızartıp soğumasını ve ertesi günü köfteyle yapmaya başlamak kaldı.

Ertesi gün dolaptan çıkartarak tekrar yumuşatıp top top hale getirip baş parmağımı bastırıp oyarak genişleyen ve aynı dolmalık biber haline getirip kıymaları koyup bir kaşıkla ağızını tekrar sıvayıp bir kaba doldurdum ve 6 saat bekleterek kaynar suya tek tek atarak ve ya çoklu atarak haşladım haşlanan köfte ister bu şekilde ister bir saçta kızartarak afiyetle yedim.

Bir baktım geri kalan çokta çok hem de büyük büyük kardeşlerime mesaj çekerek tamam tamamda kim bu kadarı yiyecek yakında olsalar göndereyim kargoya versem elden ele paket sonradan içindeki yok un ufak dağda yalnızımda daha gelecek var ama 30 gün sonra gelirler derken telefon gelir manevi kardeşlerim arar neredesin dağda yarın ordayız resimleri gördük yarın oradayız der..  

Demek bu işin misafiri çok akıl ya tabakta 15 ayakta 5 tl  derken kimse kimsenin kısmetini yemez..

Organik yemek ve söğüt altı sohbet unutmayın yemek yapanla tartışılmaz tüm malzemeler onun için doğuş sanat silahıdır içindeki kabiliyet ise bir şifacıdır ve hiç mi hiç akıldan çıkmaz çıkarmaz belki bu sefer acemi olabilir bir dahakine güzel olacak ince yerine kalın bulgur koyulmuştur ortayı kesmiş ekstra haşlanmış bezelye ,havuç kereviz ,servise koyulmuştur   

saklı şifa sırlar kitabından organik yemek ve söğüt altı sohbetten kısa alıntılar

selcuk uysal çoban saklı şifa

Güzinede meşe odunda patlıcanlı domatesli şiş

https://www.sakli-sifa.com
.
Serum  

https://www.sakli-sifa.com

 
Nohut sebzeli güvecte güvecte pilav

 https://www.sakli-sifa.com 

 
Ekmek arası köfte peynir üzeri susam kavurmalı

 https://www.sakli-sifa.com       https://www.sakli-sifa.com

Mahlepli sütlaç fırında 

https://www.sakli-sifa.com

Fırında yoğurtlu köfte saçta 

https://www.sakli-sifa.com 


Saçta karışık börek 

 https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com

 Sebzeli fırında fasulye elmalı turşu

    https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com https://www.sakli-sifa.com

       https://www.sakli-sifa.com


Patates kumpir patatesli mercimek ilikli çorba

     https://www.sakli-sifa.com   https://www.sakli-sifa.com

Köy ekmeginde piza güzün
ede 


   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com

Tavuk haşlama pilav

Tavuk kanadı haşlanırken soğan sarmısaklı... kese içinde tuzu zeytin yağlı bulanmış pirinç.... sofranızda ayva şurubu ayva kaymaklı tatlısı limon kara üzüm kuru kaysı eksik olmayan coban baharatlar ve çoban sosu...Afiyet olsun...sadece enerji...selçuk uysal çoban saklı şifa 1001 Tat..Maliyet 4 kişi 10 tl..
 

 

1001 Tat 1001 Lezzet Karma karışık acil yemek farkı çalık yaratın.. Makarna kıymalı börek

      https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com
                  https://www.sakli-sifa.com

Uzun bir seyahatten geldik yol yorucu idi yağmurlar hızlı şekilde gelmekte yağmurlar başlamadan hem dik duruş hem de murat dağına çıktık Kütahya dan hiç mola vermeden güvenilir evime geldik çocuklar çok yorgunda biraz kestirin yemek sonrası her kes evine der ocak başına mutfak kiler dolap bir gözden geçirir.. Bunlara hemen bir mercimek çorbası makarnalı börek birde patates kızartmalı tavuk kanadı kızartarak En çok sevinecek ona sürpriz yol boyunca börekte börek diyen küçük çobana sürpriz.. Aslında yapmaları bahane onlara iş yaptırmamak için tilki uykusunda olsalar da yaşlı kurttun gözünden kaçamaz...Çorba mercimek herkes bilir yapılmasını.. kızarma ve kanat kızarmasını da.. Bilen bilmeyen olabilir makarna tarifi... Öncelikle çoban sosunuz ve çoban baharatımız...

Makarnayı haşlayın makarna yapışmasın diye az zeytinyağı ve kaya tuzu koyun turşuluk tuz. su bitesiye kadar ve haşlanmış olasıya kadar ateş üstünde tütün...Başka bir kapta kıyma soğan patates biber ve su ile haşlayın haşlama esnasında zeytinyağı dökün ve sos olasıya bırakın biber salçamızı da ve vazgeçilmez baharatımızı koyun.. Geniş bir kaba az yağlayın ve haşlanmış makarnayı yarısını dökün üstüne sosu dökün geri kalan makarnayı da üstüne dökerek  bastırmadan bir cay bardağı süt dökerek fırına atın...Alt ve üst kızardıktan sonra tilki uykusun da uyanları bir bardak su ile uyandırın...Onlar tilki ise siz kurt olun..

Maliyet makarna ve çorba üstüne kanatlı patates ve yoğurt salata hepsi 6 kişilik 20 tl...AFİYET OLSUN...Dolapta zamanı geçmiş ürünleri kullanmayın biber domateste dahil...tarladan size gelesiye kadar 4 gün geçer 3 günde siz ..toplam 7 gün yaptığınız yemeğin hiç vitamini minerali kalmaz bilginize... Bir bilgi daha az olarak kereviz ve karnı bahar kış yemeklerinde koyun sağlığınıza gün boyu çalıştınız prostat böbrek yoruldu kış yemekleriyle temizleyin.. 

Bir bilgi daha az olarak kereviz ve karnı bahar kış yemeklerinde koyun sağlığınıza gün boyu çalıştınız prostat böbrek yoruldu kış yemekleriyle temizleyin.. Aklınızdan hiç mi hiç çıkarmayın sebzeler temizleyici meyveler besleyici ..  

                              selçuk uysal çoban saklı şifa..

                            Saklı şifa 1001Tat 1001 lezzet ..

   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com

Dış dünyanın korkusu dik duruş 10 kasım için 5 günlük seyahate hazırlanırken aniden gece yol misafiri gelir.. Bu saat te açık lokanta bulsam da nerden baksam 4 KİŞİ 200 tutardı ...Aç mı sorusuna ..ne diyorsun demeye kalmadan kilere koşman bir olurdu.. Makarna çürümesin yarım kırmızı lahana yarım patates bahçeden biber ve domates dolaptan baktım yarım kereviz azda karnabahar özel dipfrizden azda parça et... Şimdi size keçi peynirli makarna ve ballı cevizli makarnayı bir dahaki bölümlerde ak taraçam nedeni resimleri ( çekmiştim ama ne yazık çıkmamış ). .ŞİMDİ KIRMIZI LAHANALI MAKARNA ÇORBASI VE KEREVİZ KEBAP YAZA ÇAM...Sindirim sistemleri ve prostat göz böbrek yapılarına faydalı vitamin ve mineralli yemek.. Daha sonrada sırlar sonsuz saklı şifa internet kitabin dan ve organik yemek bölümünde okumanız... 

Makarnayı 3 bölüp birinde çorba birinde salçalı, bir bölümüyle ballı makarna ayrın bu eriştede olabilir ev acımı ,kırmızı lahanayı güveç üzün süreceğinden belki aynı lezzeti olmasa da güzel olacak lahanayı doğrayın ,makarnayı kırmadan atın, azda maydanoz, ve kabuklu vazgeçilmez sarımsak bir yanda pişerken gene vazgeçilmez çoban baharatın dan bir tatlı kaşık atın.(Kemik ilikli bir parça koyarsanız bacaklarda yeniden kas yapar ve iltihabı alır)..Sitede çoban baharat karışımını evden eksik etmeyin.. 

Gene sac üzerine ortasına parça eti ve diğer malzemeleri doğrayın suda haşlayın bir cay bardağı yağ bir tatlı kaşık biber salçası atarak vaz geçilmez çoban baharatı atarak.25 dakika içinde daha sonra yazacağım makarna bölümünde dekiler le 30 dakika da 4 kişiyi doyurmak maliyet 22 tl salatası çoban sosu ve taze yoğurduyla.. Tasarruf.... 200 Cep te kalmak...Çoban emmi çorbadan var mı.. derler... olmaz yeğenim yanız 15 dakika beklersin ama sen en iyisi yanıma gel orda kendi elinle yap...Zırt pırt beni kaldırma... Sohbet devam eder gider.. İnşallah hayırlısıyla yarın veya yarından sonra yola çıkarım der. Misafirleri yolcu ederim...

                             selçuk uysal çoban  saklı şifa     

     saklı şifa 1001 Tat 1001 lezzet "Hepsinin hikayesi vardır"

 https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com

                           Lokmalık akıtma sebzeli köfte.

Un ,emek içi ,kıyma, sebzeler, soğan yumurta, süt, sade soda vazgeçilmez baharatlar yağ eldiven giyerek yoğurun, bir gün bekletin...sizde bilmediğiniz bir hastalık ailenize geçebilir .Bu gün kimse farkında değil "yemek yapan evde ve dışarıda" kimin evde" sağlık belgesi var...Hiç...


İkinci gün köfteleri tahta kaşıkla lokma halinde sacın üzerinde kızartın kızaranları saç üst tarafa sıralayın ,daha sonra ortasında patatesleri kızartın, kızanları ayrı tabağa alarak .diğer malzemeleri patates ,kırmızı biber, yeşil biber domates bir iki kaşık bezelye ve havuç ,sacın ortasına koyun ve iki bardak su ve bir kaşık salça ilave edin ve sebzeler kapanacak şekilde kapak koyun.. daha sonra bir bardak su daha koyarak kısık ateşte bekletin... 


Bu arada Çoban acı sos 3 kaşık yoğurt bir kaşık acı salça vaz geçilmez baharat ekleyin.Kori,pul,7 baharat, kimyon, kekik nane ,toz gerçek acı biber... 
Suyu çekilmiş köfte üzerine eritilmiş tere yağını dökün servis yapın. .İster ekmekle ister ekmeksiz yenir. Azla çok kişiyi doyurmak ..Maliyet 6 kişilik 25 tl..Pilav salata sos dahil...Maksat az adetle az malzemeyle doyurucu ve vitaminli yapmak.. Bir tabak doyurucu 24 saat acıktırmaz.. sebebi ağızdaki tat kaybolmasın diye .

                              selçuk uysal çoban saklı şifa.

                  TARHANA LI KIZARTMA SEBZELİ TAVUK

   
 https://www.sakli-sifa.com   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com     

                         jole halini tarhanadan almaktadır..

Tavaya dört parça tavukları koyarak 3 bardak su ilave 1 havuç1 patates1 kereviz 100 gr bezelye1 soğan 4 sarımsak 1domates 1kırmızı biber vazgeçilmez birer kaşık baharatlardan atarak hepsini sac üzeri atarak kapıyorsunuz ve haşlanmış tavuk parçalarını içinden çıkararak tarhanada yatırıp 15 dakika bekletiyor diğer saçta ve ya haşlanmış geniş kaba boşaltarak .parçaları kızgın yemeğe koyacak şekilde bir cay bardağı yağda kızartıp kenara çekerek haşlanmış sebzeliyi saç ortasına dökerek kısa ve kısık ateşte tekrar ısıtıp içinde kalan tarhana parçaları dağılasıya kadar alt üst ederek servise hazır duruma getiriyorsunuz yanına pilav salata yeşillik koya bilir dört kişilik doyurucu besleyici tüm vitamin mineralleri alıyorsunuz bil hassa b 12 fazla yağ kullanmadığınız içinde saç dökülmesi yaşamıyor sağlıklı yaşamaya devam ediyorsunuz.. Maliyeti 15 tl pilav ve salata..içinde..Benim için peynir tenekesi saç ve toprak güveç yemek yapmak bana sağlığıma güven veriyor.. 
 
                             selçuk uysal çoban saklı şifa...  

                          Kara havuçlu patatesli tantuni

      https://www.sakli-sifa.com    https://www.sakli-sifa.com

Rengi kara havuçtan alma ..Bir adet soğan ,bir adet kara havuç ,bir adet patates 100 gr kıyma ,bir kaşık yoğurt,3 bardak su su bittikçe bir bardak daha koy ve harmanla bir fincan yağ.. Baharatlar kori,7 bahar, kimyon ,kekik, nane ,pul biber sadece birer çay kaşık .Üstüne maydanoz ..VE EV yapımı mayonez kep çap.. (may ve kep) yapabilmek için gıda ürünler bölümünden okuyup yapa bilirsiniz..

Yanına servis 2 kaşık yoğurt üstüne kırmızı soğan, havuç kırmızı lahana ,maydanoz ,kırmızı biber, ve kırmızı pul biber.. mikser de dövülür veya karıştırarak servise hazır olur...Tantuni ve servis maliyeti 4 kişilik 12 tl..AFİYET OLSUN. Sindirim ve çalışma azmi verir. .İster dürüm ister börek size kalmış bir şey. .Özellikle saçta..

                                 selçuk uysal çoban saklı şifa...

             3-6- 9- 12- olmayan 14 Çiçek kebabı karnı bahar

         https://www.sakli-sifacom   https://www.sakli-sifa.com

150 gr kuş başı et saçın ortasına ,kenarlarına karnı bahar üstüne patates 1 adet, soğan 1adet,havuç 1 adet, yeşil biber 3 adet ,kırmızı biber 1 adet ,kereviz 1 adet ,patlıcan 1 adet ,100 gr bezelye ,bir domates, bir çay kaşık kaya tuzu ,kabuk soyulmamış sarımsak ve sonradan kokmaz bilginize bir cay kaşık kişniş, bir tatlı kaşık 7 baharat,bir cay kaşık kori bir çay kaşık nane bir çay kaşık kekik..(saçı üzerini kapatın.)

Saçın üzerine dizin 2 bardak su ,su azalınca bir bardak su daha .ve sonra bir fincan yağ haşlandığına emin olunca kaşıkla alt üst edin.. sadece kısık ateşte pişirin....İster ortayı acın pilav veya yoğurtla afiyet olsun...İster durum yaparak yenir isterseniz börek içi yapa bilirsiniz.. vücudunuzu dinç tutar..6 kişilik pilav veya yoğurt dahil maliyeti 15 tl..

                          selçuk uysal çoban saklı şifa                    

                            KAÇMASIN KAÇIRMAYIN                   

Yemek hazırlarken iç malzemeyi  soğan ,sarımsak, biber ,kırmızı biber, domates, havuç ,öncelikle bir bardak su ile haşlayın ,tüm yağları tencerede su ya geçirin kıyma koya çaksanız da kıymayı veya kuş başı haşlayın aynı tencerede, sonradan haşlanmasına emin olduğunuzda ,yağı dökerek kızartın, malzeme hazırlanırken ikinci ocakta mantar ,fasulye, nohut ,makarna ,vd, onu da haşlamasını yaptıktan sonra, kızarttığınız tencereye dökünüz, sadece makarna suyunu süzün onu da kızarttığınız malzemeden 2,3, kaşık süzdüğünüz makarna suyun içine atın, çorba için malzeme çıkmış tır…

Kızarttığınız ve haşladığınız malzeme 20 ,30 dakika kısık ateşte kalarak ,son dakikalarında kırmızı kaliteli biber,2 dakika sonra kekik ,ocağı kapattıktan sonra der otu veya defne yaprağı koyun, bakin ev dekiler ne diyecek eve aşçımı aldın denecek…Tüm vitaminleri hapsettin.. Çoban yemeği sakli şifa  

                                        Çoban saklı şifa   

                                        SAĞLIK BELGESI   

 
Başlara dönelim Kurslarda ,okullarda,kantinlerde Ahçı,fırıncı ,garson,hizmet elemanları,sağlık sertifikası,verilirken,sağlık belgeleri isteniyor mu pideciler,lahmacuncular,kebabçı lar , gıda fab , şeker fab, evlerde kısır partileri veren ev hanımları  kısaca yemek ,yenilen ve insan vücuduna,ürünlere, temas eden eller ve o insanın ne derece sağlıklı  bir belge resmiyeti var mı.(Evet diyeceksiniz eskiden var mıydı.) Evet yoktu ama bu kadar hastalık yoktu.Çünkü organik yaşam vardı.Soğan ,yoğurt ,saf buğday ekmeği yemesini biliyordu.Kısaca ne yediğini biliyordu.Kimin ne yaptığını biliyordu.Ya şimdi!!!!


                                                        Çoban sakli şifa

                                           DİKKAT!!!!!!                         

  
Anlatımlar,görseller,lokantalar ve ev hanımları güvenlik,denetim,sağlık  Eller,kollar,ağız maskeleri,vücut öyle duyarlı ki hastalığı tetikleyen bir faktörde  tiksinme.Sac galojlar ı,eldivenler,bilek ve dirsek galojlar a önem verin. Eller çok şeyde kullanılır,saclar dökülebilir,kıllar düşebilir.Dikkat edilmesi ve uyarılması !!!! Çok tehlikeli dır. 

  
Ezbere iş olmaz bilinç iş akıl işi dır.Şifa, sağlık ahenk ve uyundur.Vücut bir enerji dır. Tehlikeyi  anında sezer,ve savunmaya alır.Tehlike gelecek diye savunmada kalır,bağışıklık ,savunma zayıfsa ,hasta düşürür.   

 
Hatta, hatta ev hanımları evde yemek yapmaya sağlık belgeniz var mı hatta Türki yede kaç ev hanımının  sağlık belgesi var  aile hekime  danıştınız mı.İşte Türkiye de dünyada sağlık sorunu .(Annemin ,ninemin var mıydı diyeceksiniz).Dedik….sonuç…        

  

(Sağlığı ön de tutanlar ,Bu işi meslek edenler kullandıkları araçları menfaatsiz inananlar,yaptıkları sağlıklı yemeklere inandığı kadar araçlara da canı gönülden  inananlar ,her zaman başarılı üstat tır) 

 
Gözünle gördüğün şeyi doğruyu ve yanlışı, aklınla,vijdanim la, doğru yolu bulmaktır. Bir insanı sağlıklı geleceğe götürmektir. 

                                                      Çoban sakli-sifa 

                                 organik yemek kuralları           
 

  
Yemek pişirmek çok kolay ve çok dikkat isteyen marifettir,ne ne zaman tuzunu,yağını,baharatını,iç malzemeyi ne zaman atılması,ne kadar,kavrulması,hangi sebzelerin ,salata türlerin suda haşlayıp sonradan kızartmanızı ,çok pişmiş,az pişmiş,içindeki mineral , vitaminlerin,kaybolması,hele hele haşlanan
 nohut,makarna,fasulye ıspanak vd.Sularını atmayıp az kavrulmuş,kıyma ile veya başka şeyle çorba yapmanız sizlere vitamin depolayacağını unutmayın sebzelerin temizleyici , meyvaların besleyici olduğunu daha iyi anlayacaksınız ,hangi yemeklerin kaplarda ,pişirilmesi,günümüzün hastalıklarına göre yemek ve salata,içecekleri, hazırlanması çok önem taşır,eskilerde toprak çanaklarda,kil çömleklerde,tahta kaşıklar organik ve doğal yemeklerde,yenerek,sağlıklı nesiller yetişirken,günümüzün,18 / 10 krom çelikler,teflon tavalar,gerçek mi oluşunu bilmek lazım,bunlar tehlikeli bir virüs olarak,günümüzde dir,bu hastalık saçan araçlara dikkat edilmesi,ve kaliteli araçlar kullanılması,bilhassa çelik kaşıklar,çatallar,büyük ,küçük,malzemeler,et ve yemeklere değdiği zaman,ne gibi,reaksiyon ,homojen geç diklerini araştırarak,mümkünse,hiç olmasa,kızartırken ,karıştırırken,tahta kaşık kullanmanızı,ve özellikle,tabak ve çatal kaşıklarınızı ,ayırarak,kullanmanızı,bulaşık yıkarken,dur lama,kısmında durladıktan sonra ,biberiye,sirkeli su ile tekrar dur lamanızı önemle tavsiyedir. 

 
(Türk mutfak mız geniş,Yörük , kürt , arap , laz , Çerkez , macir ,göçmen,arnavut ve çok güzel Bay ve bayan  ustalarımız , aşçıları mız 
,yemek yapan hamaratlı,becerikli eller var,ama araçlar çok önem taşır,yemek güzelliği yetmiyor kaybolan  mineral  ve vitaminler ,nerede yok...)

Not: Yemek,pişirmek,araçlar,yıkamalar,aynı tabaklar,ilk vuracağı,savunma sistemlerini,zayiflatır,karaciğer,böbrekler,hpt,şeker,köllestirol,kanser virüsü,halsiz ve yorgun düşürür ,zamanla  alzhemer   hastalığı sebeplerinden rafine tuz ve kart etin yemesi ve pişirilmesi, kısaca ne yiyorsan o  olursun.Her gün üç şeyi yapmaktasın yatak odası uyumak,mutfak yemek,lavabo tuvalet,bunları her gün yapıyorsun lütfen bir günde sağlığına ayır,her 3 şeyi iyi kullanıyorsan 365 sağlıklısın demektir.  .

DAHA BİLMEDİKLERİNİZ


Kan unu
 nedir der seniz kesim hanelerde kesilen silolarda toplanıp hıjyen li  bir şekilde soğutuculardan geçip ,toz haline getirip, yem fabrikalarına yem katkı maddesi olarak satılır,Buraya kadar güzel,,,,( Güzel ihtiyaç)

 -
Mezbahaneler de kesilen hayvanlar ,koyun,dana,keçi,bu da güzel ,,, 

 
İthal (
Dışarı dan gelen) edilen,kan unu mezbahaneler de kesilen kesim hayvanları kart hayvanlar, başka ne kesiliyor…??????....bunları da bilmek lazım... 

     
(
Kesimi yasak olan devletler var bu hayvanlar nereye gidiyor etti kanı v d.)

 
1991  ingiltere , sonrası Fransa ,Hollanda , Almanya ,virüsün dağıldı yer,sonrası nemi oldu araştırın....

 
(Kart et yaşı geçmiş genetik olan kemik hastalığı taşıyan dişi hayvanlarda  "ya bunlarla  yapıla gıda ürünler  " mevcut olan bir virüs bakterı insanlarda milyonda bir olan alzhemer ve ayrıca kanser deli dana 
hastalığı virüs ve bakteri yükleye bilir. ve  
hasta düşürür.)

-Çok eskiden kıtlık zamanlar dada çıkan bir hastalık..Atalarımız söylediği bir söz var.(ortalıkta deli dana gibi dolaşma)bu sözü herkes bilir.Bunlar insan oğluna işarettir.Bu yemleri , iyi besi,iyi düve, iyi süt,tavuk,yumurtacılık,vd.Yem yiyen hayvanlar,dan,sağlığı bozulacak  ilk vuracağı yer has saz nokta süt hayvanın memesi körleşme,ve sonrası kısırlık..
  Kesilen hayvanların etlerini 
"ya bunlarla  yapıla gıda ürünler  "  yiyen insanoğlu,hormon yapılanmalar,çocuklarda erken büyüme,erken yaşlılık,milyonda bir virüs bakteriler,daha saymakla bitmez vd.

 "Ya bunlarla  yapıla gıda ürünler  " çantanızda ,çekmecede,cebinizde kaç ilaç var .Kollestırol,şeker,kalp,!!! Hangisi!!!!!  

 
Sadece et değil tuz şeker,GDO GİDA lar.Kaynama derecesinde ,homojenleşen,fermantasyon dan geçer ne olur bilmek istemezsiniz. Organik olmayan,soğuk hava depolarında meyve,sebzelere atılan ilaç koruma bombalar ,kullanılan  ilaçlar,       

 
Saymakla bitmeyen korumak için atılan ilaçlar,saymakla bitmeyen hastalıklar öncelikle
 gün yorgunluğu ,unutkanlık,kas,kemik,erken yaşlanma, vd.

 -Onun için DEZENFEKTE şart..

  (Geçici   elma sirkesi,biberiyeli,kekikli,suyla terbiye edin) Hepsi karma. 

NOT:Dezenfekte edilmesse Tencere,tavalar,sebzeler,meyvalar,kaynama,soğuk,zamanı geçmiş eksi soğuklarda bekletilen,sonradan sıcağa çıkmış ürünler,karıştırarak ne gibi honojenleşen , fermantasyon na uradığını  biliyormusunuz..,serviste nemi var derseniz , siyanur ,civa,kurşun,ismini veremediğin yemekler var,arada çerez virüs,bakteri..vd.. 

               
          (Tarım ilaçlarına maruz  kalmış ,et, süt,sebzelerle yapın anlarsınız)         

                        (Örnek mi yapacanız yemeği  analiz ettirin)
    
Sonuç: Peki mineral  ve vitaminler nerde, tatile de bu şehre uzun süre uğramazlar  

 Beslenme, vücut için gerekli olan besinlerin dışarıdan alınması ve vücut­ta kullanılmasıdır.

Vücudumuzun büyümesi, dokuların yenilenmesi ve çalışması için gerekli o­lan besinlerin yeterli miktarlarda alınması ve vücutta uygun şekilde kullanılma­sı “yeterli ve dengeli beslenme” denir. Besinler vücudun ihtiyacı kadar alına­mazsa buna da “yetersiz beslenme” denir.

Bazen de insanlar yeterince yemesine karşı, uygun besin seçimini yapama­dığı ya da besinleri yanlış pişirdiği için vücudunun ihtiyacı olan besinlerin ba­zılarını alamadığı zaman için sağlık bozukluğu oluşur. Bu duruma da “denge­siz beslenme” denir.Devamını sağlıklı beslenme bölümünde okuyun. 

  

Biyokimya ile Tedaviİnsan vücudu gıdalardan alınan vitaminlerle ve mine­rallerle beslenir. Hastalıklar ise beslenme için gerekli olan maddelerin fazla ve eksik alınmasından, vücuttaki inorganik tuzların birinin veya bir kaçının den­gesindeki bozulmalardan kaynaklanır.

  
Çiftçi toprağını nasıl koruyor, eksikliğini gideriyor; gıda üreticisi ürettiği malları nasıl koruyor, kozmetikçi ürettiği ürünleri nasıl koruyorsa, insan vücu­du da kendini vücuttaki enzimlerle, tuzlarla ve vitaminlerle korur. Rabbimin, verdiği bu enzimler, 12 tuz, vitaminler ve mineraller insan vücudunu    yeniler, uzun ve sağlıklı yaşamasını sağlar.
 Devamını Vücudun temel tuzları okuyun. 
Devamını Vücudun temel tuzları okuyun.

 
                  (Şu anda yapaçanız panzehir
,TARHANA çorbası..)

  
                          Sofranızdan eksik etmeyin.

                      SALATA:   SAVUNMAYI GÜÇLENDİRİN
     
     
 ( Sumak,kırmızı soğan,Kara turp ,rendelenmiş limon,sarmısak,taze 

        biberiye,semiz  otu,yoğurt ,sofranızdan eksik etmeyin.)

( Birde sofranız susam,susamlı tahin,köy pekmezi,kuru incirin içine koyulmuş

                                            anason,yoğurt eksik etmeyin)

  (Unutmayın keserken doğrarken  soğanı sirkeye batırın veya tahtaya surun gözünüz yaşarmaz ) 

 
Hiç çarşı pazardan toz ürünler almayın kendiniz çekin bu gün için herkesin evinde robot vardır veya sarı değirmen,sarı havanlar artik çıkarın,veya gözünüzle görün  çektirin palı olsa bile yoksa o farkı fazlasıyla sağlıkta harcarsınız. 


   
Sumak tane alıp çekmenizi      (yoksa limon tuzu gıda boyalı almayın)

 

Susanlı tahin Karaciğer faydası            (Yer fıstıktan yapılmış olanı sindirim     sistemlerine faydası çoktur, her iki sının de menüye ekleyebilirsiniz şifası  saymakla bitmez.)                

 
Kuru incir içine koyulan anason sindirimi yumuşatarak 
rahatlatacak aslında   vücudu rahatlatıp sizleri rahatlatacak.


 

Pekmez ardıç sindirim için,üzüm kan için,keçi boynuz pekmezi küvet için tercih sizin

  
Limon hepsi ama kalın kabuk tercih.

 
Susamı taze kavurun yakmadan ateş görsün yeter.

 
Sarmısak yerli olması tercih.
 

       Bazı insana cahil deriz eğitim deriz. HAYIR (Yanlış o sadece kurnazdır.)                  

     
Cahilliyi geleceği için hazırlık yapar ama bilmez ki geleceğinde ne gibi sağlığında fazla, fazla harçıyaçağını bilmez kazandığını zanneder ,anlar ama geriye dönüp baktığında iş işten geçer,telafisi zordur düzel demez,hata yapılmıştır dönüşü zordur.ve yoktur.  
 

  CAHİL Kendi halinde yaşı yandır.BİLMİYEBİLİR öğretiriz ve öğrenir.            

Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır.

Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır 

 

 

Sen annenin karnındayken annenin almış olduğu gıdayı damak tabını al.Ninenizin sarı değirmenlerini , havanları çıkarın. Taneleri artik sis çekin , kökleri havanla dövün ve evinizin değirmencisi olun.Un,ekmeğini,tandırlarda ,fırınlarda,içeceğini,yanı kısaca her şeyini,kendin yap ören,tüm dünya kadınlar,güçlü,marifetli ve başarılıdır. 

Doğa organik ..İşte orada sağlıklı nesiller var.. Sizlerin yok etme ana temeli alış verişlerde bilhassa Pazar marketlerde poşet kullanmanız eskiden köfe file Pazar çantaları vardı  modernleşme geldi hatalık çoğaldı ..sebebiyetlerden bir tanesi ama asır geçtikçe hastalıklar daha da hızlanacak.. Daha doğayı anlayamayış anlaşılırken unutulmuş unutturulmuş bir sebep poşet mi daha çok beğenme beğenilmemi doğal hal dururken abartılı makyaj neyin aynasıdır daha bir çok sebebiyetler kendi elinizde tavsiyeler de uygulama hatalarında yaratan sizlere doğal yaşam vermişken  .. Bir sorgulayın.. 

                                            Çoban sakli şifa

                 "Nüfus kağıtları pembe de,  olsa,   yürekleri mavi dır. " 

 

                                      
DEZENFEKTE ŞART

 
Şu andan itibaren yazılımı beklemeyin yakın tarihte yazılacak,şu an için dezenfekte yapmanız kafi bir kaliteli lehen içinde ona da güven yok neye atsam kanser,ama 3 lt suyun içine birer fincan biberiye ekstrası,Kekik suyu ekstrası ,elma sirkesi kafi gelecek tir.Sebze ve meyvalarınızı araç ve gereçlerinizi durlayın.
  Sadece sağlığınıza. 

 İnfisyon yapılışı okumak isterseniz.


(ekstraları bulamassanız alta su kaynarken,üste koyduğunuz suyu kaynatarak birer tutamdan,üründen koyarak demledikten sonra çok iyi süzerek elde edebilirsiniz.yaptığınız ürünü 72 saat saklayabilirsiniz) geçici (için deki ağır metalleri düşürmek için  lehene koyduğunuz  suyun içine ayrıca nohut büyüklüğünde  şap  taşı ata bilirsiniz. şapın marifetlerini okuyun)  

                                                           Çoban sakli şifa

                 

                            Organik yemek tarifleri yakında.

                      OSTEOPOROZ          SARDALYE BALIGI               

   
Sardalye balık konserve servis tabağına boşaltın,meşe odununda mangal yakarak közde,etli kırmızı biber,kırmızı soğan,sarımsak,domates kızartın kabuklarını soyarak servis tabağına koyun üstüne tere otu,maydanoz,acı tadı alabile çek kadar acı sos,limon kabuğu ile rendeleyin bir saat dinlendirerek servis yapın.Kiremit,güveçte ,veya buhulama yapabilirsiniz.
 

Faydası: D Vitamini-B12 Vitamini-Kalsiyum –Fosfor-EVİTAMİN-  bol, bol fosfor ve vitaminleri, cinsiyet hormonu, bol E vitamini ve protein içerir. Bu maddeleri ile cinsel gücü arttırır, buna bağı olarak kalp rahatsızlıklarını da giderir. 

 Sardalye çanakkale ve ege ye has konser ve çiğ balık okuyun

  
Derin suda yaşayan balıkları tercih edin %100 doğal ve oldukça besleyici mikro  organizmalarla beslendiğinden  ve sizlere daha çok şifalar verecek tır. Çorba olarak içmeniz,az pişmiş yemeniz çiğ tüketmeniz  (Buhulama )sizlere daha çok şifa verecek tır.  Ayrıca unut mayın tuz pişirici dır,bol yeşillik de,aynı görevi görür.Taze çekilmiş baharatlarda pişirici dır. 

     Bilgi:Japon kadınları ğövüs (meme) kanseri ne yakalanmaları yüzde bir dır.    

       BALIK VE ATEŞ   GERİSİ MARİFET  YILAN BALIGI

  Yılan balığın derisini soyun tulum şeklinde çıkarın derisini atmayın bir kavanoza koyun bu size sonradan yağ yapımında lazım olacak.(Derisini neden çıkarıyoruz sorusuna cevap olarak hava geçirmez oluşu sebebi tavaya mangala koyduğunuzda balık patlar veya yağ sıçratır korkusu yaşamayın diye ayrıntı yazıyorum bilginize.)(Devamını okuyun Ayrıntılı olarak marifetleri) 

   Hangi vitaminler ve mineraller var sorusu :YOK,YOK

    

   Hamilelikte hem anneye hem de bebeğe katkıları büyüktür.
  
Cinsel gücü kuvvetlendirir. Erkekliği arttırır.
   Gövus meme kansere karşı koruyucu

   Beyin hücrelerini güçlendirir. Migren rahatsızlığında faydalıdır.
   Kalp ve damarları korur. 
  
 Kolesterolü düşürür.
   Alerji ve astım hastalığında oldukça ciddi yararları vardır.
   Fazla kilolardan kurtulmada zayıflamaya yardımcı olur.
  
 Cildi kuvvetlendirir. Çatlak ve pişiklerde faydalıdır.
   Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek hastalıklara karşı zayıflığa iyi gelir.
   Eklem romatizmaya iyi gelir.

   -ALZHEMER  
   -BEYİN ALTINI    

          Deriyi(çıkarırken elinizi külleyin deri çok kaygandır)    

 
Balıkların üzerine tuzu, pul biber i, karabiberi, kimyonu ve reyhanı serpiştirin. Defne yapraklarını iyice sarın . Üzerini streç film veya folyo ile kapatarak 5-6 saat buzdolabında terbiye edin.

 
Bekli yen balık baha sonra ayrı sade olarak folyo ya sarılır kendi yağı yeterli dır,meşe koruna koyularak pişme sı beklenir bu arada domates,biber kırmızı,sarımsak ,soğan pişirilir,pişen balık,servis tabana folyo ile konur,pişirilen malzeme,kabukları soyularak,aynı balık üzerine koyularak,limon,defne,dere otu,acı sos ve baharatı isteyene göre servis yapılır.Güveçte de olur(Aynı şekilde fırında da yapılır.)Geri kalan pişirmek sizin marifetli ellerde hazırlanmış malzemeyi çorba yapa bilirsiniz.

 DEVAM EDECEK    

 

                                        GENİŞ BİLGİ                                   

                             ORGANİK YEMEK TARİFLERİ              

                                 Üyeler  ve  şifreyle  girilir.                             

            Diğer Ürünler imalatına  giriş bölümüne üye olun şifre isteyin                    

                                GENİŞ ÜRETİM BİLGİSİ
                           
                                     ŞİFREYLE GİRİN
 

 
 
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.  

  
Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır.. 


  
Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde k
ullanılmalıdır.  

   
Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır 


  
Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.


 
 

                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

   


NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

 

   Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi10
Bugün Toplam127
Toplam Ziyaret1209708
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar12.650712.7014
Euro14.269314.3265
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com