https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com                   https://www.saklisifa-piriiworld.com           

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

https://Site Menusu
https://Takvim
Yenileniyor
 

AYAK TABANLARI ve SAĞLIK


           www.sakli-sifa.com  www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com

                             AYAK TABANLARI ve SAĞLIK  
             www.sakli-sifa.com 

                                      Dokunarak masaj

 
 Ayakkabı içlik plastik veya keçe bir ayakkabıcıya gidilir şu işlemler yapılır

 -Siyatik kısmına sinir topuk gelecek şekilde işaretlenerek kemer kopçası zımbalanır.

 -Beyin kısımlarına 3 parmak işaretlenerek kopçalar zımbalanırlar,

 -Böbrek kısımlarına işaretlenerek kopçalanır,

Kopçalar üstü yuvarlak şekilde olması önemli (raptiye) şekli.İster ofiste ,ister evde,ister yürürken rahatlıkla kullanılır Gün de 5 dakikayla artırarak 20 dakikaya çıkasıya kadar arttırın kullana bilirsiniz,Sizleri çok rahatlatacak Yürüyüşten sonra nar suyu,limon suyu ,portakal suyu içiniz. Varis,halsizlik,ağrılar,kan basınç ,topuk ağrısı, kısaca  tüm vücuda enerji sağlar. 

    
Hem doğu tıbbında hem de batı tıbbında ayak, sağlığın kaynağı olarak bili­nir. Bugün kabul edilen bir teoriye göre insanın iç organlarının ayak tabanı i­le çok yakın ilişkisi vardır. Ayak tabanı iç organlar için reaktörler ihtiva ederler. Doğu tıbbında çok önemli bir rol oynayan ayak tabanındaki basınç noktaları ve reaktörler büyük bir uygunluk gösterirler. Vücudun çeşitli kısımları için ba­sınç noktaları ayak tabanında toplanmıştır. Manyetizmayı bu noktalara yönlen­dirdiğinizde, bu etkiler kafadan tüm iç organlara kadar manyetik kuvvet çizgi­leri boyunca tüm vücuda ulaşır.

                                 Manyetizma ve Kan Dolaşımı

Bir başka önemli özellik de ayaklar ile kan dolaşımı arasındaki ilişkidir. Kan, atardamarlardan damarlara doğru ve ince kılcal damarlara besin taşır. İnsan vücudunda yaklaşık 5.1 milyar kılcal damar vardır ve bunun 3.1 milyarı el ve a­yaklardadır. “Ayak ikinci kalptir” denmesinin sebebi vücuttaki kılcal damarla­rın çok büyük bir kısmının burada bulunmasındandır.

Vücuttaki organlara bağlı tüm sinirler ayakta sonlanmaktadır. Bu noktalara her baskı yaptığımızda organlarımız harekete geçer ve düzgün çalışır.

    
Herhangi bir organınızda sorununuz varsa o organınızı gösteren bölgeye masaj ya da basınç uygulamalısınız.

Ayaklara yapılan masajlarla vücudun kendi kendisini iyileştirme gücünün harekete geçirilmesine “refleksoloji” denir. Tarihte Çinliler, Mısırlılar ve A­merika yerlileri tarafından uygulandığı bilinen bir alternatif tedavi metodudur.  

    
Başta ayak olmak üzere el ve kulaklara masaj ve baskı uygulanarak yapılan Refleksoloji, ayak tabanında vücudumuzun tüm organlarına, bölgelerine kar­şılık gelen refleks noktaların bulunduğuna işaret eder. Her bir ayak tabanın­da yer alan pek çok sayıdaki sinir uçlarına yapılan basınç, uygulanan özel ma­saj hareketleri ve ovma hareketleri ile vücutta bu sinirlerin ilgili olduğu sistem, bölge ve organlarda iyileşme ve bedenin belli alanlarında toplanan enerjiyi da­ğıtmasını sağlanır. Refleksoloji zihinsel, ruhsal ve fiziksel anlamda bir rahatla­ma sağladığı gibi doğu felsefesine göre vücuttaki enerji akışını düzenleyen bir terapidir.

    
Ayak tabanında yer alan bu beden haritası; migren ağrıları, stres, sırt ve bel ağrıları, hazımsızlık, astım, romatizma ve daha birçok hastalığa şifa kaynağı ol­maktadır.  Devam edecek  

  
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.   

Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..  

Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.  

Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır  

  
Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.
   

   

                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 


NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

  

 

https//Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam261
Toplam Ziyaret1045830
https://Döviz Kuru
AlışSatış
Dolar5.74385.7668
Euro6.36786.3933
https://Hava Durumu
Anlık
Yarın
25° 28° 13°