• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

BAYAN LARIN YAPMASI GEREKENLER
                          BAYANLARIN YAPMASI GEREKENLER 

           BAY  BAYAN

 GDO yada, Genetiği değiştirilmiş Organizma adının kısaltılmışı olup yine aynı isimlendirmeden anlaşılacağı üzere "Genetiği değiştirilmiş yada oynanmış organik besin" anlamına gelmektedir. Denirken. .Ve demeye devam edenler. Yaratanın aslı nimet hikmetlerinden uzaklaşmayın… Vücut  hücreleri ,ve kan hücreleri sana bakmakta, ve yanlış hareketin ölümcül hastalıklara yol alır, ve kendini onarabilmek içinde. .vücudunuza, zarar vermekten kaçının… 

 Haram İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır.

    Helal :  İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır   

              Her şeyi açıklamakta yoksa ödül başarımı beklemek    

        Sebep taşıyan sorunlar kalkarak sizlere yardımcı olacak   

  Bu günün dünyası neye el atsak gdo hastalıkların başlangıcı .Gerekçesi yaratan doğaya göre yarattı, İNSANOĞLU SONRADAN10, 15 ,20, SONRA Pardon la karşılaşırsınız               

- Biri bir kaçı sebepler olabilir aromatik bitkilerle meyveler sebzelerle  düzene sokabilirsiniz

- Kullanacağınızı ürünleri uyumlu kullanılırsa şifası çoktur, neyi ne zaman kullanılacağını öğreneceksiniz biyokimyanız hemongram sperm hormonlar kan tersleri çok önemlidir.

      -Bilinçsiz kullanılınca ilaçlar gibi bitki aromatiklerinde yan tesiri vardır .

                               Başlangıç gdo lu hayattan çıkarmaktır    


Evinizde elinizin altında temin edeceğiniz ürünler altta sıraladığımız bazı sebeplere  faydalı olup vücudunuz sakli-sifayı keşfederek yaşam sırrını anlayıp ve uygulayarak sağlıklı nesiller  yetiştirecek siniz

Ne yenecek ne içilecek neler yapılacak ayrı ayrı anlatılacak ve yazılacak:   "Biyokimya ve hemongram Değerlere göre "   

  Böbrek Taşını ve kumu dökmeye faydalıdır. Böbrek yetersizliğinde etkilidir. İdrar yolları ve böbrek iltihabında kullanılmaktadır. Safra kesesi taşlarını erite­rek dışarı atılmasını sağlar. İdrara rahat çıkılmasına yardımcı olur. İdrar yolun­daki yanmaları ortadan kaldırır. İdrar yollarındaki iltihaptan dolayı ortaya çıkan ateşi düşürür. İdrar kaçırmayı durdurur 

 Doğal bir beslenme öğesi olan   vücut için gerekli olan mine­ral, vitamin, protein, karbonhidrat takviyesi sağlar. Demir, potasyum fosfor ve magnezyum eksikliğini giderir. Bağışıklık sistemini ve kemik gelişimini sağla­maya yardımcıdır. Hastalıklara karşı direnci arttırır, kansızlığı giderir. İştah aç­maya, kilo aldırmaya, vücudu zinde tutmaya beden ve zihin yorgunluğunu gi­dermeye; gastrit, kolit ve karaciğer iltihaplarının tedavisinde yardımcı olur. Sin­dirim sistemini düzenler. Kemikleri geliştirir vücuda zindelik verir. gelişmesinde aktif rol oynar. Bağırsak parazitlerini döker 

   hastalıklardan korumak amacı erkek üreme hücresi olan doğa harikası vücudunda sindirimi sırasında ortaya çı­kan krem kıvamında bir sıvıdır; arıların başlarının iki yanındaki bezlerden sal­gılanmaktadır., kulak burun boğaz ve solunum yolları hastalıklarında kullanılan dünyanın en doğal ve kuvvetli antibiyotiğidir

 Bağırsak sistemini güçlendirir. Kemik erimesinde makrofajları aktive eder. Kalın bağırsak tümör hücrelerini sikotinlere etki ederek yok eder. Mikro organizmaların asit direnci­ne karşı etkilidir. Ateş düşürücüdür. Yüksek kan basıncını azaltır. . Kılcal da­marların güçlendirilmesinde faydalıdır. Anti bakteriyel özelliği vardır. Kandaki yüksek kolesterolü düşürür.

 
    Kansızlık şikâyetlerinde kan yapmada etkilidir. Kalbi takviye eder düzenli çalışmasını sağlar. Tansiyonu dengelemede, mide ve sindirim sisteminde, reflü de, anne sütünü arttırmada biyolojik dayanaklılığı artırır. Diyet esnasında vü­cudun yoksun kaldığı besin maddelerini takviye eder.  
  

 Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Astım bronşit nefes darlığına faydalıdır. Bronşları açar. Balgam söktürür. Öksürüğü giderir. Göğsü yumuşatır. Üst so­lunum yolları enfeksiyonlarına faydalıdır. Bademcik ve boğaz iltihabına iyi ge­lir. Sinüzite etkilidir. Ateş düşürür. Antiseptik özelliği sayesinde mide bağırsak enfeksiyonlarında ve gıda zehirlenmesinde etkilidir. Kolit benzeri sindirim bo­zukluklarında faydalıdır.  

 Kanser durdurmada ve küçültmede kansere karşı vücut direncini arttırma­da beta korotinden dolayı vücuttaki radyosyonu atmada yaşlılığı geciktirmede kemo ve radyoterapinin yan etkilerini azaltmada kullanılır. Enfeksiyon hasta­lıklarına karşı vücut direncini arttırmada akut kalp yetmezliğini önleyici etkiye sahiptir. Kötü huylu hücreleri, oksijen ve besin maddelerinden yoksun bıraka­rak büyümesini ve çoğalmasını engeller. 

 Erkeklerde cinsel gücün artmasına yardımcı olur. Sertleşme sorununu gide­rir. Erken boşalmayı önler. Afrodizyak etkisiyle erkeklerde ve kadınlarda cin­sel isteğin artmasını sağlar.  

  Karaciğer rahatsızlıklarından dolayı kaynaklanan cilt lekeleri egzama man­tar kaşıntı ciltte kızarıklık vb. gibi cilt sorunlarında yardımcı olabilir. Hepatit (Sarılık) A-B-C kontrol altına almada anti oksidan özellikleri sayesinde anne a­dayları ve bebeğin sağlığında büyük ölçüde yardımcı olur. Karaciğer büyüme­sinde anemi ve kan yetmezliği ile ilgili hastalıklarda kullanılır. Karaciğer salgı işlevlerini uyarır düzenler ve güçlendirir. Yüksek tansiyon şeker ve kolestro­lün kontrol altına alınmasına yardımcı olur. Karaciğerin yağlanmasında güven­le kullanılır. Sindirim güçlüğü ve gut problemlerinde etkilidir.

Tokluk hissi vererek yemek yemeyi engeller. Vücutta bulunan fazla yağların yakılmasını sağlar. Tansiyonu dengeler. Sindirimi kolaylaştırır. Bağırsakların ça­lışmasını düzenler. Toksitleri idrar yoluyla atarak vücudun zinde kalmasını sağ­lar. Üriner sistemi ve sindirin sistemini düzenler.   

Egzama, derinin sulanması ile meydana gelen bir iltihaptır. Tıp dilinde Ka­şıntı ve kızartı ile ortaya çıkar.  

 Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Yanma ve sancıları giderir. Hazmı kolaylaştırarak kabızlığı giderir. Kalın bağırsak iltihabına iyi gelir. Kalın bağır­sak kanamalarını durdurur.

  Kilo aldırmada cinsel güç ve sperm arttırmada, çocukların gelişiminde kul­lanılır.

Kalp-damar tıkanıklığı, astım, bronşit, nefes darlığı, prostat büyümesi ve il­tihabı, karaciğer yetersizliği, hepatit C, romatizma rahatsızlıkların tedavisin­de faydalıdır.

 Stres ve zihinsel yoğunluklarda etkilidir. Kalp ritmini düzenler. Sinirsel gast­rit ve ülserde, migren ve baş ağrılarında, uykusuzluk ve halsizlik hallerinde, ka­raciğer ve cilt hastalıklarında, hafif ve orta dereceli depresyonlarda, bayanlarda menepoz döneminde ortaya çıkan korku gerginlik ve uykusuzluklarda etkilidir.

   Vücutta bulunan bel ve basendeki yağ tomurcuklarını eriterek idrar yolu ile dışarı atılmasını sağlar. Bu sebepten dolayı bedensel incelme sağlanır. Tokluk hissi vererek yemek yeme içgüdünüzü bastırır. %100 doğal bitki özlerinden ya­pıldığı için kilo kaybı sırasında oluşacak olan güç kaybını ve halsizliği ortadan kaldırır. Ödem söktürücüdür.

 Yüksek tansiyonda kalp damar rahatsızlıklarında kandaki yağlanmayı önler. Kan şekerini dengeler. Kalp ritmini düzenler. Sinirsel kalp çarpıntılarını önler.

   Beyin damarlarında kan pıhtılaşmasını önler, konsantrasyonu sağlar. Unut­kanlığı önleyicidir. Hafıza kaybında stres hallerinde ve zihinsel yorgunluklar­da beyne daha fazla kan ve oksijen ulaşmasını sağlar. Erken boşalma ve üriner rahatsızlıklarda damar sertliğinde ve atar damar tıkanıklığında yüksek basınca

karşı anti alerjen ve iltihap önleyici özelliğe sahiptir.

Uzun süreli ereksiyon sağlamaya faydalıdır. Afrodizyak uyarıcı ve cinsel güç artırmada etkilidir. Sperm sayısını artırır. Halsizlik ve isteksizliği giderir.

 
    Menopoz dönemindeki rahatsızlık ağrı, sancı ve sinirsel durumlarda etki­lidir. Kemik erimesinde adet düzensizliğinde, rahim ve idrar yolu iltihabında faydalıdır. Hormonal bozukluklarda miyon kist ve tümörde etkilidir. Uyku dü­zenleyici ve yatıştırıcıdır. Sorunlu akıntılarda görülmüştür.
 

 

Gastrit ülser ve kolit rahatsızlıklarında, mide yanması ve ekşimelerde safra­dan kaynaklanan acı su gelmesinde, mide ve bağırsak enfeksiyonlarında kronik kabızlıkta mide şişkinliklerinde, kalın bağırsak ve iltihaplarında hazım kolaylaş­tırıcı ve gaz giderici karın ağrılarını giderir.

Prostat iltihabı, idrar düzensizliğinde, idrar yollarındaki iltihaplanmalarda idrar tutamama gibi problemlerde bedende biriken ödemlerin atılmasında ek­lem rahatsızlıklarında, bayanlarda üreme organları kaynaklı mikrobik hastalık­lara bağlı olmayan sancı ve ağrılarda, bağ dokusu direncini arttırmada kulla­nılmaktadır.

Siyatik ve eklem romatizmaları ve ağrılarında etkilidir. Mide bulantısını gi­dermeye faydalıdır. Sinirsel organizma titreklikleri tedavi etme özelliğine sa­hiptir. İltihaplı eklem ağrılarında kullanılmaktadır.

  
 Çocukların gelişimine yardımcı olur. Gece altına kaçırmayı ortadan kaldı­rır. Bel gevşekliğine hastalıklara karşı direnç artırmada üriner sistemin geliş­mesinde etkilidir. İdrar tutamama gibi sorunları ortadan kaldırır. Kemik yap­sını geliştirir. Kansızlığı giderir. İştah açar ve vücudu zinde tutar. Mide ve ba­ğırsak gazlarını alır.       

 Mideyi güçlendirir, hazmı kolaylaştırır, zihni güçlendirir, erkeklik gücünü artırır, yeller giderir.

Mafsal ağrılarına, siyatiğe, idrar zorluğuna, sırt ve kalça ağrılarına, vücuttaki yellere, haya şişliklerine, basura, yüz felcine, rahim hastalıklarına, siroz hastalı­ğına, dalak hastalıklarına şifa verir.

  Damar tıkanıklıklarını açar, dimağı kuvvetlendirir, aklı ve zekâyı arttırır, vü­cuttaki yelleri temizler.

Bu macunun faydaları: Şöhreti büyük olan bu macun, soğuktan kaynakla­nan bütün hastalıklara iyi gelir. Vücudun nemini giderir, balgamın kökünü ke­ser, erkekliği arttırır. Felce, unutkanlığa, el ayak titremesine, nefes darlığına, öksürüğe, ses kısıklığına, damar sertliğine, yellere, mide ve karaciğer zafiyeti­ne, makad ve rahim hastalıklarına şifa verir. İdrarı söktürür, yüze kan getirir.

  Çocuğu olmayanlara, erkeklikten kalanlara, idrarını tutamayanlara, bel ağrı­sına, bel soğukluğuna, baş ağrısına, kuvve-i hazımaya, diz ve omuz ağrılarına, eklem ağrılarına, siyatiğe, basura, kulunca faydalıdır.   

    
Cilde canlı ve taze bir görüntü verir. Yaşlılık belirtilerini azaltır ve yaşlan­mayı geciktirir. Afrodizyak özelliğe sahiptir. Vücutta biriken kimyasal zehirleri atmaya yardımcı olur. Damar duvarını yenileyerek kalp atışını düzenler. Unut­kanlık ve konsantrasyon sorunlarını giderir. E vitamininden 50 kat daha güç­lüdür. Hemoroid ve basurda damar sarkmasını önler.

 

 Düzgün kullanilirsa sakli-şifaya kavuşaçaksıniz.    ÖNÇELİKLE PERİZ

 

 Bu sebepler ortadan kalkarak bir eksik bir fazlası tamamlanir şifa ya kavuşarak mutluluğa kavuşur.Her şey kendi iredende,(Kötü aliş kanliklarınızı şimdiden azaltın).Yavaş yavaş birakın.

 

              ARI SÜTÜ ALMA ve KULLANMA ZAMANI GELMİŞTİR                             

                                 Vücutta canlı hücre oluşur..                      

                                           05 /06 /2016

                       Direk üreticiden almanız tavsiye dır..

                                        Çoban sakli şifa

                                                

                                       KISIRLIK TESTİ:

  Kısırlılık sebebi eşlerden birine ya da her ikisine bağlı olabilir.İlk yapılacak olan çekilecek bir filmle kadının rahim ve kanallarının açık ve normal görünümde olup olmadıklarının değerlendirilmesidir.

    Eğer her iki kanal da tıkalı görünümde ise mutlak tedavi edilmelidir.

  Kadına bağlı kısırlık nedenlerinin önemli bir bölünümü de tüplerde olan problemler oluşturmaktadır.Özellikle sık akıntılı vaginal enfeksiyon geçiren daha önce tüberküloz yapısı konulmuş,birden fazla kürtaj geçirmiş,sezaryen veya patlamış apandisit gibi karın içi ameliyat geçirmiş hanımlarda tüplerde sorun olabilir.

  Eğer kanallar açık ve normal görünümde iseler kadının normal şekilde yumurtlayıp yumurtlamadığı araştırılır. Yumurtlama problemi var kalıcı ise o zaman hekim yumurtlamayı sağlamak için ilaç tedavisi uygular.

  Erkeğin değerlendirilmesi ;Bu değerlendirilmeden testislerin normal torbada yerleşimli olup olmadığı boyutları,inmemiş testis için geçirilmiş.Amaliyat varlığı,varikosel için ameliyat geçirip geçirmediği ,erişkin dönemde kabakulak geçirip geçirmediği cinsel birleşmenin normal olup olmadığı değerlendirilmelidir.

  Bunun yanında embriyolog tarafından sperm testisinin yapılması gereklidir.

  Sperm testisi:Sperm analizi erkeğe ait kısır nedenlerinin belirlenmesinde en önemli testistir.

   Alınan örnek belli işlemlerden geçirilir.

  Temel olarak:Sperm sayısı ,sperm hücrelerinin yapısı spermlerin hareket kabiliyeti değerlendiriir. 


 Üreme Sistemi:

    Üreme bir canlının neslini devam ettirebilmesi olayıdır.Neslin devamından sorumlu olan sisteme ÜREME SİSTEMİ denir

 

Üreme Organları:

   Kadın ve erkekte üreme organları birbirinden farklıdır.Erkeğin üreme organları:penis,testisler,prostat'tan oluşur.Kadınınki ise vajina,rahim ve yumurtalıklardır.Devamını okumak için insan vüçüt yapısı

            


                  KAN SULANDIRMANIN BİTKİSEL YOLLARI 

   
                                   (BİR DİLİM KABUK LU LİMON)

    Kan sulandırıcı ilaçlara göre daha sağlıklı ve hiçbir yan etkisi olmayan kan sulandırıcı şifalı bitkiler,kanın koyulaşmasını ve buna bağlı olarak kalpteki ritim bozukluğunu,felç ve inme riskini ortadan kaldırır.Özellikle de hamile kadınlarda oluşan kan koyulaşması,kanın yeterli miktarda sulanmadığı için ölü doğum ve düşük risklerini de artırmaktadır.(Kan bilgileri olmadan şifalı bitkiler kullanamaz.)DEVAMINI OKUYUN

      


          OKUYUN OKUTUN TÜM DERTLERİNİZ "RABBİM" İZNİYLE DUALARINIZLA

                                                
                                                      ŞİFAYA KAVUŞAÇAK
                   

          Ne yeneçek ne içileçek neler yapılaçak ayrı ayrı anlatılaçak ve yazılaçak    

 
                       "Biyokimya ve hemongram Değerlere göre "
 

       

                         ÖNÇELİKLE     HASTALIKLARDAN KORUNMA:

   Hastalıklardan korunmak için en başta yapılması gereken helal ve haramlara dikkat etmektir.Haram, insanın vücuduna ve ruhuna zararlı şeylerdir,helal ise insanın sağlığına ve ruhuna faydalı şeylerdir.

        Aslında vücudumuzun bağışıklık sistemini koruyarak tüm hastalıkların önüne geçebiliriz.Vücut, neyi nasıl düzeltmesi gerektiğini bilecek kabiliyette yaratılmıştır.
   
   Alınacak bazı basit önlemlerle hastalıklardan korunmak mümkündür.Bu önlemler, soğuk algınlığının ve gribin yaygın olduğu soğuk kış aylarında daha önemli hale gelmektedir
.Devamını hastalik dan kurunmada okuyun

 

            


   


0 -  30    GÜN HAZİRLAMA

         

          25-09 -2015 Tarih

 

 

     -Uygulamaya başlayın,her okuyan kinse okuduğu tarihi yazarak gün atsın 30 gün.

 

      -Savunma ve bagışiklik bölümünü okuyun Uygulayın         

    
  
    -PLT  Hemogram yüksek ise( Kan pirtilaşma) K VİTAMİN bölümünde okuyun kanı hizli pirtilaştirma değerlere göre kullanın(sadece yeşil cay içerken ve K vitanin kullanirken limonla için ve kullanın ) 

     -Kara uzum,yaş,kuru dahaönce den radrasyona marus kalmiş bölgeleri temizleme ,vüçüda fayda sağliyaçak yemiş,cerez,okuyun uygulayın.


     -Salata tarifler bölümünü okuyun .uygulayin


     -Soya fasulye,Keten tohumu eksik etmeyin


     -Vitamin bölümünde B6 okuyun uygulayin
    
     -Mineral bölümü magnezyum okuyun uygulayın


    - Anasayfa 2 de Uzun yaşami okuyun uygulayın


     -Midesin de ufak proplemi olan bal içinde udi hindiyi eksik etme günde nohut büyüklüğünde  kullanın.

    
    -WBC Hemogram bilgisinde 4 altındaysa buyday ekmegını birakip saf misir ekmeği,kepek ekmek yemeğe başlaması
   
    -ASO Biyokimya da 0 üstündeyse cene yapısını ağiz içini misfakla temizlemesi iltahapsa tedaviye edilmesi,gözlerini yormaması,böbrek yapılarını koruması. 
  
    -RF Biyokimya da  0 üstünde  ise   eklemlerini koruması. 


      -NİASİN: Enerjinin bütün vücuda dağılımı sağlar. 

          Tahıl kabukları, bulgur, fındık, mantar, karnabahar, et ve patates.

     -BİOTİN B8: vitamini de denir. Hücre metabolizması, kan hücrelerinin bes­lenmesi, saç, deri ve sinirlere faydalıdır. Derinin sağlığı, kas ağrıları ve iştahsız­lık için önemlidir. Dolaşım sistemleri ve cinsel bezelerin çalışmasına faydası vardır. Yağ ve şeker gibi gıdaların yakımı için gereklidir.

      GIDA ÇEŞİTLERİ 

     -Eksikliğinde yağ bezelerinde aşırı salgılanma ve sinirsel bozukluklara yol a­çabilir. Yer fıstığında, kuru bezelyede,cekirdek kakoo veya maklen çikolatada, mantarlarda ve hayvansal gı­dalarda toz maya,yumurta,kuru fasulye,kuru bezelye,sığır karaciğeri,fıstık,mantar,dana etinde bulunur.

    -Tuzlu tere yağ la incir rendelenir.Rendelendikten sonra kızartılır.Kızartılan incirin üzerine bal,fındık,fıstık,badem bolca ceviz konulur.Üzerine muz doğrayın ve afiyetle yenir.

Bu deva erkeklerde sperm,kadınlarda yumurtalık görevini başlatır.İlerleyen saatlerde önceden veya sonradan   sumaklı kırmızı soğan  salatası tarifi yenir.DEVAMİNİ DEVA SALATA BÖLÜMÜNÜ OKUYUN

   - Günlük yemek yaparken kuralları okuyun organik yemek kuralları en önemlisi dezenfekte dir.


                             Sofranızdan eksik etmeyin.

                      SALATA:   SAVUNMAYI GÜÇLENDİRİN
     
     
 ( Sumak,kırmızı soğan,Kara turp ,rendelenmiş limon,sarmısak,taze 

        biberiye,semiz  otu,yoğut,sofranızdan eksik etmeyin.)

( Birde sofranız susam,susamlı tahin,köy pekmezi,kuru incirin içine koyulmuş anason,yoğut eksik etmeyin)

 
    -Hiç carşı pazardan toz ürünler almayın kendiniz çekkin bu gün için herkesin evinde robot vardır veya sarı değirmen,sarı havanlar artik çıkarın,veya gözünüzle görün  çektirin palı olsa bile yoksa o farkı fazlasıyla sağlıkta harcarsınız. 

   -Sumak tane alıp çekmenizi      (
yoksa limon tuzu gıda boyalı almayın)

  - Susanlı tahin Karaciğer faydası            (Yer fıstıktan yapılmış olanı sindirim     sistemlerine faydası çoktur, her ikisının de menüye ekleyebilirsiniz şifası  saymakla bitmez.)                

   -Kuru incir içine koyulan anason sindirimi yumuşatarak rahatlatacak aslında   vücudu rahatlatıp sizleri rahatlatacak.


    - 
Pekmez ardıç sindirim için,üzüm kan için,keçi boynuz pekmezi küvet için tercih sizin

   -Limon hepsi ama kalın kabuk tercih.

  - Susamı taze kavurun yakmadan ateş görsün yeter.

  - Sarmısak yerli olması tercih.

  - Devamını organik yemek kuralında okuyun  

                                   
                        
 SOFRANİZDAN EKSİK ETMEYİN                   

                                           NİASİN                            


                           İsteğe bağlı diş zarı soyulmuş çiğ kültür mantarı 

               ( Sumak,kırmızı soğan,Kara turp ,rendelenmiş limon,sarmısak,taze 
                         biberiye,semiz  otu,yoğut,sofranızdan eksik etmeyin.)

           
 
GELEÇEK PRORAMIN İÇİNDEYDİ  ERKEN PRORAMA ALINANLAR 


   - Fosfat ve potasyum ihtiva eden ve içeriğinde, kadınları göğüs kanserine karşı koruyan 'indol-3 karbonal' bulunan karnabaharın, lahanadaki besin değerinin çoğuna sahip olduğundan  “Karnabahar çiçek olduğu” için, bol bol fosfor ve vitaminleri, cinsiyet hormonu, bol E vitamini ve protein içerir. Bu maddeleri ile cinsel gücü arttırır, buna bağı olarak kalp rahatsızlıklarını da giderir. Sinirleri ve beyni iyi çalıştırır, onların yıpranmasını önler"

 Hayat ve yaşam salatası

Kara turp,roka,kırmızı turp,şalgam,su teresi,semiz otu, tere otu,dere otu ,maydonoz,rendelenmiş limon kabuklu,rendelenmiş havuç,rendelenmiş kırmızı soğan,kırmızı biber rendelenmiş, rendelenmiş avakado, doğranmış brokoli,doğranmış karnabahar , doğranmış  kırmızı lahana sarmısak,saf zeytin yağ yoğurt.

 10 gün debir bir kere olsun yapın. 

DİĞER FAYDALARI ÖRENMEK İÇİN OKUYUN

 

  OSTEOPOROZ  ve ANNE BABA ADAYLARI SARDALYE BALIGI

   Sardalye balık konserve (veya kendisini buhulama güveçte tüketin) servis tabağına boşaltın,meşe odununda mangal yakarak közde,etli kırmızı biber,kırmızı soğan,sarımsak,domates kızartın kabuklarını soyarak servis tabağına koyun üstüne tere otu,maydanoz,acı tadı alabile çek kadar acı sos,limon kabuğu ile rendeleyin bir saat dinlendirerek servis yapın.

 

Faydası: D Vitamini-B12 Vitamini-Kalsiyum –Fosfor-EVİTAMİN-  bol bol fosfor ve vitaminleri, cinsiyet hormonu, bol E vitamini ve protein içerir. Bu maddeleri ile cinsel gücü arttırır, buna bağı olarak kalp rahatsızlıklarını da giderir. 

 Sardalye çanakkale ve ege ye has konser ve ciğ balık okuyun

  Derin suda yaşayan balıkları terçih edin %100 doğal ve oldukça besleyici mikro  organizmalarla beslendiğinden  ve sizlere daha çok şifalar verecek tır. Çorba olarak içmeniz,az pişmiş yemeniz (Buhulama güveçte tüketin)  tüketmeniz sizlere daha çok şifa verecek tır.  Ayrıca unut mayın tuz pişirici dır,bol yeşillik de,aynı görevi görür.Taze çekilmiş baharatlarda pişirici dır.

     Bilgi:Japon kadınları gövus (meme) kanseri ne yakalanmaları yüzde bir dır.       

 

 

 

       BALIK VE ATEŞ   GERİSİ MARİFET  YILAN BALIGI

  Yılan balığın derisini soyun tulum şeklinde çıkarın derisini atmayın bir kavanoza koyun bu size sonradan yağ yapımında lazım olacak.(Derisini neden çıkarıyoruz sorusuna cevap olarak hava geçirmez oluşu sebebi tavaya mangala koyduğunuzda balık patlar veya yağ sıçratır korkusu yaşamayın diye ayrıntı yazıyorum bilginize.)(Devamını okuyun Ayrıntılı olarak marifetleri)

 

   Hangi vitaminler ve mineraller var sorusu :YOK,YOK

 


   -Hamilelikte hem anneye hem de bebeğe katkıları büyüktür.

   -
Cinsel gücü kuvvetlendirir. Erkekliği arttırır.
    -Gövüs meme kansere karşı koruyucu

   -Beyin hücrelerini güçlendirir. Migren rahatsızlığında faydalıdır.
   -Kalp ve damarları korur. 
  
 -Kolesterolü düşürür.
   -Alerji ve astım hastalığında oldukça ciddi yararları vardır.
   -Fazla kilolardan kurtulmada zayıflamaya yardımcı olur.
  
 -Cildi kuvvetlendirir. Çatlak ve pişiklerde faydalıdır.
  - Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek hastalıklara karşı zayıflığa iyi gelir.
   -Eklem romatizmaya iyi gelir.
   -ALZHEMER  
   -BEYİN ALTINI
  

 

    


              
Deriyi(çıkarırken elinizi külleyin deri çok kaygandır)

 -Balıkların üzerine tuzu, pul biber i, karabiberi, kimyonu ve reyhanı serpiştirin. Defne yapraklarını iyice sarın . Üzerini streç film veya folyo ile kapatarak 5-6 saat buzdolabında terbiye edin.

  -Bekli yen balık baha sonra ayrı sade olarak folyo ya sarılır kendi yağı yeterli dır,meşe koruna koyularak pişme sı beklenir bu arada domates,biber kırmızı,sarımsak ,soğan pişirilir,pişen balık,servis tabana folyo ile konur,pişirilen malzeme,kabukları soyularak,aynı balık üzerine koyularak,limon,defne,dere otu,acı sos ve baharatı isteyene göre servis yapılır.Güveçte de olur(Aynı şekilde fırında da yapılır.)Geri kalan pişirmek sizin marifetli ellerde hazırlanmış malzemeyi çorba yapa bilirsiniz.

 


  SPİRULİNA  

 %100 doğal ve oldukça besleyici mikro tuzlu su bitkisidir.Doğal alkali göllerde Güney Amerika ve Afrikada keşfedildi.Bu spiral şekilli yosun zengin bir besin kaynağıdır.Uzun birsüre için (yüzyıllar) bu algler birçok toplulukların diyetin önemli bir bölümünü oluşturmuştur.1970 yılından bu yana,Spirrulina iyi bilinmektedir ve bazı ülkelerde yaygın bir besin takviyesi olarak kullanılır.Spirulina zengin bitkisel protein içerir.(60 - % 63 balık veya eti daha 3- 4 kat daha yüksek) çoklu vitaminler özellikle vejetaryen diyet eksik olan,(B12 vitamini hayvan karaciğerinde  3-4 kat daha fazladır.)Bu hücreler koruyan beta karoten yüksek ses (havuç 5 kat daha fazla,ıspanak 40 kat daha fazla ),yüksek hacimli (demir,potasyum,magnezyum,sodyum, fosfor,kalsiyum v.b dahil) minareller geniş bir yelpaze içerir.Gama linolein asit.(kolestrol düşürmek ve kalp hastalığı önlemek olabilir.)Ayrıca Spirulina sadece bulunabilir.Phycocyanin içerir.

  Balıkların hepsi özellikle deniz balıkları… 

 .. Bağişiklik sistemini güçlendirme ilaçi olmaz (Tek anne sütüdür),okuyun
   Sadece ,vüçüdünuza vermiş olduğunuz tahribati temizlemeden bağişiklik sistemi güç kazanmaz Meyveler besleyiçi,zebzeler temizleyiçi dir.

  


    

 

                
 Meyveler besleyiçi,zebzeler temizleyiçi  dir.


 
  Beslenme, vücut için gerekli olan besinlerin dışarıdan alınması ve vücut­ta kullanılmasıdır.

Vücudumuzun büyümesi, dokuların yenilenmesi ve çalışması için gerekli o­lan besinlerin yeterli miktarlarda alınması ve vücutta uygun şekilde kullanılma­sı “yeterli ve dengeli beslenme” denir. Besinler vücudun ihtiyacı kadar alına­mazsa buna da “yetersiz beslenme” denir.

Bazen de insanlar yeterince yemesine karşı, uygun besin seçimini yapama­dığı ya da besinleri yanlış pişirdiği için vücudunun ihtiyacı olan besinlerin ba­zılarını alamadığı zaman için sağlık bozukluğu oluşur. Bu duruma da “denge­siz beslenme” denir.Devamını sağliklı beslenme bölümünde okuyun.

 

  Biyokimya ile Tedaviİnsan vücudu gıdalardan alınan vitaminlerle ve mine­rallerle beslenir. Hastalıklar ise beslenme için gerekli olan maddelerin fazla ve eksik alınmasından, vücuttaki inorganik tuzların birinin veya bir kaçının den­gesindeki bozulmalardan kaynaklanır.

   Çiftçi toprağını nasıl koruyor, eksikliğini gideriyor; gıda üreticisi ürettiği malları nasıl koruyor, kozmetikçi ürettiği ürünleri nasıl koruyorsa, insan vücu­du da kendini vücuttaki enzimlerle, tuzlarla ve vitaminlerle korur. Rabbimin, verdiği bu enzimler, 12 tuz, vitaminler ve mineraller insan vücudunu    yeniler, uzun ve sağlıklı yaşamasını sağlar. Devamını Vücudun temel tuzları okuyun.  Devamını Vücudun temel tuzları okuyun.


                                 
   VÜCUDUN TEMEL TUZLARI VE EMZİMLER Türkiyemiz yer altı zenginlik lerı bakimindan çok zengin yurttur,onun için yer altı madenlerı bakımindan zengin olduğun dan dolayı yer altı sularıda farklı farklıdir,içme sularını geciçi olarak (arıtmalı suları kullanalim kaliteli hazir sular )şimdilik idealdir bilginize.(Kaplıcalar hariçinde içilmeden girilebilir.)

 

  NOT:Unutmayın sayılar anı artabilir ,yumurtalar catlayabilir,uygulama erken harekete geçmiş olabilir  unutlarıniz yeşere bilir bu değişikliği anladiğiniz taktirde aile hekiminize hemen başvurun.(Böyle durumda şimdiki yazılım ve sonraki yazılımda sadece şifalı bitkileri kullanmaya ara verin kullanmayın )        


                 

                    

 (AYLARA GÖRE TAHMİNİ HASTALİKLAR ASTRONOMİ  okumanızı tavsiye )  

           

                       

       

 

    25-10-2015   BU GÜN SAAT 24 TEN SONRA  0-180 GÜN 45 GÜNLÜK 1 Cİ BÖLÜM 

                                       
 YAZILMAYA BAŞLADI OKUYUN

                            0 -180   GÜN OLUŞUM  BAYAN
    25-10-2015   
  
   
 ORGANİK EVDE YAPILMASI GEREKENLER YAZILIMLAR


       HAZİRLİK İÇİNDE 


  


 Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. 

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır.. 


  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır. 

   Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır 


  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.


  

 

                                                                    saklisifa@gmail.com

                                                                    premix12345678@gmail.com
                                                                 
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

  

              


NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

  

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam100
Toplam Ziyaret1209681
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar12.650712.7014
Euro14.269314.3265
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com