• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

HAVA DEĞİŞİKLİĞİNDE YAPILMASI GEREKENLER

 
         www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com 

                                MEMLEKETTEN MEMLEKETE:  

    Hasta olmamak için gittiğiniz memleketin çorbasını ve yanında soğanın göbek kısmını (cücüğünü) yiyin.Gittiğiniz memleketin havasına vücudunuzu alıştırmış olursunuz.Limonlu ,semiz otlu,yoğut üstüne yeyin.


    Hava değişikliğinden dolayı ishal olan insanların yüz metre etrafında 
"RABBİMİN" göndermiş olduğu güzelim kayısı  ağacının yaprağından 3 adet yemeleri ve üstüne limon tuzu katarak ağızda emilir.Limon tuzu bulunamazsa limonu kabuğuyla birlikte yemeniz kafidir.

  Önemli bilgi: "Kayısı ağacı kayısısı ishal yapar yaprağı ise kabız yapar.Rabbim buna göre bu ağaca böyle bir görev vermiştir".
    
  
   Önemli bilgi
 :Ceviz ağacının cevizi vücuda yağ yapar,beyni güçlendirir.Yaprağı ise vücuda yapılan fazla yağı yakar.Trigliseriti vücud dengesine alır.( S 1.Ö 1.A 1 ) 3 bardak 3 gün 10 gün sonra tekrarı 3 sefer fazlası içilmesi zararlıdır.Zararı ; Vücuddaki yağı fazla yakar.Vücüdün da yağa ihtiyacı vardır.  
Trigliserit ve kolestrolu dengeye alır.Mevsimlik
 ..Ağızı buruşturan eşkimsi meyvalar yenir.
Ağiz için..Kara dut.Kuru kirmizi dut. 
Boğaz için..Öksürük  otu.
Mide için..Papatya .        
Bağirsaklar için
..Sinameki. (Hamile,ünserli olanlar kullanmasın)
Karaçiğer içim
..Meryem ana dikenı.
Tüm vüçüda uyum
..Yoğut lu limon 
Kan basinçinı dengelemek için..
Ökse 

Ökse otun marifetlerını okuyun kuş burnu öksesi renk yapıçı özelliğe sahiptir.

          

   Kervanlar yol boyunca yorulduğu zaman dinlenecek yerin yakınında asalak olarak yetişen bir ağacın tepesinde bir ot vardır.Bu otun adı  ökse otudur.Kendi vücud dengelerini korumak için yapraklarından toplayıp  içilir. Tansiyon ve yorgunluğu dengeler.Tohumlarından yapışkan yaparak dallara sürülerek kuş yakalayıp yemek için kullanırlar .(Ayakkabılarını ökseleri yapıştırmak için.)Bakın RABBİM sizlerin önüne seriyor.Daha söyleyecek bir şey var mı ?

 Yukarıda sıraladıklarımı  ..Zaman zaman yiyin ve için ve farkı göreçeksiniz.

                                         

                 YÜKSEK SIÇAKLAR  GİBİ SOĞUKLARDA ÇARPAR    

     ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLER HEM SİÇAK HEM SOĞUK  DİKKAT EDİN   

           BU GÜNLERDE DİKKAT SOĞUK ALGINLIĞI VE GRİP 

 
 Soğuk algınlığından korunmak için günde üç kez birer diş sarımsağı yiyin ya da şiraz nar sıkarak suyunu için.Yararlı otların esans yağları da zararlı bakteri ve virüsleri yok etmede çok etkilidir.Bunlar ayrıca buhar soluma ve oda havasını tazeleme de yararlı olurlar.Kuşburnu çayını çok fazla C vitamini içerdiği ve soğuk algınlığı ile diğer iltihaplanmalara karşı direnç oluşturduğu söylenir.Toz acı biber de kan dolaşımı ile sindirim sistemini uyardığı gibi,soğuk algınlığını savuşturmada çok iyidir.1/2 çay kaşığı toz acı biberi 1 fincan kaynar suda 10 dakika süreyle demlendirin,süzün.Bundan 1 yemek kaşığı alıp sıcak suya katarak gerektikçe ya da yemeklerden önce için.
Devamını soğuk algınlığını  sakli-sifa-2 piratik bilgilerde okuyun. 
   

                                                ÖKSÜRÜK               

        Bir tutam hatmi çiçeğı,bir tutam öksürük otu,bir parmak boğumu kadar  ufak adız kökü,alta su kaynarken üsteki demliği demleyin. Bir bardak içerken 2 damla acı badem yağı damlatın.Üstüne bir nohut kadar udi hımdı alin . Farkı görün bir kac sefer yapınca gıcık öksürük,nezleden gelen öksürük, yok edin. Limonla alırsanız daha çok fayda görürsünüz.

Akşamları kara turpu sofranız dan eksik etmeyin,veya bol sumaklı,limon,kırmızı soğanlı ,sarımsak lı salatayı eksik etmeyin. Şifalı Salata bölümünü okuyun.    

                                        ATEŞ DÜŞÜRME 

                                             DİKKAT !!!!!!
                                      KİLİMA SİÇAKLIĞI    

                        (UNUTULAN GÜZİNE ODUN  SOBASI)    

   Ateş bir hastalığın belirtisidir. Genellikle soğuk algın­lığı, grip, franjit enfeksiyonlu iltihaplı virüslerin etkisiyle ortaya çıkar. Üşüme, baş ağrısı, titreme, kabızlık, sayıklama gibi belirtileri vardır. Önce doktora da­nışmalı, onun tavsiye ettiği çözüme ilave olarak şifalı bitkilerden faydalanılma­lıdır.

-Vücudunuzu tanıyın, dengesiz beslenmeyin organik gıdalar alın; yapay, pa­ket gıdalardan uzak durun.

-
Yoğun sıcak ve soğuk saatlerde soğuk teneke kutu içecek kullanmayın,ilerleyen saatlerde  isteğinize bağlı. ..  cam şişe içindekiler hariç..Soğuk,sıcak birleşimde bilinmeyen virus üretebilir,yanı teneke kutu fermantosyon uğramış olabilir . Bazı vücut kabul etmiye bilir.

 ( Çok eskiden bir haberde okumuştum o haberi bulamıyorum ama sizler araştırarak bulursunuz  Kuzey kutup keşifleri ,araştırmacılar yemek erzaklarında teneke kutu içecekleri soğuktan fermantasyona uğramış zehirlenerek görevlerini tamamlayamamışlar dır .Keşif esnasında hayatları son bulmuştur.) (o soğuklar bu soğuklar mı.) 

-Sebze ve meyveleri günlük kullanın ,sebze ,meyvelerinizi taze seçin.Mikserde çekerek içebilirsiniz.( tülbente sıkıp içmek idealdir.)ekşimsi ürünleri terci edim. 

-Bu durumlarda bir dilim kabuklu  limon eksik etmeyin.Aynı şekilde portakal bir dilim kabuğuyla tüketin farkı hemen görün.

-Vücuda, sirkeyle pansuman yapılır. 2 yemek kaşığı sirke 1 bardak soğuk su­ 

ya katılıp içilir.

-Sirkeye batırılmış bezler bilek ve ayak altlarına konur.

-Kınaya sirke katılarak macun yapılır ve ayak tabanına sürülürse vücut ısı­sı düşer.

-  Sirke, vişne, limon, ekşi erik, kızılcık, ekşimsi ürünler yedirildiğinde ate­şi düşürür.  

-Yoğurtlu sarmısak ayakaltına bağlanırsa ateşi çeker.

-Kızılcık ağacı kabuğu demlenerek içilir.

-Vücut gülsuyu veya sirkeyle serinletilir.

-Akasya çiçeği yaprakları ve dalları kaynatılır baş bunu suyla yıkanır.

-Arpa ve papatya kaynatılır 1 bardak içilir.

 -Aspirin ve kolonya karıştırılıp vücut ovulur. 

- Artı iyonlara: Maruz kalmayın( vantilatörler , kılimalar, elektronik serinleticiler, ısıtıcılar)  

-Eksi iyonlar :Doğanın serinliklerine önümüzdeki günler sıkı giyinerek kendinizi bırakın. 

Nezle, anjin, bronşit gibi üşütmeden ileri gelen rahatsızlıklara soğuk algın­lığı adı verilir. Soğuğa karşı, sıkı giyinmek gerekir. C vitamini içeren besinlerin bolca tüketilmesi gerekir. Bu dönemde dinlenme, temizlik, el ve ayakların sı­cak tutulması, bulunduğunuz yerin güneşlendirilmesi ve havalandırılması da en az beslenme kadar önemlidir 

 MASAJ : Oruç ayın ve diğer aylarda   az açlık tan soğuk tan baş ağrısı olabilir,soğuk su tülbent,veya su pet şişesi  annınıza koyarak ,kafanızı rahat bir şekilde tutarak,kulak memesini aş şaha doğru çekip bırakarak  ,beyninize okjijen,kan pompala çok rahatlıyaçak ,hissederek,günü  rahat geçireceksiniz Eşiniz,arkadaşınız  ,veya kendiniz bu masajı yapabilirsiniz

 Güneş çarpmasında ve kılima çarpması aynı masajı uygulayarak ,eklem yerlerine kol,bacak,boyun  tülbent veya pet şişe koyun ve ekşimsi ,limon,erik,demir hindi vd .ürünler yedirin  dudak veya dile sürün vücut hararetini düşürerek  kişiyi rahatlatın,şeker ürünle ri tatlandırıcı kısa zaman kullandırmayın.
     
                                        Çoban sakli-sifa  

DEVAM EDEÇEK

 Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.  

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..  

  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır. 

   Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır 


  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.  

 

                                                                    saklisifa@gmail.com

                                                                    premix12345678@gmail.com
                                                                 
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

  

              


NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

  

  

                  

    Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam183
Toplam Ziyaret1209764
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar12.650712.7014
Euro14.269314.3265
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com