• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

BAY 0-180 OLUŞUM 1 Cİ BÖLÜM

           
                              0-180 GÜNDE OLUŞUM BAYLARIN


                                 İlk yapılacaklar sırayla                           

 

                                    " DUA BİR İLAÇTIR "         

    Dua Tedavisi:                  (S.A.V)                                      

   "Allahümme rabb'nnasi müzhibe'l-be'si işti ente'ş - şafi La şafi illa-ente işfaen la yugudiru Sekamen"

  

 
 Manevi açıdan tedavisi; iyi geleceğine inanarak   3 ihlâs 1 fa­tih a okunur .

  

                  Bütün gün okuyarak yatın şifa olacaktır.          

                          (Ya  bu gün)ve(Ya ,Yarından sonra!!)                               


Dua Tedavisi :

 
  Yer yüzüne indirilen her  
“ kitapta yazar”  Dua Haram , Helal ve şifa yanı sağlık

  

                                    

                                       HACAMAT
           
                    ÖNCELİK DOKTOR ONAYI ALIN

                         DOĞUM TARİHİNE GÖRE TAKİP EDİN

5 bin yıl önceye ait en eski tıbbi bilgileri içeren Eber papiruslarında bahsedi­len hacamat, yüzyıllar boyunca kültür ve din farkı olmadan bütün insanlığa bir rahmet gibi gönderilmiş çok basit, çok etkili, çok pratik bir uygulamadır. Mo­dern tıbbın babası Hipokrat bile bu tedaviyi anlatmıştır. Tedavinin Müslüman­lar içinse ayrı bir yeri vardır. Peygamber Efendimiz (sav) bu olayı hadis-i şeri­finde şöyle buyurur: “Miraç’tan inerken hangi melek cemaatine rastlasam, ‘Ey Muhammed! Ümmetine hacamat olmalarını emret!’ dediler.” buyurmaktadır.

  Hacamatla damardan kan aldırmak farklıdır. Çünkü hacamatla kan aldırıl­maz; bağışıklık sistemimizi felç eden kirlenmiş, kan özelliğini kaybetmiş sıvı; vücudun dışarıya atamadığı ağır metaller, toksinler, serbest radikaller, ve kulla­nılan ilaçların vücutta bıraktığı kalıntılar dışarı atılır. Bundan dolayı akışkanlığı artan kan, beyin ve karaciğerdeki dolaşımı da düzeltir.

     Romatizma kulunç ve adale ağrılarının en iyi ilacı hacamattır. Hacamat her şeyden önce bir kan verme eylemi olduğundan kan vermenin tıbbi faydaları başlığında bütün faydalara haizdir. Hacamat kanserden kısırlığa kadar birçok hastalığa karşı hem koruyucu hem de tedavi edici özelliğe sahiptir.

  Kırmızı kan hücrelerini (alyuvarları) büyüten kanı katılaştıran, dolaşımı bo­zan fazla asitleri hacamatla vücuttan dışarı atabiliriz. Kan ve dokulardaki gaz ve toksinleri atar, ödemleri çözer, kan üretimi ile görevli organları uyarır, beyin fonksiyonlarını canlandırır, ağrıları giderir. Tansiyon, Migren, eklem ve roma­tizma ağrıları için birçok ilaçtan daha tesirli olup ilaçlar gibi hiç bir yan etkisi de yoktur. Bel, boyun fıtığı, karaciğer, kalp hastalıklarının tedavisinde yardım­cı olur. Göze canlılık verir, gözün görme kabiliyetini artırır.

  Not .Sağlik bakanlığı onaylı olaçaktir Diş hekimlerı kisa bir eğitimden sonra daha  katrolaşmiş  daha güvenirlik kazanarak HACAMAT sağlik birimi olaçaktir.VE önem kazanaçak tir.         DEVAMİNI SİTE MENUSUN DE GENELEKSEL TEDAVİ BOLÜMÜN DE OKUYUN   

                             

 

              AĞIZ GARGARA ÇOK ÖNEM TAŞİR                


 
  ASO: “Antistreptolizin O” kelimesinin kısaltmasıdır. bademcik iltihabı, fa­renjit, cilt iltihapları, kızıl gibi hastalıklara neden olan streptokok adlı bakteri­nin Streptolizin O adı verilen bir antijeni vardır. Bu bakteri vücuda girdiği za­man, bu antijene karşı insan vücudu bir antikor salgılar ve ‘Streptolizin O’ ya karşı bir savaş başlatır. Laboratuarlarda kan tahlilleriyle işte bu antikor miktarı ölçülür. Bu antikorun normal değeri 200’ün altındadır.

   ASO’nun 200’ün üstüne çıkması, hastanın streptokok adı verilen bakteri i­le karşılaştığını gösterir. Bunun dışında bir anlamı yoktur. Strepkokok iltihap­ları, eklem böbrek ya da kalp rahatsızlıkları yapabilir. Ancak ASO’nun yüksek oluşu bu hastalıkların var olduğunu göstermez, sadece streptokok bakterisinin vücuda girdiğini gösterir. Bu bakteri birçok antibiyotikle uygun süre kullanıl­dığında kolayca yok edilir. Bu nedenle ASO yüksekliği genellikle ciddi bir so­run değildir

 

 

ASO

 HER SABAH HER HANGİ BİRİ

 Ağızda oluşan yaralara B12 vitamini eksikliği, hormonal değişiklik, demir eksikliği, stres ve kaygı, genetik faktörler, sigara, gıda lerjisi veya kullanılan bazı ilaçlar sebep olabilir.
  tedavi yöntemleri dışında bazı bitkiler de yaraların iyileşmesinde oldukça faydalıdır.
Oluşan yaraların iyileşme sürecini hızlandırmak için aşağıdaki bitkilerden faydalanabilirsiniz.

Kara dut; infilasyon yaparak ağız gargarası yapılır.

Misvak: Misvak, arak, olarak adlandırılan ufak ağaçlardan elde edilir ve daha çok  Müslüman ülkelerde Müslümanlar tarafından diş fırçalamak için yaygın olarak kullanılır. Peygamber efendimiz tarafından önerilen ve sünnet olan misvakla dişeri fırçalamak çok eski bir ağız diş fırçalama yöntemi olmasına rağmen, modern tıp tarafından yapılan araştırmaların çoğu misvakın sağlık açısından bir çok faydasının olduğunu ortaya koymuştur.

Hatta misvak üzerine yapılan bilimsel bir çok araştırma misvakın diş eti hastalıklarını önlemede diş macunlarından çok daha etkili olduğu ortaya konmuştur.

Çay: Tanen   bakımından zengin olan çay; bakteri, virüs, alerji veya mantar sebebiyle oluşan ağız yaralarına iyi geliyor. Kullanılmış çay poşetini biraz soğuttuktan sonra yaranın bulunduğu bölgeye koyun ve 15-20 dakika bekletin. Aynı şekilde tanen içeren okaliptüs, adaçayı, ahududu, nane ve meyan kökü çaylarından da faydalanabilirsiniz.

Altın mühür  Antiseptik özelliği bulunan ve kanamayı azaltan altın mühür bitkisi ağız yaralarının tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Altın  mühür  çayı hazırlamak için 1/4 litre suya 2 çay kaşığı altın mühür atarak karıştırın ve 10 dakika demleyin. Soğuyan çayı, gün içinde gargara olarak kullanabilirsiniz.

 Adaçayı: Ağız ve boğaz yaralarına iyi gelen adaçayını ağız gargarası olarak uygulayabilirsiniz.

Adaçayı Uyarı: , memleketimizde son yıllarda sıkca tüketilmeye başlanmış bir çaydır. Ancak, hamile bayanların hamileliklerinin ilk üç ayında adaçayını temkinli kullanmaları gerekir. Eğer düşük tehlikesi söz konusu ise kesinlikle a­daçayından uzak durmaları gerekir. Çünkü, adaçayı yaprakları, dört tane düşük yapma riskini artıran madde içermektedir.

(Ayrıca damar düzücü olup dikkatli içilmesi içilirken limonla içiniz.)

  içindekiler bölümünü okuyun .

 

Meyan Kökü: Meyan kökü kullanarak hazırlanan ağız gargarası, yaraların iyileşme sürecini önemli ölçüde hızlandırır. Meyan kökünün bu etkisi, yaralara iyi gelen ''tannik asit'' ve ''glisirrettinik asit'' bakımından zengin olmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca 0.3 yaş guruba  sürülür . Dal şeklinde ucu yumuşaltarak ağızda tutulur.

                             ÖZEL   ÇAYLAR;


1.ÇAY; GÜN DE BİR KERE

Nane                               
Kabuklu Limon

 

2.ÇAY; ON GÜN DE BİR

Ihlamur
Kabuklu Limon

 

3.ÇAY; ON BEŞ GÜN DE BİR

Kabuklu Limon          Karanfil
Tarçın                       Yeni Bahar
Zencefil                    Hint Cevizi             
Havlucan                  Hibiskus

Zerdeçal                   Kakule   

 

 

      
   HAZIRLAMA
   Hazırı yoktur bilginize (Saklisifa)                   

  Çocuğu olmayanlara, erkeklikten kalanlara, idrarını tutamayanlara, bel ağrı­sına, bel soğukluğuna, baş ağrısına, kuvve-i hazırlamaya , diz ve omuz ağrılarına, eklem ağrılarına, siyatiğe, basura, kulunca faydalıdır.

   Çörekotu,                               Bir yemek kaşık

  Zencefil,                                 Bir kök

   Topalak,                               Dört  adet

  Havuç tohumu,                      Bir tatlı kaşık

 Soğan tohumu,                       Bir cay kaşık

 Anason,                                  Bir cay kaşık

 Tarçın,                                   Bir parmak üçte biri

 Dârüfülfül                               Bir adet

Kebabiye                                 Bir tatlı kaşık

 Damla sakızı                            30 gr

 Günlük,                                  10 gr

 Safran, (İran safranı)Özellikle    5 gr

Andız kökü,                             Bir parça

 Havlıcan,                               Bir kök

Meşe kav­rulmuş palamutu unu, Bir tatlı kaşık

 Kavrulmuş simit unu dövülür    Bir tatlı kaşık

Elekten geçirilir, yeteri ka­dar hakiki balla karıştırılarak macun yapılır. 10-15 gr. kadar yutulur.Veya bir cay kaşık alınır.

 
-
0-30 uygulama devam edilir
     -Şekeri olan kara kovan balı kullanır.  Şeker otu(Yapılan karışım Toz halinde bir cay kaşık la Sıçak su ile içilir.)
    -1 ölçek bir insanın parmak uçları kadar dır.
    - 500 gr balla karıştırılır.
    -Midesin de ağrı olanlar ,öncelikle bal içine karıştırılmış udi hindi bitkisinden bir nohut büyüklüğünde yenir.Ayrıca mide 7 tür hastalıklara bakılır.Uygulamaya geçilir
   - (Yapılan macun ) sabah,öğlen,akşam, bir cay kaşıkla kullanılır.

   (İsterseniz 500 gr kara üzümle mikserden geçirerek folyo kağıtla pestil haline getirebilirsiniz. 10-15 gr yutulur)


                           

                               YATARKEN

  Pekmez          Keçi boynuzu  Bir kilo

  Kişniş              100 gr

  Bir kavanoza koyulur her gece bir yemek kaşık yenir.

 

                             KEREVİZLİ  İLTİHAPLAR

  Prostat iltihabı, idrar düzensizliğinde, idrar yollarındaki iltihaplanmalarda idrar tutamama gibi problemlerde bedende biriken ödemlerin atılmasında ek­lem rahatsızlıklarında, sancı ve ağrılarda, bağ dokusu direncini arttırmada kulla­nılmaktadır.

 

Kereviz tohumu,     Bir yemek kaşık kadar

 Böğürtlen,              Bir avuç kadar.

 Biberiye,                 İki tutam

 Mersin,                   Bir yemek kaşık kadar.

 Funda,                    İki tutam

 Mürver,                   Bir tutam

 Yakı otu,                  Bir tutam

 Mı­sır püskülü,           Bir tutam

 Kırk kilit otu              Bir tutam

Damla sakızı              30 gr

 ile yapılır.

 

Hep si mikserde çekilir  balla karıştırılır  hazırlanır. (HAZIR OLARAK ALIRSANIZ İÇİNDEKİ ÜRÜNLER OLSUN)Ek olarak  30 gr has damla sakızı  toz haline getirerek karıştırın (tahta kaşıkla )Üstüne de aşağıdaki kış çayı içilir.


     - 0-30 uygulama devam edilir.

     -Şekeri olan kara kovan balı kullanır.  Şeker otu(Yapılan karışım Toz halinde bir cay kaşık la Sıçak su ile içilir.)
    -1 ölçek bir insanın parmak uçları kadar dır.
    -1 kilo balla karıştırılır.
    -Midesin de ağrı olanlar ,öncelikle bal içine karıştırılmış udi hindi bitkisinden bir nohut büyüklüğünde yenir.
Ayrıca mide 7 tür hastalıklara bakılır.Uygulamaya geçilir.

  -  (yapılan macun ) sabah,öğlen,akşam, bir cay kaşıkla kullanılır.          

 

  

 KARA ÜZÜMÜ CEKİRDEKLİ  (bay bayan)(Hazırı yoktur ) saklisifa

 
  Cilde canlı ve taze bir görüntü verir. Yaşlılık belirtilerini azaltır ve yaşlan­mayı geciktirir. Afrodizyak özelliğe sahiptir.
Vücutta biriken kimyasal zehirleri atmaya yardımcı olur. Damar duvarını yenileyerek kalp atışını düzenler. Unut­kanlık ve konsantrasyon sorunlarını giderir. E vitamininden 50 kat daha güç­lüdür. Hemoroid ve basurda damar sarkmasını önler.

Kara üzüm   800 gr

Anason         30 gr

Kişniş           20 gr

 UYARI;

    - 0-30 uygulama devam edilir.
    .-Mikserden çekilir.
    -Midesin de ağrı olanlar ,öncelikle bal içine karıştırılmış udi hindi bitkisinden bir nohut büyüklüğünde yenir.
Ayrıca mide 7 tür hastalıklara bakılır.Uygulamaya geçilir.

    -Dışkılar ,yellenme çok pis kokar.Doğumdan beri kalan dışkılar dır .(KOKAN)

   -Tüm vücuttaki atıklar kısa zamanda yok olacak, idrar ve dışkılarla radyasyona kalmış vücut rahatladığını kısa zaman fark edeceksiniz .

   -Yapmış olduğunuz  üründen 300 gr ayırarak Kara halile,sarı halile 15 şer gr koyun havanda döverek ekleyin Hemoroid ve basur olanlar.

  

  -  (yapılan macun ) sabah,öğlen,akşam, bir cay kaşıkla kullanılır.          

 

                                   ZEYTİNYAĞLI  İNÇİR     

 

Zeytin  yağı             300 gr

Doğranmış  incir      500 gr

 

Kavanoz içinde 15 gün bekletin akşamları  yemekten ,2 saat sonrası bir kaşık yenir.


                                 Her şeyin gerçeğini alın

Gerçek karadut pekmezi her gün bir kahve  fincanı , yanında cay kaşık yarısı polen her gün  aynı  saatte için..   


 
Milk Thistle.. meryem ana dikeni efes harabeleri etrafi   özellikle o bölgeden getirin veya o bölgeden geleni tercih edin.( Şayet köy veya kasaba baba ocağında arsanızda bu bitkiyi görebilirsiniz.)Bu bitkinin tohumu kullanılır. 

 Kara üzüm çekirdekli      500 gr

 Meryem ana dikeni        150 gr

 Mikserde geçirerek pestil haline getirin sabah akşam bir tatlı kaşık yenir. 


 

 PLT TESTİ (Trombosit testi), kan sayımı yani hemogram testi sırasında ça­lışılan ölçümlerden biridir.

Trombositler kanın pıhtılaşmasını sağlayan şekilli elemanlardır. Trombosit­lere, platelet adı da verilir. Tahlillerde kısaca plt olarak belirtilir. Trombosit de­ğeri vücut için önemli bir bulgudur

   PLT’nin eksikliğinde kan yeterli sürede pıhtılaşmayacağı için ağır kanama­lara neden olabilir. . Yüksek trombosit değerlerinde ise tam tersi olarak bu se­fer de damarlarda kanın pıhtılaşması riski yani tromboz olasılığı artacaktır. bir çok kanser hastalığında, bir çok kanama bozukluğunda yine PLT değeri düşük olarak karşımıza çıkar. Ülkemizde bazen yaygınlaşan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi gibi bazı hastalıklarda PLT değeri düşük olacaktır.

 

  TRANSAMINAZLAR (ALT ve AST): Transaminazlar başlıca kas ve kara­ciğer hücrelerinde, daha az miktarda öteki organlarda da bulunan, karaciğerde oluşan hasarın ilk belirleyicisi olan enzimlerdir. Kan seviyelerinin yükselmesi, karaciğer hasarına bağlı olarak bu iki enzimin hücre dışına sızması ve kana ka­rışması anlamını taşımaktadır.

   Artığı Durumlar: Genellikle bu enzimlerin kan seviyeleri karaciğer hasarı­nın şiddetini yansıtır. ALT karaciğerle ilgili iken, AST kalp ve iskelet kası hara­biyetinde de yükselmektedir. Bu nedenle AST aynı zamanda myokard enfark­tüsünün izlenmesinde de kullanılmaktadır. Karaciğerin hastalıklarında alkole bağlı karaciğer hasarı hariç ALT, AST den daha yüksektir.

   Azaldığı Durumlar: ALT ve AST değerlerinin normalden düşük olması na­diren görülen bir durumdur. Eğer bilinen bir karaciğer hastalığı yoksa genel­likle önem taşımaz.

   GGT, AST ve ALT karaciğer ve safra yolu hücreleri başta olmak üzere bir­çok hücre grubunda bulunan enzimlerdir. Bu enzimlerin normal değerleri la­boratuarlar arasında farklılık oluşturmakla beraber AST ve ALT için 40’ın al­tında, GGT içinde yaklaşık olarak 50’nin altında olması normaldir.

   GGT alkole bağlı karaciğer hasarı, safra yolu tıkanıklıkları, pankreas hasta­lıklarında yükselir. Hepatit karaciğerin iltihabı demektir. Bu iltihap ilaçlar, al­kol, virüsler ve otoimmun (vücudun savunma sistemine bağlı) nedenli olabilir. Tam olarak nedenin anlaşılması için bazı testler ve ultrason yapılması gerekir.
  10-12-2015    0-180 GÜN 2 Cİ BÖLÜMÜ

 -45 günlük anlatımlar şekilde yazılar  atılacak

 -0-30 devam edilerek bu anlatımlar devam edecek,anlatımlar yazılımlar,0-180 sürecek.Neyi ne zaman kullanacağınız ayrıntılı yazılmakta ve yazılmaya devam edilecek tır. 


 DEVAM EDEÇEK Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

   Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yanında bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çalıştıran, izni alınmış aktarlar tarafından güvenli şekilde kullanılmalıdır.


 Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır

 

  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

   

                                                                     saklisifa@gmail.com

                                                                    premix12345678@gmail.com
                                                                 
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

  

              


NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

  


   

  

  

  

  

 


Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam185
Toplam Ziyaret1209766
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar12.650712.7014
Euro14.269314.3265
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com