https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com                   https://www.saklisifa-piriiworld.com           

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

https://Site Menusu
https://Takvim
Yenileniyor
 

VÜCUTTUN / 5 İKAZI GÖRME,İŞİTME,KOKU,TAT,DOKUNMA

         

               www.sakli-sifa.com     www.sakli-sifa.com    


                                      
Vücuttun / 5 ikazı   

                         
  Görme, İşitme,Koku,Tat, Dokunma    

 
      Görme, İşitme , Koku alma , Tat alma  , Dokunma

             Vücuttun/  5 ikazı Bunlar hepsi hastalığı tetikler   

  Diş tan gelecek  tehlikeyi sezerler ufak ikazlarda bulunurlar devam ederseniz  unutkanlıklar ,virüsler ,bakteriler girmeye başlar , hasta düşürür ,sakat bırakır.Her şey sizin görmenizde,işitmenizde,koku almanızda ,dokunarak ,tat  almanızda .   

                KOZMETİK  BAY VE BAYAN (KOKU ve TAT)Dan gelen hastalık 

  Koku ve tat çiçekler önemlidir.Şu anda maliyet düşsün diye kimyasal maddelerle koku renk ve tat yapmaktalar,bu bir zincirleme hastalık ,bir an önce sağlıkla oynayan fabrikalar ,Helal haramı incelemesi ,Kolonya, Islak mendil,kozmetik,deterjan gıda da kullanılan asit ,renk ve kokular. Sizi her turlu hastalığa itecektir.

(Kazandığı para yetmeyince!!! Daha çok para kazanma Hırsı artarak kısa zaman içinde hastalıklar artacak.)            

 

    ALERJİ TESTİ OKUYUN   -Çeşitli yiyecek , asitli içeçekler .  Çiçek tozu.  Elbise.  Halı.    Hayvan türleri.   Kozmetik.   Mantarlar.   Plastik.   Mücevher.   Dar elbise. Güneş ışınları FAZLASI ve (Tasarruf ampuller İTHAL).Okuyun inceleyin. ( Daha çok hassas ciltler )

  Her bitkinin, meyvenin kendine has görünüşü,  beş duyu organımızla Bitkile­ri, meyveleri neredeyse İçerdiği maddeler tanırız. Birbiri­ne çok benzese de birbirlerinden farklı olan özellikleri vardır. Asırlardan beri çeşitli kültürlere mensup insanlar, bitkisel kokuların ağrı ke­sici, mikrop öldürücü, iltihap kurutucu, kramp giderici, ruh yatıştırıcı tesirle­rini keşfetmişlerdir. Mısırlılar, ölülerini mumyalarken; katran ve mür ağacının anti bakteriyel özelliklerinden faydalanmışlar. Başka milletler ise hasta odalarını biberiye, kekik, yavşan, günlük ile tütsüleyerek dezenfekte etmişlerdir. Resulul­lah (s.a.v.) Efendimizin “Evlerinizi kekik ve yavşan otu ile tütsüleyiniz” Hadis-i şerifinin öneminin bu bilgilerle biraz daha açığa kavuşacağı kanaatindeyiz.

  Şunu bilin ki  tüm  böcekleri  öldürmek için yapılan ilaçlar ,bir sonraki dönemde daha küvetli olacaklar ,bizlerde bir önceki ilaçlar  işe yaramayınca bir küvetlisini alacağız ve zaman geçtikçe onlar daha kuvvetlenirken bizler zehir artıkların da zehirleneceğiz .Aslın da bizler kendimizi zehirliyoruz .Yaşam elementleriyle bilmeyerek yapmış olduğumuz maddelerle çakıştırarak yeni organizmalarla virüsler üreterek değişik hastalıklar ve bakteriler üreterek canlı organizmalar üretip bunları yok etmek için uğraştığımız taktirde yeni canlı türler üreyecektir.

  Ama “ RABBİMİN “ Yaratmış olduğu bitki türleri ile tütsüleyerek öldürmeden uzaklaştırmamız kısa ömürlerin de bu dünyada yapacakları vazifeyi yapıp  bir sonra ki döneme geçerek gelecek larvalar kuvvetlenmeyecek . İlaç ve zehir eksilecek .İşte organik yaşam başlıya çak .

   Bu tarz yaşamı yaparken kendi bahçenizde ve evinizde başlayarak organik yaşam  başlatırsınız.Organik gıdada alsanız vücudunuzu ama çevrenizden başlayarak başlarsanız,tüm evinizi organikleştirirsiniz .

  (ÖRNEK: Tüm ışıkları kapayın  ve küvetli bir fenerle odanıza tütün o gördükleriniz gece boyunca ağzınızdan girmekte .)

   Bir de tütsüleyerek yapın işte o zaman anlarsınız.Yaşamı!!!! Eeee Biz bunları biliyorduk…..Peki bunları bilirken neden yapıyorsunuz..Hayat,gün,yaşam güzel her şey sizin elinizde  " RABBİM  “sağlık ve yaşamı tüm camlılara sunmuş … 

  Ama bu günün dünyası hediyelerle bir insan sırtından dünya turlara gidili yorsa ,bu gün nün teknolojileri arasında çocuklara  bu bilgiler aktarılmazsa işitemez ,görmez ,koklayamaz ,tadamaz ,dokunamazsa. Yanlış dünyayı anlayamaz.Bu günün dünyasında yanlışları göremediğimiz geri kalan dört duyuyu bilemediğimiz gibi. 

 -Kimyasal maddeler her yerde satılıyorsa çarşı ,pazar,.!!!!

 -Üretimlere kota konmadığı süre her zaman sağlıksız ürünler çıkacaktır.!!!!

- Sertifikalar iyi ve organik yaşam için iyi ama.. Pazar olmayınca.Çıkmaza girerse!!! .

 -Müşteriye gelesiye kadar şişe her yerde satılıyor.Etiket her yerde basılıyor.Suçlu aranıyorsa üretimin hepsi suçlu.Mevzuatlardan üretime kadar.!!!!

-İhracat da gümrük mevzuatlarda diş devletlerin titizlikle incelerken.!!!!

-İthalatta ucuz olsunda ne olursa olsun denilen zihniyet.!!!!!

-Hayvan küspesi diye gelen ürünler imalat yağ fabrikalara giderse.!!!

-Atık yağlar toplanıp belirli ısıdan geçerek ………koyup,diğer……koyarak çökertip , yakıtlar serbestçe  yapılıp bunlar kullanılıyorsa kullanıyorsanız kimseyi suçlamayın … nefes aldığımız dünyada adalet tartınızı  kendiniz tartın..!!! Çöpteki dokunduğum şey akıl mı...!!!!

- Dışarı dan yem ve katkı malları diye gelen  bakliyatlar çerez diye satılırsa!!!!

-Suçluyu içinizde arayın ,yaygınlaştıran,üreten,satın alan, para gelsin de nasıl gelirse gelsin denirse.!!!!

- Daha ileri giderek en şifa bal arılar ve koyanlar,hastalıklar olmasın diye arıların ve kovanların içine sıkılan asitler,asitlere ellerini bile sokamayacak, kadar tehlikeli  zehirli olan bir ürünü ne kadar sağlıklı olacak..Bir de mevzuatın içinde yüz de şu kadar olması lazım ibaresi  bulunurken  bu ürünler nasıl oluyor ithalle mü sade ediliyor ve piyasada  yer alıyor.. …..sizce  SAĞLIK  NE KADAR OLUR.!!!   O KOVANLARDA BİN BİR DEVA VAR DIR. Çünki dünyaları bir kovan.

 -Dünya genel anlamda döner var oluşu o yaşam..ben75 80 85 yıllarına dönüp baktığımda insan oğlunu kuponlarla kandırıp sağlıksız ürünleri pazarlayanlar ve yeni teknolojiyle tanıştırıp geri dönüşümsüz para alanlar,şak şaklayıp yer kapışanları ….  o insanları  2015 te gördükçe o yıllara dönmek için  güneşi doğudan değil batıdan döndürmeye çalışan insanları gördükçe!!!! …”ALLAHA” şükrediyorum Adalet tartısı şaşmayacak..yaşam boyunca görme duyumu doğru tartacak…       

   -Biliyor ve bilmiyor giydiğiniz elbiseler ,çamaşırlar ,pantolonlar kısaca ithal gelen kumaşlar çöpte toplanan pet,plastik geri dönüşüm den kazanılan metaller sizleri ne gibi hastalık bekliyor bilginiz var mı başta istenmedik kaşıntılar ve sonra gerisi.!!!! ( Daha çok hassas ciltler )

   -Matematikte 9 büyük sayıdırAma bilinmez ki her şeyin başlangıcı ve büyük tehlike Bir dır . Bir başlayınca sonu gelmez tehlikeler gelir,Bir kakmazsa başlangıçta olmaz biri yok etmeden sağlık gelmez Bir kereden bir şey olmaz deme çok şeyler olur.!!!!  

 -Koku ve tat çiçekler önemlidir. Her şey zamanında toplanırsa şifa .Bitkiler şifa olur , hiçbir zaman yağmurlu, sisli ve rutubetli havalarda toplanmamalı­dır. Yalnızca sağlıklı, temiz ve haşaratsız (larvasız, kurtsuz ve böceksiz) bitkiler toplanmalıdır. Bitki toplanan yerlerin, çevre kirliliğinden etkilenmemiş olma­sı gerekir. Şifalı bitkiler, otoyol, tren yolu kıyılarından kesinlikle toplanmama­lıdır. Bu bitkiler, motor egzozlarından çıkan dumanların içerdiği kurşunla kir­lenmiş olduklarından zehirlidirler. Bitki toplanan bahçelerin, tarlaların, çayırla­rın yakınında veya uzağında haşerata karşı ilaçlama yapılmamış olmalıdır, çün­kü rüzgâr o zehirli ilaçları çevreye taşıyabilir. Kirli-mikroplu suların kıyıları ve endüstri alanları civarları da toplama yapılmayacak yerlerdendir.Güneşli günlerde bitkiler sabah erken saatte toplanmalıdır. Ayrıca hangi bitkiyi nasıl kullanacağınız, bitkinin hangi organının drog hazırlamaya elveriş­li olduğunu (çiçek, meyve, tohum, kök, kabuk veya bitkinin tümü) bilmek de çok önemlidir.   Çiçeklerde en etkili zaman, çiçeklenme başlangıcında çiçekler ise tam olarak açtıklarında, genç ve tazeyken toplanmalıdır .Dikkat edilmesi lazım.Yanlış bir toplama aksilikler yaratabilir, Görme,işitme,koku,tatma,dokunmak tanımak önemlidir.  

  -Bitkiler rastgele toplanamaz tarım müdürlüklerinden toplayıcı sertifikalı belgeli toplayıcılar tarafından toplanması lazımken bu gün önüne gelen toplamakta neyi nerden bilmesi gerekirken ve toptancılar ,paketleme fabrikaları bu bitkilerin hangi sertifikadan,bölge meşeli olduğunu belirtmek meşeyi il ilce tarım müdürlüğünden alarak  ibraz edilmesi lazımken bu günün dünyasında satıcılara gidip sorsanız hangi bölgeden sorsanız bilmezler Nemli,güneşli,tarla yakınlarından mı,fabrika yanlarından mı,tren,kara yolundan mı,ne ne kadar biliyorsunuz.!!!!!!. (Sizin bilmeniz lazım çünkü bir bedel ödüyorsunuz. )  

  Şunu bilin ki insanlar kadar doğanında bu bitkilere ihtiyacı var.Tarım müdürlüklerin den kısa bir eğitimden geçerek gerçek toplayıcılar tarafından neyi ne zaman toplayacağını bilirse insanlara ve doğaya zarar verilmez .İşte o ufacık bitki bir şifa ,doğa için savunma silahıdır.Bir yaprak,bir dal, bir çiçek, senin hayatın.Büyük şehirlerde dikkat edin hep şifalı ağaçlar.Sokak,ve caddelerinizin  pis havasını temizliyor. 

SORU:    Sokak ve caddenizdeki ağacın ismi, ve ne, ne işi yaradığı !!!!! 

SONUÇ:  % 98 Bilmiyor.

 - İlaç firmaları milyon dolar yatırarak sertifikalı hijjen fabrikalar kurarken!!!!!!

 “RABBİM” Doğaya emriyle bu hikmet ve nimete bizlere verirken,bir vesileyle  bu hizmeti sunanlara ve dikenlere saygı duymak düşer.!!!!!

  -Bazı ağaçlar zamanı dolar kesilir yeni fideler dikilir, makinalar la yerine genç ağaç dikilir, eski ağaç ve yapraklar gübre olur. (Bazı ağaçlar ömürlük örnek çınar ) 

 (Ahenk ve ekoyu bozmayın,bozdurmayın.) 

 Sonuç cahillik yaptık deriz:     
   
 Bazı insana cahil deriz eğitim deriz. HAYIR (Yanlış o sadece kurnazdır.)  

 Cahilliyi geleceği için hazırlık yapar ama bilmez ki geleceğinde ne gibi sağlığında fazla faz la harcayacağını bilmez kazandığını zanneder ,anlar ama geriye dönüp baktığında iş işten geçer,telafisi zordur düzel demez,hata yapılmıştır dönüşü zordur.ve yoktur.  sakli-sifa    

                                     SADECE 30 GÜN   

  Sadece bir ay organik yaşa Daha sonra tekrar normale dön.Döndükten sonra normal yemekler plastik gibi gelecek  (Yemeklerin yapay gibi gelecek) Ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız , eve dönüş yemeklere tercih edin .  Sağlık elinizde  çünkü her şey sizin elinizde.

 (30 gün son verin Asitli içecekler , ayak üstü yemekler , hazır yemekler , paketlenmiş gıda ve şekerlemeler uzak durun.) Sebze ve meyveleri günlük ve taze mevsimine göre  kullanın farkı görün.    

   Para sesi,  atm  kağıt sesi , makine cırt ,cırt sesi , Hele , hele ihtiyaç olmadan bilgisayar kullanmayın kullanmaya devam ederseniz sizleri mutsuz edeceğini bilin Beğenme beğendirilme hastalığın dan kurtulmak,şık görünme,yüksek görünme , konuşmayı  değişiklik , her kez beni  beğenme ruh yapısı sık ve devamlı televizyon seyretmek ,elektronik oyunlar Hatta telefondan bile uzak durun sana ihtiyaçları varsa seni bulacaklar gelmiyorsalar doğru yoldasın demektir.(Bunlardan da uzak durun.) Organik gibi doğal yaşam yapın(Senin eski diye attığın şey benim içim  ve  başkası için yeni olabilir ).Deneme 30 gün bakın sağlık nasıl yerine geliyor.  

   GERÇEKLER : İnsanları izlerken, tanışırken,konuşurken,anlatırken,ön yüzleriyle konuşur, arka yüzlerini belli etmez menfaati ve çıkarları kaybolur diye, işte o zaman siz arka yüzünüzle konuşunki  gerçekleri görebilesin. Kırıldığında insanlarla araya mesafe koymak lazım. Hissediyorlarsa yanına geleceklerdir. Gelmiyorlarsa doğru mesafeyi buldun demektir. Kimseye hiçbir şey öğretemem, sadece onların düşünmelerini sağlayabilirsin.Seni hiçbir zaman çözemez işte o zaman gerçek yüzüyle her zaman iyi günde kötü günde hep yanına gelirler.SAĞLIKTA YERİNE GELİR. SAKLİ-SİFA

  "Sende menfaat ı çıkarı olan bir kişi seni altın semerlerde gezdirir.Çıkarlar menfaatler bitince çivili semeri senin  sırtında gezdirir . Başkasına sadakatiniz, kendi başarı kapasitenize ihanetiniz anlamına gelmeye başladıysa, gitme zamanı gelmiş demektir".çoban sakli sifa


   Sindirim sistemleri  On mükemmel sistemi devreye sokacak.   


DEVAM EDEÇEK                                      

 


 Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

 

   

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..


 


  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yanında bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çalıştıran, izni alınmış aktarlar tarafından güvenli şekilde kullanılmalıdır.


  

   Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır

 
  


  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.


  

 

                                                                    saklisifa@gmail.com

                                                                    premix12345678@gmail.com
                                                                 
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

  

              


NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

  

https//Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret1044565
https://Döviz Kuru
AlışSatış
Dolar5.53595.5581
Euro6.13716.1617
https://Hava Durumu
Anlık
Yarın
25° 28° 13°