• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

VÜCUTTUN 5 İKAZI GÖRME,İŞİTME,KOKU,TAT,DOKUNMA

         

               https://www.sakli-sifa.com     https://www.saklisifa-piiriiworld.com    


         

VÜCUTTUN / 5 İKAZI

GÖRME, İŞİTME, KOKU, TAT, DOKUNMA

GÖRME, İŞİTME, KOKU ALMA, TAT ALMA, DOKUNMA

VÜCUTTUN/ 5 İKAZI BUNLAR HEPSİ HASTALIĞI TETİKLER

Diş tan gelecek tehlikeyi sezerler ufak ikazlarda bulunurlar devam ederseniz unutkanlıklar, virüsler, bakteriler girmeye başlar, hasta düşürür, sakat bırakır. Her şey sizin görmenizde, işitmenizde, koku almanızda, dokunarak, tat almanızda.

Kozmetik bay ve bayan (koku ve tat)dan gelen hastalık

Koku ve tat çiçekler önemlidir. Şu anda maliyet düşsün diye kimyasal maddelerle koku renk ve tat yapmaktalar, bu bir zincirleme hastalık, bir an önce sağlıkla oynayan fabrikalar, helal haramı incelemesi, kolonya, ıslak mendil, kozmetik, deterjan gıda da kullanılan asit, renk ve kokular. Sizi her turlu hastalığa itecektir.

(Kazandığı para yetmeyince!!! daha çok para kazanma hırsı artarak kısa zaman içinde hastalıklar artacak. 

Alerji testi okuyun   çeşitli yiyecek, asitli içecekler.  Çiçek tozu.  Elbise.  Halı.    Hayvan türleri.   Kozmetik.   Mantarlar.   Plastik.   Mücevher.   Dar elbise. Güneş ışınları fazlası ve (tasarruf ampuller ithal). Okuyun inceleyin. (Daha çok hassas ciltler)

Her bitkinin, meyvenin kendine has görünüşü, beş duyu organımızla bitkileri, meyveleri neredeyse içerdiği maddeler tanırız. Birbirine çok benzese de birbirlerinden farklı olan özellikleri vardır.

Asırlardan beri çeşitli kültürlere mensup insanlar, bitkisel kokuların ağrı kesici, mikrop öldürücü, iltihap kurutucu, kramp giderici, ruh yatıştırıcı tesirlerini keşfetmişlerdir. Mısırlılar, ölülerini mumyalarken; katran ve mür ağacının anti bakteriyel özelliklerinden faydalanmışlar.

Başka milletler ise hasta odalarını biberiye, kekik, yavşan, günlük ile tütsüleyerek dezenfekte etmişlerdir. Resulüler (sa.) efendimizin “evlerinizi kekik ve yavşan otu ile tütsüleyiniz” hadis i şerifinin öneminin bu bilgilerle biraz daha açığa kavuşacağı kanaatindeyiz. 

Şunu bilin ki tüm böcekleri öldürmek için yapılan ilaçlar, bir sonraki dönemde daha küvetli olacaklar, bizlerde bir önceki ilaçlar işe yaramayınca bir küvetlisini alacağız ve zaman geçtikçe onlar daha kuvvetlenirken bizler zehir artıkların da zehirleneceğiz. Aslın da bizler kendimizi zehirliyoruz.

Yaşam elementleriyle bilmeyerek yapmış olduğumuz maddelerle çakıştırarak yeni organizmalarla virüsler üreterek değişik hastalıklar ve bakteriler üreterek canlı organizmalar üretip bunları yok etmek için uğraştığımız taktirde yeni canlı türler üreyecektir.

Ama “rabbimin “yaratmış olduğu bitki türleri ile tütsüleyerek öldürmeden uzaklaştırmamız kısa ömürlerin de bu dünyada yapacakları vazifeyi yapıp bir sonra ki döneme geçerek gelecek larvalar kuvvetlenmeyecek. Ilaç ve zehir eksilecek. Işte organik yaşam başlıya çak.

Bu tarz yaşamı yaparken kendi bahçenizde ve evinizde başlayarak organik yaşam başlatırsınız. Organik gıdada alsanız vücudunuzu ama çevrenizden başlayarak başlarsanız, tüm evinizi organikleştirirsiniz.

(Örnek: tüm ışıkları kapayın ve küvetli bir fenerle odanıza tütün o gördükleriniz gece boyunca ağzınızdan girmekte.)

Bir de tütsüleyerek yapın işte o zaman anlarsınız. Yaşamı!!!! ede biz bunları biliyorduk…peki bunları bilirken neden yapıyorsunuz. hayat ,gün ,yaşam güzel her şey sizin elinizde  " rabbim  “sağlık ve yaşamı tüm camlılara sunmuş …

Ama bugünün dünyası hediyelerle bir insan sırtından dünya turlara gidiliyorsa, bugün nün teknolojileri arasında çocuklara bu bilgiler aktarılmazsa işitemez, görmez, koklayamaz, tadamaz, dokunamazsa. Yanlış dünyayı anlayamaz. Bugünün dünyasında yanlışları göremediğimiz geri kalan dört duyuyu bilemediğimiz gibi.

Kimyasal maddeler her yerde satılıyorsa çarşı, pazar, !!!

Üretimlere kota konmadığı süre her zaman sağlıksız ürünler çıkacaktır.!!!!

Sertifikalar iyi ve organik yaşam için iyi ama. Pazar olmayınca. Çıkmaza girerse!

Müşteriye gelesiye kadar şişe her yerde satılıyor. Etiket her yerde basılıyor. Suçlu aranıyorsa üretimin hepsi suçlu. Mevzuatlardan üretime kadar.!!!!

İhracat da gümrük mevzuatlarda diş devletlerin titizlikle incelerken.!!!!

İthalatta ucuz osunda ne olursa olsun denilen zihniyet.!!!!!

Hayvan küspesi diye gelen ürünler imalat yağ fabrikalara giderse.!!!

Atık yağlar toplanıp belirli ısıdan geçerek ………koyup, diğer……koyarak çökertip, yakıtlar serbestçe yapılıp bunlar kullanılıyorsa kullanıyorsanız kimseyi suçlamayın … nefes aldığımız dünyada adalet tartınızı kendiniz tartın...!!! çöpteki dokunduğum şey akıl mı...!!!!

Dışarı dan yem ve katkı malları diye gelen bakliyatlar çerez diye satılırsa!

Suçluyu içinizde arayın, yaygınlaştıran, üreten, satın alan, para gelsin de nasıl gelirse gelsin denirse.!!!!

Daha ileri giderek en şifa bal arılar ve koyanlar, hastalıklar olmasın diye arıların ve kovanların içine sıkılan asitler, asitlere ellerini bile sokamayacak, kadar tehlikeli zehirli olan bir ürünü ne kadar sağlıklı olacak. Bir de mevzuatın içinde yüz de şu kadar olması lazım ibaresi bulunurken bu ürünler nasıl oluyor ithalle mü sade ediliyor ve piyasada yer alıyor. …sizce sağlık ne kadar olur.!!!   O kovanlarda bin bir deva var dar. Çünkü dünyaları bir kovan.

Dünya genel anlamda döner var oluşu o yaşam. Ben75 80 85 yıllarına dönüp baktığımda insan oğlunu kuponlarla kandırıp sağlıksız ürünleri pazarlayanlar ve yeni teknolojiyle tanıştırıp geri dönüşümsüz para alanlar, şak şaklayıp yer kapışanları ….  O insanları 2015’te gördükçe o yıllara dönmek için güneşi doğudan değil batıdan döndürmeye çalışan insanları gördükçe! …” Allah’a” şükrediyorum adalet tartısı şaşmayacak. Yaşam boyunca görme duyumu doğru tartacak…

Biliyor ve bilmiyor giydiğiniz elbiseler, çamaşırlar, pantolonlar kısaca ithal gelen kumaşlar çöpte toplanan pet, plastik geri dönüşüm den kazanılan metaller sizleri ne gibi hastalık bekliyor bilginiz var mı başta istenmedik kaşıntılar ve sonra gerisi.!!!! (Daha çok hassas ciltler)

Matematikte 9 büyük sayıdır. Ama bilinmez ki her şeyin başlangıcı ve büyük tehlike bir dır. Bir başlayınca sonu gelmez tehlikeler gelir, bir kakmazsa başlangıçta olmaz biri yok etmeden sağlık gelmez bir kereden bir şey olmaz deme çok şeyler olur.!!!!

Koku ve tat çiçekler önemlidir. Her şey zamanında toplanırsa şifa. Bitkiler şifa olur, hiçbir zaman yağmurlu, sisli ve rutubetli havalarda toplanmamalıdır. Yalnızca sağlıklı, temiz ve haşaratız (larvası, kurtsuz ve böceksi) bitkiler toplanmalıdır. Bitki toplanan yerlerin, çevre kirliliğinden etkilenmemiş olması gerekir.

Şifalı bitkiler, otoyol, tren yolu kıyılarından kesinlikle toplanmamalıdır. Bu bitkiler, motor egzozlarından çıkan dumanların içerdiği kurşunla kirlenmiş olduklarından zehirlidirler. Bitki toplanan bahçelerin, tarlaların, çayırların yakınında veya uzağında haşerata karşı ilaçlama yapılmamış olmalıdır, çünkü rüzgâr o zehirli ilaçları çevreye taşıyabilir.  

Kirli mikroplu suların kıyıları ve endüstri alanları civarları da toplama yapılmayacak yerlerdendir. Güneşli günlerde bitkiler sabah erken saatte toplanmalıdır. Ayrıca hangi bitkiyi nasıl kullanacağınız, bitkinin hangi organının drog hazırlamaya elverişli olduğunu (çiçek, meyve, tohum, kök, kabuk veya bitkinin tümü) bilmek de çok önemlidir.  

Çiçeklerde en etkili zaman, çiçeklenme başlangıcında çiçekler ise tam olarak açtıklarında, genç ve tazeyken toplanmalıdır. Dikkat edilmesi lazım. Yanlış bir toplama aksilikler yaratabilir, görme, işitme, koku, tatma, dokunmak tanımak önemlidir.

Bitkiler rastgele toplanamaz tarım müdürlüklerinden toplayıcı sertifikalı belgeli toplayıcılar tarafından toplanması lazımken bu gün önüne gelen toplamakta neyi nerden bilmesi gerekirken ve toptancılar ,paketleme fabrikaları bu bitkilerin hangi sertifikadan, bölge meşeli olduğunu belirtmek meşeyi il ilce tarım müdürlüğünden alarak  ibraz edilmesi lazımken bu günün dünyasında satıcılara gidip sorsanız hangi bölgeden sorsanız bilmezler nemli, güneşli, tarla yakınlarından mı, fabrika yanlarından mı, tren ,kara yolundan mı ,ne ne kadar biliyorsunuz.!!!!!!. (Sizin bilmeniz lazım çünkü bir bedel ödüyorsunuz.)

Şunu bilin ki insanlar kadar doğanında bu bitkilere ihtiyacı var. Tarım müdürlüklerin den kısa bir eğitimden geçerek gerçek toplayıcılar tarafından neyi ne zaman toplayacağını bilirse insanlara ve doğaya zarar verilmez. Işte o ufacık bitki bir şifa, doğa için savunma silahıdır. Bir yaprak, bir dal, bir çiçek, senin hayatın. Büyük şehirlerde dikkat edin hep şifalı ağaçlar. Sokak ve caddelerinizin pis havasını temizliyor.

Soru: sokak ve caddenizdeki ağacın ismi ve ne, ne işi yaradığı!

Sonuç: %98 bilmiyor.

Ilaç firmaları milyon dolar yatırarak sertifikalı hijyen fabrikalar kurarken!

“Rabbim” doğaya emriyle bu hikmet ve nimete bizlere verirken, bir vesileyle bu hizmeti sunanlara ve dikenlere saygı duymak düşer.!!!!!

Bazı ağaçlar zamanı dolar kesilir yeni fideler dikilir, makinalar la yerine genç ağaç dikilir, eski ağaç ve yapraklar gübre olur. (Bazı ağaçlar ömürlük örnek çınar)

(Ahenk ve ekoyu bozmayın, bozdurmayın.)

Sonuç cahillik yaptık deriz:

Bazı insana cahil deriz eğitim deriz. Hayır (yanlış o sadece kurnazdır.)

Cahilliği geleceği için hazırlık yapar ama bilmez ki geleceğinde ne gibi sağlığında fazla faz la harcayacağını bilmez kazandığını zanneder, anlar ama geriye dönüp baktığında iş işten geçer, telafisi zordur düzel demez, hata yapılmıştır dönüşü zordur.ve yoktur.  Sakli sifa

Sadece 30 gün

Sadece bir ay organik yaşa daha sonra tekrar normale dön. döndükten sonra normal yemekler plastik gibi gelecek  (yemeklerin yapay gibi gelecek) ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız , eve dönüş yemeklere tercih edin .  Sağlık elinizde çünkü her şey sizin elinizde.

(30 gün son verin asitli içecekler, ayak üstü yemekler, hazır yemekler, paketlenmiş gıda ve şekerlemeler uzak durun.) sebze ve meyveleri günlük ve taze mevsimine göre kullanın farkı görün.

Para sesi, atm.  kağıt sesi , makine cırt ,cırt sesi , hele , hele ihtiyaç olmadan bilgisayar kullanmayın kullanmaya devam ederseniz sizleri mutsuz edeceğini bilin beğenme beğendirilme hastalığın dan kurtulmak, şık görünme ,yüksek görünme , konuşmayı  değişiklik , her kez beni  beğenme ruh yapısı , sık ve devamlı televizyon seyretmek ,elektronik oyunlar hatta telefondan bile uzak durun sana ihtiyaçları varsa seni bulacaklar gelmiyorsalar doğru yoldasın demektir.(bunlardan da uzak durun.) organik gibi doğal yaşam yapın. (Senin eski diye attığın şey benim içim ve başkası için yeni olabilir). Deneme 30 gün bakın sağlık nasıl yerine geliyor.

Gerçekler: insanları izlerken, tanışırken, konuşurken, anlatırken, ön yüzleriyle konuşur, arka yüzlerini belli etmez menfaati ve çıkarları kaybolur diye, işte o zaman siz arka yüzünüzle konuşunki gerçekleri görebilesin. Kırıldığında insanlarla araya mesafe koymak lazım. Hissediyorlarsa yanına geleceklerdir. Gelmiyorlarsa doğru mesafeyi buldun demektir. Kimseye hiçbir şey öğretemem, sadece onların düşünmelerini sağlayabilirsin. Seni hiçbir zaman çözemez işte o zaman gerçek yüzüyle her zaman iyi günde kötü günde hep yanına gelirler.  sağlıkta yerine gelir. Sakli-şifa

"Sende menfaat ı çıkarı olan bir kişi seni altın semerlerde gezdirir. Çıkarlar menfaatler bitince çivili semeri senin sırtında gezdirir. Başkasına sadakatiniz, kendi başarı kapasitenize ihanetiniz anlamına gelmeye başladıysa, gitme zamanı gelmiş demektir”. Çoban sakli şifa

Sindirim sistemleri

On mükemmel sistemi devreye sokacak.

Devam edecek   

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. 

Bu bilgiler, hiçbir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır

Doktor diyetisyen ve herbisitler tarafından yetkili eczacılar güvenilir, yanında bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çalıştıran, izni alınmış aktarlar tarafından güvenli şekilde kullanılmalıdır.

Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır

Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

saklisifa@gmail.com

premix12345678@gmail.com  

NOT: KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN, ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

                         

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam90
Toplam Ziyaret1211211
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com