• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

SAÇ BAKIMI VE HASTALIKLAR SAKLI-ŞİFA

    www.sakli-sifa.com  www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com  
                 
 SAÇ BAKIMI VE HASTALIKLAR 
                             SAÇ DÖKÜLMESİ

  Vitamin bölümlerini okuyun B3 6 9  
Saçların ömrü 3 gün ile 3 sene arasıdır. Doğal ömrünü dolduran saçlar dö­külür. Günümüzde saç dökülmesi daha çok hastalıklar ve dış etkenlere bağ­lıdır. Özellikle mide hastalıkları, stres, mineral ve vitamin eksikliği, dengesiz beslenme saçların dökülmesinde etkilidir. Saç kökleri şekil olarak soğan gibi­dir. Kök kılcal damarlardan beslenir, Dengesiz beslenme sonucu kanda saçları besleyecek gıda azalır, saçlar dökülür. Başa giyilen takkenin, örtülen bezin sen­tetik olması da saçın hava almasını  engellediği için dökülmelere sebep olabilir. Saç dökülmesinin diğer sebebi düşük ph’lı şampuanlardır.

   Bitkisel tedavi: Stres çayının içilmesi saç dökülenler mutlaka gerekir. Sina­meki, sirke, papatya kaynatılıp saça friksiyon yapılırsa saç dökülmesini önler.

   Bol miktarda “hurma yenir, bal şerbeti içilmeye devam edilir. Doğal zeytin­yağı sabunlar kullanılır. Mersin yaprağı kaynatılıp saç sık sık yıkanır. Saça haf­tada bir kına yakılır.

   Yumurta sarısı, zeytinyağı karışımı saç diplerine sürülüp 3-5 saat bekletilir.

Saç dökülmesine çözüm sunan bitkilerden biri de karanfildir.

   10-15 adet karanfili bir bardak kaynar suya atılıp 10 dakika demlenir. Hazır­lanan bu çay saç derisine masajla uygulanır.   

                           SAÇ KEPEĞİ

Saç derisinin kendini yenilerken ya da bir hastalık sonucu kepek şeklinde dökülmesidir. Deri kuruluğundan, çinko eksikliğinden ay çicek yağları fazla kullanmaktan ya da mikroptan kay­naklanabilir.

   Bitkisel tedavi: Kafa sirkeyle 10 günde bir yıkanır. Pelin otu kaynatılıp içine tuz karıştırılır, kafaya sürüldükten 3 saat sonra ılık suyla yıkanır.

   Yumurta sarısı, ev yoğurduyla karıştırılıp saç diplerine sürülür 3-5 saat son­ra saçlar ılık suyla yıkanır.

Unutmayın bu kürler saç derisini besler, saç bir kere beslenince ömür boyu PİRİİ WORLD209

gidecek hali yoktur. Saçınız kepeklenince tekrar uygulayınız.

Dulavratotu da saç kepeğinin giderilmesinde kullanılan bir şifalı bitkidir.

                               KELLİK                     

  Vitamin bolüm lerini okuyun B3  6  9
  Saç dökülmesinde açıkladığımız sebeplerden dolayı, saçların tamamen dö­külüp kafanın çıplak kalmasıdır. Genetik sebepler, beslenme yetersizliği, yanık, travma gibi hallerde ortaya çıkar. Saç dökülmesinin en çok rastlanan sebeple­rinden biri de hormonal bozukluklardır. Adrojenik hormon sorunlarının ya­şanması sonucu saçlar önce zayıflar, sonra da dökülmeye başlar. Çağlar boyu insanoğlu kelliğin ilacını bulmak için uğraşmıştır. Ne kadar şifalı bitkilerle uğ­raşan (Herbalist) varsa hepsinin hayali kel ilacını bulmaktır.

    Saçla, kellikle ilgili önemli gerçekler vardır. Saç çıkartmak sabır ve sürekli­lik ister. Saç hücreleri ölmemiş kellerden saç çıkarmak, saç dökülmesini önle­yen bitkilerle mümkündür. Bu da yüzde 5 nisbetinde bir olaydır. Yeni doğan çocukların saçları tüy iken 3-5 yaşına gelince saça benzer.

Bitkisel tedavi: Kelliğin tedavisinde kullanılan en önemli bitki ısırgandır.

   Bir tutam ince kıyılmış ısırgan kökü bir litre suyun içine atılarak 8-10 saat bekletilir. Daha sonra 4-5 tutam ısırgan yaprağı ilave edilerek kaynatılır. 10 da­kika üstü kapalı şekilde dinlendirildikten sonra süzülür. Bu su ile saçlar ve ka­fa derisi 5 dakika boyunca yıkanarak masaj yapılır. 4 hafta boyunca yapılacak bu uygulama için her gün yeni bir karışım hazırlanmalıdır. Bu işlemden sonra ısırgan otu tentürü ile friksiyon yapılır. İsterseniz 3-4 günde bir yaparak bu uy­gulmaya devam edebilirsiniz. Böylece saçlarınızın dökülmesi durur, saçlar da­ha canlı ve parlak olur.

  Lavanta ve karanfil suyu ile saçları yıkamak da saç dökülmesini önlemek i­çin başvurulacak yöntemlerdendir.

                           SAÇ KIRAN              

   Saçların tutam tutam dökülmesine yol açan bir hastalıktır. Başta mikrobik olmak üzere birçok sebebi vardır. B vitaminin eksikliği, mide ve bağırsak ilti­hapları; magnezyum, kalsiyum, çiko eskikliği; aşırı stres de bu hastalığı artır­maktadır.

  Bitkilerle tedavisi: Tedaviye başlarken stres çayı ile başlamak şarttır. 2/3 o­ğul otu, 1/3 karabaş otu karışımı ıhlamur gibi kaynatılıp günde 3 su bardağı i­çilir. Pelin otu sirke ile kaynatılıp kafa hergün yıkanır. Bazı berberler mikropları öldürmek için sirke ruhu ile kafayı yakarlar. Dopğru bir yöntem değildir. Tüm saçınızı kaybetme riski bile vardır.

Bir baş samısağı ezip zeytinyağı ve sirke ile merhem haline getirin. Bu terti­bi her gün saç kıranlı yere sürün, iyice yedirin ve bekletin Bu karışımı 2-3 kere tekrarlarsanız kabuk bağlayıp saç çıkacaktır.

                                SAÇ BAKIMI   

  Saçın birçok ö­zelliği; rengi, uzama hızı, kalınlığı ve kı­vırcıklığı; kalıtımsal olmasına rağmen, pek çok şifalı bit­ki yüzyıllar boyunca saçların bakımında kullanılmıştır.

   Her ne kadar saç­lar kuru, yağlı, nor­mal saçlar diye ayrıl­maya çalışılsa da bi­ze göre tüm saçlar normaldir. Saçlarımızı yağlı, ya da kuru görünmesine sebep olan kişinin ha­yat tarzı, beslenme şekli ve yediği gıdaların saçlarına yansımasıdır. Örneğin çok baharlı yağlı ve şekerli gıdalar tüketen insanların saçlarının yağlı olma ihtimali yüksektir. Ayrıca içinde ilaç katkısı olan şampuanların düzenli aralıklarla kulla­nımı halinde saç ve şakaklar üzerindeki etkisi de dikkate alınmalıdır. Stres, hor­mon değişiklikleri, uykusuzluk, aşın sürelerle güneşte kalma, kimyasal saç teda­vileri, saç yıkama ve boyama da saç sorunlarına sebep olur.

   Bitkisel saç bakım ürünlerinin genel özellikleri

   Saç Toniği-Güçlendirici: Saç dökülmesini önleyen, güçlendiren, sıklaştı­ran, saç tellerini kalınlaştırıp sağlamlaştıran bitkisel ekstreler ve vitaminler i­çerir. Her sabah saç diplerine nemlendirecek kadar uygulanır. Parmak uçları i­le saç diplerine masaj yapılır. Durulanmaz, şekil verilerek saçı gün boyu bes­lemesi sağlanır. Bileşimi: minerali giderilmiş su, alkol, gliserin, B3 ve B5 vita­minleri, civanperçemi, ısırgan, adaçayı, ıhlamur, papatya, biberiye ve tere to­humu ekstreleri.

   Saç Bakım Yağı-Besleyici: Yıpranmış saçları onaran, dökülmesini önleyen, güçlendiren, parlaklık ve sağlıklı görünüm veren aromatik yağlar ile; besleyen, nemlendiren, koruyan vitamin ve bitkisel yağlar içerir. Haftada bir kez tüm saç diplerine parmak uçları ile ovularak uygulanır. Tüm saça yedirilir. Saçta en az i­ki saat bekletildikten sonra doğal şampuan ile yıkanır. Bileşimi: Zeytin, Susam, Ceviz, Tatlı Badem, Buğday Tohumu, Hint, Heliantus, Defne Yaprak, Ardıç, Mersin, Biberiye, Çörek otu, Nane, Adaçayı Yağları ve E Vitamini.

   Bütün bu yağların gerçekten çok faydası vardır. Özellikle cilt bakımlarında doğal yağların çabuk ve iyleştirici özellikleri artık kanıtlanmış durumdadır. Ha­zır kremlerde birçok katkı maddesi vardır.

            SAÇ TEDAVİLERİ:           

   Saçların erkeklerde ve kadınlarda dökülmesinin en büyük sebeplerinden bi­ri de strestir. Kadın­ların saçlar için kul­landığı kozmetik ü­rünleri de saç dö­külmesine sebep ol­maktadır.

   Bunların dışında kafada ya da vücutta meydana gelen yara­lar, ameliyatlar ve a­ğır bir hastalık son­rasında tedavi için kullanılan ağır ilaç­lar da saç dökülme­sine yol açabilir,

   Saçlar belli bir yaştan sonra yavaş yavaş dökülmeye ve seyrelmeye başlar. Saçlar önce yukarıdan dökülmeye başlayıp sonrada yanlara doğru geçer ve dö­külme devam eder. Saçların dökülmesini engellemek için yulaf, lahana, merci­mek, ceviz, yumurta, beyaz peynir, fındık, üzüm, erik, et suyu, buğday kullan­maya özen gösterilmelidir.

   İşte size birkaç reçete

   Kullanılan malzemeler: Ada soğanı, çam sakızı, zeytinyağı veya (Hatmi çi­çeği, kına, kişniş, turp suyu)

   Hazırlanışı: Bütün malzemelerden birer tutam alınarak bir kaba konulur. İ­yice karıştırılarak merhem haline getirilir. Saçların döküldüğü yerlere sürülür.

   Kullanılan Malzemeler: Isırgan otu, adaçayı, çördük otu, mercan köşkü, du­lavrat otu, su.

   Hazırlanışı: Üç tutam ısırgan otu, üç tutam adaçayı, iki tutam dulavrat otu, iki tutam mercan köşkü, iki tutam çördük otu beş bardak su ile beraber bir ka­ba konur ve kaynatılır. Kaynatılan malzemeler soğumaya bırakılır ve soğuduk­tan sonra saç diplerine masaj yapmak suretiyle uygulanır.

  Çınar yaprağı, karabaş otu, çitlembik, kına yaprağı, kitre, gelincik, ceviz ka­buğunu iyice kaynatın saçın döküldüğü yere sürün.

Kuru saçlar ile parlak olmayan saçlar, şampuanlanmadan önce sıcak yağ te­davisinden fayda sağlar.

   Yukarıdaki karışımlarda kullandığınız şifalı bitkilerden birini ve çok doyma­mış bitkisel yağlardan birini kullanarak bir şifalı bitki yağı yapabilirsiniz. Sözge­lişi, şeftali çekirdeği içi yağı, badem yağı ya da ayçiçek yağı gibi. Seçenek olarak, 6 damla esans yağını badem yağı ya da herhangi bir bitkisel yağa katınız. Yağı ılıtın. Küçük bir miktarını avucunuza dökün, ellerinizi ovuşturun. Sonra şaka­ğınıza bastırıp saç telleri boyunca masaj yapın. Gerekiyorsa bu işlemi tekrar e­din. Başınızı bir folyo ya da banyo bonesi ile örtün. Sonra sıcak şuya batırılıp suyu sıkılmış bir havluyu başınıza iyice sarın. Havlu soğuyunca sıcağıyla değiş­tirin. Böylece 20 dakika bekleyin ve sonra saçınızı hafif bir şampuanla yıkayın.

   Güçlü bir şifalı bitki şampuanı:

   Bebek şampuanlarından bir fincan alın. Buna 2 yemek kaşığı seçtiğiniz şifa­lı bitkiyi kaynatarak elde ettiğiniz öz ile 4 damla esans yağını ekleyin. Hepsini iyice karıştırın ve normal şekilde kullanın.

Sabun rendesi şampuanı:

   Yağlı saçlara iyi gelir. 2 yemek kaşığı sabun rendesini 570 ml. su içinde 30 dakika süreyle ağır ağır kaynatın ve saçlarınıza uygulayın.

   Gülsulu canlandırıcı:

   Şampuanları kullanırken bu, saçı temizleyip canlandırmanın en iyi yolu gül­suyu kullanmaktır. Gülsuyu yerine portakal suyu ya da yağlı saçlar için lavan­ta kullanabilirsiniz.

   Burada gülsuyuna daldırmak üzere bir kenarı 10 cm. olan 8-10 muslin ya da dantelden kare kumaş parçalarına ihtiyaç duyacaksınız. Gülsuyuna daldırı­lan müslini sert kıllı bir fırçaya sarıp bununla saçın ayırdığınız bölümüne vu­rarak kirleri çıkarın. İşlemi öteki kumaşları fırçaya sararak saçın öbür bölgele­rinde yapıp artık hiç kir çıkmayana kadar sürdürün. Bu işlem aynı zamanda sa­ça özel bir koku verir.

                    EVDE SUSUZ ŞAMPUAN YAPIMI

   Bu yöntem, saçınızı yeniden hızla canlandırmanın yoludur. 2 yemek kaşığı toz halindeki karakafes otunu 2 yemek kaşığı toz ararot ile karıştırın. Saçı kü­çük tutamlar halinde kaldırıp arasına bu toz karışımını serpin. Tozların saçta­ki yağları emmesi için 10 dakika kadar bekleyin ve sonra güçlü şekilde saçları­nızı fırçalayın.

   Kuru şampuan, yatalak hastalar için ya da hastalıklardan dolayı duş alama­yacanlar için çok uygundur.

             SAÇ BAKIMINDA KULLANILAN ŞİFALI BİTKİLER

   Kakao yağı güzellik ve bakım ürünlerinde kullanılan popüler malzemeler­den biridir. Kuru ve yıpranmış saçlardan şikayetçi olanlar kakao yağından bü­yük ölçüde faydalanabilir.

   Çeşitli sebeplere bağlı olarak yıpranmış olan saçlarınızı zeytinyağı maskesiy­le onarabilirsiniz. Zeytinyağıyla saç bakımı için saç derinize 10-15 dakika zey­tinyağıyla masaj yapın. Yağın saç derisine iyice nüfuz edebilmesi için yağı sür­dükten sonra saçlarınızı ısıtılmış havluyla sarın ve yağı 2-3 saat saçınızda bek­letin.1 ölçek sirkeyle 6 ölçek suyu karıştırarak saçlarınızı bu suyla durulayın. Sirke zeytinyağının daha kolay çıkmasını sağlayacak ve saça doğal bir parlak­lık verecektir.

  Nane yağı saç derisine iyi gelir ve dolayısıyla saç köklerini güçlendirerek saç­ların daha sağlıklı olmasını sağlar.

   Ayrıca dulavratotu kökü, karakafes otu, mürver çiçeği, gülhatmi, mayda­noz, adaçayı ve ısırgan da kuru saçların bakımı için uygun şifalı bitkilerdendir.

   Aynısefa, atkuyruğu, limonun suyu, oğul otu, lavanta, nane, biberiye, kara pelin, ısırgan ve kekik daha çok yağlı saçların bakımı için kullanılır.

   Kepeği önlemek için: dulavratotu, sarı papatya, soğan ve sarımsak, kazotu, maydanoz, biberiye, kara pelin, ısırgan ve kekik.

   Şakakları rahatlatmak için: Kedinanesi (yaprak ve çiçekli tepeleri), sarı pa­patya, karakafes otu.

   Saç toniği yapmak için (Saça hacim ve parlaklık kazandırmak üzere):Aynı­sefa, kazotu, atkuyruğu, ıhlamur çiçekleri, latin çiçeği, maydanoz, biberiye, a­daçayı, kara pelin, ısırgan ve suteresi.

   Bitleri kovmak için: Acıağaç yongaları ya da ardıç yemişini bir yemek kaşığı elma sirkesi ile karıştırın. Bunu iki haftalık aralıklarla haftada üç kez uygulayın.

     Saç Bakım Yağı ve Toniği: Saçlar ısıyla çalışan saç şekillendirici cihazlar, bo­ya, kimyasallar       içeren saç bakım ürünleri ve güneş nedeniyle kuruyup yıprana­bilir. Saçların sağlık ve güzelliğini korumak, saç tellerini yumuşatmak, dökül­mesini önlemek için, doğal yağların kullanıldığı saç bakımı uygulayabilirsiniz. Saçlar üzerinde olumlu etkilerini 2-3 uygulamadan sonra görebileceğiniz sıcak yağ bakımı özellikle yıpranmış saçlara, aşırı kuru saç derisi olanlara ve uçlarda­ki kırıklara artanlara çok iyi gelecektir.

     Badem yağı, çörek otu yağı, defne yağı, zeytinyağı ve jojoba yağı en popü­ler bakım yağlarındandır. Etkisini arttırmak için bu taşıyıcı yağların içine la­vanta, limon yağı gibi uçucu yağlardan da bir kaç damla ekleyebilirsiniz. Saç­larınızın uzunluğuna göre belirlediğiniz miktarda yağı çelik tencerede veya tef­lon bir tavada kısık ateşte 4-5 dakika ılıtın, daha sonra geniş ağızlı bir kase­ye alın. Parmak uçlarınızı kaseye daldırıp öncelikle saç derinize masaj yaparak dairesel hareketlerle uygulamaya başlayın. Parmak uçlarınızla saç diplerine da­iresel hareketlerle uygulayın. Kalan yağı da saçlarınıza sürün. Saçlarınızı topla­dıktan sonra yağın saça ve saç tellerine iyice işlemesi için en az 30 dakika bek­letmeniz gerekir.

   Saç toniğini her sabah, saç bakım yağını da haftada bir kez saç diplerine ma­saj yaparak uygulamak gerekir. 

                                           Saç Tedavileri

Kuru saçlar ile parlaklıktan yoksun saçlar, şampuanlanmadım önce sıcak yağ tedavisinden yurur görür.

Karşı sütunda görülen yararlı otlardan birini ve çokdoymumış bitkisel yağlardan birini kullanarak bir yararlı ot yağı yapınız. Sözgelişi, şeftali çekirdeği içi, budem ya da ayçiçek yağı gibi.

Seçenek olarak, 6 damla esans yağını badem yağı ya da herlıungi bir bitkisel yağa katınız. Yağı dıtm. Küçük bir miktarını uvucunuza dökün, ellerinizi oğuşturun. Sonra şakağa bastırıp saç telleri boyunca masaj yapın. Oereklyorsa bu işlemi yineleyin.

Başınızı bir folyo ya da banyo bonesi ile örtün.

Sonra sıcak suya batırılıp suyu sıkılmış bir havluyu başınıza iyice sarın. Havlu soğuyunca sıcağıyla değiştirin. Böyleçe 20 dakika bekleyin ve sonra , saçınızı hafif bir şampuanla yıkayın. 

                             Güçlü bir yararlı ot şampuğanı

 

Bebek şampuanlarından bir fincan alın. Buna 2 yemek kaşığı seçtiğiniz yararlı otu kaynatarak elde ettiğiniz öz ile 4 damla esans yağuıı ekleyin.

Hepsini iyice karıştırın ve normal şekilde kullanın.

                                   Sabun rendesi şampuanı

Yağlı saçlara iyi gelir. 2 yemek kaşığı sabun rendesini 570 mİ. su içinde 30 dakika süreyle ağır ağır kaynatın. 

                                         Gülsulu canlandırıcı'

 

Şampuanlan kullanırken bu, saçı temizleyip canlandırmanın en iyi yoiudur. Ancak bunun yerine, portakal suyu ya da yağlı saçlar için lavanta kullanılabilir.

Burada gülsuyuna daldırmak üzere bir kenan 10 cm. olan 8-10 müslin ya da dantelden kare kumaş parçalarına gereksinim duyacaksınız. Gülsuyuna daldırılan müsİini sert kıÜı bir fırçaya sarıp bununla saçın ayırdığınız bölümüne vurarak kirleri çıkarın. İşlemi öteki kumaşları fırçaya sararak saçın öbür bölgelerinde yapıp artık hiç kir çıkmayana kadar sürdürün. Bu işlem aym zamanda saça özel bir koku verir. 

                                  Susuz şampuanlama 

Bu yöntem, saçmızı yeniden hızla canlandırmanın yoludur. 2 yemek kaşığı toz halindeki Floransa süseni kökünü 2 yemek kaşığı toz ararot ile karıştırın. Saçı küçük tutamlar halinde kaldırıp arasına bu toz karışımını serpin. Tozların saçtaki yağlan emmesi için 10 dakika kadar bekleyin ve sonra güçlü şekilde saçlarınızı fırçalayın.

 

             SAÇ BAKIMINDA KULLANILAN YARARLI OTLAR 

Kuru saçı iyileştirmek için: Dulavratotu kökü, karakafesotu, mürver çiçeği, gülbatmi, maydanoz, adaçayı ve ısırgan.

Yağlı saçı iyileştirmek için: Aynısefa, atkuyruğu, limonun suyu, oğulotu, lavanta, nane, biberiye, kara pelin, ısırgan ve kekik.

Kepeği önlemek için: Dulavratotu, san papatya, soğan ve sarımsak (bu ikisi güçlü ama nahoş kokuludur), kazotu, maydanoz, biberiye, kara peliıı, ısırgan ve kekik.

Şakakları rahatlatmak için: Kedinanesi (yaprak ve çiçekli tepeleri), san papatya, karakafesotu.

Saç toniği yapmak için (Saça hacim ve parlaklık kazandırmak üzere): Aynısefa, kazotu, atkuyruğu, ıhlamur çiçekleri, latin çiçeği, maydanoz, biberiye, adaçayı, kara pelin, ısırgan ve suteresi.

Bitleri kovmak için: Acıağaç yongaları ya da ardıç yemişini bir yemek kaşığı eima sirkesi ile kanştırın. Bunu iki haftalık aralıklarla haftada üç kez uygulaym.

 

                           SAÇ KIRAN VE SAÇ  DÖKÜLMESİ


                  
  İÇİNDEKİLER (BİTKİLER KURUTULMUŞTUR.                  

ÇINAR AĞACI KABUĞU                                  CİVAN PERÇEMİ

MEŞE PALAMUTU MEYVESİ                    KEKİK

AKKUŞ AĞACI                                      ÇAM YAPRAĞI

BİBERİYE OTU                                      LAVANTA ÇİÇEĞİ

ISIRGAN YAPRAĞI                                KESTANE AĞACI APRAĞI 

SARIMSAK                                           YAĞLAR

SOĞAN                                               BADEM YAĞI

CEVİZ YAPRAĞI                                   CEVİZ YAĞI

DULAVRAT OTU                                   ÇAM KEREBENDİ YAĞI

KANTARON ÇİÇEĞİ                              ÇÖREK OTU YAĞI

KAYIN AĞACU YAPRAĞI                        DEFNE YAĞI
  
ŞİMŞİR AĞACI                                     ELMA YAĞI

KARAHİNDİBABA                                 GECEMUMU YAĞI
                                       
                                                          HİNT YAĞI

    

FAYDALARI:
                                                   
   Saç derisinde kandolaşımının hızlanmasında,saç dökülmelerinin uyarılmasında ve saç dökülmesine karşı yardımcıdır. Aşırı alarjik kişilerde kullanılmamalıdır.

   Bitkiler ölçümleri 1'er tutamdır.Bitkiler önce tıslar takırtar sonra fokurdar ateş söndürülür dinlenmeye bırakılır.Dinlenilen su süzülerek saçlar yıkanır.Karışım yağlar hepsi bir şişede toplanır banyodan sonra parmak uçlarıyla finksiyon yapılır.

   Saç dökülmesini önler saçkıran bölümler temizlenir.

   Bayanlarda saç çıkma şansı çoktur,erkeklere şeftali tüyü yoğunluğu olur.Şu ana kadar erkeklerde ne kadar uğraşılsa da kolay kolay saç çıkmaz. 

   Ekseriye Şubat - Mart ayları genetik olarak çoğunda saç olayları saçı olmayan (kel)dir.Saçı olmayanlarda farklı bir özellik vardır.Her şey kafada biter.  Diğer aylarda doğanlarda saç çıkma olayı  % 50 saç çıkma ihtimali çoktur.

  Bunun için bayanlar ve erkeklerde Vitamin bölümümüzde B3,B6,B9 eksikliği görüldüğünden dolayı bu vitaminler karşılanırsa hem saç dökülmesi hem saç çıkma ihtimali vardır. 

                                               
BOYA KURALI                     

-Papatya saçları sarartir.

-Biberiye,kekik,Adacayı. Saçları siyahlaştırır.

-Kadife çiçeği ,kına .Saçları kizila boyar.

-Ceviz kabuğu diş yeşil. Saçları  kave renğine boyar.


                                        SUSUZ ŞAMPUAN   


Kullanım Alanı; Hasta yatanlar için, suya karşı alerjisi olanlar için canlı (köpek ,hayvan.) 

Karakafes otu     
Ararot tozu

Her iki tanesi toz hale getirilerek saça serpilir.Saç iki elle iyice ovulur.Sonra da elle çırpılarak saç taranır.

Faydası; Saçtaki yağı yok eder bit, pire ,sirkeyi yok eder.Saçı temiz bırakır.                                           
 ARAROT;

Maranta adlı kamıştan veya ona benziyen başka bitkilerin köklerinde çıkarılan bir tozdur.Sıcak iklimlerde yetişir.Kokusu ve tadı olmayan tozdur.

Çocukların mamasında kullanılır.
Hastalıktan sonra görülen halsizlikleri giderir.
Kanın dolaşımını sağlar
Vücudu kuvvetlendirir. 

                     
                  YOL DA YÜRÜRKEN PARA KAZANAN ADAM 

Bir tarif var sadece bu dünyadan göç ettiğim zaman yazılaçak işte o zaman gerçekleri yakalayıp kellik sona ereçek....

 İlk soracagınız soru... 
Dünyanın.. En zengini olur dersin ...Benim bu dünyada mala şan şöhrete ihtiyaçım yok..... Var da olsa ....Her şey Senim olsa ....Boş....Siteyi okursan paraya önem vermediğimi anlarsın ,benim her  şeyim doğa....

  
                                      Çoban sakli şifa

Tüm isal ısırıcı batıcı otlar saça faydaları...

Tüm isal edici,ısırıcı, batıcı ,otlar infilasyon suları fiksiyonla bayanlarda saç çıkarma ve erkeklerde şeftali tüyü çıkartan ve 3 6 9 b serisini tamamlayan saç dipleri hücreler nefes aldığı süre saç dökülmesini öner....Bazı isal edici otlar zehirlidir onuda sirke ruhu veya sirke ile ifilasyon edilir...Eski maya tarihlerinde gıda zehirlerini uçurmak için yüksek dağlara çıkararak bol oksijen basıncıyla zehirleri uçurarak gıdalarını karşılarken ..şimdiki tarihte ise buna infilasyon demekteler..selçuk uysal çoban saklı şifa..DEVAM EDEÇEK 

 Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.
   

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..  

  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yanında bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çalıştıran, izni alınmış aktarlar tarafından güvenli şekilde kullanılmalıdır. 

   Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır   

  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. 

 

                                                                    saklisifa@gmail.com

                                                                    premix12345678@gmail.com
                                                                 
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com 

              


NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

  
Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam93
Toplam Ziyaret1209674
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar12.650712.7014
Euro14.269314.3265
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com