• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

GERÇEK BİTKİSEL YAĞLARIN MARİFETİ BAY BAYANLAR İÇİN

    

                                       BİLGİLENDİRME

                                         

  Eğitimlerde ve temelden gelerek helal ,haramı insan salığına giren gıda ve ürünleri  öğretilirse her şeyin yoluna gireceği  inanmaktayım  hala yanlışlıklar yapılıyorsa  bile ,  bile  alınıyorsa daha ne yazılması lazım  …

Haram : 
İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır   .

 Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır    

  
 Her gün  soruların içinde yüz de çıkan  siyah nokta ve yüz güzelliği şunu bilin ki yüzünüze sürülen kremler değişik faktörlere sahiptir yüzünüze bir şey sürmekle güzellik olmaz sade güzellik her zaman güzeldir.
 Ufacık hava değişikliğinde yanlış kullanım keremler güzel yüzünüzü yakarak lekeler bırakacak ,sivilceler için aldığınız ürünler imza karşılığı satılır ken böbrek yapılarınızı ve sindirim sistemleri bozar  ve her gün toniklerle yüzünüzü silerken yağ bezeleri yok ettiğini bile, bile  kullanırsanız ,yağ bezeler yüzünüzün çalıştığını gösterir bilin ki  her gün güzelleşmek için hep yeni ürünler ararsınız ama her seferinde cildinize harap ettiğini geç de olsa anlarsınız.  Yurdumuzda öyle güzelleşmek için harcanan para ve ekonomi  kaybı çok ki yüzlerce çocuk  kurtulur. Yüz güzellikten ruh güzelliğini unuttuk , UNUTTURULDUK.

        www.sakli-sifa.com       www.sakli-sifa.com      
“Senin baktığına herkes bakar, ama senin onda görebildiğini  herkes göremez.”   

 
 Afrıkada halk sandal ağacı dan krem yapar cildini bu şekilde korur   
Türkiye de bile yetişiyor ,  Fas ta argan yağı (Dikenli zeytin ağacı ) fas bayanları kullanır.Fas tan belirli çıkışı olan yağ  ne hikmet tir çok ucuzlara satılmak tadır.Bizim gül yağı gibi gül yağı 3,5 ton yapraktan 1 kilo yağ çıkmak tadır. Şu yılkı bir kilo gülyağı borsa satışı 22 bin tl dır.Bunun bir çıkış yolu çoğaltmaktır.  Seyrertir ,sentetikleştirilir.VE hastalığa götürmek tir. Gerisi size kalmış.

Kerem yapılırken %70 su,%25 maddeler %5 yağlar ve esans (nerde kaldı bitkiseli.)

Buna benzer ürünler.(En şeçkin ürünleri araştırın ve özel krem yapan uzman araştırmacı eczaneler , doktor,tavsiyesi alın.)

  Size güzel bir tarif : Fas ta yetişen bir bitki akarı kahra,sabuncu otu diğer ismi helvacı otu bu ikisini 24 saat suda dinlensin sonrası, ocağa koyun önce tıslar sonra takırdar ,sonrası fokurdar, ocağı kapayın dinlensin sonrası süzün,dünyanın en güzel yüz temizlene tonik hazırlarsınız , aynı zamanda eldeki sarı lekeleri , hamile lekesi ,güneş lekesi , siyah noktalar , sivilceleri yok edersiniz….İçine ayrıca cay ağacı yağı koyulursa daha küvetli olur.çıban , sivilce yok, yok  edersiniz. Çoban sakli-sifa  
            KÖTÜ ALIŞKANLIK SİGARAYI KISA ZAMANDA BİRAKACAKSINIZ

   Site menusun de bitkisel tütsü . Bir tava içinde odanızda. Yazılan bitkilerle tütsüleyin ve kısa zamandan sigaradan tiksindiğinizi göreceksiniz ve hissedecek siniz zamanla içtiğiniz kana karışan nikotinleri dışarı attığını kısa zamanda 
anlayacaksınız
 ..KOKU TEDAVİSİ...BİTKİSEL KÖTÜ ALIŞKANLIK
 
   


               "
VÜCUDUNUZA ZARAR VEREN ŞEYLERDEN KAÇININ "

      Masaj yoluyla vücuda sürü­len uçan yağlar, kıl diplerinden, kılcal damarlarla  kana karışır. Bu bitkisel esansların zeytinyağı i­le değiştirilmesi lazımdır. Diğer hastalıklarda da bitkisel esanslar­dan istifade edilir. Kötü alışkanlıkları terk etmek isteyenlere ıtır çiçeği esansı, bitkisel biberiye esansı ve bergamot esansı karışımını devamlı kullanması tav­siye edilir. Bu bitkisel esans karışımı; sigara, içki, kumar gibi kötü alışkanlıkları terk etme de ruhi yönden yardımcı olur..MASAJ TEDAVİSİ..

  

 
 Maddeler içinde nüfuz etme gücünün en yüksek olduğu haldir. Maddenin en latif halidir. Bu yönleriyle tüm organları katı ilaçlardan da­ha hızlı etkiler. Özellikle gül, ıtır, günlük kokuları kullanılmıştır.Bu yazılım gerçek yağlar için dır..
                                 
                                    Çoban sakli-sifa

                                      

                                       AKNE / SİYAH NOKTA

   Yüzü yıkayıp iyice temizledikten sonra temizleyici olan sarı papatya zehirleri atmaya yarayan civamperçemi antiseptik olarak  kedi nanesi  rahatlatıcı ve antiseptik olan lavanta yada güçlü bir mikrop kırıcı olan kekik infüzyonlarıula durulayın.
   Limonun suyu yüzdeki hafif lekeleri temizler,yangınları azaltır ve kan dolaşımını geliştirir.
   Yüzdeki yangınları azaltmak ve yerel tedaviyi geliştirmek üzere aynısefa çiçeği merhemi sürünüz.
   Akneye diyette değişiklik yapılarak ta yardımcı olunabilir.Bu nedenle hangi yiyecekleri alacağınızı düşünün.Şekerli yağlı ve sütlü besin tüketimini kesin.vitamin ve mimeral bölümlerı okuyun,merhem dogal yapmak isterseniz bitkilerin 9 ceşit yapımını okuyun site menusunden,sizlere yardimçi olaçaktir. 

                              
 

  Hayvan ve bitkilerden kurutularak veya özel metotlarla toplanarak elde edilen, eczacılık ve kısmen sanayide kullanılan ham veya yarı ham madde.DROG  denir.


   Doğal maddelerden elde edilen ve tedavi amacıyla kullanılan ilaç
 ham maddeside denir.    

  

  MERHEM.
Katıyağ, sıvı yağ  zeytin,badem yağı ,lanolin,vazelin gibi sivi yaglar ile yapılan ve dişarıdan kullanılan ilaç şekillerıdir.Merhem hazirlamak için ,merhem içine konulaçak mae veya madeler önçe den havanda toz edilir .Sonra az bir mşktar sıvı yağ ile ezilir ve sonra maddesi  katı sivi madesiyle ,lamolin vazalin  azar azar etkili made  üzerıne ilave edilir  ve mikserle iyice kariştirilir  merhem ler  kapalı kablarda  serın yerlerde  muhafaza edilir  merhemlere diğer adı pomat ismi verilir .BUNADA MERHEM YAPIMI DENİR.

 

İNFUSYON..Drogların ilaç olarak kullanılmasında en çok kullanılan bir hazirlaniştır.İnfusyonu hazirlamak için ufalanmiş nedat parçaları üzerıne  şiçak su dökülür karışim kapalı bir kapda sık sık kariştirilarak .Çok hafif ateş üstünde  10 dakika tutulur ,soğuduktan sonra inçe bir tülbetten  süzülür .Kullanılaçak drog miktarı  genellikle bir tutam dir .kimilerı ağır kimilerı afif oldugun dan gr belirtilmez.Genellikle 50 gr 100 gr denir.Bu şekilde gö

sterilmiş tir. Yapilaçak suya göre hazirlanır.İnfusyonların  hazirlanması için  kolay olan diğer usül de anlatir sak daha iyi olaçak Kaba toz haline getırilmiş  üzerıne kafi miktarda soğük su konur  karışim kaynayın caya kadar ısıtılır kaynamaya başlar başlamaz  karışim ateşten çekilir.Soğuduktan sonra  temiz pamukla veya tülbentle süzülür. İnfusyonlar  her defasında taze olarak hazirlanir.tatlandırıcı olarak şeker otu kullanılir,kaliteli bal,tonik olarak ta kullanılırsa sade olapak pansuman yapılir.BU HAZİRLANİŞA İNFUSYON DENİR.

 

    Agar agar: Bazı deniz yosunlarından elde edilen jölemsi maddedir.                                   

   B Alkol: Renksiz, kokusuz bir koruyucu ve çözücüdür. Parfümcülükte en iyisi ve                         insanı en az rahatsız eden etil alkoldür.

          

         Aselbent sakızı: Koruyucu, damar ve doku büzücü, mikrop kıncıdır.

         Boraks. Emülsiyun işlevi yapan beyaz ve kristalize madensel bir tozdur.

        Kepek: Yüz maskeleri, sabun ve vücudu oğarak temizlemek için kullanılır.

        Ayran : Yanştırıcı ve damar ile doku büzücüdür.

      analamin losyonu: Tutya taşının losyonu olup cilt sorunlarında                                                            yatıştırıcıdır.        

         Kastil sabunu: Zeytinyağı ve soda ile yapılmış renksiz ve kokusuz sabundur.

        Kakao yağıDeriyi yumuşatan koyu kıvamlı bir yağdır.

         Damıtık suKozmetikte yalnızca bu tür su kullanılır.

       Kil: Bu-deniz yağındaki tek hücreli deniz yosunlarından oluşmuş çok ince gri                       renkli özel bir tozdur. İyi kalite yüz maskeleri yapımında kullanılır.

        GliserinKoyu kıvamlı, renksiz ve kokusuz bir şuruptur, Sabun yapımcıla­rı                               tarafından üretilir. Suyla karışır, alkolde çözülür ve yumuşatıcı niteliği                          vardır.

        BalYumuşatıcı, iyileştirici ve diğer ögeleri bir araya getiricidir.

       Tentürdiyot: Mikrop kırıcı olarak kullanılır.

      Kaolin: Kilin en saf şeklidir. Yüz maskelerinde kullanılır.

       Lanolin: Koyun yününden elde edilen koyu kıvamlı yapışkan bir yağdır. Cil­di                            yumuşatır ve besler.

       Oleik asit: Kremlerden ayrı kalabilen bir emülsiyon ögesidir.

      Yağlar: Badem, avokado, buğday özü, havuç, hindistancevizi ve fındıktan elde                         edilen özellikle cildi besleyici yağlardır.

      Sıvı parafin: Cilt tarafından emilmeyen madensel yağdır. Engelleyici krem­lerin                                yapısına girer.

     Sirke: Cildi temizleyip yumuşatmak ve rahatlatmak üzere kullanılır

        Vitamin kapsülleri: Deri kremlerine vitaminleri katmanın en uygun                                                         yoludur.

    Çinkooksit: Çinkodan elde edilen, hafif mikrop kıncı ve doku ile damar bü­zücü                             özellikleri bulunan beyaz renkli bir tozdur. Genellikle piyasada krem                              ha­linde bulunur.   

                                   YARDİMCİ OLACAK YAĞLAR

  Sarısabır: Yapraklarından elde edilen bitki özü rahatklatıcı ve iyileştiricidir

  Avokado: Yüksek değerdeki E ve A vitamini içeriği ile çok iyi bir cilt bes­leyicidir.

   Hodan: Kuru’ve duyarlı ciltlere iyi gelir

   Aynısefa çiçeği: Kaba ve sorunlu ciltler için iyileştirici faydalı bir ottur. Sivil­ce,                                     siyah nokta, güneş lekesi vb. sorunların giderilmesinde rol oynar.

   Sarıpapatya: Cildi yumuşatıp ağartan rahatlatıcı faydalı bir ottur.

   Karakafes otu: Hücre yenilenmesini hızlandıran allantoin adlı iyileştirici ve                                          rahatlatıcı bir proteini içerir. Kaba ve örselenmiş ciltlere iyi gelir..

   Salatalık: Temizleyici ve toniktir, ,’Rahatlatıcı ve iyileştirici etkisi de vardır.

   Karahindiha: Kuru ve solgun ciltlere iyi gelen, temizleme losyonlarına katı­lan                                 faydalı ve zengin bir yumuşatıcı içerir.

   Mürver çiçeği: Bütün ciltler için iyi bir toniktir, Cildi yumuşatması, kırışık­lıkları                                 düzeltmesi, çilleri hafifletmesi ve güneş yanıklarını iyileştirmesi ile bilinir                             

   Esanslar: Bunlar, krem ve losyonlara eklenen çok iyi katkı ögesidir

   Rezene: Temizleyici ve rahatlatıcıdır. Ezilen tohumları yüz maskesine ekle­nir, yağlı                    ciltleri temizler.

   Damkoruğu: Özellikle kuru ve duyarlı ciltler için iyileştirici ve rahatlatıcı o­lan bir                               şifalı bitkitur.

  Sarmaşık: Güneş yanıklarında rahatlama sağlar. Selülite karşı mücadelede bedende                       toplanmış sıvı ve zehirlerin atılmasına faydalı olur.

   Aslanpençesi: Kuru ve duyarlı ciltler için iyileştirici bir şifalı bitkidir. İri gö­zenekleri                            çok iyi büzer

   Lavanta: Tüm ciltler için hafif bir temizleyici ve toniktir.

   Limon: Cildin doğal dengesini yenileyen bir büzücüdür.

   Ihlamur çiçekleri. Cildi yumuşatır, derin bir temizleme yapar.

   Acıbakla tanesi: Yağlı ciltler için temizleyici ve gözenekleri açıcıdır.

   Gülhatmi: Kuru ciltler, çatlamış eller ve güneş yanıkları için iyileştirici ve                                     yumuşatıcıdır.

   Isırgan: Derinden temizler. Yağlı ciltlere çok iyi gelir.

   Portakal çiçeği: Çok iyi bir cilt toniğidir, Cildin asit örtüsünü yenilediği söy­lenir,                                Ayrıca, kuru ciltler ve kopan kılcaI damarları iyileştirici ve hücre                                  yenilen­mesini hızlandırıcı etkileri vardır.

   Maydanoz: Kuru, duyarlı ve sorunlu ciltlere iyi gelir.

   Nane: Doku ve damarları büzerek cilt rengini düzeltir.

   Gül: Cilt üzerinde yumuşatıcı etkisi olan rahatlatıcı ve hafif bir temizleyi­cidir,

   Biberiye: Kan dolaşımını hızlandırıp derinden temizlik sağlayan canlandırı­cı ve                           mikrop kıncı faydalı bir  ottur.

   Adaçayı: Gözenekleri büzer. Temizleyici ve uyarıcı etkisi vardır.

   Kekik: Uyarıcı hafif mikrop kırıcı bir temizleyicidir.

  Menekşe: Hafif mikrop kıncıdır.

  Suteresi: Ciltteki lekeleri temizlemeye yardımcı olan bir sıvı çıkardığı söy­lenir.

  Acıfındık: Rahatlatıcı, doku ve damar büzücüdür.

  Civanperçemi: İyileştirici, temizleyici, doku ve damar büzücüdür. Yağlı cilt­lere iyi                                gelir.

                   

              
Bir kozmetik maddesinin hiçbir zaman alerji                                               yapmayacağı iddia edilemez.

  Site menusunde bitkisel yağlar bölümüne bakin daha çok yardimcı olaçaktir.     Sentetik  ve coğaltilmiş yağlardan kacının Gerekirse kendiniz çikarin site bölümünde ayrıntılar yazilmiştir.

        Ovma işlemi: Kuru mercimek, pirinç, fasulye veya kabuklu yemişler cildi ovmak için mükemmeldir. Bir öğütücüde bunları çekin ve bir miktar sıvı (ör­neğin filtre edilmiş su, sıvı yağ, bal, ot çayı, yeşil çay) katarak krem kıvamına gelene kadar karıştırın.

   Nijjenleşmiş toz kille karışim yaparsaniz mükemmel olur güven diğiniz keremle kariştirarak yüzünüze ince bir tabakayla kuruyunca halk kesi uygulayin.Farkı görün. Yani Ovalayın  Ayrıca site menusunde çılt bakımı okuyun daha çok ayrıntı bulaçaksıniz.                          BAYLAR VE BAYANLAR İÇİN


      

                                           Peeling:                            

    Evinizde kaliteli ve yüz kremle ,hijjenlen miş  toz kille karıştırarak  kerem haline getirilir yüze parmak uçlarıyla sürülür ciltte kuruması beklenir daha sonrası tekrar parmak uçlarıyla Halk kesesi anlamına gelen peeling yapılır.Yüz deki siyah noktalar temizlenir.

 NOT: Ama şunu bilin devamlı cilde peeling her türlü halk kesesi yapmak faydalı değil dır.Cildi yıpratır,sağlık acısından fayda getirmez ,sadece diş görünüş güzel görünür. 

                                            Isıtıcı: 

   Vücutta esneklik ve rahatla­ma sağlayan ısıtıcı etkili aromatik yağ­lar ile cildi besleyen, nemlendiren vi­tamin ve bitkisel yağlar içerir. Spor­dan sonra, tutulan adalenin rahatla­tılmasında masaj yapılarak uygulanır. Bileşimi: kayısı çekirdeği, ceviz, susam, zeytin, heliantus, defne yaprak, karan­fil, nane, okaliptüs yağları ve E vitamini.

                                       Canlandırıcı:

    Cilde taze ve pürüzsüz bir görünüm veren aromatik yağlar i­le cildi besleyen, nemlendiren, yenileyen vitamin ve bitkisel yağlar içerir. Ku­ru ciltlerin günlük bakımında, güneş banyosu sonrasında, tüm vücuda ve yü­ze uygulanan masajlarda kullanılır. Bileşimi: kayısı çekirdeği, tatlı badem, buğ­day tohumu, ceviz, susam, zeytin, heliantus, fesleğen, sedir, sardunya, limon yağları ve E vitamini.

                                       Sıkılaştırıcı:

    Kan dolaşımını hızlandıran, cilde sıkı ve sağlıklı görünüm ka­zandıran aromatik yağlar ile cildi besleyen ve nemlendiren vitamin ve bitki­sel yağlar içerir. Vücutta selülit içeren bölgelerde pürüzsüz görünüm istendi­ğinde masaj yolu ile uygulanır. Bileşimi: kayısı çekirdeği, üzüm çekirdeği, ce­viz,  susam, zeytin, heliantus, biberiye, ardıç, adaçayı, okaliptüs, mersin yağla­rı ve E vitamini.

                                         Rahatlatıcı:

   Moral ve rahatlık hissi veren, stresten arındıran, yatıştırıcı etki­ li aromatik yağlar ile cildi besleyen, nemlendiren vitamin ve bitkisel yağlar içe­rir. Tüm vücuda masaj yolu ile uygulanır. Bileşimi: kayısı çekirdeği, ceviz, su­sam, zeytin, üzüm çekirdeği, heliantus, lavanta, turunç, bergamut, sardunya yağları ve E vitamini.

 

                                        Afrodizyak: 

   Vücut, zihin ve ruh uyumunu sağlayan, duyguları harekete ge­çiren aromatik yağlar ile cildi besleyen, nemlendiren vitamin ve bitkisel yağlar içerir. Tüm vücuda, özellikle uyumadan önce masaj yapılarak uygulanır. Bile­şimi: kayısı çekirdeği, ceviz, susam, zeytin, heliantus, ylang ylang, sandal ağacı, zencefil, paçuli, sedir yağları ve E vitamini.

                               
                                    
   BİTKİSEL BANYO 

 - Papatya ,yasemin,ıhlamur,mine çiçeği zindelik ferahlık verir.Banyo    küvetine temiz ve taze oluşu önemli.

  
-Nane ,biberiye,limon otu yani melisa,cam yaprakları .Vücuda küvet   verir.
 

            


   
               

             KİSA BİR TARİF MANTAR HER TÜRLÜ MANTAR

 Deiyonize                                      200 cc               Eczanelerde satılir

 Cay ağacı yağı                                50 cc    
 
 Biberiye yağı                                  25 cc  

Civan penceni yağı                         20 cc            

Toros nanesi   yağı                         10 cc       


Kantoron       yağı                           10 cc        


Diyolize su                                     800 cc                          Pansuman suyu      

  Hepsi bir şişede çalkalanır fazla alacağınız deiyonize  suyla temizleyerek temiz bir pamukla mantar olan bölgeye sürülür vücudunuzun her bölgesine pansuman yapılır.HER KULLANMADA CALKALAYINİZ.

 Mantar,bit ,pire,tüm canlilarda kullana bilirsiniz Antiviral virüsleri ,Antibakteriyel,bakterileri,Antiflogitik iltihapları ,Dirantimikozit mantarları tamanen yok edersiniz yapımı .  antıvarova,kümes hayvanlarda ,hastalikları  .


NOT.. 5 gün bekletin Bu şekil evde yapılan, fabrıkasyon ve seri üretim disttile şekilde yapılarak hazırlanır.

Yukarıda hazırladığınız yağlardan                 50 cc
Susam yağı                                                   20 cc

Karıştırıp  ayak tırnaklara da kullanırsanız farkı göreceksiniz.  

                           

       

 DEVAM EDEÇEKTİR

  Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.  

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır.. 


  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yanında bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çalıştıran, izni alınmış aktarlar tarafından güvenli şekilde kullanılmalıdır.
  

   Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır 


  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.


  

 

                                                                    saklisifa@gmail.com

                                                                    premix12345678@gmail.com
                                                                 
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

  

              


NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

  

  

 

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam99
Toplam Ziyaret1209680
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar12.650712.7014
Euro14.269314.3265
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com