https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com                   https://www.saklisifa-piriiworld.com           

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

https://Site Menusu
https://Takvim
Yenileniyor
 

BİTKİSEL KOKU İLE TEDAVİ

            

                 www.sakli-sifa.com      www..sakli-sifa.com   

                     BİTKİSEL KOKU İLE TEDAVİ :


 - Her bitkinin, meyvenin kendine has görünüşü, tadı, kokusu vardır. Bitkile­ri, meyveleri neredeyse beş duyu organımızla tanırız. İçerdiği maddeler birbiri­ne çok benzese de birbirlerinden farklı olan özellikleri vardır.

  
 - Bitki ve meyvelere iştahı açan aromayı veren bunların içinde saklı olan %5 civarındaki oranda uçucu bitkisel yağlardır. Sentetik, kimyasal esanslar; koku i­tibariyle bitkisel yağlara benzese de şifası hiçbir zaman bitkiselleri tutmaz.

   
 - Güzel kokular kalbi ferahlatır, ruhu genişletir. Güzel koku, güzel manzara, temizlik ile temiz ruh arasında yakın bir bağ vardır. Resuluilah (s.a.v) efendimiz kendisine namazın ve kokunun sevdirildiğini söylemiştir. Peygamberimiz am­ber, misk, gül gibi kokuları kullanmış, ashabına da tavsiye etmiştir.


 - Asırlardan beri çeşitli kültürlere mensup insanlar, bitkisel kokuların ağrı ke­sici, mikrop öldürücü, iltihap kurutucu, kramp giderici, ruh yatıştırıcı tesirle­rini keşfetmişlerdir. Mısırlılar, ölülerini mumya1arken; katran ve mür ağacının antibakteriyel özelliklerinden faydalanmışlar. Başka milletler ise hasta odalarını biberiye, kekik, yavşan, günlük ile tütsüleyerek dezenfekte etmişlerdir. Resulul­lah (s.a.v.) Efendimizin “Evlerinizi kekik ve yavşan otu ile tütsüleyiniz” Hadis-i şerifinin öneminin bu bilgilerle biraz daha açığa kavuşacağı kanaatindeyiz.

  - Kokularla tedavide, uçan yağlar ya teneffüs ettirilir, ya ilaç olarak bünyeye alınır ya da masaj yapılır. Özellikle akciğer rahatsızlı klarında bitkisel kokuların teneffüsü çok faydalıdır. Veremlinin, bronşitlinin, grip olanın odasına çam e­sansı püskürtülür, Hasta bu ko­kuyu; esansı ciğerlerine solunum yoluyla alır. Çam esansı yaraları iyileştirir.

   - Masaj yoluyla vücuda sürü­len uçan yağlar, kıl diplerinden, kılcal damarlarla kana karışır. Bu bitkisel esansların zeytinyağı i­le değiştirilmesi lazımdır. Diğer hastalıklarda da bitkisel esanslar­dan istifade edilir. Kötü alışkanlıkları terk etmek isteyenlere ıtır çiçeği esansı, bitkisel biberiye esansı ve bergamot esansı karışımını devamlı kullanması tav­siye edilir. Bu bitkisel esans karışımı; sigara, içki, kumar gibi kötü alışkanlıkları terketmede ruhi yönden yardımcı olur.


  -Bu karışımdaki ıtır çiçeği; bir alışkanlık kabul etmeye veya bunu terk etmeye yardımcı olur. Bitkisel biberiye esansı kişiye kendine güven ve ispat hırsı, akti­vite sağlar. Bergamot esansı; zihni canlılığı, öğrenme şevkini arttırır. Tefarik e­sansı, kişiyi daha enerjik kılar.


 - Ruhi deprasyona; karabaş otu, adaçayı, gül esansı, greyfurt esansını ayrı ayrı tavsiye ederiz. Bitkisel esanslar damlatılarak imbikle çıkartılır.


 - Kansere karşı portakal esansı, mersin yaprağı esansı, kekik esansı başarıy­la uygulanmaktadır. Bu tabii esanslar çörek otu yağı ile karıştırılıp hastaya ağız yoluyla 3-5 damla verilir.


  -Bronş yollarını açıcı, nezle ve astıma karşı; biberiye esansı, okaliptüs esan­sı, nane esansı, çam terebentin, bunlar çörek otu yağı ile karıştınlıp 3-5 dam­la ağız yoluyla alınır.


  -Romatizmal ağrılara karşı biberiye esansı, kekik esansı, karanfil esansı başa­rıyla uygulanmaktadır. Bunlar zeytinyağı ile inceltilip 3-5 damla ağız yoluyla a­1ınır. Bu ağrıyan uzuvlar bu yağ karışımıyla masaj yapılır. Zeytinyağı yerine ba­demyağı, devekuşu yağı, tavşan yağı da olabilir.


-Diş ağrısına karşı, karanfil esansı pamuğa batırılıp ağrıyan dişe konur.


-Saç bakımı için kekik esansı, acı badem, Mersin esansı zeytinyağıyla karıştı­rılıp

-Saç diplerine sürülür. Bu esansların tabii olması gerekir. 

   DEVAM EDEÇEK 
 Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.   

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır.. 


  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.

 

   Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır 


  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. 

 

   

                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

 


NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

 

  HINWEIS: Wenn Sie scannen Ihre BIOCHEMISTRY wissen, dass Ihr Blut DATA, Forscher-Arzt, DARF PFLANZEN UND PFLANZENARTEN nicht ohne Rücksprache mit dem TRANSFER NICHT EMPFOHLEN.

 

 

NOTE: If you scan your BIOCHEMISTRY know your blood DATA, RESEARCHER DOCTOR, DO NOT USE PLANTS AND PLANT SPECIES without consulting the TRANSFER NOT RECOMMENDED

https//Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam191
Toplam Ziyaret1044495
https://Döviz Kuru
AlışSatış
Dolar5.53595.5581
Euro6.13716.1617
https://Hava Durumu
Anlık
Yarın
25° 28° 13°