• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

SAKLİ ŞİFA PROPOLİS DOĞAL ANTİBİYOTİK                               DOĞAL ANTİBİYOTİK SAKLİ ŞİFA 

                                                 PROPOLİS
 
                 
      www.sakli-sifa.com   
www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com                              

Hayat  ve yaşam  iksiri   Benim hayatım propolis benim yaşam iksirim ..  Araştıran araştırıyor da Çoban mı araştırmaya çak her kes sağlık  için araştırmalı okumalı…. 

                        PROPOLİS KULLANARAK, BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ  

                           HASTALIKLARINI ORTADAN KALDIRABİLİRSİNİZ:

                                     Bilinçli kullanılırsa: BİR İKSİR DIR

Propolis, balarıları tarafından özellikle çiçeklerden ve yaprak tomurcuklarından toplanan, değişik miktarlarda balmumu ve reçine karışımıdır. Şehrin müdafaası manasına gelen"propolis"; Yunanca pro (müdafaa) ve polis (şehir) kelimelerinden türetilmiştir. Bunun balarısı için anlamı ise, kovanın muhafazası demektir.

Propolisin ham maddeleri, arılar tarafından değişik bitkilerden toplanır ve ağızlarındaki tükürük enzimleriyle kısmen sindirilir. Kısmen sindirilen çeşitli maddeler balmumu ile karıştırıldıktan sonra kovanda kullanılır. İçerisinde biraz polen bulaşığı da bulunabilir.

Arılar, propolisi, kovan çatlaklarını sıvamada, uçuş deliklerinin daraltılmasında ve kovana girdikten sonra öldürülen fakat dışarı atılamayan zararlıların kokuşmasını önlemek üzere mumyalanmasında kullanırlar.

Bitkilerin taze sürgün ve tomurcuklarından, arılar tarafından polen gibi toplanan ve kovana taşınan bu madde, sanayinin birçok dalında özellikle ilaç ve kozmetik yapımında kullanıldığı gibi, apiterapi merkezlerinde, çoğu hastalığa karşı başarı ile kullanılmaktadır.

Propolis; antibakteriyal, antiviral, antifungal, antioksidan, antiparazitik özelliklere sahip bir maddedir.1 mg Propolis, yaklaşık olarak 20 mg Penisilin'e denk gelmektedir.

Propolis'in diş sağlığı, deri hastalıkları, sindirim sistemi sorunlarıyla ilgili kullanımları vardır. Pek çok zararlı bakteri ve mantar çeşidini engelleyen özelliktedir. Çok güçlüantibiyotik etkisiyle öne çıkar.

"..Propolis'in antibiyotik etkiyi yüz misline vardıran inanılmaz bir özelliği bulunur"

Propolis, bağışıklık sistemini güçlendirir. Mantar-mayasıl sorunlarına, zararlı bakterilere, viral enfeksiyonlara karşı kullanılır. kanseri önlemede ve kanserle mücadelede etkili bir maddedir. Alışılmış antibiyotik etkilerin 100 misline yakın etkisi keşfedilmiştir. Bugüne kadar rastlanan en güçlü doğal antibiyotiktir

Anti bakteriyel, anti fungal(mantar), anti viral, ateş düşürücü, antiseptik ve kolesterol düşürücüdür. Gözün yüksek basıncını azaltır. Soğuk algınlığına iyi gelir. Ağız içi sağlığı ve sindirim sorunlarının giderilmesi için kullanılır. İçeriğindeki flavonoid oranı yüksektir. Flavonoidler bilindiği gibi en güçlü antikoksidanlardandır.

Propolisin araştırmalar sonucu belirlenmiş bazı faydaları şöyledir:

Yaraların iyileşmesini 4 kata kadar hızlandırır.

100 kata kadar antibiyotik etki içerdiği tesbit edilmiştir.

Çok güçlü antioksidandır.

Her gün bir kaç kez Propolis ekstarktı ile gargara yapıldığında, plak oluşumunu önler.

Diş eti iltihabı ve ağız içi ve gırtlak enfeksiyonlarını giderir.

Diş apselerine, çürüklere, ağız kokusuna karşı kullanılır.

Diş beyazlatılmasına yardımcı olur.

Sedef hastalığına iyi gelir.

Deri enfeksiyonlarını giderir.

Mantar ve zor öldürülen bakteri çeşitlerini engeller.

Soğuk algınlığına iyi gelmektedir.

Solunum enfeksiyonlarında; faranjit, kronik bronşit, nezle, burun iltihabı hastalıklarında etkin çözümdür.

Şampuana katıldığında saç sağlığına ve kepeğe karşı faydalıdır.

Sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelir.(Bağırsak Paraziti, ülser, mide iltihabı..vs)

Kulak enfeksiyonlarına devadır.(İç kulak- dış kulak iltihapları, akut kulak rahatsızlıkları)

Bağışıklık sistemi bozukluklarını düzeltir.

İltihaplanmaların her türüne faydalarıdır.(Vajina uterus, aseptik necrosis, iltihaplanmış yaralar.. vs.)

Tüberküloza denenmiş devadır.

Ülserlilere süper etkin devadır.

Akut ve kronik kolite çözümdür.

                                    selcuk uysal Çoban sakli şifa   

                                           Propolis yapılışı

Propolis kovanda rasgele toplanmaz zehirli bakterili olabilir. Kovan alt katına kovan propolis  ızgarası konarak alınır bu kısım kullanılır …

1 kg  propolis içine

Bire bir konur ama lt çevirerek  1 gr 8,5 cc dır yanı 850 gr içebilir alkor içinde bekletilir 7 gün sonra çalkalanmaya başlar 7 gün 1 saat. 7 gün sonrası  kapak içine pamuk yapıştırılır .7 gün bekletilerek alkor uçurulur. .Bilir kişi tarafından tavsiye olarak kullanılır..

Çok eski tarihlerde üzüm şırası alkor haline getirerek kullanılır. Yapılırdı bu şekilde de hazırlanabilir..

Propolis su bazlı yapımı ise laboratuvar cam tüplerde hazırlanır uçucu bölümler alınarak ağır metaller çökertilir ..yapımı.. Geniş bilgi bölümünde..
 

                                    
    www.sakli-sifa.com 
Bir kısmı

Artık 2019 2020 musibet fırsatçıları hortladı ondan dolayı ki geniş bilgi açıklamak zorunda kalmaktayım önüne gelen propolisçı olmuş berberinden oyuncakçısına beyaz önlük sevdalısı artmakta .

Yukarıda yazdığın her kesin yapabilmesi ve su bazlı ise bir laboratuvar halinde yapılır yani liyofilizyon şekliyle oda şudur.

Evet birileri çıkar (koyu kahverengi değilse poropolis değildir der) sormak lazım. acaba çalışması var mı içinde neler var.

Kahve rengi bir posa Alkor renklenmiş ayrılmamış ayrıştırılmamış bir posa şeklidir..

Liyofilizyon şekli ise porpolisin içindeki maddeleri ayrıştırma %50 reçine %30 bal mumu %15 esas ve uçucu yağlar %5 mineral maddeler ve organik katkılar sistem makinadan çıkan %50 %30 yarılmış çöpe gitmekte buda kaynatılıp bal mumu alınarak ayrıştırılır artık diğeri bir katran zifttir geri kalan %15 %5 kalan faydalı kısımdır.

(Çöpe giden kısmı isterseniz sadece bel için kullanabilirsiniz kekik, ardıç ,balık yağlarını kullanarak kerem yapabilirsiniz.)

Bilin hepsi Alkor’la çözülür liyofilizyon sistemde içinde alkor kalmamıştır..Alkorsuz da çözülür o sadece daha sonra yazılacaktır..

Düşündüğünüz su yağ falan ,falan değil diyenler varsa bir kulak çöpünü alın batırın çakmağı çakın meşale gibi yanar neyin ne olduğunu görürsünüz..

Bir poropolis liyofilizyon işlemiş tozu ise suda çözülür yoksa başka başkalar fırsatçılar tozunu atın aynı suya poropolis macunlanır posa sertleşir bir değirmenle toz hale getirip sütlü kahve renginde veya kahve rengini alır yani kısaca şifa yerine posa yemektesiniz içmektesiniz gıda takviyesi olarak satılsa da cam macunu olarak yemektesiniz.
 
                      https://www.sakli-sifa.com


                        https://www.sakli-sifa.com

“Gerçek Toz poropolis macun veya suda hemen hareketlenir kabarıklaşır uzun süre bekletilmez hap şekli ise midede hemen ayrışır miktarı ise bir mercimek büyüklüğünde şeklinde kullanılır.” “gerçek su bazlı ise o işlem görmüş +4 dolapta soğuk saklanır” Rengi ise beyaz süt beyaz az sarı renge kaçar işlemlere göre değişir hiçbir zaman koyu değildir şayet işlem görmüş ginseng ,çörek otlu faydalı yağlarla karışmış ise renk değişir saf poropolis suyu hiç kahverengi olmamıştır olması için sadece ağzı olan konuşanlarda olur..

İçinde ki pelin otunda ,kavaktan, söğüt ağacından ,hatta killerden bile yağlarını reçinelerinden propolis almıştır bazılarını  savunma silahı olarak kendisine korumaya almıştır hatta özel ısıtıcı ve soğutucu bir mimari şekilde kovanda şekil almıştır biz sadece incelemeden yazın sıcağında bazen tuzakla bazen de kazıyarak propolis almaktayız iş buradan yanlışlık vardır açıkta kalan propolis uçucu yağları yok olmakta bazen deriz işlemde propolis az çıktı demeyiz kardeşler çıkar çıkmaz vakum torbaya koyun hiç demez sadece millete cam macunu yedirilir. Artık gerisi size kalmış..

Gerçek toz şekli ise faydası bu gün alttaki raporda yazmakta.

              https://www.sakli-sifa.com

  https://www.sakli-sifa.com

 selcuk uysal çoban saklı şifa 

FIRSATÇI PROPOLİSÇİLER

 Ekler yazılmakta 16 10 2020  Ek 24 10 2020   Ek  28 10 2020

PROPOLİS %55 reçine %11 uçucu yağ %5 mineraller

Şimdi bu ney diyeceksiniz bilin yarına kadar veya ilerleyen zaman içinde fırsat fırsatçılar fırsatlara fırsat açanlar bil hassa siz düşünün ney su bazlı derler püf..

Ne sucu var propolisin suç fırsatların..

Ya nasıl yapıldı ney neydi kullanılan alkor bir sorgula "etil mi metil mi"

Açıklama ileri saatlerde saat geldi 16 10 2020

Arı için görev silahı insanlık nimet hikmetler sonrası bilim adına propolis şehir koruma adlandırılır evet Propolis nedir aslı nedir.

Bilmeyenler arının savunma ve kovanda (bu gün insanlık musibet için her türlü neslini korumak için dezenfekte ve musibetten uzak durması için her türlü korunmaya ihtiyacını karşıladığı gibi )arıda kovanına giren fare böcek her türlü bakteri ve virüs kamuflaj için kovan içinde ayrı ayrı meslek sahibi olan arılar bu durumda tüm arılar tehlike doğacak mikropları ve bakteri üretecek unsurlara saldırarak kamuflaj yaparlar..

Artık kovan dünyalarını sağlama alırlar daha sonra temizlik görevlileri gelip kovandan süpürürler..

Bir de asrın ve bu günün bilim düşünürleri "yaratılanın yaratanın ne nimet hikmetlerini ayetlerden" ve akıl düşüncelerinden yola çıkarak arının bu propolisi ne niçin ni araştırıp çok kıymetli bir şifa kaynağını olduğunu bulurlar artık sonu ve sonu sonsuz bilin sonu gelmeyecek araştırmalarda bilim insanları sergiler propolisi..

Evet sergiler sergilemesine ama devamı ilerleyen saatlerde..

24 10 2020

Her önüne gelen propolis ci olursa daha çok şifa arayanlar daha çok hastalanacak şöyle bakalım propolis arının savunma silahı bu silah aynı zamanda insanlık bilim ve "ilahi güç tarafından " insanlara arı dünyasına insanlara şifa ver le verilen "ol demeyle" nimet ve hikmet savunması için doğadaki var olan nimetleri toplayarak ve insanlıkta arı tarafından toplanan propolisi "devasını "insanlık bilim ile %11 yağları % 5 mineralleri geri kalan reçineyi ayırarak ayırmak içinde bir maddeyle (Alkor) ayırarak ayrılan maddeyi de içinde bulunan ayrıştırma maddeyi de (Alkor’u ) uçurarak insanlığa bilim insanlığa sunar ( şifa maddeler ) ayrıştırılmış maddelerde kendi aralarında ayrıştırılarak uçucu yağ (Sıvı ) dozu ayrılarak su bazlı çevrilerek damlalık ve mineraller (toz) larda suda eriyebilecek şekille gelerek şifa deva sunulur.. 

Şimdi çarşıdan (toz) aldınız bardağa kaşığa yapışıyorsa daha reçine ayrılmamıştır, şayet sıvı aldınız bir kulak çöpüyle ateşe tutuyor yanıyorsa daha alkor dan çözünürlük olmamıştır, renkler ise toz sütlü kahve rengi sıvı ise beyazdır. 

Şayet reçine evet çöptür ama oda bir şifa dır içine kekik çay ağacı okaliptüs nane ardıç koyarak yakı olarak kullana bilirsiniz.. 

Mineral toz sıvı gerçeğin de ise "aşağıda ki raporu resim" içinde maddeleri okuya birsiniz ve nimet hikmettir ki arı gider hem kendisine hem de insanlığa "aldığı talimatla" doğadan toplar acı pelin kavak söğüt beyaz kekik ten aldığı şifayı insanlığa sunar hiç bir hastalığa çare yok dense de şifayı devayı ise en derin diken içinde yılan zehrine geyik dağ keçilerin kursağın da doğa evren dengesine vererek (akıl şuuru insanlığa verdiği) gibi (akıl şuura da görev vermiştir) ama insanlık ne yapmıştır her şer den fırsat fırsatlar fırsatçılar türemiştir.

Bir kulak dolgusuyla çare arayan insanlığa (etil mi metil mi ) ver oradan bir karışık ortaya antibiyotik ve ağrı kesici olmuşlar hap yap para kazan koltuk berberi dişçi dişi çekilen oyuncakcı ,kozmatıkci tekstilci fırsattan olmuşlar (beyaz önlük.).

Bu bir ilaç ruhsatlı ilaç hijyenli bir ortamda bir ayrıştırma sistemi Liyofilizyon sistemiyle yapılması gerekir.. 

Yok öyle fırsatlar bil bu işin sonu yok hem insanlığı hastadan daha hastaya arı dünyasından organize olmadan toplanalar bir gün arı dünyası da yok tur biliyor musunuz arıya sıkılan sırtında taşıdığı böceği dökmek için zehirler nereye yapışmakta yapışanları sadece maddeyle ayrıştırmak yetmez bir "liyofilizyon sistemiyle" ayrışı. 

Evet dersiniz eskiden var mıydı bu sistemler vardı teknoloji yoktu ama doğada her şey verilmişti ve ayrıştırdılar insanlığa her şifayı verdiği gibi "akıl şuur "olmayanlara ve "doğaya görev kıldı.. 

28 10 2020

Sıvı propolis gerçeği kullanmak çok serttir bunu su ile seyrettiler ne kadar serdettiğine bağlıdır 20 cc 10 cc de satılır kimileri 20 50 damlar kimileri 30 80 damla der dururlar 20 cc ne olduğunu bilmeyen 50 80 damlayla iki seferde biter gelsin bu gün fiyatı 60 70 tl gelsin der dururlar su o kadar girmiştir.. Asıl propolis seyrelti ise 3 damlayı geçmez.. 

Bir de toza bakalım bir kilo propolis ten 55 gr propolis çıkar ve bir mercimek büyüklüğünde kullanılır ve de suda erir. Ama ne hikmetse toz alınır suda karıştırılır bardakta erimediği gibi de bardağa kaşığa yapışır çıkara çam diye uğraştırır.. 

Anlamamakla inat eden inatla hastalığı insanlığı yok eden verilen akıl şuur nerede..

Daha çok şeyler saklı şifa sırlar kitabinda..

saklı-şifa sadece çoban selcuk 

Geniş bilgi bölümü Zaman gelmiştir 01 11 2020 

Doğa dilleri hikmetler nimetleri insanlığa insan elinden canavara dönüştürmek sizce akıl nerede 

      https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com

Liyofilizyon bir teknoloji aparatı bu elimizde yok sayalım ama genelde bilinçli bir sistem yapmak için bir bilir kişi ile danışarak yapılması önüne gelen değil gene şimdi fırsat ,fırsat arayanlar gelsin paralar derken de insanlara sonradan zarar verecek ürünler yapılmasın bir yanlışlık iyi ürün yapıyorum derken bilmeyerek zarar verebilirsiniz onun içinde bir an önce bu sağlıklı propolise bu işe uygun firmalar ve bilinçli araştırmacılara iş düşmekte..

Evet bir propolis %55 reçine % 11 faydalı uçucu yağ %5 faydalı toz mineral ve diğer kovana girmişl kovan içinde arıların savunma ve bakteri ürememesi önüne geçerek arının sıva malzemesiyle bakteri üreyecek zararlı böcekleri kamuflaj yapılan malzemeye bilim adına propolis denmiş.  

Bir çok ağaç ve bitkilerden alarak keselerine doldurarak balmumu sakız üreten ağaçlardan kavak söğüt ten alarak bitki örtüsü pelin kekik bir çok sevdiği bitkilerden toplayarak yapar propolisi bunların çok özellikleri carnekol maddenin oluşunu propoliste çıkar aşağıda raporda belirtilmiştir.

Şayet bu sistem makine yoksa.. Bir kilo eczaneden alınan içilebilen Alkor (bu çok önem taşır) Bir kilo propolis bir çam kavanozda birkaç gün bekletilir ve daha sonra belirli aralıklarda çalkalanarak yedi gün ve her gün çalkalanır son gün ve bir gün bekletilerek çalkalanmış olarak soğuk difrize atılır bir gün sonra oda sıcaklığında çözülmesi sağlanır bir gün daha bekletilerek reçine den ayrılanlar yağ ve mineraller ayrılır geniş aralıklı tülbentten süzülerek reçine ayrılır bir ayrı yere konulur şimdiye kadar (çoğu kişiler reçineyi atmakta veya bir şekil yapmakta kendileri daha çok iyi bilirler fırsatçılar)

Kenara bıraktığınız reçine ise bir su kabin içine atılır kaynayan suda eritilir ocaktan indirilir eritilen reçine içine bakterileri ayırmak için bir fincan hidrojen proksit veya oksijen suyu atılarak iyice karıştırılır ve soğumaya bekletilir artık üstte donan reçine altına tüm bakteriler inmiştir reçine alınarak tekrar çift kaba alınarak ateş görmeden eritilir içine ardıç mentol kekik kafurun atılarak bel kremi yapıla bilir veya vücut sıcağı seviyorsa biber yağı atılarak topuk dikeni ağrıyan terlere bir nohut kadar yumuşatılarak konulur (resimde görüldüğü ) gibi..

           https://www.sakli-sifa.com

Süzülen sıvı bir öncekin de dar cam şişeye konulur ve tekrar dipfrize alınır bir gün sonra oda sıcaklığında alınarak üst kısmında beyaz bir propolis içinden çıkan %11 yağ var olacaktır tabi propolis kalitesine göre bazen 80 cc bazen de zarar görmemiş propolis 100 veya 110 cc saf en değerli yerdir bir şırınga ile çekilir daha küçük şişede gene dipfrize atılır ertesi gün içinde kalabilmiş Alkor varsa artık oda sıcaklığında uçmuş olacaktır artık propolis hazırdır bir damlası çok sert olacağından bir yemek kaşığı su ile içilir bu da serttir ondan dolayı ki 110 cc saf propolis arınmış su ile çoğaltılır bunda bile bir yemek kaşığı su ile 2 damla kullanılır çocuklarda ise bir damla yeterlidir (saf beyazdır propolis kaşık içinde tortulaşmaz ve hiç mi hiç kahve rengi olmaz bu sistem bir ilaç üretim şeklidir) şayet renk değişmiş ise bilin ki reçine içmektesiniz şayet yukardaki tarif ise su bazlı geçer ve de vicdanız bağlıdır bazen der 20 damla 50 damla bu şekil yapılmış veya yapılmamış (su bas gelsin paracıklar zihniyeti artar buda nefis içinde fırsat arayanlardır)

Şırınga ile Almış olduğunuz yağ ve geri kalan kısmı ise yeni alınmış bayan çorabıyla ters çevirerek oda süzülür çorapta kalan tortular reçineden ayrılmış mineral kısımlardır bunları çorap içinde bir saç kurutma makinesiyle kurutarak ve sonra dışarda bekletilerek mineral içindeki Alkor uçurtulur iyice kurumuş mineraller atık şişeye alınarak 55 gram saf propolis tozu elde edilir bu suda eriyebilir artık kullanış şekli ise bir yudum su ile cay kaşık arka sapıyla bir mercimek şeklinde su ile eriterek veya bir tatlı kaşık bal ile alınır (yok öyle su erit bardak macun şekli alsın kaşığı içi reçine dolsun “kazı Allah kazı” çıkmasın çok başınıza geldi değil mi )

Alınmış Rapor

  https://www.sakli-sifa.com 


Liyofilizyon bir dondurucu arıtma ve ayırıcı bir sistem teknoloji bir makine dır.

Yukarıdaki işlem ise bir elle yapılan liyofilizyona uygun uygulamadır dünya ilk insanların bile kullandığı zehirli gıdalarda kullandıkları bir metottur.

Ayrıştırmalar bilin ki bir içilebilen (Alkor ve de giriserin le) ayrıştırılır difriz eksi artı ve diztilazyon lişyofilizyon sistemlerle (Alkor ve giriserin) uçurma metoduyla kullanılacak sıvı ve mineraller kullanılacak hale gelir.

Her ayrıştırma sıvı ve toz ayrı ayrı teknoloji gereklidir bunun için arı ürünleri liyofilizyonları ayrıdır ve her liyofilizyon gıda sebze meyveler gibi toz ve sıvı sistemleri de gelecek yüz yıllarda bir mercimek büyüklüğünde alınacak gıdalar vitamin mineraller vücudun eksik kalan tüm vücuda organları doyuruculuğu bir mercimek büyüklüğünde gıda kafi gelecektir yeter ki vücuda zarar verilmesin 12 enzimleri tam şekilde uyum ahenk içinde sağlayacaktır aslında dünya insan elinde yaşanacak şekilde ve “yaratanın nimet hikmetlerinde sonsuzluğa kadar yeterli sayıda bulunurken” insanlık şan şöhret doyumsuzluk çıkar her fırsatta fırsatları değerlendirirken doğa ile savaş halinde insanoğlu kazandık gözlerle bakılırken insanlık çoktan doğaya yenik düştüklerinde bir mercimek büyüklüğündeki gıdaları bile bulamayacak sentetik yapay şekilde dijital dünyada küresel güçlere yenilecek küresel güç kendilerini (tanrı gibi görseler )kendi zamanları bitecek ve de bir gün ve "sonsuz zaman doğa ve dünyayı yaratan yoktan tekrar var edecek"..

selcuk uysal çoban saklı şifa
 

                                               PROPOLİS  

Bal arılarının, kovanı her türlü mikrop, bakteri, virüs ve mantara karşı korumak için bitkilerden topladığı, soğuk, sıcak ve rüzgâra karşı yalıtım için kullandığı, kovan dezenfektesinde kullanıldığı için milyonlarca yıldan günümüze kadar arıların hasta olmadan gelip yaptıkları balla şifa dağıtmalarını sağladığı görülmüştür.. 

 Kovana giren büyük haşerelerin öldürüldükten sonra çürümemesi; mikrop ve bakteri yaymaması için üzerlerini kaplamada bir zırh olarak kullandığı, mucizevî faydaları ve derin inanışla çok eskiden beri bilinen, halk arasında kullanımı çok eski çağlara dayanıp mucize diye anılan arı mucizesi 

Sağlık alanında milattan önceden beri yararlanılıp, geniş yelpazede kullanım alanları bulunan, özellikle günümüzde sağlık alanında araştırma yapan bilim adamlarını ve profesörleri hayret ve şaşkınlık içinde yeni buluşlara götüren, yeni araştırmalarda kanseri önleme, durdurma, tedavi edip geçirme dâhil, tepeden tırnağa vücudumuzdaki tüm hastalıklara iyi gelebilecek olduğu klinik çalışmalar sonucu  zararlı organizmayı öldürmenin yanında diğer hücreleri onarıp güçlendirip yenileyen, bağışıklığı çok yüksek seviyede güçlendirip vücudu bütün hastalıklara karşı koruyan, doğal, bağımlılık yapmayan arı mucizesi 

 100 kat antibiyotik, 200 kat antioksidan, çok güçlü antibakteriyal, antiviral, antiflamatuvar, anti ülser, anti tümör, ateş düşürücü, ağrı kesici, spazm çözücü, iltihap kurutucu, damar açıcı özelliklere sahip olan, 300’den fazla fitokimyasal bileşik içerip, bitkilerin esterik yağları ve aşılama…. 

Bitkilerin üremesini sağlayan protein, vitamin, aminoasitlerle dolu polenlerden oluşan, insan sağlığı için yüksek değer taşıyan B1, B2, B6, C ve E vitaminlerini içeren, magnezyum, kalsiyum, potasyum, sodyum, iyot, mangan, demir, bakır, çinko gibi birçok minerali ihtiva edip zengin protein deposu olan bu yapısı itibariyle bilim adamlarının klinik çalışmalarda  aşağı yukarı her hastalığa iyi geldiğini görmeleriyle önünün yeni keşiflere açık olduğunu söyledikleri esrarengiz bir maddedir.  

 “Yaratanın “arılara verdiği insan sağlığına şifa ol demesi yeterli gelmiş olup insan oğlunun da arılara karşı doktoru olduğunu bilmesi gerekirken .sadece para kazanmak için gerçek mucizeyi inatla zehirler vererek maddeleri  bozmaktan ileri gidememişlerdir…

PROPOLİS 

Bal arılarının, kovanı her türlü mikrop, bakteri, virüs ve mantara karşı korumak için bitkilerden topladığı, soğuk, sıcak ve rüzgâra karşı yalıtım için kullandığı, kovan dezenfektesinde kullanıldığı için milyonlarca yıldan günümüze kadar arıların hasta olmadan gelip yaptıkları balla şifa dağıtmalarını sağladığı görülmüştür..

Kovana giren büyük haşerelerin öldürüldükten sonra çürümemesi; mikrop ve bakteri yaymaması için üzerlerini kaplamada bir zırh olarak kullandığı, mucizevî faydaları ve derin inanışla çok eskiden beri bilinen, halk arasında kullanımı çok eski çağlara dayanıp mucize diye anılan arı mucizesi…

Sağlık alanında milattan önceden beri yararlanılıp, geniş yelpazede kullanım alanları bulunan, özellikle günümüzde sağlık alanında araştırma yapan bilim adamlarını ve profesörleri hayret ve şaşkınlık içinde yeni buluşlara götüren, yeni araştırmalarda kanseri önleme, durdurma, tedavi edip geçirme dâhil, tepeden tırnağa vücudumuzdaki tüm hastalıklara iyi gelebilecek olduğu klinik çalışmalar sonucu  zararlı organizmayı öldürmenin yanında diğer hücreleri onarıp güçlendirip yenileyen, bağışıklığı çok yüksek seviyede güçlendirip vücudu bütün hastalıklara karşı koruyan, doğal, bağımlılık yapmayan arı mucizesi

100 kat antibiyotik, 200 kat antioksidan, çok güçlü antibakteriyal, antiviral, antiflamatuvar, anti ülser, anti tümör, ateş düşürücü, ağrı kesici, spazm çözücü, iltihap kurutucu, damar açıcı özelliklere sahip olan, 300’den fazla fitokimyasal bileşik içerip, bitkilerin esterik yağları ve aşılama….

Bitkilerin üremesini sağlayan protein, vitamin, aminoasitlerle dolu polenlerden oluşan, insan sağlığı için yüksek değer taşıyan B1, B2, B6, C ve E vitaminlerini içeren, magnezyum, kalsiyum, potasyum, sodyum, iyot, mangan, demir, bakır, çinko gibi birçok minerali ihtiva edip zengin protein deposu olan bu yapısı itibariyle bilim adamlarının klinik çalışmalarda  aşağı yukarı her hastalığa iyi geldiğini görmeleriyle önünün yeni keşiflere açık olduğunu söyledikleri esrarengiz bir maddedir. 

“Yaratanın “arılara verdiği insan sağlığına şifa ol demesi yeterli gelmiş olup insan oğlunun da arılara karşı doktoru olduğunu bilmesi gerekirken .sadece para kazanmak için gerçek mucizeyi inatla zehirler vererek maddeleri  bozmaktan ileri gidememişlerdir… 

                                PROPOLİSİN TARİHÇESİ   

Propolis ’ in insanlık üzerindeki olumlu etkileri çok eskiden beri bilinmekte, halk arasında kullanımı çok eski çağlara dayanıp mucize diye anılmaktadır. Milattan önceki yıllarda Yaşlı Plinius’un Roma’daki okulunda Propolis’in ağrı azaltıcı, yara iyileştirici özellikleri tanımlanmıştır. Eski çağlarda Mısırlılar Propolis’i solunum sistemi hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları ve daha birçok hastalıkların tedavisinde, ölülerin mumyalanmasında kullanmışlardır.   

Romalılar mucizevî iyileştirici özelliklerini görüp sağlık alanında yaygın olarak kullanmışlardır. Hippokrates (M.Ö. 460-377) Propolis’in deri hastalıkları, ülser ve sindirim sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde kullanıldığını belirtmiştir. 12. Yüz yıl’a ait Avrupa kayıtlarında ağız-boğaz enfeksiyonları ve diş sağlığı alanında kullanıldığı tanımlanmıştır.    İtalya’da 17. Yüz yıl’da  Stradivari antimikrobiyal özelliğinden dolayı vernik, cila, yapıştırıcı ve çatlak kapatıcı olarak kullanmıştır. 

Afrika’da ise Propolis, ilaç olarak uzun zamandır kullanılmaktadır .Japonya’da Kanser Araştırma Kurulu tarafından 1991’den düzenlenen toplantıda, Propolis’in anti kanser etkisi ile ilgili ilk tebliğ dünyaya sunulmuştur .

Amerika’da yapılan bir araştırmada Propolis ’teki Cafeik asit esterlerinin kanserli hücrelerin büyümesini engellediği, insan tümör hücre kültürleri üzerinde öldürücü etkisi olduğu tespit edilmiştir.. 

“Bu etki, kanserli hücrelerin gelişimini sağlayan genler üzerindeki seçici toksik etkisiyle gerçekleşmektedir.” diye açıklanmıştır. İstanbul üniversite’ sinde yapılan bir araştırmada kanserli hastaya Propolis zerk edilerek izlendiğinde, sağlam hücrelerin hiçbir zarar görmediği, kanserli hücrelerin intihar ettiği görülmüştür. 

Yapılan birçok araştırma, Propolis’in yüksek antimikrobiyal olduğunu göstermiştir. Propolis’in zor öldürülen birçok bakteri, mikrop, virüs, protozoa ve hatta penisiline dayanıklı bakteriler üzerinde bile yok edici etkisinin olduğu anlaşılmıştır

                Kur’an ı kerim’de Nahl süresi 68.-69. Ayetlerde;  

Bal ve Arının Sakli Şifa mucizesini anlatmaktadır. Ayet i kerime’nin manası şöyledir: Rabbin bal arısına da şöyle vahyetti “Dağlardan, ağaçlardan ve insanların kuracakları kovanlardan göz göz evler edin!.. Sonra bütün meyvelerden ye ve Rabbinin kolay kıldığı yollara koy.” İçlerinden ÇEŞİTLİ RENKLERDE BİR İÇECEK çıkar ki onda insanlar için  SAKLİ  ŞİFA vardır.

Şüphesiz ki, bunda düşünen bir topluluk için büyük bir ibret vardır.  Bunu yorumlayalım Düşünen bir topluluk: Bilim adamları araştırma grubu; Çeşitli renklerde bir içecek: Değişik arı ürünleri, değişik renklerdeki bal ve esas önemlisi de rengârenk  PROPOLİS…       

Araştırıp, düşünüp, anlayıp, ibret almamız isteniyor… Allah  u Teâlâ hiçbir hastalık yaratmamıştır ki dermanı olmasın.      Allah’ın gücü her şeye yeter. 

Dünya üzerinde binlerce üniversiteye araştırma konusu olmuş, profesörler, bilim adamları ve doktorların, laboratuar ve klinik çalışmalar sonucunda ispatladığı      

 BİLİMSEL AÇIKLAMALAR     şöyledir

Arı ürünleri, kanserle mücadelede Alternatif Tıp’ın vazgeçilmezleri arasındadır. Arı sütü, Polen ve Propolisin, doğrudan bağışıklığı güçlendirdiği ve kanseri hedef aldığı, yanı sıra vücudu tüm hastalıklara karşı koruduğu, vücuttaki dengeyi sağladığı, vücudun işleyişini düzenlediği, metastazı yarı yarıya yavaşlattığı, bağışıklık sistemini güçlendirip,  tümörün büyümesini ve dayanıklılığını azalttığı, güçlü ve önemli etkileriyle kanser tedavisine kat kat zaman kazandırdığı, öte yandan kemoterapi ve radyoterapinin yan etkilerini azalttığı, bu yan etkilere karşı iç organları koruduğu, hastanın hızla toparlanmasını sağladığı bilimsel olarak ispatlanmıştır.  Arı ürünleri; özellikle Propolis, flavonoidler ile E vitaminine göre 200 kat daha fazla antioksidan değere sahiptir.                               

Tümör büyümesini %90 kadar durdurur   Propolis’in uzun dönemde etkilerini gözlemişler; bu uzun süreli deneylerin sonunda, 100 günlük kullanım sürecinde Propolis’in kanser hücre büyümesini %90 oranında baskıladığı görülmüştür.                           

Tümör dayanıklılığını azaltıyor   Propolis kullanımıyla ilgili çok önemli etkiler bulunduğu yazılmıştır. Propolis’in etkin maddelerinden Cafeik asit ve Quertin’in, tümör hücrelerinin kendi kan yollarını inşa etmesini engelleyerek, tümör gelişiminin ve dayanıklılığının önünü kestiği bilimsel yönden anlatılmıştır.Yapılan çalışmalarda düzenli ve sürekli olarak Propolis alınması durumunda; solunum, sindirim ve dolaşım sistemi hastalık etmenlerini (patojenlerini) yok ettiği, internal toksinleri vücuttan attığı, vücuda direnç kattığı, hücreleri ve dolayısıyla bünyeyi kuvvetlendirdiği, bedene zindelik verdiği saptanmıştır.

Özellikle Japonya’da yapılan klinik çalışmalarda, 3 ay ile 1 yıl sürekli bir şekilde alınan Propolis’in, çeşitli internal kanser hücrelerinin devitalize ettiği saptanmıştır.

Propolis’in doğal bir antibiyotik olduğu için yan etkisinin olmadığı, bağışıklığı önemli ölçüde arttırdığı, fagosit fonksiyonlarını hızlandırdığı, vücutta antikor salgılayarak hastalıkları önlediği, anestezik etkisinin oluşundan dolayı ağrıları giderdiği, karaciğeri onardığı, diyabetlilerde şekeri düşürüp dengelediği, daha birçok hastalık tedavisinde önemli rol oynayıp tedavi ettiği ve ayrıca ilaçların etkisini arttırdığı da bildirilmiştir.

Sentetik antibiyotiklerin aksine uzun süre kullanımı zararlı bakterilerde direnç oluşturmamakta, yararlı bakterileri de olumsuz olarak etkilememektedir. Bu nedenle Propolis geniş spektrumlu antibiyotik olarak kabul edilmektedir.

Klinik çalışmalarda Propolis’in; comedo, beriberi, şingles, zosfer psorios ve deri ülserine karşı çok etkili olduğu görülmüştür. Propolis ayrıca ağız yaraları, periodontisis, diş ağrısı, rhinitis, mide ülseri, nefrit, idrar yolları enfeksiyonları, İnfluenza, daire, polypus, özellikle de kanser ve diğer birçok hastalıkta da başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

Her hangi bir yan etkisi yoktur. Özellikle Propolis, bu yüzyılda keşfedilen en mükemmel doğal ilaçtır.          

*Diş çürümelerine sebep olan zararlı bakterileri engelleyerek dişlerde plak oluşumunu önler. Diş ağrısını, aft ve apseyi giderir. Ağız ülserlerine iyi gelir.

*Sivilcelerin iyileşmesine yardımcı olur. Sivilce lekelerini 2 haftada iyileştirdiği söylenir.

*Zararlı mikroorganizmaları baskı altında tutarak üriner kanalı enfeksiyonlardan korur ve tedavi eder.

*Ağrıyı %100, kaşıntıyı %85 geçirir. Lezyonların tekrarlamasını %90 önler.

*İçeriğindeki galangin ve isopentyl ferulate nedeniyle grip virüsünü, yeniden üremesini engelleyerek baskılar. 

*İçerdiği antibiyotiğin etkisiyle sinüziti, farenjidi, tüm soğuk algınlığı hastalıklarını iyileştirir.

*Mide rahatsızlıklarında zararlı mikroorganizmayı baskılayarak akut ve kronik kolitleri iyileştirir. Uzun dönem dâhil, ishaller ve kabızlıkta etkilidir. Bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir. Gastrit, ülser, reflüyü tedavi eder.

*Büyümüş prostat ile ilgili kronik iltihaplanmayı azaltır. İnsana güç verir. Performansı arttırır.

*LDL kolesterolün oksidasyonunu engeller. Antioksidan özelliğinden dolayı parasetamol ve karbon tetra klorürün karaciğere hasar vermesini önler. Karaciğer yağlanmasını engellemeye yardımcı olur.

*Candida albicansı baskılar ve onun direncini düşürerek anti-fungal ilaçların ve birçok ilacın etkinliğini önemli ölçüde arttırır. Tineaya sebep olan trichophyton mantarını engeller. Birçok küfü baskı altında tutar. AİDS’E sebep olan HIV-1 virüsünü engeller. Cinamik asit ve türevlerini içermesi nedeniyle birçok virüsü baskı altında tutar.

*Kanseri önlemede yardımcı olur. Bakterilerin hücre bölünmesini engeller. Hücre çeperini, sitoplâzmayı antibiyotiklere benzer şekilde parçalar. Vücudu gama ışınlarına karşı korur, ışına maruz kalmış dokuların yaşamsal hızını arttırır.

                               
selck uysal çoban saklı şifa              

                               * FAYDALARI SAYMAKLA BİTMEZ  

YAKINDA YAZILACAK 

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir ,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.

Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır

Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

 

NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

  


  

   
                                
Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam183
Toplam Ziyaret1209764
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar12.650712.7014
Euro14.269314.3265
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com