• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com                            

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

          https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com   https://www.sakli-sifa.com
Site Menusu
Takvim
İdeal Minir ve sür kazan
https://www.sakli-sifa.com 

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com
Bitmeyen akü aparatı
https://www.sakli-sifa.com
Sanal kripto
https://www.sakli-sifa.com


 https://www.sakli-sifa.com
Arwen
https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com


https://www.sakli-sifa.com 

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

AROMATİK BALMUMU 

https://www.sakli-sifa.com

Akıllı yağ
https://www.sakli-sifa.com

SAKLİ ŞİFA PROPOLİS DOĞAL ANTİBİYOTİK                               DOĞAL ANTİBİYOTİK SAKLİ ŞİFA 

                                                 PROPOLİS
 
                 
      www.sakli-sifa.com   
www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com                              

Hayat  ve yaşam  iksiri   Benim hayatım propolis benim yaşam iksirim ..  Araştıran araştırıyor da Çoban mı araştırmaya çak her kes sağlık  için araştırmalı okumalı…. 

                        PROPOLİS KULLANARAK, BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ  

                           HASTALIKLARINI ORTADAN KALDIRABİLİRSİNİZ:

                                     Bilinçli kullanılırsa: BİR İKSİR DIR

Propolis, balarıları tarafından özellikle çiçeklerden ve yaprak tomurcuklarından toplanan, değişik miktarlarda balmumu ve reçine karışımıdır. Şehrin müdafaası manasına gelen"propolis"; Yunanca pro (müdafaa) ve polis (şehir) kelimelerinden türetilmiştir. Bunun balarısı için anlamı ise, kovanın muhafazası demektir.

Propolisin ham maddeleri, arılar tarafından değişik bitkilerden toplanır ve ağızlarındaki tükürük enzimleriyle kısmen sindirilir. Kısmen sindirilen çeşitli maddeler balmumu ile karıştırıldıktan sonra kovanda kullanılır. İçerisinde biraz polen bulaşığı da bulunabilir.

Arılar, propolisi, kovan çatlaklarını sıvamada, uçuş deliklerinin daraltılmasında ve kovana girdikten sonra öldürülen fakat dışarı atılamayan zararlıların kokuşmasını önlemek üzere mumyalanmasında kullanırlar.

Bitkilerin taze sürgün ve tomurcuklarından, arılar tarafından polen gibi toplanan ve kovana taşınan bu madde, sanayinin birçok dalında özellikle ilaç ve kozmetik yapımında kullanıldığı gibi, apiterapi merkezlerinde, çoğu hastalığa karşı başarı ile kullanılmaktadır.

Propolis; antibakteriyal, antiviral, antifungal, antioksidan, antiparazitik özelliklere sahip bir maddedir.1 mg Propolis, yaklaşık olarak 20 mg Penisilin'e denk gelmektedir.

Propolis'in diş sağlığı, deri hastalıkları, sindirim sistemi sorunlarıyla ilgili kullanımları vardır. Pek çok zararlı bakteri ve mantar çeşidini engelleyen özelliktedir. Çok güçlüantibiyotik etkisiyle öne çıkar.

"..Propolis'in antibiyotik etkiyi yüz misline vardıran inanılmaz bir özelliği bulunur"

Propolis, bağışıklık sistemini güçlendirir. Mantar-mayasıl sorunlarına, zararlı bakterilere, viral enfeksiyonlara karşı kullanılır. kanseri önlemede ve kanserle mücadelede etkili bir maddedir. Alışılmış antibiyotik etkilerin 100 misline yakın etkisi keşfedilmiştir. Bugüne kadar rastlanan en güçlü doğal antibiyotiktir

Anti bakteriyel, anti fungal(mantar), anti viral, ateş düşürücü, antiseptik ve kolesterol düşürücüdür. Gözün yüksek basıncını azaltır. Soğuk algınlığına iyi gelir. Ağız içi sağlığı ve sindirim sorunlarının giderilmesi için kullanılır. İçeriğindeki flavonoid oranı yüksektir. Flavonoidler bilindiği gibi en güçlü antikoksidanlardandır.

Propolisin araştırmalar sonucu belirlenmiş bazı faydaları şöyledir:

Yaraların iyileşmesini 4 kata kadar hızlandırır.

100 kata kadar antibiyotik etki içerdiği tesbit edilmiştir.

Çok güçlü antioksidandır.

Her gün bir kaç kez Propolis ekstarktı ile gargara yapıldığında, plak oluşumunu önler.

Diş eti iltihabı ve ağız içi ve gırtlak enfeksiyonlarını giderir.

Diş apselerine, çürüklere, ağız kokusuna karşı kullanılır.

Diş beyazlatılmasına yardımcı olur.

Sedef hastalığına iyi gelir.

Deri enfeksiyonlarını giderir.

Mantar ve zor öldürülen bakteri çeşitlerini engeller.

Soğuk algınlığına iyi gelmektedir.

Solunum enfeksiyonlarında; faranjit, kronik bronşit, nezle, burun iltihabı hastalıklarında etkin çözümdür.

Şampuana katıldığında saç sağlığına ve kepeğe karşı faydalıdır.

Sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelir.(Bağırsak Paraziti, ülser, mide iltihabı..vs)

Kulak enfeksiyonlarına devadır.(İç kulak- dış kulak iltihapları, akut kulak rahatsızlıkları)

Bağışıklık sistemi bozukluklarını düzeltir.

İltihaplanmaların her türüne faydalarıdır.(Vajina uterus, aseptik necrosis, iltihaplanmış yaralar.. vs.)

Tüberküloza denenmiş devadır.

Ülserlilere süper etkin devadır.

Akut ve kronik kolite çözümdür.

                                    selcuk uysal Çoban sakli şifa   

                                           Propolis yapılışı

Propolis kovanda rasgele toplanmaz zehirli bakterili olabilir. Kovan alt katına kovan propolis  ızgarası konarak alınır bu kısım kullanılır …

1 kg  propolis içine

Bire bir konur ama lt çevirerek  1 gr 8,5 cc dır yanı 850 gr içebilir alkor içinde bekletilir 7 gün sonra çalkalanmaya başlar 7 gün 1 saat. 7 gün sonrası  kapak içine pamuk yapıştırılır .7 gün bekletilerek alkor uçurulur. .Bilir kişi tarafından tavsiye olarak kullanılır..

Çok eski tarihlerde üzüm şırası alkor haline getirerek kullanılır. Yapılırdı bu şekilde de hazırlanabilir..

Propolis su bazlı yapımı ise laboratuvar cam tüplerde hazırlanır uçucu bölümler alınarak ağır metaller çökertilir ..yapımı.. Geniş bilgi bölümünde..  

                                    
    www.sakli-sifa.com 


                                               PROPOLİS  

Bal arılarının, kovanı her türlü mikrop, bakteri, virüs ve mantara karşı korumak için bitkilerden topladığı, soğuk, sıcak ve rüzgâra karşı yalıtım için kullandığı, kovan dezenfektesinde kullanıldığı için milyonlarca yıldan günümüze kadar arıların hasta olmadan gelip yaptıkları balla şifa dağıtmalarını sağladığı görülmüştür.. 

 Kovana giren büyük haşerelerin öldürüldükten sonra çürümemesi; mikrop ve bakteri yaymaması için üzerlerini kaplamada bir zırh olarak kullandığı, mucizevî faydaları ve derin inanışla çok eskiden beri bilinen, halk arasında kullanımı çok eski çağlara dayanıp mucize diye anılan arı mucizesi 

Sağlık alanında milattan önceden beri yararlanılıp, geniş yelpazede kullanım alanları bulunan, özellikle günümüzde sağlık alanında araştırma yapan bilim adamlarını ve profesörleri hayret ve şaşkınlık içinde yeni buluşlara götüren, yeni araştırmalarda kanseri önleme, durdurma, tedavi edip geçirme dâhil, tepeden tırnağa vücudumuzdaki tüm hastalıklara iyi gelebilecek olduğu klinik çalışmalar sonucu  zararlı organizmayı öldürmenin yanında diğer hücreleri onarıp güçlendirip yenileyen, bağışıklığı çok yüksek seviyede güçlendirip vücudu bütün hastalıklara karşı koruyan, doğal, bağımlılık yapmayan arı mucizesi 

 100 kat antibiyotik, 200 kat antioksidan, çok güçlü antibakteriyal, antiviral, antiflamatuvar, anti ülser, anti tümör, ateş düşürücü, ağrı kesici, spazm çözücü, iltihap kurutucu, damar açıcı özelliklere sahip olan, 300’den fazla fitokimyasal bileşik içerip, bitkilerin esterik yağları ve aşılama…. 

Bitkilerin üremesini sağlayan protein, vitamin, aminoasitlerle dolu polenlerden oluşan, insan sağlığı için yüksek değer taşıyan B1, B2, B6, C ve E vitaminlerini içeren, magnezyum, kalsiyum, potasyum, sodyum, iyot, mangan, demir, bakır, çinko gibi birçok minerali ihtiva edip zengin protein deposu olan bu yapısı itibariyle bilim adamlarının klinik çalışmalarda  aşağı yukarı her hastalığa iyi geldiğini görmeleriyle önünün yeni keşiflere açık olduğunu söyledikleri esrarengiz bir maddedir.  

 “Yaratanın “arılara verdiği insan sağlığına şifa ol demesi yeterli gelmiş olup insan oğlunun da arılara karşı doktoru olduğunu bilmesi gerekirken .sadece para kazanmak için gerçek mucizeyi inatla zehirler vererek maddeleri  bozmaktan ileri gidememişlerdir…

PROPOLİS 

Bal arılarının, kovanı her türlü mikrop, bakteri, virüs ve mantara karşı korumak için bitkilerden topladığı, soğuk, sıcak ve rüzgâra karşı yalıtım için kullandığı, kovan dezenfektesinde kullanıldığı için milyonlarca yıldan günümüze kadar arıların hasta olmadan gelip yaptıkları balla şifa dağıtmalarını sağladığı görülmüştür..

Kovana giren büyük haşerelerin öldürüldükten sonra çürümemesi; mikrop ve bakteri yaymaması için üzerlerini kaplamada bir zırh olarak kullandığı, mucizevî faydaları ve derin inanışla çok eskiden beri bilinen, halk arasında kullanımı çok eski çağlara dayanıp mucize diye anılan arı mucizesi…

Sağlık alanında milattan önceden beri yararlanılıp, geniş yelpazede kullanım alanları bulunan, özellikle günümüzde sağlık alanında araştırma yapan bilim adamlarını ve profesörleri hayret ve şaşkınlık içinde yeni buluşlara götüren, yeni araştırmalarda kanseri önleme, durdurma, tedavi edip geçirme dâhil, tepeden tırnağa vücudumuzdaki tüm hastalıklara iyi gelebilecek olduğu klinik çalışmalar sonucu  zararlı organizmayı öldürmenin yanında diğer hücreleri onarıp güçlendirip yenileyen, bağışıklığı çok yüksek seviyede güçlendirip vücudu bütün hastalıklara karşı koruyan, doğal, bağımlılık yapmayan arı mucizesi

100 kat antibiyotik, 200 kat antioksidan, çok güçlü antibakteriyal, antiviral, antiflamatuvar, anti ülser, anti tümör, ateş düşürücü, ağrı kesici, spazm çözücü, iltihap kurutucu, damar açıcı özelliklere sahip olan, 300’den fazla fitokimyasal bileşik içerip, bitkilerin esterik yağları ve aşılama….

Bitkilerin üremesini sağlayan protein, vitamin, aminoasitlerle dolu polenlerden oluşan, insan sağlığı için yüksek değer taşıyan B1, B2, B6, C ve E vitaminlerini içeren, magnezyum, kalsiyum, potasyum, sodyum, iyot, mangan, demir, bakır, çinko gibi birçok minerali ihtiva edip zengin protein deposu olan bu yapısı itibariyle bilim adamlarının klinik çalışmalarda  aşağı yukarı her hastalığa iyi geldiğini görmeleriyle önünün yeni keşiflere açık olduğunu söyledikleri esrarengiz bir maddedir. 

“Yaratanın “arılara verdiği insan sağlığına şifa ol demesi yeterli gelmiş olup insan oğlunun da arılara karşı doktoru olduğunu bilmesi gerekirken .sadece para kazanmak için gerçek mucizeyi inatla zehirler vererek maddeleri  bozmaktan ileri gidememişlerdir… 

                                PROPOLİSİN TARİHÇESİ   

Propolis ’ in insanlık üzerindeki olumlu etkileri çok eskiden beri bilinmekte, halk arasında kullanımı çok eski çağlara dayanıp mucize diye anılmaktadır. Milattan önceki yıllarda Yaşlı Plinius’un Roma’daki okulunda Propolis’in ağrı azaltıcı, yara iyileştirici özellikleri tanımlanmıştır. Eski çağlarda Mısırlılar Propolis’i solunum sistemi hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları ve daha birçok hastalıkların tedavisinde, ölülerin mumyalanmasında kullanmışlardır.   

Romalılar mucizevî iyileştirici özelliklerini görüp sağlık alanında yaygın olarak kullanmışlardır. Hippokrates (M.Ö. 460-377) Propolis’in deri hastalıkları, ülser ve sindirim sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde kullanıldığını belirtmiştir. 12. Yüz yıl’a ait Avrupa kayıtlarında ağız-boğaz enfeksiyonları ve diş sağlığı alanında kullanıldığı tanımlanmıştır.    İtalya’da 17. Yüz yıl’da  Stradivari antimikrobiyal özelliğinden dolayı vernik, cila, yapıştırıcı ve çatlak kapatıcı olarak kullanmıştır. 

Afrika’da ise Propolis, ilaç olarak uzun zamandır kullanılmaktadır .Japonya’da Kanser Araştırma Kurulu tarafından 1991’den düzenlenen toplantıda, Propolis’in anti kanser etkisi ile ilgili ilk tebliğ dünyaya sunulmuştur .

Amerika’da yapılan bir araştırmada Propolis ’teki Cafeik asit esterlerinin kanserli hücrelerin büyümesini engellediği, insan tümör hücre kültürleri üzerinde öldürücü etkisi olduğu tespit edilmiştir.. 

“Bu etki, kanserli hücrelerin gelişimini sağlayan genler üzerindeki seçici toksik etkisiyle gerçekleşmektedir.” diye açıklanmıştır. İstanbul üniversite’ sinde yapılan bir araştırmada kanserli hastaya Propolis zerk edilerek izlendiğinde, sağlam hücrelerin hiçbir zarar görmediği, kanserli hücrelerin intihar ettiği görülmüştür. 

Yapılan birçok araştırma, Propolis’in yüksek antimikrobiyal olduğunu göstermiştir. Propolis’in zor öldürülen birçok bakteri, mikrop, virüs, protozoa ve hatta penisiline dayanıklı bakteriler üzerinde bile yok edici etkisinin olduğu anlaşılmıştır

                Kur’an ı kerim’de Nahl süresi 68.-69. Ayetlerde;  

Bal ve Arının Sakli Şifa mucizesini anlatmaktadır. Ayet i kerime’nin manası şöyledir: Rabbin bal arısına da şöyle vahyetti “Dağlardan, ağaçlardan ve insanların kuracakları kovanlardan göz göz evler edin!.. Sonra bütün meyvelerden ye ve Rabbinin kolay kıldığı yollara koy.” İçlerinden ÇEŞİTLİ RENKLERDE BİR İÇECEK çıkar ki onda insanlar için  SAKLİ  ŞİFA vardır.

Şüphesiz ki, bunda düşünen bir topluluk için büyük bir ibret vardır.  Bunu yorumlayalım Düşünen bir topluluk: Bilim adamları araştırma grubu; Çeşitli renklerde bir içecek: Değişik arı ürünleri, değişik renklerdeki bal ve esas önemlisi de rengârenk  PROPOLİS…       

Araştırıp, düşünüp, anlayıp, ibret almamız isteniyor… Allah  u Teâlâ hiçbir hastalık yaratmamıştır ki dermanı olmasın.      Allah’ın gücü her şeye yeter. 

Dünya üzerinde binlerce üniversiteye araştırma konusu olmuş, profesörler, bilim adamları ve doktorların, laboratuar ve klinik çalışmalar sonucunda ispatladığı      

 BİLİMSEL AÇIKLAMALAR     şöyledir

Arı ürünleri, kanserle mücadelede Alternatif Tıp’ın vazgeçilmezleri arasındadır. Arı sütü, Polen ve Propolisin, doğrudan bağışıklığı güçlendirdiği ve kanseri hedef aldığı, yanı sıra vücudu tüm hastalıklara karşı koruduğu, vücuttaki dengeyi sağladığı, vücudun işleyişini düzenlediği, metastazı yarı yarıya yavaşlattığı, bağışıklık sistemini güçlendirip,  tümörün büyümesini ve dayanıklılığını azalttığı, güçlü ve önemli etkileriyle kanser tedavisine kat kat zaman kazandırdığı, öte yandan kemoterapi ve radyoterapinin yan etkilerini azalttığı, bu yan etkilere karşı iç organları koruduğu, hastanın hızla toparlanmasını sağladığı bilimsel olarak ispatlanmıştır.  Arı ürünleri; özellikle Propolis, flavonoidler ile E vitaminine göre 200 kat daha fazla antioksidan değere sahiptir.                               

Tümör büyümesini %90 kadar durdurur   Propolis’in uzun dönemde etkilerini gözlemişler; bu uzun süreli deneylerin sonunda, 100 günlük kullanım sürecinde Propolis’in kanser hücre büyümesini %90 oranında baskıladığı görülmüştür.                           

Tümör dayanıklılığını azaltıyor   Propolis kullanımıyla ilgili çok önemli etkiler bulunduğu yazılmıştır. Propolis’in etkin maddelerinden Cafeik asit ve Quertin’in, tümör hücrelerinin kendi kan yollarını inşa etmesini engelleyerek, tümör gelişiminin ve dayanıklılığının önünü kestiği bilimsel yönden anlatılmıştır.Yapılan çalışmalarda düzenli ve sürekli olarak Propolis alınması durumunda; solunum, sindirim ve dolaşım sistemi hastalık etmenlerini (patojenlerini) yok ettiği, internal toksinleri vücuttan attığı, vücuda direnç kattığı, hücreleri ve dolayısıyla bünyeyi kuvvetlendirdiği, bedene zindelik verdiği saptanmıştır.

Özellikle Japonya’da yapılan klinik çalışmalarda, 3 ay ile 1 yıl sürekli bir şekilde alınan Propolis’in, çeşitli internal kanser hücrelerinin devitalize ettiği saptanmıştır.

Propolis’in doğal bir antibiyotik olduğu için yan etkisinin olmadığı, bağışıklığı önemli ölçüde arttırdığı, fagosit fonksiyonlarını hızlandırdığı, vücutta antikor salgılayarak hastalıkları önlediği, anestezik etkisinin oluşundan dolayı ağrıları giderdiği, karaciğeri onardığı, diyabetlilerde şekeri düşürüp dengelediği, daha birçok hastalık tedavisinde önemli rol oynayıp tedavi ettiği ve ayrıca ilaçların etkisini arttırdığı da bildirilmiştir.

Sentetik antibiyotiklerin aksine uzun süre kullanımı zararlı bakterilerde direnç oluşturmamakta, yararlı bakterileri de olumsuz olarak etkilememektedir. Bu nedenle Propolis geniş spektrumlu antibiyotik olarak kabul edilmektedir.

Klinik çalışmalarda Propolis’in; comedo, beriberi, şingles, zosfer psorios ve deri ülserine karşı çok etkili olduğu görülmüştür. Propolis ayrıca ağız yaraları, periodontisis, diş ağrısı, rhinitis, mide ülseri, nefrit, idrar yolları enfeksiyonları, İnfluenza, daire, polypus, özellikle de kanser ve diğer birçok hastalıkta da başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

Her hangi bir yan etkisi yoktur. Özellikle Propolis, bu yüzyılda keşfedilen en mükemmel doğal ilaçtır.          

*Diş çürümelerine sebep olan zararlı bakterileri engelleyerek dişlerde plak oluşumunu önler. Diş ağrısını, aft ve apseyi giderir. Ağız ülserlerine iyi gelir.

*Sivilcelerin iyileşmesine yardımcı olur. Sivilce lekelerini 2 haftada iyileştirdiği söylenir.

*Zararlı mikroorganizmaları baskı altında tutarak üriner kanalı enfeksiyonlardan korur ve tedavi eder.

*Ağrıyı %100, kaşıntıyı %85 geçirir. Lezyonların tekrarlamasını %90 önler.

*İçeriğindeki galangin ve isopentyl ferulate nedeniyle grip virüsünü, yeniden üremesini engelleyerek baskılar. 

*İçerdiği antibiyotiğin etkisiyle sinüziti, farenjidi, tüm soğuk algınlığı hastalıklarını iyileştirir.

*Mide rahatsızlıklarında zararlı mikroorganizmayı baskılayarak akut ve kronik kolitleri iyileştirir. Uzun dönem dâhil, ishaller ve kabızlıkta etkilidir. Bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir. Gastrit, ülser, reflüyü tedavi eder.

*Büyümüş prostat ile ilgili kronik iltihaplanmayı azaltır. İnsana güç verir. Performansı arttırır.

*LDL kolesterolün oksidasyonunu engeller. Antioksidan özelliğinden dolayı parasetamol ve karbon tetra klorürün karaciğere hasar vermesini önler. Karaciğer yağlanmasını engellemeye yardımcı olur.

*Candida albicansı baskılar ve onun direncini düşürerek anti-fungal ilaçların ve birçok ilacın etkinliğini önemli ölçüde arttırır. Tineaya sebep olan trichophyton mantarını engeller. Birçok küfü baskı altında tutar. AİDS’E sebep olan HIV-1 virüsünü engeller. Cinamik asit ve türevlerini içermesi nedeniyle birçok virüsü baskı altında tutar.

*Kanseri önlemede yardımcı olur. Bakterilerin hücre bölünmesini engeller. Hücre çeperini, sitoplâzmayı antibiyotiklere benzer şekilde parçalar. Vücudu gama ışınlarına karşı korur, ışına maruz kalmış dokuların yaşamsal hızını arttırır.

                               
selck uysal çoban saklı şifa              

                               * FAYDALARI SAYMAKLA BİTMEZ  

YAKINDA YAZILACAK 

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir ,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.

Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır

Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

 

NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

  


  

   
                                
Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam175
Toplam Ziyaret1092470
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar6.15506.1797
Euro6.72966.7566
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com