• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

MASAJLAR

                    

                        MASAJLAR  


            www.sakli-sifa.com  
   www.sakl-sifa.com                                   

   
  Dilimizdeki masaj sözcüğü Arapça dokunma anlamına gelen “mass” ve Yu­nanca yoğurma anlamına gelen “massein” sözcüklerinden türetilmiştir.

     Masaj; deri, derialtı dokusu, kaslar, iç organlar, metabolizma, dolaşım ve lenf sistemlerinin mekanik ve sinirsel (refleks) yolla tedavi amaçlı uyarılması; el ve bazı yardımcı aletlerle vücudun değişik bölgelerinin basınca maruz bırakıl­ması, çeşitli darbeler ve ovmalarla bölgesel kan dolaşımını artırma, damarları genişleterek dokuya daha fazla kan gelmesini sağlama yöntemidir. Masajla, yu­muşak dokuları mekanik olarak ufaydaak organizmada fizyolojik ve psikolojik etki yaratılır. Vücut yüzeyinde tedavi, bakım ve rahatlama sağlanır.

     Masaj, keyif veya lüks değil, tıbbi bir ihtiyaç ve düzenli aralıklarla alınması gereken bir koruyucu tıbbi tedavidir.

     Tıbbî açıdan masajın faydaları oldukça fazladır. Dokularda birikmiş toksin­lerin atılmasını kolaylaştırır. Kan ve lenf dolaşımının düzenlenmesini sağlar. Eklem ve adale ağrılarının giderilmesinde, zihnin ve ruhsal gücün durağanlaş­tığı dönemlerde çok faydalıdır.

Peygamberimiz zaman zaman sahabilerinden kendisine masaj yapmaları­nı istemiştir. Ayrıca yorgunluk ve bazı hastalık hallerinde masaj yaptırılması­nı tavsiye etmişlerdir.

                       BOYUN FITIĞI MASAJI :

    Kullanacağınız bitkisel yağlar: Pelensenenk yağı, mersin yağı, biberiye ya­ğı, defne yağı, çemen yağı, kekik yağı, mentol, susam yağı, çörek otu, sarısabır, havlican ve alabalık yağları (hepsini karıştırın) vazelinle masaj sonrası streçle sarın. Kuyruk yağı da kullanırsanız süper olur

Yapılışı: 1 kilogram kuyruk yağını su dolu tencerenin içine koyun kaynata­rak çıkan köpüğü kaşıkla toplayıp bir tabağa koyun. bu yağ kokmaz dünyanın en güzel nemlendrici krem yağı elde edersiniz kışın elinize sürerseniz eliniz ü­şümez, dudaklarınıza sürerseniz dudaklarınız çatlatmaz.

Sürdükten sol ve sağdan ağrımayan yerden kalkarak yatak örtüsünde otu­run 3 dakika sonra iki elinizi yatağa yüklenerek kalkın.

        BEL ve BOYUN FITIĞI İÇİN MASAJ ŞEKLİ :

Kafanız yatak kısmından dışarı cıkarın ayaklarınızı dışarı çıkarın göbek kıs­mına yastık koyun.

Boyun, bel, kafa kısmınızı cetvel gibi düz olacak duruma getirin kafanızı so­la sağa ortaya yukarı aşağıya oynatın 20 dakika içinde 4 dakidada bir dakika oy­natın ayak kısmıda bilekten yukarı aşağı ve dairesel çevirin. Bu arda masaj yağ­ları önceden sürülecektir. Üzerine streç koyun.

Şekle göre yapın inanın cok fayda göreceksiniz.

                      BOYUN FITIĞI-BEL, KALÇA

Yüzükoyun uzanın karnınızın altın bir veya iki yastık koyarak ve boyun hi­zanız bel ve kalçanız omurganız düzleyin yatarken boyun ve ayak bilekleriniz yatağın üst ve alt kısım dışarı çıkacak şekilde olsun.

     Yumuşatıcı ve ısıtıcı krem, boyun hizasından sürerek kürek kemiğinde ova­layarak kalçaya kadar yağlanır. Krem sürüldükten sonra üzerine streç konurak havluyla örtülür. 20 dakika boyunca 1’er dakika kafa önce sağa, sonra sola, or­taya, yukarı aşağı yapılır. 20 dk içinde 4 kere tekrarlanır. Arkasından el bileği de 20 dakika içinde 4 kere 1 dakikayla ekseninde yukarı aşağı oynatılır. Bu şekilde 20 dakika 4 kere masaj 30 dakika ısıtılmış tuz kli tuz kum konarak istrahat edi­lir. Kalkarken ağrımayan taraftan kalkılır, yatak ucunda 5 dakika oturulduktan sonra iki kolun desteğiyle ayağa kalkılır. Bu masaj, aralıksız 1 hafta, 7 gün için­de 2 kez, daha sonra 3 güne bir, daha sonra 1 ay yapılır. 3 ayda bir daha sonra 6 ayda bir daha sonra 12 ayda bir tekrarlanır. 

               AYAK MASAJI NASIL YAPILIR  

Gerginlik ve stresi ortadan kaldıran, uykususzluğu gideren ayak masajında dikkat edilmesi gerekenler

   1- Bir leğen ılık su doldurup hedefteki ayakları 10 dakika ılık suda bekle­tin. Suya aromalı yağlar veya aynı şekilde kokulu banyo tuzu da ekleyebilirsi­niz. 10 dakika sonra masaja başlamak için hazırlık yapmadan önce ayakları i­yice kurulayın.

   2- Ellerinize krem veya masaj yağı sürün. Ayak parmaklarından topuğa doğru ovarak ilerleyin. Sonra topuğu önce nazik sonra da biraz daha sert ha­reketlerle ovun. Baş ve işaret parmaklarınızla ayak tabanını dairesel hareketler­le ovun. Ayağın üst kısmından başlayıp alt kısmına doğru dairesel hareketler­le ilerleyin.

    3- Bir elinizle ayağı tutarken diğeriyle ayağı bilekten sonra da parmak altın­daki tümseklerden nazikçe yana çevirin. Bunu beş kez tekrarlayın. Bir elinizle ayağı tutup diğerini yumruk yaparak ayak tabanını yoğurun.

   4- Bir elinizle ayağı sıkıca tutup diğer elinizin yanıyla tabana vurun. Bu ha­reket çabuk ve hafif yapılmalı. Bu yüzden de elleriniz gevşek ve esnek olmak zorunda. Ardından ayak tabanına kesme hareketleri uygulamak için iki elinizi birden kullanın. Hızlıca yapmanız gereken bu hareketler canlandırıcı ve uyarı­cı bir etkiye sahiptir.Ayak sağlığını okuyun. 

                            BAŞ AĞRISI KULAK MASAJI  

Çok basit şekilde iki kulak memesinden tutup aşağıya doğru çekip bırakarak beyne kan ve oksijen taşmak 3 Dakika bu masajı tekrarını yapmak. Bu bir geçici masaj ,daha sonrası test ve vitamin ,mineral bölümlerine bakin. Kulak şekli ana karnındaki duruş şeklidir 69 adet vücudun his gözle görünmeyen hücre delikleri vardır. Bunlara basınç yaptıkça geçici tedavi yapmış olursunuz...vitamin ve mineral tamamlayarak sağlığınıza kavuşursunuz.

                       selçuk uysal çoban saklı şifa

                                AVUÇ İÇİ MARİFETİ         

 Kalça tarafından giren ağrı için soldan geliyorsa sol elinizi sağ dan geliyorsa sağ avuç  içi göbek kısmına koyun anne karnı içi vaziyet alın kısa zaman içinde karnınızdan gele sese kulak verin.işlem başlamış duruma gelmiş olacaktır.Kısa zaman içinde yavaş , yavaş  düzelme durumuna gelecektir.

 Sağ avuç içi elinizi kalp üzerine koyarak çok rahat uyku alacaksınız.  

                                  AMAN AMAN OFFF  OF                 

                                       BU GÜNLERDE..             

   Aman amam değip belininiz ağrıdığı ,uf aman deyip ayağınızı yukarı çekerken ay ,ay, ay deyip çok acılar çekerken o acıları çektiğinizi kendim hissede biliyorum biraz olsun o acıları dindirmek için  sislere öncelikle masaj bölümünü okumanız, daha sonradan ayak bakımı ve ayak masajı okuyarak yapmanızı tavsiyedir.En geçerli benim de yapığım geçerli bir masaj şeklini kısa öz anlatmak.Bir tava ,200 gr kaya tuzu ,50 gr kil…Bir havlu ….

   Tavada tuz ısıtılır,ısıtma devam ederken kil katılarak,ısıtma devam eder ,çok iyi ısıtılan kıl ve tuz ,ıslat havluya dökülür,çıkan buhar bele veya ağrıyan bölgeye buhar verilir ,daha sonra ılıyan havlu malzemeli şekilde sıcaklık gidesiye kadar sarılı kalır.

     www.sakli-sifa.com   www.sakli-sifa.com                          

  Daha sonrası 
AKILLI YAĞ (Sıçak) yapılır soğuyan havlu ve ağrıyan yere sürülür,akıllı yağ tarifi site içerisinde yazılıdır 
                     
                                            Çoban sakli sifa  


            
GİRİT BALIK YAĞI / YER YÜZÜNE ÇIKMAMIŞ  TARİFTİR                                 
                                               

                                    BEL KOL AYAK VARİS  MASAJ                                       

                   VÜCUT HARİTASINDA BU YAĞI  UYGULAYIN


                                       FARKI HİSSEDECEKSİNİZ

 
Sizlere çok özel eski tarih 
turuva  ve  girit  eski yunan tarihinde yapılan gerçek balık yağı.

.Çupra  ak deniz  balığı veya  iç tarafta alabalık: Ayıklamadan  kıyılıp 2 kg  zeytin yağda  bekletilir kokma derecesinde süzülür  bir derin tencereye konur.

 .Beyaz kıl 100 gr , 2 kaşık kaya tuzu, pişmemiş tuğla parçası bir el büyüklüğünde hepsi birlikte çok iyi şekilde pişirilir.(Ateş üzerinde) su koymadan.

.Pişirilen malzeme  hazırlanan yağın  içine atılır tencere kapağı hemen kapatılır.

4. Daha sonra  soğuyan malzeme hepsi birlikte süzülür.

 Kullanıl maya başlanır soğuk şekilde masaj şekilde sürülür.

UYARI : Isıtılan malzeme yağa dökülürken eldiven giymeniz  yağın sıçramasını önleyiniz , 

 

                              Çoban sakli  şifa    

        www.sakli-sifa.com


        www.sakli-sifa.com

        www.sakli-sifa.com

MASAJ TEKNİKLERI DEVAM EDEÇEK

  Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.

  Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır.

  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.


                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

 


NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

                                     


Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam185
Toplam Ziyaret1209766
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar12.650712.7014
Euro14.269314.3265
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com