• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

HACAMAT VE KAN TEMİZLEME

                                       
     https://www.sakli-sifa.com https://www.sakli-sifa.com https://www.saklisifa-piriiworld.com

      
                                               HACAMAT

5 bin yıl önceye ait en eski tıbbi bilgileri içeren Eber papirüslerinde bahsedilen hacamat, yüzyıllar boyunca kültür ve din farkı olmadan bütün insanlığa bir rahmet gibi gönderilmiş çok basit, çok etkili, çok pratik bir uygulamadır. Modern tıbbın babası Hipokrat bile bu tedaviyi anlatmıştır. Tedavinin Müslümanlar içinse ayrı bir yeri vardır. Peygamber efendimiz (sav) bu olayı hadis i şerifinde şöyle buyurur: “Miraç’tan inerken hangi melek cemaatine rastlasam, ‘ey Muhammed! ümmetine hacamat olmalarını emret!’ dediler.” buyurmaktadır.

Hacamatla damardan kan aldırmak farklıdır. Çünkü hacamatla kan aldırılmaz; bağışıklık sistemimizi felç eden kirlenmiş, kan özelliğini kaybetmiş sıvı; vücudun dışarıya atamadığı ağır metaller, toksinler, serbest radikaller ve kullanılan ilaçların vücutta bıraktığı kalıntılar dışarı atılır. Bundan dolayı akışkanlığı artan kan, beyin ve karaciğerdeki dolaşımı da düzeltir.

Romatizma kulunç ve adale ağrılarının en iyi ilacı hacamattır. Hacamat her şeyden önce bir kan verme eylemi olduğundan kan vermenin tıbbi faydaları başlığında bütün faydalara haizdir. Hacamat kanserden kısırlığa kadar birçok hastalığa karşı hem koruyucu hem de tedavi edici özelliğe sahiptir.

Kırmızı kan hücrelerini (alyuvarları) büyüten kanı katılaştıran, dolaşımı bozan fazla asitleri hacamatla vücuttan dışarı atabiliriz. Kan ve dokulardaki gaz ve toksinleri atar, ödemleri çözer, kan üretimi ile görevli organları uyarır, beyin fonksiyonlarını canlandırır, ağrıları giderir. Tansiyon, migren, eklem ve romatizma ağrıları için birçok ilaçtan daha tesirli olup ilaçlar gibi hiçbir yan etkisi de yoktur. Bel, boyun fıtığı, karaciğer, kalp hastalıklarının tedavisinde yardımcı olur. Göze canlılık verir, gözün görme kabiliyetini artırır.

Not. Sağlık bakanlığı onaylı olacaktır diş hekimleri kısa bir eğitimden sonra daha kadrolaşmış daha güvenirlik kazanarak hacamat sağlık birimi olaçaktir.ve önem kazanacak tir. 

         Devamını site menusun de geleneksel tedavi bolümün de okuyun  

Hacamat ayları o ayın 17’den gel ayın 21 rine kadar doğum ayıdır, mevsimler içinde kıştan yaza yazdan kışa en güzel aylarıdır hacamatın 

Ateş      17 -21   mart, temmuz, kasım,

Toprak  17-21    nisan, ağustos, aralık

Hava     17-21    mayıs, eylül, ocak

Su         17 -21   haziran, ekim, şubat  

                       4 temel mizaç tip vardır DNA       

                         Ayın 17 / 21 arası    perhiz                   

  Hava demevi kan: mizaç: kan bu kişilerde kan hıltı baskındır.

  Ateş safari: mizaç: safra hıltı baskındır.                 

  Su balgamı: mizaç: akciğer balgam hıltı baskındır.  

  Toprak sevdi: mizaç: karaciğer sevda hıltı baskındır   

   Hıltı anamı (sıvı)

  Alyuvarlar: sayı olarak daha fazladır ve hayat için gerekli oksijeni sağlarlar.

  akyuvarlar : insanın organizmasını dış etkilere karşı savunurlar.

  trombositler: pıhtılaşmayı sağlar. 

 Kan hastalıkları:

1.kan hücrelerinin veya hemoglobin 'in ilikteki üretimlerinde bozulma.

2.kan hücrelerinin yıkımlarının hızlanması.

3.kan hücrelerinin işlevlerinin bozulması.

4.kanın pıhtılaşmasının bozulması.

5.kanın damar içinde gereksiz yere pıhtılaşması.

6.kanın üreten ilik hücrelerinin ve lenf bezi hücrelerinin kanserleşmeleri

                               Kan temizleyen yiyecekler       

Cilt sorunları yaşayan, sivilce sıkıntısı olanların, karaciğerlerini temizleyecek yiyeceklere yönelmeleri çok önemli. 

Karaciğeri temizleme ve vücuttaki zehirli maddeleri atma özelliği bulunan enginarın, faydaları saymakla bitmiyor. Damar sertleşmesini engelleyen, kanı temizleyen, beyin hücrelerini yenileyen enginar, aynı zamanda kolesterolün de düşmanı. Enginarda bulunan ‘içindeki maddeler bölümüne bakin site menüsünde maddesinin karaciğer, safra kesesi, böbrekler ve bağırsak sisteminin düzenli çalışmasına sallar. Okuyarak bilgileneceksiniz.  

Kırmızı pancar ve havucun içeriğinde bulunan  site menüsün de için dekiler  maddelerini okuyarak karaciğerin çalışmasını ve sağlıklı bir şekilde çalışmasını  ve faydalarını okuyarak bilgilenin. 

Küçücük miktarda sarımsak bile karaciğer enzimlerini uyararak, toksinlerin vücuttan dışarıya atılmasını sağlar .önemli delgiler samsak menüsünü okuyarak karaciğerin temizlenmesine yardım  cık olan  vitamin mineral bölümlerinde sizlere çok faydası olduğunu okuyarak fayda olacağına inanıyorum.  

Greyfurt içeriğindeki yüksek miktarda “c vitamini” ve “antioksidanlar” sayesinde karaciğerin doğal yolla hızlı bir şekilde zararlı maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Hatırlatma. Pek çok ilaçla etkilendiği için ilaçlarla beraber tüketmeyiniz. 

Elmanın içinde yüksek miktarda bulunan “pektin” maddesi, sindirim aşamasında vücudu toksinlerden arındırılarak temizlenmeye ve karaciğerin işini kolaylaştırmaya yarar. İçindekiler bölümünü okuyun. 

Bir bardak su içine sıkılmış limon karaciğerden toksinlerin atılmasına yardımcı safranın uyarılmasını sağlar. Sayfa 2 veya limon içindeki maddeleri için dekiler bölümünü okuyun. 

Eğer karaciğerinize yeşil yapraklı sebzeleri yemek yapacağınız en iyi seçimlerden olur. Üzerinde bulunan yüksek miktardaki “klorofiller” kendi üzerindeki toksinleri de emebilir ve ağır metal, kimyasallar, pestisitleri nötralize ederek karaciğerin ciddi anlamda rahatlamasına ve dinlenmesine destek olur. ıspanak, roka, karahindiba en iyi seçeneklerdir. İçindekiler bölümünü okuyunuz. 

Avokado yemek, karaciğerin vücuttan toksinleri temizlenmesi için içindeki madde bölümünü okuyarak almış olduğunuz antibiyotikleri hem böbrek hem karaciğer e yardımcı olacaktır.  

Tam tahıllardaki yüksek “b vitaminleri” karaciğer sağlığı ve fonksiyonları için oldukça yararlıdır. Beyaz un yerine mümkün olduğu kadar tam tahıllı besinleri tüketmeye özen gösterin. 

Zerdeçal sarı safran da denir. Hint yemeklerinde sıkça kullanılan, yemeğe sarı rengini veren bir baharattır. Enzimlerin karsinojenleri desteksiye etmesine ve serbest radikallerin karaciğere zarar vermesini engelliyen güçlü bir özelliği vardır. Günde 1 gr kafidir. 

Ceviz içindeki yüksek miktardaki yağ asitleri beyin ve karaciğerin temizlenmesine yardımcıdır. Ceviz ağacının bir özelliği ceviz içi yağ yapar, yaprağını içilirse fazla yağları yakar, cevizin diş yeşil kabuğu da saçı besler ve boyar. Yaprağın bir de kuru bakliyatın üzerine 2 veya 3 yaprak koyarsanız gıdalarınızı böceklenmeden korur.

Siteyi çok iyi takip ederseniz baha çok bilgiye sahip olacaksınız

Site menüsünde Dolaşım  menusu      okuyun, her şeyi daha iyi anlayacaksınız. 

 Devam edecek 

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. 

Bu bilgiler, hiçbir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. 

Doktor diyetisyen ve herbisitler tarafından yetkili eczacılar güvenilir, yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çalıştıran, izni alınmış aktarlar tarafından güvenli şekilde kullanılmalıdır. 

Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır 

Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

 

 

                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com

           

                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

Not: kan bilgilerinizi bilmeden biyokimyanızı taramadan, araştırmacı doktorunuza, aktarlara danışmadan bitki ve bitki türlerini kullanmanız tavsiye edilmez.

 
Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam106
Toplam Ziyaret1211227
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com