https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com                   https://www.saklisifa-piriiworld.com           

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

https://Site Menusu
https://Takvim
Yenileniyor
 

HACAMAT VE KAN TEMİZLEME

                                       
     www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com
                                         

                                               
HACAMAT 

5 bin yıl önceye ait en eski tıbbi bilgileri içeren Eber papiruslarında bahsedi­len hacamat, yüzyıllar boyunca kültür ve din farkı olmadan bütün insanlığa bir rahmet gibi gönderilmiş çok basit, çok etkili, çok pratik bir uygulamadır. Mo­dern tıbbın babası Hipokrat bile bu tedaviyi anlatmıştır. Tedavinin Müslüman­lar içinse ayrı bir yeri vardır. Peygamber Efendimiz (sav) bu olayı hadis-i şeri­finde şöyle buyurur: “Miraç’tan inerken hangi melek cemaatine rastlasam, ‘Ey Muhammed! Ümmetine hacamat olmalarını emret!’ dediler.” buyurmaktadır.

  Hacamatla damardan kan aldırmak farklıdır. Çünkü hacamatla kan aldırıl­maz; bağışıklık sistemimizi felç eden kirlenmiş, kan özelliğini kaybetmiş sıvı; vücudun dışarıya atamadığı ağır metaller, toksinler, serbest radikaller, ve kulla­nılan ilaçların vücutta bıraktığı kalıntılar dışarı atılır. Bundan dolayı akışkanlığı artan kan, beyin ve karaciğerdeki dolaşımı da düzeltir.

     Romatizma kulunç ve adale ağrılarının en iyi ilacı hacamattır. Hacamat her şeyden önce bir kan verme eylemi olduğundan kan vermenin tıbbi faydaları başlığında bütün faydalara haizdir. Hacamat kanserden kısırlığa kadar birçok hastalığa karşı hem koruyucu hem de tedavi edici özelliğe sahiptir.

  Kırmızı kan hücrelerini (alyuvarları) büyüten kanı katılaştıran, dolaşımı bo­zan fazla asitleri hacamatla vücuttan dışarı atabiliriz. Kan ve dokulardaki gaz ve toksinleri atar, ödemleri çözer, kan üretimi ile görevli organları uyarır, beyin fonksiyonlarını canlandırır, ağrıları giderir. Tansiyon, Migren, eklem ve roma­tizma ağrıları için birçok ilaçtan daha tesirli olup ilaçlar gibi hiç bir yan etkisi de yoktur. Bel, boyun fıtığı, karaciğer, kalp hastalıklarının tedavisinde yardım­cı olur. Göze canlılık verir, gözün görme kabiliyetini artırır.

  Not .Sağlik bakanlığı onaylı olaçaktir Diş hekimlerı kisa bir eğitimden sonra daha  katrolaşmiş  daha güvenirlik kazanarak HACAMAT sağlik birimi olaçaktir.VE önem kazanaçak tir.  

         DEVAMİNI SİTE MENUSUN DE GENELEKSEL TEDAVİ BOLÜMÜN DE OKUYUN    
             
 
Hacamat ayları O ayın 17 den gel ayın 21 rine kadar Doğum ayıdır,  

Ateş      17 -21   Mart ,     Temmuz   ,Kasım,

Toprak  17-21    Nisan  ,  Ağustos ,   Aralık

Hava     17-21    Mayıs,    Eylül ,       Ocak

Su         17 -21   Haziran,  Ekim ,      Şubat   

                       4 Temel Mizaç Tip vardır DNA        

                         AYIN 17 / 21 ARASI    Perhiz                   

  HAVA  Demevi Kan:  Mizaç:    Kan Bu kişilerde kan hıltı baskındır                  .

  ATEŞ Safravi           :  Mizaç:    Safra  hıltı baskındır.                  

  SU  Balgami            :   Mizaç:   Akciğer Balgam hıltı baskındır              .   

  TOPRAK  Sevdavi   :   Mizaç:  Karaciğer Sevda hıltı baskındır    

   Hıltı annamı ( sıvı )

  ALYUVARLAR: Sayı olarak daha fazladır ve hayat için gerekli oksijeni sağlarlar.
  AKYUVARLAR :İnsanın organizmasını dış etkilere karşı savunurlar.
  
TROMBOSİTLER: Pıhtılaşmayı sağlar.  

 KAN HASTALIKLARI: 

1.Kan hücrelerinin veya hemoglobin 'in ilikteki üretimlerinde bozulma.
2.Kan hücrelerinin yıkımlarının hızlanması.
3.Kan hücrelerinin işlevlerinin bozulması.
4.Kanın pıhtılaşmasının bozulması.
5.Kanın damar içinde gereksiz yere pıhtılaşması.
6.Kanın üreten ilik hücrelerinin ve lenf bezi hücrelerinin kanserleşmeleri,

                                                   Çoban sakli sifa 

                      KAN TEMİZLEYEN YİYECEKLER        

 - Cilt sorunları yaşayan, sivilce sıkıntısı olanların, karaciğerlerini temizleyecek yiyeceklere yönelmeleri çok önemli.

 - Karaciğeri temizleme ve vücuttaki zehirli maddeleri atma özelliği bulunan enginarın, faydaları saymakla bitmiyor. Damar sertleşmesini engelleyen, kanı temizleyen, beyin hücrelerini yenileyen enginar, aynı zamanda kolesterolün de düşmanı. Enginarda bulunan 
içindeki maddeler bolümüne bakin  site menusunde maddesinin karaciğer, safra kesesi, böbrekler ve bağırsak sisteminin düzenli çalışmasına sallar.Okuyarak bilgileneçeksıniz.
 .

 - Kırmızı pancar ve havucun içeriğinde bulunan  site menüsün de için dekiler  maddelerını okuyarak karaciğerin çalışmasını ve sağlıklı bir şekilde çalışmasını  ve faydalarını okuyarak bilgilenin.

  -Küçücük miktarda sarımsak bile karaciğer enzimlerini uyararak, toksinlerin vücuttan dışarıya atılmasını sağlar .önemli dilgiler samisak menüsunu okuyarak karaciğerin temizlenmesine yardım  cı olan  
vitamin mineral bölümlerinde sizlere çok faydası olduğunu okuyarak fayda olacağına inanıyorum.  

  -Greyfurt içeriğindeki yüksek miktarda “C vitamini” ve “antioksidanlar” sayesinde karaciğerin doğal yolla hızlı bir şekilde zararlı maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. 

  Hatırlatma.. Pek çok ilaçla etkilendiği için ilaçlarla beraber tüketmeyiniz. 

 - Elmanın içinde yüksek miktarda bulunan “pektin” maddesi, sindirim aşamasında vücudu toksinlerden arındırılarak temizlenmeye ve karaciğerin işini kolaylaştırmaya yarar.İcindekiler bölümünü okuyun. 

 - Bir bardak su içine sıkılmış limon karaciğerden toksinlerin atılmasına yardımcı safranın uyarılmasını sağlar.Sayfa 2 veya limon içindeki maddeleri için dekiler bölümünü okuyun.

 -Eğer karaciğerinize  yeşil yapraklı sebzeleri yemek yapacağınız en iyi seçimlerden olur. Üzerinde bulunan yüksek miktardaki “klorofiller” kendi üzerindeki toksinleri de emebilir ve ağır metal, kimyasallar, pestisitleri nötralize ederek karaciğerin ciddi anlamda rahatlamasına ve dinlenmesine destek olur. Ispanak, roka, karahindiba en iyi seçeneklerdir.İcindekiler bölümünü okuyunuz. 

 -Avakodo yemek, karaciğerin vücuttan toksinleri temizlenmesi için içindeki madde bölümünü okuyarak almiş oldugunuz antibiyotikleri hem böbrek hem karaçiğer e yardımcı olaçaktır.   

 -Tam tahıllardaki yüksek “B vitaminleri” karaciğer sağlığı ve fonksiyonları için oldukça yararlıdır. Beyaz un yerine mümkün olduğu kadar tam tahıllı besinleri tüketmeye özen gösterin.

 -Zerdeçal  sarı safran da denir .Hint yemeklerinde sıkça kullanılan, yemeğe sarı rengini veren bir baharattır. Enzimlerin karsinojenleri detoksiye etmesine ve serbest radikallerin karaciğere zarar vermesini engelliyen güçlü bir özelliği vardır.günde 1 gr kafidir .

 -Ceviz içindeki yüksek miktardaki  yağ asitleri beyin ve karaciğerin temizlenmesine yardımcıdır.çeviz ağaçinin bir özelliği ceviz içi yağ yapar,yapragını içilirse fazla yağları yakar,cevizin diş yeşil kabuğu da saçi besler ve boyar.Yaprağin bir de kuru bakliyatın üzerine  2 veya3 yaprak koyarsaniz gidalarınizi böçeklenmeden korur.
 

-Siteyi çok iyi takip ederseniz baha çok bilgiye sahip olaçaksiniz 

-Site menusünde dolaşim menusu      okuyun ,her şeyi daha iyi anlayaçaksınız.  

 DEVAM EDEÇEK

 


 Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

 


  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

 

  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.

 

     Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır

 

  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

 

 

                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

 

https//Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam187
Toplam Ziyaret1044491
https://Döviz Kuru
AlışSatış
Dolar5.53595.5581
Euro6.13716.1617
https://Hava Durumu
Anlık
Yarın
25° 28° 13°