• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

GÖRME İŞİTME KOKU ALMA TAT ALMA DOKUNMA VÜCUTTUN 5 İKAZ

    www.sakli-sifa.com  www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com   

              
 Görme, İşitme , Koku alma , Tat alma  , Dokunma

                   Vücuttun/  5 ikazı Bunlar hepsi hastalığı tetikler     

          

  Diş tan gelecek  tehlikeyi sezerler ufak ikazlarda bulunurlar devam ederseniz  unutkanlıklar ,virüsler ,bakteriler girmeye başlar , hasta düşürür ,sakat bırakır.Her şey sizin görmenizde,işitmenizde,koku almanızda ,dokunarak ,tat  almanızda .   

  

   KOZMETİK  BAY VE BAYAN (KOKU ve TAT)Dan gelen hastalık  

  Koku ve tat çiçekler önemlidir.Şu anda maliyet düşsün diye kimyasal maddelerle koku renk ve tat yapmaktalar,bu bir zincirleme hastalık ,bir an önce sağlıkla oynayan fabrikalar ,Helal haramı incelemesi ,Kolonya, Islak mendil,kozmetik,deterjan gıda da kullanılan asit ,renk ve kokular. Sizi her turlu hastalığa itecektir.

(Kazandığı para yetmeyince!!! Daha çok para kazanma Hırsı artarak kısa zaman içinde hastalıklar artacak

 ALERJİ TESTİ OKUYUN   -Çeşitli yiyecek , asitli içeçekler .  Çiçek tozu.  Elbise.  Halı.    Hayvan türleri.   Kozmetik.   Mantarlar.   Plastik.   Mücevher.   Dar elbise. Güneş ışınları FAZLASI ve (Tasarruf ampuller İTHAL).Okuyun inceleyin. ( Daha çok hassas ciltler ) 

  Her bitkinin, meyvenin kendine has görünüşü,  beş duyu organımızla Bitkile­ri, meyveleri neredeyse İçerdiği maddeler tanırız. Birbiri­ne çok benzese de birbirlerinden farklı olan özellikleri vardır. Asırlardan beri çeşitli kültürlere mensup insanlar, bitkisel kokuların ağrı ke­sici, mikrop öldürücü, iltihap kurutucu, kramp giderici, ruh yatıştırıcı tesirle­rini keşfetmişlerdir. Mısırlılar, ölülerini mumyalarken; katran ve mür ağacının anti bakteriyel özelliklerinden faydalanmışlar. Başka milletler ise hasta odalarını biberiye, kekik, yavşan, günlük ile tütsüleyerek dezenfekte etmişlerdir. Resulul­lah (s.a.v.) Efendimizin “Evlerinizi kekik ve yavşan otu ile tütsüleyiniz” Hadis-i şerifinin öneminin bu bilgilerle biraz daha açığa kavuşacağı kanaatindeyiz.


  Şunu bilin ki  tüm  böcekleri  öldürmek için yapılan ilaçlar ,bir sonraki dönemde daha küvetli olacaklar ,bizlerde bir önceki ilaçlar  işe yaramayınca bir küvetlisini alacağız ve zaman geçtikçe onlar daha kuvvetlenirken bizler zehir artıkların da zehirleneceğiz .Aslın da bizler kendimizi zehirliyoruz .Yaşam elementleriyle bilmeyerek yapmış olduğumuz maddelerle çakıştırarak yeni organizmalarla virüsler üreterek değişik hastalıklar ve bakteriler üreterek canlı organizmalar üretip bunları yok etmek için uğraştığımız taktirde yeni canlı türler üreyecektir.

  Ama “ RABBİMİN “ Yaratmış olduğu bitki türleri ile tütsüleyerek öldürmeden uzaklaştırmamız kısa ömürlerin de bu dünyada yapacakları vazifeyi yapıp  bir sonra ki döneme geçerek gelecek larvalar kuvvetlenmeyecek . İlaç ve zehir eksilecek .İşte organik yaşam başlıya çak .

   Bu tarz yaşamı yaparken kendi bahçenizde ve evinizde başlayarak organik yaşam  başlatırsınız.Organik gıdada alsanız vücudunuzu ama çevrenizden başlayarak başlarsanız,tüm evinizi organikleştirirsiniz .

  (ÖRNEK: Tüm ışıkları kapayın  ve küvetli bir fenerle odanıza tütün o gördükleriniz gece boyunca ağzınızdan girmekte .)

   Bir de tütsüleyerek yapın işte o zaman anlarsınız.Yaşamı!!!! Eeee Biz bunları biliyorduk…..Peki bunları bilirken neden yapıyorsunuz..Hayat,gün,yaşam güzel her şey sizin elinizde  " RABBİM  “sağlık ve yaşamı tüm camlılara sunmuş …

 

  Ama bu günün dünyası hediyelerle bir insan sırtından dünya turlara gidili yorsa ,bu gün nün teknolojileri arasında çocuklara  bu bilgiler aktarılmazsa işitemez ,görmez ,koklayamaz ,tadamaz ,dokunamazsa. Yanlış dünyayı anlayamaz.Bu günün dünyasında yanlışları göremediğimiz geri kalan dört duyuyu bilemediğimiz gibi.Bu gün çarşıya çıkın pazardan, baharatçı dan ,Marketlerden paketlenmiş toz biber ,toz kara biber ,pul biber ,götürün analize size ne çıkacak (boya ,kepek, kara nohut ,domates kabuk ,çörek otu ,mal da palı ürünleri maliyet düşsün diye çoğaltıcı maddeler gerçek ürün %30, katkı % 70 bu biraz vijdanlı.  Daha saymakla bitmez salçadan başlayın yapay sumaklara kadar.Suç mevzuatın ve denetimin, Denetim üretici meşeli adı soyadı ruhsat nosu ,o melekede gidiyorsun sanayisinde ruhsatlı boş çuval alıp için istediğin malı koyup makineyle dikip güzelim insanlara sağlıklı sağlığı bozulan insanlar ben organik alıyorum diye güvenen insanlardan alarak, esnafta güvendiği toptancıdan aldığı için oda gönül rahatlıyla satarak ,lokantacılarda güvendiği baharatçıdan alarak, ve, ve sonu gelmeyen satışlar bitiş noktası sağlık merkezi ve hastane sonrası malum…   

  

 -Kimyasal maddeler her yerde satılıyorsa çarşı ,pazar,.!!!!

 -Üretimlere kota konmadığı süre her zaman sağlıksız ürünler çıkacaktır.!!!!

- Sertifikalar iyi ve organik yaşam için iyi ama.. Pazar olmayınca .Çıkmaza girerse!!! .

 -Müşteriye gelesiye kadar şişe her yerde satılıyor. Etiket her yerde basılıyor. Suçlu aranıyorsa üretimin hepsi suçlu. Mevzuatlardan üretime kadar.!!!!

-İhracat da gümrük mevzuatlarda diş devletlerin titizlikle incelerken.!!!!

-İthalatta ucuz olsunda ne olursa olsun denilen zihniyet.!!!!!

-Hayvan küspesi diye gelen ürünler imalat yağ fabrikalara giderse.!!!

-Atık yağlar toplanıp belirli ısıdan geçerek ………koyup, diğer……koyarak çökertip , yakıtlar serbestçe  yapılıp bunlar kullanılıyorsa kullanıyorsanız kimseyi suçlamayın … nefes aldığımız dünyada adalet tartınızı  kendiniz tartın..!!! Çöpteki dokunduğum şey akıl mı...!!!!

- Dışarı dan yem ve katkı malları diye gelen  bakliyatlar çerez diye satılırsa!!!!

-Suçluyu içinizde arayın ,yaygınlaştıran, üreten, satın alan, para gelsin de nasıl gelirse gelsin denirse.!!!!

- Daha ileri giderek en şifa bal arılar ve koyanlar, hastalıklar olmasın diye arıların ve kovanların içine sıkılan asitler, asitlere ellerini bile sokamayacak, kadar tehlikeli  zehirli olan bir ürünü ne kadar sağlıklı olacak.. Bir de mevzuatın içinde yüz de şu kadar olması lazım ibaresi  bulunurken  bu ürünler nasıl oluyor ithalle mü sade ediliyor ve piyasada  yer alıyor.. …..sizce  SAĞLIK  NE KADAR OLUR.!!!   O KOVANLARDA BİN BİR DEVA VAR DIR. Çunki dünyaları bir kovan.

 -Dünya genel anlamda döner var oluşu o yaşam..ben75 80 85 yıllarına dönüp baktığımda insan oğlunu kuponlarla kandırıp sağlıksız ürünleri pazarlayanlar ve yeni teknolojiyle tanıştırıp geri dönüşümsüz para alanlar, şak şaklayıp yer kapışanları ….  o insanları  2015 te gördükçe o yıllara dönmek için  güneşi doğudan değil batıdan döndürmeye çalışan insanları gördükçe!!!! …”ALLAHA” şükrediyorum Adalet tartısı şaşmayacak .yaşam boyunca görme duyumu doğru tartacak…       

   -Biliyor ve bilmiyor giydiğiniz elbiseler ,çamaşırlar ,pantolonlar kısaca ithal gelen kumaşlar çöpte toplanan pet,plastik geri dönüşüm den kazanılan metaller sizleri ne gibi hastalık bekliyor bilginiz var mı başta istenmedik kaşıntılar ve sonra gerisi.!!!! ( Daha çok hassas ciltler )

   -Matematikte 9 büyük sayıdırAma bilinmez ki her şeyin başlangıcı ve büyük tehlike Bir dır . Bir başlayınca sonu gelmez tehlikeler gelir,Bir kakmazsa başlangıçta olmaz biri yok etmeden sağlık gelmez Bir kereden bir şey olmaz deme çok şeyler olur.!!!! 


 Koku ve tat çiçekler önemlidir. Her şey zamanında toplanırsa şifa .
Bitkiler şifa olur , hiçbir zaman yağmurlu, sisli ve rutubetli havalarda toplanmamalı­dır. Yalnızca sağlıklı, temiz ve haşaratsız (larvasız, kurtsuz ve böceksiz) bitkiler toplanmalıdır. Bitki toplanan yerlerin, çevre kirliliğinden etkilenmemiş olma­sı gerekir. Şifalı bitkiler, otoyol, tren yolu kıyılarından kesinlikle toplanmama­lıdır. Bu bitkiler, motor egzozlarından çıkan dumanların içerdiği kurşunla kir­lenmiş olduklarından zehirlidirler. Bitki toplanan bahçelerin, tarlaların, çayırla­rın yakınında veya uzağında haşerata karşı ilaçlama yapılmamış olmalıdır, çün­kü rüzgâr o zehirli ilaçları çevreye taşıyabilir. Kirli-mikroplu suların kıyıları ve endüstri alanları civarları da toplama yapılmayacak yerlerdendir.Güneşli günlerde bitkiler sabah erken saatte toplanmalıdır. Ayrıca hangi bitkiyi nasıl kullanacağınız, bitkinin hangi organının drog hazırlamaya elveriş­li olduğunu (çiçek, meyve, tohum, kök, kabuk veya bitkinin tümü) bilmek de çok önemlidir.   Çiçeklerde en etkili zaman, çiçeklenme başlangıcında çiçekler ise tam olarak açtıklarında, genç ve tazeyken toplanmalıdır .Dikkat edilmesi lazım.Yanlış bir toplama aksilikler yaratabilir, Görme, işitme ,koku ,tatma dokunmak tanımak önemlidir.

  

  -Bitkiler rastgele toplanamaz tarım müdürlüklerinden toplayıcı sertifikalı belgeli toplayıcılar tarafından toplanması lazımken bu gün önüne gelen toplamakta neyi nerden bilmesi gerekirken ve toptancılar ,paketleme fabrikaları bu bitkilerin hangi sertifikadan ,bölge meşeli olduğunu belirtmek meşeyi il ilce tarım müdürlüğünden alarak  ibraz edilmesi lazımken bu günün dünyasında satıcılara gidip sorsanız hangi bölgeden sorsanız bilmezler Nemli, güneşli, tarla yakınlarından mı, fabrika yanlarından mı ,tren ,kara yolundan mı ,ne, ne  kadar biliyorsunuz.!!!!!!. (Sizin bilmeniz lazım çünkü bir bedel ödüyorsunuz. )  

  Şunu bilin ki insanlar kadar doğanında bu bitkilere ihtiyacı var.Tarım müdürlüklerin den kısa bir eğitimden geçerek gerçek toplayıcılar tarafından neyi ne zaman toplayacağını bilirse insanlara ve doğaya zarar verilmez .İşte o ufacık bitki bir şifa ,doğa için savunma silahıdır .Bir yaprak, bir dal, bir çiçek, senin hayatın. Büyük şehirlerde dikkat edin hep şifalı ağaçlar .Sokak, ve caddelerinizin  pis havasını temizliyor.

 

SORU:    Sokak ve caddenizdeki ağacın ismi, ve ne, ne işi yaradığı !!!!! 

SONUÇ:  % 98 Bilmiyor.

 - İlaç firmaları milyon dolar yatırarak sertifikalı hijjen fabrikalar kurarken!!!!!!

 “RABBİM” Doğaya emriyle bu hikmet ve nimete bizlere verirken ,bir vesileyle  bu hizmeti sunanlara ve dikenlere saygı duymak düşer.!!!!!

  -Bazı ağaçlar zamanı dolar kesilir yeni fideler dikilir, makinalar la yerine genç ağaç dikilir, eski ağaç ve yapraklar gübre olur.

                      (Bazı ağaçlar ömürlük örnek çınar )

  

  Çınar ağacı  niçin dikilir biliyor musunuz bu mübarek ağaçtan şimdiki zamanda kullandığınız mürekkep imal edilirdi (eski zamanda) şimdiki zamanda????  Çünkü doğa her şeyi veriyordu. Gelin ağaç dikim zamanında bir çınar dikelim ..Dünyada gelece, e bir servet hatıran olsun. Belki gelecekte bir dua edenin olmasa da  gelecekte rüzgarla sallanması bir kuşun dalına konması bir ağaç kurdun yemek bulması dünya da yaşayan canlıların diktiğin ağaçtan nimetlerinden   yararlanması bile sana dualar getirecek .  Her dinden her canlı inananlar için Sen yaşıyor san , dokunuyorsan , görüyorsan, duyabiliyorsan ,tadabiliyorsan , koku alabiliyorsan,  inanmadığına  inanıyorsan …sende inanıyorsun demektir.  

                      İnsan, samimiliğini kaybettiği anda Allah'tan uzaktadır. 
                   Samimilik, kalbinin  “Allah yolunda” yolunda yürümek demektir.   

                                         Çoban sakli-sifa           

  “Bilin ki bugün hepimiz buradayız yapacaklarımızla ama Yarın hepimiz ordayız yaptıklarımızla.”

 

              (Ahenk ve ekoyu bozmayın, bozdurmayın.)


                             Sonuç cahillik yaptık deriz: 
    
 
 
 Bazı insana cahil deriz eğitim deriz. HAYIR (Yanlış o sadece kurnazdır.) 

 

 Cahilli yi geleceği için hazırlık yapar ama bilmez ki geleceğinde ne gibi sağlığında fazla faz la harcayacağını bilmez kazandığını zanneder ,anlar ama geriye dönüp baktığında iş işten geçer, telafisi zordur düzel demez, hata yapılmıştır dönüşü  yoktur.  

      “ Dürüstlüğün kuralı yoktur. .sadece dürüsttür ..Tarih kayıtlarında yazar.. anılır. “  

 “Bilin ki bugün hepimiz buradayız yapacaklarımızla ama Yarın hepimiz ordayız yaptıklarımızla.”

 

                                        Çoban sakli-sifa        

Devam edecek

  Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

 Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

 Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir, yanında bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çalıştıran, izni alınmış aktarlar tarafından güvenli şekilde kullanılmalıdır.

    Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır

    Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

   

                                                                        saklisifa@gmail.com

                                                         premix12345678@gmail.com

                                                        saklisifapiriiworld@gmail.com

  


NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

                              

   

    

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi21
Bugün Toplam139
Toplam Ziyaret1209720
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar12.650712.7014
Euro14.269314.3265
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com