• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
   https://www.sakli-sifa.com      https://www.sakli-sifa.com   

              Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.      

SAKLI ŞİFA TV VİDEOLAR
Site Menusu
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Site Haritası
Takvim

SAKLI ŞİFA TARİHİNİN GİZEMLİ DÜŞÜNCELER GÖNDERİLEN AYETLER

SAKLI-ŞİFA   

SAKLI NET TELEKOMÜNİKASYON / SAKLİSİFA-PİRİİWORLD YAYINCILIK BİLGİ AKIŞ KURULUŞUDUR

Bir markadır Metal yaşı 66 Araştırma yaş 51 Yayın yaş 10 yıl

Dergi ,kitap ,gazete vb. gibi yayınların basıma hazır hale getirilmesi, okuyucuya ulaştırılmasına ilişkin hizmetler (teknoloji dijital global iletişim ağları vasıtasıyla anılan hizmetlerin sağlanması da dahil.).Film ,televizyon ,internet ve radyo programları yapım hizmetleri. Sağlık ,kurutulmuş bitkiler saklı şifa bünyesinde araştırma bilgileri sunum hizmetler ve hizmetlerdir ( ISBN 

  https://www.sakli-sifa.com    https://www.saklisifa-piriiworld.com                         

 Yayıncı personel sayısı 01
Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Uyarı ve ikazda Bu bile bir insanlık için hayırdır.. Aldığınız havadaki oksijen le içinizdeki parçalanan hidrojenle doğal yaşantınızla enerjiyle yaşayacak yaşamak için de okuyup yazarak öğrenerek öğrenme çabasıyla sağlıklı yaşamı yada karbondioksit yaptığınız alt yapıyla kimyanızı değiştirecek.. Gelecek nesillerinizi yok edeceksiniz. .Evet kararı bu yaşam zamanda vereceksiniz. .Karar vererek aslı yaşama geçerek sağlıklı yaşamı seçeceksiniz. .Karar hepimizin .Tercih ise senin vicdanın. 

                                   İşimizi işinizi Maskeli Şeytanlardan

                         Yolumuzu Düşmanlardan Kapımız Nankörlerden

                                              Uzak Olsun İnşallah.  

                                     selçuk uysal çoban saklı şifa .

  https://www.sakli-sifa.com  

                                                       24 SAAT  

İnsanlar yaşantılarını 24 saat yaşayan sinekten evrende az yaşadığını bilseydi hayatlarını dolu Başarılı ,Hak ,Hukuk tanıyan, Töre, Kültür, Din, Bilim ,Evrensel yaşam enerjisini ,çıplak ayakla bastığı toprak kendi canı yandığı gibi onun da canı yandığı hissedip yandığını bilseydi bu dünyada her şeylerini  paylaşırlardı.. Her şey kapıda… Ama nafile geri dönüş yok…

                     Sözcüklerin gücünü anlamadan, insanların gücünü anlayamazsınız   

                     Gücünüzden şüphe ederseniz, şüphelerinize güç verirsiniz 

          “ Dürüstlüğün kuralı yoktur.. sadece dürüst dür ..Tarih kayıtlarında yazar. .anılır.  

                                              Her şeyi gören ve duyan “ odur ki ”

                                         Şeytandan sakınır “RABBİME” sığınırım. 

                  "Göklerin ve yerin mülkü yalnız “Allah'ındır”. O diriltir ve öldürür.  

                    Sizin için "Allah'tan" başka ne bir dost ne de bir yardımcı vardır"  

                                                        Belki son ya sonra.. 

                                             İşimizi işinizi Maskeli Şeytanlardan

                            Yolumuzu Düşmanlardan Kapımız Nankörlerden

                                                     Uzak Olsun İnşallah.

Zaman içinde bitmeyen iş yarın olursa eğer daha erken bitecektir

Bir insanoğlu kendisini tanımak ister derinlere iner tanımadığı ülkeye iner orası “İslam devletidir” ve bir “Müslüman Müslümanlığı ” tanımak ister önce ilmini tanımakta ve ilim kapısını çalar buyur ederler ilminizi tanımak isterim der ve anlatılır “anlayabileceği” şekilde  anlatılır zaman içinde kaybolur gider daha derinlere inmek gerek der  ve sorar daha der o zaman “sizin kapınız ilim idi şimdi bilim kapısına gönderir “ orada da zaman içinde gene kaybolur daha der hak hakikati öğrenmen gerek der “o zaman sizi yaratılış ilkelerin içinde adalet kapısına gönderir” gerçek adalet kapısında gerçekleri öğrenir pişer o kadar zaman geçtiğine fark edemeyen insanoğlu der kendine o kadar zaman geçti fark edemedim işim geç kalmış olabilir ama gelecek zaman daha “yok” yaşam içinde olursa eğer gecikmiş işim “yarınki zamanda daha erken bitecek der” Hak hakikat adaletli şekilde nesiller olacak der ve gerçeklere yönelir.

Zaman akar gider artık zaman onun için yoktur sadece vakitler vardır her vaktin içinde de evrenin genişlediğini fark eder zaman nesiller boyu yeni vakit anlar gelir peşi sıra her bir göz kırpması gibi genişleyen evrende insanlık başka ,başka boyutlara girer girse de “ilim bilim adalet” değişmeyen vakitler içinde yer alır yaşam yaşadıkça daha çok anlaşılır..

İnsan oğlu der biz sadece zamanımızı yaşıyoruz “vakit içinde değişen ve büyüyen evrende ve evren içinde” ne ,ne kadar açız bir kulmuşuz meğer ne bu hikmet ne bu telaş evrende yokuz ki ne bu büyüklük doymak bilmez bir canlı oluşunu fark eder..

O ülke ve yaratılışın buyurularını dinleyen zat irkilir.

O insanoğlu gelmeyen zamanlar içinde kaybolur giderken gözünü açar ben siz anlattıkça başka ,başka boyutlara gittim.

Yaratılış ve Müslümanlık çok derindir siz anlatın dedikçe anlattık anlatıldı “anlayabileceğin şekilde anlatmaktı” biz ve siz çok derinlere inmek ise çok farklı boyutlara geçer “yaratılışın ilkeleri ve ilim bilimi ve adaleti sonsuz evren” gibi..   

Hiçbir şey geç değildir “gelecek an ve vakitler varsa eğer daha çok erken biter”

Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın “daha çok erken biter güç birlikte doğar”

“Bilin ki evren genişledikçe iyilikler ve kötülerde çoğalır çoğalan kötülükler başka musibetleri getirir bunları hepsini bir araya getirebilseydik bu seferde gündeme göre yaşam içinde içlerinden bir tanesi suçlu diye alsak ta ben suçsuzum derdi”  “söyleyin kim masum” Her şey geç değil bu gün işleriniz bitmediyse olacak yarınlarınız da işler erken biter. 

selcuk uysal çoban sakli şifa  

HAYIRLARA VESİLE

Evrende ne eksik ne fazla vardır hepsi adaletli şekilde yer alır ve eşit şekilde yer alarak çoğalır.

İnsanlar yaşantılarını 24 saat yaşayan sinekten evrende az yaşadığını bilseydi hayatlarını dolu Başarılı ,Hak ,Hukuk tanıyan, Töre, Kültür, Din, Bilim ,Evrensel yaşam enerjisini ,çıplak ayakla bastığı toprak kendi canı yandığı gibi onun da canı yandığı hissedip yandığını bilseydi bu dünyada her şeylerini paylaşırlardı.. Her şey kapıda… Ama nafile geri dönüş yok… 

Her geçenin bir doğuşu vardır.. MEVLİT “MEVLİD” Kandili tarihi: bir gün değildir doğuşundan ölümüne kadar insanlığın mevlididir. gelecek gelecek vakit an müjdelerin habercileridir

Sadece nefis çıkar maddeleşmemiş iblisler vardır. Zaman ve gelecek ateş buharında zebani kozaların çözülmesini bekleyen bu zamana kadar var olan şeytanlar var ve var olacaktır.

Bilin İslamiyet’te ki derlenip toplanan gönderilen kitaplardan son kitapta toplanmış zulüm , ölüm yasaklanmış ve aç açıkta koymayın buyurur.. 

Sizin için belki bir gün anlamdır. Benim için Allah’ın gönderdikleri elçiler insanlığa adalet müjdeleridir. “Allah de zikret Allah de 

Karanlıktan geldik aydınlık yolda yürümek ve HELAL HARAM ŞÜKÜRÜ tanımak karanlık dünya gittiğimiz yolu aydınlatmak.

Öldüğümüz aynı gün ahiret ve mahşer gününü görmek önümüze baktığımız da atalarımızı arkaya baktığımızda a siz ne zaman geldiniz diyecek kadar kısa zaman. 

Bu zaman birimi sadece yaratan " RABBİME " her şeyi gören , duyan , doğumlar ,ölümler ,neyin ne olacağını zamanı ve adaleti belirleyen yaratan" RABBİME" ait . Zaman ve hız ulaşılması güç 

Bakın geçmişler şimdikiler ,gelecekler hiç parmak izleri uyan var mı. ( Düşünün ) düşünün her gelen peygamberlik öncesi ve sonrası şeytanların çığlıklarıyla doludur tüm “elçiler buyurmuştur ki öldürmeyin sevin barışın koruyun korundukça korununun" iblislerden 

Bizler yaşıyor zannediyorduk ama bilmiyorduk ki her şeyin ve dünyanın sonu olduğunu bilseydik HELAL HARAM ŞÜKÜRÜ Dünya yaşanacak kalıcı yer olurdu. 

Burası bir imtihan yeri kopya çekilme yeri değil. Hak ,hukuk ,adalet ve mahkeme yani kısaca sınav yeri. 

Atalarımızın mekanları cennet ruhları Kevser havuzunda serinlesinler sema açılan eller daima olsun amin.

Selcuk uysal çoban saklı şifa  

 

Zaman içinde zaman arama

Şeytan etrafı sahte koza gibi sarmış yakın zamanda ateşler içinde kaynatılan sulardan çıkacakla Hz Süleyman zamanı gibi sular kaynamadan kozanızı terk edin yoksa insan ve insanlık için. 

Hz Lut peygamber zamanı gibi beddualara maruz kalır Hz Nuh peygamber zamanı gibi geri dönüp bile bakamaz siniz bilin bilmektesiniz. 

Hz Peygamber Elçiler geldi huzur dolu barış ve sevgi dolu son olarak Hz peygamber Muhammed ve rehber yol gösteren “Nur ışık geldi Kuran” la doğru yolu seçin diye. 

İnsanlık insanoğlu için son zamanların da çıkacak felaket zincirlerin zincirler halkaları türedi fazladan daha fazlası ,bilin artık insanlık yok olma değişiminde “her kes fark edemese de. 

“Evren ve doğa değişimde” göremeyecek kadar İNSANLIK (nefis çıkar) içinde ki bu İNSANOĞLU zaman içinde bilin nesliniz için de (inanma inanç yaratılışı bilmemek hatırlatılmamak denk çalışan bir beden ve içindeki ruh yapılanmayı bozarak ahlak değişim bozarak ) insanlık için doğanın dengesini de bozarak çöl çöllere dönüşecek. 

Bu yaşam sizler içindi ama bilin insan ırkı yok olarak yeni bir dünya yaratılacak sizin yaşam bir (göz kırpması kadar) olsa da “dünya genç dünya 4.5 milyar yıl “ 

Akıl şuur der bir göz kırması kadar zamanı bilebilseydi (bir milyar yıl geçse) insanlık ne kadar yeni bir ırkmışız bu gün ve gelecek dünya da der avcıyken av avken avcı olur yaşaması için. 

Ateşin keşfiyle başlar sonrası ateş bulmadan önce yediği et gıda ateşin üstüne atarak daha güzel oldu der ve gene başlar doyumsuz nefis çıkar insanlığın içinde var ,( var ı yok edememek) 

İşte bu da şimdiki zaman ve gelecek zaman için "ebediyet sınavı" fark edememek fark etmek ,fark edilebilmek ,farkına varamamak. 

Sadece çoban derki ister işin başında ,ister ortasında, istersen sonunda ,istersen nesline bırakma anında yaşam içinde yaşamın içinde miras bıraka bilme ve fark edebilmek için farkındalık yaratma hatırlatma gibi tarih 00 /00/ 0000 orda mısın kaçıncı boyuttasın şimdiki zamanı gör o zamanın da yaşam “buyur edildiği” gibi yaşa.. 

Sırlar kitabi dan çobanın ruhu zor yolculuktan, düşünmesi bile derin evren bölümlerinden kısa alıntılar

selcuk uysal çoban saklı şifa   

KURBAN VAZİFESİ ,KURBAN OLUŞUMU, KURBAN SAĞLIĞI, ŞİFASI ÇOKTUR  

Kurban bayramı nasıl oluştu, ve kurban bayramı nasıl ortaya çıktı sorusunun yanıtı için, kurban bayramının oluşumu, ve kurban bayramının ortaya çıkışı ile birlikte, kurban bayramının hikayesine birlikte bakmak istersek:

Hz. İbrahim’in bir çocuğu olmuyordu. Bunun üzerine Hz İbrahim, bir adak adamış bulunmakta idi: eğer kendisine bir erkek evlat verilecek olursa, onu Allah’a kurban edecekti. Allah tarafından, bunun üzerine Hz İbrahim’e bir erkek evlat verilmiştir. Hz İsmail çok iyi niyetli, yumuşak başlı bir evlat olmakla birlikte, aynı zamanda söz dinleyen itaatkar bir çocuktu.

Hz İbrahim’in oğlu İsmail büyüdü; ve Hz İbrahim ile birlikte dağ bayırda koşmaya, dolaşmaya başladı. Bunun üzerine, bir gece Hz İbrahim uyurken rüyasında, İsmail’i boğazladığını gördü. Ertesi gün yine İsmail ile birlikte dolaşırlarken, bu rüyasını İsmail’e anlattı. İsmail de Hz İbrahim’e, kendisine emredilen ne ise onu yapmasını söyledi; Allah’ın sabreden kullarından olacağını belirtti…

Bunun üzerine Hz İbrahim, İsmail’i bir taşa, şakağının üzerine yatırdı, ve boğazını kesecekti. Tam bu sırada Hz İbrahim’e Allah tarafından bir koç gönderildi. Evladı yerine onu kurban etmesi söylendi. Hz İbrahim de kendisine söyleneni yaptı, ve gönderilen koçu kesti…

Kurban bayramının hikayesi, Hz İbrahim ile İsmail arasında gerçekleşmektedir.

Bunun sonrasında, kurban bayramı kutlanmaya başlamıştır asırlar geçtikçe gene unutulmaya yon almış gene asırlar sonra “Hz elçiler gelse de” kurban unutulmak için ve de son Hz elçi gelecek diye erkek çocukları ve o zamana rasgelen doğuracak kız çocuklarını bile yok etmiş bir insanoğlu kim mi bu zamanın devamı insanoğlu..

Bir incelerseniz ayrıntılı görürsünüz, Her dinde kurban vardır sadece unutturulmuş tur ve son peygambere “Hz Muhammed’e” kurban için insanlığın sossuza kadar kutsal görev vahi inmiştir.

Burada kurban edilecek hayvanların sağlığına ,soyuna bakılması gerekir.. Sağlıksız hayvan kesimlerinde çok ciddi sorunlar çıkabilir. Büyük küçük baş hayvanlardan sıçrayan milyonda bir görülecek sağlık sorunları önlemek için, sağlıklı hayvan kesimlerine bakmak lazım.

Kart hayvanlarda bilhassa sütten kesilmiş hayvanlar sağlık kontrolünden geçmiş olması ve yeni süt veren hayvanların soyu tüketilmemesi gerekmektedir.

Muhakkak satım pazarlarında veya belediyeler bu yılla birlikte gelecek yıllara önem vermek ,birde soy kütükleri, gebe hayvanlara, kısır olmayan hayvanlara dikkat edilmesi ,bunlar başlıca gelecekte sorun getirecek faktörlerdir, zinciri kırıldı mı, GELEÇEK YILLARDA İTHALATA GEÇİLİR.. İşte o zaman ekonomi çok farklı boyutlarda olur...

Korku ve ürperdi gelebilir, Şunu unutmayın ki, bazı din görüşleri ,öncesi ve sonrası kız çocuklarını diri ,diri gömenler sebebi ise son “Hz elçi gelecek korkusu” İSLAMİYET yayılınca ortadan kaldırılır ve kalkar artık müjdeler gelmiş ve şeytan çığlık çığlığadır atık unutulmuş unutturulmuş kurban “son elçiye Hz Muhammed’e  vahi edilir.

Kurban et saklamak değil, eti dağıtmak ,vekalette olsa ,gözlerinizle görüp ellerinizle hayır almak...Çünkü bu bir adak...Tevekkülle yolculuk..

Şunu bilin ki öyle ihtiyaç sahipleri var ki, gelip bir parça et istemez, ve ,hele hele yoldan geçen tanıdık tanımadık ,sacın üzerinde, adettendir deyip te saç kavurma yapanlar bilmelidir ki, koku açlıkta aş erenlere ulaşamazsa ise bilin ki “ ne bilmekle ne olacak bilmek istemezsiniz ”

O kurbanın şifası bir insanoğlunu ayağa kaldıracak güçte ,o gücü şifayı verende, bekleyende, “Yaratan rabbimde kudretinde”..

Kurban kışlık saklanacak et değildir hele kavurma yapıp kışın gıdanıza yardımcı olacak bekleyecek gıda hiç değildir. Kurban doyunca dağıtılıp bitmesi şifalar ve  ihtiyaç sahiplerine ihtiyaçlar karşılanmasıdır..

Tüm şehitlerin ATALARIMIZIN, şu anda Asker ,Polisimizin bizler için görevlerinde ,görev yapanların, tüm şehitler için, Şu anda Vatan bayrak için ,hem içte ,hem dışta, görev yapan Önder ve Önderler için, ve Halkım için, Ülkemde tanrı misafirleri için, ÖLMÜŞLERİ için “Ruhlarına Fatiha, ”

KURBAN BAYRAMI tüm İslam alemine hayırlar, bereketler ,huzur dolu geçmesi, ve sabırla beklenmesi, inanarak tevekkül edilmesi dileğimle. .

Tüm beklentiyle adak, dilek dileyenlere de hayırla vermesini, tüm dualarının kabul olması içinde Duacıyım..

Dağdaki Çobanın yaratanından Dünya üzerindeki tüm insanoğlunun istemiş olduğu Huzuru ,Barışı ,Sevgiyi Saygıyı ,tüm İSTEKLERİNİ, getirmesi içinde “YARATANIMDAN” duacıyım..

Toroslarda ki ,ve Toroslardan Akrabalara ve Dost Arkadaşlara...

 Eş ve dostlarıma arkadaşlarıma, Kısaca tüm dünyadaki, tanrı misafirlere duacıyım. .Mutluluk ve başarılar...Yeni bir dünya...Dileğimle...

Kalan suremiz belki GELECEK beklide son bayram ,belki an ,belki andan da yakın.. Bu gün olmasa da yakında hep oradayız...  

                 Birilerin aklıyla eğer bu hayata yaşama tutunuyor el etek öpüyorsan

                                            "Kendi aklın”

                                  “Yaratana karşı sucu ne"

                                   ZAMAN Her şeyi gösterir 

Her şey başladığı, yerde biter, bittiği yerde tekrar başlar bu gün ihtiyaç sahibi olmasanız da daha yazılmayan zamanlarda ihtiyaç zamanı olabilir.
 
Şeytanlar her bayramda islam'ın sesi duydukça çığlık atar 

Hz Ali a.s  Şöyle Buyurdu “Dünya kalmak yurdu değil geçiş yurdudur .Orada iki tip insan vardır. Biri özünü  (nefsi  isteklere ) satarak kendisini satarak helak eder ,diğeri  de özünü  (Allah’a ) satarak kendini (azaptan) kurtarmış olur “

Bastona gelmiş ,nine dedeler torun olmuş ,emekli zamanı gelmiş, hala para ,para makam, makam düşündür ,sakken yöneten var verin destek yetiştirin yeni yöneticiler, vatanını bayrağını seven geçlere bırakın ,sizler gibi yetiştiriyorsunuz, bu, şu, işler olmadı koltuk makam sahibi olurum millete iki döner, bir pilav üstü şunu bunu yaparım der der der dursanız da ( Artık bu millet yemez ),bilin dış dünya seni bekler (çaylak  hükümet gelsin diye ) bunlara işlerimizi yaptırırız hükümet olmaktan öte bir şeyler yapamazsınız gelin vaz geçin bu sevdalardan...

Bu milleti yormayı yoruldu yordukça milleti sizlerden nefret ettiriyorsunuz gelin vatanı bayrağı hepimizi düşünün inanın  dış dünya bu topraklardan hak ibda eder.. Onların yeni nesilleri 350 yıllık mazileri senin 2000 asırlık topraklarına göz dikerler

          Bakın beyler hanımlar dünya bakıdır yurtlar bazı zaman yer değiştirir.

Hz Ali   (a.s)  Buyurdu ki Zaman iki türlüdür. Bir gün lehine ,Bir gün de aleyhinedir .Dünya elden ele gezen bir yurttur .Her ne kadar zayıfta olsa ondan senin olanlar sonunda sana ulaşır her ne kadar güçlüde olsan zararına olan şeyleri  kendinden uzaklaştıramazsın...

                                      Selcuk uysal Çoban saklı şifa...   

                                                    Ramazan boyunca

Yalnızlığın kimseye ihaneti olmaz

İnsan doğduğu ölümüne kadar eşittir 2 mekanizma vardır aynı uyku ve ölüm gibi

Birinci mekanizma “para harcamak” ikinci mekanizma “para kazanmak” içindir.

Eğer para harcama para kazanmadan daha çok işliyorsa o kişi fakirdir yaşamı boyunca nefise çıkara hak yemeğe müsriflikle öteye varamaz huzuru bulamaz imanı dolu olmaz sadece fırsat kamulaşa burunmuş hak hakkı bilmeyen kervanda yol alır sadece çölde avare dolaşır seraptan öteye varamaz.

Eğer ikisi dengede çalışıyor ise o insan orta hallidir ama hep eksik yaşar içindeki şeytan çıkartamaz pembe dünyada kanar kandırılır susuz  kalmış gibi dır.

Eğer para kazanma para harcamadan daha fazla çalışıyor ise harcamalarında ve kazandığı paranın bir kısmını el açmayan dilenmeyen ihtiyaca ve bir lokmaya muhtaçları arayıp bulup mahcup etmeden ihtiyaçlarını karşılıyor yardım ediyorsa  işte o insan bu dünyada ve yapay dünyada ve ebediyette zengindir yeri doldurulamaz kendi alan içinde huzuru bulmuş nesli ve soyu aynı yolda ahlak terbiyesi almış soy bırakır ve  kimsenin ve  insanoğlunun lokmasında gözü olmayan kişidir ve bu insan oğlu ve kişi bilin ki yaşamı boyunca oruçlu oruç tutmuş gibi sayılır… Devamı var

Sırlar kitabından Biz insan oğlu evrende ne için geldik bölümünden kısa alıntı

Selçuk uysal çoban saklı şifa
   


                          https://www.sakli-sifa.com

                                       “ALLAH DE ZİKRET ALLAH DE” 

Dünya malından az uzaklaşma fedakarlık etme insan insanlığa yapılan sağlık paylaşma yaratanın yaratılışın yakın tarihteki müjdeleri yakından da yakın sağlık gelecek “Yasam için ahlak”

Dedik ya zihniyet ve ahlak her şeyin başı ahlak, ahlak yoksa hiçbir şeyinde doğru başlangıcı olmayacak bu dünya kurulduğundan beri insan içindeki var olan içindeki maddeleşmemiş enerjiyi iyi kullanılmamakta bu iyi enerjiyi saf hali insanlık saf enerjiyi hala akıl sır almayan insan bedenini keşfedememiş olmasından kaynaklanmakta.

Yaratılış bedene yaratan dünya nimetleri hikmetleri sundu ama insanlık hala oluşumları anlamayan ve insanlığı neden var oluşumunu neden ağaç neden dağ neden bir başka canlı yaratılmadım cevabını da verilen akılla kendini sorgulamakta.

Verilen akıl şuur eben içindeki saf enerjiyi neden dolu varsayımlar sayısal düşünceler bir birine acılan akıl beta kutucuklar aklı sıra ilk insanlık tarifinden buyana ben ,ben deyip yolları aşınma tanıma yerine akıl şuurla o zaman aklı ile algoritma yazmasıyla başlar önce içindeki madde bir elmayı kopartma yerine her gün dalında yemek yerine de içindeki enerji hareketlenir hareketlendirir daha çok koparmak ileri günlerde de yemek zihniyeti doğar aç gözlülük yapmakta ve kopardıkları kısa zamanda çürümeye yüz tutar artık o ağaca sahiplenmiş  aç kalaçam korkusuyla paylaşmaz başkalarıyla eşitliği bilmeyen ve bilmeden bir birisi sahipliği be bilmeyen insanlık nimet hikmetler sergileyen doğa yaratılış akıl şuuru anlama ve kavramayı bilmeyen insanlık gittikçe çoğalan toplum ve toplumlar daha çok anlaşa bilmeleri için işaretle başlayan şekille başlatılan anlaşılan akıllar ve biz kimiz soruları çoğalır ilk insanlıktan bu yana dünya değişmese de insanlık her asır değiştikçe daha çok dünyaya sahip olmak ister..

Evet ilkler çoğalın derken inanç anlanmak anlamak için insanlığın zamanlar sonra öğreneceği içindeki saf enerjiyi doğal halde tuta bilmek için “nefis aç gözlülüğü” bertaraf etme için “sabır” mekanizmayı verilse de bu yaşamı yerinde ve değerinde tutabilmek nimet ve hikmetleri bir sonraki yani nesline teslim için görev kılınan ve tekrar yaratılışa döneceğini bilmek içinde bu yaşamın bir sınav olduğunu anlasa da önüne dünya malı serilen ve bu sınav i kaybetmek içinde beden içinde maddeleşmemiş saf enerjiden başka akınlarla ve içinde korkularıyla korkarak yaşamında kaybedecek korkusu yaşatan bu gün için ilk şeytan maddeleşir..

İlk insanlık sınavı kaybetmiştir artık insanlık bir şekilde her yöne eğilir ilk işaretle insanlığa ilk çoban iner yaratan yaratılan sahipsiz kalmasın diye öğrensin diye çoban gönderir ilk işaretle ilk Hz  peygamber iner  içte şeytan kabullenmez neden bana değil de ve beni de ilk peygambere secde etmen sunulmakta kabullenmeyen şeytan kin mefreti kusar ilk önceki nefisi insanlığa yolunu saptırmak için insanlığa insanı yaşam boyunca yaratan yolundan çıkarmak için bir birlerine kın kusmak nifak tohumları serpmek için insan bedenine musibet gibi maddeleşmemiş olarak kalır..

Yaratan insanlık insanca yaşaya bilmesi için insan bedenine virüslerden kurtulmak için ve musibetlerden kurtula bilmek içinde Helal haramı sağlık şifa içinde doğanın nimet hikmetlerinden yararlanmak ve şükürle çobana ayetlerle işaretlerle duyma hissettirme koku his görme ve sonradan bunlara layık ola bilmek içinde bir kontrol sınavı içinde beden içinde saklanmış şeytanı sınav için bıraktı çünkü yaşam hayat bahşeden yaratan istese şeytanı o an dünya insanlığına sınav için bırakmaz ve sizlere savunmak için beden anatomisine bağışıklığımda bırakmazdı..

Çünkü insanlık yaşam süresi içinde zaman an vakitlerde ebediyette rahat bir yaşam için bu dünya oluşumunu o ilk ilk insanlık hayretle ve sonradan beden toprak oluşu ve içlerindeki sınav geçenlerin daha güzel bir yaşama geçmesini bilmekteydi ama üstünlük yarışında olan insanlık ilk önce harami işleterek kıskançlık kışkırtıcı sözlere kardeş kardeşi yok etmeye ve sonradan kaos üstünlük başarı başarısızlık insanlık insan içinde erdemi unutturmak.

insanlık içinde şeytan maddeleşerek insanlara şan şöhret hâkimiyettik ve sonradan toprak maddelerin hikmetler içinde altın gümüş bakır buroz her seferinde Hz elçiler gelse de insanlığa insanlık her seferin yanlış yolara girerek asırlar sonra toprak altı zenginlik doyumsuzluğu sadece şeytanın aklına uyarak şeytanın attığı son şey para güç..

Bu zamana kadar gelen 127 bin Hz. peygamberlik son kitapta yazan 25 Hz. peygamberler ve 2 Salih zamanlar sonrada son Hz peygamber gelse de hak kılınan “4 kitap ve tüm ayetlerin içine alan kuran yaratana “zikretse de son kitaba ve kitap içinde tek yaratan zikir edilse de insanlık bu seferde dinler arasında mezhepleşti ,tarikatlaştı, şehleşti, hatta daha ileri giderek profesörleri bile peşine takarak çıkar nefis dünyayı bile kendine bağlama derecesinde hal durum aldı.

Asıl ise inancına inanan saf insanlık her şeye kanarak onlarında arkasındaki yöneten yöneticiler yönlendirenleri tanısaydı ve dünyadaki tüm dinleri yok edecek küresel güçleri görecekti ama onları görmek ve görememek insan elinde ama önceden ayrıştırılmış bunlarda kiliseler o onum bu bunun şunun, şu camı bunun şu çamı bunun ve diğer tanrının evlerimde ayrıştırılarak çoğalmış ayrıştırarak kendi aralarında bile “Habili kabili “yaşatarak nefis çıkar sahte cennet vaatleriyle yaşatırlar. 

Bu eskiden beri gelenek yaratılan insanlığı yok etmek için yemin edilmiş ve zamana ayrılmış hatta asırlara yayılmış son zaman birimlerinde akıllarınca tek tanrı olma yollarında küresel güçten başkası değillerdir insanlığa hüküm edemeyen ve devlet olamayan iblis şeytandan başkası olmazlığı anlamayan “saf enerjili (kanmayan kanan) ruh temiz yaratandan korkan insan insanoğlu şaşar beşerde sonradan tek yaratana tövbe edende ” 

Artık son kalan insanlık çağlar değiştikçe teknoloji psikolojik rüyası insanlığı daha derin boyutlara çekmekte oluşumlar buluşlar oluşlarını bakar mısınız her seferinde insanlık keşifte ilk insan oluşumunu tarihleri, hep yanlış yazmaktalar ki her 100 senede şu tarih bu tarih demekteler daha kaç sefer pardon denecek acaba.

Hayat yaşamınızda hiç beden yapınızı izlem içine aldınız mı yok, peki böyle bir tasarım yapabildiniz mi o da yok neden yoklar dizi sinde kendinizi atamıyorsunuz sadece size bir işaret (her kitapta yazan ayet aynen şöyle yaratılmış insan bedenine bir başka bedenlere ve ruhuna her kim zarar veriyorsa haram işler) “tersi ise helal”

Evet saklı olan şifayı sistemleri kitler her şeyi yapa bilen insanlık birebir benzetemez insanoğlunu %1 hep eksik kalır sil baştan yaparak tasarımlara girişir hep birde kalırsınız kalan %1 ben ise bir başladı mı badeni tamamlar çünkü yaratılış kendi kendini onaracak şekilde yaratıldı yeter ki yaratılışa zarar verme doğanın yenilemesiyle gelen bakteri ve faydalı faydasız mikroplar kandaki oluşum antikorlar savunmak için sizlere kalkan olarak bağışıklık verdi ama insanlık insan eliyle çıkan ve bir başladı mi çaresiz kalan insanlık yaşam için yaşamak için mücadele eder.

İnsanlık boşuna yaratılmadı “yaratan” insanlığı düşünen ortam atmosfer doğa oluşumuyla insan bedenine girerek kan değerlerini bir şekilde doğayı hazırlayarak musibeti etkisiz bırakacak YAKINDAN DAHA YAKIN ama insanlık daha çok azarak daha çok musibetleri hortlatacak ama ne, ne kadar yapsalar da hiçbir zaman insan bedenini keşif edemeyecekler hiçbir beden insan oğlunda eşit değil oluşunu insanlık yok olduğunda tam anlamıyla anlayacaklar.

Musibetler insan bedenin önüne geçemeyecek ilk insanlıktan buyana beden kendi doktorudur yeter ki zarar vermeyelim her korunma ise insandan insana geçen musibetten uzak kalmak “maske mesafe temiz ortam “ ve içindeki savaşçına “bağışıklık içindeki kan ı yanı antikoru gelen musibeti tanıma fırsatı verirsin işte yaşam orda başlıyor..

Bak gör insanlık nasıl bir etti  her kez eşit ama hala insanlık yaşam içinde hep ben ,ben deyip durur işte insanın saflığı her kese kanmak… Evet devam edelim 

Yazılan iblisin oyunları M.Ö ve M.S Şimdiki asır a yıl 2020-2021 Oyun sadece hakimiyetlik.

Fazla geriye gitmeyeli gene de her insan oğlunun şeytanı oyunların da bıkan insanlık hep yaratılış tan kurtulma bekler ve Hz peygamberler bekler artık insanlık esir esaret içinde ben tanrıyım diyen dünyaya sahibimim diyen kavimler türer hâkimiyet içinde yaşama devam eder gönderilen elçiler tek tanrıya inanan Hz peygamber soylarından gelen zaman asırlar sonra Hz Musa gelir yıllarca esir kalmış topluluğunu tanrıyım diyen zalim züllümden elinden kurtarır ama şeytan gene boş durmaz kardeş kardeşin arasına girer ve kendi toplumunu bile asırlar sonra yok edeceği dünya liderliğine soyunurlar..

 ( eşleşme olarak yakın asırlarda 1900 yıllarında buna benzer geçen zamanda her mezhepler edebiyat felsefelerle kendilerine göre zarar ve senaryo filim kayı da alınır kim kime inanılacak kafa karışır ben söylemiyorum o gözüküyor)

M.Ö dönelim gene zaman geçer gene inanç bitmiş gene musibet hastalıklar çoğalmış insanlığı bu günkü gibi yok etmede (ama teknoloji yoktu ve seyahatler yoktu kervanlarla yollar aşılsa da sonraki zamanlarda taşıyıcı olarak her yere gitti ve her yerden geldi) evet asır gelir geride kalan inanış bir biriyle Habil kabili oynamakta dünya inanıştan gene çıkmış bir müjde daha beklerken.

Hz Meryem den olma Hz İsa gelir artık dünya sevgi barış 01/01/0001 artık yeni dünya gözüyle bakar insan oğlu şeytan bir daha isyan eder şeytan boş durmaz nefis çıkar hakimiyet kaybolmasın diye tek tanrıya inanan o toplumu da iblisler cezalandırır (ileri yılarda meseplere ayrımı bu kavimde de aynı kimi inanışlara göre ayrı ayrı yazılmış çağmağa germeyi) işte böyle bir şey işkenceyle feci bir şekilde insan insanoğlunu tek söylediği insanlığı insanoğlunu zülüm etmeyin öldürmeyin sevin yardımcı olun tek söylediği buydu gönderilen elçiyi asarak yok ettiler gene şeytan aklına uyan zülüm edenler “Hz İsa’nın öldüğünü inandılar bilemedi yaşam yoktan var oldu bir pırtıdan o sadece gelecekte tek tanrı yaratan o diyecek insanlık bir fidan gövde aynı dal aynı yapraklarda çünkü yaratılış insan tek tohum” tek inanış için dur diyecek evet şeytanın aklına giren her insan nefis çıkar şan şöhret mesep ayrımına sokarak gene kardeş kardeşi yok ederek önceden haberdar edilen dünyada doğan dünyaya gelecek birkaç yüz yıl sonra gelecek son peygamberi alimler haber eder.

(Bunu da bu zamana Hz merhemi Hz İsa da şeytan meshepler içlerine girerek ayrı ayrı anlatırlar felsefe tarih din bilgileri gene son zamana kadar anlatımlar filmlerini bile çekerler çünkü şeytan gene insanlığın peşinde Hz elçiler anlatılır ama resimlerle anlatılmaz çizilmez kıymetli elçileri kıymet görmeyenler çok ağır cezalanır bu dünyada ve ebediyette yaratanın gönderilen elçileri inanışı olan herkes bilsin ki mahşer gününde tek, tek görecekler)

Şeytan gene çığlıkla bağırır geçen zaman içine fitne fesat münafıklık inançlarından döndürme şeytana tapma çıkar nefis için inanç sömürü içinde olan şeytanın aklına uyanalar (bu günün küresel güç tasmasına bağlanmış emperyalizmler) ülke ülke şehir şehir çöllerde dağlarda arayıp bulup yok etmek için hatta doğmasın diye diri diri kadınları gömmek doğan çocukları öldürme şeytana uyarak yok ettiler.

Evet kutlu gün geldi Hz Muhammet insanlığa verilen son peygamber geldi diğer her peygamber gelişi de görevleri aynıydı insanları öldürmeyin  sevin koruyun köle etmeyin hak adalet eşit buyurdular ayetlerde yazıldı ve son insanlığa çağrısını iletti..

Aynen şöyle her insan yaratan karşısında eşit kimse kimsenin üstünlüğü yoktur bu güne kadar gelen HZ peygamberlerin sözleri yaratanın insanlığa verilen ayetleridir ayetleri toplanarak son kitap kuran toplanarak dört kitap insanlığa insanlık yolunda rehberidir..

Şeytan insanlığı gene yenemedi o biliyordu ben insanlığa bundan sonra ne yapabilirim insanlığın içine fesat soktu fitne soktu ve son kitapta yazılanların bir tanesi “eşitlik üstünlük yoktur u” alırım fesat sokarsam diğer gönderilen peygamberlerin nesillerine fesat atarsam dünya insanlığın son alametlerini kıyamet savaşları fitneyi yerleştirirsem gelecekte ki dünya malı zenginliği serer sem pembe dünyalarını süslersem daha gelecekte akıl teknolojicide kullanarak bir birkaç kişiyi de üstün ve tanrı ilan edersem dünyanın sonu ve insanlığın sonu deyip şeytan yılı sıfırlarsan yeni dünyayı da akıllarına sokarsam 00/00/000 artık bana taparlar ve dünya insanlığı elime geçirerek yok ederim artık o zaman insanlık bana secde eder ve esir ederim insanlığı. Der şeytan”

İnsanlık sevgili peygamber vefatı sonra gen geçen zaman içinde insanlık gene meseplere bölünerek gene yeni çizgi yolunda insanlık son zamanlara zor yıllara girer artık insanlık din misyonlar adına ülkeleri zülümlerle kendi ülkelerine bağlarlar özgürlük adına oradaki zenginliği görenler artık hem zenginliği hem de toprakları alırlar artık dünya kıtalar arası gide bildik kadar giderek esir köle etmeye başlamıştır..

Dünya insanlık ağacın fidanları tek tek kopartanlarla doluşu (insanlık değil onları şeytan akılarını almış kendi halkını bile düşünmeyen şeytana köle olanların halkını aç kendisini ebedi kalacağını düşünen zenginlik ve dinler arası üstünlük krallık imparatorluk sananlarla dolu dünyada) daha sonra kıtalar ülkeler ve bunları gören zülüm edenlerle savaşan “bir ırk vardır adı daha belli olmayan” orta Asya da kuraklık açlık hastalık dağılan ırkı aynı olan toplumlar göce çıkmış yer yer dağılmış zamanlar sonra” tek tanrıya inanan bir ırk Müslümanlığında tek tanrı inananlara inanarak İslam’ı seçmiş son kuranda” yazılan insanlığı şeytanların elinden kurtaracak tek ırk gelecek daha önceden de din inanış ayırt etmeden tüm insanlığa insanları züllümler den zalimlerden koruyan Türk ırkıdır.

Artık şeytan diğer insan oğluna akıllarına girer zenginliğinizin tek engeli bu ırk Türkler..  

 M S 1071 Eskiden var olan Anadolu ve Türkiye galata Türk yurt etmiş oda kurmuştur yer edilen bölgede her kes eşittir bilin ki ayrı kalırsanız önüne geçerseniz kandırılır geride durursanız bir başkaları tarafından bu yurtta başkaları tarafından esir esaret içinde yaşarsınız evet gene şeytan gene çığlık atar “Türkler geliyor”

Diğer insan oğlunun aklına girer fitne fesatlar sokarak Selçuklu imparatorluğu bir şekilde ayrıştırarak beyliklere ayrılır bu nu ayrıntılı yazmaya cam herkes kendi tarihi yazmış ama içindeki Türk kanını değişmemiş değiştirilememiştir (okumak isterseniz ayrıntılı site arşivde yüzlerce makale var)

Gene kan yiğitlerden yiğit Osmanlı beyliğiyle parçalanan devlet bir çıva kan gibi birleşir beyliğin adı ile Osmanlı kurulur evet zamanlar geçtikçe Batılaşma batı anlaşmalar devam ettikçe gene fitne fesatlarla gene Osmanlıyı yıkarlar hasta adam derler ama hasta olan bu sebepleri ortaya atanlardır dış dünyanın kir li oyunlarıyla gene istila ederler ama değişmeyen kan tekrar cıva misali toplaşır bunu da ayrıntılı yazmayalım her kez kendi tarihleri yazmakta “bu iş kan meselesi yaratanın ilkelerinde daha önce yazılmış Türk ırkı kanı” insanlığın tek umudu.

Bir ırk KAN

Evet toplaşan kan bir yiğit daha çıkar yazılmıştır istesen de istemesen de akıl tüm gücü toplar toplana güç bir yiğidi çıkartır içlerindekiler sonradan isteseler de istemeseler de bir lider.

Bu ırk kanla olmasaydı kan içinde virüslerde olsa da Mustafa kemal Atatürk liderliğinde Osmanlıdan gelen ve vatan kanı dökülen kan bayrağı simgeler artık parçalanan topraklar tekrar tek tek alınır birleşir ve bu ırk insanlık yapısal akılla içlerinde sonradan hainlerde olsa özgürce tüm topluluklar yaşayan ve Türkiye cumhuriyeti kurulur..

Artık huzur dense de huzuru kim görmüş ki var olan dünyada zamanlar hızla geçer kurtarılan ülke bayrak içinde oyunlar hatta elinde gelseler geçmiş yiğitlerin isimlerini de silecekler hatta daha ilerisi ise kan kan kardeş olanları bile sınırlarda düşmana kurşuna dizdirterek hatta daha ilerisi ise ne giden dış dünyanın anlaşmalarla başkalarına mazlumların sırtından kanla kan dökerek ve güçlü devletlerin bu ülkeyi sonra bir şekilde savaşla alamayacağımız sonradan ve önce yerleştirdiğimiz içten hallederiz der akıl uzak tutmak ve kendi iç meseleleriyle tek ırk yaratmak için dünya savaşlı çıkartanlar bir ülke değil hatta bir kıtada değil dünyayı tek ırk yapmaktı.. Asıl baş aktörleri ise savaş çıkartılacak ülkeden daha önce özgürlük ülkesine kaçanlardı. Daha önce kışkırtıcı hastalık la bazı Arap ve Arapları Osmanlıya kışkırtanlar.

O zamanın oyun kurucuları içten başlayarak nehirden boğulmaktan kurtulan ve daha sonrada hem kurtardığı kişiyi toplumları yok edecek zihniyet Hitler önderliğinde bir üst akılla o aklın akıl verenler kendi toplumunu gaz odalarında ve sabun yapmak için yok edilen ve o çağın aklıyla tek ırk yapmak istenilen toplum akıl insanlık üzerinde deneylerle yaparak insanlığı yok eden bir avuç akıl ve güçlenmek için savaşa giren ne ürettikleri silah makineler hatta kömür satışları yapan zihniyet.

Asıl ise dünya zenginliğini kaptıran ülke ve sonraki hamle kömür yerine fosil yakıtla daha da zengin olmak gelecek planlarını tek tek uygulamak başlangıç toprakları Türkiye ve Mezopotamya üzerlerinde kurulacak yeni bir dünya evet tüm inanışlarda kurulamayacak o ülke tek bir şeyleri kalıyordu oda daha ilerlerde zaman içinde teknoloji zenginliği kanlı para zenginliği ve dünya tek insanlık ve insan çoğalmasını aza indirmek kendi yapısal tek olarak tanrı olmak insanlığı köle esir etmek..

Geçmişler de esir yaşadıkları gibi ama inanış olsalardı o esirlikten kurtaran “tek Allah a inana yaratana inanan” ve güzel elçiyi ve Hz peygamberleri bilselerdi bu gün devlet kuramayacak ama dünyayı tek inanış dijital dünya planları yapmazlardı.

Artık sıraya koyulmuş dünya ülkeleri paraya borç ettirmiş bazı ülkelere hainler yerleştirmiş ülkeler arası darbeler ülkeler arası kardeş kardeşi düşman ülkeler arası bahar zamanı ülkeler arsı muhtaralar ülkeler arası karşı gelen ülkelere baskı 1950 60 80 kaos planları.

Geri sayım insanlığı sıfırlama 2005 den başlayan hızlanan bu gelecek için hayat yaşam planları patentleri alan ve 2008 dünya krizleri ülkede dik duran ve gelecek tehlikeleri gören gözler ve içerlere yerleştirilmiş göğüs göğüsse savaşamayan hainlerle dolu entrikalar planlar iç içe geçmiş kardeş kardeşi ve kardeş olmuşları bir birine düşürenler ülkeyi böl parçala kral ol diyen ve pembe hayallere girenler.

Artık zamanı geldi diyen çeteciler 15 07 2016 gerçekleştirme planları gene plan içinde başaramadıkları hiçbir zaman da başaramayacaklarını bilen bilenler artık her türlü yaptırım ekonomi düzmece baskılar içerdeki hainler yerinde duramayacak kadar hareket eden beden dilleri ile yalanı ortaya koymakta sahte haklara hakkedemeyen 10 başlı canavar canavarı göremeyenler bir dolu dizgin koşanlar 100 1000 yıllık planı hala göremeyen bazı ülke içinde nefise çıkara hala taparcasına koşan koşanlar.

Akıl beyinleri yıkanmış her fırsata fırsat çıkaranlara fırsat ortamına ve geçmişten gelen ilaç lobileriyle insanlığı bir şekilde savaş silah lobileriyle insanlığı ölümler kusan eden sanki dünyada bu güne kadar son 60 yıldan hastalık virüsler yokmuş gibi son hamle ile 2 mg bir başlayan ve sonu hastalıklar içine birleşimler ayrışmalar birleşen bir musibetle ve az gittik çok gittikleri ne derler aldırış etmeden ortaya çıkan dünyayı tehlike altındayken hemen çıkartılarak oldu pandomin kollar (sıvandı plan b aşı aşılar lobisi )

Evet ne çıkar B planı uygulayanların aşısı oldu altın bir ülke oldu bronz baha başka ülkeler oldu teneke diğer ülkeler olsa da kaydı değer alınmaz.

Sahnenin B planın ilerisine bakalım insan 4 element her kez tarafından bilinir ateş su hava toprak (bir de bazı filimler de tahta odun ha haaa güleriz ) derler evet burada su akciğerler hava ise kan oksijen olmaz ise beyaz kan üremez bağışıklık ise kan değerleri beslemez evet yüksek frekansla insan kan ve su akışını kalınlaştırır isteseniz de baba kan sulandırıcı iç seniz de incelmez.

(2008 aldığın kayıtlar 2013 yazılıma döktüğüm gelecekte kuruma hastalığı adında bir yazı dizisini hatırlattı şimdiki zaman 21 12 2020)

B plan hızla hızlanmakta “12 woltla suyu bedene bağlanan tel le ve kanı nasıl kalınlaştırdığım yazmakta yaptıkça anlarsınız” hele birde beden içinde serbest dolaşan kan su ne olmaz nemi kulağına koyduğunuz telefon bazen çatır çatır eder yüksek gelen frekans akım ve bu günün teknolojisi geçmişte Teresa’nın dünyaya bedava verecek yüksek kulelerin kurması bazı kişilerin deli dedikleri ve sonradan başkalarını paraya döktüğü enerji.

(30 günde tedavi bölümünden alıntı Gene okjijen odalarda yüksek frekans içeren sistemler aynı oda içinde ayrı bölme kısmında bulunmalı hasta odasında temiz okjijen ve frekans si bir oda bir yaşam)

Örneğini bu gün asrı en teknoloji firmaları everesi, Alpleri yüksek dağları alması hatta ayı projelendirme alması siz insan oğlunun bu gün insan hakları desensizde dünya evren tüm insanlığın deseniz de önünüze çıkartırlar dayatırlar yatırım der dururlar o güçler hükümetleri ve benliklerini küresel güçlere satmış satılmışlardır onlar der insan kim evet önce ahlak ve sonra maneviyatınız ve insanın insanlığın “bu güne kadar gelmiş elçilerini ve dininiz sonra yaratanı bile unutturma akıl düşüncelerinizi kaybolacağı kaybedeceğiniz yıllardasınız..

Yaratılıştan buyana demokrasi yokmuş gibi koşan bu insanlık yazı ve tarihlere göre yazılan yazılması istenen hala 10 000 yıldan beri gelen baskı zülüm özgürlük adına ülkeleri alan yok edenler ve bunları sahnelerle icra edenleri hala demokrasi evrensel insan hakları der derken ve de birde son yapılandırmaları yaptıklarını görmeyen bunları yapan yaptırıp duranları (görmez gözleri bantlı yaşamları) hala akıl şuuru yerinde olmayışı ve bunlara sebep dijital teknolojinin dünyasında “gerçek yaratanın ilkelerini silinmiş” olma nedeni nedenleri hala insan ,insan olmanın fark edemeyişlerini fark edemeyenler dünyasına hoş geldiniz..

Bir yazılan düşünen akıl ile yazılan kağıtlar kaybolmaz istenilen felsefeyle değil istenilen tarihte değil çoban ruhuyla yazılmış doğaya asılan diplomayla duvara asılan diploma yok gerçek sadece gerçek yazanda sadece çoban (Vücut etkinlik verilerini kullanan kripto para birim sistemi arka fon dijital para birimi olarak bilinir )alınma amacı gelecek b den sonra ki planlar bu 15 yıl önce küresel güçler tarafından alınmış bir dünya patenti bu veya dünya sağlık örgütü kim kimlerin elinde der veya derseniz   

Emperyalist ve güç odaklar seni özgür yaşama kısıtladılar bazı özgürlük adına ölüm kustular gene o ülkenin o ülkelere çalışan ve insanlığa korku salan hırsızlık ölüm tecavüz hak hakka gasp bir birlikte olup bu gün geçe karanlıkta dolaşamaz hale getirerek ve insanlık içinde yerleşen dışarlarda kalma korkusu kara eldiven giyen korku salan insanlıkta insan yaşamını kısıtlayan şimdiki musibet hastalıktan daha hastalık gelecek yaşamı gelecek kaoslara bilimler halinde insan yaşamını bölmek önceden insanlık bir yuvam olsun diye kurduğu hayaller bu sefer korku saldı evi bir koruma silahına dönüştü. 

Bu yetmedi insanlık fırsat bilerek başkalarının konutuna bile fırsatlar fırsatı bilerek ülke ve devletin halkına yaptıkları teşvikli her kese bir barınak ev halkın hak olan hakkına bile tecavüz ettiler bir yetmezmiş gibi gelecekte olmayan torununa bile barınak ev alan açıkta kalma korkusu yaşayan ve de bu nu fırsatlara dönüşen dönüştüren gene emperyalizm güçlerdir insanlığı bir arada tutma politikası veya sömürme ve yok etme taktikleri (Bunun çok örnekleri var ne alakası var diyeceğiniz aşı olmazsanız sizleri kısıtlarız zihniyeti) evet şimdilik bir kotlamayla yazılımı olmayan kişileri terörizm etmek. 

Evet insanlık sadece 40 yıl geriye istatistik yapsa dünya ölümleri neden çoğalmasına (örnek sadece güçlü denilen ülkede 2013 14 15 16 17 18 yıllarında bilinen ve bilinmeyen yanlış teşhislerde ölüm sayısına “bugün bir yılı dolduran sözde pandomin musibetten” ölen sayısına o yıllarda ve öncesi ölümlerin daha az görecekler dır) 

Yaptıkları yanlış küresel güç edinmek isteyen zihniyet gelecekte daha iyi kontrol mekanizma yerleştirmek artık fırsatı fırsat bilen ve geçmişlerinde insan ve insanlığı yok edecek (plan plancılar) çok iyi bildikleri halde ve insanlığın var olduğundan beri bu musibet hastalıkların var olacağı var olacağını bildikleri ve de bu “hastalıkları canlı virüsleri yok edecek yaratan ve yaratılıştan beri var olan BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ” bilerek bilmediklerimi hangi ilim hangi bilim denmez mi. 

Ve de akıl ve aklı insanlıktan insan içine korku salan korkutan korkutarak hastalıklara zayıf düşecek panik kaos endişe ile bağışıklık sistemini çökmüş ve bir tiryaki gibi bir sonraki aşı arayacak antikorlar azaltarak yok ederek tembelleştirerek kasti ve maksatlı evrende yaşayan dünyanın gelecekte her şeyin 40 yıldan beri özgürlük savaşlar ve bir yandan sanal kahraman görseller bu güne kadar gelen görsel filimler deki olmaz dedirtecek sahneler içeren bir fırsat diyen üst akıllar verilen ülkesi olmayan küresel güçler dünyayı ve evren evrendeki yaşam ve karanlıktaki daha karanlık gizem dolu galaksi ve galaksiler arası akıl dan daha akıl yapay dünyayı bir şekilde ilk adımı atacak tarih ve hızla artan ve gene 40 ve 30 yıldan beri hastalıklarla hastayı hasta eden teoriler artık bu fırsat deyip zaman bur diyemeyen ama tarihi sıfırlayan 2019 yılı 20 21 22 23 sıralasanız da artık zaman atlamasıyla 2040 yıllarındayız.. 

Artık dünya istedikleri seviye dedikleri (dijital dünya hoş geldiniz) artık daha hızlı bu zamana ayak uydurmak için teknolojiler daha hızlı sanki geri çalışma zamanlarında bu güne rast gelen hızla yaşamı endeksleyecek yapay beden onarımlarla kendi istedikleri insanı bu sefer et kemik kanla oluşan ve onların istedikleri metal ve yapay parçalarla ve modası geçmiş gerektiğinde ikizleşecek insan bedeni oluşturarak ve bunlara karşı gelecek kişi ve kişileri bu günün terör teröristleri gibi sunun koyarak gerektiğinde ülkeyi ülkeleri terör devleti gibi adlandırarak yüksek frekanslı bu günün 5 boyut savaş ve savaş araçlar geleceğin hızla 10 15 boyutları çıkarak toplu katliamlara arasına girmesi ve 3 hatta 4 5 dünya savaşlarıyla doyumsuz insanlığı yok etmeye çalışan ve bu dünyayı bir şekilde yok etmeye çalışan ilim bilim adı altında son nu nereye varacak diyen zihniyet ne neyi görmek isteyen akıl ne nereye varacağı ve aramak istediği dünyayı kendileri ve kedileri sahibiyiz diyecek şekle getiren sadece kan kemiğe ete sahip olamayan ve geride kalan insanlığa teknoloji denilen yapay zekalara biz yaratık diyecek şekle gelmesi ve bir musibetle ne nereden çıktığı daha bilinmezken 30 40 yıl önce hastalıklara bilerek çareler bulamayan fırsat ,fırsat kollayan 2019 yılı (insanlıkta sıfır tarih zaman atlama şimdiden 2040 yakalayanlar) sıfır tarihleri 10 yıl içinde yukarıda sıralayan savaşlar çıkması an meselesidir. 

Çünkü hep insanlık her gönderilen “yaratan tarafından ve ayetler elçiler tarafından insanlığa iletilse de hep görüş ayrılıklar yer alması insan içinde maddeleşmemiş şeytanın işidir milat öncesi son zamanları tarif sıfırlansa da tarih bir türlü görüş ayrılıklar zamanı 5 gün önce 5 gün sonra hatta 10 gün sonra tarihler konsada hala insanlık yaratılan bu dünyada ders almasa da 600 sene sonra tarih bu dünyada tekrar son gelen yaratanın elçisi gelse de insanlık bir türlü kabullenemeyişi ve bazı kesimlerde bu dünyada tutunamayışı tanrıyı yok sayan bu dünyada yeri yok olan insanlığı bir birine düşüren içindeki insanlığa kin nefret baskı zülüm ver fırsatta fırsat arayan ve kendi insanlığını halkını bile yok edecek bir akıl sadece şeytan şeytanların oyununda ibaret evet kendini üstün ırk sayan devlet gücü değil devleti olmayan küresel güç.. 

Son gelen kuran insanlık var olduğundan beri ayetlerin toplandığı en büyük en üstün kitap oluşu bugüne kadar gelen insanlığın kitabi oluşunu kabullenmeyen bir ateş su hava topraktan gelen element bir canlı varlık. Her hak kılınan 4 kitap ikaz etmiştir. 

Evet dünya içinde yaşam hava su ile canlı organizmaların bakteri virüs her bir hareket dönüş yer değişme aşılama ile ve de her birinin bir canlı organizma ile bir yaşam alacağını bilmekte iken halde daha (musibet hastalığın ne nereden çıktığını bilmeden ve bilmedikleri ) halde geçmişten gelen musibet hastalık kod ismi ile musibete aşı bulmaları ve bu aşının eşleşen diğer aşılara eşleşip aşı bulduk demeleri bulmaları sizce 4/4 akıl içinde 4/1,5 akıl ile hala sizleri bir korku salarak bir mutlu sadiğiniz evinize kitlenmeniz iyi ki başımızı sokacak bir yerimiz var derken sizleri gelecekte nesillerinize bilim ilim gibi kendi yazdıkları tarih felsefe hayal ettikleri sahte kavramlar bir ve tek yola çıkacak istikamet kendilerini bir tanrı bizi deneleri dedirtmeleri bir yol olduğunu şimdiden görmek değil mi.. 

Şimdi başladık oyuna yıl 2015 2016 yazdığım bir yazı son yedi yılın ve gelecek yedi yılın kabuslar ve geleceğin insanlık üzerindeki zorlu yolu evet işte burada başladı ikazlar insanlık insanlar görmesi için çünkü insanlık şan şöhret çıkarları için halkını düşünmek bir yana kalsın yok etmek için bir avuç yönetimlerin ellerinde kalan halkı ve o ülkenin ülke içinde nefsine tapmış insanlık insanlık nasibi almamış halkını kardeş kardeşi bile birbirine düşüren sadece ve sadece dış güçlere esir ve elamanları ofis boyları olmuş bir avuç insan şimdiki bir zaman diliminde kendini düşünen geleceğini düşünmeyen var olan yapısal insanlar et kemik kan içlerinde bulunmayan beyni yıkanmış plastik yapay akılla nasılda nasıl olacakta bu dünya nimetlerinden yaranacak “yaratan açıkta kalmamaları için dünya dünyayı saran gök kubbeler ,aç kalmamak için nimet ve hikmetler, ölümü hatırlamak için ölümün ikiz kardeşi uyku vermişken” hala bir, bir şeyler ilimle bilimle daha iyi araştırmalar ve gelecek için insanlığa insanlık katacak huzur güven arayışı varken evrende ve de bu dünya siz olsanız da olmasanız da bir sonraki insanlığa “ilk buluşları ateş olacak bu günün teknolojisi de duman”.. 

Bilin saf temiz akıl var oldukça özgürlüğü de huzuru da bulacak, yok benlik var oldukça (özgürlük adı altında ölüm ve kan gölü) (huzur ise ebediyet olacak sansanız da bu dünya orası için cennet olacak) 

Bunların hepsi unutulsa da anne karnında yaşamınızı bilemediğiniz gibi sanal dünyadan gelen nesil bir sonraki durakta burası neresi dediklerinde bırakamadığın dünyada yapmak istediğin yapamadığın yapıp da yaptığına pişman olduğun yer olabilir mi her şeyi orda bıraktın anne karnındaki gibi geldiğin yerde bedenini bıraktığın gibi ve bundan sonra nereye ne şekilde gideceğin gibi olma yeri.. 

Kazanan kim insanlık var olduğundan beri içlerinizdeki maddeleşmemiş şeytan şimdi bıraktın kurtuldun mu zannetme sizlere seçilmiş çok önceden ruhlar aleminden sıra ile elçiler gönderdik nefisine uydun hep ayrıştırdın elçiler ayrıca insanlık için yaratanın ilkelerini ayetler bıraktı biraz düşünerek ne nerede yanlışlıklar var diye sana terbiye ahlak sundu gelecek yaşamı insanlığı anla diye sen ne yaptın insanlık için.. 

Her şey ayeti hatırlattı sana akıl ile düşünce vererek insanlığa hizmet sün diye bununda ayet olduğunu bilmedin sen insan idin kuş akıl değildi onlar bile zikir etti yaşamları için şimdi sor kendine insan, insan aklıyla geldim de ve o akılla geldiğin yere bir bak dünyadaki hak ediliş burada yer tutacak mı bak burada eşitsin orada akıl veren yol gösteren yapmak istediğin yapmak istemediğin kişi ve kişiler yanında mı.. 

Bu yazıları okuduğunuz an yeni yıla girmiş olmuş olacaksınız ama çoban dağlarda olacak şimdi yaptığına bak bir de çobanın yaptığına bakalım önce katır çomar yukarı dağlarda kışı yüksek yerler çok sert geçirecek diye insanlığın doğa ortamını dozdu ve yaban hayvanlar yem yemiş bulamaz diye dağlarda sapanlara kalan otları yerleştirmekte ya siz teknoloji alış verişte sanal dünyanızda pembe hayallerde kulaç atmakta evet çok büyük maddi dünya malı kazandın ama sonuçta evde bir musibete kitlendin. 

Ama yaşam için temizliği hijyeni helal haram gıdalara bir geçmişten beri baksaydın bu gün fırsat fırsatçılara fırsat yolu açmazdın (beden yorgun düştü sebebi sensin çünkü yaşam içinde gözle göremediğin yaşam var seni hasta düşüren o çünkü sinsi gibi yanaşır korkutur korku beden ise savaşçısını kaybeder) korkmasaydın haram helal bilseydin ilke temizliğini bilseydin en iyi aşı ise o virüsü tatman olup beden içindeki yaratılıştan beri gelen bağışıklığının bozmazdın şimdi geçmişten gelen (yaz oradan antibiyotik ağrı kesici ) bedeni bertaraf etmez ve bu gün o aşıyı olmaz hatta musibet bile olmaz hatta aşı bile olmazdı ve olmadığı gibi ölümcül hastalığa hastalıklara çare bulurlardı şimdi sor kendine “sağlık varsa güçler ve küresel güçler de para olur muydu” para olması için sağlık savaş kaos kışkırtı endişe ortam hazırlanırken sizce huzur refah özgürlük için ne kadar zaman bulacaksınız karanlık karanlıktan öte karanlık var olacak zaman içinde olacaksınız.. 

Demokrasi evrensel insan hakları arkasına saklanmışlar hep konuşacak hatta her fırsatta ofis boylar yerleştirecekler ama şunu bilin bu dünya sahipsiz değil bilin bir toplum var var olacak dünya insanı şekilde değişse hatta terör devleti ülkesi de deseler zaman asırlar geçse de (dinler ve ahlak azalsa da) dik duran baş eğmeyen ırk ve ülke Türk ve Türkiye içinde yaşayan insanlık toplumu küresel güçlere dik duracak çünkü şeytan bir ara ülke içine girse de toplumsal insan sevgi kaynağı havası suyu toprağı ile düşmanları ateş çemberine alacak ve insan insanlığı ateşte hamurda pişirip “yaratanın ilkeleriyle sırlayacak” daha iyi sırlanması için ateş içinde dönerken hep kendini üfleyecek üfleyerek şeytanı bertaraf edilerek.. 

Yaşam Dünyası önce “yaratanın evrenine dönecek” insanlık tekrar geçmişleri bilmeyerek ilk ateşi bularak denizlerin Derinsuların kaynadığı dağ taşların yer değiştiği zaman dilimine girilişi ve bu günün ve geçmişten gelerek bırakılan kömür fosil teknolojisi kontrolsüz zenginlik uğruna doyumsuzluk ve bunları bir amaçla nefis çıkar amaçlı kullanan insanlık ve de insanlığa ders olarak volkanların patlaması havada uçan canlı ve metal kanatlı kuşların yok oluşu bir işareti olacak. 

Ve de çıkarılan metan gazların her yeri co2 gazların göklerin aşıt denizlerin önceden bırakılan çöp artıkların bir sera örtüsü yeşil vadilerin çöl şehirlerin lüks yaşantısı bırakılan atıklar ve bunların zamanla aşınması yer altı ve örtüsü toprağın 52 mineralleri yok oluşu ve mikro gözle görünmeyen daha önce imalat ediliş plastiklerin artıkları bu asrın gıdalarında kozmetiklerinde kullanılan ve gözle görünmeyen sürtünme ısılarıyla deniz diplerinde balon halimde gazların ve doğanın nem ısı yer üstü maddelerin, maddelerin doğanın “distilesiyle” ve gene doğanın kutuplarda eksi 100 derecelerde içinde milyon yıl önce bakteri virüslerin ısı ile erimesinden kaynaklanarak doğal “liyofilizyon” yaparak ve ayrışarak o zamanın o asrın iyi veya kötü maddeler ayrışarak öncesi ,şimdiki ve doğanın aşılamasıyla musibetlerin ve yeni canlıların üremesiyle ve insanlığa verilen bu nimetler “doğa her an her zaman insanlık için yaratanın emriyle doğaya bıraktığı yeni canlı türleri yok oluşuna sebep olacak” nimet hikmetleri yok eden insanlık ve yaşam için yaşamın farklı boyutlara girerek ve aşarak ve de bu günden bu asırdan başlayarak yeniden başlayan farklı dünyasına girmesi ve unutulan insanlık gene gizemli bir işaretlerle tekrar insan var olma yok olma aşamaları çok yakın denmese de insanlık tekrar farklı boyutta üreyecek.. 

Tarih gene sıfırlamayla değişim değişimlere eş alarak yaşayacak sizler sadece 2 metre karede yaşam sürmektesiniz doğa evren içinde bir galaksiler içinde birinde yaşamakta yaşatılmaktasınız. 

saklı şifa dağlarda çoban zor yolculuk zor yollu zor işleri zor yerlerde yapmak, akıl ve kuş akıl ve güncel tarih ve zaman ne düşünüyorsun saklı ,her harf satır karışıkta olsa karşı okuyan fırtınalı yaşam hayat kavramıyla boşlukları doldurur daha hastalığı musibetleri evreni gizem içindeki insanlığın çaresizliği ,insan beyni yaşlanmayan sadece bedenin çöktüğü kasların güçsüzlüğü beyin içindeki aklı kullanamayışı düşünceden yoksul zengin gözükse de çaresiz fikir fakiri bölümlerinde kısa alıntılar selcuk uysal çoban saklı şifa 

saklı şifa sırlar kitabin dan insanlık insan olma ,yaratılışın güzel yanları bilimsel bilim ilim akıl düşünce, ya insanlık nerede yer almakta ,çobanda ganimet silahlarıyla dijital dünyadan sanal para madenciliğinden bölümlerinden kısa alıntılar selcuk uysal çoban saklı şifa 

28 10 2020

HAYIRLARA VESİLE

Her geçenin bir doğuşu vardır.. MEVLİT “MEVLİD” Kandili tarihi: bir gün değildir doğuşundan ölümüne kadar insanlığın mevlididir. gelecek gelecek vakit an müjdelerin habercileridir

Sadece nefis çıkar maddeleşmemiş iblisler vardır. Zaman ve gelecek ateş buharında zebani kozaların çözülmesini bekleyen bu zamana kadar var olan şeytanlar var ve var  olacaktır.  

Bilin İslamiyet’te ki derlenip toplanan gönderilen kitaplardan son kitapta toplanmış zulüm , ölüm yasaklanmış ve aç açıkta koymayın buyurur..

Sizin için belki bir gün anlamdır. Benim için Allah’ın gönderdikleri elçiler insanlığa adalet müjdeleridir. “Allah de zikret Allah de

Karanlıktan geldik aydınlık yolda yürümek ve HELAL  HARAM  ŞÜKÜRÜ  tanımak karanlık dünya gittiğimiz  yolu aydınlatmak.

Öldüğümüz  aynı gün ahiret ve mahşer gününü görmek önümüze baktığımız da atalarımızı arkaya baktığımızda a siz ne zaman  geldiniz diyecek kadar kısa zaman. 

Bu zaman birimi sadece yaratan " RABBİME " her şeyi gören , duyan , doğumlar ,ölümler ,neyin ne olacağını zamanı ve adaleti  belirleyen yaratan" RABBİME" ait . Zaman ve hız ulaşılması güç . 

Bakın  geçmişler  şimdikiler ,gelecekler  hiç  parmak izleri uyan var mı.  ( Düşünün ) düşünün her gelen peygamberlik öncesi ve sonrası şeytanların çığlıklarıyla doludur tüm “elçiler buyurmuştur ki öldürmeyin sevin barışın koruyun korundukça korununun iblislerden ”

Bizler yaşıyor zannediyorduk ama bilmiyorduk ki  her şeyin ve Dünyanın  sonu olduğunu bilseydik HELAL HARAM ŞÜKÜRÜ Dünya yaşanacak kalıcı yer olurdu.

Burası bir imtihan yeri kopya çekilme yeri değil. Hak ,hukuk ,adalet  ve mahkeme yani kısaca sınav yeri.

Şeytanlar maske takarak saldırırlar şeytan her zaman kandırır insanlık nefise şan şöhrete aldanır kanan kananlar kandırılanlar her türlü saldırarak kendi halkını bile düşünmez “şu zamanda ise kandırılmamışlar yaratana elçilerine dua eder bir H z Süleyman gelmesini”

ŞEYTANLARIN İBLİSLERLE İŞ BİRLİKLİKÇİLERİ

Bilinmelidir ki her türlü saldırırlar ateş çemberinde karanlıktan karalık çukura mağdur mazlumları dik duranları iterler ve itseler de bir şekilde karanlıktan karanlık çukuruna itenler bir anda balçık çukurunda bulurlar kendilerini artık ateş kendi ocaklarında

ülkelerinde ülkeleri teşvik edenler ülkesinde karanlıktan daha karanlık bulurlar kendilerini..

Son 72 saat sonrası halkını kandıran arka perde kulacılar cumhuriyet ve demokratlar arka kulacılar ipe bağlanmış emperyalizm kukla sonunda birleşemeyen ülkelerinde ayrıma düşen kaoslar patlar artık dünya küresel güçlerin oyununa düşer kurmaya yeni yüz yıl hayalleri kuranlar eski yüz yıl olacakmış gibi güç sergilerler mağdur mazlumların üstüne saldırırlar önce koruyormuş gibi başka ülkelere bir bahane yol açarak gedik aralarlar amaçları güçlenen ülkelerin önünü kesmek oyunlar bir şekilde artar bu yüzden 1000 yılık kin nefret hâkimiyettik sömürgecilik esir esaret servet getirilerinden kaybolmasın diye kulacılar ipe bağlanmış kuklaları sahaya sürer onlarda bir başkalarını nefise şan şöhrete gömülmüşleri pembe hayal dünyasında yaşayanları bularak onlarda her türlü sahaya iner aslıda ise ne yaptığından hiç haberi yoktur ucu nereye gittiğini bile bilmezler onlar sadece esaret esir olarak yaşamayı 100 yıldan beri alışılmış içinden kurtulamamışlardır.. 

Saklı şifa sırlar kitabin dan selçuk uysal çoban saklı şifa

 

                             https://www.sakli-sifa.com 

YENİ DEN DOĞUŞ yaratana inanmayan sadece heykellere (İstilacı şeytanlara tapanlar) şimdiden sadece kışkırtırlar Müslümanlığı İslami unutturmaya çalışanlar gelecekte yaratanın hak kılınan 4 kitabi ve tanrı evlerini bile unuturlar yakarlar yıkarlar ve kendi evrensel dünyalarını kurarlar insanlığı yok sayarak köle esir ederler.

Evet yiğitler 900 km mesafeden kuş oldular bir gece ansızın saat 03 ve saat 08 de oradaydılar Müslümanlığı ve İslami unutturmaya çalışanlar geçmişi hor ve zaman içinde müze halinde sergileme hayalindekiler (ne hışımla bunlara ne oluyor geliyor diyenler ) bu gün AYASOFYA nine açılması İslam’ın yayılması ve insanların üzerindeki şeytanlardan bertaraf edilmesi bu gün Müslümanların insanlık adına MEKKEYE KABEYE girmesi gibi dır..
saklı şifa sırlar kitabin dan Tüm insanlık bir gün anlayacak. Çoban


                             https://WWW.sakli-sifa.com

                          KURBAN BAYRAMI İNSANLIĞA DEĞERİ  

                             VE BİR LOKMA YEMENİN ŞİFASI

 İslam’ın tarihten bugüne 2014 yılı kayda geçiş çoban

“Kurban Bayramı, Hz. İbrahim’in belli bir fedakârlık yaptığı, Müslümanların da bütün samimiyetleriyle günahlarının affına yol aradıkları. Ve bu gayeye ma’tûf, bazılarının Beytullah’a yüz sürüp, Arafat’ta vakfeye durdukları ve Muhammedî bir ruhla yalvarıp yakardıkları bir gündür.

İlk insan ve ilk peygamber Hz. Âdem’in iki oğlu Hâbil ve Kâbil’le başlayan kurban ibadeti, din î bir ibadet olarak, peygamberlik silsilesi içerisinde yüzyıllar boyunca ilerleye ,ilerleye Hz. İbrahim ve İsmail’e ulaşmış, onlarda hac ibadetinin bir parçası sadedinde sünnete dönüşmüş ve yine aynı peygamberler silsilesi yoluyla yüzyılları takip ede ede gelip ta Hz. Muhammed’e (sav) kadar vasıl olmuş, Ona gelince ise, sadece hac mevsimi hacıların kestiği bir kurban olmaktan da çıkıp cihanşümul ibadet (Yaratana teslim olmak) olma konumunu ihraz etmiştir. Şöyle de ifade edebiliriz.

Hz. İbrahim’in, oğlu İsmail’i (as) kurban etmek istediği, yaratan büyük bir koç göndererek onu kurtardığı günün yıldönümleri olan hac ibadet mevsimi, hicretin ikinci yılında Allah Teala tarafından Resulü (SAS) vasıtasıyla ümmete bir Kurban Bayramı olarak armağan edilmiştir.

Bu bayram, hanîf İslam dininin önderleri olan peygamberin anılarını tazelemek, Allah uğruna canı ve malı feda etmek, bu yolda sabır ve metanet göstermek konusunda onları örnek almak anlamları taşır.

Kurbanın önemini anlamak...

Nerede kurban tüm insanoğlu gelmişleriyle arınmış olsalar bugün tüm dünya paylaşmayı bilerek kardeşlik uğruna iblis ve şeytanlarla savaşarak. Insan toplumunu huzur barışa götürürlerdi...

İnanın bu güzel bayramı tek gönülce ademden buyana gelen her peygamberi anmak ve kurban adaklar vermek. Tüm insanlığı kurtarmak birlik beraberliğin önemini taşır...

Kurban yıllık erzak niyetine taşınmaz, ÜLKENİN birimi tarafından yanı Kızılay... Kurban derileri SATILARAK fakir fukaraya EŞİT yıllık gelir olarak dağıtılır ...Sadece ve sadece fukara halka dağıtılmasını GEREKİRKEN.

Kendi çıkarlarıyla Çıkar için nefis için aracı kurumlarla iş birliğiyle kendilerine pay alarak daha sonradan fakir halkın top tüfek bombalarla saldırmaz...Nerede kaldı sizin ibadetiniz. .ve hala o yolda olanlar nerede kaldı vicdanınız nerede kaldı vatan bayrağınız nerede kaldı Müslümanlığınız hey dış dünya nerede kaldı yaratana inancınız...

Tüm dünyadaki insanlık ayırt etmeden dağıtılması varken ve ademden gelen bu kurbanı yerine getiren tek Müslümanlık varken hem dışarıdan hem içeriden şeytanı sesler yükselirken, bir de içeriden göstermelik bu paylaşmayı kendilerine sermaye edenler acaba Allah katında. . Nasıl cevap verecekler...

Kurban eti ve derisi belirli kişiler tarafından toplanıp ve bu kazancı kendilerine harcıyorlarsa haram işlediklerinim ve kapı, kapı dolaşıp et toplayıp bu işle uğraşanlara satıyorlarsa nasıl kurtulacaklarını ölüm peşindeyken nereye saklanacaklarını şimdiden görmelerini haberdar olmalarını gelecekleri çok tehlikeli günlerine girdiklerin şimdiden göremedikleri gibi...

Bu bayramı tek görkemli ve bir kutlama anma saygı ademden buyana ve İslam peygamberi Hz. Muhammed (sav) ve gelen tüm peygamberleri anılarını tazelemek yaratanın emirlerini yerine getirmek ve tüm dünyada kurbanı tek olarak yaşayan yaşatan sonsuza kadar yaşatacak olan tek Toplum Türk ırkı Türk toplumun içinde yaşayanlar dır ve Tüm dünyada yaratana tevekkül eden. Tüm peygamberlere inanan insanoğludur.

İnsanoğlunun Birlik beraberliğini bozan kim varsa bilsin ki yaratanın yaratmış olduğu doğa afetlerine maruz kalacaklar.

Çünkü yaratanın yaratmış olduğu insanoğludur. . Onun için insanoğlunu sevmeli saymalı sağlık ve şifa getirmesi için dua etmeliyiz. Tüm insanlık.

Tüm insanlık geriye doğru gidin neticede tüm insanlığı göreceksiniz ve hepsini toplanmış adalet son emir Kuranı görecek toplumda huzur ve barışı görerek yaratana adanmış kurban ve Kurban Bayramı’nı göreceksiniz. . Görerek.

Ek 1 şimdiki tarih 22 07 2020

İnsanlık kendini doğaya ve diğer eş insanlığı üstün görmeseydi ve de nefisle şaşırmasaydı bu ilk peygamber hz ademle kalırdı ama insanlık hep çıkarla oyunlarla kendini üstün görmekle her asırlar ve yüz yıllarda en güzel insanlık için elçilerini gönderdi ve gene insanlık hep kendini üstün görerek kendinden olmayan ve olmayanları hatta kendinden olup kendi karayellerini üstün tutup hakir görenler bu günün kendilerini üstün ırk algılarıyla tek tanrıya inananları yollarını kışkırtılarıyla insan insanlığa düşman edenler dünyasında bir türlü kurtulamayan ve de (bir ateist inançlarıyla) şeytanlığını kamuflaj etmiş insanlık nasibi almamışlar dünyasındayız ve de ileriki asırlarda tüm tanrı evlerini unutturup kendilerini tanrı ilan edecek kadar akıl şuuru kaybetmişler dünyasına girmekteyis..

Kendi inanışları doğrusunda giderek kendi tanrının evlerini hor kullanan bir toplum şaşırmışlar şaşırmışlara sevgi dolu insanlığı anlatan peygamberlere karşı gelenler en kıymetli insan varlığına son bir elçi gönderdiği halde ve de ilk peygamber Hz. ademden buyana gelen ayetleri yol rehberi kuranda toplansa da 127 bin peygamber gelse de kuranda söz edilen 25 +2 peygamber ve Salih bildirilse de ve de son olarak “4 hak kitabi ve elçileri yazılı ikaz etse de” insanlık içinde  (kışkırtıcı kamuflaja girmiş münafık şeytanlar) her görünüm ayrıda olsa “tek tanrıya inanış yolundayken” ve de olması gerekirken hala kamuflaj içinde şeytanlar insanlığın içinden çıkmayan bir türlü atamayan insanlık hala erdem olamayacaklarındandır .

Çünkü tanrı evleri tek tir sevmek korumak gereklidir “yurtlar değişir ve niyet “edilmiş ise orası inanışına göre bozmadan tek tanrı evi yapa bilir ve oradaki “toplumlar inanışlarına “göre de diğer “tanrı evlerini onarır” inanış tek tir ve hizmete açar..

İşte bir Müslüman tanrı evlerinde namaz kılabilir çünkü insanlık tanrı evlerinde dua edilen eller semaya acılan ve oradan evrene açılan en yakın kapıdır .

Kendini üstün görenler ise kendinden olmayan tanrı evi kabul etmeyenler ve de kendi aralarında ayrım ayrımcılık “ibadet tanrı evlerine” kendinden olmayan tanrı evinde ibadet etmez kabullenemezler..

Üstelik (yurt değiştiği taktirde) zalimlik zülüm le oranın toplumunu toplumu kendi dinine geçirir ve sembol olarak mineralleri yıkar nefretle yazıları siler ve yüz yıllar geçer kendini üstün gören ırk kendilerini hiçe sayanları nefret kinle kınarlar kendi yaptıklarını görmeyenler görmeyenleri kışkırtarak o yaşam alanın baki içteki ve dıştaki kaoslar eylemlere yol açtırırlar..

Bu tip insanlar sadece kendini üstün gören bir avuç parasıyla kanunlar ve silahlı ordu kuran ve de nefis çukurunda kaybolanları kullanırlar..

Dünya ,güneşe ay ,dünya güneşe ,diğer gezegenler ,bir birlerine sahip olamazken kendini üstün görenler insanlığa hepsine sahip olmak için zalimlik zülüm ölüm kusuyorsa bunların inançları bir şeytandan farksız hatta şeytana çelme takmak isteyenlerden farksız “bir yaratıklar diyemem” sadece kendilerini tanrı yapmak isteyenler den başkaları olamazlar nefis şaşırtmış doyumsuz dünya dışı bir enlem boylama uymayan istilacılardan başkası değillerdir çoban bir hatırlatır..

Devamı Ek 2 de

Sırlar kitabından İslami güzel sözler ruhani saklı şifa sözlerinden yayınlanmamış yazılarından alıntı.. 

                                     selçuk uysal çoban saklı şifa  

Sen sahipsiz değilsin korkuyu bertaraf et sağlığın anahtarı yerini terk etme sabır et şükret.. 

Şunu bilin ki dünya sahipsiz değildir dünyada vazife verilen sevgili elçiler ve her elçi bildirmiş ve ikazlarla kayıt altına almıştır bunlarda ayet olarak insanlığa bildirilmiştir.. 

“Aynen şöyle bu evren de yaratılan insanlığa yaşayabilmesi için yurt verdik sağlığınız için nimet hikmetler verdik kimsenin rızıklarına göz dikmeyin kimsenin malını gasp etmeyin ve helal haramı şükür verdik bilin öğrenin ve de kim bu düzeni bozarsa insanlık için iyi kötü kötü iyi fitne fesat nefis benlik çıkar yandaşlık yaratılan her canlıya  ve ikazları yaratanı hiçe sayanları ve diğerlerine de hiçe sayanlarla iş birlik yapanlarda aynı cezayı görecekleri (yaş kuru) gelecek yaşantılarında ibret için görsünler diye bu insanlığın içine (musallatı görmez ) geleceği anılasınlardı.. 

Peygamberlik zamanlarında hep oldu kimi kötülerden iyiler kaçtı geriye dönüp bakma deninse de gene güven duygusu içlerinde olmayanlar dönüp baktı bakanlar hepsi yandı, kimilerine beddualar etti kavim iyisi kötüsü göl toprak içinde öldü, çok eski, tarihlerde bile tanrıyı tanımayanlar bile lavların arasında kalarak toprak oldular, yakın bin yıllarında insanları bir hiç yoklunda öldürerek yok ettiler ve üç dört kere tüçzam veba gibi salgınıyla yok oldu yüz yıllara düşünce milyonlarca kişi girip adını bilmezken milyonlarca kişi yok oldu ve arkasında gene haksız savaşlarla fitneyle fesatlıkla kendi kardeşlerini öldürecek kadar dünya malına taptılar kıtaları yamaladılar çiçek hastalıyla yerlileri öldürdüler arkasından gelen dünya savaşlarıyla masum toprakları almaya kaktılar savaşlarla yok oldular iyimside kötüsü de, artık yakın yüz yıllar geldi her on yıl yirmi yılarda hastalıklar la yok oldular ve gene durmadılar.. 

2019 aralık ayı kim derdi ki aralık öncesi dünya kaosken bu masum insanlar ölürken biri dur diyecek süper güçler iyisi kötüsü iş birlikleriyle savaşmadan maşa uçlarında savaştırırken kendini “savunan bir ülke her yerden saldıran ülkeye o ülkenin masumlar için beşinci boyut savaşıyla dur dercesine” desende dünya evren yaratan bir ders vermesi dünyanın her yerinde savaş çığlıkları vardı savaşa teşvik edenlerde vardı ev dünyaya bir şey yapılaması vardı ama “doğanın bir birleşimiyle “ bir musibet denilen bir hastalık. 

Evet gerekti 2019 aralık tarihti ve sonrası bir gün dediğiniz evren zamanı geçeyle gündüzü gündüz geçeyi durduran sadece insanlık ölüm korkusu sonra dünyayı saran virüs bir görünmeyen düşman işte burada “hayır mı şer mi şer hayır mı” sorusunu bir daha geçmişi düşünerek karar ver sorgula kendini sorgulasa da insanlık gene nefisle geçmişi unutacak gene firsat ve fırsatçılar da sahneye inerek senaryolar plan plancılar sahnede olacak ama “yaratan tarafından fırsat verecek” insanlığa kendini son terazilere köy hak ve adalet.. 

Şimdi dünya haline bak yaşamında terk ederim korkusu sardı korkuyorsun bana bir şey olmaz diyenler de senden daha çok korkmakta o sadece psikolojik ruh yapısı.. Kendini kandırmakta . 

Bil ki dünya eski düzen olmayacak  ama sizleri bu buruma senaryolar yazacaklar ve sende bu dünyayı bırakamam korkusu yaşamamak için fırsatçılara esir köle olacaksın ama bu musibet çok öncede yaşandı en büyüğü Hz İlyas Hıdırellez sizlerin koyduğu tarih 5 /6 /5 /2020 denizle gök birleştiği karanlık gündüze gündüz geçeye bağlandı bir zaman an ise baharın döngüsü musibeti def ettiği gün musibet şekil değişti ve insanlara musallat olmadan kayboldu ama gene şekil değiştirerek evrimleşerek her türlü şekle girdi çığlıkla kayboldu insanlık azdıkça “fırsatlar la çıktı gene fırsatçılarla “iş birliği yaptı ama insanlık hiç anlamadı yaratan yok ederdi ve etti de ama zaman an değildi sadece insanlık anlaması için hep imtihan için bıraktı.. 

Gene bu musibet kaybolacak zamanlar mutasyon şekil değişerek asıl değişen o musibet değil değişen insan içindeki enerji bu da kan bağışıklık güçlenerek musibete bağışıklık kazandı. İnsanlık kendini onaracak şekilde yaratıldı sadece korun koruna bildiğin kadar haramı bil helal yolundan ayrılma ruh bedenine dua et şükür et “zikret Allah de “Sabır et korkuyu bertaraf et kendi meşgul et akılla bedenine hakım ol ölüm uyku gibidir aslı ise her gün ikiz kardeşin gibi uyumaktasın uyumak vücudunu güçlendirir zaman anına göre nimetler hikmetlerden yararlan o sana saklanan şifanı verecek anahtarı sadece duada sabır şükür et.. “Allah de zikret”

                                      selcuk uysal çoban saklı şifa 

Yıl 28 04 2019

BİLİN Kİ YARIN GÜNEŞ HER İNSAN İÇİN AYNI DOĞACAK..İYİ VE KÖTÜ OLMAK İÇİNDE İNSAN ELİNDE OLACAK ..KARARI SEN VERSEN DE KADERİN BELİRLEYECEK..

Hz ademden bu yana gelen insanoğlunun var oluşu insanlarında nereden geldiklerini tanrıya inançlarıyla var olmaları nimet hikmetlerine şükreden insan oğlunun içine nefis ile fesatlık münafıklık sokan kavramlarıyla ideoloji fikirleriyle kaos şiddet ayrılıkçı nefislerine iblis girse de..

Var olmanın inancını yaşayan "dört hak kitaba" inanan yaratılan insanoğlunun ilim le alimlik le bilgelikle bütün güzel ve kıymetli nimet ve hikmetlere nasip olması içinde tüm insanlığa dua eden güzel iyi insanlar dünya üzerinde olduğu süre bilge insan daha da güçlenecek..

İnsanların içine giren iblisi şeytanları var olmadan yıkacak..

Hep o yeri o halkı o milleti kalplerinde iyi olan yeri yerleri hep arayacak.. Yaratan da her şeyi yerli yerine koyacak...

Şaşırtılan Kötülerden olmak istemeyenleri de nefis ve çıkarcı olmaktan nefislerini ebediyete kadar mühürleyecek. ."iyi olma yoluna sokacak"...

Kötülerin amaçları insan ,insan olmayı çok gören şaşırtan ,Onlar sadece yıkmak yakmak insanlığı köle etmek için ağızların dan kötülük yüzlerine maske geçirmiş maskenin altında insanlık tan nasibini almamış sadece kötülük etmekten kandan ölüm tarlaların dan gelmiş sadece zebaniler dır..

" İnancınızdan saptığınız süre ve korku iblisleri güçlendirir. .içinizdeki enderin den korkunuzu korkusuzluğu çıkardığınız zaman ise korkunun korkusu olursunuz.. İnancınız yaratanla bütünleşir ve yenilmez olursunuz"

"Tanrı Allah yaratan dört kitaba inanan tüm insanlığı kötülerden korusun".

saklı şifa sırlar kitabin dan evrendeki var olmaya inanış her insanın karanlık güçten sabah nur ışık gücüne insan ,insan olmanın bölümlerinden kısa kısa alıntılar ..selçuk uysal çoban saklı şifa ..

 

Şimdiki yıl ve zaman 26 27 28 04 2020

Gecen yıldan bu güne iblisler her yerde yer ararlar 2 cı dünya savaş sonrası kendilerini büyük sanan dış güçler dünyayı paylaşmak için bir 100 yıla ihtiyaçları varlığını yer etmişlerdi.. 

Şimdi musibet sonrası akıl üstü insanlık fırsatçı günlerinde güçlü devlet üstü küresel tek dünya peşimde basiret gözünle görürsen o akıl üstü iblislere fırsat vermez sin sana daha çok ok fırlatırlar bil ki iman inanış gücün kalkan haline getirir plan planlayıcılar kendi balçık çukurlarında gömülürler var olabilmek için iblislerle daima savunma ve savaş halin de olmak lazım bu gün musibetle savaştığımız gibi beden savunman güçlüyse bil onlar hiç bir zaman olamaz..

İnsanlık yaratılış insan ırkının önüne geçemez musibet bulaştıramaz.. Sen yeter ki hazır ol. .Neler yapılacağını bilmektesin.  Şunu bil bunlar dinle alakalı değiller sadece şeytana ve kendilerini tanrı yapmak isteyen dünyayı karıştırmak istenen bir avuç insan maşa ile içerdeki hainleri ateşleriyle kör üzerinde çevirip dururlar yandıkça şeytanı danslarına başlarlar ellerine aldıkları kör ise kinlerindendir.

Bunlar her zaman gün saat aylar geldikçe geçmiş kaosu manşetlereler bunlar işleri sizleri düşünmek değil sadece düzeni bozmak önce kendi ideolojileri sonra şeytanın ateşinde yanacaklarını bilmek sizin akıl şuuru alınmış şeytan ve iblislere tapanlardır.. İblisler ise hiçbir dine bağlı olmayan sadece kendi dünyalarını kuranlara çalışan elamanlarıdır.. 

Hey dış dünya birkaç insan lobileri.. Sizlere bir şeyler söylerim akıl üstü insanlar akıllarınızı başın ,içine alın bak bir gün bu musibet şaşırttığı gibi şaşırırsınız..

Başkasının kendi üzerinde hakkı olanın da, başkası üzerinde hakkı vardır. Birinin üzerinde hakkı olan, ama başkasının kendi üzerinde hakkı olmayan biri olsaydı, bu yaratıkları değil, ancak münezzeh olan Allah olurdu.

Geçmişi anlarsak daha çok yakınlaşır öz olduğumuz daha iyi anlaşılır Çünkü diş dünya maske takmış insanlarla dolu.  

Dinlerin içinden son peygamber ve son kurandan.. Hz Muhammed ve Hz ali geriden bu güne yansıma sözleri..

Ehl-i Beyt, Hz. Rasûlullah (s.a.v) Efendimizin ailesi ve evlâtlarıdır. Müminlerin anneleri, Hz. Fatıma, Hz. Ali, Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin Ehl-i Beytin şerefli fertleridir..

Resûlullah (s.a.v.) buyurdu ki: “Ali bin Ebi Tâlib benim kardeşimdir, vasimdir, ümmetim üzerinde benim halifemdir ve benden sonra imamdır. O’nun bana oranı Harun’un Musa’ya olan oranı gibidir. Sadece şu farkla ki benden sonra peygamber gelmeyecektir. O Allah ve Resulünden sonra sizlerin ihtiyar sahibidir”

Resulullah ( s.a.v.) Gadir-i Hun’da Hz Ali ‘yi Halife tayin ettiğinde orada bulunanlar o’nun tebrik etmeye başladılar Hz Ebu bekir  ve Hz Ömer Hz. Ali’yi ilk kutlayan kimselerdendirler .Onlar dan her biri Bu makam sana kutlu olsun ey Ebu talibin oğlu ..Sen her  mümin  erkek kadının Mevla’sı  oldun diyorlardı..

Resûlullah (s.a.v.) buyurdu ki: “Her kim kurtuluş gemisine binmek isterse, Ali’yi sevmeli, onun düşmanına düşman olmalı ve onun evlatlarından olan hidayet İmamlarını imam edinmelidir. Şüphesiz onlar benim halifelerim, vasilerim ve benden sonra Allah’ın halka hüccetleridirler”

Resûlullah (s.a.v.) buyurdu ki: “Allah, Ali’yi sizlere veli ve İmam olarak tayin etmiş, itaatini bütün herkese farz kılmıştır. Onun sözü ve hükmü geçerli ve haktır; karşı gelenler mel’un, tasdik edenler rahmet içerisindedirler. İşte bunu işitin ve itaat edin”

Resûlullah (s.a v) şöyle buyurdu: “Mâide Suresi Kur’an’ın en son inen bölümüdür; onun helal ettiği şeyleri helal ve haram ettiği şeyleri de haram olarak kabul ediniz”

Resûlullah (s.a.v.) bir duasında buyurdu ki: “Ey Allah’ım, ben de Senin kulun ve peygamberinim; Sen benim de göğsümü aç; işimi kolaylaştır. Bana kendi ehlimden Ali’yi vezir (halife, yardımcı) karar ver; onunla beni güçlendir”

Resûlullah (s.a.v.), ahir zaman alametleri hakkında buyurdu ki: “Münker (kötü) maruf (iyi) olacak, maruf da münker olacak, haine güvenilecek, güvenilen kimse ihanet edecek, yalan söyleyenler tasdik edilecek ve doğru söyleyenler de yalanlanacaklardır”

Resûlullah (s.a.v) şöyle buyurdu: “Yüce Allah buyuruyor ki: Benim katımda mahlûkatın en üstünü Muhammed ile kardeşi Ali’dir, sonra da Allah’a doğru vesile olan İmamlar gelirler. Benden bir şey dileyen, Muhammed ve O’nun masum soyu (Ehl-i Beyt’i) vasıtasıyla dilesin”

Resûlullah (s.a.v.), “Tuba, Cennette bir ağaçtır. O ağacın kökü benim evimde, dalları ise cennet ehlini gölgelemektedir” buyurduğunda, “Ya Resûlallah, sana daha önce sorduğumuzda, Tuba’nın kökü Ali’nin evinde, demiştiniz” denilince, “Benim evimle Ali’nin evi bir değil mi?” buyurdu

Resûlullah (s.a.v.), Hz. Ali ve İmamlar hakkında buyurdu ki: “Allah’ın bana öğrettiği bütün ilim ve hikmetler Ali’nin nezdindedir. O halde, ondan sorun, ona ve ondan sonra olan vasilerime bir şey öğretmeye kalkışmayın, ne onlara bir şey öğretin, ne onlardan öne düşün, ne de onlara karşı gelin”

Resûlullah (s.a v.) buyurdu ki: “Şahadette bulunurum ki her şeyin azameti karşısında tevazu gösterdiği ve her şeyin izzeti karşısında zelil olduğu ve her şeyin kudreti karşısında teslim olduğu ve her şeyin heybeti karşısında boyun eğdiği ilah O’dur”

Resûlullah (s.a.v.) buyurdu ki: “Ali bin Ebi Tâlib benim kardeşimdir, vasimdir, ümmetim üzerinde benim halifemdir ve benden sonra imamdır. O’nun bana oranı Harun’un Musa’ya olan oranı gibidir. Sadece şu farkla ki benden sonra peygamber gelmeyecektir. O Allah ve Resulünden sonra sizlerin ihtiyar sahibidir”

Resûlullah (s.a.v.), ahir zaman alametleri hakkında buyurdu ki: “Münker (kötü) maruf (iyi) olacak, maruf da münker olacak, haine güvenilecek, güvenilen kimse ihanet edecek, yalan söyleyenler tasdik edilecek ve doğru söyleyenler de yalanlanacaklardır”

” Resûlullah (s.a.v.) Gadir günü Hz. Ali’nin kolunu kaldırarak, “Ey Allah’ım! Onu seveni sen de sev; ona düşman olana Sen de düşman ol! Ona yardım edene Sen de yardım et; onu yalnız bırakanı Sen de yalnız bırak ve her nereye gitse hakkı onunla beraber kıl” buyurdu.

Resûlullah’a,(s.a.v “Yarışıp öne geçenler de, öne geçmiş öncülerdir işte onlar yakınlaştırılmış olanlardır” ayeti hakkında sorulduğunda, “O ayet peygamberler ve vasileri hakkında nâzil olmuştur. Ben, bütün peygamberlerin en üstünüyüm, Ali de bütün vasilerin en üstünüdür” buyurdu

Resulullah ( s.a.v) Buyurdu’ ki :”Allah ‘tan  ve sizleri muhatap kılan Peygamber ‘inden yani benden sonra da Ali, Allah’ın emriyle sizin irade sahibiniz ve imamınızdır. İmamet makamı ondan sonra da Allah ve Resulüyle görüşeceğiniz güne kadar benim neslimin ,onun çocuklarının hakkıdır.

Resûlullah (s.a.v.) bir duasında buyurdu ki: “Ey Allah’ım, ben de Senin kulun ve peygamberinim; Sen benim de göğsümü aç; işimi kolaylaştır. Bana kendi ehlimden Ali’yi vezir (halife, yardımcı) karar ver; onunla beni güçlendir”

 Resûlullah (s.a.v buyurdu ki: “Her kim kurtuluş gemisine binmek isterse, Ali’yi sevmeli, onun düşmanına düşman olmalı ve onun evlatlarından olan hidayet İmamlarını imam edinmelidir. Şüphesiz 

Hz Ali a.s Şöyle buyurdu " İnsanlarla konuşun insanların akıllarının erebildiği kadar." Her şeyi anlatırken yavaş anlat ki anlaya bilsin

Hz ALİ (a.s.) Hz Hasan ve Hz Hüseyin’e yazdığı  mektupta  şöyle buyurdu. ”ALLAH" ‘tan korkmanızı, dünya sizi istese bile onu istememenizi  vasiyet ederim. Ona  ait bir şeye ulaşmadığınız veya kaybettiğiniz için üzülmeyin .Hakkı söyleyin ,ahiret ecri için çalışın .Zalime düşman ,mazluma yardımcı olun.  

Hz. Ali (a.s.), oğlu Hz. Hasan’a buyurdu ki: “Ey oğlum! Şunu bil ki hiç kimse, Allah’tan Resûlün (s.a.v) getirdiği gibi haber getirmemiştir. O’nu, mutluluğu sağlayan rehber ve kurtuluşa götüren lider olarak kabul et. Ben sana öğüt vermekte kusurlu davranmadım. Ne kadar çabalarsan çabala, benim seni düşündüğüm kadar sen kendini düşünemezsin”.

Hz. Ali (a.s.) buyurdu: “Peygamberinizin Ehl-i Beyt’ine dikkat edin; onların yolundan ayrılmayın; onlara uyun. Onlar sizi asla doğru yoldan çıkarmazlar. Onların önüne geçmeyin. Aksi takdirde yolunuzu kaybedersiniz; sersemleşir, sapıtır gidersiniz. Onlardan geride de kalmayın; yoksa helak olur bitersiniz” 

H.z Ali (a.s.) Diyor ki Çocuklarınıza servet bırakma telaşına girme çünkü çocuklar Salih evlatlar ise servet dünyalık istemezler…Yok Salih  değilseler onlara bırakacağınız servet onların günahlarını arttırır ve bir nevi zülümdür..

Hz. Ali (a.s.) münafıklar hakkında buyurdu ki: “Onlar saptırıcı sapıklar ve hata işleyip insanı hataya sevk edenlerdir. Renkten renge giren, her türlü entrikayı çeviren, her yoldan sizi kasteden, her gözetleme yerinde sizi gözetleyenlerdir. Kalpleri hasta, zahirleri ise temizdir. Sinsi sinsi yürür, görünmeden gizlice hareket ederler”

Hz. Ali (a.s.) buyurdu ki: “Muttakilerin kalpleri mahzundur. Kötülüklerinden herkes emindir, bedenleri zayıf, ihtiyaçları az ve iffetlidirler. Rableri onlara bu kârlı alışverişi kolaylaştırmıştır. Dünya onları ister, onlar dünyayı istemezler”

Hz. Ali vasiyetinde buyurdu ki: “Sapıklık olacağından korktuğun bir yola girme. Çünkü sapma ihtimali olan yollardan kaçınmak, o korkunç yerlere girmekten daha iyidir. Marufu emret ve ona uyanlardan ol, münkeri elinle ve dilinle ortadan kaldır. Münkeri yapanlardan tüm çabanla sakın ve uzaklaş”

Hz. Ali (a.s.), oğlu Hz. Hasan’a buyurdu ki: “Ey oğlum! Şunu bil ki hiç kimse, Allah’tan Resûlün (s.a.v) getirdiği gibi haber getirmemiştir. O’nu, mutluluğu sağlayan rehber ve kurtuluşa götüren lider olarak kabul et. Ben sana öğüt vermekte kusurlu davranmadım. Ne kadar çabalarsan çabala, benim seni düşündüğüm kadar sen kendini düşünemezsin”.

Hz. Ali (a.s.) Muaviye'ye yazdığı mektupta şöyle buyurdu: "Heva ve hevesi onu çağırmış, o da uymuş; sapıklık onu gütmüş, o da kendisine tabi olmuş; anlaşılmaz hezeyanlar savurur, çarpar ve sapıtır"

Hz. Ali  a.s buyurdu ki: “Öfkeden sakın. Çünkü o şeytanın sebep olduğu düşük akıllılıktır. Seni Allah’a yaklaştıran şeyin, ateşten uzaklaştırdığını, Allah’tan uzaklaştıranın da ateşe yaklaştırdığını bil”

Hz. Ali (a.s.), Muaviye’ye buyurdu ki: “Durmadan akan, çamura benzeyen cıvık ve kaygan bir yerde veya yolu tanımadan çöllerde yürüyen kimse gibisin. Sana çok uzak ve ulaşması zor olan bir zirveye yükselmeye çalışıyorsun, işareti olmayan yolda yürüyorsun”

Hz. Ali (a.s.) buyurdu: “Övünmeyi ve kibri bırak, kabri hatırla, çünkü varacağın yer oradan geçer, ne yaparsan onu bulursun, ne ekersen onu biçersin, bugün ne hazırladıysan, yarın sana o sunulur. Adımına yer hazırla, o gün için bir şeyler gönder”

Hz. Ali (a.s.) buyurdu ki: “Gönlünüzde gizlediğiniz şu asabiyet ateşini, cahiliye kinini söndürün. Çünkü Müslüman’daki bu yersiz kıskançlık, şeytanın tehlike, tekebbür, bozgunculuk ve üflemesindendir”

Hz. Ali (a.s.) buyurdu: “Peygamberinizin Ehl-i Beyt’ine dikkat edin; onların yolundan ayrılmayın; onlara uyun. Onlar sizi asla doğru yoldan çıkarmazlar. Onların önüne geçmeyin. Aksi takdirde yolunuzu kaybedersiniz; sersemleşir, sapıtır gidersiniz. Onlardan geride de kalmayın; yoksa helak olur bitersiniz”

Hz. Ali (a.s.) buyurdu ki: “Dünyanın yüceliği ve övüncü hususunda yarışmayın. Ziynet ve nimetlerine aldanmayın. Derdinden, mihnetinden sızlamayın. Zira izzeti de övüncü de bir gün biter. Dünyadaki her müddetin sonu gelir. Her diri, sonunda fani olur”

Hz. Ali (a.s.) buyurdu ki: “Yükünüzü hafifletin de kervana katılın; çünkü ilk gideniniz, son geleni beklemektedir. Kulları ve beldeleri hakkında Allah’tan korkun. Allah’a itaat edin, O’na isyan etmeyin, hayrı gördüğünüz zaman onu alın, şerri gördüğünüzde onu terk edin

Hz. Ali (a.s.) buyurdu ki: “Geceler ve gündüzler Allah’ı eskitemez, aydınlıklar ve karanlıklar, O’nu değiştiremez. Hakkında bir had, nihayet, inkıtaa uğramak veya son söz konusu edilemez. Dil ve damak olmadan haber verir. Alet ve işitme cihazı olmadan işitir. Konuşur fakat laf söylemez”

Hz. Ali (a.s.) buyurdu ki: “Ölümü çokça hatırlamanızı ve O’ndan gafletinizi azaltmanızı tavsiye ederim. Sizden gaflet etmeyen bir şeyden nasıl gafil olabiliyorsunuz? Gözlerinizle gördüğünüz kimselerin ölümü size öğüt olarak yeter. Onları binek siz olarak kabirlere taşıdılar, iradesi olmadan oraya gömüldüler”

Hz. Ali (a.s.) buyurdu: “Kim Allah’tan sakınırsa Allah, onun için fitnelerden bir çıkış yolu ve karanlıklarda bir nur verir. Gölgesi Allah’ın Arş’ı, nuru O’nun cemali, ziyaretçileri melekler, arkadaşları peygamberler olur”

Hz Ali a..s. Şöyle buyurdu “Ey insanlar Konuştuğunuzda duyan ve gizlendiğinizde bilen Allah’tan korkun .Kaçtığınızda size yetişen ,durduğunuzda sizi yakalayan ve unuttuğunuzda sizi  unutmayan ölüme hazırlanın.” 

.Hz Ali a.s Buyurdu ”İnsan ölüm okların hedefidir. Ömründen bir günde ayrılmadıkça yeni bir güne kavuşamaz o halde biz ölümün yardımcılarıyız vücudumuz ölüm oklarının hedefidir. O halde nasıl ebedi kalmayı ümit edebilirsiniz..”

Akıllıyı bize tarif et” dediklerinde Hz Ali  (a s) buyurdu ki “Akıllı, her şeyi  layık olduğu yere koyandır.” “Cahili de tarif et “dediklerinde ise “Akıllıyı tarif etmekle cahili de tarif ettim” buyurdular. 

Hz Ali a.s Buyurdu ki “Sana vefasızlık edenden ayrılman senin mükafatındır .İştişare hidayetin kendisidir. Kendi görüşüyle yetinen , kendini tehlikeye atmıştır. Sabır, musibetleri uzaklaştırmaktadır. Sabırsızlık, zamanın (insanı yok etmedeki) yardımcılarındandır.

Dostluk istifade edilen yakınlıktır  

Vatanımızdaki kardeşliğe bakalım bu kardeşliği bozmak isterler onlar sadece içlerindeki kin dır.. Bu gün ramazan her evde pişer tadı ise siz biz yok hepimizin tadı var olduğu anlarsın..

"Güveç çanağı önemi ..Her çocuk çocukken bu anı yaşamış tır….. Selçuk oğlum gel  çabuk gellll…. Ne var anne ya  uf uffff… Gel deli oğlan gel Ayşe teyzene git güveç çanağını alda gel…. Tamam  ya …anneeeee…Ne var ayşe teyzede yokmuş Tahsin amcaya vermişler…Gitseydin ya  Tahsin amcana….Tamam ..Tahsin amcada yoksa Bahadır amcanlara ,yoksa bakkal arif amcanlara git orda kesin bulursun…..Tamammm….. Anneeeee… ne var çabuk geldin …arif amcada kesin var deyince direk oraya gittim…aferin akıllı oğlum bur da iki tane var …Nesibe teyzem verdi onlar da istedi. .Birazdan gel  fırına  götür…Götürüm ama fırından almam elim yanıyor….Bak oğlum İşte böyle kazanan olursun… Acı geçicidir….Acı bir dakika ,bir gün hatta bir yıl sürebilir ….Fakat acı  sonunda dinecektir.. .Güveç tadına bakarsan yanında soğuk ayran içince geçer gider …Anne  yanında aşurede olsa ne güzel olurdu…Oğlun her şey zamanında aşure ayı gelince onu da yaparım Sen  kültüründen, törenden öğren ayrılma yeter oğlum al şu parayı arkadaşlarınla dondurma al ….Gecik me.. Tamam anenne….    İşte hayat böyle geçer gider ….Güveç böyle bir şey…

Yeri doldurulamaz" ….

Bunların biri eksik olunca yemek keyfi  kalmaz tatsız tuzsuz deriz  insan oğlu da aynısıdır akraba, arkadaş ,komşu, ara sıra kavgada etsek küssek te  tadımız tuzumuz kalmayınca bir bahane arar bir şekilde barışır, Çünkü kardeş olmuşlar, Oba kurmuşlar akraba olmuşlar, Alevi’si , Sünni’si , Türkü, Kürdü  laz’ı ,Çerkez’i , Yörük ,Rumeli si , biri eksik olsa tadı kalır mı (Düşündün mü  )  şeytanlar sadece üfler bunlar sadece insanlık nasibi almamış iblislerdir.

 Bir nefes yaşam Bir nefes ölüm

Tefekkürde bulunulmalı; “Ben kimim, nereden geldim, nereye gidiyorum, Allah'ın benden istekleri nelerdir” gibi konular başta olmak üzere hayatî meselelerde derin düşüncelere girmeli...

Günahlara samimi olarak tövbe ve istiğfar edilmeli; idrak edilen geceyi son fırsat bilerek ne damet ve inabe de bulunulmalı.

Küs ve dargın olanlar barıştırılmalı; gönüller alınmalı; kederli yüzler güldürülmeli.

Mü'minlerle helalleşilmeli; onlarla irtibatımız cihetinden rızaları alınmalı....

Üzerimizde hakları olanlar aranıp sorulmalı; vefa ve kadirşinaslık ahlâkı yerine getirilmeli.

Vefat etmiş yakınlarımızın, dostlarımızın ve büyüklerimizin kabirleri ziyaret edilmeli; iman kardeşliğine ait sadakati yerine getirilmeli...

Bu kandil gecelerinin gündüzlerinde mümkün olduğunca oruç tutulmalı. Daha çok araştırın okuyup.Anlamaktır.

“İnabe, halk arasında “tövbe almak” tabiriyle ifade edilen tövbe edip günahlardan dönmek, yönelmek fiilidir. İşlenen küçük ya da büyük günahlardan pişmanlık duyup bu günahları işlemeye tövbe edip ALLAH Teâlâ’nın yoluna dönmek, halktan Hakk’a yönelmek anlamında kullanılan bir kavrama. İnabe denir”

Tövbe Aracı olmadan tövbe kalben Allah’a yönelme seni her yerde görendir....Şu almış bu almış neydi ney olmuş belirtiler seni benlik yapar...Sadece kalbinle “Allah'a” yönel yeter...

Hz .Ali a.s Şöyle Buyuru “Yeryüzünde Allah’ın azabından iki eman vardır .Onlardan biri kandırılmış (elden çıkmış )diğeri ise yanınızdadır ,o halde ona sarılım Kandırılmış olan (eman) Resulullah: baki kalan (eman) ise istiğfardır”.

Eman Bir kimseye veya düşmana; söz, işâret veya yazı ile, mal ve can güvenliğinin emniyet (güven) altında olduğunu bildirme.

İlticâ edenlere emân vermekte bütün Müslüman lar eşittir. Halktan herhangi biri de bu hakka sâhiptir. O hâlde kim bir Müslümanın ahdini (verdiği sözü) bozarsa, ona ihânet ederse, Allah'ın, meleklerin ve bütün insanların lâneti onun üzerine olur.

İstiğfar İstiğfar kelimesinin sözlük anlamı bağışlanmayı dilemektir. Terim anlamı ise: yaptığı kötülüklerden pişman olup, Allah’tan bağışlamasını dilemektir.

Allahu Teâlâ’yı seven kimse, elbette O’nun sevdiklerini de sever. Önce Allah’ın Habibi Hz. Rasûlullah’ı (s.a.v) sever. Sonra ona ait olan, ondan sayılan, onunla anılan her şeyi sever. Sevmesi de gerekir. Bunların başında Eh i Beyt gelir.

Rasûlullah (s.a.v) Efendimizin şerefli nesebi Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin vasıtasıyla devam ettiği için, onların kıyamete kadar gelecek olan evlâtları da Ehl i Beyt’in birer parçasıdır Onları sevmek her mü’minin vazifesidir. Bu sevgi çok şerefli ve gereklidir.

Kalbinde azıcık Ehl i Beyt sevgisi bulunmayan kimse, Hz. Rasûlullah’ın sevgisinde yalancıdır.. Yalanı Bırakmak her şeyin yolun açılmasıdır. Daha çok imana gelmek…

Batılı Her başlangıcında sağ elini kaldırarak inancıyla başlar….Dünyaya son iman ve 4 kitap dan son (Kuranı kerim ) okumanızı ve anlamanız için hediye gönderdi ..Tüm insanoğluna.. OKU…..Her şey onun içinde İlim ,bilim ,şifa, ve gelecek….

Yollarınız ,bereket ,bolluk, sağlıklı ,gelecek zamanlarınız vakitleriniz tevekkülle, geçsin.. “O her şey bilendir”..

Hz Ali Oğlu Hz Hasan’a şöyle buyurdu “Amel ettiğinde zarara uğramayacağın şu dört hususu benden öğren. En büyük zenginlik akıldır, en büyük yoksulluk ahmaklıktır, en korkunç şey kendini beğenmektir, en değerli büyüklük güzel AHLAKTIR                                  

Resûlullah (s.a.v.), ahir zaman alametleri hakkında buyurdu ki: “Münker (kötü) maruf (iyi) olacak, maruf da münker olacak, haine güvenilecek, güvenilen kimse ihanet edecek, yalan söyleyenler tasdik edilecek ve doğru söyleyenler de yalanlanacaklardır”

Maruf, güzelliği akıl ve nakille bilinen her fiilin adıdır. (Zıddı ise münkerdir.) Yine herkesçe bilinen tanınan, belli olan, meşhur ve ünlü olan veya şeriatin güzel görüp emrettiği şey manasına da gelmektedir.

Akıl ve dinin kötü gördüğü her şey münkerdir. Münkeri sınırlandırmak imkânsızdır. Kur'ân ı Kerim'de münkerlerin bazı örnekleri açıklanmasına rağmen tüm münkerleri saymak ve teker teker tanımak hiç de kolay bir iş değildir.

Bu gün için Bazen insan bir münkere tutulduğu hâlde onu münker olduğunu bilmediği için yapar. Yıkanırken, abdest ve gusül alırken israf etmek, ekmeği, meyveyi, elbiseyi ve kağıdı haddinden fazla kullanmak, aşırı yemek, otomobili uygun olmayan bir yere park etmek, çöpleri yola dökmek, yolu kapatmak, insanları korkutan yersiz korna çalmak ve gaza basmak, israf olup sağlığa ve solunum sistemine zararlı olması dışında beraberindekilerin hava alanına tecavüz sayılan, kardeş kardeşin arasına dostuna ,arkadaşına ,komşuna, hatta düşmanına bile münafıklık sokmak, güzel havayı kirletip onu dumanlı bir havaya dönüştüren sigara ve her türlü duman, halkın büyük bir çoğunluğunun münker saymadığı münkerlerdedir..

İnsan vücut Aura çakralara derin yaralar açar ve sağlığı bozulur gittikçe psikolojik ruh alemi bozulur...Çünkü anlamak istemezler Erdem olamazlar .Sadece okumak anlamak.. İyiyi kötü kötüyü iyi ederler. .Bazen de kötüyü iyi iyiyi kötü ederler....Bunlar hep atacağın adımlara bağlıdır.

“Her insanoğlu gölgesinden bile sorumlu olduğunu bilseydi.. Yaşamları düzgün devam ederdi”

Allahu Teâlâ’yı seven kimse, elbette O’nun sevdiklerini de sever. Önce Allah’ın Habibi Hz. Rasûlullah’ı (s.a.v) sever. Sonra ona ait olan, ondan sayılan, onunla anılan her şeyi sever. Sevmesi de gerekir. Bunların başında Ehl-i Beyt gelir.

Rasûlullah (s.a.v) Efendimizin şerefli nesebi Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin vasıtasıyla devam ettiği için, onların kıyamete kadar gelecek olan evlâtları da Ehl i Beyt’in birer parçasıdır Onları sevmek her mü ‘minin vazifesidir. Bu sevgi çok şerefli ve gereklidir.

Kalbinde azıcık Ehl i Beyt sevgisi bulunmayan kimse, Hz. Rasûlullah’ın sevgisinde yalancıdır…Yalanı Bırakmak her şeyin yolun açılmasıdır.VE Daha çok imana gelmek…

"Eğer çocuğunuzu iyi yetiştirmek istiyorsanız ona harcadığınız parayı yarıya indirmeniz, onunla geçirdiğiniz vakitti ise iki katına çıkarmanız yeterlidir.” ''Ona bir yaşam kurmayın; çocuğunuzun, kendi yaşamının mimarı olmasına yardımcı olun.''

Bilin ki bir gün zaman gelir hep eksikleri var fazlası var hep bilmiyordum dersiniz bilin zaman sonra kültürünü dinini adını nereden geldiğini atanı anneni babanı dostunu arkadaşını aileni bile unuttururlar.. saklı şifa sırlar kitabin dan İslamin güzel sözleri bu güne bölümünden kısa alıntılar    


                                      selcuk uysal çoban sakli şifa


                  365 GÜN BİR SONRAKİ ÜÇ AYLAR YIL GEÇ OLABİLİR..                    

                     "RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH’IN ADIYLA OKU"   

                İNSANLIĞA VE İNSANOĞLUNA VERİLEN  GÜN MİRAÇ 


Miraç Gecesi Hakkin da Bilgi: Bu gece, peygamberimizin bütün insanlığı temsilen Cenab i Hakkin yüksek huzuruna kabulü anlamına gelen Miraç Gecesidir.

'Büyük Buluşma' bizlere

İnsanın ilahi rızaya ve desteğe ulaştığı akil ve idraki zorlayan nice üst derecelere ulasa bileşeceğini gösterdiği gibi, mana alemin de yükselip ilahi rahmet ve huzura erişmenin öncelikle gönül ve ruh temizliğinden, ahlaki erdemlere yükselişten her şeyin sahibi olan Yüce Allah'a bağlılık ve boyun eğmeden geçtiğini hatırlatmaktadır.

Bu gecede farz kılınan ve bizzat Peygamberimizin tarafından müminlerin miraç olarak nitelendiren oruç, namaz da iç dünyamızdaki yükselişi ve korkuları bertaraf eder ve de arın mayi ifade eder.

Binlerce çiçek var, ama gül başka. Milyonlarca insan var, ama dost başka. Milyarlarca gün var, ama bugün başka,” Rabbimden” çiçek istedik kırları verdi, ağaç istedik ormanları verdi, su istedik denizleri verdi, dost istedik insanlık verdi, “Allah “biz insanlığa sana dana her kese sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etmesi için, aç, açıkta kalanları dul yetimleri, öksüzleri, helal, haramı, Şükür’ü, bilerek, sabaha kadar namaz kılmak, her gün oruç tutan, kadar “Allah “yanında rütbesi vardır.. Gül bahçesine girenler gül olmasa da gül kokarlar, kâinatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun.

Bazı düşünenler ise öncelikle ölüm korkusu açlık korkusu, açıkta kalma korkusu yaşayanlar bu geçe sizlere, tek yarını bilmezken, rüyada deniz de öle cem derken bir kaşık suda boğulmanız sizce neyi hatırlatır.

Birde düşün böyle bir kâinat olmasaydı veya böyle bir kâinat kurmanız için ve de başından beri gelen “aklı içinde ilim bilim” varken şu an bir hastalığa “çare bulamazken” ve de böyle güzel dünya varken insanlık var oluşuyla şifa da verilmişken ve de verilirken illa var oluş başlangıcında “akıl şuuru olmayan” canlıların kendi kendini tedavi edişi verilmişken.

“Akıl şuurlu insanların” şifayı bulamazken ve ya bulup ta insanlık üzerinden bahis ,rant, fırsatçılık, gizlice bir açık gedik arayan politikacılar var oluşu ,ulus devlet ne derler korkusuyla yönetim idareciler bu devleti ayakta tutabilmek için tam kadro devlet sağlık ordu emniyet tam sağlıklı ve şifa arayan insanı yaşat ki devlet yaşasın teziyle insanlık için yola çıkanlar ve bu düzene gedik arayan fırsata çeviren gizli hücreler var etmek ve de maşa uçlarını harekete geçirmek ve de sırtlarından paralar kazanmak isteyenler varken ve de dünya insanlığı korku paniğe psikolojik ruh sağlığına sokmakla yok etmek biraz anlamsız gelmiyor mu..

İnsanlık daha yapılacak iş var ve de dünya nefisini kaybetme korkusu başlangıcı bu gün yasaklanmış şeyleri inadına bana bir şey olmaz "yel değirmen savaşı" yapmak sizce bu insanlıkta her kafadan ses çıkartanlar hatta işi olmadığı halde doktor, onu geçtik oyuncakçı boyacı ,bakkal ,kimisi berber, kimisi , kimisi  oluvermişler kimyager oluşlar ve de anlamayan "uyumak ve ölüm" bir ikiz kardeş sadece bir çizgi şimdi yaptıkları yatıklarınız yapacaklarınız bu gece bir başka gece bu güzel kainat sahibi sizleri görmüyor mu  hepsini görmekte ne nereye saklansan da hep daima görecek..

" Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. “

” Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir”

Bil ki ..Mevla çekirdeğe orman gizlemiş, yılanın zehrine derman gizlemiş, tahıl tanesine harman gizlemiş, mübarek gecelere cennet gizlemiş, bu geçe ayrı geçe.. Tüm peygamberlik gelişi ve yaşamlarında insanlık için hayırlara vesile gelen her  ayetlerde.. Şeytanlar hep titremiş..

İnsanlık var olduğundan bu yana hastalıklar hep gelmiştir çünkü benlik çıkar güçlüyüm diyenlere maddeleşmemiş şeytan bugün hastalıktan beter haldedir onlar kendi halkını düşünmeyen şu an yaşamları şaşırmışların içinde yer alanların içindedir...

” Rabbim Vatan Bayrağımı Halkımı Halk kardeşliğimi, birlik beraberliğimi, obanı obanda yaşayan yarattığın her canlıyı, senin misafirin olarak gözüm gibi baktığım”

Tüm dünyada senin yaratıkların şifa bekleyenlere, doktor, sağlık, ilim, bilimle ve sağlıkta hizmet edenlere görünmez güç ver rabbim. Anlamaz düşünemeyen insanlara da fırsat verme rabbim.

“HER YERDE GÖRDÜN ”

Şu an asırda bile her gördüğüm “senin ayetlerin” insanlara akıl, ilim, bilim verdin ya verilenler olmasaydı.. Ama insanlık hiç anlamadı sadece savaşlar ölüm kustular hala belirtileri var sayarak kıyamet savaşı çıkaranlara var oluştan buyana yok oluşlar kin nefret benlik çekemeyiş içlerine yerleşmiş istilacı şeytan ve iblisleri yok et senden şifa bekleyenlere “sadece korkusuzluk” ver senin insan içine yerleştirmiş olduğun “savaşçıları” harekete geçirmelerine bir fırsat ver senin her şeye gücün var..

Benin senden istediğim bu geçe güzelliğine, Her şeyi yerli yerine koyduğun güzellikler, insan oğlunun, aklına, düşünceler verdiğin bilim, ilmi biz insan ırkına, nimet ve hikmetleri, şu güzelim dünyayı anlasınlar diye verdin, ama insanoğlunun şu doyumsuzluk nefsini kör et, kör etki nimet ve hikmetleri anlamaları, zaman birimi anı ver ki nimet ve hikmetleri anlasınlar hiç kimseye gerek kalmadan şifa bulsunlar..

Kimin kimden üstünlüğünü görmeleri, kimin kimden üstünlüğünü görmeleri için bu dünyaya gideceğini bildiği halde, geldiği andan beri gideceği yeri göstermek bile bu dünyada nimet ve hikmetleri, paylaşmanın sadaka olduğunu dünyanın sağlık, huzur ve barış kardeşlik olduğu anlaması olacaktır.

” Rabbim” Şu asrın musibetti hastalığı zamanı anı bilen sensin yok edilebilmek için şifa arayanları semaya acılan elleri  dua boş çevirme , Dul, yetim, öksüzleri, aç açıkta kalanları ,dar, darda olanları, kavuşmak isteyip te kavuşamayanları, anneliğe babalığa çocuk hasretiyle yaşayanları, bu geçe hürmetine yaratana el açıp ta dua edenlerin dualarını kabul et, Asker ,polis vatan görevleri için bizler için bekleyenlere sabır, ve muzaffer eyle insanların doyumsuz isteklerini yok et ve bir şey olmaz deyip bunların doğaya atıkları ,doğanın bu atıkları yok edebilmek için zaman yıl sonra doğaya vereceğin nimet hikmetlerini “toprak uyanışında bahar müjdesinde” şimdiden ver ,nefis ve doyumsuzları bertaraf ve yok et ,ve bu dünyadaki musibeti zararlı insanlığa hastalık saçan hastalıkları bertaraf et, insanlık için sağlıkta  ve sağlık için mücadele edenleri “ eski emcinler” bilim ilimle doldur yarattığın insanı koruyan “kalkan aurasını “ güçlendir onlara şifa ver ve güç küvet ver, vatanımı bayrağımı kardeşliği önder ve önderleri dış düşmanlardan koru ve  tüm “dileklerini” kabul eyle “Rabbim”. Tek dileğim isteğimdir. “Doğada verdiğin nimet ve hikmetlere şükür”

“Rabbim ihtiyacımız olduğunda yanımızdasın, biz çölde avare dolaşan insanoğluna doğru yolu gösteren, Karanlıkta yol gösteren bir ışıksın ve düşmanlarımızı, yerle bir eden bir kılıçsın, dürüstlük yolumdan ayrılmayan, yalansız.. Dünya ve insanoğlu Nasip et…

Her insanın ve tüm insanlıkta semaya çevrilen eli penceresidir..

“Dürüstlüğün kuralı yoktur. Sadece dürüst dür. Tarih kayıtlarında yazar.. Anılır. sözcüklerin gücünü anlamadan, insanların gücünü anlayamazsınız gücünüzden şüphe ederseniz, şüphelerinize güç verirsiniz bu da kaygı korku getirir sizleri istemeden hasta düşürür..

“İki yurt arasında dolaşan insanoğluna doğru yolu göster Rabbim” Vatan Bayrağımız Halkımı, ve dünyadaki insanoğlunu yüzü maskeli şeytanlardan koru Rabbim”

Her şeye gücün yeter Allah’ım” İstersen çöle su, ister yağmur, ister kar, yağdıran, çölü yeşile ,yeşili çöle döndüren, dünyayı yaratan güç sende var Rabbim”

Senin yarattığın kulların bu dünyada eziliyor, mazlumlar göz yaşı, çocuklar yetim öksüz kalıyor, her şeyi gören ,her şeyi yerli yerine koyan  ,her şeyin zamanını bilen ,bu geçe ve yaşan gününe el açıp dua edenlerin  “Hayırlı “ dileklerini isteklerini ,bu geçe el açıp dua eden bu yazıları okuyan her insanı dualarını kabul et rabbim..

Dağdaki çobanın bu isteklerini kabul et Allah’ım”

“Bu korkularından en içteki korkusuzluklarını bu geçe çıkar rabbim. Korkunun çekim mıknatısından tersine çevir rabbim, “gerçek kaderi” şeytanın maskeleşmiş kaderinden bertaraf et rabbim”

“Her geçeyi insanlığı korkutan geçe dolaşan karanlıktan daha karanlık musibetleri insan oğlunu her geçe gözlediğin koruduğun gibi gündüzleri saklanacak yer arayan şeytanları karanlıktan daha karanlık geçeyi ışığınla aydınlat ki bertaraf et rabbim”

Gün bugün zaman bu zamandır. Her şeyi gören ve duyan “odur ki” Şeytandan sakınır “RABBİME” sığınırım..Not dip ek: Bilinmelidir ki ordular vatan bayrağı halkı düşmanlardan korumak için "şehit düşer" bazı şartlarda her asker gibi halkta tümüyle cephededir. Kısaca askerdir.

Dünyayı 100 yıllarda saran gözle görünmeyen virüsleri yok etmek için “beyaz sağlık ordusuna düşer” ve "vazife başında ölümü ise şehittir" onlara yardımcı olacak şey ise evdeki cepheyi terk etmeden belli olmayan taşıyıcı insan yapısından uzak kalmak hasretle biraz uzak kalarak  evde ve bulunduğu yerde kalmasını sağlandığı zaman anda işte o zaman gözle görünmeyen virüsü yok etmektir..

Bir nevi dalgalı denizde marinaya veya dalga kırana çekilmek yok açıkta kalırsak bil gelen katil dalga olacaktır buda milliği olmak hep olmakla geçer. (diğer ülke dalga kıran olarak 10 günde hastane kurarak oranın beyaz melekleri binlerce hastayı teknoloji ağıyla taradı)..

Gözle görünmeyen savaşçıyı yok etmek içinde beyaz meleklere yardımcı olarak ev cephesini terk etmemekten geçer. Bunlara uymayanlar ise bayrağa vatanına saygısı yoktur psikolojik ruh hastalığı vardır. Bunun adına da siz koyun. Nasıl vatan haini deniyorsa buna da aynısı işler bir araştırmayla psikolojik korku hastasıdır dünya nefsini kaybetmek istemeyenlerdir.

Kusura kalmayın çok sert sözler  durum böyledir kendini beğenenlerdir aynaya bakmak istemelerdendir var yok arasında bocalar.

Doğru söyleyeni taşlarlar meyve veren ağacı taşlaması gibi..Şimdi doğru söylersin seni taşlarlar.. Anlaması çok iyi anlarlar akıl küpüdürler ama sevgisi saygısı dinlemesi erdem değildir..

Doğa ise baştan aşağı şifa dır uzağa gitmeden kapı önüne oturmakta aynısını görür ama baş başa.. İlla başkalarıyla yan yana gelmek misafir gitmek değil.. Beyaz meleklere ihtiyacın vardır belki de var olacaktır “onlara yardım etmek sadece evdeki cepheyi terk etmemek” İşte o zaman kazanan ve kazandıran cephe olursun..

Savaş kazanıldıktan sonra evde kaldığı sürede düşünülen bir daha kine daha ortan yerlere bir daha yanlış şeylerin yapılmasını bir kere ve son kere düşünerek doğru adım atılır işte düşünme bir yaşam fırsatı. Bil ki bu yıl sadece öncesi ve sonrası çok şeylerin değişecek..

                                              Selçuk uysal çoban saklı şifa  

 Regaip kandili  her şeyi önceden görüp zaman varken yaratanı ilkelerine arınmak..

Şehirler dağlar gibi saf temiz olsaydı şehirleri tercih ederdim. Dağlarda şehirler gibi olsaydı.. Artık yaşanacak yaratanın yarattığı insanlık aslı olmayışından toprağı seçerdim Savaşı kazanmak istiyorsan kötülerin savaşını iyilerin seyirci kalması sadece kafidir.

Ölüm son olmadığı için ruhun ve bedenin asla yanız olmayacağını inancımla bilirim. Zaman perdesi yaşam süresi kadar kötü virüsler sonrası birbirlerini yer bedenleri toprağa ruhu ise iyilere hesap vereceği saat dır. Vicdan ve ruhun anahtarı ise akıldır..

Beden sadece sıvı kanla hareket halinde enzimler vitamin mineraller mineral tuzla ve nefsin hakimiyet izliğiyle beslense de. Hissin tehlike sonar sinyali verse de. Acı çeken beden değil vicdan ve ruhtur. Geçmişten gelen geçmişi göremeyecek kadar körlük ise benlik ihtişam şan şöhret gelip geçici hakimeyetliktir.

Kalıcı baki ise sevgi saygı yardımlaşma aklınla vicdan ruh ebediyetin anahtarını bulmaktır.. Akıl senin en büyük hazinendir her şeyin başladığı yerde bittiği gibi bittiği yerde tekrar başlar..

Mevlit insan mı doğumundan ölümüne kadar mevlit dır. Bir dünyanın güzel zamanı mevlit ki şeytanlar çığlıkları gizemli olaylar oldu ki insanoğlu bile anlayamadı. Şeytan artık her insanın içine girmeye başladı tüm münafık sokmaya o zamanın nefsine girmeye başladı peygamberliğin zamanı ne zamanını bilmeyen şeytan insanlığın içine fesatlar SOKARAK tüm güzel RAHMETLİ MERHAMETLİ ANNELERİN kız çocuklarını dır, dır gömdürdü peygamberlik soyu gelmesin diye. “40 yıl önce “ 

Her şeyi bilem her şeyin sahibi rabbim her zamanı zaman gelecek diye bir zaman koymadı şeytan daha çok kaoslar  münafıklar fesatlıklar yapsa da 40 yıl sonra peygamberliğin ve insanlığın ilk doğumu oldu çağrı  yaratanın göndermiş olduğu her dini hoşgörü  ile paylaşmak insanca insan olarak yaşatacak İslam doğdu Müslümanlık..

Adem den buyana gelen yaratanın ilkeleri bir kitaba toplandı ..son kitap Kur’an “Allah de zikret Allah de” 

Her nereye saklansa da korunsan da şeytan hep seni kandırmak için yolda olacak. Bil ki şeytan daha çok azacak şeytan bir din değil içimizdeki nefis maddeleşerek putlaştırarak sizleri yaşam alanınızdan çıkarıp sizleri putlaştırmak parasal şirketler içine sokarak yaşamınızı değiştirmekte..

Parayı güç olarak görmekte öteye varamayan şeytanlar her türlü maskenin altında saklanarak sizleri komut komuta etmekte..

Her peygamberler gelişi 1000 yıl 700 yıl arayla geçse de insanoğlu için 2000 yıl 1500 yıl geçse de siz insan oğlu sadece asrınızı size zaman verilen sadece 75 yıl ve 100 yıl asrınızı yaşamaktasınız.. ve son mektup “Azrail’den” aldığınızda şeytan sadece size gülmekte...Geriye dönemeyecek kadar yakın bir zamanda olsanız da..

Hatalarınızı kapatamayacaksınız...Size yaşa yaşam yaşatmanız için “Bu gün münafıklık oyun kaos İNSANLĞI YOK ETMEK için şeytanlar çığlıkta ..

Belki yaşam doyunca dualarınız sağlık şifa bereket insanca yaşam belki zamanınız bu gün. başlamakta. ."Allah de zikret Allah de” 

              Bu günde yarında olacaksa eğer yarınlardan sonra bilin ki 

                            Tek kurtuluş sevgi olacağını bilmek     

              Az her zaman çoktur. .Aza kanaat getirmeyen  çoğu bulamaz ..

Matematikte 9 büyük sayıdır .Ama bilinmez ki her şeyin başlangıcı ve büyük tehlike Bir dır . Bir başlayınca sonu gelmez tehlikeler gelir ,Bir kakmazsa başlangıçta olmaz biri yok etmeden sağlık gelmez Bir kereden bir şey olmaz deme Helal ve haramı şükür ü  bilirsen çok şeyler olur..

         İşte o bu gündür başlamak gelecek günleri hazır vaziyette yaşamak.. 

Dua ve zikirler isteklerinizin ötesindeki kapının açılmasıdır acılan kapıda ise istekleriniz bulunduğu ve yerine geldiği anlar ve anılarınız vardır....Alışılmış 365 gün değil her an her saniyenizi zikirle dualarınızı her yaşam saniyenizi sağlıklı huzur barış olmasını kutlarım sonsuza denk...Bir sonraki yıl geç olabilir..  

Güneş dünyaya dünya ayla güneşe sahip olmaz iken insanlık bu dünyaya ve evrene sahip değilken ve olamazken güzel anlar anılar bir birine sahip olamazken. 

Bu güzel an vakit doğuş batış evrenin sahibine zikir ile ve yaratmış olduğu canlıları arayıp sormak paylaşmak sevmek yaşamak yaşatmak la yaratanın cennetine buyur etmesi sevdiklerini de el tutmayla cennette cennet kapılarına çekmesi sağlamak tan etsin insanlığı... 

Kim bu dünyaya sahip olamaz iken ve yediği bir lokmayı paylaşırken merhametiyle insanlık ve insan olmayı sahiplenirken sahibinin var olduğunu bilenlerden tüm insanlığı iyi ve güzel insanlardan eylesin ...

                                   Selcuk uysal çoban saklı şifa   

 Ver misketleri oynamaya cam Çıplak kral..

Ben kral ola cam diyenler ve ya kralım diyenler illa olmak için bu kadar zulüm ölüm işkence varken veya yapılırken nasıl krallığa aday olabilirler yaptıkları görünmezler içindemi yoksa görmezden mi....

Yaratan tarafın dan M. Öncesi ve Tarihi o güne sıfırlayanlar 00 00 000 da gönderilen "sevilen tüm elçi peygamberler" böyle der halkına ve insanlığa kral ve lider olmak için "sevin koruyun" derken ve bu gün tarihte dünyada kral olmak için ölümler işkenceler mazlumları öldürmek ne zaman kral olmak yolunda yer alır...

Sizler tarih bu güne uysun diye 00 00 0000 gün ay yılı bu güne çıkarlar nefis dünya değiştikçe doyumsuz zenginliğe uysun diye 15 gün önceye 15 gün sonra yazmanız ve "peygamberlerin güzel sözünü" içinde ırk renk ayıt etmeden insan ve insanlığa sevin sözünü hiçe sayarak bu güne bakıldıkça ve farklar yüz renkleri değiştikçe zaman perdesinde değiştikçe "sevgi sözcüğünü sıçrama sayarak" geçmiş tarihleri bu güne çıkarlar doğrusunda grafik çizergeler değiştirmek baskı zulümlerle işgalciler sömürgeler kölelikler yaparak nasıl olur da "sevin insan ve insanlığı koruyun la "nasıl evrensel demokrasi olmayı düşünmekte ve şekle göre yanar döner olmakta yol alırsınız..

İnsanlığı ayrı görüp kendilerini üstün sayanlar her türlü savunma silahlarıyla doldururken başka gözle gören ülkeyi gidip tüm gücüyle bombalarken sonradan yanlış bombaladık özür dileriz derken yanı pardon denilirken ve daha önceleri milyonlarca insanı yok ederken gene pardonlar türetirken acaba hiç sordunuz mu kendinize ya aynısı bizim başımıza gelirse ne yaparız denilecek cevap arama hemen terör der daha fazla evrensel olmaya çalışır adına demokrasi der maşa uçların da terör devleti din veya kimlik kılıf geçirerek ordu yaratmaya çalışırsınız hem kaos hemde zenginlikleriyle yararlanmaya çalışır sonrada kendimizi savunuyor der gene sormak lazım kim devlet terörü..

Nerde sevgi nerede  insan sevgisi nerede inancınız..

Buda oluyor ki çıkara göre tarih değiştirme yok öyle doğa afetleri ve son mektuplar alınmaya başlayınca karanlığa geçiş kıyamet senle gelmekte bil ateş orada seni bekler bu gün yaptıkların sadece kendine ateşler daha gürlesin diye kendine odun toplamakta sın sadece bil sönmeyen ateş var orada bu dünyada "yunan ateşi "diye adlandırdığınız ateş daha gür bu dünyada bazen için için yandığınız hissettiğiniz gibi

Sadece sevgiye sahip olmayan bu kadarına bile tahammül edemeyenler bilin ki inanca sahip olmadıkları gibi bilinmelidir ki halkınız tarafından kralda seçilmiş olmanız ve dünyaya üstünlük sağlamanız baskılar ve zulümle etmeniz sizlerin yaptıklarınız kendi halkınız bile günahlara balcık çukurlarına dalmakta halkını bile kıyamete itmekte ve itilmekte siniz

Hz İsa şöyle buyurur Korunun korunduğunuz kadar ve sevin sevdiğiniz kadar sizlere zulümde etseler af edin..Şimdi söyleyin nerede krallık nerede üstünlük..

Bilin sadece tövbe edin ve insanlığı koruyun işte orada kurtuluş..

saklı şifa sırlar kitabin dan İslamın güzel sözleri ve gönderilen peygamberlerin insanlığa sevgileri ,ateşi gör sonra ışığı bil ki yol aydınlanacak....bölümlerinden kısa alıntılar

                                         selcuk uysal çoban saklı şifa

 

                                 Dünya üzerinde hiçbir kötü insanoğlu yoktur...               

Sadece nefis çıkar maddeleşmemiş iblisler vardır. Zaman ve gelecek ateş buharında zebani kozaların çözülmesini bekleyen bu zamana kadar var olan şeytanlar var ve var  olacaktır.  

Bilin İslamiyet’te ki derlenip toplanan gönderilen kitaplardan son kitapta toplanmış zulüm , ölüm yasaklanmış ve aç açıkta koymayın buyurur..

Her geçenin bir doğuşu vardır.. MEVLİT “MEVLİD” Kandili tarihi: bir gün değildir doğuşundan ölümüne kadar insanlığın mevlididir. gelecek gelecek vakit an müjdelerin habercileridir.

Sizin için belki bir gün anlamdır. Benim için Allah’ın gönderdikleri elçiler insanlığa adalet müjdeleridir. “Allah de zikret Allah de”

Bu iki tarih arasındaki haftayı da Kutlu Doğum Haftası olarak ilan etmişlerdir. Mevlit Kandili insanı insan yapan bütün güzelliklerin toplandığı rahmet elçisi. Hz. Peygamberin (sav)’in doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme haftasıdır. Bu hafta Müslümanların bayramıdır

Her peygamber gelişinde Şeytan, ölesiye çığlık kopardı. Daha ne gizemli olaylar iç içe ve peş peşe yaşandı.

Her peygamber geliş doğumu insanlığa müjdedir. Hak Hakkı adalet inen tüm kitaplarda gelmiştir. Kuran sonuncusudur.. “Allah de zikret Allah de.”

Hz Ali şöyle der. İlim bir noktadır. Cahiller onu çoğaltmış insan oğlunun ne kadar yetersiz anlayış körlüğü kavrama yetersizliği dir”.” Allahın bizlere bağış etmiş olduğu beynimizi kullanmadan acıziyet için de olduğumuzu anlattığı gibi, aynı zamanda var oluş, büyük patlamayla ulaştı”…Şimdi Bunun adına Big bang diyorlar..

Adalet bilmek istersen “Allah de zikret Allah de” Doğumlar geldiği gibi bil haksız adalete son mektuplarda arkasından gelir.. “Cahil yoktur sadece o kurnazdır.. Bir gün gerçekler ortaya konulacak.

Bilin ki Komşumun havlusuna düşman girmiş ve bir ulusun havlusuna sığınmış ise komşumun düşmanı benim düşmanım olur göze alınmalıdır dünya insanı anlamayanlar bilmelidir ki yaratanın ilkeleriyle fetih süresi başlar nefis için savaşmaz sadece insanlığın var olması için sadece "Allah" için savaşır..

Ölümle de savaşmaz sadece insan selinden korkanlar korktukları başlarına gelir.."Yaratanın buyruğu kısasa kısas tır"...

Şu bilinmelidir ki 82+218 milyon kişi sofraya bir tabak daha koyar ülkesin de zulüm görmüş 10 milyon mazluma bakar gene de ülkelerine maşa ucuna koymuşların ve maşa tutanların eline vermeyiz .ama bilinmelidir ki mazlumlara bakan ülke yok sa eğer Avrupa da yoktur 100 milyon kişiyle fetih edilmiştir. .

Fetih edilen ülke ülkelerle dünya şekli değişir .sancak halk bütün dür sadece yurtlar değişir savunmak korumak ise şehitlik tir....

Zaman an gece gündüz aynı var olduğundan beri vakit sağlar saat gün ay yıl insanoğlu koyar an vakitte fetihle değişir..

Geçenin doğuşu olacaktır.. İnsanlık ve insanoğlu asla emperyalizmlere kaos sahte oyunculara ve iblislere karanlık dünyasına esir olmayacaklardır..

saklı şifa sırlar kitabin dan değişen vakit kısasa kısas, insanlığa İslam’ın anlatılması bölümünden kısa alıntı.

                                     selcuk uysal çoban saklı şifa 

            Bu günde yarında olacaksa eğer yarınlardan sonra bilin ki 

                                         Tek kurtuluş sevgidir   

"Resulullah(s.a.v.) Beni yemene gönderirken tavsiye mahiyetinde şöyle dedi :”Ey ALİ” İstihare eden şaşırmaz ,İstişare eden pişman olmaz .Sakın gecenin başında kalkıp yola çıkma. Çünkü Yüce Allah ,gündüzde saklamadığı şeyleri, gecede saklayıp dürer.Allah adıyla sabah erkenden yola çık.” 

Bu günkü işi yarına bırakma. ÖNCE danış  .Danışa danışa dağları aş. Danışmadan iş yaparsan olduğun yerde Bocalarsın ve kendini üzersin. Bu günü yarına yarınları başka günlere bağlama. Niyeti temiz tut.  “Ya Allah de yeter. Gerisini yaratana” bırak yeter. 

Az her zaman çoktur …Aza kanaat getirmeyen  çoğu bulamaz ..

Matematikte 9 büyük sayıdır .Ama bilinmez ki her şeyin başlangıcı ve büyük tehlike Bir dır . Bir başlayınca sonu gelmez tehlikeler gelir ,Bir kakmazsa başlangıçta olmaz biri yok etmeden sağlık gelmez Bir kereden bir şey olmaz deme Helal ve haramı şükür ü  bilirsen çok şeyler olur. 

2018 2019 Dünyadaki tüm dost arkadaşlarıma ve tüm insanlığa.. Alışılmış olan yıl bitimi kutlanır insanların koymuş olduğu an ve anlamlı anılardır sayı rakamlar değişse de. Doğanı evrenin meta fiziği son noktası gizemli dir. Yaratan tarafından gönderilen elçiler doğuş batış içinde an ve an yaşamışlardır.. Yaratana dua zikirler ise meta fiziğin son noktanın ötesidir. 

Dua ve zikirler isteklerinizin ötesindeki kapının açılmasıdır acılan kapıda ise istekleriniz bulunduğu ve yerine geldiği anlar ve anılarınız vardır....Alışılmış 365 gün değil her an her saniyenizi zikirle dualarınızı her yaşam saniyenizi sağlıklı huzur barış olmasını kutlarım sonsuza denk...  

Güneş dünyaya dünya ayla güneşe sahip olmaz iken insanlık bu dünyaya ve evrene sahip değilken ve olamazken güzel anlar anılar bir birine sahip olamazken. 

Bu güzel an vakit doğuş batış evrenin sahibine zikir ile ve yaratmış olduğu canlıları arayıp sormak paylaşmak sevmek yaşamak yaşatmak la yaratanın cennetine buyur etmesi sevdiklerini de el tutmayla cennette cennet kapılarına çekmesi sağlamak tan etsin insanlığı... 

Kim bu dünyaya sahip olamaz iken ve yediği bir lokmayı paylaşırken merhametiyle insanlık ve insan olmayı sahiplenirken sahibinin var olduğunu bilenlerden tüm insanlığı iyi ve güzel insanlardan eylesin ...

                               Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Dünya insanı tek tanrıya inanır inanmaları için elçiler gönderi  ama insan içinde maddeleşmemiş şeytan nefis çıkar benlik için şeytan maddeleşir.. Öncelikle o ülkede yaşayan insanoğlunu bir şekilde arkasına alır görsellerle sadece rahat etmesini sağlayacak güler yüzlü göstermelik şirin maskeler takarak ve dünyada tek ülke imajı  verse de arkasında GÜÇLÜ ŞİRKET kurmaktadır oda insanın içinde maddeleşmemiş ŞEYTAN KOLZANMIŞ masa altlarında sopalı odunlar toplayarak o ülke “görünümlü iblisin kozasını şeytanın ateş buharında iblisin kozasından çıkmayı hazırlanır ve hazırlatırlar..

”Artık yer yüzünde zaman anlarda şeytan ateşleri yanmakta ve insanları öncelikle nefislerine girerek “ sevgiyi saygıyı paylaşmayı “ yok etmeyle insan oğlunu ayrımcı kışkırtıcı sabrı yok ederek insanoğlunu zorlayarak şiddete nefrete dönüştürerek aynı zebanı virüsleri insan oğlu içindeki maddeleşmemiş şeytanları yavaş yavaş maddeleştirerek canlı türlerini  aklı ve şuurunu oynayarak insan oğlunu birbirine düşürür..( İnsan oğlu şöyle düşünür akılını aklını yitirmiş.) Evet aklı vicdanını nefsini benlik çıkarı şeytana teslim etmiştir.

“Yaratanın yaratmış olduğu Doğuştan gelen aklı ve şuuru olmayan kişi insanoğlu onu ve başkalarından koruyacak zarar ermeyecek şekilde  onun içinde iyilik meleği var oluşudur. Hiçbir canlıya zarar vermez çünkü içinde şeytan barınamaz içinde nefis çıkar yoktur..”

Evet akıl düşünce ilerleyen teknoloji insan oğlunun var oluşundan beri gelen üstünlük bu güne kadar hep din altında ticari şirketler haçlı sefer altında ve yeri geldiği zaman İslam dini altında kamuflaja burun durulmuş ve her yana dönen  maske altında sevgi nasibini almamış zebani yaratıklar bu gün bu asra kadar gelişleri insan içine nefis benlik çıkarlar yerleşmiş kışkırtıcı virüs salgılarlar...

Artık aklı beynin her anına teknolojisi ve son teknoloji sonsuz teknoloji ayağına kadar ve yetişemediklerini teknolojiyle kandırarak kanmayanları bir şekilde her türlü oyuna giren iblis kandırarak..

Aklın gizemin sırrına yetişemediklerin de, nefisin çıkarların benlik ve ben den üstün olmaması gayesi ve bu gayelerle dünya global teknoloji büyüyemeyişi büyütmeyişler  ve ekonomi üstünlüğü kaybolmasın yaşan düşünceleri ve  endişe eden içlerindeki kozalaklar larvaları belemek için bir örümcek ağına saldıkları fenomen koku salarak kendisinden ufak böcekleri cezbedici fenomen kokularıyla yapışkan ağlarına ve dilleriyle kementleriyle asalak yapışkan dil ve bedenlerle balçık çukurlara çekerek yok etme çabasına girerler ve her türlü saldırırlar..

Şeytanin fitne fesatlarla sisli pusuda bekleyerek sizlerin ekonomi düzeni bozarak sizleri açlık ,açıkta ,ölmek korkuları kaosa endişeye eyleme maşa uçlarıyla içerideki hainler kandırılmamışları sislerin içine çekmek zulüm şiddete sokmak çaba içinde oluşları..

Sisler pusulu yolda yolunu  arayan doğru yolda olmanızdan dolayı hedef oklar sizlere saldırırlar ve sonu olmayan yola zor yollara soksalar da başarımız hep bir millet oluşumuz ve oluşunuzdan korkan zebaniler daha çoğalarak kışkırtıcı virüsleri salar tek korunması ise sevgidir.. Tek seçenek SAĞ DUYULU olmak..

Korkulu duvarları %99 var oluşu yakalasalar da % 1 gizemli akıl hücresine yetişemedikleri VE insan sevgisini YIKAMAYIŞLARI dır..

Sevin sarılın bilin ki ne kadar çoğalsalar da içinizdeki gizlenmiş maddeleşmemiş şeytanın illüzyonudur. .

saklı şifa sırlar kitabin dan akıl şuurun erebildiği kadar anlat yoksa maazallah, meyve veren ağacı taşlarlar anlatırken senide taşlatır içlerindeki şeytan, yaşam içinde hızla dönen yan başlarında ebediyet dünyayı  görselerdi oracıktan kahrolurlardı bu dünya yaşamından, X lamiret puslu yolar bölümlerinden kısa kısa alıntılar..

                                 Selcuk uysal çoban saklı şifa 

                                     

                                               Regaip kandili  

Şehirler dağlar gibi saf temiz olsaydı şehirleri tercih ederdim. Dağlarda şehirler gibi olsaydı.. Artık yaşanacak yaratanın yarattığı insanlık aslı olmayışından toprağı seçerdim Savaşı kazanmak istiyorsan kötülerin savaşını iyilerin seyirci kalması sadece kafidir.

Ölüm son olmadığı için ruhun ve bedenin asla yanız olmayacağını inancımla bilirim. Zaman perdesi yaşam süresi kadar kötü virüsler sonrası birbirlerini yer bedenleri toprağa ruhu ise iyilere hesap vereceği saat dır. Vicdan ve ruhun anahtarı ise akıldır..

Beden sadece sıvı kanla hareket halinde emzimler vitamin mineraller mineral tuzla ve nefsin hakimiyet izliğiyle beslense de.. Hissin tehlike sonar sinyali verse de. Acı çeken beden değil vicdan ve ruhtur. Geçmişten gelen geçmişi göremeyecek kadar körlük ise benlik ihtişam şan şöhret gelip geçici hakimeyetliktir .

Kalıcı baki ise sevgi saygı yardımlaşma aklınla vicdan ruh ebediyetin anahtarını bulmaktır.. Akıl senin en büyük hazinendir her şeyin başladığı yerde bittiği gibi bittiği yerde tekrar başlar..

saklı şifa sırlar kitabin dan “Dört hak kitabı” İslam ruh düşünce ve akıl bölümünden kısa alıntılar.. Devam edecek

                              selcuk uysal çoban saklı şifa                        

                                Geçmiş ve 2018 ve gelecek  Tarihler                         

                            “ALLAH DE ZİKRET ALLAH DE”                     

                "Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla oku"

Mevlid insan mı doğumundan ölümüne kadar mevlid dir..Bir dünyanın güzel zamanı mevlid ki şeytanlar çığlıkları gizemli olaylar oldu ki insanoğlu bile anlayamadı. .Şeytan artık her insanın içine girmeye başladı tüm münafık sokmaya o zamanın nefsine girmeye başladı peygamberliğin zamanı ne zamanını bilmeyen şeytan insanlığın içine fesatlar SOKARAK tüm güzel RAHMETLİ MERHAMETLİ ANNELERİN kız çocuklarını dırı, dırı gömdürdü peygamberlik soyu gelmesin diye.. “40 yıl önce “  Her şeyi bilem her şeyin sahibi rabbim her zamanı zaman gelecek diye bir zaman koymadı şeytan daha çok kaoslar  münafıklar fesatlıklar yapsa da 40 yıl sonra peygamberliğin ve insanlığın ilk doğumu oldu çağrı  yaratanın göndermiş olduğu her dini hoşgörü  ile paylaşmak insanca insan olarak yaşatacak İslam doğdu Müslümanlık.. Adem den buyana gelen yaratanın ilkeleri bir kitaba toplandı ..son kitap Kur’an “Allah de zikret Allah de” 

Bil ki şeytan daha çok azacak şeytan bir din değil içimizdeki nefis maddeleşerek putlaştırarak sizleri yaşam alanınızdan çıkarıp sizleri putlaştırmak parasal şirketler içine sokarak yaşamınızı değiştirmekte.. Parayı güç olarak görmekte öteye varamayan şeytanlar her türlü maskenin altında saklanarak sizleri komut komuta etmekte.. Her peygamberler gelişi 1000 yıl 700 yıl arayla geçse de insanoğlu için 2000 yıl 1500 yıl geçse de siz insan oğlu sadece asrınızı size zaman verilen sadece 75 yıl ve 100 yıl asrınızı yaşamaktasınız.. ve son mektup “Azrail’den” aldığınızda şeytan sadece size gülmekte...Geriye dönemeyecek kadar yakın bir zamanda olsanız da..

 

Hatalarınızı kapatamayacaksınız...Size yaşa yaşam yaşatmanız için “Bu gün münafıklık oyun kaos İNSANLĞI YOK ETMEK için şeytanlar çığlıkta ..Belki yaşam doyunca dualarınız sağlık şifa bereket insanca yaşam belki zamanınız bu gün..."Allah de zikret Allah de” 

                           Selçuk uysal çoban saklı şifa  

MEVLİT “MEVLİD” Kandili tarihi:  gelecek müjde habercileridir. Sizin için belki bir gün anlamdır. Benim için Allah’ın gönderdikleri elçiler insanlığa adalet müjdeleridir. “Allah de zikret Allah de”

Her peygamber gelişinde Şeytan, ölesiye çığlık kopardı. Daha ne gizemli olaylar iç içe ve peş peşe yaşandı.

Her peygamber geliş doğumu insanlığa müjdedir. Hak Hakkı adalet inen tüm kitaplarda gelmiştir. Kuran sonuncusudur.. “Allah de zikret Allah de.”

Hz Ali şöyle der. İlim bir noktadır. Cahiller onu çoğaltmış insan oğlunun ne kadar yetersiz anlayış körlüğü kavrama yetersizliği dir”.” Allahın bizlere bağış etmiş olduğu beynimizi kullanmadan acıziyet için de olduğumuzu  anlattığı gibi, aynı zamanda var oluş, büyük patlamayla ulaştı”…Şimdi Bunun adına  Big bang diyorlar..

Adalet bilmek istersen  “Allah de zikret Allah de” Doğumlar geldiği gibi bil haksız adalete son mektuplarda arkasından gelir.. “Cahil yoktur sadece o kurnazdır.. Bir gün gerçekler ortaya konulacak “

MEVLİT Kandili nedir MEVLİT kandilinin manası ve önemi Hazreti Muhammed'in doğum günü olmasından ileri gelir. mevlit Kandil’in de bol bol dua edilmesi ve bu gecenin namaz gibi ibadetlerle geçirilmesi öneriliyor.  MEVLİT kandilinin önemi ve anlamı MEVLİT; doğum zamanı, doğulan yer ve zaman anlamına gelmektedir. Peygamber Efendimiz (sav)’in doğduğu geceye mevlit Gecesi denir.

Bu gece aynı zamanda Rebiül evvel ayının on ikinci gecesidir. Dünyanın her kesiminden Müslümanlar, her sene bu geceyi mevlit Kandili olarak kutlamaktadır. İslam'da Hz Muhammed (sav)’in doğum günü farklı mezheplerde kutlanır. Sünniler Rebiül evvel ayının On birinci gecesini On ikinciye bağlayan geceyi, Şiiler ise 17. günü mevlit günü ve 17'ye dönen geceyi de Mevlit Gecesi olarak adlandırırlar.

Bu iki tarih arasındaki haftayı da Kutlu Doğum Haftası olarak ilan etmişlerdir. Mevlit Kandili insanı insan yapan bütün güzelliklerin toplandığı rahmet elçisi. Hz. Peygamberin (sav)’in doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme haftasıdır. Bu hafta Müslümanların bayramıdır..

 

                            selcuk uysal çoban saklı şifa

            Hangi dinden olursan ol gel ve oku dert gelince 

                              yaratanı zikretmektesin

                              Allahlı zikrettiren derttir..

Allahtan korkun Allaha aşkındır karşılık beklemeden öğretmek zikirdir. Ters giden bir şeyler var ..ya görmüyor yada göremiyorsunuz Doktor, prof, oluyor emekliye ayrılıyor sonradan kredi çekiyor bastona düşünce toprağa sarılıyor..

Sizce bir yanlışlık yok mu böyle bir şey kaç kişiyi söyleyeyim.. Emeklide olsan kendi dalında geride gelen gençlere bilgi sunmak ve kendi dalında daha çok yapamadıklarını ar-ge çalışmalarınla insanlığı yaşama yaşatma sizden bu istenmişti..

Bilgilendirmek ve bir yandan kendi dalında toprakla daha çok gelişim ve araştırma dalında güzel projeleriniz vardır Bitki aromatik gibi.. Bir düşün o işe girerken ve çok başarılar istemiştin nerede..

Bazı insanlar başkalarına güvenerek tek başına ayaktayım güçlüyüm der Ama yanılır .Tek başına atakta durmak geridekilere güvenmeden dura bilmektir kendine inanarak imanın gücü yaratılışın ve sahibin kanun ve ilkelerine Tevekkülüne inanışın seni tek ayakta duruşunu güçlendirir. İster fakir ol ister zengin..

Hassas terazi.. "İstediğin kadar şekle gir (yüce yaratan) görmekte "Suçluyu arıyor suçlu bulunamıyor, aslında suçsuz bulunsa suçluyu bulursunuz ,adalette suçluysa suçsuzun ve suçlunun cezasını kim kesecek...

Şeytan dünya malına için insanoğlu içine nefis girdiyse.. Suçluyu suçsuz, suçsuzu suçlu sonradan pardon...pardon nun cezasını kim kesecek...

Sadece bu dünya çıkar.. Aaaa..Pardon toplumsal hata suçlu suçsuz bulunamıyor...

Dış dünya kanunlarıyla hep budanır sın .özün kanunu, sözün kanunu "yaratanın kanunlarıyla" hep diri oluruz ,hem de hepimiz oluruz. .Yoksa Kim nereye kadar gidecek. .Vakit ve zaman geldiğinde Püffff...Suçlu. .Son isteğin.. Senin ve sizlerin son isteği... Bilin..

Gençlerin sizlere ihtiyacı var bir nokta bir virgül bile bilmeleri var olan yaşantıyı daha çok yaşatmak sizlerin elinde.. Çünkü sizler emekli olup bir kenara çekilme yeri değil bu dünya.. Yaşadığın gibi yaşatma geleceği.. son mektup gelesiye kadar yaşa ve yaşat.. Yok öyle Aslı yok yaylasında 1-1000-1500 koyuna ceza kesme...

Yaşıyorum dediğiniz hayattan bir vakit.. Yaşıyorum diyor, kazandım diyorsunuz, hayır kazanmadın kazandın deyip kendini aldattın. .Ne varsın ne yoksun, bu gün gene kaybettin. .Ben kaybetsem de zaman içinde vakti geldiğinde kazana cam. .Ya sen insanlık doğa için ne yaptın....Koça bir hiç....Yarınki zaman olursa verilen bir hediye nefeste Kazansan da kaybedeceksin.. zaman ve vaktini...sırlar dünyasında çalışmanın sağlığı ve zikir dünyası.. çalıştıkça öğretim verdikçe zikir etmiş olacaksın..

“Bil arkadaş seni sevmeseydi onun yolundan koşturmaz. Allahtan korkun aşkındır. Bil Allah yolunu açmazsa dua edemezsin. Başına bir dert gelince Allah diyorsun o kendisini zikir etmek için dert vermiştir.. Allah bir kuluna mal verdi.. ama dert vermedi hiç zikir etmedi. Allah zikrettiren derttir.. Musibetlerden korkma ve Allah de Allah demedikçe musibet gitmeyecektir.. Çünkü musibet sen Allah de diye gelmiştir ve Allah demedikçe musibet gitmeyecektir”. 

                               selçuk uysal çoban saklı şifa  

                      KARANLIK EVRENDE MAVİ DÜNYA

                  HAYAL BİLE EDEMEYECEĞİNİZ SIRLAR..

Karanlık sabah olacak sabah karanlığa karışıp saatler bir birini kovalayacak gün bitecek hafta başlayacak arkasından ay gelip bir yılı tamamlayacak senin  zamanın bitecek doğa yeniden doğacak...

Evet sen yoksun sadece arkanda bıraktığın izler kısa müddet sonra bitecek belki de anılarınla eserlerinle bir müddet sonra şimdiki yaşamış olduğun zamanda bazı anı bırakanlara istemezcesine davrandığın gibi senin arkanda anı bıraktığın gibi birileri de birlerine birbirleri de birilerine hep zıt görüşler bırakarak birileri birilerini bekleyecek beklenen kişi gelse de oda birilerine bekleyip anıları bırakılan kişileri istemeyecek sadece tarih yazar mı yazmaz mı o günkü beyin şimdiki beyinleri karıştırdığı gibi akıl oyunlarıyla beyin yıkamayla istedikleri düzeni sağlamak için  insanın içinde yerleşen gelecek teknolojiyle “yaratana” haykırı beyin zerrecikler yerleştirerek insanlığı yok edeçem düşünen şeytan iblis insan ırkının en hassas nefsi ile oynayıp hep galibiyet çıkmasını isteyip. “insanlığın en iyi binleme düşünme akıl ile erdemliği unutturacak” Bu insan ırk yaşam boyunca nefsine yenik düşecek.

İleri teknoloji şimdilik gelmemişte olsa şimdi ise sen istesen de istemesen de içinizdeki bir virüs maddeleşerek seni hep nefis yolunda.. İnsanlığını ve nasibim almamış yapacak.. Kaba bir insan, zorba bir yapı, kötülükler yapmak için ,her sabah uyandığında daha çok acımasız yapıp kendine bir misyon yaparak hal ve hareketlerini değiştirecek...İyi yi kötü kötüyü iyi kötüyle iyiyi ayırt edemeyişimiz zamanı gelince insan ırkının da vakti saati gelmiş olacak...

İnsan ırkında var olan güzellik bir gün uyanması zamanını çok iyi bilen yaratanımız. Karanlık gün gelecek ve insanlığın karanlık çağlarda yol alarak insan ırkını yok olacağı zaman son göreceğiniz sadece bir ışık olacak...

Doğa kendini yenileyip dünya yaşamı devam edecek insanlık var mı ...Bilinmez şu anda insanlığı bilmediğiniz gibi.. Yaşıyor zannet seniz de kendi asrınızı yaşadığınızla yaşıyorsunuz  ancak iki metre kare içinde dört duvar içinde yaşadığınız düşünüyor okyanusun en derin mariana çukurunu görmediğiniz ,en yüksek dağı Everest görmediğiniz gibi şu anda nefis yolunda kaybolan bir ayağınız çukurda olan ve sadece nefsiniz kendi hayaliniz ve kaybolacak servetiniz ölüm korkunuz yaşam hayatınız. Bir anda acılan..

Anında açılmış olan  pencere evreni karanlık soğuk yüzünü göstermesi sonrası ve ilerisini bilemediğiniz kör noktada şu anki yaşadığınız gibi aslı net yolu görmeniz geri dönmek için çok çabalar harcasanız da...saklı şifa evrenin karanlık nuru nur ışığın hikmet ve sonsuz elementler bölümden kısa özet alıntılar.. 

                          selçuk uysal çoban saklı şifa..

  MUHASEBE FATURA ÖDEME SON MEKTUBUN İÇİNDEDİR

Tüm insanlık din ayırt etmeden yaratanın emriyle insanlık yaşarken.. Tüm kötülerden münafık nasbını almamış kişilerden ,şu anda insanlık için kötü düşünenlere artık son mektupları göndersin...Rabbim..Sizler için uzun gün olabilir yaşam kadar yok olmakta yakındır sadece muhasebe çizgisi...Yaşam ve doğa denge grafiği...Orayı çözemessiniz..

Herkes kendi faturasıyla gider...Bil ki herkes kendi bacağın dan asılır....

Orada bana yardın edecekler düşünüyorsan şimdiki zaman perden de kendi vücudunun içine seni sapıttıran kişiyi koyamadığın gibi onu da bacağından asıldığını göreceksin..

Kalbin ,aklın ,Şah damarın arasına sigorta koyma bil ki son durakta sigortanın hiç bir garantisi yoktur...Göreceğin tek o yaratan vardır "Allah Tanrı"...

"Her kim zerre kadar ( şer işlerse) misli, misli ebedi cehennemdedir sapan da saptıran da onu görecek ebediyi açıyı görecektir ".."Her kim ( Hayır işlemişse ) okumuş doğruyu anlatmış anlamışsa misli ,misli hayırlar bu dünyada da gel dünyada da alır ve alacaktır"...

Siz şimdi şuan yaşadığınızı zannediyorsunuz siz şu an yaşamıyor sadece yaptıklarınızı hal ve hareketleri düzeltin diye zaman vakit veriyor...Bazen olur ya ben bu zamanı daha önce yaşadım zannettiğiniz gibi.." Tevekkül et sadece Allah tan Tanrıdan “emam " dile....Zaman vakit gelince seni alır bu dünyada kalaçam diye hiç düşünme....

                                BU GÜN AFETLER OLSA.. 

Tek sarıldığın yalvardığın dua ettiğin gibi kurtarıcının ipine sarıldığın gibi sarıl sadece afetlerde değil yaşam doyunca ...Dünya malı nefsine sarılma bil ki o seni kurtarmaz....

Yaşamdan belki son umutlar başarı sağlık bekliyorsun. .Sen iste azimle " Tanrı " yardım edecektir.. Bazen Bedenin ruhuna borçlu bazen de ruhun bedenine borçlu " Yaratan " sanal başarıların için ol diyecek ..Sen yeter ki iste. Başka başarılara başkalarına yapa bilme başarısı vereceksin .yaşam ve yaşatma şansı örnek teşkil edeceksin öğrenmek öğretmek yaşam eğitimiyle gelir ve başkalarından yardım bekleme yardım eden tek " O " vardır. ..

 

                          selçuk uysal çoban saklı şifa. 

                          HAYAT HER GÜN YENİ BAŞLAR  

Hayatını değiştirecek belki de ilk cuman “duaların kabul olunduğu pencere”

On yıllık birikimini bir gün de kaybedersin ama kaybettiğini tevekkülle fazlasıyla bir günde iki şey kazanırsın hem tecrübe hem de kaybettiklerini kaybettiğin gibi var oluşuna da imanla inan yeter..

Hayaller bazen püf olur....başarı iki cep tir birinde demir birinde fındık kabuğu, demir ağır olabilir batabilirsin de ama diğer cebindeki fındık kabuğu batmaz denizde ummadık mercanlar çıkar yapışır ve koskoca kaya olur...

Çünkü yaşam hayattın bedenine ruhuna borçludur daha çok yapılacak işler olduğunu unutturmaz... korkunun korkusu hiç unutma korkusuzluk tur. .kaybettiğin hiçbir şey yoktur zaman vaktin aynıdır. düşündüğün hayallere biraz gecikmişindir..

Sadece yarını olmayan dünya için iliz yon korku görmektesin ama bil ki iman dolu tevekkül adımınla o korkuyu yenecek yarın için emin adımlar atacaksın...iliz yon korkunun üzerine güzel iyi niyetle gidersen bil ki tevekkül adımın yeni kapılar açacak...

O kadar tecrübe edinmişindir ki ,kazandığın servetini kaybetsen de kazandığın tecrübe ondan kat kadar fazladır bir o kadarda manen sermaye ama kazandığın ve kaybettiğin servet hassas terazi gibidir ,kaybettiğin, ve kazandığın arasında hiç unutamayacağın inçe ayar vardır..

Farkına varırsan her şey yolundadır, yok nefsine hakimiyet sisliğin yarını olmayan zaman diliminde püf.. ama hayat gene yeni fırsatlar verecektir...işte o zaman en derindeki korkusuzluğunu çıkarıp sıfır hayattan yeni yol aydın ışığa tevekkül imanla yol alacaksın.. ve bil ki başaracaksın.. öncelikle sağlığın yerine gelecek.

“Allah’ım vatan bayrağımı halkımı korumak için korkusuzluk ver savaşa bilmek için iman gücü ver”

Yaşam sürem varise gelecek neslimi dünya insanoğlunu barış ve huzura kavuşturmak için.. bana bu dünyada fetih zafer nasıp eyle”

Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir.er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir.

Yaşamımda edindiğim öğrendiğim en büyük bilgi şudur;

Kendi kendine yardım etmeyi bilmeyen , hiç kimse yardım etmez ve edemez.

Gücünüzden şüphe ederseniz, şüphelerinize güç verirsiniz.

Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. farklı olan yürek ve niyettir.

“Bil ki hayatın yeniden başla asıl başladığın yerden yanında terazini eksik etme”

yarınki nefesin hediye yaşam müjden..

Her şeyi gören ve duyan “ odur ki ”şeytandan sakınır” “rabbime” sığınırım

                                             AMİN  

                           selçuk uysal çoban saklı şifa

                   KURBAN BAYRAMI İNSANLIĞA DEĞERİ  

                         VE BİR LOKMA YEMENİN ŞİFASI

“Kurban Bayramı, Hz. İbrahim’in belli bir fedakârlık yaptığı, Müslümanların da bütün samimiyetleriyle günahlarının affına yol aradıkları.. ve bu gâyeye ma’tûf, bazılarının Beytullah’a yüz sürüp, Arafat’ta vakfeye durdukları ve Muhammedî bir ruhla yalvarıp yakardıkları bir gündür.

İlk insan ve ilk peygamber Hz. Âdem’in iki oğlu Hâbil ve Kâbil’le başlayan kurban ibadeti, din î bir ibadet olarak, peygamberlik silsilesi içerisinde yüzyıllar boyunca ilerleye ilerleye Hz. İbrahim ve İsmail’e ulaşmış, onlarda hac ibadetinin bir parçası sadedinde sünnete dönüşmüş ve yine aynı peygamberler silsilesi yoluyla yüzyılları takip ede ede gelip tâ Hz. Muhammed’e (sav) kadar vâsıl olmuş, Ona gelince ise, sadece hac mevsimi hacıların kestiği bir kurban olmaktan da çıkıp cihanşümûl ibadet (Yaratana teslim olmak) olma konumunu ihraz etmiştir. Şöyle de ifade edebiliriz.

Hz. İbrahim’in, oğlu İsmail’i (as) kurban etmek istediği, yaratan büyük bir koç göndererek onu kurtardığı günün yıldönümleri olan hac ibadet mevsimi, hicretin ikinci yılında Allah Teala tarafından Rasulü (sas) vasıtasıyla ümmete bir kurban bayramı olarak armağan edilmiştir.

Bu bayram, hanîf İslam dininin önderleri olan peygamberin anılarını tazelemek, Allah uğruna canı ve malı feda etmek, bu yolda sabır ve metanet göstermek konusunda onları örnek almak anlamları taşır.

Kurbanın önemini anlamak...

Nerede kurban tüm insanoğlu gelmişleriyle arınmış olsalar bu gün tüm dünya paylaşmayı bilerek kardeşlik uğruna iblis ve şeytanlarla savaşarak .insan toplumunu huzur barışa götürürlerdi...

İnanın bu güzel bayramı tek gönülce ademden buyana gelen her peygamberi anmak ve kurban adaklar vermek.. Tüm insanlığı kurtarmak birlik beraberliğin önemini taşır....Kurban yıllık erzak niyetine taşınmaz ,ÜLKENİN birimi tarafından yanı Kızılay... Kurban derileri SATILARAK fakir fukaraya EŞİT yıllık gelir olarak dağıtılır ...Sadece ve sadece fukara halka dağıtılmasını GEREKİRKEN..

Kendi çıkarlarıyla Çıkar için nefis için aracı kurumlarla işbirliğiyle kendilerine pay alarak daha sonradan fakir halkın top tüfek bombalarla saldırmaz...Nerede kaldı sizin ibadetiniz. .ve hala o yolda olanlar nerede kaldı vicdanınız nerede kaldı vatan bayrağınız nerede kaldı Müslümanlığınız hey dış dünya nerede kaldı yaratana inancınız...

Tüm dünyadaki insanlık ayırt etmeden dağıtılması varken ve ademden gelen bu kurbanı yerine getiren tek Müslümanlık varken hem dışarıdan hem içeriden şeytanı sesler yükselirken , bir de içeriden göstermelik bu paylaşmayı kendilerine sermaye edenler acaba Allah katında. .nasıl cevap verecekler...

Kurban eti ve derisi belirli kişiler tarafından toplanıp ve bu kazancı kendilerine harcıyorlarsa haram işlediklerinim, ve kapı, kapı dolaşıp et toplayıp bu işle uğraşanlara satıyorlarsa nasıl kurtulacaklarını ölüm peşindeyken nereye saklanacaklarını şimdiden görmelerini haberdar olmalarını gelecekleri çok tehlikeli günlerine girdiklerin şimdiden göremedikleri gibi...

Bu bayramı tek görkemli ve bir kutlama anma saygı ademden buyana , ve İslam peygamberi Hz Muhammed (sav) ve gelen tüm peygamberleri anılarını tazelemek yaratanın emirlerini yerine getirmek ve tüm dünyada kurbanı tek olarak yaşayan yaşatan sonsuza kadar yaşatacak olan tek Toplum Türk ırkı Türk toplumun içinde yaşayanlar dır ve Tüm dünyada yaratana tevekkül eden .Tüm peygamberlere inanan insanoğludur ..

İnsanoğlunun Birlik beraberliğini bozan kim varsa bilsin ki yaratanın yaratmış olduğu doğa afetlerine maruz kalacaklar.

Çünkü yaratanın yaratmış olduğu insanoğludur. .Onun için insanoğlunu sevmeli saymalı sağlık ve şifa getirmesi için dua etmeliyiz...Tüm insanlık..

Tüm insanlık geriye doğru gidin neticede tüm insanlığı göreceksiniz ve hepsini toplanmış adalet son emir Kuranı görecek toplumda huzur ve barışı görerek yaratana adanmış kurban ve kurban bayramını göreceksiniz. .Görerek..

Sırlar kitabından İslami güzel sözler ruhani saklı şifa sözlerinden yayınlanmamış yazılarından alıntı.. 

                                     selçuk uysal çoban saklı şifa     

                                                AKIL

Bazen sorarlar yaş kaç dilediğin müzik derler...Evet dilediğim müzik gençlikte dilediğim müzikler...Bilseler müzik bir tedavi şekli...ver oradan antibiyotik ver oradan ağrı kesici değil...Birde anlamak anlayarak o acıyla yol almak yok öyle sesi sonuna kadar açıp anlamadığın müziği dinlemek o bir psikolojik hastalıktır...Ve tüm dünyada bir müzik ve okuyanı dinlemek güzel kulağa hoş geleni dinleyerek rahatlamak anıları tazelemek...Oda müzikten ziyade kelimelerin harflerin beyincik altında çok geçmişten gelen bir sinyal...

Evet kuranı güzel sesle anlamasan da kelimelerin harflerin gücüyle tedavi...Bu her dinde hastanelerde okuyarak ses ve güzel şeyleri “yaratanın ilkelerini ayetlerini duyarak kanseri bile yok edecek ses ve okuma tedavisi.”. .

Anlamak için kaprisli ve kibirlilik ve şeytan düşüncelerden çıkmak...Yani gelişen akıl...Şimdi akıl derki ya olur mu hastanelerde kuran okuyan görevli...Bir yanda gericilik der...ileri görüşmüş gibi var oluşundan yoksun ruh ve sinir hastası olursun.. Delirmişçesine saldırır durursun...Siz bana dersiniz ..Ben size Allah kurtarsın derim... Sadece akıl düşünce versin yaratanımdan sizlere...

Galaksi ve güneş sistemin içinde.. Bu gün kayan yıldız gördün bu yıldız binlerce yıl önce kaydı görebileceğin zaman bu gündü.. Maddeleri parçalayıp bir yerde toplamakta 4.5 yıl yıl olabilir.. Sizin için zaman, evren için andı...

Akıl bu akıl nereden geldi...İnsan bir birleşimlerle bir canlı ve canlılar türedi madde parçalanamaz halde gelemezdi oluşum elementler emzimler minerallerle evrenin  en sevilen insanoğlu türeyecekti...

Belki başka galaksilerden korunması için bir insan ırkını bu dünyada yarattı...O her şeyi bilen.. Bir bitkinin meralarda oluşunu binlerce yılda, bir tuz tabakasının bir milim kalınlığı binlerce yıllarda oluşumu doğa insanoğlu üremesi için 4,5 milyar yılda atmosfer yapısını doğa dengesi sağlamak için diğer canlı türlerini yaşattı ve cağlar geçti soğuk sıcak yılar asırlar çağlar atlatılarak insan uyumuna en uygun yaşam alanı insan oğlunu sundu ve insan ırkı  üredi.....VE  bir beyin içine de akıl zerreciği yerleştirdi...Yaşamaları için onlara doğa bitki örtüsü, diğer canlı türleri üreterek bir sofra kurdu...

Her vücuda his verdi ,hislere görevler verdi, kimi dokunarak ,kimi zaman koklayarak ,kimi zaman görerek kimi zamanda duyarak ,ve bir de acı hissi verdi sinir.. Akılla insan ırkı düşünerek ve keşifle...Yaşamı öğrendi...Çoğalan ırk ADEMLER çoban gerekliydi .Bir öncü...ADEM...Ve duyurdu herkes secde etti biri hariç.. İblis...Ve sevilen bir meleklerin içindeydi...Seç de etmeyen kibirli  iblis karşı gelerek...İnsan yani ademlerin düşmanı olacağını orada beyan etti...

Yaratan oracıkta yok edebilirdi ama yok etmedi insan ırkına bir de bu dünya yaşamlarını geçmeleri için intihan olmaları gelecek yaşamlarında yerlerini almaları için dürüstlük ahlak yalan olmayan haram yemeyen insan enerjisine ebediyetin sonsuzluğu yaşamaları için sınav imtihanları içinde soru bıraktı...İblisin ilk işi Habil kabil oldu..

Evet bir dünya ,bir ay ,ve gezegenler güneş, güneş sistemi içinde diğer gezegenler geze genler dişin da galaksi, ve diğer galaksiler.. Sonsuz evren...Bir birlerine çakışmayan her an her saniye dönüşleri, geçe gündüz, evrenin ne eksik ne fazla dönüşü içlerinde bir gezegen ters dönüşü acaba.. Aklınız. Bir sahibinin olduğunu sizlere söylemiyor mu...

Öncelikle aklınızı inceleyin gizemli bir sır, parmaklarınız uymayan bir işaret, aklınızla bir et kemik kan yapamazken.. Keşiflerinizle zor bela aya giderken orası da meçhul, orada da bir şeytan oyunu yatmakta ,evrende bir insanoğlunu yaşatamazken, Ve bu kadar güce sahipken güç bende denilen insan ırkı hala önce kömür sonrada fosil yakıtlarla uğraşırken, ve ölümcül bir birlerini öldürmekle geçinen insan ırkı ve aklı “bu dünya kurulduğunda sevgi saygı ahlak kurallarla düzen kurulduğundaki akıl ”. itiraz eden  Şimdiki  akıl insanları yok eden akıl bir iblis olmuyor mu. Ta kendisi...

Bunları olacağını bilen yaratan ilk rehber işaret ,görme ,his ,dokunma olarak söz geçerli ilk peygamberi, Adem peygamberi ve sonradan 124 000 peygamberi içlerinden sonradan gelişen kitaplarda aktarılan 25  peygamber 2 salih ve sonradan 4 kitap hak kılınan ve en son  peygamberi ve baştan sona kadar tüm kitapları alan bir kur an göndermek son ilkeler başka yok.. Denilirken...

Daha insan ırkını ve evreni keşfederek ve aynı düzeni kurup yaşatamazken hangi akılla bu evreni sahipsiz bulmaktasınız... Doğum yaşınla ölüm yaşına bak yok sun ...Ya evren sonsuza kadar sizden sonrakileri de yaşatacak.....Bil ki sen aklına bile sahip değilsin...Sonradan gelecek istilacıları bulman için.. Aklın içinde bir şifre verdi..

 Bunlar senin gibi görünür senin gibi konuşur, senin aklını onun aklına uydurur. .fitne ,bozguncu, kaos ,endişe yaratır olmayacak şeyleri olacakmış gibi gösterir seni ve aklını bağlarlar.. Onlar için ateş bir yorgandır..

Kin nefret, kibirli, nefisten uzak ,kısa öz, Tek kurtuluşunuz soğukkanlı olmak ,akıl içinde düşüncelerinize sahip olmanızdan başlar öncelikle "tevekkül" aksi bir akıl onların ateşini körüklemektir.. AKIL YAZILANLAR SIRLAR KİTABINDA... Orada akıl yazılı.. Tedavi şekilleri de...Yaratan seni kendi kendini onaracak şekilde yarattı...İlaç kullanmadan yaşam....  

                               "Selcuk uysal çoban saklı şifa

                                          Numaralanma Akıl  

Akıl saymakla bitmeyen...4x 0000000000-0- akıl ..Boşa denmemiş boşa konmamış kafa tasına beyin beyincik içine yazılım akıl zaman ilerledikçe akıl ileri basacağı yerde ...Hala geri vitese takılması beden şanzımanda ayrılmış rektefecide unutulmuş akıl...

Buna bir Müslüman nasıl inanır. ...Allah emir verecek... Azrail yerine getirecek sonra birileri çıkacak o büyük meleği kovacak aldığı canı Azrail o kişiden korkarak geri geri bırakacak... Rabbim bize akıl, fikir, Salih iman versin .Yoksa bizi kandıran çok olur.....Acaba çobanın aklı 0 altında mı veya hiç mi yok...

İnsanları kandırmak çok basit insanlar saf temiz gelecek korkusuyla her kese inanır çünkü onun aklında anlatan kişi elçiymiş gibi görür...Anlatan kişi çok basitmiş gibi anlatır alay geçer gibi basitleştirerek anlatırlar.. dört büyük melekten bahsederken birileri ...Tasvirlerine bak, biri ıslık çalarak diyor, diğeri takmış sepeti koluna gidiyor diyor .biri kovuyor... Allah'ım affet bizi senin indirdiğin dini biz doğru anlayamadık, doğru anlatamadık.. Doğruda anlayamayacaklar...

Şayet duyan sensin...Her şeyi dilen de...Bunlara öyle bir hastalık ver ki...Azrail gelsin ve canlarını almasın... başında beklesin onların tabiriyle senin gönderdiğin Azrail’i nasıl kovuyorlar görelim... Azrail dalga geçenleri ...Azrail oyunlarını oynasın, ıslık çalsın zil takip oynasın.. ..Onların aklıyla söylüyorum ...ver Allah ver.. Anlasınlar ,Anyayı Konya yı ...bir anlasınlar...Gidip te dönülmeyeceğini.. dönülemeyeceğini...

Bu tip akla “rabim” sen bildiğini yap rabbin dünya istilaya uğramak üzere.. Elimden sadece bu gelir 2 metre karede ancak 10 akla doğruyu anlatırım aklımla...Yaratığın insanlara akıl nasıl anlatırım ..Her şeyi bilen her şeyi gören her akla hükmeden sen rabbim...

Senin gücünü bir daha göster bir daha ders ver ve senin yaratığın insanlara , zara verenlere son kez bir ders ver.....Kendilerine sarılacak ip arattır...O zaman sahiplenecek ip bulurlar...Onların anlattığı ip ne kadar sağlam olmadığını göster.. Son sarılacağınız 4 kitap her dinde hak kılınan kitap ve son gönderilen son ilkeler ve “yasa Kuran” olduğunu akıl içine 4 x 00000000-1- ekle.. sonu olmayan sırlar kitabında akıl ve şifa eylülden itibaren atılmayan yazılımlar.. Yakında...

"Kur'an ve doğayı" ne kadar okursanız, ve anlarsanız. .O kadar farkına varacağız cahilliğimize...ve geri kalmışlığımızı net göreceksiniz.. "Kur'an asırlar" öncesi ve sonrası habercisi geri kalmışlığın değil. ."Kur'an" Her kesi asrını yaşatacak ilimle bilimle geleceğini yaşayacak.. Duymanız için kulak görmeniz için göz ,anlamanız için akıl....

Herkesin anlayacağı gibi 1 ci boyutta yazıyorum 4 ve 5 boyutta yazıldı mı dayanamazsınız...Konuşun her kesin anlaya bileceği gibi...sırlar kitabında..yakında ama belki bu yıl ama belki son nefeste..muhakkak sonu olmayan kitabi içinde..

                         ”selcuk uysal çoban saklı şifa”

                       Çıkar değil Hele şirketleşme hiç değil     

Sadece “yaratanın ilkelerini “ öğrenmen öğretmen işte orada ahlak ve huzur  toplum barış vardır Orada gerçek adalet vardır.

İnsan anatomisi bir ilkedir bir matematik bazen yanlış çarparsın, bazen yanlış çıkarırsın  ,bazen de yanlış bölersin..

Sağlaması “ilkenin “içindedir.. Her türlü tartışmanın dışında, üstünde sayılan, ana düşünce ve inanış, baş kural.. Bir son nefeste çok iyi anlarsın.

Ademden buyana gelen Son kuran adaletinde toplanmış.. “ Yaratanın İlkeleri”. .Var olurken.. O kadar ilim irfan okumuş, Adam olan adamların duvarda asılı diplomaların ,nefislerine yenik düşmesinden mi kaynaklanıyor. Bu cahillik..

Bu cahillik olmaması lazım, cahil gibi  kurnaz olanların işine benzemekte. ..Var olan kâinatı görme, öğretme kutsaldır “elçiler tarafından” anlatılmış ,yazdırılmıştır, bir topluma anlatarak öğreterek  en içten uygulamak uygulatmak “Allah katında yeri doldurulamaz”.. Gene de her şeyi bilen gören Rabbime aittir...

Var olanlar da çıkarlar doğrultusunda yorumlamak cahillikten çok kurnazlığa götüren yol olması “ Hocan bu şu günah mı soruları ” hala bu toplumu göstermelik  ,hala var casına gün dolsun torbalar dolsun misali...

Bak kardeş ben dağda yaşayan “cahil çobanım”...Sana “Allah’ın yaratanımızın “ iki ilkelerinden kısa. Ve kısasa kısası..

Her kim insan ruhuna bedenine kötü şeyleri veriyor verdiriyorsa...Hem haram hem de misli ,misli günah ve fazlasıyla ebedîyi cehennemdedir...Her kim insan ruhuna bedenine güzel çıkarı olmadan güzel sözler veriyorsa .Bu helal hem de  sevaptır ,sadece geçici cehennem de tek başına  sorgulanır ,sorgulamadan sonra kalıcı ebediyete yollanırsın...

Sana ila Arapça bilmene gerek yok her dilde  bu hal ve ilkeleri bilmek öğrenmendir...Tabi ki o zamanın yazılarını öğreneceksin  sadece okumakla değil ,öğrenip okuyup anlayacak şekle gelirsin ..Okuyup anlamasan da öğrenesiye kadar yukarıda ki açıklamayı yap şimdilik yeter.. Yoksa maazallah.. Bu cahillik bitmez...Asıl cahilde hiç öğrenemez...Bu çamurlu yolda üstüne sıçratarak gider durursun..

Şunu da bil gün bu gün , bu gün ne öğrendiysen öğrenir ,yarın bir nefes varmışçasına yarın yarınları bekleyenler ,bekleyenlerde bekletilenlerde anı zamanı bilmediğinden her kes cahildir.. Yarını ne olacağını sadece yaratan bilir...Sizlere ademden buyana gelen yaratanın ilkeleri son kitapta toplandı ...

Bir sinek kadar evrende bu dünya varken ,  evrenden sinek kadar gözükmezken , siz bu dünyada, toz tanesi kadar gözükmezken, gözle görünmeyen element kadar yokken ...Nemruttun bir sineğe yenik düşmesi, bir toplumu “bir peygamberin bedduası” ile yok oluşundan ,sizlerde bu dünyada çöllerde avare dolaşırken, çamur balcıklarla bulanırken ,yaşam içinde hala nefsinize hakim olamazken daha çok sorular sorar durursunuz..

                         .”Selçuk uysal Çoban saklı şifa”    

                                             Özel

Tek Vatan Tek Bayrak Tek  Millet ve Dış Dünyaya dik duran

Sadece Vatan bayrak halkım için ve dünyaya tek duran   töremin seçmiş olduğu Önder için önünde ve arkasında vatanım bayrağın halkım ve Halkın arasında yaşayan ben kardeş olarak gördüğüm ve beni kardeş olarak bilenlere..                             

“Sadece bu dünyada konuşurlar, aslı gel dünyada, cevap veremezler, demeyecekler mi, sen Müslümandın ,son peygamber gönderdik, ve yaratanın emrini son kitapla bildirdik.. Sen ne yaptın”

Onların kurnaz oyunlarına nefsimi satsaydım, ve onların su yolundan gitseydim, pembe rüyalarında gezseydim ,bu dünyada hep pardon lara takılan biri olarak, Doğruyu yanlış, kötüyü iyi görenler, ama gel dünyada yanlışı doğru ,iyiyi kötü görenlerin arasında olmak istemezdim ve gene de “yaratan “ bilir...

“Bu dünyada yaratan kimseyi yanız bırakmadı o hep yanımızda, idi gören duyan o ki Adalet terazisi ha bu dünyada ha gel dünyada net verecek” Bu günde akşam oldu.. Ya yarın, ya yarınlar olmaz ise..

Bil ki dış dünya ile Yanlışı doğruymuş gibi kazandırdığına , kazandığına bakma, yarından sonra bir sebeple kaybettiğine bak, gene de yaratan bu halk şükrederek  haram nesline yedirttirmez.. Hesap bu dünyada çok kısa sürer..

 ”O diriltir o öldürür, gel nesline ,ondan sonra gelecek, nesline rızkı veren odur” “Haramla bırakacağın servet neslin için zulümdür”  

Resülullah (s.a.a.) Ahir zamanla ilgili yaptığı konuşmada buyurdu ki “O zaman ihtiram kalkacak ,günah kazanılacak ,kötüler iyilere musallat olacak ,yalan yaygınlaşacak ,inat aşikar olacak ,fakirlik çoğalacak elbiselerle övünecekler ,zamansız yağmurlara uğrayacaklar.

ihtiram :Hürmet olunmak, tazim olunmak, hürmet, saygı.

Başını yastığına koy ve fakirliği kucakla ,şehvetleri kov ,heva ve hevese karşı çık, hiçbir zaman Allah’ ın gözünden kaçmadığını bil, dolayısıyla nasıl olduğuna nasıl olacağına dikkat et. Her şeyi gören bilen RABBİM dir.

Resülullah (s.a.v) Buyurdu ki: “Şahadette bulunurum ki her şeyin azameti karşısında tevazu gösterdiği ve her şeyin izzeti karşısında zelil olduğu ve her şeyin kudreti karşısında teslim olduğu ve her şeyin heybeti karşısında boyun eğdiği ilah o’dur  

Zelil olmak nedir ile ilgili Hadis: “Nefsini zelil eden, dinini aziz etmiş, nefsini aziz eden dinini aşağılamış olur.”

Zelil olmak nedir hakkında ki Ayet: “Onları görürsün; zilletten başlan önlerine düşmüş bir halde, ona (ateşe) sunulurlarken göz ucuyla sezdirmeden bakarlar. İman edenler de: Gerçekten hüsrana uğrayanlar, kıyamet günü hem kendi nefislerini, hem yakın akraba (veya yandaşlarını da hüsrana uğratmışlardır’ dediler. Haberiniz olsun; gerçekten zalimler, kalıcı bir azab içindedirler.

“Allah biliyor ki " Vatan bayrağımı halkın mı içlerinde tek kalsam onlarla savaşırdım benim için imtihanımın son günü  olur ve geride kalanlara yiğitlik olurum ”Bu bir imtihan bil ki bu topraklarda şeytanca düşünenler sonrada çıksa bilin ki yaratan dış dünyaya çok açı bir ders verir... 

                                             Çoban saklı şifa 

  Yarın huzurlu bir sabah nefesi almanız..“Tek yaratan Allah’tır 

Nice bayramlara  sevdiklerinize zaman ayırın zaman ayırmazsanız zaman sizleri ayırır.. Aç açıkta kalanları hastalıkta ve sağlıklarında yanız bırakmayan...Sorun sormadıklarınızı sorun oralarda aradığın  huzuru bulacaksın...

“Bir Bayram eski tarih “

Dağların, denizinler in , çocukların, yalnızların, yola çıkanların en büyük hediyesi “Bir ateş, Bir Çorap, Bir mendil, Bir lokum, azda akçe yol yolculuğun ihtiyacı”

Ateş geçe ısınmak ve korunmak, çorap temiz şekilde secde, mendil ıslak yerleri kurulama, bir lokum enerji, akçe bağda dağda  göz hakkı bırakmak.

Hep olması ve yolda en çok ihtiyacınız ihtiyaç olduğunda hatırlayın. Unuttuklarınızın arasında hep olacak... Unutulan çorap, mendil, lokumla bisküvi, şimdiki çocuklar yakında zamanlar içinde hatırlamaz...Nerede o bayramlar….

Uzağı yakınlaştıranlar, farkına varmadan uzaklaşmak.. Teknolojiyle uzaklaşan bayram ,her ne kadar yakınımda desende maneviyat gelenek görenekleri uzaklaştırır, teknoloji, durmak bilmeyen kapı tokmakları ,ve zilleri, şimdi ise telefon sesleriyle ,mesaj sesleriyle dolmakta ,hele ataları evlerde ,bulmayıp huzur evlerinde yanız bırakanlar, bilsinler ki teknolojiyle uzağı yakın edenler, kendi yaşamlarınızda kısa yoldan çözenler şunu bilmeliler, yaşam hayatınızda çok şeyler katarak servetinize servetler katsanız da, yaşamlarınızı maneviyat unuttuğunuz gibi yaşamı kısaltıyorsunuz...

Öyle zaman içindeyiz ki , bir köyden bir köye ,bir ilçeden bir ilçeye ,bir mahalleden bir mahalleye, bırakın ,bir apartmandan apartmana, aynı apartmanda daireler arası, onu da geçelim aynı dairede bir odadan bir odaya bayramlaşmayı kısaltıp, maneviyatı gelenek görenekleri unutarak bilsinler ki yaşam ve sağlıklarını kısaltıyorlar..

Düşünenler maneviyatı ,gelenek görenekleri , teknolojiyle yakalamak kısaltmak ,yaşam ve sağlığı uzaklaştırmak değil…Teknoloji iş durumuna bazen de değerlere göre kategoriye ayrılır ,ama maneviyat ,gelenek görenek, töre ,kültür, barışmanın, barışın, toplumların, birleştiği gündür ayrılmaz bir bütündür.” inanarak tevekkül “ediyorsan….Benlik sadece kendini yakar…

Tüm Şehitlerin ruhuna ,eş dost arkadaşlarıma, yazıları okuyan kişiler, halkıma tüm geçmişlerine Fatiha... Sağlıklı şifa dilerim..

“Başka yerlerde daha çok araştırın araştırdıkça yaratana daha çok yaklaşacaksınız”.

Hiç kimse bilmiyor dur, şu anda senin bilmediğin gibi, yarın ve yarından sonraları bilmediği gibi...Gün doğduğu zaman sana verilen en büyük hediye dır Her aldığın nefes içinde enerjiye dönüşecektir. 

                                     Çoban sakli-şifa

                                         FETİH SÜRESİ

Fetih Suresi, İçinde İslâm'ın elde edeceği fetih, başarı ve zaferden bahsedildiği için Fetih adını alan bu sûre, hicretin altıncı yılında Hudeybiye antlaşması dönüşünde Mekke ile Medine arasında inmiş ve Medine'de inen sûrelerden sayılmıştır;

Doğrusu biz sana apaçık bir fetih ihsân ettik. Böylece Allah senin geçmiş ve gelecek günahını bağışlar. Sana olan nimetini tamamlar ve seni doğru yola iletir. Ve sana Allah, şanlı bir zaferle yardım eder. İmanlarına iman katsınlar diye müminlerin kalplerine güven indiren O'dur. Göklerin ve yerin orduları Allah'ındır. Allah bilendir, her şeyi hikmetle yapandır.

Mümin erkeklerle mümin kadınları, içinde ebedi kalacakları, altlarından ırmaklar akan cennetlere koyması, onların günahlarını örtmesi içindir. İşte bu, Allah katında büyük bir kurtuluştur. Ve o Allah hakkında kötü zanda bulunan münâfık erkeklere ve münâfık kadınlara, Allah'a ortak koşan erkeklere ve ortak koşan kadınlara azap etmesi içindir. Kötülük onların başlarına gelmiştir.

Allah onlara gazap etmiş, lânetlemiş ve cehennemi kendilerine hazırlamıştır. Orası ne kötü bir yerdir! Göklerin ve yerin orduları Allah'ındır. Allah çok güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir. Şüphesiz biz seni, şâhit, müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdik. Ki, Allah'a ve Resulüne iman edesiniz, ve bunu takviye edip, O'na saygı gösteresiniz ve sabah akşam O'nu tesbih edesiniz.

Herhalde sana bey'at edenler ancak Allah'a bey'at etmektedirler. Allah'ın eli onların ellerinin üzerindedir. Kim ahdi bozarsa ancak kendi aleyhine bozmuş olur. Kim de Allah'a verdiği ahde vefa gösterirse Allah ona büyük bir mükâfat verecektir. Yakında a'râbilerden geri kalmış olanlar sana diyecekler ki, "Mallarımız ve ailelerimiz bizi alıkoydu. Allah'tan bizim bağışlanmamızı dile." Onlar kalplerinde olmayanı dilleriyle söylerler.

De ki: Allah size bir zarar gelmesini dilerse veya bir fayda elde etmenizi isterse O'na karşı kimin bir şeye gücü yetebilir Hayır! Allah yaptıklarınızdan haberdardır. Aslında siz Peygamber ve müminlerin, ailelerine geri dönmeyeceklerini sanmıştınız.

Bu sizin gönüllerinize güzel göründü de kötü zanda bulundunuz ve helâki hak etmiş bir topluluk oldunuz. Kim Allah'a ve Rasulüne iman etmezse şüphesiz biz, kâfirler için çılgın bir ateş hazırlamışızdır.

Göklerin ve yerin mülkü Allah'ındır. O, dilediğini bağışlar dilediğini azaplandırır. Allah çok bağışlayan çok merhamet edendir Siz ganimetleri almak için gittiğinizde geri kalanlar: "Bırakın biz de arkanıza düşelim." diyeceklerdir. Onlar, Allah'ın sözünü değiştirmek isterler.

De ki: Siz bizimle gelemeyeceksiniz. Allah daha önce böyle buyurmuştur. Onlar size: "Bizi kıskanıyorsunuz." diyeceklerdir. Bilakis onlar, pek az anlayan kimselerdir.. A'rabilerin geri bırakılmış olanlarına de ki: Siz yakında çok kuvvetli bir kavme karşı savaşmaya çağırılacaksınız.

Onlarla savaşırsınız veya Müslüman olurlar. Eğer itaat ederseniz, Allah size güzel bir mükâfat verir. Ama önceden döndüğünüz gibi yine dönecek olursanız sizi acıklı bir azaba uğratır. Köre vebal yoktur, topala da vebal yoktur, hastaya da vebal yoktur.

Bununla beraber kim Allah'a ve peygamberine itâat ederse, Allah onu, altından ırmaklar akan cennetlere sokar. Kim de geri kalırsa, onu acı bir azaba uğratır. Andolsun o ağacın altında (Hudeybiye'de) sana bey'at ederlerken Allah, müminlerden razı olmuştur.

Kalplerinde olanı bilmiş onlara güven indirmiş ve onları pek yakın bir fetih ile mükâfatlandırmıştır. Allah onları elde edecekleri birçok ganimetlerle de mükâfatlandırdı.

Allah çok güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir. Allah size, elde edeceğiniz birçok ganimetler vaad etmiştir. Bunu size hemen vermiş ve insanların ellerini sizden çekmiştir ki bu, müminlere bir işaret olsun ve Allah sizi doğru yola iletsin. Bundan başka sizin güç yetiremediğiniz, ama Allah'ın sizin için kuşattığı ganimetler de vardır.

Allah her şeye kâdirdir Eğer kâfirler sizinle savaşsalardı arkalarına dönüp kaçarlardı. Sonra bir dost ve yardımcı da bulamazlardı.. Allah'ın öteden beri gelen kanunu budur. Allah'ın kanununda asla bir değişiklik bulamazsın. O sizi onlara karşı muzaffer kıldıktan sonra Mekke'nin göbeğinde onların ellerini sizden, sizin ellerinizi de onlardan çekendir.

Allah, yaptıklarınızı görendir. Onlar inkâr eden ve sizin Mescid i Haram'ı ziyaretinizi ve bekletilen kurbanların yerlerine ulaşmasını men edenlerdir. Eğer kendilerini henüz tanımadığınız mümin erkeklerle, mümin kadınları bilmeyerek ezmek suretiyle bir vebalin altında kalmanız ihtimali olmasaydı, Allah savaşı önlemezdi. Dilediklerine rahmet etmek için Allah böyle yapmıştır.

Eğer onlar birbirinden ayrılmış olsalardı elbette onlardan inkâr edenleri elemli bir azaba çarptırırdık.  O zaman inkâr edenler, kalplerine taassubu, câhiliyet taassubunu yerleştirmişlerdi. Allah da elçisine ve müminlere sükûnet ve güvenini indirdi. Onları takva sözü üzerinde durdurdu.

Zaten onlar buna pek layık ve ehil kimselerdi. Allah herşeyi bilendir. Andolsun ki Allah, elçisinin rüyasını doğru çıkardı. Allah dilerse siz güven içinde başlarınızı tıraş etmiş ve saçlarınızı kısaltmış olarak, korkmadan Mescid i Haram'a gireceksiniz. Allah sizin bilmediğinzi bilir. İşte bundan önce size yakın bir fetih verdi.

Bütün dinlerden üstün kılmak üzere, Peygamberini hidayet ve hak din ile gönderen O'dur. Şahit olarak Allah yeter. Muhammed Allah'ın elçisidir. Onun yanında bulunanlar da kâfirlere karşı çetin, kendi aralarında merhametlidirler. Onları rükûa varırken secde ederken görürsün.

Allah'tan lütuf ve rıza isterler. Yüzlerinde secdelerin izinden nişanları vardır. Bu, onların Tevrat'taki vasıflarıdır. İncil'deki vasıfları da şöyledir: Onlar filizini yarıp çıkarmış, gittikçe onu kuvvetlendirerek kalınlaşmış, gövdesi üzerine dikilmiş bir ekine benzerler ki bu, ziraatçıların da hoşuna gider. Allah böylece onları çoğaltıp kuvvetlendirmekle kâfirleri öfkelendirir. Allah inanıp iyi işler yapanlara mağfiret ve büyük bir mükâfat vaad etmiştir.                                          

                                   Seluk uysal Çoban saklı şifa

                   ÇARESİZLİK OKUMAMA ÇARESİZLİĞİDİR

                                Çaresizlik her yolu denettirir….

Ama aldanırsınız bilin vücut kendini onarır şekilde yaratıldı, ve içine akıl kondu ,konuşabilmek içinde dil ,duymak içinde kulak, hissedilmek içinde el, vücut aş erdi mi bilin bir bardak su bile olsa şifasını bulur….

Ama ne hikmetse hastalık hastası olmakla, her şeyi almak isteseniz de şifa için bir yerinizden alerjiye, enfeksiyona kalacağınızı düşünmeden son olarak oku hayat şifresini çöz dese de insan oğlu yarın ölecek korkusuyla.. Hastalığını daha çok hasta edeceğini düşünemez çünkü düşünmeyi hiç mi hiç aklına getirmez…

     “ Kolay yoldan para kazanmak, kolay yoldan sağlığa kavuşmak bil ki seni aldatır.

 

Var oluş ve zamanın geleceğinde yaratanın emrettiği var oluş büyük patlamadan çıkan insan oğluna hediye kıldığı en sevdiği canlı ve akıl dolu insan ırkına bu yer yüzünü hediye kıldı..

Var oluşun ana temeli ateş, su  ,hava, toprağı yerli yerine koyarak serbest dolaşan elementlerle eminler tuzlarla toprağı hazırladı “suyla hamur etti ateşle pişirdi hava ile sonsuz elementler içinden insan canlı bitkilerle tohumları ve gözle görünmeyen elle tutulmayan insan eletmem oluşumunu içine katarak sırladı.” Tekrar üremesi içinde insanoğlunun içine koydu ,ve matematiksel hesapla bir birleriyle aynı olmasın birbirlerini tanısın diye işaret olarak her kesin ayrı olan parmak çizgilerini sanki barkot misali yerleştirerek ,kendisini üretecek kabiliyete çoktu...

Birbirleriyle anlaşabilmeler için dil ,duymaları için kulak şekil ve işaretlerle neyin ne olacağını bilmesi içinde akıl zerreciği ana beyim içine kontrol edebilmeleri içinde his ,düşünce vermesi  o zamanın kendini tanıması için bunları vermesi ,Düşünür e düşünceyle anlama kabiliyeti vererek bunları hepsini çalıştıracak sinir uçları yerleştirip optik okuyucularla görme yeteneğiyle algılama sı beyne komut vererek yaşam sunsa da...

Bunları yanı insan ırkını kontrol edecek bir çoban önder peygamber göndererek ,yaşamın içinde olabileceğini ve insan ırkında, baha iyi olması kendilerini geliştirmesi yarışması içinde olan başara bilme yapa bilme hırs fikir aktif rol oynayacağını bilmesi içinde ,insanları daha birbirlerini anlaya bilmesi için ayrı diller ve  ırk vererek ,mevsimler geçe gündüz yaşam içinde olmalarını daha sağlıklı yaşamaları içinde ,renk vererek o ortama hazırlayarak ,yaşam sunsa da ,gelecekte her şeyin iyi olmasıyla yaşamın zorlaşacağını ,gelecek dünya içinden ve evrenden gelecek tehlikeyi ,anlaya bilmesi için  adem peygambere inanmayan ve kendini kibir ,yaratanın yarattığı insan ırkına tavır almaya ve onları yanlış yollara sevk etmeye yemin etmiş şeytan, ve yaratan insan ırkına eğitici peygamberler gönderse de insan ırkını nefsini ahlakını terbiye edecek sınav intihan için şeytanı yok edebilecek  güce sahipken yok etmeyerek ,gözle görünmeyen elle tutulmayan iblisi kıldı...Her insanın içinde virüs olarak bulunan bir nefis....

İyiyi kötü olarak oynayan kötüyü iyi gibi gösteren bazen fitne fesat münafıklık sokarak Hâkimiyet üstünlük sağlamak için Habil kabil arasına girerek kin nefret tohumları atarak ,her seferinde bu güne kadar 124 000 peygamber gönderilse de, son kitap ta yazan 25 peygamber 2 Hızır gönderildiğini yazsa da kuranda 4 kitabı hak kılsa da ve son kitap Kuran’ın insan ırkına işaretlerle şekillerle sizlere ilk insan ırkına bu hak kılınsa da zamanla oku emrimle yol rehberiniz bu dese de gene insan oğlunun son imtihanlar yıl asrı olduğunu söylese de ,senin son nefesinde dünyaya eşit dönen bir geçidin ve ebedi kalacağın yeri insan oğluna hatırlatsa da ,siz sadece kendi asrınızı yaşıyorsunuz ikazlarında bulunması ve bu zamanlar için insan ırkına vazifeleri için gönderilen secde namaz oruç nefsi terbiye etmek için bu günün güncelleşmesi örneğini geçeyle gündüzün arasına bazen de aylara bölüp 3 aylar ramazan ayı vererek terbiye etmek için kılması ve insan ırkına hediye müjde olarak bayramlar kılması, adaklar kurbanlar kesilmesi bil ki şeytanı yok etme sahası olacağını işaretlerle zamansız yağmurlar afetlerle ve oku anla ile kitap insan ırklarına gönderilse de, insan içinde bulunan şan şöhret ,ki birlik ,üstünlük ,benlik hepsini yok etmek için ve arınmak için son ramazanı tövbe istifra kılarak yarının ne olacağını bilmeyen insan ırkına son fırsatı farz kıldı....

Serbest dolaşan virüsler iblisler ,insan ruhuna bedenine kendilerini yenilemek çoğalmasına yardın eden edenler  bilsin ki Haram işleyenler geçici cehennem  de ve insana zülüm kaos kargaşa ırklar arasını bölenler, gelmiş geçmiş ve gelecek nesilleri ebedîyi cehennem de yerini alacak olması...

Helal ise.. Bunları yok etmek içinde güney kuzeyi doğu batıyı beyaz siyahı  zıt durum halleri yukarıda yazdığım iblislerimde yok etmek için Haramı söylemekle Helalide söylemiş oldum.. Hassas teraziden geçilip ebediyete giden yol....Sadece  Bil ki Vatan Bayrak Anne için ölüm şehitlikle cennetliktir..

Dünyanın her günü canlılarla dolu gözle görünmeyen elle tutulmayan gelecekte hangi canlı türlerin hangi bitkilerin hangi canlı oluşumları için Hava su ateş toprak birleşimleriyle gelecek evrenden gelecek istila virüslerin yok etmek için gönderilen son kitabı okuyarak öğrenin öğrenmeniz  anlamanız ve yaşamanız için oku farz kılındı..

Tövbeler içinde semaya acılan kapı bu gün bu günüde hatırlatmak için evren döngülere bu gün kılındı....Ramazan ayı Hayırlar olsun...Bol bereketli günler bir bilim ekmeğinizi paylaşın....  

                               “Çoban saklışifa saklinet-enerji...  

    Göklerin ve yerin mülkü yalnız “Allah'ındır”. O diriltir ve öldürür.       

     Sizin için "Allah'tan" başka ne bir dost ne de bir yardımcı vardır"

                                Tüm canlılar duacıyım     

Tefekkürde bulunulmalı, "Ben kimim, nereden geldim, nereye gidiyorum, Allah'ın benden istekleri nelerdir" gibi konular başta olmak üzere hayatî meselelerde derin düşüncelere girmeli. 

Küs ve dargın olanlar barıştırılmalı, gönüller alınmalı, kederli yüzler güldürülmeli.

Günahlara samimi olarak tövbe ve istiğfar edilmeli, idrak edilen geceyi son fırsat bilerek nedamette bulunulmalı.

Üzerimizde hakları olanlar aranıp sorulmalı, vefa ve kadirşinaslık ahlâkı yerine getirilmeli.

Yoksul, kimsesiz, öksüz, yetim, hasta, sakat, yaşlı olanlar ziyaret edilip, sevgi, şefkat, hürmet, hediye ve sadakalarla mutlu edilmeli.

Vefat etmiş yakınlarımızın, dostlarımızın ve büyüklerimizin kabirleri ziyaret edilmeli, iman kardeşliğine ait sadakati yerine getirilmeli.

Hayattaki manevî büyüklerimizin, hocalarımızın, anne ve babamızın, dostlarımızın ve diğer yakınlarımızın kandilleri bizzat giderek veya  uzakları ağramak tebrik edilmeli, duaları istenmeli.

EN ÖNEMLİSİ VAZİFE başında olanlar vazifelerini bu gün için değil her zaman yapılmalı Başta bütün insanlık olmak üzere kendimize ve sevdiklerimize mümkün mertebe ismen dualar etmeli. Görevleri yerinde yapmak nefsi için hareket eden bil ki sonu felaket olur..

Olay... birilerin üzerine görevini yapmadan karar vermek en tehlikelisi....Bir dinleyin okuyun...Baba oğul...

Uzaklardan gelen oğlu babasına işleri iyi olsun diye ileride yatırım amaçlı babasına sürpriz yapmak ister... Getirdiği makineler gümrüğe tabi olmayan almaya da serbest ve Avrupa da serbest olan ve oralarda işletme gümrüğü  vererek birkaç makine örneği getirir...Getirdiğine de pişman olur.. Üstüne suçlanır....

Saat 11 30  Türkiye’nin her hangi hava alanı  ... Görevliler sistemlere el koyarlar ,gümrüğünü ödemek istese de ...Hayır efendim bunlara da el koyuyor sizleri de ..ŞÜPHELİ ŞAHIS KAÇAKÇILIK ifadenizi alacağız derler.... Oğul kıpkırmızı olmuştur sebebi babasına sürpriz ya paçam diye nasıl yüzüne bakacam telaşı düşmüştür...

Gene de bu nu gören görevliler mahcupluğunu anlamış gereken üzülme dercesine olayı anlatarak ...Görevli Nöbetçi mahkemeyi ağrıyarak... Savcıyla görüşürler....Savcı olayı ve neticeyi bilmeden hemen TUTUKLAYIN der...Görevli öyle boyut değil efendim ....Savcı o zaman ifadelerini alın gönderin der...

Şimdi bir bakalım ...Sistem ne cezası var ne de kaçakçılığa girmekte...

Yatırımcı ufakta olsa yatırım yapmaya pişman olur. Damga yemiş her geldiğinde şüpheli şahıs olarak görünecek...Sizce bir kişi gelip yatırım yapmak ister mi...HEM KAÇAKÇI OL HEM DE SAHTEKAR....Bunun cezasını yaratan en kısa zamanda verecek ...”Yaratanın kanun gerçek adalet kanunu”...

Oğlumu bu vaziyete koyanlara sadece bu gün değil her gün her saniye bu dünyada ve ahirette HZ ULT PEYGAMBER BEDDUASI DİLERİM... Oğluma ve insanlığa yapılan görevini gerçek adalette yapmayanlara...

Baba oğul buluşur, durumu anlatır, baba üzülme evlat gerekenleri yaptın sen Allah üzerinde babana yüzün kızarmadı ,Sen üzülme bil ki yaratan bilmekte ,kul bilse de olur bilmese de sen dürüst yoldan ayrıma yeter, ve kinlenme nefret etme her kez vazifesini yapmak istediği gibi yapsa gerçek adaletle uğraşsa, bil ki tevekküle inansalar , gıyabında karar vermeseler bil ki işler hep iyi olacak...Bundan sonra yolumuza bakalım yola devam edelim o bize nasipse gelir...

Sana başımdan geçeni anlatayım oğul aradaki farkı bul...1996 Yılı Almanya seyahatim de annene altın kolye takı aldım, ve iki adet bilezik Berlin gümrüğünden geçerken gümrük memurları ,bunların vergilendireceğiz derler vergilendirirler...ve makbuz karşılığı para ödenir ..karşılıklı teşekkür ve hayırlı olsun der güzel bir ayrılış olarak dostluk devam eder...bir olay daha eski kullanılmış makine fuarını gezerim şuturgatt arkadaş Afrika ülkelerine bir paketleme makinası alır..

Devlet eski makinayı ülkesinden çıkardı diye % 34 vergi desteği alırken ,götürdüğü devlet % 25 vergi düşürürken....Senin gümrüğe tabisi bile bulunmayan makinalarına el koymaları normal..

Öyle sistem koymuşlar ki senin gibi yurt içinde yaşayan yaşatılanları kanunlar var ki kafanı kumdan çıkarmayın dercesine ceza yağdırırlar yanı kısaca baha çok bu vatana bayrağa saygısı olmayan çok hain var..

Şimdi senin mallar ne olacak biliyor musun seni zor duruma düşürüp dışarıda bekleyen lağım fareleri gümrük malları da sırası gelmeden satışa çıkacak...

Sen geçerken sana beyefendi gümrük alınması diye bilir, demesi için o sistemin gümrük çizelgesi olur ama yok...Ne alacaklar....Hiç...

Olmayan bir şeyi senden nasıl almaları lazım iş bilmeyen bilip te yatarak seni suçlayarak el koymaları, ama onların bu tavır ve hareketleri kendileri suç işlediğinden farkında olmayışları .sen dışlı çıkarda.. onların yaptığı hataları gereken cevabı verirken diyecekleri cevap şudur bilmiyorduk böyle....Bence onlar bir bu vatana vatan hainliğinde başka işe bakmazlar...

Devam edeyim ...Rusya da bu sistemi devlet teşvikle verirken ve vergisini sıfır yaparken.. Bu na karşılık Amerika bu nu görüp vergisini sıfır yaparken, Avrupa halkına oturduğu yerde para kazandırırken....Şimdi sana sorarım bu halkı kafasından kumdan kaldırırlar mı sanıyorsun...

Sana iç işlerinde bir yumak verirler birkaç fare peşinde kaoslar kargaşalık varken bu halkta bunlara yem olurken nasıl dış dünyadaki gelişmeyi görsün, eğitimde illa eski düzenekle hangi çocuk teknolojiyle tanışsın...

Sen teknolojiyi kullanmak değil ,bilgiyle o teknolojiyi üretebilmek yapa bilmek.. Evet yapılıyor bil ki sen yapmıyorsun onların istedikleri yapıyor...Sen dedim ya üzülme rahat ol bu hainlerle kendimi bileli uğraşmaktayım daha yolun başındasın...Sen vatanını bayrağına dışarda sahip çık, onlar gelip geçici... Eyvallah baba...Çok hâklisin yapacak çok iş var....

Ha şunu bil birde bu konu ve bu işleri içerden öyle anlatırlar ki kötüymüş gibi çıkar konuşan adamlar çıkar dedik ya cahil kalan halkta konuşan dili var olana inanır seni suçlarlar... Sen işine “ O sahibe” Tevekkül et seni doğru yola çıkarır...

O yola giresiye kadarda çakallar leşler çok çıkar sakın korkma canı yanmış gibi dişlerini gösterseler de, iştahlı ağızların dan salyalar aksa da “Sen Ulu ama dışını göstermeyen Kurt ol”....Yakında daha büyük sistem kurarız daha yaşlanmadık oğuladı da “SAKLINET ENERJİ “adını şimdiden tarihlere yaz evlat... 

                                           Çoban saklı şifa    

                                iyilikler güzellikler zamanı                                  

Para mal mülk kazanmak çok kolay ama bir gün vicdanınız sizi ezer çok açılar çeker siniz, bazen öldürür bazen yaptığınız hataları hatırlamamak içer için içine çeker, ve etrafınızdaki insanlar yol olur ,bir gün yanız bir vaziyette yok olur gidersiniz..

Paran olmasın mal mülkte olmasın gene yanız olsan da bil ki kalbin nur kazanır basiretle yaşan içinde olur her şeyi gören olursun..

İnsanoğluna gönderilen "tarın hediyeleri" organik doğanın sizlere sevgisi ulaşın ulaştırın tüm dünyaya sağlık...Yaşam sırdır o sırrı bulamaz sadece insan eliyle hazırlanmış sağlık sunarsınız.. Her zaman dürüst her zaman bir adım. işte yaşam orada...

Böylece İnsanoğlu ve Müslüman fertler inancını aşkla yaşayacaklar Feraset ve Basiret ile olaylara bakmayı  doğruya sahip çıkıp yanlışa karşı durmayı başaracaktır. O zaman mazlum sahip bulacak zulüm ortadan kalkacaktır....Tanrının tüm iyilikleri bereketleri üzerinde olacaktır. .

“Her dinde oruç vardı ve her dinde secde vardı anlamak zor mu” yoksa nefsi çıkarlar uymuyor mu.....Zamanlar hep yaklaşıyor hep kovalıyor kaçamazsın kaçamayacağında...Hiç bir şey geç değildir...

Sakken götüremeyeceksin yük sırtında çok gel hafiflet kapı ,kapı dolaş kazandıklarını dağıt yaşadıklarını paylaş bak kazanırken yıktıklarını tamir et her şey yoluna girecek kanma kandırılma sen gözlerinle görmedikten sonra vekaletle işler yapma, sen orada sorgulanırken başkaları olmayacak bu dünyada olanlar gibi hiç mi hiç olmayacak. .Sadece yapıtlarınla yapacaklarınla oradasın..

Bu dünyada ışıltılı dünyasında yaşadın...Birden zifiri karanlık aman Allah’ım demeye başlayınca, İYİLİKLERİNLE YOLUN AYDINLANAÇAK, ama bil ki yaptıklarınla daha karanlık yollara gireceksin ,sadece geçici ışık ateş ve ebedîyi ışık ateş bir hassas terazide ölçülüp ,bilinemeyen bir şey seni kurtarabilir mesela bir karıncayı ezmediğin gibi...Şimdi derler namaz, oruç ,camiye gittin mi, ama bilmezler bu gün kaç fakiri kaç canlıyı doyurduğunu hastaya baktığını, seni sen yapan içinde saklanmış vicdan ve güzellik şimdi çıkarma zamanı.. İblisi şeytanı ezme zamanı. Zülüm görenleri insanoğlunu kurtarma zamanı...

İnsanoğluna bu güzel günler boşuna gönderilmedi 4 kitap aşkına dualar edin ,iblis şeytan zebaniler istilasından kurtulun....Son saatleriniz son asrınız...Senli sensiz bu dünya yaşayacak, ve anlaşılıncaya kadar yaşatacak...

Bedenin bir toprağa ruhun Sadece eşit dönen bir zaman perdesinden geçeceksin.. Bedenin maddeye geçemediği gibi ,ruhunda bıraktığın dünyaya geçemeyecek çok isteyeceksin ama. Yokkkkkk..nafile... 

                                   Çoban saklı şifa...

                      "Biz terbiye etmedik asılları gibi

         Daha çok var deme.. Verilen zamanı çoktan harcadın

     Ahlak sağlık yaşam sana kendini tanı diye gönderilen şifalar.. 

Önümüzdeki günler kandil “Regaip kandili” şöyle bilgisayarı karıştırayım dedim kandil için ne yazmışlar. Oooo sadece reklam “bilgi kısa ama çok güzel “ama reklamlar ahlak bozucu, rahmani olurken şeytanı oluyor çıkıyorsunuz bunu da bir çocuk bilgilenmek için baksa inanın merak hastalığıyla şeytanı olur çıkar bir de tuzağa düşürdüler mi yandım “Allah” der siniz..

“Şimdi merak edip sitelere girecek rahmaniyken şeytan üfleyecek kulağına, anne baba diyecek bu çocuğa ne oldiii, şeytan sadece üfledi...Bi bakalım ne var ,kandil yerine bir oyun tank var asker var, bir yeni teknoloji var, aaa + 18 var avrattt kapa kapa biz en iyisi cami hocamıza gidelim çocukta bizde kandilin önemini orada öğrenelim...

"Sen oradan tansiyon hapımı versene sol taraftakini ,buyur bey hapın...Hapa bakmadan yutar...Hanım sol tarafta ki hapı vermedin mi...Verdim benden taraf soldaki hapı...Benden taraf soldaki hapı demiştim o başka haptı...Vayyy desene hapı yuttum...İnan sende ben de hapı yuttum...Biz böyle oldukça çocuk ne olmasın hanım."...

Şimdi sorun kendinize bizce yaşamı yaşatıyorlar mı yaşıyor muyuz.. 1 yaşından yaşayabileceğin kadar yaşamla mücadeledesin.. Önce annen baban anan ,anan hasta etmeyelim hap ,şu da bur da kabarcıklar çıkıyor diye hap, tüylerim çıkıyor diye hap, aman saçlarım yok diye ek ,aman çok zayıfladım diye hap ,aman çok şişmanladın diye hap, hap, hap ,hap sonra diğer tarafları bozdunuz hap ,hap tan çare bulamadınız, doğa bitkisel gıda takviyeleri sonradan sonra dan topla ,çıkar, çarp ,böl eşittir...0.. Sağlan Kimse yok...  

Ama bilseydiniz bu günün perhizini bilirdiniz üç ayları, oruç ayı hazırlıklarını, sağlık getirdiğini bilseydiniz, kendi vücudunuzu tanımadan ,baktınız millete uydunuz aklına yuttunuz hapı ”Yaratanın sana vermiş olduğu aklın ne suçu vardı”... 

Bilseydin okusaydın kendi aklınla vücudunu tanısaydın sana gönderilenler inceleseydin, kendi evin temeline baktığın gibi kendi iskelet yapını sağlamlaştırsaydın, yediğin içtiğini bilseydin, evde yapılan yemekleri çok iyi şekilde yapsaydın ,ola ki bir sabah o sabahleyin “rahmetli dün sapasağlamdı” demezdin..

Peygamberimiz bile bal şerbeti önermiştir. Bağırsakları temizlensin diye onun için bitki cennetten inmiştir dikkat hastalık bağırsakta başlar . İbni Sina “Can bağırsaktadır” derken Hipokrat “Bütün hastalıklar bağırsakta başlar” der. Nobel ödüllü Mikrobiyolog İlya Meçnikov bunun önemini “Ölüm bağırsakta başlar” Dağdaki Çobanda Can boğazdan ölüm Bağırsakta. sözüyle özetler.

HAZIRMISINIZ CAN VE ÖLÜM Hz Ali a..s. Şöyle buyurdu “Ey insanlar Konuştuğunuzda duyan ve gizlendiğinizde bilen Allah’tan korkun .Kaçtığınızda size yetişen ,durduğunuzda sizi yakalayan ve unuttuğunuzda sizi unutmayan ölüme hazırlanın.

Pek çok insan dünya hayatının geçici ışıltısına aldanıp bitmeyen istek ve arzularının peşinde yok yere tüketir ömrünü. Tıpkı bir yaprak misali savrulur durur yaşam içinde. Bir gün öleceği gerçeğini unutup ölüm sonrası için kayda değer bir hazırlık yapmadığı gibi değersiz ve anlamsız bir şekilde yaşar hayatını. Oysaki ölüm, yaşamın ikiz kardeşidir.

Yaşamla birlikte var edilmiştir. Alınan her bir nefesin yarısı yaşam, yarısı ölüm için alınır. Ölüm bize bu kadar yakındır. .Ömür, anne karnı ile toprak altındaki iki karanlık arasında yakılan bir kibrit alevi gibidir. Alev almasıyla sönmesi an meselesidir. Göz açıp kapar gibi geçecek ve bir gün son bulacaktır. Uyanmak için uyumak gerekiyordu önce. Ölmek için yaşamak. Ve biz yaşıyorduk. Yaşıyorken de uyuyorduk. Derin bir uyku içindeyken kendimizi, yaşıyor sanıyorduk.

Bu gerçek ile yüzleşmeye, dünya uykunuzdan uyanmaya ve yaşamınızı sorgulamaya cesaretiniz var mı.. Şöyle bir göz banttın ı aralayın görün farklı yaşantıların nelere yol açtığını görecek ve hissedeceksiniz..

BEYİN İÇİNDE ZERRECİK Bu bizim ışığımızdır bizi korkutan karanlığımız değildir. Derine inmelisin ve kendine sormalısın. Kim olmak istiyorsun. Sen neyin mutlu ettiğini kendinde bulmalısın .Diğer insanların kulağına derince ses gelmesinin bir önemi yok. Bir tercih yap, sadece karar ver….

Bizler karanlıktan geldik tekrar karanlığa gideceğiz ,çünkü öyle olmak istendik, doğarken her şeyimizle geldik kaderimizle her gelen insan bir geleceğe götürmek için vazifeli bizim için peygamberler ışığımız dı ..”Yaratana giden yolu aydınlattı “ama hiç anlamadık hep yanlışlıklar yaptık ,çünkü düşman kötüler böyle beyinlere fısıldadı zalim olmamızı insanlara zülüm yapmamızı münafıklık yapmamızı hastalık virüslediler…

Dünyayı bir şekilde istila etmek istediler ve istila ettiler. Şu an yaşıyor zannet sekte gelecektekiler bizi yaşatıyor son işaretler 27 peygamber 2 salih ve son 4 kitapla son peygamber Hz Muhammed (s.a.v ) Kuranla geldi.. Yaratan ALLAHIN emirleriyle geldi…Oku… Üç anahtar verdi Helal ,Haramı ,Şükür ü bil..

Dünyanın tek kurtuluşu tüm insanlık kardeş olmasıyla kurtulacağı güm senin huzurla yaşayacağın gün dür…Gelecek ten gelen ALLAHIN ,TANRININ ,YARATANIN Emirlerini getirmezsek Dünyanın karanlığa gömüleceği gündür…Uçuk değil gerçek düşünülmesi gerek….

Dünyada yeni bir icat yoktur hep gelecekteki düşüncelerle var olmuştur….Kısa araştırın anlarsınız. Konuşun insanların anlayacağı kadar konuşun…Düşün evrende nokta kadar dünya ,dünyanın içinde ben ,sen toz sun desem …..Yok….Ama beyindeki zerrecik evreni görmek algılamak için yaratılmış…..

Bazen hayat sürprizler le doludur. Bazen de a ben bu anı önce yaşanış tın dersin …Hayat akışı devam eder… YAŞIYOR ZANNE DİYORDUK Karanlıktan geldik aydınlık yolda yürümek ve HELAL HARAM ŞÜKÜRÜ tanımak karanlık dünya gittiğimiz yolu aydınlatmak. Öldüğümüz aynı gün ahiret ve mahşer gününü görmek. Bu zaman birimi sadece yaratan " RABBİME " gören ,duyan , doğumlar ,ölümler ,neyin ne olacağını zamanı belirleyen yaratan" RABBİME" ait . Zaman ve hız ulaşılması güç . Bakın geçmişler şimdikiler ,gelecekler hiç parmak izleri uyan var mı. ( Düşünün )

Bizler yaşıyor zannediyorduk ama bilmiyorduk ki her şeyin ve Dünyanın sonu olduğunu bilseydik HELAL HARAM ŞÜKÜRÜ Dünya yaşanacak kalıcı yer olurdu. Burası bir imtihan yeri kopya çekilme yeri değil. Hak ,hukuk ,adalet ve mahkeme yeri.

Ölüm bilin ki bu dünyada olup biteni mahşeri gösterir, işte o gördüklerini düzeltmek için gelmek istesen de gelemezsin çünkü oradaki zamandasın gelemezsin öyle bir dünya bırakmadınız...Seni oradan dün gönderdiler dünya zaman perdesi giydirdiler yaşadığın gibi yaşadın ve bitti.. 

Nimetlerin hikmetlerini tanıma yolunda atacağımız her samimi adım bize tüm şifalı sırlarını açacaktır inşallah. Kâinatta ve içimizde saklı olan enerjiyi keşfedip aralarındaki ilahi münasebete vakıf oldukça her şey daha iyi anlaşılacaktır

"Allahümme rabb'nnasi müzhibe'l be'si işti ente'ş  şafi La şafi illa ente işfaen la yugudiru Sekamen” ... “

Belki yanış yazabilirim ,yanışlarımı düzeltmek bana onur verir” ..(Yanız bir karınca kadar olamadık) .. neslini düşünen bir kedi bile olamadık..Hep yok etik etmeyede devam ediyoruz..

 

                                          Çoban saklı şifa...  

Her şey hayırlara

AHRETİ HATIRLAMAK / Kimse kalmadı kalaçam diye umut etme..

 

Her şey güzel olacak...

Yeter ki sen dürüst ol yeter. .Bazen birileri gelir dürüstlüğü altüs  eder ,onların düşündükleri seni altüs etmesin ,sen dürüst kal o yete,o her şeyi bilendir...

Mevlid Kandili  Mevlid Kandili ya da Veladet Kandili, İslam dininin peygamberi olan Muhammed bin Abdullah'ın doğum gecesi ve aynı zamanda Hicrî Rebiülevvel ayının On ikinci gecesidir.

İşte her kandil gecesinde okumalı araştırmalı anlamalı

Geçenin bir yarısından bir yarısına kadar..

(Şeytan, ölesiye çığlık kopardı. Daha ne gizemli olaylar iç içe ve peş peşe yaşandı)

Mevlid Kandili, Peygamberin doğum günü anlamına gelir. Sözcük anlamı ise; ''doğmak, doğum yeri ve doğum zamanı" anlamlarına gelmektedir. Mevlid Kandili Hazreti Muhammed'in doğduğu gece olması sebebiyle ön önemli gecelerden biridir.

Bir nefes yaşam Bir nefes ölüm

Tefekkürde bulunulmalı; “Ben kimim, nereden geldim, nereye gidiyorum, Allah'ın benden istekleri nelerdir” gibi konular başta olmak üzere hayatî meselelerde derin düşüncelere girmeli...

Günahlara samimi olarak tövbe ve istiğfar edilmeli; idrak edilen geceyi son fırsat bilerek ne damet ve inabe de bulunulmalı.

Küs ve dargın olanlar barıştırılmalı; gönüller alınmalı; kederli yüzler güldürülmeli.

Mü'minlerle helalleşilmeli; onlarla irtibatımız cihetinden rızaları alınmalı....

Üzerimizde hakları olanlar aranıp sorulmalı; vefa ve kadirşinaslık ahlâkı yerine getirilmeli.

Vefat etmiş yakınlarımızın, dostlarımızın ve büyüklerimizin kabirleri ziyaret edilmeli; iman kardeşliğine ait sadakati yerine getirilmeli...

Bu kandil gecelerinin gündüzlerinde mümkün olduğunca oruç tutulmalı. Daha çok araştırın okuyun. .Anlayın….

“İnabe, halk arasında “tövbe almak” tabiriyle ifade edilen tövbe edip günahlardan dönmek, yönelmek fiilidir. İşlenen küçük ya da büyük günahlardan pişmanlık duyup bu günahları işlemeye tövbe edip ALLAH Teâlâ’nın yoluna dönmek, halktan Hakk’a yönelmek anlamında kullanılan bir kavrama. İnabe denir”

Tövbe Aracı olmadan tövbe kalben Allah’a yönelme seni her yerde görendir....Şu almış bu almış neydi ney olmuş belirtiler seni benlik yapar...Sadece kalbinle “Allah'a” yönel yeter...

Hz .Ali a.s Şöyle Buyuru “Yeryüzünde Allah’ın azabından iki eman vardır .Onlardan biri kandırılmış (elden çıkmış )diğeri ise yanınızdadır ,o halde ona sarılım Kandırılmış olan (eman) Resulullah: baki kalan (eman) ise istiğfardır”.

Eman Bir kimseye veya düşmana; söz, işâret veya yazı ile, mal ve can güvenliğinin emniyet (güven) altında olduğunu bildirme.

İlticâ edenlere emân vermekte bütün Müslüman lar eşittir. Halktan herhangi biri de bu hakka sâhiptir. O hâlde kim bir Müslümanın ahdini (verdiği sözü) bozarsa, ona ihânet ederse, Allah'ın, meleklerin ve bütün insanların lâneti onun üzerine olur.

İstiğfar İstiğfar kelimesinin sözlük anlamı bağışlanmayı dilemektir. Terim anlamı ise: yaptığı kötülüklerden pişman olup, Allah’tan bağışlamasını dilemektir.

Allahu Teâlâ’yı seven kimse, elbette O’nun sevdiklerini de sever. Önce Allah’ın Habibi Hz. Rasûlullah’ı (s.a.v) sever. Sonra ona ait olan, ondan sayılan, onunla anılan her şeyi sever. Sevmesi de gerekir. Bunların başında Eh i Beyt gelir.

Ehl i Beyt, Hz. Rasûlullah (s.a.v) Efendimizin ailesi ve evlâtlarıdır. Mü’minlerin anneleri, Hz. Fatıma, Hz. Ali, Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin Ehl i Beytin şerefli ferdleridir

Rasûlullah (s.a.v) Efendimizin şerefli nesebi Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin vasıtasıyla devam ettiği için, onların kıyamete kadar gelecek olan evlâtları da Ehl i Beyt’in birer parçasıdır Onları sevmek her mü’minin vazifesidir. Bu sevgi çok şerefli ve gereklidir.

Kalbinde azıcık Ehl i Beyt sevgisi bulunmayan kimse, Hz. Rasûlullah’ın sevgisinde yalancıdır…Yalanı Bırakmak her şeyin yolun açılmasıdır.VE Daha çok imana gelmek…

Batılı Her başlangıcında sağ elini kaldırarak inancıyla başlar….Dünyaya son iman ve 4 kitap dan son (Kuranı kerim ) okumanızı ve anlamanız için hediye gönderdi ..Tüm insanoğluna.. OKU…..Her şey onun içinde İlim ,bilim ,şifa, ve gelecek….

Hz Ali a.s Şöyle buyurdu " İnsanlarla konuşun insanların akıllarının erebildiği kadar." Her şeyi anlatırken yavaş anlat ki anlaya bilsin …

Yollarınız ,bereket ,bolluk, sağlıklı ,gelecek zamanlarınız vakitleriniz tevekkülle, geçsin.. “O her şey bilendir”..

                                             Çoban sakli sifa   

 “Kul hakkıyla gitme derler” Sadece geleceği ne olacağını bilen 

                                              “Allah’tır”.       

Kimseye yorum yapamazsın, zaman vakit geldiğinde cehennem ateşi gibi yüzün kızarır....Yanarsın....

Kul hakkı .Diyenler bu soruyu sorarken kendine inçe ayar verdimi sorgulaması, ve ne nerede eksikliklerle tamamladık mı sorusuyla tam benliğinle özleştiğini sorgulamadan o kişinin ne sebebiyetle senin hayatta olduğun gibi ,bu tat sis oluşumu sorgulamadan erken konuşmakta o kişinin gıyabında konuşmak o kişinin be sen de kul hakkı olduğunu unutmamak...Kul hakkı olduğunu belirtmem...O Kişiyi geleceğini bilmeden konuşman ,sanki yarını olmayan dünyayı bilmen gibi.. Sende bir şey çağrıştırmıyor mu.....

Bazen olur ki çok dürüst olursun ama birileri çıkar senin dürüstlüğünü alt tüs eder zannederler ki yanıldık dürüstlüğüne aldandık deseler de kendileri aldanmıştır o hala dürüsttür…Aldandık diyenler bilin ki nemalanan kişilerdir…O hala dürüsttür.. Yoluna devam eder….Zaman gelince anlaşılır….

"Belki de Bir gün anlayacaksın kıymetimi ama o gün ben olmayacağım keşke yaşasaydı da ondan özür dileseydim diyeceksin .Ama ne yazık ki ben o gün orda olmayacağım Belki için cız edecek gözlerin beni arayacak ama ne yazık ki çok geç olacak o gün ben orda olmayacağım..

OĞUL : Gel Çoban oğlum .Kimsenin hakkını yeme kimsenin yerini zapt etme beddua alma gel anlatayım.

Bir zamanlar eski tarihte Allaha iman etmiş bir kadın çocuk yok ,koca yok ,akraba yok ,2 gözlü kerpiç ten evi var zenginlerin çocuklarına bakarak geçimini sağlıyor ,kerpiç evin yanına büyük bir ev yapılır inşa halinde büyük ev birkaç hafta sonra evine döner evi yerinde yok….

Feryatlar figan komşularına gider evim buradaydı ne oldu …Derler ki büyük ev yapılırken görüntüsünü bozduğu için yıktılar.. İmanlı kadın Allaha yönelir yarabbi ben bur da yoktum ama sen burday dın niye yıktırdın ben nerde kala cam ben hakkımı bu dünyada almak istiyorum ahirete bırakmam …Ve HERKESİN gözü önünde ihtişam ev yerle bir olur ..Kadının İMANI daha çok artarak etrafındaki herkes imana gelir . 

                                               Çoban sakli şifa 

                      1439 YIL ŞU ANKİ YIL 2017 BU AKILLA 3017 AYNI

                                  OLMAKTAN ÖTE GİDİLMEYECEK

1439 Yılından beri79 yıldan beri  yaş 63 kasnak gibi dönüyor. Değişen bir şey yok..  Yoksulluğu azaltmadan, paylaşımı bilmeden, eşitliği görmeden, ilmi bilimi ,anlamadan, Her adım sadece yürüme banttın da oluşun yürümekten öte olmaz..

Farkına varsaydın Evreni yakalar ,ilim bilimle Allah yolunda, Allah’ın buyur etmiş ışık tutmuş hediyesi Hz Muhammed ve Ehlibeyt arkasında yürüyerek İslamiyet yolunda ,son kitap kılavuz yolunda yürür .ilim bilimle 2017 varırdık...

Sadece yürüyor zammediyor aslı yürüme bantlında gidiyoruz, Çünkü ölüm yılından sonra İslamiyet anahtarını sandığa kitlenmiş ,sadece çıkar uğruna, o tarihleri 2017 yılında da yaşatıyoruz...Bu zihniyet devan ettikçe bilin ki 3017 de aynı olacaktır...Ta ki 2116 yılına kadar.. (Bu tarih ne diyeceksiniz  insanoğlunun kırılma noktası.).

Diş şeytan ruhlu iblisler sizleri Allah’ın  göndermiş olduğu kitapları, .hiçe sayan iblis, insanoğlunun kulaklarına üfleyerek, sizleri ,aşırı din ,ve dinler arası savaşa götürürken ,kendi aralarında bölünmeler ,kardeş kardeşi yok edecek şekle getirerek ,insanoğlunu yok etmeyle uğraşan uğraştıran akıl içine nefsi sokan iblis...

Sizleri eski tarihlerde yaşatarak, akıllarınıza o zamanın yaşamında olmanızı isteyerek, bazı din tüccarlarına da, okuyup anlasa da, anlamaz lığa, gerçekleri yansıtmayarak, nefsine giren iblis şan şöhret, kin kibir, geleceği olmayan diş dünyayla işbirliğiyle, kendi halkını yok sayacak kadar, kibirlenen ham cahil halkını arkalarından götürmekte...

Şimdi sor kendine, ağızdan çıkan laflarla mı, yoksa ‘ Allah’ın Tanrının, yaratanın, göndermiş olduğu son kuran ne kadar okuyup anlıyorsun....Hz Peygamberlerin, Son kitapla gönderilen müjdeyle Hz Muhammed ve ehlibeytlerin  ilminden biliminden adaletinden ne kadar ileridesin sadece o tarihte yürüme bant tına koyulmuş güzel İslamiyet’i sandığa konmuş ve kitlenmiş yürüme banttı kervanındasın...

Müslümanlığı anlayarak okuyup bilinseydi, okuma bilmesen de dünya üzerinde var olan her şey ayeti olduğunu anlasaydın veya şekilleriyle, şekille, gerçekleri okurdun...

Şan şöhretle ,Zenginliği arttıran ve suç işleme bakımından, sayılardan daha hızlı artış gösteren bir toplumsal şan ,ihtişam, haram zihniyet azaltılmıyorsa sistemin önünde dışa bağlılık tozlanmış dosyalar vardır .Bu da diğer dinleri, kurnaz tüccarların oyunu bunların kulaklarına üflenmiş iblislerin oyununu anlardınız...

Dışa bağlı yasaklık kalmadıkça.. Fikir sahibi olmaya, mal sahibi olmaktan fazla ihtiyaç duyacağımız gün, gerçek zenginliğin sırrını bulacağız.. 

Şunu bilin ki Türk bu oyunlara gelmez İslamiyet’in koruyucusu Türk oğlu Türk’tür Geçmişi de aynı geleceği de.. İblis bilir Türkün Azrail olduğunu ondan yok edemez, Sadece yaratana inanır emredilen gibi dünyanın sonuna kadar korunacakları korur.. Türk aç kalabilir açıkta kalabilir ,ölünden hiç korkmaz.

 İblis hiç mi hiç yaklaşamaz hep şaşırmıştır, hep te  şaşıracaktır, çünkü Türküde Koruyan güç Vardır o da “Yaratandır. Allah’tır. .Tanrı ALLAH Türkü korusun”... 

 Korkmanıza gerek yok İnsanoğluna "Yaratanın gönderdiği koruyucu " hediyesidir...Türk tür..

          "Diş Dünya geçmişteki  (Ankara savaşını) oynamakta oyun kurmaktalar"

                                                  Çoban saklı-şifa   

                         Sen sadece Bu günü yaşıyorsun sadece çıkar    

“Amel  ettiğinde zarara uğramayacağın şu dört hususu  öğrenmek. En büyük zenginlik  Akıldır akıl her gördüğünüz Kur’an dır AYETLELER ,Denizler içinde yaşayan, Havada ucan , Karalar yaşayan canlı cansız yaşam, ve sonsuz  evren. İçlerinde yaşayan yaratan tarafından can ve yaşatılan hepsi “ayet” içinde yer alır..

Bunlarla  birlikte düşünce bilim ilimle Kara üzerinde yapılan, Deniz üzerinde yüzdürülen ,Hava üzerinde uçurulan yapılan yaptırılanlarda insanoğluna verilen “Tüm kitaplarda ve son Kur’an da ayet içinde yer alır, Bunların hepsine inanmak gelecek düşünceler hepsi ayettir ve ayette yer alır...Tevekkülle Kur’an içinde yazan yazanı anlamak .. İşte bu en büyük  zenginlik tir,

Bunlara inanmış gibi yapıp çıkar için yapılan değişiklikler yoksulluk  Kanmak ve kandırmak gelecekte yapılan işler kendi çıkarlarına kullanmak tüm dünyayı  ve geleceği yok etmek Kula kulluk edip kendini sömürtmek ilim bilim dişi davranışlar sadece akılı düşünceyi kapatmak kaptırmak .Ahmaklıktır.

En korkunç şey ise var olan “güce  inanmayarak “ Hep benim demek şan şöhret kendini beğenmek yarını olmayan dünyada ve geçici zenginlikle ,bu gün varsa yarın yok olacağını bilmemek ,kendini beğenmektir.

 En değerli büyüklük güze şey var olanı yoksullarla paylaşmak, para olmasa da ,bilgi ilim, gülmek sağını solunu hatırlarını sormakta ,din ırk ayrım etmeden, yardımlaşma ise, Arkadaş, dost, Anne babayı, kardeş eş çocukları , ve tüm akrabaları sevmek saygı göstermek... AHLAKTIR.. 

Sadece kendini kandırılacak şekilde yaşarsan bil ki bir gün esir köle olarak yaşarsın. Ve bil ki gelecek yıllarda sadece 79 yıl önce yerleştirilmiş sadece çıkar için diş dünya ajanları tarafında.. Yönlendirilir, yönlenirsin zaman gelir ,bir gün anlarsın....Devir İyi olanların dünyasından çıktı, sadece iyi oynayanların dünyasındayız..

                                             Çoban saklı şifa 

KURBAN VAZİFESİ ,KURBAN OLUŞUMU, KURBAN SAĞLIĞI, ŞİFASI ÇOKTUR.

Bir incelerseniz ayrıntılı görürsünüz, Her dinde kurban vardır, Burada kurban edilecek hayvanların sağlığına ,soyuna bakılması gerekir.. Sağlıksız hayvan kesimlerinde çok ciddi sorunlar çıkabilir. Büyük küçük baş hayvanlardan sıçrayan milyonda bir görülecek sağlık sorunları önlemek için, sağlıklı hayvan kesimlerine bakmak lazım....

Muhakkak satım pazarlarında veya belediyeler bu yılla birlikte gelecek yıllara önem vermek ,birde soy kütükleri, gebe hayvanlara, kısır olmayan hayvanlara dikkat edilmesi ,bunlar başlıca gelecekte sorun getirecek faktörlerdir, zinciri kırıldı mı, GELEÇEK YILLARDA İTHALATA GEÇİLİR.. İşte o zaman ekonomi çok farklı boyutlarda olur...

Kurban bayramı nasıl oluştu, ve kurban bayramı nasıl ortaya çıktı sorusunun yanıtı için, kurban bayramının oluşumu, ve kurban bayramının ortaya çıkışı ile birlikte, kurban bayramının hikayesine birlikte bakmak istersek:

Hz. İbrahim’in bir çocuğu olmuyordu. Bunun üzerine Hz İbrahim, bir adak adamış bulunmakta idi: eğer kendisine bir erkek evlat verilecek olursa, onu Allah’a kurban edecekti. Allah tarafından, bunun üzerine Hz İbrahim’e bir erkek evlat verilmiştir. Hz İsmail çok iyi niyetli, yumuşak başlı bir evlat olmakla birlikte, aynı zamanda söz dinleyen itaatkar bir çocuktu.

Hz İbrahim’in oğlu İsmail büyüdü; ve Hz İbrahim ile birlikte dağ bayırda koşmaya, dolaşmaya başladı. Bunun üzerine, bir gece Hz İbrahim uyurken rüyasında, İsmail’i boğazladığını gördü. Ertesi gün yine İsmail ile birlikte dolaşırlarken, bu rüyasını İsmail’e anlattı. İsmail de Hz İbrahim’e, kendisine emredilen ne ise onu yapmasını söyledi; Allah’ın sabreden kullarından olacağını belirtti…

Bunun üzerine Hz İbrahim, İsmail’i bir taşa, şakağının üzerine yatırdı, ve boğazını kesecekti. Tam bu sırada Hz İbrahim’e Allah tarafından bir koç gönderildi. Evladı yerine onu kurban etmesi söylendi. Hz İbrahim de kendisine söyleneni yaptı, ve gönderilen koçu kesti…

Kurban bayramının hikayesi, Hz İbrahim ile İsmail arasında gerçekleşmektedir. Bunun sonrasında, kurban bayramı kutlanmaya, insanlar yerine hayvanların kurban edilmesine başlanmış bulunulmaktadır…

Korku ve ürperdi gelebilir, Şunu unutmayın ki, bazı din görüşleri ,öncesi ve sonrası kız çocuklarını diri ,diri gömenler, İSLAMİYET yayılınca ortadan kaldırıldı. .Kurban et saklamak değil, eti dağıtmak ,vekalette olsa ,gözlerinizle görüp ellerinizle hayır almak...Çünkü bu bir adak...Tevekkülle yolculuk..

Şunu bilin ki öyle ihtiyaç sahipleri var ki, gelip bir parça et istemez, ve ,hele hele yoldan geçen tanıdık tanımadık ,sacın üzerinde, adettendir deyip te saç kavurma yapanlar bilmelidir ki, Koku açlıkta aş erenlere ulaşamazsa ,bilin ki, “ ne bilmek isterseniz.”.. O kurbanın şifası bir insanoğlunu ayağa kaldıracak güçte ,o gücü şifayı verende, bekleyende, “Yaratan rabbimde kudretinde”..

30 Ağustos ZAFER BAYRAMI Tüm şehitlerin ATALARIMIZIN, şu anda Asker ,Polisimizin bizler için görevlerinde ,görev yapanların, tüm şehitler için, Şu anda Vatan bayrak için ,hem içte ,hem dışta, görev yapan Önder ve Önderler için, ve Halkım için, Ülkemde tanrı misafirleri için, ÖLMÜŞLERİ için “Ruhlarına Fatiha, ”

KURBAN BAYRAMI tüm İslam alemine hayırlar, bereketler ,huzur dolu geçmesi, ve sabırla beklenmesi, inanarak tevekkül edilmesi dileğimle. .Tüm beklentiyle adak, dilek dileyenlere de hayırla vermesini, tüm dualarının kabul olması içinde Duacıyım.. Dağdaki Çobanın yaratanından Dünya üzerindeki tüm insanoğlunun istemiş olduğu Huzuru ,Barışı ,Sevgiyi Saygıyı ,tüm İSTEKLERİNİ, getirmesi içinde “YARATANIMDAN” duacıyım..

Toroslarda ki ,ve Toroslardan Akrabalara Eş ve Dost Arkadaşlara...

Eş ve dostlarıma arkadaşlarıma, Kısaca tüm dünyadaki, tanrı misafirlere duacıyım.  Mutluluk ve başarılar...Yeni bir   dünya...Dileğimle...Kalan suremiz belki son bayram ,belki an ,belki andan da yakın.. Bu gün olmasa da yakında hep oradayız...

                                     Çoban saklı şifa    

 

  GELEN HAYIRLI GÜNLERİNİZE BOL BEREKETLİ OLMA ADIMLARINIZA

Her insan konuşur, ya ol, yada olman gibi ol

Kendine köle ,başkasına köle olma, Her şeyinin sahibi var...

Bedenin borcu var ruhuna Daha yapacak çok işin var

İnsanlar konuştuklarında duygularını gizlemeyi başarabilirler fakat gözler asla yalan söyleyemez ve duyguları saklayamaz…. Sözcüklerin gücünü anlamadan, insanların gücünü anlayamazsınız

Gücünüzden şüphe ederseniz, şüphelerinize güç verirsiniz“ Dürüstlüğün kuralı yoktur.. sadece dürüst dür ..Tarih kayıtlarında yazar. .anılır. “ Her şeyi gören ve duyan “ odur ki ”Şeytandan sakınır “RABBİME” sığın ,sığınırım.

 

                          BİR DOSTTUN TAVSİYESİ HATIRLATMASI

Başarmak kendi düşünceyi yapan yapılandıran iş gerçek iştir, Bir çalışmadır. Kopya başarıyı başarısız ve haksız kazanç yapar. Bazı insana cahil deriz eğitim deriz. HAYIR (Yanlış o sadece kurnazdır.)

                                  SADECE KENDİNİ KANDIRIR

Kendini kandıran her kimse bilsin ki Kendini ateşe atar. Bu gün kandırmış olduğun her kimse bil ki sana beddua eder evet dersin onun bedduası ne yazar dersin o yazmaz yazan başkası çok iyi bilirsin amma işine gelmez içine girmiştir şeytan ….

Ya o gün sevdiklerin veya gelecekte ki seveceklerin…Belki onlar için bir şeyler yapıyorsun düşünürsün amma bilmelisin ki Hakla helalle kazanılmayan para kuracağın temel bir gün çökeceğini…

Hz Ali a.s Buyurdu ki “Sana vefasızlık edenden ayrılman senin mükafatındır .İştişare hidayetin kendisidir. Kendi görüşüyle yetinen , kendini tehlikeye atmıştır. Sabır, musibetleri uzaklaştırmaktadır. Sabırsızlık, zamanın (insanı yok etmedeki) yardımcılarındandır. Dostluk istifade edilen yakınlıktır..

Her gün insanoğlunu kucaklayın ve selam verin, veriyor ,vermiyorsa bile ona hatırlatın sonsuz selam verin.. Çünkü unutuluyor unutturuluyor...

                            EVRENSELİ BUYSA ….İNSANLIĞI NEREDE….

                                 ARAŞTIRIN KÜLTÜRÜNÜ TÖRESİNİ

Hz. Ali as buyurdu ki: “Öfkeden sakın. Çünkü o şeytanın sebep olduğu düşük akıllılıktır. Seni Allah’a yaklaştıran şeyin, ateşten uzaklaştırdığını, Allah’tan uzaklaştıranın da ateşe yaklaştırdığını bil”

Dünyanın bir kısmını Avrupa’yı tamamını ,Dağdaki Çoban Gitti, gördü, gezdi ,geldi …Yaratan insanoğlunu ne güzel yaratmış ama...Amaaaa O Maske takmış insan görünümlü bazı çıkar peşin de koşan şeytanlar olmasa insanlar çok güzel anlaşır….Bir büyüğümüzün elini öperken kötü …Bir birileri başkaları Kral önünde eğilmek diz çökmek evrensel..

Avrupalı evrensel diyorsunuz Pazar günü kiliselere gidip ayin yapar iş adamı politikacı üst ve alt tabaka Pazar günleri dualar ayinler yaparken ve bizim için kutsal saydığımız kiliseler namaz kılacağımız yer bile olabilir ve güzel saydığımız yaratanın evi gibi gördüğümüz kutsal yerleri biz kabullenirken ve hastanelerinde kilise papazlar bulunurken hotel odalarında "İncil" ,her an her yerde bulunurken……

Nedense bizde bazı kesimler gördüğümüz bazı kişiler ve Avrupalılar bırakın kendi vatanımızda bile inancımıza imanımıza namaz, Camimize "Kuran" dil uzatanlar bizi bizleri bir en alt kesimde hakir görmeleri …. Bu yolda hakir gören insanları anlamıyor, anlı yamıyorum , anlamakta istemiyorum … Atasözü Her koyun bacağından asılır…Daha çok anlatılır ama kısa öz ve Akıl….Ders çalışıyorlar ama sınıfta kalıyorlar..

                                                     KISA DERS

İnsanlık ailesinin tüm üyelerinde bulunan onuru ve onların eşit ve ayrılmaz haklarını tanımanın dünyada özgürlük, adalet ve barışın temeli olduğunu, İnsan haklarının tanınmamasının ve hor görülmesinin insanlık vicdanını yaralayan barbarca eylemlere yol açtığını, korkudan ve yoksulluktan kurtulmuş insanların söz ve inanç özgürlüğüne sahip olacakları bir dünyanın herkesin en yüksek amacı olduğunun ilan edilmiş bulunduğu nu, ve devam eder gider …

Nere de evrensel demokrası... Gene bir atasözü Görünen Avrupa kılavuz istemez.. Sadece gözümüzde uyku göz bandı var .. Biraz aralasak net göreceğiz…… Avrupa gemisini batırmış kaptanları kararsız yanaşacak limanları yok 

DERS ALACAĞIMIZA.. DERS ALMALARI LAZIM

                                                 BÜYÜK DERS

Hz Ali Oğlu Hz Hasan’a şöyle buyurdu “Amel ettiğinde zarara uğramayacağın şu dört hususu benden öğren. En büyük zenginlik akıldır, en büyük yoksulluk ahmaklıktır, en korkunç şey kendini beğenmektir, en değerli büyüklük güzel AHLAKTIR

                                                  DÜŞÜNMEK

Çünkü kimi tanıdıysam, hep kendini düşünüyor... Memlekette düşünen yok diyen, Yalan söylüyor .Çoban bile dağda düşüncede…Düşünüyor kimi alkıştan cesaret alır sonu yakındır, Kimi halktan alır cesaretini çıkarlar konusunda dağıtır kendini, Kimi tek güvendiği inancına, imanına güvenerek, yaratana sığınarak ,basiretten alır cesareti ,bilir

Haramı helalı, bilir kanunu adaleti, yolda tek başına yürüse de bilir arkadaki doğru yolu seçenleri kin tutmaz ki düşman olsun karanlıktan aydınlığa yürür, bilir gözü kapalıda olsa kalp de nur inmiştir ne arasın tümsekler taşlar bilir sonunda varacağı cennet kapısını cesareti vardır korkmaz çünkü yapmamıştır ve seçmemiştir yanlış yolu…

         DOĞRU ADIM DOĞRU ÇİZGİ DOĞRU HEDEF DOĞRU İSTİKRAR.

Neden orda taş varken bağırmıyoruz canımız yanmıyor, taşa vurunca canımız yanıyor bağırıyoruz … Taş orda ayak sende akıl sende taşın suçu ne….

Resûlullah (s.a.a.), ahir zaman alametleri hakkında buyurdu ki: “Münker (kötü) maruf (iyi) olacak, maruf da münker olacak, haine güvenilecek, güvenilen kimse ihanet edecek, yalan söyleyenler tasdik edilecek ve doğru söyleyenler de yalanlanacaklardır”

Maruf, güzelliği akıl ve nakille bilinen her fiilin adıdır. (Zıddı ise münkerdir.) Yine herkesçe bilinen tanınan, belli olan, meşhur ve ünlü olan veya şeriatin güzel görüp emrettiği şey manasına da gelmektedir.

Akıl ve dinin kötü gördüğü her şey münkerdir. Münkeri sınırlandırmak imkânsızdır. Kur'ân ı Kerim'de münkerlerin bazı örnekleri açıklanmasına rağmen tüm münkerleri saymak ve teker teker tanımak hiç de kolay bir iş değildir.

Bu gün için Bazen insan bir münkere tutulduğu hâlde onu münker olduğunu bilmediği için yapar. Yıkanırken, abdest ve gusül alırken israf etmek, ekmeği, meyveyi, elbiseyi ve kağıdı haddinden fazla kullanmak, aşırı yemek, otomobili uygun olmayan bir yere park etmek, çöpleri yola dökmek, yolu kapatmak, insanları korkutan yersiz korna çalmak ve gaza basmak, israf olup sağlığa ve solunum sistemine zararlı olması dışında beraberindekilerin hava alanına tecavüz sayılan, kardeş kardeşin arasına dostuna ,arkadaşına ,komşuna, hatta düşmanına bile münafıklık sokmak, güzel havayı kirletip onu dumanlı bir havaya dönüştüren sigara ve her türlü duman, halkın büyük bir çoğunluğunun münker saymadığı münkerlerdedir..

İnsan vücut Aura çakralara derin yaralar açar ve sağlığı bozulur gittikçe psikolojik ruh alemi bozulur...Çünkü anlamak istemezler Erdem olamazlar .Sadece okumak anlamak.. İyiyi kötü kötüyü iyi ederler. .Bazen de kötüyü iyi iyiyi kötü ederler....Bunlar hep atacağın adımlara bağlıdır.

“Her insanoğlu gölgesinden bile sorumlu olduğunu bilseydi.. Yaşamları düzgün devam ederdi”

                                      SORUMSUZLUK İNSAN IRKI.

Resulullah (s.a.v.)Beni yemene gönderirken tavsiye mahiyetinde şöyle dedi :”Ey ALİ !! İstihare eden şaşırmaz , İstişare eden pişman olmaz .Sakın gecenin başında kalkıp yola çıkma. Çünkü Yüce Allah ,gündüzde saklamadığı şeyleri, gecede saklayıp dürer. Allah adıyla sabah erkenden yola çık.”

Bazen bakıyorum insanı zora sokan olaylar (her olay) , bazen insan hayatını ucuza sanan kişiler bilmiyor mu o insan kendisi olamaz mı aynı yerden çocuğu ailesi geçmeyecek mi şaşılacak kendisi kendisini görmeyen insanlar çok yazık insan bedenine ruhuna zarar verenler haram işlediklerini gerçekten bilmiyor mu yapanlar ve görevi almış kişiler….

Aman sende deyip kenara atmak neyin nesi birde biraz ilerde din sömürme konuşmalarıyla neyi karşılaştırıyor bilmez mi az önce haram işlediklerini…Evet bilmezler çünkü o anı öteler şimdiki anı benimser sonrada ahkam kesilir, başına iş geldiklerinde" Allah’ım" ben ne yaptım bana bunları gösterdin, der yakınırlar bu bir kısastır farkına varmaz….Varmaz çünkü istişare etmediler kendini hep haklı buldular….

Başkasının kendi üzerinde hakkı olanın da, başkası üzerinde hakkı vardır. Birinin üzerinde hakkı olan, ama başkasının kendi üzerinde hakkı olmayan biri olsaydı, bu yaratıkları değil, ancak münezzeh olan “Allah “olurdu.

Hz. Ali (a.s.) buyurdu: “Kim Allah’tan sakınırsa Allah, onun için fitnelerden bir çıkış yolu ve karanlıklarda bir nur verir. Gölgesi Allah’ın Arş’ı, nuru O’nun cemali, ziyaretçileri melekler, arkadaşları peygamberler olur”

Allahü teâlânın ilâhlıkta şeriki, ortağı yoktur. Mülkü hiç yok olmayan bir meliktir. Noksanlık olan her şeyden münezzehtir. Ayıplardan ve kudretsiz lik ten uzaktır. Müminleri sonsuz azabdan emîn kılmıştır. Her şey üzerine hâkim ve hâfızdır. Hükmünde galib dir. İnsanlar bir şey yapmak isteyince, O da irade ederse, isterse o şeyi yaratır.

Halık (yaratıcı) yalnız O'dur. O'ndan başka kimse hiçbir şey yaratamaz. O'ndan başka kimseye halık (yaratıcı) denilemez. İnsanların dünyada ve ahirette rahat ve huzur içinde yaşamalarını, sonsuz saadete kavuşmalarını sağlayan kurtuluş yolunu göstermiş ve bu yolda yaşamalarını emretmiştir.

Azamet (büyüklük) ve kibriyâ (yücelik) ancak O'na mahsustur. Allahü teâlâ müşriklerin (puta tapanların) şirklerinden (ortak koşmalarından) ve iftiralarından münezzehtir.

Öyle insanlar var ki okumuş okumamışları aralarında istemez bir fark görür hep ama okumamış hep saygılıdır hürmet gösterir sevgi gösterir hep tüm insanları hoş sevgi görür…Çünkü Akıldır. .Okumak üstünlük değildir okuyup anlamaktır… Toplum her zaman dinamik tır .

Bunu bil ki..Allahın iman gücüyle Halk her zaman dinamik başı secdeden başka eğilmez. Bir nefes yaşama bir nefes ölüm perde arkası her kes aynı ayrıcalık yok bil ki bilgi sadece okuduğunuz okulda kitap da yazmaz çevrendeki insanın aklındadır sadece logoyu birleştirmek senin ayrım görmeden gezmek, okumak, akıl almak doğadan….İşte yaşam ve gelecek budur….

Herkesin bilgisi vardır bilgi toplamak akılda yorumlamak dinlemek gerçek yolu bulup kendini terbiye etmek gene okumak ve anlamak…Benlik her zaman zarar getirir…Dışarı da her bir doğa şeklini okumak bir işarettir...Herkes kendine göre çıkardığı şekil sadece çıkarlardır...

                                      AHRETİ HATIRLAMAK

İşte her günün her gecesinde okumalı araştırmalı anlamalı

Bir nefes yaşam Bir nefes ölüm

Tefekkürde bulunulmalı; “Ben kimim, nereden geldim, nereye gidiyorum, Allah'ın benden istekleri nelerdir” gibi konular başta olmak üzere hayatî meselelerde derin düşüncelere girmeli. Günahlara samimi olarak tövbe ve istiğfar edilmeli; Küs ve dargın olanlar barıştırılmalı; gönüller alınmalı; kederli yüzler güldürülmeli...Müminlerle helalle şilmeli; onlarla irtibatımız cihetinden rızaları alınmalı.

Üzerimizde hakları olanlar aranıp sorulmalı; vefa ve kadirşinaslık ahlâkı yerine getirilmeli. Vefat etmiş yakınlarımızın, dostlarımızın ve büyüklerimizin kabirleri ziyaret edilmeli; iman kardeşliğine ait sadakati yerine getirilmeli. Daha çok araştırın okuyun. .Anlayın….

Halk arasında Atalarında “el almak-tövbe almak” tabiriyle ifade edilen tövbe edip günahlardan dönmek, yönelmek fiilidir. İşlenen küçük ya da büyük günahlardan pişmanlık duyup bu günahları işlemeye tövbe edip ALLAH Teâlâ’nın yoluna dönmek, halktan Hakk’a yönelmek anlamında kullanılan bir kavram....

Allahu Teâlâ’yı seven kimse, elbette O’nun sevdiklerini de sever. Önce Allah’ın Habibi Hz. Rasûlullah’ı (s.a.v) sever. Sonra ona ait olan, ondan sayılan, onunla anılan her şeyi sever. Sevmesi de gerekir. Bunların başında Ehl-i Beyt gelir.

Ehl-i Beyt, Hz. Rasûlullah (s.a.v) Efendimizin ailesi ve evlâtlarıdır. Müminlerin anneleri, Hz. Fatıma, Hz. Ali, Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin Ehl-i Beytin şerefli fertleridir..

Rasûlullah (s.a.v) Efendimizin şerefli nesebi Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin vasıtasıyla devam ettiği için, onların kıyamete kadar gelecek olan evlâtları da Ehl i Beyt’in birer parçasıdır Onları sevmek her mü ‘minin vazifesidir. Bu sevgi çok şerefli ve gereklidir.

Kalbinde azıcık Ehl i Beyt sevgisi bulunmayan kimse, Hz. Rasûlullah’ın sevgisinde yalancıdır…Yalanı Bırakmak her şeyin yolun açılmasıdır.VE Daha çok imana gelmek…

Batılı Her başlangıcında sağ elini kaldırarak inancıyla başlar….Dünyaya son iman ve 4 kitap dan son (Kuranı kerim ) okumanızı ve anlamanız için hediye gönderdi ..Tüm insanoğluna.. OKU…..Her şey onun içinde İlim ,bilim ,şifa, ve gelecek aydınlık günler….

Hz Ali a.s Şöyle buyurdu " İnsanlarla konuşun insanların akıllarının erebildiği kadar." Her şeyi anlatırken yavaş anlat ki anlaya bilsin …

Geçmişi anlarsak daha çok yakınlaşır öz olduğumuz daha iyi anlaşılır Çünkü diş dünya maske takmış şeytan insanlarla dolu…

Her adımını oku ve anla Cuma hayırlar gelen kurban bayramlarınız hayırlara kurban keserken, gebe ,dişi ,neslini son getirmeden, kesimlere ,dikkat etmenizi, geçmişte ağaçlara bunlar size gelecekte odun olur diyen “sakız ağaçlarını” yok eden maskeli şeytanlardan uzak durun...Doğada her gördüğünüz canlı ,her bastığınız toprak,, sizlere basılmış gibi hissedin ,hesabı adımlar, bilin ki gelecekte muhasebeniz olacak... Her şey "son kitap Kuran da" hatırlatılmıştır.

               Bakın önünüzdeki ekrandaki reklamlara "Kim şeytanı, kimi rahmanı"

                                             Okursan anlarsın kendini

                              Çoban sadece Çoban aranızdaki bir  insan 

                                                     Çoban sakli sifa  

                       Hiç kimse kimseden üstün değildir, ERDEM olamayan 

                                  NEFSİNE kapılan şeytan adaleti uygular 

Hiç kimse hiç kimseye çok ihtiyacı yok da dese ,bil ki kendini büyük görmekte, ama bazen  olur ki seni görmeden edemez çünkü o senden bir nokta almakta o noktayla kendi sözcüğünü bitirmek için ,ben kimseden almam kendi bildiğim yoldan giderim dese de ,inanın, “rahmaniyse, kibirli değilse “Allahtan”, Bura da bir şey söylenmez tevekkül edilmiştir biliyordur..

Gurur kibir kim, benlik şeytaniyse ,iblise, özünü sözünü satmıştır, ebedîyi  cehennem yolundadır… Çünkü o halkı için yaşamaz ,kendi vatan bayrak ,içinde yaşamaz insanoğluna mazlumlara yardımcı olmak içinde yaşamaz, sadece bir kuklacı, maske takmış sahnededir ,o kendini kendi olduğunu bilseydi, şah Damarından yakın olanı bilseydi, ”Yaratanını” kapı ,kapı dolaşmazdı, otur sör kendine, ne geçti eline, ne yaptın ,ne haldesin hala kukla oynamakla ,ne nereye gideceksin ,gideceğin adres, neresi olduğunu biliyor musun “şahdamarına yakın olanda şahdamarına yakın olan yere gidecek” Hala tek yön varken doğudan batıya geçiş varken ila batıdan doğuya geçmek isteyenler bilmelidir ki,“vakit her zaman “doğudan başlar batıya giden yol “tevekkülle”…

En yakın toprak gideceksin ,ruhunda ana merkeze, şimdi hangisi yakın…Bu dünyadaki merkez hayalin sadece “merkez efendi cami, Şifa ve eman” dilemen…

Tevekkülünle ebedi cehenneme gitmenden kurtulur, cehenneme gene gider hassas teraziden geçer tevekkülünle giden en kestirme yolunu bulursun… Şah damarına yakın olan yere gider, oradan da serinlemek için “Kevser havuzuna “  Ödüllenirsin.. Tüm din kitapları yazar,  Son kitap Kuran "son fırsatı verir…

Yaratan dünyada Çanlıların içinde, insanoğlunu üstün kıldı ,diğer Çanlıları korusun diye, insanoğlunun ,içinde de kimseyi bir birlerinden üstün kılmadı her kesi eşit yarattı ,isteyene zenginlik isteyene de ilin verdi ,üstünlük kılın diye değil, bu dünyada kim ne yapacak intihana tuttu, “alan da o verende o” her kes fani gidici olduğunu bilseydi ,bilselerdi, şahdamarından yakın olmadıklarını anlarlardı…

İnsanoğluna diğer canlıları korusun ,diye akıl, insanoğlunu da aralarında anlaşsınlar diye bir birilerinden üstün kılmasınlar diye , ırkı, dili ,dini, saygıyı sevgiyi ,paylaşmayı, verirken mazlumları şeytanlardan korumak için imam gücü verdi, şimdi sör kendine kim şah damarından yakın….

Bu dünyada herkes birbirileri sollarken yıkarken ,ezerken ve kendilerine hep ben diyenler, gidecek dünyada inanın sollamamak için yolu kapanacak ama ”tevekkül eden “emniyet şeridinden yoluna devam edecek.. Şah damarı olanda senle yola devam edecek ,ya ondan sonra gelenler geride kalanlar yaşam dünyasında tapu dağıtarak ,yola devam etseler de nefisleriyle, helak olacaklar…

Sen bu dünyada neslini, asrını yaşıyorsun ,süren en fazla 100 yıl geride 100 bin yıllar, kimler geldi geçti ,yurtlar, geçici bir orada bir burada sadece “ iblisler”, aramızda, sonu gelmeyen, şan ,şöhret ,nefisle ,kalacak çünkü imtihanın soruları…Kendi yurdunu, halkını nefsin için diş şeytanlara ruhunu sat… Sonrası kelime oyunlarıyla zikzak çizerken doğru yola koy, Yap yap yap sonra pardon yok öyle…

Sizlere bırakılan atalarınız sizleri hiç affetmez.. Bu yurda, bu halka ,bu askere ,bu polise ,bu önder ve önderlere, düşmanlığın maske takmış düşmansan o başka.. Sonuçta düşmansın maske takmış düşmansın ,bir şekilde mazlum ,görünen, renk değiştiren ,tapularla vaatler veren, kandıran sonradan asan, yaprak dökümü yapan mevsimsiz zaman içinde kötüyü iyi eden iyiyi kötü eden, insanoğlunun içinde fitne fesat,” kardeş Habil, Kabil  kardeşi “düşüren ,kaoslarınla, insanoğlunu yok etmeye çalışan iyi ve kötünün aklına girip, kuklalarınla şirin mi şirin gösteren şeytandan iblisten başkası değil ..

İnanın son fırsatınız, ölüm an kapınızda eman sizi ve ailenizi ,gelecek neslinizi vatan bayrak halkınızı koruyacak olan tek şey tevekkül…Doğduğuna bak, yaşamına bak, musalla taşına bak, Kabre bak, sonrası tahta toprak ,sadece duyacağın, küt…

 “Nimet ve hikmetlerden, bu dünyada yararlanmayan ,paylaşmayı bilmeyen tevekkül etmeyen ,

                                           o tadı alamaz” saklı şifayı da bulamaz..

     Sabah uyanıyorsan o sana büyük hediye, ya uyanamazsan geride bırakacakların.   

         Yarını olmayan dünyadasın sadece verilen hediyende adımına dikkat et yeter 

                                                  Çoban sadece Çoban  

                                                     Çoban Sakli şifa 

                  Yanlış olan yaşam değil, yanlış olan insanoğlunun nefsi     

Her bitki, insanoğlu için bir şifa kaynağıdır ve bitkilerde insan sağlığına iyi gelebilecek pek çok madde vardır. Aynı toprakta yetiştikleri; aynı suyu, güneşi ve mineralleri aldıkları halde her bitkinin farklı özellikleri farklı bir tadı, kokusu vardır…

Doğanın insanoğlundan üstün kabiliyeti bu gizemli dünyadır…Her şey yaratanın elindedir ,sadece sizlere yol haritası ve imanla inanarak ,”son kitabı gönderdi Kuran” içinde her şey yazılı, “Kuranı bilmiyorsan bilmediğim gibi” ,okuyarak anlamadığın ,anlamadığın gibi ,sadece etrafına bak kendine bir diken batır, bil ki acıyı hissettiysen ,bir başkasında hissedecek, ne kadar canın yandıysa onunda canı yanacak, Bu gün diş dünya ilim ,bilim, için “kuranı” anlamak için özel anlayanları işe almakta ya sız…

Sizleri okuyarak ,anlamamak için göz bantlarıyla kapamaktalar…Bu gün teknoloji ve hukuk eğitimde “Kuranda” yazılan tevekküle inanan ve Hz Muhammedi derya iman dolu derya Kevser’i ne, ilim bilim dersi verilseydi ,Hz Ali İrfanı  ilimi ne ve Hz Ömer i adaletini  kazanacaklardı.. İşte o zaman Helali Haramı Şükür ü daha iyi anlaşılacaktı…

Bu gerçekten yola çıkarak öncelikle  sen toprağa ne ekersen onu biçersin ve alırsın doğanım kendi şifası çok olduğu halde içinde bilim ilim kimya saklı olduğu halde ve senin her yaptığın yanlışlık ,bil ki insanoğlunu yok etmekte ,kalmıyor, doğadaki ekoyu bozuyorsun, sen ilaçlarla yok ettiğin canlılar, sonradan sana çok zarar getirecekler, dengeyi bozdukça bil ki daha yaşanmaz güçler gelecek, canlıların yaşamlarını altüst ediyor ,bir sonrakine güç hazırlıyorsun sonradan gıda ve ürünlere geçerek sen kendini tehlikeye atmaktasın sonrası pardon demekle yetinir yetineceksin…

Bir dahaki sefere buldum buldum la yeni maceralara yol alırsın…Kendi kendinle savaşıyor ,kendini yenemiyorsun çünkü üsten ,alta attan ,üste çıkmak için  “erdem” olamıyorsun ve bu şekilde aynı kamuflajla sahada boy gösteriyorsun..…Diş dünyadan falan, falan ,falan üniversitesinde araştırma sonuncu bu madde insanı zehirliyor, pardon arkadan başka zehir verelim menüye…

Bu gün ne yapsan da kazansam diyenler, bu gün ne söylesem de zirvede olsam diyenler ,bu gün ne yapsam da orada olduğumu şan şöhret gösterenler “el üstünde tutulurum”diyenler…. Bilsin ki…..

Demeyerek oturup bu gün nasıl helal lokma yerim deyip, evime çocuklarıma nafaka rızık nasıl götürürüm aza kanaat getirenler sonrası Vatanıma Bayrağıma Halkıma ,yanlışlıkla zarar verirsen korkusuyla geçen zarar vermeden düşünen kişiyle “tevekkülle şükür” edenlerle, diğer şan şöhret kin ,kibirle ,para kazananlarla, gene aynı terazide olacakları gün…

Eninde sonunda kendi gün, saat bitiminde dört kürekliye binerek . El üstünde gidecekler. Bazıları da limuzinle giderler ama toprağa girerler… Bu dünyada şaşırsan da ,Oraya giderken terazinin hassa ayarı şaşmaz…Bir gün hiç uyanamayacağın gibi.. Belki bu gün Belki yarını olmayan gün gibi ,Belki de andan yakın olan an gibi…Yaptıklarınla Hazır mısın…

              “Biri korkacak biri korkmadan gidecek ara çok yakın bir çizgi kadar”     

                    Her şey bu ikişer kelimede yazılı her şeyi açıklıyor.   

                        "Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. "   

 

Helal :  İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır

                         "Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir."   


Haram  İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır.  

                                        Çoban sadece Çoban    

                                          Çoban Sakli şifa   

                               DÜNYA SON DURAK ADALETİ                   

Kurduğun hayal son durağa kadar ötesi yok ,yaptığın iş iyi veya kötü sınıfına göre ilim bilimle anılır karanlık dünyada yolun aydınlıksa bil ki geçmişinde bıraktığın aydınlık enin yoldur… Yok değilse bil ki şimdi hatırlatmadır…

Öleceğini bildiğin halde orada nasıl dünyayla karşılaşacağını bilmediğin ve şimdiki tedirginliğin varsa akıl düşünce varsa, bir et kemik parçası nasıl ayak üstünde duruyorsa hala bilimle sırlar dünyası çözülemiyorsa, son duraktan sonra…ilk ebedi yaşam durağını bil….

Her haksız bastığın toprak, her gereksiz kıldığın dal, yaratılan her canlıya davranışın bil ki hesabı ağır olacak…Yükünü hafifletmen bil ki bu dünyada samimi davranışın…Çoban…

                                          Çoban sakli şifa   

                                 ÇOBANIN SABAH VAKTİ    

Hayat öyle ki vadiye çukura alçak alana indikçe yıldızlar öyle yaklaşırsın sanki tutacak gibi olursun milyarlarca, ama zirveye çıktıkça yıldızlar uzaklaşır senden kaçar erişeceğin yerde erişemez olurla bir anda milyarlarca yıldız milyonlara binlere düşer…

Hayatta böyledir alçak gönüllü olursan her şeye erişir herkes olur etrafında hayır dünyası, yüksekler de ararsan kendini, bir anda yalnız kalıverirsin menfaat dünyasında buluverirsin kendini..

Soruver kendine ilk başladığın dünya damısın, yoksa yalan dünyada mı .Okurken ,yazarken otur rahat mısın ..Boşuna debelenme her şey varacağı yeri Bilir, fazlası olmaz şaşırtır.. Çoban…

“Sende menfaati çıkarı olan bir kişi seni altın semerlerde gezdirir .Çıkarlar menfaatler bitince çivili semeri senin  sırtında gezdirir. Başkasına sadakatiniz, kendi başarı kapasitenize ihanetiniz anlamına gelmeye başladıysa, gitme zamanı gelmiş demektir”   

                                              Çoban sakli şifa  

Hz Ali a.s Buyurdu ki “Doğru idrak eden  ilmin derinliğini kavrayan da şeriatkaynağından kanmış olarak döner ,hilm sahibi olan yaptığı işlerde aşırılığa kaçmazve insanlar arasında övgüye  layık bir şekilde yaşar.” 

         Kendisine ve başkasına İnsan ruhuna bedenine güzel şeyler verendir.

                 “Dünyada suçlu arıyorsanız suçsuz zu bulursanız suçluyu bulursunuz.”     

                                         Çoban sakli şifa             

Hz Ali a.s  Şöyle Buyurdu “Dünya kalmak yurdu değil geçiş yurdudur .Orada iki tip insan vardır. Biri özünü  (nefsi  isteklere )satarak kendisini satarak helak eder ,diğeri  de özünü  (Allah’a )satarak kendini (azaptan) kurtarmış olur “

 

Dünya, ona doğru davranana doğruluk yurdu ,ondan bir şey  anlayana afiyet yurdu ,ondan azık ,toplayana zenginlik yurdu ve onunla öğüt alana öğüt yurdudur. Dünya ,Allah dostlarının secde yeri (mescidi) meleklerinin namazgahı ,vahyinin iniş yeri vedostlarının ticaret yurdudur.

                    DÜNYA ELDEN ELE GEZEN BİR YURTTUR  

124.000 Peygamber ,Kuranda 27 peygamber 2 Salih 4 büyük kitap Kuran  gelip hatırlatsa da… Kaos galip geldiğini sansa da…Bil ki RABBİM yaratmış olduğu insan karşısında Kaos yok denecek kadar  şifrelenmiş  ilizyon dur . İş gözde değildir Akıldadır. Sadece okumak Anlamak gerekir … Yok etmenin yolu YALANI bırakmak NEFSİNİ köreltmek ten geçer.. 

Hz Ali   (a.s)  Buyurdu ki Zaman iki türlüdür. Bir gün lehine ,Bir gün de aleyhinedir.Dünya elden ele gezen bir yurttur .Her ne kadar zayıfta olsa ondan senin olanlar sonunda sana ulaşır her ne kadar güçlüde olsan zararına olan şeyleri  kendinden uzaklaştıramazsın. 

Hz.Ali (a.s.) Duyurdu ki Halkın arzularını yerine getir ,onlara güzel övgü de bulun,tahammül ettikleri zorlukları sürekli dile getir .Çünkü yaptıkları güzel işler çokça zikretmekyiğitlikleri hareketlendirir geri kalmış olanları işe teşvik eder. Ön çelikle tanıtın. 

İnsanlar huzurluysa bilin ki orda Allah korkusu eşitlik, iman ,ilim, bilim, edep ve adalet vardır               

                                                 YANI KISACA Cumhuriyet vardır.  

 Cumhuriyet gücü “yaratanın adaletin” den ve insanlara vermiş olduğu güçten gelir                                                                                        

  Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir                                                                                

                                                           Çoban saklı şifa    

                                                                SABIR 

                             "Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. "           

 

                              "Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir."      

                                              Çoban sakli şifa        

                                VAR ETMEK ALLAHIN İZNİ İLE

Hz .Alinin (s.a.a) Çocuklarına  yazdığı mektupla, (Hz ALİ (a.s.) Hz Hasan ve Hz Hüseyin’e yazdığı  mektupta  şöyle buyurdu. ”ALLAH" ‘tan korkmanızı, dünya sizi istese bile onu istememenizi  vasiyet ederim. Ona  ait bir şeye ulaşmadığınız veya kaybettiğiniz için üzülmeyin .Hakkı söyleyin ,ahiret ecri için çalışın .Zalime düşman ,mazluma yardımcı olun.) 

Basîret; hakla-batılın, hidâyetle  dalaletin, hayırla-şerrin, doğru ile yanlışın birbirinden ayrıldığı marifet, bilgi ve kalp nurudur. Basîret; ilham ile veya tecrübe ve öğrenme sonucunda oluşur. Çoğulu, besâir’ dir.

          ” Hayırlı insanlarla arkadaşlık etki onlardan biri sayılasın şer insanlardan   

                                                sakın ki onlardan sayılmayasın”   

                                            Çoban sakli şifa     

                         "Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. "    

                          "Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir."    

                                                        Çoban sakli şifa   

H.z Ali (s.a.a) ilim kapısı…” İlim bir noktadır. Cahiller onu çoğaltmış insan oğlunun ne kadar yetersiz anlayış körlüğü kavrama yetersizliği dir”.” Allahın bizlere bağış etmiş olduğu beynimizi kullanmadan acıziyet için de olduğumuzu  anlattığı gibi, aynı zamanda var oluş, büyük patlamayla ulaştı”… Şimdi Bunun adına  Big bang diyorlar..

          “Cahil yoktur sadece o kurnazdır.. Bir gün gerçekler ortaya konulacak “….

                                         Çoban sakli şifa  

          Her asırda birkaç kişi düşünür. Diğerleri onların düşündüklerini düşünür.    

Rivayet 124.000 Peygamber geldiği söylenir .Allah sadece iman etmemizi söylese de sadece iman edilen peygamberler yaşarken gerçek iman edilmesi  vefatları sonrası kendi çıkarları doğrutusun da hareketleri ….

Her seferinde sabırla  ALLAH  imana çağırması her gelen peygamber zamanları dürüst ve doğru hareket… Peygamber ölümleri sonrası  iyi niyet doğruluk görülmediğinden rabbim bir şekilde felaketler gönderse de insanoğlu anlamamakta doğruları yapmamaktadır….

Kuranda geçen 27 peygamber 2 salih Semavi kitap 4gönderilmiş… Son Peygamber (Hz Muhammed )(Ölüm öncesi vekil bırakılsa da…)  Kuranı kerim Kitap olarak göndermiş…

Sabırla imana yönlendirilmiş artık şimdiki zamanın son olduğu artık imtihan da olduğumuzu kısa notlarla anlatmaktadır…Okuyup anlamak.. Oku....İZAFİ ZAMANI HER ŞEYİ ANLATMAKTA  

İzafi hareket ya da nispi bağıl`` veya relatif hareket    belirli iki hızda hareket halindeki iki cismin, birinin diğerine göre nisbeten hareketine izafi hareket denilir. Yani iki cimin hızlarının farkı izafi hareketin hızını vermektedir

En istein’ın en meşhur keşfi İzafiyet Teorisi’dir. Fizikle ciddi bir şekilde ilgilenmeyen birçok kişi hâlâ bu teorinin ne demek istediğini anlayabilmiş değildir. Oysa  Kuran ancak bu teoriyle anlaşılabilen gerçeklere 1400 yıl önce işaret etmektedir.   Einstein, izafiyet ile ilgili açıklamalarını “özel İzafiyet Teorisi” ve “Genel İzafiyet Teorisi” diye iki çalışmada toplamıştır.

Dedi ki “Yeryüzünde kaç yıl kaldınız?” Dediler ki “Bir gün veya bir günün birazı kadar kaldık, sayanlara sor.”  

Onları toplayacağı gün sanki sadece birbirleriyle tanışacakları gündüzün bir saati kalmışlar gibi gelir  

 Hamdolsun Evren’i, yeryüzünü ve ikisinin arasında bulunanları altı devir de(yevm)yarattık, hiçbir yorgunluk da duymadık.  

Gökten yere her işi çekip çevirir. Sonra sizin saymakta olduğunuz bin yıla denk bir günde O’na yükselir.  

Melekler ve Ruh, süresi elli bin yıl olan bir günde O’na yükselirler.  

Öldüğümüz gün benim mahşeri göreceğim gündür . Benin ve dünyada olup biteceğini göreceğim gündür… Sadece gelecek zaman birimi Allah yaratana mahsus dur…

Gelecek gün bil ki konuşulan sesler gelecek insan oğluna akacak ve yaşayacaklar geçmişe dönerek daha iyi anlayacaklar…Geleceklerine umutla bakacaklar…. Savaşmıyacaklar Ekmeğini aşını paylaşacaklar..

       Her asırda birkaç kişi düşünür. Diğerleri onların düşündüklerini düşünür.  

    Müslümanlık bir sandıkta kitli, açılmış olsa Dünyada her kez  Müslüman olur…    

                    "Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. "                         

                            "Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir." 

                                              Çoban sakli şifa    

                      H.z  Muhammed  ve Ehlibeyte inananların

                      GADİR-İ HUM BAYRAMI MÜBAREK OLSUN

Gadir i Hun’da Hz Ali (s.a)  Hakkında nazil olan ayetlerden biri de şu ayettir. ”Bugün size dininizi kamil ettim. Üzerinizdeki  nimetimi tamamladım ve size  din olarak islam’ ı seçip beğendim”                                                 

                                          Çoban sakli şifa       

                                                              (S.A.V)                

                                      (Hz Muhammed)                          

           "Hepiniz Çobansınız her biriniz kendi sürünüzden mesulsünüz."    

Resulullah(s.a.v.)Beni yemene gönderirken tavsiye mahiyetinde şöyle dedi :”Ey ALİ  İstihare eden şaşırmaz ,İstişare eden pişman olmaz .Sakın gecenin başında kalkıp yola çıkma. Çünkü Yüce Allah ,gündüzde saklamadığı şeyleri, gecede saklayıp dürer. Allah adıyla sabah erkenden yola çık.”

Bu günkü işi yarına bırakma. ÖNCE danış .Danışa danışa dağları aş. Danışmadan iş yaparsan olduğun yerde Bocalarsın ve kendini üzersin. Bu günü yarına yarınları başka günlere bağlama. Niyeti temiz tut.  “Ya Allah de yeter. Gerisini yaratana” bırak yeter.  

 Resulullah ( s.a.v.)Gadir-i Hun’da Hz Ali ‘yi Halife tayin ettiğinde orada bulunanlar o’nun tebrik etmeye başladılar Hz Ebu bekir  ve Hz Ömer Hz.aLİ’yi ilk kutlayan kimselerdendirler .Onlar dan her biri Bu makam sana kutlu olsun ey Ebu talibin oğlu ..Sen her  mü’min  erkek kadının mevlası  oldun diyorlardı..

Resulullah ( s.a.v) Buyurdu’ ki :”Allah ‘tan  ve sizleri muhatap kılan Peygamber ‘inden yani benden sonra da Ali, Allah’ın emriyle sizin irade sahibiniz ve imamınızdır. İmamet makamı ondan sonra da Allah ve Resulüyle görüşeceğiniz güne kadar benim neslimin ,onun çocuklarının hakkıdır.

 Resulullah (s.a.v)” Buyurdu ki :Ben sizden önce (Kevser )havuzun  başına  gideceğim ,siz orada benim yanıma geleceksiniz .O havuzun genişliği San ‘a ve Busra  arası kadardır O havuzda yıldızlar sayısında kadehler vardır Benden sonra iki değerli emanet olan Kur’an ve Ehl i Beyt hakkında  nasıl davranacağınıza bakın .”İki değerli emanete sahip çıkın…

 Ehl i beyt, bir İslam dini terimi. İslam dininin son peygamberi Muhammed'in ev ahalisi ve akrabalarını, kısacası ailesini tanımlamak için kullanılır.

San’a Yemen de

Busra Suriye de

Havz yani, kevser havuzu yüce Mevla’mızdan biz kullara ikramdır. Rabbimiz bu güzel ikramı peygamberine vermiştir. Allah’ımızdan ümidimiz isteğimiz dünyada havz hakkındaki bilgiyi, ahirette de o güzelliğin tadını biz kullara nasip etmesidir. Havzun özelliklerinden biri şöyledir; Havzdan içen bir kişi hiçbir zaman susamaz. Kevser İslam dinimize göre, cennette olan değerli bir nehirdir.

 

 Resulullah  (s.a.a) Ahir zaman alametleri  hakkındaki  bir hitabında buyurdu ki “Namazı zayi etmek ,şehvet peşinde gitmek ,heva hevese uymak zenginleri  ululamak  ve dini dünyaya satmak ahir zamanın alametlerindendir. O zaman  mü ’minin  kalbi, gördüğü kötülüklerden ve onları önlemeye gücünün olmadığından dolayı ,tuzun suda eridiği gibi karnında erir.”

(Nefsin arzû ve isteklerine hevâ denmesi, kimde bulunursa onu Cehennem'e düşürdüğü içindir. Hevâ sâhiblerine de ehl i hevâ denmesi, bunlar Cehennem'e düşeceği içindir. )                                                          

Resülullah (s.a.a.)Ahir zamanla ilgili yaptığı konuşmada buyurdu ki “O zaman ihtiramkalkacak ,günah kazanılacak ,kötüler iyilere musallat olacak ,yalan yaygınlaşacak ,inat aşikar olacak ,fakirlik çoğalacak elbiselerle övünecekler ,zamansız yağmurlara uğrayacaklar.

 ihtiram :Hürmet olunmak, tazim olunmak, hürmet, saygı.

Başını yastığına koy ve fakirliği kucakla ,şehvetleri kov ,heva  ve hevese karşı çık, hiçbir zaman Allah’ ın  gözünden  kaçmadığını bil, dolayısıyla nasıl olduğuna nasıl olacağına dikkat et. Her şeyi gören bilen RABBİM dir.

Resülullah (s.a.v) Buyurdu ki: “Şahadette bulunurum ki her şeyin azameti karşısında tevazu gösterdiği ve her şeyin izzeti karşısında  zelil olduğu ve her şeyin kudreti karşısında teslim olduğu ve her şeyin heybeti karşısında boyun eğdiği ilah o’dur.”Zillete düşmiyerek şeref ve haysiyeti muhafazaya çalışmak. Vakar.(Gıybet, ehl i  adavet ve hased ve inadın en çok istimal ettikleri alçak bir silahtır. İzzet i nefis sahibi, bu pis silaha tenezzül edip istimal etmez

Zelil olmak nedir ile ilgili Hadis: “Nefsini zelil eden, dinini aziz etmiş, nefsini aziz eden dinini aşağılamış olur.”

Zelil olmak nedir hakkında ki Ayet: “Onları görürsün; zilletten başlan önlerine düşmüş bir halde, ona ateşe sunulurlarken göz ucuyla sezdirmeden bakarlar. İman edenler de: Gerçekten hüsrana uğrayanlar, kıyamet günü hem kendi nefislerini, hem yakın akraba veya yandaşlarını da hüsrana uğratmışlardır’ dediler. Haberiniz olsun; gerçekten zalimler, kalıcı bir azab içindedirler. 

                              Çoban sakli şifa   

                                            (Hz Ali)  

            "  İnsanlarla konuşun insanların akıllarının erebildiği kadar."            

Hz Ali a.s şöyle buyurdu “Beni bir dağ bile sevse parça parça olur.”

Hz Ali (a.s)Üzerinde yamalı gömlek görüp nedenini sorduklarında şöyle buyurdular ”Bununla kalp mütevazı  olur , asi nefis ram olur ve müminler ondan örnek alır. Dünya ve ahiret iki uyumsuz düşman ve iki farklı yoldurlar . O halde kim dünyayı  sever ve gönül verirse ,ahirete buğzeder  ve ona düşman kesilir Bunlar doğu ve batı gibidirler.”  

 Hz ALİ (a.s.) Hz Hasan ve Hz Hüseyin’e yazdığı  mektupta  şöyle buyurdu. ”ALLAH" ‘tan korkmanızı, dünya sizi istese bile onu istememenizi  vasiyet ederim. Ona  ait bir şeye ulaşmadığınız veya kaybettiğiniz için üzülmeyin .Hakkı söyleyin ,ahiret ecri için çalışın .Zalime düşman ,mazluma yardımcı olun.   

Hz Ali (a.s) Akıllı olan nasihatten öğüt alır ve yola gelir .Sabrın gücü  güzel ,yakınken sana yönelen dertleri ,belaları kendinden uzaklaştır .İtibarı bırakan zulme sapmıştır. Gerçek dost senin yokluğunda bile doğru dost olandır…

Hz.Ali (a.s.) Duyurdu ki Halkın arzularını yerine getir ,onlara güzel övgü de bulun ,tahammül ettikleri zorlukları sürekli dile getir .Çünkü yaptıkları güzel işler çokça zikretmek yiğitlikleri hareketlendirir geri kalmış olanları işe teşvik eder. Önçelikle tanıtın.                          

H.z Ali(a.s.) Diyor ki Çocuklarınıza servet bırakma telaşına girme çünkü çocuklar Salihevlatlar ise servet dünyalık istemezler…Yok Salih  değilseler onlara bırakacağınız servet onların günahlarını arttırır ve bir nevi zülümdür..

Hz ALİ (a.s.) Hz Hasan ve Hz Hüseyin’e yazdığı  mektupta  şöyle buyurdu. ”ALLAH" ‘tan korkmanızı, dünya sizi istese bile onu istememenizi  vasiyet ederim. Ona  ait bir şeye ulaşmadığınız veya kaybettiğiniz için üzülmeyin .Hakkı söyleyin ,ahiret ecri için çalışın .Zalime düşman ,mazluma yardımcı olun.   

Resulullah  (s.a.a) Ahir zaman alametleri  hakkındaki  bir hitabında buyurdu ki “Namazı zayi etmek ,şehvet peşinde gitmek ,heva hevese uymak zenginleri  ululamak  ve dini dünyaya satmak ahir zamanın alametlerindendir. O zaman  mü ’minin  kalbi, gördüğü kötülüklerden ve onları önlemeye gücünün olmadığından dolayı ,tuzun suda eridiği gibi karnında erir.”

(Nefsin arzû ve isteklerine hevâ denmesi, kimde bulunursa onu Cehennem'e düşürdüğü içindir. Hevâ sâhiblerine de ehl-i hevâ denmesi, bunlar Cehennem'e düşeceği içindir. )

 Hz Ali (a.s) Duyurdu ki “Ordu Allah ın izniyle halkın sığınağı ,valilerin ziyneti ,dininizzeti ,emniyetin vasıtasıdır .Halk ,ancak onunla ayakta durur .Ordu da ancak Allahın onlar için çıkardığı vergiyle ayakta durabilir ve düşmanlarına karşı güç kazanır.”                      

                                       Çoban Sakli şifa

 

Devlet para toplamayla büyümez ,Taban yapılanmayla  büyür, taban sağlamsa yapıda sağlamdır  

  Yapılanmayla alınan vergi Helal dır. Harcanılan para yapılanmamışsa Haram dır.    

          İnsanlar huzurluysa bilin ki orda Allah korkusu iman ,ilim, bilim ve adalet vardır

                                                        Çoban Sakli şifa 

Hz Ali (s.a.a) Buyurdu ki “Allah’a yemin olsun ,onların karşısına tek başına çıksam onlarda bütün yeryüzünü kaplamış olsalar yine korkmam .Rabbimle yakın ile birlikteyim Ben Allah’a  kavuşmayı özlüyorum .O’nun güzel karşılığını ümit ediyor bekliyorum”       

                                             Çoban sakli şifa  

Hz Ali Oğlu Hz Hasan’a şöyle buyurdu “Amel  ettiğinde zarara uğramayacağın şu dört hususu benden öğren. En büyük zenginlik  akıldır, en büyük yoksulluk  ahmaklıktır, en korkunç şey  kendini beğenmektir, en değerli büyüklük güzel AHLAKTIR..   

                                     Çoban sakli şifa                                     

Hz Ali (a.s )Şöyle buyurdu  “Sana selam verildiğinde ,sen daha güzel bir şekilde selam ver, sana doğru iyilikle uzanan ele sen daha üstün bir şekilde karşılık ver ,her halükarda üstünlük ,ilk iyilik yapanındır.

Böylece Müslüman fertler inancını aşkla yaşayacaklar Feraset ve Basiret ile olaylara bakmayı  doğruya sahip çıkıp yanlışa karşı durmayı başaracaktır. O zaman mazlum sahip bulacak zulüm ortadan kalkacaktır.

(Feraset ve basiret sahibi bir insan, karşılaştığı bir olayı, bir tavrı ya da bir sözü en doğru şekilde analiz edebilme yeteneğine sahiptir. Geçmişte edindiği tecrübeler denen akılcı sonuçları çıkarır ve bu bilgileri ilerisi için en isabetli şekilde kullanmayı bilir.

 İçerisinde bulunduğu ortamı, şartları ve imkanları akılcı bir bakış açısıyla değerlendirir ve bu şartları olabilecek en iyi seviyeye getirmeyi ve elindeki imkanları en iyi şekilde kullanmayı başarır.

Bir işe atılacağı zaman mutlaka bu konuda gerekli olabilecek her türlü tedbiri alır, olası aksaklıkları tespit eder ve bu doğrultuda hareket eder. Her konuşması isabetli, her tavrı itidalli ve her düşüncesi keskin bir aklın ve kavrayışın ürünüdür.) 

Hz .Ali  a.s  Şöyle Buyuru “Yeryüzünde Allah’ın azabından iki eman vardır .Onlardan biri kandırılmış (elden çıkmış )diğeri ise yanınızdadır ,o halde ona sarılım Kandırılmış olan (eman)  Resulullah: baki kalan (eman) ise istiğfardır”..

Eman

Bir kimseye veya düşmana; söz, işâret veya yazı ile, mal ve can güvenliğinin emniyet (güven) altında olduğunu bildirme.

İlticâ edenlere emân vermekte bütün Müslüman lar eşittir. Halktan herhangi biri de bu hakka sâhiptir. O hâlde kim bir Müslümanın ahdini (verdiği sözü) bozarsa, ona ihânet ederse, Allah'ın, meleklerin ve bütün insanların lâneti onun üzerine olur.

İstiğfar 

İstiğfar kelimesinin sözlük anlamı  bağışlanmayı dilemektir. Terim anlamı ise: yaptığı kötülüklerden pişman olup, Allah’tan bağışlamasını dilemektir.

                                      Çoban sakli şifa                   

                                  ALLAH KORKUSU         

Hz.Muhammed (s.a .v) Câhiliye toplumunda yaygın olan ve aldanmaya, haksızlığa ve sömürüye yol açan alışveriş türlerini yasaklamıştır.

Hz.Muhammed (s.a.v)  Ticari bir malı pahalanması gayesiyle stoklayıp piyasaya arzını geciktirmeyi (ihtikâr) yasaklamıştır.

 Hz. Muhammed (s.a.v)  Mallarını ucuza kapatmak maksadıyla köylüyü, üreticiyi ve ihracatçıyı şehir dışında karşılamayı yasaklamıştır

 Hz.Muhammed (s.a.v)  Hilenin haram, kötü ve yanlış bir davranış olduğunu, dünyada ve ahirette sorumluluğa neden olduğunu bildirmiştir. Bu meyanda "Bizi aldatan bizden değildir.

Hz.Muhammed (s.a.v)  Tüketicinin korunması için gerekli tedbirleri almıştır. Mesela bu amaçla kalite kontrolü üzerinde durmuştur. Çürük ve bozuk mal satmayı, kalitesiz malı kaliteli malla karıştırmayı yasaklamıştır.

 Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır.

 Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır                                  

 Hz Ali a.s Buyurdu ki “Doğru idrak eden  ilmin derinliğini kavrayan da şeriat (Kanun ve adalet) kaynağından  benimsemiş olarak döner  ,hilm sahibi olan yaptığı işlerde aşırılığa kaçmaz ve insanlar arasında övgüye  layık bir şekilde yaşar.” 

Hz Ali (a.s) Duyurdu ki “Ordu Allah ın izniyle halkın sığınağı ,valilerin ziyneti ,dininizzeti ,emniyetin vasıtasıdır .Halk ,ancak onunla ayakta durur .Ordu da ancak Allahın onlar için çıkardığı vergiyle ayakta durabilir ve düşmanlarına karşı güç kazanır.”   

Hz Ali (s.a.a) Buyurdu ki “Allah’a yemin olsun ,onların karşısına tek başına çıksam onlarda bütün yeryüzünü kaplamış olsalar yine korkmam .Rabbimle yakın ile birlikteyim Ben Allah’a  kavuşmayı özlüyorum .O’nun güzel karşılığını ümit ediyor bekliyorum”

Geçmişte 8 milyon nüfuslu orduyduk, şimdi 80 milyon her kez de et kemik vardır ama iman yoktur. Bazıları mesai saatine bakar  , bazıları şehadet saatine  .Bazıları joistik destek bekler, Bazıları  namusunu vatanını  ben den sonra  korunacağını bilir, bilir benden  sonra yerini  dolduracak imanlıyı beklemeden .Dünya gelen dört kitaba inanarak …Allahu ekber der.  

                                             Çoban sakli şifa         

Hz. Ali (a.s.) Duyurdu ki Halkın arzularını yerine getir ,onlara güzel övgü de bulun ,tahammül ettikleri zorlukları sürekli dile getir .Çünkü yaptıkları güzel işler çokça zikretmek yiğitlikleri hareketlendirir geri kalmış olanları işe teşvik eder. Öncelik le tanıtın.    

Her kim “Allah yolunda” yürüyen  kimseyle  uğraşılırsa bilsin ki . Parçalanacak ülke beklerken parçalanacak ülke olursunuz “ Allah” yolundaki samimiyetiniz  yok ise İçinizdeki parçalanma zamanınız  gelmiştir.

20 Milyon altın verip devlet kurmadık, Kardeş kanları dökülerek kuruldu bu topraklar.   

 Bu topraklara vatan bayrak ve namus  için bedel ödenecek se vereceğimiz can ve kandır..  

Sadece Dağlarda yaşayan çoban gerisini siz düşünün …Bir gider Bin gelir...                                 

Hz Ali   (a.s)  Buyurdu ki Zaman iki türlüdür. Bir gün lehine ,Bir gün de aleyhinedir Dünya elden ele gezen bir yurttur .Her ne kadar zayıfta olsa ondan senin olanlar sonunda sana ulaşır her ne kadar güçlüde olsan zararına olan şeyleri  kendinden uzaklaştıramazsın. 

                Kaç para kaybettiğim değil, Kaç insan kazandığım önemli.

                                       Parayı kolay kazanırsın ama insanı zor.    

                                                          Çoban saklı şifa 

 

H.z Ali (s.a.a) ilim kapısı…” İlim bir noktadır. Cahiller onu çoğaltmış insan oğlunun ne kadar yetersiz anlayış körlüğü kavrama yetersizliği dir”.” Allahın bizlere bağış etmiş olduğu beynimizi kullanmadan acıziyet için de olduğumuzu  anlattığı gibi, aynı zamanda var oluş, büyük patlamayla ulaştı”… Şimdi Bunun adına  Big bang diyorlar..

          “Cahil yoktur sadece o kurnazdır.. Bir gün gerçekler ortaya konulacak “ 

               NESİLLERDEN  GELEÇEK NESİLLERE DÜNYA  

H.z Ali (a.s.) Diyor ki Çocuklarınıza servet bırakma telaşına girme çünkü çocuklar Salih evlatlar ise servet dünyalık istemezler…Yok Salih  değilseler onlara bırakacağınız servet onların günahlarını arttırır ve bir nevi zülümdür..

 "Eğer çocuğunuzu iyi yetiştirmek istiyorsanız ona harcadığınız parayı yarıya indirmeniz, 

                  onunla geçirdiğiniz vakiti ise iki katına çıkarmanız yeterlidir...."   

     ''Ona bir yaşam kurmayın; çocuğunuzun, kendi yaşamının mimarı olmasına yardımcı olun.''

                                                       Çoban sakli şifa 

Hz Ali a..s. Şöyle buyurdu “Ey insanlar Konuştuğunuzda duyan ve gizlendiğinizde bilen Allah’tan korkun .Kaçtığınızda size yetişen ,durduğunuzda sizi yakalayan ve unuttuğunuzda sizi  unutmayan ölüme hazırlanın.”

                                                  Çoban sakli şifa

.Hz Ali a.s Buyurdu ”İnsan ölüm okların hedefidir. Ömründen bir günde ayrılmadıkça yeni bir güne kavuşamaz o halde biz ölümün yardımcılarıyız vücudumuz ölüm oklarının hedefidir. O halde nasıl ebedi kalmayı ümit edebilirsiniz..”

                                                   Çoban sakli şifa                       

 “Akıllıyı bize tarif et” dediklerinde Hz Ali  (a s) buyurdu ki “Akıllı, her şeyi  layık olduğu yere koyandır.” “Cahili de tarif et “dediklerinde ise “Akıllıyı tarif etmekle cahili de tarif ettim” buyurdular.  

Hz Ali a.s Buyurdu ki “Sana vefasızlık edenden ayrılman senin mükafatındır .İştişare hidayetin kendisidir. Kendi görüşüyle yetinen , kendini tehlikeye atmıştır. Sabır, musibetleri uzaklaştırmaktadır. Sabırsızlık, zamanın (insanı yok etmedeki) yardımcılarındandır. Dostluk istifade edilen yakınlıktır..                                                     

                                             Çoban sakli şifa             

” Resûlullah (s.a.a.) Gadir günü Hz. Ali’nin kolunu kaldırarak, “Ey Allah’ım! Onu seveni sen de sev; ona düşman olana Sen de düşman ol! Ona yardım edene Sen de yardım et; onu yalnız bırakanı Sen de yalnız bırak ve her nereye gitse hakkı onunla beraber kıl” buyurdu.

Resûlullah’a, “Yarışıp öne geçenler de, öne geçmiş öncülerdir işte onlar yakınlaştırılmış olanlardır” ayeti hakkında sorulduğunda, “O ayet peygamberler ve vasileri hakkında nâzil olmuştur. Ben, bütün peygamberlerin en üstünüyüm, Ali de bütün vasilerin en üstünüdür” buyurdu

Hz. Ali (a.s.) buyurdu: “Övünmeyi ve kibri bırak, kabri hatırla, çünkü varacağın yer oradan geçer, ne yaparsan onu bulursun, ne ekersen onu biçersin, bugün ne hazırladıysan, yarın sana o sunulur. Adımına yer hazırla, o gün için bir şeyler gönder”

Hz. Ali (a.s.) buyurdu ki: “Gönlünüzde gizlediğiniz şu asabiyet ateşini, cahiliye kinini söndürün. Çünkü Müslüman’daki bu yersiz kıskançlık, şeytanın tehlike, tekebbür, bozgunculuk ve üflemesindendir”

Resûlullah (s.a.a.) buyurdu ki: “Her kim kurtuluş gemisine binmek isterse, Ali’yi sevmeli, onun düşmanına düşman olmalı ve onun evlatlarından olan hidayet İmamlarını imam edinmelidir. Şüphesiz onlar benim halifelerim, vasilerim ve benden sonra Allah’ın halka hüccetleridirler”

Resûlullah (s.a.a.) buyurdu ki: “Allah, Ali’yi sizlere veli ve İmam olarak tayin etmiş, itaatini bütün herkese farz kılmıştır. Onun sözü ve hükmü geçerli ve haktır; karşı gelenler mel’un, tasdik edenler rahmet içerisindedirler. İşte bunu işitin ve itaat edin”

Resûlullah (s.aa) şöyle buyurdu: “Mâide Suresi Kur’an’ın en son inen bölümüdür; onun helal ettiği şeyleri helal ve haram ettiği şeyleri de haram olarak kabul ediniz”

Resûlullah (s.a.a.) bir duasında buyurdu ki: “Ey Allah’ım, ben de Senin kulun ve peygamberinim; Sen benim de göğsümü aç; işimi kolaylaştır. Bana kendi ehlimden Ali’yi vezir (halife, yardımcı) karar ver; onunla beni güçlendir”

Hz. Ali (a.s.) buyurdu: “Peygamberinizin Ehl-i Beyt’ine dikkat edin; onların yolundan ayrılmayın; onlara uyun. Onlar sizi asla doğru yoldan çıkarmazlar. Onların önüne geçmeyin. Aksi takdirde yolunuzu kaybedersiniz; sersemleşir, sapıtır gidersiniz. Onlardan geride de kalmayın; yoksa helak olur bitersiniz”

Hz. Ali (a.s.) buyurdu ki: “Dünyanın yüceliği ve övüncü hususunda yarışmayın. Ziynet ve nimetlerine aldanmayın. Derdinden, mihnetinden sızlamayın. Zira izzeti de övüncü de bir gün biter. Dünyadaki her müddetin sonu gelir. Her diri, sonunda fani olur”

Resûlullah (s.a.a.), “Tuba, Cennette bir ağaçtır. O ağacın kökü benim evimde, dalları ise cennet ehlini gölgelemektedir” buyurduğunda, “Ya Resûlallah, sana daha önce sorduğumuzda, Tuba’nın kökü Ali’nin evinde, demiştiniz” denilince, “Benim evimle Ali’nin evi bir değil mi?” buyurdu

Resûlullah (s.a.a.), Hz. Ali ve İmamlar hakkında buyurdu ki: “Allah’ın bana öğrettiği bütün ilim ve hikmetler Ali’nin nezdindedir. O halde, ondan sorun, ona ve ondan sonra olan vasilerime bir şey öğretmeye kalkışmayın, ne onlara bir şey öğretin, ne onlardan öne düşün, ne de onlara karşı gelin”

Hz. Ali (a.s.) buyurdu ki: “Yükünüzü hafifletin de kervana katılın; çünkü ilk gideniniz, son geleni beklemektedir. Kulları ve beldeleri hakkında Allah’tan korkun. Allah’a itaat edin, O’na isyan etmeyin, hayrı gördüğünüz zaman onu alın, şerri gördüğünüzde onu terk edin

Hz. Ali (a.s.) buyurdu ki: “Geceler ve gündüzler Allah’ı eskitemez, aydınlıklar ve karanlıklar, O’nu değiştiremez. Hakkında bir had, nihayet, inkıtaa uğramak veya son söz konusu edilemez. Dil ve damak olmadan haber verir. Alet ve işitme cihazı olmadan işitir. Konuşur fakat laf söylemez”

Hz. Ali (a.s.) buyurdu ki: “Ölümü çokça hatırlamanızı ve O’ndan gafletinizi azaltmanızı tavsiye ederim. Sizden gaflet etmeyen bir şeyden nasıl gafil olabiliyorsunuz? Gözlerinizle gördüğünüz kimselerin ölümü size öğüt olarak yeter. Onları binek siz olarak kabirlere taşıdılar, iradesi olmadan oraya gömüldüler”

Hz. Ali (a.s.) buyurdu: “Kim Allah’tan sakınırsa Allah, onun için fitnelerden bir çıkış yolu ve karanlıklarda bir nur verir. Gölgesi Allah’ın Arş’ı, nuru O’nun cemali, ziyaretçileri melekler, arkadaşları peygamberler olur”

Başkasının kendi üzerinde hakkı olanın da, başkası üzerinde hakkı vardır. Birinin üzerinde hakkı olan, ama başkasının kendi üzerinde hakkı olmayan biri olsaydı, bu yaratıkları değil, ancak münezzeh olan Allah olurdu.

Hz. Ali (a.s.) münafıklar hakkında buyurdu ki: “Onlar saptırıcı sapıklar ve hata işleyip insanı hataya sevk edenlerdir. Renkten renge giren, her türlü entrikayı çeviren, her yoldan sizi kasteden, her gözetleme yerinde sizi gözetleyenlerdir. Kalpleri hasta, zahirleri ise temizdir. Sinsi sinsi yürür, görünmeden gizlice hareket ederler”

Hz. Ali (a.s.) buyurdu ki: “Muttakilerin kalpleri mahzundur. Kötülüklerinden herkes emindir, bedenleri zayıf, ihtiyaçları az ve iffetlidirler. Rableri onlara bu kârlı alışverişi kolaylaştırmıştır. Dünya onları ister, onlar dünyayı istemezler”

Hz. Ali vasiyetinde buyurdu ki: “Sapıklık olacağından korktuğun bir yola girme. Çünkü sapma ihtimali olan yollardan kaçınmak, o korkunç yerlere girmekten daha iyidir. Marufu emret ve ona uyanlardan ol, münkeri elinle ve dilinle ortadan kaldır. Münkeri yapanlardan tüm çabanla sakın ve uzaklaş”

Hz. Ali (a.s.), oğlu Hz. Hasan’a buyurdu ki: “Ey oğlum! Şunu bil ki hiç kimse, Allah’tan Resûlün (s.a.a) getirdiği gibi haber getirmemiştir. O’nu, mutluluğu sağlayan rehber ve kurtuluşa götüren lider olarak kabul et. Ben sana öğüt vermekte kusurlu davranmadım. Ne kadar çabalarsan çabala, benim seni düşündüğüm kadar sen kendini düşünemezsin”.

Hz. Ali (a.s.) Muaviye'ye yazdığı mektupta şöyle buyurdu: "Heva ve hevesi onu çağırmış, o da uymuş; sapıklık onu gütmüş, o da kendisine tabi olmuş; anlaşılmaz hezeyanlar savurur, çarpar ve sapıtır"

Resûlullah (s.a.a.) buyurdu ki: “Şahadette bulunurum ki her şeyin azameti karşısında tevazu gösterdiği ve her şeyin izzeti karşısında zelil olduğu ve her şeyin kudreti karşısında teslim olduğu ve her şeyin heybeti karşısında boyun eğdiği ilah O’dur”

Resûlullah (s.a.a.) buyurdu ki: “Ali bin Ebi Tâlib benim kardeşimdir, vasimdir, ümmetim üzerinde benim halifemdir ve benden sonra imamdır. O’nun bana oranı Harun’un Musa’ya olan oranı gibidir. Sadece şu farkla ki benden sonra peygamber gelmeyecektir. O Allah ve Resulünden sonra sizlerin ihtiyar sahibidir”

Hz. Ali  a.s buyurdu ki: “Öfkeden sakın. Çünkü o şeytanın sebep olduğu düşük akıllılıktır. Seni Allah’a yaklaştıran şeyin, ateşten uzaklaştırdığını, Allah’tan uzaklaştıranın da ateşe yaklaştırdığını bil”

Hz. Ali (a.s.), Muaviye’ye buyurdu ki: “Durmadan akan, çamura benzeyen cıvık ve kaygan bir yerde veya yolu tanımadan çöllerde yürüyen kimse gibisin. Sana çok uzak ve ulaşması zor olan bir zirveye yükselmeye çalışıyorsun, işareti olmayan yolda yürüyorsun”

Resûlullah (s.a.a.), ahir zaman alametleri hakkında buyurdu ki: “Münker (kötü) maruf (iyi) olacak, maruf da münker olacak, haine güvenilecek, güvenilen kimse ihanet edecek, yalan söyleyenler tasdik edilecek ve doğru söyleyenler de yalanlanacaklardır”

Resûlullah (s.a.a) şöyle buyurdu: “Yüce Allah buyuruyor ki: Benim katımda mahlûkatın en üstünü Muhammed ile kardeşi Ali’dir, sonra da Allah’a doğru vesile olan İmamlar gelirler. Benden bir şey dileyen, Muhammed ve O’nun masum soyu (Ehl-i Beyt’i) vasıtasıyla dilesin”

                                                    Çoban sakli şifa

Resûlullah (s.a.a.), ahir zaman alametleri hakkında buyurdu ki: “Münker (kötü) maruf (iyi) olacak, maruf da münker olacak, haine güvenilecek, güvenilen kimse ihanet edecek, yalan söyleyenler tasdik edilecek ve doğru söyleyenler de yalanlanacaklardır”

Geçmişi anlarsak daha çok yakınlaşır öz olduğumuz daha iyi anlaşılır Çünkü diş dünya maske takmış insanlarla dolu…                                                                      

                                       Çoban sakli şifa  

2018 yılında Berat Kandili  30 Nisan  1 mayıs 2018 gecesini  e bağlayan gece kutlanacak. Ramazan ayından öncesi son kandil olan Berat anlamı itibariyle de büyük öneme sahip. Berat Kandili fazileti bol bir gecedir. Bu gecede amel defteri yazılır. O yıl içinde doğaca ve ölecek olanlar ile rızıklar Berat Kandili gecesinde amel defterine işlenir. Berat (Berâet),  Arapça' da temize çıkma anlamına gelir. Berat Kandili aynı zamanda Rahmet Gecesi gibi adlarla da anılır. Bu gün her şey yazılır çizilir an ve zaman geldiğinde varılacak olan son duraktır 

                      "Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. "            

                             "Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir.”    

Bu gece Elini açmış dua ile şifa isteyen ,sağlık isteyen çoluk çocuk isteyen helal yoldan rızık isteyen herkesin duası kabul olması içn ellerimi açarak, ailemin, eşimin, çocuklarımın, onların arkadaşlarının ,ve bu güne kadar tüm tanıdıklarımın, onların tanıdıklarına, vatanıma, milletime bayrağıma, ölmüşlerin ruhlarına bu geçe el açan her kese el açıp “Allahlından” duacıyım duaları kabul olması için son isteğim olarak “rabbime” şükür ederek kabul olması dileğimle. .Asker polis ,önder önderler, vatan bayrağım ve kardeşliğimi sonsuza kadar birlik beraberlik olma dileğimle şükür ederek, (Şeytan fesat ,kin kusan toplumdan uzak kalmamızı uzak kalmaları isteğimdir) “yaratanımdan” Her kesin berat kandilini kutlarım.

     Dünyaya verilen güzel bir işarettir “Paylaşmak yardım etmek”

“Rabbim “ Ama ben seni sağlığına kavuşturacak, yaralarını iyileştireceğim” diyor…Yer yüzüne inen yardım senin geçmişlerini acı çektikleri için ,bu gün senin yardımın geleceklerin acısını almak için her sevgi yardım paylaşma gelecek hastalıklara şifa olacaktır.. Bu gün elini açıp ettiğin dua bil ki sana bu dünyada bilgi, ilim , hediyeni verecek gelecek dünyada sonsuz kapılar açacak…Sen el açıp isteki yaratanın kullarına ,mazlumların, dulların ,öksüzlerin ,yetimlerin, aç açıkta kalanların ön ayağı ol….Çoban  

                                          Çoban sakli şifa  

           İNSANLIĞA VE İNSANOĞLUNA VERİLEN  GÜN HATIRLATMA GÜNÜ             

                                            MİRAÇ KANDİLİ                 

Mirac Gecesi Hakkin da Bilgi : Bu gece, peygamberimizin bütün insanlığı temsilen Cenab-i Hakkin yüksek huzuruna kabulü anlamına  gelen Miraç Gecesidir.

Hicri Recep Ayinin 27 gecesinin tanık olduğu bu 'Büyük Buluşma' bizlere

insanın ilahi rızaya ve desteğe ulaştığı akil ve idraki zorlayan nice üst derecelere

ulasa bileşeceğini gösterdiği gibi, mana alemin de yükselip ilahi rahmet ve huzura erişmenin öncelikle gönül ve ruh temizliğinden, ahlaki erdemlere yükselişten her şeyin sahibi olan Yüce Allah'a bağlılık ve boyun eğmeden geçtiğini  hatırlatmaktadır.

 Bu gecede farz kılınan ve bizzat Peygamberimizin tarafından müminlerin miraç olarak nitelendiren oruç ,namaz da, iç dünyamızdaki yükselişi ve arin mayi ifade eder.

Binlerce çiçek var, ama gül başka. Milyonlarca insan var, ama dost başka. Milyarlarca gün var, ama bugün başka,” Rabbimden” çiçek istedik kırları verdi, ağaç istedik ormanları verdi, su istedik denizleri verdi, dost istedik insanlık verdi, “Allah “ biz insanlığa sana dana her kese  sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etmesi için ,aç ,açıkta kalanları dul yetimleri, öksüzleri ,helal, haramı ,Şükür’ü ,bilerek,. sabaha kadar namaz kılmak, her gün oruç tutan ,kadar “ Allah “ yanında rütbesi vardır….Gül bahçesine girenler gül olmasa da gül kokarlar, kainatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun , Mevla çekirdeğe orman gizlemiş, yılanın zehrine derman gizlemiş, tahıl tanesine harman gizlemiş, mübarek gecelere cennet gizlemiş, Bu geçe ayrı geçe…Yıldızlara bakın Çoban insanlık için dua etmekte bu güne ve gelecek yaşam günlere…

” Rabbim Vatan Bayrağımı Halkımı Halk kardeşliğimi, birlik beraberliğimi ,obanı obanda yaşayan yarattığın her canlıyı, senin misafirin olarak gözüm gibi baktığım,” HER YERDE GÖRDÜN”…

Benin senden istediğim bu geçe güzelliğine ,Her şeyi yerli yerine koyduğun güzellikler, insan oğlunun ,aklına ,düşünceler verdiğin bilim ,ilmi şu insan ırkına ,nimet ve hikmetleri, şu güzelim dünyayı anlasınlar diye verdin, ama insanoğlunun şu doyumsuzluk nefsini kör et, kör etki nimet ve hikmetleri anlamaları, zaman birimi anı ver ki nimet ve hikmetleri anlasınlar…

Kimin kimden üstünlüğünü görmeleri, kimin kimden üstünlüğünü görmeleri için bu dünyaya gideceğini bildiği halde, geldiği andan beri gideceği yeri göstermek bile bu dünyada nimet ve hikmetleri ,paylaşmanın sadaka olduğunu dünyanın huzur ve barış kardeşlik olduğu anlaması olacaktır.” Rabbim” ,Dul, yetim, öksüzleri, aç açıkta kalanları ,dar, darda olanları, kavuşmak isteyip te kavuşamayanları, anneliğe babalığa çocuk hasretiyle yaşayanları, bu geçe hürmetine yaratana el açıp ta dua edenlerin dualarını kabul et, Asker ,polis vatan görevleri için bizler için bekleyenlere sabır, ve muzaffer eyle tüm “dileklerini” kabul eyle, Vatanımı Bayrağımı Kardeşliği Önder ve Önderleri diş düşmanlardan koru…, “Rabbim”. Tek dileğim isteğimdir…. Doğada verdiğin nimet ve hikmetlere şükür…

“Rabbim ihtiyacımız olduğunda yanımızdasın ,biz çölde avare dolaşan  insanoğluna doğru yolu gösteren,  Karanlıkta yol gösteren bir ışıksın, ve düşmanlarımızı ,yerle bir eden bir kılıçsın , dürüstlük yolumdan ayrılmayan, yalansız Dünya ,ve  insanoğlu… Nasip et…

“ Dürüstlüğün kuralı yoktur.. sadece dürüst dür ..Tarih kayıtlarında yazar. .anılır. Sözcüklerin gücünü anlamadan, insanların gücünü anlayamazsınız  Gücünüzden şüphe ederseniz, şüphelerinize güç verirsiniz”

 

“İki yurt arasında dolaşan insanoğluna doğru yolu göster Rabbim” Vatan Bayrağımız Halkımı, ve dünyadaki insanoğlunu  yüzü maskeli şeytanlardan koru Rabbim” Her şeye gücün yeter Allah’ım” İstersen çöle su, ister yağmur, ister kar, yağdıran, çölü yeşile ,yeşili çöle döndüren, dünyayı yaratan güç sende var Rabbim” Senin yarattığın kulların bu dünyada eziliyor, mazlumlar göz yaşı, çocuklar yetim öksüz kalıyor, her şeyi gören ,her şeyi yerli yerine koyan  ,her şeyin zamanını bilen ,bu geçe ve yaşan gününe el açıp dua edenlerin  “Hayrlı “ dileklerini isteklerini ,bu geçe el açıp dua eden Çobanın bu isteklerini kabul et Allah’ım”  ."

Gün bu gün zaman bu zamandır. Her şeyi gören ve duyan “ odur ki ” Şeytandan sakınır “RABBİME” sığınırım

" Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. "  "Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir… 

                                          Çoban saklı şifa  

  KURBAN VAZİFESİ ,KURBAN OLUŞUMU, KURBAN SAĞLIĞI, ŞİFASI ÇOKTUR.

Bir incelerseniz ayrıntılı görürsünüz, Her dinde kurban vardır, Burada kurban edilecek hayvanların sağlığına ,soyuna bakılması gerekir.. Sağlıksız hayvan kesimlerinde çok ciddi sorunlar çıkabilir. Büyük küçük baş hayvanlardan sıçrayan milyonda bir görülecek sağlık sorunları önlemek için, sağlıklı hayvan kesimlerine bakmak lazım....

Muhakkak satım pazarlarında veya belediyeler bu yılla birlikte gelecek yıllara önem vermek ,birde soy kütükleri, gebe hayvanlara, kısır olmayan hayvanlara dikkat edilmesi ,bunlar başlıca gelecekte sorun getirecek faktörlerdir, zinciri kırıldı mı, GELEÇEK YILLARDA İTHALATA GEÇİLİR.. İşte o zaman ekonomi çok farklı boyutlarda olur...

Kurban bayramı nasıl oluştu, ve kurban bayramı nasıl ortaya çıktı sorusunun yanıtı için, kurban bayramının oluşumu, ve kurban bayramının ortaya çıkışı ile birlikte, kurban bayramının hikayesine birlikte bakmak istersek:

Hz. İbrahim’in bir çocuğu olmuyordu. Bunun üzerine Hz İbrahim, bir adak adamış bulunmakta idi: eğer kendisine bir erkek evlat verilecek olursa, onu Allah’a kurban edecekti. Allah tarafından, bunun üzerine Hz İbrahim’e bir erkek evlat verilmiştir. Hz İsmail çok iyi niyetli, yumuşak başlı bir evlat olmakla birlikte, aynı zamanda söz dinleyen itaatkar bir çocuktu.

Hz İbrahim’in oğlu İsmail büyüdü; ve Hz İbrahim ile birlikte dağ bayırda koşmaya, dolaşmaya başladı. Bunun üzerine, bir gece Hz İbrahim uyurken rüyasında, İsmail’i boğazladığını gördü. Ertesi gün yine İsmail ile birlikte dolaşırlarken, bu rüyasını İsmail’e anlattı. İsmail de Hz İbrahim’e, kendisine emredilen ne ise onu yapmasını söyledi; Allah’ın sabreden kullarından olacağını belirtti…

Bunun üzerine Hz İbrahim, İsmail’i bir taşa, şakağının üzerine yatırdı, ve boğazını kesecekti. Tam bu sırada Hz İbrahim’e Allah tarafından bir koç gönderildi. Evladı yerine onu kurban etmesi söylendi. Hz İbrahim de kendisine söyleneni yaptı, ve gönderilen koçu kesti…

Kurban bayramının hikayesi, Hz İbrahim ile İsmail arasında gerçekleşmektedir. Bunun sonrasında, kurban bayramı kutlanmaya, insanlar yerine hayvanların kurban edilmesine başlanmış bulunulmaktadır…

Korku ve ürperdi gelebilir, Şunu unutmayın ki, bazı din görüşleri ,öncesi ve sonrası kız çocuklarını diri ,diri gömenler, İSLAMİYET yayılınca ortadan kaldırıldı. .Kurban et saklamak değil, eti dağıtmak ,vekalette olsa ,gözlerinizle görüp ellerinizle hayır almak...Çünkü bu bir adak...Tevekkülle yolculuk..

Şunu bilin ki öyle ihtiyaç sahipleri var ki, gelip bir parça et istemez, ve ,hele hele yoldan geçen tanıdık tanımadık ,sacın üzerinde, adettendir deyip te saç kavurma yapanlar bilmelidir ki, Koku açlıkta aş erenlere ulaşamazsa ,bilin ki, “ ne bilmek isterseniz.”.. O kurbanın şifası bir insanoğlunu ayağa kaldıracak güçte ,o gücü şifayı verende, bekleyende, “Yaratan rabbimde kudretinde”..

30 Ağustos ZAFER BAYRAMI Tüm şehitlerin ATALARIMIZIN, şu anda Asker ,Polisimizin bizler için görevlerinde ,görev yapanların, tüm şehitler için, Şu anda Vatan bayrak için ,hem içte ,hem dışta, görev yapan Önder ve Önderler için, ve Halkım için, Ülkemde tanrı misafirleri için, ÖLMÜŞLERİ için “Ruhlarına Fatiha, ”

 KURBAN BAYRAMI tüm İslam alemine hayırlar, bereketler ,huzur dolu geçmesi, ve sabırla beklenmesi, inanarak tevekkül edilmesi dileğimle. .Tüm beklentiyle adak, dilek dileyenlere de hayırla vermesini, tüm dualarının kabul olması içinde Duacıyım.. Dağdaki Çobanın yaratanından Dünya üzerindeki tüm insanoğlunun istemiş olduğu Huzuru ,Barışı ,Sevgiyi Saygıyı ,tüm İSTEKLERİNİ, getirmesi içinde “YARATANIMDAN” duacıyım..

     Toroslarda ki ,ve Toroslardan Akrabalara ve Dost Arkadaşlara...

 Eş ve dostlarıma arkadaşlarıma, Kısaca tüm dünyadaki, tanrı misafirlere duacıyım. .Mutluluk ve başarılar...Yeni bir dünya...Dileğimle...Kalan suremiz belki son bayram ,belki an ,belki andan da yakın.. Bu gün olmasa da yakında hep oradayız...

                                          Çoban saklı şifa 

 

 

  Birilerin aklıyla eğer bu hayata yaşama tutunuyor el etek öpüyorsan

                                          "Kendi aklın”

                                “Yaratana karşı sucu ne"    

                                   ZAMAN Her şeyi gösterir

     Her şey başladığı, yerde biter ,bittiği yerde sancaklar başlar

Hz Ali a.s  Şöyle Buyurdu “Dünya kalmak yurdu değil geçiş yurdudur .Orada iki tip insan vardır. Biri özünü  (nefsi  isteklere )satarak kendisini satarak helak eder ,diğeri  de özünü  (Allah’a ) satarak kendini (azaptan) kurtarmış olur “

Bastona gelmiş ,nine torun olmuş ,emekli zamanı gelmiş, hala para ,para makam, makam düşündür ,sakken yöneten var verin destek yetiştirin yeni yöneticiler, vatanını bayrağını seven geçlere bırakın ,sizler gibi yetiştiriyorsunuz, bu, şu, işler olmadı koltuk makam sahibi olurum millete iki döner, bir pilav üstü şunu bunu yaparım der der der dursanız da ( Artık bu millet yemez ),bilin dış dünya seni bekler çaylak  hükümet bunlara işlerimizi yaptırırız hükümet olmaktan öte bir şeyler yapamazsınız gelin vaz geçin bu sevdalardan...

Bu milleti yormayı yordukça milleti sizlerden nefret ettiriyorsunuz gelin vatanı bayrağı hepimizi düşünün inanın  dış dünya bu topraklardan hak ibda eder.. Onların 100 yıllık mazileri senin 1000 asırlık topraklarına göz dikerler.. İçlerinizden kimisi şöyle der mesela Çoban olsun yeri zamanı gelmiştir artık sancak zamanı der noktalar 100 yıl öncekileri de alır...

 

          Bakın beyler hanımlar dünya bakıdır yurtlar bazı zaman yer değiştirir.

Hz Ali   (a.s)  Buyurdu ki Zaman iki türlüdür. Bir gün lehine ,Bir gün de aleyhinedir .Dünya elden ele gezen bir yurttur .Her ne kadar zayıfta olsa ondan senin olanlar sonunda sana ulaşır her ne kadar güçlüde olsan zararına olan şeyleri  kendinden uzaklaştıramazsın...

                                      Selcuk uysal Çoban saklı şifa...  

Devam edecek

  

                                       

ZİYARET İSTATİSLİĞİ
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam69
Toplam Ziyaret1245454
SAAT NERDE NE ZAMAN
HAVA DURUMUNU BİL
ALTIN GÜMÜŞ BAKIR DAN ŞAŞMA
AlışSatış
Dolar16.703816.7707
Euro17.458117.5281
ENVİDA TOKEN
 https://www.sakli-sifa.com
DRİVE MİNİNG
 https://www.sakli-sifa.com