• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

YAŞAM İNSALARI VE DOĞA CANLILARI İÇİN SAKLI ŞİFA

          
                                                           saklı şifa 
                     
 https://www.sakli-sifa.com   https://www.sakli-sifa.com    


“Şunu aklınızdan hiç mi hiç çıkarmayın  konuşan adam allar pullar kışkırtıcı stres düşürücü konuşarak sizleri hasta düşürürler ilaç firmaları tavuk veya yolcu otobüsün söylediği sağda ördekler var veya ördek tavuk çaresizler ise tutunacak dal ararken doğanın bilip bilmeden kestikleri çıkarcılar mesleği olmadan doktor olanlarla dolu dünyada siz ne kadar sağlığa koşacaksınız bil ki sağlık varsa yukarıdaki saydıklarım olmayacak”. 


 
                           SİYAH ELDİVEN BEYAZ ELDİVEN

                                  KORKUTULAN KORKULAR

Ruhsal durumda içine atan kişiler bu isimdeki kişiler sanatsal yeteneklere sahip olan, hassas, duygusal, kırılgan bir kişiliğin yanı sıra iş hayatında hırslı, zorluklara direnen, atılgan ve iyi enerjik olandır..

Fakat geçmişte yaşadığı sıkıntıları unutamaması sebebiyle temkinli davranan bir kişilik enerjisine sahip ise kötü enerji ise iyi enerjiyi yok etmeyle uğraşır..

Bu kötü enerjiye sahiplik ise iyi enerjiyi kötü aktif yönde çalıştırır, bu çalışma biz siz hepimiz yorgun düşürür “dış ve iç dünya istedikleri şekle sokarlar “yaptığın işler önce beğenir gibi olurlar sonradan zora sokarak işleri yokuşa sürerler bu yüzden kötü enerji insanı strese sokar yani içinde dersin “kıymet bilmezler” yaşamın hepsine geçerli bir sebebiyettir..

Her seferinde yenilgiye uğrarsın uğramışsındır. Ama sana öyle “yaratan sabrını sınava” sokar millet eş dost “bir baltaya sap olamadın” der dururlar...

Bunlar senden nemalanan kişilerdir çünkü kalp nurun teniz oluşun onlara elinden gelen her şeyi  versen de bir tür kendini kanıtlayamaz ne kadar uğraşsan da o kişiler kıymet bilmez  haram yolundadırlar.

Artık İyi enerji en derinde saklanmış korkusuzluk dışarı çıkmak ister ama korkusuzluğu çıkartamayanlar, kötü korkak enerji den etkilenir korkanlara katılır, artık kötü enerji  illüzyon gösterir nedeni ise iyi enerji korkusuzluktan korkarlar korkak virüsler her türlü her şeyi dener iyi enerjiyi yok etmek için dürüstlüğünü dürüst oluşunu bir kalemde silerler.

Küçük, amaca uygun savunmadan ya da intikamdan anarlar çünkü erdem olamazlar, onların nefretleri, zeka ve akıl yoksunluğundan dolayı, yok etmekten başka bir çözüm tanımaz. 

Maddeler içinde nüfuz etme gücünün en yüksek olduğu haldir. Maddenin en latif halidir. Bu yönleriyle tüm organları kötü sözlerden katı ilaçlardan hızlı etkilenir.

 Acı geçicidir . Acı bir dakika ,bir gün hatta bir yıl sürebilir .Fakat acı  sonunda dinecektir. Ve başka bir şey acının yerini alacaktır. Eğer vazgeçersen bu sonsuza kadar sürer .Çok küçük bir hata.  yarım adım erken yada geç attığında başaramaya bilirsin.

Ama bunu bile illüzyon olarak gösterirler artık iyi enerji aç kalmaktan açıkta kalmaktan ölüm korkusuyla yaşamayı sarmıştır artık eller bağlanmış gözler bantlanmış bir yere kımıldayamaz olmuştur..

Artık dışarıda psikolojik etki enerjiye maruz kalmış “bana ne derler korkusu sarmıştır” artık tek çare vardır akıl şuurla düşünmek şöyle kenara çekil kalp nurunla bak her şeyi net göreceksin.. Kendi kapasiteniz başkalarına ihanettik anlamında buluyorsalar artık oradan ayrılmak artık hicret vakti gelmiştir..

Bu nu yenmek zordur dense de öncelikle yaşamı analiz etmek lazım vakit zaman gelmiştir diyebilmektir.. Aslında çok basit yönü vardır.

Nimetlerin hikmetlerini tanıma yolunda atacağımız her samimi adım bize tüm şifalı  sırlarını açacaktır inşallah. Kâinatta ve içimizde saklı olan enerjiyi keşfedip aralarındaki ilahi münasebete vakıf oldukça her şey daha iyi anlaşılanı net görmektir..

İnsanoğlu kendini çok büyük gösteriyor, evrende ne kadar küçük olduğunu bilseydi, Kelimelerin gücünü anlardı.. Gözler, beden ve eller ,insanın karakter yapısını ve içindeki ruhu ölçer neydin ne olacaksın..

Bu bizim ışığımızdır bizi korkutan karanlığımız değildir.  Derine inmelisin ve kendine sormalısın .Kim olmak istiyorsun .Sen neyin  mutlu ettiğini kendinde bulmalısın .Diğer insanların kulağına derince gelmesinin bir önemi yok. Bir tercih yap, sadece karar ver.

Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir. Cesaret iki türlüdür.. kötü enerji korkaktaki cesaret yıkıcı felakettir sadece yok edicidir kanla beslenir.. Kötü enerjidir..

Yiğitteki cesaret vicdandır yardım sever ve mazlumların koruyucusudur ve merhametlidir artık seneler geçmiş iyi bir enerjidir. hicret bitmiş dönüş başlamıştır..

saklı şifa sırlar kitabın dan yaz ve oku akıl psikolojik bölümünden kısa notlar alıntı..

                                     selcuk uysal çoban saklı şifa 

 

              YAŞAM İNSALARI VE DOĞA CANLILARI İÇİN  SAKLİ ŞİFA  

Önce ruh ve psikolojik yapınız bozulacak ..                       

ORGANİK YEMEK KURALLARI          

Yemek pişirmek çok kolay ve çok dikkat istiysen  marifettir, ne ,ne zaman tuzunu ,yağını, baharatını ,iç malzemeyi ne zaman atılması ,ne kadar ,kavrulması, hangi sebzelerin ,çok pişmiş, az pişmiş ,içindeki mineral ,vitaminlerin, kaybolması, hele hele haşlanan nohut, makarna ,fasulye ıspanak vd. DEVAMINI OKUYUN SAĞLIĞINIZA

 

                                                   selcuk uysal çoban sakli şifa

 

                  %99 Eşit % 1 ayrı uymayan sağlık. Bir parmak izi gibi       

Dünyada YLLARCA 15 OCAKTAN Başlar, Mart ayı son cemre düşesiye kadardır. Obruklar artar .İnsan vücut du ve yer yüzü, göl ,deniz dipleri de aynıdır. Gözle görünmeyen basınçla çöker, yer yüzünde değişimler olurken insan vücudumda baskılara maruz kalır, Yer yüzü gibi yer altı nehirler ,göller, denizler akarsular, yer değişmesiyle kimi yerde sıcak kimi yerlerde soğuk ,yer altı yer üstü karışımlarla bulanık akar. Bunlar katmanlardan geçerek yer yüzüne çıkar. Doğa Yaşaması için 4,5 milyardan beri yapıyor ve kendini yaşatıyor…

Şunu bilmeniz ki her vücut % 99 her kesiz aynıdır, ama % 1 bilinemez uyum sağlamaz işte orada her şey farklıdır...Bir parmak iziniz gibi uyum sağlamaz...Sağlık % 1 içinde gizlidir...

Dünyada EŞİT ŞEKİLDE ne eksik ne fazla yağmakta Sadece eko bozulmasıyla sadece iliklimler yer değişmekte bazen sıcak bazen soğuk  zaman soğukları yağışları artar aynı yerde, çok sıcak artar kısa sürer. .Ama bilin eşit şekilde uygular...Bunun sebebi dünya kendi yaşantısıdır...

Vücudunda 88000 enerji merkezinden söz edilmektedir. Bunlardan 40 kadar aktif enerji merkezi olduğu belirtilmiş olup, yedi adet esas şakra olduğu kabul edilmiştir. Bu yedi şakanın üç boyutlu dünyasal yaşam ortamlarındaki işlevleri birçok kaynaklarda değişik adlarla ifade ve edilmiş ve anlatılmıştır. Her şey göründüğü gibi değil. Her şeyin inceliği vardır. .Sizlere yaşam serumu..

Organik Çam balı az bulanık bal özelliği çamın filizlerinden alınan arının özel bir balı bir kaşık 6 adet acı badem ,bir dilim limon sıkın için her sabah bilin size virüs bulaşmayacak...

Ekşimsi ürünleri kaya tuzuyla terlet kullan.. Örnek (nar limon ,mandalina ,portakal, ayva, yeşil elma ekşimsi doğa yemişleri, Ekşimsi kuru çekirdekli üzüm kırmızı)

Kuyruk yağı dünyanın en güzel keremidir bilirimsiniz, ve dünyanın en güzel nemlendiricidir ,hazırlanışı, kuyruk yağı suda kaynatılır ve kaynayan suyun içinde köpük olarak çıkan köpüğü kaşıkla toplanır ,yanı zaman da kokmaz müthiş nemlendiricidir.. Çam balı içine yağdan konulur az “öğütülmüş darı fülfül bir çay kaşığın ucuyla çok az” ağrıyan kaslara uygula sırt ve göğüsse koy yaş ortalamasına göre dozu arttır...

Meyveler besleyici sebzeler temizleyici ,Akıldan çıkarılmamalı ,ve mevsimlik gıdalar.

                                        selcuk uysal çoban sakli şifa 

                                  SAĞLİKLI BESLENME    

Beslenme, vücut için gerekli olan besinlerin dışarıdan alınması ve vücutta kullanılmasıdır.

Vücudumuzun büyümesi, dokuların yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besinlerin yeterli miktarlarda alınması ve vücutta uygun şekilde kullanılması “yeterli ve dengeli beslenme” denir. Besinler vücudun ihtiyacı kadar alınamazsa buna da “yetersiz beslenme” denir.

Bazen de insanlar yeterince yemesine karşı, uygun besin seçimini yapamadığı ya da besinleri yanlış pişirdiği için vücudunun ihtiyacı olan besinlerin bazılarını alamadığı zaman için sağlık bozukluğu oluşur. Bu duruma da “dengesiz beslenme” denir .Devamını sağlıklı beslenme bölümünde okuyun.

Biyokimya ile Tedavi: İnsan vücudu gıdalardan alınan vitaminlerle ve minerallerle beslenir. Hastalıklar ise beslenme için gerekli olan maddelerin fazla ve eksik alınmasından, vücuttaki inorganik tuzların birinin veya bir kaçının dengesindeki bozulmalardan kaynaklanır.

Çiftçi toprağını nasıl koruyor, eksikliğini gideriyor; gıda üreticisi ürettiği malları nasıl koruyor, kozmetikçi ürettiği ürünleri nasıl koruyorsa, insan vücudu da kendini vücuttaki enzimlerle, tuzlarla ve vitaminlerle korur. Rabbimin, verdiği bu enzimler, 12 tuz, vitaminler ve mineraller insan vücudunu    yeniler, uzun ve sağlıklı yaşamasını sağlar. Devamını Vücudun temel tuzları okuyun.

                                         Selcuk uysal çoban sakli şifa  

                          YAŞAM İÇİN NE EKSİ NE FAZLA

C VİTAMİNİ: C Vitamini, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, kemik ve dişlerin gelişimi gibi pek çok fonksiyonda görev alan önemli bir vitamindir. Vücutta kemiklerin, dişlerin, cildin ve eklemlerin gelişmesini ve güçlenmesini sağlar.

Yaraları iyileştirir ve dokuları yeniler. Kanser ve kalp hastalıklarına karşı koruyucudur. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Hastalıklara karşı direnci artırır. Enerji üretiminde ve strese karşı hormonların yapımında görevlidir.

Özellikle çocuklar için büyümeye ve gelişmeye yardımcı olur. Kanı zehirlerden temizler. Tansiyonu düşürür. Kandaki şeker miktarını azaltır. Böbreküstü bezlerinin çalışmasını arttırarak erkeğin erkeklik gücünü sürdürmesini sağlar. Diş, kemik yapısı, bağışıklık sisteminin güçlenmesi, kaslarda esneklik ve gücün artması, nezle grip gibi enfeksiyonlara karşı vücudun direncini artırması, eksikliğine yorgunluk, iştahsızlık, kas ağrıları, nefes alıp verme zorluğu, çırpıntı, kanser, damar yapısı, zedelenme ve yaralanmalar ve iskorpit hastalığına sebep olur.

C vitamini bağışıklık sistemini desteklediği için yeterince alınmadığı takdirde bağışıklık sistemi zayıflar ve sık hastalanmaya yol açar. Ayrıca, enerji azlığı, kıl diplerinde kanamalı döküntüler, vücudun kolay morarması, burun kanaması, yaraların geç iyileşmesi, dişeti kanamaları gibi sorunlar görülür. 

Her türlü yeşil yapraklı sebzelerde, narenciye, patates, kivi, çilek, muz, marul, salatalık, kabak, biber, domates, ıspanakta, lahanada, pırasada, kerevizde, baklada, soğan, sarımsak, turp, karnabahar, portakal, limon, mandalina, greyfurt, turunçgiller, sirke ,siyah üzüm ,bezelye ,kivi, şeftali, muz, dut, ayva ve narda bulunur.

C1 VİTAMİNİ: Hücre ve dokuları dıştan gelecek hastalıklara karşı korur. Vücudu enfeksiyonlara karşı korur, direncini arttırır. Şeker hastaları için faydalıdır. Kemiklerin sertliğini muhafaza eder. Nezle ve gribe karşı korur. Kan damarlarını kuvvetlendirerek kanamaları durdurur. Vücudun salgı bezlerini ve organları sağlıklı bir şekilde çalıştırır. Menopoz, varis ve karaciğere faydalıdır

GIDA ÇEŞİTLERİ

Kuşburnu, maydanoz, semiz otu, karnabahar, tere, çilek ,lahana, yeşil biber, limon ,portakal ,mandalina, greyfurtta ve at kestanesine bulunur.

 

C2 VİTAMİNİ: Damarları kuvvetlendirerek kanamaları önler. Göze faydalıdır, kanlanmasını önler. Kurdeşen hastalığına faydalıdır .Limon marul ve at kestanesinde bulunur. Sağlıklı olun sağlıklı kalın     

                            Selcuk uysal çoban sakli şifa        

              BU GÜNLERDE SOFRANİZDAN EKSİK ETMEYİN         

                              HELE SİRKEYİ UNUTMAYIN

    ( Semiz otu, maydanoz, Sumak, kırmızı soğan ,Kara turp ,rendelenmiş   

          Limon, sarımsak ,taze biberiye ,yoğurt  ,sofranızdan eksik etmeyin.) 

       ( şalgam suyu, özel yapın veya yaptırın)                                                    

                                   Selcuk uysal çoban sakli sifa

                    VİRÜS VE BAKTERI SOĞUK  ALGINLIĞI VE GRİP

ELLERİ YIKAMAK: Virüsler ellerimiz yoluyla ağızdan bize ve bizden başka insanlara ulaşırlar .Ellerin yıkanması hastalıklardan korunmak için en temel kurallardan birisidir .Yemeklerden önce ve sonra eller mutlaka doğal sabun ve suyla yıkanmalıdır. Her gün ellerimiz kağıt ve demir paralara değmektedir

Paralarda çok fazla mikrop vardır. Tüm bunları dikkate aldığımızda ellerimizi sık sık yıkamamız gerekir. Devamını hastalık dan korunmada okuyun

 

Soğuk algınlığından korunmak için günde üç kez birer diş sarımsağı yiyin ya da Şiraz narı sıkarak suyunu için .Yararlı otların esans yağları da zararlı bakteri ve virüsleri yok etmede çok etkilidir .Bunlar ayrıca buhar soluma ve oda havasını tazeleme de yararlı olurlar. Kuşburnu çayını çok fazla C vitamini içerdiği ve soğuk algınlığı ile diğer iltihaplanmalara karşı direnç oluşturduğu söylenir.

 Toz acı biber  (Gerçek toz biber)  de kan dolaşımı ile sindirim sistemini uyardığı gibi, soğuk algınlığını savuşturmada çok iyidir.1/2 çay kaşığı toz acı biberi 1 fincan kaynar suda 10 dakika süreyle demlendirin ,süzün. Bundan 1 yemek kaşığı alıp sıcak suya katarak gerektikçe ya da yemeklerden önce için

(Domates kabuklarından kurutulmuş renklendirici ,acı sos karıştırılmış değil)      

NOT: Ekşimsi ürünleri meyveleri sıkarak bolca verin  şeker ve şeker ürünleri kesin sadece doğal olarak  içirin ve yedirin. Birde önemlisi tabak, bardak ,girip hastanın malzemeleri kullanılmaması elle yıkanması sabunla yıkanıp sirkeli suyla dur lamanız  dezenfekte yapılması önemli dır.                           

 

                           Selcuk uysal çoban sakli şifa                                    

                              TEMİZ HAVA TEDAVİSİ      

                 Nezlesi için evinizi ofislerinizi bu hu yapın.

LAVANTA YAĞI veya BİTKİSİ

LİMON YAĞI veya KABUKLARI

GREYFURT YAĞI veya KABUKLARI

Kış ayında evin içindeki mikropları kırmak için ve hastalıktan korunmak ve ayrıca ferah bir ortam sağlıya bilmek için bir bardağa veya bir cezveye 5 6 damla atarak soba veya kalorifer peteklerinizin üzerine koyarak tüm mikrobik solunum ortamını yok edersiniz.

Banyo yaparken sabunlanırken veya şampuanların içerisine yukarıdaki yağları damlatarak vücudunuzu canlı tutarsınız.

Varis ağrıları için bir bardak suya 1-2 damla kimyon yağı veya limon yağı

karıştırarak varis olan bölgeye uygulayabilirsiniz

Kimyon yağı yapılışı 100 gr kimyon 1lt suda 500gr kalasıya kaynatın, daha sonra 100 gr zeytin yağı koyun dinlenmeye bırakın daha sonra tülbentle süzün soğuk pres yapmış olursunuz

Kendiniz  yağlarınızı yapmak isterseniz  9 çeşit bitki hazırlamayı okuyun.       

 

NOT; Mümkün olduğu kadar yağlar, çoğaltıcı yağlar yerine gerçek yağlardan kullanılmalıdır. Çoğaltılmış yağlara dikkat edin. 

                                     İYON  DAHA ÇOK İŞLEYELİM  

“Sağlığımızı neden kaybediyoruz ” “ Organlarımızı normal sağlıklı fonksiyonlarından uzaklaştıran sebepler nelerdir?” gibi sorular hepimizin merak ettiği konulardır. “Endüstriyel gelişim ile birlikte, binlerce kimyasal bileşen doğaya atılmaya başlandı. Sigara, yediğimiz işlemden geçmiş hazır gıdalar, bilgisayar, televizyon ve cep telefonları, suni gübreli tarım ürünleri, içtiğimiz su ve aldığımız her nefes vücudumuza yeni toksinleri taşımaktadır.”

İşte size bazı toksin kaynaklar Besinler ve İçecekler: İşlemden geçmiş hazır yiyecekler, kafeinli içecekler ve atıştırmalık şekerli gıdalar

Hava Kirliliği: Egzoz dumanı, sigara dumanı, yakılan kömür ve sanayi dumanlarından oluşan sis

Radyasyon: Bilgisayar, televizyon ve cep telefonları

Stres: Bedenin besin emme kapasitesini, dinlenmesini ve kendini onarmasını engeller Devamını okuyun  

                                    YAŞAM  BİR TARZ     

Dünyadaki para trafik ki korumak için kaoslar ,parçalamalar yapılır 100 yıl ileri dünya liderliğine oynarlar  yada insan ırkını bir şekilde GDO gıdalarla insan ırkını hasta düşürür eczane ve hastane kapılarında% 30 orta yaşam % 30  hasta % 30 ruh yapısını !!!!!  % 5 holdingler  % 5 daimi devletler KAOSLAR çıkarıp yakın yüz yılda yeni bir cağ olacağını zannedenler aslında yok olma cağına girip insan ırkının yok olacağını düşünmezler.

Düşündükleri gördükleri  doğru yolu bulduk  hayaliyle yaşarlar çünkü içlerine münafık girmiştir, bilmezler ki sizler ,bizler ,canlılar yokken bile dünya yaşıyordu ,dünyanın sahibi  “RABBİM”  münafıklara mı bırakacak doğanın felaketleriyle bir uğraştırır ki anlayamazsınız ,ne, ve ne olacağını bilemezsiniz. Ama insanlık için bir gül ,bir gülümseme yeter . Yaşam bir tarz .

                (Kelime düşüklüğü imla hatalarını bilerek yapıyorum bilginize.

                                                Üzgünüm bir sebebi var  dır.)

                             Bu gün için romanlar yazarlar tarafından yazılır .

                   

                   Sizlere  gelesiye kadar  görünmeyen kahramanlar düzenler. 

GERÇEKLER : İnsanları izlerken, tanışırken ,konuşurken ,anlatırken ,ön yüzleriyle konuşur, arka yüzlerini belli etmez menfaati ve çıkarları kaybolur diye, işte o zaman siz arka yüzünüzle konuşunki  gerçekleri görebilesin. Kırıldığında insanlarla araya mesafe koymak lazım. Hissediyorlarsa yanına geleceklerdir. Gelmiyorlarsa doğru mesafeyi buldun demektir. Kimseye hiçbir şey öğretemem, sadece onların düşünmelerini sağlayabilirsin .Seni hiçbir zaman çözemez işte o zaman gerçek yüzüyle her zaman iyi günde kötü günde hep yanına gelirler .SAĞLIKTA YERİNE GELİR.  

"Sende menfaat ı çıkarı olan bir kişi seni altın semerlerde gezdirir .Çıkarlar menfaatler bitince çivili semeri senin  sırtında gezdirir . Başkasına sadakatiniz, kendi başarı kapasitenize ihanetiniz anlamına gelmeye başladıysa, gitme zamanı gelmiş demektir".

 

                                         Selcuk uysal çoban sakli sifa

                                    KISA HATIRLATMALAR

“Sağlığımızı neden kaybediyoruz ” “Organlarımızı normal sağlıklı fonksiyonlarından uzaklaştıran sebepler nelerdir ” gibi sorular hepimizin merak ettiği konulardır. “Endüstriyel gelişim ile birlikte, binlerce kimyasal bileşen doğaya atılmaya başlandı. Sigara, yediğimiz işlemden geçmiş hazır gıdalar, bilgisayar, televizyon ve cep telefonları, suni gübreli tarım ürünleri, içtiğimiz su ve aldığımız her nefes vücudumuza yeni toksinleri taşımaktadır.” diyor uzmanlar…DEVAMINI OKUYUN  

                Bu gerçek şu çarpıcı ifadeyle işaret ediyor:      

Bitkilerin sağlık için kullanılması insanlık tarihiyle başlar. Tarih boyunca her toplum bitkilerden yalnız gıda olarak değil ,hastalıkların tedavisinde de faydalanmıştır .Bugün sigara sanayisinin son derece gelişmiş olmasına rağmen hala dünya nüfusunun büyük çoğunluğunun ölüm sebebi sigara olarak bilinmektedir.

Hastalıklarda mücadelede ;milyonlarca fakir ailelerin bebek ve çocuklarını kurtarmak yerine ,binlerce paralı ,sigortalı insanı aşırı kokular ile maddi, manevi, ve bedenen aşırı tedavilere sürükleyen sağlık sektörü...İyi  bir beslenme düzeni ,düzenli egzersiz ve stresin kontrol altına alınması, hastalıklardan korunmanın çözümüdür. Bunun yanında; sigara ve alkolden uzak durmak korunmak da çok önemlidir. 

            KÖTÜ ALIŞKANLIK SİGARAYI KISA ZAMANDA BİRAKACAKSINIZ

Site menusun de bitkisel tütsü . Bir tava içinde odanızda. Yazılan bitkilerle tütsüleyin ve kısa zamandan sigaradan tiksindiğinizi göreceksiniz ve hissedecek siniz zamanla içtiğiniz kana karışan nikotinleri dışarı attığını kısa zamanda

anlayacaksınız ..KOKU TEDAVİSİ...BİTKİSEL KÖTÜ ALIŞKANLIK

                 

             

                  "VÜCUDUNUZA ZARAR VEREN ŞEYLERDEN KAÇININ "

Masaj yoluyla vücuda sürülen uçan yağlar, kıl diplerinden, kılcal damarlarla  kana karışır. Bu bitkisel esansların zeytinyağı ile değiştirilmesi lazımdır. Diğer hastalıklarda da bitkisel esanslardan istifade edilir.

Kötü alışkanlıkları terk etmek isteyenlere ıtır çiçeği esansı, bitkisel biberiye esansı ve bergamot esansı karışımını devamlı kullanması tavsiye edilir. Bu bitkisel esans karışımı; sigara, içki, kumar gibi kötü alışkanlıkları terk etme de ruhi yönden yardımcı olur.. MASAJ TEDAVİSİ..

Maddeler içinde nüfuz etme gücünün en yüksek olduğu haldir. Maddenin en latif halidir. Bu yönleriyle tüm organları katı ilaçlardan daha hızlı etkiler. Özellikle gül, ıtır, günlük kokuları kullanılmıştır. Bu yazılım gerçek yağlar için dır..

 

                                           Selcuk uysal çoban sakli sifa   

 

                           SAĞLIK ELİNİZDE         

Vücut kendisini onaracak şekilde yaratılmıştır onun için vücuda zarar vermekten kaçınırsak bilin hastalanmayız ,bir kere başladı mı sonu gelmez onun için hastalıktan korunmayı ön planda tutmak gerek vücudunuzun soğuk ,Sıçak ,nem, kuru ,olayını keşfederseniz, bilin vücudunuz hastalanmaya çak ,dört elementti ,keşfedin içinden bir tanesi size uyun salıya çak işte o zaman vücut sıvısı yanı kan değerini keşfinizde vücudunuzda oluşan virüs, bakterileri, alacağınız  organik gıdalarla yok edildiğini hissedecek siniz.

Bu sitede her şey yazılı ve yazılacak okuyun , öğrenin sofraya yeni ,yeni veya çok çeşitli yemek yapmak önemli değil, marifet vitaminli yemek yapmak eskiden yemekle damak tadı ve vitamin vardı şimdi ise sadece göze hitabı var her şeyin başlangıcı ağız dır.

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır.

Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır.

Doğuştan kazanılan bağışıklık: Bu bağışıklık sistemi genetik faktörlerce farklılık gösterebilmekle beraber doğuştan var olan. 

Sonradan kazanılan bağışıklık: Bu sistem ise organizmanın kendi kedine ürettiği ve dışarıdan hazır olarak üretilmiş, vücuda takviye edilen antikorlar. 

Hastalığa neden olan etkenleri zararsız duruma getirmek için vücudun çıkardığı maddeye Antikor denir. 

Ağız dan ne alırsanız vücut savunmasını alır. savunma sistemini zayıf güçsüz bırakırsanız bilin ki hasta olma yolunu açmış olursunuz, hasta olmamak için her şey sizin elinizde ,illa yemekse bir kuru soğan bir ekmek yoğurt kafi gelir ,yada nerden yediğini ,evde ne yemek yapılacağını bilmen ve öğrenmen.

Hasta olmamak için evde en büyük marifet (ANNELERE )düşer.

Birde en büyük görev iş elemanları çalıştıranlara düşüyor öğlen yemekleri çok önem vermesi lazım olan yerlerden bir tanesi, yemeklerin kalite ve organik oluşu ,şunu bilsinler ki yıl sonu envanterinde iş ve zaman kaybı olmadığını görecekler.(Karar sizin) Saygı değer yöneticiler en son ne zaman yemek analizini istediniz. Veya en son ne zaman yemek hane ve yemek fabrikasını ziyaret ettiniz. İş yerlerin ikinci ana merkezi ve kolonları yemek hanedir. Personel sağlık merkez yeridir.

Ben parayı verip geçiyorum değil sadece beynini rahatlatıyor .Gözünle gördüğün şeyi doğruyu ve yanlışı aklınla, vidanın la, doğru yolu bulmaktır. Bir insanı geleceğe götürmektir.(Çünkü zincirin bir halkasısın bu yükü sırtlamışın)

                   Yemekleri ucuz yemekle güçsüz verimsiz iş mi .

                   Kaliteli ve vitaminli ,mineralli yemekle üstün verim mi .  

Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır.

 Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır

                                      SAĞLIK BELGESİ    

Başlara dönelim Kurslarda ,okullarda ,kantinlerde Ahçı, fırıncı ,garson, hizmet elemanları, sağlık sertifikası ,verilirken ,sağlık belgeleri isteniyor mu pideciler ,lahmacuncular ,kebapçılar ,gıda fab ,şeker fab, evlerde kısır partileri veren ev hanımları  kısaca yemek ,yenilen ve insan vücuduna, ürünlere, temas eden eller ve o insanın ne derece sağlıklı  bir belge resmiyeti var mı.

(Evet diyeceksiniz eskiden var mıydı.) Evet yoktu ama bu kadar hastalık yoktu. Çünkü organik yaşam vardı. Soğan  ,yoğurt ,saf buğday ekmeği yemesini biliyordu .Kısaca ne yediğini biliyordu. Kimin ne yaptığını biliyordu. Ya şimdi.

"Ya bunlarla  yapıla gıda ürünler  "Çantanızda ,çekmecede, cebinizde kaç ilaç var .Kolesterol, şeker, kalp.  Hangisi  

                                             DİKKAT

Anlatımlar, görseller, lokantalar ve ev hanımları güvenlik, denetim, sağlık, Eller, kollar, ağız maskeleri, vücut öyle duyarlı ki hastalığı tetikleyen bir faktörde  tiksinme. Sac galoşlar  eldivenler, bilek ve dirsek galoşlar a önem verin. Eller çok şeyde kullanılır saclar dökülebilir, kıllar düşebilir. Dikkat edilmesi ve uyarılması !!!! Çok tehlikeli dır.

Ezbere iş olmaz bilinç iş akıl işi dır. Şifa, sağlık ahenk ve uyundur .Vücut bir enerji dır. Tehlikeyi  anında sezer ,ve savunmaya alır. Tehlike gelecek diye savunmada kalır ,bağışıklık ,savunma zayıfsa ,hasta düşürür

Hatta, hatta ev hanımları evde yemek yapmaya sağlık belgeniz var mı hatta Türki yede kaç ev hanımının  sağlık belgesi var  aile hekime  danıştınız mı İşte Türkiye de dünyada sağlık sorunu .(Annemin ,ninemin var mıydı diyeceksiniz).Dedik….sonuç…

Gözünle gördüğün şeyi doğruyu ve yanlışı, aklınla, vijdanim la, doğru yolu bulmaktır. Bir insanı sağlıklı geleceğe götürmektir.

 

                                     Selcuk uysal çoban sakli sifa

         Öncelikle vücudunuzu iyi tanıyın.   

Gelişi güzel kimyasal ilaçlar ve kaynağı belli olmayan paket gıdalar kullanarak vücudunuzu, organlarınızı bozmayın. Özellikle dışarıdan gelen yaş kuru gıda ürünler domates, patates, mısır, çilek, muz, ananas, biber, kavun, karpuz üzüm gibi genetiğiyle oynanmış (GDO’lu) olma riski yüksek gıdaları alırken dikkatli olun.

Mevsimine göre ve yiyeceğiniz kadar gıda tüketmeye dikkat edin. Israrlara dayanamayarak fazla yerseniz hastalıklardan kurtulamazsınız. Unutmayın, sağlıklı beslenmede perhizin önemi büyüktür. Hakkımızda giriş bölümünü okuyun devamı..

 

                ÖNCELİKLE  HASTALIKLARDAN KORUNMA:   

Hastalıklardan korunmak için en başta yapılması gereken helal ve haramlara dikkat etmektir. Haram, insanın vücuduna ve ruhuna zararlı şeylerdir ,helal ise insanın sağlığına ve ruhuna faydalı şeylerdir.

Aslında vücudumuzun bağışıklık sistemini koruyarak tüm hastalıkların önüne geçebiliriz. Vücut, neyi nasıl düzeltmesi gerektiğini bilecek kabiliyette yaratılmıştır.

Bildiğiniz gibi insan vücudu mükemmel bir yapıda ve özellikte 

İnsanoğlunun en önemli görevlerinden biri de bu mükemmel yapıyı korumak ve yaratılışa uygun çalışmasını sağlamaktır.

Çünkü o zaman bağışıklık sistemi canlanmaya başlıyor. Bağışıklık sistemi canlandığında kimseye ihtiyaç kalmadan iyileşme başlıyor, süreç kendi kendine işliyor.         

Alınacak bazı basit önlemlerle hastalıklardan korunmak mümkündür. Bu önlemler, soğuk algınlığının ve gribin yaygın olduğu soğuk kış aylarında daha önemli hale gelmektedir

elleri yıkamak: Virüsler ellerimiz yoluyla ağızdan bize ve bizden başka insanlara ulaşırlar . Ellerin yıkanması hastalıklardan korunmak için en temel kurallardan birisidir. Yemeklerden önce ve sonra eller mutlaka doğal sabun ve suyla yıkanmalıdır. Her gün ellerimiz kağıt ve demir paralara değmektedir Paralarda çok fazla mikrop vardır. Tüm bunları dikkate aldığımızda ellerimizi sık sık yıkamamız gerekir. Devamını hastalık dan koruma da okuyun

                 VÜÇUT İÇİN ÖNEMLİ BAĞİŞİKLİĞİN BAŞLANĞİÇİ                   

                   Öğretim ve öğretmek için ilk öğretmen  evde Anne dır.          

               Mutfak ve çamaşır bölümü çocuklar için tehlikeli bölümlerdir.!!!!!!!!!

                               Erişebilmek ,ulaşabilmek tehlikeli alandır.

Vücudumuz için gerekli olan yiyecek, içecek ve havanın ilk girdiği, sindirim sistemimizin başladığı yer ağızdır. Dışarıdan gelen mikropların pek çoğunun vücudumuza giriş kapısı da ağızdır ve hızlı kana karışan kısım dil altıdır. Bu yüzden sık sık olumsuzluklarla ve hastalıklarla karşılaşır. Ağızdaki olumsuzluklar diş sağlığının bozulmasına, sindirimin olumsuz etkilenmesine yol açar.

Ağız ve diş sağlığında en önemli iki hastalık diş çürükleri ve diş eti iltihaplanmalarıdır. Diş eti hastalıkları kimi zaman çene kemiğinin erimesine kadar ilerleyen bir etki yapabilir. Diş sağlığının bozulması vücuttaki diğer organları da etkileyebilir. Dişler neredeyse bütün sistemleri olumsuz etkileyen sürekli enfeksiyon odağı haline gelebilir ve kalp, böbrek, eklemler vb. yapılarda önemli sağlık sorunlarına yol açabilen enfeksiyonlara kaynaklık edebilir. Bunun için her gün düzenli olarak dişleri fırçalamak, misvak kullanmak, gargara yapmak gerekir

Günümüzde ağız ve diş sağlığı açısından yaşanılan en büyük sorunlardan biri de içinde çeşitli kimyasalların bulunduğu diş macunlarının kullanılmasıdır. Piyasada bulunan diş macunlarının tamamına yakını aşındırıcı, tatlandırıcı ve deterjan ögeler içerir. Çok diş macunu kullanıldığında dişlerin daha iyi temizlendiği sanmak doğru değildir. Diş macunu çok kullanıldığında diş etlerine büyük zarar verir, diş etlerini eritir.

Tüm dünyada satılan birçok diş macunu ve sabunun içinde bulunan    triclosan    maddesi sağlık açısından çok zararlıdır. Islak mendillerde de bulunan bu madde anne karnındaki bebeğin yeterli oksijeni almasına engel olmakta, bu da bebeklerin beyinlerinde hasara neden olmaktadır.

ABD’de satılan bir diş macunu üzerinde; “Eğer çocuğunuzun diş macunundan yemiş olduğunu fark ederseniz, derhal yakınınızdaki zehirlenme istasyonuna götürün ve doktorunuz ile temasa geçin.” Uyarı notu yer alır. En doğrusu ev yapımı diş macunu kullanmaktır

Küçük çocuklar dişlerini fırçalarken genelde macunu yutmaktadır. Bu çok sakıncalıdır. Kanserojen özelliklere sahip olan bu kimyasal madde çocuklarda zekâ geriliğine yol açar. Ayrıca, bağışıklık sistemini çökertir, enfeksiyonla ra karşı direnci düşürür, üreme sistemine zarar verir ve kalıcı dişlerin çıkmasını geciktirir. O nedenle 5-6 yaş öncesi çocuklara macun kullandırtmamalıyız. O yaşta sadece uygun bir diş fırçası kullanılması diş sağlığı için yeterli olacaktır.

 Doğal diş temizliği: DEVAMINI OKUYUN 

 DEZENFEKTE  BİT PİRE EVDEN BAŞLAYARAK OKULA KADAR

Karanlığı çok sever saklanmasını çok iyi bilir paça kenarlarına ,saca çok iyi saklanır ister okula ister kümeslere  fıs , fıs  yapmanız kafi, saca tarakla pamukla birlikte kullanın. 

 Elde etmiş olduğunuz ürün tüm kümes hayvanlarında hayvansal şap hastalıklarında ,arılarda hastalığa yakalanmamasını sağlarsınız. Bu ürün tarih boyunca kullanılmıştır.

Eczaneden diyalize su alıyorsun 1 lt bunun içine  50 cc çay ağacı yağı     ,50cc biberiye yağı,25cc  civan pençeni yağı homojen(Çalkalamak) olasıya kadar ve yavru çürüğünü yok edici Ayrıca kümes hayvanları hastalıktan koruma ve  insanlardaki mantarı yok edici..               

Civan pençeni yağ bulamasanız bir demet bitkisini alin saplarını koparın 1 lt re suda kaynatın ocaktan indirerek  üstüne 100 cc saf zeytinyağı koyun soğuduktan sonra tülbentle süzün soğuk baskı yapmış olursunuz ve sonradan kullanın.

 Ayrıca: Yukarıda yazılan bitkilerin   ekstralarını da koyarsanız  1lt ye 100 cc muhteşem ürün elde edersiniz.(çalkala)Kullan

Bitkilerin 9 çeşit hazırlanışı isterseniz  bitkilerle daha başka  ürünler yapabilmek için  bilgilenmek için okuyun.

Mantar, bit ,pire ,tüm canlılarda kullana bilirsiniz Antiviral virüsleri ,Antibakteriyel, bakterileri, Antiflogitik iltihapları ,Dirantimikozit mantarları tamamen yok edersiniz yapımı  kümes hayvanlarda ,hastalıkları  Dünyanın gelecek 30 yılın dezenfektesidir. 

İleri yıllarda mikroplar bağışıklık kazandıktan sonra 10 kat daha güçlü yapmak için KAJEPUT yağı kullanılır. Çay ağacı familyasından gelir.

Sadece ek olarak bit pireye 1 lt ye yaptığınız ürüne 6 damla sirke ruhu koymanız yeterli.

  Sinek kovucu  odalara ve arazide                             

Maydanoz ardıç ceviz yaprağı acı ağaç bit otu karanfil ebe gömeci kâfur lavanta pelin otu (tütsü ve buğusu) evdeki haşeratları yok eder (hepsi birlikte ) tüm mikropları  öldürür

Solucan otu yarpuz pelin otu fesleğen ceviz yaprağı lavanta sedir ağacı (bu tertipler eve kolları sürüldüğünde bir sinek bile gelmez.  Depolarda kilerle de böceklenme ye karşı      

Güve için bitkisel çözüm:  Ceviz  yaprağı, lavanta çiçeği ,kekik ,defne yaprağı, ister depolamada ister devamlı kullanın… İsterseniz delikli torba içinde böceklenen her  şeyde kullanın…. Ve   farkı görün….

                                         Selcuk uysal çoban sakli sifa    

                                        HAVA DEĞİŞİKLİĞİ                                           

Hava, su ,ateş ,toprak elementleri omuzlarını ,göğsünü arka omurgalarını dan böbreklerden ,kasık ,mide üşütmesi, üşütmek bir çok hastalığa sebep. (olur direk sindirim sistemini vurur bağışıklığı çökertir.) sıkı giyinmek korunmak değil sıkı yün tercih edin  .  vücudu kendi ritmine bırakın ve kendi vitamin ve mineralini aş olarak  isteyecek dinlenin .  

dikkat  kılıma sıcaklığı ve kalorifer sıcaklığına dikkat edin. odayı devamlı temiz hava ile dezenfekte edinin.

                                                  C VİTAMİN YÜKLE 

                                       VİTAMİN BÖLÜMÜNÜ OKUYUN

 

                            YAZ SIÇAKLARI ANI SOĞUK YAŞAMA DİKKAT   

                          SON BAHAR BAŞLANGICI  23  09  yıllar

                              KIŞIN BAŞLANGICI    25 12  yıllar                     

                                          HAVA DEĞİŞİKLİĞİ            

ESKİ BİR SÖZ (ABA YI SIRTINDAN EKSİK ETME)  YÜKSEK SIÇAKLAR  GİBİ SOĞUKLARDA ÇARPAR  ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLER HEM SİÇAK HEM SOĞUK  DİKKAT EDİN                                     

                       BU GÜNLERDE DİKKAT SOĞUK ALGINLIĞI VE GRİP

Soğuk algınlığından korunmak için günde üç kez birer diş sarımsağı yiyin ya da şiraz nar sıkarak suyunu için. Yararlı otların esans yağları da zararlı bakteri ve virüsleri yok etmede çok etkilidir. Bunlar ayrıca buhar soluma ve oda havasını tazeleme de yararlı olurlar .Kuşburnu çayını çok fazla C vitamini içerdiği ve soğuk algınlığı ile diğer iltihaplanmalara karşı direnç oluşturduğu söylenir.

Toz acı biber de kan dolaşımı ile sindirim sistemini uyardığı gibi ,soğuk algınlığını savuşturmada çok iyidir.1/2 çay kaşığı toz acı biberi 1 fincan kaynar suda 10 dakika süreyle demlendirin, süzün. Bundan 1 yemek kaşığı alıp sıcak suya katarak gerektikçe ya da yemeklerden önce için.

Devamını soğuk algınlığını  sakli-sifa-2 pratik bilgilerde okuyun.   

                                        ATEŞ DÜŞÜRME

                                        DİKKAT  ÇARPAR

                             KİLİMA SIÇAKLIĞI VE SOĞUKLUĞU                         

                           (UNUTULAN GÜZİNE ODUN  SOBASI

Ateş bir hastalığın belirtisidir. Genellikle soğuk algınlığı, grip, franjit enfeksiyonlu iltihaplı virüslerin etkisiyle ortaya çıkar. Üşüme, baş ağrısı, titreme, kabızlık, sayıklama gibi belirtileri vardır. Önce doktora danışmalı, onun tavsiye ettiği çözüme ilave olarak şifalı bitkilerden faydalanılmalıdır.

Vücudunuzu tanıyın, dengesiz beslenmeyin organik gıdalar alın; yapay, paket gıdalardan uzak durun.

Yoğun sıcak ve soğuk saatlerde soğuk teneke kutu içecek kullanmayın ,ilerleyen saatlerde  isteğinize bağlı. ..  cam şişe içindekiler hariç. .Soğuk, sıcak birleşimde bilinmeyen virüs  üretebilir, yanı teneke kutu fermantasyon uğramış olabilir . Bazı vücut kabul etmeye bilir.

( Çok eskiden bir haberde okumuştum o haberi bulamıyorum ama sizler araştırarak bulursunuz  Kuzey kutup keşifleri ,araştırmacılar yemek erzaklarında teneke kutu içecekleri soğuktan fermantasyona uğramış zehirlenerek görevlerini tamamlayamamışlar dır .Keşif esnasında hayatları son bulmuştur.) (o soğuklar bu soğuklar mı.)

Sebze ve meyveleri günlük kullanın ,sebze ,meyvelerinizi taze seçin .Mikserde çekerek içebilirsiniz.( tülbentte sıkıp içmek idealdir.)ekşimsi ürünleri terci edim.

Bu durumlarda bir dilim kabuklu  limon eksik etmeyin. Aynı şekilde portakal bir dilim kabuğuyla tüketin farkı hemen görün.

Vücuda, sirkeyle pansuman yapılır. 2 yemek kaşığı sirke 1 bardak soğuk su¬

ya katılıp içilir.

Sirkeye batırılmış bezler bilek ve ayak altlarına konur.

Kınaya sirke katılarak macun yapılır ve ayak tabanına sürülürse vücut ısısı düşer.

Sirke, vişne, limon, ekşi erik, kızılcık, ekşimsi ürünler yedirildiğinde ateşi düşürür. 

Yoğurtlu sarımsak ayakaltına bağlanırsa ateşi çeker.

Kızılcık ağacı kabuğu demlenerek içilir.

Vücut gülsuyu veya sirkeyle serinletilir.

Akasya çiçeği yaprakları ve dalları kaynatılır baş bunu suyla yıkanır.

Arpa ve papatya kaynatılır 1 bardak içilir.

Aspirin ve kolonya karıştırılıp vücut ovulur.

Hava akımına : Maruz kalmayın( vantilatörler , kılımalar, elektronik serinleticiler, ısıtıcılar)

 

Eksi iyonlar :Doğanın serinliklerine önümüzdeki günler sıkı giyinerek kendinizi bırakın.

Nezle, anjin, bronşit gibi üşütmeden ileri gelen rahatsızlıklara soğuk algınlığı adı verilir. Soğuğa karşı, sıkı giyinmek gerekir. C vitamini içeren besinlerin bolca tüketilmesi gerekir. Bu dönemde dinlenme, temizlik, el ve ayakların sıcak tutulması, bulunduğunuz yerin güneşlen dirilmesi ve havalandırılması da en az beslenme kadar önemlidir

MASAJ : Oruç ayın ve diğer aylarda   az açlık tan soğuk tan baş ağrısı olabilir ,soğuk su tülbent, veya su pet şişesi  koltuk altına koyarak ,kafanızı rahat bir şekilde tutarak, kulak memesini aş şaha doğru çekip bırakarak  ,beyninize oksijen ,kan pompala çok rahatlayacak ,hissederek, günü  rahat geçireceksiniz Eşiniz ,arkadaşınız  ,veya kendiniz bu masajı yapabilirsiniz. 

Güneş çarpmasında ve kılıma çarpması aynı masajı uygulayarak ,eklem yerlerine kol, bacak ,boyun  tülbent veya pet şişe koyun ve ekşimsi ,limon ,erik, demir hindi vd .ürünler yedirin  dudak veya dile sürün vücut hararetini düşürerek  kişiyi rahatlatın, şeker ürünle ri tatlandırıcı kısa zaman kullandırmayın.

                                          Selcuk uysal çoban sakli sifa 

                                                AMAN AMAN OFFF  OF                

                                                    BU GÜNLERDE

Aman amam değip belininiz ağrıdığı ,uf aman deyip ayağınızı yukarı çekerken ay ,ay, ay deyip çok acılar çekerken o acıları çektiğinizi kendim hissede biliyorum biraz olsun o acıları dindirmek için  sislere  site menusun de akıllı yağ ve ya masaj bölümlerini okuyun…                                           

                                       Selcuk uysal çoban sakli şifa

 

Devam edecek   

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam94
Toplam Ziyaret1211215
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com