• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com                            

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

          https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com   https://www.sakli-sifa.com
Site Menusu
Takvim
İdeal Minir ve sür kazan
https://www.sakli-sifa.com 

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com
Bitmeyen akü aparatı
https://www.sakli-sifa.com
Sanal kripto
https://www.sakli-sifa.com


 https://www.sakli-sifa.com
Arwen
https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com


https://www.sakli-sifa.com 

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

AROMATİK BALMUMU 

https://www.sakli-sifa.com

Akıllı yağ
https://www.sakli-sifa.com

BİTKİ MEYVE GÜNEŞ KURUTUCU EKONOMİK YOLU VE YAPIMI SAKLİ ŞİFA

  
   bitki kurutma saklişifa  bitki kurutma saklişifa  çoban piriiworld bitki kurutma

    BİTKİ MEYVE GÜNEŞ KURUTUCU EKONOMİK YOLU VE YAPIMI SAKLİ ŞİFA

Olağanüstü kalite (aroma, tat, renk) aridnata iklim, bulutsuz gökyüzü ve yoğun güneş ışını (solar radyasyon) sayesinde meyveyi üretilir. Biz yakıt Kurutma daha ucuz meyve güneş kurutma için çok olumlu koşullar var, ve besin değeri ve ürün kalitesi çok daha iyi. Kullanımı ve kurutulmuş meyve ve diğer Avrupa pazarlarında yerleştirme yukarı gidiyor. Kuru meyve elde edilen gelirle taze meyve satışından alınan gelirden daha 3-4 kat daha fazladır. Meyve ve sebze meyveleri hızla çürümeye tabidir. Zamanın oldukça uzun bir zaman boyunca değişmeden durumda doğal maddeler korumak için, kurutma ile ödeme işlemi gerçekleştirmek için en iyisidir. Besin ve biyoaktif maddeler (vitaminler, karotenoidler ve diğer) içeriği yüksek olan işlem ve ürün meyve ve sebze sonuçlar kurutulması. Daha yakın zamanlarda, kurutulmuş ürünler çok ilginç, Avrupa ve diğer pazarlara ve onların tüketim büyüktür. Gaz, elektrik veya diğer: Kurutma sıklıkla ekstra enerji ile kurutma yapılır.Kurutulan ürünlerin bir ton petrolün yaklaşık 600-700 litre harcamak. Kurutulmuş ürün böylece önemli bir doğal özelliklerini ve kalitesini kaybeder. Makedonya'da solar kurutma meyve, sebze, tıbbi ve aromatik bitkilerin kurutulması için güneş enerjisinin kullanımını okudu.

Sunum ve bireysel kullanıcılar için tasarlanmış güneş kurutma evin açıklaması

Dört ayrı varlıklar oluşan kuruma evinin teknik açıklaması:

1.     Isıtma Hava kuruması için güneş kolektörü

Mat siyah, yalıtımlı cam ve üst tarafı alt yüzeylerinin boyalı koleksiyonluk teneke,. 1.4 m2'lik bir alanda 1000 watt güneş enerjisi, uygun maliyetli güneş dönemleri ağırlayacak. Aracılık (hava), pil üzerindeki enerji sayesinde.

2.     Meyve kurutma için Uzay

Parti güney cepheli tam sırlı ve doğrudan güneş alan ısıtma ve hammadde için kullanılan enerji, yanı sıra ham maddeden su buharlaşması yaklaşık 2500 watt ağırlayacak edilir.

3.     Termal enerji Pil birikimi

Varsayılan olarak, ev Kurutma, güneş enerjisinin emisyon yetersiz olduğunda geceleri ya da gün içinde çalışması için güç sağlar su 600 litre içeren pil su ile geliyor. Isıtılmış su ısı deposu bulaşık yıkama, ağlar ve sıcak su gerektiren diğer etkinlikler için kullanılabilir.

4.     Nem yüzdesi dengesi kontrolü buharlaştırıldı

Tassotti ölçek taze hammadde belirli bir miktarda koyar ve ham madde buharlaşması istediği için, diğer taraftan, ağırlık nem bir yüzde olarak ayarlanır. Bu durumda, Tassotti aşağı düşecek ve yüzde nem buharlaşır istenen momenti, bu yükseltmek ve kuru madde çıkarılabilir.

                         KAPASİTE VE AMAÇ                 

Güneş kurutucular bireysel kullanıcılar için bir modül yaklaşık meyve ve sebze 50-70 kg karşılamak karşılık 6 m2 istifleme meyve vardır. Modüller alıcı talebi ile yanyana inşa edilir. Olumlu güneşli dönemlerde kurutma evin bir unsuru güneş enerjisi 3500 watt ağırlayacak. Ayrıca meyve, sebze ve otlar kurumaya hizmet (erik, kayısı, elma, armut, ceviz, badem, domates, biber, soğan, sarımsak, mantar, otlar, vb ..).

Operasyon ve montaj modu

Maksimum gün boyunca küresel ve yaygın güneş radyasyonu kullanarak, güneş enerjisini kullanır. Güneş enerjisi doğrudan meyve ısıtılması, hem de gece boyunca hava sirkülasyonunu sağlamak, kurutma işlemini yeniden enerji ve uzatır ısıtma suyu pil için kullanılır. "Güneş-BE" buluş ve Joseph Jordanovski patent gibi kurutma Evin güneş enerjisi yeterli değilse ısıtma havayı gerçekleştirir elektrikli ısıtıcı monte edilir. Düzenleme üreticinin teknik kılavuza göre, kullanım yerine yapılır.

Koruma

Meyve ve sebze ayarlar Uzay tamamen temiz ve alma mikrobiyolojik saf kuru ürün sağlar böcekler, toz ve diğer yabancı maddeler, korunur. Kurutma termometre sıcaklık kontrolü ile kontrol ve düzenleyici havalandırma ısısını düzenlemek suretiyle yönetilmektedir.

Boyutlar:

- Standart Modül 6 m2 kurutma

- Dış boyutlar: 2.9 x 2.05 x 1.26 metre

Sunum ve kombine güneş kurutma evin açıklaması

Dört ayrı varlıklar oluşan kuruma evinin teknik açıklaması

1.     Bu pirinç kurutulması için hava ısıtma için güneş kolektörü, mat siyah, yalıtımlı ve cam üst alt yüzeylerini boyalı. Yüzeyi 56 m2 ise, o zaman iyi güneşli dönemlerde güneş enerjisi 36 kilovatlık kabul edebilir.Aracılık (hava), pil üzerindeki enerji sayesinde.

2.     Kurutma meyve kurutma evde Uzay birini girin ve diğer yan kuru dışarı çıkmak, vagonchinja üzerine dolu bir olasılık hammadde olduğu anlamına gelir, çalışıyor. Kurutma için Space yaklaşık 20 m3 kuzey kurutma evde alır.

3.     Termal enerji kurutma evin Pil birikimi, standart taş birikimi olmadan temin ve o daha onu ameliyat öncesi, ekler. Tek tek taş büyüklüğü 70-110 mm aralığında olmalıdır. Taşlar farklı şekil olabilir, ama onları hava sirkülasyonu için oda kalır arasında her zaman bir göz tutmak gerekir.

4.     Odası havayı karıştırma

Bu hazne içinde nemli hava burada kendi ölçülen nispi nem ve ısı kurutma bölümünden gelen. Bundan sonra, bilgisayar hava yine kullanılacak ya da taze hava ile ikame edilmiş olup olmadığını belirler.

                          ÇALIŞMA VE MONTAJ YÖNTEMİ

Bu maksimum gün boyunca küresel bir (doğrudan) ve dağınık (dolaylı) güneş ışığını kullanarak güneş enerjisini kullanır. Güneş enerjisi meyve dolaşan havayı ısıtmak için doğrudan kullanılan ve taş pili ısıtıyor. Gece boyunca bu pil enerji geri ve hava sirkülasyonu sağlayan, kurutma işlemini uzatır. Daha uzun bir süre boyunca güneş enerjisi yetersiz ise, daha sonra kurutma sürecini hızlandırır sıcak hava, bir jeneratör döner. Düzenleme üreticinin teknik kılavuza göre, kullanım yerine yapılır.

Kapasite

Tek segment yaklaşık hammadde 2.500 kilo karşılamak karşılık meyve ve sebze, 224 m2povrshina ayarı vardır.Bölümleri alıcı talebi ile yanyana inşa edilir. İyi güneşli dönemlerde, bir toplayıcı modülü 36.000 watt güneş enerjisini kabul edebilir. Bu kurutma ev meyve, sebze ve otlar (erik, kayısı, elma, armut, domates, biber, soğan, sarımsak, mantar, otlar ve diğer bitkiler) kurutulması için tasarlanmıştır.

Koruma

Tamamen temiz ve mikrobiyolojik saf kuru ürünün sağlanması böcekler ve kir, korunan hammadde kurutma ayarlar Uzay.

Kurutma kontrolü

Kurutma sürecinin kontrol ve belli bir program yönetilen işlemine uygun olarak ve aynı zamanda gardırobun içinde hakim olan durumun bilgisayarı mevcut olabilir endüstriyel denetleyicisi yönetir.

  DEVAM EDEÇEK                        

 

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam175
Toplam Ziyaret1092470
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar6.15506.1797
Euro6.72966.7566
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com