• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

ARI SÜTÜ ÖNEMLİ BİLGİ

                           
    www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com

                                SAKLI ŞİFA ÖNEMLİ BİLGİLER

                                                ARI SÜTÜ       

                       www.sakli-sifa.com        

 

    
Arı sütü
son derece kompleks ve henüz tanımlanamayan bazı bileşikler i­çerdiği için sentetik olarak üretilemeyen bir maddedir. Arı sütü; işci arıların gırtlak bezelerinden salgılanan bir bal emülsiyonudur. Kraliçe arının besini o­lup, besin değeri son derece yüksektir. Doğal hormonlar, mineraller, B, A, C ve E vitaminleri vitaminleri, folik asit, yağ asitleri, amino asitler, proteinler, yağlar ve karbonhidratlar bakımından zengindir. Ayrıca vücuttaki doku yeni­lemesinde ve büyümesinde önemli bir rolü olan aspartik asiti de içermektedir.

   
Arı sütü
anti bakteriyel, anti virütik, besleyici ve yaşlanmayı önleyici etkilere sahiptir. Ayrıca solunum, sindirim, iskelet, sinir, üreme ve boşaltım, endokrin, kalp damarları, savunma ve hücre sistemleri için faydalıdır. Arı sütü hormon dengesini harekete geçirici etkiye sahiptir. Hormonları ve metabolik fonksi­yonları düzenler ve normalleştirir. Deri problemlerini tedavi etmenin yanısıra derinin rengini de korur.

     
Arı sütünün
, çocukluk döneminden yaşlılık dönemine kadar, hamilelikte; doğum öncesi ve sonrasından itibaren hem anneye hem de bebeğe oldukça faydaları bulunmaktadır.

   
Kronik yorgunluk, ciddi hastalıklar, ameliyat ya da travma gibi durumlar­dan sonra vücudun güç kazanmasını sağlar. Enerji artırıcı etkisi vardır. Ko­lestrolü ve yağ sayımlarını düşürür, damar sertliğini engellemeye yardımcı olur. Ayrıca karaciğeri koruma, doku ve kas oluşturma, kemik büyüme ve sağlığını destekleme, hafızayı güçlendirme, kiloyu düzenleme ve yara tedavilerinin des­teklenmesinde de faydalı olduğu yapılan araştırmalar sonucunda anlaşılmıştır.

   

Arı sütü ile beslenen beslenmiş ve prematüre bebeklerin kilo ve sağlık du­rumlarında iyileşme görülmüştür. Bundan başka arı sütü verilen sinirsel ve ruhsal hastaların da normal kilolarına, daha dayanıklı bir sinir sistemine ve da­ha güçlü bir fiziksel ve zihinsel yapıya kavuştukları gözlenmiştir.

   
Arı sütü
, menopoz, beslenme yetersizliğinin düzeltilmesi, eklem iltihabı, damar hastalıkları, peptik ülserler, bronşiyal Astım, akciğer hastalıkları, böb­rek hastalıkları karaciğer rahatsızlıkları gibi rahatsızlıklarda ve genel olarak da­ha sağlıklı olmak için doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir

    
Bu faydalı maddeleri yüksek oranda içerdiği için, vücudu strese ve dış et­kenlere karşı güçlü kılmakta, anti-bakteriyel ve antibiyotik özelliği ise soğuk al­gınlığı ve grip gibi hastalıklara karşı korunmamıza yardımcı olmaktadır.

   
Kırıkların daha hızlı iyileştirilmesi
; saç, cilt ve tırnakların beslenmesi ve güç­lendirilmesinde; ruhsal ve zihinsel dayanıklılığı artırmada etkilidir.

    
Bir çok denemeye rağmen çocuk sahibi olamayan kişiler için arısütü bulu­nan macunlar tüketilmesi doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Uyarılar: Arı sütü bazı kişilerde allerjik reaksiyonlara neden olabilir.

      Arı sütünde esansiyel olan ve olmayan

arginin,sistin,histidin,lisin,valin,lösin,izolösin,treonin,serin,methionin,glutamikasit,triptofoan

prolin gibi aminoasitler belirlenmiştir.
  Arı sütünün yapısında B vitaminlri başta olmak üzere A,C,D ve Evitaminleri bulunur.Arı sütünde DK oksitesen asiti bulunur.

  Bu asiti arıların kendilerinin mi sentezlediği yoksa bitkilerden mi aldıkları bilinmemektedir.
  Bu  madde ilk kez arı sütünde bulunmuştur ve kanser ilaçlarında kullanılmaktadır(           Arı sütü terapötik ve onarıcı etkisi nedeniyle pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

  Arthritis,nevraliji,hipotoni,arteriskleroz,endarterit,stenokardi,karaciğer yağlanması,geriatri,seberoya,iltihaplı eklem hastalıkları,yorgunluk,zayıflık,halsizlik,seksüel zayıflık,kan kolestrol düzeyinde ve kan basıncında azaltıcı ,kalp atışlarında düzenleyici ve damar genişletici etkisinin dikkat çekici olduğunu ortaya koymuştur  Şeker hastalarında kan şekerini düşürmekte görme bozukluklarında ,boyun kireçlenmesinde, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde yarar sağlamaktadır 

                             

 

 

                                  ARI SÜTÜNÜN FAYDALARI:

Genel Performansı artırır.

A, D, E, K, H ve B-Kompleks (9 tane B Vitamini çeşidinin hepsini) Vitaminlerini içerir. C vitamini ise eser miktardadır.


İnsan metabolizmasına çok yönlü ve olumlu tesiri olan HDA-10 içerir.

22 farklı esansiyel aminoasit içerir. Özellikle büyüme çağında olanlar, sporcular, performanslı yaşam sürmek isteyenler için önemli bir katkıdır.

Hastalıklara karşı direnci artırıcıdır. Kansere karşı koruyucu antioksidan özelliğe sahiptir.


Kanserle savaşımda çok önemli bir destektir.

Kalp-Damar Sistemini güçlendirir. Cerrahi müdahale geçirmiş olanlar ile kalp hastalıklarından dolayı tedavi görenlere küçük dozlar kullanmaları şartıyla tavsiye edilir.

Damarları açar, damar tıkanıklığını önler.

Hipertansiyona faydalıdır. Hipertansiyonu olanlar ilk kullanmalarında küçük dozlarla başlayıp tedricen ideal miktarlara artırırlar.

Hafızayı güçlendirir. Unutkanlığı giderir.

Alzheimer ile mücadelede etkin bir destektir.
Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Diyabetlere: Arı sütünün, B3, niasin ve biyotin içermesi, kandaki şeker seviyesinin kontrolüne yardımcı olur.


Doğal ve güçlü antidepresandır.


Hücrelerin yenilenmesini hızlandırır ve tetikler, böylece yaşamın tazelenmesini getirir.


Deri problemlerini gidericidir. Teni güçlendirir ve görünümünü taze tutar.

Dengeleyicidir; hareketli ve performanslı yaşama ve egzersize metabolik motivasyon sağlar.

Anne karnından büyüme çağına zihinsel gelişime önemli katkı sağlar.

Zindelik vericidir.
Yoğun antibiyotik kullanıcılarını destekleyici besin olarak takviye eder.
Hastalara rahatlatıcı etki verir.

Sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelir. Hazmı kolaylaştırır ve hızlandırır.

Kabızlığı önler. Reflü ve ülser rahatsızlıklarında rahatlatıcı etkisi vardır.

Alerjilere: içerdiği aminoasitlerden glutamik asit alerjik insanları rahatlatıyor.

Fizik kondisyonu artırır ve korur.

Uzun süreli idmanlar için önemli bir destektir.
Antibakteriyaldir.
Sperm sayı ve kalitesinin artışının sağlar, böylece çocuk sahibi olmayı kolaylaştırır.
Uyku düzensizliğini giderir.
Adale ve kas arızalarının giderilmesine katkı sağlar.
Kollestrol seviyesini kontrol altında tutar.

Kemoterapi ve Radyoterapinin güçlü yan etkilerine karşı beden direncini artırır.

Tanımlanamayan, taklidi yapılamayan ancak olumlu olağanüstü etkileri gözlenen bazı içeriklere sahiptir.

Sırt Ağrısı: Siyatik, lumbago ve disk rahatsızlıklarına faydalı. Çünkü kasları gevşetiyor, yorgunluğu azaltıyor ve kişinin kendini daha zinde hissetmesini sağlıyor.


Sporcuların ayak ağrılarına çözüm: Özellikle uzun süren antrenmanlardan sonra ayaklarda özellikle tenlerde yaşanan, tahriş veya deri hastalıklarına iyi gelir. İçinde bulunan echinacea ve hydroxydecanoic asitin bu tür sorunlara çok iyi geldiği araştırmalar ışığında tespit edilmiş.


Akne ve Sivilceler: İçinde bulunan sülfür, fosfor, biyotin, B vitamini, yine içeriğindeki diğer enzimlerle birlikte, hormonlarda düzelmeyi sağlıyor ve sivilcelerden kurtulmak kolaylaşıyor. Tamamen doğadan yararlanarak iyileşmek isteyenler için ideal.


Saç dökülmesi: kullanılan şampuana yüzde 3-5 oranında katılıp düzenli ve günlük kullanımında saç dökülmesini yüzde 80 oranında azalttığı gözlenmiştir.Ten güzelliği: Ağız yoluyla tüketildiğinde de ten sağlığına faydalı olan Arı sütü bulunduğu ortamı kurumaktan koruyup nemli tuttuğundan vücut şampuanına katılacak yüzde 1-2 oranında arı sütüyle nemli ve parlak bir cilde sahip olunur.

Devamını sakli şifa canlı hüçrede okuyun.

 
DEVAM EDECEK
  


B
u sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.


  
Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

 
 
Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.

 
 
Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır.


  
Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.


                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

 


NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam106
Toplam Ziyaret1211227
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com