• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

BİTKİLERİN DİLLERİ HER KEZ SİGARAYI VE KÖTÜ ALIŞKANLIĞI BIRAKACAK ÇOBAN DİLİYLE ANLATIM


                                 www.sakli-sifa.com    www.sakli-sifa.com

     BİTKİLERİN DİLLERİ HER KEZ SİGARAYI VE KÖTÜ ALIŞKANLIĞI BIRAKACAK

                                                    ÇOBAN DİLİYLE ANLATIM 
 

Borcu  olup mağdur düşmüş insanın elimden tutun ….İnan o kişinin yükünü hafifletip ,Kendi kervanınızdaki bereketleriz bollaşacaktır  ve görecek nur içinde olacaksınız… Mağdurun izin sis bir eşyasını  alıp veya yıkıp hak hukuk helalleşme yoksa bil ki bu dünyada da öbür dünyada da parçalanırsınız

  Ben sen değil gelecek için bu son dönemeç  içilmese de tütsüsü  sigara ve kötü alışkanlıklarını bırakır .Bu zaman ve gelecek zaman için ODAYA YAPILAN TÜTSÜSÜ tüm mikrobik yapıyı yok  ediyor. Sadece bilginize.

             Bu yaştan sonra zenginlik mi .Benim zenginlik bilgi paylaşmak gerisi boş.

                                                  Benim için insan sağlığı  

                                      Çoban saklı şifa  

                  Gerçeği sadece gerçeği cesaretim var mı    

Bu gün gazetede bir haber okudum ,güzel sonuç gen kimya kokmakta, duman sız sigara üretmişler, ama ÇOBAN 15 yıl önce daha öncesi de var,5 yıl yakında marka ve paten aldığı halde, hem duman hem de daha önce kullanılan zehirleri temizleyen sigara yapsa da inanın burada yaşıyorsak gerçekten konuşan adam satıyor, bunu bir kere daha anlamış oldum, bu nu okuyan biri birileri çıkarda yatırımcı el attı mı dünyada her kez sigarayı bırakır, ve de evde tütsü olarak kullanılsa bile, hem evdeki duman ve zehirli gazları yok ettiğini anlar ,ve de tüm haşereleri evden def eder, dedim ya hikaye yazmaz yazarsa destan yazar, Halep ordaysa arşın bur da deyimi ile bir örneğini incelemeye götürmeniz, her şeyi gerçek olarak ortaya koyacak ,sadece gaz motogofi ölçümü yeterli, ama şunu bilin ki doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar, buna da bir kup takarlar…

Hatta daha da ileri gideyim bir bitki daha koyarsam inanın esrar, vd. Zehirli bağımlı maddelerden kurtulurlar….Sadece tütsü….

Zor yolculuğa çıkmadan atayım dedim….”Rabbim” her şeyi vermiş sadece engelleyen iki parmak arasına sıkıştıranlar önüne engel koyar…. 

                                                    BİTKİSEL SİGARA

                                          HAVA VE ORTAM TEMİZLEYİÇİ  

  BAŞKENT      Bitkisel   Sigara         Piriiworld  Markalı  filtresiz     

  KIRLANGIÇ   Bitkisel Sigara            Piriiworld  Markalı  filtresiz    

  DAĞLICA       Bitkisel Sigara            Piriiworld  Markalı  filtresiz

  FARFARA      Bitkisel Sigara            Piriiworld  Markalı  filtresiz 

SU Bitkisel Tütsü TOPRAK Bitkisel Tütsü HAVA Bitkisel Tütsü ATEŞ Bitkisel Tütsü

İmalatı yoktur satışıda yoktur.   

                                        www.sakli-sifa.com                               


                                           
Çoban saklı şifa      


  BİTKİLERİN DİLLERİ  HERKEZ SİGARAYI VE KÖTÜ  ALIŞKANLIGI  BİRAKAÇAK                                              
PİRİİWORLD SAKLİ ŞİFA              

Bitkilerin bir  kısmından yiyecek  olarak  faydalanılırken, bir kısmı da fizyolojik etkileri olan çok sayıda bileşiklerinden dolayı, sağlık için kullanılmaktadırlar.

 Bu da, bitkisel ilâçların uzun süreli ve aksatılmadan kullanılmasını gerektirir. Bitkilerin bu özelliği, bunlardan hazırlanan ilâçların akut durumlardan ziyade, kronik hastalıklarda kullanılmasının daha uygun olacağı sonucunu vermektedir. 

Bitkilerin sağlık için kullanılması insanlık tarihiyle başlar. Tarih boyunca her toplum bitkilerden yalnız gıda olarak değil, hastalıkların tedavisinde de faydalanmıştır.   Bugün sigara sanayiinin son derece gelişmiş olmasına rağmen, hâlen dünya nüfusunun büyük çoğunluğunun (WHO verilerine göre ) ölüm sebebi sigara olarak bilinmektedir.

Bu gerçek şu çarpıcı ifadeyle işaret ediyor: Hastalıklarla mücadelede; milyonlarca fakir ailelerin bebek ve çocuklarını kurtarmak yerine, binlerce paralı, sigortalı insanı aşırı korkular ile maddî, manevî ve bedenen aşırı tedavilere sürükleyen sağlık sektörü… İyi bir beslenme düzeni, düzenli egzersiz ve stresin kontrol altına alınması, hastalıklardan korunmanın özüdür. Bunun yanında; sigara ve alkolden uzak durmak korunmak da çok önemlidir.

Bu sebeblerden dolayı endemik bitkilerden oluşan bu yeni ürün ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır. Bu yeni ürünün ortaya çıkması için  dört çeşit endemik bitkiden dört çeşit sigara üretilecektir. Bu bitkiler ise karabaş,lavanta,melisa,farfara bitkileridir. Bitkilerin temel özeli

    Selçuk UYSAL  sakli şifa 

KARABAŞ BITKISI

Latince adı: Lavandula stoechas

 Botanik Bilgi : 45 - 50 cm boyunda, çalımsı, çok yıllık, tüylü bir bitkidir. Kenarları hafifçe alta doğru kıvrık, dar ve uzun yapraklıdır. Çiçekleri siyahimsi, mor renkli olup dallarının ucunda toplanmıştır. Ülkemizde yetiştiriciliği yapılır

 Faydaları: Antiseptik ve yara iyileştiricidir. Ağrı kesicidir. Sinirsel bas ağrısı ve uykusuzluğa iyi gelir. Sinir ve kalp kuvvetlendiricidir. Ses telleri enfeksiyonları ve tansiyon düşürücü etkileri vardır. Kan dolaşımını düzenleyici, kan sulandırıcı ve damar genişletici özelliklere sahiptir. İçeriğindeki hücre bölünmelerini engelleyen peril alkol ile kansere karşı koruyucu ve tümör yok edici özelliklere sahiptir. Akciğer ve kan kanseri ve beyin tümörlerinin ilerlemesinde geciktirir; prostat, pankreas, barsak ve meme tümörlerine karşı da iyi gelir.

LAVANTA BİTKİSİ

Latince adı: Lavandula angustifolia

Botanik Bilgi : Ballıbabagiller familyasındandır. Lavanta, en çok 1 m. kadar boylanabilir. Gövdesi dört köşe kesitli, yeşil renkli ve hoş kokuludur. Ancak, bitkinin ikinci yılında gövde odunsulaşır. Grimsi yeşil renkli, ince uzun ve hoş kokulu yaprakları; uzun sapların ucunda seyrek başaklar oluşturarak yaz aylarında açan, çok kokulu, lavanta mavisi renkli çiçekleri vardır. Bitkinin gövde, yaprak, sap ve çiçeklerine özel kokusunu veren, bunların üzerinde bulunan küçük yıldızsı tüyleridir. Lavantanın sonbaharda olgunlaşan küçük meyvelerinin her birinde, dörder adet fındıkçık şeklindeki tohumu yer alır. Ülkemizde yetiştiriciliği yapılır. Bilinen Bileşimi : İçinde organik asitler bulunan uçucu yağ ile glikozitler, alkaloitler ve tanen gibi maddeleri içerir.

 Faydaları: Stresle ilgili baş ağrılarında etkili bir iyileştiricidir, İştahı açar, sindirimi kolaylaştırır, Mide ve bağırsaklardaki gazı söktürür, depresyonla ilgili aşırı sinirlilik durumunda yatıştırıcı olur, Uykusuzluk halini giderir, İdrar söktürücüdür. Böbrekleri temizler.

     Selçuk UYSALsakli şifa  

MELİSA BİTKİSİ:

Latince adı: Melisa Officinalis L.

Botanik Bilgi : Ballıbabagiller familyasından, 1m’ye kadar boylanabilen, dayanıklı çok yıllık otsu bitkidir. Gövdesi dört köşe kesitli, tüylü ve dallara ayrılan yapıdadır. Oval biçimli, kenarları dişli ve tüylü yapraklan limon kokuludur. .Yaz mevsiminden sonbahara kadar salkımlar oluşturarak açan, çok açık sarı ya da beyazımsı küçük çiçekleri iki dudaklı: koyu kahverengi, minik ve gözyaşı biçimli tohumlan parlaktır. Tohumu ile yetiştirilmesi çok ağır gerçekleştiğinden bitki ya bölünerek ya da gövde çelikleri alınarak çoğaltılır. Ülkemizde yetiştiriciliği yapılır

Faydaları: :Sindirim sistemindeki tüm kramplara ve gaz şişkinliklerine iyi gelir .Sakinleştirici etkisi olup korku ve depresyon sonucu olabilen sindirim problemlerine karşı basari ile kullanılır. Kalbi ve kan dolaşımını güçlendirir. Yüzeysel kan damarlarını genişleterek yüksek kan basıncını düşürebilir. Terletici özelliğinden dolayı grip gibi hastalıklarında ateş düşürmekte faydalı olur. Merkezi sinir sistemini yatıştırıcı etkisi vardır.

FARFARA BİTKİSİ:

Latince adı: Tussilago farfara

Botanik: Çiçeklerini yapraklarından önce açan nadir bitkilerden biride öksürük otudur. Çiçeklerini karlar erimeye başladığı andan itibaren açmaya başlar ve sonra yaprakları çıkar. Çiçekleri 10-30cm boyunda uzun bir sap üzerinde yuvarlak daire şeklindedir, dışında uzun ince şerit şeklinde kırmızımsı yeşil veya esmer renkli kupa yaprakları bulunur. Kupa yapraklarının üzerinde bir tepsiye dizilmiş gibi ince iğne şeklindeki altın sarısı renkte, 300 civarında taç yaprak ve ortada altın sarısı, kabarcıklı bir göbek bulunur. Yaprakları uzun bir sap üzerinde kalp veya nal şeklinde kenarlarında 9-13 adet sivri lopları ve narin kertikleri mevcuttur. Yaprakların üst yüzeyi koyu yeşil, alt yüzeyi, beyaz renkli keçemsidir. Kökleri bulunduğu yerde 2metre boyuna ulaşabilir ve çevresine kısa sürede yayılarak kümeler oluşturur. Birleşimi: Polisakkaritler %7-8 oranında olup buda; Inalin, Galaktozlar, Arabinozlar, Glikozlar, Xylozlar ve Uronasitlerden oluşur

Faydaları; Balgam söktürücü, göğüs yumuşatıcı, tahrişleri önleyici, üşütmeyi önleyici, iltihapları önleyici, mide ve bağırsakları kuvvetlendirici, idrar söktürücü ve Tonik özelliklere sahiptir.

Dört çeşit endemik bitkinin insan sağlığına hiçbir zararı(toksik etkisi) yoktur.Eger bu endemik bitkilerden elde edilecek sigara piyasa çıkarılırsa insan sağlığına hiçbir zararı olmadığından dolayı ülkemiz adına büyük bir yankı uyandırır dünya bazında.  Endemik bitkilerin ülkemizde yetiştiriciliği yapıldığında hem ülke ekonomisine hem de sanayi kollarının gelişmesine katkı sağlayacaktır. ülkemizin ihracatına olumlu katkısı olacaktır. ülkemizde yeni iş sahaları açılmış olacaktır.                           Selçuk UYSAL sakli şifa

           TARİFNAME (Tıbbi Bitki Sigarası)                           

TEKNİK ALAN: Endemik bitkilerden elde edilen sigara insan sağlığına zarar vermediğinden yola çıkılarak böyle bir ürünün piyasaya sürülmesine. Çalışılmaktadır .Normal üretilen sigaranın insan sağlığına ne kadar zarar verdiği bilinmektedir .Buradan yola çıkarılarak endemik bitkilerden sigara yapılmasına karar verdik.

TEKNİK ÖNCELİK: Dünya üzerinde olsun , ülkemizden olsun sigara içmek bir alışkanlık haline gelmiştir .İnsan sağlığı üzerinde ne kadar zararlı olduğu bilinmesine rağmen tüm dünyada sigara kullanılmaktadır .Bu yeni ürün görünüm olarak şu an üretilen sigara ile aynı görünüme sahiptir. Tek farkı içine endemik bitkilerin girmesi ayrıca insan sağlığına hiçbir zararın olmaması.(bitkilerin yukarda faydaları belirtilmiştir)

BULUŞUN AMACI: Endemik bitkilerden elde edilecek sigaranın ortaya çıkışının esas amacı, insanların el ve dudak alışkanlığı olan sigarayı zararsız duruma getirmek ve tiryakilere sağlıklı sigara sunmak.

 ŞEKİLLİ AÇIKLAMASI: Endemik bitki sigarasının görünümü ekte görüldüğü gibi şimdiye kadar kullanılan sigaranın aynısıdır.

 BULUŞUN SANAYİYE UYGULAMASI: Endemik bitki sigarası fabrikada üretilecektir. Endemik bitkilerin ülkemizde yetiştiriciliği yapıldığında hem ülke ekonomisine hem de sanayi kolların gelişmesine katkı sağlayacaktır. Ülkemizin ihracatına olumlu katkısı olacaktır. Ülkemizde yeni iş sahaları açılmış  olacaktır.

    Selçuk UYSAL sakli şifa  

İSTEMLER (Tıbbi Bitki Sigarası)

Endemik bitkilerden elde edilecek sigara ülkemizde yepyeni bir ürün olacaktır

Hammaddesi doğal ürün olan endemik bitkilerden oluşacaktır.

Bitkisel sigara insanlara paket haline getirildikten sonra arz edilecektir.

Bitkisel sigara insan sağlığına zararı yoktur. aksine insan sağlığına yararı vardır. endemik bitkilerin (kullanılacak bitkilerin faydasına bakarsanız bunu görürsünüz özet kısmında vemişiz) bünyesinde insan sağlığını tehdit eden her hangi bir bileşiğe rastlanmamıştır yapılan çalışmalar bunu bize gösteriyor.

Bitkisel sigaranın bünyesinde zivt, katran gibi insan sağlığını tehdit eden herhangi bir yabancı madde bulunmamaktadır.

Bitkisel sigarada duman filtreden geçecek, sigara alışkanlıklara uygun olarak filtreli üretilecektir.

Bitkisel sigara üretim aşamasında paketler halinde üretilecek bir pakette 20 adet sigara bulunacaktır.

Bitkisel sigara paketin üzerinde insan sağlığına ne gibi yararları varsa hepsi paket üzerinde herkesin anlayacağı bir dille yazılacaktır.

Bitkisel sigara üretim ve son olarak kullanılacak tüketim tarihleri paket üzerinde belirtilecektir.

  Selçuk UYSAL sakli şifa

Hele bir bitki vardır ki tüm madde bağımlılıgı ortadan kaldırır…Sadece güvenilir insan salığı için mucadele eden kişiye özel söylenir…

Not :Özelliği laboratuvar  ortanda hazırlandığı için.. SAKLİ ŞİFA ÇOBAN 

                         TAVSİYE ANLATIM ZAMANINDA   

Ya çoban senin evinde de ağıl da sinek yok ne yaparsın sen bize de öğret de yapalım ,çoban sabah gel öğreteyim akşam akşam anlamazsın eve gider unutursun gözünle gör yap o zaman anlarsın…Ha gelirken eldiven ve bidon getir..Çobannnn geldim yetiş.. Hanıma söyledim sabah sabah erkenden uyandırdı….Haydi öğret ….Öğretirim ama sende başkasına öğret söz ver….Söz verdim çoban….Gel hele "Rabbim “ “her kolaylığı vermiş sadece anlamak okumak yeter, Ta ötedeki ağacı görüyor musun .Evet…O ağacın kenarında bulunan asalak  otu da gördün mü …Gördüm o ökse değil mi ta kendisi…Ne yapa cam.. Şimdi oraya gidilecek  yaprakların ucunda beyaz tohumları bidona topla getir, sen gelmiyor musun  neden öğrenmek istemiyor musun…Tamam ,  tamam…. 

Çobannnn geldim öğlen olmuş ne zormuş….Zoru katlanamayan bolluğa huzura kavuşamaz…..Şimdi ne olacak çoban…Bidonun ağzını aç masa da ki yanmamış kireci ver  bir de bir tas su dök içine ağzını kapa….Her akşam bidon ağzını aç kapa gazi dışarı ver….Peki ondan sonra şimdi gel ağıla gidelim ….Bunları görüyor musun yapışkan sinekler kokusunu sever gelen yapışır kalkamaz sende rahat edersin…Bu kadar mı ….Evet…Gel hikayesini anlatayım ocakta çay koydum içelim bir şeylerde atıştır giderken de az bir şey vereyim ev içine koy, seninki olgunlaşasıyakar.3 ,5 gün sonra kullanmaya başlarsın….Sağ ol çoban….

İpek yolu seyahat kervanlar konaklama zamanı da ökse otu olan yerde dururlar ,yanındakileri kullanırlar oradan da toplayarak bir başka molada kullanırlar.. Ne yapıyorlar….Yolda ayakkabılarını yapıştırırlar, avlanmak içinde ağaç dallarına sürerler, Kervanlar mola esnasında bıraktıkları yemek için gelen kuşları avlarlar.. Desene kuşlar avcıyken av oldular.. Aynen öyle….Daha bitmedi yorgunluklarını atmak için yapraklarını cay olarak içerler, Kan basınçlarını dengede tutmak tabi bu zamanın tansiyonu gibi…Desene bunu hanıma da söyleyeyim…Ama kullanırken biraz bilgilen sıcak suya bir tutam at akşam iç, akşam koy  sabah iç.. Gene de şehre inince doktorunagöster...Kontrol ettir…Rasgele otu da kullanma bir yandan şifa bir yandan zehir olabilir…

Tavsiyeyle bir yere varamazsın…Tohumu zehir. .Yaprağı şifa dır…”Rabbimde” o ağaca görev vermiş bunlar bir işarettir. .

 Ama şunu da unutma sineğinde hikmeti vardır bunu da bil…
O nedir Çoban…

Evet rahatsız olduğunuz alanda yok et ama bil ki olup olmadık yerde yok etme ,sebebini bilemezsin şunu bil ki acaba gözle göremediğimiz şeyleri yok ettiğini düşün.. Bize daha sonra daha çok rahatsız şeyleri bizler yok edemezsek bil ki daha sonradan sinekleri arar oluruz…Zarar ne olacak ki çoban alt ucu sinek pislik….Sahibi sen değilsin bilemezsin neden geldiğini…Senin olan şeyleri birileri yok etse daha sonradan kaybolan şeyleri arar olmaz mısın….Evet ne yapacağız çoban yok ettiklerimizi yerini tamamlayan sinek mi üretelim….Hayır o imkansız ama “Rabim” doğaya öldürmek yerine kovmak için tütsü bitkiler göndermiş onları kullanırsan sadece kovarsın…Peki çoban sen niye koyuyorsun yapışkanı….

Sen gerçekten yapışkanın üzerinde bir sinek gördün mü ..Farkına varmadım….Sabırsızsın sabır etmeyince etrafı inceleyemiyor ezbere iş yapıyorsun oda sana zarar getiriyor….Hele çoban bir anlat…Şimdi çay koyda gel bende kilerden otları ve hikayesini anlatayım…

Ne oldu sinek çukuruna mı düştün….Çoban cayın suyu az koymuşsun su çektim birazdan koyarım sen anlat….

Yıllar önce Yozgat sorgundan erkekli köyünden arkadaşım arar bizim arkadaş  evi olup olmadık terde yanar inan televizyonlara düştü köyü evi terk edecek şekle geldi çinler periler basmış hocalar üfürükçüler doldu taştı. Cinli dır vd….Her kafadan ses bu işi halledersen sen halledersin çoban…..der….Bu deli çoban farkına varmıştır.. “estağfurullah”

Yok yok insanoğlu saf temiz inanan insanlık sadece okumamaktan geçer….Bazı cahil dediğimiz kurnazların eline düşen insan oğlu okuyup anlasalardı dünya tertemiz yer olurdu “Rabbimin”bıraktığı gibi …Her neyse bunlara masada gördüğün otları gönderdim tütsüleyin ve fazlasını kaynatın ,buğusunu yapın sonradan etrafları silin dedim bunlar aynısını yapar birkaç defa ve rahatlıkla oturun böyle boş boş tasları doldurmayın kafanızı.. Sadece okuyun anlayın….Ve ev kurtulur yanmaktan….Sende boş ları doldur su kaynamıştır çaylar gelsin hele masadaki otları anlatırız….Geldi çaylar bizim hanın bu işlere sevinecek….Neden…Ben hep ottan çöpten anlatınca kızardım şimdi onun öğrencisi olancam….Desene akşam yaşadın….Hele dur çoban anlat….

Şu gördüğün ot limonlu melisa kovan otu, Şu gördüğün acı pelin, şu lavanta, kekik, şu melek otu, şu yarpuz, şu solucan otu ,şunlarda limon ,turunç ,portakal kabukları…peki DİĞER OT… üzerlik otu….Bunları hepsini kaynat ve tütsüle haşere larvaları olmayınca gözle görünen görünmeyen elemet ve larvalar yok olunca ne olur..

Tertemiz ortam olur çoban….Hah şimdi ikinci çayları koy .Dünyanın kare olmadığını yuvarlak olduğunu anladın bir yerden tılık tılık  sesi geldi senden mi….Çoban öğle yemeği yedik ikindi vakti gelmek üzere ben kalkayım sanki bir saat gibi geldi…Evet çünkü buna ihtiyacın vardı SENDE BİLDİĞİNİ SAKLARSAN BİLKİ BAŞKASININ VAKTINI HARCARSIN varsa bildiğin bir başkasıyla PAYLAŞ inan hayat çok kısa….Bu dünyada ilim, bilim ,okumak ,öğrenmek bir nefes kadar…Kısa….Bunu bil yeter….Hiç bir şeyin ne olduğunu anlamadan göçer gidersin…Her kes kendi devrimi yaşar gider bıraktığın geleceğe miras bilim ilimdir….ve yaptığın işlerdir.. ”Rabbim”insanoğlunu eşit yarattı kimse kimseden üstün değildir… Gene de sağlığına dikkat et şehre inince de yengemi doktora göster…Neden…Tansiyonu varmış ya ÖĞRENMEN İÇİN BİLGİ İÇİN….Tamam tamam çoban….Kal sağlıcakla …Bir da ki sefer başka bitki dillerini anlatırım..Öğrenmek öğretmek  zamanı yok….  

                                       Çoban saklı şifa                          

                                HER ŞEKİL BİR DERS         

Sabah erkenden şafak vakti  ağıl da bekleyenler sabırla şırlar çoban bu gün bizi nereye götürecek biye sağımdan sonra ben önlerinde onlar arkada bilirler sabah böyle akşam ise onlar önde ben arkada… “Aklıma Nasrettin hoca gelir aklıma sabah Akşehir den Konya merkez istikametine giderken güneş yüzüne vurunca eşeğe ters biner dönerken  gün batımı  yüzüne vurmasın diye ters binermiş.” Bizim sürüde sabah çoban nereye gidecek yayılacağız, akşam ağılda yem bol olduğundan ..Vakitleri geldi mi tut tutabilirsen.. Yaratan her şeyi yerli yerine koymuş…..

Öğleye yakın kim böyle koşarak gelir, “dur deli çomar” haylamayı kes ,vardır bir hikmet….Çobaannn çobannnn …Dur yavaş deli danalar gibi dönüp, durma  düz yerden gel ,sürüyü dağıtma.. Of of offf yoruldum…Dur hele soluklan ateş yakmıştın bir kahve iç ,testide soğuk ayran var iç hele anlatırsın derdin ne…Derdim yok çoban senin evin çardağında misafirler var haber vereyim sen git sürüye ben bakarım….Nasıllar nasıl oturuyorlar söyle bakayım.. Çoban ben misafirlerin geldi, haber vermeye geldim sen nasıl oturuyorlar diyorsun…Hele bir söyle…Biri 4,5 sandalye atmış oturuyor ,biride döşekte yan gelmiş uzanıyor…Desene sandalye deki de  birazdan uzanır…..Ne telaş etmezsin çoban misafirin geldi derim….Onlara ben gel demedin ki onlar rahat ortam aramaya gelmiş bizim Çukurovalılar yeğenlerim ben olmasan da evin rahatlığı onlara misafirlik eder ,sen rahat ol seni “Allah” gönderdi hele bir yardım ediver koyunun ayağını sıkıştırmış bir dal parçası da yârmiş kanar, Şu ottan biraz topladım ama sen biraz daha topla etraf ta çok var, Burası eski yerleşim alanı ondan çok bulunur…Bunun adı ne çoban …hele topla anlatırım……Geldim çoban…Etey toplamışsın gerçi benim topladığım yetti ama şöyle gölgeye koyda kurusun  eve götürürsün…Bana bir kahve sende soğuk ayran iç….Eeee anlat ne rahatsın ev de misafir sen bur da….Onlar güvenir eve geldi ondan rahatım onlar beni bilir neyi ne zaman yapacağımı sen rahat ol da binle kahvede sert olmuş ama eline sağlık….Afiyet olsun Çoban yapan sen….Dolduranda hizmet yapanda sen….Dinle

Bu otun adı “ Çoban çantası “ Bu ot her ev inşaatı başladı mı “Rabbim” tarafından atılır ,Adını da benim gibi bir çoban sürüsüyle dağlara çıkar, yolda aynı bu durumda koyunun bacağı takılır dal yarar ve kan akar, bu ara çoban telaşla sağa sola bakarken bıçağını çıkarır dal, ot toplamak ister ama yanlışlıkla bıçakla eli kesilir, çok kan akmakta telaş korku basar, geçmiş alimlerden duymuştur aklına o gelir,( koyun böbreği ) yarıp kanın üzerine koyarak kanı ve yarayı kapatmak için kıyamaz  koyuna yaralı bende yaralı ,kessem telef olacak ,bana bir şey olsa sürü dağılacak, ne yapayım derken koyunun ağzında bu ot varmış onu alayım bari derken koyun melermiş, etrafta da bu ottan çok muş biraz toplayayım elime kanı durdurmak için bastırayım ,birazda koyuna ,derken kan biraz zaman sonra durmuş, hemen biraz daha toplamış koyunda kendine gelmiş geç de olsa ağılın yolunu tutmuş….Gel git zaman bunun adına da çoban çantası denmiş…Böbrek şeklinde yaprakları olan “Yaratanın doğa” harikası bir nimet….Çok  eskilerde de inşaat zamanında çalışan işçiler el ayakları kesilince bu ottan sürerlermiş…Bu tabi şimdi şehirlerde bu otu arayacak değilsin bir Hekim yeterli…Her inşaat başladığı zaman bil ki  bu otu kısa zamanda oralarda göreceksin….Vay be çoban” Rabbim “şekille bile insana yol göstermiş, sen ondan rahatsın…

Vakitte geç oldu sen git ben sürüyle gelirim ,kara kaçanla ,yaralı koyunla önden git ,misafirlere de bir eksik var mı de olur, tepeleri göster akşama varmaz gelirde yeter ,onlar yapacağı işi bilirler….Sendende Allah razı olsun …Asıl senden Allah razı olsun Çoban…EYVALLAH….

                                      Çoban sakli şifa   

                   Devan edecek Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

 Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

 Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir, yanında bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çalıştıran, izni alınmış aktarlar tarafından güvenli şekilde kullanılmalıdır.

    Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır

    Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

   

                                                                        saklisifa@gmail.com

                                                         premix12345678@gmail.com

                                                        saklisifapiriiworld@gmail.com

  


NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

   

 

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi37
Bugün Toplam161
Toplam Ziyaret1209742
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar12.650712.7014
Euro14.269314.3265
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com