• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com                            

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

          https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com   https://www.sakli-sifa.com
Site Menusu
Takvim
İdeal Minir ve sür kazan
https://www.sakli-sifa.com 

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com
Bitmeyen akü aparatı
https://www.sakli-sifa.com
Sanal kripto
https://www.sakli-sifa.com


 https://www.sakli-sifa.com
Arwen
https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com


https://www.sakli-sifa.com 

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

AROMATİK BALMUMU 

https://www.sakli-sifa.com

Akıllı yağ
https://www.sakli-sifa.com

GÜMÜŞ SUYU NEDİR SAKLİ ŞİFA

         www.sakli-sifa.com    www.sakli-sifa.com    wwwi.sakli-sifa.com 
                       

KOLLOİDAL GÜMÜŞ SUYU NEDİR 

Koloitler her hangi bir maddenin en küçük biyolojik formudur.kolloidal gümüş, buharla damıtılmış su içinde elektrot yöntemiyle iyonize edilerek hazırlanan ancak mikroskop altında görülebilecek kadar küçük gümüş parçacıklarından oluşan süspansiyondur.genellikle  bir milyon kısım su içerisinde 10  kısım gümüş konsantrasyonlarda bulunmaktadır. Gümüş, bakteri mantar gibi tek- hücreli organizmaların ölümüne sebep olmaktadır ve birinci dünya savaşında siper humması ve diğer enfeksiyonların tedavisinde kullanılmıştır.1928 yılında penisilin icadı ile birlikte gümüşün kullanımı azalmıştır. Zamanımızın Amerika veya İngiltere’de tıp bilimcilerince gümüş içeren ürünler ilaç sistemine dahil edilmektedir.

Kolloidal gümüş ; mantar, bakteri(tüberküloz , pnömoni-zatüre,gonora /genital enfeksiyon,sifilis,ateşli kızıl,mide ülseri,hıyarcıl veba,kolera vs.),PARAZİT (MALARİA,SAÇ KIRAN) ve virüsler (Aids, herpes/uçuklar,zatüre,zona hastalığı,siğil) enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaktadır.

Colloidal silver aynı zaman da bronşit gibi akciğer rahatsızlıklarında,akne rosacea,atopik dermotit ,ekzema,sedef ve impeti (cilt enfeksiyonu) gibi rahatsızlıklarında ve enfeksiyona neden olabilecek sinüzit , rinit ,gastrit,prostat iltihabı,mesane iltihabı, kolon iltihabı, bademcil,iç burun iltihabı,apandisit gibi iltihaplarda kullanılmaktadır.

Diğer kullanım alanları;kanser,diyabet,eklem iltihabı,deri veremi,kronik yorgunluk sendromu,lösemi,saman nezlesi,diş eti çekilmesidir.

Kolloidal gümüş grip,domuz gribi ve soğuk algınlığının önlenmesinde kullanılır.

Bazı bayanlar ise gebelik döneminde bebeğin sağlığı ve gelişmesi için kolloidal gümüş kullanmaktadır.

Kolloidal gümüş akne ,yanıklar,göz enfeksiyonları,mantar enfeksiyonları,cilt enfeksiyonları durumlarında cilde uygulanmaktadır.

Kulak enfeksiyonları ,bronşit,mantar enfeksiyonları,lyme hastalığı ,Rosacea  (Gül hastalığı),sinüzit ,mide ülseri,mantar hastalığı , kronik/müzmin yorgunluk sendromu,HIV/AIDS,tüberküloz,gıda zehirlenmesi,diş eti çekilmesi,hazımsızlık,grip ve soğuk algınlığı.

KOLLOİDAL GÜMÜŞ ÇEŞİTLERİ

1)ELEKTRO –KOLLODİAL GÜMÜŞ: Bu ürünün ilk tipi ,genellikle elektro –kollodial gümüş olarak adlandırılan klasik orijinal türdür.bu ürün ya deiyonize su içinde,elektro-ark yöntemi, ya da damıtılmış saf su içinde alçak gerilim elektroliz yöntemi ile üretilir.Genellikle 3-5 ppm (milyonda bir)

2)HAFİF GÜMÜŞ PROTEİN: bu ürün , gümüşün mikroskobik partiküllerini protein molekülüne kimyasal olarak BAĞLAR .20-40 PPM arası bulunur.

3)GÜMÜŞ TOZU: bu ürün kimyasal ya da elektro-kimyasal olarak genellikle suda çözünebilir formda üretilirler. Konsantrasyonları 50-500 PPM arasında değişiklik gösterir.

4)GÜMÜŞ PUDRASI: Ruslar tarafından geliştirilmiş ve eski fotoğraflar,flaş ampulü gibi,saf gümüş bir telin ,hızla yüksek voltajlı elektrik boşalımıyla parçalanmasından imal edilir.Konsantrasyonları 100-500 ppm arasındadır.

KALİTELİ BİR ÜRÜN NASIL OLAMALIDIR 

Kolloid, süspansiyonda var olan NANO parçacıklar anlamına gelir,koloidal gümüş ise,su içinde var olan nano gümüş parçacıklar demektir.koloidal gümüş olduğunu iddia eden bir çok ürün ,gümüş içermez ;onun yerine ,gümüş iyonlardan oluşmuş solüsyonlardır,gerçek koloidal gümüş içinde gümüş partikülleri ve gümüş iyonları birlikte olması gerekir.yüksek kalite koloidal gümüş saf su ve %99.999 farmasötikal sınıf gümüşten oluşur.uygun emilim ve özümsemeyi sağlamak için gümüş parçacıklarının çapı bir nanometre ile 46 nanometre arasında olmalıdır.Etkili bir kollodial gümüş ürünü yapabilmekteki kritik faktörler,parçacık boyutunu belirlemenin en iyi yolu,elektron mikroskobu fotoğrafıdır.Saflık için kütle spektroskopisi veya X ışını difraksiyon analiz gerekir.Konsantrasyonu belirlemek için ise,total çözülmüş katının kimyasal analizi gerekmektedir.

Düzenli olarak kullanımda ,konsantrasyon,5-20ppm gümüş olmalıdır.Yüksek konsantrasyonlu kollodial gümüş ürünleri sürekli kılanlım için risk oluşturabilir.Daha çok para kazanma hırsı ile 100ppm yapıp satmak isteyanler var.aman dikkat 100 ppm gümüş suyunun hiçbir faydası yoktur.Çünkü 40 ppm den sonra süspansiyon içindeki gümüş partiküllerin çapları büyümektedir.kolloid olmaktan çıkmaktadır. Kolloid ne demek daha önce açıklamıştık.Dolaysıyla kolloid olmayan bir gümüş suyunun faydası yoktur.

 

KOLLOİDAL GÜMÜŞÜN YAN ETKİLERİ

Uygun şartlarda yapılmayan kolloidal gümüş ürünlerin içerisinde gümüş iyonları cilt,karaciğer,dalak,böbrek,kas ve beyin gibi vital organlarda birikmesi söz konusudur.Buda cildin grileşmesine (Argia) neden olabilir.kolloidal gümüş ciltteki melanin sentezini stimüle eder ve güneşe karşı maruz kalan vücut bölgesi renksizleşmeye daha meyilli olabilir.

Eğer internette Kollodial gümüş ile ilgili bir araştırma yaparsanız,er ya da geç Mavi Adam Paul Karason ile karşılaşırsınız.İddaya göre,Paul Karason günlük olarak yüksek miktarda kolloidal gümüş kullanıyordu.bir noktada konsantrasyonu arttırmak için soda yada tuz eklemesiyle kolloidal gümüş yüzünden bu hale gelmiştir.hastalığın sebebi cildi mavi-gri bir renge dönüştüren argia adlı hastalıktır.Ancak kollodial gümüş avunucularına görebu olayı gündeme getirenlerin sözünü etmedikleri şey,Paul Karason kendi kendine kollodial gümüş versiyonunu üretmiş olduğuydu,kendi el yapımı kollodial gümüşe üretim zamanını kısaltmak için distile suya katalizör olarak tuz ekleyerek kendi kendine bu duruma getirmişti.Tuz yada başka bir katkının ,elektroliz sürecinde eklenmemesi gerektiği gerçeğinin farkında değildi.Tuz eklemek,gümüş solüsyon üretme süresini kısaltabilir acak.istemeden de olsa gümüş klorid adı verilen tümüyle farklı bir bileşik ortaya çıkmıştı.

YUKARIDA YER ALAN METİN HBER VE BİLGİ AMAÇLI HAZIRLANMIŞ OLUP,HEKİMİN UYGULAYACAĞI TEŞHİS VE TEDAVİNİN YERİNE GEÇMEZ.

   

                                                   Çoban saklı şifa                     

     DEVAM EDEÇEK                                            

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

 Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

 Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir, yanında bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çalıştıran, izni alınmış aktarlar tarafından güvenli şekilde kullanılmalıdır.

    Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır

    Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

   

                                                                        saklisifa@gmail.com

                                                         premix12345678@gmail.com

                                                        saklisifapiriiworld@gmail.com

  


NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

  


Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret1092299
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar6.15506.1797
Euro6.72966.7566
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com