• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com                            

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

          https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com   https://www.sakli-sifa.com
Site Menusu
Takvim
İdeal Minir ve sür kazan
https://www.sakli-sifa.com 

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com
Bitmeyen akü aparatı
https://www.sakli-sifa.com
Sanal kripto
https://www.sakli-sifa.com


 https://www.sakli-sifa.com
Arwen
https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com


https://www.sakli-sifa.com 

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

AROMATİK BALMUMU 

https://www.sakli-sifa.com

Akıllı yağ
https://www.sakli-sifa.com

ARI PROPOLİS ÖNEMLİ BİLGİ

                             ÖNEMLİ BİLGİLER PROPOLİS

                                             PROPOLİS  

   
İşçi arıların değişik ağaç ve çalılardan toplayarak kendilerini soğuk ve hasta­lıklardan korumak amacı ile kovanı kapladıkları reçinemsi maddeye denir. A­rılar propolisi kovanın iç duvarını düzgün hale getirmek, peteklerin ağzını ka­patmak ve kovanda ölen canlıları mumyalamak amacı ile de kullanır. Propo­lisin bakterileri yok etme özelliği sayesinde kovanda hayat sağlıklı bir şekilde devam eder. Propolis doğadaki en güçlü koruyucu, kapatıcı, temizleyici ve en güçlü antibiyotik maddedir. Sadece hasta olduğumuzda değil hastalanmadan önce de bu mucizevî ürünü besin olarak kullanmalıyız. Birçok başarılı kişinin hayatındaki en önemli sırrı propolistir. Özellikle uzak doğu ülkelerinde propo­lis kullanımı yaygındır ki birçok uzmana göre Uzakdoğulu kişilerin daha dinç, daha genç, daha enerjik, daha güçlü oluşunun; bağışıklık sisteminin sağlam o­luşunun, yaşam sürelerinin Avrupa’daki yaş ortalamasının üzerinde olmasının en büyük nedeni düzenli olarak propolis kullanmalarıdır.

  
Propolis toplanan bitkinin rengi ve bulunduğu bölgenin hava şartlarına gö­re propolisin sarıdan siyaha kadar farklı renkte oluşması mümkündür.

 
organik ve inorganik bileşikler, flavon ve flavonoidler bulunmaktadır.

    
Antibakteriyel özelliği sayesinde propolis asırlardır çeşitli hastalıkların iyi­leşmesinde de kullanılmıştır. Saflaştırarak toz haline getirilip ya da kapsül şek­linde kullanımı yaygındır. 


Bee Propolis öldürür in Vitro meme kanser hücrelerinin % 74: araştırmacılar, bee propolis özü tüp bebek insan meme kanseri hücrelerinin % 74 öldürür sadece keşfettiler. Propolis (olan hücrenin enerji santralleri) kanser hücrelerinin mitokondri istikrarsızlaştırıcı yapar. Daha ilginç olan bu doğal ürün de kanser hücrelerinin (geçiş) için yavaşlama metastaz durdurma yararlı olabilir anlamına gelir % 89, tarafından yayılan inhibe. Propolis nedir? Ağaç ve bitki Reçineler, sebze Balzamlar, mum, uçucu yağlar ve polen arılar toplamak ve arı kovanı mühürleme için kullanan karmaşık bir karışımıdır. Propolis, onun güçlü antibakteriyel, antiviral, anti-inflamatuar ve antioksidan özellikleri (Antik Mısır) bu yana yüzyıllardır kullanılmıştır. Ve şimdi araştırmacılar güçlü etkinlik zaten lösemi, kolon kanseri, serviks kanseri, pankreas kanseri ve karaciğer kanseri laboratuar çalışmaları karşı gösterdiği antikanser potansiyelini keşfetmeye başlıyor. Aslında, propolis birçok devam eden klinik çalışmalar, kemoterapi bağlı Mukozit, kemoterapiye bağlı el-ayak Sendromu (PPE), periodontitis, tedavi etmek ve hatta anti-mikrobiyal bir gargara olarak zaten kullanılıyor. Propolis hap ya da sıvı takviyesi perakendeciler de yaygın olarak bulunur ve doğal boğaz spreyler, Diş macunları ve pastilleri da bulunabilir. 


                                             PROPOLİS (2)

    PROPOLİS;

  
Ağaçlar ve birbirlerine ve sözde yaşadığı tavanları yuvalarda takılı balmumu disklerde kış ve yapıştırma ahşap çerçeveler hücrelere girişleri daraltmak amacıyla kullanılan bazı bitkilerin tomurcukları kabuğundan arılar tarafından toplanan reçineler mi Bir malzeme ilk inşaat ve hücre içine sızmak hayvan zararlıları tahnit Bu makale arıları kullanan    propolis bileşenleri ham arılar tükürük ve balmumu malzeme reçine, bazı salgıları ekler ve bu asitler, aromatik doymamış Flavo Nadat ve yaklaşık% 55 reçine malzemeleri gibi çeşitli malzemeleri görmek başardı ve yaklaşık % 30 mum,% 10 uçucu aromatik yağlardır, ve yaklaşık% 5 polen. Propolis yaraları ve kangren tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır.

Ayrıca bazı mantar hastalıkları giderir ve bazı bakteriler streptokok ve küme karşı bir anti bakteriyel veya antibiyotik gibi aynı zamanda yüksek kan basıncı için antipiretik kangren tedavisinde başarıyla kullanılan safra üretimini artırmak için yardımcı olur, ve cilt yaraları Altzlkhat tedavi yardımcı olur ve yanıklar kanama engelleyici, kadın hormonlarının bazı mantar hastalıkları alarm salgıları diüretik adresleri Rus hastanelerde propolis deneyin ve antiseptik olduğu kanıtlanmıştır ve dokuların yeni et oluşmasında yardımcı olur ve aynı zamanda, malzemenin propolis, genel olarak, bağışıklık sisteminin kapasitesini artırmak için yardımcı olarak, sıçanların kolon kanser hücrelerinin büyümesinin inhibisyonu üzerinde bir etkisi vardır ve bunları ortadan kaldırmak için bulunmuştur, ve lenfositler özellikle ve kalmalıdir kanser enfekte hücreleri üzerinde hizmet veren anti işçi, salgılanması.

Propolis hastanelerde olmuştur ve ispat antiseptik olması ve yeni doku ve etten oluşumuna yardımcı olur gelmiştir sahipsiniz. Aynı zamanda bakteriler Pseudomonas kontamine yaraların tedavisinde kullanılmaktadır.

Ayrıca, eklem ağrısı tedavisinde kullanılmaktadır. Bu propolis arı ürünleri domuz gribi tedavisinde türetilen dikkat çekicidir. Ve Balglesran eritilmeleri pamukçuk tedavisinde kullanılan ve ateşe ağrı hissi neden olmayan ve kale koydu. . Etkilenen alan Qatanna küçük ve Tiky birkaç saniye bunun bir küçük koyun ve işlem Aleom.oimkn birkaç kez tekrarlanır da önlenmesi için kullanılabilir hızı gargara için kullanılan

propolis

Propolis: Bazı bitkiler, ağaçlar ve tomurcukları kabuğundan başka arıların Toplanan reçineler mi birbirlerine ve de kış ve yapıştırma ahşap çerçeveler hücrelere dar girişlerinde kullanılabilir olması sözde malzeme ilk inşaat yaşadığı diskler balmumu tavanlar Burrows yüklemek ve hücrelere sızarak zararlılar hayvan tahnit bu makaleyi arıları kullanan   propolis bileşenleri arılar tükürük ve mum ham materyal reçine bazı salgıları ekler ve bu gibi uçucu aromatik asitler, aromatik doymamış Flavo Nadat ve yaklaşık% 55 reçine malzemeleri, ve yaklaşık% 30 mum ve% 10 sıvı yağ gibi birçok malzeme görmek başardı ve yaklaşık% 5 polen.

Propolis yaraları ve kangren tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır. Bu, yüksek kan basıncı için antipiretik kangren tedavisinde başarıyla kullanılan safra üretimini artırmak için yardımcı olur, ayrıca bazı mantar hastalıkları giderir ve bazı bakteriler streptokok ve küme karşı bir anti bakteriyel veya antibiyotik gibi, kadın hormonlarının bazı mantar hastalıkları alarm salgıları diüretik adresleri ve deri yaralarının Altzlkhat tedavi yardımcı olur ve yanma Rus hastanelerde deneyin propolis kanama için engelleyici ve antiseptik olduğu kanıtlanmıştır ve doku ve taze et oluşumuna yardımcı olur ve aynı zamanda kanser hücrelerinin büyümesinin engellenmesinde üzerinde bir etkiye sahip olduğu bulunmuştur materyal propolis genel bağışıklık sisteminin kapasitesini güçlendirmek için yardımcı olur, ve özellikle lenfositler ve kanser enfekte hücreleri üzerinde hizmet veren anti işçi, salgılanması kalmalıdir olarak sıçanların kolon ve onları ortadan kaldırmak.

Propolis hastanelerde olmuştur ve ispat antiseptik olması ve yeni doku ve etten oluşumuna yardımcı olur gelmiştir sahipsiniz. Aynı zamanda bakteriler Pseudomonas kontamine yaraların tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca, eklem ağrısı tedavisinde kullanılmaktadır. Bu propolis arı ürünleri domuz gribi tedavisinde türetilen dikkat çekicidir. Ve Balglesran eritilmeleri pamukçuk tedavisinde kullanılan ve ateşe ağrı hissi neden olmayan ve kale koydu. Aleom.oimkn etkilenen alanda birkaç küçük Qatanna ve Tiky birkaç saniye ona yerleştirilmiş ve işlem tekrarlanır birkaç kez gargara hafifletilmesi için kullanılan, ayrıca önlenmesi için de kullanılabilir. 

                                          PROPOLİS  


Propolis,bal arılarının bitkilerin yaprak tomurcuğu,dal ve gövde kısımlarından topladıkları sarı,yeşil ve kahverengi,reçinemsi bir maddedir.  

Proplis içersinde 180 farklı bileşik tanımlanmıştır.Propolis ortalama olarak %55 oranında reçineli bileşikler ve balsamlar %30 oranında bal mumu,%10 oranında aromatik yağlar ve %5 oranında arı poleni içermektedir.Kalan %5'lik kısımda ise ,flavanoidler,aminoasitler,b vitamini ve en önemli olarak tanımlaya bileceğimiz antibiyotik içeriği bulunmaktadır. 

Propolis içersinde farmakolojik olarak etkili en önemli bileşiler flavanoid grubu(flavonlr,flavanolar ve flvanonlar9çeşitli felonik ve aromatiklerdir. diğer fenolikler arasında sinnamik alkol,sinnamik asit benzil alkol,benzoik asit kafeik asit ve fenilik asit bulunmaktadır  

Propolis "dogal antibiyotik" olarak tanımlanan,antibakteriyeal,antifungal,antimikotik,antiprotozoan özelliklere sahip arı ürünüdür.propolis 21 tür bakteri ve 9 tür mantar üzerinde GİARDİA'nın da dahil olduğu 3 protozoa türü üzerinde ve geniş yelpazeli virüsler üzerinde inhibitör etkisi bulunmuştur.  

Klinik çalışmalarpropolisin bronşit ve benzeri rahatsızlıkların influenzeve herpes,derimantarları,diş ve diş eti rahatsızlarında,ülser,yanık ve apselerde,kulak enfeksiyonlarında etkili olduğunu göstermiştir    


        GEREKEN
  BİR ÇOK FİRMALAR PROPOLİS ÇALIŞMALAR YAPMIŞLAR  


            Propolis 
 Mantar ve Tümör ’ü Engelliyor:
             


 
Bal arılarının iç güdüsel olarak kovanlarda hijyeni sağlamak için ürettiği propolisin güçlü antibakteriyel, antifugal, antioksidan özelliklerinin yanında önemli hastalıklarda onarıcı, tedaviyi destekleyici etkileri bulunmaktadır. Arıların bal yapma sürecinde kovanlarda koruyuculuğu sağlamaya yönelik bitki tomurcuklarından elde ettiği özlerle propolisi üretirler.

 
Kovandaki yarık ve çatlakların onarımı, kovan içinde ölen ancak kovan dışına
 taşınamayan arı veya diğer canlıların bala zarar vermemesi için mumyalanmasında ve petek gözlerinin cilalanmasında kullanılan propolisin kovandaki hijyenin sağlanmasında en önemli faktördür. Bu özelliklerin bilim dünyasının da dikkatini çektiğini ve ürün üzerine uluslararası alanda uzun süredir incelemeler yapılmaktadır. Uluslararası araştırmaları ve akademik yayınlara göre güçlü antibakteriyel, antifugal, antioksidan özelliklerinin olduğu tespit edilen propolisin, insan sağlığı üzerinde çok olumlu etkilerinin gözlemlendiğini ayrıca önemli hastalıklarda onarıcı, tedaviyi destekleyici etkilerinin de ortaya çıktığı görülmektedir.

 
Yüzlerce kimyasal bileşiği barındırdığı anlaşılan propolisin bağışıklık sistemini destekleyen önemli bir üründür. Propolisin kanserli tümör hücrelerine de etkisi üzerine araştırmalar bulunmaktadır.

 
“Bilim dünyası son dönemde propolisin hastalıklar üzerine etkilerini araştırıyor. Buna göre, vücut direncini artırıcı özelliği var. Doku yenileme hızını artırıyor, yaralar üzerinde iyileştirici etkiye sahip. 39 mantar türünden 20’sinin üremesini engelleyici etkisi var. Özellikle de tümörlü hücrelere etkisi konusunda önemli araştırmalar yürütülüyor. Bilimsel yayınlardaki makalelerde, akciğer tümörlü fareler üzerine 3 grupta deneyler gerçekleştirildiği, 0,1, 0,2 ve 0,4 miligram oranlarında propolis tedavisini içeren bu deneylerde tümörün yayılımının yüzde 80 ile 57 oranları arasında engellendiği bilgisi yer aldı. Bu gelişmenin ardından hastalarını modern tıbbın geleneksel yöntemlerinin yanında propolisle takviye eden onkologlar var.”

 
Propolisin vücudu onarıcı, destekleyici yönü sayesinde birçok hastalığa olumlu etkisinin bulunmaktadır. Propolis “Krem, merhem, tablet, kapsül ve sprey olarak kullanılabiliyor. Propolis gibi bal, polen gibi arı ürünlerinin tümü vücudu, bağışıklık sistemini desteklediğinden günlük yaşamımızda kullanımı önemli ürünlerdir.

 

  


YAZILIM DEVAM EDECEK 
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

  
Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

  
Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.

  
Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır.

  
Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.


                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

 NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret1091555
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar6.09816.1225
Euro6.58766.6140
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com