• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

ARI PROPOLİS ÖNEMLİ BİLGİ

                       https://www.saklı-sifa.com    https://www.saklisifa-piriiworld.com                  

          ÖNEMLİ OLAN GERÇEK OLURSA ÖNEMLİ BİLGİ PROPOLİS 

          https://www.saklı-sifa.com

İşçi arıların değişik ağaç ve çalılardan toplayarak kendilerini soğuk ve hasta­lıklardan korumak amacı ile kovanı kapladıkları reçinemsi maddeye denir. A­rılar propolisi kovanın iç duvarını düzgün hale getirmek, peteklerin ağzını ka­patmak ve kovanda ölen canlıları mumyalamak amacı ile de kullanır. Propo­lisin bakterileri yok etme özelliği sayesinde kovanda hayat sağlıklı bir şekilde devam eder. Propolis doğadaki en güçlü koruyucu, kapatıcı, temizleyici ve en güçlü antibiyotik maddedir. Sadece hasta olduğumuzda değil hastalanmadan önce de bu mucizevî ürünü besin olarak kullanmalıyız. Birçok başarılı kişinin hayatındaki en önemli sırrı propolistir. Özellikle uzak doğu ülkelerinde propo­lis kullanımı yaygındır ki birçok uzmana göre Uzakdoğulu kişilerin daha dinç, daha genç, daha enerjik, daha güçlü oluşunun; bağışıklık sisteminin sağlam o­luşunun, yaşam sürelerinin Avrupa’daki yaş ortalamasının üzerinde olmasının en büyük nedeni düzenli olarak propolis kullanmalarıdır.  

Propolis toplanan bitkinin rengi ve bulunduğu bölgenin hava şartlarına gö­re propolisin sarıdan siyaha kadar farklı renkte oluşması mümkündür. 

organik ve inorganik bileşikler, flavon ve flavonoidler bulunmaktadır. 

Antibakteriyel özelliği sayesinde propolis asırlardır çeşitli hastalıkların iyi­leşmesinde de kullanılmıştır. Saflaştırarak toz haline getirilip ya da kapsül şek­linde kullanımı yaygındır.  

Bee Propolis öldürür in Vitro meme kanser hücrelerinin % 74: araştırmacılar, bee propolis özü tüp bebek insan meme kanseri hücrelerinin % 74 öldürür sadece keşfettiler. Propolis (olan hücrenin enerji santralleri) kanser hücrelerinin mitokondri istikrarsızlaştırıcı yapar. Daha ilginç olan bu doğal ürün de kanser hücrelerinin (geçiş) için yavaşlama metastaz durdurma yararlı olabilir anlamına gelir % 89, tarafından yayılan inhibe. Propolis nedir? Ağaç ve bitki Reçineler, sebze Balzamlar, mum, uçucu yağlar ve polen arılar toplamak ve arı kovanı mühürleme için kullanan karmaşık bir karışımıdır. Propolis, onun güçlü antibakteriyel, antiviral, anti-inflamatuar ve antioksidan özellikleri (Antik Mısır) bu yana yüzyıllardır kullanılmıştır. Ve şimdi araştırmacılar güçlü etkinlik zaten lösemi, kolon kanseri, serviks kanseri, pankreas kanseri ve karaciğer kanseri laboratuar çalışmaları karşı gösterdiği antikanser potansiyelini keşfetmeye başlıyor. Aslında, propolis birçok devam eden klinik çalışmalar, kemoterapi bağlı Mukozit, kemoterapiye bağlı el-ayak Sendromu (PPE), periodontitis, tedavi etmek ve hatta anti-mikrobiyal bir gargara olarak zaten kullanılıyor. Propolis hap ya da sıvı takviyesi perakendeciler de yaygın olarak bulunur ve doğal boğaz spreyler, Diş macunları ve pastilleri da bulunabilir. 


                                             PROPOLİS (2)

    PROPOLİS  

Ağaçlar ve birbirlerine ve sözde yaşadığı tavanları yuvalarda takılı balmumu disklerde kış ve yapıştırma ahşap çerçeveler hücrelere girişleri daraltmak amacıyla kullanılan bazı bitkilerin tomurcukları kabuğundan arılar tarafından toplanan reçineler mi Bir malzeme ilk inşaat ve hücre içine sızmak hayvan zararlıları tahnit Bu makale arıları kullanan    propolis bileşenleri ham arılar tükürük ve balmumu malzeme reçine, bazı salgıları ekler ve bu asitler, aromatik doymamış Flavo Nadat ve yaklaşık% 55 reçine malzemeleri gibi çeşitli malzemeleri görmek başardı ve yaklaşık % 30 mum,% 10 uçucu aromatik yağlardır, ve yaklaşık% 5 polen. Propolis yaraları ve kangren tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır.

Ayrıca bazı mantar hastalıkları giderir ve bazı bakteriler streptokok ve küme karşı bir anti bakteriyel veya antibiyotik gibi aynı zamanda yüksek kan basıncı için antipiretik kangren tedavisinde başarıyla kullanılan safra üretimini artırmak için yardımcı olur, ve cilt yaraları Altzlkhat tedavi yardımcı olur ve yanıklar kanama engelleyici, kadın hormonlarının bazı mantar hastalıkları alarm salgıları diüretik adresleri Rus hastanelerde propolis deneyin ve antiseptik olduğu kanıtlanmıştır ve dokuların yeni et oluşmasında yardımcı olur ve aynı zamanda, malzemenin propolis, genel olarak, bağışıklık sisteminin kapasitesini artırmak için yardımcı olarak, sıçanların kolon kanser hücrelerinin büyümesinin inhibisyonu üzerinde bir etkisi vardır ve bunları ortadan kaldırmak için bulunmuştur, ve lenfositler özellikle ve kalmalıdir kanser enfekte hücreleri üzerinde hizmet veren anti işçi, salgılanması.

Propolis hastanelerde olmuştur ve ispat antiseptik olması ve yeni doku ve etten oluşumuna yardımcı olur gelmiştir sahipsiniz. Aynı zamanda bakteriler Pseudomonas kontamine yaraların tedavisinde kullanılmaktadır.

Ayrıca, eklem ağrısı tedavisinde kullanılmaktadır. Bu propolis arı ürünleri domuz gribi tedavisinde türetilen dikkat çekicidir. Ve Balglesran eritilmeleri pamukçuk tedavisinde kullanılan ve ateşe ağrı hissi neden olmayan ve kale koydu. . Etkilenen alan Qatanna küçük ve Tiky birkaç saniye bunun bir küçük koyun ve işlem Aleom.oimkn birkaç kez tekrarlanır da önlenmesi için kullanılabilir hızı gargara için kullanılan

propolis

Propolis: Bazı bitkiler, ağaçlar ve tomurcukları kabuğundan başka arıların Toplanan reçineler mi birbirlerine ve de kış ve yapıştırma ahşap çerçeveler hücrelere dar girişlerinde kullanılabilir olması sözde malzeme ilk inşaat yaşadığı diskler balmumu tavanlar Burrows yüklemek ve hücrelere sızarak zararlılar hayvan tahnit bu makaleyi arıları kullanan   propolis bileşenleri arılar tükürük ve mum ham materyal reçine bazı salgıları ekler ve bu gibi uçucu aromatik asitler, aromatik doymamış Flavo Nadat ve yaklaşık% 55 reçine malzemeleri, ve yaklaşık% 30 mum ve% 10 sıvı yağ gibi birçok malzeme görmek başardı ve yaklaşık% 5 polen.

Propolis yaraları ve kangren tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır. Bu, yüksek kan basıncı için antipiretik kangren tedavisinde başarıyla kullanılan safra üretimini artırmak için yardımcı olur, ayrıca bazı mantar hastalıkları giderir ve bazı bakteriler streptokok ve küme karşı bir anti bakteriyel veya antibiyotik gibi, kadın hormonlarının bazı mantar hastalıkları alarm salgıları diüretik adresleri ve deri yaralarının Altzlkhat tedavi yardımcı olur ve yanma Rus hastanelerde deneyin propolis kanama için engelleyici ve antiseptik olduğu kanıtlanmıştır ve doku ve taze et oluşumuna yardımcı olur ve aynı zamanda kanser hücrelerinin büyümesinin engellenmesinde üzerinde bir etkiye sahip olduğu bulunmuştur materyal propolis genel bağışıklık sisteminin kapasitesini güçlendirmek için yardımcı olur, ve özellikle lenfositler ve kanser enfekte hücreleri üzerinde hizmet veren anti işçi, salgılanması kalmalıdir olarak sıçanların kolon ve onları ortadan kaldırmak.

Propolis hastanelerde olmuştur ve ispat antiseptik olması ve yeni doku ve etten oluşumuna yardımcı olur gelmiştir sahipsiniz. Aynı zamanda bakteriler Pseudomonas kontamine yaraların tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca, eklem ağrısı tedavisinde kullanılmaktadır. Bu propolis arı ürünleri domuz gribi tedavisinde türetilen dikkat çekicidir. Ve Balglesran eritilmeleri pamukçuk tedavisinde kullanılan ve ateşe ağrı hissi neden olmayan ve kale koydu. Aleom.oimkn etkilenen alanda birkaç küçük Qatanna ve Tiky birkaç saniye ona yerleştirilmiş ve işlem tekrarlanır birkaç kez gargara hafifletilmesi için kullanılan, ayrıca önlenmesi için de kullanılabilir. 

                                          PROPOLİS   

Propolis,bal arılarının bitkilerin yaprak tomurcuğu,dal ve gövde kısımlarından topladıkları sarı,yeşil ve kahverengi,reçinemsi bir maddedir.  

Proplis içersinde 180 farklı bileşik tanımlanmıştır.Propolis ortalama olarak %55 oranında reçineli bileşikler ve balsamlar %30 oranında bal mumu,%10 oranında aromatik yağlar ve %5 oranında arı poleni içermektedir.Kalan %5'lik kısımda ise ,flavanoidler,aminoasitler,b vitamini ve en önemli olarak tanımlaya bileceğimiz antibiyotik içeriği bulunmaktadır. 

Propolis içersinde farmakolojik olarak etkili en önemli bileşiler flavanoid grubu(flavonlr,flavanolar ve flvanonlar9çeşitli felonik ve aromatiklerdir. diğer fenolikler arasında sinnamik alkol,sinnamik asit benzil alkol,benzoik asit kafeik asit ve fenilik asit bulunmaktadır  

Propolis "dogal antibiyotik" olarak tanımlanan,antibakteriyeal,antifungal,antimikotik,antiprotozoan özelliklere sahip arı ürünüdür.propolis 21 tür bakteri ve 9 tür mantar üzerinde GİARDİA'nın da dahil olduğu 3 protozoa türü üzerinde ve geniş yelpazeli virüsler üzerinde inhibitör etkisi bulunmuştur.  

Klinik çalışmalarpropolisin bronşit ve benzeri rahatsızlıkların influenzeve herpes,derimantarları,diş ve diş eti rahatsızlarında,ülser,yanık ve apselerde,kulak enfeksiyonlarında etkili olduğunu göstermiştir    


        GEREKEN
  BİR ÇOK FİRMALAR PROPOLİS ÇALIŞMALAR YAPMIŞLAR   

            Propolis  Mantar ve Tümör ’ü Engelliyor  
   https://www.saklı-sifa.com  

Bal arılarının iç güdüsel olarak kovanlarda hijyeni sağlamak için ürettiği propolisin güçlü antibakteriyel, antifugal, antioksidan özelliklerinin yanında önemli hastalıklarda onarıcı, tedaviyi destekleyici etkileri bulunmaktadır. Arıların bal yapma sürecinde kovanlarda koruyuculuğu sağlamaya yönelik bitki tomurcuklarından elde ettiği özlerle propolisi üretirler. 

Kovandaki yarık ve çatlakların onarımı, kovan içinde ölen ancak kovan dışına taşınamayan arı veya diğer canlıların bala zarar vermemesi için mumyalanmasında ve petek gözlerinin cilalanmasında kullanılan propolisin kovandaki hijyenin sağlanmasında en önemli faktördür. Bu özelliklerin bilim dünyasının da dikkatini çektiğini ve ürün üzerine uluslararası alanda uzun süredir incelemeler yapılmaktadır. Uluslararası araştırmaları ve akademik yayınlara göre güçlü antibakteriyel, antifugal, antioksidan özelliklerinin olduğu tespit edilen propolisin, insan sağlığı üzerinde çok olumlu etkilerinin gözlemlendiğini ayrıca önemli hastalıklarda onarıcı, tedaviyi destekleyici etkilerinin de ortaya çıktığı görülmektedir. 

Yüzlerce kimyasal bileşiği barındırdığı anlaşılan propolisin bağışıklık sistemini destekleyen önemli bir üründür. Propolisin kanserli tümör hücrelerine de etkisi üzerine araştırmalar bulunmaktadır. 

“Bilim dünyası son dönemde propolisin hastalıklar üzerine etkilerini araştırıyor. Buna göre, vücut direncini artırıcı özelliği var. Doku yenileme hızını artırıyor, yaralar üzerinde iyileştirici etkiye sahip. 39 mantar türünden 20’sinin üremesini engelleyici etkisi var. Özellikle de tümörlü hücrelere etkisi konusunda önemli araştırmalar yürütülüyor. Bilimsel yayınlardaki makalelerde, akciğer tümörlü fareler üzerine 3 grupta deneyler gerçekleştirildiği, 0,1, 0,2 ve 0,4 miligram oranlarında propolis tedavisini içeren bu deneylerde tümörün yayılımının yüzde 80 ile 57 oranları arasında engellendiği bilgisi yer aldı. Bu gelişmenin ardından hastalarını modern tıbbın geleneksel yöntemlerinin yanında propolisle takviye eden onkologlar var.”

 
Propolisin vücudu onarıcı, destekleyici yönü sayesinde birçok hastalığa olumlu etkisinin bulunmaktadır. Propolis “Krem, merhem, tablet, kapsül ve sprey olarak kullanılabiliyor. Propolis gibi bal, polen gibi arı ürünlerinin tümü vücudu, bağışıklık sistemini desteklediğinden günlük yaşamımızda kullanımı önemli ürünlerdir. 

ÖNEMLİ OLAN GERÇEK OLURSA

 FIRSATÇI PROPOLİSÇİLER

 Ekler yazılmakta 16 10 2020  Ek 24 10 2020   Ek  28 10 2020

PROPOLİS %55 reçine %11 uçucu yağ %5 mineraller

Şimdi bu ney diyeceksiniz bilin yarına kadar veya ilerleyen zaman içinde fırsat fırsatçılar fırsatlara fırsat açanlar bil hassa siz düşünün ney su bazlı derler püf..

Ne sucu var propolisin suç fırsatların..

Ya nasıl yapıldı ney neydi kullanılan alkor bir sorgula "etil mi metil mi"

Açıklama ileri saatlerde saat geldi 16 10 2020

Arı için görev silahı insanlık nimet hikmetler sonrası bilim adına propolis şehir koruma adlandırılır evet Propolis nedir aslı nedir.

Bilmeyenler arının savunma ve kovanda (bu gün insanlık musibet için her türlü neslini korumak için dezenfekte ve musibetten uzak durması için her türlü korunmaya ihtiyacını karşıladığı gibi )arıda kovanına giren fare böcek her türlü bakteri ve virüs kamuflaj için kovan içinde ayrı ayrı meslek sahibi olan arılar bu durumda tüm arılar tehlike doğacak mikropları ve bakteri üretecek unsurlara saldırarak kamuflaj yaparlar..

Artık kovan dünyalarını sağlama alırlar daha sonra temizlik görevlileri gelip kovandan süpürürler..

Bir de asrın ve bu günün bilim düşünürleri "yaratılanın yaratanın ne nimet hikmetlerini ayetlerden" ve akıl düşüncelerinden yola çıkarak arının bu propolisi ne niçin ni araştırıp çok kıymetli bir şifa kaynağını olduğunu bulurlar artık sonu ve sonu sonsuz bilin sonu gelmeyecek araştırmalarda bilim insanları sergiler propolisi..

Evet sergiler sergilemesine ama devamı ilerleyen saatlerde..

24 10 2020

Her önüne gelen propolis ci olursa daha çok şifa arayanlar daha çok hastalanacak şöyle bakalım propolis arının savunma silahı bu silah aynı zamanda insanlık bilim ve "ilahi güç tarafından " insanlara arı dünyasına insanlara şifa ver le verilen "ol demeyle" nimet ve hikmet savunması için doğadaki var olan nimetleri toplayarak ve insanlıkta arı tarafından toplanan propolisi "devasını "insanlık bilim ile %11 yağları % 5 mineralleri geri kalan reçineyi ayırarak ayırmak içinde bir maddeyle (Alkor) ayırarak ayrılan maddeyi de içinde bulunan ayrıştırma maddeyi de (Alkor’u ) uçurarak insanlığa bilim insanlığa sunar ( şifa maddeler ) ayrıştırılmış maddelerde kendi aralarında ayrıştırılarak uçucu yağ (Sıvı ) dozu ayrılarak su bazlı çevrilerek damlalık ve mineraller (toz) larda suda eriyebilecek şekille gelerek şifa deva sunulur.. 

Şimdi çarşıdan (toz) aldınız bardağa kaşığa yapışıyorsa daha reçine ayrılmamıştır, şayet sıvı aldınız bir kulak çöpüyle ateşe tutuyor yanıyorsa daha alkor dan çözünürlük olmamıştır, renkler ise toz sütlü kahve rengi sıvı ise beyazdır. 

Şayet reçine evet çöptür ama oda bir şifa dır içine kekik çay ağacı okaliptüs nane ardıç koyarak yakı olarak kullana bilirsiniz.. 

Mineral toz sıvı gerçeğin de ise "aşağıda ki raporu resim" içinde maddeleri okuya birsiniz ve nimet hikmettir ki arı gider hem kendisine hem de insanlığa "aldığı talimatla" doğadan toplar acı pelin kavak söğüt beyaz kekik ten aldığı şifayı insanlığa sunar hiç bir hastalığa çare yok dense de şifayı devayı ise en derin diken içinde yılan zehrine geyik dağ keçilerin kursağın da doğa evren dengesine vererek (akıl şuuru insanlığa verdiği) gibi (akıl şuura da görev vermiştir) ama insanlık ne yapmıştır her şer den fırsat fırsatlar fırsatçılar türemiştir.

Bir kulak dolgusuyla çare arayan insanlığa (etil mi metil mi ) ver oradan bir karışık ortaya antibiyotik ve ağrı kesici olmuşlar hap yap para kazan koltuk berberi dişçi dişi çekilen oyuncakcı ,kozmatıkci tekstilci fırsattan olmuşlar (beyaz önlük.).

Bu bir ilaç ruhsatlı ilaç hijyenli bir ortamda bir ayrıştırma sistemi Liyofilizyon sistemiyle yapılması gerekir.. 

Yok öyle fırsatlar bil bu işin sonu yok hem insanlığı hastadan daha hastaya arı dünyasından organize olmadan toplanalar bir gün arı dünyası da yok tur biliyor musunuz arıya sıkılan sırtında taşıdığı böceği dökmek için zehirler nereye yapışmakta yapışanları sadece maddeyle ayrıştırmak yetmez bir "liyofilizyon sistemiyle" ayrışı. 

Evet dersiniz eskiden var mıydı bu sistemler vardı teknoloji yoktu ama doğada her şey verilmişti ve ayrıştırdılar insanlığa her şifayı verdiği gibi "akıl şuur "olmayanlara ve "doğaya görev kıldı.. 

28 10 2020

Sıvı propolis gerçeği kullanmak çok serttir bunu su ile seyrettiler ne kadar serdettiğine bağlıdır 20 cc 10 cc de satılır kimileri 20 50 damlar kimileri 30 80 damla der dururlar 20 cc ne olduğunu bilmeyen 50 80 damlayla iki seferde biter gelsin bu gün fiyatı 60 70 tl gelsin der dururlar su o kadar girmiştir.. Asıl propolis seyrelti ise 3 damlayı geçmez.. 

Bir de toza bakalım bir kilo propolis ten 55 gr propolis çıkar ve bir mercimek büyüklüğünde kullanılır ve de suda erir. Ama ne hikmetse toz alınır suda karıştırılır bardakta erimediği gibi de bardağa kaşığa yapışır çıkara çam diye uğraştırır.. 

Anlamamakla inat eden inatla hastalığı insanlığı yok eden verilen akıl şuur nerede..

Daha çok şeyler saklı şifa sırlar kitabinda..

saklı-şifa sadece çoban selcuk  

 


YAZILIM DEVAM EDECEK 
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

  
Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

  
Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.

  
Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır.

  
Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.


                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

 NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam120
Toplam Ziyaret1209701
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar12.650712.7014
Euro14.269314.3265
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com