• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

DIŞKILARA GÖRE VİRÜS HALSİZLİK BELİRTİLERİ SAKLI ŞİFA   www.sakli-sifa.com     www.sakli-sifa.com     www.sakli-sifa.com       


                    DIŞKILARA GÖRE VİRÜS HALSİZLİK BELİRTİLERİ SAKLI ŞİFA
     

                     
Her şeyi okuyarak ders çalışarak hayat yaşama sertifikası alın.


       (Ona hiçbir şekilde şartname yok herkese açık yaratılan vücuda zarar verme)

                              “ Dışkılara göre virüs halsizlik belirtileri “

                                             29 Mayıs 29 Eylüle Zaman gelmiştir

Sağlığınız hakkında birçok şeyi, dışkınızın; rengi, kıvamı ve ne kadar sıklıkla tuvaletinizi yaptığınızdan öğrenebilirsiniz. Ve gerekli önlem almaya çalışabilirsiniz. olan birçok kişinin şu an hasta korkusuyla bende bir hastalık çıkar korkusuyla doktora gitmemekte ısrarda edilse bilininki her sizler bizler onlarda tuvalete gidip dışkılarına bakmaktalar, gitmeme diye bir lüksleri yok her kez o yoldan geçmekte, vücuttan tahliye ediliyorsa ,kokuda olacak rengi de değişik gelecek, sadece uzman doktorlara gitmeniz, sizlerin lüks lokantaya gitmeniz gibi ,aldığınız ,ilaç ve gıdaların ,sizdeki hastalık belirtisi ola bilir…

Bu gün sor evindeki yaşam aileniz, ve sizler, mutluluk güler yüz ,sevgi saygı verebilir ama bunlar yetmiyor ,bilmeyerek ,elinde olmayarak tüm hastalıkları da bulaşabilir, bu gün sorun kaç kişide ev sağlık kontrolü var..  Nüfusa göre ve dünya nüfusuna göre Hiç …Zaman eski zaman değil, zaman kurnazların zamanı ne yiyorsan osun….

Sonuç olarak dışkınızın size gönderdiği mesajları göz ardı etmeyin ve mutlaka normalin dışındaki durumlarda  Doktora  danışın. Ertelemek geri dönülmeyecek sonuçlar doğurabilir….

Ben kabızım diye ben buyum diye kulaktan dolma bitki bit ki türleri ilaçlar kullanmayın öncelikle muayene olarak uzman doktorlardan ve diyetisyenlerden öneri ve bilim ,okuyarak araştırarak bitki ve ilaçlar kullana bilirsiniz…Yaratılan düzeni bozmayın ,vücut kendini yenileyen olarak yaratılmıştır Bilim ön tedbirdir…Grisi size kalmıştır.. 

Kahverengi;
Kahverengi  Dışkının olması gereken renktir. Karaciğerdeki kırmızı kan hücreleri ve kemik iliği parçalandığı zaman  verilen pigment oluşur,  bağırsaklara ulaşır. Kandaki demir, birleştiği zaman dışkıyı etkiler ve kahverengiye dönüştürür. Kahverengi dışkı normaldir ve herhangi bir endişeye sebep olmaması gerekir.

 

Yeşil;
 Dışkının büyük bağırsağa girdiği zaman kahverengi rengini alır. Dışkı bağırsaklardan çok hızlı geçtiği zaman, kahverengiye dönecek zamanı bulamaz. Rengini safradan alarak yeşil olur. Zaman zaman çok fazla yeşil sebze yemekten de başınıza bu problem gelebilir.

 

Siyah    
Koyu siyah, katran karası  Dışkılar size dışkınızda kurumuş kan olduğunu göstermektedir. Bağırsaklarınızda kanama bulunmaktadır ve dışkı çıkana kadar bu kan kurumuştur. Bu renk dışkının size verdiği mesaj iyi bir mesaj değildir.

 

Parlak kırmızı ;
Bu rengin altında yatan mesaj bağırsakların alt kısımlarında bir yerlerde veya   kanama olduğudur. Kesinlikle iyi bir mesaj değildir. 
Ofis ortamında çalışıyorsanız rahat  mobilyaları tercih edebilirsiniz.  

 

Mukuslu dışkı;
Mukus beyaz veya sarı renkte jöle kıvamındadır ve büyük bağırsağın  zarı tarafından üretilir. Aslında kalın bağırsakta bulunma amacı bağırsağı korumak ve geçişin yumuşak olmasını sağlamaktır. Bağırsaklarınızda ülser varsa bu da mukus üretimine sebep olur. hastalığının bir belirtisi olabilir.

 

Yüzen dışkı;
Bu tip dışkılar kötü sindirimin ve bağırsaklarınızda fazla hava bulunduğunun işaretidir. Bu yememeniz gereken şeyleri yediğiniz anlamına gelir.

 

Kötü kokulu  
Dışkınızda kötü koku (bozuk yumurta) oluşmaya başladığı zaman dikkat kesilmeniz gerekir.. Eğer bu bir kaç gün sürerse ve yanı sıra kramplar ve ishal
 gelişirse bir doktora görünmeniz gerekir, hastalığı ile ilgili bir belirti de olabilir.

 

Şerit şeklinde ve küçük boyutlarda dışkı

Bu tip dışkılar bağırsaklarınızda incelme olduğunu göstermektedir. Bağırsaklarınızdaki ülser oluşup iyileştiği zaman, yeni oluşan doku eskisi kadar elastik olmaz. Bu da demek oluyor ki bağırsaklarınız eskisi kadar esneklik gösteremez ve dışkı küçülür veya incelir. Bağırsaklardan dışkı geçişi zorlaştığı için de ağrıya da sebep olabilir.

 

Bu bir hatırlatmadır…Siz sağlıklıysanız bilin ev hali de sağlıklıdır, şayet bir şeyler ters gidiyorsa bilin ki yediğiniz den dır…Birde rengi budur ,şudur deyip, hastalık hastası olmaktan çıkın….Vücut kendini onaran ,geçen asırlarda gelen bilim, hikmetin işaretidir, Bilimi iyi kullanan, nefsine hakim olan ,insan sağlığını sağlama alır…Nefsine hakim olamayan bilim bilsin ki hastalık virüsü mideden başlar bağırsakta, varisleşir, yaşam ve ölüm başlar ve biter..   

 

Peygamberimiz (sav) Bile bal şerbeti önermiştir. Bağırsaklar temizlensin diye onun için  bitki, Akıl içinde  ilim, bilim , cennetten  inmiştir  şifa yedimize dikkattir hastalık bağırsakta  başlar.

 

İbni Sina “Can bağırsaktadır” derken Hipokrat “Bütün hastalıklar bağırsak­ta başlar der. Nobel ödüllü Mikrobiyolog İlya Meçnikov bunun önemini “Ö­lüm bağırsakta başlar” Dağdaki Çobanda Can boğazdan ölüm Bağırsakta. sözüyle özetler. 

 

Hemen sokağın başında, veya köşeyi dönünce, yok orada değilse bil ki 500 geçmeyen aile doktor sağlık ocağındadır.. Sağlık bu kadar yakınken, sıkıntılarınızdan ne den yakın, sağlıktan  uzaktasınız….Sen yanlışlıkları görmezsen bil ki yanlışlıklar büyüyecek…

 

Hala oturuyor musunuz sağlık üç adım ötenizde…Ne kadar korku var ise bilin ki tüm kötü enerjiler virüsler üzerinize gelir, Korkunun üzerine gitmek her zaman dilinki virüsleri yok edersiniz.. Bu her işte aynıdır ,korkuyu yenmek maneviyatı yüksek tutmaktır..


 
Bu günün hesabını yaptın, göbeğini kaşıdın, elini avuçladı, pantolonunun ağını düzettin, oturdun yarının hesabını da yaptın ,peki yarın olmazsa, yarından sonrasının hesabını yaptın mı…. 


Onlar göbek kaşırken el avuçlarken ,hala neden bakteri virüs şirketler beslemektesiniz…Kimsede kabahat bulmayın suçlu arıyor yakalamak istiyorsan ,önce .kendinden başla gerisi gelir..

 

                        “Korku güçlü bir silahtır yapar ve yaptırır”

 

                 “ Korkusuzluk korkunun kabusudur, ve en güçlü silahtır”

 

                                       Çoban saklı şifa

Her şey kolay olarak gönderilse de bilmek bilinçlenmek yemeklerde taze kullanın bilin ki vitamin ve mineraller ekşitmeden pişen yemek besin kaymakları sizlere şifa olarak dönecek. 

Bağırsak Solucanları: 

Bağırsak solucanları genel olarak, çocuklarda görülmekle birlikte anal bir kaşında sebebiyet vermekte ve sıkça görülmektedir. Bulaşıcı bir hastalıktır. 

Bağırsak Solucan  Belirtileri: 

Geceleri  Kalça ağzı ve anüs etrafında kaşınma

Kız çocuklarında, idrar yaparken vajina kısmında yanma veya kaşınma

Düzensiz uyku

Huzursuzluk

bağırsak solucanının belirtileri arasındadır. Fakat, bazen bu hastalığa yakalanan çocuklarda herhangi bir belirti görülmemektedir. 

Kötü Emilim: 

İnce bağırsağın emme görevini yerine getirememesi sonucu oluşmaktadır. Emilemeyen besinler, dışkı olarak dışarı atılır. 

Kötü Emilimin Belirtileri :  

Kötü emilime yakalanan kişilerde, kilo kaybı ve ishal görülmektedir. Ayrıca kişilerde vitamin ve mineral eksikliğinin yanı sıra kansızlıkta görülmektedir. 

Hastalığı, sindirim kanalı kısımlarında görülen bir iltihap çeşididir. İnce bağırsağın en son kısımlarında veya kalın bağırsak kısmında görülmektedir. 

Kişide yüksek ateş ,İshal Kilo Kaybı ,Kramp ve karın ağrısı , Şişkinlik durumu Anal akıntı ve ağrı ,Kalınbağırsağın son kısmında, Anal bölgede çatlak ,Deride oluşan yaralar ,Eklemdeki ağrılar ,Bazı bağırsak hastalığının belirtileri olarak görülmektedir. Geceleri kalça ağzı ve anüs etrafında kaşınma bunlar hep belirtidir ,gene de hastalık hastası olmamak lazım her şey akılda, ve kontrollerde, korkuyla bir yere varılmaz… 

Kız çocuklarında, idrar yaparken vajina kısmında yanma veya kaşınma Düzensiz uyku, Huzursuzluk bağırsak solucanının belirtileri arasındadır. Fakat, bazen bu hastalığa yakalanan çocuklarda herhangi bir belirti görülmemektedir. İnce bağırsağın emme görevini yerine getirememesi sonucu oluşmaktadır .Emilemeyen besinler, dışkı olarak dışarı atılır. 

Kötü Emilimin Belirtileri :  

Kötü emilime yakalanan kişilerde, kilo kaybı ve ishal görülmektedir. Ayrıca kişilerde vitamin ve mineral eksikliğinin yanı sıra kansızlıkta görülmektedir.

Bağırsak hastalıklarını önlemek için eskilerden beridir kullanılan bir çok şifalı bitki kullanılmaktadır.  

İşte bağırsak hastalıklarını önlemek için kullanılacak şifalı bitkiler.. Bazı Zamanlar geçerli ve mevsime göre yemekte ,tazeyken kullanılmakta haytalarını görmekte olacaksınız.. 

Adaçayı: Bağırsakta oluşan gazların kesilmesine yardımcı olmaktadır.

Ardıç: Adaçayı gibi bağırsaktaki gaz oluşumlarının kesilmesine yardımcı olur.

Ayva: İshali keserek, bağırsakları kuvvetlendirmektedir. Ayrıca ince bağırsak iltihabını giderir.

Buğday: Kepekli buğday ununu kullandığınız yiyecekleri yemeniz, bağırsaklarınızın düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Ayrıca kabızlığı ve bağırsak kanserini önlemektedir.

Dut: Aç karnına yiyeceğiniz beyaz dut meyvesi bağırsak solucanlarını söktürmede etkilidir.

Havuç: Bağırsak kanamalarını önlerken, bağırsaktaki gaz oluşumunu keser.

İncir: Kabızlığı gidererek, bağırsakları yumuşatmaktadır.

Kekik: Bağırsak iltihapların iyileştirmektedir. Ayrıca bağırsak solucanlarının düşürülmesinde etkilidir.

Kuşburnu: Bağırsaklarınızı yumuşatır.

Sarımsak: Bağırsak kanserini önlemede yardımcı olur.

Zencefil: Bağırsaklarda oluşan bozuklukları gidermektedir.

Zeytin: Bağırsak solucanlarının düşürülmesinde etkilidir.

Tazelerini yemek piştikten sonra üzeri serpilebilir.. 

                                             Çoban saklı şifa  

 

Besin etkileri muhakkak okuyun sizlere bir derece faydalı olacak tır.


Renklere göre tedbirler…

 

Devam edecek 

 

 Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

 Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

 Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir, yanında bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çalıştıran, izni alınmış aktarlar tarafından güvenli şekilde kullanılmalıdır.

    Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır

    Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

   

                                                                        saklisifa@gmail.com

                                                         premix12345678@gmail.com

                                                        saklisifapiriiworld@gmail.com

  


NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam106
Toplam Ziyaret1211227
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com