• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

BİR GELECEĞE BAKIŞ SAKLİ-SİFA&PİRİİWORLD

                    BİR GELECEĞE BAKIŞ SAKLI-ŞİFA&PİRİİWORLD             

                                           SAKLİŞİFA & PİRİİWORLD                      

                                          YAYIN TARİHİ  05/ 07/ 2013                           

                                                   SAYI: 3520/ 09 yıl 

                                            ISBN:978-605-87119-7-6     

             Saklı şifa bir markadır. İletişim yanlışlıklarıyla dolu Dünyadayız.     

Türkiye’nin hiçbir yerinde şubemiz yoktur  ve Satış ve satış şubeler yoktur sağlık ise sadece akıl sağlığı getiri .

Önüne gelen saklı şifa kurmuş bu yetmez gibide beceriksizliği bu dünyada ise iyi olmadan çıkmış iyi oynayanların yerini alsa da her yaptığı ,yediği haram hastalıklara maruz kalır. Haram neymiş diyenler yarın olacaksa insanoğluna hatırlatır.. 

"Merkez sorgun Yozgat istasyonlar ,Silifke ,Anamur ,Alanya ,Muğla Ula, Mudanya Trilye, global dünyada ise Berlin dir internet yayını 2013 Metal yaşı 1956 dır " Diğerleri Karanlık Başarısızlık korkusu yaşayanlar nefsine dünya malına gömülmüşlerdir.. " Yaratanın Hak kıldığı her dinden ne olursan ol tüm hastalıkları yenmek dua ve sevgidir" "Bilin ki yarın güneş her insan için aynı doğacak" "İyi ve Kötü olmak içinde insan elinde olacak" "Kararı sen versen de Kaderin belirleyecek"    

                                          "Selçuk uysal çoban saklı şifa"   

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur. Selcuk uysal çoban saklı şifa 

         https://www.sakli-sifa.com 

 
Dergi, kitap ,gazete vb. gibi yayınların basıma hazır hale getirilmesi ,okuyucuya ulaştırılmasına ilişkin hizmetler (global iletişim ağları vasıtasıyla anılan hizmetlerin sağlanması da dahil.).Film ,televizyon ve radyo programları yapım hizmetleri.

Sakli Şifa wird Zeitschriften, Bücher, Zeitungen und weiteres für Veröffentlichungen und Dienstleistungen den Lesern bereitstellen. Einschließlich wird (der Erbringung von Dienstleistungen mit Hilfe von globalenKommunikationsnetzwerke angegeben). Sowie Film, Fernsehen und Radio-Programme.   

                        SAKLI ŞİFANIN YENİ HİZMETLERİ                   

                                          41 c sınıf

Eğitim ve öğretim hizmetleri .Sempozyum, konferans, kongre ve seminer düzenleme, idare hizmetleri .Spor, kültür ve eğlence hizmetleri (sinema, spor karşılaşmaları, tiyatro, müze, konser gibi kültür ve eğlence etkinlikleri için bilet sağlama hizmetleri dahil).

Dergi, kitap, gazete v.b  .gibi yayınların basıma hazır hale getirilmesi, okuyucuya ulaştırılmasına ilişkin hizmetler (global iletişim ağları vasıtasıyla anılan hizmetlerin sağlanması da dahil).Film, televizyon ve radyo programları yapım hizmetleri. Haber muhabirliği hizmetleri, foto-muhabirliği hizmetleri. Fotoğrafçılık hizmetleri. Tercüme hizmetleri

   https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com     https://www.saklisifa-piriiworld.com                                     

                                                                        116       
                                    “  Hep bu rakamı görüp hatırlayacaksınız ”      

                  "Göklerin ve yerin mülkü yalnız “Allah'ındır”. O diriltir ve öldürür.   

                   Sizin için "Allah'tan" başka ne bir dost ne de bir yardımcı vardır"  


İstila akıl ve düşünce kendi güçlü silahlarıyla sır vermeden sahada eşit olmak 11 02 2021 

Bazen olur görüşmek istemediğin ve geçmiş hayatını zehir eden insan yaşamı vardır zaman sonra sana ihtiyacında arar ısrarla senle görüşmek ister son görüşmenden sonra tekrar bir hayat yeni bir sayfa açmış kurmuşundur geçmişte zorlu bir hayatın içine sokmuş o zorlu yılları tekrar yaşamamak için zor zahmetli yol istemezsindir ama insan yapısı bir şekilde zorlar ve bakarsın zaman kalmamış yaşam hayatında başkalarına musallat olmasın diye kişi ve kişileri yok edersin hayatın boyunca yanız yaşamak ve tek yaşam içinde yaşarsın artık özgürlük istersin kimseye ihanet etmezsin  ve yalnızlığın dan kimsede ihanet etmez  “işte özgürlük başlar” asıl yaşam çizgisi buradan başlar kendi kapasiten den ve kendi kapasitene ihanet edişin içinde suçluluk ilkelerine ihanetin sayar ve artık oradan erdemlikle uzaklaşma anın gelmiş artık akıl bedeni özgür kılar..

Çünkü insanlık ve akıl içindeki düşünceler nefis yolunda şaşırmış sadece doyumsuz yaşamak ebedîyi kalmak için “inanışı unutmuş ve unutturulmuş” artık (haramla) bastığın toprak balçık çukurları çoğalarak ülkeler denizler arası dan insanlık nesli balçık çukurlarına saplanmıştır.

İnsanlık sadece bu dünyada yaşam için vardı ve insan ırkı için bu dünya hazırlandı ve bir “sonraki insanlık için tekrar hazırlanacak” akıl ve düşünce var oluşu” insan oluşumunu göre bilseydi bir musibeti görebilmek gibi” ve bir birden fazla musibetler zinciri insanlığı gelecekte yok edilişini görselerdi şimdiden bu gün için “her musibeti göğüsleyecek beden içine yerleştirilmiş beden yapısı içindeki yapıyı oluşumu her musibetin aşısı olduğunu fark etselerdi ” bilip te bilmemek ve anlatabilmek bu gün ve gelecekte katlıya mı ve yavaş yavaş çoğalmanın sonu olduğunu bu gün den görselerdi “yarın nefsi ve doyumsuzluğu kara ve  ak gece ve gündüz kaos ve fırsat çekişme ve çekememe var ve yok bunların hepsini anlayışla erdemlikle insan ve insanlıkla için yok ederler miydi…

Hayır hala devam edecek şan şöhret ölüm kan kaos terör şeytan durdurmayacak ve  insanlığı yok etmek için şeytan kılıf değiştirecek çünkü barış korumak özgürlük için savaşılacak sonsuza denk şeytan insanlığın içindeki maddeleşmemiş insanlığı yok etmek için insan içindeki barışı silmiş.

Barış barış deseler de her kılıfa insanlık girse de her kılıfa uygun evrensel demokrasi kimlik ırk din sömürücülüğü dinler arası kaos hepsi “yaratılışı unutturmak” için kendilerini ülke devlet kuramayan kurmak için ülkeleri istila eden adına özgürlük kılıfı sokan parasıyla ordu devlet içinde hainler yetiştiren kanunlar çıkartan teknolojiyle esir alan esir edilen gelecekte kendilerini Tanrı ilan eden ve edenleri göremeyen şimdiki insanlık gelecek nesillerini ve veya varsa gelecekte insanlık bu günden bir musibeti bertaraf için beden içine yerleştirilmiş yapısal bir yapıya ve beyin içindeki düşünce ve akıl bu günden sorgulayamıyorsa barış ve özgürlük için insan, insan olmayı insanca yaşamayı bahsedemez nefis istilası (dev hasa musibet) tüm bedeni kaplamıştır..

saklı şifa sırlar kitabin dan akıl düşünce bir geleceğe bakış bölümlerinden kısa alıntılar

Devamı Ek 01 12 02 2021 İstila akıl ve düşünce kendi güçlü silahlarıyla sır vermeden sahada eşit olmak Her şey önceden haberdar edildi korunun korunduğunuz kadar ama insanlık hiç mi hiç değişmeyecek 

Varoluş öncesinde ruhun beden ararken insanlık dünyaya ilk gelişinde hisler vererek yaşamı sağladı beyin akıl düşünce düşünerek her asrın düşünürü gelecek asırların düşünürlerine fikirler vererek her şeyin daha önce varlığı bu günün teknolojisini yakalayarak ilerlese de gelecek zamanlarda düşünürlerin akıl fikir fırtınası gelecekte (o günün geri kalmışlığını söylese de ) o günü insanlığı birilerinin çıkarları için esir köle oldukları anlaya bilmesi anlayamayışları  ve asırların insanlığı zamanlarında  insanlığın ise dijital boyutta insan kobayı ve yapay olduklarını anlayarak gene gerçek geriye dönerek insan olma yolunda adım atacaklar..

İşte o zaman insan yaşam avına çıkarak insan olma yolunda “ilk adımları atarak” önce avcıyken insanlık av olacak iblis ve şeytanlar avcı olarak av peşinde dolaşarak “ilk adım ise” akıl içindeki kullanma kapasiteleri geçmiş zamanlara göre farklı boyutlarda daha çok düşünürlük kalkarak “yapılabilir fikirleri yaratanın” daha önce vermişliği beyin içindeki sıralama “algoritmaları sıralarken insanlık yazılımı ilk sırasında insan ırkı tektir” geri kalan her şey insanlığı yok etmek için şeytan ve iblisi bir virüs sayar artık insan içindeki maddeleşmemiş virüs gene boş durmaz yazılımı silmek bir musibet bulaştırmak için hep bocalar anlayan anlar anlamayan şeytanların balçık çukurlarında bocalar.

Dünyayı tek başına kurtaramam ama inancım insanlık toplum inanç kurtarır ,gene de eski yeni aynı sahneler bazen değişir yeni senaryolar sahte oyun oyuncular olur eskiden her şey güzeldi evet güzeldi ama kan ve savaş da vardı bitmeyen barış özgürlük adına savaşılan savaştıran şey kral imparatorluk dünya hâkimiyetleri sosyalizm emperyalizm Habil kabilden beri gelen ve şimdiki asrın aynı eş değerde ve de gelecekte kan savaş barış özgürlük hızla devam eder hala deriz huzur huzur ise toprağını bayrağını halkını iblis ve şeytanlardan korunmak ve her gün değişen kamuflajlara girmiş maddeleşerek insanlık zebanilere dönmüşlerden insanlığın yakasını bırakmaz onların tek korkusu ise korkusuzluk ile savunmak ve uzak durmak ileride musibet çıkaranları dezenfekte etmek ve de halkınla içeriden ve dışarıdan gelen ve dışarıdan gelecek kışkırtmalara ve dış dünyaya dik durmakla başlar ,huzur dan ziyade istilacılardan korunmak inançla korkusuzlara yaratan zırh giydirir...

saklı şifa sırlar Kitabi akıl içindeki temiz düşünceler sizlerin de bizler gibi değişik senaryolarında yer almanız gelecek insanlığa anlata bilme oyuncular farklıda olsa sahneler aynı, Daha hızlı yayılan musibetler ve doğanın savaşı ,İnsanlık doğa ile savaş halinde şimdilik kazandık dese de insanlık billimelidirki savaşı çoktan kaybettiniz kaybedilmiştir kayıt edilmiştir ,Canlı türlerin ruhlar alemindeki yaşamlarını bu gün yaşam içinde geleceği bile bilseydik zaman içinde vakitler geldiğinde uyku ölüm ikiz kardeş anne karnında yaşamı bilebilseydik, Yarın anlar zamanlar dünya içinde yaşamlar nereye geldiğini görebilseydik , Canlılar için kurulan dünya saf ve temiz insanlık bu dünyada yaşamın intihanı sınavı an ve zaman içinde yaşam yazılmayışı sadece kader denmez kaderin önüne geçerdik bölümlerinden kısa  kısa alıntı 


selcuk uysal çoban saklı şifa 

Sakli şifa nerden kaynaklanmıştır sadece yaratanın kulu dur doğa ile yaşar evren dengesi içinde her şeyin dönüşünü izler ve yaşar 1956 dan 10 02 2021 buyana ve bundan sonraki sözde özgürlüğe evrensel demokrasiye. 

Ben çoban dağ adamı olarak doğaya aşık ve her hikmet nimetleri bir yaşam içinde insana yaşamak için gönderilen her insan gibi faniyim “doğa tabiatını keşfetmek insanlık böyle başlamadı mı” yoksa insanlık doğum sonrası sınıflanarak mı geldi (evet ) ruh içine var olmadan gelen sınıflandırma bu dünyada ise var oluşta değil sonradan akıl şuurla (iyi kötü) kavramla doğru yolunu buldu ama (haram helal)  ile yollar gene bu dünyanın yaşam dersi başladı dersler ilerledikçe insanlığın ebedîyi değil sonradan asrı ebediyete geçiş yönü için önüne gelecek bir (sınav ) vardı işi sonradan anladı ebediyete kalmak için her yönü deneyenler bazı guruplar geçmişlerini sile bilmek için ve de hala dünya malını kaybedeceğim korkusuyla yaşayan yaşam dünyasında yaşarken (Araf’ta ) kalanlar ve kalanlarda fırsat fırsatçıların fırsat arayanların eline geçti..

Evet şimdiki yaşam asrın yaşamı akıl zinciri yaşamlarında hep aynı kalçamla 60 yaşı alan 18 yaşı olabilmek için her gün yeni asrın teknolojisi akım matematiksel ve matematikte 9 sabitlenmiş büyük sayı der hayal dünyasında hala 1 +1 = 2 ederken 6 +1= 7 olurken hala hayal dünyasında 1 der dururlar yaşam 1 başlarımı sonu gelmeyen rakamlar sıralar akıllarına getirmek istemez insan oğlu hala der insanoğlu büyüklük kapris hırs şan şöhret.

Asıl ise fırsat fırsatçı güçleri güçler bu akıl pembe dünyasında yaşayanları cımbızla toplar ve akıl ,akıl üstleri beyin içinde çekirdek hala gelesiye kadar (çıplak kralı ) oynatır ebediyeti ve pembe dünyasına inanan inananları fırsat güçler inandırarak insan ve insan olmayı unutturur artık insan koltuklarında ve dünyasında olduğuna inana (çölde serap) görmüş gibi yaşar asıl ise zincire vurulmuş köle olduğunu hiç göremez o hala yaşama devam eder bu gün asrın insanlığı gibi..

Evet bir güçlü devlet kurucusu şöyle seslenir (Özgürlük neredeyse orası benim ülkendir der 350 yıl ) ama oradaki yaşayanların özgürlüğü nerede kaldı kurdukları Afrika kıtalarından köle ticaretiyle köle esir getirerek suçlu getirerek ve başka ülkelerin insanları yer yurtlarını yıkarak getirilen insan ve insanlık şimdi ki zaman demokrasi o zamanın zamanları (bar barlık değilse) şimdi  (demokrasi ve evrensel adında özgürlük getirerek ) toplum insanını yok ederek özgür ülke orasıdır demek benim ülke demek gelecekte dünya insanını (ordusu devleti olmayan küresel güçlerin ) insanlığı köle edecek zihniyet değilse (şimdi ki akıl özgürlük barış diyerek ) insanlığı birbirine düşürmek yok etme ve o zamanın insanları neredeler birde geçmişe bir dönüp bakmalı incelemek kaldıysa hala özgürlük deyip hala 2 ci sınıf ırk kimlik sorgu sorgulama var ise o ülke kurucusu yanlış söylemiş olmuyor mu nasıl insanlık nefis dünyasında girdap içinde ..

Evet birde “ 2000 yıllık sancak diktiği yer oba yurt benim ülkem özgürlük ülkesi “ve oradakileri yaşayanların yaşantılarını kölelikten zalim zulümlerin elinde kurtarılarak özgür kılarak yaşam ülkesi özgürlüğüne bakalım anlatılacak hiçbir şey yok tarih ve gerçekler her şeyi bilmekte bakın hala ülkenin içinde hala kıpırdayan (o ülke gibi yaşamış yaşatılmış yetiştirilmiş ) her iki yöne çıkan gene küresel güç oyunları içerdeki nefise gömülmüş geçmişleri gibi gözleri kana burunmuş bürünmüşleri görmemek hala asır içinde servete düşkünler bir türlü anlamamakta bilin dünyanın en zengini olamazsınız sadece köle esir olarak yaşar yaşatılırsınız “uyan hey dünya insanı uyan Türk ve Türk toplumu yaşadığınız yaşayacağınız bu topraklar özgürlük ülkesidir” ondan bir avuç insanlık nasbı almamış şeytan dan başkası değil ve “insanı özgür kılan bu toprak sancak altında bayrak altında Türkiye’yi çekemeyen çekmezlerle dolu” Bir gün ve sonraki gün bilin ebediyete kadar kalan tek yer Türkiye ve Türk topluluğudur kimlik ırk sorgusu olmayan yaşadığın ve tek bastığın bu topraklar.. Saklı şifa sırlar kitabin dan bir geleceğe bakış bölümünden kısa alıntılar ve özetler

Selçuk uysal çoban saklı şifa    

                 

07 02 2021 Bu insanların dünyaya Nasihat ı

Yıl 1938 den sonra kolları sıvayıp ülke bağımsızlığını gene 1919 öncesin dönek için ve her şeyi savaşsız bu ülke topraklarını almak için artık bir soy kütüğü kurmuşlar önce kademeli üst düzel yetkilileri soy ağacı gibi yönetimleri devirmek için hareketlenenler ve sonrada kendi istedikleri gibi bir birine uymayan birimlerin arasına hain ve fırsat asiler yerleştirerek son zamanlara geldiğini kestirenler tekrar duvara toslasalar da hala bu ülkeyi köylü gören ve de göstermeye çalışan larvalar şimdiki zamanda da hala bu insanları kandırırız diyen hainler (ellerinden gelse ülke yöneticilerini ve orduyu emniyeti il ve ilçeleri teslim almak isterler hala (Donkişot aklı ile  huni geçmişler ve dış dünyanın kendilerini hala 350 yıllık yetmeler ) diğer ülkelerle karıştırıp karıştırmaya çalışanlar bilsinler ki  ve ülke içindeki içeriye yerleş yetiş tırılmış ata soy kütüğünü ve mirasını ve sayfaları unutsalar da (bu değil ki) “ Bu ülkenin asıl evlatları ata soyları kültürünü ülküsünü atasını unutmuşların yanında yer almaz ve kandırılmaz.. 

Bunlar kirli çamaşırlarını fazla asitli kaynatılmış suda bekletilmiş giydiklerinde her tarafını parçalanmış parçalamış halleri hep masumane yüzlerinde kanma kandırılma fırsat fırsatçıları bulmaya çalışır bulmakla kalmaz bulduklarını da geriye döndüklerinde ne küresel güçleri nede her yöne çıkan fırsatçıları arkalarında bulmazlar ve her defasında tekrar tekrar sahne alırlar demezler bir yüz yıl bu ülke geri kaldı demez ,demez çünkü ülkeyi almak isteyenlerin santraca piyon elamanıdır.. 

Şimdi sen kalk 100 yılın karanlık yılından ,daha gerilere cilalı taş devrine dön ,şimdi hala gelecek 5 boyut savaşlarda ve dijital dünyada ve musibetle bir zamanda bir birini suçlayan virüslerde hangi ülkenin yaptığını ve dünya ekonomi yapıyı bozmakta girişenler ve her yöne çıkan kar kim kimlerin cebini düşünenleri ve düşünmeyen akıl hala ülkesini yerden yere vuran zihniyetler varsa bu ülkeyi yönetmeye talip nasıl olurlar buna hangi akıl üstü akıl hala değişik voltajlarda volt vermekte.. 

Ne ne kadar volt verilse de bir yerde atlama var ya trafo değişmesi lazım ki gerçek makineler çalışsın yoksa hiçbir güç halkın ve bayrağın vatanın iman enerjisini almadıktan sonra yaratanın iman inanç şarjörler dolmaz sadece dış dünyanın kuru sıkılarıyla korktum korktum la korkutulmaz bu millet insanlığa bir nasihat daha erken zamanda verir.. 

saklı şifa sırlar kitabin dan Bir geleceğe nasihat bölümünden alıntı selcuk uysal Çoban saklı şifa 

 

               Eski yazılmış yayınlamamış ve Yeni bölümler 01 09 2020

                                  Geçmişten bu güne yeni bölümler 

              2000 Milenyum dünyasından Dijital dünyaya hoş geldiniz 2019

Varan 1 Acık denizde kaynayan sular ve işlerine göre dünya bütçesi den fazla  para basıp dünyadaki  devleti devletçikler haline getirmeye çalışıp ülke ekonomisini dünya paralarını yukarı doğru hareketlendirmeleri ve o olmadı devletlerden borçları tahsilatı için diğer ülkelere saldırıya geçmelerini emir alan boyun bükenler  

Varan 2 Sağ gösterip sol vuranlar, o bu şu deyip top yekûn saldıranlar var olan zenginliği maliyet fazla deyip yok saydırmaya uğraşanlar her hareketi enerjiyi yok sayanlar volt tam deyip amperi güçsüz değerlendirenler (yemeğin tencere maliyeti bir de kazanın yemek maliyeti ) sizce hangisi ucuz kara denizin boydan boyu enerji bir araştırmada (nu hun gemisini ararken hava kabarcıkları görürler) ve ortadan silinir Artvin den Patnos Erciş enerji kaynamakta bu yerlerin hiç biri maliyeti pahalı değil bir başladı mı sonu gelmeyen maliyetler kaybolur Batman 59 sonrası dünya zenginleri bir yasa koyar kimler mi..

Varan 3 Paralel içinde paralel düzen kuranlar illa dış dünyanın sopasını yiyenler

Varan 4 Ayranı yok atla gitmeye çalışanlar sonrası ne olacak demeyen vatanı olmayanlar

Varan 5 Hocanın yoğurt çaldığı gibi, aslı yok yaylasında kervanı olanlar çöllerde avare dolaştığını zanneden cennet yeşil vadiyi unutanlar

Varan 6 Kaz gelecek tavuk yumurtasından olanlar danadan süt almaya çalışanlar sütü de yoğurt çalacak yüzler unutmuş maske maskeler içinde hangisine çalmaya çalışanlar

Varan 7 Yapılara yapılandırmalara yok yapmayın borç çok deyip borç batağında olanlar ve de oldum boğuldum diyenlere altın döviz alır kar eder hala battım etim diyenler

Varan 8 Buğday ambarını açıp il ilçede silo kurduranlar ülkeyi boş görüp durmadan para saçanlar nasıl olsa paraları geri keseleri doldururuz diyenler.

Varan 9 Silo içlerinde ne neler olduğu belirsiz sadece bekleyen nefis ağzı sulananlar ağızlara bal çalıp oyun havasıyla halay çekip oynayanlar .

Varan 10 Sonrası vatan gitti bayrak gitti sahte Sakarya Fırat diyenler ve kimleri kimlerden suçlayanlar.

Varan 11 Tereyağından kıl çeker gibi birbirini suçlayanlar la dolu dünyalılar

Varan 12 Bir ulusu yıkamadıkları gibi iç ve diş dünya bir olup vatan toprakları hariç Türk Türklüğü Türk toplumunu devlet öncesi yöneten yöneticileri yok etmek için birleşenler olmayan parayla paralar basıp dünyalıları kandıranlar

Varan 13 Hep sonrasını düşünüp refah huzur deyip hele bir günde düzelir deyip ilk kazdıkları çukuru sonrası altına kaçıranlar.

Varan 14 Bu zaman asırda dünyadaki seçimleri şimdiki liderlerin değişmeyeceğini emperyalizm güçlerin para ile ordu hükümet kurma girişimleri ,ve bunlara uymayan liderleri içten her şekilde fikirler ideolojiler kimlikler din ırk önceleri bir birleriyle kavga etseler de sonradan tekrar bir olamayacakları emperyalizm güçler birlik olup yıkacakları hükümetleri kurdukları 2 3 5 8 li oyunlarla yıkıp sonrası da onları da yıkacaklarını bilmeyen bir garip insan topluluğu bu yönetmek bu kadar yapışkan saltanatlı acaba öncesi ayna ya bakmayışları, aynalarda ki görüntüleri.

Varan 15 Öncesi bir devletin yönetimlerini yıkamayışları sonrası kuracakları dünyaya (uymayan yönetimi şimdiden önce ekonomiyi sonra halkın alım gücünü zayıflatıp yıkmaya çalışanlar) ve ilerden gelen nefis teknoloji ağlarıyla beğenme beğendir me hastalıkları ve sonrası yok oluş ,teknolojiyle vücut içindeki kanları pıhtılaştırma pıhtılaşmayla bakteri üretme (deneyle ve örneklerle kısa olarak belinize dolayarak uçları 6 voltluk akü eksi artı uçları da iki ayrı bardağa uçlarını koymanız suyu kahve renk alması kısa süre sonra suyun kalınlaştığını görmek) tek bakır kablo değil entegrelerle dolu bir teknolojinin kulağınıza koyduğunuz kulağınızın 69 sinir uçlarına akıllı telefonla insan bedenine hakimiyeti bakteri üremesi ilk vuracak koku tat his görme duyma ve sınır sistemleri ) Ne kadar kan sulandırıcıda isseniz nafile daha bilmedikleriniz.

Varan 16 Dünya da ki para miktarı emperyalizmlerin elinde oluşu ve sanal o paranın gölgesi fazlalığı yetmeyiş doymayış 30 yıldan beri gelen virüslü hastalıklar yeni bir havuz kuruluşundan adına da pandemin deyip dijital dünya paranın ötesi dünya pembe hayalleri ,günden her gün değiştirmek emperyalizmlerin bahis oynayışları lobiler ilaç silah din kimlik ırk soykırım ve 2019 doğan şimdiki neslin yaşam süresi 40 50 yılı yaşamıyla sınırlanması aslı kara iken ak olmaya çalıştıranlar ve bunlara kananlar denize bağlı ülkeleri diğer ülkelerden ordu kurup savaştıranlar sınır ülkelerinde bir şekilde bir birine düşürenler toplu dünya nüfusun yarıya inme planları..

Varan 17 Emperyalizmlerin oyununa gelip nefis için aldananlar amaçlarını bilmeden saldıranlar saldıran saldırtan hayallerini bilmeden refah huzur deyip kendi ülkesini parçalayacaklarını bilmeyenler ve gelecekte nesilleri olmayacakların ayrıntıları..

Varan 18 Kısa zamanda plan planlayıcılar ve insan ırkı nefise girişleriyle haritaların değiştiğini anlayanların hikayeleri, tüm dünyada ve yaşadığın ülkede devlet maaşını alanların ondan bundan şundan bundan olanların nefis içine gömülmüşlerin hainlerin hikayesi, ne oldum deyip bilip bilmeden kandırılıp nefis içinde lafların nereye gideceğini partisini ve düzenin kendilerini saltanat halkını yobaz cahil bazen aç bazen tok yetiştirme hayalleri içinde olan düşündükleri düşünür olanlar yobaz ve cahil içinde yer alan kişi ve kişilerin hikayeleri ve Sakarya Fırat la kendi ve başkalarının ideolojilerini yerleştirme planlayıcıları (bilim alim 100 yıl bu gün için geriden gelme 200 yıla çıkarmak 200 yılın başlangıcı ise kaybolan bilime yeniden sarılırken yeni dünyada tekrar bilimi adı cahilliğe düşürmek tabi istediğiniz dünya huzur kaldıysa)

Varan 19 Geçmişte şu sokaklara köylü sarıklı girmesi yasak koyan şimdiki zamanda aynı yasakları çıkarmak isteyen zihniyetlilerin hikayeleri ve söğüt altı sohbetleri.

Varan 20 Geçmişte yazılan savaş virüsler bölümünden alınan ve sonradan gelecek tüm dünyanın tek planı var 2021 2023  2041 2051 2071 Tek küresel güç buna karşı duran tek Türk devleti içinde hainler barındırsa da “Hainler yakın olmak savaşın bilinmeyen sırları içinde olmaktır sahada eşit sayılırsın güçlerine rağmen” ve dünyadaki devlet İçinde yaşayan zulüm görecek ve birlikte direnecek joystick istihbarat en büyük silahtır direniş ve diriliş tir evet tek devlet Türk tür kısaca Türki’yedir Türk hikaye değil tüm kitaplarda yazan bir ırk o da Türk Türk bazılarının  istemiş oldukları gibi yazılmamıştır yazılmamışların bilinmeyen bölümleri koruyucu planları.

Varan 21 Bunlardan bu savaş virüsünden tek korunacak Maskedir maskeleri olmayanlar maske altında başka maskeler iç içe geçmiş aslı yüzünü hangi maskeyle korunacağını bilmeyenler.

Varan 22 Onların maskesi ise insanlık nasıbım almamışlardır maskelerin altında ihanet yatar. Kulağına gelen fısıltılardan korkma gelen fısıltılar sadece korkuları ve yıkmak için çırpınışlarıdır döğme yayık ayranı gibi çalkalananlar

Varan 23 05 mayıs tan itibaren ağustos ayına kadar bağışıklığın atıldığı zamanlar içinden çıkmaktayız şimdi ise aldığımızı korumak her kendine has ağaç kurtları vardır bu da bir hikmettir (sinek yoksa eğer incirde az olur) yola çıkalım her canlının bıraktığı iz yolu onun yürüme si için bıraktığı hücre yapısıdır artık toplama zamanı ve kışa hazırlık güçlü olmak lazım dağlar böğürtlen ahu dudu ayva ve nar artık sizleri kışa taşıyacak bağışıklığı koruyacak (sizlere bitmeyen bitmeyecek musibeti eylül sonrası devamı varı hatırlatmıştık ) ve sizleri hasta düşürmeyecek, yemekleri bitkileri yıkayın ve haşlayarak yemek türü distile edin eti de koyarak yapılış tarifi1001 tat  organik yemek bölümünde okuyun yoğurt ve baharatı eksik etmeyin hepsi bölümde yazmakta korunmak için ev içinde okaliptüs kekik defne lavanta yağ pamuğa batırılmış ısı üzerinde  tutun sadece kapı bölümüne koymanız geçerli kafi gelecektir..(Yağ ise gerçek öz yağ tercih edin) Maske ve ara mesafe koymanız yeterli olacaktır.. Bunlardan fırsat üzerine fırsat çıkaranlar bunlardan kurtulma yapılacak hal durumları.

Varan 24 Ne aşı sadece var yoklarla rahatlama planları sonradan ne yapacaklarına nabız yoklamaları (bir aşı bir kişiye sentetik uygulanır dünya insanına bir o kadar da ayrı ayrı aşı gerekmektedir) artık sen cık işin içinden bil ki ilacınız gıdanız olsun kötü alışkanlıktan kurtulun hastalık hastası olmaktan hop bir ilaç aaaa bu şu deyip içmeyin okuyun hastalığınızı bulun tercihiniz ise yaşlı insanlardan örnekler ve bilgi toplayın onlar tecrübelidir. Ben, ben biliyorum deyip erdem olamayanlar dünyasında bir bilim adamı şöyle dediler le geçen zamanlar aaa hastalık bunu da böyle yapıyormuş dünyası dan  sadece elinizdeki evinizdeki akıllı cihazlara bakın kafi gelecek listeleri..

Varan 25 Onlarda kananlar kandıranlar sonradan vicdana gerip aaa pardon hiç yoktur bilgim diyenler inandığı mesleğini bırakıt başka işlere atılanlar  

Varan 26 1946 Biyolojik silahlar sonrası savunmadan çıkmış saldırı pandomi emperyalizm doyumsuz ekonomi kılıfına sokulmuş havuza toplanan dünya küresel güce dönüştürülmeye çalışan çalıştıranlar dünya bütçesi den fazla para basıp paranın sonu dijital dünyaya hoş geldiniz partisi 

Varan 27 Hep bir parmak çalınır ağıza bal 1956 1987 1997 2011 2020 Yıllar yılı kovalar hep aynı masallar yıl 2020 2043 te olsa aynı korku panik bazen bazı şeyleri hızlandırır ve balcık çukuruna bulaşarak etrafı bulaştırır bulanmış bulunacaklar 2051 2071 kadar uzanır dünya halindekiler pembe dünya dalarlar bir yandan nefisler dağıtılır kananlar kandırılanlar çıkar yolları.

Varan 28 Yapamadıkları yapmak için teşkilatlandırılma korku panik salma aynı musibet hastalık gibi iç organlarına hasar vermek vermeye çalıştırmak ve huzuru bozmak bozdukları gibi toplumla kendilerinin de yok olmaları kimi kimler mi nefis çıkar para şöhret makam şeytanların dağıttığı pembe hayaller.

Devamı bölümler halinde yazılmışlar yayınlanacaktır günlük ekler ayrıca eklenecektir. Yazılıma girmemişler ek olarak varanlar güncellenecektir.   

Ne yapsan da ne etsen de paralel paraleller devam eder nefis çıkarı terk etmedik ce.

Atı yok bu arpa ne ambar dolusu nereden gelecek değirmenin suyu tabandan gelen yok ki taşırlar suyu beklersin buğday gelecek ekmek olacak diye yıllar yıları kovalasa da beklenir ekmek kırıntısını.. 

Korunmak ise maske ara mesafe hangi dine inanıyorsan ibadet için temizlik giyim kuşam önem vermek bu her kitapta hatırlatıldı ve de en sevilen elçilerde ikazlarda bulundu her yazılan kitaba ayetlerle tasdiklendi gelecek yıllarınıza okuyun diye şeytan ise dünyaya siz bunlara kanmayın diye para mevki şan şöhret hırs kin nefret bırakarak içlerinize musibet şeklinde girdi ve maddeleşerek canlandı ve kendi balçık çukuruna çekti ve çekmekte şeytan kokunuzu alarak sizlere nefis şeklinde nefsinizi de çaldı bir yandan yok etti bir yandan çoğaldılar önce kimliğinizi adınızı kültürünüzü en önemlisi dininizi inan inançlarınızı sıra ile yok etmek kendi egemenliklerini kurma yolarına girmeleri artık her şey size kalmış “ya inancında ol yada olduğun gibi ol, yaba onların nefis yolun da” karar ise gelecek nesline bak ver kararları.. 

Gene yazarlar ,yeniden yeniler gelir ,kurdukça kurarlar, kaleyi yıkmak için, harç doz tutmamış ki hep eksik malzeme ,yıllar yılı . 

Kulağına gelen korku fısıltılarını bertaraf et düşmanların çıkardığı korkularıdır sadece kaçarken çıkardıkları ayak sesleridir.. 

saklı şifa sırlar kitabi dan 01 09 2020 geçmişten gelen ve bu güne kadar ve sonrası yeni varan ekler 1200 sayfalık yazı dizisi

                                       selcuk uysal çoban saklı şifa  


 
Geçmişten bu güne ve Dört yıldan beri halk demokrasine ve ilelebet gelecek asırlara.

Yaşamak ise akıldan çıkmayan tek vatanın bayrağın milletçe özgürce yaşamak ve bir başkalarını yaşatmak , insanlık yaşam içinde nefis olarak görünen sadece bir göz boyama ,aynı evrende yaşaman ise insanın kendi aklı anlatabilmesi kadar ,akıl ise aklın alabileceği kadar anlatmak yaratanın ilkeleri içinde edebildiğini yaşar. İnsanlık nefis girdabına kapılan beden ise aklın bilinci kadar sadece 2 metre kare içinde duyduğu kadar yanıldığı kadar yaşar..

İnsanlık anlaması anlatılması dış dünya içerdeki uyuyan kozalar uyanmayı düşünmeyin bilin ki uyandıkça ipe döneceksiniz eli çıplak halkın ne yapacağı bu topraklarda hiç belli olmaz çünkü birlik beraberlikte sizler gibi şeytan ateşinde haşlanarak değil iman ateşiyle pişmiş ip değil bir topraktır bu sizlerin inceldiği yerden kopması değil güvendiğiniz yerlerden sıra ile kopar sırlanmış toprakta pişen güveç kasesi her evde pişer tadı değişmez tadı başka olur..

Devlet tek tir millet tek tir bayrak tektir gerektiğinde dünyanıza sancak açar, içerde ideoloji ,din kimlik altında dağıtma, yağmalama , yakma ,yıkma var ise dış dünyanın aklına uyup yanlış yollara girişmeyin 72 saat uyumayan çobanlar 30 gün nöbet tutanlar bir gün yorulur hiç zannetmeyin bu gün şehitlerimiz belirtiliyorsa yarın ve yarından sonra sırlanmış toprak yiğitler analar bacılar dedeler çocuklar bebeler sıra ile gelmez bir kara bulut gibi çöker..

Hele bu iyi bu kötü hiç demez sizlere zaman ve fırsatlar verildi bu milletin tek amacı var toplumsal sevgi aç, açıkta kalmayı hele ölümden korkmayı hiç mi hiç düşünmez bir gün tatil etmez dünyayı 365 gün tatil eder..

Bu insanlık dünyanın kare kökünü alır çok kafalıdan çıkartır gelecek yönetimlere bir kere daha fırsat verir çok çıkar lı amaçlara ülke içinden başka ülke olmayan paralı ordu kuran parasıyla o ülkenin kanunlarını değiştirenlere ve insanlığı silah ,ilaç, lobileriyle ve musibetlerle insanlığı yok etmeye çalışan sizden bizdenmiş gibi görünen ve görünenleri yok eder.

Her ne kadar söylense de ne kadar demokrasi halkın elleriyle yapılsa da şeytan şeytanlığını hep yapacaktır ,uyumayacaksın, yorulmayacaksın ,acıkmayacaksın bayrağını elinden hiç düşürmeyeceksin dik duracak korku esir esaret altında baskı altında kalmayacaksın seni sustura bilirler ama senden sonra gelecekleri susturamazlar bunu da çıkar kullanırlar iyiyi kötü kötüyü ederler ondan ki bayrak tek millet tek vatan ve yurt sonu gelmeyen sınırdır ola ki bazıları gene ATALAR arkasına sığınır ATALAR bu topraklara kan döktüler ise bir neden vardır oda ,tek ucu açık genişleyen toprak yurt ve bayrak sancak tır ,SIĞINANLAR ise sadece bu toprakları birilerine bir birlerine bir birleri de birisini getirmek içindir ,içindir ki o da biri bir kendi ideolojisini getirmek ve kendilerini tanrı ilahı güç akıl şuuru kaybetmiş insanlık sınıfını kaybetmiş içindeki maddeleşmemiş nefise kapılıp maddeleşen şeytandan başkası değildir.

Hak ve bayrak tek tir demokrasiler demokrasi derler ama hiçbir demokrasi bugüne gelmemiştir sadece çıkar ve zülüm için bugüne kadar sömürülenmiş sömürülmüş demokrasiler vardır. 

Gerçek demokrasi ise 15 07 2016 yapılan halkın kim neymiş bakılmadan toprağın her karışına sahip çıkanların demokrasisi gerçektir. İşte ondandır ki uyuma göz bantlarınızı çıkarın. saklı şifa sırlar kitabin dan 15 07 2016 zor yolculuk ,zor işi zorlu yolda yapmak ,akıl şuur ,akıl yolu ,X yollar kaos ,savaş oyunları, bir geleceğe bakış ,bölümünden kısa alıntılar

selcuk uysal çoban saklı şifa  

30 04 2020 Şu zaman asır el ele tutuşma zamanı yoksa yok olacaksınız. 

Musibet dünya savaşırken doğal doğanın eşleşmesine fırsat bilerek fırsatçılık yapanlar akıl üstü komple teoriler korku panik ile amaçları ne gerektirenler gerekenleri için yapısal ulusal devletlerin temeli top yekün musibetlerle çalışan mücadele eden ekonomi çarkı ve yönetimi zor yollara sokan sokmak için akıl üstü ,insanların amaçları ilk işleri ise o ulusların temeli içindeki kaos endişeler yaratmak. 

O ulus musibetle var gücüyle savaşırken muhalefet yapan "halk birlikte milliliği muhalefet" yerine (eylem muhalefeti yaparak) bir gelecek sonra yönetimi geçmek amaçları değil amaçları dış dünyada ezme esir esaret altında kalmasını isteyen geçmişler gibi her şekil alarak her türlü dış dünyaya zincire vurduran muhalefet varken bu musibet bu kadar zor yollara göre biter ama dünya üstünde akıl üstü fırsat fırsatcı musibetler muhalefetler bitmez.. 

Bu hal böyleyken bile iç ve dış dünya senin o ulus halkın iyi olmaması için yıkıcı kaos kışkırtıcı mücadele etseler de içten ve dıştan muhalefet tüm güçleriyle saldıranlar olsa da zaman an gelince dünyada ilk böyle bir musibet yaşam asrınızda fırsatı değerlendirseniz de zamanı gelince bizde aşı var buyurun deseniz de "bu halk ulus musibetten "öleceklerini bilseler bile aşı olmaz sebebi ise "bağışıklık kazanmıştır" ondan dolayı ki bilin bu halk yanınızda olmaz hep olmak istediğiniz yerde muhalefet olacak kadar yaşarsınız..Bir gün oda biter..  

Ek 1 03 05 2020 Dünya milliyetçiliğe gitmekte Ulus milliyetçiliği bu olmaz ise yeni dönemde gene aynı oyunlar döner. Önce geçmiş 100 yıl gibi esir etmek o 100 yıl içinde de silahsız ordusuz imparatorluk hayalleri içinde oyunlar başlar yokluk ve esir..

Silahsız imparatorluk kurmaktalar kimler mi dış dünyanın kendi halkını bile düşünmeyen bir birlerini yesinler diyen başka ulusları da para güçleriyle nefise doymamış fırsat fırsatlar arayan zihniyetlere de o ulus yabancı sermayeli şirketlerin o ulusun halkını soyan para lobileri iş birlikçi muhalefet çiler kim mi bu doğa ve doğal musibetten bile fırsat fırsatçılar iyiyi kötü kötüyü iyi edenler az gitti uz giderler kötüyü iyi ederler sonrada gelir arkası anlamayı anlayışı bilmeyenler doyumsuz nefise gömülenler lafları toplarlar torbaya doldururlar sonrada İzmir torbası gibi tek çift der çift torba çalışırlar..

Bu yetmeyip güçlü devletin para lobisi den daha çok alarak teşvikler suren diş dünyanın o ulusun içinde yaşayan halkın içinden çıkan iyiye kötü denen aynı şeyi zaman sonra kötüyü iyi diyen kişi ve kişilerin 100 geçmeyen silah siz ordusuz imparatorluk kuran zihniyetlerle bir çalışanlar.

Kuracakları hayaliyle yaşayan bir fırsatlar arayan o ülkeler içinde entrikalar oyunlar hazırlayan duru suyun enerjisi olmadığı gibi önce dondururlar sonrada ateş danslarıyla buzlanmış çözülerek enerjiye girmesi gibi tuzun midede erimesi gibi içlerindeki kan yerine ateş dansıyla kin nefreti sergilerler yapanların için bu doğal ve doğanın hayır ve şerrin ,şerrin de hayırlara bir göstergesi olan insanlığa gelecek tehlikelerin ikazlarını şekil içinde göstermesi musibeti musibet öncesi bir ülkenin daha çok gelecekler yıllarında serbest dolaşan dolarların bu doları da bahane göstererek yeni dünya kurmak için kendi gelecek dünyalarını kurmak için bir oyun içinde oyunların zamanında dililer halinde oluşu oluştururlar.

Ülkeleri borç bataklarına sokmak daha sonrada ülke ekonomik yapıyı bozarak içeride dış dünyanın bekletilen paralarla da yüksek faizlerle verip halkı daha çok borç bataklarına sokarak önce halkı yoksul fakir daha sonra eylem planlarıyla güçlenen devleti yıkmak içinde olan var güçleriyle saldırmak.

Bu musibetten fırsat bilerek fırsatçıları halkını daha çok ezmek için nefise doymamaları doyumsuz müsrif bir ortamda bu gün yaşadıkları yarının ve yarınlardan sonra ateş oldukları gözleri bantlı “yönetimin devlet bayrak tek ulus ve milliği milliyetçiliği görmeyen zihniyetler” hep aramızda yaşadığı süre yaptıklarını görmeyen halkının sonradan balcık çukuruna atmak isteyen zihniyetler le dolu derseniz bu gün dış dünyaya bakmanız ve 60 güne yakın sizleri bir musibetin 7.5 milyarı eve kitlendiğini görmeniz gelecek imparatorluğun silahsız ordunu şimdiki 60 günlük yaşantınız gibi oluşu sizlere gelecek sonrası yaşamınızın bir göstergesi ..

Devamımı var var neler var bir bilseniz şimdiden kolları sıvar gereken cevabı verirsiniz ben çoban dağlarda yaşıyorum ama bu tek devletime tek bayrağıma benle bir düşünen ulusuma halkıma tek vatan tek bayrak ve de ne olursan ol ister hırstıysan ister Yahudi ister ister ne olursan ol bil gelecek asırlarınıza silahsız ordusuz imparatorluk kuranlara esir esaret olamayın “Ne Türkün önüne geçmeye nede arkasından olmayın” Gözleri yaşadığınız bu topraklar Türkiye’niz yoksa dış dünyanın kuracakları insanlığı düşünmeyen imparatorluğu esir esaret olursunuz.

Bilin tek tanrıya inananlardansınız onların kuracakları tek tanrıları dijital dünya sanal 1976 da kuponlarla zincir kurmaları 1987 saadet zincirleri arkasından 1989 sanal para 2013 kılipto para işlem karlarıyla %18 ile işlem görenler daha sonra çın de% 51 sanal paranın geçmesi arkasından Rusya’nın %12 lik payı ile  haspor kartlarıyla sanal 21 milyon işlem hacmiyle sonu gelmeyen dijital para geçmiş asrın günün 1945 te oyunlarla dünya zengini olan İngiltere önce para zenginliğini kaybeden insanlareı yok ederek savaş galibi olan ve anlaşmalı Amerika yılları sonrası dünya zenginliğine koşan gene arkasında ilaç ve zenginlik lobileri önce insanlığı zehirleyerek bağışıklığın alt temellerini bozarak savaş lobileri darbeler zenginliğe el koymak için milyonları ölümle yok eden doların basılan paraların doyumsuz para lobileri bir yüz yılın bitimi..

Bir yüz yılın diliminde büyüyen ulus devletleri var oluşundan rahatsız olan  bir yüz yıl  daha insanlığı esir etmek için soyunanlar dolarları bastıkça ulusları satın almak için hayallerindeki imparatorluklarda kuracakları para birimine sanal paranın üstlerindeki sayısal rakamlar gibi dünyada dolaşan kağıt para karşılığından fazla basılan ve sonradan altından kalkamayacak oyunlar sahneler ve senaryolar hazırlanarak sizleri ilk önce gerçek borçlanmaya sokarak tekrar toparlanmasına güçlenmesine hayal olan ve bu gün devletlere sen yaptın o yaptı bu yaptı içlerindeki hain işbirlikçi o ülkenin yükselmesine engel olanlar hepsi ve daha sonra tekrar dünyayı kırız götürecek terör devletleri “sonradan geçmeyecek basılan parayla sahaya sürenler bilin şu anda sizlerin üzerinden bahis oynamaktalar..

Bilin geçmiş ve gelecekte “Keşke kelimesine girmeyin” her şeyi bu gün bu günden sora da yaşayacaksınız bu kelimeler şu an yaşamanız içinde yer almakta yaşam ve hayatlarınızı zor günlere sokmayın kurtuluşu azdır çünkü dış dünya geçmişler gibi kendi halkını geçmişte yaşadıkları gibi kırık ok şifresini kullanırlar zihniyet şudur ölen ölsün kalanları esir esaret ederiz derler ondan dolayı ki geçmişlerdeki gibi bu gün bu çeyrek asırda yaptıklarını çekemeyen hayal imparatorluk önce aile yapısına dinine kimliğine ahlak yapılarına kültürüne saldırırlar çünkü saldıranlar bilinçleri yok edilmiş optimum bam otu dul avrat tatula otlarıyla uyuşturulmuş akılları ve düşünceleri sanala dökülmüşlerdir..

2013 ten itibaren yazılan 30 gün önce yazıldı ve anlatıldı hatırlatıldı  15 ocak  cemreler ve nevruz sonrası ve 05 06 /05 2020 Hıdırellez insanın gün ve tarih yazılsa da bu aya ve mevsime döngülerine gelen dünyaya dik gelen utravol ışıklar ve harman sonuna kadar gelen bağışıklık tüm canlılara verilen yaşam sırrıdır Hz İlyas o zamanın musibetlerle savaşı gök ve denizin karıştığı gün yağışların doğaya atılan bitki örtüleri gelecek musibetlerin yok etme için doğaya atılan mera örtüsü yeter ki vücudunuza zarar vermeyin su bile içseniz bağışıklığınız güçlenir bilime ilim katın tevekkülünüzle yoğurun sizlere inancınız bilimle basiret kalp ve göz bantlarını göz açılarak görüşünüzü teşhisi gösterecek ve saklı şifayı verecek hızla iyileşeceksiniz. 

Şimdi dik durma zamanı yaşam elinizde gelecek nesilleriniz bu gün  ve bu gün görecekleriniz de bırakacak eserlerinizde bilin bunları yok etme zamanı gelmiştir.

Bilin ahlak yoksa sizler vücudunuza verdiğiniz zararlar onların evren dışı düşünceleri onlara esir oluşunuz bu gün nefsinize hakim olamayışınız sen fırsatçılık düşünen sen insanoğlu yarın sebze meyve satacak tezgahlarında bulamazsan sen gıda üreten  arkadaş sen seni ve neslini yok edecek fırsatlara koşuyorsan yarın tezgahlarında insanda bulamazsın..

Şayet elinden bir şeyler gelmez deme çok şeyler gelir önce Tarihe geçmişi gör her yazarı yazdığını yazıyı oku arkadan felsefeyle karışmış okuma ,yarın coğrafyanı yoksa ders verme tezgahların yoksa matematik öğretme ,gelecek günlerini bu gün göremiyorsan masala felsefe hikayeler karıştırarak anlatma yapacaksan insanlık için destan ol insanlık için yapılan işleri gör, algoritmanı sırala ve otur gelecek için yazılımını yap ve gelecek için yazılım eğitimi ver ver ki  düşmanın sonu yok onların silahını oku ki ve senin sırrınla sahada eşit ol..  


Ek 2 Düşünce Ekonomi güçler yer kapma jeopotik yapılanma musibetler biri güçlenirken biri mücadelede kaosa karşı kaos çıkaracak güçlü musibet öncesi musibet sonrası gücü kaybetmeme küresel kaybı yaşamama politikası ve ortaya çıkacak güçlü devletin müttefiklere. 

Masa altı sopalar bunlara bakılıp yol alınırsa çok geç kalınır.. Ne den mi şimdi dünya musibetle savaşmaktayken sopa altındakiler hemen içlerin de kinleri kusarlar  ülke savaş halindeyken bu sefer içten muhalifler savaş yokmuş gibi saldırıya geçerler bir bakarsın yapar yaparlar sanki onlar görsel yayın veya konuşmalarını yapmamış gibi tere yağdan kıl çeker gibi konuştuklarını çekerler vatan bayrağı halkını düşünen kim olursa olsun bu savaşa onuz vereceğine kaos endişe vermek sizce nedir. 

Bu hal durumda devletin işlerinde başarısında fırsatlar açmakta insanoğlu 2 mayıs sağlık bakanlığından maske mesajı geldi ama 04 mayısta bir açıklama yapıldı maske satışı serbest diye ama 5 mayıs eczaneye gittiğinde maske almak için dedikleri maske yok olabilir dedim sonra bir başkasına gittim oda yok dedi gene olabilir dedim bir daha bir daha gittim artık bu son dedim maske alaçam dedim ve tabi kimlik kod istedi 5 adet maskeyi verdi . 

Her şey fırsatlara dönüşler yaptıklarını gizlemeler ..Hiç düşündünüz mü kıta 6 ay boyunca yanmaktayken çıkan gazların bir musibet yayılır mı. .ekim kasıma kadar solunum STRES gazları Sizlere bir soru. Her şey doğudan batıya hareket eder.. 

Neden düşünceler düşünceyi tek olabilmek Sağlık tirizim ve psikolojik destek programı. Biz bize yeteriz.. Hasta olup çareler arama hastalığa sebebiyetiyle yol açan unsurlarla savaş her şey elin de.. Başarıda.. Her şey eskisi gibi olmayışınım sebebi geldiği ve gördüğünüz ne neler yapılması gerekenler ve bundan sonra yaşamın ve başarıların. 

Biz şimdi yolumuza bakalım.. 

Çok iyi bir strateji uygulanırsa 5 milyon yatak dolar tirizim neden deniz ruh sağlığı bir yeni yerler görme düşünürsek ilk çekiş devletlerden uçak alımı da başlayan ve sağlık durum belgeleriyle inecek yere kadar sağlık kontrolü ve hotel nakil ve yerleşim yerine göre ve hotel geziler yerleşimler sağlanırsa turizm bu şekilde artar tabi ek ücret gerekir ve farklı olarak faaliyet sürer. Yerli tirizim de dahil.. Köy kentlere yaylalara kontrollü turlar.. 

Gene yerli tirizim de bayram da dahil ve çocuklarında şehirlerden köylere yolculuk her şey “sağlık belgesiyle ve her şeye uygun onay pasaportu” gerçek (uyanıkların sahte belgeyle değil) 

Hele 3 aydan beri evde bağlı olanlar içinde fırsat işte burada ruh sağlığı ile bağışıklık daha çok artar vücut bağımsızlıklar daha çok gelişir sadece yer değişmeyle bünye biraz değişkenlikte korkacak bir durum değil sadece dağlara çıkarken basınca ve  isal artar bu da dışkıyla vücudu arındırır.. Artık enerji gelmiştir doğa yemişleriyle gizli hasta olanda hastalığı yok olur. 

Daha önce yazılarımda söylemiştim Hıdırellez sonrası doğaya atılan nimet hikmetler o Tarih kapı pencereleri acın evlerinizi odalarınızı havalandırın yağışları da ne zaman yaz gelecek deride hatırlatmıştım deniz kara göklerin bir birine geçen zamanları 5./ 6 mayıs Hz İlyas peygamberin musibetlerle savaşı evrende döngü tüm canlılara enerji ve doğaya meralara atılan bitki örtü sonra yetişecek ve her asrın musibetlerine savaşacak vücudun  antikor ve toplamında bağışıklığı güçlendirecek hava atmosferlerinde enerjilerin farklı dolaşımından yararlanacak ve musibetlerle savaşacak yağışların batıya doğru döngüyle hareket deniz aşırı kıta sel afetler aşağıya doğru doğru ılıman yağmurları eskiden daha fazla yağışlar afetler adım adım gelmekte olup doğada musibetlerle savaşması.. 

Bu seneki bitki örtülerin den bir tanesi önem taşımakta “silika “işte tek bu bitkide var vücuda ihtiyaç olan sıvı “kırk kilit otu” tanıyın için marifeti kas ve kemik yapılarını onarır sıvı sağlar ( musibetin ilk saldıracağı yer kas ve kemikler ) seni yerden kesmek için artık gerisi gelir sen dikkat etmedikçe.. 

Musibet bitmeyecek yaratılıştan beri var olan ama bilin hiçbir virüs yaratanın yaratmış olduğu bedeni içinde algılama senyörleri bağışıklığı yıkamayacak musibetlerin panzehir içinde bu insan (elinden çıksa da ) sen yeter ki bedene bedenine zarar verme veredir me.. 

Bu gelecekte belliydi bazen pardonlarla milyonlarca kişi bu sebeplerden yok oldular biyolojik savaşlara karşı savunma ve saldırı her büyük devletin içinde var ve başka uluslara müsaade etmezler çünkü korku içinde ve gelecekte yok etme planlarında envanterlerinde değil gizli devlet sırrı içinde yer alır.. 

Bir geçmişte Çernobil patlaması bazen de bin bağ büyük patlama denemeleri ve bir laboratuvarda tehlikelere karşı bir biyolojik silah üretim laboratuvarlar da üretilirken araştırılırken bir yanlışlık sonucu bir birilerine bulaşması gibi bir musibet ve bin sonucu varsayımlara akıl üstü insanların zaman fırsatın dan gelecekleri hayalleri kurma plan planlamaları  nice insanlar gördüm dağlar da yaşar cahil gibi nice insanlar gördüm duvar da asılı kendini nefise gömülmüşleri diplomalıları.. 

Biz insan oğlu tabiattın çocuklarıyız bedeni hapsettikçe kontrollü ortam aramakta “bu güzel enerjide mahsur bırakılır” evet ne den derseniz ,yaratan kıtalara yerleşimlere göre yaşantılara göre farklı farklı yaratı siyah beyaz kırmızı gibi ve her insanoğlunu bir birine uymayan benzerliği olmayan beden yaratılışı bir  (örnek parmak izleri gibi) gelecek musibetlerini tanıması içinde bedende kodlaması olan tanıma sensorlar oluşu var olduğun dan ve tanımayla kontrollü çıkış her kendini düşünen kim varsa başkalarına da yardımına koşar vücuda ve ortama yapılması karantina kapsamı buda sizlerin gelecek yaşantınızda daha sağlıklı bir ortama sokar, kendi kendine yardım edemeyen kişilerde başkalarına yardım edemez hastalığa ölüm yoluna ve zarara sokar.. 

Evet bir musibet ise panzehrimiz olmasaydı ve “bedenler aynı şekilde olsaydı” bu ölümlerden çok fazla olurdu ama insan oğlu bir şekiller yaparak beden içindeki bağışıklığı “Bir şekilde kötüleme doğanın nimet hikmetleri tanımama doğanın kimyasallar birleşimleri bırakarak” ve önüne gelen doktor doktorculuk oyun içinde oyunlar olursa bundan sonra gelecek musibetler var oldukça ilk vuracakları yerler senin vücuda rasgele aldığın kimyasallar.. 

Bunu görenlerde doğa yaşamı benimsemeyen geçmişten gelen beyin yıkamalar promosyonlar nefis var oldukça ” ve sentetik insan elinden çıkan kimyasallar bedenlere tanıma programlarını ve senyörleri bozarak ileriki zaman yıllarda ve bu yollarda ve  çeyrek asırlarda daha çok musibetler görerek ve de genetik soy kıtalar arası ve de gene sentetiklerle kısa zaman sonra bir önceki musibet mutasyonları kıtalar arası da çok görecek…Ben anlatırsam uçuk dersiniz . 

Daha öncede asırlar ve tarihler içinde gösterildi şimdi ise  yenileri gelerek insanların yapısal özgür yaşantılarını daha çok kısarak başka hastalıkları tetikleyecek “psikolojik ruh yapısı “ve diğer hastalıklar “kuruma hastalığı” evet yeni bir şey mi bulmak istiyor musunuz musibetle savaşmak için onun gibi savaş doğayı seç o yok olacak. Her şeye gücü yeten yaratan var o her şeyi doğaya bıraktı ve bırakmakta araştır bul... 

Yok gelmeyecek diye bir şey yok sen içindeki okuyucu senyörleri yok etme yeter bağışıklık halleder sen yeter ki zarar verme.. 

Her şey laboratuvarla çıkmaz laboratuvarlar bir atıkla doğaya bıraktığın şeylere bak doğa kendini yenileyecek gelecek sadece siz değilsiniz sizden sonrada 4.5 milyar yıl ve sonradan 7.5 milyar yıldan beri derler her asıda yerleri değiştirirler gene bilinmeli ki canlı türleri vardı şimdi aşırınız bu sizin insanlık yaşamınız içinde. 

Evet her zaman demir deriz fırsat fırsatlar üretim ,üretim varsa fiyatlar güne göre değişir üretim olduğu süre fiyat aşağıya düşer fırsat fırsatçılar kayıt dışı ise üretim ne, ne kadar olursa olsun 2 başlar  5 10 15 musibet borsası olur şayet kayıtlı ise maliyetler kar marjı bellidir 3 ,10,15 olmaz  3 ,6 olur bu kaba taslak. 

Bu da sanal gibi yerel satışlar ister içe ister dışa ,dışa ise satışlar TL dışarıda TL bulmaya çalışan ithalat ihracatçılar o ülkenin parasını canlandırır ve değer kazanır üretim satış artar milliği ekonomi canlanır içe çalışmak ise fırsat fırsatçıların cepleri dolar bu da milliği paranın değerini düşürür işte bu vakalar ise milliği ekonomiyi halkını düşünmeyenlerdir. 

Buradan başlayalım daha önce de yazıldı musibet çıktı dünyada ne zaman çıktı duyulan 12 ocak başlama 25 aralık dense de bunun geriye 45 veya 30 gün aralıktan geriye bakmak 29 ekime doğanın ekim zamanına bakmak o günden yasaklara kadar kişi ve kişileri kayıtları bellidir ne nereye gittikleri nereden geldikleri de zincir başladı mı gerisi gelir geriye doğruda düşer yeşil muzun karpitle olduğu hale gelesiye kadar olgunlaşması bir çürük domatesin kasayı bozduğu gibi.. 

Buda sağlık belgesi ve pasaport akla gelir.. Daha önceleri de organik yemek bölümünde yapımlarda yazmıştım kimin sağlık belgesi var şimdi sorun komşular geldi kısır parti kim kimlere gitti  bayanlarda metabolizma küvetli oluşu hastalıkları atlattı ya okuldan gelen çocuk ve işten gelen baba veya dışarı paket servislerinde gelen ne nerelerde yapıldı lüks olabilir hazırlayan robot mu.. 

Şimdi de tekrar düzene bakalım bu düzen bir birlikte el atalım demezler 2,3 kafalı olurlar her yoldan saldırırlar olduğu sure bu musibetler geldikçe gelir. 

Ama hiç düşünmezler yanız kurtları sadece çobanlar dağlarda yaşasa da dış dünyanın planını ve çizilmiş oynanacak sahneler hiç perdesi açılmaz.. 

Çünkü bazı kişi ve kişiler seni ülkeni hep yanlış yola sevk ederler eskilere yol alırlar  halkın doğru yolda yürümesini yürütülmesine ve ışık yolda yürümen ise bazıların ayaklarına bastıkça her türlü saldırırlar iyi yaparsın kötü ederler sonradan derler kötüyü söylesen de bu seferde kötüyü iyi ederler sonra başlarlar yandım Allah meğer olmayan nasıra basmışsın.. 

Musibetler bitmez bir mikrobik diğereler ise dış dünya, içteki ,fırsat fırsatçılar, üç beş koyunu güdemeyenler, ekonomi, ruh bedenleri olmayan çıkar nefisler sırayla gider hele 100 yıldan beri gelen Marşal sonrası İMF 10 veriller faizi konuşmadan şunları yapamasınlar başlayarak giderler şunları bunları yapacaksın derler şunlara bunlara vereceksin derler 10 la alırsın kendi paranlar 130 geri ödersin öncesi çaresizlik derler ortalığı ver yansına çevirirler geçmişleri hiç akıl etmeden akıl verirler alışmışlardır geçmişe gelecekte de esir olmak için yollarına devam ederler bu yüzdende 100 yıl dilimi biterken 100 yıl  yenilemek isterler.. 

Amaçları senin ülkeni yıkamadıkları dan geçmişteki madenleri ve yer altı yer üstü kilere el koymak. Esir esaret içinde yaşatmak şimdi var ki bir düşün. Bilime ilim tevekkülle yol almak işte orada yaşam yaşatma var.. 

Ek 3 / 2 ye ek .Evet her zaman demir deriz fırsat fırsatlar üretim ,üretim varsa fiyatlar güne göre değişir üretim olduğu süre fiyat aşağıya düşer fırsat fırsatçılar kayıt dışı ise üretim ne, ne kadar olursa olsun 2 başlar  5 10 15 musibet borsası olur şayet kayıtlı ise maliyetler kar marjı bellidir 3 ,10,15 olmaz  3 ,6 olur bu kaba taslak. 

Bu da sanal gibi yerel satışlar ister içe ister dışa ,dışa ise satışlar TL dışarıda TL bulmaya çalışan ithalat ihracatçılar o ülkenin parasını canlandırır ve değer kazanır üretim satış artar milliği ekonomi canlanır içe çalışmak ise fırsat fırsatçıların cepleri dolar bu da milliği paranın değerini düşürür işte bu vakalar ise milliği ekonomiyi halkını düşünmeyenlerdir. 

Şimdi ikili kafa 2008 2018 gibi musibette bile boş durmazlar senin başarılı olmanı istemez işte yukarıda ki gibi enflasyonu ve alım gücünü arttırıcı içteki saldırılar başlar dışarıda bile saldırı devam eder yaptığın iyilikler bile bir bahane bularak dışarıda ki şirketler içteki şirketini tetiklemeye başlarlar amaçları buralarda işlem yapmak değil bir fırsatını bulup soymak ve ele geçirmek bunu içteki hainlerle başlangıç yaparak kaos çıkarırlar ve sonradan da biz ne yapmaktayız derler dedik ya tere yağdan kıl çeker gibi kaybolurlar.

Çünkü senin belinini kırmak ve devletin her şeyinden yararlanan şirketler her oyunu oynar içteki de dıştaki de aynı şirketlerdir kağıt üzerinde gerçeği elle tutulan bir şey olmadığı gerçekmiş gibi sanal olarak gerçekçi oyunlar başlar..

2018 de 2019 ve yakın tarihlerde YAZILDI YAZILDI ilk de değil ve sonda olmayacak bilin sizleri stres etmekteler iyi yolda gidişiniz ve güçlü devlet çıkmasın diye devletlerin içindeki kendi halkını bile düşünmeyen dev güçlü şirketlerin gelecekte oyunları bitmeyecek çünkü içerendeki o ulusun içindeki ideolojik kimlik ve ırkı din saldırarak devletçikler ve krallıklar verirlerde verirler.

Kananlar şimdiden bilselerdi sanal olduğunu acaba gene yaparlar mıydı evet çoğunluk bilmediği için yapmazlar ama maşayı tutan danışman şirket ve kaos başlangıcı yapanlar gene devam edereler. 

Çünkü amaçları para ve getiriler dışarıdan gerçek o ulus içinde ihracat başarı ama içerden sanal o ulusun parasını sanal gerçekçi olmadan o ulusun parası olmadığı halde içeriden olmayan para ile dış dünyanın parası alınıyorsa oyun içinde oyunlar.

Evet bir hafta önce 01 05 2020 bu saldırı şimdi o şirketlerin görsel yayınları ve yayın sallarda sıra ile başlarlar bu musibette bile hala koltuk der diyenler geride kalmazlar.. 

Sen stres etme bil bu vatanı bayrağı halkını düşünenler var oldukça adı yok  yaylasında 3 5 koyunu güdemeyenler hala iki vadi arasında geçmiş kaoslu var olmayan 100 yıl gerideki karanlık dünyalarında bir 100 yıl  daha karanlık dünyaya sokmak.. Uyan ve karanlık çevreni yok et.. 

Sen bu vatan bayrak halkıysan ve de yok etmez isen veya kendine bakamaz isen başkalarına da  bakamayacağın ortamın var ise bil sen çoktan kaybet mısındır çünkü vatanın ülken olduğu halde seni esir köle edecekler ama bil o karanlık içinde ışık her zaman var sadece aslanların sahaya inmesiyle kendilerini dağlarda sahalarda vadilerde fareler aslan kesilmiş ise dünyanın her yerinde sahaya inecek sizler pısırık zannettiğiniz kedi bilin aslan familyasından geldiğini bilin sanal dünyan işlerinizi bırakın sizlere yaşam havasını bulamaz siniz. 

SEN NİYE OLMAYASIN. Sizlere geçmişten bir yazı 2013 saklınet-enerji telekomünikasyon madencilikten  www.idealminer.com  bir hatırlatma yazı silah onların silahlarıyla vurmak..

Elektrik fazlası toprak yerine s 9 vererek sanal borsa dijital para.. O zamanın s9 değeri 1500 ero idi şimdi s9 az değer kazdığından yeni güçlü makineler çıktı.. Ben sadece şimdi s 9 lar 100 ero çöp ama iş görür elektrik sıfır ise..

Evet bura dan başlaya çobanda 10 adet sıfır elektrikte iş görmekte Berlin de bozdurup ülkende harcamaktayım.ve şu anda bile oğlumun işi de bu Avusturya ve Almanya İsviçre de ve hatta çın de kiralık bölümünde bile var. Hele bir proje var Avrupa ve dünya patenti olan bir özel makine vaki ileride bu sayfalarda bulacaksınız..

Şimdi çok önceden yazılmış yazımızı okuyalım..

Sen ve hepimiz olabilmek için birilerini beklemek değil .İleri teknoloji matematiksel .Kedimin geliştirdiği elektriği ve başkalarının geliştirdiği sanal diji para 1 milyon adette izin versinler ülkeleri ve doların şeklini değiştireyim her gün borsada 4 .3 milyon dolar kan zulüm kaos yok sadece matematiksel eko savaşı. .

Buraları Avusturya Hollanda Berlin ve  Silifke Elektrik gideri olmadan "Gider yok" ..Hesap çok basit 1 günde sanal diji para 1 makine 4.3 dolar bu günkü kur x 1 milyon adet =4.3 milyon dolar x devlette bozdur dolar merkez bankasına giriş.. "mesela yani" sıradaki gelsin dersin ..(Bu gün Cin %51 Rusya %18 Amerika %12 ve Dünyada bazı çobanlar gibi asıl ise bankalar .başta gidiyor bunlarda %19 ) 

Şimdi bir bakalım

Büyük balık küçük balığı yuttu zannederler. .Ama akıllı küçük balık büyük balığı sıvazladı parazitlerini temizleyerek büyük balığı sığ suya çekti şaşıran yön kaybeden "büyük balık intihar etti düşünenler" aslı küçük balık büyük balığı balıklara ziyafet çekti. .

Teknolojide iyi olma zamanından çıkıldı iyi oynama zamanına girildi. .İyi oyna ama sen gene mazlumlara iyi ol ve koru...saklı şifa sırlar kitabından alıntı ekonomi stratejik oyunlar bölümünden alıntı.  

Berlin, Hollanda ,Avusturya.. 
BEN ÇOBAN Bu yerlerde yakalıyor ve devletim de harcıyorum.. Ya siz İsviçre bankalarına...

1 000 000 Adet izin versinler her gün doların şeklini değiştireyim. 

Hollanda rüzgâr güllerinin fazla kullanılmayan depolanmayan akım elektrik kaybını önlemek için çalışan bir aparat ..Yaptık ve satıyoruz Berlin den  

Sadece elektriği sıfır maliyetle sanal dijital para almak ve istenilen ülkede borsasında bozdurup merkez bankasına her gün transferi o ülkeyi eko sunu her saniye çökertir..

İstenilirse bile o ve başka ülkeyi kendi eko silahlarıyla istenilen şekle sokulur...1 milyon makine şu an borsasıyla 21 milyon tl bu günkü kurdan 4,3 milyon dolar her gün merkez bankasına girer ya 30 gün veya 365 gün.. .Borsa gücü sende olarak istediğin şekle sokarsın “ Büyük balık küçük balık misali ”. 

Şimdi ara verelim geriş teknoloji telekomünikasyonu  silahını güzel oymamak.. saklı şifa sırlar kitabin dan saklı enerji, hidrojen çağı , feride kalmamak ,ve gençlere yazılım ve sağlıkta biyoloji bölümünden kısa alıntı selcuk uysal çoban saklı şifa 

saklı şifa sırlar kitabin dan kaybolan servetler ,yaşamın içinden ,korkuların üsten geçme, var oluşun özgürlüğü bölümünden kısa alıntılar. selcuk uysal çoban saklı şifa.. 

 

Saklı şifa sırlar kitabi dan halk ulus için muhalefet eylem kaos çıkar için muhalefet değil, zaman milliği milliyetçilik zamanı ,dik duruş , Bir geleceğe bakış bölümlerinden kısa alıntılar geçmiş ve bugüne has. Selcuk uysal çoban saklı şifa 

 

Hatırlatma Türk ,Türk toplu mu ve Osmanlıdan korkanlar her türlü kaos çıkaranlar bilmelidir ki kendi ülkelerinde krallığın geleceği görmeden geçmiş karanlık tek bir dilden çıkan emperyalizm baronlar o ülke içinde kaos kargaşa çıkarttıranlar vay ülke gidiyor yabancılar ele geçiriyor her türlü fitne fesat aşılayan halkın milliyetçi ruhlarını kötüye kullandıran  yüzü maskeli iblisler. Sizleri geleceğinizi karanlık günlere ve balcık çukuruna atılış izlemek ten başka günler beklemez.. Oda esir esaret içinde oluşunuz başlangıcı ve ülkenizin sonudur.

                      Kral hüküm sürer ve sonrası ölür.. Bu kaçınılmazdır..
                                    Doğanın kanunu yaratanın ilkeleri.

O ülkeye göç eden evrensel demokrasi insan hakları güvenen göçmenlere züllümden kaçanlara el açanlara yârdin etmiyorsan sen hiçbir zaman milliyetçi olamaz sadece kralına hizmet eden yüzü kara şövalyeden ve yeri geldiği zaman beyaz görünümlü yoğurt tan başka görümün olmaz...

Dünya ve ülke milliyetçiliği nedir...Evren deki dünya insanı şeytanı ruhlu insanlardan kaçan dünya insanını sevmek haklarını korumak  kısaca yaratanın ilkelerini uygulamak buda insan hakları ve demokrasi evrenseldir..   

              Her büyük olayın .Bir küçük başlangıcı vardır.. Tek bir şey sevgi..   

                                            saklı şifa Sırlar kitabi dan  

                           Gelecek için aydınlığa emin adım atmak

Her kese ölüm gelecek son mektuplar dağıtılırken ölüm sonrası karanlık  korkularınız daha çok artar ölümden yaşam ve başkalarını yaşatmak için korkmazsanız karanlıktaki ışık size yol açacak amaç ölüme nasıl gide bilmek bir başkaları yaşaması için veya yaşam dünyanızda bir başkalarına yaratılan tüm canlılara yardım etmeniz doğayı korumanız geride bırakacağınız neslinize bir aydınlık yol ve sizlere geride yaptıklarınız iyilikler sizlere ölüm sonrası karanlıktaki  ışığı göre bilmek ve açılması için de yaptıklarınız ışığın anahtarı olacak.

Gerçekler göründü  Yıl 2013 2018 geçmişi 45 yıldan beri

45 Sene doğayla baş başa bir avuç tohumla 10 yıldan beri doğa kaybolmasın tohum atarken mücadele ederken 11 kasımda bu geleceği gören gözler gecikmişte olsak gecikmenin ilk adımı başarmaktır başarılar Türkiye doğa dostları BİR BAŞLADI MI SONU GELMEZ BU GÜN 11 MİLYON FİDAN yarın yeni gelecek fidanların müjdesidir. saklı şifa sırlar kitabından son mektuplar, bir avuç tohum ve bir fidan bölümünden kısa alıntı.. 

11 .11 2019 yeniden doğmak .Gelecek doğaya çöl olmadan yaşam sunarken gelecek neslinize bir nefes verecektir... Bir fidan zamanla bir kuşun konması için sizlere duası yeter
                                  selcuk uysal çoban saklı şifa 

Biter mi bitmez 

Her seferinde çıkmıyor neden çıkmıyor derler 

Meraları korumadıkca koyun bile zehirli otu bilir,İşin garip tarafı yer altı dolu zenginlikle ve refah yaşamak ta yer ve ulusları varken başka ülkelere göç etmek bir garip tarafıda zenginlikleriyle uluslarını başka şirketler tarafından satılarak ülkelerini satmak ülkelerini teslim etmek o ulusun ve dünya insanına bir garip gelmiyormu..

Kuyruklara bir birkaç baş uygulamışlar ver yansın ben ben diyerek bir birlerini yermişler.. 

Biter mi bitmez böyle bir yazılım.. Sizlerde kendi algoritmalarınızı aralara ekleyin bir ayrı dilde yazılımını yapa bilirsiniz 

Çöllerdeki cukuru göremesende cehennem kapısı gibidir,bataklığı görsende su birinkintisi dersin bazende göz boyası yaparlar ama bilin ki arkası derin balcık cukurudur bilin amaçlarına adım adım yaklaşmaktır yıllar asırlar önce atılmış temkinli adımlardır.. 

Öyle gösterirlerki çahıl bile anlasın der gibi dirler işte ak yoğurt çalmış uslu bir çocuk zannetsinler ki algı yaratırlar aslı ise çok kollu çok kafalı eçiş bücüş şekli dir. 

Evet bazı şeyleri basit gösterselerde altı çok amaçlıya yatan plan içinde dir,planlayıcılar planlayıcı aynı tezgah üzerinde oyun kuruculardır,bunlar yer mevki için din ırk kimlik gözetmeksizin kendi halkını yiyecek yok edecek şekilde yaratılmıştır.. 

Tüm ulusların insanlığı tek yaratana ait oluşları bildikleri halde kendi benlikleriyle başka insanları çok başlı çanavar zannedenler,aslında içlerindeki insanları çocukca kandıran şirin gözüken eçiş bücüş lerdir.. 

Gelecek çok vahim mevkidir..Dünyada sadece secilmişler gelir,eçiş bücüşlleri yok etmek için "ulusun halkın seçilmiş gelenlerinide " basit oyun ,eylem ,kışkırtıcıi ,kaos la ,yıkmayı beceremeyenler başka kanlı oyunlarla yok ederler. 

Göstermelik görüntüler olsada sanki düğün varmış ateş çemberi etrafında ateş dansı yaparlar ve havai fişek atarlar arkasından zil çalar oynarlar. 

Güzel insanlığı insanları çıkar için yok sayanlar bunlar sevgiyi hiç anlamazlar.. 

İyi kötü kötüyü iyi ederek şirinmi şirin gözükürler şekilden şekle girerek yaratanın yaratmış olduğu insanlığı yok ederler bazende yanlışlık oldu pardon derler çünkü korku sarmış korku salmıştır ecic bücüş korku insanlığadır düşün bu kadar ölümden korkuyorsan maşanın ucunda kendini ateşe atmak ne.. 

Ama bilinki herkesin zaman perdesindeki kıyam yakındır..Çok uzun zannet sende her harfin yazılışı son koyduğun harf gibi son çıkan sözlerin gibi son gördüğün görseller senin değişimi anın gibi ,çünkü nelerin getireceği an gelişler daha yazılmadı. 

Yazılmadı ama insan insanlık nefsi için her türlü çıkarı yapan yaptıran maddeleşmemiş benlik le iblisle sofraya bir oturur ve maddeleşir. 

İçimizdeki birlikle yaşan toplum uluslar insanlığa soru sorsa biz nerede yaşıyoruz deseler büyük ulustakilere orta doğuyu ve ulusumuz nerede deseler çoğu bilmez. 

Sanki bir arka mahallesiymiş gibi gösterirler halkına ve kendi geleceklerine aşılar buraları der bizim yerlere düşmanlar istila etmiş der dedirtirler. 

Şimdi o büyük ulus takilere güçlü dedikleri ulusta yaşayanlara söylesen nerede gene bilmezler çünkü kendi halkını nefise doğar. 

O ulusun şirketleri şirketler öyle zamana gelirki başka hain uluslarla iş birliği yaparak kendi yakın olan kişiler ulustan evleri toprakları satın alarak büyük ulus ülkelere satarak adım adım yer yerleşimler açar açarlar suçlu arayacaksan önce nefsi bertaraf etmiş bir sucsuzu bul o zaman tüm suçluları bulursun. 

Yani kısaca başka ulusları arkasına alamayan bir ulus ortalığı karıştırak kendisine arka edinen bir ulusa o ulusun askerlerine üst lerine cennet altlarına mahallelerimizi kurtarıyoruz demeleri ve o ulusun üst askeri der ve alt asker hiç bir şeyden habersiz savaşır o saldırılan ulusun halkı göce ve ölüm yoluna gider. 

İş burda başlar buranın yer altı zenginliklerini elde ederek şirketler satar sonradan ispat edilemeyecek başka hain ulus aynı amaca çalışan şirketler amaçları saldırı altındaki halktan rahat bir dünya vadiyle evleri toprakları satın alarak asırlar önce akıllarına koyan hain insan guruplar başka savaş strateji uygular ve başka ulusun askerini güçünü kullanarak ve sonradan yardım eden ulusu bile tanımayacak bir büyük devlet kurar.. 

Çünkü devlet kurma evrende yaksaklandığı halde şirketler arası bir devlet kurar ve sonradan içten içe bir birlerini bile tanımayacak şekilde ve haince kanla kurulan devlet tüm nesilleriyle yok olacagından habersiz yol alır yazdıkları algoritma kademeler ilerlesede yazılım hatası çok çıkar çünkü insan aklıyla bir sonraki günü yazamaz aklı erebileceği şekille yerleştirilen dil başka dillerin algoritmsasına çakışır.. 

Kısaca da ölüm göç bitmez nefis benlik kalkmadıkça bu da savaş hamleleri bir birini tetikler ve ortadoğudan çıkmaz taki yardin eden ulusun ve gel buraya git şuraya ulus devletlerin halkı anlayana kadar ve onların emriyle sopalarından korkmayana kadar.. 

Bitermi bitmez kademeler önceden hazırlanmıştır hamlelerini gören devletler devletin içindeki hainleri bile örümcek ağasına sarmış bir koza haline getirmiştir benlik cıkar koltuk nefise doğmuştur yani yeni doğan bebeği kundakladığı gibi.. 

Bitermi bitmez toprak ev adım adım ilerleye bilmesi için suikasler ve başka devletlerde darbeler devam eder paravan şirketler yer altı zenginliklerini satarak kan ölüm paralarıyla masum halkı kandırarak odeloji fikirler kimlik sunarak zehir tacirleri yollarını açarak dünya insanını yok edecek şirket devleti kurulasıya kadar ölüm ve suikasler bitmeyen yazdıkları yazılımda olacak .. 

Bitermi bitmez Havadan sudan gezenleri bile yok ederek başka gündeme yol açarak gedikler bularak şirinmi şirin gözükürler maskelerin altında insanlık nasıbi almamış eciş bücüş yüzlerini göstermezler. 

Biter mi bitmez. Bazen başka ülkeler durumu anladı deyip bir güçlü ülkede olsa biraz bal kaymak yemeğe ara verirler çünkü iki büyük ülkeler açtıkları maşa şirketlere durun densede asıl amaçlı bir ülke ekmeğe bal sürmüşken gizlice kaymak sürmek için danadan veya buza dan süt almaya calışırken onuda kaymak yaparım hayaline girer "göle yoğurt çalmak gibi" 

Din ırk meseb kimlik ayrıda olsalar bunlar bu kimliklere burunmuş şirket guruplarını duracağanı zanneden başka uluslar ve bunlardan yararlanmak ta olan çıkarcılar yüzleri az kızarsada bunlar şimdilik ara tatile girerler bu çıkarcı uluslar insanlıktan nasıp almamış insanlar kendilerini göstermek sizin yıllar önce yetiştirdiklerini kendi ulusuna krallık tanırlar ve sonradan arka şirketler getirdikleri gibi yakın zamanda yok ederek ya asallar yada suikasa gider ulus parçalanmış ve istediklerini elde etmiş olurlar artık elde etmişlerdir buda kısa sürer arkasından bir başka deşifre edilir artık halk rahat değildir.. 

Biter mi bitmez. Çünkü şirketlere destek veren ırk kimlik meseb ülkeler kaosa sokulur paravan şirketler gitmiş yeni şirketler el değiştirmiştir. 

Diğer yaptıkları ülkenin daha fazlasını ülkelerinde görmek sizin bu günü yaşayanlar an ve zamanları yazılmadığından bilemeyeceklerinden ülke zenginlikleri olduğu halde içten içe eritirler çünkü yetiştirilmiş elamanları bir şekilde yok edilerek sonradan paravan şirketler bunları halkı kaosa ve kendilerini yok edilmek için tasarlanmış oldukları delil belge kalmasın diye pozisyon alırlar ve baharı başaramayanlar ülkeleri ve ülkeler arasında başka bahar estirirler.. 

HANGİ AKIL BUNLARI GÖREMEZ kendi ulus zenginlikleriyle alınan parayı bir başkasına verilerek kendini yok etmek için silah alır ve ya kendi toprağını kendi parasına satar ve temelli oralardan ayrılır. 

Biter mi bitmez.. sırlar kitabin da..

saklı şifa sırlar kitabin dan savaş oyunları ateş dansı eçiş bücüş ,Biter mi bitmez, savaşarak ölüm barış için savaş varken göc ederek vatansız ölmek ne kadar zor olduğunu bilmemek, kalmak mı zor gitmek mi zor bölümünden kısa alıntı  

                                          selcuk uysal çoban saklı şifa 

 

.                 HAZIR MISIN DAHA YAZILMAMIŞ IŞIĞI BU ASIR YAKALAMAK


Sadece okumuşlar yönetsin felsefesi yanlış o acısına göre yöneltir o açlığı bilmez ,çöp toplamayı bilmez ,o yardımlaşmayı bilmezi ,tabandaki acıyı bilmez ,yoksulluğu bilmez, bilse de geçmişte ezikliğini hatırlamaz gelecekleri daha çok ezmek için yetiştirilmiştir, yetişmiştir çünkü içindeki kini nefreti paylaşmayı unutturulmuştur.

Güneş dünyaya ay dünyaya sahip değilken, insan insanlık birkaç kışının nefsine çıkarlarına ,insan içindeki sevgiye sahip değildir..

Nefis içinde boğulan AKIL vijdanı unutturmuştur. Yıkanmış beyinler bir gün ruhunuza yalvarsanız da . Ruhunuz affetmeyecek. Çünkü görende duyanda RABBİM SORGUYA çekecek hazır mısın…

Kin taşımak yanan bir kömür parçasını başkasına atmak için eline almak gibidir. Sadece kendini yakarsın” Dünya sahipsiz değildir. ”RABBİM “ cevabı verir.

Ya bu gün ,ya yarından sonra. “İnsan, samimiliğini kaybettiği anda Allah'tan uzaktadır. Samimilik, kalbinin “Allah yolunda” yolunda yürümek demektir”

2019 2020 son günleri ve ilk günü . Çok yüksek zirvelere çıkmaya hazırlanıyorum .Işığı yakalamak için..

Yıllar önce attığım tohum filizlerini daha çok kaybettiğim sevgilerimi dalında çiçekleri sevmeyi umut ederek ışığa doğru gidiyorum , sizler yanınızdaki sevginize sarıl her şeyi çok uzaklarda arama evin içinde etrafında yan komşunda başlangıç ışıkları..

Sevmek sevilmek bil ki kalpleri kırılmasından korktuğun kadar hiçbir şeyden korkmam, geçmişte şükran duyduğun içimdeki sevgi ışığı, bir tür kan aksa da dünyadaki elmasları verseler ,bu dünyada kalplerini kırmak korkusuyla doğaya atmış olduğun sevgi tohumları, her sene çiçekleri açtığında ,aslı sevdiğim gibi her gittiğin yerde hep oradalar sevgileri gördün görmem çok uzaklardaki ışıkları sevgiyle görmektir.

Bazen olur denizlere boş boş bakar beyinlerinizdeki sevgilileri ararsınız, bazen de doğada ,bazen de sonsuz gök yüzün de, olur ki gözünüz kapandığında...

Hep yanınızda hissedersiniz hiç gözünüzü açmak istemez bir daha kaybetmek istemez siniz.. Onun için sevdiklerinize sarılın sarıldıkça sarılın ışığı yakalayın...

İnan sevgiden saygıdan başka, hep yalan dünya...2020 Tüm sevenleri buluştursun ,sadece sevmek kaybettiğini sevmek değil dir, sevmek doğayı severek sevdiklerin uzaklaşsa da zaman sevdiklerine tekrar ulaştıracak ışık yolunu hep aydınlatacak....

“Rabbim sen elçilerinle sevgi gönderdin bu insanlık insanlıklarına barış huzur tek anahtarı da tek anahtar sevgi oluşunu evren de iki küre arasında yazı görenlere kar yağdırmanı kışı görenlere de çiçek yağdırmaya gücün yeter”..

"Tüm uzaklardaki arkadaş dostlarıma ve aileme huzur sevgi ver rabbim” Bu güzel zaman vakitlerinde evrene açılan ellere çıkacak ağızlarından amin dualarını bu gün savaş içinde olanlara mazlumlara duaların kalkan olmasını nasıp et rabbim.. “Bu insanlık nasibi almamışları küllüm et ve yok et rabbim”

"Rabbim evrende yaratığın dünya üzerinde sevgi insanlık ve güzel insanların bir biriyle anlaşa bilmesi için işaretler gönderdin daha sonra ilk peygamberle ve sonradan gelen peygamberler yaratanın buyruklarını yaysın diye halkların ulusların bil hassa inanç ve ayetler gönderdin gönderdiğin elciler insanlığa emanetler bıraktı korusunlar anlasınlar diye daha iyi sevgiyi anlasınlar diye sonra ne önde nede arkada kalmamak için ulusların çoğunluk la seçmiş oldukları önderleri ,ulusların sancakları, devletlerini ordusunu ,emniyetini ,eğitimcileri ,hoş görü inançlı din adamlarını sevgi bolu güzel insanları ,birbirine düşüren münafıklardan hain haince tuzak kuranlardan ve zalim zalimleri küllün et kötü emelli insanlardan hoş görü güzel insanları koru rabbim".

“Rabbim ihtiyacımız olduğunda yanımızdasın , biz çölde avare dolaşan insanoğluna doğru yolu gösteren, karanlıkta yol gösteren bir ışıksın, ve düşmanlarımızı ,yerle bir eden bir kılıncsın , dürüstlük yolumdan ayrılmayan, yalansız dünya ,ve insanoğlu sevgi saygı dolu yıl ve zaman vakit.. Nasip et…Rabbim" “Bu dünyanın ışığı yakalamak için dünya insanların sana ihtiyacı var rabbim”

“Rabbim” 2019 2020 Dünyadaki tüm dost arkadaşlarıma ve tüm insanlığa.. Alışılmış olan yıl bitimi kutlanır insanların koymuş olduğu an ve anlamlı zaman vakitler anılardır sayı rakamlar değişse de doğanı evrenin meta fiziği son noktası gizemli ,yaratan tarafından gönderilen elçiler doğuş batış içinde an ve an yaşamışlardır"

"Yaratana dua zikirler ise meta fiziğin son noktanın ötesidir.
Dua ve zikirler isteklerinizin ötesindeki kapının açılmasıdır acılan kapıda ise istekleriniz bulunduğu ve yerine geldiği anlar ve anılarınız vardır".

"Alışılmış 365 gün değil her an her saniyenizi zikirle dualarınızı her yaşam saniyenizi sağlıklı huzur barış olmasını kutlarım karanlık karanlıktan daha karanlık ta ışığı yakalamak nasip etmesini dua ederim sonsuza denk duaları kabul et rabbim"

"Rabbim bu güne kadar dağlara gelen senin tanrı misafirlerini ağırladım sende sana acılan elleri duaları boş çevirme rabbim İnsanlığın yanında hep var olan gücün nasip eden edilen her şeyin insanlık için hayırlısını ver senin her şeye gücün yeter " "Amin"

saklı şifa sırlar kitabin dan insanlık için gönderilen nimet ve hikmetler bölümünden alıntı.

                                         .Selcuk uysal çoban saklı şifa.

 

ZAMAN GEÇ DEĞİL 2020 VAR GÜCÜYLE DAHA AYDINLIK IŞIĞA
YOKSA TEHLİKELER YAKIN ASIRLARDAYIZ

Yaş 64 ten 65 girmekte öğrenmenin yaşı yok hayat bir şeyler öğrenmen gerekiyor bu içten gelen bir şey bir de başkalarından yanlışı doğruyu öğrenmek değil bir başkalarına ders vermek önem taşıyarak öğrenmek gerek.

Evet bu zamana kadar uyutulan hala öne çıkarak engelleyen hainlerle dolu dünyadayız .

Geriden gelerek hayat böyle devam etmeyeceğini bilen yüksek vatan bayrağını düşünenler kolları sıvıyak ışık lı yola bildiğin yola koyulurlar son dört senede geçmiş 25 yılı ve gelecek 3 yıl dada yapılacak katma değeri yüksek projeler geldikçe çılgın projelerle geçmiş 100 yılı geri getirerek ve son hamleyle asırların önüne geçmek işte dünya der 5 büyük deseler de aklın getireceği genç hedefler 5 ten büyük nice devletler oluşunu gösterecek..

Bazen derler savunmasız kalır derler.1941 Yunanistan kadar gelen ve işgal edilen bir konuttan komutanlarına şöyle seslenir şu karşı gördüğünüz topraklara 2000 tankları girsek 1 tankla çıkamayız diyen tarih değiştiren komutanı unuturlar. Adı Adolf Hitler..

Merkezi orta İstanbul ,yanı dünyanın noktası, daha ötesi bir ada olan, dünya ticaret merkezi olacak İstanbul tarihi değişecek korkusu yaşayanlar ortaya bir karışık söyler bilin Trakya’ya girmek isteyenler hilalin içine dalar oda ganimet kalır sonra arkalarına bakarak geldikleri gibi gider..

Bazen de bazıları ukala bir şekilde makamına yakışmayan ve dışarının ağzıyla çıkan toprakları ada yaparlar der bazen de saray der dururlar evet ada yapılır kara denizin kıyısına dökülen toprak kaya parçacıkları rüzgar alan bölgede rüzgar gülü adası yapılarak diğer bölgelerden daha fazla güç enerjiyle yıllık getirisiyle yapılan projenin % 25 karşılanabilir..

Düşünen akıl bilin ki uçuk deseler de bir gün gerçekleşir gerçekleştirilir.

Yok öyle uyumak bazen olur 100 tl neye yarar deseniz de eğitici kitaba 100 tl çok dersiniz asıl dedirtenler var oluşlarını göstermez kendilerini senin okumanı bilgilen meni istemez.

Sen okumasan da bil ki yanında yanı başında çocuklar vardır var olduğunu da bilirsin ama dersin bunlar okuyacak ne olacak dersin gine bir şeyler değil dersin kendi çocuğuna da ama bil ki onların bu devirde en alt bilgileri var bak elindeki akıllı telefonu ver bak nasıl çözemeyecek oyunları çözecek çünkü diğer kurnazlar bu genç beyinleri bu karanlık karanlıktan daha karanlık yola sokmaya çalışmakta başlarını kaldıracak zaman vermezler.

Aslında güzel masal yazarak sonra hikaye yazarak sonradan destan yazacak çocuklarımız varken bu çocukları kendi başlarına başı boş bırakmak ve yeri geldiği zamanda zor işlerde çalıştırmak içindeyiz.

Çalışma alanları her ortamını bilgisayar kodlama yazılım yazacak teknik elaman yetiştirilecek çalışma alanlarında eğiticiler eğitimciler var olsa da çocukluktan çıkmış memur olan nice gençler onların üstleri işleri öğrenmesin yerimi almasın sadece benlik nefis ki birlik oluşlarını dış dünyanın sen cahil kal demeleri o kişilerinde kurnaz oluşlarının bir kanıtı olmuyor mu..

Yaşam içinde kodlama yazılım algoritma iç içe geçen kutucuklar bir gün insanlığı geçecek zannetmeyin zannettirmeye çalışan şimdiki çıkar nefis peşinde olanlar gelecek asırlarda bir oyunları olacak ondan dolayı ki yeni teknolojik eğitimden ziyade sadece oyunlarla sağlık psikoloji baskılara sokmaktalar..

Siz genç gençlerinizi nesillerinizi okutun okuyun önce öncüler yani sürüm senden sizlerden vatan bayrağı düşünenlerden başlar..

Evet ben sadece kendi ihtiyacım olan seralara bir kontrol paneli yapmaktı suyu nemi havayı ısıyı ilaçları ısı aparatları çalıştırmak kapama gün ışıkları sabah doğuşu akşam batışı bitkilere göre hava atmosferi sera co gazı sen sor ölçümleri okuyacak tahliye edecek yeni bir teknik geliştirmek bulmaktı bir panel yapmak istedim bu çalışma 6000 saat sürdü yanı 250 gün araştırarak bilgi edinerek yaşayarak okumakla aynı zamanda ihtiyacımı karşılayacak ve ihtiyacımı karşılayacak evdeki parçalarla bir elektrik süpürgesinin motoruyla kasasını eski çelik honi ile tanklar ve eski işlem kartlarıyla programlar yaparak dışarılardan aldığım elektronik kartlar ve bilgilerle hayatta yaşamış olduğum tecrübelerle işe koyularak başarı elde ettim. çalışma 24 saatti 1 saat gibi zamana indirmek sadece komut veren kafi..

Artık gerisi kendisi getiriyor elektronik nerelerden bulurum desem de elde ettim programları kartları nasıl hazırlarım desem de her zaman atık kartlar var oluşu ayrı bir çalışmaya getiriyordu.

Sistemler bogartlar bir televizyon eski bilgisayarlar işi götürmekte komutları bilgisayara yazılım kodlamak la
kendini bir birine geçerek yapılacak düşünceler yapılınca da başka şeyleri geri gelmekte..Bu aydınlık yol seni alıp götürmekte artık yapılan yaptığın şey ekonomi katkısı düşüncen çok zengin olduğun zir veleri zorlarım desende demesen de artık sonu gelmeyen başarı zirvelere ulaştırır..

Artık ekonomi boyutunu düşünmez daha daha zirvelere sonsuz bildiğin yola koyulursun zirvelere..

Devam edecek. Saklı şifa Sırlar kitabin dan 150 yılların ötesi uyutulan nesil, ihtiyaca göre kodlama yazılım algoritma bölümünden kısa alıntılar 

                                           selcuk uysal çoban saklı şifa

 

GELECEK 2020 SONRASI DAHA ÇOK GELECEK NEFİS TEHLİKESİYLE KARŞILAŞMAMAK UMUDUMUZ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİNDE ÖNCE KENDİMİZİ OKUMAK

Bir öncekinin devamı.
Evet insan oğlunun doğuşu bir pırtıyla et kemik bunun içine yerleştirilmiş beyin beynin içinde akıl düşünce fikir bunları hissettirecek kulak dil tat dokunma his sinir ve sıralanmış organlar ve YAZILIM bunları doğuş batış la yapacak işleri sıralamak bir ALGORİTMA ve bunları ikna güven yapma yapmama da bir KODLAMA ve bunları da ayrılan bir anda saat gün ay yıl ve yaşam boyunca da yapılan SIRALAMA yaşam içinde de doğuştan beri verilen dil bazen kendi bazen ev hanenin dili bazen çevren bazen şehirler bazen de ülkeler arası dil bunlarda DİL SEÇİMİ ve yaşam artık yaratanın ilkeleri ve bildiğin yoldan yürümek sağlıklı yürümen için de virüsler girmemesi için helal ahlak sevgi saygı VİRÜSLERDEN koruma önlemleri aldıktan sonra SÜRÜM yaparak yaşam devam etti..

Şimdi gelelim gecen 50 yılın zamanına girelim. İnsan aklı düşünceler fikirler daha kolay iletişim daha çok insanlara ulaşmak için ve de işleri daha kolay halletmeye yol açacak gelişim teknoloji önce yazdılar ve sonra yapılacak işleri sıraladılar sonra insanları bir şekilde kodladılar ve insanlara virüs sunarak sürüm yaptılar..

Şimdi insanlık ne reye gidiyor gidecek gitmekte bay bayan çocuklar bay dan başlayarak gidelim sabah kalkıyor kahvaltı ediyor çocuk hazırlanıyor bayan hazırlanarak ev çıkışı anne kontrolleri baba ev alarmları ve ya önce veya sonra sırayla SIRALAMA yaparak işe okula bırakıyor iş yolunu tutuyor park ediyor işe ilk adımı atıyor koltuğuna oturarak ALGORİTMASINI birinci SIRALAMASINI başlayarak yapar.

O saate kadar ev çıkışı herkesi bıraktığı alanlarına bıraktığını ve işe gelesiye hatta koltuğa oturasıya kadar kayıt altında tutarak koltuk sonrası sabah kahvesini içerek iş alanlarını personellerini yapılacak günlük işleri personel müdürüne vererek YAZILIMI GERÇEKLEŞTİREREK ikinci sıralama yaparak.

Eksik var mı diye son kontrolleri ve kendinin o saatten sonra yapacak bir gün önceden hazırlamış olduğu algoritmayı portföyden çıkararak personelin ve kendisinin yapacak geri kalan saatlerdeki KODLAMALARI yaparak iş ve ev çalışma saatlerini o gün ve bir sonraki güne SÜRÜM yaparak işi bitiş saatti ve ev dönüşü programları bir önceki güne yükleme yaparak işini bitirerek yol dönüşe başlar anne ev kendisi gelirken çocuğunu alarak gelir.

Babada sabahki yazılımından eve eksikleri alarak ev yoluna girmiş çocuk bir an önce baba gelmesine programlanmış anne sofra hazırlığında babalarını bekler anne bir eksiklik olmaması için son KONTROLLERİNDE beyini aramak İKİNCİ DİKSİ çalıştırarak KURULUMU sabah ki yazılımı hatırlatır yanlış alarmı veya virüs varsa diye artık baba gelmiş sofra duasıyla sağlıklı yemek yenerek ÜÇÜNCÜ SIRALAMA BİTİREREK.

Sofra sonrası daha yazılmamış olması hep değişken ortamda başlar anı misafir açıl bir yere gitme gün boyu yorgunluk geçiren anne baba hep ara virüs programı bir bahaneler.

Önce çocuk başlar başkalarından gördüğü bir önceki gün oynadığı oyunların devamını ister bazen de derslere bakmak için bilgisayar veya cep telefonu ister evet başlar oyunu ve ya dersi tamamlamak için dersteki ve oyundaki tüm silahları artık anneye babaya çevirir bazen sevecen bazen masum bazen hırçın dayanamayan anne baba dursun da nasıl susarsa sus sus der diyen anne baba cep telefonu veya bilgisayar en büyük silahı atom bombasını ÇÖKÜŞ kontrolünü çocuklarına veren anne baba bakmaksızın başlar DÜĞMEYE basar.

Bastı mı girdap açılır bakarsın diplomalar ne işe yarar bir bakarsın en değerli profesörlerin sitesinde veya dinle ilgili ders bilgileriyle hatta kitap yayınlarında açtın mı sağlı sollu bazen de ortada birde ilgilenmiyorsan bassan bir türlü bas masan her türlü arkaya sıralanmış gizli yazılımlar.

Reklam aynen böyle bahis oyunlar sutyen kilolar bir an ders unutulur meraklı çocuk girdabın açtığı karanlık dehlize dalışa geçer oyun bahis sutyen kilo derken derinlere dalmış çocuğun sesi gelmiyor diye bir bakarsın mantıksız der soru işaretiyle bu diplomalar ne işe yarar der çocuğunla ilgilenmeye başlarsın içinden der çocuğa harçlık vereceğime bu hafta sonu daha fazla ilgileneceğim der çocuğuna şöyle seslenirsin evlat hafta sonu gezeli bundan sonrada etkinliklere katılalım dersin ALGORİTMA PORTFÖYÜNE eklersin..

Artık doğruları anlatmış zaman o geçe fazlasıyla ilgilenmiş yatış sonrası ailesiyle sohbet ederek biz yanlışlar dünyasında bakmasaydım gelecekteki mimarı planlarını 2030 2040 da göremeyecektik der bizim evlat ne olacaktı sorusu hemen gelir.

Şimdi hayata bir bakın neler görmektesiniz kontrolsüz başlangıç aksiyonlu, maceralı, ölüm, katil, canı ,şiddet ,isyan, terör, nefis ,çıkar, benlik, psikolojik bir ve birilerine köle ve esaret içinde yaşamak.

Bilin ki kontrolsüz yaşam geçmişten gelen kendi ALGORİTMA LARINIZA YAZILIMLARA KODLAMALARA ahlak sevgi saygı erdemlik dinleme okuma SIRALAMADA eksik yapmanız ve gerçekleri aşılamamak ve kontrolsüz SÜRÜM yapmanız sonraları 2050 yılı nemi oluyor neler mi olacak soruları şimdiden olduğu gibi insanlık var yok aynı yerde olmanızı istedikleri gibi olmanızı istedikleriniz den farklı SUNUMLAR SÜRÜLECEK ve sağlayacak..2100 değişen hiçbir şey olmayacak ..yok..

Hala iyiye doğru her bir adıma itiraz edilecek ve alacak bir nefes bulunamayacak..

Evet et kemikle başlamıştık büyük patlamadan sonra 4,5 milyar yılda hazırlanan bir çok elementlerle inşa edilen insanoğlunun her her keşfi bir çağları getirmek adlandırmak yaşam atmosfer yapısına yaşayan uyun sağlanan insan ırkına sunulan bu nimet hikmetler ve son bulunan insan yaşamı alt üst eden yaşam topluluk gelecek yılar da çeyrek ,yarım asır ,yüz yıllarda yeni tarihi alt üst edecek..

Yaşam topluluğu görmek gene bilim keşfini daha başlamamış geri kalmışlığı kanıtı olacağı şimdiden görmek istemeyenler maddelerin ayrışımları element emzinlerin birleşimlerde hangi canlı türleri yaşamışlığını keşfedilmemiş ligi ve her gün her an atılan doğa yapısındaki döllenme geleceğe gelecek tehlikelere hazırlık yapan dünya insanlığa insanlık sadece bu şu böyleymiş pardon demekten geri kalmayacak..

Bir pırtı FORMATIYLA bırakılan dünyada et kemik kan akıl çekirdek hücreyle bırakılan dünya insanı KONTROL MERKEZİ bırakılsa da ve insanlık yaşam için nimet ve hikmetler verilse de yanlış doğru için sınav ve imtihan içinde iblis şeytan bırakılsa da insanlık hala var oluşumuzu yaratılış yaratan tarafından yaratıldığını inkar edenler insan bedenine giren virüs YAPILANMA hücrelere giren yerleşen VİRÜSLER haram nefis benlik çıkar yolunda maddeleşmemiş iblisler maddeleşerek dahada çoğalarak insanlık insanlığı alt yapısı DATAYI bozarak 2116 yılları... devam edecek

saklı şifa sırlar kitabım dan bir geleceğe bakış ,150 yıl öncesi ve 150 sonrası unutulan unutulacak olan ,karanlık tan daha karalık dünya alacak nefes bulamamak bölümlerinden kısa alıntılar

                                           selcuk uysal çoban saklı şifa  

                                 Dünyamı istiyorsunuz alın size dünya..
Bu gün dünyanız sizin isteğinize göre değil yazmayacaksınız geçmiş zamanı yazarak şekli düşünenler bilmelidir ki. .Benim anı yazarken bilmediğiniz gibi ,okuma anın ne zaman bilemediğin gibi okuduğun an ve sonrası anlarını bilemeyeceğe gibi dünya alemi küllüm iflas etmişken ve ülkenin zenginleşmesini istemeyen bir toplum varsa sadece kandırılmış ve ne önde ne arkada duran sadece orta kaybolmasın diye orta yolda bile yürüyemeyen sarhoş t
ekerlek gibi ahlak yapısı bozulmuş ve erdemliği bile kabullenemeyen insan aklını ve kendi aklını bile sıyırır..

Aklı sıra der eğitim ,ama bazen de cahil der derler, yok o çok kurnazdır.. Onun için her yol nefise akar..

Alem dünya topluluğu küllüm iken ülke halkın aralarında çıkan hiçbir zaman ortayı bulamayan , orta çizgide gidemeyen ,erdemliği bilmeyen ,ahlak yapısı her zaman her tarafa oynayan ,insanlık nefis içinde boğulan ,çıkar benlik içinde yaşamını çıkar doğrultusunda olan ne olur ne olmaz deyip bazen kara borsa ,bazen sabahlara kadar bekleyip gişelerden yaşamları için bilet alan, elle sayılacak kadar ufak düşünce akıllar akıllarıyla “transmisyon çelik gövdeye” her tarafa sıkılan cıvatalar ,başka güçlü dünya ülkeleri başka ülkelere el atarken ses çıkaramayan ,her tarafa oynayan cıvata dışta ve içte kendi çıkarına ise sabit dönen şekil alır alan ,kendi ülkesinde güçlenen ve başka ülkelere güçlü ülkesini daha güçlendirme yerine çelik gövdeyi sıyıramayan kendi cıvatasını sıyırarak hainleşen hainleşerek hainleşir .çünkü o gece “eskiye dönüş filmi esir esaret köle” filmine bilet almak için sabahlara kadar bekleyip bekleyen ve bazen de karaborsada bilet alan ne önden ne arkadan sıra numarası bilerek almayan ,kulağı duyar duymazlığa , gözü görür görmezliğe , kendi planlarında ön sırayı “kandırılmışlara ve masum insanları” yer tutanlar arka sıraları da kendilerini güvenceye alan elle fikirlerini her koşulda sağlama alan ne önde koşmak nede arkada durmak isteyen bazen de kendi cıvatası sıyırdığı gibi çelik gövdeyi sıyırmaya çalışan dış dünyaya hain danışmanlar vardır..

                                      selcuk uıysal çoban saklı şifa                                                    

                                           Nasrettin hoca noktası  

Demişler neresi "benim bastığım yer. orta İstanbul ada "Az zaman uz zaman gene denecek ticaret merkezi neresi son 4 yıla kadar dünyada Türkiye'nin nerede olduğunu bilmeyen genç nesil şimdi yavaş yavaş yürümeye başladı..Yeni derslerinde coğrafya tarih okuduklarında denizleri karaları keşfetmelerinde yeni bir kıta keşfetmiş olacaklar orta İstanbul'u tanımış olacaklar. 

Evet dünya korkusu ve telaşa düşmesi İstanbullun noktası Türkiye’nin noktası ve dünyanın noktasından korku salmış içten ve dıştan eylem planına çıkmışlardır.. Neresi derseniz şimdi yapılacak İstanbul kanalı evet tarih ve coğrafi tekrar yazılacak ve çizilecek..

Ne Asya bağlı nede Avrupa’ya bağlı olmayan evrenden gözüken o noktadan korkarlar.. Onun adı kanal İstanbul Orta İstanbul kısaca ada.. 

Getirisi bir kere kara denizde limanları olanlar ve komşu Yunanistan dünyanın en büyük Çinlilerin yapmış olduğu Liman bile ve dünya ticareti bir kere daha değişeceğinden dünya ticaretini parmağında oynatanlar korkan korkaklar her türlü saldırıya geçer içten ve dıştan..  

Evet sadece nokta İstanbul ve kısmen ada adanın içinde yaklaşık 12 milyon kişiye piyango düşmesi çabası buda Türkiye'nin her bölgesinden gelen ve yerleşen yer almışlar memleketlerine ne yapmak istedikleriyle ülkeye getirisi bir ekonominin ayrı boyutu.. 

Her türlü farkına varan sayısı az aksı görüşler şimdiden kaybedilen dış dünyanın son çırpınışları çünkü altından her türlü iki parmak yanı başparmak oynar her türlü saldırıya geçer korkacak zannedenler bir kere daha kendi kanları dan boğulacak zannederek konstantin gitmiş "orta İstanbul bir ada doğmuştur" yeni bir tarih gelmiştir kısaca savaşacak sebep kalkmış savaş bitmiş barış huzur istikrar getirmiştir kanal İstanbul yani dünyanın noktası“orta İstanbul ada ”.... 

Evet gelecek günler yazılmadı korku içinde olanların yazmak çizmek isteyenler ise planları tut mayaçağanı anlayacak

çünkü istedikleri değil gelecek günler hayırlısı için de olacaktır. 

Gelecek asır'a kadar yaşamayacaksınız gelecek mirasa konanlar ataların bıraktığı yoldan gidecekler..Bu plandan geri dönecek olan ise tarihe yanlış harflerle yazılır ve yazılacak. 

Yazılmış çizilmiş kader çizgisini ,zaman ,vakit perdesini oynatanlar bilsinler ki gelecek yaşamlarında zaman perdesini değiştirdiğinden sorumlu olacak sorumluluk ise yaşadığı nesli yönettiği toplumu bile toplumda sorumlu sorumluluk içinde olacak.  

Akılla yapılan aklın sahibi ve gerçek sahibi derki "her hayırlısıyla yapılacak her şey bir ayettir".Tüm gönderilen ve yaşam sizlere söylemekte ve işaret vermektedir.. 

Kostantin Gittt git git diyenler "Orta İstanbul ada" noktasına düşecekler dünya ticaret merkezine düşecekler.Zaman gelecek bağımsız dünya ekonomisi "orta İstanbul da adaya " dönecek..Her şeyin gözü kulağı "orta İstanbul ada" da olacak.  

Evet ilk kazma vurulduğu tarihten itibaren kaybedilen 100 yılın 10 yıl ileriye 2 5 10 son yıllarında gelecekse bilin kaybedilen 100 yıl ötesinde yer alınacak. 

Bakın bunu tarihlerini ze not düşün..Her türlü savunma ve müdahale yaparlar diğer Avrupa yakası savunmasız kalır derler,bakın şimdi var olan boğazdan kanal kadar 60 km tahminen şimdi sor kendine İstanbul kuşatılması kurtuluş hareketinden sonra taaaaa Ankara dan arkasına bakmadan gidenler kimlerdi yoksa düşman değiller miydi. 

Sizlere daha yakın 15 07 2016 sizleri bir şeyler hatırlatmıyor mu orada da boğazlar daydılar..  

Nasretin hocayla bitirelim göle yoğurt çalar aslında çanağı yıkar ama biri der ne yaparsın hoca içinden görmüyor musun dese de görmüyor musun göle yoğurt çalarım... Sonu hep hocayı çılıklar bulur.. Bazen kazan doğurdu bazende katır doğurdu der dururlar bazen hep inandırıcı konuşur dururlar.. 

EĞRİDİR İLCESİ ÖNCESİ.koşan adamlar kadınlar çocuklar koşarken yaşlı bir kadın yün eğirir dururmuş gecen insanlar yaşlı kadını uyarırlar hey yaşlı kadın kaç sel gelmekte o oturur yünü eğirirmiş oran bir adan öfkelenir sen yünü eğirdir der. 

Sonradan eğridir olur.. Bir kedi eksiktir yumağı oynayacak. 

saklı şifa sırlar kitabin dan 150 yıl önce çizilmiş çılgın Türklerin bir kalkınma projesi söğüt altı sohbetler bölümünden kısa alıntı ..

                                       selcuk uysal çoban saklı şifa 


                  Bu günde yarında olacaksa eğer yarınlardan sonra bilin ki       

                                             Tek kurtuluş sevgidir                       

Dünya insanı tek tanrıya inanır inanmaları için elçiler gönderi  ama insan içinde maddeleşmemiş şeytan nefis çıkar benlik için şeytan maddeleşir.. Öncelikle o ülkede yaşayan insanoğlunu bir şekilde arkasına alır görsellerle sadece rahat etmesini sağlayacak güler yüzlü göstermelik şirin maskeler takarak ve dünyada tek ülke imajı  verse de arkasında GÜÇLÜ ŞİRKET kurmaktadır oda insanın içinde maddeleşmemiş ŞEYTAN KOLZANMIŞ masa altlarında sopalı odunlar toplayarak o ülke “görünümlü iblisin kozasını şeytanın ateş buharında iblisin kozasından çıkmayı hazırlanır ve hazırlatırlar..

”Artık yer yüzünde zaman anlarda şeytan ateşleri yanmakta ve insanları öncelikle nefislerine girerek “ sevgiyi saygıyı paylaşmayı “ yok etmeyle insan oğlunu ayrımcı kışkırtıcı sabrı yok ederek insanoğlunu zorlayarak şiddete nefrete dönüştürerek aynı zebanı virüsleri insan oğlu içindeki maddeleşmemiş şeytanları yavaş yavaş maddeleştirerek canlı türlerini  aklı ve şuurunu oynayarak insan oğlunu birbirine düşürür..( İnsan oğlu şöyle düşünür akılını aklını yitirmiş.) Evet aklı vicdanını nefsini benlik çıkarı şeytana teslim etmiştir.

“Yaratanın yaratmış olduğu Doğuştan gelen aklı ve şuuru olmayan kişi insanoğlu onu ve başkalarından koruyacak zarar ermeyecek şekilde  onun içinde iyilik meleği var oluşudur. Hiçbir canlıya zarar vermez çünkü içinde şeytan barınamaz içinde nefis çıkar yoktur..”

Evet akıl düşünce ilerleyen teknoloji insan oğlunun var oluşundan beri gelen üstünlük bu güne kadar hep din altında ticari şirketler haçlı sefer altında ve yeri geldiği zaman İslam dini altında kamuflaja burun durulmuş ve her yana dönen  maske altında sevgi nasibini almamış zebani yaratıklar bu gün bu asra kadar gelişleri insan içine nefis benlik çıkarlar yerleşmiş kışkırtıcı virüs salgılarlar...

Artık aklı beynin her anına teknolojisi ve son teknoloji sonsuz teknoloji ayağına kadar ve yetişemediklerini teknolojiyle kandırarak kanmayanları bir şekilde her türlü oyuna giren iblis kandırarak..

Aklın gizemin sırrına yetişemediklerin de, nefisin çıkarların benlik ve ben den üstün olmaması gayesi ve bu gayelerle dünya global teknoloji büyüyemeyişi büyütmeyişler  ve ekonomi üstünlüğü kaybolmasın yaşan düşünceleri ve  endişe eden içlerindeki kozalaklar larvaları belemek için bir örümcek ağına saldıkları fenomen koku salarak kendisinden ufak böcekleri cezbedici fenomen kokularıyla yapışkan ağlarına ve dilleriyle kementleriyle asalak yapışkan dil ve bedenlerle balçık çukurlara çekerek yok etme çabasına girerler ve her türlü saldırırlar..

Şeytanin fitne fesatlarla sisli pusuda bekleyerek sizlerin ekonomi düzeni bozarak sizleri açlık ,açıkta ,ölmek korkuları kaosa endişeye eyleme maşa uçlarıyla içerideki hainler kandırılmamışları sislerin içine çekmek zulüm şiddete sokmak çaba içinde oluşları..

Sisler pusulu yolda yolunu  arayan doğru yolda olmanızdan dolayı hedef oklar sizlere saldırırlar ve sonu olmayan yola zor yollara soksalar da başarımız hep bir millet oluşumuz ve oluşunuzdan korkan zebaniler daha çoğalarak kışkırtıcı virüsleri salar tek korunması ise sevgidir.. Tek seçenek SAĞ DUYULU olmak..

Korkulu duvarları %99 var oluşu yakalasalar da % 1 gizemli akıl hücresine yetişemedikleri VE insan sevgisini YIKAMAYIŞLARI dır..

Sevin sarılın bilin ki ne kadar çoğalsalar da içinizdeki gizlenmiş maddeleşmemiş şeytanın illüzyonudur. .

saklı şifa sırlar kitabin dan akıl şuurun erebildiği kadar anlat yoksa maazallah, meyve veren ağacı taşlarlar anlatırken senide taşlatır içlerindeki şeytan, yaşam içinde hızla dönen yan başlarında ebediyet dünyayı  görselerdi oracıktan kahrolurlardı bu dünya yaşamından, X lamiret puslu yolar bölümlerinden kısa kısa alıntılar..
 

                                  Selçuk uysal çoban saklı şifa   

Zaman gelecek her şeyi gösterecek bil çıkar kaos istikrarsızlık yükselen yenilenen basamaktan değil eski basamak hatasıdır.. Son bir kere daha düşün.. Farkı çalık farkına varma zamanın ..

Neden şimdi daha yol varken bir sorgula bil basamak mayası iyi dozluysa kireçli sıvası güzel ise bu halkı devletini ve bayrağını dışa bağımlıktan uzak, devlet içi hükumet ise devlet ordusu ile halkı arkasındadır temel duvarlar sağlamdır...

Korkuları gelecek neslin basamakları bir basamak diğer basamakları getirir.. Her bir basamak ise eski yeni oluşu eskinin de harcı eksik oluşu her basamakta tehlikeler olsa da ilk basamak her zaman sağlamdır devir teslim vatan içindir. 

Her şeyin kopması bir ipin ortadan kopması değil her basamak değiştikçe işin güvendiğin yerden kopmaması..

Güven ise sır içinde saklı da olsa sırrı veremeyişin seni daha güvenli yapsa da dış muta hit ve taşaron gruplar nefis benlik çıkar yıkmak elde etmek için eksik fazla tehdit ile seni ve devletini temelini almak için var olacaklar.. Eskiyi yeni düşünürsen söyle eskiden yeni değil miydiler.

Bunlar gelecek için iç içe geçmiş kaos kutucuklar farkına varmak ise geriye 79 yıla bakın her basamağı yıkmışlardır...

Artık Düşman çok iyi görmüş analiz etmiştir yeni Türkiye önderiyle ve önderleriyle bayrak devlet ve halkı  için basamakları yeni yola her dönem değişen basamakları değişimi fark eden ve çok iyi analiz ederek Altan gelen genç ve yeni yüzleri dinamik alt yapıları gören iç ve diş düşman zamanla eskilerin yok olacağı düşünenler farkına vararak kale yi içten Truva atına gizlenmiş uyuyan hücreleri uyandırarak hançer ve oklar bir ufak kıvılcımla iyiyi kötü kötüyü iyi ederek bu vatan topraklarında yaşayanları basamaklar olmasın diye öncelikle işi basamakları kaldırarak kalkınmayı yokuşa sürmek isteseler de bu halk erken fark edecek.. 


Trenden farkına varan gizlenmiş hücreler düz ovaya inmeden öncü düşman birlikler ve danışman ofisler 54397 sefer trenini makası değiştirmek değişecek zanneden ve yokuşa sürmekteler olsa da bu iş çoktan” devlet içindeki "saklı kanton birlikler Halkın elinde silah olmadığı haldeki birlik beraberlik durum " farkına varmış  “ Halkın inan sema ordusu” elbise giymemiş gizli hain ordusunu bir önceki hamleyi görmüştür kısa zamanda görecektir..

saklı şifa sırlar kitabin dan Yenilenen basamak,54397 sefer sayılı tren yoldaki arıza makas değiştirme, duruş esir esaret etme ,Eski yeni yeni eski değil mi savaş virüslerinden ,Dağda hazır daima hazır bu toplum huzuru için ,Korkarsan korkanların esiri olursun. Bölümlerinden kısa kısa alıntılar..

                                  selçuk uysal çoban saklı şifa 

 
Vatan bayrak halka kurulan oyun varsa öncelik önlem dış dünya  hainlere düşmanlarımıza karşı iyi olmaktan çıkmış zaman iyi oynayanların dünyasın dayı her zaman akıldan çıkarmamak bir adım önde olmak  strateji savunma   

Dış dünya çıkarlarına sadece bak işte her kurulan pusunun önüne geçmek bir adım önde olmak haince kurulan düzeneği bulmak işte kaosun başlangıcı pusu ve kaos öyle düşünmenizi isterler. 

Demokrasi evrensel deyip arkasında saklanmış adalet aranıyorsa parçalanmış ülkede adaleti nerede bulacaksın önceden önlemini alıp adalet yerine getirip halkı tüm vatanı bayrağı sağlam adımlara atarsan tüm insanlığı demokrasi ve evrensel huzura kavuşturursun. Yoksa hain içte ve dış güçlerle şiddet ve teröre ülkeleri parçalatır insanlığı yok halkın bütünleşen adaletini yok edersin..saklı şifa sırlar kitabi dan biraz olsun gerçekleri görebilmek bölümünden kısa alıntı.

                                       selçuk uysalçoban saklı şifa 

                                    Yaşama bakış her şey içinde yazılı     

                              İyi olmayı anlatırken kötüde nerede iyinin içinde         

Güneş dünyaya dünya ayla güneşe sahip olmaz iken insanlık bu dünyaya ve evrene sahip değilken ve olamazken güzel anlar anılar bir birine sahip olamazken.

Bu güzel an vakit doğuş batış evrenin sahibine zikir ile ve yaratmış olduğu canlıları arayıp sormak paylaşmak sevmek yaşamak yaşatmak la yaratanın cennetine buyur etmesi sevdiklerini de el tutmayla cennette cennet kapılarına çekmesi sağlamak tan etsin insanlığı...

Kim bu dünyaya sahip olamaz iken ve yediği bir lokmayı paylaşırken merhametiyle insanlık ve insan olmayı sahiplenirken sahibinin var olduğunu bilenlerden tüm insanlığı iyi ve güzel insanlardan eylesin..

saklı şifa sırlar kitabin dan İyilik kelimelerin içinde ,Kötülük nerde derseniz iyilikler saklar ,İyi kötüye sahip olmak kötü iyiye sahip ise olmak nefis karar verir buda inancından çıkmışlardan eder, Kısa öz yazılar bölümünden alıntılar..
                                 selcuk uysal çoban saklı şifa. 

                                         KEŞFEDİLMEMİŞ AKIL   

Bir yer bulunduğunda keşif deriz ,bir yeni buluş teknolojide başarılar sağlarız.. Ama ne yazık ki hale bulunmayan dünya üzerinde tüm canlılar ve bitki örtüsünde keşfedilmeyen akıl bilim aramakta, zulüm etmeyen koruyan ,tüm canlıları kesmeyen parçalamayan fitne fesat kaos çıkarmayan Habil kabil savaşları çıkarmayan insanda olmak kaydıyla tüm bitki ve tüm canlılar da keşfedilmemiş AKIL  olmuyormu.

4.5 milyar yaş dünyanın kendini yenilemesi, 20 30 bin yıllık akıl üstünlüğü olan insan oğlunun 124 bin peygamber gönderilişi,25 peygamber 2 Salih gelişi ve 4 kitabı hak sayan ve son peygamber gelişi ve son ademden buyana toplanan son adalet yaratanın ilkeleri içinde yazılı olan Kur’an olduğu halde hala tüm canlılarda ve bitki örtüsünde en üstün insanoğlu dendiği halde şu devirde hala, hala en üstün Akıl keşfedilmemesi dururken ,ben üstünüm diyen akıl keşfedilmemiş akıl olmuyor mu.

4,5 milyar yılda oluşumu Keşfedilmemiş akıl için zaman yıllar asırlar olsa da , yaratan tüm canlı ırkına kurduğu dünya an ve anlar içinde kurduğu düzen,20 30 bin yıllık mazısı olan keşfedilmemiş akıl.. Son 100 yıl içinde yok eden bir canlı türü varsa oda keşfedilmemiş aklın içinde  maddeleşmiş çirkin ruh yaratılan canlı türünde evrim geçirmemiş halleri olmaktan öte bir şey değildir..

Yaratan gelecek için aslı cenneti ve bu dünyayı tüm canlılar için geçiş cennet vadetse de, bu dünyada yaşam yaşatmak için ve sınavını geçmek için önünüze şeytan ve nefis koyması keşfedilmemiş akıl içinde saklı oluşu ağzı dili düşünce ve beyin içine canlılarda üstün olan insan ırkında akıl çekirdeği yüklense de.. Düşünemeyiş keşfedilmemiş akıl olmuyor mu..

Son asırlarınızı yaşamaktayız ...insanlığının yok oluşu ve asırlar sonra tekrar insanlık var oluşu gene insan içinde maddeleşen iblis şeytanlar oluşumu sizden öncede sizden sonrada keşfedilmemiş...İnsan anatomisinde parmak izi gibi bir birine uymayan akılı keşfetmek sadece yaşam ve yaşat ta içinde  nefisi yok etmeyle tüm canlılarda en üstün akılı keşfetmektir.. sırlar kitabin dan akıl yazı dizisinden alıntı .. 

KEŞFEDİLMEMİŞ AKIL 2 / 1 DEVAMI 

Sorarlar Akıl nerede o zaman...Bu gün gün doğdu işe gittin ve masa başında oturdun nefsinle her türlü oyunlar kareler çizdin o yetmedi bilginle onlardan en üstün silah üretin ,kafa kaşıdın savunma yerine kaoslar çıkardın fitne fesatlar soktun insanları bir birine kırdın oda yetmedi oradaki hazineleri taşıdın orayı kul köle ettin devam olsun diye esaret içinde yaşatmaya mahkûm ettin.. Bir akıl olmayan şeyi keşfedilmemişi bulmak ve akıl üstünlüğü derler ya akıl akıldan üstündür. Sen sadece nefsin benlik aklı keşfettin.. 

Birde yaşama bakalım bir örnek.. Bir traktör tamircisi traktör sahibi yapılan masrafı daha sonra vereyim der, ve zaman gene gelir gene traktör tamircisinin yanına gelir gene aynı işi yaptırır traktör tamircisi geçen seneki ile bir parayı vereceğini beklerken der bunu da ikisini bir harman zamanında vereyim der.. 

Tamirci dur der parça ve yapılacak işleri öpücükle almıyoruz der.. Ve iş orada da kopar.. Şimdi bu kendini düşünmek aklı değil mi nerede kaldı akıl.. Akıl üstünlüğü var ise istediğiniz kadar bu örneği sadece yaşamınızda da çoğaltabilirsiniz... 

Yok ben aklı keşfede cem derseniz insanları ve tün canlıları yaşatma içine bakacaksınız. .Sizlere yaşam verildi beyin içine düşüne ve akıl zerrecik tüm canlıları yaşatın nefisten kaçının VE Tevekkül edin.....Ama yarın ve yarından sonrada aklı gene keşfedemeyeceksin... 

Afetlerle ara sıra akıl keşfini o an hatırlasan da son mektup ulaştığında akıl tahtaya son vuruşu yapacak. saklı şifa akıl bölümü sonsuz sırlar kitabin dan alıntılar... 

Şimdi geleceğe bakalım önde nefis yönetim seçimi sizce akıl iyi olan mı iyi oynayan mı kazanacak.. Bilin ki çıkar şan şöhret için akıl üstünlüğü kör aklı keşfedeceksiniz.. Aslı keşfi gene bulamayacaksınız..  

Derler sen kimsin ki Akıl öğreteceksin derler. .evet öğretemezsin sadece düşündürürsün akıl öğretecek niyetimizde yok...Eski bilim felsefeciye sormuşlar gündüz vakti fenerle ne dolaşırsın....Sadece AKIL ararım akıl... Her devir ve asırlarda gene çıkılır akıl aramaya...Ezberlenmiş Akıl bu bilim adamının adını bulacak.. Sadece kılışelenmiş ikramda sunulmuş akılla yaşayacaksınız ..Üst düşünce aklı ebediyete kadar bulunamayacaksınız .. Devamı Akıl / 3 te  

                           selçuk uysal çoban saklı şifa.

KEŞFEDİLMEMİŞ AKIL 2 / 1 DEVAMI 3te sayfa 3 .HZ ALİ A.S BUYURDU ”İnsan ölüm okların hedefidir. Ömründen bir günde ayrılmadıkça yeni bir güne kavuşamaz o halde biz ölümün yardımcılarıyız vücudumuz ölüm oklarının hedefidir. O halde nasıl ebedi kalmayı ümit edebilirsiniz..
Bilgi Okumaktır, bilgi yanız kalmak ve doğruyu bulmaktır ,Bilgi nerden başlamakla nerede sonu olmayan yoldur, Bilgi elindeki kılavuz seni sonsuz ilime götürür ,Bilgi muhalefet yeri ve zamanı değildir benim doğru dediğimi sen yanlış senin yanlış dediğini benim doğru demem seni yanlış yola sevk etmek benim cahilliğim dır. AKLIMA ŞÜPHE DÜŞER , en iyi yol bildiğin tek yol senin bildiğin tek yoldur. Bilgi her insan içinde ilim vardır. Sadece okumak anlamaktır… Akıl ,ilim, oku. . İnanç neye İnanıyorsan …İnanmak başarmak bir öndekini geçmek değildir.

Okuyarak yaşamakla İlim seni korur ama ezberlenecek bilgi seni yanlış yola sevk eder.
(Hayat ve zaman değişken Ümit ederim doğru yoldayım demen seni yanlış yola götürür.) OYUNLARA DÜŞERSİN..

İKİ TARAFLI OYNAYAN ŞİRKETLER üçlü şirketler oldu şirketler kendi fabrikalarını zar ederken kurdukları şirketler kar etmekte....Borsa sanal oyunlarında toplanan sermayeler ,işçi hakları ödemeler yapamaz ve batarken kendi kurdukları 2 ci,3 cu şirketler kar etmekte ..Batıyor diye alınan sermayeler bir şekilde zincirleme fabrikalara dönüşüp hortumlamak ve göremeyecek kadar bağışlara hediyelere kapılıyor .Devletin ana parasını kasa sıfırken şirketler “Bu firma iş yapar raporlarıyla “yeni krediler alırken sizleri sosyal yardımlara ve bağışlarla kanarken sizin devleti süpürenleri göremeyecek kadar kör sağır dilsiz seniz. Görmüyor umursamıyorsanız. .kendini sorgulayın...

Seni önceden arayıp soranlar tekrar zamanı gelince arıyorlarsa...Senin tek yapacağın şey sana vefasızlık yapandan eden edenlerden ayrılman senin mükâfatın olacaktır..
Bu dünya nedir sadece yaşamak için bir birlerini öldürmek mi yok etmek mi ,tamam hayalindeki her şeyi kurdunuz ya sonra öyle kalacağını mı zannediyorsunuz sizi rahat bırakırlar mı başka bir zaman başka bir yerde sizlere gene sıkıştırarak DÜNYA silah sanayi rahat bırakmaz kolay para ve gerisi ilaç ve malzemeler para getirecek her şeyi ortaya sürecek gene sahnede şirketler başı çekerek iflas olmak üzere bankalar şirketler kurtulacak ülkeleri parçalayacak insanları yok edecekler çünkü batan şirketler kendilerini kanlı parayla kurtaracak olan gene mazlumlara olacak bunu burduramayacak insanoğlu ,ne zaman dünya malından zerre kadar hak talep ettikçe, "nefsini" köreltemeyecek çünkü şeytan hep galip gelecek.

Bu Dünya zannetmeyin hep aynı gidecek HAYIR bu dünya yaşıyor ne nereye kadar öldürecek ,yıkacak, parçalayacak nereye kadar…. BAK ŞİMDİ …

Dış ta ki ve içteki yaşam dünyasından. .Bu Dünya 5 kere yıkıldı daha da yıkılacak şimdi 30 40 60 70 yaşlarındasın yıkarak ne kazanacaksın kısa zamanda 10 20 30 40 50 yıllar içinde kısmen ve doğal afetler virüslü hastalıklar eko bozukluğuyla sel suların yükselmesiyle ne yapacaksın hazırlandın mı Hollanda ,Belçika ,Malezya ,Bunların gelen tsunamileri ,sular altında bu sene veya birkaç yıl içinde..

Afetlerin için de kaldı mı ne yapacaksınız en yüksek yerlere mi gideceksiniz yanı hayal ettiğiniz bu gün Afrika dan kaçarak sizlere sığınan göçmenleri kabul etmezken yakında siz oralara gideceksiniz ,Çünkü oraları şimdiden parçalayarak insanları göçe zorluyorsunuz ,ve yüz yıllardan beri ve şimdi bile bir çok kabine , aşiretleri bir birine düşürerek insanları kıyım yaparak oradaki hazine kaynakları yağma ederek harçlı ordularını ,kafa kesen ,vahşi insan ırkını oralara götürüp fitne fesatla kıyım yaptırarak…Ne geçiyor ….Hayatınız hep oyun nasıl bir ırksınız Şunu biliyorum ki kendi vatandaşlarınız sizin yaptıklarınızı anlayacak yüzünüzdeki şeytan maskeyi düşürecek ,onlar sizi yok edecek ….Yakın bunu Böyle bilin….Çünkü Kötü ruhlusunuz ama bilin ki İyi ruhlar kazanacak…Her kez kötü ruh olunca iyi ruhlar yok ederseniz, kötü ruhta kalmaz bir birinizi yer bitirirsiniz….Sonun da gene yoksunuz…İYİ TARAFI BU….

sayfa 4 devam insanlık için mazlumları koruyarak alınan göçmenleri Dış dünyanın fitne fesatlarıyla kaos kargaşa planları beyin yıkama ilki 1990 şimdi 2011 ..Biz Türküz koru yanız ama hainleri affetmeyiz.. sayfa 4 te..

                           selçuk uysal çoban saklı şifa 

                                             Düşün

 Resulullah (s.a.v.) Beni yemene gönderirken tavsiye mahiyetinde şöyle dedi :”Ey ALİ !! İstihare eden şaşırmaz ,İstişare eden pişman olmaz .Sakın gecenin başında kalkıp yola çıkma. Çünkü Yüce Allah ,gündüzde saklamadığı şeyleri, gecede saklayıp dürer. Allah adıyla sabah erkenden yola çık.”

Bu günkü işi yarına bırakma. ÖNCE danış .Danışa danışa dağları aş. Danışmadan iş yaparsan olduğun yerde Bocalarsın ve kendini üzersin. Bu günü yarına yarınları başka günlere bağlama. Niyeti temiz tut.  “Ya Allah de yeter. Gerisini yaratana” bırak yeter. 
       Az her zaman çoktur …Aza kanaat getirmeyen  çoğu bulamaz ..    

Matematikte 9 büyük sayıdır .Ama bilinmez ki her şeyin başlangıcı ve büyük tehlike Bir dır . Bir başlayınca sonu gelmez tehlikeler gelir ,Bir kakmazsa başlangıçta olmaz biri yok etmeden sağlık gelmez Bir kereden bir şey olmaz deme Helal ve haramı şükür ü  bilirsen çok şeyler olur..

Korkuların içindeki güce, gücü verir....Korkusuzluk geride bırakacağın düşüncelerinin kabusudur... İstişarende ,Tevekkülle zafere koşmak varsa bil ki başarı vardır. Çoban sakli şifa 

Yaratanın yarattığı en üstün ırk insanoğludur ,ilim bilimle doludur ,zere kadar kin nefret yoktur ,insan içinde dolaşan ,maske takmış öyle şeytanlar vardır ki, iyi gününde nefsin girer, kötü gününde ,arkadan vuracak kadar ,düşmandır...

Sadece sana düşen göz bandını çıkarmak Tevekkül etmekle ,şeytanları görür, ebedi cehennemden kurtulursun...Şunu bilin ki, İyi kötü, kötüyü iyi eden zamandayız...Maske katmış şeytanlar olduğu süre savaşlar bitmeyecek ,bu dünya geçici, sınav dünyası, ama bilin ki, gelecek savaşlar iyiler, ve kötüler savaşı olacak..

İyiler Göz yaşı, kan hiç mi hiç durmayacak...Kötüler Evrensel demokrasi altına sığınmış, bukalemundan farksız olacak .. Ta ki son damlaya kadar, işte o son damla bilin, renk ve maske değiştirenlerin sonu olacak...Çünkü bu dünya iyiliklerle kuruldu, son çıkan iblis, tevekkül etmeyerek, insanoğluna düşman oldu ..

Yaratan da “Allah Tanrı, inanç evleri ” bu dünyayı insanoğluna imtihan yeri olarak bıraktı.. “ o her şeyi bilendir ”Her adım Korkunun korkusu Tevekkülle korkusuzluk tur..

Her kez biliyorum der durur, ama yarının ne olacağını bilmez. Bu gün yapacağını yarına bırakır, ama bilmez ki yarına çıkamayacağını, bıraktığı günü helal, şükür, tevekkülle bırakarak ,Korkunun korkusu korkusuzlukla atsaydı adımını, bilirdi yarınlar güzel olacağını...

Yarını olmasa da ebedîyi cehennemden kurtulurdu..  Önüne gelen taşa vuruyor duruyor ,taş orada durur taşın sucu ne ,insanoğlu aklını sıkıştırdığı yerden çıkarsaydı, taşı asli yerine koyardı, her zaman maske takmış şeytanları şah mat yapardı...

Bir kale koruyanlar kadar güçlüdür, gücünden güç verenler ,ebediyete zafere ulaşamaz.. Piyonları fazla sürenler, atı, ve kaleyi koruyanlar kadar güçlü oluşu filin korkutan gücüne kendi gücüne inanarak tevekkül etseydi şah mat olmazlardı...

Güç senden 100 ler ce güçlüde olsa sahada eşitsin.. Dost düşmanı bilesiye kadar ,sır senin ,hamlendir, düşman bilmedikten sonra korkusuzlukla zaferin yakın olacaktır. 

               “Kimse insan sağlığını düşünmüyor sağlık varsa parada yok”  

                   (Görsellik bir andır yazıları not etmeniz geleceğe mirastır.)       

                     Benim yanlışlarımı düzetmen benim için erdemlik,                          

       Benim yanlışlıkları mi düzelterek yazmak ve düşünmek bana onur verir.                      
       Hep düşünerek bir adım önde olmak .Başarı bir öndekini geçmek değildir.                   
       Her asırda birkaç kişi düşünür. Diğerleri onların düşündüklerini düşünür

                                              Çoban sakli şifa 

   
               SAKLI ŞİFANIN YENİ HİZMETLERİ    

                                      41 c sınıf

Eğitim ve öğretim hizmetleri .Sempozyum, konferans, kongre ve seminer düzenleme, idare hizmetleri .Spor, kültür ve eğlence hizmetleri (sinema, spor karşılaşmaları, tiyatro, müze, konser gibi kültür ve eğlence etkinlikleri için bilet sağlama hizmetleri dahil).

Dergi, kitap, gazete v.b  .gibi yayınların basıma hazır hale getirilmesi, okuyucuya ulaştırılmasına ilişkin hizmetler (global iletişim ağları vasıtasıyla anılan hizmetlerin sağlanması da dahil).Film, televizyon ve radyo programları yapım hizmetleri. Haber muhabirliği hizmetleri, foto-muhabirliği hizmetleri. Fotoğrafçılık hizmetleri. Tercüme hizmetleri.   

          SAKLİ ŞİFA PİRİİWORLD MARKA FALİYET BİLGİLERİ    

                                             3. SINIF

Ağartma ve temizlik amaçlı maddeler: deterjanlar, çamaşır suları, çamaşır yumuşatıcıları, leke çıkarıcılar, bulaşık yıkama maddeleri. Parfümeri; kozmetik ürünleri, kişisel kullanım amaçlı koku vericiler (insan ve hayvanlar için deodorantlar dahil).  Sabunlar.

Diş bakımı ürünleri: diş macunları, diş parlatma ve beyazlatma maddeleri, tıbbi amaçlı olmayan ağız gargaraları. Aşındırıcı ürünler: zımpara bezleri, zımpara kağıtları,  ponza taşları, aşındırıcı pastalar. Deri, vinil, metal ve ahşap için parlatma ve bakım ürünleri: cilalar, bakım kremleri, cilalama amaçlı vaks.

                                                5.SINIF

İnsan ve hayvan sağlığı için ilaçlar, tıbbi ve veterinerlik amaçlı kimyasal ürünler, tıbbi ve veterinerlik amaçlı kimyasal reaktif maddeler. Tıbbi ve veterinerlik amaçlı kullanıma uygun diyetetik maddeler;

diyet takviyeleri, gıda (besin) takviyeleri; zayıflama amaçlı tıbbi müstahzarlar; bebek mamaları; tıbbi amaçlı bitkiler ve tıbbi amaçlı bitkisel içecekler .Diş hekimliği için ürünler (aletler/cihazlar hariç): diş dolgu maddeleri, diş kalıbı alma maddeleri, protez ve yapay diş yapıştırma ve tamir maddeleri. Hijyen sağlayıcı ürünler: pedler, tamponlar, tıbbi amaçlı yakılar, pansuman malzemeleri, kağıt ve tekstilden mamul çocuk bezleri. Zararlı bitkileri, hayvanları ve mantarları imha edici maddeler .İnsan ve hayvanlar için olanlar hariç deodorantlar, havayı tazeleyici kokular .Dezenfektanlar, antiseptikler (mikrop öldürücüler), tıbbi amaçlı deterjanlar.

                                               19. SINIF

bu sınıfa dahil biçimlendirilmemiş halde malzemeler: kum, çakıl, mıcır, asfalt, zift, çimento, kireç, alçı, sıva, beton, blok mermer. Beton, alçı, toprak, kil, taş, mermer, ahşap, plastik veya sentetik malzemelerden imal edilmiş ve şekil almış yapı/inşaat/yol yapımı ve benzer amaçlı malzemeler: metalden olmayan binalar/yapılar, yapı elemanları, direkler, bariyerler, tabii veya sentetik ısı ile yapıştırılabilen kaplamalar, çatılar için ziftli kartonlar, ziftli kaplamalar, ahşap ve sentetik malzemeden kapı ve pencereler .Yollar için metal, mekanik ve aydınlatmalı olmayan trafik işaretleri .Beton, taş veya mermerden yapılmış anıtlar, heykeller. İnşaatlar için cam ürünleri. Metalden olmayan prefabrik yüzme havuzları. Akvaryum kumları.

                                                30.SINIF

Kahve, kakao; kahve veya kakao esaslı içecekler, çikolata esaslı içecekler. Makarnalar, mantılar, erişteler. Pastacılık ve fırıncılık mamulleri, tatlılar: Ekmek, simit, poğaça, pide, sandviç, katmer, börek, yaş pasta, baklava, kadayıf, şerbetli tatlılar, puding, muhallebi, kazandibi, sütlaç, keşkül. Bal, arı sütü, propolis. Yiyecekler için çeşni/lezzet vericiler, vanilya, baharatlar, domates sosları dahil olmak üzere  soslar .Mayalar, kabartma tozları. Her türlü un, irmikler, nişastalar. Toz şeker, kesme şeker, pudra şekeri .Çaylar, buzlu çaylar .Şekerlemeler, çikolatalar, bisküviler, krakerler, gofretler .Sakızlar .Dondurmalar,  yenilebilir buzlar .Tuz. Hububattan  (tahıl) imal edilmiş çerezler, patlamış mısır, yulaf ezmeleri, mısır cipsleri, kahvaltılık hububat ürünleri, işlemden geçirilmiş buğday, arpa, yulaf, çavdar, pirinç .Pekmez. 

                                  SAKLİ-SİFA& PİRİİWORLD

                                                  AR-GE                     

      Global yayıncılık, sağlık, turizm, inşaat ,aromatik su, bitki yağları  

       şifalı  bitki yetiştiriciliği ve baharat ,bakliyat ,entegre tesisleri  

                                          sanayi ve sinayii           

                                            İthalat ,İhracat  
     
                                    Diş ticaret limitet şirketi   

   Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir.              
        
             Er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir.

                                     
                              Başarı İstenmediği Yere Gelmez                    

İnsan ancak yanarak öğrenir... Bu ateş belki de aldığı nefesteki yanıcı oksijenin onun hayat kaynağı, içtiği sudaki patlayıcı hidrojen ve oksijenin onun bedeninin büyük bölümü olmasından....'Hamdım, piştim, yandım... Umuttan umudu kesmemek istiyorum , çünkü hâlâ hayatın hayallerime düşlerime inancıma  borcu var. Bedenim ruhuma borçlu .Yapacak daha çok iş var.  

                                                  

                    15 07 2016 DEMOKRASİ DİK DURUŞ     

İnsanlar ahlaki ticaretten mahsun  sadece insanları nasıl kandırırız nasıl ikna ederiz çabası bence ileri boyutta bir komedi filimi gibi, kimisi el etek öptürerek ,kimisi bir iple tutunarak ,kimisi batıl inançla tahta taş ,tavuk ,ağaç ,akla ne gelirse insanoğlunu yöneltmekte, yön tarif plakası olmaktan işlerine göre tek giriş işlerine göre giriş çıkış, vererek ,”hele geçmişini kötü imajlarını yaptıklarını silmek” için elinden ne geliyorsa ne varsa TEK TANRIYA inandıkları halde kuldan yardım istemeleri ne garip değil mi...Doğal afette “tek Allah’ı anıyorsun bir birilerini değil”.. Bak hiç kimse yok... Bir gün nefesin yok ise bir mendilin bile olmayacak...

Bir Arapça bilerek Kur’an biliyorum demek değildir. Bilirler Arapça bilenler Kur’an nı anlasalardı bu gün vatanlarını savunur ,yabancılarla kutsal yerlerde kol kola gezmezlerdi Kur an nı anlayanlar içlerindeki savunanlara ,onlara ebabil kuşları gibi yardımına koşarlardı, gene de  koşan tek ülke Arapça bilmediği halde Allah’ın sevdiği kullarından Hz Muhammed yolu Kur’an adaletiyle tek Allaha  inanan tek ülke iman şarjörlerini doldurup var olurlar var olan bir ülke senin bastığın tek toprak bu ülkendir...Senin milliği ülkendir...

Şimdi Kur’an bilmiyorum değil anlıyorum la sadece Arapça bilerek anlamakla kalmıyor, güzel sesle insanları o güzel yazılımları ayetleri yazıldığı gibi uygulansa bu gün tüm kötülükler kalkardı...

Bak Ben bilmiyorum araştırarak anlamaya çalışıyorum. 1 .  "Göklerin ve yerin mülkü yalnız “Allah'ındır”. O diriltir ve öldürür.  Sizin için "Allah'tan" başka ne bir dost ne de bir yardımcı vardır"  2.  "Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. "  3. "Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir." 4 .  Helal :  İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır.. 5.  Haram İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır. Bunlar içinde önce bunlardan başla gerisi arkadan gelir.. Anlamayı  bilmesen de bunları uygula başka bir şeye gerek kalmaz....

Şimdi ise okumak okumakla insanları ağıza göre şerbet bağırtmaktan öte değil...”Yani geçmişte şöyle bahsedilir gidin ilahlarınıza sahip çıkınla aynı şeydir”.. “Bu gün içinse gördükleriniz duyduklarınız yaptıklarınız... der gibi ”..

Hz Muhammed peygamberimiz şöyle buyuruyor Resulullah  (s.a.a) Ahir zaman alametleri  hakkındaki  bir hitabında buyurdu ki “Namazı zayi etmek ,şehvet peşinde gitmek ,heva hevese uymak zenginleri  ululamak  ve dini dünyaya satmak ahir zamanın alametlerindendir. O zaman  mü ’minin  kalbi, gördüğü kötülüklerden ve onları önlemeye gücünün olmadığından dolayı ,tuzun suda eridiği gibi karnında erir.

(Nefis peşinde koşanların.. Belirti olarak mideden ağız kısmına kadar yara ve sesleri yok olur...Sadece maske takanların..)  

.”Nefsin arzû ve isteklerine hevâ denmesi, kimde bulunursa onu Cehennem'e düşürdüğü içindir. Hevâ sâhiblerine de ehl i hevâ denmesi, bunlar Cehennem'e düşeceği içindir. ve Müslümanlık için servetini bu dünyada dağıtıyor...Ya şimdi...

İçlerinizden bir tanesi diye bilsin tüm servetlerini devlete garibanlara fakirlere yoksullara dağıta bilirse, dağıtanda dağıttıranda her zaman gideceği yerde yerini alır ,ama o bu dünyada yerini hazırlamakta ,kimileri dış dünya iş birlikçileriyle bu vatanı istila etmekte kalmıyor son çıkış diye ölüm ve kan kusuyor...hadi çanım der gibisiniz...ne zaman oldu derseniz hatırlayın yanı yarının 2 yıl öncesine yolculuk yapın ...2 yıl önceve sonszluğa 15 07 2016 bu bir şey mi hala içten içe niceleri bir kaosun içindeler bilseniz bunlarda geçmişler gibi içten içe  ayrım düşen düşünen  sözde iman yolu dedikleri şey kendi ideoloji fikirlerini insanları insanoğlunu ilizyonla kandırmak yoluna kaç kişi  kandırırız hesabı yapmaktalar...Bir de o taşı ,o kitabı, o mendili, o eşarbı ,yapar ,eder ,yakar ,okur san,o ağaca şu bezi bağlarsan sen cennetten yer alırsın.. Der, Der dururlar...

Şunu aklından hiç çıkarma bil nefes verirken onlar veya yanında kimsecikler olmayacak , yaptığınla senle gelen adalet kanun kitabınla, senle gidecek adalet hesaba bir muhasebeci olmayacak, hele hukuk av katı hiç olmayacak, sadece “Mali müşavir Azrail gelecek”,  sen ve hesap vereceklerinden başka kimseleri bulamayacaksın...

Seni savuna olmadığı gibi, suçlusun, geldiğin dünyada beni yaptıklarımı görmediler desende senle gezen ölüm her şeyi gördü. Ondan hiç kaçamadığın gibi “ O ” nere gitsen de yanındaydı...

Şimdi git Komedi bitti...Gerçeklere dön. .Orada her şey yazıldı...Hz Ömer ademden bu yana tüm dinlerden derleyip topladı ve yazdı Kur’an...Oku ve anla....Hz Muhammed iman kapısından Hz ali ilim kapısından ayrılma orada her şey VAR...Nesillerini 15 07 2016 gibi tuzaklara düşürme..

“Yaratana inanan Dünya malıyla uğraşmadan tek gelecek nesillerini düşünen Vatan bayrağını halkını bir ve diri tutan “Tek yaratan” var ..

Diyen Allah dostlarıyla eğitim alan Kur’an adaletimden çıkmayan ilim bilimi, ahlakı ,Kuran yolundan sapmayan kişi içinizden bulur her zaman yanında koruyucu “Rabini” O kişiyi bulur gönderir.. Bazen de Allah emir yolundan sapan Kur’an ı hiç sayanlara o halka topluma bir adam musallat eder o toplumu helak eder atar...

Allah sevdiği kullarına bir lider ,komutan gönderir o toplumu bir diri tutan. O Komutan Yaratandan  Başka kimseden güç almaz , başka kişilere de hiç gerek kalmaz ,araya birilerini koydurmaz halkıyla tek vücut olur...

Bu topluma ve Allah yolunda olanlara  zulüm yapanlar...Bunları yapanda yaptıranda ebedîyi cehenneme yol alır...Ben demiyorum ayetler diyor...Ben sadece sizleri yönlendirmek değil ,sadece “Yaratan Allah” ,her şey oraya çıkar...Bu güne kadar gelen peygamberlerde aynısını söyler insanlık ve Tek yol var Oba ebediyet...Var olmaktan inanmaktan...

Hz.Muhammed (s.a .v) Câhiliye toplumunda yaygın olan ve aldanmaya, haksızlığa ve sömürüye yol açan alışveriş türlerini yasaklamıştır.

 Hz.Muhammed (s.a.v)  Hilenin haram, kötü ve yanlış bir davranış olduğunu, dünyada ve ahirette sorumluluğa neden olduğunu bildirmiştir. Bu meyanda "Bizi aldatan bizden değildir.

Hz. Ali (a.s.) Duyurdu ki Halkın arzularını yerine getir ,onlara güzel övgü de bulun ,tahammül ettikleri zorlukları sürekli dile getir .Çünkü yaptıkları güzel işler çokça zikretmek yiğitlikleri hareketlendirir geri kalmış olanları işe teşvik eder. Öncelik le tanıtın.  

Hz. Ali (a.s.) münafıklar hakkında buyurdu ki: “Onlar saptırıcı sapıklar ve hata işleyip insanı hataya sevk edenlerdir. Renkten renge giren, her türlü entrikayı çeviren, her yoldan sizi kasteden, her gözetleme yerinde sizi gözetleyenlerdir. Kalpleri hasta, zahirleri ise temizdir. Sinsi sinsi yürür, görünmeden gizlice hareket ederler” Zamanında söylenen sözler.. VE Ayetler...Gerisi sana kalmış...

2 yıl önce bu günkü tarih gibi Demokrasi dik duruşta ölen şehitlerimize cennet mekan, yaralı gazilerimize Allahtan şifa, geride kalan görünmeyen kahramanlarımıza güç ve iman dolu koruma ver Allah’ım..

Allah yolundaki toplumu koruyanları Önder, önderlerimizi, ordumuza emniyet amirlerimize, vali, kaymakam , emniyet yapan askerlerimizi , basiret kalp gözlerini aç Onların Basiret kalp gözlerini açarak...renk değişen şeytanlardan sakındır...koru....Bu akşamki dualarımı gören rabbim. .Fatiha. .Amin...

Hz. Ali  a.s buyurdu ki: “Öfkeden sakın. Çünkü o şeytanın sebep olduğu düşük akıllılıktır. Seni Allah’a yaklaştıran şeyin, ateşten uzaklaştırdığını, Allah’tan uzaklaştıranın da ateşe yaklaştırdığını bil”

Hey Kardeşim...Doğru yola gel...Diş dünyanın “Durmadan akan, çamura benzeyen cıvık ve kaygan bir yerde veya yolu tanımadan çöllerde yürüyen kimse gibisin. Sana çok uzak ve ulaşması zor olan bir zirveye yükselmeye çalışıyorsun, işareti olmayan yolda yürüyorsun” Sadece inan ve yaratan yolunu seç o her şeyi görendir istediği yere doğrulukla  istendiği yere getirir..

                             ”Selçuk uysal Çoban saklı şifa” 

                                   SAYGI VE SEVENLERE

“Akıllıyı bize tarif et” dediklerinde Hz Ali (a s) buyurdu ki “Akıllı, her şeyi layık olduğu yere koyandır.” “Cahili de tarif et “dediklerinde ise “Akıllıyı tarif etmekle cahili de tarif ettim” buyurdular. 

Bilgi Okumaktır, bilgi yanız kalmak ve doğruyu bulmaktır ,Bilgi nerden başlamakla nerde sonu olmayan yoldur, Bilgi elindeki kılavuz seni sonsuz ilime götürür ,Bilgi muhalefet yeri ve zamanı değildir benim doğru dediğimi sen yanlış senin yanlış dediğini benim doğru demem seni yanlış yola sevk etmek benim cahilliğim dır. AKLIMA ŞÜPE DÜŞER , en iyi yol bildiğin tek yol senin bildiğin tek yoldur. Bilgi her insan içinde ilim vardır. Sadece okumak anlamaktır… Akıl ,ilim, oku. . İnanç neye İnanıyorsan …İnanmak başarmak bir öndekini geçmek değildir. 

Okuyarak yaşamakla İlim seni korur ama ezberlenecek bilgi seni yanlış yola sevk eder.
(Hayat ve zaman değişken Ümit ederim doğru yoldayım demen seni bazen yanlış yola götürür .Ama orada ummadık sebepler çıkar..)( Akıl ilim tereddüt etmez) DÜNYAYA gelen belalarda....Nasıl ebedi kalmayı ümit edebilirsiniz.

İKİ TARAFLI OYNAYAN ŞİRKETLER Bu dünya nedir sadece yaşamak için bir birlerini öldürmekte ,tamam hayalindeki her şeyi kurdunuz ya sonra öyle kalacağını mı zannediyorsunuz sizi rahat bırakırlar mı başka bir zaman başka bir yerde sizlere gene sıkıştırarak silah sanayi rahat bırakmaz kolay para ve gerisi ilaç ve malzemeler para getirecek her şeyi ortaya sürecek gene sahnede şirketler başı çekerek iflas olmak üzere bankalar şirketler kurtulacak ülkeleri parçalayacak insanları yok edecekler çünkü batan şirketler kendilerini kanlı parayla kurtaracak olan gene mazlumlara olacak bunu burduramayacak insanoğlu ,ne zaman dünya malından zerre kadar hak talep ettikçe, "nefsini" köreltemeyecek çünkü şeytan hep galip gelecek. .Bu Dünya zannetmeyin hep aynı gidecek bu dünya yaşıyor ne nereye kadar öldürecek ,yıkacak, parçalayacak nereye kadar….

Bak şimdi..Bu Dünya 5 kere yıkıldı daha da yıkılacak şimdi 30 40 60 70 yaşlarındasın yıkarak ne kazanacaksın kısa zamanda 10 20 30 40 50 yıllar içinde kısmen ve doğal afetler virüslü hastalıklar eko bozukluğuyla sel suların yükselmesiyle ne yapacaksın hazırlandın mı Hollanda ,Belçika ,Malezya ,Doğu Asya ,Bunlara gelen tsunami ,sular altında ,su topları bu sene ve birkaç yıl içinde patlamalar olduğunda ne yapacaksınız en yüksek yerlere mi gideceksiniz yanı hayal ettiğiniz bu gün Afrika dan kaçarak sizlere sığınan göçmenleri kabul etmezken yakında siz oralara gideceksiniz ,Çünkü oraları şimdiden parçalayarak insanları göçe zorluyorsunuz ,ve bir çok kabine , aşiretleri bir birine düşürerek insanları kıyım yaparak oradaki hazine kaynakları yağma ederek harçlı ordularını ,kafa kesen ,vahşi insan ırkını oralara götürüp fitne fesatla kıyım yaptırarak…Ne geçiyor ….

Hayatınız hep oyun nasıl bir ırksınız Şunu biliyorum ki kendi vatandaşlarınız sizin yaptıklarınızı anlayacak yüzünüzdeki şeytan maskeyi düşürecek ,onlar sizi yok edecek ….Yakın dır, bunu Böyle bilin….Çünkü kaşınıyorsunuz Kötü ruhlusunuz ama bilin ki İyi ruhlar kazanacak…Her kez kötü ruh olunca iyi ruhlar yok ederseniz, kötü ruhta kalmaz bir birinizi yer bitirirsiniz….Sonun da gene yoksunuz…İyi tarafı bu….

.Hz Ali a.s Buyurdu ”İnsan ölüm okların hedefidir. Ömründen bir günde ayrılmadıkça yeni bir güne kavuşamaz o halde biz ölümün yardımcılarıyız vücudumuz ölüm oklarının hedefidir. O halde nasıl ebedi kalmayı ümit edebilirsiniz..”

Çobana Deseler ...Eskiden gelen Osmanlıyı yıkma planları devam edenken amaca uğraştıklarını zannederken halkı hesaba katmayan yabancılar beklemeye çekilir. Zamanı başka tarihlere ve uzun oyunlarını ertelerler… Atatürk ve Atamızın , ölmesini bekleyenler Fransa ve Avrupa ve diş güçler içerden kaleyi (Truva planı yaparak) oyuna gelen idareciler ve 15 Temmuz yanız adama kadar hepsi suç işlemiş tüm vekilliklerini iptal ederdim…. Şu andaki yenilen içilen para bile Türk halkının parasını hala yemekteler ” kendi mezarlarını kazdıkları halde”…

Çevrelerindekileri halksız ihalelerle almış Haberleşme , altyapı temel taşını oynayan haksız para ( buna ben kanlı para), Türk halkının paralarını hala yemekle uğraşmakta ve hala kendilerini suçlu görmüyorsalar bilsin ki vatan evlatlarının doğmamış çocukların parasını yemekteler bilinmesi bilmiyorsalar bilmelerini bu vatanda yaşıyorsan söylemek benim hakkım ve hakkımı helal etmem..

Bürokratlarda ….Suçlu arıyorsanız bir suçsuz bulursanız suçluları bulacaksınız… … Diyeceksin hepsini hayır yönetici ve idareciler yanı (devlet deniz diyenler)….. Devlet içindeki yöneticiler ,Adalet , Halk işini bilir…Top yekun arınmak işte o zaman temiz bir ortamda yetişen nesil 7 cihanı titretir.

Türk ve Türklüğü... Hz.Ali (a.s.) Duyurdu ki Halkın arzularını yerine getir ,onlara güzel övgü de bulun ,tahammül ettikleri zorlukları sürekli dile getir .Çünkü yaptıkları güzel işler çokça zikretmek yiğitlikleri hareketlendirir geri kalmış olanları işe teşvik eder. Öncelikle tanıtın.

                                          Çoban saklı şıfa  

                                           Suçlu kim Suçlu

Suçluyu bulmak için ,öncelikle "suçlu suçsuzu bulun" inanın tüm suçluları bulursunuz....Doğanın afetlerinden kurtulamayacaksınız....

          Tüm suç insanoğlunda. .içindeki Dünya malı nefiste....

                       Kul “Allah’a açmış eman diler EMAN

" Düşmanın başkaları tarafından aldatılmış, aldatan yandaşını gözden çıkarmış. ve Dünyayı kaosa sürüklüyor ise adaletce düşmanını korumak sana düşer ,düşmanın senin düşmanını aldatan kimse senin düşmanındır ..

Kardeş ,kardeşi Dostu, Dosta Müslümanı ,Müslümana düşüren kim var ise bilinsin ki maske takmış şeytandır….. Bir duvar onu koruyanlar kadar güçlüdür . Korkularına boyun eğenler özgürlüğüne , sağlığına ,ve yaşamına sırt çevirir."

Hz .Ali a.s Şöyle Buyuru “Yeryüzünde Allah’ın azabından iki eman vardır .Onlardan biri kandırılmış (elden çıkmış )diğeri ise yanınızdadır ,o halde ona sarılım Kandırılmış olan(eman) Resulullah: baki kalan (eman) ise istiğfardır”..

Eman
Bir kimseye veya düşmana; söz, işâret veya yazı ile, mal ve can güvenliğinin emniyet (güven) altında olduğunu bildirme.

İlticâ edenlere emân vermekte bütün Müslüman lar eşittir. Halktan herhangi biri de bu hakka sâhiptir. O hâlde kim bir Müslümanın ahdini (verdiği sözü) bozarsa, ona ihânet ederse, Allah'ın, meleklerin ve bütün insanların lâneti onun üzerine olur.

İstiğfar 
İstiğfar kelimesinin sözlük anlamı bağışlanmayı dilemektir. Terim anlamı ise: yaptığı kötülüklerden pişman olup, Allah’tan bağışlamasını dilemektir.

CETVEL/ÇUVALDIZ Bir gün otururlar geçmişten gelen çuvaldız ,göze batan bu ülkeyi nasıl yok ederiz planlarıyla masaya otururlar baronlar oyun, planlar hazırlarlar Ön çelik kardeş kardeşi münafık sokun, Sen bağımsızlık İsteyecen , Sen dokunulmazlık kaksın diyecen ,Sen arada kaoslar çıkaracan , bazınız da gösterişler yapacak ,bazılarınızda fitne fesat çıkaracak ,bazılarınızda timsah göz yaşları dökerek dünyaya yaygara yapacaksınız ,666 gözler sizleri görerek ,ağlama sızlamanıza dayanamadık ,Dünya kama oyununa kata külleye getireceğiz…derrrrrrrr.

Mahkeme kurarak önderlerini o ülkeyi suçlayarak koyunları kandırarak pastayı yiyeceğiz getirin cetveli santim, santim çizelim…. .

-Dağdaki Çoban da Ateşe odun atar kıvılcımlar arasından bir sopa alır oturur toprağı çizer hangi denizi göl hap sam acaba hayaline başlar…

-Oradan ninem bağırır Hey deli olan üstünü ört bir tarafın acık kalmış….

-Ya nine ya tam adamın sandalyesini bir arkadaşı otururken çekecekti cetvel pastanın deniz kısmını ben alacaktım…

-Nine ora dan söylenir Dimyat’a pirince giderken elindeki bulgurdan olma.. Deli oğlan….

Yazılarıma karma karışık derler… ya hayatınız….Devamlarını yazsam roman olur …Filmlerin fragmanları görsellerden çok okuma alışkanlığı yok ….Kütüphaneler hep tozlanmış silen yok…Elde telefondan çok kitap yok….Ofis var çöpte kağıt yok …Masada kalem çok yazan yok….Eğlence ,kopye ,ezber çok Yanız kalıp düşünce yok …Hayatta insan oğlun yapmayacağı şey yok…Sadece helal i bilsin yeter…oda yok...

Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır 
Ama veren yok Çünkü sağlık varsa para yok.. "Yaratan rabbim" vermiş şükür eden yok...oyun içinde oyunlar yapmışlar her fırsatta oyun yaparlar bu işlere tövbe eden yok...

Ya bu gün ,ya yarından sonra....Hesabı görülmeden obur tarafa geçiş yok.. hak bel ödenmeden hakkı olan helalleşmeden son sürat gitmek yıkılmış köprüye benzer....geri çıkış yok...

SABIR HER YOLU ACAR "Kin taşımak yanan bir kömür parçasını başkasına atmak için eline almak gibidir. Sadece kendini yakarsın” Dünya sahipsiz değildir. ”RABBİM “ cevabı verir.

Bu gün hayat başka güzel ..de ..Hayata şöyle bak sadece boş temiz saf kalple sadece dua et kalbinden ,temiz adımla yürü sadece korkmadan yürü....Bak gör temiz dünya sofrasındasın..Şeytanlar iblisler yok olacak...

                                 
                                   Çoban saklı şifa

                 HAZIRMISINIZ Yıldızlar çok yağacak....

Yarın yerler kaynayınca, çöllerde susuz kaldığın zaman göz yaşlarınızdan ki göreceğiniz çölde su damlası son suyunuz olacak...
  
.

Hz Ali a..s. Şöyle buyurdu “Ey insanlar Konuştuğunuzda duyan ve gizlendiğinizde bilen Allah’tan korkun .Kaçtığınızda size yetişen ,durduğunuzda sizi yakalayan ve unuttuğunuzda sizi  unutmayan ölüme hazırlanın.”...

Pek çok insan dünya hayatının geçici ışıltısına aldanıp bitmeyen istek ve arzularının peşinde yok yere tüketir ömrünü. Tıpkı bir yaprak misali savrulur durur yaşam içinde. Bir gün öleceği gerçeğini unutup ölüm sonrası için kayda değer bir hazırlık yapmadığı gibi değersiz ve anlamsız bir şekilde yaşarsın hayatının... 

Oysaki ölüm, yaşamın ikiz kardeşidir. Yaşamla birlikte var edilmiştir. Alınan her bir nefesin yarısı yaşam, yarısı ölüm için alınır. Ölüm bize bu kadar yakındır.

Ömür, anne karnı ile toprak altındaki iki karanlık arasında yakılan bir kibrit alevi gibidir. Alev almasıyla sönmesi an meselesidir. Göz açıp kapar gibi geçecek ve bir gün son bulacaktır. Uyanmak için uyumak gerekiyordu önce. Ölmek için yaşamak. Ve biz yaşıyorduk. Yaşıyorken de uyuyorduk. Derin bir uyku içindeyken kendimizi, yaşıyor sanıyorduk.

Bu gerçek ile yüzleşmeye, dünya uykunuzdan uyanmaya ve yaşamınızı sorgulamaya cesaretiniz var mı.. Şöyle bir göz banttın ı aralayın görün farklı yaşantıların nelere yol açtığını görecek ve hissedeceksiniz...Hala neyin çabasındasınız ,siz kendinizi değil dünyayı kurtarın ,Kaoslarla kargaşa çıkararak bir yere varamazsınız.... 

Son eman dileyin...Tevekkülle iman dileyin...Sizler şaşırmış, ayrıştırılmış ,şeytanın esiri olmuş insanoğlusunuz.. Son duraktan sonra dirileceksiniz ,pişmanlıktan dönüşü yok...Ölmüyor yeni bir yaşama giriyorsunuz....Çölde susuzluktan boğulacaksınız, ama ben insanlık için ağlaya cam....Sen inan Çölde gözüne kum kaçsa da  Mazlumları kandırılmışları ,iblislerden kurtaracak gözünü diliyle temizleyecek bir diz olur....Sen yeter ki Tevekküle et...

                                              Çoban sakli sifa  

BU YAZILIM HİÇ KİMSE İÇİN DEĞİL SADECE ANLAYANLAR VE ANLAMAK İSTEYENLER İÇİN YAŞARKEN GELECEKLER BEDENİNE GİRECEKLER O ZAMANI HATIRLAMAN İÇİN. 
Yaşarken bu hayattan ne bekleyenler bölümünden.. Yaşarken sadece siz değilsiniz.. Cesaretle yazamadıklarınız.. Hayat paylaşmayı bilmediğimiz için savaşa dönmüştü, halbuki paylaşmak için birlikteydik savaşmak için değil. 
Nesillerin senin gibi yaşayamayacak...sadece evin bir köşesinde oturup torunlarını sevme Onlara yaşarken yaşama ,yaşatma zorluklarını eğitimi ver.

Bu Güne kadar insan oğlunun ve insan bedenine giren bedeni şeytan olarak maddeleşen ve öncelikle peygamberlere işkenceye zorluklara bırakarak ve bu zorluklara göğüs gererek insanlığı yaratanı anlatarak şeytanlar bedene girmemiş girememiş cesaret edememiş kişiler bu zamana kadar nasıl geldiklerini anlat.. İnanın onlar o zaman kendi mimarlarıyla hayatlarına güvenle bakarak kendi temellerini daha sağlam kuracak...

Şimdi geçmiş hayatınıza dön. .
Önce sen sosyalist gözüktün daha sonra hayat şartların değişti emteryalizle kol kola gezdin...Kendine sordun mu o zaman neden insanların yaşam çizgileriyle oynadığını...Şimdi geçmişlerinle ne düşünüyorsun. O zamanları şimdi atılan tohumlar değil mi. O zamanın babaları ve gençleri şimdikilerin nesilleri değil misiniz...Şimdi sen hala o köşe demisin...Şimdi nesillerine yaşarken eğitim vermez isen bil ki nesillerin senin oturduğun köşe gibi köşeleri olmayacak ..Geçmişten temeli atılan kölelik ..Onlar içinde yaşamlarında köle içinde yaşamlarını ve gelecek dış dünya esaret içinde yaşatacaklar.. Şimdiki nesillerinizin nesilleri bile olmayacak..

Esaret sizlere öncelikle yaratılmış lığınızı unutturacak..
O gün savaştığın la bu gün arkadaş oldukların la sadece 10 sene sürdü.... Onun yaratanın “sizlere sadece okuyun dedi “ Daha önceden kitaplar la ve son kitap inancını ve kuranı okuyup anlamını bulsaydınız bu gün bu güne kadar yaratan için peygamberlerin ne dediklerini anlar ne, ne kadar kanla başla işkencelerle ,mücadele ettiklerini görürdün onun için din inançlarını görür.. Bu gün kol kola gezdiklerini net görüp esaret içinde yaşadığını yaşattıklarını farkına varırdın..

Şimdi sen neredesin. .Dur sana söyleyeyim..
Yorgun bitkin hastasın çünkü hayat seni yordu, kimse dokunmasın dedin yanıma yaklaşmasın dedin kimseye yârdim etmek istemedin isteyecekmiş gibi hal ve hareketlere kaprisler girdin. .ve şimdi yanız sın...Korkuyorsun çaresizsin çaresizliğin dünya malını paylaştıramamak terk edememek daha kötüsü aynı akraba olduğun halde yanı başında olmasını istemedin.. Bil sen yokluğunda o dünya malın başkasında olacak..

Sen senden sonra akrabanın nesillerini düşünmedin. .Ailede birlik beraberliği, töreni ve toplumu düşünmedin.. Sadece neslinle baş kalmak istedin ama neslin gelecekte yok olacak.. Çünkü sen okudum dedin ama anlamadın...

Sen yaşarken yaşam eğitimini vermedin torunlarına yaratanın kültür ağacını tanıtmadın oradaki meyveleri tatlarını almadılar koklamadılar çünkü esaretin onların hislerini yok ettin ettirmeye devam ettirmektesin...

TAM BUNDAN 35 YIL ÖNCE. BU GÜN..
Bir gün karar aldım hayat yaşamında bir sayfa açtım sadece akraba eş dost can dediğim dostları denemek için hayatının içindeki zamanlarda yardımlar istedim..30 YIL..VE sonuç...Dünya malına taparcasına sadece kölelik...

Uzun yazmama gerek yok. Önceleri sana 3 gün krallar gibi karşılarlar sonrası.... Yine mi geldi, hırsız, neden geldi mirasa mı ,sahtekar dolandırıcı ,kovun gitsin ,eve gelmesin.. Fazla yazmama gerek yok Kardeş kardeşi istemeyen toplum olduk...Bu toplum nerelere geldi ne çabuk geldi...Düşün sen dünya malını nasıl bırakırım çaresizliğindesin.. Hayat devam etmekte kayıtlarda notlarda..

“Bazen olur ki çok dürüst olursun ama birileri çıkar senin dürüstlüğünü alt tüs eder zannederler ki yanıldık dürüstlüğüne aldandık deseler de kendileri aldanmıştır o hala dürüsttür…Aldandık diyenler bilin ki nemalanan kişilerdir…O hala dürüsttür.. Yoluna devam eder….Zaman gelince anlaşılır…

Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir .Er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir.

Sana zaten bildiğim bir şeyi anlatmayayım. Dünya insanlığı her zaman güneşli ve gök kuşaklı değildir. Dünya insanlığı çok zor ve kötü bir anlayıştadır. Senin nasıl düşündüğün umurunda değil, o sana diz çöktürecek ve eğer ona izin verirsen seni orada tutacak. İstediği yola sokacak. Senin bedenine ve geleceğin bedenine girmesin diye yapacağın tek şey var. Şükürle ayağa kalk. Ev doğuşun gibi ilk nefesi al...VE İlk adımını at...” O” Seni istediğin yere götürecek...

Şimdi yapacaklarını Bir daha söyleyeyim.. 
Sen ben yada hiç kimse hayat kadar sert vuramaz. Fakat önemli olan hayatın sana nasıl vurduğu değildir .Önemli olan senin aldığın darbelere karşı ilerleyebilmektir. Ne kadar darbe aldığın ve ilerleyebilmendir.

Acı geçicidir .Acı bir dakika ,bir gün hatta bir yıl sürebilir. Fakat acı sonunda dinecektir. Ve başka bir şey acının yerini alacaktır.

Eğer vazgeçersen bu sonsuza kadar sürer. Çok küçük bir hata Demek istediğim yarım adım erken yada geç attığında başaramayabilirsin. Yarım saniye yavaş yada hızlı yakalayamazsın. Santimetreler bize etraftaki her şey bize gerekli.

Bir hayalin var ve onu koruman gerek. İnsanlar bir şeyi yapamayacağında sana da yapamayacağını söylerler .Eğer bir şeyi istersen git ve al bu kadar. Sakın hata yapmaktan korkma, Her zaman kazanamazsın fakat yenilgilerin kararlarını değiştiremezsin.

Farklı bir şey yapabileceğine inanmalısın. Olabileceğini söylese de olamayacağını söylese de genellikle haklıdır. Hep başarılı olmak isterim dersin fakat kötü olmak istemezsin . Sen sadece istersin kötü olmak istemiyorsun.

Havalı olmak istediğin kadar istemiyorsun .Uyumak istediğin kadar başarmak istemiyorsun. En derindeki korkularımız zayıf değildirler .En derindeki korkularımız gücümüzün ötesindedir.

Bu bizim ışığımızdır bizi korkutan karanlığımız değildir .Derine inmelisin ve kendine sormalısın. Kim olmak istiyorsun. Sen neyin mutlu ettiğini kendinde bulmalısın. Diğer insanların kulağına derince lafların gelmesinin bir önemi yok. Bir tercih yap, sadece karar ver.

Ne olacaksın kim olacaksın ,bunu nasıl yapacaksın. Neden olmasın. neden en iyi bilim adamı . Neden alim , mühendis ,fizikçi.. Neden ne den yapamam. Ben bir neden görmüyorum. Çocuğa ne olduğunu söyledin mi. Yok.. yaşarken eğitim verdin mi ...yok.. Sen yaşarken darbeler almış olabilirsin..

Önemli olan senin ne kadar hayata sert vurduğun ne kadar darbeler aldığın değil . Önemli olan nasıl vurulduğun ve buna karşı hayat yaşamanı ilerleyebilmendir. Şimdi Ayağa kalk ve bu hayata asla pes etme. Burada kalabilir ve kendimizi harcatabiliriz. Ya da savaşarak ışığa geri dönersin.

Tırmanarak çıkabiliriz . Her seferinde bir santim tırmanarak. Her an mümkün. Ne olacaksın.. Bunun için ne feda edeceksin ..Sadece düşünüyor..Başarılı olamıyorsun çünkü yorulduğunda pes ediyorsun. ”Matematiğin iyi değil” .Bu doğru çünkü sen hiç matematik çalışmıyorsun. ”Şiirde iyi değilim “ çünkü daha önce hiç şiir yazmadın. Ama Doğuştan yeteneklisin. Yeteneğini sadece çalışarak geliştirebilirsin nesillerine yaşarken eğitim vermek..

Eğer başkalarının yaşaması için neslin için bir şeyler yapmıyorsan, vaktini boşa harcıyorsun. Pes etmek için ağlama devam etmek için ağla. Beraberlik için ağlama. Zaten acı çektin, zaten yıprandı. Bunun karşılığını al. Eğer senin için neyin değerli olduğunu biliyorsan git ve onu al. Son nefeste huzurlu olacaksın.. Geride bıraktığın çaresizlik yok olacak.

Zorluklara rağmen istekli olman gerek ve hedeflerine ulaşamayacağın için hiç kimseyi suçlayamasın .Bunu korkaklar yapar ve sen korkak değilsin. Sen ondan daha iyisin. Çünkü yaşça onlardan büyüksün ve bilgilisin.. Her gün yeni bir gün Her an yeni bir an. Öyleyse git ve onlar kim olduğunu göster.

Şimdi sana ne kadar iyi olduğumu göstereceğim. Şimdi ayağa kalk ve ilk adımı at yeniden doğuş gibi.. ne yapacaksın .Çünkü sınırlar korkular gibidir sıklıkla sadece gördüğün bir illüzyondur…

İnsanları izlerken, tanışırken, konuşurken ,anlatırken, ön yüzleriyle konuşur, arka yüzlerini belli etmez menfaati ve çıkarları kaybolur diye, işte o zaman siz arka yüzünüzle konuşunki gerçekleri görebilesin Kırıldığında insanlarla araya mesafe koymak lazım.

Hissediyorlarsa yanına geleceklerdir. Gelmiyorlarsa doğru mesafeyi buldun demektir. Kimseye hiçbir şey öğretemem, sadece onların düşünmelerini sağlayabilirsin. Seni hiçbir zaman çözemez işte o zaman gerçek yüzüyle her zaman iyi günde kötü günde hep yanına gelirler. Saklı şifa sırlar kitabından bu hayatta yaşarken ne bekleyenler bölümünden .KISA KISA ALINTILAR 

                                   selçuk uysal çoban saklı şifa  

DOĞRUYU SÖYLESEN DE SANA TERÖRİZM X YOLDA TERÖR DİYECEKLER. AMA HEPSİNİ İNSANLIK İÇİN BERTARAF ETMEK YOK ETMEK İSE ACI ÇEKİLSE DE ADINA ZAFER DENİLECEK...HAYDİ BİL BAKALIM..

Kim terör estiriyor kimler maşa ucunda kimleri kandırıyor..

Cevabı...eskiden barbar yamyam Türkler geliyor derlerdi..Bu zamanın adı şiddet ve terör derler..

Bu zamanda evrensel demokrasi der dururlar, eski ise balta girmemiş ormanlara zülüm yaparak sömürürler el kol bacak keseler di acaba sormak lazım kim kaba kim yamyam kim barbar kim soykırım yapanlar bu zamanda kaos kargaşa çıkararak silah danışmanlık yaparak zenginlikleri sömürmek terör ve terörizm olmuyor mu . Bir daha bil bakalım.. Bitmeyen soru cevaplar.. devamını okumak sırlar kitabinda.. 

Bir bakın dışarılarda ve içeride neler oluyor kim terör kim terörizm aslında insan olmak başlı başınca terör...Bu da aslında terör adına ve arkasına saklanmış maddeleşmemiş iblis.. Kim kimin cebin de kim kimin yolunda..  

Tüm insanlıkta münafık ise her bir çok dine hak bilinen 4 kitap kaos lar kamuflaj a burunmuş çıkar kaos terör terörizm yetiştirme, benlik çıkar amaç toprağa dünyaya sahip olma ve bir birlerini içten dıştan bir maşa ucunda insanları oynatmaktan ibare olmayan çok az sayılı 2 ,3 ,5, grup kısa zamanlar içinde kendi aralarında oyunlarla çıkartılan ve kandırılmışları bir arada tutmaya gerektiğinde bir kamuflajla renkten renge giren kertenkeleler aslı olmayan içinizden çıkartılan nefis ile bir denklemde paralel yürüyen maddeleşmemiş nefis ile maddeleşen münafıklık. 

İslam'da münafık Kur'an ı Kerim'de dışa dönük Müslümanlar olarak isyan edilen ve inançlarını gizleyen ve aktif olarak Müslüman toplumu baltalamak ve tüm dinleri inanışı kaosa sürüklemek isteyen bir gruptu. 

Terör ya da yıldırıcılar, siyasal, dinsel ve veya ekonomik hedeflere ulaşmak amacıyla sivillere, belirlenen hedef gruplara veya resmî, yerel ve genel yönetimlere yönelik baskı, yıldırma ve her türlü şiddet içeren yolun kullanımını ifade eden çıkar uğruna maddeleşmemiş beden arayan nefis.. 

Terörizm, terör ya da yıldırıcılar, bedene girmeye hazırlanan nefis beyin yıkama danışmanlık hizmetleriyle başka amaçlara uyarlanan siyasal, dinsel ve veya ekonomik hedeflere ulaşmak amacıyla sivillere, belirlenen hedef gruplara veya resmî, yerel ve genel yönetimlere yönelik baskı, yıldırma ve her türlü şiddet içeren yolun kullanımını ifade eden bu ifadeyle beyin altı yetiştirilen korku salan ve aslı kendisinden korkan yüksek sesle konuşan anı her yöne gözlerini çeviren ne nereden gelecek korkusuzluğu takip eden içini kemiren erdemliğe girmeyen hele insanlığı tanımayan hatta kendine ve arkadaşına girmiş bedeni bile yok edebilecek ve yaptığı yanlışlıkları ve topluma güzel fırsatları verecekliğini kaybeden bedene nefis giren girmeye hazırlanan psikolojik yapıları seçen virüs girmesine mani olamayan kişiler..  

Benlik; öz varlık, birini kendisi yapan şey, onu diğerlerinden ayıran temel şey, kendilik olarak farklı biçimlerde tanımlanabilen bir kavramdır. Daha genel anlamda ise benlik, özne olarak "ben" in nesne olan "ben" hakkında düşünmesi olarak ifade edilebilir. Psikolojik açıdan benlik oldukça derin ve geniş kavram olsa da tek amaca çalışır.. 

Amaç nedir .Fikirler bir oluşumun zihinsel temsili görüntüleri yapılıp çıkar amaçlı sunun ve sunulması.  

Çıkar nedir.. gizliden gizliye gözetilen ya da dolaylı olarak elde edilen yarar, oyunlara kaoslara planlayıcı ve bundan yararlanacak eylemciler görsel yazımsal yalan haberlerle çıkar rant elde etmeye çalışan kan emiciler her şeye sahip olma hevesi.. 

Toprağa sahip olma ... Toprakların en önemli fiziksel özelliklerinden biridir Jeo yapı ,yaşam için tarım, eskiden deri benimseme ,ve çok sebepleri olan sahiplenme toprağa sahip çıkma.. 

Birde topraklara göz dikme..Yapamadıklarını bir birilerine kaos münafıklık her türlü oyun içten ve dıştan belki aynı dersin bil aynısı olmayabilir birileri tarafından yetiştirilerek topraklara sahiplenmek hep başka başka entrikaları oyunları göremiyor muyuz... 

Şimdi dünyaya bir bakın birde yarın yapacak yapılması gereken insanlık işlere bulamayacaksınız.. Virüs dünyayı kaplamış yanı elden çıkılmışlar arasında olmuyor muyuz.  

Yarın sağ elle verip sol elle açacaksınız insana ve insanlığa yârdim eliniz bir eliniz boğazında bir eliniz cebinde .Acaba global dünyada ki bu fizibilite raporu ne kadar sizde eksiklik fazlalık var.. Bil bu raporda insanlık yok... Nerede olduğu da bilinmiyor. Kin nefret ölüm öldürme girmiş insan oğlu tanrı katında elden çıkmışlar olmuyormu.  

Bu da oluyor ki cennet cehennemi anlayamamış bu dünyada var oluşunuzu bu güne kadar çözemeyişiniz akıl şuuru olmayışından mı yoksa varda birileri için anıtlaşma peşinde koşma yolunda bir birileri cennet vaatlerimi bağıtma peşimdemiyiz..  

Sizce ölüm nedir birilerini bir biriyle birilerine öldürmek mi...Bil birilerini bir birleriyle öldürsen öldürtsen de ölümden kaçamazsın ne nereye saklansan da sen gölgen gibi takipçisidir... 

Hayatta iyi bakamayışınız bil insanın içinde saklı maddeleşmemiş şeytan şeytanın içindeki terör terörizmim her insanı içinde saklılar çıkarlara amaçlarına uygun hareket ederler..

Birleşerek terörizm kılarlar ve bir birlerini bir kalemde siler başka amaca kılıf geçer.. Bu gün evrensel ve demokrasi dense de amaçları tektir ülke topraklarına sahip olabilmek için temiz beden arar dururlar eylem terör terörizm. 

Şimdi dön nerede kaldı evrensel demokrasi oda amacına uygun önce kaos ve sonrası terör.. 

Çocukken çocuklukların da çember çelik çomak oynasaydılar.. Bu gün kanlı terör de yetişmez insanlık için gerçek toplum olurlardı. Ama ne kadar insanlık iyi olmak için yola girse de insanlık bir birilerini anlamadıkça hayat yaşantıları amaçları ne olursa olsun terör virüs peşinde olacak.. 

Sonu olmayan bir yol.. Daha AHLAK doğmadı aslı vardı ama nefis şeytan insanlığı yok ettiler Habil kabil olduğu gibi evet daha insanlık doğmadı doğum tarihi ise insanlar bir birlerini yok ettiği zaman zaman size hatırlatıldı ve bir işaretle hatırlayacaksınız bir mucizevi bir şekilde herkesin ipine değil gerçek ipine yetişenler ise insanlığın doğuşuna şahit olacaklar.. 

saklı şifa sırlar kitabin dan var oluşu bu güne kadar bulamayış, ahlak yok oluşu, amaçlar açılar farklı terör terörizm doğuşu, x yoklar benlik çıkar kaos bölümlerinden alıntı..

                                 selcuk uysal çoban saklı şifa.

 

 

                                  Devam edecek  sırlar kitabından 


Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. 

Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..  

Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir, yanında bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çalıştıran, izni alınmış aktarlar tarafından güvenli şekilde kullanılmalıdır.  

Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır 

Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

   

                                                                        saklisifa@gmail.com

                                                         premix12345678@gmail.com

                                                        saklisifapiriiworld@gmail.com

  


NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

  

 

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam95
Toplam Ziyaret1211216
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com