• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

ÇOBAN SAKLI ŞİFA YAŞAM DAN ÇİZGİ DÜŞÜNCE GELECEĞE BİR NOT 1 Cİ BÖLÜM

           
        
                1 Cİ BÖLÜM  Sondan başa doğru  

                                    www.sakli-sifa.com

                                           Her türlü değeri çalarak 

           Bunlar savaş kan ölüm üzerinden bahis bile oynatır 

              ÇOBAN SAKLI ŞİFA YAŞAM İÇİNDE  ÇİZGİ RUH BEDEN  
            DÜŞÜNCE YAZILAR GELECEĞE BİR NOT   1 Cİ BÖLÜM   

          DÜNYA SAVAŞI DEĞİL ŞİRKETLER SAVAŞI (MAŞA ) TERÖR        

Şirketlerin bir yedek parçası Terör.. Amacından fikirlerinden çıkmış (Kamuflaj geçmiş Şirket hali terör ),çünkü küresel dünya savaşının şirketlerin bir yedek parçası komutlar, çalışma şekilleri verirler görevleri kaos ve ölüm ,Korkutma sadece 10 bini geçmeyen bir güç Avrupa Asya yı korkutur…Bunlara bir bağış yaparlar sonradan ne olacaklarını bilmeden manuel olarak ölürler ve ölüm kusarlar…Ölmeden 7 saniye düşünse aklı başına gelir ama ona fırsat vermezler .Bir enerji hapıyla işi bitirirler…(Otopside beyin okumada anlaşılır.). 

 Çünkü dünya değişimde dünya ekonomisi batış noktasında acaba bu dünyada yer hakimiyet alır düşünceye sahipler.. (Kendi halklarını düşünerek yapmakta, pek inanmam ama bir ihtimal Bunlar kendi insanını da yok ederler....) Neden dersenizAllah korkusu olmayan şeytan maskeli şeytanlar insan ırkı akıllarına gelmez…

Dünya ekonomisi batarken ,İlk yapacakları nerden başlamışlarsa oradan başlayarak yola çıkarlar,

 Çünkü dünya keşfinden bu yana şirketler kısaca ganimet için  ve haçlı seferi gibi ülkeleri sömürgeleştirdiler köle yaptılar zamanla asırlar geçti savaşlarla insan ırkını yok etmeye başladılar oyunları ters gidince 100 yıl zaman dilimlerine böldüler kum saatleri bitmek üzeriyken kendi halkını yerinde tutabilmek için veya uyutmak için kendinden olmayanları yok veya ülke parçalamayı tercih ederken ekonomilerini bir yüz yıl daha dünyadan zaman payı almak için sadece hayatta kala bilmek için kendilerini üstün ırk sayarak kendilerinin den olmayanları hiç sayarak ölüm kusarak araç ve aracı kullanarak planları tutar düşünceyle oyunlar oynayarak kazanmak isterken keser döndü sap döndü misal ı kendi ocaklarında ekonomi çöküşünü izlemek onlara ne vereceğini kısa zamanda  anlayacaklar kendi halkı kendi kendini yeme başlayınca var güçleriyle saldıracak ve sonları olacak .Rabbim görecek ve duyacak kazdıkları çukurlarda kendilerini görecekler …. bu tarih boyunca oldu sadece bu zamana ait değil bu insan ırkının doyumsuz yaşamı insan  ırkı sadece yok edici ırkından çıkamamıştır….   

  Bu sadece orta doğu değil küresel oyun bu virüsler çok çabuk yayılır yeni sahneler ararlar  bazen Afrika bazen doğu Asya  Çin denizleri hep yeni sahneleri  ararlar çünkü bunlar yok edicidir . Dünya sorunu bitmedi.. Bunların borsaları ölüm üzerine kurulmuş ekonomi…yok edici ırkından gelmeler …Su uyur düşman uyumaz akıldan çıkarmamalı…. 

Tek kurtuluş Dik durmak, Birlik beraberlik :  Bir hayalin var ve onu koruman gerek. İnsanlar bir şeyi yapamayacağında sana da yapamayacağını söylerler.  Sakın hata yapmaktan korkma ,Her zaman ,kazanamazsın, fakat yenilgilerin ,baskılar ,kaos, kararlarını değiştiremezsin. Eğer başkalarının yaşaması için bir şeyler yapmıyorsan, vaktini boşa harcıyorsun .Pes etmek için ağlama devam etmek için ağla . Zaten acı çektin, çekiyor sun  zaten yıprandı. Bunun karşılığını al. Çünkü bu bayrak senin bu vatan senin .Eğer senin için neyin değerli olduğunu  biliyorsan git ve onu koru ,  Bu bizim ışığımızdır ,atalarımızın yoludur, bizi korkutan karanlığımız değildir, Derine inmelisin ve kendine sormalısın ,Kim olmak istiyorsun ,Sen neyin  mutlu ettiğini kendinde bulmalısın ,Diğer insanların kulağına derince (şeytan üflemesi ) gelmesinin bir önemi yok. Bir tercih yap, sadece karar ver. Ya Dostun için ailen için ,önderin ,önderlerin ,askerin ,polisin, millet vatan bayrak için. Savun gerekirse şehit ol Sen atalarının kanını taşımaktasın ,Pes etmek Bunu korkaklar yapar ve sen korkak değilsin .Sen ondan daha iyisin. Her gün yeni bir gün .Her an yeni bir an .Öyleyse onlar kim olduğunu göster. Gelecekleri var ise görecekleri çok şey var.. Sadece öfkeye girme sabır ederek ” rabbim” saat zamanı verecektir. .İnsanlara oyun yapanın kendi oyunlarına düşürür..

 Yaş 60 Yaşadığımız kadar yaşadık. Bu yaşa kadar hep Kavşaklar ,engeller ,kaos içinde geçti, ama gelecekte neslime bahar rüzgarı estireceksem Yaşlı KURT ÇOBANLAR ÇOK daha biz ölmedik.. Toprağım için kan verilecekse seve seve gelecek neslim kanla burunmuş sancağımı ayakta tutar ,neslimin bu vatanı bayrağı sonsuza kadar boyun eğmeden dik duracağını… bilirim..

 (Çünkü sınırlar korkular gibidir korku varsa cesaret vardır cesaret var ise zafer vardır ..sıklıkla sadece gördüğün korku bir ilizyon dur)

  Yalnızlara hediyesi seçilmişlere  Her Yüz yılda gelen yalnız düşünenler halkından aldığı güçle yeni  hedeflere , yeni  yollara  . Her  şeyi Gören ve duyan  “ RABBİM” 

        Şeytanlardan sakınır  “ Beni yaratan RABBİME  ”   sığınırım .  

                                            Çoban saklı şifa    

              Vatan nı Tanımak istersen.. Adres açık her yöne bilet var.              

Hz. Ali (a.s.) münafıklar hakkında buyurdu ki: “Onlar saptırıcı sapıklar ve hata işleyip insanı hataya sevk edenlerdir. Renkten renge giren, her türlü entrikayı çeviren, her yoldan sizi kasteden, her gözetleme yerinde sizi gözetleyenlerdir. Kalpleri hasta, zahirleri ise temizdir. Sinsi sinsi yürür, görünmeden gizlice hareket ederler”

Hakikaten bazıları akıllarını nereye sıkıştırıyor ..80 milyonlu HALK GÜZÜL GÜZELyaşarken.. Tabi bazıları rant için kaos çıkarır o kışı masada havyar yer ,bazı kişileri maşa ile bir oya bir buyana çevirir.. Yaşarken biraz kalkın ,Anadolu yu gezin sizin hayal ettikleriniz bu Anadolu topraklarında yok dedik ya, sadece bazılarına yağ bal sürüyorsunuz bu ne telaş… Senin gidişin doğru olduktan sonra Her kapıya git kapıyı cal bak seni baş tacıyaparlar, Bir Avrupa’yı (gezin) diyorsunuz ya evrensel ,kültürlü diyorsunuz ya birde orada kapı çalın ne oluyor…

  Bu güzel Vatanda siz vatandaş değil misiniz…Bu ne çabanız.. Ben Alevi değilim ama dergahları bir  alevi kardeşten daha iyi bilirim (Abdal Musa ,Uçarsu yu bilir misiniz, Uluborluk (bolluk) bilir misiniz ,Hacı Bektaşi veli  kardeşliği  bilir misiniz ,Adana ,Yozgat ı Diyarbakır, Bingöl, Van, biliyor musunuz gelin orda kardeşliği görün.) Peygamberimiz Hz .Muhammed (s.a.v )  Şöyle buyurdu ilimle, bilimle, sorunuz var ise Hz Ali (a.s ) Kapısına gidiniz Ehl-i Beyt  inanmayanlar benden değil der.. Dıştaki insanlara bilmeyenlere söylüyorum..

 Bu Anadolu topraklarda (aradığın) kaos su  bulamazsınız.. Varın gidin…Bu topraklarda eniştemiz  Kürt varken ,gelinimiz Kürt te var ,nesilleri yeğenlerimiz var. Bu topraklarda alevi eniştemiz varken  Alevi gelinimiz var, ve bunlardan nesillerimiz var , ,iç içe akrabalık varken siz sadece bir şeyi unutuyorsunuz ,Libya, Mısır ,Yemen ,Irak, Süriye de ,bir birlerine kız erkek vermedikleri aşiret oluşları için parçalaya bilirsiniz.. Ama bu topraklarda ..ASLA.. varın gidin..

 Ha GİTMEDEN  Aşüreyi, Güveç i, tadına Göğsümüzü kabartan Ayran aşının tadına bak ta git…Sizler Türkçe konuşuyorsunuz ama Her halde başka yerde bir Anadolu toprağımı var sadece önü anlayamadım (Anadolu anlayamıyor)…Sizleri bir günlük krallık için konuşuyorsan gelin Anadolu topraklarına ömür boyu başımızın tacı olun …Arı kovanına bal çanın çektiyse tadına bak ..Ama Çomak sokma bazen eşek arısı çıkabilir..

 Resûlullah’(s.a.v), “Yarışıp öne geçenler de, öne geçmiş öncülerdir işte onlar yakınlaştırılmış olanlardır” ayeti hakkında sorulduğunda, “O ayet peygamberler ve vasileri hakkında nâzil olmuştur. Ben, bütün peygamberlerin en üstünüyüm, Ali de bütün vasilerin en üstünüdür” buyurdu

 Resûlullah (s.a.v.) Gadir günü  kolunu kaldırarak, “Ey Allah’ım! Onu seveni sen de sev; ona düşman olana Sen de düşman ol! Ona yardım edene Sen de yardım et; onu yalnız bırakanı Sen de yalnız bırak ve her nereye gitse hakkı onunla beraber kıl” buyurdu.

  buyurdu ki: “Her kim kurtuluş gemisine binmek isterse, Ali’yi sevmeli, onun düşmanına düşman olmalı ve onun evlatlarından olan hidayet İmamlarını imam edinmelidir. Şüphesiz onlar benim halifelerim, vasilerim ve benden sonra Allah’ın halka hüccetleridirler”

 Resûlullah (s.a.v.), Hz. Ali ve İmamlar hakkında buyurdu ki: “Allah’ın bana öğrettiği bütün ilim ve hikmetler Ali’nin nezdindedir. O halde, ondan sorun, ona ve ondan sonra olan vasilerime bir şey öğretmeye kalkışmayın, ne onlara bir şey öğretin, ne onlardan öne düşün, ne de onlara karşı gelin”                                                    

 Hz. Ali (a.s.) buyurdu: “Peygamberinizin Ehl-i Beyt’ine dikkat edin; onların yolundan ayrılmayın;onlara uyun. Onlar sizi asla doğru yoldan çıkarmazlar. Onların önüne geçmeyin. Aksi takdirde yolunuzu kaybedersiniz; sersemleşir, sapıtır gidersiniz. Onlardan geride de kalmayın; yoksa helak olur bitersiniz” 

        Sizler bilmem ama benim Kardeşliğim  TEK tır . İnanmayanlarda benden değildir   

                                            Bil senin kaos çıkaran Düşmanındır    

                             Ben den değil dostumsa arı kovanına çomak sokmaz.    

                     Tüm dinler tek yola çıkar sevgi ve kardeşlik ve “YARATAN  Allaha” 

                                               Çoban sakli şifa                 

                                              Vatan Bayrak için.   

            Bu halk zafer için üç şeyi unutur. Ölümü,aç kalmayı,açıkta kalmayı      

     Sen Korkmadan dik durursan karşı tarafın korkuyla dağılması ve yenilmesidir.      

 Hz.Ali (a.s.) Duyurdu ki Halkın arzularını yerine getir ,onlara güzel övgü de bulun ,tahammül ettikleri zorlukları sürekli dile getir .Çünkü yaptıkları güzel işler çokça zikretmek yiğitlikleri hareketlendirir geri kalmış olanları işe teşvik eder. Öncelikle tanıtın.               

 İnsan oğlu üç şeyden korkar Aç kalmaktan, açıkta kalmaktan, ölümden..  Üçünü yenen başarıya ulaşır, her şeyi veren  “Allah’tır. Senin düşüncen sadece İlim ,Bilim, Felsefe, astronomi ,Kültür, İnanç,Vatan,Bayrak ,Zafer olursa Korku olmaz… Korkuyu korkutursun.. Bildiğin tek şey vardır.  (Allah)Tevekkül dür.      

      (Amaçları seni telaşa düşürmek Telaşa düşünce bir an bir şey göremezsin)          

        Peki her dediğiniz olsa terör bitecek mi yok…Yenisi bir çıban gibi çıkacak..        

Kim ne kazandı görsellerde o böyle yaptı ,şu böyle konuştu ,o istifa etsin ,şu bu şöyle böyle, bu konuşmalar onların ekmeğine bal çalmaktır ,onlar böyle şeyleri övgü olarak görerek, arka yönlendiriciler sonraki geleceklere övgüyle anlatarak ilahlaştırırlar bunlar psikoloji ruh hastaları yetiştirirler yetişenler kendi dünyalarında hayal görürler, her insanın beğenme  beğendirilme hastalığı aşağılanma kompleks si bazı insanların içinde vardır…Sizler görsellerde arsen lüpen  gibi zehir hafiye gibi konuşarak onlara yol vermekte para kazandırmakta bulunursunuz kabahat bilin sizdedir…Terörü yenmek terörün bilmediği hamleleri kullanarak bir hamlede yenmek…Yapacağın tek şey birlik beraberlikle onlara adresler vermemek….Bilgi bilgilendirmek istiyorsan görevlilerle paylaşarak hedefe doğru gidersin…Arkalardaki güç bil ki para kazanmak için her türlü takla atarlar…Çünkü seni yok etmek için uğraşmaktalar…Allah tan Tek isteyim Bu vatanı koruyan haram yemeyen neslini düşünen Önder, önderler, adalet soruluları, asker polis, Bu milletin başından eksik etmesin ,yeni yetişecek geçleri vatan bayrak ve milletine yeni önderler yetişmesi ve geleceğe doğru adımlarla bu bayrak vatanı korumalarını yüce rabbimden tek isteyim…

  Tek bildiğim yol tek aklım tek Allah’ın göndermiş olduğu  tüm canlıları sevmek. Sevdikçe kötülük olmayacak. İşte orada da Allah korkusu vardır, var olan yerde  Adalet ,ilim ,bilim ,huzur,vardır..                                        

 “Rabbim” seni insanoğlunu cezalandır diye göndermedi, gönderseydi bu dünyaya getirmezdi ,sadece şeytanı üflemesine nefsine hakım olamayışın bu dünyada ve obur dünyada hiç yeri yoktur.  Bu dünya imtihan yeridir….  Şeytan seni kandırmak için bir ölçüdür ,Nefsine hakimsen  “Allah” katında yerin ayrıdır…Gene de her şeyi bilen “Yaratandır”….dilemek.. 
   
      Kapan içine dön sarıl sarıldığın kadar bak gör fireler çıkacak, hainler ortada toplanacak..   

    Oyunu kazanmak istersen öndeki piyonları ortalığı dağıt veya topla, arkadakilerin 

                              nerelere gideceği bilirsin..3,5 Hamleyle şah mat… 

                                                Çoban sakli şifa       

                     ORAYI BİLDİĞİN HALDE BU DÜNYADA NE YAPTIN                            

Sadece Bakır, altın, krom, Dışardan alınan ithal edilen bu ürünleri çıkartılsa her yıl 50 milyar Dolar en az içerde kalır ve yıllık açık kapanır bu teknolojiyle ileri teknolojiyle daha çok ileri boyutlara gider. Ne hikmetse maden işler sorumlusu ve kanunlar sanki dışarı çalışmakta öncelikle ( örnek bir maden araştırma analiz makinası yurt dışı meşeli olup ,bir maddeyi araştırırken öncelikle bir aparatla dışarı meşelilerin haberi olmakta).. Gel de bu işi şaşma …İşte nesil şimdiden bunları bilmesi lazım…Bu bilgiler ileride çıkarılsa 25 adet Avrupa,10 adet Amerika kıtası kurulur…Yapar mı …Yapar..

 Ama sizleri köle yapıp geçmişte Afrika ya uyguladıkları kafayla yönetmekle cabası içindeler.. çünkü bu ülke.. Şalter  basınca dünya ekonomisini altüs edeceklerini çok iyi bildiklerinden emin oldukları için çılgın Türkler yapacağını bildiklerinden her türlü entrikaları bir maşayla uygularlar…Çünkü iyi yöneltilen Önderleri yok etmek için her türlü oyunlarıyla gelirler bunlar durmayacaklar sadece içten yıkmakla 60 yıl önce Truva atı içinde sızmaya kalkanlar 3,5 kişinin öncülüğü ile kandırılmışlara gelecek vadedip, öncelik le  Önderi  arkasından önderleri yok ederek un ufalayıp gene durmayarak iç içe oyunlarla içten tekrar ufalamak örneği Yakın komşular gibi…İlerlemiş teknolojileriyle sizleri yanı bu vatanı köle yapıp pembe hayallerle uyutup ,verirlerse tok ,vermezlerse aç  ,eli kolu bağlı modern kölelikle yaşatarak dünyaya hakım olmak amaçları entrikalar oyunlar gündem olsun torba dolsun fitne fesat çıkarmakla uğraşmaktalar…(Uyanmak lazım ) ERDEM OLMAK (TEK TEK TEK Milli olmak beraber yaşamak.)                             

 Yok kardeşim ben doğudaki kardeşimi ezemem batıdaki kardeşlerimi  yok edemem denirse işte o zaman kimse elinizi bileğinizi bükemez… Şurda 1 yıl 5 yıl yaşayacağım dememek lazım her türlü vatanı bayrağını önder önderleri korumam , vatanı savunanlar kolay yetişmiyor çünkü milleti için uğraşıyor yıkmıyor, parçalamıyor,  sadece kardeşçe yaşamak yaşatmak isteyene ...Nasıl olurda vatan bayrak düşmanı düşmanca görebilirsin… Göremezsin Çünkü yukarıda denecek sana her şeyi verdim sen orda değil miydin ordaydın “   Benim dünyada canlılardan en üstün insanoğlunun kıldım akıl verdim” neden kaosları ,yok etmeyi ,müdahale etmedin .Korku verdiysem ,cesarette verdim ,inanç  verdiysem, inanmanı da verdim ,orda geçerliyse bur da daha çok geçerli …Sana sorarım orda buranın olduğunu bildiğin halde bur da ne olacağını biliyorsundur…. Maazallah            ….

Buna dur denecek Taki  bu insanoğlu maskeli şeytanları anlayınca geçmiş tarihlere bakınca nasıl imparatorluklar ,  Dünya savaşları tek tek yok olduklarını yalan yanlış okuyor öğretiliyorsa , gelecek yüz yıllarda da  insanoğlu terör savaşlarını da tarihlerinde anlatacak ve bir şekilde okuyacaklar bu sefer arşivler den görsel seyredecek…Tabi (Habil Kabil ) devam edecek o zamanda belki iyiler kötüler savaşı bir şekilde onların yüz yılı da evrenler savaşı devam edecek. Sonsuz savaş Hırsı para ve ekonomi  kalkışımı bir işe yaramadığı anlayacak ,Gelecek tarihlerde  her şeyi daha iyi anlayacaklar da.. sona varırken sonrası …Evrendeki boşluğa bakmak gibi bir şey olacak….

Şimdiki zamanda okuyup akılca akıllıca okuyup çok iyi anlarlarsa bilin ,ilimle ,düşünerek ,konuşarak, şimdiden kötülükleri yok etmek varken..

 Tüm Kaos ortamı ,Kötülükler ,kalkınca kırılma noktasında insan oğlu huzur bir şekilde yaşamlarını devam eder ilimce bilimle yaratan rabbimin gizemli dünyayı tanıyıp bizleri bekleyen evrene kol açmak varken ,neyi parçalamak, masumları yok etmek, insan ırkını yok etmek neyinize…Bu dünyadaki kaosu bitirecek tek insan ırkıdır.. Silahı da  Yalanı bırakmak ,iyi olmak….Yoksa Doğanın afeti  Maazallah….

 Dünyaya boşa gönderilmedi .Var olmak Herkesin yaşantısı ve kararları gelecek için kırılma noktası sadece Akıl ve oku..   Hayal ettiğin her şeyi Akılla bulacaksın.                                                                                   

  ( Faydalı , faydasız, bitkileri görüp faydasızları kenara itersen senin yok oluşundur)    

                                     Hiç bir şey boşa gönderilmedi       

                                              Çoban sakli şifa                                                                 

                           ÇOBANIN MERASINA GÜVEN SOPASI   

 Zaman olur dosttun düşman . Zaman gelir düşmanın EMAN  diler. Dostun havluya girmiş ise, düşmanı  artık düşmanındır teslim edilemez ve edemezsin.. Artık orada güven vardır aynı yol da yürümek nesillerini gelecek aydınlığa götürmek vardır .Her kes bilir neyin doğru neyin yanlış olduğunu..  Birin çiye güvenir  iyilik ten dersin ,ikinciye güvenir kendini kontrol edersin, üçüncü iyilik yaparsın ahmaklıktan dersin…Hata hiç affedilmez yapmıştır şeytan şeytanlığını.. . Bazı şeytanlar seçer adamları verir cesaret hapını o artık kopmuştur dünyadan  en büyük silah Sanır kendini .. çünkü .. Yoktur. Vatan Bayrağı …Arkasındaki  vardır senin vatan bayrağında gözü …Ya savaşmazsın 3,5,e teslim eder neslini köle gibi yaşar yaşatırsın ..yada ..Millileşir 80 milyon halk ordusu ile savaşır 7 cihanı bize getirirsin…

 ” Allah” Vatan bayrak Korkusu varsa  cesarette vardır. Cesaret varsa zafer ve  imandan inanmak dır, İşte orada vatan ve bayrak vardır.

 Salıyorlar sürüyü güdemez üç beş keçi, koyunu ..Çıkarlar meraya,  Tilkisi, Canavarı, Çakalı, gözlerler... Asıl çobanı... Çoban gözükür sopasıyla kaçarlar dört biryana yatarlar pusuya beklerler… Bilmezler ki Çoban sopasına yaslanıp yattığını… Bilir milliler sabır der  sabır…

 Kısaca bir söz vardır” Bunun altında bir çapanoğlu vardır” Yıl sonu ,Savaş, bahane bunlardan öncede kaos vardı, amaçları ,fitne, fesat, çıkarmak bu milleti bölmek …yemez bu millet ..Sana ne kadar şeytanı oyunlar yapsalar da bu tadı bozamazlar sen daha çok sarıldıkça  Din, Savaş, Kaos, Ayrıcalık  çıkartamazlar.. Bilemezler Müslümanlığın inceliğini “Tanrı evleri” aynıdır ,git başka yerde Çelik çomak oyna…Tüm inançlara saygısı çoktur bu milletin …Dedik ya bunların amaçları bu topraklar… Önder ve önderlere karşı her zaman kaos çıkarmak amaçları…  Sen sarıldıkça, uyumadıkça onlar bitecektir… Korku inancıyla imanınla ZAFERİ…Getirir..Doğanın altında ezilecekler…  

                      Fırtınalar eser ama bil ki bahar rüzgarı esecektir.   .   

Hz Ali  a.s Şöyle buyurdu. “Gördüğün  bütün bu değişikliklere rağmen dünyaya meyletmek cehalettir. Sevabına  güvendiğin halde iyi işte kusur  (ihmalkarlık ) yapmak zararlıdır imtihan etmeden önce herkese güvenmek acizliktir.”

 (Meyletmek) Dünyaya eğilmek diz çökmek acizlikten başka bir şey değildir. (Cehalet) Bilgi kadar zenginlik yoktur. Cehalet kadar yoksulluk yoktur… İnsanoğlu, her şeyden daha çok terazinin (kefelerine) benzer; ya cehaletiyle hafif veya ilmiyle ağır olur. (İhmalkarlık mıhın düşmesi ) Bir mıh nalı kurtarır ,bir nal bir atı ,bir at komutanı ,bir komutan bir orduyu  bir ordu bir  ülkeyi kurtarır” Çoban yatmazsa sürüye canavar girmez..      

                                              Çoban sakli şifa                                      

                                               SADECE DUA         

                 Yaratanın, Allah’ın , Tanrının, Rabbimin BU insanoğluna söyleyişi…

  HER ŞEY  İLK KİTAP DA ANLAŞILSAYDI SON KİTAP GELMEZDİ SON İNSANLIĞA ÇAĞRIDIR  

Tevrat, Zebur ,İncil ve son Kuran-ı Kerim  Bu yollardan gidilmedi Herkes kendi bildiği yoldan yol gitti…Son Durak Son firsat..2017 den sonra Dünyadan Evrene çıkış zamanı…Yoksa yok olma zamanı…İnsanlık ZAMANI.

Tam tamına 2016 yıl geçti Daha öncesi de var….Hep ölüm savaş her türlü entrikalar oyunlar son yüz yıla kadar yazılı  kayıtlarda bulunsa da kimi kayıp kimi kendilerine göre eğitimlerle bu güne kadar neyin doğru neyin yanlış olduğu kimi kimseye yanlışı doğrusu anlatıldı. OTURUN BİR DÜŞÜNÜN…Kim ne kadar anlatı kim inandı bir geriye dönün Her kes BEN BEN BEN….Kimse birbirine erdem olamadılar…Yağmalandı ,yakıldı ,dünyayı kendilerine göre biçtiler, diktiler, parçaladılar,…Hep.. BEN….Dediler…2016 BİTİŞ…

(2017 VE Gelecek yüz yıllar ) Beynin genişlemesi  her şeyi anlama kavrama zamanına giriş yılı..

 Ama son yüz yıl içinde…Resim, filim ,diziler, sinemalar, Haberler,100 yıl kayıtlı görüntüler kimi kurgu ,kimi hayal ,varsayımlarla yola çıkılmış ,GÖRSELLER Kim ne yaptı, kim nerede, kim iyi, kim kötü, Hepsi ortada ,Tarih kayıt altında teknoloji son yüz yılı gerçek yüzüyle sergiliyor, ileri yıllarda her şey daha iyi gözükecek ve bu insan oğlu artık gerçekleri yaşayacak.. Ve gerçekleri görüp bu yüz yıl olmasa da gelecek yüz yıllarda beraber yaşamayı öğrenecekler ,Doğa  her şeyi  çok iyi söyleyecek ,görsel olarak çok iyi anlatacak….

Herkesin tüm insanlığın dünyayı anlaması gelecek yıların mutlu beraber yaşaması dileklerimi ve bu gün gelen yabancıların yarın onların misafiri olacağınızı unutulmaması dileğimle gelecek  yıllarını kutlarım....

                                    Dağlardan Çoban saklı şifa..    


                         SİZLER DAHA NE KADAR YAŞAYACAKSINIZ                               

 Halk sizlerin kavgasını seyretmek istemiyor bir an önce maaşlarınızı konuşunki rahatlayın o zaman yüzleriniz güler bizler alıştık ister medya, ister şeffaf ortanda konuş sanız da bu milleti aldatamazsınız o eskidendi şimdi öz güveni var bu milletin çünkü biliyor tek başına savaşmayı öğrendi, biliyor halkımdan başka bana fayda yok olduğunu biliyor, biliyor birbirimize akraba olduğunu dövüş sekte, bir barak havasından ağlamayı, çalsa da halk oyunlarıyla halay çekmeyi ,Yozgat kamalıyı ,Ankara havası ,roman havası, Silifke oyunu, horon tepmeyi ,Bitlis Van Bingöl Mardin  Diyarbakır halk  bilir oynar oyunları sarılır tekrar kardeşliği kardeşçe yaşamayı ,varın gidin yaşınız kaç olmuş kavga edersiniz sanki seçilemeyiz dersiniz bu zaman için kendini düşünme zamanı değil nesil düşünme zamanı gelecek zamanı , biraz yenilik olsun demez siniz, ne nereyi savundunuz .Ata öldükten sonra çıkar uğruna 77 yıl aynı plağı çaldınız, Ata yaşasaydı dünyanın değişik filim ve oyunlarına karşı alırdı 7 cihanı.. Bir arpa boyu gidemediniz (yapılsa da bir entrikalar cevirdiniz erdem olamadınız) sizi uyutuyorlar farkında değilsiniz ,yada farkında başkasına çalışıyorsunuz, kanun adamı dediniz suçluları vatan hainlerini kapıdan saldınız ,bu millet uyuyor mu sandınız, şirketler kapandı vatan hainlerin  arkasında durdunuz bu millet uyuyor mu sandınız. .Önder, önderler ,Kanun adamını, polisimi ,askerimi, milletimin canına kıydınız demokrasi yürüyüşü evrensel dediniz arkasına destek oldunuz bu millet uyuyor mu sandınız, Kanun halka gidiyor derse yok deyip onlar 77 yıl uyuma moduna  mı girsin deyip. Bunları  uyuma moduna  dedirtmek için, bu millet uyuyor mu sandın.. Eski tarihleri hatırlattı ROMA Tarihleri yediler içtiler. (HALK Ayaklanınca )Tarihler ve zaman değişti artık ilim bilim zamanı aynı sayfaları okuma ZAMANI Değil…Sen ,ben daha ne kadar yaşayacak ,yaşayacağız...

 Evet diyeceksiniz sizler için ne yapıyorsak diyecek ve diyecek siniz… Evet bizler için ama 77 yıl ,ben bir vatandaş olarak 60 yıl gördüm. .Aynı tas aynı hamam vur patlasın cal oynasın… Bugün evrensel dediğiniz yerde sokakta aç kalsan sadece ” Kilise “ve haimleri  yanı yurt  gösterirler.. Bu  Halk bulgur ,soğan, yufkayı ,tuzu, bilmese komşusunu ,dostunu ,milletini aç bırakmayan bir millet var ise bu vatanda yaşayan Haramı helali şükür ü bilen bu millettir.. Nimetleri tanıdığı için şükür ü bildiği için ayaktasınız bunu da unutmayın….Sarılın el elle kol kola bak gör o zaman neler oluyor bu dünyada…Ama şeytan yapar gene şeytanlığını.. Bu vatana şeytanlar çok geldi geçti hep yolunu şaşırdı…

                       “ Çünkü BU VATAN ve BU  MİLLET korunuyor “                                        

”Kuranda” 2 ayeti getir yeter..    "Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. " "Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir.

 Resülullah (s.a.a.) Ahir zamanla ilgili yaptığı konuşmada buyurdu ki “O zaman ihtiram kalkacak ,günah kazanılacak ,kötüler iyilere musallat olacak ,yalan yaygınlaşacak ,inat aşikar olacak ,fakirlik çoğalacak elbiselerle övünecekler ,zamansız yağmurlara uğrayacaklar.

 Hz Ali a.s Buyurdu ”İnsan ölüm okların hedefidir. Ömründen bir günde ayrılmadıkça yeni bir güne kavuşamaz o halde biz ölümün yardımcılarıyız vücudumuz ölüm oklarının hedefidir. O halde nasıl ebedi kalmayı ümit edebilirsiniz..”

                                          Çoban saklı şifa    

        GENÇLER VE YAŞLILAR / AYAKTAYSA YAŞATMAK KANIMIZDA VAR      

Yaşınız kaç olursa olsun Kendinizi işe yaramaz hissetmeyin, kendinizi işe yarar kılın her yaptığınız iş kendi yaşın boyutudur, her şey yapılır ne yapmak isteğine bağlı yaptıkça gençleşeceksin Ben yazıyorum yazdıkça bilgileniyorum ,yazdıkça öğreniyorum, yazdıkça unutkanlığımı atıyorum ..Ata öldükten sonra 77yıl uyuttular yaşadığı süre yanaşamadılar…Çünkü Halk ayaktaydı Bu halkı yenmek için atanın ölmesini halkın içinefitne fesat sokmaktı beklemek uygun zamanda ele geçirmekti…Truva atı gibi..İÇERİYE SIZMAYLA halkı vatanı teslim almak (ama) İkinci YANNIZ adamı Halkın seçilmiş önderi ve önderleri unuttular sadece kıvılcım çakmakla teknolojiyle halk ayağa kalkması her şeye yetti şimdi unutma ve uyuma zamanı değil.. Kendin için yaşamayacaksın dostunu yaşatacaksın. Yaşama ve yaşatma zamanı, uyursak ölürüz…

Hain içerde olabilir, ama düşman hala dışarda düşmanın arkasında HAİNLER senin her zaman uyumanı ve kardeş kardeşi şeytan üflemesiyle fesatlık yüklemekte unutma… Sofranda Ayran aşı, Güveç i, Tatlılar dan aşureyi eksik etme… Herkes çoban …Çoban uyumazsa sürüye canavar girmez… 

                                           Çoban sakli şifa   

         KİM NE YAPARSA YAPSIN UNUTMA  HAİN HAİNLERİN TUZAĞINA DÜŞER    

Nerden başlayacağız dersek kendimizden işte o zaman doğru yoldayız.. Doğruyol sana ne yapılınca kızıyor acıtıyor öfkelendiriyor bil ki karşındaki de aynı ,sen ne kadar sevgi saygı iletirsen bil ki oda aynısını yapacak yok yapmıyor ıse, daha fazla saygı göster bil ki senin öfkeni deniyor şeytan ona şeytan üflerken sana da üflüyor ondan çekemez hale geliyor bir anlık yanış hayatını engelliyor o durum da 10 kadar say bil ki öfken gidecek…Geçmedi otur ..oda geçmedi uzan…Çünkü bir anlık şah damarın atar gözü kara olursun maazallah yapma…Şah damarın atması vatan için olmalı…Bu bir sabır taşıdır…Öfke tehlikeyi  her zaman zararlıdır öfkeyle kalkan zararla oturur, sevgi yaşamayı getirir…

Bil ki bu öfken sabırsızlığın çocukken aklında kalan bir zerrecik o seni tetikler sen ,sen ol evde çocuğunuz varken tartışma her tartıştığın çocuğuna gelecekte tehlikeli yollara girecek çocuğunun tehlikeli yola girmesini ister misin asla dersin bu kime çekmiş dersin bil ki  geçmişte yapmış olduğun hatadır.

Çocukta bulma hatayı kendinde ara. Çocuğuna harçlığı kes azalt, ama sevgi gezmelere götür harçlığın 10 katı harca bil sana ne olarak döndüğüne bak. Hemen şimdi bu hafta bak neler oluyor…Deme bir hafta sonu pazarım var deme o senin çocuğun, o senin aşkın, o senin her şeyin , o senin geleceğin başka var mı ,İşte sen kim yaparsın çocuğunu, bir başkası derki bu kimin çocuğu derler ki Saygı dedenin oğlu Mert’in torunu UNUT…

Her şeyin başlangıcı Töre ,kültür, ahlak, bilgi ,ilim ,araştırma yolda giderken bir şey öğrenmesi sadece gölgeni takip etmesi bile kafi ,100 ler ce saat ders çalış desen anlamayabilir  çok görme ama gezmek araştırmak bil ki geldikten sonra 1 saat ders çalışarak anlayacak her şey sana bağlı.. Sen, sen ol senin yetiştirmen sana olan sana gelir ,Hainler hain tuzağına düşürme sen den olana nakış gibi işlerler zaman gelince sadece tuşa basarlar 6 cı hisse sokarlar çünkü yok etmek için programlanmıştır.. 

O NUMUZDEKİ YILLARDA VE GELEÇEK YILLARDA DAHA ÇOK HIZLANAÇAK.. Bunlar insan değil.(Çocuklarınıza daha çok sarılın Psikolojik ruhlarını Baba dan başka ilacı yoktur. Bir de öğretmenleri onlarla arkadaş olmak onların psikolojik proplemlerini  çözmek tır…

Bir çocuk Anneden almış olduğu Ahlakı töreyi ,Bilin ki Babasına saygıyı öğretmenine yaklaşması arkadaş bir baba sevgisiyle yanaşacak ..Ve babasından kültürü, Öğretmeninden bilgiyi ve ilmi öğrenmesi doğruyu yanlışı  anlayacak varlığı yokluğu imanı dini daha iyi anlayacak…Hainlerin tuzağına düşmeyecek.. Her şey  bir tohumdan başlar ağaç yaşken eğilir..AHLAK’I, SAYGIYI, BİLİMİ,İLİMİ öğrenen ağaç başı hiç eğilmez… 

Psikolojik ruh yapısı…Yıl 1956-2016

Annem vardı babam yoktu 7 kardeşten en küçükleriydim öğretmenim olmadı ama çok okudum, çok gezdim ,çok araştırdım, çok çalıştım ,Tek Rabbim” vardı onun her şeye gücü yeter Çünkü babanın gölgesi anne ahlakı kardeş sevisi beni hainlerden korudu şimdi 60 yaşın dayın Haramı Helali şükür’ü bil yeter…Çıplak ayakla bastığın toprak nasıl ayağını acıtıyorsa, bil ki ilimsiz bilimsiz bastığın  bu toprakların canını yakıyorsun…Yaratan sana Akıl vermiş sor kendine neden.. Şimdi  gelecek için insanoğluna ne keşifler düşünüyorsan hepsi gerçekleşecek beynin kullanamadığın kısmından sinyaller almak tasın başarın bil ki gerçekleştirmek için ya erken yada ilime bilime biraz daha çalışman…

Başarmak senin elinde sanat ,sanatçıya adını koyarlar adına, usta, ressam cı  derler.. Dur etrafına bak gördüklerinin sahibine ne derler…Yaratan ” ALLAH”…Sana keşif için her şeyi vermiş okuman içinde “kitap” ..Sana kalmış …Okumak ve anlamak….İç içe geçmiş keşfin zinciri ol sende bir halka geçir ki sonsuzluk selametine kavuş… Şunu şöyle düşün…Bilgisayar seni okuyor çünkü arama motoruna yeni iç iççe yazılar atarak bilgisini genişletiyorsunuz sizi yöneltiyor ,Sorarım akıl mı üstün yoksa bilgisayar mı  tabi “okursan akıl “ üstündür…

Bir soru daha… Bu gün için uçaklara biniyorsunuz Uçağın kenarı veya  üstünde lale resmini gördünüz veya görmediniz ne anlamı geldiğini biliyor bilmiyorsunuz çünkü incelemediniz.. Sadakati ,huzuru, güveni ,simgeleyen bir söz dur…İYİLİK.. Direk Beyne işler…Bu gün için filmlerde öyle işaretler var ki beyinlerinizi yıkıyor…KÖTÜ.. Farkına varınız….(Aslında Sanat  ve sanatçı iyilik, yoludur ,anlamak, anlatabilmek, uygulamak zordur.)  

  Hz Ali a.s  ye SESLENMİŞLER  ya Ali konuşuyorsun seni taşlıyorlar kaçsana .Hz Ali söylenir doğru konuşanı taşlarlar meyve veren ağacı da taşlarlar ona benzer  şimdi senin yanlışlarını da söylesem doğru yola itsem sen de taşlayacaksın…Söyle neymiş…SEN BİLİRSİN demeye kalmamış oda taşlamaya kalkmış…. 

Doğrular her zaman başkalarına göre doğrudur, sen doğrulukta başka yola gitmez isen inan doğru yoldan tek bildiğin yoldan ayrılmayacak ve gölgen de  aynı yoldan devam edecek…

   Hz Ali Oğlu Hz Hasan’a şöyle buyurdu “Amel  ettiğinde zarara uğramayacağın şu dört hususu benden öğren. En büyük zenginlik  akıldır, en büyük yoksulluk  ahmaklıktır, en korkunç şey  kendini beğenmektir, en değerli büyüklük güzel AHLAKTIR                                             

                                             Çoban sakli şifa    

                               SEN SEN OL BAŞKASINA BENZEYEN  OLMA                         

                         "Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. "           

                        "Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir."        

       “Unutulan Ata Töre Kültür İman Din unutulmuş ise bil ki orada çok değişik 

                                               şeytanlar çıkacaktır”                                                         

Bu oyunlara devam eden her kez dev küreseller hayatların da görmedikleri felaket zincirlerine dolanacak nefes almaları zorlanarak ölüm istese de ölemeyecek azaplar içinde EMAN dilese de onun için zor yıllar başlayacak halkı haram yediğinden dolayı oda aynı azabı yaşayacak bu böyle bilesiniz. Her kim masuma zulüm ederse misli zulüm görecek .Her kim mazluma yardım ederse bu dünyada da o dünyada da mekan ve huzur verecek…Sizlere "yaratan" her yerden işaret veriyor farkına varın.  Evrende PAYLAŞAÇAK çok şeyler varken timsah gözyaşları ,yalancı gülümsemeler, şov reytingler size ne getiriyor…. Midenizdeki, kalbinizde ki ,bağırsaklarınızdaki ,hastalıklarınız, kanserlere çareler çözümler araştırmalar varken insanları neden yok etmekteler.. Bilim ilim varken insanoğlunun hiç bitmeyen istekler.. Dünya malı götürecek halleri yok gidilecek yer 2 mt Bildikleri halde ne bu hırs.. Dünya Bir inat güneşi batıdan doğmasına uğraşmaktalar felaketin batıdan dev dalgaların geleceğini şimdiden bilseler dualarla tövbe ederlerdi…. 

 Ben milliysem Devletimi ,Hükümetimi, Milletimi, Bir kişi olarak Düşünmem lazım..…

 Ben Çoban kendi icatlarla, araştırmalarımla, haramla insanları kandırsam dünyanın zengini olmasam da ses getirecek şekilde para kazanabilirdim, bazen de Dürüst  yapmak istesem de karşıma taşlar ,engelle ,kavşaklar çıktı hep avantalar rüşvetlerle karşıma  geçti ama yıkılmadım “Allah “açta açıkta bırakmadı hep yardımcı oldu…”Allah’ın” yarattığı insanoğluna nasıl sahte ürünleri verip nasıl Şükür edebilirdim…Ama şükürler olsun “ Allah “ ağam, paşam ,demedim ,VE “Allah dedirtmesin” Bunları yazmakta gerek buldum dünyada yaşayan 7,3 milyarda 1 kişi olarak yazıyorum.. Eski günler yok artık yeni gençlere yol açın gençlere iş adamları destek olmalı zaman, fırsat vermeli onlara…Ataları rahat etsin el tutmak her konuda gençlere yardımcı olmak senin neslini vatanı korumaktır gözün arkada kalmaz.. Ben sadece yazdım  İnsanlara bir nokta yardımcı olabilir miyim diye ,bir düşünce bir kıvılcım yapabilir miyim diye, aklım hayatın yaşantımı  yazmakla bir şeyler yapmaktayım…Bir yabancı düşünce bir fikri getirir bir üst düşünce insan hayatını değiştirir…Ya siz…

   Ve ARGE çalışması var ama kırsan dan şehre gelesiye kadar hevesleri kursaklarında kalıyor..

 Bence bir eksiklik spor gençlik bakanlığı var (ama)  İş ,yatırım, proje ,Gençlik bakanlığı eksik bak o zaman neler oluyor… Masanın üstünde yaşlanmış 8 bin tl maaş bir o kadar pirim   maaş alırken.. En alta ki kişi 2 tl  maaş almakta . Emekliye gelmiş personel. Aldıkları maaşla hem iş geri kalır, hem İşler hep daha sonrasına kalır, veya daha sonrasına ötelerler, içlerinde iş yapmak değil ,ben kralım ,ben paşayım, istersem yaparım ,istemezsem yapman, fikirleriyle bu günlere geldiler bence gitme zamanları gelmiştir...o paralara 4 ,6  KİŞİ DAHA ÇALIŞIR… Örnek mi Koltuklara ve aynalara bakın yeter….Sonradan oraya koltuk koymaya can koltuk bu dünyada adamı değiştiriyor .Nasıl koltuksa.. Koltuk yer değiştirirken adam yer değişiyor. Hele önemli yerdeyse parmaklar oynamaya başlar, yanına aynı yüzden gelene işi olur, başkası gelimce su dan bahanelerle ertelenir işleri,  parmaklar oynayınca kredi yolu açık oralardaki  gençler proje götürse de açık yol ne hikmetse kapanıyor, projelerinilgilenmek istemez  ,dünyanın en mükemmel yapışkanı bizim koltuklar ,bir yapıştı mı bırakmıyor,merkezdekilerde seviniyor halkıma krediler veriyorum diye Çünkü işleri dürüst öyle görüyorlar ( Temmuz kırılma noktası bunu hep bilmek lazım ) Ama her şey görüldüğü gibi değil. …  

 (Merkez iş yatırım proje gençlik Bakanlığı) açılıp bir merkezden incelenip merkezden iş yapar koltuk gerçek, proje aynaya bakılmasıyla  ekonomi yatırım gerçek sahiplerine ulaşarak işte o zaman kesilen sular damla, cay, dere, nehir, göl veya denize ulaşır yoksa bu verilen krediler yerini bulmayacak daha sıkıntılara girilecek sonrası hükümet çalışmadı, bilmezler ki koltuklar çalışmadı, çünkü onlar sadece koltukta (görmedim, duymadım ,görüşmedim ) derler sorumluluk yok ki …Bunlar hep gerçek hayal değil….İsterseniz özel bir iş bilir tim hazırlayın görün o da sizin güvendiğiniz olacak çünkü para hep güler Nefsi şaşırtır ah bu para….

(son 1 yılda verdiğiniz verilenler inceleyin gerçeklere mi yoksa hayali faturalara mı fatura karşılığı malzemeler bir kontrol edin yerin demi…) YOK.. Sorumlu .yok. .Nerde nerede de yok, Sonradan devlet nerde yok Hükümet sorumlusu o hiç yok çünkü koltuk kaymıştır…

Yapılandırılan para sonuna kadar takip edilirse verilen para Helal dir Yoksa Maazallah her yenilen yemek bir lokması Haram dır…

Ben milliysen Hükümetimi devletimi milletimi bayrak vatanımı ,askerimi, polisimi, bu yoklardan temizlemen lazım.. “En tehlikeli başlangıç ekonomi eşittir Buğday yok olmasıdır”.  

Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır.

Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır

Ha şimdi ne yapıyorsun dersen yazıyorum hikaye değil gerçek GLOBAL yayın, arıcılık ve çobanlık….Tamamen resmi…

"Bütün dünya ölçüsünde, geniş bir bakış açısıyla" anlamlarında son zamanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.Global Bu kelime için küresel, dünya çapında karşılıkları uygun bulunmuştur Konuyu küresel bir bakışla ele almak. bunlar dünya çapında değişmelerdir. Buna Global denir.. 

   Sakli şifa :Dergi ,kitap ,gazete vb. gibi yayınların basıma hazır hale getirilmesi, okuyucuya ulaştırılmasına ilişkin hizmetler (global iletişim ağları vasıtasıyla anılan hizmetlerin sağlanması da dahil.).Film, televizyon ve radyo programları yapım hizmetleri.

                                            Çoban saklı şifa     

                               Sen anlarsan dünya düzelecek 

              Yok der devam edersen oyunu YARATAN  Bozacak               

İnsanoğlu evrende saniye ve zaman olmadığını bilselerdi ,yarının ne getireceğini bilmediği halde bu günü 24 saatte dünya için ne yaptın desek ….HİÇ….Sadece yok etmek nereye kadar….Bu dünyada birbirinizi sevmeye bilirsiniz ama birbirinize saygı gösterebilirsiniz…Bu dünyada 24 saatten az yaşayan canlıları ne niçin yaşadıklarını bilseler bu dünyaya ne hizmetler yaptığını bilselerdi insanoğlu zırai ilaçları, silahlar, bombalar, kullanmazlardı, insan ırkı sadece yok etmekle gönderilmedi evrene hizmet yap diye gönderildi senin hayattın kadar yaşayıp hizmet yapman var bu evrende ,zamanını  ilimle bilimle hizmette kim bulunursa mükafatı “Allah “ katında ödülünü alacaktır…Çünkü sana güzel dünya bıraktı ama sen yok ediyorsun….                          

         Fırtınalar eser ama yakında . YERİNİ SABAH SERİMLİĞİ huzuru bulacak           

                                              Çoban sakli şifa                                                      

                         GELECEK  DÜNYA KADINLARIN ELİNDE                                

        Korkunun gücü / Sadece Cesarette söner Cesaret varsa Zafer  vardır               

Haram para ile dünya alış verişi kesilirse terör kesilir. Petrol Alınmazsa silahlar olmaz, tek görünmeyen devletler  EL ALTINDAN HER OYUNU OYNARLAR  gizli destekleme yapılır ,hem savaş çıkartırlar hem de para kazanırlar ve geçmişte yemin etmiş devletlerini kurarlar ,kazanırsa orası bizim olur felsefesiyle hareket ederler , terör desteklemeye devam ederler  O şeytanlar terör desteklenmezse savaş olmaz terör olmaz…..

 İlaç ,silah, her türlü savaş malzemesi bunlar boşa verilmiyor…Ses çıkarmaz yan gelip yatarsan bir sabah kalktığında da köle olmuşsun belki kalkamaz durumda olursun haber duyarsın vatanda yok olmuş….Kendilerine güvenip iman şarjörlerini  doldurup üzerlerine silahsız yürüseler inan nüfuslarına göre eli silahlı kişilerin üzerlerine gitseler düşmanın mermisi , Bombası  bile yetişmeyecek ve göç yollarındaki kayıpları kadar kayıp olmayacaktı…Bir merminin girip çıkması yollarda çektikleri ızdırap bı kadar  olmayacaktı…Sınırları aşmak bir gözü karalıktır, kendilerindeki kararlı azim nefisleri hüküm kılmış daha iyi yaşam hayalleriyle yollara düşmüş insanoğlu o yorucu yolculuk acımasız zor yolculuğu… arkalarında bıraktı vatan onlara ağlamakta…

 Bu vatan merhametlidir, yardım sever ,mazlumların korur ,bir o kadar daha bakar ama gene vatan vatandır… 

İnsan oğlu üç şeyden korkar aç kalmaktan açıkta kalmaktan ölümden… Bunları yenen..ZAFERE ulaşır…      Terettüp etmek KORKU GETİRİR Cesaret varsa .

Biz bu vatan dan başka vatan yok bizim gidecek yerimiz yok .15 07 2016 gibi tek yumruk olduğu süre iman şarjörler dolu ise bir sıkıntı yok, onların mermileri yetişmez korkuyu cesarete çeviren bir millet var ise bu bayrak bu vatan içinde yaşayan vatana sahipleridir.. Bu vatan milleti el açan mazluma “Allah” rızası için eman dileyene CANINI VERİR..  Ama yanlış yapılırsa, hayınlık yapılırsa ,aşa pislik atarsa “Allahın” şeriyatını yerine getirir.. Eline ,diline ,beline hakım ol…Korkuyu yenen bir millet var ise orada hiç yanlış olmaz…Bu nu bilirsen sofrada bir tabak bin tabak olur aşımız çok bereketli olur şifalı olur…Şunu bil sofradan doymadan kalkan bir millet var ise bu vatan çok mazluma bakar….

 “ALLAH” Bu vatan derki hey yabancı bastığın toprakları tanı, tanı ki benim verdiğim nimetlerden sana da versinler ben onların içine vijdan verdim sakın ha hainlik etme şeytana uyma milletine fitne fesat sokma ,yoksa helak olur gidersin..Mazallah.. 

Hele dünya kadınları bir hareket çekse Dünyadaki tüm savaşları durdururlar.. O kadar güçlü o kadarda merhametlidir. Bu dünya bilin anne merhametiyle ayaktadır…İnsan oğluna Rabbib Dünyaya kadın ve anneyi  gönderdi merhameti anlayasınız diye.. Anne sütü helal süt emmektir .Her şeyde leke var dır ama anne sütünde asla.. Bırak hiçbir virüs bulaşamaz…Hele savaş virüsü ve Şeytan bile yanına yaklaşamaz….Yeter ki Rabbim ol desin yeter

ÇANAKKALE KORKULARI ÇANAKKALE ANADOLU KADINLARI Birlik .Beraberlik. Dirilik . Diriliş . Anıtı  : ÇANAKKALE               
 çocukları oldu çocukların torunu oldu ,torunların torunu ,şimdiki torunlar gelecek nesline torunlarını yetiştiriyorlar ,şimdiki nesil asli ,kültür ,töre ,hak ,adalet ,çocuklarına aşılıyor ,atalarından miras kalmış ,mirası hak yolunda torunlarına anlatmayı hayal ediyorlar  Var git hele şansını bu topraklar da zorlama…Bu topraklarda hamuru ile yorulmuş kişiyle bilek güreşine girişme…Hak ve   Adaletin terazisi bu topraklardan geçer…Yaratan öyle yaratmış hiç farkına varmadınız mı …Yok edemezsiniz varı  , yok etmek, yok olanı  var etmek  ALLAHA Mahsus dur. Ne, kadar

yok etmeyle uğraşsanız  yoklar bu dünyada yok olmayacak tır.. YOK ETMEYİ DÜŞÜNENLER BİLSİNKİ  yok etmeyi hayal bile edemeyeceksiniz ..İşt..İşşşşşşşt ..sana  söylüyorum uyan İşşşşşşşşt..uyan geldik.. Son durak….. 

         Bir Deli yüz profesörü diz çöktüttürür  ..Yüz profesör bir deliye diz çöker..

.Annemin bir sözü var oğul deliyle deli ol ki kendi akıllansın akılı olursa senin ne zorlu adam olduğuna farkına varsın.. Bu Topraklarda fazla şansını zorlamasın..“Yaratan Rabbim” yazmış kendine göre yorumlama….Hele var git yoluna. Bir devlet almaya giderken elimdeki devletinden olma…

                                             Çoban saklı şifa            

              Bu ne caba Biraz yenilikçi olun….Dünya sizi bekliyor…   

 Sahnede konuşup tartışıyorsunuz ne yapıyorsunuz 80 milyon vatandaşı yok sayıp akıl düşünce aydınlar tabana ne ,ne zaman indiniz, hala konuşuyorsunuz 15 temmuz ne neredeydiniz sahne de sadece halk sizin tabirle cahil ordaydı ama ne hikmetse  o kadar aydın vatandaşına kurşun sıkıldı.. O gün kim galip gelirse ondan olunacaktı (ama ) O gün Halkın balyozunu yediler . Kendinizi sorgulayın öyle sahneye çıkın dünya almış gidiyor Diş güçler sizlere bal çalıp yok sayıyorlar ..Bırakın kavgayı  siz dünyaya sahip çıkın sizler başarırsınız ama ne hikmetse bu vatanın evlatları okumuşları değilsiniz galiba bana öyle geliyor.. 
  Biraz ekranda psikoloji  konuşma bozukluğu görülmekte Beyler bayanlar ekranda kavgadan başka bir şey yapmıyorsunuz…Biraz erdem olun.. Benim işim Çobanlık halk beni  istiyorsa benim başkan ..Anlayın ÖNDERLİK Sırasını Kim gelirse yönetir ve gider.. Halk seçer ..60 yıl oldu Hala tartışma halkı yok sayıyor ..Her gelen soydu geriye dönün bakın.. Göremiyorsanız  ….YENİLENİN … 
 
                     Halk aynı ..Sahneler halkı yönetmez halk sahneyi yönetir.  

     Ben söylemedim ve yazmadım Adı Önder .(Bu korku ne  )Kim gelirse gelir ve gider.

                              Çoğunluk: Sayıca çokluk, sayı üstünlüğü.

 

ÖNDER: Güçlü ve ünlü oluşu, yeteneği ya da toplum içindeki yeri dolayısıyla, ilişkili bulunduğu toplumsal kümenin ya da toplumun tutum, davranış ve etkinliklerini, belli zaman ve koşullar içinde değiştirip yöneltme yeteneğini gösteren, topluluğa, topluma kılavuzluk eden, toplumu örgütleyen kimse .Önder denir .Seçimle gelir

                                  .  
Töre :Bir toplumda ahlak, gelenek, görenek ve ortaklaşa alışkılarca belirlenmiş, benimsenmiş davranışların ve yaşama biçimlerinin, öteden beri uyula gelen toplumsal kuralların, şu ya da bu konuda tutula gelen yolların tümüne TÖRE DENİR..  
                                             
                                           Çoban sakli şifa             

                       CESARET VARSA ZAFER VARDIR ADI BAYRAK VATANDIR     

    
Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir.  Cesaret iki türlüdür.. Korkaktaki cesaret yıkıcı felakettir Sadece yok edicidir Kanla beslenir başkalarını maşa olarak kullanır şeytandır…Kötüdür …. Yiğitteki cesaret vicdandır yardım sever ve mazlumların koruyucusudur ve merhametlidir yaratanın inancını taşır seyri geldi mi vatanı için, bayrağı için, milleti için ,arkadaşı için, ölür çünkü o bilir ben den sonra gelecek cesaretliyi imanlıyı arkadaşını için imanla zafer varsa şehit düşer oracık ta. boyar kanla bayrağını sarıldığı arkadaşı gelir sancağı elinden almak ister alamaz ora diker bayrağı adını da koyar ..VATAN…yüreğinde hep iyilik vardır…İyi dir..  

 Vatan için öldü seni gelecekte tehlikeden korumak için öldü gelecek bilinseydi ölüme gerek yoktu çünkü top yekun vatan için ölürdük…Şeytanlardan maske takmış isen kendi hayin zaferin için kutlardın ama sen de geleceğini bilseydin şeytanın oyunundan şeytanlığından eman dilerdin….

          (Örnek mi çok sana krallık sunarlar sonradan bir bahaneyle asarlar.).

 Oyunlar bitmez burunlarının dibinde savaş var sesleri çıkmaz… Bahane çıkartırlar bahaneoyunlarıyla yer tutarlar....Bunlar iç içe bahaneler içlerinden bir bahane başkalarının haklarını savunurlar savunduklarına hak verirler ,hak verilenleri içine çeker girdap gibi ,sonradan çıkar diğer bahaneler gelecek için savunma yapıyoruz hak için derler ve yok ederler mazlumları …Dedik ya şeytan yapar şeytanlığını…

İnanın insanoğlu yapmıyor kötülüğü içlerinden 100 geçmeyen ferdi zenginler yani şeytanlar şeytan oyunlarıyla şeytanlıklar yaparlar…Şeytanlarda hep BEN olacam şeytan diye yarışırlar.. ..Seni beni insanoğlunu düşünmezler….Okuyup  anladıysan Gönderilen “Kitablar “da ve  inançlar da hiç ölüm öldürmek yoktur…Sadece içindeki Nefis senin inancını yok ediyor…Var git düşün nefsine hakım olursan doğru yoldasın … Yoksa yok olur  olursun Helak olursun…Yol çok yakın sadece eman….Erdem olmak…Bak gör neler değişecek değişirken tayfunlar ,fırtınalar eser ama soğuk sıcak ,sıcak soğuk  yerini aldı mı eser temiz rüzgarlar…. (Evet diyecek sin tayfunlar fırtınalar arkası seslik korkma korkarsan ezilir yok olursun…Yada kendini Hafif esenbırakırsın. Huzura kavuşursun)                                                 

       Düşmanı tanımak için yaptığı hamleye bak .Onun gibi düşünürsen şah mat yaparsın  

                                               iki ileri bir geri.                

         İki ileri hamlende savunur bir geri  hamlende dağılır.. Yedi hamlede şah mat. 
                                         
                                              Çoban sakli şifa      

                 Sadece yaratan büyüktür /Kısa zamanda cevabını verecektir   

                                Tüm Şehitlerin ruhuna fatif’a…Yaralılara acil şifalar.. 
                            
                                                      Fetih süresi oku Dua sabır        

                   Milli beraberlik Sadece bu vatanda tek değilsin Ataların emaneti  

Bu gün bizler bir şeyler yapmazsak bil ki bir sabah kalktığında köle olursun.  Sen ben bizler elimizi kolumuzu sallayıp birileri birilerini suçlarsa her şeyi kabullenmiş ve gelecek günleriniz garantide mi sorguladınız mı.. Masa başında çözüm sadece konuşmak değildir ..Vatan için ödenecek bedel  varise dağdaki çobanlar öder… Çünkü adı  vatandır … Hazır daima hazır… Bu vatana can verecek 8 milyon evlat var. Bir işaret yeter... .Sen ben den sonra sağlam dur yeter. .

  “Zamanın da kıvılcım çakılmazsa , Meşaleyi  yakamazsın bulamazsın Huzuru istikrarı neslin kardeşliği”  Ya ölürsün yada köle olursun…   

      ” Hayırlı insanlarla arkadaşlık etki onlardan biri sayılasın şer insanlardan 
                           
                                                sakın ki onlardan sayılmayasın.

Her şeyin sonrası vardır.. Oda kırılma noktasıdır.. Adı da 15 07 2016 Şu anda yaşıyorsan  bil ki senin beraberliğin ve güvenindir…Öncesi sana kuyular ,tuzaklar, yok etmek için 50 yıldır  hazırlanmış oyunlardır.. Tarih öncesi planları tutsaydı şimdi var mıydın onu kendinde sorgula….Öncesi ve sonrası yorumlayıp kendinde  yorum  ve teraziye koy….

Hz Ali a.s “Adalet mi daha üstündür ,yoksa bağış mı” diye sorduklarında şöyle buyurdu.”Adalet her şeyi kendi yerine bırakır ama bağış onları yerinden çıkarır ,adalet gene bir koruyucu dur ama bağış özel bir İhsandır .O halde adalet daha yüce ve daha üstündür” 

             “Dünya unutma seni yok etmek için üç maymunu oynuyor”    

                                             Çoban saklı şifa.          


                 DIŞARDAKİ DÜŞMANLAR / UYANMAK /AHİR ZAMAN   
                                        
                                               BİLGİ VE EĞİTİM            

Çocuk doğar büyür yetişir. .Kötüler kötü olarak yetişir zamana bırakılır Kötü kötüdür her kılıha girer kötüyü o şu diyemezsin çıkar kimdeyse  kötü iyi iyi kötü dünyasında  yön veremezsin.. Ta ki  zaman gelince her şey anlaşılır…Şunu bil ki dünya zenginleri  etleri kızar tırken her türlü maşayı kullanır onun pirzolamı ,köftemi ,biftek ,mi yediğini bilemezsin ,çünkü o masada iyide var kötüde sadece fark bu nerde nereye ordan buraya para grafiklerini aşağı yukarı oyunlar oynarlar…Konuşulur yazılır çizilir siz bunlarla ilgilenirken sözde kurtarıcı çıkarırlar o da sahnedeydi  tamamen başındaydı… Filimi çeviren son da çıkar … Filimler de katil kim merak edersin ama yanı başındaki suçlu çıkar…Buda iyi organize yapılanmadır oyuncular Çok..(Ve çıkar ben haklıydım der)

 Senin kardeşliğini beraberliğini bozmakla uğraşırlar uyanık olmak çok sıkı sarılmak Kardeşliği korumak sen benden ben senden başka sarılacak kimsem yok….Uyuma yoksa yok olursun…..Tek Kardeşlik.  

 Resûlullah (s.a.a.), ahir zaman alametleri hakkında buyurdu ki: “Münker (kötü) maruf (iyi) olacak, maruf da münker olacak, haine güvenilecek, güvenilen kimse ihanet edecek, yalan söyleyenler tasdik edilecek ve doğru söyleyenler de yalanlanacaklardır”

Geçmişi anlarsak daha çok yakınlaşır öz olduğumuz daha iyi anlaşılır Çünkü diş dünya maske takmış insanlarla dolu    

 Akıl ve dinin kötü gördüğü her şey münkerdir. Münkeri sınırlandırmak imkânsızdır .'de münkerlerin bazı örnekleri açıklanmasına rağmen tüm münkerleri saymak ve teker teker tanımak hiç de kolay bir iş değildir.   Bu gün için Bazen insan bir münkere tutulduğu hâlde onu münker olduğunu bilmediği için yapar. Yıkanırken, abdest ve gusül alırken israf etmek, ekmeği, meyveyi, elbiseyi ve kağıdı haddinden fazla kullanmak, aşırı yemek, otomobili uygun olmayan bir yere park etmek, çöpleri yola dökmek, yolu kapatmak, insanları korkutan yersiz korna çalmak ve gaza basmak, israf olup sağlığa ve solunum sistemine zararlı olması dışında beraberindekilerin hava alanına tecavüz sayılan, kardeş kardeşin arasına dostuna, arkadaşına ,komşuna, hatta düşmanına bile  munafiklik sokmak ..Hatta erdemlik göstermeyen hep ben diyen.. Hiç bir şey bilmeyendir amaç anlamak istemez işi olmadığı halde ahkam kesilir konuşur konuşur konuştuğunu da anlamaz mükerilik yapar …İşi KÖTÜLÜKTÜR…       

H.z Ali(a.s.) Diyor ki Çocuklarınıza servet bırakma telaşına girme çünkü çocuklar Salih evlatlar ise servet dünyalık istemezler…Yok  değilseler onlara bırakacağınız servet onların arttırır ve bir nevi zülümdür..

Hz Ali  a.s Şöyle buyurdu. “Gördüğün  bütün bu değişikliklere rağmen dünyaya meyletmek cehalettir. Sevabına  güvendiğin halde iyi işte kusur  (ihmalkarlık ) yapmak zararlıdır imtihan etmeden önce herkese güvenmek acizliktir.”

 (Meyletmek) Dünyaya eğilmek diz çökmek acizlikten başka bir şey değildir.

(Cehalet) Bilgi kadar zenginlik yoktur. Cehalet kadar yoksulluk yoktur… İnsanoğlu, her şeyden daha çok terazinin (kefelerine) benzer; ya cehaletiyle hafif veya ilmiyle ağır olur... Hiçbir acı cehaletten daha fazla zahmet verici değildir… Dil bir ölçüdür; cehalet onu hafiflettiği gibi akıl da onu ağırlaştırır … Cahil olanların merhameti ve lütfu azdır… Hiçbir şey bilmeyen cahildir,  

                                                 ( İhmalkarlık mıhın düşmesi )

        Bir mıh nalı kurtarır,bir nal bir atı ,bir at komutanı ,bir komutan bir orduyu  

                                                  bir ordu bir  ülkeyi kurtarır"                          

                                                           (İhmalkarlık)                                                 

                                      Çoban yatmazsa sürüye canavar girmez..   

Hz Ali a.s “Adalet mi daha üstündür ,yoksa bağış mı” diye sorduklarında şöyle buyurdu .”Adalet her şeyi kendi yerine bırakır ama bağış onları yerinden çıkarır ,adalet gene bir koruyucu dur ama bağış özel bir İhsandır .O halde adalet daha yüce ve daha üstündür” 

                                                     Çoban sakli sifa  

    ” Hayırlı insanlarla arkadaşlık etki onlardan biri sayılasın şer insanlardan 

                                         sakın ki onlardan sayılmayasın”   

“Bir korku bir endişe bırakmak adı psikolojik  panzehir i ilacı beraberlik ve kardeşlik”   
                        
                                         PANZEHİR / DİNLEYİP ANLAMAK               

Psikolojik Savaş yöntemlerinden biri propagandadır. Propaganda savaşta terörün çok güçlü bir silahtır. Bu durumda amaç genellikle içerdeki veya dışarıdaki düşman insanlık dışı olarak gösteriler yapar şu andaki duruna iyi yönetilmiyor uyumsuz edişeler yaratırlar ve ona karşı nefret yaratmaktır. Bu bir rekabet. Görüntü kılıfında içerden dışardan baskıyla halkı kışkırtmakla kalmazlar geleceklerini dışarıdan garantiler.. Desteklerler düşüncesine kapılır dışarıdan nemalanmak isteyenler içerdeki bilgilendirmelere hediyeler verir ve gelecekler garantiyle her türlü haberler verilerek halk korku endişeler yaratırlar.. Seni bir yerde yeter artık bitsin dedirtmeye varana kadar baskılar ve edişeler vererek seni geleceğini kapatırlar eskiye döndürürler (1980 deki gibi)…Bir günde terör biter…Ya sonra çıkarları ters düşen kaos gene başlar oda 10 yıl 20 yıl…Kendini düşünürsün olsun dersin ya geleceğin ….Düşün ….60 yaşın dayın aynı dolaplar dönmekte….Çünkü gözleri senin vatanında onlar için halk sıfır görüntüde onların kafası biz bu halkı istediğimiz yöne çekeriz derler …Ve içerdekileri kandırırlar kananlar yanlış yola girerek bir çıkmaz sokakta yanız bırakırlar gene kaosa sokarlar iç içe kargaşa yaratarak orayı da parçalayarak un ufak edesiye kadar mücadele ederler. .Bunlar bu zamandan  haber alarak yapmazlar planları çok eskidir geçmişten gelen haçlı seferlerinden alınan yeminlerle bu zamana akarlar…Rabbimin göndermiş olduğu son "Kuran ve peygamber" gelişi neden geldiğini bildikleri halde insanoğluna gelen Müjdeyi kabullenmez bildikleri yoldan maske takmış şeytanlar çıkarları doğrusunda insan ırkını amaçları kaoslarla psikoloji baskılarla yok etmek akıllara üflemek…Eski savaş lar yok artık. Yeni korku savaşları var ..Bunun korunmak için silahı Beraberlik KARDEŞLIKTİR.. Bu gün seçilen önderinle erdemlik anlayışıyla her yolda başarı kazanmaktır…

Erdemliği kabul etseler önder seçimleriyle vatanlarını savunsalar dünyayı satın alırlar kimsenin kölesi olunmaz.. İLERİYE GİTMEKMİ  yoksa dünyadan geri kalmak mı. .Karar sizin neyiniz eksik .Yaratan Rabbim bu insan oğlunu en üstün ırk saydı…Bu gün varım yarın yokum acaba insanoğlu ne zaman anlayacak ..Bu işin sonu asker ,polis ,halkın önderin, önderlerini sevmek, korumak Kardeşliği anlamak……(Habil-Kabil.)…Erdemlik KARDEŞLİK…
                                                     
                                                    Çoban saklı şifa                       

                                  AKLINIZI NEREYE SIKIŞTIRDINIZ         

                       GEL NASIL BARIŞAYIM BU DÜNYA VE ZAMANA    

  Çoban  “Her kez bilseydi kendi sürüsünden mesul anlardı. Çobanlığı üç beş kuzuyu güdemeyen çıkar ortalığa viran kesilir. Çünkü korkaktır ,sadece güvendiği yerde Çakal kesilir…Kesildiği yerde bilmez Karga gibi bir ağaca çıkartırlar ağzına lokma verirler aşağıda tilki gibi beklerler…Çünkü onlar av partisinde olduğunu bilmez...Yedirirler mi sana o lokmayı.. Şan şöhret uğruna satarsın vatanını”…

 Sizler zannediyor musunuz  üç veya dört kafalar yanınıza aldığınız kandırmışlarla kandırdığınız insanlarla sizin bu dünyada rahat etmeniz zenginliğinize zenginlik katmanız masum insanları öldürmeniz bu kaoslarla 80 milyonun teslim almak mı istersiniz… Bakın kafalar.. Bu tezgaha  düşmez bu insanlar  dedik ya bu tadı bozmaz varın gidin işinize bu topraklarda şeytan ve şeytanlar  her zaman yolu şaşırmıştır. .Bununda bilin bu vatana kaos  üflemeyin  üflediğiniz geçmişler de yaptınız  tarih 1960 yılında şimdi bu tarih önderi  ve devleti  aynı oyunlarla yok edip kırılma noktasına  dönmeniz..Bu millet belki okumamış cahil olabilir ama aklı yerinde ..Sadece uyarıdır aklınızı nereye sıkıştırdınız…

 Bu ülke vatan hainlerine affetmez…Ya ülkeyi sıfırlar yeni bir ırk kurarsın ….Ama bil ki Bismillah la ile anasından içirmiş olduğu helal süt içmiş bir vatan evladı …Birden başlar sonu gelmeyen atalarının  intikamıyla dünya üzerindeki şeytan ve şeytanları yok eder…Aklının bir yerine sıkıştır.. Hangi masum dünya ülkesini kandırdıysan , içinde ,nerde ne şekilde yaşatılıyorsan…Bilsinler ki şeytan şeytanlığını yapar sizlere ne yapmaz ..Gel masum  insanların gemisine tufanı felaket gelmeden…

Size sizlere bizler insanlığın kırılma noktasında yaratan 1403 sene önce müjdeyle hatırlatır… Şeytan ve şeytanları yok etmek için. Dünya bekler. Sabırla. NUH Peygamber gelsin tufanlarıyla. Arkana bakamayacak kadar vakit bulamayacaksın.. Gel eman la barış. Bu zamana .. 

  Hz .Ali  a.s  Şöyle Buyuru “Yeryüzünde Allah’ın azabından iki eman vardır .Onlardan biri kandırılmış (elden çıkmış ) diğeri ise yanınızdadır ,o halde ona sarılım Kandırılmış olan (eman)  Resulullah: baki kalan (eman) ise istiğfardır”..  

Masumları emanetleri  yok ederken ekmeğinize sürdüğünüz lokma boğazınızdan geçerken dikkat edin. Bilin ki yediğiniz lokma her dinde aynı olan HARAM yemektesiniz…İnsan ve insanoğluna ruhuna  bedenine zarar, ve zararlar verendir. Bir insan ve insanlara zarar vermekten memnun musunuz …  

             “ Emanetler kutsaldır bir insanoğludur her nerde olursa olsun”             
                     
                            "Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. "            

                              "Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir."       

  “Kevser havuzunda yaşamak su içmek  varken , Cehennem  ateş topunuz ne işiniz var"     

                           “Sen kim oluyorsun dersen  80 de / 1  yanı Çobanım”…

                                                          Çoban saklı şifa                

                                        ANLAT  ANLATABİLMEK  ANLAMAK

Hz. Ali as buyurdu ki: “Öfkeden sakın. Çünkü o şeytanın sebep olduğu düşük akıllılıktır. Seni Allah’a yaklaştıran şeyin, ateşten uzaklaştırdığını, Allah’tan uzaklaştıranın da ateşe yaklaştırdığını bil” 

                   Her şeyi anlatırken yavaş anlat ki anlaya bilsin …    

 Hz Ali a.s.  "  İnsanlarla konuşun insanların akıllarının erebildiği kadar.    

Öfke sana zarar getirir ..Her şeyin zamanı ve saati vardır.. Şimdiki silahın, beraberlik, komşuna yardım etmek ,yara sarmak ,sıkıntıları olama yardım etmek, sakın tok yatma ,aç insanları doyur, çocuklara bilgi tarih ,coğrafya zenginliği, kültür ,töre ,önder ve önderleri anlat anlaya bildiği kadar. İşte o zaman her şeyi kazandın sayılır. Tüm kardeşlerin 1000 yıllık birleşmiş ,özleşmiş ,bir de geri dön bak ….Şeytanları arana sokma onlar sana sadece kötülük verir. Her şeyin zaman ve yeri vardır. Töreni atanı önderini biliyorsan. Saat zamanını da biliyorsundur…

Hz Ali (a.s )Şöyle buyurdu  “Sana selam verildiğinde ,sen daha güzel bir şekilde selam ver, sana doğru iyilikle uzanan ele sen daha üstün bir şekilde karşılık ver ,her halükarda üstünlük ,ilk iyilik yapanındır

  Hayatta iki şeyi unutma Şeytan üfler öfke saldırganlık helak eder şaşırtır  , Muhabere ve Savunma düşmanı dağıtır. Kazılan çukura düşerler. 

  Unutma sana oynanan oyunlar  bil ki yolda gördüğün bir çemberle ayakları oynadıkları oyuna takılacaklar.Savunmak senin Bildiğin onların bilmedikleri hamlenin içine düşmesidir..

  Dünya nın ferdi  zenginleri rahat durmayacak daha şeytanı oyunlarıyla daha kaos açarak silah ve terörlere dünyayı  altüst etmek insanoğlunu amaç yok etmek çünkü hep çıkarlarına çomak sokulmasıyla bal yerine eşek arıları saldırması .Amaçları bizleri birbirimize düşürmek uyanık olmak uyumamak….Biz bize dostlarımız daha sıkı sarılmak….   

                                                      Çoban sakli şifa   

                               BAŞARI VE ÖDÜL AKLIN NERESİNDE      

“Dünyalı Dünyayı anlamak için kaybettiği aklı bulması lazım. Savaşlar, kaos, Masum insanlara sıkılan ölüm kusan silahlar, verilenler ,annatılanlar ,konuşmalar ,başarılar, verilen ödüller akıl ve aklın neresine sıkıştırıyorlar ”

                                                     Çoban Sakli şifa                

                                    CEHALET/AKIL VE DÜNYAYA SES                   

  Her İNAC  yolu tek.. YAŞAM  İse birlikte yaşamak rekabet edebilir, tartışa bilir erdem olunabilir. Bilimle ilimle evrenleri aşılır ve birlikte yaşanır. Aksi taktirde felaketler zinciri kapıda bekler onun işi fitne fesat üflemek  kaos  kargaşa çıkarmak…Ben okumamış bunları olumlu düşünürken siz okumuşlar ne neredesiniz ve okumak öldürmek ,yok etmek mi ,siz ne öğretiyorsunuz ve ne öğreniyorsunuz….

  Dünyada söz, konuşma , yapma ,başarma ne eksiğiniz var .Şunu bil ki benim öğretimcilerim, öğretmenlerim, bilim ,ilim, insanlarım dünya ekonomisini hoplatacak güçte ..Güç varsa bil ki insanlığın anahtarını sizin elinizde .Rabbim tüm canlıların içinden insan ırkını ayrı  ve üstün yaratmıştır.( AKIL VERMIŞTIR) Her kim Rabbimin özenle yarattığı  insan topluluğunu gözü gibi bakarsa ona güçlü ilim bilim beyin zerreciklerini açar. Bol bereketli  kapılar açar….Kabahat yönetim de derler  değil sadece kulağınıza üflemek fesat sokmaktalar .

  Çünkü yaşım 60 Çobanın 60 yıldan beri aynı sahneler senin bir ileriye gitmeni istemezler amacı bunların bu vatanı almak…Bu vatan  ipek yolu yolları kesilecek bildikleri için yeni yollar açmaktalar onun adı da orta doğu….Saatlerce Uzun matematiğe gerek yok boşa konuşup  laf olsun torda dolsun  gerek yok… kısa matematik  1 ,1 daha 2…Elbiseyi uzun kısa gelince terziye götürmezler keserler biçerler o da olmayınca parçalarlar.. Dünya zenginleri  Zihniyetleri  biraz daha ekonomiden yararlanmak….Usta Prova yaparken iğneyi batırınca HOPLAR, ZIP, ZIP, ZIPLARLAR….

 H.z Ali (s.a.a) ilim kapısı…” İlim bir noktadır. Cahiller onu çoğaltmış insan oğlunun ne kadar yetersiz anlayış körlüğü kavrama yetersizliği dir”.” Allahın bizlere bağış etmiş olduğu beynimizi kullanmadan aciziyet için de olduğumuzu anlattığı gibi, aynı zamanda var oluş, büyük patlamayla ulaştı..Şimdi Bunun adına  Big bang diyorlar..   

                                                     Çoban sakli şifa      

     TÜRKİYE VARSA AVRUPA VAR.AVRUPA TÜRKİYE YOKSA DÜNYANIZ YOK  

          Sağlık anahtarı insanlık ” ALLAHA VE TANRIYA” inaçlarınız   

                   Ekonomi  Matematiği AKILLI OL DÜNYA     

             Çobanın sofrasında  Ayran aşı ,Güveç  ve Aşure  

           “80 Milyon % 10 nu 8 Milyon Kefen giymiş bekler “ 

     Şehitler ölmez öldürmek için bil ki buna silah bulunamadı                    

Bu gün savunduğunuz terör daha  değişik terör çıkarak esir olacaksınız insan ırkını yok etmek için maske takmış şeytanlar kulağınıza fısıldıyor ve üflüyor. 

   Hz. Ali (a.s.) Buyurdu ki: “Gönlünüzde gizlediğiniz şu asabiyet ateşini, cahiliye kinini söndürün. Çünkü Müslüman’daki bu yersiz kıskançlık, şeytanın tehlike, tekebbür, bozgunculuk ve üflemesindendir”

                                                        Çoban sakli şifa      

                                                     NEDEN YAŞIYORSUN  

         Ya boyun ey nesline cevap ver. Ya da Dik yürü yedi cihana cevap ver       

        Bil ki ilk yaptığın sonu gelmez esir ve köleliğin yolludur tarih affetmez.  

          Etrafında eşin dostun milletin vatanın yok olunca Kendine Sordun mu 

                                                 sen neden yaşıyorsun..

Dağda tek kalsan bu vatan benim.. Dünyadaki Şeytan ve şeytanlardan başlarım çünkü başlangıcın sonudur huzurun gelişidir.… Benim  neslim bil ki oba kuracak… Neslim  gelecekleri  yurt açacak ….Atalarının gücüyle bil ki vatan kuracak... Şunu bilin ki kan aktıkça şehitler oldukça şehitler ölmez öldürmek  için bil ki buna silah bulunamadı  onun için şeytanların sonu yaklaştı….Bizim Tohumumuz şehitliktir.. .Çünkü ben bilirim benden sonra yerimi   ,asker, polis millet ve halkın içinden yiğitler aslanlar dolduracak ..Zülfikar adaleti keskin sağlam çelik olacak….

        Bir mıh nalı kurtarır ,bir nal bir atı ,bir at komutanı ,bir komutan bir orduyu ,

                                                   bir ordu bir  ülkeyi kurtarır

Hz Ali (s.a.a) Buyurdu ki “Allah’a yemin olsun ,onların karşısına tek başına çıksam onlarda bütün yeryüzünü kaplamış olsalar yine korkmam .Rabbimle yakın ile birlikteyim Ben Allah’a  kavuşmayı özlüyorum .O’nun güzel karşılığını ümit ediyor bekliyorum”    

                                                        Çoban saklı şifa         

                                                  Sabır ,sabır, sabır     

Hz. Ali as buyurdu ki: “Öfkeden sakın. Çünkü o şeytanın sebep olduğu düşük akıllılıktır. Seni Allah’a yaklaştıran şeyin, ateşten uzaklaştırdığını, Allah’tanuzaklaştıranın da ateşe yaklaştırdığını bil” 

  “Birileri gitmezse, birileri yapmazsa ,birileri gelir kapıyı çalar…Birileri gider şahadet şerbeti içer arkadan bin şahadet şerbeti gelir. Bitmez bitirilemez

                   Tüm Şehitlerin ruhuna fatif’a…Yaralılara acil şifalar..         

                                            Hz Ali a.s Şöyle buyurdu                                   

         “Sizler her şeyi affedin ama Vatana ihanet edeni affetmeyin “    

  Hz.Ali (a.s.) Duyurdu ki Halkın arzularını yerine getir ,onlara güzel övgü de bulun ,tahammül ettikleri zorlukları sürekli dile getir .Çünkü yaptıkları güzel işler çokça zikretmek yiğitlikleri hareketlendirir geri kalmış olanları işe teşvik eder. Önçelikle tanıtın.  

            Ağız tadını bozamazlar.. Bozarlarsa NE Avrupa kalır NE dünya.  

                                          “Panzehir Beraberlik millilik” 

 Bir vatan bir bardak ,taşla doldurursun dolmaz, kum atarsın dolmaz ,su dökersin dolmaz, bu vatan bu bardak sabırlıdır sabır taşı çatladı mı 7 cihan duyar .. Duyacak tır.. Sen milli ol yeter. Sen milliysen sağlam topraklardasın.. Hainleri  uzat ta arama yakınındadır..Kamu özel  birim strateji halktan birimler olursan  polisin askerin gözü olursan yeter bu çocuklar bizleri koruyor biz de onların gölgesi olursak kimse sırtımızdan vuramazlar bizi sadece ürkütmek isterler…. Bunları dertleri vatanınızı almak kaos çıkarmak ağız tadımızı bozmak onların bilmediği bir şeyleri var bu millet kaynaşmış kız almış kız vermiş  damat almış damat vermiş ayrım yapmadan töre olmuş aşiret olmuş yeğenlerim olmuş kirve olmuş.. Bilmezler düğümü daha sıkıştırıyorlar kendileri tufana yakalanacaklar sel alıp götürecek bunlar bizden olamaz olsa EMAN diler DÜĞÜME yapışır “ Canı ruhlular senden değil  senden olsaydı  masaya koyduğun yemeği pislemezlerdi”

            “Polis, asker ,önder ve  önderler halkın gölgesidir. Gölgenin arkasında 

                                                80 milyon halk ordusu vardır”                                       

                                                           Çoban saklı şifa                                                              

   Ya sonrası ..Düşündünüz mü 

Ben dağda yaşayan çoban beni  ilgilendiriyorsa benim vatanım yaşayanlar da özümKARDEŞİM ,Yeğenlerim, törem aşiretim…(Ben, sen ilgilenmezse biz neyiz şüphe zerre kadar şüphe edersen,) bastığın bu toprakların canını yakarsın…Senin  tarih ve neslinaffetmez…..Amaçları senin Hükümetin değil  senin Devletin…  Önderin, Önderlerin  vedağdaki çobanlar  kefenleri  giydiyse 7 düve 7 cihan hepsi top yekun gelse ne yazar… Sadece top yekun Cehenneme giderler. ”RABBİM” Sonrası yaratan sorguya çeker….Mazlumlardan ne istediniz.. Benim yarattığım tüm canlılardan üstün kıldığım insanoğlundan ne istedin….Sen şunu bil ki bu dünyada gelecek dünyada  çok acılar içinde, kim yardımlar yapıyorsa bilsin ki kendi topraklarında kendi özlerinde kıyametler kopacak..

“Rabbim sen buradaydın ve ölen mazlum insanları gördüm benim özümdü ..Senin gönderdiğin her dinden misafirlerine gözüm gibi baktım…Korudum ..Senden her şeyistiyebilirim ama tek isteğim vatan topraklarımda yaşayan neslimi  töremi  aşiretimi ,askerimi ,polisimi , önderimi ,önderlerimi ,ve dünyada yarattığın insanoğlunu ,(Maske takmış şeytanlardan koru)…İnsanoğlunun kulaklarına  (Şeytanın fitne fesat üflemesinden koru)….Bu dünya senin ,yarattığın her canlı senin her şeyi gören ,duyan ,sensin …Şeytanların kurdukları kuracakları tuzaklarından.. Özünü  neslini mazlum insanoğlunu   koru ”Rabbim”… 
                                                     Çoban sakli şifa       

                                                     ANLAYABILMEK                                                          

İnsanlar  ilk ben olacam Benlik: Hep kaos şiddet  okuyacam , anlatacam ,söyleyecem ,yapacam, diyecem  ,heycan dan sesi çatallaşıyor bu ne panik atak…Bu ne yarış…psikoloji ruh yapısı Karaciğerde yağlanma.. Söylenecek tek söz ..Başarı her zaman bir öncesini geçmek değildir.. Anlayabilmek anlatabilmektir.. Bir ödülü kazanmadan önce kendinizden emin olmalısınız…Acelecilik her zaman KAOS acar.Sağlık sağlıklı okumak,Anlatabilmek… 

      “Yok etme, yardımcı ol “Rabbim “ yardımcı olacaktır. Bu dünyada gelecek dünyada”   

   Yaratan “Allah” göndermiş ayetler İbret edilecek bu günler için söylenmiş sözler. 

                                        İnanmak inanmamak size kalmış..

Resûlullah (s.a.v.), Hz. Ali ve İmamlar hakkında buyurdu ki: “Allah’ın bana öğrettiğibütün ilim ve hikmetler Ali’nin nezdindedir. O halde, ondan sorun, ona ve ondan sonra olan vasilerime bir şey öğretmeye kalkışmayın, ne onlara bir şey öğretin, ne onlardan öne düşün, ne de onlara karşı gelin”

Hz. Ali (a.s.) Buyurdu: “Peygamberinizin Ehl-i Beyt’ine dikkat edin; onların yolundanayrılmayın; onlara uyun. Onlar sizi asla doğru yoldan çıkarmazlar. Onların önüne geçmeyin. Aksi takdirde yolunuzu kaybedersiniz; sersemleşir, sapıtır gidersiniz. Onlardan geride de kalmayın; yoksa helak olur bitersiniz”

 Hz. Ali (a.s.) Buyurdu ki: “Gönlünüzde gizlediğiniz şu asabiyet ateşini, cahiliye kinini söndürün. Çünkü Müslüman’daki bu yersiz kıskançlık, şeytanın tehlike, tekebbür, bozgunculuk ve üflemesindendir”

Hz. Ali (a.s.) Buyurdu: “Övünmeyi ve kibri bırak, kabri hatırla, çünkü varacağın yer oradan geçer, ne yaparsan onu bulursun, ne ekersen onu biçersin, bugün ne hazırladıysan, yarın sana o sunulur. Adımına yer hazırla, o gün için bir şeyler gönder”   

                                                     Çoban sakli şifa     

                HER KESİN ÇOCUKLUK HAYALİ /HEPİNİZ ÇOCUKTUNUZ  

 İnanın tüm savaşlar bitse silahlar üretilmese sorun çözüldü barış ve huzur gelir .Bu harcamalar bilim illime harcansa dünya dışına çıkılır. Artık çağ değişimi zamanı zamankardeşlik zamanı bu çağın yıkılışı, yeni çağın gelişi zamanı…Bu çağın devamı  yok olma çağı…Şu andaki dünya gençleri öğrenmek için bulunduğu zamanda kalmak istiyor Çünkü kendinden büyükleri kötü şeyler öğreniyor öğrendikçe geleceği sadece ün, şan ,şöhret para, Kaos…. Ve öyle devam ederek  daha çok dünyayı  yok etmeye ,hırslarla inadına yok edecek. Çünkü erdemliği  ,acıyı, tatlıyı ,töreyi, kültürü ,önderi ,atalarını ,unutacak.. Ama çocukken Hayali bu değildi . Çocukken herkesin hayali barış ve huzurdu. Bu bulaşıcıhastalığın virüsün aşısı…Çocukluğu ve Yalan bırakmak.. Ekranlardan gördüğünüzkalbimiz sızlıyorsa gözleriniz den yaş geliyorsa bil ki çocukluğunuzdaki  acıdan, çileden  ve son kalan damlalardır…

    "Eğer çocuğunuzu iyi yetiştirmek istiyorsanız ona harcadığınız parayı yarıya indirmeniz,           
                   
                   onunla geçirdiğiniz vakiti ise iki katına çıkarmanız yeterlidir...."

                 Doğru kendi yolundan yürüyendir. Yalan ise bir kötü bir Teşkilattır. .

                                                         Çoban sakli şifa   

                        SUÇ insanlık /CEZA DOĞADAN GELEÇEKTİR              

 Hayatı basit görenler tarihte yanlış yaptık özür dileyerek kısa kesilip atılıyorsa. Dünyayı sorgulamak lazım silahlar veriliyorsa savaş devam edecektir.. Silah devletler arasısavunma silahları ne zaman devlet olmayanlara teröre verilirse bil ki orada Kaosbaşlatmaktadırlar . Silah verenle ve silahları görüp te görmemezliğe getirenler SAVAŞ SUCU işlemiş tır. Şu anda tüm dünya insanlık suçu işliyor ve İşlemektedir .  Cezayı  kimverecek diyeceksiniz . Dünyanın "Sahibi. Yaratan". cezayı  nefsinize veriyor. EMANAçağırıyor….Son Çağrı savaşları burdurun…Hiç mi sevdikleriniz yok. Şan ,şöhret, para ,için nefsine hakim olamayışınız  sadece kendinize değil soyuna ve nesline de  gelecek ceza….

Hz .Ali  a.s  Şöyle Buyuru “Yeryüzünde Allah’ın azabından iki eman vardır .Onlardan biri kandırılmış (elden çıkmış )diğeri ise yanınızdadır ,o halde ona sarılım Kandırılmış olan (eman)  Resulullah: baki kalan (eman) ise istiğfardır”..

          “Dünya Yalanı bıraksa şeytanı yenecek Dünyaya huzur gelecek”       

                                                  Çoban saklı şifa              

                                  DÜNYAYI ANLAYIŞ /DÜNYADA YAŞAM   

 Allah sevgisini  nimet ve hikmetleri  görmeyecek kadar körleşmişlerdi.. Kendi ırklarını öldürecek kadar bir ırk türedi  o ırk lanetlenmiş ti devlet ve yurt kıyamete kadar kuramayacaklardı içlerine öyle şeytan girdi ki düşmanıyla bir olup aynı soydan gelen insanı işkencelerle toplu katliamla kıydılar amaçları yeni bir ırk kurmaktı kendi soyu itiraz etse de kendi soyunu öldürecek kadar ,canı, kötülük kardeş kardeşi öldürecek kadar ileri gittiler amaçları ALLAHIN RET ETTİĞİ KIYAMETE KADAR ÜLKE YURT kuramayacaklarını  bildikleri için laneti yıkmak için içlerine şeytan girdi fesat sokarak amaçları yeni bir ırk türetmekti….Ve  rabbim gördü şeytanın üzerine bir başka grubu ülkeyi  musallat etti insanoğlu anlasın diye ama nafile nefis ve hakimiyet  şeytan onlarında içine girdi şeytan yeni sahnelerle şeytan  amacı insan ırkını yok etmek onun için o bu fark etmiyordu yeni dünyada şeytan yurt edindi hala insan oğlunun kafasına fitne fesat sokuyor ve insanoğlunun üzerine,  üzerine zincirleme kötülükler sokmakta geri kalmıyor dünyayı yavaş adımlarla her yerde Kaoslar açarak bir yandan yüzüne maske takarak şirin gözükerek kendini büyüterek doymak bilmeyen fitne fesat kıyınlar çıkarttırarak dünya ya hükmetmek ten geri kalmıyor her türlü oyunları oynuyor ve oynamaya devam ediyor...İnsanoğlu diğer kötülüklerden korunduğunu bilse anlasa olduğu yerde yıkılır kalırdı.…..Rabbimingöndermiş olduğu 4 kitapla ikazları insanoğlu okuyup anlamış olsa ve insanoğlu dünya malında gözü olmasa ve tüm dünyadaki şeytandan ve tüm dünyadaki şeytanlardan tüm dünya şeytanlarından kurtulacağını anlardı…. Şeytan senin inandığın dine saygısızlık yap diye var…. “Rabbim” İnsanoğlu  anlasın diye Dünyadaki  tüm canlılardan insanoğlunu üstün kıldı… …. İnsanoğlu mutlu beraberlik içinde yaşasın diye…. Ve gelecek dünyayı çok iyi anlasın diye..  

         “Tarih ne zaman geriye hesaplarsanız o zaman söylenmiş ve hatırlatılmış”    

 “Rabbin söylüyor 124 000 peygamberlere peygamberler anlatıyor 4 kitap ikaz ediyor” 

                                   “Hala anlamamakta ısrar ediyor insanoğlu”                

                                       Şeytandan sakınır ..RABBİME sığınırım      

 Hz a.s şöyle buyurdu” Bu ümmet yetmiş üç fırkaya ayrılacaktır ,biri hariç hepsi  cehennem ateşinde yanacaktır. O fırka Allah’ın haklarında ‘ Yarattığımız insanlardan bir ümmet vardır ki ,rehberlik ederler ve hak ile hüküm verirler’ buyurduğu fırkadır. İşte onlar ben ve benim taraftarlarımdır. Mazlumların mağdurların ve iyilerin yanında paylaşmayı bilenlerin Yaratana tevekkül .(Tevekkül , Allah'a teslim olmak, güvenmek, dayanmak, bağlanmak ve sığınmak anlamlarına gelmektedir) gelecekte edenlerin dünyası olacaktır...   

                                                      Çoban saklı şifa              


                                SEN MİLLİYSEN SAĞLAM TOPRAKTASIN      

Son durak akıllı olmak lazım..  Sen ne olursan ol ister doğulu ister batılı ister kuzeyli ister güneyli bu topraklara ayak bastın mı akıllı ol. Seçilmiş önderi ,töresini ,kültürü ,ahlakını saygısını, yabancıya sevgisini, dostluğuna ,dostunun dostluğuna, hin gözle ,fitne fesat,şeytan aklınla bakma ve sokma ,şeytan bu topraklara ne kadar girdiyse bil ki hep yolunu şaşırmış yanış adrese gelmiştir….Sizlerden önce bizler vardık siz ülkenizdeki yabancıları çıkarsanız o ülkede kimse kalmaz yerliler kalır Çünkü sizin ülkeniz yok….Yeni bir dünyasınız orda ki yerlileri yok ettiğiniz gibi dünyadaki insanlığı da yok etmek için uğraşmaktasınız…Çok iyi bilmektesiniz Rabbim sizleri yok etmeden insanlığı sınamakta içinizdeki şeytanı çıkarsanız her şey düzelecek ama içinizdeki şeytan beğenmek beğendirilmek şan şöhret nefis ağır basmakta acizliğiniz erdemolamayışınız sebebi içinizdeki şeytan müsaade etmiyor…..RABBİME VE TANRIYA NEYE İNANIYORSAN  BİR ADIN ATMAKLA  Tövbe ,istifra her şey yoluna girmektir….Tüm kitaplarda yazar….Ama şeytan aldatmayı oyunları çok iyi bilir insan oğlunun en zayıf noktası nefis olduğunu  çok iyi bilir. Ama o Tövbe ve istifrayı yazılarını silemez bir göz bantla kapatır… Cebiniz deki  o PARA bilin kanlı PARA dır. Varın gerisini siz düşünün yol yakınken son durağa varmadan bir önceki durakta inin….Sen milliysen sağlam toprağa bastın sayılır……Onun adı da VATANDIR..

       “Polis, asker ,önder ve  önderler halkın gölgesidir. Gölgenin arkasında 

                                        80 milyon halk ordusu vardır”

     Bir tanesi Dağlarda yaşayan Çobandır. Matematikte 9 sayısı büyüktür derler          

                                 Ama bilmezler bir başladı mı sonu gelmez. 

 Hz .Ali  a.s  Şöyle Buyuru “Yeryüzünde Allah’ın azabından iki eman vardır .Onlardan biri kandırılmış (elden çıkmış )diğeri ise yanınızdadır ,o halde ona sarılım Kandırılmış olan (eman)  Resulullah: baki kalan (eman) ise istiğfardır”..

Hz. Ali as buyurdu ki: “Öfkeden sakın. Çünkü o şeytanın sebep olduğu düşük akıllılıktır. Seni Allah’a yaklaştıran şeyin, ateşten uzaklaştırdığını, Allah’tanuzaklaştıranın da ateşe yaklaştırdığını bil” 

                                                         Çoban sakli şifa  

                 Sadece yaratan büyüktür /Kısa zamanda cevabını verecektir  

                           Tüm Şehitlerin ruhuna fatif’a…Yaralılara acil şifalar..    

                                         Hz Ali a.s Şöyle buyurdu                         

         “Sizler her şeyi affedin ama Vatana ihanet edeni affetmeyin “    

  Hz.Ali (a.s.) Duyurdu ki Halkın arzularını yerine getir ,onlara güzel övgü de bulun ,tahammül ettikleri zorlukları sürekli dile getir .Çünkü yaptıkları güzel işler çokça zikretmek yiğitlikleri hareketlendirir geri kalmış olanları işe teşvik eder. Önçelikle tanıtın.   
                                                      Çoban sakli şifa

                            DERTLERİ/ DERTLİYİZ KAYGILIYIZ DERLER     

 Şu anda bilin ki sizler hangi gruba bağlı olursanız olun rakip ,rekabet edebilirsiniz ama  siz bu vatanın sahiplerisiniz… Şu nu şaşıyorum siz yürekleriniz yanıyor ve sıkıntılarçekiyor ve hala dışarı gözleriniz onlara özeniyorsunuz  ne denini sorsan kendinizi onlardan aşağıda  görmektesiniz  sorarım siz hiç dışarı çıkıp onlarla teşviki mesaibulunduğunuz  gördünüz mü yaşantılarını biliyor musunuz.   Bilmiyoruz  ve anlamak istemiyoruz çünkü özentiye girmiş vaziyetteyiz ….Okumak anlamakla her şey daha iyi anlaşılacak….Size sorarım insan hakları ve evrensel derler nerede ,kültürleri  nerede ,anne baba sevgisi nerde ,çocuk sevgileri  nerde ,komşu dost sevgisi nerde, Çünkü yöneticileri  insanlıklarını unutturmuşlar kendilerinden olmayan insanlara karşı hep düşman göstermişler  insan ırkı kalpleri hep yumuşaktır ama maske takmış yöneticileri olmasa insanlık insan olarak yaşar. Yanında bir iğne batır anlarsın..…Birde dünyaya bakışları savaşların durmasını söylerler sözde değil özde olmak erdem olmak onlar silah vermeyi bıraksalar savaş duracak zaten ama….Sade beni güldürürler….Bir ülkede silah lobisi silahlara ihtiyaç olmayan ülkeler  bir dünyada  grafikleri silah lobisi üst sıradaysa o ülke yalan konuşuyordur…ONLARRIN silah ihtiyaçları siyah petrole bağlı siz bir birinizi öldürün siyah petrol verin , bedava silah verelim size danışmanda verelim sizi ölüme yönlendirsinler sizden sonra biz bakarız sizlere yeni bir ülkeyle vadederiz.….Bunların zihniyeti budur…..Siz sordunuz mu VE SORAÇAKSINIZ Bizden ne istiyorsunuz….Onlar sizden sen ben köle olmamızı vatanı da sahiplenmek istekleri bu…..Bunları verirseniz savaş biter…..Ve bundan sonrada köle olarak yaşarsın çocuklarına bak ailene ,babana ,dost akrabalarına bak ve gelecek neslini düşün…..Bunların hiçbir güçleri yok sadece maşa olarak kullandıracak bizi bizden başka kırdıracak adam ararlar….Dertleri bunla kalmaz….SİLAHLARI GEÇİÇİ  durdururlar arkadan ilaç bandaj ilk yardın lobisini koyarak oradan da kandan para kazanırlar ..Ve böyle devam eder gider….Bana soracak olursanız benim yaylamda bir karış verecek toprağın yok.. Helal süt içtiysem vatanından verecek hiç toprağım yok….Varın gerisini siz düşünün….

Bir Belçika’nın , Hollanda’nın, Konya kadar yüzölçümü olan ,İsviçre’nin İstanbul kadar yüz ölçümü olan silah lobi bankacılığı, ne iş yaptıklarına bakın bankacılıkta ,tarında ,teknolojide, üstünlük olan ve buna bağlı silah lobisine bakın….Ve kıyaslayın…..Grafik çizgisi silah güç kimdeyse kazanır zihniyeti düşünenler ..Düşünseler de bilmezler  en büyük silah Doğadır….Sabırı çoktur….Silahı da yapan insan ırkı ,akılda insan ırkı da ,Aklı kullananda insan ırkında ….Konuş konuşa bildiğin kadar, Aklın almadıktan sonra ,Konuş ama aklı anlaya bilecek kadar akıl anlarsa yol düzelir yoksa aynı düzen devam eder. .Dertleri seni düzgün yola çıkarmamak Hep KAOS çıkar kavşaklar çıkar…(Kanlı parayı savaş bitti mi Kim verecek)..Sorarım kim kaygılı kim kaygısız. Kim dertli…

 Ne zaman  ateşkes başarılı olsa da amaç erdem olup savaşı bitirmek bir mazlum insanı evinden yurdun dan ediliyorsa çoluk çocuk kat ediliyorsa o insanların toprağında gözü vardır. O yerin  Geleceği çok derin tehlikeler beklemektedir. Yeni oyunlarınşirinlikle şeytan maskeye dönüş sahnesi  başlangıç  göstergesidir.…Birileri birilerinigöçe zorluyor zorlanılıyorsa orada her şey bitmiştir. Planlı oyunları dalgalar halindeparsellenecek yerler toplun olarak yerleştirme hazırlıklarına başlamış ve toplumzihinleri yıkanarak yeni savaş sahaları açmakla tekrar kanlı para ve hayaldeki büyükdevleti kurma planına bir adım daha atarak yollarına devam…Ederler… 

Bu gün Avrupa savaşa girse savaşacak adamları yok sadece silah lobisine güvenerekkonuşurlar .Bu kadar baskılar bu kadar terör Avrupa da olsa inanın Avrupa diye bir şeykalmaz. Bunu bilin ve bilesiniz…Korku  endişelerini yok etmek için daha çok adam zehirleriz düşünceleri  zehirleyip senden olanları sana düşman etmekteler.. Başlarına  inanın maske takmış şeytandır….. 

  “Yok olma zamanı yakındır kim ne yaparsa (doğa) aynı cevabı verecektir 

                                              Süre ve zaman başlamıştır”.

    Hz Ali Oğlu Hz Hasan’a şöyle buyurdu “Amel  ettiğinde zarara uğramayacağın şu dört hususu benden öğren. En büyük zenginlik  akıldır, en büyük yoksulluk  ahmaklıktır, en korkunç şey  kendini beğenmektir, en değerli büyüklük güzel AHLAKTIR

H.z Ali(a.s.) Diyor ki Çocuklarınıza servet bırakma telaşına girme çünkü çocuklar Salihevlatlar ise servet dünyalık istemezler…Yok Salih  değilseler onlara bırakacağınız servet onların günahlarını arttırır ve bir nevi zülümdür..  

Hz ALİ (a.s.) Hz Hasan ve Hz Hüseyin’e yazdığı  mektupta  şöyle buyurdu. ”ALLAH" ‘tan korkmanızı, dünya sizi istese bile onu istememenizi  vasiyet ederim. Ona  ait bir şeye ulaşmadığınız veya kaybettiğiniz için üzülmeyin .Hakkı söyleyin ,ahiret ecri için çalışın .Zalime düşman ,mazluma yardımcı olun.                                                     

                                                    Çoban saklı şifa     

                               HAÇLI GÜNEYLİ ZİHNİYET VE KÖLE 

  Ya bu iş bur da biter yada sonsuza kadar boyun eyer. Ata öldükten sonra Dünyaya  boyun eğdiniz  ata ruhu varsa yeni bir hayat çizginiz vardır. Size gönderilmiş müjdeyi müjdeleri görmüyorsanız bilin köle olmuşunuzdur. Siz sadece kendinizi düşünüyor ve gelecekte neslinizi yok ediyorsunuz.. Gelecek günler bilin Bu dünya iki grup olacak iyiler ve kötüler….Devletler ahlakı yok olup dev şirketlerin elinde olacaksınız…..Köle ve esirlikten kurtulamayacaksınız bilin kendi özünüze döndüğü süre içinde kurtuluşunuz olacak. 

  Senin her kazanacağın helal para harama dönüşecek ve bir dünya merkezine toplanacak son bir kez daha hatırlatayım öncelikle ya ülkeleri parçalar un ufak eder 100 yıldaha lider olurlar ,sonrası insanları yok ederek dünyada kendi ırklarını kurar, kalan insanları da köle olarak tutarlar…. Şimdiden başladılar nedeni  tüm dünyada kollar açıp sanki karşılığı varmış gibi hayalı para basıp DÜNYA TİÇARETİ ni kendi para birimleriyle yönetmenlik hazırlayıp hayali para basımını karşılığı dünya insanlarını birbirlerini öldürmek için bedava silah verip oralarda oralar da ne kadar ganimet varise almak ve yerlere sahiplenmek bu bir Haçlı zihniyettir ..Artı din misyonerlik adında oradaki insanları kendi bünyesinde köle etmekten başka bir şey değildir…..Hem Haçlı hem güneyli zihniyetidir. .Yaratan Rabbim görmekte gereken her şeyi yapacaktır.. Dünyanın zorsenelerine girdi….İyilik hep kazanacaktır….Kazansa da hep bir kötü zıt münafıkçıkacak…..Şimdi hadi be dediğin gibi…

 Bunlar geçmişten beri yapmaktalar tarihi biraz karıştırın anlayacaksınız her gittikleri yere göstermelik haçlı zihniyeti götürüp amaçları arada ne kadar zenginlik varise almakyamalamak götüremediklerini misyonerlik yerleşim yatıp oradaki insanları köle yaparak sömürmek… Bunlar dinle alakası yok hiçbir Din kitabında ,zalimlik ,ölüm, kısacakötülük yoktur…Bunlar yüzlerine maske takmış Şeytandır..(ALLAH,TANRI,YARATAN ) Maske takmış şeytanlardan tüm insanlığı korusun…

   Hz .Ali  a.s  Şöyle Buyuru “Yeryüzünde Allah’ın azabından iki eman vardır .Onlardan biri kandırılmış (elden çıkmış ) diğeri ise yanınızdadır ,o halde ona sarılım Kandırılmış olan(eman)  Resulullah: baki kalan (eman) ise istiğfardır”..

 Hz Ali   (a.s)  Buyurdu ki Zaman iki türlüdür. Bir gün lehine ,Bir gün de aleyhinedir Dünya elden ele gezen bir yurttur .Her ne kadar zayıfta olsa ondan senin olanlar sonunda sana ulaşır her ne kadar güçlüde olsan zararına olan şeyleri  kendinden uzaklaştıramazsın. 

 Hz. Ali as buyurdu ki: “Öfkeden sakın. Çünkü o şeytanın sebep olduğu düşük akıllılıktır. Seni Allah’a yaklaştıran şeyin, ateşten uzaklaştırdığını, Allah’tan uzaklaştıranın da ateşe yaklaştırdığını bil”  

 Hz a.s şöyle buyurdu” Bu ümmet yetmiş üç fırkaya ayrılacaktır ,biri hariç hepsi  cehennem ateşinde yanacaktır. O fırka Allah’ın haklarında ‘ Yarattığımız insanlardan bir ümmet vardır ki ,rehberlik ederler ve hak ile hüküm verirler’ buyurduğu fırkadır. İşte onlar ben ve benim taraftarlarımdır. Mazlumların mağdurların ve iyilerin yanında paylaşmayı bilenlerin Yaratana tevekkül .(Tevekkül , Allah'a teslim olmak, güvenmek, dayanmak, bağlanmak ve sığınmak anlamlarına gelmektedir) geleçekte edenlerin dünyası olacaktır...  

                                                      Çoban saklı şifa      


   Sadece yaratan büyüktür /Kısa zamanda cevabını verecektir                              
       Tüm Şehitlerin ruhuna fatif’a…Yaralılara acil şifalar..   

 Bitecek mi zannediyorsunuz  .O çocuklarınızın yüzlerine bakın düşüncelerini okuyun onlar bir sabır taşı dır .Sadece size Akıl lazım… Ne kadar ateşe attığınızı bilmiyorsunuz. Dağdan ki  Çobanlar sahaya inmesini biliriz…  Sabır eder “Öfkeden sakınırım. Çünkü o şeytanın sebep olduğu düşük akıllılıktır.

    Bunların insan hakları düşünceleri bu kadardır birde evrensel derler 

                                          Dün çöpe atılmış akıl gördüm….  

Savaşlar ve terörle muhabere eksikliğiyle kaybeder .. Sen 2 m2 koru ki  bildir .Top yekun  asker polissiniz kulağı ol yeter. Çünkü doğuştan askeriz  bu çocuklar bizim evlatlarız bu vatan benim ve senin.. “Birileri gitmezse, birileri yapmazsa ,birileri gelir kapıyı çalar…Birileri gider şahadet şerbeti içer arkadan bin şahadet şerbeti gelir.” Dürüst kaybetmez. Kayıt edilir.  

 "Hiçbir silah insan ırkı kadar küvetli olamaz .Silahı yapanda insan ırkı dır. Ama unutulan güç en büyük silah doğadır. ”Kimse karşı koyamaz". Son kez hatırlatırım. Çöpe atılmış akıllınız alın ..Yoksa  aklınızı alırız bu toplum bu Vatan EVLATLARI mermi manyağıyla dans ettirir. Çocuklarımıza el sürme ..Sadece Çobanlar sabreder…..Arkamda güvenecek kimsem yok Sadece RABBİM var.

 Hz Ali (s.a.a) Buyurdu ki “Allah’a yemin olsun ,onların karşısına tek başına çıksam onlarda bütün yeryüzünü kaplamış olsalar yine korkmam .Rabbimle yakın ile birlikteyim Ben Allah’a  kavuşmayı özlüyorum .O’nun güzel karşılığını ümit ediyor bekliyorum”    

             Ya boyun ey nesline cevap ver. Ya da Dik yürü yedi cihana cevap

            Bil ki ilk yaptığın sonu gelmez esir ve köleliğin yolludur tarih affetmez.  

 Kuranda da işaret edildiği gibi ilmin derinliğine inenler Ehl-iBeyt’tir. ” İlmim derinliğine inenler ve kıskanılan insanlar biziz, bize itaat  edilmesini  Cenab-ı Hak farz kılmıştır” Bu bir işarettir ve düşünülür ibret alınır.. Bunları bilenler korkar bildikleri için entrika oyunlar Kaoslar oynar dururlar… Fikir ve İlim sahibi olmaya, mal sahibi olmaktan fazla ihtiyaç duyacağımız gün, gerçek zenginliğin sırrını bulacağız

  Karşılığı olmayan para basılıyor sende paranı karşılığı olmayan paraya yatırıyorsun sen bir kağıda paranı yatırıyorsun ya yarından sonrası o karşılıksızpara nerde kullanacaksın sorarım…Yakında   yanında şeytan terazi taşıman lazım sen kendini  tanımazsan başkaları iş yapmadan kağıt basarak iş yapıyor sorarım akıl nerde…Onun işi pazarlaması Dünyaya bedava silah verir .Karşılıksız para basar..

 Resulullah (s.a.v.)Beni yemene gönderirken tavsiye mahiyetinde şöyle dedi :”Ey ALİ !! İstihare eden şaşırmaz , İstişare eden pişman olmaz .Sakın gecenin başında kalkıp yola çıkma. Çünkü Yüce Allah ,gündüzde saklamadığı şeyleri, gecede saklayıp dürer. Allah adıyla sabah erkenden yola çık.

  Yatsı sonrası sanat, kültür ,bilim, alim ve okumak ders çalışmak ve uykudur…sabah namazı sonrası akşam okuduklarını yatsıyı kadar nakış  gibi işlemek tir. Yatsıdan sonra yaratan şerleri dürer büker saklar, sabah namazından sonra yeni bir sayfa açar hayırlı rızık bereket  ilim açar….Her gün yeni gün gün akar yeni güne bilinç bilgi doldurur su değirmeni gibi çalışır şaşmayan saat çarkı gibi çalışır. AMA köstekli saat elle kurulur elle kurulan saat kendini kurarsan çalışır kurmazsa çalışmaz…..Her şey Akıldadır…

Hz. Ali as buyurdu ki: “Öfkeden sakın. Çünkü o şeytanın sebep olduğu düşük akıllılıktır. Seni Allah’a yaklaştıran şeyin, ateşten uzaklaştırdığını, Allah’tanuzaklaştıranın da ateşe yaklaştırdığını bil”

Dağdaki Çoban Gitti, gördü, gezdi ,geldi …Yaratan insanoğlunu ne güzel yaratmış ama Amaaaa O Maske takmış insan görünümlü bazı çıkar peşin de koşan şeytanlarolmasa insanlar çok güzel anlaşır….

   "Kin taşımak yanan bir kömür parçasını başkasına atmak için eline almak gibidir. Sadece kendini yakarsın” Dünya sahipsiz değildir. ”RABBİM “ cevabı verir. Ya bu gün ,ya yarından sonra. “İnsan, samimiliğini kaybettiği anda Allah'tan uzaktadır. Samimilik, kalbinin  “Allah yolunda” yolunda yürümek demektir”  Sadece yaşama şansları vardır    

 Yıllar önce Avrupa iş seyahattim de çöp arıtma tesisi görmek ve kullanılmış makinesini fuar gezmek için gittiğimde çok değerli bilgiler aldım bir ilginç konuyu anlatayım çöpler ayrışımında torbaların üzerinde adresler yazmakta özel bir birim aynı torba ban çıkan çöpler kayıt altına alıyor geri dönüşüm torbalarında çıkan çöpler inceleniyor bir başka zaman içinde ayı adresten gelen kişinin evde kaç kişi olduğu ve yediğinde lüks yaşantı var ise geliri nerden buldun yasası uygulamak ve cezai işleme getiriliyor bu durumu ..Uzun zaman orada yaşayan  arkadaşıma  konuyu şaşırmış şekilde anlatarak ve onun anlattıkları beni çok şaşırttı…Çok zaman geçti. .Arkadaşımın anlattığı ve başımdan geçen olayı   anlatayım…Ama şimdi anladım ki sonra haklı olduklarını anlamış oldum ve sizinle paylaşayım… O GÜN o bir şey değil şimdi sen benim öz arkadaşımsın  yetkililer gelse misafirini ikamet gösterdin mi  diye soruşturma acarlar ve cezai işleme koyarlar der…Ben o gün içimden anlamadım acaba misafirlikten rahatsız olduğunu düşünerek o geçe misafir oldum ama sabah edemedim kahvaltıdan sonra hemen ayrıldım Hotelime gittim….Genefuar gezimde başka zaman başka yerde yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen arkadaşın  evine misafir olarak gittim hotel rezerve ve ödenmiş oda olduğu halde arkadaşım yatıya kalmamı ve israrı yatıya kaldım işlerim üzün sürdü birkaç kere misafir kaldım gece kapı çalındı evden gürültü geliyor diye  bir yetkili geldi şikayet var .Kontrol edildik yabancı olduğum için beni sordular Allahtan hotel  rezerve vardı. Tabi  sordu acaba gürültü etmediğimiz halde neden bu sorgula dedi.. Dedikleri şu evde bir yabancı var…Kontrolüne geldik.. Arkadaşım bana çok mahcup oldu ve beni  hotele bırakarak diğer gümlerde hasreti  dile getirdik….Havaalanından gelişin ve gidişin kayıtlı ve kontrollü …Bir şehirden bir şehre gidiş geliş bile kontrollü ….Evrensel dediğin.. gel ..evrensel olalım.. Dendi uygulama başlansın hemen bizi fişliyor derler…Diş dünya 50 yıldan beri yapıyor……ONLARIN İŞLERİ Kaos …..Her santimetre karesi Milliyse O toprak sağlamdır ..Adı vatandır….İş o yerin yetkilisine düşer….

                                         Bunların istekleri sorusu sorulmaz.. 

                 Bunların dertleri sen ben bu vatan almak anlamak anlamanızdır..  

Hz Ali a.s Şöyle buyurdu “Sizler her şeyi affedin ama Vatana ihanet edeni affetmeyin diyor”.  Dıştan ve içten gelecek..     

                                                    Çoban saklı şifa   

                                              AHRETİ HATIRLAMAK                       

  Günün hastalığı okuyup anlamamak tetikleyicisi düzensiz gıda ve gdo lu gıdalar.

Devamı unutkanlık, kas zayıflaması ,kemik erimesi ,baş dönmeleri, görme ,kulak ,duyu organları isteksizlik ,halsizlik ,kısırlık ve bunlara dağlı hastalıklar..

 Bu gün yaşadığın ve yaptığın gün aynı gün değil aynı günü yaşamak için 36 yıl beklemen gerek ,Bu gün  kötülük. haram işlediysen sonrası  tekrar af dilensen aynı günü yakalamak için 36 yıl ister ya o gün yoksa ahirete kadar tövbe işlesen kurtulamazsın gel bu gün 36 yılı beklemeden kapıyı aç bu günü şükret…Ya yarın yoksa…. Sofrada çok şeyler var ( Fırat’ın suyundan  Dicle’nin huyundan Güvecin lezzetin den,  Aşure’nln tadından , Ayran aşın hızından ,Arabaşı  çorbası içmesinden , Karadeniz’in karalahana sarması Edirne’nin ciğeri Eskişehir’in çiğ böreği  Diyarbakır’ın 1000 yıllık Dibek kahvesi ) gel bu gün tadını bozma buyrrrun sofraya 36 yıl olmaya bilir…   Dünya zor zamana giriyor  her şey eskisi gibi olmayacak……Dürüst her zaman kazanacak.. Birlik beraberlik zamanı yoksa top yekun yok olma zamanı… Su uyur Düşmanlar uyumaz…Gözü vardır senin toprağında söyler yazar Çoban…..”Her iman kendi asrının hadisidir” 

Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır "Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir."    

  Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır    "Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. "   


      “ Benin sahamda kardeşimin dostumun düşmanı var ise önce beni çiğner” “ 


Hz Ali (s.a.a) Buyurdu ki “Allah’a yemin olsun ,onların karşısına tek başına çıksam onlarda bütün yeryüzünü kaplamış olsalar yine korkmam .Rabbimle yakın ile birlikteyim Ben Allah’a  kavuşmayı özlüyorum. O’nun güzel karşılığını ümit ediyor bekliyorum” Arkadan gelecekler benim yerimi dolduracağını biliyorum…  
                                                     
                                       Çoban saklışifa      

                              KAFA KARIŞTIRMAK KAOS HEP OYUN      

 Anayasa zamanında  çıkmıyorsa içeride çapanoğlu vardır. Su uyur düşman uyumaz .Bunun İLACI halk tır Halk ne diyorsa odur bu vatan üç beş kişinin değildir. SAAT FARKLARIDA  birkaç zengin kaos la 80 milyonun önüne geçemez ….Bir araştırma yapın  gece geç saatte ders çalışmak daha başarılıdır.. Televizyonların teknolojileri  biraz az oynamakla  erken yatıp , erken kalkmak daha hayırlı ve sağlıklıdır güçlü ve korkusuz olur düşündüğünüz  bir zerrecikte korkunuz tetikler düşünceler ilizyon dur . Dünyada Amerika kuzey ,evrensel dediğiniz Avrupa ,ONLARIN ÇOCUKLARI ne farkı var. BAZI YERLER HEP GECE. Uyuma uyutulma farkına var… Çok iyi incele farkına var….Avrupa da Sabah 5 her kez işe gider. BURDA Bakkal dediğiniz imbisler saat 5 açılır Bur da pastane dediğiniz patiserler  saat 5 te açılır. Ve full çalışır iş sisliktenkıvranmaz …Masa başında şiş örmez  uyutulma….Siz en iyisi biraz bilgilenin….Artık uyuma zamanı değil UYANMA ZAMANI…..”Her iman kendi asrının hadisidir” Hala 30 dakika uyumak istiyorsunuz yaşınıza bakın uyudunuz..

  Boşa gecen zaman Yılda hafta sonu 104 gün, Bayramlar 20 gün  yılsonu izinler 30 günTOPLAM  Koskoca 154 gün ..Tatil. 30 günde rapor.184 güm. Geri kaldı  çalışacak gün... Kafasına göre  takılır...Devlet deniz.... Boşa gecen zaman.... Yok öğle …. Diş dünyanın  okul tatiline de bakın anlarsınız..

Okula gelelim 365 gün eşittir 8760 saat..365 gün içinde 8 saatten  ders de 1760 saat Çok çalıştı beyinleri yoruldu diyerek yakınıyorsunuz o zaman okulun açılışı beli kapanışı ve tatili hesaplayın 5 güm de 1 gün okula gidiyorlar. Sonrası eğitim deriz. Çok yoruldular anlamıyorlar der vah vah tuh tuh der atarız çocukların elinden tutup ne kadar gezdirdin ,sanat ,sinema ,tiyatro ,tarihi yerler, Camiler kiliseler yanlışı doğruyu ,spor aktivite ne ne zaman… Anan be bir tatilimiz var yakınırız sonrası çocuk tek başına bırakırsınız hayatı öğrenemez. Bir de üstelik birde görüntü üzerine titrersiniz….Görüntüyü bırakın icraata geçin çocuğunla arkadaş ol spor aktivelerle beyinlerin açın, Birde ne zaman okula gidip azda olsa okul aile birliğine az gelirli aileye yârdim ettinmi, az varlıklı iseniz birkaç veliyle okula bilgi laboratuvar açmaya öncü oldun.  Anne  çocuğuna ahlak töre kültür. Öğretmen ilim bilgi okuma, baba hayat bilgisi azlığı çokluğu ve yaşamı öğretir….Bunları yapmazsanız çocuğunun aklında anne babası ve öğretmenleri ,arkadaşları ,kalır yakınlık görmüyorsa , haram yolu seçerek psikolojik baskıya maruz kalırmaazallah.. Suçlu her kesimin dir..Bu vatanda senin benim oğlum yok her neslimizvatan evlatlarımız dır…..Onlara fırsatlar, zaman, imkanlar verildikçe bil ki senin geleceğindir….Dünya üzerinde böyle kültür yoktur .Senin geleceğindir…..

Güven yaşamdan kesit :Okula gitmedim  teknoloji yoktu 8 yaşında İnönü Stad  da oku oku minder yap geceleri yarın ki gazete, diyerek satarak gençliğim 11 yaşımda fındıkzade de otobüs durakta büfe gazete satış yeri açarak hayata tutundum ve 15 yaşında tekstil  açıp aileme 16 bırakarak 17,18,19,yaşlarımda 20 yedek parça ve imalat ,torna, kalıp tezgah  bilgileri ve o yaşlarda Anadolu yu doğudan batıya kuzey den güneye karış karış gezerek pazarlama üzerinde işlerimle ilgili satışlar yaptım gezerken vitrinlere bakmadım töre kültür bölge kaynaklarını öğrendim geri kalanları anlatmama gerek yok Hakkımızda yazılı….Cesareti mi Annem  ALDIM  4 yaşımda Babamı kaybettiği biliyordum ama onunkokusu ve heybeti  hayali bile cesaret ve kuvvet  veriyordu…..Geçen seneler zor seneler …Teknoloji çıktı  nesil küçüldü….İlim bilim alim nesli Büyütür…Onun için Okumak ve anlamak…..

      Güveni iyi anlatırsanız korkuyu yenersiniz…Güven yoksa hep Korku hakim olacaktır…..    

 Kuranda da işaret edildiği gibi ilmin derinliğine inenler Ehl-iBeyt’tir. ” İlmim derinliğine inenler ve kıskanılan insanlar biziz, bize itaat  edilmesini  Cenab-ı Hak farz kılmıştır” Bu bir işarettir ve düşünülür ibret alınır.. Bunları bilenler korkar bildikleri için entrika oyunlar Kaoslar oynar dururlar… Fikir ve İlim sahibi olmaya, mal sahibi olmaktan fazla ihtiyaç duyacağımız gün, gerçek zenginliğin sırrını bulacağız… 

                                                        Çoban sakli şifa     

                                                             KONTROL

 Hani kontrol hani insan sağlığı bu gün çarşıya indim yuh be kardeşim bu kadarda olmaz eski süt entegre ci  olarak  bu kadarda olmaz……Başka şey söylememe gerek yok  1 KG Kaşar 10 tl satılmakta….1 kg Kaşar 13 kg sütten çıkar süt kg 1 tl toplam 13 tl  artı maliyet artı ticari kazanç Toptan altı toptan üstü olsa da Kaliteli sağlıklı 17 tl 20 tl den satılması lazımken…Sağlık bu kadar ucuz mu…..Gerçek yap kaliteli sat ….Katılaştırıcı, yoğunlaştırıcı kullanarak sağlığı tehdit ettirmeyin sadece etiket değil  Biraz sahaya gıda uzmanları ve hesap uzmanları sahaya……Her üretilen parti, adet ,seri si, bildirilse olumlu sonuç sonrası satılması gereken çıkış barkot u konsa bu durumlar yaşanmaz….Yaşanıyor ki sen ne koydun kardeşim bunun içine kaç kilodankaşar yapıyorsun denmedikçe hastane kuyrukları olacaktır….Sağlık bozulacak şunu söylemek gerekiyorsa bilin ki bu böyle devam ettikçe vay halimize…Yenilen gıda % 70 sahte ..Helal ve Haramı anlamıyoruz Ne bu kadar dünyalık…Hemen eğitim deriz….Yanış o kurnaz…. 

             Bazı insana cahil deriz eğitim deriz. HAYIR (Yanlış o sadece kurnazdır.)

                                                Sadece kendini kandırır 

  Sadece üreten haram işlemiyor çok inçe düşünürsen görev makamı ve tüketici de işliyor   

   Yuh be kardeşim arz talep var ki 2 kilo kaşarı 15 tl den satıyor…Eğitim üretene değil  tüketiciye lazım….Aklı sıra ucuz yemek istiyor ama bilmiyor hesap sonra hastanede gelecek….Hala şaşıyorum yöneticiler baha ne zaman masa başından kalkacak…Ölçü bir adalettir.. Adalet sağlık tır….  

 Kendini kandıran her kimse bilsin ki Kendini ateşe atar. Bu gün kandırmış olduğun her kimse bil ki sana beddua  eder evet dersin onun bedduası ne yazar dersin o yazmaz yazan başkası çok iyi bilirsin amma işine gelmez  içine girmiştir şeytan ….Ya o gün sevdiklerin veya gelecekte ki seveceklerin…Belki onlar için bir şeyler yapıyorsun düşünürsün amma bilmelisin ki Hakla helalle kazanılmayan para kuracağın temel bir gün çökeceğini…

 Hz Ali a.s Buyurdu ki “Sana vefasızlık edenden ayrılman senin mükafatındır .İştişare hidayetin kendisidir. Kendi görüşüyle yetinen , kendini tehlikeye atmıştır. Sabır, musibetleri uzaklaştırmaktadır. Sabırsızlık, zamanın (insanı yok etmedeki) yardımcılarındandır.Dostluk istifade edilen yakınlıktır..

                                                   Çoban sakli şifa  

    Kemdi kendine yârdim edemeyen geleceğine ve başkasına yardım edemez…  

     "Eğer çocuğunuzu iyi yetiştirmek istiyorsanız ona harcadığınız parayı yarıya indirmeniz, 

                  onunla geçirdiğiniz vakiti ise iki katına çıkarmanız yeterlidir...."         

Biz bize yeter artarız herkes işini yaparsa Görevli görevini, Çiftçi çiftçiliğini, üretimciüretimi, atık gördüğünüz torna tezgahları ,atık gördüğünüz ,tüm alet makinalar modeli geçmedi onlarda sahiplerine verilir onlarda işlev hale getirilirse, her sene  yenisini almaktansa elinizdeki traktörlerle komşunun tarlasını sürmen bir kooperatiftir, ekonomiye katkıdır, üretici toprağa sarılması her şeyin başlangıcıdır.. Her şey devletten kasında beklenmez …. Teknoloji  sadece savunmada teknik elaman savunmada  ve onların arkasında  80 milyon var…Kapıda beklemek el açmaktan farkı yoktur. Onun için Kendi kendine yârdim edemeyen geleceğine ve başkasına yardım edemez…Sadece hayalini başla gerisi gelir sesin gelmiyor duyuramıyorsan  Kardeşineseslen o duyar.. Koltukta oturanları oturtmayın Çünkü elaman  personel çok  her kes oturunca gözükmüyor…. Halk gelecek nesline miras bırakmak isterse Kollar sıvanırsen senin geleceğini düşünürsen çalışarak geleceğin garanti altına al.                        

                                                    Çoban sakli şifa    

                                    Dünyanın Kalbi Bu vatanda atar.    
                                                            
                                                             MİLLİ 

                   (Bir ARAŞTIRIN Kimler parsellemiş Kim Çalıştırmış)     

   Şu anda çalışan altın madeni Sivrihisar altınlar ekonomiyi  zirvelere taşır çıkanlar (Dünya ekonomiyi altüst ve Avrupa yı satın alınacak rezerve) ne nerede , Sivas  ,Yozgat Artvin deki madenler Krom ,bakır, gümüş ,daha sayman istenirse bor ,pelit altındaki demir madenleri  KAÇ YILLARINDA PARSELLENMIŞ Seydişehir başlı başına  bir devlet. Bilseniz her şeyi daha iyi anlarsınız daha ,daha madenler saymama gerek yok işte bunlar için sizleri akıllılarla uyutmaktalar.. Araştırın  hiç böyle tv belgeseller yapıldı mı  lütfen genç nesillerimize programlar yapın ki bizim genç nesiller sadece her dışardan gelmediğini bilsinler.. Ne kadar zengin olduğumuzu anlasınlar ve Dünya  ekonomi kalbi bu vatanda atar….Bu madenler varsa gerisi boş parayı ters çevirmek bu gençlerin elinde ve Bu hız sizleri zirveye taşır…

       Bedava gidecek şekilde bu madenler Avrupa ya gitmese Avrupa batar.. 

 Avrupa nın sömürme taktikleri Afrika yı kana buladı ve zirvelere geldiler kafa ,kol, bacak keserek geçmişten gelen doğu bilim, Alimlik ,felsefe ,astronomi,  biz atalarımızdan sömürülerek yamalanarak sahiplenmiş erdenliği kabul etmeyen bir insan ırkı var .Sizlerle göğüs , göğüs e sözde müttefik olan insanların her türlü entrikalarla kardeş kardeşi düşüren insanlar son zamanlarda sanki bizlere benzeyenve yetiştiren oyunlar  oynasa da  bilin ki sizleri düşünmüyor onlar kendi vatandaşları da düşünmüyorlar sadece kendi az ırk yetiştirip güçsüz olanları köle olarak çalıştırmak isterler. Bunlar korkmaktalar ve endişeliler nedeni  onlar yok olacağınıanlamaktalar…Bunlar korkudan üstünlükleri ellerinden gideceklerinden korkarlar…Çünkü geçmişten gelen barbarlıkları var….

  Sizlerin karşısına öyle  şeyler çıkarırlar ki .Geçmişten gelen diş firmalara 100 150 sene  ormanları kıraya verirler. Senelerden sonra kurduğumuz fabrikayı sislere vereceğiz derler . Kurulan fabrika kereste fabrikasıdır. SENELER BİTEÇEK AĞAÇLARDA BİTEÇEKe sonra orada madenler çıkar oradaki insanlar kalkınacağı zaman Dışarda kimünafıklar Halkı halka kırdırmaya başlayarak KAOS a yol açarlar.. Akıl sizin, vatansizin, para sızın …Ve sonrası püf….. Genç nesillere anlatın...Ne kadar zenginolduğumuzu..

Giden madenler bize Ham madde olarak daha fazla fiyata satılmakta . Oradaki hesap uzmanlar hala ne hesaplayarak ezbere  ekonomi  konuşulmaz biraz sahalara inmeklazım ….Su taşıyarak değirmen dönmez….Tabi size ucuz verirler hamal olarakfabrikaya taşı ham maddesini üretim yapsın maliyeti sıfır olan ürünleri gelsin paralar.. Sen de köle ol yeter…..Şöyle kapı küle den trenlere vagonlara baktın mı vatanından neler gidiyor. Baktın mı vagonlara neler geliyor….Ovvvv İhracatyapıyoruz….Aaaa bu çok güzelmiş aaaa bu şık gösterir…Aaaaa bu modelgüzelmiş….Der dururuz zamanlar  gidince borçlar kapı ya dayanınca vah vah der dururuz……Sonra AÇIZ…..Siz şu anda evinizdeki telefonu Böl ,çarp, çıkar ve sonuçeksi sıfırın altında ……dondu…

 Beni sorarsanız emekli değilim, aç da değilim, bir işte yaptırmadılar, dağın başındaÇobanlık yapmaktayım ,sırtımda da kovan Rabbimin vermiş olduğu rızıktan yiyorum ,doğadan sağlıktan yararlanıyorum ,olmayana yardım ediyorum…Çünkü bu nu okurkenTabi tuzu kuru diyeceğinizi bildiğim için yazıyorum haaa Okula da gitmedim amaAvrupa yı  tamamı Asya nın bir kısmını gezdim 2 dil Çat pat bir de vatan dilimgerisini neylerim ….Vatan için bir şeyler yapmak istedim  yaptırmadılar, şimdide oturup akşamları yazıyor sohbet leşi yorum ….Hele bir kardeşleri var ki hoplatacak şahlandıracak sadece inanın gençler kolları sıvayın….Bu topraklar sisin gelecek içinekin tohumları atın….Bu gümden başlayın Kandil için bol bol dua edin….İnanın Başka gidecek yeriniz yok…..

     Bol gününde olanlar dar gününde bulunmaz  TEK  Zor günlerini yalnız atlatan, Kimsenin yokluğunu hissetmez. Çünkü ”RABBİM “  yanında dır   “Rabbim” cevabını verir   Bu kadarla kurtulamayacaksınız bilin gideceğiniz yerde  hesap da tövbeler etseniz boş.. Yediğiniz bu güne kadar  HARAM.. Yaşarken ve rüyalarınızda defalarca ölümütadacaksınız yaşamak neymiş göreceksiniz.  

 Hz Ali (s.a.a) Buyurdu ki “Allah’a yemin olsun ,onların karşısına tek başına çıksam onlarda bütün yeryüzünü kaplamış olsalar yine korkmam .Rabbimle yakın ile birlikteyim Ben Allah’a  kavuşmayı özlüyorum .O’nun güzel karşılığını ümit ediyor bekliyorum”  

                                                      Çoban saklı şifa                           

                                 YARIN NE OLACAĞINI BİLİYOR MUYDUN

 Resûlullah (s.a.a.), ahir zaman alametleri hakkında buyurdu ki: “Münker (kötü) maruf (iyi) olacak, maruf da münker olacak, haine güvenilecek, güvenilen kimse ihanet edecek, yalan söyleyenler tasdik edilecek ve doğru söyleyenler de yalanlanacaklardır” 

Hz. Ali (a.s.) Muaviye'ye yazdığı mektupta şöyle buyurdu: "Heva ve hevesi onu çağırmış, o da uymuş; sapıklık onu gütmüş, o da kendisine tabi olmuş; anlaşılmaz hezeyanlar savurur, çarpar ve sapıtır"

                      Herkes Kafasını çevirip baksa her şey anlaşılır..              

60 Yaşından beri beri kasnak gibi dönüyor. Değişen bir şey yok.  Yoksulluğu azaltmadan, inancı yükseltmeden zenginliği arttıran ve suç işleme bakımından, sayılardan daha hızlı artış gösteren bir toplumsal şan ,ihtişam, haram zihniyet azaltılmıyorsa sistemin önünde dışa bağlılık tozlanmış dosyalar vardır .!Dışa bağlı yasaklık kalmadıkça… Fikir sahibi olmaya, mal sahibi olmaktan fazla ihtiyaç duyacağımız gün, gerçek zenginliğin sırrını bulacağız.

    İşte bu zihniyet Hala tartışılıyor kinse yenilik düşünmüyor hep kavga edilmekte   

  Her devlet özüne geçiyor sabır eden kazanır yükselmeler hayaldir ithalattan lüks hayatıgdo gıdalar terke den hem sağlık hem huzuru bulacaktır….Yerli beslenme yerliye dönük görüş ve yaşam sizleri bilin ki sağlığınıza kavuşacaksınız….Bakır ,gümüş ,altın,vücudunda bulunan elementtir. Bir kâğıt parça size bir şey getirmez.. Bu gün 1 milyonparanız sizin için güvenli yerde yarın güvenli  yer bitse elinize geçecek paranızın güvencesi  ne kadardır derseniz %10 dur.. Geri kalan paranız ne nereden alacaksınız…..Akıl  sizin düşünce sizin …..Lüks hayatı bırakın akıllı telefonlara verdiğiniz parayı ,Makyaja verdiğiniz paranızla sağlığı bozduğunuz ,rasgele GDO gıdalar ,Bir toplum bile bile kendisini zehirlenmek hiçbir dünyanın yerinde yoktur…Özenti ,kışkırtma, pembe hayaller ,psikolojikhastalığa götürmektedir.. Her şey gençlerin elinde… Tartışmalarla kafa karıştırmaktalar. Diş güçlere karşı %90 nı vatan savunması yapan HALK tır unutmayınhalkın kafası karışmaz bunu kafanızdan çıkarmayın .. gücü olan kazanır secimle gelen bir kişi seçimle sırasını bekler….Gücü herkes araştırmalarla  grafik çıkarıyor.. Çobanda dağda grafik çıkardı % 80 dır…(Vatanı düşünen HALK tır) Kafanızı çevirin nerden geldiğinize bakın indirende çıkaranda Halktır. .Bazı cevreler oldu  bitti derler seçilen ya siz olursanız…Halk seçmiş ise Hayır mı diyecekler….Halk Töre önder seçmiş tır. Bur da sadece Erdem olmaktır. DOSTTUMUZ yok. Biri birileriyle savaşırsa sonu felakettir halk çok pis cevap verir bu halkın ayran aşını arttırmayın. .Akılsizde ilime bilime aklınıza sarılın…Ben şimdi Dağdayım doğaya sarıldım…Ya sız….Dereyi görmeden paçayı sıvıyorsunuz..

 Hz. Ali a.s.vasiyetinde buyurdu ki: “Sapıklık olacağından korktuğun bir yola girme. Çünkü sapma ihtimali olan yollardan kaçınmak, o korkunç yerlere girmekten daha iyidir. Marufu emret ve ona uyanlardan ol, münkeri elinle ve dilinle ortadan kaldır. Münkeri yapanlardan tüm çabanla sakın ve uzaklaş”

 Akıl ve dinin kötü gördüğü her şey münkerdir. Münkeri sınırlandırmak imkânsızdır. Kur'ân-ı Kerim'de münkerlerin bazı örnekleri açıklanmasına rağmen tüm münkerleri saymak ve teker teker tanımak hiç de kolay bir iş değildir. Sadece okumak gerekir…

         Bu günün dünyasında hesabı ,kitabi ,bütçeyi, tasarrüfü ,bilmek yeterli….   

     Para sesi,  atm  kağıt sesi , makine cırt ,cırt sesi , Hele , hele ihtiyaç olmadan bilgisayar kullanmayın kullanmaya devam ederseniz sizleri mutsuz edeceğini bilin Beğenme beğendirilme hastalığın dan kurtulmak, şık görünme, yüksek görünme , konuşmayı  değişiklik , her kez beni  beğenme ruh yapısı , sık ve devamlı televizyon seyretmek Hele, hele burmadan takla atan programlar sisleri bir noktaya bağlama ve ruh yapınızı strese sokmakta içten içe hastalanmak ,elektronik oyunlar Hatta telefondan bile uzak durun sana ihtiyaçları varsa seni bulacaklar gelmiyorsalar doğru yoldasın demektir.(Bunlardan da uzak durun.)  Psikosomatik hastalıklar, oluşu ya da seyri üzerinde ruhsal etkenlerin önemli rol oynadığı belirli bazı bedensel hastalıklardır. Duyguların bedensel tepkiler oluşturabildiğini örnekleyen halk deyimleri vardır: Utançtan yüz kızarması, korku ,Hayalli rüyalar ,öfkeden  üzüntüden iştah kesilmesi, kuruntu ,uyku kaçması gibi. Bazı bedensel bozuklukların Dua, Kuran okuyarak  tedavilerle yöntemlerle iyileştiği en azından geçen yüz yıldan beri bilinmektedir. Ruhsal Tedavi :Psikosomatik ve psikolojik hastalıklarda dua ve ibadetin iyileştirici ...  Bakın bir ay sonra her şey sıfır.Sadece kafa karıştırmaktan dünya 60 ,65 kişi zenginin eline ve zengin olma hayali ne kapılan kazanacağın zanmeden para servet seni kurtarmaz… Ruh halini bozar.   

 H.z Ali(a.s.) Diyor ki Çocuklarınıza servet bırakma telaşına girme çünkü çocuklar Salih evlatlar ise servet dünyalık istemezler…Yok Salih  değilseler onlara bırakacağınız servet onların günahlarını arttırır ve bir nevi zülümdür..                                                    

                                                     Çoban sakli şifa    

                                  Evrenseli buysa ….İnsanlığı nerede….

                                          Araştırın kültürünü töresini ….              

 Hz. Ali as buyurdu ki: “Öfkeden sakın. Çünkü o şeytanın sebep olduğu düşükakıllılıktır. Seni Allah’a yaklaştıran şeyin, ateşten uzaklaştırdığını, Allah’tanuzaklaştıranın da ateşe yaklaştırdığını bil”

Dağdaki Çoban Gitti, gördü, gezdi ,geldi …Yaratan insanoğlunu ne güzel yaratmış ama Amaaaa O Maske takmış insan görünümlü bazı çıkar peşin de koşan şeytanlarolmasa insanlar çok güzel anlaşır….

                                    Bir büyüğümüzün elini öperken kötü …

            Bir birileri başkaları Kral önünde eğilmek diz çökmek evrensel..

Avrupalı evrensel diyorsunuz Pazar günü kiliselere gidip ayin yapar iş adamı politikacı üst ve alt tabaka Pazar günleri dualar ayinler yaparken ve bizim için kutsalsaydığımız kiliseler namaz kılacağımız yer bile olabilir ve güzel saydığımızyaratanın evi gibi gördüğümüz kutsal yerleri biz kabullenirken ve hastanelerinde kilise papazlar bulunurken hotel odalarında "İncil" ,her an her yerde bulunurken……

 Nedense bizde bazı kesimler gördüğümüz bazı kişiler ve Avrupalılar bırakın kendi vatanımızda bile inancımıza imanımıza namaz, Camimize "Kuran"dil uzatanlar  bizi bizleri  bir en alt kesimde hakir görmeleri …. Bu yolda hakir gören insanları anlamıyor, anlı yamıyorum , anlamakta istemiyorum … Atasözü  Her koyun bacağından asılır…Daha çok anlatılır ama kısa öz ve Akıl….Ders çalışıyorlar ama sınıfta kalıyorlar..

Kısa ders

İnsanlık ailesinin  tüm üyelerinde bulunan onuru ve onların eşit ve ayrılmaz haklarını tanımanın dünyada özgürlük, adalet ve barışın temeli olduğunu, İnsan haklarının tanınmamasının ve hor görülmesinin insanlık vicdanını yaralayan barbarca eylemlere yol açtığını, korkudan ve yoksulluktan kurtulmuş insanların söz ve inanç özgürlüğüne sahip olacakları bir dünyanın herkesin en yüksek amacı olduğunun ilan edilmiş bulunduğu nu, vedevam eder gider …Nere de Gene bir atasözü Görünen Avrupa kılavuz istemez.. Sadece gözümüzde uyku göz bandı var .. Biraz aralasak net göreceğiz…… 

                                     Ders alacağımıza.. Ders almaları lazım…              

             Avrupa gemisini batırmış kaptanları kararsız yanaşacak limanları yok       

Büyük Ders                              

Hz Ali Oğlu Hz Hasan’a şöyle buyurdu “Amel  ettiğinde zarara uğramayacağın şu dört hususu benden öğren. En büyük zenginlik  akıldır, en büyük yoksulluk  ahmaklıktır, en korkunç şey  kendini beğenmektir, en değerli büyüklük güzel AHLAKTIR 

  Düşünmek   

Çünkü kimi tanıdıysam, hep kendini düşünüyor... Memlekette düşünen yok diyen, Yalan söylüyor .Çoban bile dağda düşüncede…Düşünüyor kimi alkıştan cesaret alır sonuyakındır, Kimi halktan alır cesaretini çıkarlar konusunda dağıtır kendini, Kimi tek güvendiği inancına, imanına güvenerek, yaratana sığınarak ,basiretten alır cesareti ,bilir Haramı helalı, bilir kanunu adaleti, yolda tek başına yürüse de bilir arkadaki doğru yolu seçenleri kin tutmaz ki düşman olsun karanlıktan aydınlığa yürür, bilir gözü kapalıda olsa kalp de nur inmiştir ne arasın tümsekler taşlar bilir sonunda varacağı cennet kapısını cesareti vardır korkmaz çünkü yapmamıştır veseçmemiştir yanlış yolu…

                     Doğru adım Doğru çizgi Doğru hedef Doğru istikrar.    

 Neden orda taş varken bağırmıyoruz canımız yanmıyor, taşa vurunca canımız yanıyorbağırıyoruz … Taş orda ayak sende akıl sende  taşın suç’u ne….                                    
                                                    Çoban sakli şifa   

  Resûlullah (s.a.a.), ahir zaman alametleri hakkında buyurdu ki: “Münker (kötü) maruf(iyi) olacak, maruf da münker olacak, haine güvenilecek, güvenilen kimse ihanet edecek, yalan söyleyenler tasdik edilecek ve doğru söyleyenler de yalanlanacaklardır”  

   Maruf, güzelliği akıl ve nakille bilinen her fiilin adıdır. (Zıddı ise münkerdir.) Yine herkesçe bilinen-tanınan, belli olan, meşhur ve ünlü olan veya şeriatin güzel görüp emrettiği şey manasına da gelmektedir.

  Akıl ve dinin kötü gördüğü her şey münkerdir. Münkeri sınırlandırmak imkânsızdır.Kur'ân-ı Kerim'de münkerlerin bazı örnekleri açıklanmasına rağmen tüm münkerleri saymak ve teker teker tanımak hiç de kolay bir iş değildir.   Bu gün için Bazen insan bir münkere tutulduğu hâlde onu münker olduğunu bilmediği için yapar. Yıkanırken, abdest ve gusül alırken israf etmek, ekmeği, meyveyi, elbiseyi ve kağıdı haddinden fazla kullanmak, aşırı yemek, otomobili uygun olmayan bir yere park etmek, çöpleri yola dökmek, yolu kapatmak, insanları korkutan yersiz korna çalmak ve gaza basmak,   israf olup sağlığa ve solunum sistemine zararlı olması dışında beraberindekilerin hava alanına tecavüz sayılan, kardeş kardeşin arasına dostuna,arkadaşına ,konşuna, hatta düşmanına bile  munafiklik sokmak, güzel havayı kirletip onu dumanlı bir havaya dönüştüren sigara ve her türlü duman, halkın büyük bir çoğunluğunun münker saymadığı münkerlerdendir.. İnsan vücut  Aura çakralara derin yaralar açar ve sağlığı bozulur gittikçe  psikojojik ruh alemi bozulur...Çünkü anlamak istemezler Erdem olamazlar .Sadece okumak anlamak..

     “Her insanoğlu gölgesinden bile sorumlu olduğunu bilseydi.. Yaşamları devam ederdi”        

    Sorumsuzluk insan ırkı.   

Resulullah (s.a.v.)Beni yemene gönderirken tavsiye mahiyetinde şöyle dedi :”Ey ALİ !! İstihare eden şaşırmaz , İstişare eden pişman olmaz .Sakın gecenin başında kalkıp yola çıkma. Çünkü Yüce Allah ,gündüzde saklamadığı şeyleri, gecede saklayıp dürer.Allah adıyla sabah erkenden yola çık.”

 Bazen bakıyorum insanı zora sokan olaylar (her olay) , bazen insan hayatını ucuzasanan kişiler bilmiyor mu o insan kendisi olamaz mı aynı yerden çocuğu ailesi geçmeyecek mi  şaşılacak kendisi kendisini görmeyen insanlar çok yazık insan bedenine ruhuna zarar verenler haram işlediklerini gerçekten bilmiyor mu yapanlar ve görevi almış kişiler….Aman sende deyip kenara atmak neyin nesi birde biraz ilerde din sömürme konuşmalarıyla neyi karşılaştırıyor bilmez mi az önce haram işlediklerini…Evet  bilmezler çünkü o anı ötelerşimdiki anı benimser sonrada ahkam kesilir, başına iş geldiklerinde" Allah’ım" ben ne yaptım bana bunları gösterdin, der yakınırlar bu bir kısastır farkına varmaz….Varmaz çünkü istişare etmediler kendini hep haklı buldular….

Başkasının kendi üzerinde hakkı olanın da, başkası üzerinde hakkı vardır. Birinin üzerinde hakkı olan, ama başkasının kendi üzerinde hakkı olmayan biri olsaydı, bu yaratıkları değil, ancak münezzeh olan “Allah “olurdu.

 Hz. Ali (a.s.) buyurdu: “Kim Allah’tan sakınırsa Allah, onun için fitnelerden bir çıkış yolu ve karanlıklarda bir nur verir. Gölgesi Allah’ın Arş’ı, nuru O’nun cemali, ziyaretçileri melekler, arkadaşları peygamberler olur”  

Allahü teâlânın ilâhlıkta şeriki, ortağı yoktur. Mülkü hiç yok olmayan bir meliktir. Noksanlık olan her şeyden münezzehtir. Ayıplardan ve kudretsizlik ten uzaktır. Müminleri sonsuz azabdan emîn kılmıştır. Her şey üzerine hâkim ve hâfızdır. Hükmünde galib dir.   İnsanlar bir şey yapmak isteyince, O da irade ederse, isterse o şeyi yaratır. Halık(yaratıcı) yalnız O'dur. O'ndan başka kimse hiçbir şey yaratamaz. O'ndan başka kimseye halık (yaratıcı) denilemez. İnsanların dünyada ve ahirette rahat ve huzur içinde yaşamalarını, sonsuz saadete kavuşmalarını sağlayan kurtuluş yolunu göstermiş ve bu yolda yaşamalarını emretmiştir. Azamet (büyüklük) ve kibriyâ (yücelik) ancak O'na mahsustur. Allahü teâlâ müşriklerin (puta tapanların) şirklerinden (ortak koşmalarından) ve iftiralarından münezzehtir.

 Öyle insanlar var ki  okumuş okumamışları aralarında istemez bir fark görür hep amaokumamış hep saygılıdır hürmet gösterir sevgi gösterir hep tüm insanları hoş sevgi görür…Çünkü Akıldır. .Okumak üstünlük değildir okuyup anlamaktır… Toplum her zamandinamik tır .Bunu bil ki..Allahın iman gücüyle Halk her zaman dinamik başısecdeden başka eğilmez. Bir nefes yaşama bir nefes ölüm perde arkası her kes aynıayrıcalık yok bil ki bilgi sadece okuduğunuz okulda kitap da yazmaz çevrendeki insanın aklındadır sadece logoyu birleştirmek senin ayrım görmeden gezmek, okumak, akıl almak doğadan….İşte yaşam ve gelecek budur….Herkesin bilgisi vardır bilgi toplamak akılda yorumlamak dinlemek gerçek yolu bulup kendini terbiye etmek gene okumak ve anlamak…Benlik her zaman zarar getirir… 


                                                      Çoban sakli şifa     

                                                      KARAMSARLIK          

 Yaşam sizce yaşadığınız süre içinde ne getirdi ne götürdü belki çok kazandın ama vücuduna zarar verdin bitirdin, yaşamla hiç ilgilenmedin  çevrene zarar  gene vücuduna zarar verdin ,doğruyu yanlışı bilmedin boşu dolu doluyu boş bilmedin gene yaşamına vücuduna  zarar verdin ,iyi kötü kötüyü iyi gördüm  gene yaşamına ve işine  zarar verdin, Okumayı  öğrendin okumadın vücuduna ilmine bilimine zarar verdin , Dünyaya geldin ne yaptın….Bir şey anlamadınız değil mi …..Yaşamda ne istediğini bilmedin strese girdin…

Tefekkürde bulunulmalı; “Ben kimim, nereden geldim, nereye gidiyorum, Allah'ın benden istekleri nelerdir” gibi konular başta olmak üzere hayatî meselelerde derin düşüncelere girmeli… 

  Cenab-i Allah'a karsı kulluk görevlerini yerine getirmelerini yaradılışın gayesi olarak emret mis, bu amaca ulaşmak için de onları gerekli duyularla donatmıştır. Bu duyular belirtilen amaca yönelik hayata geçirildiğinde, insanların Dünya ve Ahiret saadetiteminat altına alınmış olur. işte bu saadetin sağlanması için de aklın gönül üzerinde hükümranlık kazanması ve oluşacak içgüdülerin akil süzgecinden geçirilmesi gerekir. Bu bağlamda nefsani duygulardan karamsarlığın insan hayati üzerindeki menfi etkilerine değinmek üzere Kuran-i Kerim'in bu kavram hakkında verdiği örnekleri okuyun stresi atın Karamsarlığı atın…Her nerde olursan Ol, kim olursan ol, sadece Oku, zaman çok kısa….

  ”ALLAH” Herkeze Mevlid Kandili hayırlar getirmesi ve Dünyaya Huzur getirmesi dileyim.. VE.. Tüm dünya insanını.. Kötü emelli maskeli  insanlardan bizi koruması“ALLAHTAN” isteyim VE Dileğim dir…

                                                        Çoban sakli şifa 

                                                             YA SONRA

 Allahu Teâlâ’yı seven ve korkan kimse, elbette O’nun sevdiklerini de sever. Önce Allah’ın Habibi Hz. Rasûlullah’ı (s.a.v) sever. Sonra ona ait olan, ondan sayılan, onunla anılan her şeyi sever. Sevmesi de gerekir. Bunların başında Ehl-i Beyt gelir.

  Atalarının bıraktığı bu toprakları koruyan millet ,asker, polis ,vatan bekçileri  ve onların içinden çıkan seçilmiş önderi Koruyamayan bilsin ki inancı imanı vatanı elinden gitmiş gibi olur ve bu utançla gelecek nesillerine hiç bir şey bırakamaz ..Anılmaz….Şimdiden her şeye ve özgürlüğüne sırt çevirir….  

   Hz Ali a.s Şöyle buyurdu “Sizler her şeyi affedin ama Vatana ihanet edeni affetmeyin diyor”.  Dıştan ve içten gelecek Bir zerre kadar sıkıntı…Bir Türk vatandaşına savaş açılmış sayılır ve Türk  halkına savaş açmaktır ..Tüm Dünya inananların "Allahu Teala" Yaratanın Kanunu geçerlidir…

(Kısasa kısas)”Ey akıl sahipleri kısasta sizin için hayat vardır . Umulur ki suç işlemekten sakınırsınız”(Baraka 2/2178-179) Ya sonra…

                                                    Çoban saklı sifa       

                                       TEVEKKÜL /ÖZÜNE DÖNMEK    

  Bu gün cebinde tuttuğun para beklemek neyine yarıyor hiç…Az daha kazanayım… ya sonra …. Yada sonrası yoksa…. Milliliğine dönmek özüne biraz daha yaklaşmak Kağıt bir parça .. Altın ve gümüş insan vücudunda  altın gümüş yok ise pusulada olduğu gibi yönünüzü özünüzü bulamazsınız.

         Erkekte  GÜMÜŞ  Bayanlarda ALTIN Bir sebep bir Tevekkül vardır..             


 Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır "Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir."                   

  Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır    "Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. "   

                                                 Çoban sakli şifa 

                                                  ÇİVİLİ SEMER       

 Kedine yardım edemeyen her kimse Başkalarına yardım edemez ...Sadece kendilerini ve yerini koruyabilmek için Aklı ,ilmi ,olmayan bir kişiyi ve kişileri beyinlerini yıkarlar...

 Şunu bilin ki ele sayılacak kişi ve kişiler kedi vatandaşlarını bile beyinlerini ,ruhlarınızehirli yerek kendi  geçmişten gelen ruh yapıları sadece el ayak  kafa uçurmaktan başka  bir şey bilmezler , görünen yüzleri  gülse de gerçek değildir….

 Köşe ve masa altında ,yanız kaldılar mı  her şeyden korktukları  için ikinci gerçek yüzünü gösterir.. İçleri ve ruhları görünüşleri şeytandan başka bir şeye benzemez..  Elle sayılacak kadar azdırlar…Çünkü 1001 yüz 1001 gece masalı gibilerdir… Oyunları bitmez….

 1001 gece masalı bitmeyen masaldır..

 Bazen hain bir kişi ölür ama onu kullanan kişiler onun yaşamasını ister derecede planları için plan gerçekleştirirler yüz nakli gerçekleştirerek aynı kişiyi aynı olarak oyuna devam ederler sonuç o ülkeyi ele geçirmek  ….ya uykum geldi 1002 ye devam edersin…… 

  Çıkan herkesi korkuturlar onlarla bir kuyuya girilmez ve müttefik olunmaz senle olurlar kaybettin mi arkandan sanki savaşı kazanılmış gibi sevinir ,tarihte yaşanmış olayları vardır araştırın okuyacaksınız çünkü bunlar için dereden geçerken paçanı sıvama bırak ıslansın …60 YILDAN Beri sırtımızda taşıdık hala taşımanızı isterler taşırsak bu sefer çivili semeri sırtımıza vuracaklar…. Tahta kaşıkla yemeyi biliyorsak, bilmesek te öğreniriz  o zaman. Biz bize yeter artarız…

                Sende menfaat ı çıkarı olan bir kişi seni altın semerlerde gezdirir .

                   Çıkarlar menfaatler bitince çivili semeri senin  sırtında gezdirir           .

  Hz Muhammed (s.a.v ) İnsanların en cömerdi . Evinde bir altın ya da gümüş bulundurarak uyumadı  ihtiyacından fazla bir şey eline geçince ,muhtacını bulup veremeyince evine girmezdi İsteyeni boş çevirmek adeti değildi .Elimdeki mevcut bitince sabreder, tahammül ederdi.

İlime ,bilgi almak için kapıya gidin.

 Hz. Ali a.s Şöyle buyurdu Düşünce saf bir aynadır. İbret almak ,uyaran bir öğütçüdür .Başkaları için hoşlanmadığın şeyden kaçınman ,edep olarak sana yeter .İlim amelle birliktedir ,o halde ilmi olan amel eder .Çünkü ilim ameli çağırır ,icabet ederse kalır ,etmezse göçer gider.

   İyi gün yeme dostu kısa adı  (ye gün dostu)  Şunu bilin bu vatanda yaşayan insan bu vatanı başkasına verir mi . Bir kendinize sorun sizin onlardan eksiğiniz ne…Cennet gibi vatan içindeyiz sadece üç beş kişinin huzuru olsun diye mi atalarınız size teslim etti ,onlar için mi vatana şehit düştüler, başınızı öne koyun düşünün benim hiç bu dünyada mala dünyalığa ihtiyacım yok sadece eşimi, dostumu, milletimi, önderimi,  Askerimi, polisimi atalarımın bıraktığı toprakları vatanımı savunmak gerisi boş benden sonrayakalemi teslim etmek vazifem ….ya sızın ..  

              Zaman pembe rüyalar değil gerçek cenneti bulmak istiyorsan 

                                       önce inancınla inanarak Huzuru bul. 

 Bırakın onlardan Çok ustun ırksınız bunu unutmayın AMA biz yaratan (rabbim)karşısında tüm insanları aynı olduğunu bildiğimiz için biz kendimizi üstün saymayız çünkü onun karşısında hepimiz aynıyız.. Topraktan geldik toprağa gideceğiz ruhumuz inancımız ( YARATANA RABBİME ALAHA TANRIYA)   ona ayıt.                                    

                        "Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. "           

                         "Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir."       

    “Kevser havuzunda yaşamak su içmek  varken , Cehennem  ateş topunuz ne işiniz var"

 Sigara söndürürken  kibrit çöpünü sonuna  kadar yakıp elinin yanmasına dayanamayan nasıl olur da bir başkasının canını yakar hiç düşündün mü  düşündünüz mü  senin de ocağın yandığının farkında mısın… Kandıranlar kandırılmış mısın. Bazen madden yanar .Bazen manen yanar..Yaşam hayatında Kendine bir sor…..    

                                                        Çoban sakli şifa    

                             SON  ÇIKIŞ ÇAĞRI VAR VAROLUŞ VE DİRİLİŞ  

                                                      Saysanız yüz olmaz

              (Dünya iki rakamlı zenginlerin çöküşü farkına varın çökertmek elinizde)  

                                         Tek silahınız var YALANI BIRAKMAK                       

  Dünya yanız gelin ( ÖNDERLE) Birlik olun Vatan sizleri bekliyor…. Eman dilenin ve erdem olun vatan, Vatan evlatları olarak sizler başkasına köle olacağınıza dünya hakım olun hep sizin elinizde kimse sonsuza kadar yaşamaz ana nesliniz sonsuza kadar yaşar BASİRETLİ KİŞİ anlar ve sonsuza kadar lider olarak yaşar veya neslinizi köle olarak yaşattırmazsınız….Neyi paylaşamıyor ve neyi paylaştırarak kasalarını dolduranlarla iş birliği yapıyor ve farkına varmıyorsunuz başarılı ve güçlüsünüz ama ne yazık bunları görmüyorsanız siz sadece kendinizi ve ailenizi bile göremeyecek kadar körleşmişsiniz. Sizler o zaman vatan evlatları değil içeri sızan bir elamansınız…KAOSPlanlayıcısınız….Bunlar  Avrupalı gibi düşünür her köşe başına darağacı  dikerler….Avrupa kafasına gitmeyin giderseniz yoksunuz…Allah emrini, Peygamber kapısını, peygamberimizin buyur ettiği İlim kapısından ve adalet KURAN  dan ayrılmayarak yürümek ne kadar zor…Sadece İnanmak ve Akıl……Hala üç oyunu oynuyorsunuz .Duymuyor ,konuşmuyor ,Görmüyorsunuz  sizler farkında değilsiniz ama Halk bunları hep izliyor farkına varıyor…Ben Dağdaki Çoban…..  

 Hz .Ali  a.s  Şöyle Buyuru “Yeryüzünde Allah’ın azabından iki eman vardır .Onlardan biri kandırılmış (elden çıkmış )diğeri ise yanınızdadır ,o halde ona sarılım Kandırılmış olan (eman)  Resulullah: baki kalan (eman) ise istiğfardır”..

Eman

Bir kimseye veya düşmana; söz, işâret veya yazı ile, mal ve can güvenliğinin emniyet (güven) altında olduğunu bildirme.

İlticâ edenlere emân vermekte bütün Müslüman lar eşittir. Halktan herhangi biri de bu hakka sâhiptir. O hâlde kim bir Müslümanın ahdini (verdiği sözü) bozarsa, ona ihânet ederse, Allah'ın, meleklerin ve bütün insanların lâneti onun üzerine olur.

İstiğfar  

İstiğfar kelimesinin sözlük anlamı  bağışlanmayı dilemektir. Terim anlamı ise: yaptığı kötülüklerden pişman olup, Allah’tan bağışlamasını dilemektir. 

Medeniyet Avrupa nın son yüz yılını inceleyin kanunlarını inceleyin yasalarını inceleyin ,ondan sonra medeniyet dersine gireriz….Nerden başlayacağını  BİLMİYORSAN Kısa yolu söyleye yin Temizlik tuvalet ten başla.

  Biz inşaat başlarken önce tuvaletten hamam  dan başlarız başkaları gibi son yüz yılda tanışmadık. İslamiyet geldiğinden beri gelen töre kültür ,Çocuk ,eş, anne ,baba, atalarımızı ,ve ayrıca kanun eşte eşit pay sözleşmeli evlilik ,yanı bu gün gelen tüm kanunlar Dünyaya gelen din kitaplarından alınma (Kurandan alıntılar ) işlerine göre yasa kanun çıkaranlar….  

  Başka bir şey daha iyi anlaşılır….Lahmacun ,baklava ,lale ,Nasrettin hocayı ver diniz.. Elinizden şimdide  AVRUPA  girmek için İslami insanlığı" Kuranı" damı vereceksiniz….

 Hedefin   gözün kulağın  batıda olsun bedenin İslamiye tin  kültürün ,medeniyetin özünle kalsın….”Senin kanunun Kuran rehberin” Bilgi öğrenmek istiyorsan “Kuran” … İlim örenmek istersen Hz Ali ( a.s.) kapısına git.. Adalet öğrenmek istersen Hz Ömer….İslami Öğrenmek istersen Hz Muhammed (s.a.v ) kapısına ….Var git şimdi araştır …..

 Pusulan Kuzeyi gösterse de  unutma  Her yol Mekke ye çıkar ….(Paris e  çıkmaz)..Yaratanın emirlerini yerine getir yeter “ALLAH”…….

                       ….. İster batılı, İster doğulu her gittiğin yerde yabancısın…. 

         Kırılma sonrası kahramanlık ve dünya ya gerçek demokrasiyi bu Halk gösterdi    

                                                      Onlar hazmedemiyor                                                          

   15 Temmuz 2016  Kırılma noktası …Öncesi hep yapılan işler seni yok etmeyleTruva atını oynadılar. Hala 15 Temmuz öncesini  tartışıyor elinize ne geçiyor .Kapatın önünüze bakın Hala anlayamadıysanız .Bu iş AKIL  işi 100 YIL DA GEÇSE ALMAZLARRRRRRRRRRRRRR…Sağır sultan duydu dağdaki Çoban alladı barı Reklam yapmayın işinize önünüze bakın beylerrrrrrrrrrrr…60 yıl oldu hala bur da yız .Barı sizler neslinizi kurtarın…Çıkarları olmadan size bal çalmazlardı…İşleri bitti Truva atı yandı  .Başka oyuna düşmeyin…Birde her fırsatta gizli reklam yapmayın.                                         
   “Kırıldığında insanlarla ve yabancılarla  araya mesafe koymak lazım Hissediyorlarsa            
              yanına geleceklerdir. Gelmiyorlarsa doğru mesafeyi buldun demektir”   

                                         Allah’tan korkan O’na  Doğru koşar.     
                              

Aaaaa Dertleri o değil şunu bilin ki  84 öncesi den sahne hazırlığı Aslında 50 ler den gelen plan … 1984  başlayıp açılan 87 den itibaren Truva planı başlar halkı teknolojiyle çılgın hale gelir her şey serbes leşir gözü boyana halk içlerinden Karınları  AĞRIYAN Truva cılar papatya Tohumlarını atar RÜŞVET YEMEZ  yemez denilen Avrupa ..tohum açan Truva cılar başlar hayali ihraca da faturacılığa yeşeren papatyalar derya deniz devletten alır suları büyürler çiçekler açar büyür artık ağrıyan mideleri yemeye başlar ağrıları geçse de ….yetmez derler …Avrupa ve düşmanlar İkin ci dalga  CANAVARLARINI  bu sefer ekonomiye salarlar hayali ihracatlar artar yemeye doymayanlar bu sefer insanları zehirlemek için her türlü pisliklerini yaparak bu da yetmez denen Avrupa hayata hiç geçmeyecek Avrupa birliği diye bal çalan Avrupa 1995 de Gümrük birliği adına tek taraflı gözü boyama taktikleri Truva atını Biraz daha sürerek daha ileri götürerek …..Ver takke ver külah büyüyen papatyalar ….tek başına büyüyen garibim başka  çiçekler güneş yüzü görmeyerek kurur kuruyan çiçekler rüzgar bir oraya bir buraya gider tutunacak bir yer olursa oraya tutunarak hayatını devam ettirirler…..Canavar  ve papatyalar HER YERE YERLEŞMİŞ bir yandan halkı bir yandan hayali bir yandan devletten  yedikçe yenerek GEÇMİŞTE ve GELEÇEKTE ONLAR İÇİN TEHLİKELİçiçekleri yok etmek uğraştılar…. AMA öğle BİR Çiçek gelir ki  Merasını korumakiçin her şeyi yapar bekler, bekler , bekler  tohumlarını attıkça canavarlar ve papatyalar yok olmaya başlarken ağrıyan mideler bu sefer midelerinde çıban,  ülsere  yol açmaya başladığını anlayanlar ilacı nerden buluruz düşünenler…. Planlama kışkırtma KAOSplanına başlarlar….Yanı Kısaca DERTLERİ BU …Bu millet soğan ekmeye yemeye yıldızları seyrederek kahvesini çay içmesini öğrendi ,daha olmadı yufka katık çok … Ekonomiyi zora ra sokanı bir inceleyin 84 buyana 2016 görün  bakın….Artık halk okumayı yazmayı biliyor…Anlıyor ….Her geçen gün  biz zarar da görsek bulgur ekmek katığa devam ederiz…Ama papatya ve canavarlar Avrupa ve düşmanlar elle sayılan zenginler grafikleri çok hızlı vazıyette düştüğünü görecek siniz….. DahaÖTESİ var mı… Bir nefes  ALMAK  Bir nefes VERMEK  O kadar yakınız…Ya Siz…..

Hz Ali a.s Şöyle buyurdu “Oğlum fakirliğe düşmenden korkarım .Ondan Allah’a sığın ,çünkü fakirlik ,dini noksanlaştırır ,aklı şaşkınlığa düşürür, düşmanlığa sebep olur”                              
                                                     Sadece AKIL                                            

  Hz Ali Oğlu Hz Hasan’a şöyle buyurdu “Amel  ettiğinde zarara uğramayacağın şu dört hususu benden öğren. En büyük zenginlik  akıldır, en büyük yoksulluk  ahmaklıktır, en korkunç şey  kendini beğenmektir, en değerli büyüklük güzel AHLAKTIR 

                                                          Çoban sakli şifa      

                                                        ÇESARETMİ               

    "Bir mıh nalı kurtarır ,bir nal bir atı ,bir at komutanı ,bir komutan   bir orduyu ,

                              bir ordu bir ülkeyi kurtarır"….Unutulmayan bir söz…   

  Havalı olmak istiyorsun hayatını özgürce yaşamak istiyorsun her şeyi yapmak istiyorsun. Yaşamak için Uyumak istediğin kadar başarmak istemiyorsun. Her şeye boyun eğiyorsun .Ama En derindeki korkularımız zayıf değildirler. En derindeki korkularımız gücümüzünötesindedir.

Cesaret mi : 
           Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir. 

 Selçuklu, Türkü ,Kürdü ,Rumeli ,Laz  Çerkez ,Orta Asya , Ertuğrul , Barbaros  Mezopotanya , Fatihin, Osmanlı torunlarıyız, Bu vatanda suyunu havasını ayran aşı yufkasını katık yiyenler Tüpü çakmakla kontrol ettiğini bilmezler mi… 

                                                      Çoban sakli şifa

                                                     KULAK EL AYAK     

Hz Ali a.s Şöyle buyurdu “İlacın kendindedir, fakat sen görmüyorsun .Derdin de kendin dedir, fakat farkında değilsin. Küçücük bir cisimden ibaret olduğunu mu sanıyorsun .Oysa şu koca alem sen de özetlenmiştir .Sen ayetleriyle gizli olanın açığa kavuştuğu  Mubin  kitapsın”

Mubin  iyiyi kötüden, doğruyu yan­lıştan, hayrı serden ayıran: Kur’an-ı mübîn, din-i mübin. Açık, anlaşılır, aşikar, belli.

Hz Ali a.s Şöyle buyurdu :”İbret alınacak şey ne kadar da çoktur .İbret alan ise ne kadar da azdır. Düşmanlıkta aşırı giden günah işler ,ondan geri kalan zulme uğrar ,(delilsiz) düşmanlık eden ise takvalı olamaz.

 Takva Allahü tealanın emirlerini yapıp yasaklarından kaçınmak. Haramların ve şüpheli olanların hepsinden sakınmak. İnsanı, Allahü tealaya kavuşturan, O'nun sevgisine ulaştıran güzel huylardan biri de takvadır. Takva, Allahü tealadan korkup, yasak ettiği şeylerden elini çekmek, uzaklaşmaktır. İnsana dünyada ve ahirette zarar veren her şey, kötü ahlaktan meydana gelmektedir. Yani, zararların, kötülüklerin başı, kötü huylu olmaktır. Kötülüklerden sakınmaya Takva denir.

 Sen her şeyi düzetmek istiyorsan dengede durmasını istiyorsan Devletinin soyulmasını önle ithalat ihracat bankacılık faiz lobisi her şey senin elinde haksız kazanca son ver ve yalanı bırak zaten her şey düzelir…. Hükümetin önderinin kulağı ol yeter.. İşte düşman kımıldayamaz…

                    Sen Devletini korumak istiyorsan Hükümetin eli ayağı ol…                   

                             Artık bu Devleti soyamaz zarara uğratamazsınız.

                                                      Çoban sakli şifa  

        ARAŞTIRIN HEP SEYRETMEK /DUYMAK  İSTEDİĞİMİZ ŞEY ŞİDDET :SONUÇ FELAKET  

 Bir insan ve dünya insanı yalanı bıraksa her şey yoluna girer (ama ) ne hikmetse yaşamlarının ,seyretmede ,duymada , şiddete artışlarına en yakınlarının bile kötü haberlerini duymak la biraz hüzün  birazda ister derecede duymalarını haz ediyorlar elinde olmayarak… Çünkü bizi zehirliyorlar ve beyinlerimizi görsellerle aşılıyorlar farkına  varmadan şiddeti ,Erdemliliği ortadan kaldırma ,açgözlülük, isteme, arzularına nefsine hakım  olamayanlar ,zalimlik ,zülüm  yapanlar .Sonunda bilsin ki  hâksiz bir şekilde kazanılan para servet ,kendilerinin  çöküşü ,gücün elden gitmesi ,felaket, afet, zincirleme  KAOSA  gidilmekte yok olmaktayız……Okunuyoruz Bilim İlim  araştırmıyoruz…Akılı saklamakla uğraşmaktayız….Aslında Düşünerek  basiretkazanmak….

Hz Ali  a.s Buyurdu ki  “Tamah ,insanın helake uğratandır, kurtaran değil :kefildir, vefa gösteren değil. Rekabet edilen şey ne kadar ne kadar büyük olursa onu kaybetmenin musibeti daha büyük olur .Arzular basiret  gözlerini köreltir  ve nasip peşinden koşmayana  ulaşır.

Temah  :Şiddetle İsteme, ifrat derecede arzu. Hırs, açgözlülük anlamına gelir.

Helâk :lügat olarak, ölmek, mahvolmak, perişan olmak, bir şeyin dünyadan aniden yok olması, saltanatın, gücün elden gitmesi, fena bulmak, mal harcamak, tüketmek, satmak, bir şeyi çok arzulamak, canı çekmek, Cehenneme düşmek, yok olmak, felâket, afet, tehlike, yokluk ve harap olmak gibi anlamlara gelmektedir.

Basiret :İdrak, zeka, ilim, tecrübe, kalp ile görme, doğru ve ölçülü bakış, uzağı görme, kavrayış, feraset. Başımızdaki göze basar, kalp gözüne de basîret denir.  Buna göre basîret; kalp gözüyle görüş, işin iç yüzüne nüfuz etmek bir şeyin içini -dışını, önünü- sonunu, aslını ve hakikatini bilmektir. Bu nedenle basîret-i kalp, kalp uyanıklığı; basîretsiz,gafil, basîreti bağlanmak gaflette bulunmak anlamına gelir.

 Hz Ali a.s Buyurduki “Eskiden  ilahi  bir  kardeşim  vardı Ağrısını ,dindikten sonra söylerdi .Söylediği şeyi yapar ,yapmadığı şeyi söylemezdi .Sözde mağlup olsa da susmakta  mağlup olmazdı Duymayı konuşmakta n daha çok isterdi .Siz de bu çeşit huylara sarılın onları elde etmek için yarışın.”

         KAOSA Oyununa gelmeyin hala ayaktasınız biz bize yeteriz.

İnsan yaşadıkça anlıyor kendi halkın , kendi kayığını halkınla çekmezsen  bir yerlere gidemiyorsun…Bir önder  VATAN için BAYRAK için önder olsun…Yeter ……                               

                                         Çoban sakli şifa     

                                           Çobana Deseler              

  Eskiden gelen Osmanlıyı yıkma planları devam edenken amaca uğraştıklarını zannederken halkı hesaba katmayan yabancılar beklemeye çekilir. Zamanı başka tarihlere ve uzun oyunlarını ertelerler… Atatürk  ve Atamızın , ölmesini bekleyenler Fransa ve Avrupa ve diş güçler içerden kaleyi (Truva planı yaparak) oyuna gelen idareciler  ve 15 Temmuz yanız adama kadar hepsi  suç işlemiş tüm vekillikleriniiptal ederdim…. Şu andaki yenilen içilen para bile Türk halkının parasını hala yemekteler….    

  Çevrelerindekileri  halksız ihalelerle almış Haberleşme , altyapı temel taşını oynayan haksız para ( buna ben kanlı para), Türk halkının paralarını hala yemekle uğraşmakta ve hala kendilerini suçlu görmüyorsalar bilsin ki vatan evlatlarının doğmamış çocukların parasını yemekteler bilinmesi  bilmiyorsalar bilmelerini  bu vatanda yaşıyorsan  söylemek benim hakkım ve hakkımı helal etmem.. 

Bürokratlarda ….Suçlu arıyorsanız bir suçsuz bulursanız suçluları bulacaksınız… … Diyeceksin hepsini hayır yönetici ve idareciler yanı (devlet deniz diyenler)….. Devlet içindeki yöneticiler ,Adalet , Halk işini  bilir…Top  yekun arınmak işte o zaman temiz bir ortamda yetişen nesil  7 cihanı titretir.   

   Hz.Ali (a.s.) Duyurdu ki Halkın arzularını yerine getir ,onlara güzel övgü de bulun ,tahammül ettikleri zorlukları sürekli dile getir .Çünkü yaptıkları güzel işler çokça zikretmek yiğitlikleri hareketlendirir geri kalmış olanları işe teşvik eder. Önçelikle tanıtın.                         
                                                        Çoban saklı şıfa     

                                                    HEP DAHA SONRA   

 Bazı insanlar yanız olduğunu hisseder aslında hiç öyle değildir yanında kendini koruyan eş vardır o hep yanındadır insan hiç farkına varmaz bazen  hissettirir ama bazen dersin bana ne oluyor ,hatta bazen korkarsın sana bazen yol gösterir ,yapmazsın daha sonra dersin seni ,doğru yola itmek seni kötülüklerden  korumak için ,sadaka iyilikler, meşguliyet  yapmanı sunar bazen verir bazen de hep sonra dersin ,hep rızkını hep itersin ,bazen oturur rabbim bana niye vermiyor der yakınırsın, enerjiler sana madden verilmez.. 
 Enerjiye inanıyor sun o gün telekomünikasyonlarla  uğraşı  içindesin ,sesler duyar  algılar beğen, paylaş ,yorum ona göre hareketler yaparsın görünmeyen enerjiye bir sese  taparcasına koşar her dediğini yaparsın…AMMAAA Yanındaki  eş  sesine  kulak vermezsin …Hep daha sonra dersin ,peki hep daha sonra istediğin ne kendine sordun mu …”Rabbim” tüm insanoğluna haram yedirmez sadece nefsini şeytana kaptırmış olanı doğru yola getirmek için ses verir enerji verir hep daha sonra dediğin şey sana Helalyedirmek için yoluna çıkartır ama hep daha sonra dersin…Sana bir şey söylesem. Daha sonra dediğin şey…Şimdiki istediklerin olmasın…

Hz Ali a.s. Şöyle buyurdu “Allah’a imanı, şirki temizlemek  : namazı kibirden uzak tutmak: zekatı ,rızka bir sebep:  orucu yaratıkların ihlasını denemek: haccı  inananların din için yakınlaşmalarını sağlamak: imameti ümmetin düzene girmesini: itaatin de imamet makamını ulamak için farz kıldı”

                                      Ne istemek daha sonra demek

   Hissetmek yapmak iman ve rızkın kendi isteğini yerine gelmesi demek

                                               Çoban sakli şifa      

                                       ŞİMDİ DAĞLARDA ÇOBAN    

                               BUNLAR YORUMLARA/yolu biliyor        

Bu dünyada dertler bitmez dert dediğin senin nefsine hakim olamayışın. Hakim olmakla dertlerinin sonu ve Huzur kapının açılmasıdır. Gidenler dönmesi ve isteklerinin gelmesiyle daha iyi yollara gitmeni sağlar..                                                                                    
                                                  Çoban sakli şifa     

  Bir insana iyilik yaparsın ama o insandan bir beklenti olmadan iyilik yaptın mı o iyilik geçerli dır. Beklentilerle o kişiyi sıkıntılara düşürür o kişiyi yerinden yurdun dan ettin mi vay haline ne bu dünyada ne öbür dünyada yer bulamazsın…Bu dünyada hastalıklar ve bela şimdiden başlar… 

                                                 Çoban sakli şifa      

60 Sene hep koştum Allahıma çok şükür hiç Kapım Kapanmadı sebep , yıkıldım buna da şükür dedim, kandırıldım bunda da hayır vardır debim, Elimde imkanlar vardı karşılık beklemeden  hayır ettim ,Şimdi döndüm geriye bu dünya benim olsa ne yazar gel dik gidiyoruz giderayak 60 seneyi yazarak gidiyoruz hiç karşılık beklemeden bu gün belki sadaka veremiyoruz ama unutmayın bilgi ,söz, gülmek, yazmak ,paylaşmak  bile sadaka….Söz ,konuşmak ,yazmak ,İlla  Prof ,yazar ,alım ,öğretmen ,okumuş olmana gerek yok…İlk  olarak oku … Başka söze hacet var mı ..Sadece Akıl…..

                                               Çoban sakli şifa   

 Kısa öz /Gücümü atalarımın inandığı imandan “yaratandan” özümü alırım.        

 Hz Ali a.s Şöyle buyurdu “Sizler her şeyi affedin ama Vatana ihanet edeniaffetmeyin diyor”.  Dıştan ve içten gelecek.. Bir zerre kadar sıkıntı…. 

 Şunu şöyle düşün o akşam ve de gerçekleşseydi . Acaba bu gün hala ne tartışacaktınız gördükleriniz yanı o gece sokakta olanlar hepsi hapiste mi olacak tı ve kendi ırkınasilah ve bomba atanlar, bende dışardaydım  diyenleri  yaşatılacak mıydı  acaba bu gün ne diyecektiniz düşündünüz mü şu anda neyi muhalefet yapmaktasınız o gün gerçekleşseydi şimdi ayakta mıydınız yoksa farkın damıydınız ne hikmetse her kez dışardaydı gene bir çapanoğlu yaşatmaktasınız bu vatan sizin gördüğünüz vecebinizdeki komi din üzeri bozuk para kutusu değil. Farkına varınca pusuladeğişti bu Halk her şeyin farkında sizde farkına varın seçilmiş önder arkasında durun tartışabilir rekabet edebilir seçim geldiği zaman er meydanına çıkar pehlivanlığınızı hünerinizi gösterir seçilir siniz bu vatan başkalarıyla paylaşılmaz akıldan çıkarmamak gerekli biz bu dağların nesine gelmedik her köşesini korumaya ve bu vatanı bekçiliğinegeldik gidecek yerimiz olmadığından bu vatanın her köşesindeydik.. Bir nefes alışınız ,öksürmeniz ,muhalefetliğiniz yanı….. inadınız ekonomiyi bozuyorsunuz endekslerseniz  60 seneden beri  soframda bulgur soğan katık yoğurttum yufkam ayran aşım var var oldukça benim ekonomiyi bozamazsınız bütçemde belli ayağımı yorgana göre uzatata boşa söylemedi bu günler için fısıldadı …ya sizin ….

 Hz.Ali (a.s.) Duyurdu ki Halkın arzularını yerine getir ,onlara güzel övgü de bulun,tahammül ettikleri zorlukları sürekli dile getir .Çünkü yaptıkları güzel işler çokça zikretmek yiğitlikleri hareketlendirir geri kalmış olanları işe teşvik eder. Ön çelikle tanıtın.                                                                

                                                    Çoban saklı şifa                                 

                                              SAYGI VE SEVENLERE                   

 “Akıllıyı bize tarif et” dediklerinde Hz Ali  (a s) buyurdu ki “Akıllı, her şeyi  layık olduğu yere koyandır.” “Cahili de tarif et “dediklerinde ise “Akıllıyı tarif etmekle cahili de tarif ettim” buyurdular.  

  Bilgi Okumaktır, bilgi yanız kalmak ve doğruyu bulmaktır ,Bilgi nerden başlamakla nerde sonu olmayan yoldur, Bilgi elindeki kılavuz seni sonsuz ilime götürür ,Bilgimuhalefet  yeri  ve zamanı değildir benim doğru dediğimi sen yanlış senin yanlış dediğini benim doğru demem seni yanlış yola sevk etmek benim cahilliğim dır. AKLIMA ŞÜPE DÜŞER , en iyi yol bildiğin tek yol senin bildiğin tek yoldur. Bilgi her insan içinde ilim vardır. Sadece okumak anlamaktır… Akıl ,ilim, oku. . İnanç   neye  İnaniyorsan …İnanmak başarmak bir öndekini geçmek değildir.

      Okuyarak yaşamakla İlim seni korur ama ezberlenecek bilgi seni yanlış yola sevk  eder.

       (Hayat ve zaman değişken Ümit ederim doğru yoldayım demen seni yanlış yola götürür.) 

                                                  ( Akıl ilim tereddüt etmez)                    

                                                           Çoban sakli şifa   

                   DÜNYAYA gelen bela....Nasıl ebedi kalmayı ümit edebilirsiniz.  

                                         İKİ TARAFLI OYNAYAN ŞİRKETLER

 Bu dünya nedir sadece yaşamak için bir birlerini öldürmekte ,tamam hayalindeki her şeyi kurdunuz ya sonra öyle kalacağını mı zannediyorsunuz sizi rahat bırakırlar mı başka bir zaman başka bir yerde sizlere gene sıkıştırarak silah sanayi  rahat bırakmaz kolay para ve gerisi ilaç ve malzemeler para getirecek her şeyi ortaya sürecek  genesahnede şirketler başı çekerek iflas olmak üzere bankalar şirketler kurtulacak ülkeleri parçalayacak insanları yok edecekler çünkü batan şirketler kendilerini kanlı parayla kurtaracak olan gene mazlumlara olacak bunu burduramayacak insanoğlu ,ne zaman dünya malından zerre kadar hak talep ettikçe,  "nefsini"  köreltemeyecek çünkü şeytanhep galip gelecek.
 Bu Dünya zannetmeyin hep aynı gidecek bu dünya yaşıyor ne nereye kadar öldürecek ,yıkacak, parçalayacak nereye kadar…. Bak şimdi …
 .Bu Dünya  5 kere yıkıldı daha da yıkılacak şimdi 30 40 60 70 yaşlarındasın  yıkarak ne kazanacaksın kısa zamanda 10 20 30 40 50 yıllar içinde kısmen ve doğal afetler virüslü hastalıklar eko bozukluğuyla sel suların yükselmesiyle ne yapacaksın hazırlandın mıHollanda ,Belçika ,ve Zellanda  ,Doğu Asya,Depremlerle afetler.Bunların gelen tsunamileri ,sular altında bu sene  ve birkaç yıl içinde için de kaldı mı ne yapacaksınız en yüksek yerlere mi  gideceksiniz  yanı hayal ettiğiniz bu gün Afrika dan kaçarak sizlere sığınan göçmenleri kabul etmezken yakında siz oralara gideceksiniz ,Çünkü oraları şimdiden parçalayarak insanları göçe zorluyorsunuz ,ve bir çok kabine , aşiretleri bir birine düşürerek insanları kıyım yaparak oradaki hazine kaynakları yağma ederek harçlı ordularını ,kafa kesen ,vahşi insan ırkını oralara götürüp fitne fesatla kıyım yaptırarak…Ne geçiyor ….Hayatınız hep oyun nasıl bir ırksınız Şunu biliyorum ki kendi vatandaşlarınız sizin yaptıklarınızı anlayacak yüzünüzdeki şeytan maskeyi düşürecek ,onlar sizi yok edecek ….Yakın bunu Böyle bilin….Çünkü kaşınıyorsunuz  Kötü ruhlusunuz ama bilin ki İyi ruhlar kazanacak…Her kez kötü ruh olunca iyi ruhlar yok ederseniz, kötü ruhta kalmaz bir birinizi yer bitirirsiniz….Sonun da gene yoksunuz…İyi tarafı bu….

.Hz Ali a.s Buyurdu ”İnsan ölüm okların hedefidir. Ömründen bir günde ayrılmadıkça yeni bir güne kavuşamaz o halde biz ölümün yardımcılarıyız vücudumuz ölüm oklarının hedefidir. O halde nasıl ebedi kalmayı ümit edebilirsiniz..”

                                                       Çoban sakli şifa    

                                                     AKIL              

 Bu her konuda aynıdır ister tek ister çoklu hep aynı, ihtizam ,düzen ,anlayış ,erdemlik, iyi yönde sıralanıp gider ve akıllı düşüncedir.

 Ama ne hikmetse dışarıdan fitne fesat almış gidiyor sanki bu ,bu dünya değil bu, bu vatan kendilerin değil, intizan sıra yok hep benim bırakın sıra size de gelir düşünce yok var ama dışarıdaki güç daha bas ki yaparak vaatler vererek .(NE NEREYE KADAR GİDEÇEK )

  Her kimse benim önderimdir atalarım büyüklerim benim töremden seçilmiş kişi benim için önderdir.

 “Akıllıyı bize tarif et” dediklerinde Hz Ali  (a s) buyurdu ki “Akıllı, her şeyi  layık olduğu yere koyandır.” “Cahili de tarif et “dediklerinde ise “Akıllıyı tarif etmekle cahili de tarif ettim” buyurdular. 

 Seçilmiş önder yerli yerine ihtizam düzen yerine getiriyorsa ,(yok) yerine getirmiyor ise bilin ki seçimle gelir seçimle gider. Yaşam, Töre, önder ,kültürümden Vatanımı sonuna ve sonu olmayan kardeşçe bu vatan koruyor ise..  Halk dışa doğru  baskıdan koruyacak ve sonsuza denk bu vatan koruyacak. 

  Vatan ilkokulda haritada 7 bölgesi var di öyle hatırlıyorum ,hava raporlarında bölge , bölge hava raporunu sunarken kimse bir şey demiyorlar  ne hikmetse eyalet lafları adamı çılgına çeviriyor ,Bu gün Osmanlı 600 sene Milyonlarca nüfusa sahipken ,Amerika Almanya  veya başka devletler ,  Eyaletler var iken, Almanya, Almanya değil mi ..Bur da zihniyet önemlidir içinde hainlik var ise halkı kışkırtma var ise içlerindeki parçalama olacaktır. (Ama Vatan TEK tir ).Allah Akıl fikir versin Bu devlet büyük.      

 Akıllı ise düşünmesi  lazım Çoban şöyle düşündü Kalkınma planı bu gün batıya göçü durdurabilirsiniz, Batıdaki vergi, kira ,iş yeri açma kotası ,buna benzer konular ağırlaştırma ,Doğuya tekrar dönüş para, teşvik , kira, yatırım ,faiz, elektrik Ucuz , hatta fosil yakıtı da, fabrika alanları, hayvancılık toplama çiflikleriyle  ,köy yöre ücretsiz destek ,Diğer bölgelere değişik teşvikler verilirse ve bölgeler bölge başkanlarıyla yönetilirse Ana başkan ve başkanlarıyla yönetilmesi  dünyaya sahip olmak demektir…

  Eskiden 10 ,15 milyon nüfus için iyi di ama şimdi 80 milyon Devlet kontrol  işidir iyi kontrol geleceğe daha iyi bakmaktır .Bir Çoban Ateş başında otururken düşünce kahveyi yudumlarken benim düşünce hayatım ama senin için olmaya bilir istersen otur sadece olduğun memlekette bir gümde çöpe atılan para  100 milyon tl…Hesapla…Bir dilim ekmekle. Bu nu Bilin ki gelecek seneler  bir dilim ekmek bulunamayacak.Çünkü Buğday yok.. Buğday koyun gerisi oyun…..Zamansız kar ve yağmurlar bilin ki sadece bereket değildir bu ekonun bozulması ve kuraklık….Artık yer değişme Toprağa sarılma zamanı…..Tohum zamanı....

                                          Çoban sakli şifa                                             

 Hz Ali a.s  Buyurdu ki “Ey Kumeyl İlim maldan hayırlıdır zira ilim seni korur ama malı sen korursun .Mal harcandığında azalır. (Ama) ilim harcandığında çoğalır ,malın verdiği makam ve şahsiyet malın yok olmasıyla yok olur.” (Var git sen düşün)

İyilik her insanın içinde olması lazım olan  bir yaratılıştır. Gene de Kendini muhafaza et  iyilik yaptığın insan dan. .İnsan Kıymet  bilmediği için Hemen suiistimal eder.. Her zaman iyilik yaptın mı  karşılık bekleme ki kendine iyilik yapmış olursun..

                                               Çoban saklı şifa                                                  

  Hz Ali a.s  Şöyle Buyurdu “Dünya kalmak yurdu değil geçiş yurdu dur .Orada iki tip insan vardır. Biri özünü  (nefsi  isteklere )satarak kendisini satarak helak eder ,diğeri  de özünü  (Allah’a )satarak kendini (azaptan) kurtarmış olur “

 Dünya, ona doğru davranana doğruluk yurdu ,ondan bir şey  anlayana afiyet yurdu ,ondan azık ,toplayana zenginlik yurdu ve onunla öğüt alana öğüt yurdudur. Dünya ,Allah dostlarının secde yeri (mescidi) meleklerinin namazgahı ,vahyinin iniş yeri ve dostlarının ticaret yurdudur. İnsanların en değerlisi Kendisinde beş hasletbulunandır. Rabbim ibadetine koşan ,zahiren halka faydası dokunan, Halkın onunşerrinden emin olduğu, Halkın elinde bulunan dünyalığa göz dikmeyen ,Ölüme her zaman hazırlıklı olandır.

 Küvetli iman, Faydalı ilim ,Salih emel ,Güzel Ahlak ,Bilmek Uyanış ve DİRİLİŞİYaşamaktır

                                                 Çoban sakli şifa 

                                                          EMAN   

 " Düşmanın başkaları tarafından aldatılmış, aldatan yandaşını gözden çıkarmış. ve  Dünyayı  kaosa sürüklüyor ise adaletçe düşmanını korumak  sana düşer  düşmanın senin düşmanını aldatan kimse senin düşmanındır …Kardeş ,kardeşi  Dostu, Dosta Müslümanı ,Müslümana düşüren kim var ise bilinsin ki maske takmış şeytandır.. Bir duvar onu koruyanlar kadar güçlüdür . Korkularına boyun eğenler Özgürlüğüne ,  Dirilişine ,sağlığına ,ve  yaşamına  sırt çevirir."   

                                               Çoban sakli şifa            

                                                     YOK  
 Yazılarıma karma karışık derler… ya hayatınız….Devamlarını yazsam roman olur …Filmlerin fragmanları görsellerden çok okuma alışkanlığı yok ….Kütüphaneler hep tozlanmış silen yok…Elde telefondan çok kitap yok….Ofis var çöpte kağıt yok …Masada kalem çok yazan yok….Eğlence ,kopye ,ezber çok Yanız kalıp düşünce yok …Hayatta insan oğlun yapmayacağı şey yok…Sadece helal i bilsin yeter…

Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır  
                                                       Ama veren yok 
                                          Çünkü sağlık varsa para yok..  

Hz Ali Oğlu Hz Hasan’a şöyle buyurdu “Amel  ettiğinde zarara uğramayacağın şu dört hususu benden öğren. En büyük zenginlik  akıldır, en büyük yoksulluk  ahmaklıktır, en korkunç şey  kendini beğenmektir, en değerli büyüklük güzel AHLAKTIR..   
 
                                                    Çoban sakli şifa                                                        

                                            SABIR  HER YOLU ACAR     

 "Kin taşımak yanan bir kömür parçasını başkasına atmak için eline almak gibidir. Sadece kendini yakarsın” Dünya sahipsiz değildir. ”RABBİM “ cevabı verir. 

                                     Ya bu gün ,ya yarından sonra.             

  15 Temmuz Dünyanın yok olma çağının dönüşüdür kırılma noktasıdır., Tüm Dünya insanı bilsin Türk halkına teşekkür etmesi lazımken hala inat….Maske takmış insanlara inanması beni ve seni şaşkına çevirir.. Kısa öz bunu anlayın…Hala kendilerini büyük sanan devletler ,geçmişten gelen gözleri  bu topraklara sahip olma hırsı ,Kananları kandırarak , büyük sanan devletler ,yanı başın da büyük devlet olmasını istemeyen planlar Akdeniz i  göl yapmak isteyen batılı  savaş oyunları ile 12 13 14 temmuz gece gündüz oyun kuranlar Türk  milletinin duymaz koyun, ahmak sanan devletler  ŞUNU BİLSİN Kİ Şeytanın aklına gelmeyen oyunlar görmediniz duymadınız…. (sadece imanla)… Elinizdeki devlete sahip çıkın.. Biz toplun olarak  inaç ve imanla insan ırkını seven  Allah korkusu olan milletiz… …”Allah “ bilir Bana ve milletime Hak edilmişse alınır yeri Helal dır.

 Düşmanın senden yüz kat güçlüde olsa sahada eşitsin, senin hamleni ve gücünü bilmedikten sonra az geri çekilmen var gücüyle saldırması senin bilinmeyen hamlelerinle karşı tarafın yenilmesidir...   (Hilal)..

    Bize bazen kış ayında derler ekseri ye me yapıyorsun Güneşin onun de  oturuyorum deriz..      

 Çobana derler aynısını Çoban der güneşin arkasında oturuyorum.. Derler nasıl oluyor .Çoban der Evrenin büyük olduğunu bilmiyor musun  nerden biliyorsun güneşin önünü arkasını. Kimin büyük olduğunu….

Hz Ali (a.s )Şöyle buyurdu  “Sana selam verildiğinde ,sen daha güzel bir şekilde selam ver, sana doğru iyilikle uzanan ele sen daha üstün bir şekilde karşılık ver ,her halükardaüstünlük ,ilk iyilik yapanındır.

  Böylece Müslüman fertler inancını aşkla yaşayacaklar Feraset ve Basiret ile olaylara bakmayı  doğruya sahip çıkıp yanlışa karşı durmayı başaracaktır. O zamanmazlum sahip bulacak zulüm ortadan kalkacaktır.

(Feraset ve basiret sahibi bir insan, karşılaştığı bir olayı, bir tavrı ya da bir sözü en doğru şekilde analiz edebilme yeteneğine sahiptir. Geçmişte edindiği tecrübelerdenen akılcı sonuçları çıkarır ve bu bilgileri ilerisi için en isabetli şekilde kullanmayı bilir. İçerisinde bulunduğu ortamı, şartları ve imkanları akılcı bir bakış açısıyla değerlendirir ve bu şartları olabilecek en iyi seviyeye getirmeyi ve elindeki imkanları en iyi şekilde kullanmayı başarır. Bir işe atılacağı zaman mutlaka bu konuda gerekli olabilecek her türlü tedbiri alır, olası aksaklıkları tespit eder ve bu doğrultuda hareket eder. Her konuşması isabetli, her tavrı itidalli ve her düşüncesi keskin bir aklın ve kavrayışın ürünüdür.)  

   " Düşmanın başkaları tarafından aldatılmış, aldatan yandaşını gözden çıkarmış. ve Dünyayı  kaosa sürüklüyor ise adaletçe düşmanını  korumak  sana düşer ,düşmanın senin düşmanını aldatan kimse senin düşmanındır …..Kardeş ,kardeşi Dostu, Dosta Müslümanı ,Müslümana düşüren kim var ise bilinsin ki maske takmışşeytandır….. Bir duvar onu koruyanlar kadar güçlüdür . Korkularına boyun eğenlerözgürlüğüne , sağlığına ,ve yaşamına sırt çevirir."  


  Hz .Ali  a.s  Şöyle Buyuru “Yeryüzünde Allah’ın azabından iki eman vardır .Onlardan biri kandırılmış (elden çıkmış )diğeri ise yanınızdadır ,o halde ona sarılım Kandırılmış olan(eman)  Resulullah: baki kalan (eman) ise istiğfardır”..

Eman

Bir kimseye veya düşmana; söz, işâret veya yazı ile, mal ve can güvenliğinin emniyet (güven) altında olduğunu bildirme.

İlticâ edenlere emân vermekte bütün Müslüman lar eşittir. Halktan herhangi biri de bu hakka sâhiptir. O hâlde kim bir Müslümanın ahdini (verdiği sözü) bozarsa, ona ihânet ederse,Allah'ın, meleklerin ve bütün insanların lâneti onun üzerine olur.

İstiğfar  

İstiğfar kelimesinin sözlük anlamı  bağışlanmayı dilemektir. Terim anlamı ise: yaptığı kötülüklerden pişman olup, Allah’tan bağışlamasını dilemektir. 

                                                    Çoban sakli şifa     

                                  BUYURUN SOFRAYA SİZDE NE VAR         

 Biz bize yeteriz bırakın onlar düşünsün ithalatta gümrük alma ihracatta gümrük ver dedik ya sağ sağ bitiremiyorlar, beyler dağda yaşayan çoban benim yaşantımı diş dünya binler dolar veriyor verse de yaşayamaz bu yaşantıya özenmekte, lütfen bizlerde diş dünyadan özentiden bırakın yukarıda yazdım nice, nice yerler var gezer doyamazsınız diş dünya özenti bırakıp... tıpişşş tipiş gelirler korkmayın sizlere bir şey olmaz devlet inanın arkanızda siz büyük iş yapıyorsunuz geleceğinizi dış dünyaya  satmıyorsunuz gelecek nesilleriniz bilin sizlere minnet kar kalacaktır…

 Diyecek siniz teknoloji  elimizi bilgimizi keserler heyyyy  beyler sizde ne mühendisler var …Kafanızı karıştırır hiç korkmayın kesemezler çükü gelecekleri için yeni bilgilere ihtiyaçları var sizlere paylaş, yorum ,beğen me ve siz ne düşünüyorsunuz boşuna  denmiyor çünkü gelecek teki bilgisayarı sadece güçlendiriyorsunuz….

  Güçlenen bilgisayar gelecekte insanoğluna çok büyük tehlike li silah üretmekten başka hiç bir şey yapmıyorsunuz…Şimdiki tüm işlerde savunan varsa o işten nemalanıyordur. Bunu öyle bilin.. Sizler dışardan başkalarından  beklentileriniz varsa bil ki bendendeğilsin….

 300 Keçim bazen sürüden gidenler ertesi gün sürüye katılır ama bazen de kurtlar kapar kurt sofrasında bulur kendini…30 kovan var ben karışman dünyalarına bal verirlerse yerim vermezlerse sağlık olsun derim ama hepsi memnun. Gel dünyalarına karışma her yiğidin yoğut yiyişi vardır. Çünkü kovanlarına çomak sokmam kimisindenbal arısı çıkar ,kimisinden eşek arısı….

Konuşuyor konuşuyor kime..

 Hey dünya karşınızda köle yok karşınızda” Tanrı “ ”Allah “misafiri bekleyen 80 milyon sofrasında koyacak tabak ve aşı var buyurun sofraya …Bizde AHLAK VAR.. Sizde ne var..                                                               

                                                 Çoban sakli şifa   

                                                 ADİL DERSİNİZ

 Cumhuriyet veya Devlet  tarif et desem ne dersiniz…Dört adım…Allah korkusu .Hz Muhammed  buyrukları ,Hz Ali İlim kapısı Hz Ömer Adalet kapısı desem  OOOOVV DERSİNİZ….. Peki  buna ne dersiniz.. Batı dünyası ilk yaptıkları her şey başlangıcı SAĞ elini KALDIR.. la başlar …????....Buna Adil dersiniz .Geçmişte bu adile uymayanlar .En büyük ve son ADİL" Kuran "geldi bunu biliyorlar ama Maske takmış ŞEYTANLAR   İnsan ırkını Savaşla ,parçalayarak ,ufalayıp GDO Gıdalarla ,İlaçla Sağlıkla Dünya insanlarını yok etmekteler….Çünkü düşündükleri ülkeleri parçalayıp ufalayıp yok etmekle insan ırkını kısırlaştırıp Dünya nüfusunu 1 milyarindirmek… Çünkü içlerine ŞEYTAN girmiştir…              

                                   “Ama bugün ama Yarından sonra”         

        “ Son kozlarını oynamaktalar. Felaket zinciri boğazlarına kadar batacaklar” 

                                                   Çoban sakli şifa         

                                                 ALLAH KORKUSU                

Hz.Muhammed (s.a .v) Câhiliye toplumunda yaygın olan ve aldanmaya, haksızlığa ve sömürüye yol açan alışveriş türlerini yasaklamıştır.

Hz.Muhammed (s.a.v)  Ticari bir malı pahalanması gayesiyle stoklayıp piyasaya arzını geciktirmeyi (ihtikâr) yasaklamıştır.

 Hz. Muhammed (s.a.v)  Mallarını ucuza kapatmak maksadıyla köylüyü, üreticiyi ve ihracatçıyı şehir dışında karşılamayı yasaklamıştır

 Hz.Muhammed (s.a.v)  Hilenin haram, kötü ve yanlış bir davranış olduğunu, dünyada ve ahirette sorumluluğa neden olduğunu bildirmiştir. Bu meyanda "Bizi aldatan bizden değildir. 

Hz.Muhammed (s.a.v)  Tüketicinin korunması için gerekli tedbirleri almıştır. Mesela bu amaçla kalite kontrolü üzerinde durmuştur. Çürük ve bozuk mal satmayı, kalitesiz malı kaliteli malla karıştırmayı yasaklamıştır. 

   Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır.

    Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır                                   
   Hz Ali a.s Buyurdu ki “Doğru idrak eden  ilmin derinliğini kavrayan da şeriat kaynağından kanmış olarak döner ,hilm sahibi olan yaptığı işlerde aşırılığa kaçmazve insanlar arasında övgüye  layık bir şekilde yaşar.”  

          Kendisine ve başkasına İnsan ruhuna bedenine güzel şeyler verendir.

 1984-2000 …. Le re kadar eskisi de var yenisi de. Kadar sağlık sektöründe bir enjektörfabrikası  kurdurulamazken dışarı dan ithal edilmekteydi  ,ama girişimci olarak uğraşsan da izinler vermeyerek  ,her ne hikmet ise hükümetlere yakın çok yakın olanlar bu fabrikalarıkurmakla çok büyük zirveleri yakaladılar ,izinlere müsaade edilme yen ithal hayvanlar ,Bir şekilde gelen ,Çankırı gibi ,ulaş  verilen ithal hayvanlar ,ve kısır oldukları bile bile verilen mazlum ve sevinen  halka verilen krediler ,Büyük vurgunlar vurulan 1400 1500 (100)(1000) başlık ahırlar dört duvarı örülüp parayı alanlar ,hele hele o sene hayvan meme körlükleri olduğu halde ,FRANSA   ilaç firmalarında üretilen meme körlüklerinin ilacını aşısını ,bulsalar da ,bizlere yetiştiricilere ,20 yıl geriden gelen ilaç ithal çiler bu ürünleri sürerken ne düşünüyorlardı ,kendin ithal etsen ,İngiliz hükümetin den izin ve Türk firmasından izin alarak ithal ede biliyor ve  müsaade  yermiyorlardı bu ne iş  diyen  yok danışacak kurum yoktu, Haydi bunu da gecelim bu na ne dersiniz Hayvan yemi olarak Bulgaristan dan gelen Ayçiçek küspesine ne demek ,Küspe gelince vergisi olmayan ürün ,ama ne hikmetse % 5 çekilmişküste kamuflajı  giydirilmiş yağ fabrikalarına giden ham maddeler ….Soruyorum mutlu musunuz Haram yemekle….. Memuru sorumlusu şu an emeklisiniz ama hala yaşasanız da yukarı kattan vizite sağlam raporu  istenecek Hazır mısınız….Hele insan sağlığı tehlikeye sokan antibiyotikler ve yem fabrikalarında yem katkısı Kan ununa ne dersiniz .Evet kan un faydalı olabilir ama meşesi gelen ülke….Kan unu toplanan yerler de Domuzda kesiliyor kanları karışıyor ….Ne olacak bu iş ..Sorarım …Yemden giren virüs hayvanı hasta etti sütü ne oldu….. İş mevzuat …..İnşallah bunlar değişmiştir….Ama hiç tahmin etmem  şan, şöhret ,haksız zenginlik   kontrole alınmayan  nefsi ……Sonu gelmeyen Haram Dıştan, içten yediler bitmez ve bitiremezler…. Bu vatan sabır yüklüdür….Soframızda da her zaman Bulguru ,soğanı ,yufka , ekmeyi, taze yoğurt  , boldur aç iseniz  buyrun  ….. 

            “Dünyada suçlu arıyorsanız suçsuz zu bulursanız suçluyu bulursunuz.”            

                                                      Çoban sakli şifa    

 Hz Ali (a.s) Duyurdu ki “Ordu Allah ın izniyle halkın sığınağı ,valilerin ziyneti ,dininizzeti ,emniyetin vasıtasıdır .Halk ,ancak onunla ayakta durur .Ordu da ancak Allahın onlar için çıkardığı vergiyle ayakta durabilir ve düşmanlarına karşı güç kazanır.”                     

                                          YAPILANDIRMA MEVZUAT  

 Yapılandırma tamam çok güzel , varsa çalışıyorsa aksatmadan ödemesi  kolaylık ….Her şeyini yitirmiş kişi yapılandırma yapsa nasıl ödeyecek ,esas bunu çözmek ,çalacak çırpacak her yolu deneyecek ama nafile 2 yıl sonra tekrar yapılandırma çıkar diye bekleyecek…  Devlet Para toplansın da nasıl toplanırsa toplansın zihniyeti …..veya…. Devlet tin boşa harcamış olduğu giderler ,devlet kapısında borç ödeme çalışma sahası vermekle borç  sıfırlanır…Yada sen geçmiş te ne yaptın da firmanı veya iş yerini  neden kapattın bir eksiklik mi vardı… Danışman veya bir heyet, geçmişinde araştırılıp sicildurumu temizlenerek getirilse ve desteklenirse inanın hiç kimsenin borcu kalmaz veekonomi rayına oturur. İnanın hiç kimse geçmişte ki hatayı bir daha tekrarlamaz… İşsizlik sorunu da çözülür 2 milyon işsizde iş sahibi olur işsizlikte kısmen azalır.. Ne içerde borç kalır ne dışarı borç…Her şey meydanda ….Biz de BİR DÜŞTÜNMÜ ezerler kimler mi kafadan bankalar ,şirketler, faizciler düşenin dostu olmaz dercesine bir daha ezerler….Ama diş dünyada devlet sebebini arar ve destekler ve iş yerleri kapansın  diye GÖZ YUMMAZ  destek verirler ..Çünkü korkuları yok devlet arkasındadır. .Ama biz de böyle bir şeyler olsa  önce batı ile rand’cılar  itiraz eder hak uyusun uyandırmayınderler….


Devlet para toplamayla büyümez ,Taban yapılanmayla  büyür, taban sağlamsa yapıda sağlamdır   

          Yapılanmayla alınan vergi Helal dır. Harcanılan para yapılanmamışsa Haram dır.    

       İnsanlar huzurluysa bilin ki orda Allah korkusu iman ,ilim, bilim,edep ve adalet vardır    

                                                        Çoban Sakli şifa  

                                                ADI DAĞDA OTURMUŞ

 “Akıllıyı bize tarif et” dediklerinde Hz Ali  (a s) buyurdu ki “Akıllı, her şeyi  layık olduğu yere koyandır.” “Cahili de tarif et “dediklerinde ise “Akıllıyı tarif etmekle cahili de tarif ettim” buyurdular

 Çoban dağda oturmuş yazar hayali kendine devlet kural herkes gibi göçü ,işsizliği, açlığı, paylaşmayı bir düzene koyar, Başlar cetveli alır göç nereye çoksa oradaki lüks yaşantı vergisi koyar, göç nerden çok ise oraya Toprak reformu ,Çiftçilik ,Hayvancılık, yatırım desteği  ev ,kıra, vergiyi yaşamı en alta çeker, Adına da  BÖLGELER arasıKALKINMA REFOM ADINI VERİR…E devamı  Bitti…Bu Kadar ...Denmesi bile Her şey sıfırlar.   

 " Ama herkese adaletçe işlerine  göre değil , Bunu biriler yetmez daha yiyelim derlerse şaşmam 27 bin 12 bin  dönüm parsellerler örnek mi çok yeter ki o koltukta otur. .Orası neresi dersen (Dağlarında çiçek açmış ye köy derim)  "  

15 Temmuzu unutturmak amaçları

 Hala15 temmuz öncesi ekonomiyi konuşmak onların planını uygulamaktır artık kırılma noktası 15 temmuz dur. Artık tek yapılacak şey bölgesel kalkınma yerleştirildi mi  her kes reform yolunda baha eko ,daha iş ,daha yatırım ,vatanınım her santimetresi enerji kaynamakta, ama işinize gelmiyor ne den diş güçlere boyun eğmekte olup, diş güçler bu vatan insanını deve kuşu  görmekte kumdan kafalarını çıkartmak istememektedirler, Dışardan aldığımız her ithal mal zehirdir…Bir grafik yapın anlarsınız….Bölgesel kalkınmada toprağını süren çiftçi, elektrik ,vergi ,yakıt ,kotalı ekimi, huzur ,özgürlük ,inac inanma, kültür, Töre, seçilmiş önder yolunda Merkeze bağlı başkanlar olduğu süre ,kira,kopperatifleşme,okuma,eğitim,sanat,ağaçlandırma,maden,kısaca top yekun reform bak bakalım, milli ekonomi  zirveyi bak bakalım kâğıt parçası (Diş para) ne oluyor çünkü Üretmeyerek pazarlayamıyorsunuz. sadece siz yapmayın biz yapalım felsefesi  ithal kolaylaştırarak sizi uyutmayla her şeyi almak isterler….Sadece ithalatı düşünen bir kesim bu vatanın çocukları değil mi onu sorarım…Bu iş okumakla alakası yok sadece koltuklardan kalkıp vatandaşla yakınlaşmak mevzuatlar dışa bağlı olmamalı içe bağlı olursa her zaman ekonomi zirve yapar bu günün parası sadece yer değiştirir…Aranan TL OLUR….Aranan Bu Vatan olur…Göç kalkar o yerlere sadece tatile gidilir…Bir sanal hesaplama yapın anlarsınız ama yaptırmazlar…Elinizde akılı telefonlar adroitler size müsaade etmiyor sadece geçler lüks merakı markayı bıraksalar gene düzelir. Her şey kafada… Dışa bağlı kanun yerine içe bağlı kanunlar...  “Rabbim Kanunu vermiş dört kitapta son Kitab Kuranı” tasdiklenmiş. Ama kimsenin işine gelmiyor…. Dışardaki güçler kendi kitablarını yazmaktalar …..İşlerine göre yönetmekteler. .Kum ve kafa… 

İçedönük kazanma tarım, tarım ,hayvancılık ,sılajlama, maden ,enerji, biliyor musunuz   buğday sapını biçer döver bıçağım bozulur diye 20 cm keser se bilin ki haran işliyordur. Mevzuatı takip etmeyen bile aldığı maaş haramdır…O bile ekonomiye zarardan başka bir şey değildir…Bir de çiftçi kalan sapı yanı anız yakarsa oda .. Orada ki canlıları yakmaktan başka bir şey değildir ..Oda Haram işlemiştir Bunu unutmayın… Her zaman az çoktur…

Vakti gelmişler köylerine dönse toprağı olmayana toprak şartlar altında ekim hayvancılık teşfik edilse inanın bu sıkıntıları yaşamayız .Top yekun seferberlik edilse taşlar yerli yerine konsa her şey biter ne aç kalır ne açıkta...Ama bunu yaptırmazlar çünkü bizden önce adamlar keşfetmişler ondan isterler …Seni kalorifer lüks borçta yaşatarak uyku moduna almışlar….Çünkü kuzine sobasını unutturmak isterler hani çaydanlığı koyarsın yastıkta dinler sin ya tıslamasını takırdamasını fokurdayınca tıs, tıs eder sesi canın ister bir cay içmeği ama işte sana unuttururlar. Özlemi …Kaç sene oldu köyüne gitmeyeli….

                                                      Çoban saklı şifa         


                                     BAŞKA GİDECEK VATAN YOK TEK YÖN


 Hz Ali (s.a.a) Buyurdu ki “Allah’a yemin olsun ,onların karşısına tek başına çıksam onlarda bütün yeryüzünü kaplamış olsalar yine korkmam .Rabbimle yakın ile birlikteyim Ben Allah’a  kavuşmayı özlüyorum .O’nun güzel karşılığını ümit ediyor bekliyorum” 

   Geçmişte 8 milyon nüfuslu orduyduk, şimdi 80 milyon her kez de et kemik vardır ama imanyoktur. Bazıları mesai saatine bakar  , bazıları şehadet  saatine  .Bazıları joistik destek bekler, Bazıları  namusunu vatanını  ben den sonra  korunacağını bilir, bilir benden  sonra yerini  dolduracak imanlıyı beklemeden .Dünya gelen dört kitaba inanarak …Allahu ekber der.   

                                                     Çoban sakli şifa    

                                         Neden  Düşeriz  SEN VE HAYAT  

    Neden düşeriz sana zaten bildiğim bir şeyi anlatayım. Dünya her zaman güneşli ve gök kuşaklı değildir. Dünya çok zor ve kötü bir yerdir. Senin nasıl düşündüğün umrunda değil, o sana diz  çöktürecek ve eğer ona izin verirsen seni orada tutacak... 
  
 Sen ben yada hiç kimse hayat kadar sert vuramaz .Fakat önemli olan hayatın sana nasıl vurduğu değildir. Önemli olan senin aldığın darbelere karşı ilerleye bilmektir. Ne kadar darbe aldığın ve ilerleyebilmendir.
 
İşte böyle kazanan olursun. Acı geçicidir. Acı bir dakika, bir gün hatta bir yıl sürebilir. Fakat acı  sonunda dinecektir.Ve başka bir şey acının yerini alacaktır.
 
  Eğer vazgeçersen bu sonsuza kadar sürer. Çok küçük bir hata .Demek istediğim yarım adım erken yada geç attığında başaramayabilirsin. Yarım saniye yavaş yada  hızlı yakalayamazsın. Santimetreler bize etraftaki her şeyde  gerekli. Maçın her molasında, bir iş teklifi veya bir ortam dakikasında ve saniyesinde . Bir hayalin var ve onu koruman gerek .İnsanlar  bir şeyi yapamayacağında sana da yapamayacağını söylerler.Kulağına fısıldarlar ,Eğer bir şeyi istersen git ve al bu kadar. Sakın hata yapmaktan korkma, Her zaman kazanamazsın fakat yenilgilerin kararlarını değiştiremezsin.  

  Farklı bir şey yapabileceğine inanmalısın. Olabileceğini söylese de:…olamayacağını söylese de genellikle haklıdır. Hep başarılı olmak isterim dersin fakat kötü olmak istemez sin. Sen sadece istersin .                                     

Korkularınız bir ilizyon dur… Karşındaki her zaman ne söyleyecek acaba diye korkar…Manevi çesaret ve iman hak her zaman kazanır….

                                                  Çoban sakli şifa       

                                                     YAĞIŞLAR

  Gelecek yağışlar dikkat edilmesi yoğunlaşıp düşen virüsler:  Görme, İşitme , Koku alma , Tat alma  , Dokunma Vücuttun/  5 ikazı Bunlar hepsi hastalığı tetikler.     

    Diş tan gelecek  tehlikeyi sezerler ufak ikazlarda bulunurlar devam ederseniz  unutkanlıklar ,virüsler ,bakteriler girmeye başlar , hasta düşürür ,sakat bırakır. Her şey sizin görmenizde ,işitmenizde ,koku almanızda ,dokunarak ,tat  almanızda   DEVAMINI OKUYUN      

                                                Çoban sakli şifa   

  Nimem : Diriliş ne demek 


 Oğul zaman gelmişken anlatayım: Millet Önderiyle yen, bir çizgi tekrar yenidenTürkiye, Diriliş, Hak, Kültür ,Din, Adalet, Töre, Irk, ayrım yapmadan ,Geçmişten gelen bir işaretle Milliyet ruhuyla yeni bir çizgi….Yürümekle…Çünkü hepimiz ,aynı güzelliğin, aynı anlayış, yaşam ve sağlık için. Belki anlayışlar, farklı olabilir, aynı dalda olmasak ta, aynı tohum ,aynı insan oğluyuz, çünkü insan ırkıyız….Her şeyin farkında olursan, olursak, İşte o zaman kazanan olursun ,oluruz….Gelecekten gelen zaman gelmiştir….Evren, Dünya bir kaos içinde çok münafıklar çıkartır…Yaratana Allah a iman etmeyenlere….. 

Bir ayettir oğul yeri var dır.  

" Bir toplum  Allah ın emrini  emrettiklerini  yerine getirmezse   Allah  o toplumun için den en kötüleri  o toplumun  başına musallat eder."

Her bir toplum zalimlik yaparsa bilsin ki  onun için uzun. Zalimlik görenler için bir perde bir anlık dir (Sabır taşıdır) 
                            "Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. "            


                              "Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir."    

 "Hiçbir silah insan ırkı kadar küvetli olamaz .Silahı yapanda insan ırkıdır. Ama unutulan güç en büyük silah doğadır. ”Kimse karşı koyamaz".!!!! 

                                                            Çoban sakli şifa  

                                              VAR ETMEK ALLAHIN İZNİ İLE     

  Unutmadan söyleyeyim oğul diriliş :Allah ın emirleriyle, son peygamberin Hz Muhammed (s.a.v) buyruklarıyla gönderilen Kitap Kuran la ,Eski ataların sözleriyle,Osmanlının adalet kurallarıyla ,Atatürk ün konuşmalarıyla en önemlisi. .İlim  kapısı  Hz .Alinin (s.a.a) Çocuklarına  yazdığı mektupla, (Hz ALİ (a.s.) Hz Hasan ve Hz Hüseyin’e yazdığı  mektupta  şöyle buyurdu. ”ALLAH" ‘tan korkmanızı, dünya sizi istese bile onu istememenizi  vasiyet ederim. Ona  ait bir şeye ulaşmadığınız veya kaybettiğiniz için üzülmeyin .Hakkı söyleyin ,ahiret ecri için çalışın .Zalime düşman ,mazluma yardımcı olun.)

Diriliş ayrıca unutulmayan bir sözle (Beni zincire vuracaklarının aklına şaşarım)…

Şimdih var git çocuk dağlarda Basiret le kal….Nine Basiret ne …

    Basîret; hakla-batılın, hidâyetle-dalaletin, hayırla-şerrin, doğru ile yanlışın birbirinden ayrıldığı marifet, bilgi ve kalp nurudur. Basîret; ilham ile veya tecrübe ve öğrenme sonucunda oluşur. Çoğulu, besâir’ dir.

 Kişi kendi sırrını en iyi bilir ve kendisini korur .Bazı kişiler haksız kazançla zarara doğru koştuğunu bilmez .Çok konuşan saçmalar ve ben çok biliyorum diyenler hiçbir şey bilmediğini anlasa da o hala bildiğini söyler dururlar..  Düşünen ve yanız kalan Basiret kazanır….

          ” Hayırlı insanlarla arkadaşlık etki onlardan biri sayılasın şer insanlardan    

                                                sakın ki onlardan sayılmayasın”   

Haydi git dağların ,kuşların ,ağaçların obanın seslerini dinle…..İşte orda net duyacaksın oğul….

                                                          Çoban sakli şifa    

                                             ANLAMAK OKUYUP ANLAMAK

 Haydi gelelim başa Haçlı seferleri gene batının  kılınçla kan golüne çevirdiği orta doğuyu ….Kimse gözünü açıp bakmak istemiyor öyle korku ki … ….Şimdi  ise danışmanayağına kardeşi ,kardeşe , akrabayı akrabaya, düşüren zalimler….. Bana dokunmayan  bin yaşasın dercesine Şan şöhret adına her şer kaybolacak dercesine ,hiç ses çıkarmayan ,bilim alim ,adamlar ne nerede , sis hala yorumlar sitelerde sayfam çok tıklansın .şöhret reklam parası  kazanayım  düşüncelerinizle mi …. Sizin de kapınız çalınınca ne, ne  yapacaksınız ,ideal  düşünceyle mi ,yoksa kim kazanırsa onun  yoluna mı….Bırakın maymun beyinlerin kafasını…..Yaratan (rabbim )beyindeki birzerrecik çalıştırın ….

Oğul Sana bir hikmet daha anlatayım.. Anlat anlat….  

  Geçmişte illaki o komutanı çağırın ,seslenirler o komutan değil efendim….İllaki onu çağırın….Gelirler o komutan hasta gelemez ….Israrla o komutan der….Ve hasta hasta gelir ,Eğil başını dizime koy der.. Gözlerini diliyle temizler….Ve o komutan görülmemiş bir şekilde iyileşir…Ve o zafer bir gün bir gecede alınır…Hz. Muhammed  (s.a.v) Emriyle … O kadar sahabeler ve komutanlar dururken Hz .Ali (s.a.a) Verdi görevi…Düşünenler için var dır hikmeti….

  Var git yoluna şimdi Kurt ta çıkar canavarda ,En çok tilkide ,ama çakallardan sakın….Neden nine Çünkü leşçidir…Mert olmazlar.. Korkaktır ne yapacağı bilinmez…İyi oynarsan kazanırsın…Deden askerde çok iyi silah ve o büyük tanklar mı ne kullanırmış ama hanın çok iyide kullan san.. Düşman kim….Sen senden  ben benim soyumdan gelen ..Derdi deden…Ha yol da kalan tanrı müsafirlerine sütü azık eksik etme oğul….Ondada hayır dualar al yeter…. Duanı  ve Doğanın Müziğini oku ve dinle..   

           Dünya world kırılma noktası  öncelik kendinize gelmemizin zamanı.                 

        ''Gözlerimizi açamadığımız bir dünyada sahip olmayı umut edebileceğiniz 

                                      tek şey bir göz bağı değil miydi artık çıkarın”        

                                                        Çoban sakli-sifa       

                                                    CETVEL/ÇUVALDIZ                                           

 Bir gün otururlar geçmişten gelen çuvaldız ,göze batan bu ülkeyi  nasıl yok ederiz planlarıyla masaya  otururlar baronlar oyun, planlar hazırlarlar Ön çelik kardeş kardeşi  münafık sokun, Sen bağımsızlık İsteyecen , Sen dokunulmazlık kaksın diyecen ,Sen arada kaoslar  çıkaracan , bazınız da gösterişler yapacak ,bazılarınızda fitne fesat  çıkaracak ,bazılarınızda timsah göz yaşları dökerek dünyaya yaygarayapacaksınız ,666 göz ler sizleri görerek ,ağlama sızlamanıza dayanamadık ,Dünya kama oyununa kata külleye getireceğiz…Mahkeme kurarak önderlerini  o  ülkeyisuçlayarak koyunları kandırarak pastayı yiyeceğiz  getirin cetveli  santim, santim çizelim…. .

Dağdaki Çoban da Ateşe odun atar kıvılcımlar arasından bir sopa alır oturur toprağı çizer hangi denizi göl hapsam acaba hayaline başlar…  

Oradan ninem bağırır Hey deli olan üstünü ört bir tarafın acık kalmış….

Ya nine ya tam adamın sandalyesini bir arkadaşı otururken çekecekti cetvel pastanındeniz kısmını ben alacaktım….

Nine ora dan söylenir Dimyat’a pirince giderken elindeki bulgurdan olma.. Deli oğlan….

                                               Çoban sakli şifa      

                                                EVRENDEKİ ZERRE         


H.z Ali (s.a.a) ilim kapısı…” İlim bir noktadır. Cahiller onu çoğaltmış insan oğlunun ne kadar yetersiz anlayış körlüğü kavrama yetersizliği dir”.” Allahın bizlere bağış etmiş olduğu beynimizi kullanmadan acıziyet için de olduğumuzu  anlattığı gibi, aynı zamanda var oluş,büyük patlamayla ulaştı”… Şimdi Bunun adına  Big bang diyorlar.. 

          “Cahil yoktur sadece o kurnazdır.. Bir gün gerçekler ortaya konulacak “….

  Bu gün Beynimizin bir hücresi arızalansa elimiz, gözümüz, kulağımız , uzuvlarımız arıza görür. Dengeyi sağlayamayız, muhakkak yaradan rabbime sığınarak şifa isteriz ,inananlar o nu kullanır safrasını atar ve şifasına kavuşur….
  Beynimizi tam kullanabilsek evreni çok net görebiliriz…..Evrendeki karanlık madde o da birnurdur, karanlık olmadan parlayan nurları göremeyiz ,ve kara delik ,vücut da ki safrayı attığımız gibi, evren deki safraları başka bir galaksiye atarak evrendeki dönme dengeyi sağlamak la var olan gücü net olarak göstermekte…Bir gün denge bozuldu mu  bil ki kara delikten geçiş biletidir…
  Bir cam arkasına zif sürüp ayna olduğunu yüzümüzü görüyorsak bilin nur ışık kadar karanlıkta bir nur dur…Var oluşun kanıtıdır…. Karanlık yer yüzünü saklar göklerdeki kainatı var oluşu gösterir…Aydınlık olur kainatın var olduğunu hatırlayıp şükürle yol alırsınız….Helal ,Haram. Bilin ki denge dir. (ADALETTİR) denge şaşarsa ecel tecelli olur…Nafile dönüşü yok tur…..

 Yasaklar Her zaman teşvikleri getirir… Az her zaman çoktan fazladır…9 Büyük sayıda olsa 1 daha büyüktür…2 çi olmayı istemez kabullenemez çalışmasında eksik olduğunu düşünmez….Bir patlamanın ışığı eken gelir ,bir yıldız kaydımı kaydığı süreyi (Yaratan)bilir….Belki başka galaksiden dünyanın kaydığını göre olduysa..

 Her kesin her gün roman yazar yaşar kimisi aksiyon ,aşk ,dram, şan şöhret , hiç geleceklerin den bir şey yazamaz geçmişinden yazar geçmişindeki yanlışları geleceğe döker doğruyu yanlışı bularak hayatına devam eder.. Çünkü ona hayat yaşam öğretmiştir. Ya bu hayat yaşantın bir saniyeden az olsaydı. Ne yapardın…Hayatın uzun da olsa bil ki ..Bu evrende yok denecek kadar az, karanlık evrende görünmeyecek kadar küçüksün ..Ya büyüklük  neyin nesi….Gözünü kapa dünya dışına çık dünyaya bak ve kendini bırak…Kendini ne kadar yanız olduğunu gör…Unutma ki tek tutunacakRABBİNDİR…Sana yardım edecek odur.. İyi de olsan kötüde olsan YARATANA aitsin….. 

    Yaratan (RABBİMİN )Yasakları iyi biliyorsan şükret yeter…

 Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır.

 Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır 

                                                            Çoban sakli şifa     

   HELAL LE KAZANILMAYAN PARA GÜNÜ GELİNCE GÖZ YAŞIYLA KAYBEDERSİN     

             Düşünün akıl edin tevvekkül edin Diyen  “RABBİM ALLAH” tır.     


        "YAŞAM BİR ZAMANDIR ZAMAN O ZAMAN DEĞİLDİR ZAMANI GELİNCE YAZILIR"                     

 Allah'ım ; Mutsuz görmeye dayanamayacağım milletim ve sevdiklerim var benim. Onların içine dert, yüzlerine hüzün ve bedenlerine de hastalık verme Allah'ım...


   Bu Gün insan oğlu için ne yaptın  İnsan, kendisine verilen maddi ya da manevi nimetlerin bütününden ALLAH yolunda harcamakla sorumludur; sadece paradan değil. Örneğin; hayat, yani zamanımız, aklımız, çeşitli yeteneklerimiz ,Paylaşmanız...Hepsi bir nimettir ve hepsinin bir bölümünün ALLAH yolunda harcanması gereklidir; aynen zekat gibi. ….Müslümanlık bir sandıkta kitli, açılmış olsa Dünyada her kez  Müslüman olur…  


                           "Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. "            


                             "Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir."       

                                                           Çoban sakli şifa

          Her asırda birkaç kişi düşünür. Diğerleri onların düşündüklerini düşünür.   

 Rivayet 124.000 Peygamber geldiği söylenir .Allah sadece iman etmemizi söylese de sadece iman edilen peygamberler yaşarken gerçek iman edilmesi  vefatları sonrası kendi çıkarları doğrutusun da hareketleri …. Her seferinde sabırla  ALLAH  imana çağırması her gelen peygamber zamanları dürüst ve doğru hareket… Peygamber ölümleri sonrası  iyi niyet doğruluk görülmediğinden rabbim bir şekilde felaketler gönderse de insanoğlu anlamamakta doğruları yapmamaktadır….Kuranda geçen 27 peygamber 2 salih Semavi kitap 4gönderilmiş… Son Peygamber (Hz Muhammed )(Ölüm öncesi vekil bırakılsa da…)  Kuranı kerim Kitap olarak göndermiş… Sabırla imana yönlendirilmiş artık şimdiki zamanın son olduğu artık imtihan da olduğumuzu kısa notlarla anlatmaktadır…Okuyup anlamak.. Oku....İZAFİ ZAMANI HER ŞEYİ ANLATMAKTA   

İzafi hareket ya da ``nispi``, ``bağıl`` veya ``relatif hareket``   belirli iki hızda hareket halindeki iki cismin, birinin diğerine göre nisbeten hareketine izafi hareket denilir. Yani iki cimin hızlarının farkı izafi hareketin hızını vermektedir

 Einstein’ın en meşhur keşfi İzafiyet Teorisi’dir. Fizikle ciddi bir şekilde ilgilenmeyen birçok kişi hâlâ bu teorinin ne demek istediğini anlayabilmiş değildir. Oysa Kuran ancak bu teoriyle anlaşılabilen gerçeklere 1400 yıl önce işaret etmektedir.Einstein, izafiyet ile ilgili açıklamalarını “özel İzafiyet Teorisi” ve “Genel İzafiyet Teorisi” diye iki çalışmada toplamıştır.

Dedi ki “Yeryüzünde kaç yıl kaldınız?” Dediler ki “Bir gün veya bir günün birazı kadar kaldık, sayanlara sor.” 23 Muminun Suresi 112-113

Onları toplayacağı gün sanki sadece birbirleriyle tanışacakları gündüzün bir saati kalmışlar gibi gelir 10 Yunus Suresi 45

 Hamdolsun Evren’i, yeryüzünü ve ikisinin arasında bulunanları altı devir de(yevm)yarattık, hiçbir yorgunluk da duymadık. 50Kaf Suresi 38

Gökten yere her işi çekip çevirir. Sonra sizin saymakta olduğunuz bin yıla denk bir günde O’na yükselir. 32 Secde Suresi 5

Melekler ve Ruh, süresi elli bin yıl olan bir günde O’na yükselirler. 70 Mearic Suresi 4

Öldüğümüz gün benim mahşeri göreceğim gündür .Benin ve dünyada olup biteceğini göreceğim gündür… Sadece gelecek zaman birimi Allah yaratana mahsus dur…

Gelecek gün bil ki konuşulan sesler gelecek insan oğluna akacak ve yaşayacaklar geçmişe dönerek daha iyi anlayacaklar…Geleceklerine umutla bakacaklar….Savaşmıyacaklar Ekmeğini aşını paylaşacaklar..

       Her asırda birkaç kişi düşünür. Diğerleri onların düşündüklerini düşünür.     

       Müslümanlık bir sandıkta kitli, açılmış olsa Dünyada herkez  Müslüman olur…     

                         "Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. "                   

                         "Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir."      

 Bir inanışa ne kadar yanaşırsanız size o kadar yanaşır. Sen zannetme ki  bu dünyadayanız sın senin yanında koruyucun var adı da İnanış. Konuşun insanların anlayacağı kadar konuşun ki anlayabilsin yoksa maazallah kalbi dayanamaz…

                    “ İnsanlarla konuşun insanların akıllarının erebildiği kadar."    

Sen kendini büyük dünyayı büyük görebilirsin. Seni her saniye evrende seni dünyayı bir toz kadar görür  gözlem yapa bilir ve dinleye bilir her nerde olursan ol… İnançla sarıl Seni korur ….Her Kapıyı Açar.. 

  İnsan oğlu hep çıkarları kendine yontmakta hep keser olmuşlar hiç testere olmak istememişler sayılar gibi……Tek Tek yok olmaktansa Top yekun var olmak daha hayırlıdır…  Üç sayılı rakamları tersiyle çıkarırsan hep orta sayı 9 çıkar son sayı dan 9 çıkarıp çıkan sayıyı başa eklersen istediğin sayıyı bulursun …Örnek  652 yi  tersiyle yazıp 256 çıkardığın zaman 396 kalır…Üç rakamlar çıkarırsan Orta sayı  hep 9 DUR…9-6 Çıkarırsan 3 Kalır başa ekledin mi sonuç çıkar…. Sıfır çıkarsa sıfırdır…. Dokuz çıkarsa dokuzdur… Dünya matematik fizik üzerine kurulmuştur….Yaratan RABBİM sağlamasını Yapar….Dünyadan hep ayın ön yüzü gözükür arka yüzünü gören olmadı…Bu kadar teknolojiyle….Karanlıktır….Zalimlerin gelecek günleri de Karanlıktır…..Şeytandan sakınır RABBİME sığınırım….

                 Karanlık karanlığı defedemez; bunu sadece ışık yapabilir.  

                     Nefret nefreti defedemez; bunu sadece sevgi yapabilir.

                                                      Çoban saklı şifa

                                                    ZAMAN GELİNÇE     

   Yaratan iman et Allaha inanan 124.000 peygamberler. Tüm ve son peygamber Hz Muhammed ve Kitabı kurana Allah ın emirlerine inanan Bir dünya insanıyım. Bu dünyada öyle milletler var ki yüzlerin altında saklanan maskeli şeytanlardasakınırım…
   Bu maskeli 
şeytanlar dünyayı Kaoslarla yok etmek için kendi milletine bile masketakmış ..Maskeli şeytanlar ,sus payı olarak nemalanan kamuflaja burunmuş insan topluluğu… Günü zamanı gelince yanlışlıklarını anlasa da geri dönüşü olmayan yoldan pişmanlık duysa da Cehennemden dönemeyecek , Tek kurtuluşun tüm insanlığınkardeş oluşuyla imana gelişle dünya maskeli şeytanlardan temizlenerek gerçek dünyaya tanık olacağımız gündür…..
  Savaşlar bitmeyecek belki 
100 yıl belki 1000 yıl devan etse de bu gerçeğigelecekten gelenlerle inanılacak ve dünya kurtulacak…İndiği gün savaşlar, şan ,şöhret , ölümler ,hırsızlık, zina ,ve Kaoslar bitecek gün olacak…
   Yaşıyor zannediyoruz ama yaşamıyoruz sadece 
sayfaları çeviriyoruz geçmişteki hatayı dönemesek te gelecekte o hataları yapmak istemiyoruz , saatler gün bitince çeviriyoruz ..Çünkü sonu göremiyoruz…Bir şimşek çaktı mı ışığı hemen görür ,sesi 10 saniye sonra duyarız .Bir yıldız kaydımı 500 ,1000 yıl önce kaydığını ,koruyucu perdeler olmasa maazallah sesini duymuş olsak dünya toz olurdu...Güneşte ki bir enerjinipatlamasıyla dünyadaki ekonun değiştiği gibi… 

                                                   Çoban sakli şifa..                                                    

              GÜÇLÜ SANAN GÜÇLÜ DEVLET  OLMA  SANAN  SADECE

                                    KORKAK VİRÜSLERDİR ,SADECE

  Avrupa da ve gelişmiş ülke sanan devletlerde maden yataklarını bir kısmını kullanmış ve güçlenerek ezme politikasıyla diş dünyada sömürmeye başlayarak para gücü yetmeyince zorla istila edip onlar için insanlar ölmüş ,aç kalmış ,kendi askerleri ölmüş önem kazanmaz sadece ölüm fitne fesat münafıklık yaparak bir adım daha ileri gidip dünyaya korku salmaktan bir ileri gitmezler ,Çuvaldızı  batırdın mı HIZLI HARAKETLE BALON GİBİ SONERLER ,Amaçları hala bu çağda yontma taş devir zamanını yaşamaktadırlar , beyler biz aya gidemedik ama sizler gittiniz ,bırakın bu işleri daha ileriye gidin ,zaman kısaldı ,ileri gitmezsen elindekinden olacaksın  ….

  Dünya üzerinde milyonlarca element hatta sonsuz elementler bulunmakta hala bulduğunuzelemet sayısı 118 …Düşünün yaratan sonsuz canlı vücudu  koruyacak aurası var bilinmeyen elementlere karşı bu güce karşı bir kalkan yapa bilir misiniz sadeceyaratana  aittir…Beyin deki zerrecik düşünmenizi oku okuyun ilim bilim insan oğlu için söylenmiş belgeler göndermiş ….Ama ufacık maymun beyinlerle (Maymun beyni hakaret sayılmasın oda kıymetli yaratan onu da öyle yaratmış) sadece yok etmeyi bilirsiniz var olan şeyi  yok ediyorsunuz sizlerin beynine lüks hayat, şan şöhret ,kısaca şeytan girmiş …..AAAAsıl  bu dünyaya her birimizi vazifeyle gönderildiğimizi ne ,ne zaman allayacaksınız….Kendinizi sorgulayın ne cevap alacaksınız…Şimdi birazdan yemek yiyecek ,tuvalete gidecek yatacaksınız….Ya sonra…….. Bırak orayı burayı düşünmeyi  işine bak……Bu dünyada her kes Hak, hukuk, adalet ,helal le, şükürleişini yapacak….Sonrası  yok…Sadece insan gücü var… 

 "Hiçbir silah insan ırkı kadar küvetli olamaz .Silahı yapanda insan ırkıdır. Ama unutulan güç en büyük silah doğadır. ”Kimse karşı koyamaz".!!!!    

                                                             Çoban sakli şifa      
                                                          
                                                              AURA ÇAKRA
                     
                                                  GELEÇEK ZAMAN SAKLİ ŞİFA
 
  Aslında vücudumuzun bağışıklık sistemini koruyarak tüm hastalıkların önüne geçebiliriz.Vücut, neyi nasıl düzeltmesi gerektiğini bilecek kabiliyette yaratılmıştır. Bildiğiniz gibi insan vücudu mükemmel bir yapıda ve özellikte İnsanoğlunun en önemli görevlerinden biri de bu mükemmel yapıyı korumak ve yaratılışa uygun çalışmasını sağlamaktır. Aurası  Gözle göredilseydin  zırhını tamir ederdin insan vücut du 5 cm zırhla çevrili..…Sağ elini  avuç içini çakra lar a (7 bölgedir) tut elindeki enerji orayı tamir edecek rahatsızlığını söyleyecek…Sağ elinizi avuç içini kalbinizin üzerine koy anlarsınız…(EN önemli çark ra zihindir Kafa üstü.)  

    (Aura kavramı, bütün dünya varlıklarında ortak olarak bulunan ve Teofizidekullanılan bir kavramdır. Her insanda, vücudu sarmalanmış halde bir elektromanyetikalan bulunmaktadır. Bedeni sarmalayan bu elektro manyetik alana aura adı verilmektedir.)   

 Niyet kötü ise bir şey yapamazsınız elinizdeki avuç içi güç auranız çakraları tamir eder, beyniniz aklınız iyi kullanırsanız bilin ki başka yerle telepati kurabilir düşünceyi okuyabilirsiniz sadece yetenek marifet en önemlisi iman etmek Allaha yaratana inanmak çünkü öyle yaratıldın gelecek için gelecekte ki tehlikeler içinzaman o zaman değil ,şu an geri kalmış insanlarız sadece yok etmeyi biliyor vahşice kan içiyoruz içiriliyoruz düşünemiyoruz…. insan oğlu ölüm doğum… yapıcı taşıyıcı bu dünyada hizmet için buradayız imtihan için buradayız var olanı yok etmek için uğraşmak neye…Hangi  inanca sığar 4 Büyük kitap size işarettir..Gelecekten gelen işaret sadece anlamak…Şeytandan sakınır ,rabbime sığınırım…Şimdiki zaman geleceğe gidemez ama gelecekteki zaman geçmişe gide bilir. Bir daha düşün…Dünyada 24 saat yaşayan sinek dünya hizmetini yapar gider. İnsan oğlu da evrende sinekten daha az süre yaşar..

Öğretmeyi ve öğrenmeyi vesileyle değerli bilim adamlarına ve insan  oğluna  sunmuş ,enerji keşfini  vesileyle değerli bilim adamlarına, beyin, beden azimle keşfini yaptırarak aracı olarak insanoğluna sunar .(insan oğlu et, kemik parçası değil, evet bir enerji.) tüm din kitaplarda yazar alim ve bilim okuyun ve öğrenin buyurmuştur. (sahibi rabbim)  

                                                         Çoban sakli şifa           

                    Bir dünya vatandaşı, dünya için söz söylemeye hakkim var

                                                 Var sayımları yok saymayın.               

 Dünya üzerinde kuzey güney kutup arında araştırmalar yaptıkça dünya ekolojisi  bozup insan oğluna  gelecekte çok büyük tehlikeler ,virüsler, bakteriler, yeni canlı  türleri , üretecek olup 50,100 yıl içinde çok farklı canlılar, çıkarak, onla kalmayıp deniz üzerinde baraj planları yapanlar dünya akış akordunu bozarak ,denizlerin nefes almasını kesip ,denizleri kurutarak, çok büyük tuz çöllü haline getirip gelecek nesillere tehlike  yaratmak tan başka hiçbir şey olmayacak .Doğan güneşi, batıdan doğdurmakistiyorsunuz,5 milyar yıldan beri yaşayan dünya ile şaka olmaz ,insan oğlunu yok etmekten başka bir şeye yaramaz ,bu gün örnekler verir sek kara barajlar göletler ,kanallar gerek siz yerlere kuruldukça ,ve yer altı su yollarını bozdukça yer altı ısıtmayı akordunu bozarsanız ,hava akımları bozuldukça ,yazı yaz olarak ,kışı , kış  olarak yaşayamaz sak ,iklimlerin  değiştiğini  göremiyorsak ,gelecekte ne büyük tehlikeler olacağını göremiyorsak ,teknoloji değiştikçe ,tarım alanları kısaldıkça yer altı sularını kaybettiğimizi,30 yıl ve yüz yılın içinde, bir damla içecek su bulamayacağımızı bilmeniz .bildiğiniz halde ,hala fosil yakıtlar ,yakmaya çalıştırmanız, fosil yakıtlar yandığı sürece havaya salınan gazları ,dünya ekolojiyi bozduğunu ,bildiğiniz halde ,hala neden…..Bu gün spor olsun diye safari  yaparsınız, ama gelecekte ,okla mızrakla avcılık yaparsınız . Dünya sahiplidir . (RABBİM )Yaşamak Anlayabilmek içim fırsatlar veriyor.. 

                         Bu gün savunduğunuz vatan toprakları, gelecek nesil. 

                              Dünya toprakları kaybolmasın diye savunacaklar.                                                  
         Tek gelecek çağ hidrojen çağ. Yoksa gerileme cağ. Sonrası yok cağ..

 Bu gün için elektrikle ,suyla çalışan makinalar arabalar yapılırken ve üretilenleri yok sayıp yok etmek neyinize enerji sıfır maliyetken ,silah ,şan ,dünya hakimiyetligi için fosil yakıt yanı petrol şirketler holdingler iflas etmemek için 7 milyar insan sağlığına ölümüne  değer mi sizlerde bu dünyada yaşarken  sizler hangi gelecekteki  galaksiye hizmet ediyorsunuz. Dünyayı 6 günde inşa eden evrenin sahibi zaman geniş olan Yaratan RABBİM. Tek tek denemede sınamakta dır. Gelin gelecekteki tehlikelere yol vermeyin…..Belki  bazı şeyleri  değiştiremem hepsi para şan şöhret peşinde ..ama düşündürürüm…… Dağlarda yanız yaşayan okumamış bir Çobanım…

            Benim yanlışlıkları mi düzelterek yazmak ve düşünmek bana onur verir.    

            Hep düşünerek bir adım önde olmak.Başarı bir öndekini geçmek değildir.   

            Her asırda birkaç kişi düşünür. Diğerleri onların düşündüklerini düşünür.                                              
                                                       Çoban saklı sifa     

                                                       Ne güzel müjde     

Dünyada 7 milyar insan oğlu var. Ama gene yanız sın Tek Rabbim yanında görende duyanda .Rabbimdir.

Ne büyük tehdit!.. Kuran'da başka hiç bir ayet olmasaydı bile bu ayet Kur'an'ın Hak katından gönderildiğine delil olarak yeterdi...

                             "Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. "         


                              "Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir."   

                                                             Çoban sakli şifa    


                                NESİLLERDEN  GELEÇEK NESİLLERE DÜNYA                                               

H.z Ali(a.s.) Diyor ki Çocuklarınıza servet bırakma telaşına girme çünkü çocuklar Salih evlatlar ise servet dünyalık istemezler…Yok Salih  değilseler onlara bırakacağınız servet onların günahlarını arttırır ve bir nevi zülümdür..

    "Eğer çocuğunuzu iyi yetiştirmek istiyorsanız ona harcadığınız parayı yarıya indirmeniz, 

                      onunla geçirdiğiniz vakiti ise iki katına çıkarmanız yeterlidir...."                                                       
  ''Ona bir yaşam kurmayın; çocuğunuzun, kendi yaşamının mimarı olmasına yardımcı olun.''

                                                      Çoban sakli şifa          

         
             Güveç TÜRKİYENİN  Her evinde yapılmıştır ve her kes Çağrılmış tir                   

                             (Yanız tadı çıkmaz .Bu tadı bilmeyenler anlamaz)             

500-600 gram kuşbaşı  veya kemikli et  kuzu  veya dana eti o sizin tercihiniz .4 adet patlıcan,1 baş sarımsak,2 adet soğan 4 adet domates 3,4 adet sivri biber  sıvı yağ, salça tuz,(isteğe göre yöreye göre kuyruk yağ ve baharatlar .(Püf noktası :  Çelik tencerede olmaz özel güveç çanak ta olur tadı     ordadır sırlanmış topraktır.  )      

 "Güveç çanağı önemi ..Her çocuk çocukken bu anı yaşamış tır….. Selçuk oğlum gel  çabuk gellll…. Ne var anne ya  uf uffff… Gel deli oğlan gel Ayşe teyzene git güveç çanağını alda gel…. Tamam  ya …anneeeee…Ne var ayşe teyzede yokmuş Tahsin amcaya vermişler…Gitseydin ya  Tahsin amcana….Tamam ..Tahsin amcada yoksa Bahadır amcanlara ,yoksa bakkal arif amcanlara git orda kesin bulursun…..Tamammm….. Anneeeee… ne var çabuk geldin …arif amcada kesin var deyince direk oraya gittim…aferin akıllı oğlum bur da iki tane var …Nesibe teyzem verdi onlar da istedi. .Birazdan gel  fırına  götür…Götürüm ama fırından almam elim yanıyor….Bak oğlum İşte böyle kazanan olursun… Acı geçicidir….Acı bir dakika ,bir gün hatta bir yıl sürebilir ….Fakat acı  sonunda dinecektir.. .Güveç tadına bakarsan yanında soğuk ayran içince geçer gider …Anne  yanında aşurede olsa ne güzel olurdu…Oğlun her şey zamanında aşure ayı gelince onu da yaparım Sen  kültüründen, törenden öğren ayrılma yeter oğlum al şu parayı arkadaşlarınla dondurma al ….Gecik me.. Tamam anenne….    İşte hayat böyle geçer gider ….Güveç böyle bir şey…Yeri doldurulamaz" ….

  Bunların biri eksik olunca yemek keyfi  kalmaz tatsıs tuzsuz deriz  insan oğlu da aynısıdır akraba, arkadaş ,komşu, ara sıra kavgada etsek küssek te  tadımız tuzumuz kalmayınca bir bahane arar bir şekilde barışır, Çünkü kardeş olmuşlar, Oba kurmuşlar akraba olmuşlar, Alevisi , Sünnisi , Türkü, Kürdü  lazı ,Çerkezi , Yörük ,Rumeli si , biri eksik olsa tadı kalır mı …..        (Düşündün mü  )    

 

Beklenen Aşure
Oğul beklediğin Aşure ayına az kaldı haydi alış verişe gidelim…

Nine aşureyi anlat ….Anlatılmaz oğul sadece ağlanır…   İnsanlarla konuşun insanlarınakıllarının erebildiği kadar. Anlatın anlaya bildi kadar. Haki , adaleti, insanlık, sevgi, yetimi ,öksüz ,anlatın helalı harami ,şükür etmeyi anlatın ,semaya açılan ellerdualar ışık olur, yol olur dileklerin varır tecelli edeceği yere…Döner hayırsa gelir bulur seni….

Tadı tuzu her yöreden yetişmiş yemişler kaynar ,nohudu ,buğday ,fasulyesi atılır, sevgisi ,saygısı ,atılır şekeri ,konuşulur tatla söhbetler edilir, fikirler söylenir çerezleri atılır hoş olur tadı tuzu ,yenir afiyetle…İşte böyle bir şey oğul….. Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir oğul.. Er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir…  Sen hak yolundan ayrılma yeter… ..    

  Her Müslümanın evinde kokar hiç tadı bozulmasın her evde kaynamasa da her eve bir kase girer…. Afiyet olsun….

.2 su bardağı buğday (1 parmak eksik),1 su bardağı kuru fasulye,1 su bardağı nohut,2 su bardağı kuru kayısı ,Yarım su bardağı sarı üzüm,15 adet kuru incir, Yarım çay bardağı kuş üzümü,2 adet portakalın kabuğu (rendelenmiş),3.5 su bardağı toz şeker, Yarım su bardağı süt.1 su bardağı fındık,15 adet ceviz,1 adet nar, Tarçın, Antep fıstığı.

Aşure Yapılışı

1 gece önce buğdayı ve kuru fasulyeyi sıcak suda ıslayalım .Nohudun içine tuz ilave edip sıcak suda ıslayalım. Nohudun suyunu değiştirip 2 saat haşlayalım .Kuru fasulyenin suyunu değiştirip 30 dakika haşlayalım ve nohudu ayrı tencerelerde haşlayalım .İncirleri küçük küçük doğrayıp suda haşlayalım ve suyunu süzelim .Kuş üzümlerini 10 dakika kaynatalım ve suyunu süzelim .Kayısıları küçük küçük doğrayıp 2 su bardağı suda şişene kadar haşlayalım. (suyunu dökmüyoruz)Sarı üzümleri 1 su bardağı suda şişene kadar haşlayalım. (suyunu dökmüyoruz)Buğdayı bol suda yıkayıp suyunu süzelim .Buğdayı, haşlanmış nohudu ve haşlanmış kuru fasulyeyi düdüklü tencereye koyalım .İçine 10 su bardağı suyu ilave edelim ve 30 dakika haşlayalım. (kendi düdüklümüzün pişirme süresi farklı olabilir)Düdüklü tencerede haşlanan malzemeleri tencereye boşaltalım .Sonra tekrar 8 su bardağı su ilave edip 20 dakika daha orta ateşte kaynatalım. Daha sonra toz şekeri ilave edip kaynatalım .Aşuremiz toplamda 50 dakika kaynadıktan sonra sarı üzümleri ve suyuyla birlikte kayısıları ilave edelim. Aşurenin kaynama süresi 60 dakika olduğunda sütü, incirleri ve portakal kabuğu rendesini ilave edip karıştıralım .Kaynama süresi 1.15  dakika olduğunda üzümlerini ilave edip ocaktan alalım. Aşuremizi kaselere paylaştıralım. Üzerlerini ceviz, nar, fındık, tarçın ve antep fıstığı ile süsleyip servis yapalım….Bu karışım hiç mi hiç değişmedi ekstra ilaveler dişinda…Anaların eli değince…Başka olur….Her şeyi değiştiren Anne dir….                                 
                                                       Çoban saklı şifa     


                                                               (S.A.V.)            

                                               BELKİ BU GÜN O GÜNDÜR        

                                   
                                            Veren de alanda "rabbim"         

  İnsanoğlunu ayırmadan :Bilinmez gelecek günlerden bir gün ki ,bu gün, unuttuğun kişileri hatırla cumayı ve Ramazan ayını unutmadığın gibi bir hatır bin sevap,sağına ,soluna ,önüne,arkana ,komşularına görün ki seni hatırlasınlar hatırlamak ve hatırlatmak oradan gelecek dualar  bin görülmez bereket kapılarını açmak o kapılardan gelecek kısmetler dua la istemiş olduğun şeyler nimet ve hikmetler Belki  beklediğin sağlık ve şifa dır.  

                               Daha vakit var deme, sevdiklerine zaman ayır.           

       Sen sevdiklerine zaman ayırmazsan, zaman seni sevdiklerinden ayırır.. 

                                             sağlık ve mutluluk dileyim le.

                                                        Çoban sakli sifa   

                                          Günü hatırlatma  Belki bu gün                    

 Gün hatır sorma zamanı ,aaa bilseydim deme zamanı değil,onurlu insan isteyemez ama bekler. “rabbim “ Bir şekilde vesile ile o yardim ve sağlık gönderir .Onun edeceği DUA ilacınız olabilir, O vesile siz olmayasınız akraba ya ve komşuya hatır sormanız  kafi.

                                                    40 yıl Hatır sormak   

 Dürüst bir insan, daima çocuk kalır... Bir fincandaki kahve gibidir hayatım. Bazen tatlı bazen değildir. Önemli olan kahvenin tadı değil zaten, onu kiminle içtiğidir. 

Anneme, ağaca çıkacağım yardım et der. Başkasının çıkardığı yerden inemezsin düşersin dedi

                                                             Çoban sakli-sifa   

                   "Allahümme rabb'nnasi müzhibe'l-be'si işti ente'ş - şafi La şafi

                                          illa-ente işfaen la yugudiru Sekamen"

Manevi açıdan tedavisi; iyi geleceğine inanarak   3 ihlâs 1 fa­tih a okunur .

                            Bütün gün okuyarak yatın şifa olacaktır.               

                                (Ya  bu gün)ve(Ya ,Yarından sonra !!!)    

                                                    (S.A.V)    

                "Hepiniz Çobansınız her biriniz kendi sürünüzden mesulsünüz."         

  Dua Tedavisi : Yer yüzüne indirilen her  “ kitapta yazar”  Dua Haram , Helal ve şifa yanı sağlık

 Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır.

Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır

                                           Çoban sakli şifa                                                 

                                             ŞİMDİ DAĞLARDA ÇOBAN  

                                      BUNLAR YORUMLARA/yolu biliyor        

Bu dünyada dertler bitmez dert dediğin senin nefsine hakim olamayışın. Hakim olmakla dertlerinin sonu ve Huzur kapının açılmasıdır. Gidenler dönmesi ve isteklerinin gelmesiyle daha iyi yollara gitmeni sağlar..                                                                                    
                                        Çoban sakli şifa               

  Bir insana iyilik yaparsın ama o insandan bir beklenti olmadan iyilik yaptın mı o iyilik geçerli dır. Beklentilerle o kişiyi sıkıntılara düşürür o kişiyi yerinden yurdun dan ettin mi vay haline ne bu dünyada ne öbür dünyada yer bulamazsın…Bu dünyada hastalıklar ve bela şimdiden başlar… 

                                       Çoban sakli şifa      

60 Sene hep koştum Allahıma çok şükür hiç Kapım Kapanmadı sebep , yıkıldım buna da şükür dedim, kandırıldım bunda da hayır vardır debim, Elimde imkanlar vardı karşılık beklemeden  hayır ettim ,Şimdi döndüm geriye bu dünya benim olsa ne yazar gel dik gidiyoruz giderayak 60 seneyi yazarak gidiyoruz hiç karşılık beklemeden bu gün belki sadaka veremiyoruz ama unutmayın bilgi ,söz, gülmek, yazmak ,paylaşmak  bile sadaka….Söz ,konuşmak ,yazmak ,İlla  Prof ,yazar ,alım ,öğretmen ,okumuş olmana gerek yok…İlk  olarak oku … Başka söze hacet var mı ..Sadece Akıl…..

                                       Çoban sakli şifa   

 Kısa öz /Gücümü atalarımın inandığı imandan “yaratandan” özümü alırım.        

 Hz Ali a.s Şöyle buyurdu “Sizler her şeyi affedin ama Vatana ihanet edeniaffetmeyin diyor”.  Dıştan ve içten gelecek.. Bir zerre kadar sıkıntı…. 

 Şunu şöyle düşün o akşam ve de gerçekleşseydi . Acaba bu gün hala ne tartışacaktınız gördükleriniz yanı o gece sokakta olanlar hepsi hapiste mi olacak tı ve kendi ırkınasilah ve bomba atanlar, bende dışardaydım  diyenleri  yaşatılacak mıydı  acaba bu gün ne diyecektiniz düşündünüz mü şu anda neyi muhalefet yapmaktasınız o gün gerçekleşseydi şimdi ayakta mıydınız yoksa farkın damıydınız ne hikmetse her kez dışardaydı gene bir çapanoğlu yaşatmaktasınız bu vatan sizin gördüğünüz vecebinizdeki komi din üzeri bozuk para kutusu değil. Farkına varınca pusuladeğişti bu Halk her şeyin farkında sizde farkına varın seçilmiş önder arkasında durun tartışabilir rekabet edebilir seçim geldiği zaman er meydanına çıkar pehlivanlığınızı hünerinizi gösterir seçilir siniz bu vatan başkalarıyla paylaşılmaz akıldan çıkarmamak gerekli biz bu dağların nesine gelmedik her köşesini korumaya ve bu vatanı bekçiliğinegeldik gidecek yerimiz olmadığından bu vatanın her köşesindeydik.. Bir nefes alışınız ,öksürmeniz ,muhalefetliğiniz yanı….. inadınız ekonomiyi bozuyorsunuz endekslerseniz  60 seneden beri  soframda bulgur soğan katık yoğurttum yufkam ayran aşım var var oldukça benim ekonomiyi bozamazsınız bütçemde belli ayağımı yorgana göre uzatata boşa söylemedi bu günler için fısıldadı …ya sizin ….

 Hz.Ali (a.s.) Duyurdu ki Halkın arzularını yerine getir ,onlara güzel övgü de bulun,tahammül ettikleri zorlukları sürekli dile getir .Çünkü yaptıkları güzel işler çokça zikretmek yiğitlikleri hareketlendirir geri kalmış olanları işe teşvik eder. Ön çelikle tanıtın.                                                                

                                       Çoban saklı şifa                                 

                                               SAYGI VE SEVENLERE                   

 “Akıllıyı bize tarif et” dediklerinde Hz Ali  (a s) buyurdu ki “Akıllı, her şeyi  layık olduğu yere koyandır.” “Cahili de tarif et “dediklerinde ise “Akıllıyı tarif etmekle cahili de tarif ettim” buyurdular.  

  Bilgi Okumaktır, bilgi yanız kalmak ve doğruyu bulmaktır ,Bilgi nerden başlamakla nerde sonu olmayan yoldur, Bilgi elindeki kılavuz seni sonsuz ilime götürür ,Bilgimuhalefet  yeri  ve zamanı değildir benim doğru dediğimi sen yanlış senin yanlış dediğini benim doğru demem seni yanlış yola sevk etmek benim cahilliğim dır. AKLIMA ŞÜPE DÜŞER , en iyi yol bildiğin tek yol senin bildiğin tek yoldur. Bilgi her insan içinde ilim vardır. Sadece okumak anlamaktır… Akıl ,ilim, oku. . İnanç   neye  İnaniyorsan …İnanmak başarmak bir öndekini geçmek değildir.

      Okuyarak yaşamakla İlim seni korur ama ezberlenecek bilgi seni yanlış yola sevk  eder.

       (Hayat ve zaman değişken Ümit ederim doğru yoldayım demen seni yanlış yola götürür.) 

                                                  ( Akıl ilim tereddüt etmez)                    

                                                          Çoban sakli şifa   

                           DÜNYAYA gelen bela....Nasıl ebedi kalmayı ümit edebilirsiniz.  

                                           İKİ TARAFLI OYNAYAN ŞİRKETLER

 Bu dünya nedir sadece yaşamak için bir birlerini öldürmekte ,tamam hayalindeki her şeyi kurdunuz ya sonra öyle kalacağını mı zannediyorsunuz sizi rahat bırakırlar mı başka bir zaman başka bir yerde sizlere gene sıkıştırarak silah sanayi  rahat bırakmaz kolay para ve gerisi ilaç ve malzemeler para getirecek her şeyi ortaya sürecek  genesahnede şirketler başı çekerek iflas olmak üzere bankalar şirketler kurtulacak ülkeleri parçalayacak insanları yok edecekler çünkü batan şirketler kendilerini kanlı parayla kurtaracak olan gene mazlumlara olacak bunu burduramayacak insanoğlu ,ne zaman dünya malından zerre kadar hak talep ettikçe,  "nefsini"  köreltemeyecek çünkü şeytanhep galip gelecek.
 Bu Dünya zannetmeyin hep aynı gidecek bu dünya yaşıyor ne nereye kadar öldürecek ,yıkacak, parçalayacak nereye kadar…. Bak şimdi …
 .Bu Dünya  5 kere yıkıldı daha da yıkılacak şimdi 30 40 60 70 yaşlarındasın  yıkarak ne kazanacaksın kısa zamanda 10 20 30 40 50 yıllar içinde kısmen ve doğal afetler virüslü hastalıklar eko bozukluğuyla sel suların yükselmesiyle ne yapacaksın hazırlandın mıHollanda ,Belçika ,ve Zellanda  ,Doğu Asya,Depremlerle afetler.Bunların gelen tsunamileri ,sular altında bu sene  ve birkaç yıl içinde için de kaldı mı ne yapacaksınız en yüksek yerlere mi  gideceksiniz  yanı hayal ettiğiniz bu gün Afrika dan kaçarak sizlere sığınan göçmenleri kabul etmezken yakında siz oralara gideceksiniz ,Çünkü oraları şimdiden parçalayarak insanları göçe zorluyorsunuz ,ve bir çok kabine , aşiretleri bir birine düşürerek insanları kıyım yaparak oradaki hazine kaynakları yağma ederek harçlı ordularını ,kafa kesen ,vahşi insan ırkını oralara götürüp fitne fesatla kıyım yaptırarak…Ne geçiyor ….Hayatınız hep oyun nasıl bir ırksınız Şunu biliyorum ki kendi vatandaşlarınız sizin yaptıklarınızı anlayacak yüzünüzdeki şeytan maskeyi düşürecek ,onlar sizi yok edecek ….Yakın bunu Böyle bilin….Çünkü kaşınıyorsunuz  Kötü ruhlusunuz ama bilin ki İyi ruhlar kazanacak…Her kez kötü ruh olunca iyi ruhlar yok ederseniz, kötü ruhta kalmaz bir birinizi yer bitirirsiniz….Sonun da gene yoksunuz…İyi tarafı bu….

.Hz Ali a.s Buyurdu ”İnsan ölüm okların hedefidir. Ömründen bir günde ayrılmadıkça yeni bir güne kavuşamaz o halde biz ölümün yardımcılarıyız vücudumuz ölüm oklarının hedefidir. O halde nasıl ebedi kalmayı ümit edebilirsiniz..”

                                      Çoban sakli şifa     

                Bu ne caba Biraz yenilikçi olun….Dünya sizi bekliyor…   

 Sahnede konuşup tartışıyorsunuz ne yapıyorsunuz 80 milyon vatandaşı yok sayıp akıl düşünce aydınlar tabana ne ,ne zaman indiniz, hala konuşuyorsunuz 15 temmuz ne neredeydiniz sahne de sadece halk sizin tabirle cahil ordaydı ama ne hikmetse  o kadar aydın vatandaşına kurşun sıkıldı.. O gün kim galip gelirse ondan olunacaktı (ama ) O gün Halkın balyozunu yediler . Kendinizi sorgulayın öyle sahneye çıkın dünya almış gidiyor Diş güçler sizlere bal çalıp yok sayıyorlar ..Bırakın kavgayı  siz dünyaya sahip çıkın sizler başarırsınız ama ne hikmetse bu vatanın evlatları okumuşları değilsiniz galiba bana öyle geliyor.. 
  Biraz ekranda psikoloji  konuşma bozukluğu görülmekte Beyler bayanlar ekranda kavgadan başka bir şey yapmıyorsunuz…Biraz erdem olun.. Benim işim Çobanlık halk beni  istiyorsa benim başkan ..Anlayın ÖNDERLİK Sırasını Kim gelirse yönetir ve gider.. Halk seçer ..60 yıl oldu Hala tartışma halkı yok sayıyor ..Her gelen soydu geriye dönün bakın.. Göremiyorsanız  ….YENİLENİN …
  
 
                       Halk aynı ..Sahneler halkı yönetmez halk sahneyi yönetir.

     Ben söylemedim ve yazmadım Adı Önder .(Bu korku ne  )Kim gelirse gelir ve gider.

                                Çoğunluk: Sayıca çokluk, sayı üstünlüğü.            

 

ÖNDER: Güçlü ve ünlü oluşu, yeteneği ya da toplum içindeki yeri dolayısıyla, ilişkili bulunduğu toplumsal kümenin ya da toplumun tutum, davranış ve etkinliklerini, belli zaman ve koşullar içinde değiştirip yöneltme yeteneğini gösteren, topluluğa, topluma kılavuzluk eden, toplumu örgütleyen kimse .Önder denir .Seçimle gelir

                                  .  
Töre :Bir toplumda ahlak, gelenek, görenek ve ortaklaşa alışkılarca belirlenmiş, benimsenmiş davranışların ve yaşama biçimlerinin, öteden beri uyula gelen toplumsal kuralların, şu ya da bu konuda tutula gelen yolların tümüne TÖRE DENİR..  
                                             
                                                 Çoban sakli şifa   

                                                         AKIL        

 Bu her konuda aynıdır ister tek ister çoklu hep aynı, ihtizam ,düzen ,anlayış ,erdemlik, iyi yönde sıralanıp gider ve akıllı düşüncedir.

 Ama ne hikmetse dışarıdan fitne fesat almış gidiyor sanki bu ,bu dünya değil bu, bu vatan kendilerin değil, intizan sıra yok hep benim bırakın sıra size de gelir düşünce yok var ama dışarıdaki güç daha bas ki yaparak vaatler vererek .(NE NEREYE KADAR GİDEÇEK )

  Her kimse benim önderimdir atalarım büyüklerim benim töremden seçilmiş kişi benim için önderdir.

 “Akıllıyı bize tarif et” dediklerinde Hz Ali  (a s) buyurdu ki “Akıllı, her şeyi  layık olduğu yere koyandır.” “Cahili de tarif et “dediklerinde ise “Akıllıyı tarif etmekle cahili de tarif ettim” buyurdular. 

 Seçilmiş önder yerli yerine ihtizam düzen yerine getiriyorsa ,(yok) yerine getirmiyor ise bilin ki seçimle gelir seçimle gider. Yaşam, Töre, önder ,kültürümden Vatanımı sonuna ve sonu olmayan kardeşçe bu vatan koruyor ise..  Halk dışa doğru  baskıdan koruyacak ve sonsuza denk bu vatan koruyacak. 

  Vatan ilkokulda haritada 7 bölgesi var di öyle hatırlıyorum ,hava raporlarında bölge , bölge hava raporunu sunarken kimse bir şey demiyorlar  ne hikmetse eyalet lafları adamı çılgına çeviriyor ,Bu gün Osmanlı 600 sene Milyonlarca nüfusa sahipken ,Amerika Almanya  veya başka devletler ,  Eyaletler var iken, Almanya, Almanya değil mi ..Bur da zihniyet önemlidir içinde hainlik var ise halkı kışkırtma var ise içlerindeki parçalama olacaktır. (Ama Vatan TEK tir ).Allah Akıl fikir versin Bu devlet büyük.      

 Akıllı ise düşünmesi  lazım Çoban şöyle düşündü Kalkınma planı bu gün batıya göçü durdurabilirsiniz, Batıdaki vergi, kira ,iş yeri açma kotası ,buna benzer konular ağırlaştırma ,Doğuya tekrar dönüş para, teşvik , kira, yatırım ,faiz, elektrik Ucuz , hatta fosil yakıtı da, fabrika alanları, hayvancılık toplama çiflikleriyle  ,köy yöre ücretsiz destek ,Diğer bölgelere değişik teşvikler verilirse ve bölgeler bölge başkanlarıyla yönetilirse Ana başkan ve başkanlarıyla yönetilmesi  dünyaya sahip olmak demektir…

  Eskiden 10 ,15 milyon nüfus için iyi di ama şimdi 80 milyon Devlet kontrol  işidir iyi kontrol geleceğe daha iyi bakmaktır .Bir Çoban Ateş başında otururken düşünce kahveyi yudumlarken benim düşünce hayatım ama senin için olmaya bilir istersen otur sadece olduğun memlekette bir gümde çöpe atılan para  100 milyon tl…Hesapla…Bir dilim ekmekle. Bu nu Bilin ki gelecek seneler  bir dilim ekmek bulunamayacak.Çünkü Buğday yok.. Buğday koyun gerisi oyun…..Zamansız kar ve yağmurlar bilin ki sadece bereket değildir bu ekonun bozulması ve kuraklık….Artık yer değişme Toprağa sarılma zamanı…..Tohum zamanı....

                                       Çoban sakli şifa                                             

 Hz Ali a.s  Buyurdu ki “Ey Kumeyl İlim maldan hayırlıdır zira ilim seni korur ama malı sen korursun .Mal harcandığında azalır. (Ama) ilim harcandığında çoğalır ,malın verdiği makam ve şahsiyet malın yok olmasıyla yok olur.” (Var git sen düşün)

İyilik her insanın içinde olması lazım olan  bir yaratılıştır. Gene de Kendini muhafaza et  iyilik yaptığın insan dan. .İnsan Kıymet  bilmediği için Hemen suiistimal eder.. Her zaman iyilik yaptın mı  karşılık bekleme ki kendine iyilik yapmış olursun..

                                        Çoban saklı şifa                                                  

  Hz Ali a.s  Şöyle Buyurdu “Dünya kalmak yurdu değil geçiş yurdu dur .Orada iki tip insan vardır. Biri özünü  (nefsi  isteklere )satarak kendisini satarak helak eder ,diğeri  de özünü  (Allah’a )satarak kendini (azaptan) kurtarmış olur “

 Dünya, ona doğru davranana doğruluk yurdu ,ondan bir şey  anlayana afiyet yurdu ,ondan azık ,toplayana zenginlik yurdu ve onunla öğüt alana öğüt yurdudur. Dünya ,Allah dostlarının secde yeri (mescidi) meleklerinin namazgahı ,vahyinin iniş yeri ve dostlarının ticaret yurdudur. İnsanların en değerlisi Kendisinde beş hasletbulunandır. Rabbim ibadetine koşan ,zahiren halka faydası dokunan, Halkın onunşerrinden emin olduğu, Halkın elinde bulunan dünyalığa göz dikmeyen ,Ölüme her zaman hazırlıklı olandır.

 Küvetli iman, Faydalı ilim ,Salih emel ,Güzel Ahlak ,Bilmek Uyanış ve DİRİLİŞİYaşamaktır

                                          Çoban sakli şifa 

                                                                EMAN   

 " Düşmanın başkaları tarafından aldatılmış, aldatan yandaşını gözden çıkarmış. ve  Dünyayı  kaosa sürüklüyor ise adaletçe düşmanını korumak  sana düşer  düşmanın senin düşmanını aldatan kimse senin düşmanındır …Kardeş ,kardeşi  Dostu, Dosta Müslümanı ,Müslümana düşüren kim var ise bilinsin ki maske takmış şeytandır.. Bir duvar onu koruyanlar kadar güçlüdür . Korkularına boyun eğenler Özgürlüğüne ,  Dirilişine ,sağlığına ,ve  yaşamına  sırt çevirir."   

                                                 Çoban sakli şifa          

                                                                       YOK                

 Yazılarıma karma karışık derler… ya hayatınız….Devamlarını yazsam roman olur …Filmlerin fragmanları görsellerden çok okuma alışkanlığı yok ….Kütüphaneler hep tozlanmış silen yok…Elde telefondan çok kitap yok….Ofis var çöpte kağıt yok …Masada kalem çok yazan yok….Eğlence ,kopye ,ezber çok Yanız kalıp düşünce yok …Hayatta insan oğlun yapmayacağı şey yok…Sadece helal i bilsin yeter…

Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır  
                                                Ama veren yok         

                                       Çünkü sağlık varsa para yok..      

Hz Ali Oğlu Hz Hasan’a şöyle buyurdu “Amel  ettiğinde zarara uğramayacağın şu dört hususu benden öğren. En büyük zenginlik  akıldır, en büyük yoksulluk  ahmaklıktır, en korkunç şey  kendini beğenmektir, en değerli büyüklük güzel AHLAKTIR..   
 
                                            Çoban sakli şifa   

                                       SABIR  HER YOLU ACAR     

 "Kin taşımak yanan bir kömür parçasını başkasına atmak için eline almak gibidir. Sadece kendini yakarsın” Dünya sahipsiz değildir. ”RABBİM “ cevabı verir. 

                                  Ya bu gün ,ya yarından sonra.             

  15 Temmuz Dünyanın yok olma çağının dönüşüdür kırılma noktasıdır., Tüm Dünya insanı bilsin Türk halkına teşekkür etmesi lazımken hala inat….Maske takmış insanlara inanması beni ve seni şaşkına çevirir.. Kısa öz bunu anlayın…Hala kendilerini büyük sanan devletler ,geçmişten gelen gözleri  bu topraklara sahip olma hırsı ,Kananları kandırarak , büyük sanan devletler ,yanı başın da büyük devlet olmasını istemeyen planlar Akdeniz i  göl yapmak isteyen batılı  savaş oyunları ile 12 13 14 temmuz gece gündüz oyun kuranlar Türk  milletinin duymaz koyun, ahmak sanan devletler  ŞUNU BİLSİN Kİ Şeytanın aklına gelmeyen oyunlar görmediniz duymadınız…. (sadece imanla)… Elinizdeki devlete sahip çıkın.. Biz toplun olarak  inaç ve imanla insan ırkını seven  Allah korkusu olan milletiz… …”Allah “ bilir Bana ve milletime Hak edilmişse alınır yeri Helal dır.

 Düşmanın senden yüz kat güçlüde olsa sahada eşitsin, senin hamleni ve gücünü bilmedikten sonra az geri çekilmen var gücüyle saldırması senin bilinmeyen hamlelerinle karşı tarafın yenilmesidir...   (Hilal)..

  Bize bazen kış ayında derler ekseri ye me yapıyorsun Güneşin onun de  oturuyorum deriz..      

 Çobana derler aynısını Çoban der güneşin arkasında oturuyorum.. Derler nasıl oluyor .Çoban der Evrenin büyük olduğunu bilmiyor musun  nerden biliyorsun güneşin önünü arkasını. Kimin büyük olduğunu….

Hz Ali (a.s )Şöyle buyurdu  “Sana selam verildiğinde ,sen daha güzel bir şekilde selam ver, sana doğru iyilikle uzanan ele sen daha üstün bir şekilde karşılık ver ,her halükardaüstünlük ,ilk iyilik yapanındır.

  Böylece Müslüman fertler inancını aşkla yaşayacaklar Feraset ve Basiret ile olaylara bakmayı  doğruya sahip çıkıp yanlışa karşı durmayı başaracaktır. O zamanmazlum sahip bulacak zulüm ortadan kalkacaktır.

(Feraset ve basiret sahibi bir insan, karşılaştığı bir olayı, bir tavrı ya da bir sözü en doğru şekilde analiz edebilme yeteneğine sahiptir. Geçmişte edindiği tecrübelerdenen akılcı sonuçları çıkarır ve bu bilgileri ilerisi için en isabetli şekilde kullanmayı bilir. İçerisinde bulunduğu ortamı, şartları ve imkanları akılcı bir bakış açısıyla değerlendirir ve bu şartları olabilecek en iyi seviyeye getirmeyi ve elindeki imkanları en iyi şekilde kullanmayı başarır. Bir işe atılacağı zaman mutlaka bu konuda gerekli olabilecek her türlü tedbiri alır, olası aksaklıkları tespit eder ve bu doğrultuda hareket eder. Her konuşması isabetli, her tavrı itidalli ve her düşüncesi keskin bir aklın ve kavrayışın ürünüdür.)  

   " Düşmanın başkaları tarafından aldatılmış, aldatan yandaşını gözden çıkarmış. ve Dünyayı  kaosa sürüklüyor ise adaletçe düşmanını  korumak  sana düşer ,düşmanın senin düşmanını aldatan kimse senin düşmanındır …..Kardeş ,kardeşi Dostu, Dosta Müslümanı ,Müslümana düşüren kim var ise bilinsin ki maske takmışşeytandır….. Bir duvar onu koruyanlar kadar güçlüdür . Korkularına boyun eğenlerözgürlüğüne , sağlığına ,ve yaşamına sırt çevirir."  


  Hz .Ali  a.s  Şöyle Buyuru “Yeryüzünde Allah’ın azabından iki eman vardır .Onlardan biri kandırılmış (elden çıkmış )diğeri ise yanınızdadır ,o halde ona sarılım Kandırılmış olan(eman)  Resulullah: baki kalan (eman) ise istiğfardır”..

Eman

Bir kimseye veya düşmana; söz, işâret veya yazı ile, mal ve can güvenliğinin emniyet (güven) altında olduğunu bildirme.

İlticâ edenlere emân vermekte bütün Müslüman lar eşittir. Halktan herhangi biri de bu hakka sâhiptir. O hâlde kim bir Müslümanın ahdini (verdiği sözü) bozarsa, ona ihânet ederse,Allah'ın, meleklerin ve bütün insanların lâneti onun üzerine olur.

İstiğfar  

İstiğfar kelimesinin sözlük anlamı  bağışlanmayı dilemektir. Terim anlamı ise: yaptığı kötülüklerden pişman olup, Allah’tan bağışlamasını dilemektir. 

                                       Çoban sakli şifa     

                                 BUYURUN SOFRAYA SİZDE NE VAR                     

 Biz bize yeteriz bırakın onlar düşünsün ithalatta gümrük alma ihracatta gümrük ver dedik ya sağ sağ bitiremiyorlar, beyler dağda yaşayan çoban benim yaşantımı diş dünya binler dolar veriyor verse de yaşayamaz bu yaşantıya özenmekte, lütfen bizlerde diş dünyadan özentiden bırakın yukarıda yazdım nice, nice yerler var gezer doyamazsınız diş dünya özenti bırakıp... tıpişşş tipiş gelirler korkmayın sizlere bir şey olmaz devlet inanın arkanızda siz büyük iş yapıyorsunuz geleceğinizi dış dünyaya  satmıyorsunuz gelecek nesilleriniz bilin sizlere minnet kar kalacaktır…

 Diyecek siniz teknoloji  elimizi bilgimizi keserler heyyyy  beyler sizde ne mühendisler var …Kafanızı karıştırır hiç korkmayın kesemezler çükü gelecekleri için yeni bilgilere ihtiyaçları var sizlere paylaş, yorum ,beğen me ve siz ne düşünüyorsunuz boşuna  denmiyor çünkü gelecek teki bilgisayarı sadece güçlendiriyorsunuz….

  Güçlenen bilgisayar gelecekte insanoğluna çok büyük tehlike li silah üretmekten başka hiç bir şey yapmıyorsunuz…Şimdiki tüm işlerde savunan varsa o işten nemalanıyordur. Bunu öyle bilin.. Sizler dışardan başkalarından  beklentileriniz varsa bil ki bendendeğilsin….

 300 Keçim bazen sürüden gidenler ertesi gün sürüye katılır ama bazen de kurtlar kapar kurt sofrasında bulur kendini…30 kovan var ben karışman dünyalarına bal verirlerse yerim vermezlerse sağlık olsun derim ama hepsi memnun. Gel dünyalarına karışma her yiğidin yoğut yiyişi vardır. Çünkü kovanlarına çomak sokmam kimisindenbal arısı çıkar ,kimisinden eşek arısı….

Konuşuyor konuşuyor kime..

 Hey dünya karşınızda köle yok karşınızda” Tanrı “ ”Allah “misafiri bekleyen 80 milyon sofrasında koyacak tabak ve aşı var buyurun sofraya …Bizde AHLAK VAR.. Sizde ne var..                                                               

                                         Çoban sakli şifa   

                                                     ADİL DERSİNİZ

 Cumhuriyet veya Devlet  tarif et desem ne dersiniz…Dört adım…Allah korkusu .Hz Muhammed  buyrukları ,Hz Ali İlim kapısı Hz Ömer Adalet kapısı desem  OOOOVV DERSİNİZ….. Peki  buna ne dersiniz.. Batı dünyası ilk yaptıkları her şey başlangıcı SAĞ elini KALDIR.. la başlar …????....Buna Adil dersiniz .Geçmişte bu adile uymayanlar .En büyük ve son ADİL" Kuran "geldi bunu biliyorlar ama Maske takmış ŞEYTANLAR   İnsan ırkını Savaşla ,parçalayarak ,ufalayıp GDO Gıdalarla ,İlaçla Sağlıkla Dünya insanlarını yok etmekteler….Çünkü düşündükleri ülkeleri parçalayıp ufalayıp yok etmekle insan ırkını kısırlaştırıp Dünya nüfusunu 1 milyarindirmek… Çünkü içlerine ŞEYTAN girmiştir…              

                                “Ama bugün ama Yarından sonra”         

        “ Son kozlarını oynamaktalar. Felaket zinciri boğazlarına kadar batacaklar” 

                                                        Çoban sakli şifa         

                                                      ALLAH KORKUSU          

Hz.Muhammed (s.a .v) Câhiliye toplumunda yaygın olan ve aldanmaya, haksızlığa ve sömürüye yol açan alışveriş türlerini yasaklamıştır.

Hz.Muhammed (s.a.v)  Ticari bir malı pahalanması gayesiyle stoklayıp piyasaya arzını geciktirmeyi (ihtikâr) yasaklamıştır.

 Hz. Muhammed (s.a.v)  Mallarını ucuza kapatmak maksadıyla köylüyü, üreticiyi ve ihracatçıyı şehir dışında karşılamayı yasaklamıştır

 Hz.Muhammed (s.a.v)  Hilenin haram, kötü ve yanlış bir davranış olduğunu, dünyada ve ahirette sorumluluğa neden olduğunu bildirmiştir. Bu meyanda "Bizi aldatan bizden değildir. 

Hz.Muhammed (s.a.v)  Tüketicinin korunması için gerekli tedbirleri almıştır. Mesela bu amaçla kalite kontrolü üzerinde durmuştur. Çürük ve bozuk mal satmayı, kalitesiz malı kaliteli malla karıştırmayı yasaklamıştır. 

    Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır.

    Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır                                   
   Hz Ali a.s Buyurdu ki “Doğru idrak eden  ilmin derinliğini kavrayan da şeriat kaynağından kanmış olarak döner ,hilm sahibi olan yaptığı işlerde aşırılığa kaçmazve insanlar arasında övgüye  layık bir şekilde yaşar.”  

         Kendisine ve başkasına İnsan ruhuna bedenine güzel şeyler verendir.

 1984-2000 …. Le re kadar eskisi de var yenisi de. Kadar sağlık sektöründe bir enjektörfabrikası  kurdurulamazken dışarı dan ithal edilmekteydi  ,ama girişimci olarak uğraşsan da izinler vermeyerek  ,her ne hikmet ise hükümetlere yakın çok yakın olanlar bu fabrikalarıkurmakla çok büyük zirveleri yakaladılar ,izinlere müsaade edilme yen ithal hayvanlar ,Bir şekilde gelen ,Çankırı gibi ,ulaş  verilen ithal hayvanlar ,ve kısır oldukları bile bile verilen mazlum ve sevinen  halka verilen krediler ,Büyük vurgunlar vurulan 1400 1500 (100)(1000) başlık ahırlar dört duvarı örülüp parayı alanlar ,hele hele o sene hayvan meme körlükleri olduğu halde ,FRANSA   ilaç firmalarında üretilen meme körlüklerinin ilacını aşısını ,bulsalar da ,bizlere yetiştiricilere ,20 yıl geriden gelen ilaç ithal çiler bu ürünleri sürerken ne düşünüyorlardı ,kendin ithal etsen ,İngiliz hükümetin den izin ve Türk firmasından izin alarak ithal ede biliyor ve  müsaade  yermiyorlardı bu ne iş  diyen  yok danışacak kurum yoktu, Haydi bunu da gecelim bu na ne dersiniz Hayvan yemi olarak Bulgaristan dan gelen Ayçiçek küspesine ne demek ,Küspe gelince vergisi olmayan ürün ,ama ne hikmetse % 5 çekilmişküste kamuflajı  giydirilmiş yağ fabrikalarına giden ham maddeler ….Soruyorum mutlu musunuz Haram yemekle….. Memuru sorumlusu şu an emeklisiniz ama hala yaşasanız da yukarı kattan vizite sağlam raporu  istenecek Hazır mısınız….Hele insan sağlığı tehlikeye sokan antibiyotikler ve yem fabrikalarında yem katkısı Kan ununa ne dersiniz .Evet kan un faydalı olabilir ama meşesi gelen ülke….Kan unu toplanan yerler de Domuzda kesiliyor kanları karışıyor ….Ne olacak bu iş ..Sorarım …Yemden giren virüs hayvanı hasta etti sütü ne oldu….. İş mevzuat …..İnşallah bunlar değişmiştir….Ama hiç tahmin etmem  şan, şöhret ,haksız zenginlik   kontrole alınmayan  nefsi ……Sonu gelmeyen Haram Dıştan, içten yediler bitmez ve bitiremezler…. Bu vatan sabır yüklüdür….Soframızda da her zaman Bulguru ,soğanı ,yufka , ekmeyi, taze yoğurt  , boldur aç iseniz  buyrun  ….. 

            “Dünyada suçlu arıyorsanız suçsuz zu bulursanız suçluyu bulursunuz.”            

                                                              Çoban sakli şifa    


 Hz Ali (a.s) Duyurdu ki “Ordu Allah ın izniyle halkın sığınağı ,valilerin ziyneti ,dininizzeti ,emniyetin vasıtasıdır .Halk ,ancak onunla ayakta durur .Ordu da ancak Allahın onlar için çıkardığı vergiyle ayakta durabilir ve düşmanlarına karşı güç kazanır.”                     

                                       YAPILANDIRMA MEVZUAT  

 Yapılandırma tamam çok güzel , varsa çalışıyorsa aksatmadan ödemesi  kolaylık ….Her şeyini yitirmiş kişi yapılandırma yapsa nasıl ödeyecek ,esas bunu çözmek ,çalacak çırpacak her yolu deneyecek ama nafile 2 yıl sonra tekrar yapılandırma çıkar diye bekleyecek…  Devlet Para toplansın da nasıl toplanırsa toplansın zihniyeti …..veya…. Devlet tin boşa harcamış olduğu giderler ,devlet kapısında borç ödeme çalışma sahası vermekle borç  sıfırlanır…Yada sen geçmiş te ne yaptın da firmanı veya iş yerini  neden kapattın bir eksiklik mi vardı… Danışman veya bir heyet, geçmişinde araştırılıp sicildurumu temizlenerek getirilse ve desteklenirse inanın hiç kimsenin borcu kalmaz veekonomi rayına oturur. İnanın hiç kimse geçmişte ki hatayı bir daha tekrarlamaz… İşsizlik sorunu da çözülür 2 milyon işsizde iş sahibi olur işsizlikte kısmen azalır.. Ne içerde borç kalır ne dışarı borç…Her şey meydanda ….Biz de BİR DÜŞTÜNMÜ ezerler kimler mi kafadan bankalar ,şirketler, faizciler düşenin dostu olmaz dercesine bir daha ezerler….Ama diş dünyada devlet sebebini arar ve destekler ve iş yerleri kapansın  diye GÖZ YUMMAZ  destek verirler ..Çünkü korkuları yok devlet arkasındadır. .Ama biz de böyle bir şeyler olsa  önce batı ile rand’cılar  itiraz eder hak uyusun uyandırmayınderler….


Devlet para toplamayla büyümez ,Taban yapılanmayla  büyür, taban sağlamsa yapıda sağlamdır  

          Yapılanmayla alınan vergi Helal dır. Harcanılan para yapılanmamışsa Haram dır.  

          İnsanlar huzurluysa bilin ki orda Allah korkusu iman ,ilim, bilim,edep ve adalet vardır    

                                                        Çoban Sakli şifa  

                                      ADI DAĞDA OTURMUŞ

 “Akıllıyı bize tarif et” dediklerinde Hz Ali  (a s) buyurdu ki “Akıllı, her şeyi  layık olduğu yere koyandır.” “Cahili de tarif et “dediklerinde ise “Akıllıyı tarif etmekle cahili de tarif ettim” buyurdular

 Çoban dağda oturmuş yazar hayali kendine devlet kural herkes gibi göçü ,işsizliği, açlığı, paylaşmayı bir düzene koyar, Başlar cetveli alır göç nereye çoksa oradaki lüks yaşantı vergisi koyar, göç nerden çok ise oraya Toprak reformu ,Çiftçilik ,Hayvancılık, yatırım desteği  ev ,kıra, vergiyi yaşamı en alta çeker, Adına da  BÖLGELER arasıKALKINMA REFOM ADINI VERİR…E devamı  Bitti…Bu Kadar ...Denmesi bile Her şey sıfırlar.   

 " Ama herkese adaletçe işlerine  göre değil , Bunu biriler yetmez daha yiyelim derlerse şaşmam 27 bin 12 bin  dönüm parsellerler örnek mi çok yeter ki o koltukta otur. .Orası neresi dersen (Dağlarında çiçek açmış ye köy derim)  "  

15 Temmuzu unutturmak amaçları

 Hala15 temmuz öncesi ekonomiyi konuşmak onların planını uygulamaktır artık kırılma noktası 15 temmuz dur. Artık tek yapılacak şey bölgesel kalkınma yerleştirildi mi  her kes reform yolunda baha eko ,daha iş ,daha yatırım ,vatanınım her santimetresi enerji kaynamakta, ama işinize gelmiyor ne den diş güçlere boyun eğmekte olup, diş güçler bu vatan insanını deve kuşu  görmekte kumdan kafalarını çıkartmak istememektedirler, Dışardan aldığımız her ithal mal zehirdir…Bir grafik yapın anlarsınız….Bölgesel kalkınmada toprağını süren çiftçi, elektrik ,vergi ,yakıt ,kotalı ekimi, huzur ,özgürlük ,inac inanma, kültür, Töre, seçilmiş önder yolunda Merkeze bağlı başkanlar olduğu süre ,kira,kopperatifleşme,okuma,eğitim,sanat,ağaçlandırma,maden,kısaca top yekun reform bak bakalım, milli ekonomi  zirveyi bak bakalım kâğıt parçası (Diş para) ne oluyor çünkü Üretmeyerek pazarlayamıyorsunuz. sadece siz yapmayın biz yapalım felsefesi  ithal kolaylaştırarak sizi uyutmayla her şeyi almak isterler….Sadece ithalatı düşünen bir kesim bu vatanın çocukları değil mi onu sorarım…Bu iş okumakla alakası yok sadece koltuklardan kalkıp vatandaşla yakınlaşmak mevzuatlar dışa bağlı olmamalı içe bağlı olursa her zaman ekonomi zirve yapar bu günün parası sadece yer değiştirir…Aranan TL OLUR….Aranan Bu Vatan olur…Göç kalkar o yerlere sadece tatile gidilir…Bir sanal hesaplama yapın anlarsınız ama yaptırmazlar…Elinizde akılı telefonlar adroitler size müsaade etmiyor sadece geçler lüks merakı markayı bıraksalar gene düzelir. Her şey kafada… Dışa bağlı kanun yerine içe bağlı kanunlar...  “Rabbim Kanunu vermiş dört kitapta son Kitab Kuranı” tasdiklenmiş. Ama kimsenin işine gelmiyor…. Dışardaki güçler kendi kitablarını yazmaktalar …..İşlerine göre yönetmekteler. .Kum ve kafa… 

İçedönük kazanma tarım, tarım ,hayvancılık ,sılajlama, maden ,enerji, biliyor musunuz   buğday sapını biçer döver bıçağım bozulur diye 20 cm keser se bilin ki haran işliyordur. Mevzuatı takip etmeyen bile aldığı maaş haramdır…O bile ekonomiye zarardan başka bir şey değildir…Bir de çiftçi kalan sapı yanı anız yakarsa oda .. Orada ki canlıları yakmaktan başka bir şey değildir ..Oda Haram işlemiştir Bunu unutmayın… Her zaman az çoktur…

Vakti gelmişler köylerine dönse toprağı olmayana toprak şartlar altında ekim hayvancılık teşfik edilse inanın bu sıkıntıları yaşamayız .Top yekun seferberlik edilse taşlar yerli yerine konsa her şey biter ne aç kalır ne açıkta...Ama bunu yaptırmazlar çünkü bizden önce adamlar keşfetmişler ondan isterler …Seni kalorifer lüks borçta yaşatarak uyku moduna almışlar….Çünkü kuzine sobasını unutturmak isterler hani çaydanlığı koyarsın yastıkta dinler sin ya tıslamasını takırdamasını fokurdayınca tıs, tıs eder sesi canın ister bir cay içmeği ama işte sana unuttururlar. Özlemi …Kaç sene oldu köyüne gitmeyeli….

                                         Çoban saklı şifa   

                                     BAŞKA GİDECEK VATAN YOK TEK YÖN 

 Hz Ali (s.a.a) Buyurdu ki “Allah’a yemin olsun ,onların karşısına tek başına çıksam onlarda bütün yeryüzünü kaplamış olsalar yine korkmam .Rabbimle yakın ile birlikteyim Ben Allah’a  kavuşmayı özlüyorum .O’nun güzel karşılığını ümit ediyor bekliyorum” 

   Geçmişte 8 milyon nüfuslu orduyduk, şimdi 80 milyon her kez de et kemik vardır ama imanyoktur. Bazıları mesai saatine bakar  , bazıları şehadet  saatine  .Bazıları joistik destek bekler, Bazıları  namusunu vatanını  ben den sonra  korunacağını bilir, bilir benden  sonra yerini  dolduracak imanlıyı beklemeden .Dünya gelen dört kitaba inanarak …Allahu ekber der.   

                                           Çoban sakli şifa    

                                          Neden  Düşeriz  SEN VE HAYAT          

    Neden düşeriz sana zaten bildiğim bir şeyi anlatayım. Dünya her zaman güneşli ve gök kuşaklı değildir. Dünya çok zor ve kötü bir yerdir. Senin nasıl düşündüğün umrunda değil, o sana diz  çöktürecek ve eğer ona izin verirsen seni orada tutacak... 
  
 Sen ben yada hiç kimse hayat kadar sert vuramaz .Fakat önemli olan hayatın sana nasıl vurduğu değildir. Önemli olan senin aldığın darbelere karşı ilerleye bilmektir. Ne kadar darbe aldığın ve ilerleyebilmendir.
 
İşte böyle kazanan olursun. Acı geçicidir. Acı bir dakika, bir gün hatta bir yıl sürebilir. Fakat acı  sonunda dinecektir.Ve başka bir şey acının yerini alacaktır.
 
  Eğer vazgeçersen bu sonsuza kadar sürer. Çok küçük bir hata .Demek istediğim yarım adım erken yada geç attığında başaramayabilirsin. Yarım saniye yavaş yada  hızlı yakalayamazsın. Santimetreler bize etraftaki her şeyde  gerekli. Maçın her molasında, bir iş teklifi veya bir ortam dakikasında ve saniyesinde . Bir hayalin var ve onu koruman gerek .İnsanlar  bir şeyi yapamayacağında sana da yapamayacağını söylerler.Kulağına fısıldarlar ,Eğer bir şeyi istersen git ve al bu kadar. Sakın hata yapmaktan korkma, Her zaman kazanamazsın fakat yenilgilerin kararlarını değiştiremezsin.  

  Farklı bir şey yapabileceğine inanmalısın. Olabileceğini söylese de:…olamayacağını söylese de genellikle haklıdır. Hep başarılı olmak isterim dersin fakat kötü olmak istemez sin. Sen sadece istersin .                                     

Korkularınız bir ilizyon dur… Karşındaki her zaman ne söyleyecek acaba diye korkar…Manevi çesaret ve iman hak her zaman kazanır….

                                         Çoban sakli şifa   

                                             YAĞIŞLAR

  Gelecek yağışlar dikkat edilmesi yoğunlaşıp düşen virüsler:  Görme, İşitme , Koku alma , Tat alma  , Dokunma Vücuttun/  5 ikazı Bunlar hepsi hastalığı tetikler.     

    Diş tan gelecek  tehlikeyi sezerler ufak ikazlarda bulunurlar devam ederseniz  unutkanlıklar ,virüsler ,bakteriler girmeye başlar , hasta düşürür ,sakat bırakır. Her şey sizin görmenizde ,işitmenizde ,koku almanızda ,dokunarak ,tat  almanızda   DEVAMINI OKUYUN      

                                          Çoban sakli şifa  

  Nimem : Diriliş ne demek  

 Oğul zaman gelmişken anlatayım: Millet Önderiyle yen, bir çizgi tekrar yenidenTürkiye, Diriliş, Hak, Kültür ,Din, Adalet, Töre, Irk, ayrım yapmadan ,Geçmişten gelen bir işaretle Milliyet ruhuyla yeni bir çizgi….Yürümekle…Çünkü hepimiz ,aynı güzelliğin, aynı anlayış, yaşam ve sağlık için. Belki anlayışlar, farklı olabilir, aynı dalda olmasak ta, aynı tohum ,aynı insan oğluyuz, çünkü insan ırkıyız….Her şeyin farkında olursan, olursak, İşte o zaman kazanan olursun ,oluruz….Gelecekten gelen zaman gelmiştir….Evren, Dünya bir kaos içinde çok münafıklar çıkartır…Yaratana Allah a iman etmeyenlere….. 

Bir ayettir oğul yeri var dır.  

" Bir toplum  Allah ın emrini  emrettiklerini  yerine getirmezse   Allah  o toplumun için den en kötüleri  o toplumun  başına musallat eder."

Her bir toplum zalimlik yaparsa bilsin ki  onun için uzun. Zalimlik görenler için bir perde bir anlık dir (Sabır taşıdır) 
                       "Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. "            


                                 "Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir."    

 "Hiçbir silah insan ırkı kadar küvetli olamaz .Silahı yapanda insan ırkıdır. Ama unutulan güç en büyük silah doğadır. ”Kimse karşı koyamaz".!!!! 

                                                  Çoban sakli şifa  

                                              VAR ETMEK ALLAHIN İZNİ İLE     

  Unutmadan söyleyeyim oğul diriliş :Allah ın emirleriyle, son peygamberin Hz Muhammed (s.a.v) buyruklarıyla gönderilen Kitap Kuran la ,Eski ataların sözleriyle,Osmanlının adalet kurallarıyla ,Atatürk ün konuşmalarıyla en önemlisi. .İlim  kapısı  Hz .Alinin (s.a.a) Çocuklarına  yazdığı mektupla, (Hz ALİ (a.s.) Hz Hasan ve Hz Hüseyin’e yazdığı  mektupta  şöyle buyurdu. ”ALLAH" ‘tan korkmanızı, dünya sizi istese bile onu istememenizi  vasiyet ederim. Ona  ait bir şeye ulaşmadığınız veya kaybettiğiniz için üzülmeyin .Hakkı söyleyin ,ahiret ecri için çalışın .Zalime düşman ,mazluma yardımcı olun.)

Diriliş ayrıca unutulmayan bir sözle (Beni zincire vuracaklarının aklına şaşarım)…

Şimdih var git çocuk dağlarda Basiret le kal….Nine Basiret ne …

    Basîret; hakla-batılın, hidâyetle-dalaletin, hayırla-şerrin, doğru ile yanlışın birbirinden ayrıldığı marifet, bilgi ve kalp nurudur. Basîret; ilham ile veya tecrübe ve öğrenme sonucunda oluşur. Çoğulu, besâir’ dir.

 Kişi kendi sırrını en iyi bilir ve kendisini korur .Bazı kişiler haksız kazançla zarara doğru koştuğunu bilmez .Çok konuşan saçmalar ve ben çok biliyorum diyenler hiçbir şey bilmediğini anlasa da o hala bildiğini söyler dururlar..  Düşünen ve yanız kalan Basiret kazanır….

          ” Hayırlı insanlarla arkadaşlık etki onlardan biri sayılasın şer insanlardan    

                                                sakın ki onlardan sayılmayasın”   

Haydi git dağların ,kuşların ,ağaçların obanın seslerini dinle…..İşte orda net duyacaksın oğul….

                                          Çoban sakli şifa    

                                             ANLAMAK OKUYUP ANLAMAK

 Haydi gelelim başa Haçlı seferleri gene batının  kılınçla kan golüne çevirdiği orta doğuyu ….Kimse gözünü açıp bakmak istemiyor öyle korku ki … ….Şimdi  ise danışmanayağına kardeşi ,kardeşe , akrabayı akrabaya, düşüren zalimler….. Bana dokunmayan  bin yaşasın dercesine Şan şöhret adına her şer kaybolacak dercesine ,hiç ses çıkarmayan ,bilim alim ,adamlar ne nerede , sis hala yorumlar sitelerde sayfam çok tıklansın .şöhret reklam parası  kazanayım  düşüncelerinizle mi …. Sizin de kapınız çalınınca ne, ne  yapacaksınız ,ideal  düşünceyle mi ,yoksa kim kazanırsa onun  yoluna mı….Bırakın maymun beyinlerin kafasını…..Yaratan (rabbim )beyindeki birzerrecik çalıştırın ….

Oğul Sana bir hikmet daha anlatayım.. Anlat anlat….  

  Geçmişte illaki o komutanı çağırın ,seslenirler o komutan değil efendim….İllaki onu çağırın….Gelirler o komutan hasta gelemez ….Israrla o komutan der….Ve hasta hasta gelir ,Eğil başını dizime koy der.. Gözlerini diliyle temizler….Ve o komutan görülmemiş bir şekilde iyileşir…Ve o zafer bir gün bir gecede alınır…Hz. Muhammed  (s.a.v) Emriyle … O kadar sahabeler ve komutanlar dururken Hz .Ali (s.a.a) Verdi görevi…Düşünenler için var dır hikmeti….

  Var git yoluna şimdi Kurt ta çıkar canavarda ,En çok tilkide ,ama çakallardan sakın….Neden nine Çünkü leşçidir…Mert olmazlar.. Korkaktır ne yapacağı bilinmez…İyi oynarsan kazanırsın…Deden askerde çok iyi silah ve o büyük tanklar mı ne kullanırmış ama hanın çok iyide kullan san.. Düşman kim….Sen senden  ben benim soyumdan gelen ..Derdi deden…Ha yol da kalan tanrı müsafirlerine sütü azık eksik etme oğul….Ondada hayır dualar al yeter…. Duanı  ve Doğanın Müziğini oku ve dinle..   

           Dünya world kırılma noktası  öncelik kendinize gelmemizin zamanı.                 

     ''Gözlerimizi açamadığımız bir dünyada sahip olmayı umut edebileceğiniz 

                                 tek şey bir göz bağı değil miydi artık çıkarın”        

                                                         Çoban sakli-sifa       

                                                       CETVEL/ÇUVALDIZ                                           

 Bir gün otururlar geçmişten gelen çuvaldız ,göze batan bu ülkeyi  nasıl yok ederiz planlarıyla masaya  otururlar baronlar oyun, planlar hazırlarlar Ön çelik kardeş kardeşi  münafık sokun, Sen bağımsızlık İsteyecen , Sen dokunulmazlık kaksın diyecen ,Sen arada kaoslar  çıkaracan , bazınız da gösterişler yapacak ,bazılarınızda fitne fesat  çıkaracak ,bazılarınızda timsah göz yaşları dökerek dünyaya yaygarayapacaksınız ,666 göz ler sizleri görerek ,ağlama sızlamanıza dayanamadık ,Dünya kama oyununa kata külleye getireceğiz…Mahkeme kurarak önderlerini  o  ülkeyisuçlayarak koyunları kandırarak pastayı yiyeceğiz  getirin cetveli  santim, santim çizelim…. .

Dağdaki Çoban da Ateşe odun atar kıvılcımlar arasından bir sopa alır oturur toprağı çizer hangi denizi göl hapsam acaba hayaline başlar…  

Oradan ninem bağırır Hey deli olan üstünü ört bir tarafın acık kalmış….

Ya nine ya tam adamın sandalyesini bir arkadaşı otururken çekecekti cetvel pastanındeniz kısmını ben alacaktım….

Nine ora dan söylenir Dimyat’a pirince giderken elindeki bulgurdan olma.. Deli oğlan….

                                         Çoban sakli şifa      

                                                   EVRENDEKİ ZERRE         

H.z Ali (s.a.a) ilim kapısı…” İlim bir noktadır. Cahiller onu çoğaltmış insan oğlunun ne kadar yetersiz anlayış körlüğü kavrama yetersizliği dir”.” Allahın bizlere bağış etmiş olduğu beynimizi kullanmadan acıziyet için de olduğumuzu  anlattığı gibi, aynı zamanda var oluş,büyük patlamayla ulaştı”… Şimdi Bunun adına  Big bang diyorlar.. 

          “Cahil yoktur sadece o kurnazdır.. Bir gün gerçekler ortaya konulacak “….

  Bu gün Beynimizin bir hücresi arızalansa elimiz, gözümüz, kulağımız , uzuvlarımız arıza görür. Dengeyi sağlayamayız, muhakkak yaradan rabbime sığınarak şifa isteriz ,inananlar o nu kullanır safrasını atar ve şifasına kavuşur….
  Beynimizi tam kullanabilsek evreni çok net görebiliriz…..Evrendeki karanlık madde o da birnurdur, karanlık olmadan parlayan nurları göremeyiz ,ve kara delik ,vücut da ki safrayı attığımız gibi, evren deki safraları başka bir galaksiye atarak evrendeki dönme dengeyi sağlamak la var olan gücü net olarak göstermekte…Bir gün denge bozuldu mu  bil ki kara delikten geçiş biletidir…
  Bir cam arkasına zif sürüp ayna olduğunu yüzümüzü görüyorsak bilin nur ışık kadar karanlıkta bir nur dur…Var oluşun kanıtıdır…. Karanlık yer yüzünü saklar göklerdeki kainatı var oluşu gösterir…Aydınlık olur kainatın var olduğunu hatırlayıp şükürle yol alırsınız….Helal ,Haram. Bilin ki denge dir. (ADALETTİR) denge şaşarsa ecel tecelli olur…Nafile dönüşü yok tur…..

 Yasaklar Her zaman teşvikleri getirir… Az her zaman çoktan fazladır…9 Büyük sayıda olsa 1 daha büyüktür…2 çi olmayı istemez kabullenemez çalışmasında eksik olduğunu düşünmez….Bir patlamanın ışığı eken gelir ,bir yıldız kaydımı kaydığı süreyi (Yaratan)bilir….Belki başka galaksiden dünyanın kaydığını göre olduysa..

 Her kesin her gün roman yazar yaşar kimisi aksiyon ,aşk ,dram, şan şöhret , hiç geleceklerin den bir şey yazamaz geçmişinden yazar geçmişindeki yanlışları geleceğe döker doğruyu yanlışı bularak hayatına devam eder.. Çünkü ona hayat yaşam öğretmiştir. Ya bu hayat yaşantın bir saniyeden az olsaydı. Ne yapardın…Hayatın uzun da olsa bil ki ..Bu evrende yok denecek kadar az, karanlık evrende görünmeyecek kadar küçüksün ..Ya büyüklük  neyin nesi….Gözünü kapa dünya dışına çık dünyaya bak ve kendini bırak…Kendini ne kadar yanız olduğunu gör…Unutma ki tek tutunacakRABBİNDİR…Sana yardım edecek odur.. İyi de olsan kötüde olsan YARATANA aitsin….. 

    Yaratan (RABBİMİN )Yasakları iyi biliyorsan şükret yeter…

 Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır.

 Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır                                       

                                              Çoban sakli şifa                    

   HELAL LE KAZANILMAYAN PARA GÜNÜ GELİNCE GÖZ YAŞIYLA KAYBEDERSİN     

             Düşünün akıl edin tevvekkül edin Diyen  “RABBİM ALLAH” tır.     

                                                           (Ol deyip olan)    

       
 "YAŞAM BİR ZAMANDIR ZAMAN O ZAMAN DEĞİLDİR ZAMANI GELİNCE YAZILIR"                     

 Allah'ım ; Mutsuz görmeye dayanamayacağım milletim ve sevdiklerim var benim. Onların içine dert, yüzlerine hüzün ve bedenlerine de hastalık verme Allah'ım...


   Bu Gün insan oğlu için ne yaptın  İnsan, kendisine verilen maddi ya da manevi nimetlerin bütününden ALLAH yolunda harcamakla sorumludur; sadece paradan değil. Örneğin; hayat, yani zamanımız, aklımız, çeşitli yeteneklerimiz ,Paylaşmanız...Hepsi bir nimettir ve hepsinin bir bölümünün ALLAH yolunda harcanması gereklidir; aynen zekat gibi. ….Müslümanlık bir sandıkta kitli, açılmış olsa Dünyada her kez  Müslüman olur…  


                           "Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. "            


                                     "Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir."       

                                                                Çoban sakli şifa

           Her asırda birkaç kişi düşünür. Diğerleri onların düşündüklerini düşünür.   

 Rivayet 124.000 Peygamber geldiği söylenir .Allah sadece iman etmemizi söylese de sadece iman edilen peygamberler yaşarken gerçek iman edilmesi  vefatları sonrası kendi çıkarları doğrutusun da hareketleri …. Her seferinde sabırla  ALLAH  imana çağırması her gelen peygamber zamanları dürüst ve doğru hareket… Peygamber ölümleri sonrası  iyi niyet doğruluk görülmediğinden rabbim bir şekilde felaketler gönderse de insanoğlu anlamamakta doğruları yapmamaktadır….Kuranda geçen 27 peygamber 2 salih Semavi kitap 4gönderilmiş… Son Peygamber (Hz Muhammed )(Ölüm öncesi vekil bırakılsa da…)  Kuranı kerim Kitap olarak göndermiş… Sabırla imana yönlendirilmiş artık şimdiki zamanın son olduğu artık imtihan da olduğumuzu kısa notlarla anlatmaktadır…Okuyup anlamak.. Oku....İZAFİ ZAMANI HER ŞEYİ ANLATMAKTA   

İzafi hareket ya da ``nispi``, ``bağıl`` veya ``relatif hareket``   belirli iki hızda hareket halindeki iki cismin, birinin diğerine göre nisbeten hareketine izafi hareket denilir. Yani iki cimin hızlarının farkı izafi hareketin hızını vermektedir

 Einstein’ın en meşhur keşfi İzafiyet Teorisi’dir. Fizikle ciddi bir şekilde ilgilenmeyen birçok kişi hâlâ bu teorinin ne demek istediğini anlayabilmiş değildir. Oysa Kuran ancak bu teoriyle anlaşılabilen gerçeklere 1400 yıl önce işaret etmektedir.Einstein, izafiyet ile ilgili açıklamalarını “özel İzafiyet Teorisi” ve “Genel İzafiyet Teorisi” diye iki çalışmada toplamıştır.

Dedi ki “Yeryüzünde kaç yıl kaldınız?” Dediler ki “Bir gün veya bir günün birazı kadar kaldık, sayanlara sor.” 23 Muminun Suresi 112-113

Onları toplayacağı gün sanki sadece birbirleriyle tanışacakları gündüzün bir saati kalmışlar gibi gelir 10 Yunus Suresi 45

 Hamdolsun Evren’i, yeryüzünü ve ikisinin arasında bulunanları altı devir de(yevm)yarattık, hiçbir yorgunluk da duymadık. 50Kaf Suresi 38

Gökten yere her işi çekip çevirir. Sonra sizin saymakta olduğunuz bin yıla denk bir günde O’na yükselir. 32 Secde Suresi 5

Melekler ve Ruh, süresi elli bin yıl olan bir günde O’na yükselirler. 70 Mearic Suresi 4

Öldüğümüz gün benim mahşeri göreceğim gündür .Benin ve dünyada olup biteceğini göreceğim gündür… Sadece gelecek zaman birimi Allah yaratana mahsus dur…

Gelecek gün bil ki konuşulan sesler gelecek insan oğluna akacak ve yaşayacaklar geçmişe dönerek daha iyi anlayacaklar…Geleceklerine umutla bakacaklar….Savaşmıyacaklar Ekmeğini aşını paylaşacaklar..

       Her asırda birkaç kişi düşünür. Diğerleri onların düşündüklerini düşünür.    

      Müslümanlık bir sandıkta kitli, açılmış olsa Dünyada herkez  Müslüman olur…     

                          "Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. "                   

                             "Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir."      

 Bir inanışa ne kadar yanaşırsanız size o kadar yanaşır. Sen zannetme ki  bu dünyadayanız sın senin yanında koruyucun var adı da İnanış. Konuşun insanların anlayacağı kadar konuşun ki anlayabilsin yoksa maazallah kalbi dayanamaz…

                  “ İnsanlarla konuşun insanların akıllarının erebildiği kadar."      

Sen kendini büyük dünyayı büyük görebilirsin. Seni her saniye evrende seni dünyayı bir toz kadar görür  gözlem yapa bilir ve dinleye bilir her nerde olursan ol… İnançla sarıl Seni korur ….Her Kapıyı Açar.. 

  İnsan oğlu hep çıkarları kendine yontmakta hep keser olmuşlar hiç testere olmak istememişler sayılar gibi……Tek Tek yok olmaktansa Top yekun var olmak daha hayırlıdır…  Üç sayılı rakamları tersiyle çıkarırsan hep orta sayı 9 çıkar son sayı dan 9 çıkarıp çıkan sayıyı başa eklersen istediğin sayıyı bulursun …Örnek  652 yi  tersiyle yazıp 256 çıkardığın zaman 396 kalır…Üç rakamlar çıkarırsan Orta sayı  hep 9 DUR…9-6 Çıkarırsan 3 Kalır başa ekledin mi sonuç çıkar…. Sıfır çıkarsa sıfırdır…. Dokuz çıkarsa dokuzdur… Dünya matematik fizik üzerine kurulmuştur….Yaratan RABBİM sağlamasını Yapar….Dünyadan hep ayın ön yüzü gözükür arka yüzünü gören olmadı…Bu kadar teknolojiyle….Karanlıktır….Zalimlerin gelecek günleri de Karanlıktır…..Şeytandan sakınır RABBİME sığınırım….

                 Karanlık karanlığı defedemez; bunu sadece ışık yapabilir.  

                     Nefret nefreti defedemez; bunu sadece sevgi yapabilir.

                                                       Çoban saklı şifa

                                                      ZAMAN GELİNÇE     

   Yaratan iman et Allaha inanan 124.000 peygamberler. Tüm ve son peygamber Hz Muhammed ve Kitabı kurana Allah ın emirlerine inanan Bir dünya insanıyım. Bu dünyada öyle milletler var ki yüzlerin altında saklanan maskeli şeytanlardasakınırım…
   Bu maskeli 
şeytanlar dünyayı Kaoslarla yok etmek için kendi milletine bile masketakmış ..Maskeli şeytanlar ,sus payı olarak nemalanan kamuflaja burunmuş insan topluluğu… Günü zamanı gelince yanlışlıklarını anlasa da geri dönüşü olmayan yoldan pişmanlık duysa da Cehennemden dönemeyecek , Tek kurtuluşun tüm insanlığınkardeş oluşuyla imana gelişle dünya maskeli şeytanlardan temizlenerek gerçek dünyaya tanık olacağımız gündür…..
  Savaşlar bitmeyecek belki 
100 yıl belki 1000 yıl devan etse de bu gerçeğigelecekten gelenlerle inanılacak ve dünya kurtulacak…İndiği gün savaşlar, şan ,şöhret , ölümler ,hırsızlık, zina ,ve Kaoslar bitecek gün olacak…
   Yaşıyor zannediyoruz ama yaşamıyoruz sadece 
sayfaları çeviriyoruz geçmişteki hatayı dönemesek te gelecekte o hataları yapmak istemiyoruz , saatler gün bitince çeviriyoruz ..Çünkü sonu göremiyoruz…Bir şimşek çaktı mı ışığı hemen görür ,sesi 10 saniye sonra duyarız .Bir yıldız kaydımı 500 ,1000 yıl önce kaydığını ,koruyucu perdeler olmasa maazallah sesini duymuş olsak dünya toz olurdu...Güneşte ki bir enerjinipatlamasıyla dünyadaki ekonun değiştiği gibi… 

                                          Çoban sakli şifa..                                                    

                       GÜÇLÜ SANAN GÜÇLÜ DEVLET  OLMA  SANAN  SADECE

                                           KORKAK VİRÜSLERDİR ,SADECE

  Avrupa da ve gelişmiş ülke sanan devletlerde maden yataklarını bir kısmını kullanmış ve güçlenerek ezme politikasıyla diş dünyada sömürmeye başlayarak para gücü yetmeyince zorla istila edip onlar için insanlar ölmüş ,aç kalmış ,kendi askerleri ölmüş önem kazanmaz sadece ölüm fitne fesat münafıklık yaparak bir adım daha ileri gidip dünyaya korku salmaktan bir ileri gitmezler ,Çuvaldızı  batırdın mı HIZLI HARAKETLE BALON GİBİ SONERLER ,Amaçları hala bu çağda yontma taş devir zamanını yaşamaktadırlar , beyler biz aya gidemedik ama sizler gittiniz ,bırakın bu işleri daha ileriye gidin ,zaman kısaldı ,ileri gitmezsen elindekinden olacaksın  ….

  Dünya üzerinde milyonlarca element hatta sonsuz elementler bulunmakta hala bulduğunuzelemet sayısı 118 …Düşünün yaratan sonsuz canlı vücudu  koruyacak aurası var bilinmeyen elementlere karşı bu güce karşı bir kalkan yapa bilir misiniz sadeceyaratana  aittir…Beyin deki zerrecik düşünmenizi oku okuyun ilim bilim insan oğlu için söylenmiş belgeler göndermiş ….Ama ufacık maymun beyinlerle (Maymun beyni hakaret sayılmasın oda kıymetli yaratan onu da öyle yaratmış) sadece yok etmeyi bilirsiniz var olan şeyi  yok ediyorsunuz sizlerin beynine lüks hayat, şan şöhret ,kısaca şeytan girmiş …..AAAAsıl  bu dünyaya her birimizi vazifeyle gönderildiğimizi ne ,ne zaman allayacaksınız….Kendinizi sorgulayın ne cevap alacaksınız…Şimdi birazdan yemek yiyecek ,tuvalete gidecek yatacaksınız….Ya sonra…….. Bırak orayı burayı düşünmeyi  işine bak……Bu dünyada her kes Hak, hukuk, adalet ,helal le, şükürleişini yapacak….Sonrası  yok…Sadece insan gücü var… 

 "Hiçbir silah insan ırkı kadar küvetli olamaz .Silahı yapanda insan ırkıdır. Ama unutulan güç en büyük silah doğadır. ”Kimse karşı koyamaz".!!!!                     
                                                          

                                      Çoban sakli şifa      

                                                   AURA ÇAKRA
                                    
                                      GELEÇEK ZAMAN SAKLİ ŞİFA           

  Aslında vücudumuzun bağışıklık sistemini koruyarak tüm hastalıkların önüne geçebiliriz.Vücut, neyi nasıl düzeltmesi gerektiğini bilecek kabiliyette yaratılmıştır. Bildiğiniz gibi insan vücudu mükemmel bir yapıda ve özellikte İnsanoğlunun en önemli görevlerinden biri de bu mükemmel yapıyı korumak ve yaratılışa uygun çalışmasını sağlamaktır. Aurası  Gözle göredilseydin  zırhını tamir ederdin insan vücut du 5 cm zırhla çevrili..…Sağ elini  avuç içini çakra lar a (7 bölgedir) tut elindeki enerji orayı tamir edecek rahatsızlığını söyleyecek…Sağ elinizi avuç içini kalbinizin üzerine koy anlarsınız…(EN önemli çark ra zihindir Kafa üstü.)  

    (Aura kavramı, bütün dünya varlıklarında ortak olarak bulunan ve Teofizidekullanılan bir kavramdır. Her insanda, vücudu sarmalanmış halde bir elektromanyetikalan bulunmaktadır. Bedeni sarmalayan bu elektro manyetik alana aura adı verilmektedir.)   

 Niyet kötü ise bir şey yapamazsınız elinizdeki avuç içi güç auranız çakraları tamir eder, beyniniz aklınız iyi kullanırsanız bilin ki başka yerle telepati kurabilir düşünceyi okuyabilirsiniz sadece yetenek marifet en önemlisi iman etmek Allaha yaratana inanmak çünkü öyle yaratıldın gelecek için gelecekte ki tehlikeler içinzaman o zaman değil ,şu an geri kalmış insanlarız sadece yok etmeyi biliyor vahşice kan içiyoruz içiriliyoruz düşünemiyoruz…. insan oğlu ölüm doğum… yapıcı taşıyıcı bu dünyada hizmet için buradayız imtihan için buradayız var olanı yok etmek için uğraşmak neye…Hangi  inanca sığar 4 Büyük kitap size işarettir..Gelecekten gelen işaret sadece anlamak…Şeytandan sakınır ,rabbime sığınırım…Şimdiki zaman geleceğe gidemez ama gelecekteki zaman geçmişe gide bilir. Bir daha düşün…Dünyada 24 saat yaşayan sinek dünya hizmetini yapar gider. İnsan oğlu da evrende sinekten daha az süre yaşar..

Öğretmeyi ve öğrenmeyi vesileyle değerli bilim adamlarına ve insan  oğluna  sunmuş ,enerji keşfini  vesileyle değerli bilim adamlarına, beyin, beden azimle keşfini yaptırarak aracı olarak insanoğluna sunar .(insan oğlu et, kemik parçası değil, evet bir enerji.) tüm din kitaplarda yazar alim ve bilim okuyun ve öğrenin buyurmuştur. (sahibi rabbim)  

                                          Çoban sakli şifa           

        Bir dünya vatandaşı, dünya için söz söylemeye hakkim var

                                          Var sayımları yok saymayın.   

 Dünya üzerinde kuzey güney kutup arında araştırmalar yaptıkça dünya ekolojisi  bozup insan oğluna  gelecekte çok büyük tehlikeler ,virüsler, bakteriler, yeni canlı  türleri , üretecek olup 50,100 yıl içinde çok farklı canlılar, çıkarak, onla kalmayıp deniz üzerinde baraj planları yapanlar dünya akış akordunu bozarak ,denizlerin nefes almasını kesip ,denizleri kurutarak, çok büyük tuz çöllü haline getirip gelecek nesillere tehlike  yaratmak tan başka hiçbir şey olmayacak .Doğan güneşi, batıdan doğdurmakistiyorsunuz,5 milyar yıldan beri yaşayan dünya ile şaka olmaz ,insan oğlunu yok etmekten başka bir şeye yaramaz ,bu gün örnekler verir sek kara barajlar göletler ,kanallar gerek siz yerlere kuruldukça ,ve yer altı su yollarını bozdukça yer altı ısıtmayı akordunu bozarsanız ,hava akımları bozuldukça ,yazı yaz olarak ,kışı , kış  olarak yaşayamaz sak ,iklimlerin  değiştiğini  göremiyorsak ,gelecekte ne büyük tehlikeler olacağını göremiyorsak ,teknoloji değiştikçe ,tarım alanları kısaldıkça yer altı sularını kaybettiğimizi,30 yıl ve yüz yılın içinde, bir damla içecek su bulamayacağımızı bilmeniz .bildiğiniz halde ,hala fosil yakıtlar ,yakmaya çalıştırmanız, fosil yakıtlar yandığı sürece havaya salınan gazları ,dünya ekolojiyi bozduğunu ,bildiğiniz halde ,hala neden…..Bu gün spor olsun diye safari  yaparsınız, ama gelecekte ,okla mızrakla avcılık yaparsınız . Dünya sahiplidir . (RABBİM )Yaşamak Anlayabilmek içim fırsatlar veriyor.. 

                         Bu gün savunduğunuz vatan toprakları, gelecek nesil. 

                                    Dünya toprakları kaybolmasın diye savunacaklar.                                                  
               Tek gelecek çağ hidrojen çağ. Yoksa gerileme cağ. Sonrası yok cağ..

 Bu gün için elektrikle ,suyla çalışan makinalar arabalar yapılırken ve üretilenleri yok sayıp yok etmek neyinize enerji sıfır maliyetken ,silah ,şan ,dünya hakimiyetligi için fosil yakıt yanı petrol şirketler holdingler iflas etmemek için 7 milyar insan sağlığına ölümüne  değer mi sizlerde bu dünyada yaşarken  sizler hangi gelecekteki  galaksiye hizmet ediyorsunuz. Dünyayı 6 günde inşa eden evrenin sahibi zaman geniş olan Yaratan RABBİM. Tek tek denemede sınamakta dır. Gelin gelecekteki tehlikelere yol vermeyin…..Belki  bazı şeyleri  değiştiremem hepsi para şan şöhret peşinde ..ama düşündürürüm…… Dağlarda yanız yaşayan okumamış bir Çobanım…

            Benim yanlışlıkları mi düzelterek yazmak ve düşünmek bana onur verir.      

            Hep düşünerek bir adım önde olmak.Başarı bir öndekini geçmek değildir.  

            Her asırda birkaç kişi düşünür. Diğerleri onların düşündüklerini düşünür.                                              
                                                           Çoban saklı sifa                      

                                       
                                                          Ne güzel müjde                         

Dünyada 7 milyar insan oğlu var. Ama gene yanız sın Tek Rabbim yanında görende duyanda .Rabbimdir.

Ne büyük tehdit!.. Kuran'da başka hiç bir ayet olmasaydı bile bu ayet Kur'an'ın Hak katından gönderildiğine delil olarak yeterdi...

                      "Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. "         


                              "Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir."   

                                             Çoban sakli şifa                


                       NESİLLERDEN  GELEÇEK NESİLLERE DÜNYA    

H.z Ali(a.s.) Diyor ki Çocuklarınıza servet bırakma telaşına girme çünkü çocuklar Salih evlatlar ise servet dünyalık istemezler…Yok Salih  değilseler onlara bırakacağınız servet onların günahlarını arttırır ve bir nevi zülümdür..

    "Eğer çocuğunuzu iyi yetiştirmek istiyorsanız ona harcadığınız parayı yarıya indirmeniz, 

                      onunla geçirdiğiniz vakiti ise iki katına çıkarmanız yeterlidir...."                                                       
  ''Ona bir yaşam kurmayın; çocuğunuzun, kendi yaşamının mimarı olmasına yardımcı olun.''

                                         Çoban sakli şifa 

             Güveç TÜRKİYENİN  Her evinde yapılmıştır ve her kes Çağrılmış tir                   

                            (Yanız tadı çıkmaz .Bu tadı bilmeyenler anlamaz)             

500-600 gram kuşbaşı  veya kemikli et  kuzu  veya dana eti o sizin tercihiniz .4 adet patlıcan,1 baş sarımsak,2 adet soğan 4 adet domates 3,4 adet sivri biber  sıvı yağ, salça tuz,(isteğe göre yöreye göre kuyruk yağ ve baharatlar .(Püf noktası :  Çelik tencerede olmaz özel güveç çanak ta olur tadı     ordadır sırlanmış topraktır.  )      

 "Güveç çanağı önemi ..Her çocuk çocukken bu anı yaşamış tır….. Selçuk oğlum gel  çabuk gellll…. Ne var anne ya  uf uffff… Gel deli oğlan gel Ayşe teyzene git güveç çanağını alda gel…. Tamam  ya …anneeeee…Ne var ayşe teyzede yokmuş Tahsin amcaya vermişler…Gitseydin ya  Tahsin amcana….Tamam ..Tahsin amcada yoksa Bahadır amcanlara ,yoksa bakkal arif amcanlara git orda kesin bulursun…..Tamammm….. Anneeeee… ne var çabuk geldin …arif amcada kesin var deyince direk oraya gittim…aferin akıllı oğlum bur da iki tane var …Nesibe teyzem verdi onlar da istedi. .Birazdan gel  fırına  götür…Götürüm ama fırından almam elim yanıyor….Bak oğlum İşte böyle kazanan olursun… Acı geçicidir….Acı bir dakika ,bir gün hatta bir yıl sürebilir ….Fakat acı  sonunda dinecektir.. .Güveç tadına bakarsan yanında soğuk ayran içince geçer gider …Anne  yanında aşurede olsa ne güzel olurdu…Oğlun her şey zamanında aşure ayı gelince onu da yaparım Sen  kültüründen, törenden öğren ayrılma yeter oğlum al şu parayı arkadaşlarınla dondurma al ….Gecik me.. Tamam anenne….    İşte hayat böyle geçer gider ….Güveç böyle bir şey…Yeri doldurulamaz" ….

  Bunların biri eksik olunca yemek keyfi  kalmaz tatsıs tuzsuz deriz  insan oğlu da aynısıdır akraba, arkadaş ,komşu, ara sıra kavgada etsek küssek te  tadımız tuzumuz kalmayınca bir bahane arar bir şekilde barışır, Çünkü kardeş olmuşlar, Oba kurmuşlar akraba olmuşlar, Alevisi , Sünnisi , Türkü, Kürdü  lazı ,Çerkezi , Yörük ,Rumeli si , biri eksik olsa tadı kalır mı …..        (Düşündün mü  )    

 

Beklenen Aşure
Oğul beklediğin Aşure ayına az kaldı haydi alış verişe gidelim…

Nine aşureyi anlat ….Anlatılmaz oğul sadece ağlanır…   İnsanlarla konuşun insanlarınakıllarının erebildiği kadar. Anlatın anlaya bildi kadar. Haki , adaleti, insanlık, sevgi, yetimi ,öksüz ,anlatın helalı harami ,şükür etmeyi anlatın ,semaya açılan ellerdualar ışık olur, yol olur dileklerin varır tecelli edeceği yere…Döner hayırsa gelir bulur seni….

Tadı tuzu her yöreden yetişmiş yemişler kaynar ,nohudu ,buğday ,fasulyesi atılır, sevgisi ,saygısı ,atılır şekeri ,konuşulur tatla söhbetler edilir, fikirler söylenir çerezleri atılır hoş olur tadı tuzu ,yenir afiyetle…İşte böyle bir şey oğul….. Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir oğul.. Er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir…  Sen hak yolundan ayrılma yeter… ..              
        

  Her Müslümanın evinde kokar hiç tadı bozulmasın her evde kaynamasa da her eve bir kase girer…. Afiyet olsun….

.2 su bardağı buğday (1 parmak eksik),1 su bardağı kuru fasulye,1 su bardağı nohut,2 su bardağı kuru kayısı ,Yarım su bardağı sarı üzüm,15 adet kuru incir, Yarım çay bardağı kuş üzümü,2 adet portakalın kabuğu (rendelenmiş),3.5 su bardağı toz şeker, Yarım su bardağı süt.1 su bardağı fındık,15 adet ceviz,1 adet nar, Tarçın, Antep fıstığı.

Aşure Yapılışı

1 gece önce buğdayı ve kuru fasulyeyi sıcak suda ıslayalım .Nohudun içine tuz ilave edip sıcak suda ıslayalım. Nohudun suyunu değiştirip 2 saat haşlayalım .Kuru fasulyenin suyunu değiştirip 30 dakika haşlayalım ve nohudu ayrı tencerelerde haşlayalım .İncirleri küçük küçük doğrayıp suda haşlayalım ve suyunu süzelim .Kuş üzümlerini 10 dakika kaynatalım ve suyunu süzelim .Kayısıları küçük küçük doğrayıp 2 su bardağı suda şişene kadar haşlayalım. (suyunu dökmüyoruz)Sarı üzümleri 1 su bardağı suda şişene kadar haşlayalım. (suyunu dökmüyoruz)Buğdayı bol suda yıkayıp suyunu süzelim .Buğdayı, haşlanmış nohudu ve haşlanmış kuru fasulyeyi düdüklü tencereye koyalım .İçine 10 su bardağı suyu ilave edelim ve 30 dakika haşlayalım. (kendi düdüklümüzün pişirme süresi farklı olabilir)Düdüklü tencerede haşlanan malzemeleri tencereye boşaltalım .Sonra tekrar 8 su bardağı su ilave edip 20 dakika daha orta ateşte kaynatalım. Daha sonra toz şekeri ilave edip kaynatalım .Aşuremiz toplamda 50 dakika kaynadıktan sonra sarı üzümleri ve suyuyla birlikte kayısıları ilave edelim. Aşurenin kaynama süresi 60 dakika olduğunda sütü, incirleri ve portakal kabuğu rendesini ilave edip karıştıralım .Kaynama süresi 1.15  dakika olduğunda üzümlerini ilave edip ocaktan alalım. Aşuremizi kaselere paylaştıralım. Üzerlerini ceviz, nar, fındık, tarçın ve antep fıstığı ile süsleyip servis yapalım….Bu karışım hiç mi hiç değişmedi ekstra ilaveler dişinda…Anaların eli değince…Başka olur….Her şeyi değiştiren Anne dir….                                 
                                             Çoban saklı şifa     


                                                  (S.A.V.)            

                                               BELKİ BU GÜN O GÜNDÜR                              

                                   
                                 Veren de alanda "rabbim"         

  İnsanoğlunu ayırmadan :Bilinmez gelecek günlerden bir gün ki ,bu gün, unuttuğun kişileri hatırla cumayı ve Ramazan ayını unutmadığın gibi bir hatır bin sevap,sağına ,soluna ,önüne,arkana ,komşularına görün ki seni hatırlasınlar hatırlamak ve hatırlatmak oradan gelecek dualar  bin görülmez bereket kapılarını açmak o kapılardan gelecek kısmetler dua la istemiş olduğun şeyler nimet ve hikmetler Belki  beklediğin sağlık ve şifa dır.  

                        Daha vakit var deme, sevdiklerine zaman ayır.           

         Sen sevdiklerine zaman ayırmazsan, zaman seni sevdiklerinden ayırır.. 

                                              sağlık ve mutluluk dileyim le.

                                                          Çoban sakli sifa   

                                                Günü hatırlatma  Belki bu gün                    

 Gün hatır sorma zamanı ,aaa bilseydim deme zamanı değil,onurlu insan isteyemez ama bekler. “rabbim “ Bir şekilde vesile ile o yardim ve sağlık gönderir .Onun edeceği DUA ilacınız olabilir, O vesile siz olmayasınız akraba ya ve komşuya hatır sormanız  kafi.

                                           40 yıl Hatır sormak   

 Dürüst bir insan, daima çocuk kalır... Bir fincandaki kahve gibidir hayatım. Bazen tatlı bazen değildir. Önemli olan kahvenin tadı değil zaten, onu kiminle içtiğidir. 

Anneme, ağaca çıkacağım yardım et der. Başkasının çıkardığı yerden inemezsin düşersin dedi

                                                  Çoban sakli-sifa            

 

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam120
Toplam Ziyaret1209701
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar12.650712.7014
Euro14.269314.3265
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com